Diskuze k článku

Čtvrtá politická teorie

Příspěvků 62

23.4.2014 9:00

Svět přešlapuje na místě,

gippius 88.?.?.?

v mnoha ohledech ale spíše kráčí zpět kamsi do dávné, temné minulosti, kde jedinou reálnou brzdou před dalším globálním válečným šílenstvím je existence jaderných zbraní a zpohodlnělost mas. Západ, Prométheus dějin, nic nového nepřináší a stagnuje, zvyk ovlivňovat dění ve světě ve svůj prospěch ho ale ještě neopustil. "Nové oblasti moci" - zatím pouze ekonomické- Indie, Čína, Latinská Amerika, tu už jsou, ale v žádném případě nejsou tak emancipované, aby ke globálnímu diskurzu přispívaly nějakým významnějším způsobem. Celý svět prostupuje zjevná absence inspirativních elit. Začíná být zcela jasné a zřejmé, že způsob, jakým se moderní svět v moderním věku ubíral je neudržitelný, ale alternativy "nejsou". Proto je nutné jít dál, vyrábět, konzumovat a hlavně a především generovat a nerovnoměrně rozdílet zisk a udržovat jeho růst, ať to má smysl, nebo ne... Rusko je zemí, která od své podstaty "stojí v cestě". Jestli ustojí tento povahou zcela nový příval je otázka. Také není ještě úplně jasné, jestli něčemu takovému skutečně čelit chce. Jak autor zajímavě pojmenovává, Rusko to "intuitivně tuší", žel musí to do budoucna "vědět". Svět to musí vědět. Že život je jinde. A že dominantní životní forma na této planetě ještě prakticky nerozřešila ani ty nejzákladnější otázky bytí.

308870

23.4.2014 10:59

Strášný blábol

Nikdo 81.?.?.?

Evidentně nastává doba bezduchého blábolení a bádání nad nesmysly. [bliji]

308876

23.4.2014 11:26

Univerzálna teória všetkého

lubosmat 195.?.?.?

Kedysi som sa snažil prečítať knihu „Ráno kúzelníkov“ resp. v češtine „Jitro kouzelníků“ od Jacques Bergier a Louis Pauwels (doposiaľ sa mi to s úplným pochopením nepodarilo, zrejme z dôvodu nedostatku sústredenia), mal som pritom podobné pocity ako pri čítaní príspevku. Niečo podobné určite zažijete, keď budete čítať najnovšie teórie o existencii vesmíru a snahách vytvoriť univerzálnu teóriu všetkého. Stephen Hawking vychádzajúc z predpokladu, že vesmír nemá hranice matematicky dokázal, že je konečný. Prečo ten odklon od témy? Vidím tu evidentnú snahu vytvoriť konečnú ideológiu spoločnosti, ktorá bude:
- apolitická,
- s prvkami teológie,
- ekonomická ...,
- jednoducho univerzálna.
Je tu jeden podstatný problém: Naša biosféra (podmienky vhodné pre život človeka ako druhu) má hranice, a empiricky je dokázané, že ľudská hlúposť je nekonečná. Liberalizmus jednoducho ignoruje skutočnosť existencie hraníc druhu „HOMO KONZUMIENS“ , zároveň s nekonečnou virtuozitou využíva k svojím krátkozrakým zámerom druh „HOMO DEBILIENS“.
Vidíme dnešné globálne spoločnosti „bez hraníc“, vysávajúce zdroje za účelom tvorby finančného zisku, bez konkrétnej snahy priniesť uspokojenie nejakej zmysluplnej potreby. Načo sú nám univerzálne teórie, ktoré prestávajú platiť po šiestich hodinách pôstu? Na vyplnenie času medzi reklamnými prestávkami. Potrebuje človek jaskynný klimatizáciu? Áno, lebo v jaskyni je zhruba rovnaká teplota po celý rok, ale v susednej jaskyni klimatizáciu už majú/ ešte nemajú.
Nepokladám liberalizmus za životaschopnú a úspešnú ideológiu, len kvôli tvrdeniam, že Fašizmus bol vraj porazený a Komunizmus sa rozpadol sám. To vyznieva rovnako ako tvrdenie, že kresťanstvo je najlepšie náboženstvo, a ostatné náboženstvá moslimstvo, hinduizmus a budhizmus sú prekonané.
Stále nie som ochotný uveriť tomu, že sme v politickej kultúre ďalej ako na konci 18-teho storočia.
Keďže ma príspevok zaujal, stiahol som si z internetu originálnu verziu celého článku p. Alexandra Dugina, aj ostatným prajem pekné čítanie.

308878

23.4.2014 15:42

RE: Univerzálna teória všetkého

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 308878

Taky mě to fascinovalo, když mi ještě nebylo 30. Nedávno jsem se k tomu vrátil - a s údivem zjišťuji, že je to echtovní židovina (i autorsky).

308889

23.4.2014 17:34

RE: Univerzálna teória všetkého

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 308878

Je to vecny problem filozofu, ne pouze Dugina, v tomto pripade v jeho klasickem podani...

Filozof (vzdy se odlisuji a navzajem si zamerne protireci) je pouze clovek s vlastnim nazorem a prezentujici vlastni (sobe blizky) pohled na vec.
Je u nich zcela bezne, pro bezneho cloveka ponekud nepochopitelne, obklopovani se lidmi, kteri jsou nazorove na uplne jine strane videni sveta, ovsem take disponuji titulem z filosofie. Stravi "podivnym" pratelstvim a vzajemnem popiranim treba cely zivot.

Nic divneho na tom neni, pokud nekdo nekdy cetl zivotopis, nebo dilo(a) nekterych filosofu. Vetsina z nich se nikdy netrefila jak do dejin, tak do prijeti jejich svetonazoru sirsim obecenstvem.

A k terminum jako tento system byl pokoren, jiny vyhral, nebo neco se prezilo - je to citankova reakce lidi (nejen filosofu) snazicich se poprit Marxe.
Zejmena filosofove tedy uprene hledaji cokoli, napisou cokoli, jen aby vsugerovali siroke verejnosti, ze neco jiz bylo a je prekonano. Podvedome tim sdeluji, ze lide pri hledani alternativ tyto cesty maji vynechat. Filosofove se neradi pletou, resp. nepriznavaji vlastni omyly. Drtiva vetsina se v minulosti zamerila proti "forme" konce kapitalismu, prezentovane Marxem, pravicovi filosofove vynechavaji socialismus (byl shozen, prohral atd), radeji by navrat k feudalismu, pochopitelne, prave v tom systemu byli nejvice uctivani "mudrci" po boku panu.

Nelze napr. v zadnem pripade pouzivat termin komunismus, ktery nikdy nebyl v praxi zaveden, ani za casu Parizske komuny. Bez velke evolucni zmeny byt nemuze, nelze ho srovnavat se socialismem, ktery funguje dodnes a zalezi pouze na vstricnosti k USA, nebo naopak, zda je tolerovan, ci nikoli. Severske zeme nemaji socik 60 let pouze z nevsimavosti. V Norsku a Svedsku jsou snad nejvetsi site zakladen a radaru Pentagonu, pres svoji dojemnou "neutralitu" apod. Ostatne to same se tyce fasismu, radikalniho islamu, ktery je tolerovan v Saudske Arabii, ovsem jinak je to nejvetsi zlo v mediich atd, atd.
Tedy pouze slovni hricky.

Ovsem v necem ma urcite Dugin pravdu, jeden clovek nemuze tvorit socioekonomicky system, nemuze lidem urcovat cestu. Zaroven nemuze byt statu nadiktovana jinym statem. To je to, co NIKDY fungovat nebude a presto se neustale deje a opakuje.
Geneticky fond a tim i mysleni naroda nezmeni nikdo nasilnou preorientaci na neco, na co se nikdy neprispusobi. To pusobi pouze chaos. Lze to ovsem vyuzit zamerne, napr. pro zbrzdeni hospodarskeho a intelektualniho vyvoje...

308893

23.4.2014 11:30

Vždy len ideológie.

Definitíva 95.?.?.?

Politické teórie sú ideológie, niekto ich musel vypracovať a ten niekto musel byť niekým platený, ako napr. teória komunizmu a socializmu.

Ideológie slúžia na ovládanie más ľudí. Dialo sa to pred 10000 tisíc rokmi a deje sa to dodnes, robili a robia to aj všetky náboženstvá, inak aj sekty.

Článok zavádza ducha človeka od Zdravomyslia, zdravého sedliackeho rozumu, založenom na faktoch, vede, skúsenostiach, rozvoji duchovných schopností človeka, rozvoji spoločnosti, zavádza do siete teórií nedokázaných a nedokázateľných.

Človeku je geneticky vlastné, že verí a žiaľ verí bez dôkazov a skúseností a to je koniec civilizácie. Ľudstvo nemôže fungovať na tom, že niekto vymyslí teóriu a presvedčí masy, aby tejto teórii verili a že čas ukáže. Ukáže, žiaľ až o sto rokov a žiaľ aj stovky miliónov obetí, životov a zmarených ľudských osudov.

Všetky tie teórie sú asi tak potrebné a užitočné pre ľudstvo, ako kresťanstvo v stredoveku, ktoré sa transformovalo do genocídy Slovanov.

Autor ako verejne prospešný pracovník by mohol by pre ľudstvo viac užitočný ako teoretik vládnucej moci.

308879

23.4.2014 12:43

Když budete vzpomínat na

Marten264 93.?.?.?

- minulých 2.000 let co se vám vybaví v paměti jako zásadní ?
- pocit štěstí, radosti, sdílení
- křivdy , loupeže , války

- posledních 100 let co jste viděli a zažili ?
- budování harmonické a spořádané společnosti
- lži , války , boj o zdroje

- svůj dosavadní život co byste nikdy nechtěli prožít znovu ?

- to hezké co vás v životě potkalo, může se to vrátit ?

Zapomeňtě na VŠECHNY -ismy, tudy cesta nevede.

