Diskuze k článku

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Příspěvků 52

27.5.2003 1:13

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 62.?.?.?

Já si nemyslím,že má článek úplnou pravdu.
Přehnané úsilí o beztrestnost dětí vychází z předpokladu dětských psychologů, kde násilí páchané na dětech je vlastně návod,aby se
dítě v dospělosti chovalo stejně nebo ještě hůře.
Dobrých výsledků již bylo dosaženo v severských státech / Švédsko,
Norsko /
Bohužel tato nemocná společnost již nepovažuje za "týrání" dítěte,
když ho posadím k televizi a jinak si dítěte nevšimnu ,jak je týden dlouhý.Také dobrá finta,jak se na dítě "vykašlat",bývá v zakoupení
nějakého zvířete. / Pes potom schytá všechno,co mělo dítě "prohovořit" s rodiči./
Pokuď dítě žije s láskou rodičů snese i nějaký menší tělesný trest,
ale malý.
Platí stará známá pravda,že auto jezdí na benzín a dítě na lásku.
Odlištěná,cynická,sobecká a konzumem poškozená společnost
vychovává nezdravou populaci,která je již v útlém věku
poškozována stejným zlem,jakým trpí dospělý.
Skoro všechny státy bohatého pásma mají dětskou populaci
poškozenou stejným způsobem.
Je dokázané,že přehnaným násilím v televizi nejvíce trpí děti,
protože nejsou schopny kriticky oddělit ,co je realita a co je již
jenom taková hra na obrazovce.
Tak nám v zájmu vyšších zisků televizních společností dochází
k deformacím dětských dušiček a potom se lze jenom těžko divit
obrovskému nárustu až kriminálního násilí již školáků.
Šikana ,která byla známa snad jenom z vojenského prostředí,
se náhle objevuje i na základních školách a co je nejhorší,
že dochází k šikaně již v mnoha případech i ze strany děvčat!
Přehnané úsilí státu o způsob výchovy dětí je ryzé pokrytectví
nejhrubšího zrna!!!!
Nejdřív dopustím,aby systémově bylo dětem ubližováno a potom hořekuji,že mám defektní,nevyrovnané a psychotické dětské jedince,
kteří jsou však produktem této společnosti,kde se opravdová láska
a to nejen k dětem příliš nenosí.
Také hodně silný úbytek dětí je známkou citově destruované společnosti.
Demografický úbytek mladých lidí a dětí je také značným problémem
pro celou společnost.
Znám příčiny,ale neznám způsob nápravy. To by se musela celá
společnost začít chovat jinak,mít jiné priority , než jenom "konzum"
a plytkou povrchní zábavu i pro děti, bez hlubšího pochopení
dětské "duše".!
Co nadělají vzláště surové počítačové hry se ukázalo v Německu,
tuším v Erfurtu , kde velký vyznavač "střílejících" počítačových her,
postřílel 17 spolužáků.
Co je to platné,když všichni odborníci , dětští psychologové bijí
na poplach a volají po značném snížení násilí v televizi
a počítačových hrách,které jsou dnes od reality k nepoznání.
Jenomže trh vyřeší vše! Nejlepší je takhle zdeformované tržní
prostředí,kde moc peněz zvítězila nad zdravým rozumem a kde již vlastně není místo pro "dítě". Dítě je také cílem konzumu,
drog fyzických / jsou trestné / a drog psychických , které
jsou předmětem podpory trhu a které jsou bez jakékoliv restrikce.
Až Vás starší, někdo z téhle "zlaté" mládeže zbije a okrade,nadávejte sami sobě! Jste vinni tím známým,nás se to netýká!

14394

29.5.2003 15:12

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Václav Čermák GBY (zavináč) volny (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 14394

Znám příčiny,ale neznám způsob nápravy. To by se musela celá
společnost začít chovat jinak,mít jiné priority , než jenom "konzum"
a plytkou povrchní zábavu i pro děti, bez hlubšího pochopení
dětské "duše".


Ježíš tomu říkal "činit pokání". To neznamená useknout si ruku, ale "změnit smýšlení". O tom to je. Bohatá elita si v zájmu udržování svých zisků a moci vychovává konzumní populaci, která smýšlí, neboli uvažuje tak, aby je mohli dobře ovládat. Dokud lidi nezmění svoje uvažování, svoje priority, tak to bude pořád stejné. Nebo lépe řečeno pořád horší. Stačí si všímat kolik Hollywoodských filmů vyzdvihuje tradiční hodnoty jako jsou rodina, nesobeckost, zájem o druhé apod.

Rodiče jsou nuceni čelit velkým starostem o zaopatření rodiny (i když někdy spíše o udržení kroku s příslovečnými Jonesovými) a nejsou schopni dostatečně se věnovat svým dětem. Nemají energii a nenacházejí čas na to, aby si s nimi hráli, vysvětlovali jim život a povzbuzovali je. Místo toho je nechávají napospas TV, PC a vládě. Ani jedna z těchto věcí je nevychová dobře.

Docela mě zaujala zmínka o tom, že rodiče se začínají bát dětí. Dost mi to připomnělo román 1984, kde se děti stávali členy organizace Zvědů (nejsem si úplně jistý tím názvem) a udávali své rodiče za ideozločiny. Myslím, že se toho dočkáme, jen co se ujme moci Celosvětová vláda.

14495

27.5.2003 7:31

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Vašek vena (zavináč) volny (tečka) cz 193.?.?.?

K článku není co dodat.Přesné a trefné.

14408

27.5.2003 8:32

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Jan Rys vts (zavináč) email (tečka) cz 193.?.?.?

Pane Pelesko,
nejsem si jist na 100%, ale to co se stalo v Erfurtu melo spis co delat s vyhazovem toho nestastnika ze skoly nez s pocitacovou strileckou. Taky jste zapomel, ze to byl velky obdivovatel hudby Merilyn Mensona a tedy potencialni satanista!!!.
P.S. mate deti? vlastni?
P.S.2 vyjadrovat se k tomuto tematu a nemit je to je jako kdyz v televizi diskutuji nikdy nerodici feministky o technice porodu a o tom jak to je pro zenu spravne a korektni.

14410

29.5.2003 16:11

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního ter

Aben Siatris 195.?.?.?

Reakce na 14410

na satanizmu nieje nic zleho, sam som satanista a nedokazal by som bezdovodne ublizit ani muche. co dodat? snad si len precitat novo vydanu knihu v cechach s nazvom "satanismus"

14496

27.5.2003 11:00

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Ing. Leopold Martinka martinka (zavináč) spsslm (tečka) sk 213.?.?.?

Ja pridám len jeden citát: "Ľudstvo je choré. Je tak veľmi choré, že k jeho posteli už nie je potrebné volať lekára ale kňaza." Stanislaw Jerzy Lem (známy poľský autor scifi)

14411

27.5.2003 11:28

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Naopak, článek je velice pravdivý, s výhradou, že na tak malou plochu se prostě všechny deatily nevejdou. Podstata zde byla zachycena velice dobře.

Nikdo není kompetentnější zajišťovat výchovu dětí než jejich rodiče. Čím méně jim do toho budou kafrat nějaké pochybné "sociální" instituce, tím lépe. Naprostá nekompetentnost a nesolidnost sociálních institucí se dá snadno demonstrovat na většině případů skutečně týranbých (popř. utýraných) dětí, kde tyto instituce prakticky systematicky (a zákonitě) selhávají. Selhává i následná represe (viz nedávný případ zvlášť surovým způsobem utýrané holčičky, kde vrah dostal trest odpovídající krádeži luxusnějšího auta) - i v tomto případě měly příslušné "sociálně kompetentní" dostatečně dlouhou dobu dostatečné informace o tom, co se v rodině děje; to týrání, vrcholící vraždou, trvalo celé měsíce.

