Diskuze k článku

Střet civilizací podle Vladimira Putina

Příspěvků 83

17.12.2013 2:53

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

No, Vladimíre (Putine), nejdřív jsem Ti moc nevěřil, myslel jsem, že jsi jeden z těch ze Západu placených, ale zdá se že to myslíš vážně a stojíš na správné straně, takže Ti držím palce.

300868

17.12.2013 11:44

RE: Model Putinovho tímu

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 300868

Videl by som to skôr ani nie ako "clash" civilizáci,
ale ako širší význam tohoto pojmu..stretnutie.
Stretnutie starého toro-biblického(otrokárskeho) modelu a jeho derivátov s novším a snáď lepším konceptom samoriadenia spoloCnosti.

T.j. stretnutie starými EgojElitami ošéfovaných, pôvodne veľmi humánnych relígii..
a spomínaného Putinom prezentovaného objemnejšieho, bezpečnejšieho modelu.
Isto..dá sa nájsť na prvý pohľad zopár antagonizmov, no pri druhom-treťom zaostrení..

Ono tí starí vojaci "Pt´h" boli, sú siní egoisti, no obety, ktoré porobili po svete neboli ani tak zo zloby dňa, ako podľa ich pohľadu z nevuhnutnosti. Nevideli možný aternatívny postup..

Veď pre každého ťažké býva vystúpiť zo svojho systému a i tandem môže "zhrdzavieť", či vydrať si kolieska a bežať naprázdno..

Alebo ho vpyvom vonkajšieho tlaku Ni(e)kto príliš roztočí a kolieska šmykom proste urve..
Myslím..a nie len ja..že rozumnejší zo "starých" sa skôr tešia, že "v tom" nie sú viac samy.

Ostatne.. každý Človek vie, že čím viac konštruktívnych hláv so spoločnou "rečou", tým viac rozumu.
Súborný intelekt vyzerá byť aj jedným z pravdepodobných cieľov druhu Homo sapiens sapiens.

300893

19.12.2013 12:24

RE: Model Putinovho tímu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 300893

Člověk, ta "dvoumoudrá nahá opice", ta ten "souborný intelekt" prostě potřebuje z jednoho prostinkého důvodu. Je nuceně tvorem společenským. A proč?

Jsa svojí DNA upraveným modelem z pozemského tvora lidoopa, bylo jeho posláním být vypěstován pod kuratelou svého Stvorstva v inteligentní rajskou bytost. Proto byl i svojí výbavou těm rajským podmínkám poplatný, tedy má dodnes mizernou termoregulaci a dodnes nemá potřebné obranné ani útočné "nářadí" proti žádným predátorům, ani živočišné kořisti.

Pak ale došlo k tomu co Bible popisuje jako porušení zákazu a jeho vyhodnocení za chybu v záměru s tím, že tomu návodci bude nadále člověk ztrpčovat jeho existenci vyhoštěním na Zemi, s podmínkami od rajských přímo ďábelskými, které byly nejspíš i tím návodcem zde vytvořeny, pro jeho pojem forem oživené hmoty s potravinovým řetězcem.

No a tak se ti dva - člověk i jeho pokušitel - již drahně let vzájemně oblažují svými podařenými taškařicemi, z nichž je občas tomu shora na to kočkování přihlížejícímu Stvostvu tak nechutno, že sešle na Zemi nějakou tu nebeskou událost, jako bylo zalednění, nebo posledně ta potopa a pořád doufá, že to co člověku nadělil do toho mezi ušima, to že z něho nakonec tu inteligentní bytost jednou taky, sice s odřenýma ušima, ale přece jen nějak vyšlechtí. Zatím ovšem, jak všechny ty "dvoumoudré nahé opice" zajisté dobře ví, tak marně.

