Diskuze k článku

USA jsou oligarchií, ne demokracií, říká vědecká studie

Příspěvků 26

22.4.2014 15:44

Ilúzia „DEMOKRACIE“

lubosmat 195.?.?.?

Klaňať sa „BOHATSTVU“, ako jedinému meradlu „ÚSPECHU“ a zároveň hlásať heslá „SLOBODA“ a „DEMOKRACIA“, v sebe nesie zásadné rozpory.

Vymenovanie „KOŇA“ za senátora, myslím že to bola určitá forma výsmechu „DEMOKRACIE“, ktorú urobil v čase svojej diktatúry NERO. Dnešní diktátori sa šikovne za „DEMOKRATICKÉ“ inštitúcie schovali, a senátormi nemusia byť nevyhnutne „KONE“ aby mávali ušami a trebárs aj na povel híkali. Miesto slamy stačí dobre zaplatiť a máme zarobené.

Hoc ma budete pokladať za komunistu, marxistu, socialistu alebo utopistu, stále som presvedčený o tom, že:
- pokiaľ sa nezlikviduje alebo určitým spôsobom neobmedzí bohatstvo jednotlivcov, nedosiahne sa mier a trvale udržateľný rozvoj,
- hromadenie bohatstva je určitým spôsobom choroba, ktorú sa nikto neodváži diagnostikovať a tobôž liečiť,
- dovoliť kapitálu aby sa rozmnožoval bez kontaktu s výrobnými prostriedkami, je systémová chyba, ktorá ženie svet do slepej uličky (Spomenutá vláda Oligarchie),
- predstava, že banky môžu dlhodobo vytvárať zisk je chorá. /Ak by to tak bolo, platili by sme čoraz vyššie poplatky za vedenie účtov, vydávanie platobných kariet a realizáciu transakcií?/
- vytváranie exekutívnych politických štruktúr, ktoré nemajú žiadne spojenie s komunálnou politikou, hospodárstvom alebo výrobou je silno kontraproduktívne,

Stále som presvedčený o tom, že riadiace štruktúry štátu si nezaslúžia žiadnu imunitu a pokiaľ niekomu chýba spoločenská kontrola, tak nech sa trebárs vytvára aj na politickej báze, ale, nech tam preboha nestrkajú politici rypák, a nesnažia sa riadiť to, čomu vôbec nerozumejú a rozumieť ani nemôžu.

308841

22.4.2014 18:57

RE: Ilúzia „DEMOKRACIE“

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 308841

V USA democracie v cely historii Spojenejch Statu nikdy nebyla a kazdej Europan, Asiat nebo African by mel uz konecne vedet, ze US citizens kterejm US erar s "americkou democracii" vymejva mozkovnice uz vod narozeni ani nevedej co ty slovicka z rectiny vubec znamenaj! Jinymi slovy ....- ve srackach se v USA narodili , ve srackach zijou , nic lepsiho nez sracky ktery sou jim servirovany erarem nepoznali a tak se nemuze nikdo divit proc tolik idiotu v USA s holou prdeli neschopnejch samostatne myslet si doma v predrazeny boude ze dreva a sadrokartonu vo kterej ho muze us erar kdykoliv pripravit do vokna vyvesi pyjamas s prouzkama a s hvezdickama a bude si nalhavat, ze zije v nejlepsi zemi sveta. Ja jen aby kazdej uz konecne vedel co je AMERICAN DREAM .......

308848

23.4.2014 10:04

RE: Ilúzia „DEMOKRACIE“

gippius 88.?.?.?

Reakce na 308841

Souhlasím s tím, že poměr k bohatství, prostředkům a majetku a jeho rozdělení ve společnosti je jedním z vůbec nejzávažnějších problémů současnosti. Člověk se dosud ani nedotkl nějakému porozumění své chtivosti, i když je jasné a zkušenosti to potvzují, že bohatství je v mnoha případech jako slaná voda - čím víc ji pijeme, tím větší máme žízeň. Navíc extrémní bohatství výrazně odděluje - jím "postižený" má mnohdy pocit, že se na celý svět může klidně vykašlat. Že se tato zkušenost potom promítá do dění ve světě je nasnadě. A podivně absurdně pak vyznívají proklamace o svobodě, lidských právech a demokracii. Je také zvláštní, že tuto skutečnost příliš nereflektují ani představitelé náboženství, dokonce ani toho, jehož zakladatel /Ježíš Nazaretský/ se touto problematikou často zabýval.

