Diskuze k článku

Evropané plánují vytvořit konsorcium a koupit ukrajinský systém přepravy plynu

Příspěvků 27

10.4.2014 2:02

Ano, je vidět proč byl evromajdan

ignorek 95.?.?.?

Ale tak jak tak naběhli. Nakonec to koupí Chevron nebo podobná banda. Ale to nic, do tohoto obrovského ukrajinského systému, pozor - není tam jen jedna trubka, nebyla investována za posledních 25 let ani káčka. Takže to si vychutnají.

Největší podíl na ceně plynu má místní distributor. Ten vám proúčtuje litry, kde je nějaký Gazprom s cenou za metry kubické.

Bídu evropskou podtrhuje fakt, že si naběhli na vidle, které si tam předtím narafičili. Normálně se to nestává ani místnímu Honzovi-vyskoč

308237

10.4.2014 6:49

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

Jacob 193.?.?.?

Reakce na 308237

každopádně toto neslo Ukrajině peníze. Pokud to někdo rozkradl to je už věc Ukrajiny. Pokud to koupí, dosadí tam šafáře a ten jim pohlídá, aby peníze šly správným směrem tak jako v ČR. Náklady na provoz rekonstrukci a ostatní ponesou Ukrajinské domácnosti a průmysl. Zisk půjde páníčkům. Za pár let hordy hladových Ukrajinců budou zaplavovat Evropu. Stejně jako uprchlíci z Afriky. Stačí si podmanit zemi ekonomicky a mají tolik pracovního prostoru a levné pracovní síly až se jim z toho točí hlava a ve svém důsledku co s nima. Směšné je to, že to koupí za natištěný papír [smích]))))

308241

10.4.2014 8:11

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

timur 85.?.?.?

Reakce na 308241

Ukrajine to nieslo hodne - lenže sa na to nabalili "vykrádači" - ako Tymošenko a pod. - no k veci, teraz je to už viditeľnejšie, v prípade prístupu Ukrajiny k EU tá by požadovala aby an "jej" území neboli základne EU, a tak by Rusko prišlo o Sevastopol, nuž - odpoveď je jednoduchá, Krym nebude v EU, Rusku o ukrajinu nejde, skutočne, nepotrebuje viac chudoby, a v celku hraje na federalizáciu, tie oblasti ktoré potrebuje, bude ovládať ekonomicky, tak čo,trubky vyschnú, nech ich má kto chce, dohody prestanú platiť, a nové budú na platbe len za rubeľ, alebo juan, ten rusi teraz berú ...a sme doma,

308245

10.4.2014 16:04

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 308241

Vypada to jako ze se nad tou chmurnou vyhlidkou radujete. Vite co to znamena pro CR? Vice presidlenych pracovniku a mene prilezitosti pro mistni obcany. Pamatujte: oni budou pracovat za mene.

308257

10.4.2014 20:38

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 308257

Neraduji se z toho co se děje. Taky si umím spočítat, že dnešní události zakládají na problémy v budoucnosti, které budou určitě trvat déle než celý cikrus s Majdenem a už nic zlého nepřeji obyvatelům Ukrajiny. Možná, že někteří čtou tyto stránky a jediná možná dobrá rada je ta, že se mohou poučit zde v ČR na co si dát pozor, ale to už je věc politického chápání reality a pokud budou míst starosti jak se najíst a zaplatit účty prostor pro nějaké sáhodlouhé politické úvahy nebude což měl na mysli v souvislosti s návratem šlechty i jeden její významný představil i nás.

308267

10.4.2014 23:44

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 308267

Jelikoz lidska cinnost je prumerne v tom smeru jak rikate, lide budou VZDY politicky pod-vzdelani. Proste nemaji na jine uvahy cas (krome tech bez prace a duchodcu).

Mimochodem, co me mrzi nejvic je to, ze cela Vychodni a Jihovychodni Evropa uvazla v tomto zakernem planu 'demagogizace' a neni z toho jak se zda uniku. Bohuzel, obyvatele teto oblasti se nici sami mezi ssebou. Nejprve na ne byl uvalen komunizmus a nyni toto. Je to jeste dokonalejsi uspech nez predchozi inkorporace Japonska a Nemecka provedena skrze WWII. Byla to konspirace? Jako bizon!

