Diskuze k článku

Do světa se vrací válečný stav

Příspěvků 95

6.4.2014 1:18

Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?

M.P. 194.?.?.?

Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?

Já jen reaguji na to přenechání místa ekonomickým subjektům.

Miloslav Ponkrác

307985

6.4.2014 2:43

RE: Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 307985

Vysvetlete to Palestincum,co myslite tim vest valku ekonomockym prostredkem,kdyz jejich dum obyva zid,kdyz jejich uzemi je zabirane Israelem,ktery neni nikym napominan z duvodu antisemitismu,proc jim novousedlici pali olivove stromy,kradou vodu,strileji deti,nici cela mesta,vyhaneji beduiny z jejich uzemi,bombarduji je fosforem,pouzivaji plynu,kradou vnitrnosti mrtvych veznu a svych obeti,zabranuji jakekoliv pomoci,nedovoleji jim lovit ryby,pristup k mori a pouzivaji jejich prirodnich zdroju a jeste si prisvojuji,ze jej jim ublizovano,to snad by mohlo byt povazovano take za ekonomicke nasili,ja si pamatuji hladomor Ukrajiny s 8 miliony obeti,take,ekonomicky nicene zeme,dnes na pokracovani,to ekonomicky zni jako otrokarske zpusoby.
Navic,Spojene Narody schvaluji a nebo trpi blokady,bojkoty a jine prostredky mocnych na tech slabych,ackoliv z dejin sveta vime,ze blokada je polovicni vyhlaseni valky,takze Spojene Narody nepracuje pro vsechny narody stejne,ozvali se ,ze prislusnici Isrealu jsou zucastneni vrazdeni v ulicich Kieva,vubec ne,rovnez banky,jako takova IMF,jez udajne mela byt k tomu aby ekonomicky pomahala malym zemim a rozvojovym zemim,vysledek je ten,ze hlasa kolik bilionu vydelku dosahla za kazdy rok,v ramci te vytrubovane ,ekonomicke pomoci,spise vede valku ekonomickymi prostredky.
Kolik je na svete lidi a nebo instituci,jez hlasi jen jedno,ze Vam pomuzou,at uz ekonomicky a nebofinancne,materialove ,ale vzdy mysli na svou vlastni kapsu v tom "pomocnem" usili,kdyz to delaji desitky roku,jen zmeni nazev,ale ,jadro zlodejny zustava stejny.Valka je loupez,valka je ekonomicke zotroceni druhych.Rusko poznalo ekonomickou pomoc ve vymene rublu na radu IMF a jinych a jaka byla situace,tisice lidi prislo o sve celozivotni uspory,kam ty penize sly,kdyz nezkoncily v ruskych kapsach?

307986

6.4.2014 5:34

RE: Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?

ksč 188.?.?.?

Reakce na 307985

Vést válku "ekonomickými prostředky" resp. být její obětí by byli možná schopni či povolni čeští švejkové nebo afričané (např. v bohaté Nigérii kde lidi díky korporacím akorát snoubí bídu s nouzí). Rusové by toho schopni nebyli. Rus nebude trpět judeo-anglo-americký svět pár kilometrů od Moskvy, nemá na to mentalitu, ani ji mít nemůže. Kdyby ji měl, dávno by byla jeho říše v troskách à la Libye a spol. Rusko není problém, to se ubránit dokáže (byť za cenu zničení celého světa), problémem jsou zdroje - to je celá příčina všech současných a budoucích válek. Smyslem je zajištění chodu kapitalismu a především pokračování amerického parazitického blahobytu, kde 5 % světové populace doslova prožírá 60 % veškerých světových zdrojů.

307990

7.4.2014 0:36

RE: Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 307985

Nebo také takhle?
MamaMiahttp://www.youtube.com/watch?v=B19kYo80yec [velký smích] [smích]

308054

8.4.2014 17:21

A co když je všechno jinak, aneb - eso v rukávě

Pasant 78.?.?.?

Reakce na 307985

Z anglické Thames TV (službu konající reportér): V parlamentu se ráno, jako obvykle, diskutuje ukrajinská otázka. Ukazuje se, že včera Pan Ki Mun v OSN učinil zajímavé prohlášení, o němž ukrajinská masmédia, kdoví proč, úporně mlčí!

Jde o to, že RB OSN opakovaně projednávala ukrajinskou otázku a experti na mezinárodní právo dospěli k následujícímu závěru: ukazuje se, že Ukrajina po rozpadu SSSR neprovedla a náležitým způsobem u OSN nezaregistrovala demarkaci svých hranic jako hranic státu... Ty takto zůstávají hranicemi správního okruhu SSSR, podle všeobecné smlouvy v rámci SNS, a tudíž mimo právní moc v OSN.

Jelikož tato země nemá oficiální hranice v rámci mezinárodního práva, hovořit o jejich narušení kýmkoli není opodstatněné. Rovněž není opodstatněné hovořit o "separatismu!, tj. svévolné změně konfigurace hranic. Nelze změnit něco, co neexistuje!

308161

6.4.2014 5:24

blábol

intelektuální inkvizitor 62.?.?.?

"Protože vnitřní a zahraniční politika jsou spojité nádoby, "

jděte už do háje s tím debilním patvarem "spojité nádoby" !!! Který blbec to vymyslel že to po něm pořád všichni nedoukové opakují? [naštvaný]

Tak znova, snad už asi po sté... ať si to aspoň někdo KONEČNĚ zapamatuje, to úsloví je o SPOJENÝCH NÁDOBÁCH, ne o spojitých, to je snad každému s aspoň půlkou mozku jasné, pokud by se uráčil se nad tím aspoň na chvilku zamyslet (ale to asi moc bolí, žejo, to radši to odfláknout a sebrat rychle prachy), tak mu dojde, že úsloví se týká SPOJENÝCH NÁDOB proto, že u SPOJENÝCH NÁDOB, je hladina vždy ve stejné výši, a snízíme-li / zvýšíme-li tedy hladinu v jedné, sníží / zvýší se stejně i v druhé. Tudíž nepřekvapí že se toto ujalo jako alegorie situace kdy jsou dva jevy provázané a vazbami závislé. Narozdíl od debilního patvaru o spojitých nádobách. To je snad jasné že nádoby jsou spojité, nebo si snad autor té idiocie myslí že by do nespojité nádoby něco šlo vůbec nalít? Kdyby se mi ten pseudointelektuální barabar dostal pod ruku, vzal bych nějakou pěknou, baňatou spojitou nádobu a rozmlátil bych mu jí o tu jeho tupou palici aby pořádně viděl jaký je mezi spojitou a nespojitou nádobou rozdíl a že uvádět u nádoby že je spojitá je asi tak inteligentní jako uvádět u vody že je mokrá. A vůbec bych celou tuto lekci důkladně opakoval, až by se KONEČNĚ trochu zamyslel a za trest pak ještě všechny své dosavadní bláboly o spojitých nádobách stokrát správně přepsal.

307989

6.4.2014 19:19

RE: blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 307989

Nepoužívejte cizí termity pokud jim dobře nerozumíte. Vystavujete se rizotu, že budete vypadat jako totální decibel. [chechtot]

308034

7.4.2014 17:37

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 308034

Proč sám sebe urážíte?

308095

7.4.2014 22:23

RE: blábol

slak 77.?.?.?

Reakce na 308034

Nepřehrávejme, tedy furt. I ňamtarové, mlaskoni a heploidi patří mezi lidi a neděláme opičky i když rozumíme, oni jsou přesvědčiví bez falše a vyumělkovanosti. Což je jako ironie či nadsázka ad absurdum. Nakonec jde každému ledacos napsat blbě, domýšlet co tam slovy nedá a myslet to dobře a bez potenciáního pochopení je to volovina tlačit do dutých hlav nenavyklému stylu sdělovaní jiné tlupy jim obvyklému štěkotu, ještě se urazí a se synonymy a nadsázkami natož slengem bez navyklé obce ještě haťapaťa jo. [chechtot] Nadbambulérijní a nečitelné prachsprostě zavádějící a znevažující osvícenou cenzuru možným zakletím alchymystů slov a jejich kontextů humoru, minimálně chodí mimo rozsah, či na šuplik naučeného vědeckého závěru, malí blci gíí [velký smích] Co z nich tedy bude až vyrostou a věkem to rozhodně omezené v slyntamorech a ukázkovém tedy není. [překvapení] [cool] [mrknutí jedním okem]

308112

6.4.2014 20:15

RE: blábol

fohat 194.?.?.?

Reakce na 307989

intelektuálně řečeno,NEMÁM z tohoto příspěvku NIKOLIV BLBOU,ale ŠPATNOU náladu... [chechtot] [chechtot]

308037

6.4.2014 22:37

RE: blábol

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 307989

Milý inkvizitore, odkdy může či nemůže existovat jedna - ale přesto spojitá nádoba? (viz věta: a že uvádět u nádoby že je spojitá je asi tak inteligentní...)
Slovo "spojitá" se vždy váže ke dvěma subjektům, to bys teda mohl vědět.
..a proč vnímat rozdíl mezi "spojité" a "spojené"?
Třeba proto, že slovo "spojitá" nemá časovou trvalost - zatímco "spojená" je zkrátka v daném okamžiku spojená.

..a na co tedy moudrý intelektuální inkvizitor nepřišel? No přeci na to, že spojení ve spojitých nádobách někdy brání vynález, který lidově nazýváme "kohoutek", přesněji uzavíratelný ventil.

...takže bych příště místo rozčilování hledal vysvětlení, lidi s průměrnou inteligencí to dělají. Píšu si u tebe "za pět".

308050

7.4.2014 10:04

RE: blábol

Tomas Rybar 95.?.?.?

Reakce na 308050

Neni treba se verejne strapnovat kdyz neumis. Staci byt zticha. Kdyby jsi nekdy aspon pricichl k matemetice, vedel bys o spojitych a nespojitych funkcich. A nejen funkciich ale i krivkach a tvarech. Treba jako v odkazu. Sovo "spojita" se skutecne nevaze vzdy ke dvema subjektum. Svou "za pet" si nekam strc a styd se.
http://artemis.osu.cz/mmpom/MathCad%5Cmc_5_1.html

308072

7.4.2014 17:10

RE: blábol

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 308072

nemusím čichat k matematice, když se bavíme o fyzických nádobách a ne o matematických funkcích. Přešlápni si a pak raď.