První co se lidé musí znovu naučit -

https://www.youtube.com/watch?v=NpgJ4HEoewI

308881

23.4.2014 13:26

RE: Když budete vzpomínat na

gippius 88.?.?.?

Reakce na 308881

Chápu, leč pochybuji, že s něčím podobným budou rodiče, neřkuli učitelky na základkách, šéfové, ředitelé, ministři, politici, lídři a lídryně, vědci a vědkyně, či dokonce šéfové televizí, novin a rádií ztrácet čas. Ti všichni mají přece za úkol mnohem důležitější a potřebnější věci - ekonomiku, politiku, peníze, přežití, růst, auta, hokej a fotbal. S tím se nějaká podstata, která je navíc úplně nezisková, přece nemůže měřit.

308883

23.4.2014 15:25

RE: Když budete vzpomínat na

fohat 194.?.?.?

Reakce na 308881

když jsem poprvé zabořil nos do Jitro kouzelníku..bylo to první vydání v roce 1969..vybral jsem si jen to,na co jsem vývojově stačil..později,jak šel čas se poznání rozšířilo o další kapitoly..Intelektuálové s kudrnatým mozkem mají složitosti jako denní chleba a je jim to časem na obtíž,že se do konce života nedoberou PRAVDY...Někdo to dokázal podat JEDNODUŠE.. https://www.youtube.com/watch?v=-K9TZg7lC2w Stále rodící se nová nevědomost propaguje proláklé symboly zhouby.. https://www.youtube.com/watch?v=pzdykAR4Bt8&feature=player co s takovým lidským materiálem ?

308886

23.4.2014 14:37

priamo naživo z Donbasu:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

priamo naživo z Donbasu:

:"

Sklo z rozbitých oken křupe pod nohami, z ampliónů se line píseň Narodil jsem se v Sovětském svazu (nejde o cover verzi hitu Bruce Springsteena Born in the USA) a všude jsou vidět nápisy „EU a NATO, ruce pryč od Ukrajiny“, „Stop fašismu,“ „Ne agresi USA.“

Sovětské rudé vlajky se tu mísí s obrázky Krista a pravoslavnými kříži. Přeškrtnuté hákové kříže symbolizují to, co tady v Luhansku– před budovou tajné policie SBU, obsazené proruskými demonstranty – nenávidí na nové vládě v Kyjevě.

Luhansk, 21. dubna 2014

Považují je za banderovce, fašisty, kteří rusky hovořící obyvatelstvo východní Ukrajiny poníží na lidi druhé kategorie, pokud je rovnou nevyženou nebo nevyvraždí.

v kyjevské vládě vidí fašistickou nelegitimní juntu,

linka:

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-z-vychodu...

308885

23.4.2014 15:40

Drobné opomenutí

VojtaIL 84.?.?.?

Autor eseje napsal o ideologiích 20. století hromadu slov. A v jejich záplavě ZAPOMNĚL NA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ. Zapomněl na to zásadní, co od sebe odlišuje ideologie (víry) MÍRUMILOVNÉ a MILITANTNÍ.

Ve jménu fašismu byly vyvražděny miliony nevinných lidí. Jen proto, že šiřitelé fašistické ideologie věřili v jejich tzv. MÉNĚCENNOST. Ve jménu komunistické ideologie bylo vyvražděno ještě více nevinných lidí. Neboť základním atributem komunistické ideologie je nenávist a boj. Tedy tzv. TŘÍDNÍ NENÁVIST A TŘÍDNÍ BOJ. A tak se mohlo snadno stát, že Stalin a Mao nechali (a to v dobách míru!) povraždit více lidí, než kolik jich zahynulo v důsledku obou světových válek. Jen v zájmu své milované ideologie.

A tak si dovolím autora doplnit. A varovat všechny věřící. Nabádá-li vás Vaše ideologie (víra) k nenávisti, je špatná. A je lhostejno, zda vás nutí k vymítání Satana a jeho "stoupenců", či jen k boji s nevěřícími, k nenávisti příslušníků jiného národa, či pravicujících a zinkajících ... Ve všech případech jde o MILITANTNÍ VÍRU. A jak jsem už výše ukázal, MILITANTNÍ VÍRY BYLY V LIDSKÝCH DĚJINÁCH PŘÍČINOU TOHO NEJHORŠÍHO ZLA. Bez výjimek.

308888

23.4.2014 15:47

RE: Drobné opomenutí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 308888

tohle vojtování je o ničem, ty primitivně pravicující komsomolče dnešních časů

308890

23.4.2014 15:57

RE: Drobné opomenutí

timur 89.?.?.?

Reakce na 308888

- hlúpstť -Stalin má na svedomí cca 5 mil. sovietskych občanov, ta len tak - zbytok je propaganda, cirkev má na svedomí cca 100 mil . občanov celého sveta, takže - kto mal v popisu práce zabíjanie, na margo Stalina - netreba mu dávať zodpovednosť za niečo, čo oj nemal na svedomí - napr. hladomor, ten mal relatívne v hrsti Trockij - nezačalo sa to len tak, z večera do rána, a zbytok ? - Rusko ho postavilo - samo - medzi svojich veľkých hrdinov, asi preto ho máme my dnes zatracovať,

308892

23.4.2014 18:18

RE: Drobné opomenutí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 308888

Ve sve podstate se kazda ideologie prezije, nebo diskredituje sama.

Nemusela by, pokud by byla dodrzena etika a moralka. Nemusela by se prezit ani jedna, bohuzel, vzdy narazime na postupny upadek prave z upadku moralky a etiky.

Pokud by kazdy narodni stat prisne dbal na dodrzovani i sve pitome vlastni ustavy, vlastne by do EU ani vsoupit nemohl, uz vubec ne ponechavat bez povsimnuti zverstva, ktera se uvnitr deji + rozkradani financi.

Myslim, ze ideologie jsou z casti prezite, ale jedna otazka zustane. Jakou roli by mel mit "pristi" narodni stat. To uplne staci, po te rizene rozkradacce, lzich a demagogiich v poslednich letech. Ne, naseho statu se to tolik az netyka, protoze sam jiz dlouho nerozhoduje, referendum v tak "zarucene objektivnim" medialnim prostredi by bylo zneuzito pokazde.
Cekat tedy na dalsi Svycarsko je nemozne do doby, nez lide na vlastni kuzi pociti vlastni volby politiku a oligarchu (napr. v pozici ministra financi s vlastni, ne statni, rukou natazenou k dotacim EU).

S tou nenavisti - to je tezke. Jsou lide, kteri prekousnou vse, lide kteri vedi, ze se vraci zpetnym uderem a lide (vetsina), ktera se bude ridit pudem sebezachovy. A tem bude stacit prvni vnejsi, nebo vnitrni nepritel naservirovany televizi.
Ostatne tak fungovaly USA od vzniku radia a tak bohuzel (a nebo s dnesnim pohledem bohudik) i nas socialismus, i soucasny liberalni kapitalismus. K ohlupovani a vytvareni neni dnes cirkve zapotrebi. Ani vice, nebo mene vznesene ideologie.
Kolik asi lzi jsme slyseli od zapadnich politiku (Kalousek a jeho/nase prozrani + slozenky byl vrchol), kdyz vysvetlovali puvod krize(i), dovod poklesu zivotni urovne, probourani rustu do minusu, stagnace. Kolik bylo pravdy a kolik lzi? Bez toho, aby byla zpochybnena cirkev, nebo soucasna ideologie neoliberalismu? Skoda mluvit, ze.

Jedna vec me zarazi, rust konci, neni nekonecny a bez zmeny a obri zmeny zadny nebude. Kde neni zakaznik, neni poptavka. Kde chybi poptavka, zastavuje se vyvoj. vyzkum. Kde se nevraci penize do kolobehu, ale litaji po burzach a ne a ne najit pristav, staty nemaji penize na vlastni chod. Ten konec je predem dan, jeden utvar, ktery bude centralizovan a periferie pochcipaji. A presto se najdou lide, kterym to bud nedochazi, nebo nevadi. Ti co ten svet ridi ho menit nechteji a na nicem, krome uzkeho centra jim nesejde.

308896

23.4.2014 22:14

RE: Drobné opomenutí

Smokin Joe 77.?.?.?

Reakce na 308888

Zajímalo by mě pane Vojto, jestli tomu, co píšete, taky věříte? Můžete odpovědět upřímně? Případný zaměstnavatel taky jistě pro jednou promine...
Nebo máte nějakou úchylku a dělá Vám dobře, když jste v opozici? Jinak jsem rád, že jste tu. Vždy si Vás rád přečtu, aspoň je tu taky jednou za čas něco,
čemu se dá zasmát a zdejší diskuse má pak ten správný kontrast. No někoho to jistě prudí (dle mého názoru, to je důvod, proč tu píšete, nebo osvěta Zvědavce?),
no mě to většinou rozesměje..Nic ve zlém, rád se směju a těším se na další Vaše příspěvky! Opravdu!

ps: možná se směji svoji blbosti, beru, jen nechápu Vaše myšlenkové pochody..

308907

23.4.2014 23:44

RE: Drobné opomenutí

co na tom záleží 24.?.?.?

Reakce na 308888

Pane Vojto, mezi ty fanatické militantní víry jste opoměl zmínit také tu současnou - tu víru v prosazování tzv. demokracie ohněm a mečem zeměmi USA a Západu jako celku. Ta už také povraždila spousty nevinných životů a ztropila víc utrpení, než ti, proti kterým bojovala. Už se začíná směle řadit co do počtu obětí k těm nejhorším. A to ještě není konec.

308908

24.4.2014 14:43

RE: Drobné opomenutí

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 308908

> hlúpstť -Stalin má na svedomí cca 5 mil. sovietskych občanov,

A proto, že povraždil "jen 5. milionů nevinných lidí" spáchal menší zlo? Tak to myslíte, pane Timure?

> Myslim, ze ideologie jsou z casti prezite,

Ideologie a víry nebudou nikdy přežité, pane/paní "185". Proč? Protože lidský mozek je tak uzpůsobený. Lidský mozek snadno a rád přijímá víru. O mnoho snáz, než skutečné poznání. Víry lze totiž nabýt téměř bez námahy. Kdežto učení bolí. A mozek má ještě jednu zajímavou vlastnost. Podlehne-li sebestupidnější víře, má obrovskou touhu šířit ji dál. Toho jste si ještě nevšiml/a?