Počítačové hry a tzv. "televizní násilí" jsou opakovaným terčem "mravokárců", nicméně údajný "špatný vliv" těchto faktorů je vyvozován ze dvou studií (jedna z JAR, jedna z Kanady), které byly zbabrány tak katastrofálním způsobem (s hrubými metodickými chybami), že by neměly na jenom trochu slušnější vysoké škole šanci projít ani jako studentské ročníkové práce.

14412

28.5.2003 9:33

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Ludek 195.?.?.?

Reakce na 14412

>Počítačové hry a tzv. "televizní násilí" jsou opakovaným terčem "mravokárců", nicméně údajný "špatný vliv" těchto faktorů je vyvozován ze dvou studií (jedna z JAR, jedna z Kanady), které byly zbabrány tak katastrofálním způsobem (s hrubými metodickými chybami), že by neměly na jenom trochu slušnější vysoké škole šanci projít ani jako studentské ročníkové práce.

K tomu abych vedel, ze detskou psychiku deformuje "televizni nasili" apod. neni treba zadna studie, staci selsky rozum.... Mezi televizni nasili radim napr. i reklamu, o jejimz zhoubnem vlivu na detsky mozek nemuze pochybovat nikdo.

Funkce rodiny je postupne omezovana a nahrazovana systemem individuality. Vyslednym produktem jsou podstatne snaze ovladatelni jedinci.

14448

28.5.2003 20:29

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Krysař 62.?.?.?

Reakce na 14448

Ono se tomu naštěstí dá tak trochu bránit.
Já doma televizi vůbec nemám a když už svým dětem (9 a 12) něco pouštím, předkládám jim pouze vybraná díla na DVD či VHS, nejlépe v originálním znění. Dokumenty o přírodě, vědě, umění a historii, adaptace klasických knih a her, Kurosawu, ze západní kultury pak pouze klasické filmy, většinou ne mladší než 20 let (Dvanáct rozhněvaných mužů, Failsafe, 1984) a televizní pořady (klasický Star Trek, Babylon 5, atd.) Pro knihy platí totéž.
Pořady a knihy z výběru mohou být libovolného žánru (i když, osvědčuje se mi kvalitní SF - kombinuje totiž poutavé podání s jednoduše vyloženými filosofickými myšlenkami). Vždy ale mají společné tři body: 1) rozšiřují obzory; 2) jakékoliv násilí v nich je opodstatněné a smysluplné, nikoliv bezúčelné, a je "reálné" (žádný "kečup teče proudem, aby to mělo barvu" [smích]); 3) mám jistotu, že patří k tomu nejlepšímu, co bylo napsáno a natočeno.
Dětem vše nenásilně a nenápadně vysvětluji a připravuji je na život v nepřátelském, nemocném světě. Oba už vědí, že reklama je vždy a za všech okolností lež, která má za úkol člověka okrást a poškodit (použitá alegorie: masožravá rostlina, lákající hmyz na chutný nektar). Ten starší už rozumí a umí vysvětlit, proč je špatná diktatura kapitálu, proč nemá školní dějepis nic společného se skutečnými dějinami, proč je nutné navenek splynout chováním a přitom si uchovat své zásady a myšlenky (krásně se mi to povedlo vysvětlit pomocí přírodopisného filmu o mimikry [smích]), a proč nesmí věřit ničemu, co je mu předkládáno jako 'objektivní' nebo 'oficiální' (tady opravdu pomohl skvělý Babylon 5).
A co na to děti? Inu, zatím to berou jako hru, ale jednou se jim to snad bude hodit. Když nám zbývá čas, hodně sportujeme, cestujeme a učíme se zacházet s výpočetní technikou. Zvažuju, že až jim bude ještě o pár let víc, najdu jim někoho, kdo je vycvičí v obranném boji.

Holt se zdá, že dneska už je výchova dětí trochu náročnější záležitost. Když jsem byl dítě já, potřeboval jsem vědět akorát "Na ty kamna nesahej, pálí" a "Slabší se nebijou"...

14472

29.5.2003 16:16

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního ter

Aben Siatris 195.?.?.?

Reakce na 14472

posobite takmer ako idealny otec a v tom co som teraz cital vidim to ako by som schcel vychovavat svoje deti. verim ze je to ta spravna cesta. dakujem za hodnotny prispevok

14497

29.5.2003 21:39

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Aja-vterka 66.?.?.?

Reakce na 14472

...jak zvladaji vase deti vliv skoly,spoluzaku,kamaradu?Jsou silni jedinci?Ze zkusenosti vim,ze se deti nerady lisi od ostatnich a hlavne,ti ostatni umi byt na ty "jine" pekne zli.
Pripada mi to opravdu z louze pod okap.Vzpominate si,jak se za bolsevika mluvilo jinak doma a jinak na verejnosti?K sakru,to se vazne nic nezmenilo a nezmeni?
Mate muj obdiv.

14503

27.5.2003 13:22

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Gurzigost gurzigost (zavináč) fastmail (tečka) fm 195.?.?.?

Kdo neumí řešit problémy jinak než násilím, nemá právo vychovávat děti. A s tím, že "oba rodiče pak vlastně nevychovávají "své" dítě, pouze podle "příbalového letáku" pečují o dítě, které si společnost přivlastnila", nelze než souhlasit. Soukromé vlastnictví lidí bylo zrušeno již se zánikem feudalismu, takže dítě, které rodiče zplodili, jim opravdu nepatří - jsou jen povinni ho vychovat způsobem, jaký požaduje společnost.

A co se týče záběrů týraných dětí v televizi - myslím, že žádný z nich není fotomontáž.

14416

27.5.2003 20:40

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Grovik 62.?.?.?

Reakce na 14416

Omyl!!
Dite sice neni majetkem rodicu, stejne tak neni majetekem spolecnosti! Ale rodice maji za dite zodpovednost. A rodice maji povinost dite vychovat co nejlepe. A k tomu patri i tech par phlavku. Tim neospravedlunuji tyrani, ale jednoznacne rikam ze o tom co je spravne dokazou rodice rozhodnout mnohem lepe nez kdokoliv z venci!

14428

28.5.2003 9:46

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Ludek 195.?.?.?

Reakce na 14428

Souhlasim. Kdyz se muj tatinek nebo maminka rozhodli pouzit hrubsi vychovne metody neopomneli zduraznit, ze to delaji pro me dobro[smích] Dnes uz tomu rozumim a jsem jim za to vdecny[smích]

14449

28.5.2003 20:21

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Grovik 62.?.?.?

Reakce na 14449

asi tak nejak [mrknutí jedním okem]
Kdyz sem byl mensi tak mne to nastvalo dneska na to koukam jinak... protek se musi ohybat dokud je pruzny jinak z nej vyroste neco co by nemnelo [mrknutí jedním okem]

14471

27.5.2003 15:38

O Kladivu na Carodejnice

Honza (USA) 65.?.?.?