308090

7.4.2014 17:20

RE: blábol

coder 193.?.?.?

Reakce na 308090

Ano, můžu zůstat blbej, ale ostatní můžu urážet.
No, pak ale, pane Koňas, nemůžete počítat s tím, že vás někdo bude brát vážně. Jen zaplevelujete diskuzi svými nevhodnými výpady.

308092

7.4.2014 17:29

RE: blábol

dub 89.?.?.?

Reakce na 308090

no ono když neznáš ani základní pojmy a jejich význam, tak se můžeš bavit o čem chceš, a furt budeš za komika.

takže si nejdřív najdi význam slov "spojitý" a "spojený", než začneš s humoreskou.

pak možná seznáš, že spojité jsou veškeré předměty, a dokonce být musí, jinak by nemohly existovat (nespojité předměty nemohou existovat z podstaty a definice, nespojité objekty netvoří předmět, každý předmět musí být tvořen spojitými objekty). avšak spojené jsou málokteré.
takže např. každé nákladní auto (obzvláště jeho korba) je spojité, neb nebýt to spojitá nádoba, nic by se v ní neudrželo. ale ne každé nákladní auto je spojené s jiným, aby tvořilo silniční vlak (jako např. v austrálii).

takže přestože i můj nočník je spojitý, aby mohl vůbec fyzicky existovat (a plnit svoji funkci zadržování výkalů), rozhodně není spojený, neb k němu nic připojeného není a dokonce i při vylévání nedochází k propojení s mísou...

takže tolik o přešlápnutí si[smích]

308093

7.4.2014 19:15

RE: blábol

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 308093

..a proč píšeš jinými slovy to co já, dube? bohužel znáš jinou češtinu, JEDNA nádoba je spojitá/jednolitá/celek i bez pomoci slovíčka "spojitá".
...poslední větou o nočníku jsi potvrdil, že jen meleš kraviny, nočník plný moči je kupodivu s tou močí spojený, ten spoj se jmenuje ROZHRANÍ (mezi povrchem nočníku a povrchem moči),kde rozdílná hustota obou vyjadřuje vztah podřízenosti - tekutina se podřídí pevnějšímu tvaru nočníku.
Až si všimneš, že původní příspěvek se týkal hladiny DVOU propojených nádob (ve funkci společného jmenovatele = shodné hladiny), tak si odpustíš podobný výtok inteligence. Debata se zvrhla na matematický výklad stejného slovního spojení a tys tomu dal ještě korunu s nočníkem.
Aplikovat naučené slovní spojení chybně - je jedna věc, ale popřemýšlet, proč existuje koncovka, která vyjadřuje závislost či nezávislost na čase v kontextu se základem slova - na to holt musíš být asi taky trochu "blázen". A ti ob/čas mění pojetí světa. Samozřejmě navzdory všem ostatním.
..zvykej si, že k nim patřím.

308098

7.4.2014 19:42

RE: blábol

dub 89.?.?.?

Reakce na 308098

ne, to rozhodně netvrdím, co ty.
v žádném případě netvrdím, že spojité a spojené nádoby je totéž.

a evidentně jsi to ani nepochopil. a opět jsi předvedl, že ačkoliv oba máme spojité stolice, rozhodně nejsou spojené...

308101

7.4.2014 10:49

RE: blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 308050

"Slovo spojitá se vždy váže ke dvěma subjektům" - teda můžete tenhle Váš nesmysl něčím doložit? Když něčemu nerozumím, tak za to ostatní nekritizuju, ale snažím se to pochopit.
http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Spojit%C3%A9_zobrazen%C3%AD

308077

7.4.2014 19:29

RE: blábol

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 308077

...ach jo, zas jeden, co nezná nic jiného než matematiku. A ta je jen jeden z JAZYKŮ, byť se jím dá dobře popsat značná část neživého světa. Pro živý svět je matematika jen berličkou, je omezená svými axiomy, které jako berličky udržují její funkci.

..ale vykládej to někomu, kdo ji má za modlu, že codere. Přečtěte si začátek, kde se jedná o DVĚ NÁDOBY, které díky gravitaci a vzájemnému propojení umožnily vodě vytvořit "společného jmenovatele" - jednu společnou hladinu.
Asi prdlajs víte o fyzice archetypů, tu mám na triku já a několik dalších "bláznů". Ta kupodivu smaže hodně poznatků uplynulých cca 2000 let. Ale na její studium a verifikaci musíte nejdřív nabrat jiný rozum. Nic vám nevyčítám, informace každý dostává v rozsahu svých zájmů.
koncovky "chemických prvků" neplatí jen v chemii, je třeba si všímat jejich vztahu k "pohybu v čase".

308099

7.4.2014 17:36

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 308050

Spojený = propojený = vzájemně se ovlivňující.

Spojitý = plynulý bez přerušení = nepřerušovaný.

Chápu snahu o ostrakizaci toho, kdo správně upozornil, že nádoby jsou spojené, nikoli spojité.

A ano, může existovat jedna spojitá nádoba, stejně jako nespojitá.

Prosím, abyste dále nebili člověka, který má pravdu a upozornil na správné používání českého jazyka.

Miloslav Ponkrác

308094

7.4.2014 18:37

RE: blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 308094

"A ano, může existovat jedna spojitá nádoba, stejně jako nespojitá."


Jenže neexistují - existují pouze spojité nádoby (plurál) - jako příměr.
Uveďte prosím definici nespojité nádoby - nechci promarnit příležitost doplnit své vzdělání.

Vynechte prosím analogii s matematickými funkcemi.

308096

7.4.2014 18:57

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 308096

Jistěže může existovat nespojitá nádoba. To je jakákoli přerušovaná nádoba, například s trhlinou či prasklinou.

A ano i jedna jediná nádoba(singulár) může být spojitá.

Miloslav Ponkrác

308097

7.4.2014 19:52

RE: blábol

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 308097

Pane Ponkráci, jediná nespojitá nádoba jsou střepy z ní, protože nádoba s trhlinou je stále ještě NÁDOBA. Přídavek "spojitá" je významově duplikací slova "nádoba".
Zrovna tak můžete u svých definic prohodit vlastnosti - a nic se nezmění. Dokud si neuvědomíte význam koncovek (itý, ený, ečný apod.) v jejich vazbě na základ "spoj".
Dostřednost, scelování ve významu slova "spoj" je v čase vázaná koncovkou -ený STÁLE, zatímco koncovka -itý má v sobě písmeno "t", obvykle POD/VĚDOMĚ! spojované s existencí času.

Ale protože "abecedu lidštiny" neznáte, nemůžete VĚDĚT, že symetricky umístěné "t" v koncovce mezi dvěma různými formami "i" představuje VOLBU. Podobně jako měkké a tvrdé "i" označuje volbu (či příslušnost) mužského či ženského "rodu". Tato "fíčura" češtiny je jedním ze znaků její kvality v souboji se světovými jazyky, tisíciletí jsme vstřebávali vlivy východu i západu - a výsledky už přicházejí, jen je nevidíte.

Nevadí mi, že jsem tu za komika či blázna, to byl Kopernik, Newton a spoustu dalších taky.
..ale smát se budu nakonec já, na to si vsaďte. Abeceda lidštiny a z ní vycházející "fyzika archetypu trojice" je tím, na co se čeká už dost dlouho. A každý k ní dojde, až uzraje. Zrání zkrátka funguje pro každého jinak.

308103

7.4.2014 21:08

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 308103

Nádoba s trhlivou je stále nádoba, ale nikoli spojitá nádoba. Má nespojitost v trhlině.

I já jsem byl s matkou spojený kdysi (to jest vyvracím, že spojený znamená stálé spojení) pupeční šňůrou v jedno dvojtělo, ale už nejsem.

Spojený = vzájemně se ovlivňující (jedno čím a v jaké kvalitě/kvantitě) něco s něčím.

Spojitý = vlastnost něčeho. Spojitý (nepřerušený) buď v prostoru, čase, abstraktní matematické funkci či jiném vzoru chování. To je fuk a vyplývá to z kontextu, o co se jedná.

---

Kdyby byl jazyk tak jednoduše algoritmizovatelný, jak se tu snažíte předvést, pak už by jej dávno zpracovávaly počítačové programy bez chybičky. Knihy by se překládaly za zlomek sekundy počítačovými programy a nikdo by nepřišel na to,ž e to nepřeložil člověk.

Bohužel, jazyk nefunguje tak primitivně a předvídatelně, jak se snažíte dokázat.

Navíc jazyk je dílo rozumu, tedy dílo abstraktního myšlení. Slova abstraktně popisují to, o čem mluví – tedy nedrží se striktně žádného pojetí ani času, ani ničeho jiného. Fungují abstraktně a jsou schopna slova analogicky přenášet významy i na jiné vlasnosti, než je čas. Protože tak jazyk funguje.

Miloslav Ponkrác

308106

7.4.2014 22:44

RE: blábol

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 308106

..už dva rozepsané příspěvky se mi ztratily, nemám sílu psát potřetí všechno znovu. Zkuste si dojít na začátek, kdy rozum i komunikace "zvířatolidí" vznikaly.
Pak třeba přijdete na to, že teorie si žijí svým životem v myslích těch, kdo jim uvěřili. A nám ostatním stačí vědět, že čas není vlastnost, že je to nástroj na hledání souvislostí.(viz vaše předposlední věta).
O tom, jak funguje jazyk a myšlení si něco najděte na "nejsmeovcích", váš poslední odstavec nesvědčí o znalosti času ani jazyka.

308114

7.4.2014 23:15

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 308114

Já jsem absolutně přesvědčen, že to chápu naprosto správně.

Navíc jazyk není logický, každý jazyk (lidský, počítačový, zvířecí, …) je primárně o tom, že ho komunikující strany chápou přibližně stejně, jinak neslouží svému účelu.

Tedy pokud si tvoříte svou teorii jazyka a slov, proti které Vám tu několikanásobně více lidí protestuje, pak popíráte základní funkci jazyka – schopnost dorozumění se.

Jazyk může fungovat svému účelu pouze tehdy, pokud jej většina účastníků chápe stejně. A slova mají takový význam, jak ho chápe většina.

