Diskuze k článku

Rusko nebo Amerika: Kdo je skutečný agresor?

Příspěvků 56

13.3.2014 2:55

Tak to je tak to je...

ignorek 95.?.?.?

Ruské carstvo hraničilo s Německem. Klaipeda patřila Rusku jako celé Východní Prusko. Nějakým divem po r 1917 tam vznikly nejeden ale tři (!!!) státy. Po r 1990 Jelzin rozpustil SSSR, ani nechtěl zpátky, co je doopravdy ruské. Takže jsem už viděl petici o osamostatnění Klaipedy, což by bylo historicky,právnicky i fakticky správně.

Lidé v bílé chýši si neuvědomují, co spustili. Dobře tak...

306498

13.3.2014 8:49

Dobrý článek

michalll 82.?.?.?

Je skutečně k neuvěření jaký hysterický mediální spektákl se v našich mediích i politických protektorátních kruzích rozjel.

Připomíná to idiotskou mediální kampaň, která byla jeden čas vedena a stále vedena je proti Iránu. Taky se rozjela hysterie, že Irán chce zničit celou Evropu, co víc, celý civilizovaný svět. Tato země nám byla líčena jako hnízdo středověkých barbarů, kteří nemají na práci nic jiného než masově vyrábět atomové bomby a mířit s nimi na evropská města. Kdo někdy v Iránu byl, moc dobře ví jaké to jsou nesmysly.
Dokonce včera bruselský propagandistický plátek Iděs zveřejnil toto:
http://zpravy.idnes.cz/za-atentaten-nad-lockerbie-...

Nejen, že barevné revoluce jedou podle stejných schémat, ale i debilzující masová propaganda jakoby jela podle stejných šablon. Trochu mě děsí procházet si diskuze pod články v internetových denících hlavního proudu. Tolik s prominutím idiotů lze jen těžko pohledat. Někteří volají po jaderné válce s Ruskem, jiní po intervenci NATO v Kremlu, jiní mluví o Hitlerovi, Sudetech, roce 68 atd. Pokud napíšete něco trochu odlišeného, okamžitě jste okádrován jako bolševik, rusofil, komouš.

Přiznám se, je mi z toho trochu smutno. V době digitálního věku je v prostoru tolik informací, že udělat si ucelený obrázek o dané situaci není zas tak složité. Doufám, že lidé se naučí s postupem času informace aktivně vyhledávat, třidit je a kriticky je hodnotit. Pak možná skončí nadvláda ohlupovacích praktik z televizní obrazovky a monopol na virtuální pseudo-realitu korporátních lži-medií.

306506

13.3.2014 9:04

RE: Dobrý článek

Luko 195.?.?.?

Reakce na 306506

Súhlasím, Michal. Doplním však, že informáciám je bránené kvalitnou cenzúrou, aby sa k tým ľuďom na diskusiách aj dostali. Včera sa nejaký diskutér rozohňoval nad tým, že len Rusko má na hraniciach vojsko a západ nie. Nakopíroval som mu skrátenú verziu čl. http://www.dolezite.sk/Kam-az-je-pripraven-zajit-Zapad-aby-prekazil-krymske-referen-qLG.html#ixzz2vdfn67D0 a tá tam vydržala asi 40 s. Admin je veľmi dobre poučený a zodpovedný.

Len pre ilustráciu:
"V noci z 2.na 3.3.2014 USA vyslaly do Egejského moře (sousedí s Černým mořem) letadlovou loď George H.W.Bush + 17 podpůrných plavidel a 3 atomové ponorky s jadernými hlavicemi. Nese na palubě 90 letadel včetně helikoptér, povícero letek F/A 18 Hornets a nejmodernější bojová letadla světa. Každá ponorka je vybavena 24 raketovými sily, každé silo je vybaveno raketou s 8 separovatelnými jadernými hlavicemi, které je možno navést na rozdílné cíle. Celá eskadra proplula 3. a 4.3. Egejským mořem.
Vláda Turecka umožnila USA válečným lodím, kromě lodi Bush, vplout do Černého moře, čili 7.3.2014 jsou na území Turecka v Marmarském moři někde u Istanbulu, nebo už v Černém moři. Vstup do Černého moře není nutným, aby loď George Bush byla 100 % účinná. Turecko a USA tím porušily mezinárodní mírovou dohodu uzavřenou 20.7.1936 v Montreux, ta stanovuje a upravuje režim proplouvání válečných lodí úžinami Bospor a Dardanely. Článek 11 umožňuje proplouvání bitevních lodí libovolného výtlaku, avšak pouze pokud patří některému ze států přiléhajících k Černému moři. Článek 12 pak umožňuje proplouvání ponorek, avšak opět jen států přiléhajících k Černému moři.
Tahle úderná skupina letadlové lodě George H.W.Bush má větší palebnou sílu než celé ukrajinské letectvo a, ve skutečnosti, větší celkovou palebnou sílu než všechny země hraničící s Černým mořem v kombinaci, s výjimkou Ruska samotného. Je to jediná letadlová loď na světě, z níž úspěšně z moře byl vypuštěn a přistál bezpilotní X - 47B Stealth Drone, který může být použit pro dlouhodobé sledování nebo pro útočné přepady."

Môžete sa potom úrovni diskusií čudovať? Zostáva tam naozaj len to blato.

306509

13.3.2014 9:28

RE: Dobrý článek

nemam 88.?.?.?

Reakce na 306506

Nesmíte číst Blesk a sledovat Novu.

Vlastně dneska televizi ani nepotřebujeme. Mám takovou zkušenost, že mladí už na ní čumí minimálně. Až dožije dnešní střední generace, televize bude odsunuta na vedlejší kolej, asi jako rozhlas.

Moc médiím dávají diváci/čtenáři. Tak jim jí nedávejte...

306512

13.3.2014 9:34

RE: Dobrý článek

benislav 195.?.?.?

Reakce na 306506

Bohužel, ač založením optimista, realisticky musím přiznat skepsi. Komentáře lidí i diskuze jsou plné citací vesměs jen titulků na novinkách a idnes.

Některé titulky jsou navíc extrémně zavádějící a lidi, které téma až tak nezajímá a článek neotevřou, jsou programováni právě titulky (odhaduje se, že titulky přelétne a tedy nadpis vč. informací uchová více než 75 % čitatelů).

Jeden z nejhorších co se manipulace týče je zde:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/329268-ruske-sily-na-krymu-pripravovaly-provokaci-aby-mohly-zasahnout-tvrdi-putinuv-poradce.html

Ve skutečnosti je to ex-poradce, sion agent, kterého se Putin zbavil mezi prvními a tak působí a cintá z Cato institutu, tedy velmi neobjektivního think thanku alá Council on Foreign Relations. Jedná se tak o ukřivděného hajzla, co prská z první linie informačního nepřítele, to se však v článku nedozví nikdo, kdo nepátrá.

Pokud to čitatel neotevře, pak získává dojem:
a) Putin chce střílet do vlastních vojáků
b) poradce to nevydržel a pouští ven informaci
c) Putina zrazují blízcí lidé
d) Putin je bezohledná svině a nezastaví se před ničím.

Zprávu zveřejnila BBC (čili zřejmě MI5 v pozadí) a Kievpost - ten dodal punc "informace přímo z místa". Naštěstí je to typicky krátkozraké - dalo to Putinovi varování a jednoduše to dementoval tím, že se to nestalo.