308874

23.4.2014 20:38

RE: Ilúzia „DEMOKRACIE“

maršal Žukov 87.?.?.?

Reakce na 308841

ja zachádzam ešte ďalej - zákaz súkromného vlastníctva. Nielen výrobných prstriedkov, ale aj nehnuteľností. Samozrejme s právom na bývanie... je to na dlho.
Základná myšlienka je tá, že z človeka sa stáva tým väčšie hovado, čím viac vlastní.
Samozrejme, že štátne, alebo iné spoločenské vlastníctvo je menej efektívne ako súkromné, ale JE EFEKTIVITA NAJDÓLEŽITEJŠÍM FAKTOROM KVALITY ŽIVOTA?
Súkromný podnik je preto efektívnejší, lebo majiteľ môže s psychopatickou vidinou stále väčšieho zisku zdierať zamestnancov. Zo štátneho podnikau majú osoh aj zamestnanci, aj keby sme sa zrovna mali baviť o tom smiešnom rozkrádaní majetku v socialistickom vlastníctve... Čo je to oproti megakradnutiu v mene kapitálu?

308903

22.4.2014 16:17

Asi poprvé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

je skutečný stav společenského uspořádání v Americe pojmenován pravdivě. Není to ovšem fakt nový, protože Americe i světu vždy vládli boháči z bank a nadnárodních společností, ale říkalo se tomu pokrytecky demokracie.Tento fakt se ale stal daleko jasnější a výraznější s prosazením neoliberalismu od konce 70.let, podle něhož vítězové berou téměř vše a ostatní dostanou jen nepatrné drobečky nebo nic.Bohatství a moc se tak rychle zkoncentrovaly do rukou několika desítek až stovek rodinných klanů, které nejenže řídí a z velké části i vlastní Ameriku a mnoho firem ve světě, ale také zásadně ovlivňují celý svět.Samozřejmě výlučně ve svůj prospěch bez ohledu na následky pro zbytek lidstva. Dnes už prakticky není síla, která by je v Americe mohla kontrolovat a zastavit jejich snažení. Poněkud konzumně zaměření a trochu naivní Američané volí podle toho, jak se republikánům nebo demokratům povede předvolební show v televizi.Ostatní země až na výjimky výše popsaný stav s drobnými národními odlišnostmi kopírují. Ale ono na tom zase tolik nesejde, která strana zvítězí v prezidentských či v parlamentních volbách, protože vždy jsou skutečnými vítězi peníze a zájmy boháčů. Ve světě jsou pak hlavní překážkou na cestě k jejich neomezené světovládě zejména surovinově a vojensky silné Rusko a ekonomicky a finančně silná Čína. Události na Ukrajině v roce 2004 (oranžová revoluce) se tak úplně nepovedly, tak přišel roky připravovaný a financovaný Majdan 2013-2014 jako příprava generálního útoku na Rusko. Další vývoj rozhodně nebude nuda okurkové sezóny.Obávám se, že po prasknutí všech "bublin" nastane krize podstatně horší než v roce 1929 nebo velká válka. Nedovedu si totiž představit, že by se boháči dobrovolně vzdali obrovské moci a svých šílených světovládných záměrů a obyvatelé Ameriky zavrhli milovaný americký sen jako nereálný. Obě možnosti (globální krize i velká válka) jsou veskrze špatné, ale ta druhá je ještě mnohem horší než ta první.Úplně pro všechny.

308842

22.4.2014 18:27

Putin sa smeje

Baranina 66.?.?.?

Problemom americkej vladnucej triedy je to, v policajnom zargone povedane, ze zanechali privela dokazoveho materialu co ich usvedcuje a odhaluje. Potom to vyzera tak, ze fidlikanti v orchestri hraju inu skladbu ako trubaci. Je to stereo o dvoch rozdielnych skladba. Ako mozno hovorit o demokracii ak je tu to o com pisu zerohedge. To dokopy neladi. Ohen a vodu nespojis. Z kamena krv nevytlacis

http://www.zerohedge.com/contributed/2014-04-18/ba...

http://hainanwel.com/forum/viewtopic.php?f=425&...
Putin ma z nich srandu a smeje sa
http://youtu.be/uD9TCpuWBq4

308845

22.4.2014 18:30

nepřesný nadpis

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Správně mělo být ŽIDOKRACIÍ, ale to si nedovolí nikdo napsat, mimo weby typu zvědavce [smích]

308846

22.4.2014 23:21

Demokracie

jurass 90.?.?.?