Brzy po 1989 coup d'etat, while visiting Czechlans, jeden znamy pri rozhovoru se mnu tvrdil, ze Vavruv film Kladivo na Carodejnice byl alegorii na drivejsi pomery v 'totalite.' Kdyz jsem se pozdeji zminil o problemech kterym rodice v Americe celi a ktere Nemo tak vystizne popisuje, tak spolu se svou manzelkou demonstrativne odesli. However, tyhle dve themata jsou navzajem spojena, jak vyztizne popisuje Sebald ve sve knizce Witch-Children: from Salem With-Hunts to Modern Courtrooms. Jednim z dominantnich rysu Judaismu a Protestantismu je jejich vmesovani se do rodinych zalezitosti ve snaze podridit autoritu rodiny jejich (jak oni rikaji God's) nadvlade. K dosazeni tohoto cile se nestiti tech nejohavnejsich prostredku, vcetne vyuzivani deti k tomu aby privedli rodice tenkrat na hranici, dneska do kriminalu. Seabald popisuje moderni nabozenske fundamentalisty jako otroky starozakonnich preceptu a cituje Ingersola ktery rika ze kdyz 'a man believes that he has the truth from God, there is in that man no spirit of compromise. He has the arrogance of theological certainty and the tyranny born of ignorant assurance. Believing himself to be the slave of God, he imitates his master, and of all tyrants the worst is a slave in power.'

14420

28.5.2003 1:32

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mila Tatka111 (zavináč) adelphia (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 14420

Brzy po 1989 coup d'etat, while visiting Czechlans, jeden znamy pri rozhovoru se mnu tvrdil, ze Vavruv film Kladivo na Carodejnice byl alegorii na drivejsi pomery v 'totalite.'

Vavruv film Kladivo na Carodejnice byl natocen podle predlohy romanu Vaclava Kaplickeho.Ten k sepsani romanu cerpal z historicky autentickych soudnich zapisu panstvi ve Velkych Losinach.Rovnez jmena osob ve filmu a romanu jsou autenticka.Vas znamy asi moc historii nerozumi a pomerum v totalite uz vubec ne. Proto placl takovy nesmysl.
Mila.

14439

28.5.2003 14:48

RE: O Kladivu na Carodejnice

Honza (USA) 65.?.?.?

Reakce na 14439

Milo, jsem rad ze jsi se o knizce Vaclava Kaplickeho zminil. Je to jedna z nejlepsich knizek ceske literatury ktera by se (a nebo alespon scenar Vavrova filmu) mely prelozit do anglictiny.

14459

28.5.2003 19:08

RE: O Kladivu na Carodejnice

Pavel Šrubař Pavel (tečka) Srubar (zavináč) post (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 14439

>Vas znamy asi moc historii nerozumi a pomerum v totalite uz vubec ne. Proto placl takovy nesmysl.
>Mila.


Já taky nejsem žádný historik, ale to, že se jedná o alegorii na udavačskou atmosféru padesátých let, jsem poznal už ve svých patnácti letech, kdy jsem [I]Kladivo{/I] poprvé viděl. Zbytečně asi nešel tento film po sovětské okupaci do trezoru.

Autentičnost filmu jeho nadčasové poslání nijak nezmenšuje. Můžeme pochybovat, zda poměry na šumpersku v sedmnáctém století byly skutečně totalitní, ale Vávrův film skvěle ukázal, jakým mechanismem otevřeného i skrytého zastrašování se nekontrolovaná moc upevňuje. A ty principy fungují nezměněně podnes.

14470

29.5.2003 6:08

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mila Tatka111 (zavináč) adelphia (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 14470

Pavle,
Sumperske procesy proti cerodejnictvi jsou pravdivym obrazem feudalni doby. Hledat v nich podobenstvi s jakymkoliv rezimem nepovazuji za rozumne.No ale pokud chcete zkuste si precist clanek, ktery jsem zaslal do redakce Zvedavce z nazvem : Kladivo na rasisty (Pokud ho pan Stwora zverejni)Nehledejte v nem podobenstvi s feudalnimi casy, jsou proste pryc, tak jako komunismus, nacismus, fanaticke viry a jine zrudne rezimy, ktere v 21 stoleti podle meho nazoru nemaji misto na teto planete. Nechci se tim dotknout rasistu, chtel bych jen aby se nad nim jmenovani trosku zamysleli. Timto zabijim tri mouchy jednou ranou a odpovidam na reakci pana Pelesky a Honzy. Uprimne receno jejich zajem na toto tema me hluboce prekvapil.
Mila.

>Já taky nejsem žádný historik, ale to, že se jedná o alegorii na
>udavačskou atmosféru padesátých let, jsem poznal už ve svých
>patnácti letech, kdy jsem [I]Kladivo{/I] poprvé viděl. Zbytečně
>asi nešel tento film po sovětské okupaci do trezoru.

Film byl vyroben v roce 1969, do kin se dostal v roce 70. Ja osobne jsem ho v prazskych kinech videl nekolikrat do roku 86, kdy jsem emigroval, mam ho na kazete, vlastnim Kaplickeho roman, vydany v roce 78(neni to prvni vydani ani posledni) a tak si nemyslim, ze tento film sel po sovetske okupaci do trezoru. Premieru v kinech mel az dva roky po ni.
>
>Autentičnost filmu jeho nadčasové poslání nijak nezmenšuje.
>Můžeme pochybovat, zda poměry na šumpersku v sedmnáctém století
>byly skutečně totalitní, ale Vávrův film skvěle ukázal,
>jakým mechanismem otevřeného i skrytého zastrašování se
>nekontrolovaná moc upevňuje. A ty principy fungují nezměněně
>podnes.

>

14491

30.5.2003 18:33

RE: O Kladivu na Carodejnice

Pavel Šrubař Pavel (tečka) Srubar (zavináč) post (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 14491

nemyslim, ze tento film sel po sovetske okupaci do trezoru. Premieru v kinech mel az dva roky po ni.

To je pravda, asi se mi to nějak popletlo. Už zapomínám... Během normalizace se ale běžně nepromítal, určitě bych ho tenkrát nepropásl - dost na mě zapůsobil. Jeho trezorovost připomněla i hlasatelka, když ho v devadesátých letech pustili v České televizi.

Nehledejte v nem podobenstvi s feudalnimi casy, jsou proste pryc, tak jako komunismus, nacismus, fanaticke viry a jine zrudne rezimy, ktere v 21 stoleti podle meho nazoru nemaji misto na teto planete.

Moc rád bych tenhle optimismus taky sdílel. Ale to si třeba před sto lety lidé namlouvali taky.

14526

31.5.2003 2:03

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mila Tatka111 (zavináč) adelphia (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 14526

>nemyslim, ze tento film sel po sovetske okupaci do trezoru.
>Premieru v kinech mel az dva roky po ni.

>
>To je pravda, asi se mi to nějak popletlo. Už zapomínám... Během
>normalizace se ale běžně nepromítal, určitě bych ho tenkrát
>nepropásl - dost na mě zapůsobil. Jeho trezorovost připomněla i
>hlasatelka, když ho v devadesátých letech pustili v České
>televizi.
Od roku 75 do roku 86 jsem jako druhe zamestnani delal promitace ve dvou kinech - Roztoky u Prahy a kino Zalov. Od roku 82 jsem byl vedoucim obou zminenych kin.Byl jsem v dennim styku s CSFP ( ceskoslovenska pujcovna filmu). Film Kladivo na carodejnice nebyl v "trezoru", mohl jsem ho promitat, kdy jsem chtel. Je to film historicky a ani nejblbejsi cenzori v nem neshledali nic zavadneho. Prave naopak, propagovali ho ze sveho hlediska jako boj proti feudalismu.Navic Vaclav Kaplicky byl znam se svymi romany jako strktni a pravdivy spisovatel, ktery psal sve romany na zaklade skutecnych udalosti, ktere pred napsanim romanu hluboce studoval.Je to jen na vas, jestli chcete verit reklamnim kecum televizni redaktorky nebo mym blabolum. Vyberte si.