No já tedy nevím, ale ta trpělivost s tím dosud marným očekáváním možná není bezbřehá a aby to nebylo s těmi postihy tak fádní, bude ten příští místo zalednění "zateplený", jak je vidno už i z těch letošních vánoc, slibujících sice teplotu 10°C, ale plus a ne jak se na řádnou zimu sluší, mínus. Není snad nutno dodávat, že podobný posun v létě by ta civilizace stěží rozdýchala a tak to Putinovo poselství je možná tím posledním co lze ještě udělat, protože ta existence Stvorstva, ta je již i materiálně nezvratně prokázaná. A oznámení k čemu jsou ty pyramidy v Gíze, to je nejspíš JEHO poslední vztyčený varovný prst. [mrknutí jedním okem]

301033

17.12.2013 18:18

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 300868

Viděl jsem to úplně stejně. Nejdříve se mi Putin moc nelíbil. Bylo to ale možná způsobené tím, jak ho prezentovala mainstreamová média. Nyní když vidím, jaké má Putin postoje k světovým událostem, začínám mu věřit. Věřím že se Rusko stane protiváhou k tomuto šílenému západnímu systému.

300911

26.12.2013 16:13

RE:Slova, slova, slova

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 300911

V Bibli se lze dočíst, že na počátku bylo slovo.
Já bych to doplnil, vždy je na počátku lži slovo!
Těžko si lze představit, že ruský car vystoupí s projevem - hoši, naše parta co je tu u moci chce svoji moc udržet za každou cenu a jak jste se mohli v minulosti přesvědčit, žádný svinstvo nám není dostatečně svinský pokud povede k upevnění naší moci.
.....
Potom nezbývá, než se podívat, kdo to tu ruského cara oslavuje a zeptat se proč! Jestli to nebude tím, že ti co tahají za nitky za Putinem a Obamou jsou ti stejní hoši. Na to, aby se semleli ti ostatní, musí být ty mlýnský kameny dva a točit se opačným směrem.
A hlupáčci budou volat Spáártáá a Banííček a vzájemně si rozbíjet hlavy....

301418

18.12.2013 14:43

RE:

mtk 88.?.?.?

Reakce na 300868

"zatímco anglo-sionistická říše je v podstatě „bez hodnot“
"ústřední role spirituálních a náboženských hodnot, jasné prohlášení, že „dobro“ a „zlo“ existují a že by neměla být zaměňována, a zlu by nemělo být dovoleno zvítězit nad dobrem."
"konzervativní spiritualita"

No, těžko říct, zda toto měl Putin na mysli, nebo se jedná o chorobné dedukce autora článku, každopádně tyto teze nahánějí hrůzu. Sekularizace západní společnosti je jedním z největších přínosů v dějinách lidské civilizace. S podstatnou částí kritiky Západu lze souhlasit (je-li myšlena upřímně, což je ovšem diskutabilní), avšak tady toto podloudné a opětovné vkrádání "státního náboženského dogmatismu", je třeba odmítnout. V této věci jsme ve středověku už byli, tak proč znovu zpět? [oči v sloup]

300957

18.12.2013 20:34

ale ale

Nezalezi 92.?.?.?

Reakce na 300957

vsak ked vznikne Pyrenejsky a Ostrovny kalifat, tak ti nejaky Muhammad alebo Jusuf ukaze, co je to sekularita...

krestanstvo postavilo Europu, vsetko moderne a europske, co urobilo Europu Europou vzniklo v stredoveku, najvacsi rovoj umenia, stavitelstva vladol v Europe kym Europa bola dosledne krestanska. Stredoveka gotika je doteraz vrchol stavitelstva, od nej sa stavebne styly iba opakuju a modifikuju.

Kazdy, kto odmieta krestansku Europu odmieta civilizaciu a pripravuje podu pre mohamedanov.

300972

19.12.2013 0:16

RE: ale ale

vvv 108.?.?.?