Jenže pokud 75 % čitatelů ani neotevře článek, aby se alespoň dozvědělo, že to je bývalý poradce, uchovává si výše zmíněné body v povědomí... A toto bylo citováno několikrát v komentářích, ostatní názvy článků jsem také viděl nesčetněkrát a lidé je papouškující se ještě stavěli do pozice, že mají vhled a znají fakta.

Žel, při nedostatku anglické gramotnosti Češi ani nemají přístup k protiváze v informační válce typu RT.com a pod., a tak se slepě poralizují přesně v duchu černá/bílá.


Nevesely, truchlivy jsou ty kraje český; v poloutmě a v polousvětle mine tu den po dni...

Zatím ještě není ani vybalancováno, přesto některé komentáře dávají naději, že se více lidí probouzí, ať nekončím jenom s beznadějí.

306513

13.3.2014 9:36

RE: Dobrý článek

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 306506

absolutni souhlas s dodatkem, ze ovce budou jen kyvat a lizat prdel po vzoru koho chleba jis, toho pisen zpivej, aniz by nahledli i jinam do medii, nez do tech co jim ONI serviruji. a pak presne, jak psano, jsi nevzdelany, s nizkym IQ, nacek, komous, antisemita, ci alkoholik, eventuelne psychopat. [bliji]

306514

13.3.2014 12:20

PSYCHOPAT.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 306514

Vzhledem k tomu, že demokracie jako vláda většiny zřejmě počítá se základním principem, že psychopatů je minimálně padesát procent, a jako důkaz tohoto předpokladu je vidět, že je demokracie stále již více než dvacet let v česku volena, není slovo "psychopat" politicky korektní, protože může diskriminovat jeho nositele.

Být psychopatem je dnes naprosto normální. Daleko větším nebezpečím pro systém je, když člověk psychopatem není. Pak by se třeba demokratické volby musely okamžitě zakázat, protože první další by znamenaly konec systému.

Jak správně říkal rotný Topolánek: Přece nemůžeme voličům říkat na rovinu, jaký budeme dělat zákony. Vždyť by nás nezvolili ...

306520

13.3.2014 13:36

RE: Dobrý článek

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 306514

Koho chleba jíš - toho prdel lížeš, to je fakticky přiléhavé pořekadlo na dnešní dobu a řídí se jím zcela zjevně i "česká" protektorátní vláda se Zaorálkem v čele. Také už je jasné, proč má Sobotka poslední dobou tak naleštěnou pleš (ono se to pak do toho ánusu EU-NATO lépe klouže...). Že to valnou většinu občanů začíná docela dožírat nedokazují pouze podobné články, ale i různé diskuzní příspěvky sklízející překvapivé množství kladných ohlasů. Dokonce i na novinkách.cz, a to už je co říci.
Vypadá to, že zahraniční politika se poslední dobou očividně smrskla na pouhopouhé pěstní právo - kdo má delší klacek (více raket, letadel, apod.), ten vítězí. Právo a názor většinové veřejnosti už asi nikoho z (ne)mocných nezajímá. Co potom ale ti "demokrati" farizejsky vyčítali Brežněvovi a jeho politice OMEZENÉ SUVERENITY, to opravdu nechápu. [zmaten]

306529

14.3.2014 6:19

RE: Dobrý článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 306529

Je to treba davat blize do souvisu.

Dnes snad neubehne den, kdyby clenove vlady neletali do Nemecka pro instrukce.

A prave Nemecko, pod taktovkou USA, naplno odhodilo svoji masku.

http://e-republika.cz/article2477-Probuzeni-n-meckeho-salonniho-militarismu

Co se tyce samotnych Rusu, ti maji jasno a jsou mnohem lepe informovani. Na ze stran medii, ale podlozenymi fakty. Oni nezapominaji sled udalosti, jako lide v Cechach, kterym staci k nazoru misto vlastni palice CT24.

306588

15.3.2014 11:53

RE: Dobrý článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 306588

Kdo to je Nemecko? Honza Majer? nebo Franta Miler? Cesko neodhalilo svou tvar? Rumunsko? Polsko? UK? Francie? Co to meles za nesmysly, ze jen Nemecko za vsechno muze? Potrebujes obetniho beranka? Vsichni odhodili masku. Cela EU. Skacou jak jim loutkari piskaji. Ale jen zkorumpovane vlady, zkorumpovani zastupitele a zkorumpovana media.

306713

14.3.2014 9:38

RE: Dobrý článek

Olas 78.?.?.?

Reakce na 306506

Určitě lze s vámi v mnohém souhlasit. Bohužel v informačním šumu se ztrácejí opravdu hodnotné informace mnohdy nahrazené pseudopravdivými zprávami tvářícími se zcela profesionálně jako informace o "skutečném" dění. Když se zatím nedaří blokovat Internet (snahy zde byly a stále přetrvávají) tak je masově propagován a doslovně vnucován Facebook. Napadlo vás kdo od původního tvůrce této sítě vše odkoupil, kdo stojí za masivní propagací tohoto špicl média. Pokud máte jen trochu zkušeností s touto pseudosociální sítí a zamyslíte se její prostupností, kontrolovatelností atd. nebudu to dále rozvíjet, pak asi trochu zredukujete to vaše "lidé se naučí s postupem času informace aktivně vyhledávat, třídit je a kriticky hodnotit." Jedinec se v tomto informačním a hlavně dezinformačním molochu profesionálů ztrácí. Tudy asi cesta nevede. Nechci být kritický, ale když se občas začtete do diskuze zde na Zvědavci, no raději dosti. Přesto s vámi souhlasím, pouze je potřeba upozorňovat na zdroje informací, které ještě nejsou plně pod taktovkou humusboys.

306604

13.3.2014 11:34

Kdo hodil první atomovku na lidi?

Dunn 77.?.?.?

Svinstvo, Amerika se skládá od prvopočátku ze zločinců!Vyvraždili Indiány a hrají si na demokraty?Hnus!

306518

14.3.2014 6:26

RE: Kdo hodil první atomovku na lidi?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 306518

Ono to vyhlazovani melo nejspise pro anglosaske z...y taky svuj vyznam, jeste by si nekdo mohl cinit narok na Sev. Ameriku...

http://czech.ruvr.ru/2013_12_16/Predkove-puvodnich-obyvatel-Ameriky-se-narodili-na-Sibiri/

306589

13.3.2014 13:00

Rusko asi hrá ďalej

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

http://slovak.ruvr.ru/news/2014_03_13/RF-schvalila...

Na českom ruvr táto informácia nie je. Orbán možno potom podporí Maďarov na Ukrajine [smích]

306525

13.3.2014 13:00

Někdo se jich snad na něco ptal?

r.m. 80.?.?.?

http://eretz.cz/2014/03/otevreny-dopis-ukrajinskyc...

306526

13.3.2014 19:26

RE: Někdo se jich snad na něco ptal?

slak 77.?.?.?

Reakce na 306526

Oni že si dobře rozumí s vládou pučistů? A to beru za odpornou nevychovanost z hlupáctví rozmalezných úžerů panovačnosti, kterými si zvykli fašizovat a terorizovat okolí. [chechtot] [velký smích] [překvapení]

306558

14.4.2014 0:26

RE: Někdo se jich snad na něco ptal?

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 306526

"Pane prezidente!