Pane Smokin Joe, upřímně. Vy snad nevěříte, že Hitler nechal likvidovat v koncentrácích muže, ženy, starce i děti? Že Stalin osobně podepisoval rozsudky smrti a organizoval svou podobu koncentráků – gulagy? Vy nevěříte, že Mao způsobil smrt až 78 milionů civilistů v době, kterou sám pojmenoval Velký skok? Nebo čemu nevěříte?

Jinak jsem rád, že se nad mými příspěvky smějete. Je to o mnoho lepší, než kdyby ve Vás vzbuzovaly zášť a nenávist. [smích]

Pane Co na tom záleží. K Vaší poznámce mám několik drobných výhrad.

1. Neznám Vaši "víru v v prosazování tzv. demokracie ohněm a mečem". Každou víru přece charakterizuje nějaká "osobnost" a jednoduché a snadno zapamatovatelné pravdy typu Desatera, či hesel jako třeba "neárijci jsou podlidé" či "buržoa – nepřítel pracujících". Na jakých principech je založena Vámi uvedená víra? A která osobnost je jejím symbolem?

2. Země nikdy nic neprosazovaly. Například Německo. Jako země, NIKDY NIKOMU NEUBLÍŽILO. To jen lidé v něm. Lidé, postižení militantní vírou. Všimněte si, že podobně postižení ubožáci vzývají válku dokonce i zde, v těchto diskuzích. Jen jí eufemisticky nazývají R_E_S_E_T .

308921

24.4.2014 16:40

RE: Drobné opomenutí

co na tom záleží 24.?.?.?

Reakce na 308921

>Pane Co na tom záleží. K Vaší poznámce mám několik
>drobných výhrad.

>
>1. Neznám Vaši "víru v v prosazování tzv. demokracie ohněm
>a mečem". Každou víru přece charakterizuje nějaká
>"osobnost" a jednoduché a snadno zapamatovatelné pravdy typu
>Desatera, či hesel jako třeba "neárijci jsou podlidé" či
>"buržoa – nepřítel pracujících". Na jakých principech je
>založena Vámi uvedená víra? A která osobnost je jejím
>symbolem?
Nechte slovíčkaření. Ty "osobnosti" zavádění tzv. demokracie jsou přece dobře známy! Alespoň ty, které zastupují ty skryté (korporátní společnosti, které de-facto vládnou) na venek. Říkají vám něco jména Bush Clinton, Obama, Blair, atd....???

>
>2. Země nikdy nic neprosazovaly. Například Německo. Jako
>země, NIKDY NIKOMU NEUBLÍŽILO. To jen lidé v něm. Lidé,
>postižení militantní vírou. Všimněte si, že podobně
>postižení ubožáci vzývají válku dokonce i zde, v těchto
>diskuzích. Jen jí eufemisticky nazývají R_E_S_E_T .

Samozřejmě, že je to v lidech. To vůbec nepopírám. Největší svinstvo tohoto světa vidím v lidech, kteří naakumulovali obrovské bohatství a pomocí něho si de-facto koupili moc. President a vláda jsou pouze loutky, které jsou ovládány bankami a korporacemi a tudíž hájí jejich, zejména zbrojařské a energetické zájmy. Jinými slovy - dopouští se loupežemi, pomocí válek proti cizím zemím se zmocnit jejich bohatství pro vlastní prospěch. To jest mizivého procenta obyvatelstva. Ostatní jsou mimo hru. Nehledí se nikterak na mezinárodní úmluvy, lidská práva a pod., přestože tyto země, zejména US se jimi nejvíce zaštiťuje.

308924

25.4.2014 21:38

RE: Drobné opomenutí

Blažková 89.?.?.?

Reakce na 308888

Pravda pravdoucí, avšak měla bych jednu věcnou. Zajímalo by mne, kde přesně Marx vykládá o té nenávisti. Přečetla jsem zatím jen Kapitál, docela mě to zmohlo, on byl Karl navíc autor velmi plodný a nečtivý. Takže byste mi ušetřil spoustu času, kdybyste mě nasměroval na konkrétní svazek, děkuji předem. Vím ještě, že Gottwald svého času vykládal něco o zakroucení krkem, ale jinak jsem vedle jak ta jedle. [zmaten]

308997

26.4.2014 0:54

RE: Drobné opomenutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 308997

Jinak, kapitalismus je taky pěkně odporná ideologie, posuzováno optikou, již jste zde nastínil. Hlásá konkurenční boj, tedy násilí, nenávist a tak.
Vlastně mě tak napadlo, jak se vám to, člověče nešťastná, stalo, jak to, že se vám přihodil takový názorový veletoč, vy, takový proklamátor eugeniky..! (Odvolávám se tímto na jednu diskusi ohledně Afrického kontinentu.) [překvapení]

309009

26.4.2014 13:48

RE: Drobné opomenutí

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 309009

Základní principy komunismu sepsali Marx s Engelsem v poměrně útlém spisku, nazvaném Komunistický manifest, paní Kateřino. Je plný výzev k "třídnímu boji". Zacituji Vám z něj jednu větu:

"V tomto smyslu mohou komunisté shrnout svou teorii v jedinou větu: zrušení soukromého vlastnictví".

Dovedete si představit člověka, který celý život budoval něco, co mělo za úkol především usnadnit život jeho potomkům, jak tento svůj majetek dobrovolně a bez odporu odevzdává chátře?

Na Vaši druhou otázku také rád odpovím. V žádném z mých příspěvků nenajdete slovo "eugenika". Ovšem opakovaně v nich najdete pojem "přírodní zákon". Pozor, neplést se "zákonem džungle".

Opravdu soudíte, že výzvami ke studiu přírodních zákonů a potažmo pak k jejich dodržování se dopouštím eugeniky? Jen pro zajímavost. Zkuste si sama pro sebe vyjmenovat a spočítat přírodní zákony, které znáte. Až to budete mít, čtěte dál.

Teď překvapení. Je jich známo už hodně přes tisíc. Čím to, že jich známe tak málo? Když všichni dobře víme, že NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ. [smích]

309030

26.4.2014 22:07

RE: Drobné opomenutí

lama.cz 46.?.?.?

Reakce na 309030

Pan Vojta sice umí číst, ale s chápáním je na tom hůř. Komunisté nevyzívají k třídnímu boji, protože jej nevymysleli ani nezavedli. Třídní boj zuří od nepaměti a role komunisty spočívá v tom, aby vedl ty, kteří v třídním boji dosud prodlévali v pasivitě a víceméně trpně snášeli nepřátelské projevy, to je ta vojtova chátra (píše jako nějaký usmolený aristokrat, ač pro aristokrata je on sám chátrou stejně jako my), aby to nepřátelství začali opětovat a tím si vynutili jeho ukončení.

Mám-li si představit zmrda, který celý život sere na všechno a na všechny, buduje cosi, co má sloužit pouze a výhradně jemu a jeho potomkům, a není mu blbé využívat výhod a privilegií, které mu poskytuje společnost jako celek, tedy i ta chátra, bere si plnýma hrstma a nic za to neposkytuje, ač může, "soukromník"..., pak jedině v lochu, nebo za pohraničními pahorky.

309044

27.4.2014 19:18

RE: Drobné opomenutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 309044

Lamo, vlastně jste napsal to co já, jen jinými slovy. Na to, že jste tak mladý, jak se sám definujete, vám to docela jde. Více takových soudruhů. [mrknutí jedním okem]

309079

27.4.2014 19:06

RE: Drobné opomenutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 309030

Aha, no jasně, vy jste ti skvělí a my jsme ta chátra. Škoda, že svět je poněkud prostorově omezen, že tudíž my, chátra, nemůžeme odtáhnout jinam, abyste si vy, elita, na svých stávajících postech a v setrvalých pozicích svou elitnost dostatečně užili, nejlíp s krompáčem v ruce. Je mi jasné, že Kellner, Babiš, Bakala - ti všichni dřeli od slunka do slunka, dlaně měli samý krvavý mozol etc.
Moje oblíbená postava, co se elitnosti týče, je Paris Hilton. Typická schopná dívka, která si plně zaslouží vše, co má, musela pro to hodně udělat a spoustu toho obětovat, kam se na ni hrabe nějaká závistivá socka od pásu. (A já vím, že vy dobře víte, Vojto, že já u pásu nedělám.)

Přírodní zákon a zákon džungle, pokud jej berete v potaz výhradně pro sociální interakce mezi jedinci JE totéž. Nezaměňovat s fyzikálními zákony aj. A NEMLŽIT!

Prohlašování jedinců, kteří díky svému sociálnímu postavení ani nemají šanci své sociální postavení zlepšit, za neschopné a postradatelné atd. JE eugenika. Je úplně jedno, jestli je jen necháte chcípnout hlady nebo je rovnou zeuthanasujete. Výsledek je stejný. Mrtvá bytost, která měla své sny, tužby, lásky, strachy. Své rodiče, děti, blízké, kteří ji milovali. Prý postradatelná. Tak kdo komu tady vlastně vyhlásil ten boj?

Naprosto chápu, proč tomu nerozumíte a proč se snažíte své sociopatické postoje tak zoufale obhájit.

BTW - tak jak je to s tím konkurenčním bojem? Je kapitalismus hnusná ideologie vzývající násilí nebo je to něco jiného? [mrknutí jedním okem]

309077

28.4.2014 14:23

RE: Drobné opomenutí

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 309077

Paris Hilton má paní Kateřino jen jedna ústa. Nedokáže jimi denně vypít, zkonzumovat, vykouřit, profetovat, ... miliony. Mně spíš iritují ti, kteří NIKDY VE SVÉM ŽIVOTĚ NEVIDĚLI NIKOHO ZE SVÝCH BLÍZKÝCH PRACOVAT. Natož aby pracovali sami. Takových u nás už žijí statisíce. A denně bez problému zkonzumují (na rozdíl od Paris) za miliony. A k tomu nadělají spoustu škod. Opravdu je potřeba ještě více je motivovat k plození potomků? Potomků, které nejsou schopni sami uživit? Opravdu soudíte, že odmítání takovéhoto (stupidního) konání většinové společnosti je eugenika?