Reakce na 300972

"Sekularizace západní společnosti je jedním z největších přínosů v dějinách lidské civilizace"

No tak s tim ja taky nemuzu souhlasit. Pravda, cirkve drancovaly lidi i zem. Ted to delaji taky sekularisti. Velka to vymozenost! [překvapení]

300977

19.12.2013 9:15

RE: ale ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 300977

"Pravda, cirkve drancovaly lidi i zem. Ted to delaji taky sekularisti"
sekulární společnost je mnoho-názorová a hlavně "lidová", církev je společnost spřísahnaců, v tom je ten základní rozdíl, ať se staví katedrály, nebo drancuje, je to jedno....
celý svět se snaží napodobit západ (což ale půjde velmi těžko), který ovšem vznikl intervencí východu a řecké kultury a pohansko-křesťanskou syntézou, obdivuje ho a nenávidí jednoduše proto, protože ohrozil nesekulární kultury svou sekularitou a sekulární svou nesekularitou, je prostě vším, a v tom má kritika článku pravdu, když poukazuje na to, že nemá "hodnoty", je v tom totiž i ideologický pragmatismus, který hodnoty používá a zneužívá ve svůj prospěch jak jen to je možné... ale to není nic, co by tu nikdy nebylo, tohle je nám prostě vlastní a dělá nás to agresivní a tzv. úspěšné, ale nedělá nás to asi "lepšími lidmi"...
jenže jak to ohodnotit, co je "lepší", to lze jen stanovenými dogmaty, a ta se pak stanou brzdou, a ta jejich temnější stránka bude vždy a stále zneužívána právě vládnoucí hrstkou proti armádě poslušných...
máme vůbec hromadně na výběr?
myslím, že jen s velkými obtížemi, proto si aspoň udržujme právo na svůj názor [smích]

301012

19.12.2013 16:54

RE: ale ale

vvv 184.?.?.?

Reakce na 301012

Toz mnohe je, jak to rikate. Ale nesekulariste nejsou jen prislusnici cirkve. Jsou to (dnes bezpoctu) lide, kteri se v organizovanych cirkvich neangazuji, a casto jsou uplne proti nim. Jsou to proste lide, kteri jsou duchovne zalozeni.

Pausalni odmitani duchovnosti, to je zase jiny typ zamlzovani situace. Jak ohodnotit, co je lepsi? Jednoduche. Lepsi je spolecnost, ktera brzdi lidi, kteri nemaji zabrany proti agresi vuci druhym. A ten vyber, ten mame kazdy z nas. (Hromadne, ano, to je problem, ale myslim resitelny.) [smích]

301052

19.12.2013 19:54

RE: ale ale

mtk 88.?.?.?

Reakce na 301052

Sekularismus je postoj spočívající v tom, že státní moc, státní instituce a stát sám mají být nezávislé na náboženství a náboženském uvažování (+- Západ). Opakem sekularismu je teokracie, způsob vládnutí úzce spjatý s náboženstvím (+- Východ včetně Ruska).
V sekulárním státě se můžete duchovností dávit dle libosti, nikdo vám nevnucuje myslet neduchovně. A po odmítačích duchovnosti je vám houbeles.

301061

19.12.2013 20:52

RE: ale ale

vvv 184.?.?.?

Reakce na 301061

Aha. Tedy trochu jine, nez sekularni kultura. Tak se tady pru o nic. Jenom by bylo taky dobre rozdeleni vedy a statu, a financniho systemu a statu.

Stejne ten stat to nabozenstvi pustil k vode jen proto, ze ztratilo moc. A mocipani vsadili na jine koniky.