>Nehledejte v nem podobenstvi s feudalnimi casy, jsou proste
>pryc, tak jako komunismus, nacismus, fanaticke viry a jine zrudne
>rezimy, ktere v 21 stoleti podle meho nazoru nemaji misto na teto
>planete.


>
>Moc rád bych tenhle optimismus taky sdílel. Ale to si třeba před
>sto lety lidé namlouvali taky.

>Moc nerad bych sdilel vas pesimismus, ja na rozdil od vas ziji v 21 stoleti, a tak se zkousim se teto dobe maximalne prizpusobit. Muj zajem o historii ciste teoreticky a studijni.Jsem celou dusi demokrat tak vam preji z hloubi sve duse a nejen vam i vasi cele rodine aby jste se dostali o sto let zpatky,ja narozdil od vas se, drzim se historickych faktu si nepotrebuji nic namlouvat.Zkuste to taky potom mozna zacnete chapat. Nic ve zlem. Mila.

14538

28.5.2003 22:04

RE: O Kladivu na Carodejnice

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 14439

Pánové nechci Vám zasahovat do diskuze,ale ona celá věc má velice
pikatní pokračování a to se podržte, v dnešní době.
Nevím přesně,ale je to asi 5 let ,kdy katolická církev
uznala ,že došlo k přehmatu a rehabilitovala upálené.
Tedy přesněji pouze faráře ,který byl nakonec také obviněn
a upálen.Rehabilitován byl pouze ferář, ostatní ženské a další jsou "čarodějnice" dodnes.
Trochu mně to připomíná rehabilitace v " šedesátých" letech,
kdy byli také rehabilitováni popravení a zavření komunisté ,ale obyčejní lidé,tzv. třídní nepřátelé a jiní zůstali "zločinci".
Podobnost je čistě náhodná.
Anebo jde o stejný mocenský ideologický systém , pouze v jiném
kabátě.
A co teprve se dělo po roce 1989 a děje se dodnes.
To jsou "kouzla" ze zákony a spravedlností vůbec.
Jeden nestačí ani kulit oči.

14477

29.5.2003 7:02

O Kladivu na Carodejnice

Honza (USA) 65.?.?.?

Reakce na 14477

To nase povidani o Malleus maleficarum mne privedlo k tomu ze jsem se dneska odpoledne zacetl do Sindelarovy knizky Hon na Carodejnice, napsane davno predtim, nez se historie teto zrudnosti zacala opakovat. Sindelar poukazuje na koincidenci krizovych vyprav na Blizky Vychod s pocatky inkvizice. Popisuje atmosferu te doby jako rostouci 'stav prestrasenosti,' ktere vladnouci tridy zvysovaly systematickym pestovanim hruzy z dabla, carodejniku, carodejnic, a kaciru. Rada zasadnich a humanistickych stranek krestanskeho uceni byla ignorovana. Tvrzenim ze kacirove (teroristi) predstavuji pro cely krestansky svet obrovske nebezpeci ospravedlnovali telesne i dusevni muceni veznu. Rozsirovaly o kacirich ty nenehoraznejsi vymysly a pomluvy. Skoro vytlacili ze sceny milosrdneho boha Noveho zakona z dob raneho krestanstvi a nahradili jej krutym a nemilosrdnym starozakonnim bohem. Charakteristickym rysem teto zrudnosti bylo ze se nerozpakovali zneuzivat dokonce udani deti. Tato atmosfera hruzy mela take funkci preventivniho zastrasovaciho prostredku. Carodejnicke procesy se stavaly spolehlivym, bezvadne fungujicim prostredkem k odstranovani osob nepohodlnych skupinam disponujicim dostatecne silnymi mocenskymi prostredky k realizaci svych zameru. Hrozici nebezpeci z kacirskeho hnuti bylo liceno v tak straslivych obrazech a barvach, aby pak o to vice bylo mozno heroizovat boj proti obrovskemu nebezpeci hrozicimu veskeremu krestanstvu od kaciru... Panove a damy, tyhle radky vynate ze Sindelarovy knihy a jejich podobnost s dneskem mne nahaneji mraz po zadech.

14493

29.5.2003 7:41

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mila Tatka111 (zavináč) adelphia (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 14493

Ja osobne jsem presvedcen, ze carodejnicke procesy se konaly vice z materialnich duvodu nez z politickych nebo mocenskych.Majetek odsouzeneho propadl inkvizitorovi.Proces zacal s zebrackou a koncil bohatymi mestany, na hranici skoncil i nepohodlny duchovni.Proto nevidim zadne podobenstvi s dnesni dobou.Samozrejme vsemocneho inkvizitora se bal kazdy a tak mu pomahal, aby nahodou neskoncil na seznamu posedlych.Islamske nabozenstvi ovlada sve podrizene podobnym zpusobem. Drzi nevedome lidi v neustale ucte k mytum a k naproste otrocke poslusnosti.
Mila

14494

29.5.2003 17:08

RE: O Kladivu na Carodejnice

Honza (USA) 65.?.?.?

Reakce na 14494

Milo, slozite spolecenske jevy, proudy, a 'atmosfera' spolecnosti jsou determinovany mnoha faktory z nichz material gain je pouze jednim z mnoha. Tyto faktory tvori hierarchickou strukturu lidskych kognitivnich systemu. Nabozenske faktory se nalezaji blizko ke korenum techto hierarchii a jsou jednemi ze zakladnich determinujicich faktoru kognitivnich systemu. V soucastnem svete dominuji tri monotheisticka nabozenstvi jez mohou byt popsana jednoduchym dendrogramem: Judaismus -> Christianity => Catholics => Protestants -> Islam => Shi'ite => Suni. Koreny upalovani carodejnic nesporne sahaji do Stareho Zakona: Exodus 22:18 "Carodejnici nedas zivu byti." Tato zakladni hierarchie ma spoustu dalsich 'vetvi', Jako dneska v Judaismu vetev na ktere sedi Sharon, v Protestantismu vetev na ktere sedi Bush, v Islamu vetev na ktere sedi nasledovnici Khomeniho, atd. V minulosti o ktere mluvime sedeli na techto vetvich inkvizitori.

14498

30.5.2003 2:52

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mila Tatka111 (zavináč) adelphia (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 14498


No jestli jsem Honzo dobre porozumel teto smesi latiny, anglictiny a cestiny, chapes Izraelsko-Palestinsky problem vice jako problem nabozensky nez rasovy. Ja to vidim take tak.Nevidim totiz az tak velky rozdil mezi chobotem Sharonovym a Arafatovym. Ten Arafatuv me skoro vice pripada zidovsky, nez Sharonuv. Mila.

14512

30.5.2003 2:42

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mila Tatka111 (zavináč) adelphia (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 14493

Honzo,
nesmis se studovanim stredoveku nechat tolik unaset. Byla to kruta a tvrda doba, a paleni carodejnic v te dobe nepovazoval nikdo za neco kruteho, spise naopak, pro verejnost to bylo neco jako dobre divadelni predstaveni. Panicky pri tom jedli cukrovi a stravili se svymi detmi na popravisti prijemne dopoledne. Od kata si koupili trochu popele z upalene carodejnice ve skapuliri, ktery byl zarucenym prostredkem proti uhranuti.Pokud budes hledat nejakou podobnost mezi stredovekymi carodejnickymi procesy a dnesnimi nabozenskymi problemy na Strednim Vychode, muze se ti stat, ze lehce sklouznes do fanatismu a ten studiu historie a pochopeni faktu moc nesvedci.Kdyz si prectes pohadky tisice a jedne noci, zjistis stejne jako ja , ze sekanim hlav se to v nich jen hemzi, no a deti je radi ctou a tolik hruzy jim to zase nenahani. Ahoj Mila.