Z dlouhodobeho hlediska (alespon v mem chapani) to byl pripraveny plan a tak i vysel. Z vetsi casti Slovane, kteri byli vystaveni dusledkum teto obrovske zmeny se bohuzel zachovali jako neproziravi hlupaci (Jugoslavie a nyni Ukrajina)- a to je v souladu s tim, co si o nich anglosaska mafie mysli a co pro ne pripravila. Jsme pro ne podradny smejd a tak s nami zachazi. Nejvic opovrhuji s temi, kdo se jim vsemozne snazi zalibit (CR).

Jedina nadeje je, ze jim to Rusko pekne vrati!

308279

11.4.2014 8:28

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

jacob 193.?.?.?

Reakce na 308279

Co mají a nechtějí lidé vidět a znát je dáno naprosto jednoduše a každý selský rozum tomu rozumí, ale za dané situace, kdy se propaguje myšlenka, že všichni jsou happy a každý má právo a je friendly či podebné demagogie ukrývá tu základní myšlenku vědět kdo na které straně břehu stojí a samozřejmě si uvědomit, na kterém břehu jsem já. Propaganda, že všeobjímající láska kapitálu, demokracie a práv menšin nás oblažuje je opak skutečnosti - požírá nás to. Žádný pasák ovcí si nedá do ovčína vlka i když mu mile se usmívající soused bude tvrdit, že vlk je polepšený, obarvil se na bílo a zkouší žrát trávu. Takovým hloupostem, ale dnešní generace věří a ještě tomu tleská a pokud vlk "podlehne" a otevře vrata ovčína dalším vlkům je "podlehlý vlk" politován a mrtvé ovce jsou zohledněny jako obětí nové vzájemné tolerance a spolupráce. Spolupráce ano, ale vlk zůstane vlkem a ovce ovcí. Ovce může přečůrat vlka, když bude držet hlavu nahoře a nečumět jen po zelené trávě. Jenomže když ta tráva je tak zelená a šťavnatá ..................

308291

10.4.2014 10:03

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

slak 77.?.?.?

Reakce na 308237

Za vším hledej toky peněz. Z toho vyplývá že krajně nekompetentni a nevzdělaní v lepším případě, ale ve výsledku stejní jako zaprodanci mamona bez odpovědnosti společnosti to zmastili obyvatelům únyjky, ukrajincům a jako projekt poddolaronů to beru od vzniku nainstalovanému oligopolu netušícím co se skrývá za funkci s ohlupovanými a manipulovatelnými. Samozřejmě, že je to i o lidech, kteří tomu dávají směr a třeba Farage by se opít rohlíkem nedal, ale pozdě bycha honit. Nicméně referenda na případy otřesných ekonomických dopadů by byli na místě i s otázkou pro vyvození odpovědnosti, protože chobotnice si sobě chapadlo, byť sloužící škodičům neusekne. Ale to je varianta tak trochu levou rukou do pravé kapsy, osobně jsem za změnu politickohospodářského uskupení od dolaru k federaci perspektivních a schopných rozvoje bez zastřených loupení a bez zvyšování animozit uskupení pro 1% neoconů s dopady těžko předvídatelnými, ale již zřetelně devastujícími dopady celku, jako světu, pro hrstičku nenažraných, ale jak už jsem podotkl, bohužel lidé nepoznající záměrů a zájmů za tím stojících se nechávají zmanipulovat ke svým zmarům. [mrknutí jedním okem]

308247

10.4.2014 14:45

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

lubosmat 195.?.?.?