Pokud si vytvoříte odlišné varianty slov, které majorita chápe jinak než Vy, pak vytváříte tajný jazyk, který nikdo kromě Vás nerozluští. Je to ideální jazyk pro psaní tajného deníčku, který nesmí nikdo přečíst.

Vše ostatní je podružné. Podstatné u českého jazyka je, aby ho (téměř) všichni zúčastnění pochopili (teyd stejná slova a věty) pokud možno (přibližně) stejně podle svých mentálních možností. Nějaké další teorie jsou podružné, včetně archetypů, algoritmů přípon, atd.

Miloslav Ponkrác

308116

8.4.2014 14:11

RE: blábol

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 308116

zase píšete blbosti, logika vznikala používáním jazyka, řazením nezbytných zvuků do příslušného významu pro pochopení. Matematika logiku ořezala - jako ostatně všechno. Ona je jen jedním z jazyků, se svou logikou, byť vykládanou pomocí slov.

...ne opravdu to nemá cenu, nemáte šanci pochopit, o čem píšu. Ale to mi nevadí, v každé době přišel někdo s tvrzením, které VŠICHNI zavrhli. A teprve po čase jim začalo svítat. Od "placaté země" jsme se dostali k přestavbě myšlení. Nechte si své přesvědčení, mé texty neznáte, nejsou o "tajném jazyce", jen se ztrapňujete.
...takže přeji příjemný budíček.

308147

8.4.2014 15:48

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 308147

Samozřejmě, já píši blbosti. Blbost je, že český jazyk slouží ke komunikaci, že? Blbost je, že komunikační jazyk je v podstatě domluva, jak majorita chápe slova a významy, že?

Jazyk, logika, filozofie a matematika nevznikaly jedno z druhého, ale vzájemně se ovlivňovaly a posilovaly. Jazyk nevznikl z logiky, ale z potřeby vyjadřování a myšlení ve složitějším a abstraktnějším módu, než je neverbální komunikace.

Zkuste nabídnout Vaše teorie Ústavu pro jazyk český. I Vaše novátorské významy slov. A pak se pochlubte.

Ve skutečnosti je matematika odnoží filozofie, stejně jako logika. Základy matematiky položili filozofové jako výsledek jedné ze snah zkoumat a pochopit svět – tedy toho, čím se skutečná filozofie zabývá.

Miloslav Ponkrác

308152

8.4.2014 21:46

RE: blábol

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 308152

Mýlíte se v úloze majority, ta sice udržuje systémy v chodu, ale převratné poznatky vždy vycházely a vycházejí od jedince.

Druhý váš omyl je v pořadí jazyka a logiky. Přečtěte si pořádně, co jsem psal (logika vznikala z jazyka - podobně jako řazení zvuků písmen tvarovalo kvalitu slov pro sdílení (= gramatiku) a tím i prostor pro další jazyky.

Pak si definujte podstatu logiky (= řazení nezbytných kroků, vedoucích k opakovatelným výsledkům) - a možná si někdy i srovnáte vztah mezi historií matematiky a filosofie, ale musíte o kousek dál do historie než k filosofům posledních cca 2000 let.

..opravdu další diskuze nemá smysl, užijte si svou pravdu/víru jako si já užívám tu svou, historie nám ukazuje, co dokázaly děti matematiky = ekonomika a vědy o povaze a možnostech "základních sil v prostoru". Ekonomika končí pokaždé válkou, síly v prostoru vykazují paradox, protimluv.
Ale uvěřila většina, tak je to pro vás pravda. Pche,..., ty dva baráky v USA taky shodili arabáci, že....., zeptejte se většiny...( a zjistěte si, jak a čím ta většina vyrostla!!)

308172

8.4.2014 22:38

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 308172

Diskuse byla o významech slov spojený a spojitý.

Vy z toho uděláte světový problém a přežití lidstva.

Vaší averzi k matematice Vám neberu a matematiku – ač jí považuji za jeden z nejznamenitějších vynálezů lidstva – jsem Vám nenutil a ve svých diskusích s Vámi jsem se bez ní obešel, jak můžete nahlédnout.

Matematika i logika nejsou ničím jiným, než dětmi filozofie. Jazyk logický není, protože mozek nepřemýšlí striktně logicky, ale na základě zkušeností, abstrakce a analogie, což je zaneseno i do jazyka.

Již jsem si své názory vysvětlili, tudíž není třeba pokračovat v debatě.

308175

8.4.2014 23:23

RE: blábol

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 308175

já? jen jsem reagoval na nesmysly ve vašich tvrzeních. Na rozvinutí tohoto "světového" problému máme zcela shodné zásluhy. 50 : 50, paňátno?

..aspoň vidíte, že o praxi matematiky ve filosofii víte taky prd.

Netěšilo mě, J. Koňas

308177

9.4.2014 0:26

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 308177

Vy musíte brát ale hustý matroš. Tím se poroučím, a budu Vás příště důsledně ignorovat.

308178

8.4.2014 11:53

RE: blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 308097

"Jistěže může existovat nespojitá nádoba. To je jakákoli přerušovaná nádoba, například s trhlinou či prasklinou."

Tak nevím, máte zřejmě na mysli hrnce . U hrnců běžně mluvíme o neopravitelnosti v souvislosti s trhlinou či prasklinou.


" A ano i jedna jediná nádoba(singulár) může být spojitá."

Tu definici jste mi dlužný, ale prosím

vynechejte analogii s hrnci a matematickými funkcemi.

Pokud máte na mysli souzvuk lidských mozků, pak to jejich poškoze
ní vyznívá poněkud naturalisticky (ne-li teroristicky [smích]

308137

8.4.2014 15:53

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 308137

Opravdu si nedokážete představit nádoby s trhlinou. Nebo nádobu přerušenou v polovině?

Já myslím, že jsem to více než dostatečně popsal v předchozích příspěvcích dostatečně a bez použití matematiky, ze které máte fóbii.

Stačí když si to znovu přečtete.

308153

7.4.2014 19:45

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 308096

Pro lepší pochopení: I pro dvě spojené nespojité nádoby platí, že se hladiny vyrovnávají.

308102

9.4.2014 1:53

RE: blábol

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 307989

diskuse se povedla [smích]
tak zkusím upresnit, jak to vidím, pokud je nekdo jazykovedec, a to možná opraví, že je to nejak jinak, tak beru:

spojitý/á/é = plynulý/á/é a neprerušený/á/é, tvarová/formální vlastnost objektu, prídavné jméno

spojený = vztah jedného objektu k jinému, závislý na existenci vazby na jiný objekt, nejde o vlastnost samotného objektu(vztah k jinému objektu zásadne nemení jeho vlastnosti), podrobený procesu spojování, trpné príčestí

308181

6.4.2014 6:48

Jak zachránit kapitalismus před kapitalisty!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Moc možností nevidím. Jenom hrozba zničení celého světa je snad odradí! [smích]

307996

6.4.2014 7:44

velmi pěkný článek, věcný a rozumný

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

nicméně proč mám z některých příspěvků dojem, že základem lásky k Palestincům není jejich svoboda, ale jedna z forem rasismu - antisemitismus? Kritizovat Izrael není o kritice Židů jako národa, jako kritizovat Hitlerovo Německo není o kritice Němců jako národa, protože v každém národě i skupině, mezi Čechy, Němci, Rusy,Cikány, Nigérijci, Araby atd je většina lidí slušných a mezi nimi i lumpové, samozřejmě existuje poměrně velká skupina lidí, které jen strach z odsudku drží dál od trestné činnosti a těm takové poměry, které dovolují útoky na jinak smýšlející, na ženy, lidi pro barvu pleti či náboženství povzbudí a chovají se jako utržení ze řetězu.
I já považuji silné Rusko za garanci toho, že se svět nezblázní a válka nebude.

307997

7.4.2014 15:27

Zmatení pojmů

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 307997

Základem "lásky" k Palestincům NEMŮŽE být antisemitismus - to bychom si museli napřed ujasnit, kdo jsou vlastně ti SEMITÉ. Ti konvertiti to ale nejspíš nebudou... [chechtot]
Rovněž o rasizmu těžko hovořit: Ž/židé ani Palestinci nejsou černoši či mongoloidé, a pokud se vyhneme pojmu etnikum, tak se nedá mluvit ani o antietnicismu. Ostatně, extrémně etnocentrické náboženství je jen jedno, a islám to není. Hádejte které? [mrknutí jedním okem]

308085

10.4.2014 15:02

RE: Zmatení pojmů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 308085

prosím vás, to jsou tendenční bláboly a vy to víte. V našich reáliích je antisemitismus jasné protižidovství bez ohledu na to, zda patří napadaní lidé do semitské skupiny nebo ne geneticky. Kromě toho, kde dnes existuje po této stránce jasná skupina lidí? podstatné je vnitřní cítění a snad i zařazení jazyka.
mongoloidé je vůbec termín, který není užíván o nikom, ani o tom, kdo trpí Downovým syndromem, černoši sami nejsoiu ani náhodou v tomto slova smyslu jedinou rasou, jsou totiž geneticky mnohokrát rozrůzněnější nežli celá zbylá lidská populace -. svědčí to o tom, že většina původních lidstva, z něhož pocházíme všichni, zůstala doma, v Africe.
a ano, i konvertitů se může týkat antisemitismus , samozřejmě pokud sebe sami považují za Židy. Například kým podle vás byla Božena Němcová? Češka po matce, Němka(Rakušanka) po otci? míšenkou? nebo velkou českou spisovatelkou. Češkou volbou? Peter Jilemnický sám o sobě říkal : jsem Čech rodem a Slovák volbou a stal se slovenským spisovatelem. Takže si strčte svůj rasismus proti komukoliv za klobouk, protože největším zlem jsou rasisté, ať již svou nenávist k jiným obalují do hávu keců, náboženství nebo politiky

308255

10.4.2014 18:55

RE: Zmatení pojmů

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 308255

Abych vaše tirády shrnul do několika slov:
Antisemité dnes nejsou ti, kdo nemají rádi židy - ale ti, KOHO nemají rádi Židé. Rasismus je účelová nálepka, cejch jenž se vypaluje každému nepohodlnému podle potřeby, a vaše teorie o původu celého lidstva z Afriky (a z opice) jsou dávno vyvráceny - jen o nich neomarxisti zakazují mluvit. Největším zlem ve světě je dnes obecné používání dvojího až trojího metru - na cokoliv a kohokoliv. Opět, hádejte čí je to agenda? Jinak vaše cholerická reakce svědčí o tom, že jsem se pravděpobně "trefil do černého".
No fuj, zase ten rasizmus... [zahanbení]