Jsme židovští občané Ukrajiny: podnikatelé, manažeři, veřejné osobnosti, vědci a učitelé, umělci a hudebníci. "

- no co som si pozrel dole zoznam, tak az na par vynimiek je to samy nemakacenko, parazit a darmozrac. Smutne ze takito su nasackovani v kazdej kravine - pardon krajine, ktora je koloniou USA a pracujuci ludia ich musia zivit zo svojich dani.


"Ale žijeme v demokratické zemi a můžeme si rozdílnost názorů dovolit."

- no to je nejaky blud, nie? Ved ked ziju v demokratickej krajine, preco teda prebehol ozbrojeny puc proti legitimne zvolenemu prezidentovi, ktory prebehol v demokratickych principoch? Leda ze by mili zidia klamali, ale to by ma vobec neprekvapovalo... (my vieme...)


"S novou vládou si velmi dobře vzájemně rozumíme a pracuje se na partnerství."

- zostava mi rozum stat. Fakt skurvene demokraticka vlada zvolena demokraticky a ligitimne. Chce sa mi grcat. Teda pekne sa ti zidia zase vyfarbili. Ale vrana k vrane sada - rovny rovneho si hlada.

308418

13.3.2014 13:55

Kdo je skutečná agresor?

Ješek 178.?.?.?

Zbigniew Brzezinski, který po desetiletí spoluformuje americkou okupační politiku napsal:
Ukrajina je pro nás pevností Západu. Nový světový pořádek při hegemonii USA se vytváří proti Rusku, na účet Ruska a rozvalinách Ruska.
Jak doplnil, moc Ruska může být podlomena jen oddělením Ukrajiny od něho.“ Je nezbytné nejen odtrhnout Ukrajinu od Ruska, ale i postavit ji proti Rusku. Znepřátelit dvě části jednoho národa a pozorovat, jak bude zabíjet bratr bratra“.
Pro tento cíl, je nevyhnutelné najít a vypěstovat zrádce v řadách národní elity a s jejich pomocí změnit sebevnímání jedné části velkého národa do té míry, že bude nenávidět všechno ruské, nenávidět svůj rod, aniž si to uvědomí. Všechno ostatní, je otázkou času.
http://www.czechfreepress.cz/evropa/ukrajinou-prot...

306531

13.3.2014 14:59

To je fór

michalll 82.?.?.?

"Pro zákon posvěcující vznik národní gardy se vyslovilo 262 poslanců, proti nebyl nikdo."

Ještě minulý týden tam bylo něco přes 300 poslanců. To se nám ten demokratický spolek bojovníků za svobodu pekně vylidňuje. Za chvilku nebudou mít ani potřebný počet poslanců pro schválování vlastizrádné legislativy.
Navíc je dojemné, že všichni hlasují pro návrh. Nikdo si pod dohledem ulice nedovolí vzdorovat. Skoro jako by to nebyla zpráva z Ukrajiny, ale časem jsme se přenesli do německého Reichstagu v době kdy tam panoval Hitler.
Vlastně pardon, oni tam vlastně náckové skutečně vládnou [bliji]

Ta Kyjevská fraška začíná být opravdu k popukání.

306536

13.3.2014 17:07

Nacionalisté Ukrajiny

Droan 89.?.?.?

Myslím, že není pochyb o tom, proč Rusko vpadlo na Krym, není ani pochyb o tom, že prvopočátek revoluce spustila opozice podporovaná západem, avšak zdržel bych se urážlivých komentářů shazující bojující Ukrajince v ulicích proti své vládě a také bych byl zdrženlivý ohledně obhajoby prezidenta Janukoviče.
V ulicích Ukrajiny nebojovali žoldáci, to jsou desinformace druhé strany. Jednalo se o nacionalisty a obyčejné lidi.
Je velmi důležité pochopit základní kámen revoluce a to tak, že se seznámíme se všema stranama konfliktu.
Bez pochyby západ chce ukořistit Ukrajinu, Rusko vzdoruje a tak Ukrajina je válečné pole dalšího konfliktu studené války. Nikdo však nepočítal s třetí stranou a tou jsou nacionalisté, kteří svojí nezávislost dokázali nesouhlasem oboustrané dohody opozice a Janukoviče s Ruskem. Plnění této dohody vyžadoval západ i Moskva, ale nacionalisté v ulicích odmítli tuto dohodu respektovat. Dále to dokázali svým postojem proti Kličkovi, když se objevil v ulicích a musel hodně rychle odejít. Oni nejsou spojení se západem a nechodí si pro výplaty na Americkou ambasádu. Západ financuje jinou činnost skrze své opoziční strany, ale lidé v ulicích to nejsou. Tak rozsáhlá akce se nedá utajit, je to nemožné.
Co se týče Janukoviče, tak je s podivem, že právě Češi hájí Janukoviče, přitom oni sami znají jaké to je, když legálně zvolený politik, který oklamal lid, vykrádá státní pokladnu a spravedlnost mu nic neříká. Janukovič je mnohem horší, než Kalousek, Klaus a ostatní.
Svým způsobem si za to Putin může sám, bylo otázkou času, kdy Ukrajinci povstanou, chyběl jen impuls, který dal západ. Nikdo nechce žít v bezpráví a bídě donekonečna.
Každopádně krok Ruska chápu a jsem proti západní intervenci v dění na Ukrajině.
Chtěl jsem tím říct, že nelíbí se mi shazování Ukrajinského lidu, který je nezávislou třetí stranou a stal se prakticky obětí. Přeji Ukrajincům, aby se jim vše povedlo do zdárného konce, protože kdybych si měl vybrat Brusel nebo Moskvu, tak se budu řídit jakou životní úroven mi jedna či druhá strana nabídne. Je to přirozené. Myslím, že nikdo z kritiků Ukrajinské revoluce by nechtěl na Ukrajině žít.

306544

13.3.2014 17:27

RE: Nacionalisté Ukrajiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 306544

Dobrý příspěvek, který se mně líbí jistou vyvážeností, i když bych rád věděl, kdo na Majdanu střílel!!! Oni nacionalisté a naštvaní občané to nebyli! Tak kdo? A že je těch mrtvol požehnaně , tuším 102 kousků a to je zatraceně hodně!!! U nás stačil jeden jako postřelený estebák Zifčák a bylo vymalováno. Takže kdo vraždil?
Škoda lidí , kteří k tomu přišli jako slepý k houslím. A mocní se zase budou smát. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

306548

13.3.2014 20:37

RE: Nacionalisté Ukrajiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 306548

Kdo střílel?
Zpráva z 22.2.2014 http://czech.ruvr.ru/_print/128993692.html
Protestující zahájili na Institucké ulici v Kyjevě palbu na příslušníky vnitřních vojsk....

http://www.osud.cz/podezření-se-mění-v-jistotu-na majdanu-zabije..
(6.3.2014)
Podezření se mění v jistotu, na Majdanu zabíjeli najatí snajpeři, stříleli demonstranty i policisty

http://www.zvedavec.org (25.2.2014) Název článku: Může Washigton svrhnot tři vlády najednou?
Na str. 2 z 3 cituji: Ve skutečnosti střílí jak do davu, tak na policii zvláštní jednotky USA nebo NATO, rozmístěné na střechách.
Bylo tomu tak v Daraa (Sýrie) v r. 2011, v Kyjevě(Ukrajina) a v Caracasu (Venezuela) tento týden. Jenže ouha:pitvy ve Venezuele ukázaly, že dvě oběti, jeden oponent a jeden stoupenec vlády, byli zabiti stejnou zbraní (na Ukrajině bylo podle vyjmutých kulek dokázáno, že jde o munici NATO-p.p.).