301065

19.12.2013 9:47

RE: ale ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 300972

"Stredoveka gotika je doteraz vrchol stavitelstva"
jo ale "stavitelé" byli svou povahou sekulární (tedy světští), gotika je plná severských "pohanských" prvků (víceméně architektura již civilizovaných "barbarů" ), navíc vytvářeli cechy, kde si předávali znalosti, jak nově nabyté, tak ale i staré (čerpalo se z antiky), a právě tyto cechy ohrožovaly dominantní postavení církve nejvíce a staly se základem čistě sekulární společnosti (viz zednáři - stavitelé)
dnešní "křesťanský svět" je záměrně sekulární a západ byl nějak sekulární vždy, a také západně laděná část katolické církve tuto sekularitu vehementně podporuje (a vždy podporovala), nesekularitu představuje právě jednota "trůnu a oltáře", což je v očích záp.církve "byzantismus", a svým způsobem despotismus staroperského ražení...
"vládce spasitel" je sice hezká vize, ale naproti tomu může být vykoupená realitou "vládce šílence"
byl to právě sever itálie, který se vzhlédl v antickém ideálu republikánství, a tamní biskupové začali na konci starověku brojit proti císařství a byly to "renesanční" papežové, kteří gotiku nazvali posměšně "gotikou" podle severských barbarů a začali ji křísit řeckým antickým ideálem (gótové původně sloužili jako voj. jednotky u byzantského dvora a tam se kdysi pořímštili)
a klasicismus? už jen ten samotný název hovoří jasně (klasika je řecký prototyp)
Kazdy, kto odmieta krestansku Europu odmieta civilizaciu a pripravuje podu pre mohamedanov.
to je samozřejmě nesmysl, evropa byla neskulární vždy a čistě teokratická jen místy a víceméně formálně, i ještě Karel IV se snažil bojoval s "pohany" (a nejen v čechách) a všelijakými kacíři po celé evropě, dokonce v čechách byla území, kde se snad téměř nikdo ke křesťanství nehlásil, na což pozval inkvizici, která "odpadlictví" měla řešit, důsledky na sebe nedaly dlouho čekat...

301015

20.12.2013 22:15

RE: ale ale

Clinton 178.?.?.?

Reakce na 301015

Keď stavali mešity, tiež boli sekulárnymi? Nespájaj dokopy staviteľstvo a náboženstvo. Jeden stavia, iný si objednal a má dohľad. Ty chceš náboženský rozkol a vojnu vidieť všade, ak nezbadáš ani jej tieň, tak si ju vymyslíš.
Sekty kamenárov vznikali v protestantskom Anglicku, šírili bájky odvodzujúce ich prácu na bedrách predchodcov, akých mali len čiastočne, nie každý architekt bol členom lóže a nie každý architekt musí byť na kordy s kňazmi. Ak by sa lóže prihlásili k odkazu námorníkov, tak by si písal, ako nespútaný námorník, večný tulák, stále v pohybe chce prevrátiť ducha spoločnosti a nahradiť pápeža.
Západ nepredstavuje jednotu ani dnes, a v minulosti bol väčšmi rozmanitý, a nie komunisticky nudný s jedným pohľadom, čo ty vidíš ako sekulárne, je vzbura proti pápežovi, odklon od náboženstva, týkala sa malého územia Európy a iba jedno náboženstvo nahradili iným, ale svetskosť v dnešnom ponímaní nemá dlhé trvanie.
Západne ladená časť katolíckej sekty má byť kto? Katolíctvo zaniklo, a práve preto môžu podporiť sekularizmus, pridať sa k búraniu, protimodernistická prísaha bola napísaná pred 100 rokmi, je zrejmé, že sa jednalo o inú cirkevnú organizáciu, ako tú čo ju ty nazývaš katolíckou dnes.
Cirkev stojí nad každým, aj nad cisárikom, nebola to politika Cirkvi, ale svetskej moci, že sa pokúšali Cirkev zoštátniť, aby ju pripútali pod svoje chápadlá. Mnohí cisárikovia boli zločinci a kacíri, filioquisti a uniati, takže domnelé spojenie trónu a oltáru prebiehalo jedine v ich hlavách, alebo v predstavách heretického Ríma o nich, alebo najpravdepodobnejšie, v pochybnom, lživom výklade dejín, mimoriadne rozšírenom a zahlcujúcom pravdu.
Svätá Cirkev nepotrebuje moc, ani panovníka, žije si mimo brány etatistického teroru. Svetskí ľudia ju chcú zapojiť do svojich plánov, ale ich túžby nie sú dogmami Cirkvi, pretože hlavou Cirkvi je Christos, nie cisárik, ktorý nie je ani majiteľom Cirkvi. Takže byzantinizmus je protikresťanská heréza, nenavlačuj prekonané bludy.
Cirkev je živá a večná, nie je odkázaná na milosť cisárikov, cisárik sa obmieňa a žiaden z nich nie je viac ako kňaz v najposlednejšej dedinke.
Góti sa porímčili? Čím? Že začali rozprávať po etrusky? Najprv by to, čo sa nazýva Rímom muselo byť presne zadefinované, že či náhodou to rímske nie je v skutočnosti karthágske, a či to karthágske sa nepresunulo z Byblosu a do Byblosu to doniesli nomádi z ÚRu.
Predsa ak by boli pridelení k byzantskému dvoru, tak by sa museli pobyzantčiť, alebo Byzancia je stále rovnakým Rímom? Je nový Rím zároveň starým Rímom, prečo by mal byť novým, ak by sa ničím nelíšil, ak porímčenie by malo rovnaký priebeh?