308264

11.4.2014 7:09

RE: Zmatení pojmů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 308264

máte patrně vážné potíže s pochopením psaného textu, ale nic, dnes existují výukové metody, které vám pomohou toto zvláštnost zvládnout.
Tedy znovu - antisemitismus je výraz, který se vžil pro rasistický odpor k židům, neracionální a hloupý stejně jako i jiné rasismy.
Ano, rasismus je cejch, jímž si ten, kdo má potíže se sebevědomím, snaží vytvořit svět se skupinou lidí, kteří jsou mu již svým zrozením podřízeni - a je směšný a nebezpečný .
Lidé nepocházejí z opice, ani opice nepocházejí z opice a ani lidoopi nepocházejí z opice, pouze tyto tři skupiny primátů mají svého společného předka, od hlavní linie z něj pocházející se v průběhu věků oddělovaly linie shora uvedené a zahájily samostatný vývoj. /někdy má člověk pocit, že k oddělení teprve dojde - u některých jednotlivců).
Skutečnost, že lidé jako primáti (hominidé) vznikli v Africe je nejen všeobecně přijímána jako hypotéza, ale již prokázána jak kosterními nálezy tak nálezy zbytků činnosti tak rovněž genetickým průzkumem, který jednak potvrdil, že lidé vznikli jako jediný druh (nepotvrdil se tedy předpoklad Číňanů, že oni maji jiného nejbližšího předka), bylo také tímto způsobem zjištěno, které skupiny se oddělovaly od afrického výsadku a přibližně i kde, je z toho jasné, že z Afriky odešlo několik skupin, jedna jediná pak byla předkem všech neafričanů. Tedy, k vašemu zármutku Židů, nežidů, Čechů. Rusů, Španělů a Indiánů a Číňanů a Indů a...

Proto jsou Afričané geneticky pestřejší než jiné skupiny a proto jsem nejmenovala ve skupině neafričanů Američany, protože tam dochází k mísení genetického materiálu, takže jejich genetická pestrost musí být vyšší než jiných neafričanů. Proto a právě proto jsme si všichni rovni a není racionální důvod jednu skupinu adorovat a jinou zatracovat _ jen pro jejich skutky v čase.

jen pro zajímavost - co podle vás znamená slovo "cholerický"? jistě něco zvláštního
[velký smích]

308288

11.4.2014 10:29

RE: Zmatení pojmů

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 308288

Ne, s nějakými potížemi se zřejmě potýkáte vy, jinak by jste nezačala invektivou. Kompenzujete si tím něco? Obviňujete mě z nějakých -ismů a čekáte, že se budu hájit - podle zásady: "Kdo se obhajuje, je už z poloviny vinnen." Podsouváte mi zde něco, a potom s tím polemizujete. I to je profláknutá taktika levičáckých neomarxistů z Frankfurtské školy.
Vážená, pozor na to: Kritická teorie je hra, kterou mohou hrát i dva!

K vaší vývojové teorii, kterou do vás někdo nalil na VŠ, jenž dnes většinou bývají plné zednářů a moderních levičáků: Připusťme na okamžik, že máte pravdu a ke vzniku veškerého lidstva došlo v Africe z nějakého praprimáta a bez zásahu zvenčí. Dobrá. A jak to, že se z takového předka vyvinuly 3 zásadní lidské rasy (v mnohém dost odlišné, a to nejen po tělesné stránce), a bezpočet různých etnik? Odlišnost je i v průměrném intelektu daných ras, o tělesné proporcionalitě nemluvě. Tím není řečeno, že je ta či ona rasa horší či lepší - je prostě jen JINÁ a soužití odlišných etnik, neřku-li ras, způsobuje v drtivé většině nepřekonatelné problémy. Každá rasa má na zemi své místo, tam kde se vyvinula, a migrace či promíchávání bylo a je škodlivé, tudíž nežádoucí. Copak ty proměny vašeho společného prapředka asi způsobilo a proč? Chápu, že slovo RASA vám způsobuje vyrážku po těle, (vy asi znáte jen pojem rasizmus), ale když se tomuto pojmu nevyhýbáme u zvířat, např. u psů, proč se tak ostýcháte je používat u člověka?
Vážená, pokud přijmu vaše závěry, že jsme si všichni rovni (v jakém smyslu, a co je to podle vás rovnost?), poněvadž máme údajně společného prapředka, tak to můžeme jít i hlouběji do historie (nepleťte si to s hysterií!). PROČ JSTE TAK SKROMNÁ? Můžeme se vrátit do druhohor k dinosaurům, nebo vlastně až na počátek do starohor - k jednobuněčným organismům. Zjistíte tím potom, že jste si vlastně rovna se žížalou, žábou nebo mouchou domácí. [chechtot]

Malý slovníček pojmů pro vaši informovanost:
cholerický = vznětlivý, prudký
mongoloidní rasa = ŽLUTÁ rasa lidstva (např. Číňané, Japonci)
negroidní rasa = ČERNÁ rasa lidstva (Afričané za střední a jižní Afriky)
europoidní rasa = BÍLÁ rasa, tj. rasa původem z Evropy, ale i třeba ze Středního a Blízkého východu, západní Asie a dnes třeba i z Ameriky. Tedy např.Indové, Arabové a divte se... I ŽIDÉ!

Tak co paní učitelko, ještě mě chcete zkoušet? [vyplazený jazyk]

308295

11.4.2014 12:06

RE: Zmatení pojmů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 308295

vážně si ráda popovídám s odborníkem vašeho ražení, mám šestileté dítě a ta diskuze je dost podobná. [překvapení]
Takže - to, co vy nazýváte "rasami" a co v čisté podobě neexistuje snad nikde, je běžný produkt života (jen tak, pro pořádek, vím že vám, znalci zbytečně, připomínám, že koncovka _ismus je pořád se -s tedy rasismus nikoliv rasizmus, snad až při příští změně pravidel dojde na vaše pojetí).Je to produkt obyčejné náhody, kde v jaké skupině jaké znaky získaly převahu, ty se tam utvrdily a převážily. Nakonec existuje velmi vážně braná domněnka, že naši předci vypadali podobně jako dnešní Křováci, u kterých se objevují v podstatě všechny znaky ostatních "ras", barva pleti, typ vlasů ba i to orientální víčko.
Tedy náhoda mohla přinést i to, že v Evropě budou šikmoocí lidé a v Asii modroocí blonďáci , takže tolik k vaší "zásadní poznámce". Lidé jsou jedním druhem v podstatě s minimálními odlišnostmi (nemluvím o odlišnostech jednotlivců). Liší se nedůležitými vnějšími znaky, nikoliv schopnostmi, nejsou tedy rozhodně "jiní" v tom vašem podivném slova smyslu, jsou stejní, jsme jeden druh a důkazem je to, že lidé všech barev a provedení spolu mají životaschopné a dalšího rozmnožování schopné potomky. samozřejmě, že prosazení se jednotlivců s určitými odlišnostmi v konkrétním prostředí úspěšnějším vedlo i k tomu, že například v Africe je více lidí se srpkovitou anémií - zkrátka se tato dnes vada udržela více v populaci proto, že se v daném prostředí osvědčila.


Zatím, největší problémy v soužití s jinými osvědčili sami Evropané, na jejichž kontě jsou vybité civilizace i celé národy. Michání lidí (genetické) je naprosto v pořádku, každý míšenec je v lepší zdravotní kondici a zpravidla i větší nežli nemíšenec, to platí všeobecně bez ohledu na rasu, tedy geneticky od sebe vzdálenější lidé mají větší šanci na zdatnější potomky, platí to u zvířat a u lidí jakbysmet. Takže je jen ku prospěchu.

a jinak, ano, pochopil jste to správně, jsme nepřetržitou šňůrou matek a otců spojeni všichni živí na planetě spolu, tedy i ta žížala a vy jste vlastně vzdálení bratranci až na to, že ona snad jen zatím je druhem úspěšnějším, protože existuje o dost déle než my, lidé. a ano, z hlediska přírody jsme si všichni také rovni - nebo snad si myslíte , že antropocentrismus je v živočišné říši převažuje?

a pojem "rasa" se už dávno, pradávno nepoužívá ani u zvířat jsou to buď druhy u zvířat divokých (poddruhy) nebo plemena u zvířat domestikovaných, Probuďte se, středověk skončil.

vaše termíny pro jakési zařazení lidí jsou už dávno pasé, bývaly i jiné a jsou taky v pytli, jsme prostě jen lidé takoví i makoví, lidé. [chechtot]

308297

11.4.2014 16:45

RE: Zmatení pojmů

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 308297

Šmarjákristejéžiši - lituji předem vaše dítě a prostředí, ve kterém bude vyrůstat. Multikulti non+ultra.
Vidím , že si také libujete ve slovíčkaření. Z toho usuzuji, že nejspíš vyučujete na nějaké humanoidní VŠ, kde jed vašich dogmat implantujete do mozků nebohých studentů, dalších a snadných obětí dnešní agendy těch, co z důvodů politické korektnosti ani nesmíme jmenovat. Rasa = plemeno = druh. Co je na tom?
Pro vaši informovanost - války a výboje vedli nejenom Evropané, ale prakticky všechny národy světa, jedno jaké rasy či plemena. Také všichni provozovali otrokářství, a byli to až běloši, kteří posléze tyto praktiky ukončili. Evropané měli tu výhodu, že díky rozmanitosti národů na poměrně malém místě a z toho vzniklých rozporů se akceleroval technický pokrok a tudíž Evropané disponovali na tehdejší dobu vyšší high-tech, což jim přineslo strategickou výhodu před ostatními.
Pokud je podle vás míchání ras v pořádku (církev zde hovoří o "dědičném hříchu"[mrknutí jedním okem]), tak teda lituji vás, vaše dítě a jeho potomky - svět a lidstvo splyne v neurčitou šedivou masu, bez minulosti a tím i bez budoucnosti. Tedy, pokud se ty plány povede uskutečnit. Vy tomu aktivně napomáháte a sloužíte tak (možná nevědomky) těm, co mají s lidstvem velmi konkrétní a velmi nekalé záměry. Možná byste si měla rozšířit obzory poznání a něco si přečíst i z jiného soudku. Možná budete mrkat... [překvapení]
Jinak končím toto vlákno. Život je příliš krátký na to, aby ho člověk ztrácel diskuzí, co nikam nevede...