Jedním z nejdůležitějších přírodních zákonů je KAUZALITA. Tedy zákon, který řadí následek vždy za příslušnou příčinu. Celá tisíciletí platilo v souladu s tímto zákonem, že o nabytém bohatství vždy nejlépe rozhodoval sám jeho nabyvatel. Nikdo jiný. Co činí současné moderní vyspělé státy? Odnímají VĚTŠINU VYTVOŘENÉHO BOHATSTVÍ (formou daní) jejich nabyvatelům. A svěřují je do správy lidem, kteří sami nikdy nic pořádného nedokázali. Tedy porušují základní přírodní zákon.

Jak tito lidé (politici) ono svěřené bohatství spravují? Tak, že SVÉ STÁTY ZADLUŽUJÍ. Nebo snad své země zadlužují kapitalisté, boháči, bankéři, ...? A tak lidé Vašeho typu nemohou pochopit, jak to, že například Japonsko je (bez židovských bankéřů [mrknutí jedním okem] ) tou nejzadluženější zemí (na jednoho obyvatele) na světě.

Konkurenční boj je evoluční vynález, paní Kateřino. Bez něj bychom zde nebyli. Jsou lidé, např. pan Lama, který si jej plete s třídním bojem. Vy také?

Zkusme si představit společnost, v níž je všechna konkurence uměle potlačena a nahrazena spoluprací a sdílením všeho všemi. Dovedete si představit, jak sdílíte svého sexuálního partnera s jinými dámami? Že ne? Chápu. Vy zas chápejte, že bez soutěže to prostě nejde. Jsme produkty evoluce a musíme se řídit stejnými zákony, jako ona. Tedy PŘÍRODNÍMI ZÁKONY. [smích]

309112

28.4.2014 21:51

RE: Drobné opomenutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 309112

>Paris Hilton má paní Kateřino jen jedna ústa. Nedokáže jimi denně vypít, zkonzumovat, vykouřit, profetovat, ... miliony. Mně spíš iritují ti, kteří NIKDY VE SVÉM ŽIVOTĚ NEVIDĚLI NIKOHO ZE SVÝCH BLÍZKÝCH PRACOVAT. Natož aby pracovali sami. Takových u nás už žijí statisíce. A denně bez problému zkonzumují (na rozdíl od Paris) za miliony. A k tomu nadělají spoustu škod. Opravdu je potřeba ještě více je motivovat k plození potomků? Potomků, které nejsou schopni sami uživit? Opravdu soudíte, že odmítání takovéhoto (stupidního) konání většinové společnosti je eugenika?

Ale pane Vojto... Z toho co ta slečna prochlastá, projebe v kasínech či jinak prošustruje za luxusní zboží, které nepotřebuje, by stejnou dobu prosperovala jedna cikánská osada. A já jsem z Vítkovic, něco si o té čtvrti přečtěte. Mě nechává naprosto chladnou, že ze své výplaty přispívám na výživu dětí, se kterými nemám nic společného. Mě daleko víc sere, že z mých daní se financují tzv. pobídky pro investory, různé odpustky daní či nájemného na státních pozemcích, záchranné balíčky pro banky, Babišova řepka atd. Ale každý máme své priority. Už jsem tu kdysi řešila, že v těch komunitách vládne tvrdý patriarchát, je zvykem ženy následovat svého muže kamkoli. Tam bych začala. Já netuším, kolik dneska stojí paklík "prášků proti děckám", vím, že před deseti lety mě ta sranda stála cca 700 ká na tři cykly. Docela drahý špás pro ty černé holky, asi - ani já bych si to za ty prachy nekoupila. A ony tím spíš nekoupí, když kasu drží jejich páni a vládcové. A věřte mi, že o tom něco vím, jak to u nich chodí.

>Jedním z nejdůležitějších přírodních zákonů je KAUZALITA. Tedy zákon, který řadí následek vždy za příslušnou příčinu. Celá tisíciletí platilo v souladu s tímto zákonem, že o nabytém bohatství vždy nejlépe rozhodoval sám jeho nabyvatel. Nikdo jiný. Co činí současné moderní vyspělé státy? Odnímají VĚTŠINU VYTVOŘENÉHO BOHATSTVÍ (formou daní) jejich nabyvatelům. A svěřují je do správy lidem, kteří sami nikdy nic pořádného nedokázali. Tedy porušují základní přírodní zákon.

V této rozplizlé směsici blbostí a nic neříkajících klišé bych si dovolila vypíchnout tu myšlenku o tom, že nejlépe s majetkem nakládá jeho nabyvatel. Ehm, jistě, pod rukama Bakalovýma OKD jen vzkvétalo a potažmo i celé Ostravsko jakbysmet. Že majitelé vždy nejlépe vědí, jak s majetkem zacházet nám během staletí předvedli i majitelé otroků. A s odpuštěním, přivlastňovat si planetu či porcovat ji na kousky a dělit mezi partičku vyvolených je IMHO stejná blbost jako přivlastňovat si člověka.

>Jak tito lidé (politici) ono svěřené bohatství spravují? Tak, že SVÉ STÁTY ZADLUŽUJÍ. Nebo snad své země zadlužují kapitalisté, boháči, bankéři, ...?

Přesně tak. Kapitalisté, boháči, bankéři v momentě, kdy jsou...Automaticky kráceno

309129

29.4.2014 18:09

RE: Drobné opomenutí

lama.cz 46.?.?.?

Reakce na 309129

Kašlete na Vojtu, je marný...mě spíš mrzí, když meškám v panství rytíře Vítka, tajak vy, ža jsme se ještě nesetkali, že o vás nevím. :-/

309173

28.4.2014 21:52

RE: Drobné opomenutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 309112

Přesně tak. Kapitalisté, boháči, bankéři v momentě, kdy jsou "too big to fail" natáhnou ruku do rozpočtu. Kdy to nastane, o tom rozhodne touto společností zakoupený a pověřený politik. Ale to vy víte, že ano. To ostatní jsem už napsala výše v té pasáži s tou Babišovou řepkou.

>A tak lidé Vašeho typu nemohou pochopit, jak to, že například Japonsko je (bez židovských bankéřů ) tou nejzadluženější zemí (na jednoho obyvatele) na světě.

Vojto, doprčic, vy si zase odporujete. Ukažte mi jedinou úspěšnou civilizaci či zemi, která dokázala zajistit vysokou úroveň obyvatel, čisté ulice, dostatek pomerančů na vánočních trzích atd., aniž by byla zadlužená? Či aniž by rabovala cizí zdroje? To není (jen) záležitost politiků. To je i věc systému. A bilančně vyrovnaný reálsoc vám osobně taky nevoněl, takže vy fakt blábolíte jednou tak a jednou onak, pokaždé jak se vám to hodí a zastáváte s oblibou názor, který zároveň vyvracíte, to i velmi zkušený cimrmanolog často žasne.

>Konkurenční boj je evoluční vynález, paní Kateřino. Bez něj bychom zde nebyli. Jsou lidé, např. pan Lama, který si jej plete s třídním bojem. Vy také?

Výborně, pane Vojto. Tak si představte, že já mám pocit, že mi vydýcháváte vzduch, který bych radši, aby dýchaly mé děti. Takže si vás jednoho dne v rámci naprosto přírodního konkurenčního boje najdu a sejmu vás. To myslíte vážně???
Buďto jsme v džungli nebo jsme v civilizaci. Naše technologie nám už dnes umožňují, aby se osmdesát procent lidí na planetě jen tak flákalo a přesto by nemuseli umírat hlady. Jenže někdo tady prostě potřebuje předvádět, že má největšího klacka (většinou je tam nepřímá úměra) a tak si masturbuje svoje atrofované sebevědomí tím, že stojí nad druhými s bičem a vyřvává něco o pracovních návycích, arbeit macht frei a tak...

Co se mého drahého týče, mileráda se o něj podělím s kýmkoli. I já ctím úsloví, že kdo mé pole orá... Nevím, proč bych měla žárlit, když velmi dobře znám svou hodnotu. A můj drahý ji zná taky.
Nezapomeňte, že se čtyřicítkou na krku a zkušenostmi, které mám, mám i jiné obzory než pohrávání si s genitáliemi. To je ten rozdíl mezi lidskými bytostmi a zvířátky. A mezi mnou a vámi.

309130

29.4.2014 0:27

RE: Drobné opomenutí

Zvirak 89.?.?.?

Reakce na 309112

Konkurenční boj je evoluční vynález, paní Kateřino. Bez něj bychom zde nebyli. Jsou lidé, např. pan Lama, který si jej plete s třídním bojem. Vy také?

Tak tímhle blábolem jste se dobrovolně degradoval do nejnižších hlubin naivity a nadlehčující nekonečné blbosti.

309133

26.4.2014 8:32

RE: Drobné opomenutí

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 308997

Babo Blazkova , nic ve zlym , ale Vase velice dobre myslici vosobnost me dokaze nekdy vylozene na....! Ja sem na takovou debatu co a jak cekal uz hodne dlouho aby se myslicim lidem kdejakej sajrajt nesnazil vymejvat mozky. Pravdivy historicky fakta kterejch se bojej jak cert krize a proto je nevyucujou na skolach ale presto vsechno kazdej aspon neco vo tom vi jsou jen jedny a s Vasim IQ vite vo cem mluvim ! Toho tipka z Lehovi zumpy co tu vopruzuje si chci vopravdu podat, ale podle mejch moresu aby konecne zapad mezi tu spinu tam kam vopravdu patri.

309020

23.4.2014 18:11

Úvaha jaksi nebere v úvahu, dle výsledků velmi životaschopný, moderní Čínský komunismus

kyticka 88.?.?.?