306564

14.3.2014 6:37

RE: Nacionalisté Ukrajiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 306564

Proc jinak by zapad podporoval, financoval vladu, ktera vzesla ze strileni do policistu, lidi, zachranaru?

A proc s ni v rychlosti podepisuje smlouvy, proc neceka na radne volby.
Ceska media, pod fasistickym praporem Merkelove se jdou opet zblaznit z propagandy lzi a nenavisti proti Rusku. Opakuje se jak volba prezidenta CR, tak Syrie.

Ten samy scenar a ten samy vylhany nepritel - Rusko.

306591

14.3.2014 9:26

Bandité stříleli z kanceláře tzv. velitele Majdanu

Botičky od Diora 94.?.?.?

Reakce na 306564

Malý dnešní dodatek k tématu:

Na účastníky protestních akcí a příslušníky pořádkových sil v Kyjevě stříleli z kanceláře tak zvaného velitele Majdanu, který teď stojí v čele ukrajinské bezpečnostní rady.
Prohlásil to vyslanec Ruské federace při OSN Vitalij Čurkin na čtvrtečním zasedání Rady bezpečnosti světové organizace.
„Násilné činy spáchané v Kyjevě vyžadují pečlivé mezinárodní vyšetřování“, zdůraznil Čurkin a upozornil na to, že obrázek kyjevské a západní propagandy naprosto obrací naruby informace o tom, že jak po příslušnících pořádkových sil, tak i po protestujících stříleli jedni a titíž provokatéři

http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_14/Na-protestujici-v-Kyjeve-strileli-z-kancelare-velitele-Majdanu-Curkin-8010/

306603

27.4.2014 18:03

RE: Nacionalisté Ukrajiny

absurd 78.?.?.?

Reakce na 306548

http://www.lidovky.cz/ci-ostrelovaci-zabijeli-v-kyjeve-rusove-rozvirili-konspiracni-teorie-1zo-/zpravy-svet.aspx?c=A140306_133323_ln_zahranici_msl

uvidíme,co přijde příště [velký smích] [zmaten]

309073

14.3.2014 11:08

RE: Nacionalisté Ukrajiny

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 306544

Je zajímavé, že zastánci odtržení Krymu a akcí ruských vojsk na Ukrajině nazývají majdanisty nebo vládu v západní části fašisty/banderovci/nacisty a podporují politiku Ruska.
Na druhé straně příznivci EU (USA) prohlašují, že na západě Ukrajiny vládnou demokraté, které je třeba podporovat (půjčky, NATO, privatizace…) a jsou ostře proti Rusku.
Jsem více zastáncem práva národů na sebeurčení, než práva na ochranu celistvosti státu a tak je mi bližší podpora ruské politiky (bože, jak jsme ty rusáky kdysi nenáviděli, ale nějak to samovolně vyprchalo). Ovšem nazvat majdanisty fašisty/banderovci/nacisty ? Nezdá se mi to tak jednoduché a jednoznačné. Copak by Západ podporoval takové uskupení ? Možná pro roli mouřenína, roli užitečného idiota. Může být. Vše protiruské je pro pozici Západu dobré a za jakýchkoliv okolností ospravedlnitelné. Pak mohou být tvrdě odstraněni.
Pokud však známe kořeny ukrajinského nacionalismu, musí nám být jasné, že ukrajinští fašisté/banderovci/nacisté nebudou nikdy uznávat proEU vládu a její představitele. Ze samotné podstaty jejich nacionalismu jsou jakékoliv líbánky s těmito zrádci národa vyloučeny. Tak jak je to sakra? Vládnou tam demokraté nebo banderovci ?

306609

14.3.2014 12:20

RE: Nacionalisté Ukrajiny

steve 68.?.?.?

Reakce na 306609

..Vládnou tam demokraté nebo banderovci ? ..
---------
.. uz to jsou jenom pajdulaci ... [smích] . Vsichni. Budou prejmenovavani podle potreby, Dnes demokrat, zitra fasista zastrelen na obranu slavy Ukrajiny, jindy - putinovec (agent) a hned zase demokrat a .., vsak vite
Ted uz to jsou jenom bezcenne loutky, budou poskakovat podle rozkazu, kdo nebude ochoten - bude zlikvidovan. Demonstrace pripadne nespokojenych obcanu budou rozmetany tak, ze ti co to preziji budou melancholicky vzpominat jak mohli hazet flasky s benzinem na Berkut a ten se jim jeste omlouval, ze je malo popaleny ...
Ukrajine vladne - Tlusta Krysa. A ta tem ukrajinskym lidickam ukaze - co to opravdu je - "Svoboda"
------
?? - "Syn otce nenavidel,
bratr bratru skodil,
a bylo jim to malo - porucili detem,
modlit se - jak si pralo,
VELICENSTVO KAT !

306616

14.3.2014 13:43

RE: Nacionalisté Ukrajiny

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 306616

...Ted uz to jsou jenom bezcenne loutky, budou poskakovat podle rozkazu, kdo nebude ochoten - bude zlikvidovan...

To bude platit v případě, pokud se dostanou k moci demokraté. Sami pod bičem EU budou šlapat, jak hodinky. Pokud by ovšem zvítězili nacionalisté, je zde šance na samostatnost, pokud se to takto nazvat dá. V případě uchopení moci (vítězství ve volbách) budou proti Východu (ruská podopra Krymu) i Západu. Z tohoto pohledu se mi zdá vyhlášení samostatnosti Krymu a přijetí ruských zákonů pro možnost přičlenění území za zbrklé a předčasné. Putin asi netuší, jak to dopadne. Mohl tak bez unáhlených kroků dostat pod svůj vliv Ukrajinu i s nacionalisty u vlády. Nebo ne přímo vliv, ale nabídku ke spolupráci bez strkání rypáku Západu. Toto mu trošku vyčítám.

306626

14.3.2014 16:27

RE: Nacionalisté Ukrajiny

nz 99.?.?.?

Reakce na 306626

Sleduji Vase uvahy a povazuji je za jedny z nejkvalitnejsich.
V dynamice deni je opravdu tezke odhadnout, zda ten ci onen pohyb byl idealni. Podobne jako Vy nejsem presvedcen, ze prvotni pohyb Ruska byl prave ten nejlepsi. Mozna, pri trose zdrzenlivosti mohlo vytezit ze situace vice. Na druhou stranu, je to zelizko v ohni ktere asi smysl ma - proto ten rozruch.

O to vice obtizne je delat odhady do budoucna. Kdybych vsak hodil svoji minci do hry, rekl bych ze nikdo pravdepodobne nepodnikne nic unahleneho - je to zatim jen pozovani. Stekani se casem unavi a dojde k dalsim pohybum uvnitr Ukrajiny same. To hnuti, ktere mnozi nazyvaji "nacistickym" se pravdepodobne omele a zakulati a dostane nejakou realnejsi podobu. Bude-li tomu tak, bude tu konecne pravy Hlas Ukrajiny, ktery nemusi byt nezbytne ve prospech planu Bruselu. Zatim, jak spravne rikate schazi.

306639

14.3.2014 17:43

RE: Nacionalisté Ukrajiny

dub 89.?.?.?