308311

12.4.2014 8:29

RE: Zmatení pojmů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 308311

jsem spokojena s tím, že vám došly argumenty. Rasa, plemeno a druh nejsou pojmy, které označují totožné věci snad bych mohla připustit, že poddruh je v jistím slova smyslu přírodním výběrem vytvořené plemeno, ale opravdu jen se zavřenýma oběma očima. Všechny národy vedly výboje (možná), ale jen některé v novověku vybily téměř celé kontinenty a jen některé třeba ještě v sedmdesátých letech minulého století prováděly nevyžádanou sterilizaci domorodých žen, jako třeba představitelé australských bělochů (vaší oblíbené skupiny) a kradli děti stejných domorodců, aby je podrobili převýchově, a třeba Austrálci jsou samostatnou skupinou, nejsou to ani černoši, ani běloši, ani asiaté.....vy chytrej a otroctví nyní bují v arabském světe (zejména a to jsou dle vaší vlastní kategorizace shora taky běloši [chechtot] jo a kde církem hovoří o tzv. dědičném hříchu v souvislosti s tzv. mícháním ras? když právě malá Asie, jih Evropy se míchaly už od pradávna?

308331

11.4.2014 9:07

RE: Zmatení pojmů

Saša 24.?.?.?

Reakce na 308255

Pro paní 86,
>antisemitismus jasné protižidovství bez ohledu na to, zda patří napadaní lidé do semitské skupiny nebo ne geneticky

Mlžíte, což je forma lži!
Z antisemitismu je nařčen každý kdo se vyjádří pávě proti rasizmu sionistické ideologie a „náboženskému“ státu který ji zastává. Pochopitelně antisemitismus nemá nic společného s opravdovým rasizmem až na to, že ti nejvíce řvoucí „antisemita!“ nenávidí právě semity a ve své zmatené víře ve svou nadřazenost, všechny ostatní. Židé jsou obětí ideologie, která je vydávána za víru a jindy zase za rasu či alespoň společnou příslušnost. Oběti zblblé hřejivou nadřazeností lze těžko nadávat. Sionisté se však vydávají za Židy, dokonce za národ! nedivte se tedy, že se prostí lidé dopuštějí nešťastného zevšeobecnění a zrovna Židy nemilují.

Sionizmus je formou psychopatického nacizmu, nadřazenosti bez soucitu, přesvědčení ve svou jedinou pravdu, jen svého vůdčího postavení a svého narcistického obdivu.

308293

11.4.2014 12:13

RE: Zmatení pojmů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 308293

prosím vás, co to placáte? rasismem je to, co staví jedny lidi proti druhý, hledá to, co neexistuje, hledá zdůvodnění nadřazení jedněch nad druhými jako objektivní a nutnou skutečnost a antisemitismus je forma rasismu, stejně jako antipalestinismus, kterým se vyznačuje třeba deník Eretz, je jím rovněž anticiganismus atd atd.Sionismus a antisemitismus a všechny ostatní rasismy nebo projevy nadřazenosti třeba pro pohlaví /machismus), jsou kvítky z téže čertovy zahrádky. Pokud se někdo cítí příslušníkem národa, pak jím je - co na to nemlžete pochopit? nemusí mít žádné zkoušky a předpoklady ani znát řeč, pocházet z předků- stačí, když se příslušníkem toho kterého národa prostě cítí. a mezi všemi národy jsou lidé zblblí rasismem a potřebou někoho jiného ponížit, abych se já cítil lépe - to bohužel platí i o Češích

308299

6.4.2014 8:34

Vlastenec

Vlastenec Karel 27.?.?.?

Nebudu hodnotit česky pseudokapitalismus, ale zažil jsem česky socialismus a totalitu vedenou ze Sovětskeho svazu a musím říct, soudruzi NIKDY VÍC!! Celá Československá vláda byla jen loutka řízená KGB a Ruskou garniturou. Největší vlastizrada v českých dějinách, kvůli které došlo jak k ekonomickému, tak morálnímu úpadku měla stát provaz nebo vyhoštěni všechny, kdo schvalovali sovětskou okupaci a následnou 'normalizaci'!!
A jestli vám to ještě nedošlo, tak Putin používá současnou represi jen k domanstraci sily a upevnění moci jak v Rusku, tak na mezinárodní scéně. Stejně tak, jako to dělali za dob sovětského svazu.. Porušili mezinárodní právo a místo toho, abychom jako země s podobnou zkušeností tento akt agrese odsoudili, jim ješte kupa nevzdělanců a vlastizrádců přitakává..
Demokracie ma jednu nevýhodu, umožňuje se svodně vyjádřit i takovým jedincům a uskupením, kteří ji sami nerespektují či přímo potlačují. Protože jsou komunisti natvrdlí řeknu to rovnou, jste to vy (vlastizrádci)!!

308006

6.4.2014 17:29

RE: Vlastenec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 308006

Ty vůbec nemáš ani tušení kdo je to vlastně vlastenec!
Mohu tě nazvat poskokem USA a budu na stejné rétorické úrovni jako ty!
Myslím, že v současné situaci je Rusko hodně v právu a ten kdo rozněcuje násilí, jsou předlužené USA a EU.

308029

6.4.2014 21:29

RE: Vlastenec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 308006

Zajímalo by mě,když jste takový vlastenec, demokrat a nesmlouvavý kritik Putina a Ruska, který připojil dříve ruský Krym na základě referenda a bez jediného výstřelu,jak hodnotíte všechny ty četné agresivní války,"humanitární" bombardování civilů, státní převraty,svržení demokraticky zvolených vlád, arabská jara, barevné revoluce v suverenních státech,drancování mnoha zemí a nyní organizování a financování fašistického převratu na Ukrajině.Tyto akce po 2. světové válce za potlesku servilních poskoků vedly či alespoň organizovaly a financovaly Spojené státy, a to výlučně v zájmu jejich bohatých a mocenských elit. Prostí Amíci z toho neměli prakticky nic, pouze odevzdávali více na zbrojení, nebo z toho měli podlomené zdraví či vojenský funus.

308043

6.4.2014 22:09

RE: Vlastenec

Aleks 86.?.?.?

Reakce na 308006

Hledal jsem na netu podobný příspěvek od vás když porušovaly mezinárodní právo spojené státy v Jugoslávii a Iráku, nic jsem nenašel, jak je to možné? Můžete konkrétně napsat v čem porušili Rusové mezinárodní právo ohledně Krymu? Prozraďte to prosím nevzdělanci, nějak mně to uniká.
Já jsem naopak rád, že jsem socialismus zažil, mohu srovnávat. A největší vlastizrada, to je věc názoru, podle mne došlo k ekonomickému a morálnímu úpadku naopak v posledních 25ti letech, už nás bohužel nikdo neokupoval...
Co se týká té demokracie, a jaké demokracii píšete?

308045

7.4.2014 11:44

RE: Vlastenec

nespokojený občan 93.?.?.?

Reakce na 308045

naprostý SOUHLAS !!!

308081

6.4.2014 22:37

RE: Vlastenec

maršal Žukov 85.?.?.?

Reakce na 308006

Preboha! Ty vieš písat? Podla mna si analfabet a niekomu si to diktoval.
Ale nejde mi do hlavy, ako si to potom skontroloval, kedže nevieš čítat...
Človeče neštastná.

308049

10.4.2014 15:04

RE: Vlastenec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 308006

vsadím se, že jste tleskal naší účasti na válce proti Jugoslávii, Afganistánu atd atd a teď tady pláčete, že se přijeli tehdejší spojenci (nejen SSSR) a usadili se v kasárnách a nic dalšího? to jste tedy vážně směšný

308256

10.4.2014 19:33

RE: Vlastenec

ríša_klobása newdesign (tečka) stolarik (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 308006

teda, milý vlastenče... kdyby to nebylo k pláči, musel bych se smát vašim výlevům. je snad pravda o lutkových vládách, ale po tom lesklém hadru se jen změnili vodiči loutek, loutky jako takové zůstaly... ano, největší vlastizrada se skutečně stala, ale až v listopadu 89 a později, kdy byla tzv. demokratickými vládami ekonomika prakticky úplně rozvrácena a rozprodána s mnoha demokratickými doprovodnými prvky jako je nezaměstnanost, bezdomovectví, pomalu 2/3 rodin s velmi podprůměrnými příjmy na hranici bídy. s tím spojená prázdná státní kasa, jde není snad už na nic kromě přehnaných platů, zlatých padáků a dalších požitků mnoha a mnoha našich vládců a jejich přisluhovačů a oblíbenců. k tomu přidejme všeobjímající korupci na všech úrovních. ano, demokracie má jednu nevýhodu, a to že umožňuje promlouvati těm všem kteří se na zbídačení naší vlasti podíleli a podílejí, že měli a mají možnost si tvořit zákony na míru které je chrání před spravedlností a přinesli veškerý neřád se kterým se dnes bezvýsledně potýkáme...

308266

6.4.2014 8:40

Opakovaná lež není ještě pravdou

Saša 24.?.?.?

Autor článku buď postrádá vyjadřovací schopnosti nebo i on podlehl lživé a hysterické propagandě. Připouští totiž „I když anexe Krymu proběhla velmi demokraticky, došlo při ní k porušení mezinárodního práva a přinejmenším Evropa se, díky servilitě Evropské unie při pomáhání USA ve vojenském ovládnutí světa, a touze jejích lídrů rozšířit území, které mají pod kontrolou, znovu přiblížila válečnému stavu.“

K porušení mezinárodního práva nedošlo! Autor, pan Babáček se opírá o nelegální rozhodnutí rady OSN, kdy na příkaz Spojených Států bylo rozhodnuto většinou hlasů, že referendum „nemůže tvořit základ pro jakoukoliv změnu statusu autonomní republiky Krym nebo (hlavního) města Sevastopol." Fraška je v samotném vyjádření OSN, autonomní republika má právo řídit své vlastní záležitosti a nelze to udělat demokratičtěji než přímým hlasováním.