14511

30.5.2003 2:17

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mila Tatka111 (zavináč) adelphia (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 14477

Nevím přesně,ale je to asi 5 let ,kdy katolická církev
uznala ,že došlo k přehmatu a rehabilitovala upálené.
Tedy přesněji pouze faráře ,který byl nakonec také obviněn
a upálen.

Pane Peleska,
oproti upalovani carodejnic, ktere bylo temer vsedni zalazitosti, upalovani cirkevnich osob bylo bylo zcela vyjimecne. Tak tomu bylo i v pripade procesu ve Velkych Losinach. Cirkevni osobu nemohl vydat katu ani tak svedomity inkvizitior, jako byl pan z Vamberka.Takova osoba musela byt napred vyobcovana z cirkve, vyholene kolecko na hlave muselo byt do krve vydreno cihlou a musela byt prohlasena verejne za kacire, pak teprve mel na ni pravo kat.Nerozumim detailne cirkevnim zakonum ale myslim si, ze pokud Vatikan rehabilitoval Losinskeho dekana, nebo Husa, bylo smyslem teto rehabilitace navrat techto lidi do luna katolicke cirkve.Skutecne nevidim zadnou podobnost s Husakovymi rehabilitacemi z let sedesatych. Co se tyce ceskeho soudnictvi, to se podle meho nazoru, az na male zmeny moc od casu Rakouska Uherska az tak moc nezmenilo. Mila

14509

30.5.2003 23:51

RE: O Kladivu na Carodejnice

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 14509

Děkuji za předložené informace. Jsou velmi zajímavé.
A také jsem příjemně překvapen takovým příspěvkem od Mila!!!

14534

31.5.2003 6:16

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mila Tatka111 (zavináč) adelphia (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 14534

>Děkuji za předložené informace. Jsou velmi zajímavé.
>A také jsem příjemně překvapen takovým příspěvkem od Mila!!!

Pane Peleska napodobne, prekvapeni tez na me strane.Mozna, ze bychom i pri rozdilnosti nazoru v budoucnu mohli vyresit problem na strednim vychode bez kretenu a curaku. Samozrejme jen teoreticky a pokud mozno idealne. Prakticke reseni radsi prenecham arabum a zidum.Doufam ze pri svych 51 preziji i Fidela a dockam se rozumneho reseni skvele pridelove ekonomie na krasnem Kubanskem ostrove.Rusove s tim nehli, tak snad zase jen ti blbi americani.No ja vim je to trosku pod pas, ale ja uz jsem takovy, v tenise rad smecuji.Preji hezky den Mila.

14545

31.5.2003 16:05

RE: O Kladivu na Carodejnice

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 14545

Nechci si hrát na nějakého prognostika,ale režim na Kubě se
nejspíše bude vyvíjet trochu jinak. Je jasné , že Američani
mají Kubu nejblíže a na Floridě je veliká kubánská emigrace,
která bude mít veliké slovo.
Na Kubě není jenom Fidél ve vedení. Je otázka,jak proběhne
změna režimu. Pokuď se stane ,že si vezmou příklad od nás ,mohou
"fidélovy soudruzi" vesele vládnout dále a ani Američanům to nebude
vadit.To je jenom taková legrace,ale orientace Kuby na USA asi
nebude tak horká. Dobře, dojde ke změně režimu,ale jsou ve hře
evropské země a celá latinoamerika,která bude Kubě bližší.
Myslím si ,že Kuba není dnes pro Ameriku zajímavá. Je malá
a pokuď zde nedojde k nějakým politickým " výstřednostem",
zůstane pod prahem globálních zájmů USA.
Jenom kubánští emigranti se vrátí,přivezou peníze a nastane běžný
přechod k nějakému typu společnosti z tržním hospodářstvím
a normálním republikovým uspořádáním.Američané začnout opět jezdit
na Kubu jako turisté a vše bude v pořádku.
Každá společnost se někam pohybuje a vyvíjí.Kuba bude jistě
osvobozena od diktátu politické moci jednoho člověka nebo nějaké
priviligované skupiny ,ale i tato "moc" začíná mít enormní zájem
o změny ,jak politické,tak hlavně ekonomické.
Není ani vyloučen pozvolný přechod k jisté formě demokracie
a ekonomickým reformám. Je jisté,že k nim dojde.Oni jsou již
dokonce patrné,ale ještě je jich hodně málo.

14554

31.5.2003 16:13

RE: O Kladivu na Carodejnice

Honza (USA) 65.?.?.?

Reakce na 14545

Tak se mi zda ze nas ty carodejnice dostaly dohromady. Ta diskuse zda byl film Kladivo na Carodejnice v trezoru a nebo ne je dobrym prikladem toho jak nam Internet pomaha v hledani pravdy. V televizi propagandiste rikali ze byl, ale dolozili to nejak? Jak vedeli ze byl v trezoru? Byla septanda za 'totality' ze v trezoru je jenom pustym vymyslem ktery vypustili ti co se chteli dostat po prevrate ke korytu? I kdyz najit 'absolutni' pravdu je velice obtizne, osobni, nezprosdredkovane svedectvi toho, kdo v promitani filmu pracoval ma vetsi vahu nez vypoved nekoho kdo o tom ze film byl v trezoru pouze slysel a nebo 'svedectvi' televiznich propagatoru.

Kdyz uz tak mluvime o septande za 'totality,' nedavno jsem byl na prednasce o zivote black community v americkem bible belt during sixties. Profesor otevrel prednasku jak je tady zvykem anekdotou, kterou slysel kdyz na americkem jihu vyrustal. Ozraly bily truck driver narazi do dvou cernych chlapcu co jdou pri kraji cesty. Pri vysetrovani nehody mu serif rika: jen se neboj, ten co te proletel prednim sklem to dostane ze 'illegal breaking and entering,' a toho co jsme nasli narazem odhozeneho za prikopem, toho zavreme za 'leaving the scene of the accident.'

Zive si pamatuji, jak jsem tuhle anekdotu slysel v Cechach za 'totality,' jen opily bily ridic byl nahrazen clem KSC. Ze by se tahle anekdota zrodila v Cechach a americti cernosi by ji uzili v jejich boji proti jiznim rasistum? Pravdepodobnejsi je ze ji nejaky propagandista z Hlasu Ameriky a nebo spise Svobodne Evropy slysel na americkem jihu, zmenil protagonisty a odvysilal do Cech.

14555

31.5.2003 17:27

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 14555

Mila ma pravdu. Ja jsem "Kladivo na carodejnice" videl ve skole (nebo jsme se skolou na ten film sli). A muselo to byt nekdy v polovine sedmdesatych let, tedy v dobach nejhorsi normalizace).
A tobe Honzo chci rict, ze jsi v te dobe Hlas Ameriky asi moc neposlouchal. Vtip o kterem mluvis, by vubec nebyl v jejich stylu. Mozna bys ho mohl slyset na Svobodne Evrope,
ale na nekdy az prilis slusnem a profesionalnim Hlasu Ameriky sotva. Nekdy bych si pral, aby tu stanici povinne poslouchali vsichni studenti novinarskych skol. Treba by ta zurnalistika vypadala trosku jinak.
Proto je take povazuji za naprosty nesmysl oznacovat redaktory Hlasu Ameriky za "propagandisty".........