Reakce na 306609

mno tak když se podívám, kdo sedí v čele pučistické vlády a i na další její členy, tak jsou to čistokrevní fašouni a ultra nacionalisté.
a vůbec to nevypadá, tak jak píšete vy, ale přesně naopak - jacenjuk leze svým chlebodárcům do prdele takovým způsobem, že to překonává i výkony našich análních alpinistů, A TO JE CO ŘÍCT!
(viz např. předem odsouhlasení jakýchkoliv podmínek při poskytnutí peněz atd.).

takže uzavřu parafrází vaší vlastní otázky: vládnou tam demokraté nebo fašisti?[smích]
a dodávám: obojí je pravda, protože to, co je dnes vydáváno za demográcii, je čistokrevný fašismus.

306650

13.3.2014 17:37

Samostatná Podkarpatská Rus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Samostatná Podkarpatská Rus
Parlament Podkarpatskej Rusi by preto mal bezodkladne odhlasovať nezávislosť na kyjevskej
vláde a vyhlásiť samostatný štát, alebo pripojenie k Slovenaskej republike ako právnemu nástupcovi česko-slovenskej republiky čoho podkarpatská rus bola súčasťou. Veď obyvatelia podkarpatskej Rusi nie sú po prvé žiadni Ukrajinci ale Rusíni. a po druhé násliím boli Stalinom odčlenení od Československa a pričlenení k Ukrajine. Toto treba vrátiť naspäť aby sa historické krivdy vyrovnali.. Zakarpatská oblast je bývalou Podkarpatskou Rusí, která patřila v letech 1918 až 1939 Československu.:..

306550

13.3.2014 19:37

RE: na příspěvek Samostatná Podkarpatská Rus

anellus 85.?.?.?

Reakce na 306550

Poddkarpatská Rus kupodivu nikdy Československu, tím méně Slovensku nepatřila. Byla po 1.sv.válce mandátním územím Společnosti národů, která jeho správou pověřila Československo. Ovšem za určitých podmínek (samospráva,vlastní parlament, ad.). Tyto podmínky 1.republika nikdy nenaplnila. Po 2.sv.válce, volili Rusíni logicky SSSR. Jinak měli na výběr jen Maďarsko, kam spadali 800 let. Slovensku, jako loutkové kolonii poraženého Reichu zachránil národní existenci jen K.Gottwald v Moskvě, jinak si s ním Sověti mohli dělat co chtěli. Dnešní touha Slováků po připojení Zakarpatské Ukrajiny je obdobná požadavkům Maďarů přivtělit si opět Horní Uhry. Maďaři jsou braní vážně, neb se před EU neposrali a hájí své zájmy tvrdě, zatímco Slováci se pouze veřejně zesměšňují.

306560

14.3.2014 0:47

RE: na příspěvek Samostatná Podkarpatská Rus

kosh 178.?.?.?

Reakce na 306560

Tak za prve, reagoval si na nazor jedneho cloveka sposobom ktorym si si chcel ulahodit kopanim do celeho naroda ako takeho, asi preto ze ho z nejakeho dovodu nemas rad.(to se jeho nazor je chybny je momentalne irelevantne)
Za druhe slovaci NEMAJU ziadne uzemne alebo ine naroky voci podkarpatskej rusi alebo inemu statu, takze ta "touha slovaku po pripojeni..." je rovnako vadna ako nazor na ktory si reagoval, ba pivedal by som este horsia lebo jeho nazor pramenil len z nevedomosti ale ten tvoj ma evidentne emocionalny povod!
Za tretie slovaci a cesi boli vzdy bratske narody takze si taketo vypady nabuduce radsej odpusti. Spolocne toho dokazeme ovela viac ako osamote.

306580

14.3.2014 6:44

RE: na příspěvek Samostatná Podkarpatská Rus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 306580

Souhlasim, ale jedno doporucuji. Nikdy se moc neklonte k CR. Ta je tak hluboce zapichnuta v nemecke prdeli, ze by to Slovensko nerozdychalo. A to myslim uprimne dobre - pro Slovensko. Zkuste si tak namatkou zhodnotit duvody, ktere jake osobnosti ze Slovenska mely k prestehovani do PRAHY. A o jake "osobnosti" jde...

306593

14.3.2014 6:56

RE: Samostatná Podkarpatská Rus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 306550

I kdyz se holedba zapad ucelenosti Ukrajiny, neni to tak.

Bude rozdrobena. Sice s tou podkarpatskou Rusi nesouhlasim, ale jsou jine narody, ktere maji jiz dnes eminentni zajem na uzemi Ukrajiny. Polsko, Madarsko, Rumunsko.

Zapad dobre vedel, ze Putin se Krymu nevzda. A to poslouzi jako precedens (i kdyz uz tu je Kosovo, to neradi slysi, ze) pro odtrzeni zbytku Ukrajiny, jak vychodnich casti k Rusku, tak zapadnich casti k jiz spomenutym gaunerum.

Jako ten, kdo situaci zavinil, nebude zapad uvadet sam sebe, financovani fasistu a vrazdy civilistu za dolary z USA, ale opet prave Rusko, ktere reagovalo na OPODSTATNENE pozadavky Krymu, k odtrzeni od fasisticke zeme a nikym nevolene vladni protiruske masinerie.

Pouze to jsou fakta a o to se zde hraje. Ukrajina nyni nema sanci na jednotu, po tom, co predvedl Majdan. Ani kdyby se do reseni konfliktu pustil sam Dalajlama, nebo jiny sasek.

306594

14.3.2014 19:33

RE: Samostatná Podkarpatská Rus

tomserv 94.?.?.?

Reakce na 306550

Domnívám se, že tzv. Podkarpatská Rus by byla pro Slovensko taková koule na noze, že by to nemuselo zvládnout.

306668

15.3.2014 23:55

RE: Samostatná Podkarpatská Rus - Kaplan

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 306550

Český historik Karel Kaplan nám jednou popsal, jak to bylo s volbami na Podkarpatské Rusi, kdy se jednalo o připojení k Československu nebo k Ukrajině. Po válce dorazil na Podkarpatskou Rus zástupce československé vlády, aby zorganizoval volby. V místnosti jej přivítal sovětský důstojník, který na stůl položil pistoli a řekl: "Zbal kufry nebo tě zatknu." Budiž ještě připomenuto, že Stalin během války prohlásil, že sovětská vláda uznává Českoslovnsko v jeho předmnichovských hranicích.

306750

13.3.2014 19:09

Ceho jsme se z te demokracie dockali ????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Cely zivot jsem slysel ze zapadnich zemi a politiku, ze demokracie je to nejlepsi, co lidstvo zatim ma a ze zadny jiny system to nenahradi.Prvni pochybnosti jsem mel, kdyz jsem o USA slysel, jakym zpusobem tam likvidovali Indiany a ze zadny cernoch tam nezastava vyznamne funkce, az na toho Obamu. Dalsi pochybnosti byly sexualni deviace amer.presidentu jako vzoru nejlepsiho z nejlepsich a vrcholem bylo, ze Clinton jako nemrava se udrzel, podporovan svoji manzelku.A pote sly tyto deviace v politice jedna za druhou, kdyz se nevysetrila vrazda Kennedyho a jine excesy.Anebo utok na Irak, kde pry jsou zbrane hromadneho niceni.
Vrcholem teto politiky byly agrese od Vietnamu pres Irak a dalsi
arabske zeme. Ono to uz zacalo v roce 1945 - shozeni atomovych bomb a to i pote co bylo znamo, ze jedna bomba zabila pres 100 tis.lidi
Shodili presto druhou anebo ten nalet na Drazdany par tydnu
pred koncem valky neco ukazovalo - to je co typicke pro americkou demokracii - lidsky zivot nema zadnou cenu.