Prvotní komunismus realizovaný hrubou silou v Rusku (je jedno jestli na objednávku Německa - Lenin, nebo na objednávku Rockefellera - Trockyj a jeho stovka dovezených v dnešním slovníku teroristů a nebo šlo-li o spontální vůli lidu v duchu přírodních zákonitostí přechodu společnosti od prvobytně pospolné, přes otrokářskou, nevolnickou, imperialistickou k spravedlivé komunistické, jak nás učili za socialismu) byl systém hodící se tak pro mravence nebo včely. Všichni slouží systému a nikdo nic nesměl vlastnit. Pro lidi nefunkční model. Tento prvotní komunismus (bolševismus) se rozšířil i do ostatního socialistického tábora. Jeho variací byl i Čínský maoismus.

Po rozpadu SSSR čínští komunisté, ponaučeni z neštěstí Ruského soukmenovce, zareagovali velmi progresivně. Původní 3 pilíře komunistické společnosti pracující inteligenci, dělnickou a rolnickou třídu dodali o pilíř 4., a to o podnikatele.

Tímto dosáhli společnosti, kde může každý jedinec dosáhnout svého individuálního uspokojení dle svých schopností. Tím, že si Číňané podrželi systém vlády jedné strany se prakticky přiblížili k systému církevnímu, podobnému katolické církvi ve středověku, kdy strana své členy celý život vychovává k tomu aby v budoucnu rozumně vládli nad celou čínskou společností. Takto zajistili předávání a vylepšování vládního know-how z generace na generaci bez uplatnění práva dědičného.

Podnikatelé dědičné právo ale zachováno mají. Podstatné však je, že je podnikatelský pilíř účinně regulován a to zejména tak, že strategická odvětví jako jsou suroviny, média, školství ... není možné v Číně privatizovat, to aby nedošlo k imperiálnímu vykořisťování celé společnosti ze strany několika oligarchů. Strategická odvětví drží v rukou pevně strana (stát) a takto zajišťuje ostatním férové podmínky. Podnikatelé mohou své schopnosti ukázat výhradně ve spotřebním průmyslu a nestrategických službách. I spotřební soukromý průmysl je značně antimonopolně regulován. Václav Klaus by měl mít z takovéhoto konzervativně tržního hospodářství jedině radost.

To že v Číně neprobíhají "svobodné volby", jejichž výsledek by závisel pouze na tom, který oligarcha (zahraniční nevládní organizace) dá víc na kampaň, jako je to na západě, dává současné komunistické straně Číny prostor v poklidu strategicky rozhodovat na desítky let dopředu.

V rámci strany se prosazují pouze ti nejschopnější, kde rozhodování o úředním postupu je na základě demokratických principů. Asi stejně jako když arcibiskupové volí nového papeže.

No a na závěr snad uvést, že katolická církev je zde již cca 1700 let. Současný Čínský model komunismu, založený v principu na moudrosti rady starších, se mi tedy jeví jako značně progresivní s výhledem do budoucna na mnoho staletí.

308894

23.4.2014 18:25

RE: Úvaha jaksi nebere v úvahu, dle výsledků velmi životaschopný, moderní Čínský komunismus

kyticka 88.?.?.?

Reakce na 308894

Ještě doplním.

Zdá se, že to konečně pochopili i naši Čeští vládci, minimálně tak, že se rozhodli s Čínou strategicky obchodovat, viz:
"Vláda končí s kritikou Pekingu kvůli Tibetu"
http://www.novinky.cz/domaci/334309-vlada-konci-s-...

Konečným cílem je konečně poslat k čertu chlapce z FEDu a jejich pravdoláskažské humanitárně bombarďácké loutky.

308897

23.4.2014 19:46

RE: Úvaha jaksi nebere v úvahu, dle výsledků velmi životaschopný, moderní Čínský komunismus

Croix 178.?.?.?

Reakce na 308894

Pokud jde o zmíněnou Čínu a její komunisty, v roce 2012 proběhl 18. sjezd KSČ (Komunistické strany Číny [smích]), který zásadně změnil vedení strany i státu. Ve zploštělé zkratce: Čína je vlastní struktura, momentální režim je maska. Podle toho, co se k k personálním změnám dalo zjistit na zahraničních serverech, zatímco Maoovo období bylo érou komunistických komunistů, později převládli ve vedení země (postupně) liberální komunisté, kteří Čínu změnili tak jak ji známe dnes. V roce 2012 je však nahradila nová generace a garnitura, kterou třeba Rusové charakterizovali jako konfuciánské komunisty. V podstatě jde o to, že v rámci vnější kontinuity zůstává rudá maska, je to výhodnější i pro pevné řízení státu, ale aktuální reprezentace Číny jsou lidé, kteří nejsou komunisty-komunisty, ani liberály-komunisty otvírajícími se v konečném důsledku stále více USA, ale stoupenci čínské struktury, Číny jako starobylé kultury a státu s dlouhou kontinuitou, kteří si pojedou po své lajně. Proto se taky vztahy v nejposlednější době od 18. sjezdu s USA tolik rozjitřily.

308900

23.4.2014 19:21

houby s mákem

lama.cz 46.?.?.?

Liberalismus a proletářský socialismus vznikli jakoby až dodatečně.Nejdřív byla důkladně prolustrována a popsána realita,co a jak v té realitě funguje,proč to tak funguje a proč nám nevyhovuje.Pak se přemýšlelo,co by vyhovovalo a přistoupilo k projektu změny.Ideologie se týkala právě změny za účelem dosažení toho dosud nedosaženého pozitivního cíle.

Duginova konstrukce je zcela jiná.Je negativní ve svých cílech,i když mluví o Tradici coby cíli snažení.Nelze nevidět,že jde o to destruovat,popřít všechno,co si vynutila moderna.Nemá smysl brát v úvahu kecy,co přebrat od komunismu a fašismu.Logika nakonec povede k likvidaci všeho s modernou.Takový negativistický marxismus nikdy nebyl.Marxismus chápal nutnost modernizace,oproštění se od všech těch středověkých sraček,jako jsou náboženské pověry.Individualismus ano,ale jen od tohoto bodu k tomuto.Šlo o rovnováhu mezi egem a smyslem pro kolektiv,nikoli o čiré sobectví.Proletářský socialismus poražen byl a nebyl.

Liberálové básní o konci dějin,Duginové o svém budoucím (možná) projektu,z pocitu méněcenosti,potřebovali by všechny poražené (patologické) síly nacpat pod křídla.Ale to je problém,protože poražený je doopravdy poražen tehdy,když to sám uzná.Marxismus není mrtev.Marxista se liberálům,v Duginově duchu,mstít nebude.

308898

23.4.2014 20:57

Získajú Maďari a Rusíni Podkarpatskú Rus?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Maďari žijúci na Ukrajine sú za vytvorenie národnej autonómie v Zakarpatskej oblasti. Prosia tiež terajšie Kyjevské úrady, aby im vrátili možnosť voliť „svojich“ poslancov, ktorí vy reprezentovali záujmy ukrajinských Maďarov v Najvyššej rade.

Medzitým oficiálna Budapešť nehľadiac na to, že na Ukrajine je zakázané dvojité občianstvo, vybavuje obyvateľom Zakarpatskej oblasti pasy. O plnej podpore krajanov a ich záujmov vyhlásil v predvečer aj minister zahraničia Maďarska János Martonyi.

V Zakarpatskej oblasti Maďari a Rusíni sa vyslovujú za vytvorenie národnej autonómie. Ustatí z činov terajších ukrajinských úradov sa rozhodli maximálne sa od nich dištancovať. Zákonodarné právomoci bude mať miestny parlament. Už majú aj pracovný názov budúcej autonómie – Zakarpatská regionálna konfederácia maďarského a rusínskeho ľudu. V čase, keď sa etnickí Maďari na Ukrajine považujú za menšinu, Rusíni tam takéto právo nemajú. Hovorí ukrajinský politológ Denis Kirjuchin:

- Nie je to prvý rok, keď vznikajú problémy s Rusínmi. Je to jediná národná menšina na Ukrajine, ktorú Kyjev vždy odmietal uznať. Vzťahy medzi Rusínmi a Ukrajincami neboli jednoduché a ostávajú také doteraz.

Stúpenci maďarsko-ruskej autonómie vyhlasujú, že všetko maďarské, ako aj rusínske, má byť oddelené od ukrajinského. Pritom sa Maďari ešte vyslovujú za založenie „maďarského“ okruhu na voľbách do Najvyššej rady. Ide o možnosť kandidovať do ukrajinského parlamentu pre uchádzača maďarského pôvodu z tejto oblasti.

Budapešť toto želanie svojich krajanov podporuje. Ako vyhasil v predvečer veľvyslanec Maďarska na Ukrajine, „ukrajinskí Maďari by chceli založiť autonómiu a samostatne riadiť svoje záležitosti na Ukrajine“. Veľvyslanec nepopieral, že Maďarsko aktívne vybavuje pasy pre obyvateľov Zakarpatskej oblasti zavárajúc oči na to, že sa na Ukrajine zakazuje dvojité občianstvo.

Projekt Kyjeva o „vytvorení ukrajinského politického národa“, keď spolu s ukrajinským občianstvom sa všetkým prideľuje oficiálna národnosť – Ukrajinci – vedie k pomalej likvidácii etnickej rozmanitosti Ukrajiny.
Zdroje:


http://slovak.ruvr.ru/2014_04_23/Ziskaju-Madari-a...

308904

23.4.2014 21:20

Mayové se nemýlli

levita 94.?.?.?

poslední tři dny konce žijeme:
http://aeronet.cz/forum/showthread.php?t=7538

308905

23.4.2014 22:13

Po demokracii nastoupí harmonie

jh111 94.?.?.?

Vývoj techniky mění lidské vztahy.
Feudalismus musel být nahrazen kapitalismem a způsobil to vědeckotechnický pokrok.
A stejně tak demokracie bude nahrazena harmonií a opět díky vědeckotechnickému pokroku.
http://harmonie111.webnode.cz/

308906

24.4.2014 1:13

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 46.?.?.?