301153

20.12.2013 22:16

RE: ale ale

Clinton 178.?.?.?

Reakce na 301015

Ty pokladáš každú vládu ak nie je teokratickou za sekularizmus, potom máš pravdu, ale náboženstvo nie je teokratické v politickom zmysle, pretože jeho poslaním je zachrániť dušu, aj keď pápeži viedli politiku, tak ako svetskí panovníci, a nie ako náboženskí predstavitelia, pretože v sebe skĺbili dvojaké právomoci, ale svetská moc pápežov nie je náboženskou mocou.
Sekularizmus nie je novinkou, ten dnešný je zúrivo antikresťanský, leninský, neznášanlivý, prevrátil spoločnosť, ten predchádzajúci si žil v súlade a súhre aj s pápežom.

301154

19.12.2013 22:54

RE: ale ale

eddie 93.?.?.?

Reakce na 300972

najvacsi rozvoj stavitelstva a vedy bol v Europe v casoch arabskej vlady na Pyrenejskom poloostrove [mrknutí jedním okem]

301082

20.12.2013 10:25

RE: ale ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 301082

španělsko je předevšim katolické baroko... ale má to samozřejmě háčky
katedrála?
http://www.articulosweb.net/blog/wp-content/galler...
nebo mešita
http://3.bp.blogspot.com/-_mfZgkdNHUw/UMoBXx-d0OI/...
aniž bych chtěl nomádům upírat stavitelské dovednosti, přece jen..
http://www.historvius.com/userfiles/Cathedral-Mosq...
http://www.livius.org/a/spain/cordoba/cordoba_mile...
co když jsou to všechno starý římský temply [mrknutí jedním okem]

301118

20.12.2013 13:27

RE: ale ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 301118

dovolim si oponovat, napr. v 10.-11. storoci krestanstvo sprevadzala doba temna mysle i ducha, kym z muslimskych kalifatov prichadzali slobodne myslienky, pokrok v lekarstve, filozofii (nadviazali na Grekov, napr. Aristotela, ktorych myslienky papezski dogmatici povazovali za herezu) atd. Tazko porovnavat Mezquitu s katedralou ked medzi nimi mame pol tisicrocia [smích] Slavne krestanske stavby vznikli v drvivej vacsine az po vyhnani Arabov zo Spanielska, v Andaluzii casto z muslimskych popvodnych stavieb (samozrejme tie tiez obcas neboli povodne ale boli to prestavane anticke alebo krestanske stavby [velký smích]) takze tazko predikovat, kto by postavil lepsie, krajsie, praktickejsie alebo ake stavby, ked v 13. storoci tam uz stavali len krestania [smích]

Inak mal som moznost vidiet muslimske stavby od Granady, Cordoby a Seville cez Maroko, Tunisko, Egypt az po Jordansko, a v mnohych ohladoch sa mi ich stavitelsky styl a celkovy koncept zda ovela lepsi nez krestansky goticky. Je to vzdusne, posobi to lahko, ladi tam svetlo, exteriery, vsade je v strede ako hlavny prvok voda...