Podle mě, demokracie sama o sobě není nějak zvlášť spravedlivá, vemte si, že každý jeden má stejné volbní právo, ale v přírodě to takto nefunguje. Zase na druhou stranu, masa blbců, kteří drží při sobě, bude vždyck y silnější než jakýkoliv jednotlivec. Možná, kdo ví, je demokracie výsledek rovnice, kde na jedné straně jsou silní jednotlivci a na druhé straně silné masy, výsledkem které je stejně silný hlas pro každého.

Co mi příjde v dnešní době velmi důležité, je transparentnost. Vládní činitelé by měli mít transparentní účty, vše v politice by mělo být transparenní. Chci jako občan mít možnost všem vidět do karet. Jestli někdo nechce toto dát najevo, pak něco skrývá. Jako jediný důvod, proč nebýt transparentní, uznám, že každý má právo na své soukromí. Vládní činitelé by se však měli tohoto práva do určité míry zříct - jejich práce ve vládě nění jejich soukromá věc, danoví poplatnící jsou jejich zaměstnavatelé, už jste někdy viděli jak zaměstnanec skrývá před šéfem firemní transakce a výsledky své práce? - nikdo je nenutí lézt do vlády, pokud s tím mají problém, není to práce pro ně.

308862

22.4.2014 23:34

Ad USA

jurass 90.?.?.?

A ať už je USA jakákoliv, v mnohém je u mě napřed, např. v tom, jaké rozumné tresty dávají soudci, nebo jejich zákony o obraně majetku. Vezměme jinou věc, podívejte se na tu studii - vznikla na univerzitě v Princetonu, tedy v USA. Myslíte, že tohle by se stalo třeba v Rusku? Myslíte, že tam za to někoho vyhodili z práce? Těžko.

Co mi osobně ve věci USA vadí je to, že konzumní společnost o nich masově smýšlí moc pozitivně, ale přitom realita je jiná, NE VŠAK OPAČNÁ, jak je to prezentováno někdy zde na Zvědavci a podobných webech.

308863

23.4.2014 0:25

RE: Ad USA

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 308863

Zajimavá otázka: proč jsou tak nízké tresty?
Pokračujte v otázkách: kdo a proč protlačuje tento nehumánní humanismus? Kdo a proč protlačuje multi-kulti, teplo-pedo-zoo-filii, feminismus, rozvrat výchovy, darwinismus, prostě CHAOS ?

To nejsou žádné teorie, výsledky začíná být vidět denně v okolí. Mnoho otázek, jedna odpověď - v protokolech sionských mudrců. Jenomže ten goj je tak líný a tupý, že si nedá a nedá práci těch 20 stránek přečíst.

Protože nejvlivnější sedí za louží, tak se brání zavedení těchto moresů u sebe -jako zrušení trestu smrti atd. To tak odpovídá.

308865

23.4.2014 0:51

RE: Ad USA

jurass 90.?.?.?

Reakce na 308865

Ve vašem postu je několik názorů, které jsou očividně diametrálně odlišné od mých. Souhlasím s multikulti, feminismem, rozvratem výchovy... ale darwinismus? Aby bylo jasno, jste nějaký věřící, člen nějaké sekty nebo spíše tzv. "nového náboženského směru", ezoterista nebo něco podobného? Protože potom tato diskuze postrádá smysl.

To, že světěm hýbou sekty (nebo spíše blbost, nebo spíše psychická manipulace), není nic nového.