Reakce na 308237

Stretol som po dlhšej dobe spolužiakovho brata. Hovoril, že jeho dvaja bratia (Baníci) sú na maródke a že sa pripravuje veľké prepúšťanie v OKD (Ostravsko-karvinské doly). Vraj dôvodom, je pripravovaná dohoda medzi USA a ČR na dodávky bridlicového plynu (z USA). Ak česká vláda rokuje s inou o nákupe surovín, to musí byť bilancia zahraničného obchodu medzi ČR a USA vysoko prebytková (v prospech ČR), ďalej sa to ani neodvažujem hodnotiť. Iniciatíva ovládnuť z Európy tranzit plynu na Ukrajine, zaváňa podobným podvodom, ako ovládnutie VSŽ na Slovensku spoločnosťou US Steel. Ukrajina v budúcnosti vypíše, keďže sa ocitla vo finančných srač..ch tender na predaj tranzitného plynovodu. Vo výberovom konaní napriek lepšej ponuke o 1-2 miliardy trebárs od záujemcov z Indie, podpíše vláda Ukrajiny zmluvu vyberúc si lacnejšiu ponuku možno od Exxon Mobil Corporation, lebo po pleciach ich potľapkávali za úspechy na „Majdane“ v Bielom dome a nie v Dillí. Výsledok bude, že ceny dodávaného plynu v EÚ už nebudú závisieť od Ruska alebo Ukrajinských oligarchov, ale od USA. Doteraz sme sa aspoň trocha mohli spoliehať na to, že druhá strana bude mať záujem na akom takom predaji plynu, ale spoliehať sa na USA, že bude brať ohľady na EÚ, hlavne pri snahe o ochranu „interných obchodných“ záujmov USA všade vo svete je prinajmenšom naivné.

308253

10.4.2014 22:14

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 308237

V ukrajinských podzemních nádržích má být 20 mld krychlových ruského plynu. Je tam pouze 7 mld. Víte co prohlásil Jajceňuch?
Že on to nekradl.

svatý

Já jsem si pozval pár prominentních právníků
Za peníze, i ďábla ospravedlní
Přišel jsem čistý a ničím vinen

308273

10.4.2014 17:16

Fico chce spustiť reverz plynu na Ukrajinu ale Rusko hrozí vypnutím plynu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Fico chce spustiť reverz plynu na Ukrajinu ale Rusko hrozí vypnutím plynu.
Ale Stály predstaviteľ Ruska v EÚ Vladimír Čižov medzitým vyhlásil, že organizácia reverzných dodávok zo Slovenska alebo Maďarska na Ukrajinu, bude narušením existujúcich kontraktov s Gazpromom a privedie k pozastaveniu dodávok z Ruska do krajín Európskej Únie.
Ak nám rusi vypnú plyn aj ropu
čo je reálne v prípade že sa obchodná vojna medzzi ukrajinou a slovensko stane reálnou tak môže pomôcť Slovenskému štátu jedine kráľ zo Saudskej Arábie lebo len on má kapacity aj ťažobné aj vývozné na nahradenie výpadku. Ale dobrá správa je že on chce pomôcť, v prípade že Rusi nám vypnú plyn a neskôr možno aj ropu. ale podmienka je postavenie mešity v centre Bratislavy a to zo štátneho rozpočtu SR. stále mnoh9 zabúdajú na daľšiu svetovú plynovú a ropnú veľmoc Saudskú Arábiu /ale dá sa povedať že už aj mocenskú miestnu regionálnu veľmoc/ Král zo Saudskej arábie chce pomôcť s Plynom SLOVENSKEJ REPUBLIKE!!!!!!!! Jediný kto naozaj a reálne by dokázal vykryť stratu plynu je Saudská Arábia / pomocou tankerov so skvapalneným zemným plynom/ ale bolo by to veľmi drahé a kto by to zaplatil? Mám info že: Král zo saudskej arábie chce pomôcť. A Bratislava nechce povolit mesity a kral SA sa rozhoduje aj podla tohoto. Ešte ma napadlo v tejto súvislosti že prečo nebol dávno postavený plynovod / nebolo by od veci aj ropovod / zo spoľahlivých krajín spolupráce Perzko-Arabského zálivu / Saudská arábia, Kuvajt, Katar, Omán, Bahrajn Spojené arabské emiráty. Aj Tu asi zlyhala Europska unia a USA.
Ale dobrá správa je že on chce pomôcť, v prípade že Rusi nám vypnú plyn a neskôr možno aj ropu. ale podmienka je postavenie mešity v centre Bratislavy a to zo štátneho rozpočtu SR. Peťo stále zabúdate na daľšiu svetovú plynovú a ropnú veľmoc Saudskú Arábiu /ale dá sa povedať že už aj mocenskú miestnu regionálnu veľmoc/ Král zo Saudskej arábie chce pomôcť s Plynom SLOVENSKEJ REPUBLIKE!!!!!!!!
Ilustratívne
Video:
http://www.youtube.com/watch?v=mDhmKrW4F6Y

308259

10.4.2014 18:07

RE: Fico chce spustiť reverz plynu na Ukrajinu ale Rusko hrozí vypnutím plynu.