Samozrejme Rimania a pred nimi Greci vytvorili tiez krasne veci, hlavne ak clovek uvazi ze su 2000 rokov stare. Nedivim sa ze krestanstvo prebralo tolko veci z antiky, vratane stavieb [mrknutí jedním okem]

301126

20.12.2013 16:26

RE: ale ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 301126

Nedivim sa ze krestanstvo prebralo tolko veci z antiky, vratane stavieb
ale to samé ti muslimové, ostatně je to jen transformovaná forma křesťanství, co zůstalo po byzanci, včetně celé té helénské kultury, akorát se v tom objevil arabský živel, ovšem ten kompletně všechno převzal od byzanticů, svědčí o tom i arabské kroniky, nejdřív se to pokoušeli zničit, nakonec se na to adaptovali
od Granady, Cordoby a Seville cez Maroko, Tunisko, Egypt az po Jordansko
ano, je to v hranicích antického impéria, tady př. jordánsko
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Arch_of_Hadrian_...
u nedotčených staveb je to markantní, kdo byl jejich autorem [smích]

301135

20.12.2013 23:04

RE: ale ale

Clinton 178.?.?.?

Reakce na 301135

Rímske? Pred dobytím Ríma tam žili levy?
Indonézania sú tiež nomádi, arabskí nomádi? Najprv musíš dokázať, prísne vedecky, že mešita je náboženskou stavbou, že ju navrhli a stavali výlučne preverení moslimskí nadšenci, a nie projektový ateliér na objednávku.
Ďalej dokumentuj, že „moslimovia“ v Španielsku boli nomádi, ale arabskí nomádi, ktorí netúžili po ničom inom, ako sa presťahovať tisíce kilometrov.
Jediné čo by sa v Andalúzii mohlo vidieť ako moslimské je vláda, ale moslimov v Španielsku bolo podielom vždy málo, obyvateľstvo moslimské nie je, preto novodobí islamizátori sa ho snažia preukázať stavbou mešít.
Myslíš, že sa dajakí pomorania presťahovali do švédska, keď je tam toľko lutheránov? Púštni Arabi došli až do Mali, keďže aj tam žijú moslimovia?
Ty si vymyslel niečo obdobné ako stránka, proti ktorej vystupuješ, vymyslel si Araba, Araba moslima, veľkého pútnika kontinentami, ktorý je prítomný všade, ale moslimské náboženstvo prijíma iba on Arab, všetci ostatní islam odvrhli. Kto jediný je moslimom v Andalúzii? Arab, a čo berber? Takých zrejme nepoznáš.
Aj ten arab nie je v skutočnosti arab, ale byzantínec, lebo od nich vraj všetko prevzal a jediné spojivo s arabskom je islam.
Arabské kroniky si čítal, alebo len preludy sprostredkovateľov?
Aký máš postoj k autorskému zákonu, nemajú príliš málo zamestnancov, nemal by úrad najať nových ľudí? Predsa ak Arabi nič podľa teba nevymysleli, všetko je vraj helénske, vraj byzantské, tak museli porušiť toľko licencií.
Najprv chceli zničiť, potom si osvojili, veľmi smiešne. Berieš arabov alebo moslimov veľmi kolektívne, kto chcel zničiť a kto chcel adaptovať?
Helénska kultúra nie je aj tak jedinou kultúrou, ale džungľou kultúr, nie je synonymom gréckej v samotnom grécku, takže aj púštni Arabi sa zapojili do helénskej kultúry. Ak by sa neobjavil islam, pokladal by si aj Arabov za súčasť helénskej kultúry? Kto by potom žil na severe Afriky? Ak tam vidíš iba Arabov.

301158

20.12.2013 22:29

RE: ale ale

Clinton 178.?.?.?