306556

13.3.2014 19:30

Krym-Kosovo-Palestina-Golany

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Krym-Kosovo-Palestina-Golany
I když,zdá se,je příklad Kosova využíván k nerespektování charty OSN o územní celistvosti členských států,rozhodně ten argument neplatí v případě Krymu.Protože Kosovo nikdy albánské nebylo a ani k albánskému státnímu útvaru nikdy nepatřilo,zatímco Krym byl integrální součástí Ruska min.200 let... Ať se přestanou nadrapovat všichni ti,komu se ten "Anšlus" nelíbí a chtějí-li napravovat tento veskrze zhovadilý svět,ať v první řadě kleknou na Židy,aby vrátili,co ukradli proti vůli tamních obyvatel tj.od r.1967 okupovaná palestinská území a Golany.Což už bylo i dokonce několika rezolucemi OSN nařízeno,měli na to dost času....Až se toto vyřeší,může se zavést řeč i třeba na Krym...

306559

14.3.2014 7:04

RE: Krym-Kosovo-Palestina-Golany

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 306559

O jake charte OSN mluvis? Protoze existuje i charta OSN - pravo k sebeurceni narodu a tim se ohaneli v pripade Kosova.

Uzemni celistvost nemuze byt udrzovana nasilim - dalsi fraze, hojne pouzivana zapadem v pripade Kosova.

Takze jak to ve skutecnosti je? Pouze dvoji metr. Nic jineho. Nikym nevolena vlada v Kyjeve spustila protiruskou hysterii a etnicky Ruske obyvatelstvo na Krymu samozrejme reagovalo. Pravem!
Nebyl to snad akt nasili, nebo utlacovani, dokonce zaznivali z majdanovskych tlampacu vyzvy k vrazdam Rusu zijicich na Ukrajine.

To je kurva jaka objektivita zapadu?!!

306595

14.3.2014 8:19

Zajímavé video

Pepan 178.?.?.?

http://gloria.tv/?media=540709

306598

14.3.2014 8:24

Myslím si že

xhv111 178.?.?.?

Vrcholí pokus o státní převrat na Ukrajině: Zkušené tajné služby realizují známý scénář.
Podivné vraždy, podivní mrtví. Začala přípravná fáze války o Rusko?

Když jsme na začátku prosince psali o tom, že na Ukrajinu míří
polovojenské formace s více než jen "ideovým požehnáním" EU a
Spojených států, které se mají pokusit vyvolat státní převrat proti
demokraticky zvolenému
prezidentovi a vládě, zdálo se to mnohým přehnané. Dnes na
konci ledna, kdy zpravodajská operace přechází do závěrečné fáze,
mrzne mnohým blahovolný úsměv na rtech. Hra s ohněm, kdovíkolikátá
repríza podobného scénáře ("arabské jaro" a spol.), se však tentokrát
odehrává na evropském kontinentě, v blízkosti ruských - ale i našich
státních hranic. Její následky proto mohou být nedozírné.

Brána k Rusku

Ukrajina s ruskou Černomořskou flotilou kotvící na Krymu je
branou k Rusku. Země, která nečekaně rychle překonala svou sovětskou
minulost a pod Putinovým vedením je opět velmocí, znervózňuje
revoluční elity Nového světového řádu stále více. Dává totiž jasně
najevo, že nehodlá přijmout diktát rozkladu tradičních hodnot - a tím
celé společnosti. Přímý atak není možný, proto se zatím vede válka
nepřímo: například přes Sýrii - anebo právě přes Ukrajinu. Proto je
třeba zmocnit se vlády nad touto velkou zemí podle známého scénáře,
přes vnitřní radikální "opozici". Od konce listopadu, kdy do
Kyjeva dorazili první "polní velitelé" rekrutovaní také z bývalých
zpravodajců amerických a eurounijních tajných služeb a začali s
náborem a výcvikem teroristických skupin, je jasné, že vše směřuje k
násilnému státnímu převratu.

"Sametová" verze plánu, spočívající v masívním verbování
takzvaných demonstrantů na Majdan ("honorář" se podle různých zdrojů
pohyboval kolem 60 až 100 euro za osobu a den), zjevně zkrachovala.
Kyjevanů bylo na náměstí čím dál méně. Z různých důvodů o tento druh
zaměstnání postupně ztráceli zájem. Proto "agentury" musely přivážet
stále více autobusy dosud "nezhýčkané" sociálně slabé
"demonstranty ze širokého okolí. Také
mimořádně dobře zaplacené kriminální gangy se staly
"protestující opozicí". Možnost poprat se s policií a udržovat tak
zdání lidového odporu proti ukrajinské vládě a prezidentovi jim nikdy
není proti mysli. Kompars sice drahý, ale pro západní tiskové agentury
a televizní štáby absolutně nezbytný. Jen občas dojde k "výpadku",
jako když v ČT přímý účastník prozradil, že kromě náměstí a jedné
blízké ulice běží v Kyjevě normální život. Už jsme tohoto "zpravodaje"
v jinak nekonečných opakování těchže záběrů na obrazovce nespatřili.

306599

14.3.2014 8:26

pokračování

xhv111 178.?.?.?

Plán B

Samostatnou kapitolu tvoří naše pohaslé revoluční hvězdy Karel
Schwarzenberg a Michael Kocáb a spol. včetně Macháčkova "srandabandu"
MIG 21. Ten pak divákům České televize líčil jaká nádhera je být v
těchto dnech na Majdanu a že je mu líto, že tu atmosféru pohody a
revolučního nadšení nezažíváme také u nás. Navzdory masívní finanční i
osobní soudružské pomoc "havlistů celého světa", kteří se zase
spojili, tentokrát pod heslem "V Kyjevě za Brusel", nepřinesla však
"solidarita" očekávaný výsledek. Bylo rozhodnuto spustit "plán B;.

Nejlepší propagační munice je pár mrtvých

Lidí na náměstích stále ubývalo, takže i pro zkušené a na
"revoluce" specializované novinářské guerilly bylo stále obtížnější
vykouzlit záběry tak, aby to vyvolávalo alespoň zdání "lidového
odporu". Ve chvíli, kdy se demonstrace scvrkly na pouhých několik
komparzistů, rozhodli režiséři v hlubokém zákulisí o změně žánru: Na
scénu byly vpuštěny polovojenské oddíly, které měly vyprovokovat za
každou cenu krveprolití. To by bylo, aby ta zatracená policie, která
do sebe nechá mlátit násadami od lopat a nezasáhne ani v případě
"podomácku" vyráběných plamenometů, nezabila nebo vážně nezranila
alespoň jednoho demonstranta. A když ne, tak přinejhorším "lidoví
snipeři" střelí někoho sami. "Revoluční agentury", které už mají za
sebou desítky státních převratů dobře vědí, že nejlepší propagační
munice jsou mrtví na ulicích.

