Diskuze k článku

Dlouhodobý a střednědobý vývoj prosperity různých zemí

Příspěvků 19

22.4.2014 0:21

príliš krátke a príliš skratkovité

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Ako hodnotenie situácie je článok "o ničom". Má takmer nulovú vypovedaciu schopnosť o tom, čo sa deje a aké sú trendy.
Škoda.

308819

22.4.2014 6:55

RE: príliš krátke a príliš skratkovité

Saša 24.?.?.?

Reakce na 308819

Názor si musíte utvořit sám, pane „62“. Jeden je, že dobře již bylo. Nepatrně jiný je v krátkém videu s českými titulky. Jiný zase, že vládnoucí oligarchové v USA potřebují válku, aby „nechudli“. Vždy je v tom nějaké zjednodušení, ale náš systém divokého západu se zdá kopat z posledního.

308823

22.4.2014 20:47

RE: príliš krátke a príliš skratkovité

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 308823

V názore, že "dobre už bolo" sa zrejme zhodneme... Alebo možno v tom, že to síce tiaž stálo za veľký prd, ale dalo sa žiť, nie len prežívať.
Zrejme sa zhodneme aj v tom, že súčasný systém, a nielen u nás, má dobre nakročené do hodne veľkého maléru - buď sociálne a ekonomicky, alebo vojensky, a najskôr - v oboch smeroch.

Ale to nie je to, o čom som písal - od článku so sľubným názvom "Dlouhodobý a střednědobý vývoj prosperity různých zemí" som čakal o dosť viac, než autor predviedol.

308851

22.4.2014 11:31

HDP je o platech a drancování přírodního bohatství

Moiry 77.?.?.?

Lidé v ekonomicky expandujících zemích jsou ochotni pracovat za krabičku cigaret denně a to nemá s eurem nic společného.
I v úspěšných evropských zemích je prosperita ždímána z levné práce přistěhovalců. Čím víc pracujících chudých, tím vyšší HDP.
Liberální kapitalismus neuznává lidskou bytost, nerespektuje přírodní zákony a nerozezná kvalitu od šmejdu.
Liberální ekonom nemá mozek. Jen kalkulačku, čísla v kolonkách a povýšenou nevědomost. Vleze do zadku každému, kdo mu slíbí zisk i za cenu přetětí kořenů vlastního národa.
Prosperitu vidím v uznání a ocenění skutečných a nenahraditelných hodnot. Ne v nekonečném tlachání namyšlených ekonomů, kteří skutečnou práci neviděli ani z rychlíku a nerozeznají originál od atrapy.

308830

22.4.2014 12:12

RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství

fohat 194.?.?.?

Reakce na 308830

naposledy jsem se zmátořil na volbu USVITU...a do EU voleb NEJDU VOLIT VUBEC...nebot tady ve třetí cenové skupině obludí každého tvora,co to myslí UPŘÍMNĚ S NE BRUSELU natolik,ŽE ZBLBNE a zapomene na všechna lidumilná přesvědčení..zejména po vyfasování první skoro milionové výplaty.Budiž jedinou omluvou,že to je typická lidská vlastnost a jen VYSPĚLÍ JEDINCI dokáží tomu vzdorovat,nebo to bojkotovat..A ty žijí ve skrytu své vnitřní emigrace... [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

308832

22.4.2014 18:14

RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství

ASHF 80.?.?.?

Reakce na 308832

Pořád jsem hledal někoho, kdo volil Úsvit. Konečně jsem jednoho našel [chechtot]
Třeba najít voliče VV se mi nikdy nepodařilo a nyní již ani nepodaří

308843

22.4.2014 18:15

RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 308832

Skutečnost je taková, že euroskeptické strany neustále vyřvávají cosi o svobodě a ve skutečnosti jsou trójskými koni USA a bez židů se ani neuprdnou.
Volila jsem Svobodné a teď se za to stydím. Odmítání minimální mzdy jsem ještě rozchodila, ale jejich souhlas s transatlantickou dohodou mi otevřel oči. Udělám to stejné jako vy. U voleb už mě nikdo neuvidí. Ovce budou volit Babiše, GMO plodiny porostou na každém poli kromě těch osázených fotovoltaickými panely a velkosklady. A tak si někdy říkám, jestli nebude lepší někam zmizet, abych se na to umírání České kotliny nemusela do konce života koukat.