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 308259

...člověče,nenadejchal jste se toho plynu moc?..... [zmaten]

..přesně tak,jak ti indiáni budou veselí a zpívat si i Ukrajinci,
....až budou v EU (jestli se do té doby nerozpadne...)

308262

10.4.2014 19:25

RE: Fico chce spustiť reverz plynu na Ukrajinu ale Rusko hrozí vypnutím plynu.

fohat 194.?.?.?

Reakce na 308259

když nářez,tak POŘÁDNÝ https://www.youtube.com/watch?v=XnBbjc5hmho

308265

10.4.2014 22:13

RE: Fico chce spustiť reverz plynu na Ukrajinu ale Rusko hrozí vypnutím plynu.

Rom 44 93.?.?.?

Reakce na 308259

Áno, a terminál im postavíme v Gabčíkove.

308272

10.4.2014 17:48

Oslabiť Európu a zhltnúť Rusko

Erika 52 91.?.?.?

Ukazuje sa, že USA nemajú záujem o silnú Európu.
Konflikt, ktorý sa im podarilo pripraviť a rozbehnúť za miliardy dolárov, bola tá najlepšia investícia pre vojnychtivú sebranku.
Vojna mimo svojho územia je už stokrát osvedčená.
Navyše teraz cez fašistov na Ukrajine môžu provokovať Rusko a o Rusko po celý čas aj ide.
Ukrajinci hrajú role štatistov, ktorých umne posúvajú po šachovnici skúsení rozvracači a vojnoví štváči.
Zapredaní tajtrlíci z bývalej zóny vplyvu nadšene pritakávajú svojmu vlastnému koncu, akoby vojna proti Rusku bola náš najvyšší záujem.
Západ je pripravený vyvolať svetový konflikt, kde masku svetového nepriateľa demokracie nasadili Putinovi tí najhorší lumpi, akých táto zem nosí.
A zatiaľ, čo čoraz viac globalizovaný svet prináša fašistické korporácie a fašistickú vládu, ľudia upadajú do biedy, hladu a beznádeje.

308261

10.4.2014 18:35

Infrastruktura

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak jsem z toho jelen. Jestli článku dobře rozumím, tak roury a vše nutné k přepravě plynu do EU a dál dnes vlastnicky patří Ukrajinské společnosti či společnostem a nepatří Ruské společnosti či společnostem. Myslím že z pohledu Ruska je jedno, jestli roury vlastní Ukrajina či EU. Hlavní je aby tou rourou vůbec nějaký plyn proudil a bylo za plyn řádně placeno. Takže za delší konec provazu tahá Rusko. Nebo se pletu ? Plynou ze změny vlastnictví infrastruktury pro Rusko nějaká rizika ?

308263

10.4.2014 21:01

RE: Infrastruktura

Malý a zvedavý 46.?.?.?

Reakce na 308263

Plynú. Napríklad manipulácia ceny za tranzit tak, aby bola pre Rusko čo najnevýhodnejšia a podporili sa konkurenčné projekty. A iste by sa toho našlo oveľa viac.

308268

10.4.2014 21:26

RE: Infrastruktura

dub 89.?.?.?

Reakce na 308268

tak vzhledem k tomu, že rusko už dávno nasmlouvalo většinu těžební kapacity kazachstánu a dnes gazprom oznámil odkup kyrgyzgaz (tedy ovládnutí dvou základních zdrojů pro plyn pro nabucco), tak nabucco to zcela jistě nebude, ten již zůstane navěky jen drahým rezavějícím tobogánem pro myšáky...

308269

10.4.2014 21:27

RE: Infrastruktura

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 308263

Moja uvaha je asi takato:

S tymi rurami ktore lezia na Ukrajine je to asi nieco podobne ako v elektroenergetike rozvodna siet. Rozvodna siet ma odlisneho majitela, ako ma vyrobca el. energie. Vyrobca musi mat podpisane zmmluvy s majitelom rozvodnej siete, aby mohol predavat energiu velkodberatelovi.