Reakce na 308906

Jasně, protože taková je naše karma. Harmonii je možné vnímat jako jednotu protikladů, jing a jang, otrok a otrokář, kapitalista a námezdní dělník, německý nacista a židovský vězeň v koncentráku. Děkuji pane jh111, díky vám jsem opět o něco chytřejší.

PS: vstahy nejsou o technice, ta nehraje roli vůbec žádnou, ale o přístupu k majetku. Kdo vlastní a kdo ne.

308910

24.4.2014 9:08

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

jh111 94.?.?.?

Reakce na 308910

Harmonie je spíše systém řízení společnosti.
Demokracie a systém politických stran je v krizi.
Politiku dělají pouze předsedové vládnoucích koaličních politických stran, či spíše jeden alfa samec. Takže věc veřejná se pro obyčejné lidi scvrkla na volby jednou za čtyři roky a odevzdáním hlasu ve volbách, člověk o hlas přijde. Harmonie zavádí dualitu, zpětnou vazbu na řízení společnosti a průběžnost online systém vlády a okamžitou reakci na problémy společnosti.

308917

24.4.2014 18:18

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 217.?.?.?

Reakce na 308917

A kdo tu zpětnou vazbu a okamžitou reakci bude dělat? Hlásíte se dobrovolně, na plný úvazek? Kdybych se nepohyboval mezi aktivisty (vesměs diletanty, kteří netuší o čem mluví a tušit ani nechtějí, protože by se jim z reality zatočila hlava) a neslyšel je vyprávět o vzdušných zámcích, které by chtěli stavět (a moc se přitom nenadřít), tak bych se i divil. To co tu propagujete je nesmysl. Tam, kde jsou zájmy, argumenty nemají váhu, tam nemůže být žádná "harmonie", pouze mocenský boj.

Jo a vy jste se už angažoval v nějaké politické straně, věnoval jste vážné politické práci naplno alespoň čtyři roky života, abyste mohl autoritativně tvrdit, že politiku dělají alfasamci?

308927

24.4.2014 19:08

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

jh111 94.?.?.?

Reakce na 308927

A kdo tu zpětnou vazbu a okamžitou reakci bude dělat?

Budou to dělat dobře zaplacení lidé. V současnosti se řízením státu zabývá 200 dobře živených poslanců, kteří mnohdy ani nevědí o čem hlasují a hlasují tak jak jim káže předseda nebo lobysta.
Takže místo těchto by mohlo vzniknout 60 členné vedení, které by bylo rozděleno na 20 členů vlády, 20 členů stínové vlády a 20 členů úřadu ombudsmana. Vláda by dávala návrhy, stínová vláda by musela dělat oponenturu těmto návrhům a na úřad ombudsmana by se obraceli občané se svými návrhy a připomínkami, jako zpětná vazba jelikož na ně to vše doléhá.
Revoluce a volby nic neřeší protože jsou bojem o moc.
Vítěz po té bere vše a za nějaký čas se chová húře než předchůdce.

308929

25.4.2014 12:39

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 46.?.?.?

Reakce na 308929

Jestliže místo 200 dobře živených poslanců bude 60 dobře živených členů vedení, co se vlastně změní? Kdo je bude volit, když volby (demokracie) jsou špatné? Dosadí se do funkcí sami, protože věří v harmonii?

Kteří občané jsou tak aktivní, aby podávali návrhy? Podnikatelé, samozřejmě, protože potřebují přispůsobit zákony svým sobeckým potřebám, ale taková harmonije už tu je, to nepotřebujeme znovu zavádět. Jestliže ekonomickou moc budou nadále držet nadnárodní koncerny a mezi nimi přicmrndávat národní oligarchové typu Babiše, Berlusconiho, kdo zabrání tomu, aby svou ekonomickou moc nevyužili a neprojektovali do politiky? Kdo se jim postaví na odpor, občané-zaměstnanci, které nejen Bibiš s Berluskonim klidně pošlou na pracák?

Kurva, já to zopakuju znovu a napíšu to jednoznačně. Ty jsi kamaráde typický aktivista: nevíš o čem mluvíš a nechceš to vědět, protože bys ztratil to kladné sebehodnocení, které si aktivisté sami sobě vystavují z toho jediného nanicovatého důvodu - že jsou aktivní. Mnohokrát jsem jim to říkal: "neznalost není důvodem k aktivitě" a vždy, pokaždé slyšel jedinou a tu samou všeignorující odpověď: "ani k pasivitě." Ovšem konající neználek není ničím jiným, než-li aktivním blbcem. A není na světě člověka, kterého bych se bál více. Nebojím se Putina, Obamy, fašistů ani sionistů. Bojím se jedině aktivního blba!

308961

25.4.2014 17:51

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

jh111 94.?.?.?

Reakce na 308961

Jestliže místo 200 dobře živených poslanců bude 60 dobře živených členů vedení, co se vlastně změní? Kdo je bude volit, když volby (demokracie) jsou špatné? Dosadí se do funkcí sami, protože věří v harmonii?

Jelikož bude odstraněno pozlátko a prebendy moci, tak klidně mohou být vybíráni výběrovými řízeními. Zpětná vazba a podíl na moci občanů bude zajišťováno přes úřad ombudsmana, případně podněty ke stínové vládě. Harmonie totiž nebude o osobnostech a neúplatných andělech, ale o systému nastaveném tak aby šel velmi těžko očůrat.

Také nesnáším aktivní blbce, ignoranty a trpaslíky.
Nevím co Vás opravňuje soudit druhé? Že by zbytnělé ego?
Nesuďte a nebudete souzeni.
Nespadnu na Vaši úroveň a nepotykám Vám, jelikož pouze názory oponentů mají cenu, pochlebovačů ne. Takže Vašich názorů si velmi vážím. Brus musí být tupý, aby na něm bylo možno ostřit nástroje.

308977

25.4.2014 19:09

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 217.?.?.?

Reakce na 308977

Co mě opravňuje soudit jiné,speciálně aktivisty?Zkušenosti.Zkušenosti z Ne základnám (pozitivní) a zkušenosti z ProAltu (negativní),pochopení způsobu,jakým funguje mysl běžného aktivisty.Zkušenosti straníka-komunisty.Můžu položenou otázku obrátit,abych použil její logiku proti vašemu(omlouvám se za předchozí aroganci,vytočil jste mě)proti vašemu nebetyčnému pokrytectví:co vás opravňuje soudit politiky a straníky zvláště,pokud o fungování politických stran a o praktické politice nevíte vůbec nic?

Jsem členem parlamentní strany,sleduji její celostátní i především místní politiku a vím(ano pane vševědoucí)já vím, že o jejím politickém projektování nerozhoduje její předseda na celostátní ani lokální úrovni.Politici jsou jen slouhové,nemají skutečnou moc.Tu mají ti,kdo vlastní tenhle svět,a v omezené míře těch pár zbývajících straníků.Vím,že strana nefunguje tak,jak bych si představoval,vím že ten či onen vlivný straník - zastupitel je grázl a šikovně,v souladu se zákonem hrabe pod sebe,ovšem - vím také,že je to vzdělaný,politicky spolehlivý a ve své funkci pracovitý člověk a ten,kdo jej chce nahradit musí jej předčit ve všech třech směrech.Naznačujete,že jsem ignorant a trpaslík,přitom jen opakujete mantry,které jste vyčetl na tom hloupoučkém webu nebo odposlouchal od podobně postižených.O způsobu jakým funguje politická společnost a společnost lidí obecně,lidé se za tisíce let v zásadě nezměnili,neopustili džungli,nevíte ani hovno.Nadávám vám,jsem na vás zlý,protože aktivisté toho druhu jsou vlastně stejní jako lidé,kteréni věřící v boha,mluvící o synovi boha,jenž obětoval sebe pro jiné,o archandělu Michaelovi,veliteli nebeského vojska a jiných neskutečných píčovinách!!! [naštvaný]

Nedávno jsem se pohádal s jedním celoživotním akademikem,který nikdy nežil životem obyčejného člověka,ale věří,úporně věří,že nám rozumí,že nás zná.Nechápe,proč jej řadoví straníci,soudruzi, nerespektují,proč jej,velkého akademika neberou vážně.Jsou to praktičtí lidé,víte.Proto vás nerespektuji a proto vaše cancy o harmonii neberu vážně.Pane jh111,jestli chcete něco změnit k lepšímu,musíte nejdřív pochopit co je ten lidský živočišný druh vůbec zač a také,jakým způsobem funguje lidská společnost a jaký je vstah mezi ekonomikou a politikou.Musíte poznat skryté podhoubí praktické každodenní politiky.To všechno musíte poznat,tomu všemu musíte rozumět,aby jste mohl malovat růžovou budoucnost s autoritou.Pokud se vám do toho nechce,jestli je vám líno každodenní politické angažovanosti(tam patří i to studium),bylo by lepší,kdybyste (spolu s ostatními aktivisty a pobožnými lidmi veškeré provenience)držel hubu.

308982

25.4.2014 19:36

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

jh111 94.?.?.?

Reakce na 308982

Takže máte zkušenosti ze stranické práce i KSČ ?
A to Vás teda úplně diskvalifikuje v mých očích. Hrabat se v hnoji a zkoumat jeho strukturu? K čemu?
Chce to začít uvažovat o světě v jiných kategoriích.
Já tady ve svých příspěvcích obrazně řečeno píši o Alpách a vzdušných vírech v horských údolích. A mně připadá, že sedíte v autobuse se špinavými skly, kterými jste zahlédl na okamžik Alpy.
Ale nic jiného nevidíte a bojujete sám se svými běsy v autobuse.Já Vám to nezazlívám, ale podle mne byste lépe udělal, když byste z autobusu vystoupil, nadechl se a pokochal krásou Alp.

308985

26.4.2014 2:44

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 217.?.?.?