308844

22.4.2014 19:53

RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 308844

Obávám se,že už skoro není kam zmizet...před pěti lety zhnusen poměry nabyl tohoto přesvědčení jeden můj kamarád se vztahem k čisté přírodě a prostému způsobu života,prodal zde majetek,s naditou šrajtofí se vyhoupl do sedla svého Pegasa 650 a zařídil se podle svých představ na jihozápadě Ukrajiny...až donedávna byl velice spokojen(o svátcích se u mě zastavil a vyprávěl co a jak na UA..)....neviditelná ruka trhu dosáhla už i tam a semínko jí zasazené už vyklíčilo,jak vidíme.Jaké plody přinese to si můžeme domyslet....Problém je jiný: proč před tím jedem ustupovat a utíkat,zvlášť když už není kam,nebylo by lepší,aby si spíš on,ten jed hledal azyl a to hodně daleko... ?!

308849

22.4.2014 21:46

RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 308849

Určitě by bylo lepší sešrotovat všechny ty lháře, nenažrance a samozvané bohy na kaši a naházet vorvaňům. Otázka je, jak by se potom chovala opuštěná konzumní smečka neschopná žít bez návodu a biče otrokářů. O tom jsem ale psát nechtěla.
Vždy, když lidská sídla zahnívala, ti rozumnější podstoupili útrapy nejistoty a odešli žít do zdravějšího prostředí. Díky tomu na rozdíl od svých pohodlnějších soukmenovců často přežili
a rod pokračoval. Každá zdravá bytost z živočišně i rostlinné říše má pud sebezáchovy a ten jí velí nezůstávat tam, kde hrozí zánik druhu. Vinou těch výše uvedených je prolezlá jedem a zlem skoro celá planeta. Jen si přeji, aby v některé lidské bytosti, která se po velkém krachu vynoří z divočiny, možná ze třetí nebo páté generace od události, kolovala krev mých známých i neznámých předků a mých známých i neznámých potomků. Evoluce je o přizpůsobení daným podmínkám útěkem nebo bojem. Preferuji útěk dřív, než nastoupí psychotronické zbraně.

308858

22.4.2014 21:13

RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství

Smokin Joe 77.?.?.?

Reakce na 308844

Mě zase tak nic moc nepřekvapilo až tedy na za-orálka, ten mě fakt dostal. Ne že bych byl jeho fanda, ale myslel jsem, že ho mác celkem přečteného.
Je jako na východ štěkající čivava za plotem. Já zase k volbám začal chodit a KSČM má u mě doživotní hlas.

Pro ASHF: znám jednu paní, co volila VV, byla podnikatelka, dnes už bývalá podnikatelka...

308857

22.4.2014 14:30

Približovanie

lubosmat 195.?.?.?

Nie je dôvod zavrhovať výpovednú hodnotu údajov uvedených v článku. Koncepcia zapadá do mozaiky iných analýz na tému rastu alebo prepadu ekonomík jednotlivých štátov sveta. Podstatné je, že sa začína pomaly vyrovnávať spotreba „Vyspelého“ sveta s tým „Menej vyspelým“, myslené z hľadiska spotreby.
Vidím tu dve hlavné príčiny:
1. Pár super - bohatých entít západu vlastní takmer všetko bohatstvo „Vyspelého sveta“ a časť bohatstva „Menej vyspelého“. Spotreba bohatých je však obmedzená, keďže ich je fyzicky málo. Svojim prístupom k nakladaniu s nahromadenými zdrojmi však výrazne degradujú spotrebu ostatnej populácie, hlavne vývozom výrobných technológií do lacnejších destinácií (honba za ziskom), čím spôsobujú vysokú nezamestnanosť vo „Vyspelom“ svete.
2. Rozbehnutý motor zisku, aplikovaný v „Menej vyspelom“ svete produkuje nové nezávislé bohaté entity, a zároveň sa masám lacnej pracovnej sily platí oveľa viac, než tieto boli schopné vyprodukovať pred tým. Zvyšuje sa zamestnanosť a s tým súvisiaca celková spotreba v „Menej vyspelom“ svete.
Vývoj z hľadiska štatistiky bude aj naďalej neúprosný a bude vyznievať v neprospech „Vyspelého“ sveta. Ak dajme tomu, že vo „Vyspelom“ svete žije len cca. 1,35 miliardy ľudí a ostaných 5 miliárd v „Menej vyspelom“ svete. Teda pomer 1:3,7, a ak je pravda, že sa vo vyspelom svete spotrebuje viac ako 70% svetovej produkcie tovarov a služieb, teda pomer 7:3, dostaneme index spotreby vo „Vyspelom svete na úrovni (7) a v „Menej vyspelom“ na úrovni (0,81). Aby sa úroveň príjmov vyrovnala, musela by stúpnuť v „Menej vyspelých“ krajinách 8,64 x, a vo „Vyspelých“ po celé toto obdobie vyrovnávania stagnovať.
Toto sa nikdy nestane, keďže zdroje, ako všetci vieme sú obmedzené. Skôr sa životná úroveň „Vyspelého“ sveta prepadne, alebo sa rozpúta ďalšia svetová vojna, ktorá opäť na určitú dobu rozdelí svet na „Vyspelý“ a „Menej vyspelý“, teda na „Víťazov“ a „Porazených“, alebo dokonca na „Osvietených“ a „Menej osvietených“.