14557

31.5.2003 20:03

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mila Tatka111 (zavináč) adelphia (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 14555

Honzo, dulezitejsi je obsah filmu, nez reklamni prupovidka televizniho hlasatele. Fakt, ze jsi film zrejme videl a i cetl roman Vaclava Kaplickeho a i mozna jine (Pameti kata Mydlare, Pad rodu Smirickych atd) by pro tebe mel byt nejlepsim dukazem toho,ze Kaplickeho komunisticti inkvizitori do trezoru nesoupli. Pokud ano, tak ho asi zapomeli za sebou zamknout. Oni to proste byli neporadni lidi, nebojim se rici, ze meli ve vsem bordel.
Pokud se tyce vtipu, nejsem asi sam, kdo si alespon jednou za zivot polozil otazku : Kdo vlastne ty tisice anekdot vymysli? Jak se ten clovek jmenuje ? Ja bych rekl, ze to je lidova slovesnost, a ta se dostane vsude i do televize. Mila.

14560

31.5.2003 23:52

RE: O Kladivu na Carodejnice

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 14560

Nejsem si jist ,ale Paměti kata Mydláře nenapsal Václav Kaplický.
Kdo poradí?

14566

1.6.2003 1:12

RE: O Kladivu na Carodejnice

Aja-vterka 66.?.?.?

Reakce na 14566

>Nejsem si jist ,ale Paměti kata Mydláře nenapsal Václav
>Kaplický.

>Kdo poradí?

Nebyl to Josef Svatek?

14567

1.6.2003 17:27

RE: O Kladivu na Carodejnice

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 14567

Byl to Josef Svatek......

14574

31.5.2003 15:25

RE: O Kladivu na Carodejnice

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 14534

Taky s vami musim souhlasit pane Pelisek. Ten Milo to je clovek
mdle inteligence a takoveho nejakeho pochybneho charakteru. To
vite patri k te Mikinove kohorte, co jineho od neho a jemu po-
dobnych by clovek chtel ? No ale ted nas jiste oba dva mile prekvapil. Mel by jste mu napsat nejaky delsi pochvalny dopis.
Ne byt jen tak strucny. I kdyz ja si nemyslim, ze to je s jeho
hlavy, to nekde jiste opsal, nebo mu to napovedela manzelka.

14551

27.5.2003 17:48

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Atom tklas (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Každý, kdo vychovává děti, musí umět najít správnou hranici mezi odpovídajícím trestem a zbytečným týráním. Dítě musí vědět za co je trestáno a trest musí odpovídat typu a vážnosti přestupku. A co je nejdůležitější, vždycky je nutné najít _příčinu_ špatného chování.

Prvotní příčinou nikdy nejsou násilné filmy nebo počítačové hry, nýbrž nezájem rodičů. Nikdo vám nebrání večer televizi prostě vypnout a zahrát si "Člověče nezlob se". Nebo se můžete dívat spolu s dětmi a některé scény patřičně okomentovat. Děti přebírají chování lidí, které vidí okolo sebe a zejména těch, kteří jsou jim sympatičtí.

14422

27.5.2003 18:59

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

195.?.?.?

To se to vychovává, když je dospělý několikanásobně silnější než dítě. Nikdy nezapomenu na své pocity, když jsem nosil dárky svému synovci, kterého má příbuzná později utýrala k smrti. Kolik obrovského času mi trvalo než toto dítě stratilo panický strach a než si chvíli uvolněně hrálo společně se mnou s hračkou, kterou jsem mu koupil. Tehdy sem si přál aby byl na chvíli větší než jeho máma alkoholička a aby jí rozbil dršku. [pláč]

14425

27.5.2003 20:35

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Grovik 62.?.?.?

A/ televize ani pocitacove hry nemuzou mit na dite vliv pokud jsou rekneme "spravne podane" problem nysili v TV nebo v pocitacovych hrach. je ten ze nasili je tam nenasilne, povsimne te si nekdy toho jak v kreslenych filmech hutne uzivaji zaporni i kladni hrdinove zbrani tech nejvetsich kalibru. Ale at se deje co se deje ani kapka krve. Nikomu se nic nestane!!! Dite to chape tak ze kdyz nekoho vezme klackem prez hlavu nic se mu nestane. Jednoducha rovnice pro jednoduse myslici dite. A tak nasledek je takovy jaky je. Dite nedokaze posoudit jaky dusledek ma nasili.

B/ jak jsem uvedl za A dite nedovede posoudit jake chovani je spravne diky tomu ze se rodic z ditetem vybavuje v situacich kdy dite zaslouzi dostat par pohlavku a odchod na parek.
Rekneme si to otevrene ja dostal do rodicu kolkrat par facek. Nemam je kvuli tomu min rad. Vyrostl ze mne rekl bych radny obcan ktery az bude mit jednou deti taky asi rozdar par pohlavku, ale rozhodne bych nerekl ze by mne rodice tyrali stejne jako ja nehodlam tyrat svoje deti (az nejake budu mit [mrknutí jedním okem], co z toho plyne? Jednoducha zaver pokud se dnesni spolecnost bude k vychoce ditete stavet tak jako se stavi dne tim ze mu koupi drahou hracku posadi ho pred televizy a nevsimasi ho a kdyz dite provede neco tak si s nim o tom promluvy nemuzeme se divit ze dalsi generace vyroste do zvlastnich lidi. Tezko rict jestli lepsich nebo horsich ale rozhodne... zmatenych. Takovych co nemuzou dlouho prezit protoze jin bude chybet ona prislovecna tvrda skola.

Jinak z clankem vcelku souhlasim. I z nekterymy komentari.

14427

28.5.2003 2:18

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

karel karel4u (zavináč) cz 198.?.?.?

Ja jsem si vsiml,za svych 25 let v USA, jak se zmenami techniky vychovy deti se meni charakter zeme. Drive ,kdyz jeste ,a to nemluvim o prehnanem fyzickem nasili ale o adequatnim pristupu,a oficialnim pouzivanim fyzickych trestu ,lide byli tak trochu charakternejsi,a kdyz ctete texty z te doby tak vidite ,ze jsou cistci ve sve analyze veci. Nyni , kdyz je v mode tak zvane manipulovani,takzvana mrkev a bic,jakoby jakakoliv resistence vlade jakoby zmizela . Lide jsou tak kondiciovani, ze jim staci pohrozit jen mirnym odebranim jejich konzumnich moznosti a oni hned zmeni sve mineni ve prospech toho kdo jim vyhrozuje. Jakakoliv predstava fyzicke nepohodlnosti je jim nepredstavitelna. Porovnejte to napriklad za druhe svetove valky s lidmi kteri se rozhodli udelat veci s vedomim ,ze v pripade dopadeni by byli muceni. Toto je pro tuto generaci absolutne nepredstavitelne. Proto take valci tak jak valci . Protoze jdou do valky s obrovskym strachem ,tak conflict se zmeni v brutalni eliminaci nepritele. Kdyby nemeli superiorni zbrane ,tak by nenasli vojaky

14441

28.5.2003 10:22

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Zdenek Matousek zmatousek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 14441


> Nyni , kdyz je v mode tak zvane
>manipulovani,takzvana mrkev a bic,jakoby jakakoliv resistence
>vlade jakoby zmizela . Lide jsou tak kondiciovani, ze jim staci
>pohrozit jen mirnym odebranim jejich konzumnich moznosti a oni
>hned zmeni sve mineni ve prospech toho kdo jim vyhrozuje.
>Jakakoliv predstava fyzicke nepohodlnosti je jim
>nepredstavitelna. Porovnejte to napriklad za druhe svetove valky
>s lidmi kteri se rozhodli udelat veci s vedomim ,ze v pripade
>dopadeni by byli muceni. Toto je pro tuto generaci absolutne
>nepredstavitelne. Proto take valci tak jak valci . Protoze jdou
>do valky s obrovskym strachem ,tak conflict se zmeni v brutalni
>eliminaci nepritele. Kdyby nemeli superiorni zbrane ,tak by
>nenasli vojaky