Šlo to jak po másle: Zanedlouho po tzv. útocích radikálů jsou
hlášeni první mrtví. Vloudila se však chybička, o které se v našich
médiích rozhodně nedozvíte: Zjistilo se, že byli zastřeleni zbraněmi,
kterými policie nedisponuje. Jedna z obětí potom spadla údajně
"nešťastnou náhodou", z výškové budovy odkud mladík na policii vrhal
kamení. Podle zveřejněné expertízy podlehli oba "demonstranti"
střelným zraněním způsobených při střelbě z loveckých zbraní s hladkou
hlavní a podomácku vyrobenými náboji. Premiér Nikola Azarov navrhl
vytvoření dvoustranné komise, která se bude nestranným vyšetřováním
tohoto zločinu zab&yacut e;vat. Je totiž navíc krajně podezřelé, že
oba mrtví nejsou Ukrajinci. Jeden je z Kavkazu, druhý z Běloruska.

306600

14.3.2014 8:27

Dokončení

xhv111 178.?.?.?

Horká fáze

V západní části Ukrajiny už dochází k otevřenému teroru, který
by netolerovala žádná státní moc nikde na světě - především ne ve
Spojených státech. Jsou násilně obsazovány administrativní budovy
vládních úřadů a policie - a podobně jako při bolševické revoluci v
Rusku přebírá moc samozvaný svět lidových komisařů. Přesto jsou nadále
ukrajinské instituce a demokraticky zvolení představitelé vyzýváni
Západem, aby "respektovali lidská práva". Lépe už to snad vyjádřit ani
nelze.

Cynický scénář je jako vždy jednoduchý: Pokud se nepodaří
ovládnout celou Ukrajinu, je třeba vyvolat krvavou občanskou válku a
vraždit představitele legálně zvolené státní správy. Pak udělat
"mírovou konferenci", kde se politickým nátlakem dotvoří, co se
nepodařilo zbraněmi. Stejné představení se stejnými rockefellerovskými
režiséry, byl naposledy použit v Sýrii. A pro velký úspěch se cirkus
přesunul o kus dál. Má jedno velké riziko:
Nikdo neví, kdy z "lokální show" přeskočí jiskra a konflikt se
rozšíří a stane se "neřiditelný". Co by se dělo pak, raději
nedomýšlet.

Mezinárodní revolucionáři kráčejí na Ukrajině po velmi tenkém
ledě. Pokud se proboří, záplava nemine ani nás. [bliji]

306601

14.3.2014 10:00

Přišel čas

ascharad 90.?.?.?

na válku.

306605

14.3.2014 11:49

Rusko neobsadilo jiné státy bez provokace?

poldaj 46.?.?.?

A co Abcházie a Jižní Osetie?Rozdali ruské pasy a už je mazali chránit.
Gruzie není cizí stát?a co Čečena,tam válčí doteď stejně jako kdysi v Afghanistánu a všude kde se dalo...
Máte nějaké pomýlené hlavičky....

306614

14.3.2014 16:41

RE: Rusko neobsadilo jiné státy bez provokace?

Malý a zvedavý 46.?.?.?

Reakce na 306614

Abcházia a Južné Osetsko nikdy neboli súčasťou Gruzínska, až Stalin tieto regióny k nemu pričlenil. To, čo robili Gruzínci s Abcházcami a Osetmi je porovnateľné s tým, čo robili Amíci s Indiánmi alebo Maďari s našimi predkami za monarchie - násilná asimilácia, rušenie národnostného školstva, nútené zmeny mien na gruzínske atď.

306641

14.3.2014 19:31

RE: Rusko neobsadilo jiné státy bez provokace?

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 306614

Nemohu jinak,...dámy a administrátor mi jistě /snad/promine - Ty blbče,než se začneš k něčemu vyjadřovat,tak si o tom zjisti důležitá fakta.....jak je vidět o tom co píšeš víš úúúplný a velký Hovno....Je zcela evidentní,že patříš mezi Voly,co táhnou tu rozvrzanou politickou káru našeho parazitického Schláfendrecka a jeho lokaje sernátora Štětiny.Něco tak nízkého,nekvalifikovaného a poplatného dnešnímu "informačnímu geoblsismu" tu už dlouho nebylo....

306667

14.3.2014 12:40

Malý jsou zlí, protože na velké nestačí.

hell 188.?.?.?

No však to je normálka, že jedni druhým mohou rozkopávat bábovičky na pískovišti a dělat si co chtějí a druhá strana nesmí ani ceknout. Konečně došlo na situaci, kdy fakani z dobrých rodin zjistí, že ulice na takové jednání není zvyklá. A Vova je kluk z ulice.

306620

14.3.2014 14:07

asi by nás měli osvobodit taky

poldaj poldaj (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Asi by nás taky měli osvobodit,protože podle reakcí rádoby lidí(protože takovéhle reak ce nemohou mít lidé)by bylo zase dobře pod Ruskem.Oni tam mají daleko vyšší životní úroveň než my,všd je tam lepší,a u rčitě by bylo to samé u nás,kdyby tady od 68´zůstali ,vždyť to jsou bratři!!!Oni nás nikdy nenapadli,jen nám pomáhali,jako pomáhají svým občanům(sice jsou to občani ukrajiny,ale to nevadí protože všichni co mluví rusky jsou Rusové).
Už se na to těším,nabrateské objetí a izolaci od šeredného západu a USA..... [velký smích] [velký smích] [velký smích]

306629

14.3.2014 18:52

RE: asi by nás měli osvobodit taky

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 306629

Pro jednoduché povahy historie začala v r. 68, a zřejmě tam i skončila. Ten hodný západ nerozpoutal předtím 2 světové války, ani neřádil v tom samém 68r. ve Vietnamu, nepřepadl Irák ani Libyi atd.atd. - škoda slov, kdo má hlavu v pořádku, to všechno dávno ví.

Kdo nezaregistroval, že už není Varšavská smlouva, RVHP ani Sovětský svaz, ani že komunisty v Rusku už nevládnou - ten je správný modrokomsomolec, politicky korektní presstitutka.

306661

15.3.2014 2:43

Bude další ami válka?

levita 89.?.?.?

http://aeronet.cz/forum/portal.php

306695

17.3.2014 17:01

Podla tejto situacie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

na fotke asi Amerika
http://atnews.org/_nw/135/75285435.jpg
Samantha Power obtazovala Vitalija Curkina.
http://politikus.ru/events/14916-napadenie-v-oon-n...