308835

22.4.2014 14:38

Procentní bod

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Nějak si pořád nemůžu zvyknout na paskvil "procentní bod". Nebo je to snad něco jiného než staré dobré procento?

308836

22.4.2014 15:19

RE: Procentní bod

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 308836

Jasne, je to rozdiel a to dost zrejmy. Blizsie vysvetlenie napr. tu:

http://goo.gl/WoSGdd

308838

22.4.2014 21:05

A lidé v nich? Z a víc na "Dýmající zrcadlo

slak 77.?.?.?

Destrukce osobnosti zaručena.
Během necelých 14 dní odmítání spánku se může každý z nás stát troskou, jejíž pohyb ve vynuceném virtuálním světě je útočícím gangem deviantů a deprivantů okamžitě zneužit, jako nevyzpytatelně nebezpečný. Stejným způsobem uložení nechtěné informace do podvědomí oběti může být i levý stereo kanál, jakéhokoliv audiovizuálního přístroje.
Tutéž roli neustále čilého napětí (setrvávání na vlnách beta) plní i udržování oběti v dlouhodobém stavu stresu, přípravy na obranu, strachem z konců světa, hrozbami třetí světové války, ztrátou zaměstnání, zprávy o rychle šířících se smrtících nákazách. Tedy být udržován v neustálem napětí, v aktivní přípravě na obranu, aniž je úniku? Ano, to je jeden z nástrojů systémového řízení stáda ovcí, povolně jdoucího na porážku.
Ve svém důsledku narušující celkové zdraví lidského organizmu: adrenalínovým přebytkem, aktivací biochemických látek v těle, stabilně odkrvující se mozek ve prospěch svalové výživy, mrazení, zježení srsti, ale i ostatní příznaky přípravy k boji o holý život.
A chápejme: Není to totéž, jako lov na mamuta. Lovec mamutů si totiž mohl po boji odpočinout. Nikoli tak oběť mobingu.
Dovolím si nyní upřesnit onu přesně uspořádanou kritickou hranicí mozkové frekvence, při přechodu z bdělého, posléze odpočinkového stavu a prvním okamžikem spánku: mezi spánkem a bděním pro lidské bytosti a zřejmě i ostatní savce je asi 7,83 Hz. V téže frekvenci kmitá i směrem do kosmu geomagnetické pole matičky Země. Tato frekvence není konstantní a lze ji narušit četností uměle vygenerovaných vzruchů, utrpením mučených obětí, frekvencemi mátožných stínů duchovní bídy, uměle navýšené četnosti blesků, bezdrátovými přenosy dat (Wifi), či družicemi, ale i atomovými pokusy v blízkém kosmickém prostoru, či při pokusech o změnu klimatu. Viz chemtrails ionizací v rámci projektu HAARP. Zde se nalézá část tajemství klimatických změn, praktikovaných proměnnými hodnotami zásadních, s lidským mozkem nerezonujících frekvencí...
Každopádně geomagnetické pole Země může, v případě takového Průšvihu, signalizovat do hlubokého vesmíru i připojených dimenzí, že je cosi v nepořádku. Uvědomíme-li si navyšující se elektrosmog, či jen četnost blesků, která se nasílila o celé desetitisíce. O proti časům mého dětství.
Proč takové úsilí o vychýlení zásadní mozkové frekvence mimo přirozené rezonance planety? Proč bylo vynaloženo nebývalé množství prostředků na zničení, či přepsání přirozené geomantické sítě Země (Výstavbou dalších a dalších vysokonapěťových rozvodů, bezdrátovými přenosovými sítěmi, proč tolik úsilí nahradit dýchatelný kyslík chemtrails plazmou, vybuzující opačnou ionizací vzdušného obalu? Vyvolávající riziková těhotenství i následné potraty...
Mnozí se...Automaticky kráceno