Pane Karel a Vy si myslite , ze Napoleon nebo Hitler, kdyby meli superiorni zbrane, tak by je nepouzili ? A mnozi dalsi ? Docela nechapu jak muzete srovnavat situaci za valky( mmel jste snad na mysli II.svetovou) s dneskem. A zase, kolik bylo tech, co riskovali i jen sebenepatrnejsi cin proti absolutni nadvlade? To jsou prece zcela nesoumeritelne jevy. A kolik bylo tech co udavali a kolaborovali. Za Rakouska, za Nemcu a za Sovetu?! Ja bych se spis domnival, ze drive, at uz je to pred sto lety, nebo padesati, i trosku pozdeji, meli lide na sebe vic casu. Celkova struktura zivota obycejnych lidi byla velmi odlisna, nez je dnes. Nebyla televize, kino nebylo zas tak levne, computery nebyly, lidi nebyli tak moc v zajeti veskerych prumyslovych vymozenosti jako dnes, nebo poslednich, rekneme dvacet let. Takze jim vlastne nezbyvalo nez se bavit vzajemne a proto k sobe meli bliz. Proto se zpivalo, hralo divadlo,sportovalo, vubec soutezilo ruznymi zpusoby, a tim se vetsinou vytvarely dobre vztahy mezi lidmi. I ti pomateni komunisti, kteri meli uplne jine zamery, vlastne dali hodne lidi dohromady. Doufam, ze me ted nebudou nekteri napadat za propagaci komunismu. Oni pouze zneuzili proste a i uprimne lidicky ke svym ucelum. Ale skutecnost je takova, ze vetsina lidi se i pres politickou nesourodost snasela nejak lip, az na urcite vyjimky. Ale to je taky jen muj nazor a mozna uz taky kus nostalgie, a nebo by se mohlo tez rict :"Every generation blames the one before". A s tim valcenim, myslite, ze by se meli zase vratit k sudlicim, palcatum a remdichum ?[smích] "Nepratel se nelekejte na mnozstvi nehledte!" Na Zdar !

14450

28.5.2003 20:31

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Grovik 62.?.?.?

Reakce na 14441

chapu co jse chetl rict,
rad bych to doplnil. Jde o to ze Kdyby Amerika nemnela svuj pohodlny spusob boje tezko by sla do valky. v podstate je jejich vojensko technicka prevaha ktera jim umoznuje to co delaji.
Kdyz si prectete nejaky rozhovr s americanem tak jdou do valky protoze maji starch!!! A to je spatne do valky se jde kvuli odvaze a ne kvuli strachu. Tohle je ona pokrivenost morakly. Navic nekdo kdo je odvazny nema duvod se bat tak jak to predvadi amerika.
Na strachu je postaven temner celi americky system. Desi lidi ruznymy zakony ktere v podstate umoznuji kazdeho zalovat, tykaji se haraseni a deti a tak podobne. Diky tomu drzi dospele ve strachu a ten se prenasi na lidi. V podstate se jim povedlo to co se nepovedlo v socialistyckem bloku (mozna je to tim ze ten socilaisticky blok byl vci zavysli na lidech zatimco ten kapitalisticky byl zalozeny prevazne na penezich a na lidi nekoukal ani trosku).
A tak se dnesni american boji ze mu na halvu spadne letadlo. Zcela iracionalne. Jako by letadla padali kazdych 5 minut. Boji se ho ze ho napadne Irak i kdyz je na druhe strane zemnekoule. Stejne tak se od padesatych let bal komunistu tak ze je nahanel jako mi sme nahaneli kontrarevolucionare.
Mne to silne pripomina jednu vec.... 1984 az prilis. Doporucuju kazdemu precist a pak pochopi tu analogii.

14473

29.5.2003 5:31

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

brnak 68.?.?.?

Reakce na 14473

Groviku, american se neboji. Problem je v tom, ze nekteri si na neho troufaji. A kdyz uspeji, - viz zari 11 2001, tak jsou hrdinove. Aspon v ocich jinych. Toho se american boji, ze prijde nejaky blazen, a zabije nevinne lidi. Nevyhlasi valku. Proste zabije a nici. Toho se american boji. Protoze to je takovy neviditelny nepritel. To neni Hitler a nebo Stalin. To je nejaka skupina blaznu. A toho se american boji. A toho by jsi se mel bat i Ty. Ti blazni si nevybiraji, vis???
Jinak, Amerika se neboji. Neboj se o Ameriku!!

14488

30.5.2003 2:56

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Grovik 62.?.?.?

Reakce na 14488

Nepovidej?
Myslis ze Irak je neviditelny? A myslis ze Amerika vyhlasila Iraku valku?
Ja sem vsude vydel jak ukazuji nebohe Americany kteri se boji Iraku ze je napadne [mrknutí jedním okem] Promin mne to prijde smesne.
Stejne jako mi prijde smsne bat se Al-kajdy jen pro to ze nekde nekdo sejmul dva baraky.
Teroristi skutecne muzou zautocit kdekoliv a kdykoliv ale pokud se budu bat nejspis se z toho zblaznim. A dopadnu jako Americane budu bjehat kazdy tyden k psychonalytikovi, a vypravet mu o tom ze v detstvi sem se bal psu a on mi bude vypravet cim to je.
Pche....
Je mi to k smichu.
Citim se mnohem lip protoze nemam duvod mit strach.

14513

30.5.2003 7:51

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

brnak 68.?.?.?

Reakce na 14513

Myslis ze Irak je neviditelny? A myslis ze Amerika vyhlasila Iraku valku?
Ja sem vsude vydel jak ukazuji nebohe Americany kteri se boji Iraku ze je napadne [mrknutí jedním okem] Promin mne to prijde smesne.
Stejne jako mi prijde smsne bat se Al-kajdy jen pro to ze nekde nekdo sejmul dva baraky.
Teroristi skutecne muzou zautocit kdekoliv a kdykoliv ale pokud se budu bat nejspis se z toho zblaznim. A dopadnu jako Americane budu bjehat kazdy tyden k psychonalytikovi, a vypravet mu o tom ze v detstvi sem se bal psu a on mi bude vypravet cim to je.
Pche....
Je mi to k smichu.
Citim se mnohem lip protoze nemam duvod mit strach.

*

Groviku, to, co jsi napsal je tak stupidni a slabomyslne, ze se vubec nedivim, ze se nebojis.

A co kdyby jsi se trochu zameril na gramatiku cestiny?? Te se taky nebojis, ze ne??

14519

28.5.2003 18:15

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

karel karel4u (zavináč) cz 152.?.?.?

Mily Pane Matousek,
Ja s vami v tomto pripade souhlasim.Co jsem chtel rici,je to,jak se perceptualne zmenilo mineni mladych lidi v USA o sobe. Jakoby se ztratila skromnost o svych schopnostech ,ktere casto kulhaji za realitou. Take jsem si vsiml,ze novy vek technologie jakoby otupel intelektualni mysleni lidi.Ta energie ktera se ubirala drive k analysovani jak problemu svetskych ,tak take nabozenskych se nyni soustreduje k resenich problemu elektronickych.
Co se tyce valceni tak bych doporucil knihu "John Keegan:A history of warfare."
A o spolecenske separaci v USA . Toho si povsiml uz Pan "Tocqueville" ve sve knize o americe. Zivot v usa je opravdu jiny nez v evrope. I samotni americane si toho vsimaji viz. kniha
"Bowling alone" Jeste neco k te elektronicke separaci.Velmi se to projevuje v socialni neohrabanosti mladych lidi,jez je velmi odpuzujici.Jakoby socialni gracie uplne zmizely.