Doufam ze tim linym a tupym gójem jste nemyslel me, jinak
(5 posledních slov vypuštěno. Vyvarujte se prosím vyvolávání hádek. Názory mohou být rozlišné, ale hádavé příspěvky nemusí být zveřejněny. Díky - moderátor)

308866

23.4.2014 10:33

RE: Ad USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 308866

Je nějaký důkaz ve prospěch Darwinizmu?[oči v sloup] V rámci druhu se zajisté vývoj, vynucený prostředím, uplatňuje. Ale důkaz přeměny z druhu na druh, ten zatím nikdo nepřinesl a v tom tkví pro věřící důkaz kreace vnějším zásahem vyšší moci. Ona ta Bible přece jen má racionální základ, jak se začíná připouštět. A ukazuje se to, světe div se, ne na nějaké metafyzické, nýbrž na ryze fyzické a fyzikální platformě a to právě tím, čím je to co je v Gíze - archivací projektu na vytvoření "vnitřní části" Sluneční soustavy. To "nahoře" je totiž až příliš shodné s tím tam "dole", než aby to nebyla skutečnost.

Opovrhování věřícími je proto jen výrazem bezvýchodnosti z rozporů v Darwinizmu a ti věřící tak mají i když jen věří, rozhodně k pravdě blíže již nyní, natož pak když si to ověří na těch pyramidách. Skalní Darwinisté naopak budou muset učinit "čelem vzad", aby nemuseli studem z toho jejich trapného omylu chodit kanály... a ještě jen v noci. [vyplazený jazyk]

308875

23.4.2014 13:01

RE: Ad USA

jurass 90.?.?.?

Reakce na 308875

Naprostý blábol a z toho co píšete je naprosto očividné, že čtete nějaké ezoterické apod. knihy. Tak jak akademici mají před jmény tituly, tak takoví jak jste vy by je měli mít taky, nejlíp i v prezdívkách na fóru, ušetřil bych si tím jakoukoliv reakci na vás, jste pomatený.

308882

23.4.2014 15:30

RE: Ad USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 308882

No tak tomu se říká rychlost úsudku. Stačil jsi ten materiál vůbec najít? Natož ho přečíst a nebo nedej bože si ho ověřit? [překvapení] [oči v sloup]

A jestli jsou ty pyramidy ezoterika, tak doporučuji na ně nelézt. On ten pád z vrcholu je poměrně drastické poznání gravitace v realitě. [chechtot]

308887

26.4.2014 23:14

RE: Ad USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 308882

Darwinismus je blabol. Bezte se podivat do ZOO na gorilu a pak mi dokazte, ze to je vase babicka. Tak ja takovemu blabolu neverim. [velký smích]

309045

23.4.2014 3:14

RE: Ad USA

Saša 24.?.?.?

Reakce na 308865

>Zajimavá otázka: proč jsou tak nízké tresty?

Nízké tresty jsou proto, že věznění je pro společnost nákladné a která tak trestá sama sebe. Pouhá třetina provinilců se převychová, ale to není přímo úměrné délce trestu. Trest by neměl být mstou „oko za oko“. Na příkaladu USA s nevětším procentem uvězněných a kriminality lze dokázat, že je to nesmysl.

> darwinismus,

V úzkém slova smyslu, Darwinismus je do dnes všeobecně uznávaná vývojová teorie, pokládaná za vědeckou skutečnost. Jen ve Spojených státech je to poze kreacionisty výraz používán jako pejorativum. Spolu se zákony moravského rodáka Řehoře Mendela se dnes nazývá „moderní evoluční syntézou“ vypracovanou mnoha vědeckými puntičkářskými rýpaly jako Huxley a Četverikov. Nic to však nemnění na Darwinově vědecké dokumentaci evoluce.

308867

23.4.2014 11:19

RE: Ad USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 308867

>Trest by neměl být mstou „oko za oko“. Na příkaladu USA s největším procentem uvězněných a kriminality lze dokázat, že je to nesmysl.
Jak tomu výroku rozumět? Že pojetí trestu ne coby msta, je nesmyslem?... JHWH to za exodu řešil pragmaticky - provinil jsi se proti mě? Tak holt to víckrát neuděláš. No a dotyčný to víckrát neudělal... nebyl mezi živými... Jó neměl chodit za školu hulit trávu, když se probírala kázeň boží... nebo bázeň boží? To druhé bude asi účinnější.