Reakce na 308985

Ne, v KSČ jsem nebyl, neboť jsem na to příliš mladý a i kdybych byl, neměl bych jen proto důvod se za sebe hanbit. V KSČ byla spousta grázlů, byla tam spousta blbců a taky spousta dobrých lidí.KSČ měla v listopadu 1989 půldruha milionu členů, slovy 1 500 000. Sedět u jednoho stolu s těmi, kdo nepřevlékli kabáty a navzdory mnohdy složitým vstahům i v rodiném životě, zůstali věrni sobě a neskrývají přesvědčení, mezi těmi kdo si navzdory vlastním chybám a sovětskému poručníkování vedli při správě státu lépe než současní demokrati, je pro mě ctí.

Začít uvažovat o světě v jiných kategoriích: ano, můžete se odlepit nohama od země a létat s hlavou v oblacích, třeba těch alpských - to jste použil skvělé přirovnání, výborné - můžete mýchat mraky hlavou do aleluja, nebo se zkouřit opiem, ale někdo musí zůstat dole a zašpinit si ruce o ten špinavý volant. Vy to neuděláte, to je mi jasné. Vy budete rozšiřovat ty své idealistické bludy, na nichž není špatné to, že by je bylo možné při realizaci deformovat (deformovat se dá realizace každé myšlenky), nýbrž to, že jsou to jen vzdušné zámky, jsou absolutně nerealizovatelné.

Bude asi nejlepší přerušit konverzaci, aspoň pro tuto chvíli a pokračovat dál v zažitých kolejích. Až se ráno probudím, zabořím se znovu do té špíny, která nás obklopuje, před kterou nelze utéct. Bude mě hřát myšlenka, že jednou aspoň tu nejhorší špínu vymeteme, v mračnech prachu, jako bolševici v Rusku a vy - pane jh, se můžete proletět. Kéž by vás při tom nikdo nerušil.

309012

25.4.2014 20:06

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 308910

nechci jeste vic roztapet tento trapny flamewar, ale i tak si neodpustim poznamku, ze tzv. "vlastnictvi" funguje jen do te doby, nez si nadkriticka vetsina uvedomi, ze ta svine co jim to ukradla na to nema narok.

A co se techniky tyce, tak ta samozrejme definuje vyrobni vztahy a tim padem i spolecenske usporadani, viz Marx.

Jinak samozrejme, harmonie neni zadna jednota protikladu, ale naopak soulad kde zadne protiklady nejsou. Tj. ano, dalsi spolecensky 'level' klidne harmonie byt muze, staci se zbavit parazitu a jejich prisluhovacu...

308989

25.4.2014 21:42

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

jh111 94.?.?.?

Reakce na 308989

Jen doplním
Herakleitos: Harmonie vzniká protikladným napětím...
Jako na váze - váha břemene musí být vyrovnána na drhé straně závažím. Při rovnováze nastane harmonie. Ale musí být zpětná vazba kontrola a možnost přidávat a odebírat závaží.
Při řízení společnosti musí existovat zpětná vazba zda bylo požadovaného stavu dosaženo. V případě, že ne musí existovat mechanismy, aby tohoto stavu bylo dosaženo.
V harmonickém řízení společnosti je tímto úřad ombudsmana na který se obracejí obyvatelé.
Smysl tohoto příspěvku?


Pokud chcete postavit loď, nesvolávejte muže, aby začali těžit dřevo, nerozdělujte práci a nezadávejte příkazy.
Místo toho je naučte toužit po rozlehlém a nekonečném moři...
A.S. Exupery Citadela

308999

25.4.2014 22:11

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 308999

Ti dnešní jsou naučení toužit po blikavých dotykových placatých pičovinách. Hurá, harmonie bylo dosaženo. [pláč]

309002

27.4.2014 11:12

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

Zvirak 89.?.?.?

Reakce na 309002

Tak tenhle příspěvek mě absolutně dostal [chechtot]
Takhle brilantně bych to nedokázal formulovat.
Ale bohužel je to pravda.

309057

26.4.2014 3:11

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

lama.cz 217.?.?.?

Reakce na 308989

Technika samozřejmně nedefinuje vůbec nic. Srp a kladivo, kosa a šroubovák, meč nebo pluh - všechno jsou to jen mrtvé, bezduché věci, předměty sloužící nějakému pracovnímu účelu. jsou to výrobní prostředky a ty výrobní prostředky někdo vlastní. Je úplně jedno, lhostejno CO vlastníte. Jde o to, JESTLI vlastníte.

Je také důležité JAKÝM ZPŮSOBEM vlastníte, jestli s tím pluhem nebo mečem umíte zacházet. Je ale úplně jedno, když zůstaneme u zbraní, zda zacházíte mečem, odstřelovací puškou nebo těžkou zbraní, janko je tank. Mrtvému je to jedno. Na vašich společenských vstazích,se tím vůbec nic nemění. Tohle je realita, tohle je Marx.

Konečně, změnou vlastnických poměrů se změní vstahy ve společnosti, ale nezmění se člověk. Hodně se mluví o vlivu amerického vojensko-průmyslového komplexu na politiku Spojených států. Sovětský svaz měl kdysi také svůj vojensko-politický komplex a ten, narozdíl od amerického, nebyl v soukromém vlastnictví. Přesto měl obrovský a více méně podobný vliv na politiku státu jako ten americký, soukromý. Světe div se, ředitel národního podniku se projevoval ve funkci podobně jako topmanažer kapitalistického koncernu. Nedusil své podřízené a neposílal je na pracák jako to dělal kolega na Západě, protože neměl vlastníka nad sebou, jenž by to vyžadoval, ale vliv na politiku měl a tu využíval. Stejně jako to dělal významný provinciální feudál panu králi a starověký římský latifundista římskému císaři. Způsob, jakým orali pole a technologie vraždění na bitevním poli, neměla a nemá na vstahy mezi lidmi žádný vliv, který by stál za řeč.

Ovšem, máte-li ve zvyku se pohybovat v prostoru mimo náš prostor a čas, jako pan jh, v takovém případě se nebavíme o tom stejném světě, ve kterém žiju já.

309016

26.4.2014 10:29

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

jh111 94.?.?.?

Reakce na 309016

Žijeme ve světě, ve kterém se v krizi ocitly ideály, které člověka hnaly za něčím lepším co člověka přesahuje. Media se snaží seč mohou lidi přesvědčit, že vrcholu bylo dosaženo a nic lepšího než kapitalismus a demokracie nemůžeme požadovat. Ale to je strašně frustrující jelikož alespoň přemýšlivějším lidem jsou zřejmé rozpory. Klaus sliboval tržní hospodářství jako symbol kapitalismu, nijak to nerozváděl takže každý si pod tím mohl představit co chtěl. Např. že poctivou prací vypěstuje husua na trhu ji smění za kilo hřebíků, kilo sádla apod. podle svých potřeb. A že prostě poctivá práce se vyplatí a nebudou u toho krást příživníci typu penězoměců, kteří tisknou peníze. Tito si jich pro sebe natisknou více až jich je na světě více než skutečných hodnot vytvořených prací. Také s demokracií je to napováženou, když lidi nemají vliv na chod státu.
Takže vytvořením idee harmonie je snaha navrátit člověku ideal, aby člověk měl nad čím přemýšlet a snažil se dosáhnout něčeho co jej převyšuje.
A více Vláďa Merta
Už dlouho se mi zdá, že ztrácím cenu
indickejm dětem hlad nezaženu
zabloudil jsem lhostejnostím, nevím jak najít cestu zpět
zabloudil jsem lhostejnostím, nevím jak najít cestu zpět
jmenuji se po tátovi je mi dvacet let.


O mě se v dětství báli celou neděli
můj táta s mámou možná věděli
že jako malé pimprle do svojí velké škatule
aspoň na chvili budu chtít chytit vítr


Štěstí mi nohu do cesty nastavilo
hledal jsem svůj stín v horách hustě lilo
sešel jsem z kopce který měl konec v moři
a viděl jsem jak se má hlava ve vodě noří


Stíne počkej tu se mnou až bude tma
budu tě prosit protože noc bývá zlá
a když se budeš nudit můžeš mě ze sna budit
jsem tady za prací - chci chytit vítr.


Sotva jsem to dořek z vody se slunce zvedlo
podruhé potkat můj stín se mi nepovedlo
asi někam zmizel - chtěl být chvíli sám
nebo se odplížil aby mi chytil vítr


Hledal jsem věc za kterou se dá bojovat
myslel jsem že má cenu na muže si hrát
pak během jednoho dnejsem poznal že asi ne
že je to horší než chtít chytit vítr


Nebudu mít dost sil - zmizím do ticha
v poslední chvíli možná chytím vítr
a vítr chytí mě - odletíme společně
a těm které tu nechám zbude vítr.

309025

24.4.2014 0:46

Завтра Закарпатье обретет независимость?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Завтра Закарпатье обретет независимость?

http://thekievtimes.ua/politics/363727-zavtra-zaka...

The Kiev Times

Завтра, 24 апреля, движение русинов Закарпатья может сделать заявление о создании независимого закарпатского государства.

308909

24.4.2014 3:17

RE: Завтра Закарпатье обретет независимость?

Saša 24.?.?.?

Reakce na 308909

Zpráva je převzatá z obskurního zdroje

Jedná se o spekulaci, je to uváděno s "možná".

Pokouším se to přeložit strojovým překladem:

24.dubna Zakarpatí oznámí vznik samostatné republiky.
Prohlášení o nezávislosti nové republiky bude pravděpodobně věnováno Alexander Dukhnovych - jeden z ideologů hnutí Rusínů, jehož narozeniny aktivisté slaví, zítra, 24. dubna.
Podle ukrajinských strážců zákona, dvě organizace Rusínů - "Croton" a "Karpatorossy" jsou zastánci referenda o nezávislosti a obnovení Zakarpaské státnosti a Podkarpatské Ukrajiny Podkarpatské Rusi.

308911

24.4.2014 20:20

RE: Завтра Закарпатье обретет независимость?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 308911

Asi to nie je špekulácia o tom vyhlásení samostanosti Podkarpatskej Rusi keď o tom informuje hlavný spravodajský server Ukrajinských separatistov sever NOVORUS-INFO:
http://novorus.info/news/policy/15489-zakarpatskay...