Referendum je přímé hlasování ve kterém je celé voličstvo požádáno, aby buď přijalo nebo odmítlo určitý návrh. Což může vést k přijetí nové ústavy, ústavní změně nebo zákona ... referendum je jedním ze tří pilířů přímé demokracie

Pravděpodobně mu to jen ujelo, článek je dobrý! Podobně jako výraz „spojité nádoby" oproti lépe „spojené nádoby“.

308008

6.4.2014 9:08

Rusko je velmoc

janmax 213.?.?.?

Rusko je velmoc, která se vměšuje do vnitřních záležitostí USA na celém světě ...

308010

6.4.2014 9:36

RE: Rusko je velmoc

slak 77.?.?.?

Reakce na 308010

[chechtot] Topra! [mrknutí jedním okem] Každopádně jadérko problémejkrů mají přečtené. A asi formátovačům koledu vyplatí, že se demokradům gaťě protrhnou. [překvapení] [velký smích] [cool]

308012

6.4.2014 10:27

RE: Rusko je velmoc

klub 85.?.?.?

Reakce na 308010

debil debilovic debilny

308019

7.4.2014 1:32

RE: Rusko je velmoc

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 308019

[velký smích] [velký smích] [velký smích] rovnou transformovalo smajlíky, tak zkusím s mezerou : - ) [mrknutí jedním okem]

308059

6.4.2014 12:12

RE: Rusko je velmoc

realista1 178.?.?.?

Reakce na 308010

Reakce na 308010

Jak jednoduše výstižné, jak pravdivé. Pro mnohé k nepochopení jejich chápání světa a ideologie u nás současné uznávané a jediné té "správné" (!!!).

308022

6.4.2014 18:35

RE: Rusko je velmoc

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 308010

Jsou proste státy a subjekty, které vytvárejí pravidla a zákony hlavne proto, aby je mohli porušit první, a tím si urvat strategickou výhodu. Je jasné, že Západ slíbil Rusku, že nebude expandovat na východ, a tuto dohodu porušil. Tu dobu si pamatuju.
Jakou poslabší formou to udelal nevím, když ji teď všichni najednou zpochybňují. Verejnosti to bylo ale podáno takhle, jinak byla obelhána.

Šlo by argumentovat i takhle, pokud by nekdo namítal vecným porušením zákonu na Krymu:

Čin jinak trestní není podle zákona trestním činem, pokud se použije na odvrácení hrozby ješte vetšího trestního činu.

Na adresu tech, co úzkostlive lpí na slovíčkách zákona.

308032

6.4.2014 19:57

RE: Rusko je velmoc

Aleks 86.?.?.?

Reakce na 308010

To je paradne napsano, a jak vystizne. Rozesmal jste me. Dik.

308036

7.4.2014 7:23

RE: Rusko je velmoc

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 308010

Přesné, pravdivé i vtipné!

308063

7.4.2014 10:19

RE: Rusko je velmoc

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 308010

bravo, radeji NC, zato mnoho [chechtot] [chechtot] [velký smích] [velký smích] a ve finale [bliji] [bliji]

308073

6.4.2014 11:54

žeby ruská Kosmosféra?

fohat 194.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=q2VUptxceF8

308020

6.4.2014 12:33

lenže -

timur 85.?.?.?

Chorvati tak urobili a bolo to ihneď akceptované - a čo rozpad ČSFR - kam toto zaradiť ?

308024

6.4.2014 18:10

Prosím, jakápak demokracie???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Nevím, pro čtenáře, kteří sledují aspoň základní informace o dění ohledně Ukrajiny (resp. světové politiky) třeba zde na Zvědavci tak posledního půl roku, tak nic převratného..
Ale vadí mi, že autor lže, tvrdíce, že bude všude na světě demokracie nadále ubývat. Ona je někde ve světě demokracie??
To je zásadní věc, že posledních pár desetiletí (či už století??) světu vládnou elity a demokracie je prázdné slovo..
Možná, kdyby napsal, že budou ubývat občanské svobody, tak snad, ale "my (lid) si tu opravdu vládneme"???
Pak je faktem, že Putin svůj lid nedá a je otázkou, zda z něho máme mít strach.. Můj názor je takový - pokud se budeme chovat (vůči Rusku..) jako zrádci a otevřeně podporovat špatnou (temnou..) stranu, pak se nesmíme divit, že (pokud zvítězí, v což doufám..), že bude mít právo s námi zacházet jako s poraženými. Takové jsou zákony boje. Ovšem zase - jak může lid ovlivnit zahraniční politiku vlády, když tu není ta demokracie.. Kdyby tu byla, tak nemůže být nikdy pan Zaorálek ministrem zahraničí, že ano...
Bohužel, východisko neznám. Jedině doufám, že vítězové budou ohleduplní..
[cool]

308030

6.4.2014 20:31

Svět se mění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Zoufalci se neorientují ve směru kterým se mění svět. Zoufale, naivně a především marně se snaží o návrat k něčemu co tu bylo dříve, a o čem se domnívají, že fungovalo. To co špatně fungovalo dřív nemůže fungovat dnes a už vůbec ne zítra. Málo kdo hledí do budoucnosti, zato dozadu se ohlíží kde kdo, a pak se diví kam to došel nebo že narazil do zdi. Čím víc se budeme patlat minulostí, tím větší nepochopení současnosti nám hrozí. Je potřeba vědět co bylo, ale myslet musíme na budoucnost, jinak nás prostě převálcuje.

308040

6.4.2014 21:52

RE: Svět se mění

Murkoslav 188.?.?.?

Reakce na 308040

To svet sa mení k stále zúfalejšiu štádiu. Každý s IQ vyšším ako 100 by mal vidieť trend, smerovanie, kam to smeruje. K horšiemu.
Takýto svet si prajete, pán Anonymný ?

To že sa niekto pokúša o návrat k niečomu čo dávnejšie fungovalo. Tak len preto, lebo vidieť že dnes to ale určite nefunguje.

Ak sa vymyslí a nastolí niečo nové, tak potom budeme môcť byť spokojní. Nevieme presne aké zriadenie by to malo byť. Ale určite by to nemalo byť o tom, že sa bude velebiť finančný ZISK, za každú cenu. Nemalo by to byť o tom že zopár osôb bude mať miliardy, či dokonca tisíce miliárd.

308044

6.4.2014 22:31

RE: Svět se mění

slak 77.?.?.?

Reakce na 308044

S tím související.

https://www.youtube.com/watch?v=4ccK6xHh1Kc

Je tam pasáž o oddělení virtuální a reálné práce a s tím souvisejícím systému, který vytváří nerovnováhu i krize bez poznaného řešení jinak než fatálním koncem kterým kapitalismus řeší kolaps. [mrknutí jedním okem]

308046

6.4.2014 22:52

RE: Svět se mění

maršal Žukov 85.?.?.?

Reakce na 308044

Jediná cesta je zrušenie súkromného vlastníctva. Totálne. Len to odstráni satanskú hamižnost a sebectvo.

308051

6.4.2014 23:03

RE: Svět se mění

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 308044

Murkoslave, to, že se svět lidem ukazuje stále horší a horší, to nás má navést aspoň ke dvěma cílům - zjistit, proč se to děje - a sám něco začít měnit v prostoru, kam "dosáhnu".

Takže jaxte na tom? Taky jen brečíte, že se všechno horší, že....
Všichni víme, že se do politiky dostávali čím dál větší gauneři - a přestali jsme rozeznávat, kdy někdo jen "musí s vlky výti", ale připravuje a DĚLÁ i kroky, které vedou ke zlepšení.

..jen je třeba si informace víc hledat a víc přemýšlet třeba o tom, jak musí přemýšlet lidi, co řídí třeba tuhle republiku. Co musí znát člověk, který jde proti "bezejmenným" kmotrům a příživníkům. Babiš má na krku svoje firmy, potažmo žrádlo pro populaci - a teď se uvrtal i do řízení finančních toků. Je to podle vás hajzl nebo člověk, který má "na to", aby tu udělal pořádek?
Pro mě byly jeho kroky v životě logické, dovede vybrat z firem použitelnou část a jeho imperium roste. A státní kasu začal hlídat ve stejném stylu (viz výdělek ležících rezerv a hledání cedníků ve zdravotnictví, dopravě atd..)
..zatím chyby nedělá - a má úhlavního nepřítele nejblíž - to je velká strategická výhoda - ČSSD bylo původně plánovaným vítězem pro "NWO v Česku". Doufám, že i "chytrá horákyně" od lidovců pohoří se svým máslíčkem....
..lámání chleba už nahrazuje dělení medvěda, to je dobře. Zatím si vybírají "hřiště" a "ladí nástroje".....

308052

7.4.2014 0:44

RE: Svět se mění

slak 77.?.?.?

Reakce na 308052

Au, rád věřil čemu věříte, ale obávám se Přemysl oráč nebude. [chechtot] Nicméně obecně lidé mají iluze které nesdílím a ač je to k nevíře kdysi mé vlastní si myslím že pro jakous, takous prosperitu bez úpadků okolí, čehokoli a bezbranných braných sousty bolševiky všech zájmů a uskupení,stran?,když to jsou spíš firmy na vlastní prospěch, tak pro všechny je tu jediná reálná alternativa nepreferující na architektuře společnosti budulínky a je alternativou a to ti profláklí nepřevlíkači kabátů kteří jsou paradoxně očištění od karieristů a hvězd světových chváličů "bliznisu, protože společnost má být pro lidi a řešit především jejich bytí a zisky a prosperita na kompech finančních, derivátových bublin a imaginárních zisků ať zůstane lumpům s krachujícími společnostmi, zeměmi a bohužel lidmi kteří kasínový kapitalismus kvantitativního uvolňování v idei šance zbohatnutí drží, zatímco se nekompromisně vybarvuje do neřešitelné dluhové pasti a s tím spojeným, vau no? Úpadkem bez perspektivy. [mrknutí jedním okem]

308056

7.4.2014 1:20

A teď jsem našel

slak 77.?.?.?

Reakce na 308056

http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/bohuzel.html

308058

7.4.2014 20:10

RE: Svět se mění

ondraash 77.?.?.?