306875

18.3.2014 4:53

Internacionalisti na pochodu,co nedosahl komunismus,tak udela "demokracie.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Jmeno politik,je odvozeno od slova ,POLY, coz znamena ve vyznamu "MNOHO" a slovo "TICK-TIK,Kliste , znamena ,krev pijici paraziti.
Dnesni paraziti maji podchyceny pomalu cely svet v ramci informovanosti verejnosti,jinymi slovy,ktestansky svet v ramci medii si ani neskrtne,je zcela paralisovan a manipulovan,jak je elite zapotrebi.
Jaky to ma dopad na Rusko a Ukrajinu a cely svet ,vidime denne na nasich TV,kde se nam rekne malo a nebo skorem vubec nic,prazdna slova a nebo rec politiku o nicem a vsem,je nas denni chleb,tak,rikajic.
Zatímco Židé a ukrajinští komunisté bojovali o moc, zbytky nacionalistických sil byly roztříštěné do půltuctu skupin a poměrně neschopné činnosti. V polovině 20. let začaly tyto skupiny formovat volnou koalici, podnětem k těsnější spolupráci však byla až vražda Symona Petljury v Paříži v roce 1926.
Sholom Schwartzbard-co by hrdina pro zidy,ale,pro Rusy je to vrah,terrorista,jak by jej nazvali dnes,ovsem ne Spojene Staty Americke.
Jeho vrahem byl Šolom Schwartzbard, ruský Žid a recidivista. Schwartzbard – na jehož počest je pojmenováno několik ulic v Izraeli – prohlašoval, že Petljura vedl „pogromy“ na Ukrajině, během nichž bylo zabito několik jeho příbuzných. Dva tehdy nově vzniklé ukrajinské nacionalistické časopisy, Polnice („Сурма“, Surma) a Budování národa („Розбудова нації“, Rozbudova nacii), pomohly Petljurovou obranou sjednotit hnutí a odsouzením faktu, že „všichni Izraelští“ přispěchali na Schwartzbardovu obranu. Jak zaznělo v jednom z článků Surmy během procesu se Schwartzbardem: „vyšlo najevo, že nikoli jen židovské krevní pouto, které přikazuje každému Židovi bránit spoluvěrce … ale také židovská morálka nařizuje Židům užít veškerých dostupných prostředků k dosažení jejich cílů.“ 14]
Další článek v Polnici zdůraznil, že „židovské chování k ukrajinskému lidu zplodilo nenávist Ukrajinců vůči Židům“ dodávaje, že „namísto teatrálních gest a prolévání slz by se měli Židé a obránci a podporovatelé Schwartzbarda by se měli kát a uznat částečnou odpovědnost za pogromy.“ 15]
Podle ,vyse uvedeneho prikladu,vlastne krestan,bily obcan celi mafii mezinarodniho charakteru a podle toho budou utvoreny dejiny a literatura na urovni politiku klanici se hollywoodu.
Volodymyr Martynec, člen OUN – a na přelomu 20. a 30. let šéfredaktor jak Polnice, tak i Budování národa, uveřejnil v roce 1938 zvláštní přílohu na téma „Židovský problém na Ukrajině“, který byl později rozšiřován OUN jako samostatná publikace. Martynec v ní psal: “…naši Židé jsou z politického hlediska nepřátelský, ze společensko-ekonomického parazitický, z národního a kulturního nebezpečný, z morálního a ideologického rozkladný živel … a z rasového hlediska nevhodní k míšení či asimilaci.“ 21]

306903

19.9.2014 17:02

Rozumný člověk se podívá,

Gattolino 88.?.?.?

co zůstalo po SSSR a co zůstalo po západních zemích. Třeba KLDR versus Jižní Korea. NDR proti NSR. ČSSR proti Rakousku. Rusko je bohužel stále ten "Temný pán", a bude jím, dokud se nezbaví svého imperiálního komplexu a nepřestane si myslet, že je něco lepšího než ostatní.

317730

8.2.2015 18:45

Okupant a diktator

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

LEN DEBIL NIKDY NEPOCHOPI, ZE NAJVACSIM DIKTATOROM, OKUPANTOM A TERORISTOM NA TEJTO PLANETE JE USA !!! STACI OVLADNUT UZ LEN RUSKO A CINU A CELY SVET JE LEN AMERIKA !!!

326636

Příspěvků: 56

13.03. 02:55 ignorek  Tak to je tak to je...
13.03. 08:49 michalll  Dobrý článek
13.03. 09:04 Luko  RE: Dobrý článek
13.03. 09:28 nemam  RE: Dobrý článek
13.03. 09:34 benislav  RE: Dobrý článek
13.03. 09:36 stefan  RE: Dobrý článek
13.03. 12:20  PSYCHOPAT.
13.03. 13:36 ROMAN1  RE: Dobrý článek
14.03. 06:19  RE: Dobrý článek
15.03. 11:53  RE: Dobrý článek
14.03. 09:38 Olas  RE: Dobrý článek
13.03. 11:34 Dunn  Kdo hodil první atomovku na lidi?
14.03. 06:26  RE: Kdo hodil první atomovku na lidi?
13.03. 13:00 ppppp  Rusko asi hrá ďalej
13.03. 13:00 r.m.  Někdo se jich snad na něco ptal?
13.03. 19:26 slak  RE: Někdo se jich snad na něco ptal?
14.04. 00:26 Trust no One  RE: Někdo se jich snad na něco ptal?
13.03. 13:55 Ješek  Kdo je skutečná agresor?
13.03. 14:59 michalll  To je fór
13.03. 17:07 Droan  Nacionalisté Ukrajiny
13.03. 17:27  RE: Nacionalisté Ukrajiny
13.03. 20:37  RE: Nacionalisté Ukrajiny
14.03. 06:37  RE: Nacionalisté Ukrajiny
14.03. 09:26 Botičky od Diora  Bandité stříleli z kanceláře tzv. velitele Majdanu
27.04. 18:03 absurd  RE: Nacionalisté Ukrajiny
14.03. 11:08 Erwin  RE: Nacionalisté Ukrajiny
14.03. 12:20 steve  RE: Nacionalisté Ukrajiny
14.03. 13:43 Erwin  RE: Nacionalisté Ukrajiny
14.03. 16:27 nz  RE: Nacionalisté Ukrajiny
14.03. 17:43 dub  RE: Nacionalisté Ukrajiny
13.03. 17:37  Samostatná Podkarpatská Rus
13.03. 19:37 anellus  RE: na příspěvek Samostatná Podkarpatská Rus
14.03. 00:47 kosh  RE: na příspěvek Samostatná Podkarpatská Rus
14.03. 06:44  RE: na příspěvek Samostatná Podkarpatská Rus
14.03. 06:56  RE: Samostatná Podkarpatská Rus
14.03. 19:33 tomserv  RE: Samostatná Podkarpatská Rus
15.03. 23:55  RE: Samostatná Podkarpatská Rus - Kaplan
13.03. 19:09  Ceho jsme se z te demokracie dockali ????
13.03. 19:30  Krym-Kosovo-Palestina-Golany
14.03. 07:04  RE: Krym-Kosovo-Palestina-Golany
14.03. 08:19 Pepan  Zajímavé video
14.03. 08:24 xhv111  Myslím si že
14.03. 08:26 xhv111  pokračování
14.03. 08:27 xhv111  Dokončení
14.03. 10:00 ascharad  Přišel čas
14.03. 11:49 poldaj  Rusko neobsadilo jiné státy bez provokace?
14.03. 16:41 Malý a zvedavý  RE: Rusko neobsadilo jiné státy bez provokace?
14.03. 19:31 Emil Robot  RE: Rusko neobsadilo jiné státy bez provokace?
14.03. 12:40 hell  Malý jsou zlí, protože na velké nestačí.
14.03. 14:07 poldaj  asi by nás měli osvobodit taky
14.03. 18:52 ignorek  RE: asi by nás měli osvobodit taky
15.03. 02:43 levita  Bude další ami válka?
17.03. 17:01  Podla tejto situacie
18.03. 04:53 Robert Nohejl  Internacionalisti na pochodu,co nedosahl komunismus,tak udela "demokracie.
19.09. 17:02 Gattolino  Rozumný člověk se podívá,
08.02. 18:45  Okupant a diktator

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 954 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 4

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 6

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,95 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,76 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,56 Kč
1 unce stříbra
548,09 Kč
Bitcoin
760 240,34 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 595