308931

24.4.2014 5:43

Vojtismus-Individidualismus versus Euro-Asiatismus Vladimira Vladimiroviche

MoUdrostrak 90.?.?.?

V dnešních dnech to (PŘECÉ) zažíváme na vlastní kůži a téměř z první brázdy: Hodný Západ musel volky nevolky vyrazit na zteč proti Rusku Vladimira Vladimiroviche - a Ukrajinu si vybral coby ne/chtěné a (jak je vidno i za USD 5,000,000,000 illegálním FED dovytištěných a vydaných na ukrajinský převrat) i nepříliš vyzrálé beranidlo.

A prÓč?!: Vladimir Vladimirovich (& Co.) má takový "success", že pokud by Západ nekonal, byl by Západ Vladimirem Vladimirovichem nadobro a velkolepě globálně vyšachován.

Filosofové mohou na tím filosofovat, sociologové mohou bádat. Ale je to přece jednoduché: Vladimir Vladimirovich využil postavení Ruska jako JEDINÉ euro-asijské mocnosti. A provádí kontrolovanou syntézu (spojování dvou nebo více částí do jednoho celku), přičemž celý proces živí potenciálem mezi oběma póly, na který není schopna kontrolovaně dosáhnout žádná jiná mocnost.

Není ani náhoda, že Vladimir Vladimirovich je, kromě euro-asijatského zjevo/typu, i znalcem a praktikem "Němectví". A i tady využívá potenciálu, který po tisíciletí vydává dotyk a styk "germánského prostoru" a Ruska.

Ne náhodou je to libé Číně, na kterou se jinak chystaly v tichooceánské oblasti už po desetiletí hodné JůYsEj (i Engličané) - a hodně se to JůYsEj vůči Číně od od WWI vymyká z ruky.

Zkrátka a dobře: Vladimir Vladimirovich se příliš nezabývá jako praktik filosofií a sociologií, ale bystře spojuje (jiným než Rusem) nespojitelné. Díky tomu vyrvává jak Německo, tak Čínu, i obě Koreje a potažmo i Japonsko a Taiwan z vlivu zuřících a běsnících JůYsEj a vyhaslé vždy proradné a zrádné Englie. A patrně i včetně Skotska (nic není náhodou...).

Vložený obrázek

Navíc i geoklimatické faktory opět hrají Vladimiru Vladimirovichi do karet, když se otevírá poprvé v historii "Severní námořní cesta". V době, kdy bankrotující JůYsEj již nic nejsou schopné produkovat - a pouze spotřebovávají více, nežli mohou na dluh splácet.

Proto Vladimir Vladimirovich nemá téměř celou hru míč na své straně - a Západ mu neúspěšně se pokouší dát smeč ( Če(čen)sko, Afghan, Sýrie atd. atd.) - a Vladimir Vladimirovich každý tah Západu obrátí v prospěch Ruska a jeho Euro-Asijského projektu.

Musí to být peklo pro Západ, pro Vojtu i pro Leho/Žumpu - se toho dožít [pláč]

308913

24.4.2014 7:57

Krizi na Ukrajině vyvolaly Spojené státy americké

Saša 24.?.?.?

Reakce na 308913

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/270563-kla...

Už je džín z lahve venku [velký smích]

308915

24.4.2014 9:50

RE: Krizi na Ukrajině vyvolaly Spojené státy americké

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 308915

A Západ zvyšuje sázky i teplotu exploze - na Ukrajině přes neofašistu Jaroše Západ platí a organizuje ukrajinskou obdobu neblahých Esskader Smrti

Bezostyšně o verbování Ukrajinců Západem do Eskader Smrti informují již i česká mainstreemová média: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/334356-pra...

Západ chce resp. nutně životně potřebuje Válku s Ruskem již za každou cenu! Natolik je na tom již CELÝ Západ - v důsledku hroucení "PetrolDollaru" illegálním FED v rukou několika židovských rodinných bank - mizerně [pláč]

IMHO: Neregulovaný trh, ten tržíček, nikdy k ničemu jinému v historii lidstva nevedl, nežli k jepičím prosperitám, následným krissím, bídám a resetujícím válkám...

Těšme se na náležitý (definitivní?!) R_E_S_E_T i teď [smích]

308918

24.4.2014 13:10

RE: Krizi na Ukrajině vyvolaly Spojené státy americké

fohat 194.?.?.?

Reakce na 308918

mohu se domnívat,že Rusko nedopustí,aby nějaký americký Alfred Naujocks,zafačovaný do ruské uniformy dělal kravál na ukrajinském dvorečku..

308920

24.4.2014 17:39

Ukrajině hrozí buď zahraniční invaze, nebo občanská válka

Saša 24.?.?.?

Reakce na 308920

Ukrajině hrozí buď zahraniční invaze, nebo občanská válka, řekl Zeman

Jinými slovy, pokud Ukrajinu nezachrání Rusko, bude občanská válka. Již je to jasné i papalášům Klausovi a Zemanovi.

Spojené státy po vykradení Ukrajiny ji chtějí změnit na Afghánistán.
Vlhký sen Washingtonu se může splnit.

308925

24.4.2014 18:00

RE: Ukrajině hrozí buď zahraniční invaze, nebo občanská válka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 308925

Tohle právě míří z Ruské federace k hranicím Ukrajiny: http://www.youtube.com/watch?v=o8_Rl0pbkUk
Všimněte si praporů[smích]
Jsou to молодци!

308926

10.3.2016 9:13

je mi líto

setubal 95.?.?.?

Je mi líto,že jsem tak skvělý článek nenapsal já. Stoupl bych u svých soukmenovců v ceně.

346646

Příspěvků: 62

23.04. 09:00 gippius  Svět přešlapuje na místě,
23.04. 10:59 Nikdo  Strášný blábol
23.04. 11:26 lubosmat  Univerzálna teória všetkého
23.04. 15:42  RE: Univerzálna teória všetkého
23.04. 17:34  RE: Univerzálna teória všetkého
23.04. 11:30 Definitíva  Vždy len ideológie.
23.04. 12:43 Marten264  Když budete vzpomínat na
23.04. 13:26 gippius  RE: Když budete vzpomínat na
23.04. 15:25 fohat  RE: Když budete vzpomínat na
23.04. 14:37  priamo naživo z Donbasu:
23.04. 15:40 VojtaIL  Drobné opomenutí
23.04. 15:47  RE: Drobné opomenutí
23.04. 15:57 timur  RE: Drobné opomenutí
23.04. 18:18  RE: Drobné opomenutí
23.04. 22:14 Smokin Joe  RE: Drobné opomenutí
23.04. 23:44 co na tom záleží  RE: Drobné opomenutí
24.04. 14:43 VojtaIL  RE: Drobné opomenutí
24.04. 16:40 co na tom záleží  RE: Drobné opomenutí
25.04. 21:38 Blažková  RE: Drobné opomenutí
26.04. 00:54 baba_Blažková  RE: Drobné opomenutí
26.04. 13:48 VojtaIL  RE: Drobné opomenutí
26.04. 22:07 lama.cz  RE: Drobné opomenutí
27.04. 19:18 baba_Blažková  RE: Drobné opomenutí
27.04. 19:06 baba_Blažková  RE: Drobné opomenutí
28.04. 14:23 VojtaIL  RE: Drobné opomenutí
28.04. 21:51 baba_Blažková  RE: Drobné opomenutí
29.04. 18:09 lama.cz  RE: Drobné opomenutí
28.04. 21:52 baba_Blažková  RE: Drobné opomenutí
29.04. 00:27 Zvirak  RE: Drobné opomenutí
26.04. 08:32 Satanist  RE: Drobné opomenutí
23.04. 18:11 kyticka  Úvaha jaksi nebere v úvahu, dle výsledků velmi životaschopný, moderní Čínský komunismus
23.04. 18:25 kyticka  RE: Úvaha jaksi nebere v úvahu, dle výsledků velmi životaschopný, moderní Čínský komunismus
23.04. 19:46 Croix  RE: Úvaha jaksi nebere v úvahu, dle výsledků velmi životaschopný, moderní Čínský komunismus
23.04. 19:21 lama.cz  houby s mákem
23.04. 20:57  Získajú Maďari a Rusíni Podkarpatskú Rus?
23.04. 21:20 levita  Mayové se nemýlli
23.04. 22:13 jh111  Po demokracii nastoupí harmonie
24.04. 01:13 lama.cz  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
24.04. 09:08 jh111  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
24.04. 18:18 lama.cz  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
24.04. 19:08 jh111  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
25.04. 12:39 lama.cz  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
25.04. 17:51 jh111  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
25.04. 19:09 lama.cz  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
25.04. 19:36 jh111  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
26.04. 02:44 lama.cz  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
25.04. 20:06  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
25.04. 21:42 jh111  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
25.04. 22:11 baba_Blažková  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
27.04. 11:12 Zvirak  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
26.04. 03:11 lama.cz  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
26.04. 10:29 jh111  RE: Po demokracii nastoupí harmonie
24.04. 00:46  Завтра Закарпатье обретет независимость?
24.04. 03:17 Saša  RE: Завтра Закарпатье обретет независимость?
24.04. 20:20  RE: Завтра Закарпатье обретет независимость?
24.04. 05:43 MoUdrostrak  Vojtismus-Individidualismus versus Euro-Asiatismus Vladimira Vladimiroviche
24.04. 07:57 Saša  Krizi na Ukrajině vyvolaly Spojené státy americké
24.04. 09:50 MoUdrostrak  RE: Krizi na Ukrajině vyvolaly Spojené státy americké
24.04. 13:10 fohat  RE: Krizi na Ukrajině vyvolaly Spojené státy americké
24.04. 17:39 Saša  Ukrajině hrozí buď zahraniční invaze, nebo občanská válka
24.04. 18:00 MoUdrostrak  RE: Ukrajině hrozí buď zahraniční invaze, nebo občanská válka
10.03. 09:13 setubal  je mi líto

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 10

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 3

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 251 219,64 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 657