Reakce na 308052

No a mame to, takovej otevrenej kluk to byl, ochotnej se rozhlidnout a videt vec z vicero ruznych pohledu. Ale kdyz si nedaval pozor, tak mu tam chybicka se vloudila a uz si jede a frci na draze vymezene a ni vlevo, ni vpravo jiz nehledi. Mozna tak, jak mamoni stejne dojde, ku zavisti ostatnich co nikdy nerozhledli se, k bohatstvi svemu na ukor tech nevidoucich a na kridlech te velikosti a vetru kriku a narku "hlupaku" az do nebes vystoupi aby pak shlednuv dolu na zem seznal ze je nebe na zemi a v oblacnych vysinach jen samota a ze sam sebe od bliznich svych oddelil a pokud tak sezna a proto v radosti mezi sve sestoupi, dobre mu.
Hodne stesti [cool]

308104

7.4.2014 10:31

Přání

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 308044

Nejde o to jaký svět si kdo přeje, ale jaké svět skutečně je.
Ono se totiž nevymysli ani nenastoli nic jiné, MY musíme vymyslet a potom nastolit. Pokud chcete něco změnit, je potřeba to nejdříve pochopit - alespoň se pokusit o pochopení - a pak začít měnit.
Odsuzováním a sentimentálním vzpomínáním se změny nedopracujeme.

308074

7.4.2014 0:38

RE: Svět se mění

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 308040

> Je potřeba vědět co bylo, ale myslet musíme na budoucnost, ...

Naprosto s Vámi souhlasím, pana Na-lva. Ovšem problém je v tom, že BUDOUCNOST JE NEZNÁMÁ. A neznámých věcí se my lidé strašlivě bojíme. Důkaz? Stačí se začíst do zdejších článků a diskuzí. Samé vize zhroucení, pádů, zotročování, chudnutí, krachů všeho možného, depopulace. Probíhající údajné masové vymývání mozků, otravování lidstva prostřednictvím GMO, chemtrails, či očkování, oil peak, hrozba frakování, klimatická hrozba, ... Prostě budoucnost je Bubák vedle Bubáka.

Důsledek? My, prostí lidé jsme tak přestrašeni všemi těmito budoucími hrůzami, že si ani nestačíme všímat, jak naší generaci roste blahobyt. Kterak utěšeně tloustneme z kapitalistických "fuj-potravin" v teple, bezpečí a pohodlí svých bytů. Jak marníme spousty času sezením u počítačů, tlacháním a nadáváním v diskuzích. A vymýšlením dalších Bubáků. Zatímco poslední válka a s ní i opravdové utrpení u nás skončila před téměř 70ti roky.

Soudím, že bychom vesměs všichni potřebovali zažít pár týdnů či měsíců opravdového hladu, nepohodlí, zimy, vojenského drilu, strachu o zdraví či dokonce o život. Pak bychom si teprve uvědomili, v jak překrásném světě jsme až dosud žili. A co je pro naše životy a naši budoucnost opravdu důležité. [smích]

308055

7.4.2014 7:59

RE: Svět se mění

maršal Žukov 85.?.?.?

Reakce na 308055

no ty si mi ale truľo!
pred 1989 sme mali času na vysedávanie pred počítačom viac, ale nevysedávali sme pred počítačom, lebo počítače neboli.
To, že sa ľudia boja, má absolútnu logiku - vidia, akým smerom sa to uberá a preto sa snažia nájsť príčiny, ich pôvodcov a zatiahnuť brzdu.
O akom blahobyte hovoríš? Keď k reálnym mzdám z 1989 prirátaš všetko, čo sme mali zadarmo, tak reálna mzda v 1989 bola vyššia ako teraz. To, že dnes má každý PC, 3TV, plné skrine handier, je vďaka tomu, že na nás skoro zadarmo makajú číňania a bangladéšania. Predtým sme si to všetko vyrábali sami.
A to všetko v situácii, keď technika a produktivita práce za 25 rokov výrazne vzrástla, a napriek tomu, že na nás makajú aziati, ledva stíhame makať my sami na holé prežitie.
Pracovná sila u nás dnes vyprodukuje minimálne 5-10 krát viac, ako pred 25 rokmi. Kde je prúser ty blahobyte? Prečo sa nemáme aspoň 2-krát lepšie?

308065

7.4.2014 10:00

RE: Svět se mění

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 308065

To že se lidé bojí má svoji logiku, žijí ve světě, kterému přestávají rozumět. Udržet tempo je stále těžší. Proto se utíkáme ke vzpomínkám na svět co už dávno není a namlouváme sami sobě, jaké to bylo lepší, nebylo, jen to bylo jiné a my se v tom lépe orientujeme. Kdo je přesvědčen, že se žilo lépe před 25-ti roky, tem buď nemá paměť nebo zastával velmi prestižní místo ve společnosti. Naprosté většině se žije výrazně lépe, jen všichni vidíme co si ještě nemůžeme dovolit.
Jakým směrem se svět ubírá je sice smutné, ale nevyhnutelné. Pokud neopustíme pasivní vzdychání za mrtvou minulostí nic se na tom nezmění. Vlastně se na tom úpadku ještě podílíme.

308071

7.4.2014 13:05

RE: Svět se mění

maršal Žukov 85.?.?.?

Reakce na 308071

Práveže sa ludia velmi dobre pamataju, ako namiesto konkurencie, ktorej vysledkom moze byt uplny pad na hubu tu bola socialisticka sutaz v ramci spoluprace v snahe o celospolocensky uzitok. Ludia sa pamataju na priatelske dodavatelsko-odberatelske vztahy, pamataju sa na to, ze faktura so splatnostou 14 dni bola v lehote zaplatena...
Pamataju sa aj na to, ze sa dalo vsade nieco uchmatnut, ale nedalo sa kradnut tak lahko a vo velkom ako teraz.
Ide tu o porovnaniedvoch antagonistickych folozofii: ak to prirovname k futbalovemu muzstvu, tak dnes zarabaju len strelci golov. Strednopoliari ako tak este ziju - zatial, obrancovia su na hranici biedy a brankari pod mostom. Co je to za trenera co to dopusti?
Sukromne vlastnictvo rozdeluje ludi a robi z nich hovada.
8-rocna Ochcávka v garáži ešte neznamená kvalitny život. Co myslis, preco bol Dubcek odstraneny?

308083

7.4.2014 19:36

RE: Svět se mění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 308083

Buď jste žil v jiné zemi než já, nebo jste čerpal informace o společnosti poze ze stránek novin RUDÉ PRÁVO a PRAVDA. Já si pamatuji plánované hospodářství, které brzdilo inovace a plnění plánu se fixlovalo jen aby soudruzi neměli problém s OV KSČ. Celospolečenský užitek měla vrstva rovnějších mezi rovnými a veksláci. Obchod neexistoval, pouze státem řízená distribuce. Žádné antagonistické filosofie (to byl výklad VUMLu), ale snaha o zvrácení přirozeného běhu světa.
Nikdy a nikde na světě se takový pokus neujal, pramení totiž z naprostého nepochopení přirozeného řádu lidské společnosti a osobnosti člověka. Současný svět má mnoho chyb, nelze je ovšem napravit utopickýmí ideály uvedenými do neživotaschopné praxe.
V době rozpadu "starých pořádků" holt nikdo neví co bude následovat a všichni ztrácí pevnou půdu pod nohama.
Vnímat realitu a snažit se ji konstruktivně ovlivnit je jediné co nám zbývá.

308100

7.4.2014 21:19

RE: Svět se mění

maršal Žukov 85.?.?.?

Reakce na 308100

Akoze sa nikde socializmus neujal? Myslim ze argumentov pre nazor, ze 80% ludi sa za sociku malo lepsie ako teraz, som dal dost. A to abstrahujem od pokroku v technike a produktivite, cize keby sa zrealizovali reformy, ktore planovali Jakesovci v 1988, tak by sme teraz boli este dalej. Lenze privatizaciechtivym sa plany KSC nepacili. Tak vyuzili hlupych studentov a nahnali ich na namestia.

308108

7.4.2014 23:10

RE: Svět se mění

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 308108

Socializmus se prostě neujal (ten Leninsko-Marxistický) protože prostě všude zanikl. Socializmus EU to je úplně jiná kapitola i když taky dost smutná.
Nevidím ani jeden argument pro tvrzení, že 80% lidí se mělo lépe než dnes, to jako že když jim nebyla zima a neměli hlad tak to jako mělo stačit? S tím by vás dneska hnali, ti rozežranci.
Rád bych viděl ty plány KSČ když už se nemohli opřít ani o ruské tanky ani o sliby komunistického ráje na zemi. Plácáte nesmysly co jim uvěří jen senilní pamětníci a troubové z komunistické mládeže. Každý kdo tu dobu prožil a má vlastní paměť se tomu musí vysmát.

308115

8.4.2014 7:27

RE: Svět se mění

maršal Žukov 178.?.?.?

Reakce na 308115

nuž, moja posledná odpoveď, lebo kto si myslí, že režim v ČSSR v 1989 "zanikol" ako nefunkčný, tak si bude musieť zopár vecí doštudovať.
Žiadny systém, ani režim nezanikol. Nikdy. Prečítaj si niečo o zmenách, ktoré v 1988 nachystali vtedajší komouši pri kormidle. Mali sa otvoriť hranice a umožniť podnikanie v službách, kde bol štát neefektívny.
To bolo jediné, čo ľudia chceli meniť. Nikto nechcel predávať elektrárne a plynárne, nikto nechcel zo svojho vrecka dotovať zahraničných "darcov práce"...
Reálna priemerná mzda z roku 1989 bola u nás opätovne dosiahnutá v 2007!!! To je štatistický údaj. Fakto pokrok ako sviňa.
Aj tí na západe, zvyknutí na istý štandard, budú musieť riadne poľaviť, lebo kolonizovať donekonečna sa nedá.
A nezabúdaj, že režim pred 1989 čelil mnohým obchodným embargám, štát nebol zadĺžený, pracovalo sa väčšinou voľným tempom max. 8 hodín denne... A to nehodnotíme sociálne istoty, ktoré dnes 80% ľudí vníma ako oveľa dôležitejšie ako mať 2 autá v rodine.