Cize ak dnes vlastni Ukrajina rozvodnu siet na plyn, tak Rusky Gazprom by mal mat s nimi dojednane zmluvy o distribucii. Bolo by potrebne vediet, ake klauzuly su v nich obsiahnute v pripade, ze by sa zmenil vlastnik distribucnej siete. Ci by sa museli zmluvy dojednavat kompletne nanovo, alebo novy majitel prebera vsetky zavazky. Kedze toto ale nevieme (ja to neviem), tazko mozeme hadat, ake dosledky moze mat zmena majitela distribucnej siete na Rusky Gazprom. Zrejme ale bud by dojednavali nove zmluvy, alebo by sa islo podla terajsej zmluvy.

Jedna vec mi je ale dostatocne jasna. V pripade ze by majitel distribucnej siete robil obstrukcie Gazpromu, velkoodberatelia plynu nemaju na Ukrajinu ziadne pravne paky, pretoze zmluvy maju spisane vyhradne s Gazpromom. Maximalne tak by mohli (politicke spicky statov velkoodberatelov) Ukrajine hrozit roznymi embargami. Ale ziadne porusenie obchodnej zmluvy by sa nekonalo, pretoze s nimi nema ziadne. Rozne zmluvy maju medzi sebou vlastnici casti distribucnej siete medzi sebou. Rusko - Ukrajina - Slovensko atd... proste vsetky casti, ktore prechadzaju statmi.

Takze vlastnici distribucnej siete tiahnucej sa vo viacerych statoch Europy maju zmluvy medzi sebou a zaroven aj s Gazpromom, pripadne s inymi dodavatelmi. Dodavatelia maju zaroven zmluvy s velkoodberatelmi.

308270

10.4.2014 22:46

RE: Infrastruktura

dub 89.?.?.?

Reakce na 308270

nelze jet dle stávajících smluv, neboť naftogas ukrajina je ukrajinská státní společnost a součástí uzavřených smluv jsou i závazky ukrajinského státu (viz např. již zrušené ustanovení o slevě výměnou za pronájem základny na krymu, atp.).

tudíž by šlo o nový subjekt, bez vazeb na ukrajinský stát, a tudíž vše by muselo být renegociováno...

308275

10.4.2014 21:31

Vidím to veľmi zle.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Vidím to veľmi zle. Lebo:

Ukrajinská vláda má také stanovisko že nezapalatí Rusom pokým Rusi nepristanú na pôvodné na ceny vyrokovoané Janukovyčom.

Ale naproti tomu Rusi chcú aby inm Ukrajina zaplatila za dodávky vo zvýšenej cene.

a čo to znamená je jasné.

Vypnutie plynu pre Ukrajinu.

V priebehu jedného- dvoch týždňov vypne Rusko Ukrajincom plyn.

308271

10.4.2014 22:52

RE: Vidím to veľmi zle.

JaVysoky 178.?.?.?

Reakce na 308271

Hmm, spravne ta veta znie:
V priebehujedného- dvoch týždňov vypne Rusko plyn prechdzajuci cez Ukrajinu.

308276

10.4.2014 23:20

RE: Vidím to veľmi zle.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 308276

Pokud. Dohřejte se s demokradtůrou pravdoláskově. [cool] Atrakce jsou v pořadí, jak že to říkal šlechtic? Nějak tak: drahá .... přijde doba kdy lidi nebudou mít co žrát a potom jim už bude jedno co si kdo vezme. [bliji]

308278

10.4.2014 22:35

Prečo USA alebo EU nezapalatí ukrajinské dlhy?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Prečo USA alebo EU nezapalatí ukrajinské dlhy za plyn RUSKU a potom nebude treba riešiť žiadny reverz? no nie?

reverzny tok cez Polsko

fungoval ale Ukrajinci ho stopli. Cena za tento plyn je ovplyvnena trhom a bola vyssia ako cena plynu z Ruska. Problem je asi hlavne ten ze ukrajinski oligarchovia si zvykli zarabat na plyne za kazdych okolnosti ( v roku 2005 cena plynu pre ukrajinu bola 50$ za 1000m3 no a Ukrajinci ho veselo predavali za europske ceny do Europy). Takze jedno je iste - batuskovia z Ukrajiny chcu svoje miliardy a ktosi im to musi zaplatit.