14466

30.5.2003 18:01

RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Milan 199.?.?.?

Reakce na 14466

>Ta energie ktera se ubirala
>drive k analysovani jak problemu svetskych ,tak take nabozenskych
>se nyni soustreduje k resenich problemu elektronickych.

Je to este horsie, uz nemaju ani zaujem analyzovat problemy "elektronicke". Keby ho mali, tak sa software nesprava tak chaoticky a chybovo. To hlavne, co tu zenie priemyselny vyvoj je tuzba po zisku, vyniknut, byt prvy. Zaujem o skutocne poznanie sa vytraca.

14524

29.5.2003 19:10

O Pavliku Morozovovi

Honza (USA) 65.?.?.?

Kdyz jsem se pred mnoha lety rozhodnul emigrovat ze socialistickeho Ceskoslovenska, jednim z faktoru tohoto rozhodnuti bylo ze v ceskych skolach tenkrat patril k povinnemu cteni pribeh o Pavliku Morozovovi. To jsem ale tenkrat jest netusil ze spadnu z blata do louze. Kdyz se po letech ohlizim nazpet, vidim ze Pavlik obvinil sve rodice z ukryvani potravin a ne ze sexualniho zneuzivani. 'Kreckovani' se da omluvit, sexualni zneuzivani deti nikoliv. Kdyz obvinili Havla z dissentu a zavreli ho, mohl se stat pozdeji presidentem. Kdyby ho zavreli za obvineni ze sexualniho zneuzivani deti, patril by dneska mezi bezdomovce.

Objektivne receno, komunisticka tyranie zalozena na ekonomickych faktorech nebyla zdaleka tak devastujici jako soucastna tyranie zalozena na nabozenskem fanatizmu. Komuniste zavirali tak 78 lidi ze 100,000 a za ctyricet let popravili neco pres 200 lidi. Pan Bush, jenom za tech par let co byl governorem Texasu ktery ma populaci srovnatelnou s byvalym Ceskoslovenskem, podepsal rozsudky smrti nad vice nez 150 lidmi a Texas zavira skoro 500 lidi v prepoctu na 100,000.

Pri jedne ze svych navstev Ceske kotliny jsem potkal byvaleho farare, ktery byl za komunistu zavren za pohlavni zneuzivani malych chlapcu. Delal hostinskeho v miste daleko od sve puvodni farnosti, lide o jeho minulosti nevedeli (sam me to v rozhovoru rekl). Taky mne rekl ze kriminal ho poucil, ze sveho drivejsiho chovani lituje, a ze ted zije jako normalni clovek. Tady v Americe jsme nedavno dostal dopis ze se do naseho sousedstvi pristehoval clovek propusteny za sexualni delikt z kriminalu. Podobny dopis dostali taky nasi sousede a ti jej odtud vykamenovali. Zije ted v komunite ktera je jest nize nez komunita bezdomovcu. Zatim co bezdomovci ziji vetsinou v downtownu a maji pristup k soup kitchen, komunita propustenych veznu za sexualnu delikty zije hluboko v Mohavske pousti v dirach vyhrabanych v pisku, oblecena v hadrech, a s prichazejicimi vrazednymi vedry ma v podstate na vybranou bud v te dire umrit a nebo se vratit do kriminalu.

Ted mi nekteri reknou ze jim to patri. Vim ale o pripadech kdy se pravnici snazili presvedcit manzelky behem rozvodoveho rizeni aby obvinili manzely ze sexualniho zneuzivani svych deti, i.e., aby pouzili atomove zbrane rozvodovych valek, jak se tomu u nas tady rika.

Z pozorovani behem svych navstev Ceska usuzuji, ze vetsina Cechu byla po 1989 prevratu naplnena hlubokou nenavisti k byvale socialisticke spolecnosti a nezmernym obdivem k anglickym a americkym spolecnostem. Damy a panove na tomhle foru, co si myslite? Maji a nebo nemaji slupky na ocich?

14502

2.6.2003 23:46

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Pane Cermak, Ten roman '1984", na ktery poukazujete bohuzel uz dnes neni romanem, je to hrozna realita ,ktere se budeme muset branit, paklize budeme chtit existovat jako LIDE.

14619

Příspěvků: 52

27.05. 01:13 Peleška Milan  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
29.05. 15:12 Václav Čermák  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
27.05. 07:31 Vašek  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
27.05. 08:32 Jan Rys  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
29.05. 16:11 Aben Siatris  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního ter
27.05. 11:00 Ing. Leopold Martinka  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
27.05. 11:28 Jan ŠŠimůnek  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
28.05. 09:33 Ludek  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
28.05. 20:29 Krysař  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
29.05. 16:16 Aben Siatris  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního ter
29.05. 21:39 Aja-vterka  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
27.05. 13:22 Gurzigost  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
27.05. 20:40 Grovik  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
28.05. 09:46 Ludek  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
28.05. 20:21 Grovik  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
27.05. 15:38 Honza (USA)  O Kladivu na Carodejnice
28.05. 01:32 Mila  RE: O Kladivu na Carodejnice
28.05. 14:48 Honza (USA)  RE: O Kladivu na Carodejnice
28.05. 19:08 Pavel Šrubař  RE: O Kladivu na Carodejnice
29.05. 06:08 Mila  RE: O Kladivu na Carodejnice
30.05. 18:33 Pavel Šrubař  RE: O Kladivu na Carodejnice
31.05. 02:03 Mila  RE: O Kladivu na Carodejnice
28.05. 22:04 Peleška Milan  RE: O Kladivu na Carodejnice
29.05. 07:02 Honza (USA)  O Kladivu na Carodejnice
29.05. 07:41 Mila  RE: O Kladivu na Carodejnice
29.05. 17:08 Honza (USA)  RE: O Kladivu na Carodejnice
30.05. 02:52 Mila  RE: O Kladivu na Carodejnice
30.05. 02:42 Mila  RE: O Kladivu na Carodejnice
30.05. 02:17 Mila  RE: O Kladivu na Carodejnice
30.05. 23:51 Peleška Milan  RE: O Kladivu na Carodejnice
31.05. 06:16 Mila  RE: O Kladivu na Carodejnice
31.05. 16:05 Peleška Milan  RE: O Kladivu na Carodejnice
31.05. 16:13 Honza (USA)  RE: O Kladivu na Carodejnice
31.05. 17:27 Mikin  RE: O Kladivu na Carodejnice
31.05. 20:03 Mila  RE: O Kladivu na Carodejnice
31.05. 23:52 Peleška Milan  RE: O Kladivu na Carodejnice
01.06. 01:12 Aja-vterka  RE: O Kladivu na Carodejnice
01.06. 17:27 Mikin  RE: O Kladivu na Carodejnice
31.05. 15:25 mateji  RE: O Kladivu na Carodejnice
27.05. 17:48 Atom  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
27.05. 18:59  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
27.05. 20:35 Grovik  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
28.05. 02:18 karel  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
28.05. 10:22 Zdenek Matousek  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
28.05. 20:31 Grovik  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
29.05. 05:31 brnak  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
30.05. 02:56 Grovik  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
30.05. 07:51 brnak  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
28.05. 18:15 karel  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
30.05. 18:01 Milan  RE: Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
29.05. 19:10 Honza (USA)  O Pavliku Morozovovi
02.06. 23:46 Pavel  Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 1

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,01 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,31 Kč
100 japonských jenů
20,87 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 607,98 Kč
1 unce stříbra
536,92 Kč
Bitcoin
791 436,58 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 033