308122

8.4.2014 9:01

RE: Svět se mění

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 308122

UV KSČ pod tlakem stále doternější oprávněné kritiky, dokonce i z řad straníků, planovala uvolnit část služeb, obchodu a drobné výroby do rukou občanú s povolenim MNV. Neudržitelná neefektivita a rozmach šedé ekonomiky nedávali jinou možnost. Prostě historická nutnost pro neschopnost plánované ekonomiky.
Doporučte mi prosím prameny k doštudování, já měl přístup pouze k informacím na úrovní ONV a OV KSČ, zprostředkovaně.
Pokud 80% lidí vnímá sociální jistoty tak důležitě (možná v dotaznících nebo na odborářských demonstracích) proč si místo spoření na důchod a studium vlastních dětí raději půjčují na televize a dovolené, proč utrácejí za cigarety, alkohol a v hernách... chtějí si pouze užívat a odpovědnost hodit na náš nefunkční stát a politiky co jsou stejní pitomci jako těch vašich 80%.
Pokud je ale ve vaší hlavě toto: Žiadny systém, ani režim nezanikol. Nikdy. Asi opravdu nemá smysl polemizovat. Už ani ta kavalerie není co byla kdysi.
[smích] [chechtot]

308126

8.4.2014 10:26

RE: Svět se mění

fohat 194.?.?.?

Reakce na 308126

domnívám se ,že lidé v nevědomosti chtějí užívat do poslední chvíle,nebot se vkrádá VĚDOMÁ myšlenka,že systém se hroutí..nemají ale intuitivní chápání a přehled o jiných stavech,než pozemských...

308130

8.4.2014 22:30

RE: Svět se mění

maršal Žukov 87.?.?.?

Reakce na 308126

citujem:
proč si místo spoření na důchod a studium vlastních dětí raději půjčují na televize a dovolené, proč utrácejí za cigarety, alkohol a v hernách... chtějí si pouze užívat a odpovědnost hodit na náš nefunkční stát a politiky co jsou stejní pitomci jako těch vašich 80%.

hmmm...a prečo sa takto nesprávali ľudia pred 1989? Lebo neboli banány?

Ale aspoň som sa dozvedel, že systémy zanikajú samé od seba na konci svojej prirodzenej životnosti. Prípadné revolúcie sú len skrášľujúcimi oslavami, aby to nevyzeralo tak fádne... No prosím, aj to je pohľad...

308173

9.4.2014 11:01

RE: Svět se mění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 308173

.. protože rozhodování nebylo na občanech, paternalistický stát jim tu volbu sebral. Proto je k tomu ani navedl, vyžadoval poslušnost a vděk. I za ty banány jsme měli být vděční, vy si to nepamatujete?

Systém je systémem jen pokud je funkční, to je jeho podstata. Pokud se základní znaky takového systému ukáží jako nefunkční (v tomto případě veřejně proklamované znaky socialistického zřízení - centrálně plánované hospodářství a diktatura proletariátu) a začnou se vytrácet, je to zánik systému. S tou revolucí jste to popsal krásně, karneval s ohňostrojem pro masy, aby jedna elita odstranila druhou.

308195

6.4.2014 23:13

Zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Zlo má mnoho forem.Ta nejrafinovanější a nejnebezpečnější forma se ukrývá v nezměrném bohatství maximálně několika tisíc lidí,kteří se stali novodobými bohy, zatímco miliony lidí umírají každý rok hladem či na banální nemoci a další stamiliony lidí živoří v šílených a nedůstojných podmínkách. Horší vizitku rodu Homo sapiens si těžko dovedu představit.Už si někdo z četných obdivovatelů luxusu a bohatství položil otázku,z čeho obrovské bohatství pochází? Nesouvisí nějak šílená bída stamilionů s obrovským bohatstvím těch několika tisíc superboháčů ? P.S.: četl jsem Balzaca, takže původ velkého bohatství mi objasnil.

308053

7.4.2014 10:41

Je nutno vypíchnout oko skutečné Žábě.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 308053

Pověsit na stromy Klause, Bakalu, Kelnera nebo Babiše, to by bylo jen házení kamení po zajíci, který běží kilometr daleko...

308075

8.4.2014 17:17

RE: Zlo

fohat 194.?.?.?

Reakce na 308053

a mění se názory...před 53lety jsem nadšeně poslouchal toto http://www.youtube.com/watch?v=4EUx1UJyaeY a dnes jsem naprosto NĚKDE JINDE.... [chechtot]

308159

8.4.2014 19:39

No a?

ludy 78.?.?.?

Jestli si neco tenhle svet zaslouzi tak valku

mlady jsou nemocni a nejvic Ti u PCR

308168

11.4.2014 13:04

zaujímavý doku.

naiva 91.?.?.?

vysvetľuje pozadie toho čo sa deje na Ukrajine.
https://www.youtube.com/watch?v=DpBoeA4vQ2c

308303

Příspěvků: 95

06.04. 01:18 M.P.  Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?
06.04. 02:43 Robert Nohejl  RE: Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?
06.04. 05:34 ksč  RE: Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?
07.04. 00:36 Antiseptik  RE: Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?
08.04. 17:21 Pasant  A co když je všechno jinak, aneb - eso v rukávě
06.04. 05:24 intelektuální inkvizitor  blábol
06.04. 19:19  RE: blábol
07.04. 17:37 M.P.  RE: blábol
07.04. 22:23 slak  RE: blábol
06.04. 20:15 fohat  RE: blábol
06.04. 22:37 janko  RE: blábol
07.04. 10:04 Tomas Rybar  RE: blábol
07.04. 17:10 janko  RE: blábol
07.04. 17:20 coder  RE: blábol
07.04. 17:29 dub  RE: blábol
07.04. 19:15 janko  RE: blábol
07.04. 19:42 dub  RE: blábol
07.04. 10:49  RE: blábol
07.04. 19:29 janko  RE: blábol
07.04. 17:36 M.P.  RE: blábol
07.04. 18:37  RE: blábol
07.04. 18:57 M.P.  RE: blábol
07.04. 19:52 janko  RE: blábol
07.04. 21:08 M.P.  RE: blábol
07.04. 22:44 janko  RE: blábol
07.04. 23:15 M.P.  RE: blábol
08.04. 14:11 janko  RE: blábol
08.04. 15:48 M.P.  RE: blábol
08.04. 21:46 janko  RE: blábol
08.04. 22:38 M.P.  RE: blábol
08.04. 23:23 janko  RE: blábol
09.04. 00:26 M.P.  RE: blábol
08.04. 11:53  RE: blábol
08.04. 15:53 M.P.  RE: blábol
07.04. 19:45 M.P.  RE: blábol
09.04. 01:53 ppppp  RE: blábol
06.04. 06:48  Jak zachránit kapitalismus před kapitalisty!
06.04. 07:44  velmi pěkný článek, věcný a rozumný
07.04. 15:27 ROMAN1  Zmatení pojmů
10.04. 15:02  RE: Zmatení pojmů
10.04. 18:55 ROMAN1  RE: Zmatení pojmů
11.04. 07:09  RE: Zmatení pojmů
11.04. 10:29 ROMAN1  RE: Zmatení pojmů
11.04. 12:06  RE: Zmatení pojmů
11.04. 16:45 ROMAN1  RE: Zmatení pojmů
12.04. 08:29  RE: Zmatení pojmů
11.04. 09:07 Saša  RE: Zmatení pojmů
11.04. 12:13  RE: Zmatení pojmů
06.04. 08:34 Vlastenec Karel  Vlastenec
06.04. 17:29  RE: Vlastenec
06.04. 21:29  RE: Vlastenec
06.04. 22:09 Aleks  RE: Vlastenec
07.04. 11:44 nespokojený občan  RE: Vlastenec
06.04. 22:37 maršal Žukov  RE: Vlastenec
10.04. 15:04  RE: Vlastenec
10.04. 19:33 ríša_klobása  RE: Vlastenec
06.04. 08:40 Saša  Opakovaná lež není ještě pravdou
06.04. 09:08 janmax  Rusko je velmoc
06.04. 09:36 slak  RE: Rusko je velmoc
06.04. 10:27 klub  RE: Rusko je velmoc
07.04. 01:32  RE: Rusko je velmoc
06.04. 12:12 realista1  RE: Rusko je velmoc
06.04. 18:35 ppppp  RE: Rusko je velmoc
06.04. 19:57 Aleks  RE: Rusko je velmoc
07.04. 07:23  RE: Rusko je velmoc
07.04. 10:19 stefan  RE: Rusko je velmoc
06.04. 11:54 fohat  žeby ruská Kosmosféra?
06.04. 12:33 timur  lenže -
06.04. 18:10  Prosím, jakápak demokracie???
06.04. 20:31  Svět se mění
06.04. 21:52 Murkoslav  RE: Svět se mění
06.04. 22:31 slak  RE: Svět se mění
06.04. 22:52 maršal Žukov  RE: Svět se mění
06.04. 23:03 janko  RE: Svět se mění
07.04. 00:44 slak  RE: Svět se mění
07.04. 01:20 slak  A teď jsem našel
07.04. 20:10 ondraash  RE: Svět se mění
07.04. 10:31 Na-Iva  Přání
07.04. 00:38 VojtaIL  RE: Svět se mění
07.04. 07:59 maršal Žukov  RE: Svět se mění
07.04. 10:00 Na-Iva  RE: Svět se mění
07.04. 13:05 maršal Žukov  RE: Svět se mění
07.04. 19:36  RE: Svět se mění
07.04. 21:19 maršal Žukov  RE: Svět se mění
07.04. 23:10 Na-Iva  RE: Svět se mění
08.04. 07:27 maršal Žukov  RE: Svět se mění
08.04. 09:01 Na-Iva  RE: Svět se mění
08.04. 10:26 fohat  RE: Svět se mění
08.04. 22:30 maršal Žukov  RE: Svět se mění
09.04. 11:01  RE: Svět se mění
06.04. 23:13  Zlo
07.04. 10:41  Je nutno vypíchnout oko skutečné Žábě.
08.04. 17:17 fohat  RE: Zlo
08.04. 19:39 ludy  No a?
11.04. 13:04 naiva  zaujímavý doku.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 0

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 13

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 888,86 Kč
1 unce stříbra
490,47 Kč
Bitcoin
958 817,95 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 232