308855

22.4.2014 21:08

Dokončení ukázky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

[mrknutí jedním okem]
Mnozí se domnívají, že v okamžiku dosáhnutí frekvence 7,5 - 7, 83 Hz (Schumanova frekvence) se skrze rezonanci s frekvencí elektromagnetického pole, skrze přirozenou geomantickou síť Země propojuje lidská bytost skrze dřímání, řízeným sněním, s možnými tajemstvími Universa. Což je nepřípustně šedá, neboť nezdanitelná a faš_satanátu velmi nebezpečná magie. Považte jen, dřímat a nepovoleně, navíc nezdaněně snít, volat po čirém a voňavém vzduchu, křišťálové vodě a dokonce žádat Sluneční svit zadarmo. Ve své vlastní rodné zemi cizinci a pronásledovanými foederáty?

308856

22.4.2014 22:22

RE: Dokončení ukázky

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 308856

Nemusí to být ani satanát ani Schumanova frekvence.
Vždy se děje to, co má člověk v hlavě. Vlastní myšlenky fungují. Dostat do hlavy lidstvu statut podřízenosti se satanátu podařilo vcelku úspěšně. Nejdřív v chrámech páně a posledních 50 let válením před domácími oltáři se zapnutou televizí. Vnucené myšlenky fungují též. Je na nás, jakou variantu si vybereme.

308860

23.4.2014 8:18

Pan Dvořák rychleji čte a píše, nežli přemýšlí a po sobě kontroluje

MoUdrostrak 90.?.?.?

Pan Dvořák to patrně myslel "upřímně" - a toužil porovnat trendy světových geopolitických "clusterů". Na druhou stranu rychleji četl a psal, nežli přemýšlel a napsané po sobě v článku (společně s cca 16 následně disCutujícími) zkontroloval:

HDP je totiž sice široce publikovaný ukazatel – a globální modla současnosti – o prosperitě zemí však neříká vše. Proto za účelem hodnocení střednědobého vývoje ekonomik jsem použil Legatum Insitute Prosperity Index – index využívaný pro hodnocení kvality života v daných zemích.

Ale pan Dvořák už nedodává, že si z "Prosperity Index" vybral "jen" Ekonomiku/Economy, i když se Prsperity Index skládá z následujících komponent, které vypovídají o pozici daného státu propastně jinak, nežli jen "Economy":

OVERALL PROSPERITY RANK
Economy, Entrepreneurship & Opportunity, Governance, Education, Health, Safety & Security, Personal Freedom, Social Capital

51 China 7 66 65 54 68 92 111 25
28 United Arab Emirates 13 26 36 39 35 24 54 48
52 Thailand 12 62 57 71 59 96 129 16
33 Kuwait 11 33 42 56 37 33 49 58
44 Malaysia 8 45 34 40 53 64 110 80
takže i Česká Gott/lina na tom není nejhůře...
29 Czech Republic 38 27 35 24 27 23 50 46


Dokonce je Česká Gott/lina v kategorii 30 Nejvýše hodnocených zemí - i když pan Dvořák patrně pláče, že Gott/lina je "AŽ" na 38. místě v Ekonomice/Economy.

Dále pan Dvořák se rozhodl, že namíchne Čechy v tom, jak mizerně je na tom Evropa - a jak mizerně na tom budou i oni. Jak je vidět i z následujího grafu, s Gott/linou to zase tak nešťastné v postavení ani trendu není. Smutné ale je, že pod pravicujícími vládami se příliš Gott/lina v celkovém OVERALL trendu neposunula ani oproti srovnatelným geografickým sousedům ( SK, PL, HU, AT, DE), ale DOKONCE na tom byla za pravicujících vlád Gott/lina hůře, nežli hroutící se Itálie.

Vložený obrázek

Pan Dvořák by si ušetřil práci s článkem, kdyby uveřejnil jednoduchý pohled na to, o kolik si celá Evropa "pohoršila" oproti Globálnímu trendu - a o kolik se liší Nový membři EU proti Starým membrům - a v čem - v podkategorii Podnikání a příležitostí.

Vložený obrázek

Pan Dvořák se tváří navenek jak "rebell" mimo mainstreemový píseček V.Š.E. ználků. Přesto pan Dvořák píše cíleně "nasírací" články, po nichž zde na Zvědavci slabomyslná Moira iHned a iDnes v diskusi pod článkem vykřikuje:

"....A tak si někdy říkám, jestli nebude lepší někam zmizet, abych se na to umírání České kotliny nemusela do konce života koukat...."