>Nic to však nemnění na Darwinově vědecké dokumentaci evoluce.
Evoluce byla vědecky dokumentována? [překvapení] Kým? Mendelem? On snad dokázal evolučně přeměnit hrách na fazoli? [chechtot] Nebo se to podařilo s jiným druhem života někomu jinému? Darwinovi? [oči v sloup]

No a ono kdyby se to i někomu podařilo, tak to svědčí o čem? O evoluci? Nebyl by to naopak důkaz pro kreaci, když šlo o cílený vnější zásah? Kdy člověk se stává Stvůrcem? [mrknutí jedním okem]

308877

24.4.2014 5:36

Darwin z bazin

favela 113.?.?.?

Reakce na 308877

....kdyz slysim slovo veda...saham po zbrani...ale vazne Darwinism je vymyslena teorie ktera slouzi beze zbytku imperialismu !! Jsou toho plny media a to je dukaz o jejich lzi-propagande ,protoze media dnes musi lhat jinak by neprezili ani tyden ,protoze nejsou vybaveny ani trochou pravdy !!!/Je to dnes /Surviving of fitest/,jako vatikanism slouzil feudalum//. Sam Darwin byl parazit,ktery by svoji teorii neprezil ani den,nebyl schopen zadne poradne prace ,nemocen,zil z dedictvi ..Proc odjel na ostrovy Galapagos,kde nejsou skoro zadne podminky k zivotu ?Proc nejel na pr. na Tahiti kde priroda poskytuje vsechno vcetne dostatku jidla a mirne podnebi? Vidime dodnes gaguinovske postavy dobre zivene ,bezstarostne z tech ostrovu...Podle Darwina vyvoj potreboval miliony let jenom PRIZNIVYCH podminek /kde to ale vzit zde na zemi?/! Bunka /vypestujete z ni treba cloveka dnes/ je velmi slozity organismus,a nevznikne ani za miliardu let ,hraje zde ulohu jeste neco jineho a prej kdyz sme povstali z vopic a proc se teda vopice nemeni na lidi /a proc ryby nezacinaji litat taky dodnes !!??/dodnes v nasich zivotu priznivych podminkach/chybi zakladni meziclanek vyvoje mezi vopici a clovekem,furt to "vedci"hledaji a furt nic !! jenom lzi!! A bejvala vopice se lip zotrocuje a zabiji, nez nekdo ojedinely a neopakovatelny...kdo jak vime je clovek a jeho velmi slozity a zazracne fungujici organismus fyzicky i dusevni,neuveritelna a neopakovatelna tvurci cinnost atd....

308912

24.4.2014 7:45

RE: Darwin z bazin

Saša 24.?.?.?

Reakce na 308912

>....kdyz slysim slovo veda...saham po zbrani...

[chechtot]Proti víře nebo zbrani nelze argumentovat. [chechtot] Jiné Vaše příspěvky jsou více rozumné.

Podívejte se jak jsme si blízcí..

Více k současnosti a politice,
http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/270563-kla...

Na zdejší straně oceánu ani zmínka, ani muk!

308914

24.4.2014 18:18

RE: Ad USA

SitňaN 31.?.?.?

Reakce na 308867

Darwinizmus je vo svojej podstate nevedecký, už len z toho dôvodu, že je nefalzifikovateľný. Jednoducho neexistuje súbor dát, ktorý by darwinizmus dokázal vyvrátiť. Nech je zo zeme vykopaná akákoľvek skamenelina, akýkoľvek artefakt, vždy sa preň vyfabrikuje nejaký samostatný príbeh a natlačí sa nasilu do predom danej schémy. Schémy, ktorá až príliš nápadne pripomína náboženské dogmy.

Aby ste ma nechápali zle, ja nepopieram vývoj a v žiadnom prípade sa nezastávam kreacionizmu. Ale nepokladám vvývoj za náhodu, za slepú, od nikiaľ - nikam vedúcu sériu náhodných mutácií majúcich za cieľ prispôsobenie prostrediu. Ak by to tak malo byť, vývoj života by ustrnul v štádiu morských rias, ktoré sú už milióny rokov dokonale prispôsobené svojemu okoliiu. Darwinizmus taktiež nedokáže zodpovedať otázku, ktorá ma napadla už na základnej škole: Ak je vývoj iba prispôsobovaním meniacemu sa prostrediu, prečo sa niektoré druhy vyvinuli a niektoré zostali v štádiu jednobunkovcov aj keď obývali to isté prostredie?