308274

10.4.2014 23:19

Zomieram od smiechu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Zomieram od smiechu

nad vsetkymi tymito hlbokomyselnymi uvahami o reverznom toku. Vazeni diskuteri a mili ciatelia , mozete si prosim uvedomit jednoduchy fakt ze ked ukrajinci vycucaju svoje zasobniky (co prave teraz cinia) tak nebude technicky mozne tlacit plyn na nase uzemie. A ked ten plyn k nam nepride tak co otocime do revezu ? Naozaj verite naivnym bachorkam ze nam ho dodaju z nemecka ? Ved nemci nemaju taku kapacitu zasobnikov ani taky prebytok, a ich ekonomika by pri mnozstvach potrebnych pre ukrajinu skolabovala.


Jedine žeby slovenská vláda naozaj postavila tú mešitu v centre bratislavy a možno saudský král by dal ten plyn.

308277

10.4.2014 23:51

Systém přepravy čeho?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Když se Putin dohodne s Čínou a s Indií, plynovody a ropovody do Asie budou hotové za několik roků (lidí a techniky mají více než dost) a Evropa až na pár soběstačných států zavírá továrny, chodí do lesa na dřevo a jezdí na kolách. Ukrajinský systém přepravy plynu se tím změní na stovky kilometrů nepotřebného šrotu.Ostatně ze Sibiře to bude mít Rusko blíž do Asie než do Evropy a asijské státy jsou solventní. Frakovaný plyn z Ameriky je zatím spíše zbožné přání než realita. Ten bordel na Ukrajině bude pro Západ hodně drahý, o Ukrajině ani nemluvím.

308280

13.4.2014 9:34

Já bych na to koukla ještě z dalšího úhlu pohledu

baba_Blažková 89.?.?.?

A kdopak to stavěl?
Kdo tu stavbu platil?
A kdo se na tom hodlá pakovat?

Á kupředu pravá!

308366

Příspěvků: 27

10.04. 02:02 ignorek  Ano, je vidět proč byl evromajdan
10.04. 06:49 Jacob  RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan
10.04. 08:11 timur  RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan
10.04. 16:04 n.z.  RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan
10.04. 20:38 Jacob  RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan
10.04. 23:44 n.z.  RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan
11.04. 08:28 jacob  RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan
10.04. 10:03 slak  RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan
10.04. 14:45 lubosmat  RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan
10.04. 22:14 ignorek  RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan
10.04. 17:16  Fico chce spustiť reverz plynu na Ukrajinu ale Rusko hrozí vypnutím plynu.
10.04. 18:07 Emil Robot  RE: Fico chce spustiť reverz plynu na Ukrajinu ale Rusko hrozí vypnutím plynu.
10.04. 19:25 fohat  RE: Fico chce spustiť reverz plynu na Ukrajinu ale Rusko hrozí vypnutím plynu.
10.04. 22:13 Rom 44  RE: Fico chce spustiť reverz plynu na Ukrajinu ale Rusko hrozí vypnutím plynu.
10.04. 17:48 Erika 52  Oslabiť Európu a zhltnúť Rusko
10.04. 18:35 Magnus Maximus  Infrastruktura
10.04. 21:01 Malý a zvedavý  RE: Infrastruktura
10.04. 21:26 dub  RE: Infrastruktura
10.04. 21:27 Trust no One  RE: Infrastruktura
10.04. 22:46 dub  RE: Infrastruktura
10.04. 21:31  Vidím to veľmi zle.
10.04. 22:52 JaVysoky  RE: Vidím to veľmi zle.
10.04. 23:20  RE: Vidím to veľmi zle.
10.04. 22:35  Prečo USA alebo EU nezapalatí ukrajinské dlhy?
10.04. 23:19  Zomieram od smiechu
10.04. 23:51  Systém přepravy čeho?
13.04. 09:34 baba_Blažková  Já bych na to koukla ještě z dalšího úhlu pohledu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 0

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 10

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 3

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 251 219,64 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 806