Přitom i takové UAE, které jsou v celkovém hodnocení před Českou republikou o jednu pozici - a pan Dvořák pro UAE tedy (coby "ekonomické skokany"[mrknutí jedním okem] horruje - jsou oproti Gott/lině lepší jen v Economy, zato kulhají stále ve vzdělání a zdravotnictví.

308869

23.4.2014 18:15

RE: Pan Dvořák rychleji čte a píše, nežli přemýšlí a po sobě kontroluje

Jan Dvořák 37.?.?.?

Reakce na 308869

Díky za komentář, ale to, jaké píši články je moje věc.
Prezentuji v nich svůj pohled na věc. Jiný autor by ze stejných dat třeba napsal jiný komentář, to je v pořádku. Že však někoho moje články "nasírají" je jeho problém, ne můj.

Ekonomika však stejně rozhodne vše. V článku jsem analyzoval změny podílu HDP vybraných zemí regionů na světovém HDP a změny hodnocení, ne konkrétní pozice. To by byla o něco jiná analýza.

Pokud máte svůj pohled na věc, klidně ho sepište do článku a pošlete mi ho na jandvorak119@gmail.com
Já ho vydám.

308895

25.4.2014 20:21

Bubliny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Po krizi, která začala v Americe v roce 2007, už statistikám nevěřím. Do té doby nám mediální prostituti líčila zemi za velkou louží jako téměř dokonalý a velice efektivní systém, zatímco do Titaniku už pořádně zatékalo.A o stavu demokracie leccos napovídají koncentrační tábory FEMA, které po celých Státech rostou jako houby po dešti. A to zatím praskla jenom bublina hypoték. Až prasknou další, ještě mohutnější bubliny, pocítí tragické následky celý svět.Bohužel, nejvíce ti nevinní a bezbranní, zatímco skuteční původci krizí,válek, převratů a bídy a neštěstí stamilionů nevinných budou hrabat na ještě větší hromady. Jen ten kolosální podvod zvaný finanční deriváty, který operuje s částkami cca 70 bilionů US papírků je vyšší než HDP celého světa. Přitom jsou to pouze sázky na hodnotu komodit, za nimiž není žádná reálná hodnota.A dalších triků je v účetnictví tzv. vyspělých zemí ještě mnoho.Pozlátko, které se každou chvíli může změnit na hromadu bezcenných střepů. Velmi rád bych věděl, komu konkrétně ty nesplatitelně zadlužené vlády, státy, města, firmy dluží a komu nestačí splácet ani úroky z půjček. Tam bych hledal ty žáby na prameni, kterým takto nastavený systém velmi vyhovuje. Celý ten nablýskaný západní kapitalismus mi připomíná Titanik, na jehož horních palubách se ještě pije šampaňské a tančí ve fracích, zatímco v podpalubí se zoufalí lidé již delší dobu topí.Jestli v něčem byl kapitalismus opravdu efektivní, pak to je je ždímání zaměstnanců a podrobených států ad absurdum. A co se týká statistik, stále více se mi vybavují slova W. Churchilla: Věřím jenom těm statistikám, které si zfalšuji sám.

308991

Příspěvků: 19

22.04. 00:21  príliš krátke a príliš skratkovité
22.04. 06:55 Saša  RE: príliš krátke a príliš skratkovité
22.04. 20:47  RE: príliš krátke a príliš skratkovité
22.04. 11:31 Moiry  HDP je o platech a drancování přírodního bohatství
22.04. 12:12 fohat  RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství
22.04. 18:14 ASHF  RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství
22.04. 18:15 Moiry  RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství
22.04. 19:53 Emil Robot  RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství
22.04. 21:46 Moiry  RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství
22.04. 21:13 Smokin Joe  RE: HDP je o platech a drancování přírodního bohatství
22.04. 14:30 lubosmat  Približovanie
22.04. 14:38 WAZARI  Procentní bod
22.04. 15:19 Trust no One  RE: Procentní bod
22.04. 21:05 slak  A lidé v nich? Z a víc na "Dýmající zrcadlo
22.04. 21:08  Dokončení ukázky
22.04. 22:22 Moiry  RE: Dokončení ukázky
23.04. 08:18 MoUdrostrak  Pan Dvořák rychleji čte a píše, nežli přemýšlí a po sobě kontroluje
23.04. 18:15 Jan Dvořák  RE: Pan Dvořák rychleji čte a píše, nežli přemýšlí a po sobě kontroluje
25.04. 20:21  Bubliny

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,90 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
15,97 Kč
Švýcarský frank
24,45 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,02 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 969,09 Kč
1 unce stříbra
503,59 Kč
Bitcoin
1 272 897,84 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 069