Reakce na 301126

Kresťanstvo prebralo z antiky čo? Náboženstvo a stavby sú dve rôzne odvetvia. Nebolo by nič pohoršujúce (v architektonickom zmysle), ak by sa v jednom slohu postavili chrámy všetkých náboženstiev. Kresťania neprevzali z antiky nič, len boli príslušníkmi nového náboženstva, to ostatné nenáboženské, aj staviteľstvo je vlastníctvom všetkých. Čo si zmenou náboženstva majú vymyslieť aj nový postup prác?
Nevyhnali arabov, ale moslimov, Arabi tvárami ostali, len ich ako arabov nevidíš, lebo nepatrili k moslimom. Vlastne v Andalúzii veľa arabov nebolo nikdy, boli to berberi, a berberi žili na oboch stranách Gibraltáru dávno pred narodením šialenca Mohammeda. Jedine sa rozšírilo skazené náboženstvo a aj istá varianta jazyka jeho nositeľov.

301155

24.12.2013 1:00

RE: ale ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 301155

nechytajme sa za slovicka, bavime sa o architekture, cize o stavbach. Nie o nabozenstve.
A co sa tyka preberania, kazde nabozenstvo si casom vytvorilo dost typicky stavitelsky styl, typicke pouzivane prvky ktore nezdielali s inymi, to snad nechces popriet.

Arabov, resp. Berberov, bolo v Andaluzii dost, ved uzinou presli cele berberske kmene...samozrejme dobyvatelov nikdy nebude tolko ako domaceho obyvatelstva, porovnavat to je blbost.
Dost tam bolo aj Zidov a roznych inych narodov a narodnosti. Vladla tam vtedy totiz ovela vacsia sloboda nabozenskeho vyznania a filozofovia, doktori, alchymisti a ini vedci a pseudovedci tam neboli prenasledovani ako napr. vtedy uzemi dnesneho Nemecka, Polska, alebo aj muslimskeho Damasku

301318

19.12.2013 21:11

RE:

Kluk 212.?.?.?

Reakce na 300868

...také jsem si z počátku myslel, že Putin je jen loutka dosazená ruskými Oligarchi aby rozkradli zbytek Ruska, ale hodně jsem se tenkrát spletl. Posledních několik let věřím, že bez člověka jako je Putin, by dnes Rusko asi už neexistovalo, nebo by bylo extrémně amerikanizováno a morálně zkaženo.

"a není divu, že je Putin západní elitou tak nenáviděn, a masami západu tak oblíben (stále více lidí nazývá Putina „vůdcem“ svobodného světa, včetně západu), a to ačkoliv ho korporátní siomédia systematicky démonizují"

...poslední rok si dost všímám při pročítání zahraničních diskusí, že obliba Putina u obyčejných lidí na západě opravdu stoupá, a ani se nedivím, je silným zastáncem tradičních hodnot, tímto postojem si bude postupně získávat více a více sympatizantů po celém světě. [smích]

301068

17.12.2013 3:50

A co když...

usama-1 81.?.?.?

Jednoduše nechají Putina provést poslední manévr, kdy Evropa spadne do rukou Ruska, dojde ke sjednocení a po smrti Putina se dosadí potřební loutky? Osobně si myslím že nejlepší cesta je udržení mocenské, ideologické, myšlenkové decentralizace tak aby množství názorů mohlo vytvářet konkurenci, zřejmě podle Putinovského modelu(což preferuji). Ale pořád myslet na to že tihle šmejdi nespí a vždy můžou přetvořit vodu v hnuj...

300872

17.12.2013 4:22

prosba o jazykovou korekci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Opravte si prosim to treti slovo v clanku na byli, bije to do oci. Diky

300873

17.12.2013 9:40

RUS

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

...nejen papež věděl, v čem je hrozba pro ty, kdo kdysi dávno ukradli vědu o písmu (= o jazyku), kterým lze řídit chod světa. Sanskrt byl jazykem technické inteligence v Atlantidě, ten se v indoevropské civilizaci rozdělil na "kreslící" jazyk (Čína) a hláskový "sanskrt" (Indie). Vývoj jazyků v Euroasii pak vyústil do ruštiny (do spojení obrázkového a hláskového jazyka).
Původní evropské jazyky převálcovala latina, důmyslný nástroj vnitřního propojení hebrejštiny a sanskrtu.
Je třeba přijmout tvrzení, že v Atlantidě existovaly pouze dva jazyky, jazykem mocných byla předchozí=atlantská forma hebrejštiny, jazykem technické inteligence a k ní navázané pracující populace byla předchozí=atlantská forma sanskrtu.