308928

23.4.2014 11:40

Co jsou USA zač,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

to není žádné nóvum. Od samého jejich počátku tam vládl mamon a všichni tam táhli jen za ním. No a kdo vládl mamonu? Bankéři. No a odkud se vzali bankéři?[bliji]

Když se tam později vecpala i mafie, alias gangsteři, byla jen otázka času, kdy dojde k jejich pokrevnímu spojení. No a od té doby co k tomu došlo, tam vládnou banksteři. Spotřební společnost, ta na té scéně dělá jen diváky, nanejvýš pak křoví. [pláč]

308880

24.4.2014 22:08

RE: Co jsou USA zač,

fohat 194.?.?.?

Reakce na 308880

USA to myslí upřimně http://uloz.to/xaEzTSu/svobodne-sireni-kopie-mp3 [chechtot] [chechtot] [vyplazený jazyk]

308932

23.4.2014 19:27

27 nových poraděnku pro NATO?

fohat 194.?.?.?

http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=22856

308899

23.4.2014 19:47

uffff

maršal Žukov 87.?.?.?

bol by som zvedavý, koľko a akých vedcov sa spolupodieľalo na tejto vedeckej práci a koľko to stálo peňazí, kým svetlo sveta uzrel tento nečakaný, až šokujúci výsledok [bliji]

308901

24.4.2014 19:52

Co je to demokracie???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Demokracie je - když se pět vlků a jedna ovce domlouvají co bude k večeři

Demokracie - to je jako rozdat zbraně lidu

Demokracie není to správné co dostane lidstvo z problémů do kterých se samo dostalo. Jediné co nám dokáže pomoci je osobní svoboda každého jednotlivce a uvědomění si této svobody!!! "MOJE SVOBODA KONČÍ TAM KDE ZAČÍNÁ SVOBODA DRUHÉHO". Každý by měl žít podle hesla "ŽIJ A NECH ŽÍT". Každý by se měl naučit sám o věcech přemýšlet a udělat si na ně svůj vlastní názor a ne jako je tomu dnes kdy (ruku na srdce)téměř všichni přejímáme názory z médií - ať už z tv, rádia či internetu, vše jsou to informační kanály stvořené lidmy ke zmatení lidí, vytváření tisíců teorií na jakékoliv lidské jednání, přírodní jevy atd. za jediným účelem - ODNAUČIT OBYVATELE TÉTO KRÁSNÉ PLANETY SAMOSTATNĚ MYSLET A ODNAUČIT JE POUŽÍVAT INTUICI.

308930

26.4.2014 5:30

Demokracie je jen takova ,jakou si ji lide udelaji.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Vložený obrázek

309017

Příspěvků: 26

22.04. 15:44 lubosmat  Ilúzia „DEMOKRACIE“
22.04. 18:57 Satanist  RE: Ilúzia „DEMOKRACIE“
23.04. 10:04 gippius  RE: Ilúzia „DEMOKRACIE“
23.04. 20:38 maršal Žukov  RE: Ilúzia „DEMOKRACIE“
22.04. 16:17  Asi poprvé
22.04. 18:27 Baranina  Putin sa smeje
22.04. 18:30  nepřesný nadpis
22.04. 23:21 jurass  Demokracie
22.04. 23:34 jurass  Ad USA
23.04. 00:25 ignorek  RE: Ad USA
23.04. 00:51 jurass  RE: Ad USA
23.04. 10:33  RE: Ad USA
23.04. 13:01 jurass  RE: Ad USA
23.04. 15:30  RE: Ad USA
26.04. 23:14  RE: Ad USA
23.04. 03:14 Saša  RE: Ad USA
23.04. 11:19  RE: Ad USA
24.04. 05:36 favela  Darwin z bazin
24.04. 07:45 Saša  RE: Darwin z bazin
24.04. 18:18 SitňaN  RE: Ad USA
23.04. 11:40  Co jsou USA zač,
24.04. 22:08 fohat  RE: Co jsou USA zač,
23.04. 19:27 fohat  27 nových poraděnku pro NATO?
23.04. 19:47 maršal Žukov  uffff
24.04. 19:52  Co je to demokracie???
26.04. 05:30 Robert Nohejl  Demokracie je jen takova ,jakou si ji lide udelaji.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 872,54 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 088