Dalším krokem je prolnutí latiny do evropských jazyků - a s tím související expanze Evropy do vzniku kolonií po celém světě. Historicky nedávným návazným krokem je vznik "obchodního jazyka" = angličtiny, ta byla a je podmínkou pro vznik stále dalších kolonii (jazykových [pláč] ). Angličtina spojuje cit pro množství s citem pro hodnotu, pro smysl výměny.
Propojením angličtiny s číslicemi v "oktávách" (bit, bajt) pak vznikly jazyky počítačů. Ty umožnily lidem vstup do říše fantazie (do informačních polí v prostoru)- a tím i vstup do skutečné historie a současnosti dění v galaxii- filmy pouze opakují to, co Verne vkládal do písmenných příběhů.
Posledním krokem ve vývoji jazyků = nástrojů pro řízení populace - bylo propojení "číslicového jazyka" počítačů s povahou (smyslem existence) samotného prostoru. Smysl je dán NENAHODILOSTÍ a SAMOŘIDITELNOSTÍ veškerých kroků (MNOŽIN POHYBŮ) , které spolu vytvářejí dynamiku přírody i naší existence. Tím se dostáváme k jazyku, kterým patrně byla formována existence této galaxie - k češtině.
..vím, že tenhle můj vstup je nestravitelný pro naprostou většinu populace. Ale bylo nutné aspoň stručně popsat proces vývoje nástroje, kterým se každá civilizace řídí- JAZYKA.
Putin a Rusko svým způsobem dokončují proces, který po rozpadu Atlantidy (=potopa) začal v trojici populací: na východě (Čína, Indie), na jihu (Egypt, sídlo moci, byli jsme kolonií Marsu). Třetí populace byla v Americe, tam byla vysazená první i druhá várka "neposlušných obyvatel Marsu". My je známe jako Mayskou civilizaci. Podrobněji si můžete tuhle verzi historie počíst zde
http://www.nejsmeovce.cz/posts/view/21 , do příběhu zapadá stále víc událostí.
...jak pravil Niels Bohr: Příběh (teorie) musí být dostatečně šílený(á), aby mohla být pravdivý(á).....

300880

17.12.2013 10:25

Manželka Nielse Bohra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 300880

do své smrti litovala, ža si v mládí nevzala raději hospodského...

300885

17.12.2013 10:25

RE: RUS

slak 77.?.?.?

Reakce na 300880

Jsou básníci slov kteří vytvoří bohaté obrazy a ne každý je to schopen pochopit a mnozí po svém a někteří nachází i to co tam autorem vloženo být nechtělo i tak to může být interpretováno na většinový názor, prozaitští básníci jsou schopni rozvinou tak bohaté tvary v nichž se ztrácí i oni sami a je možné že výrazové prostředky jim k opisu myšleného nestačí a v knihovnách jejich sebraných spisů by se mohl jatý nešťastník ztratit a bezesporu to může být jalová činnost. Máte určitě pravdu že výrazové komunikační prostředky kultivují myšlení, ovšem ne každý by měl trpělivost na hieroglify, obrázkové písmo?!, i s možným množstevním výkladem pokud není rodilý a mne tedy školství s tupým naboucháváním hodně připomínalo snahu robotizovat i s potlačováním potenciálních variabilních a inklinačních schopnostmi což u lumpů může být pochopeno po jejich a k všeobecné škodě. A teď o tom že pan Putin je bezesporu nadějí pro svět a potenciál přínosu všem a všeho k životu a je vlastně jakýmsi světlem humanity, nikoliv tendence jenom pro jednotlivé fanatiky mamonu a těch kteří jinak než škudlit a hrozit, či posléze škodit neumí. [mrknutí jedním okem]

300886

18.12.2013 9:46

RE: RUS

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 300880

Původní evropské jazyky převálcovala latina, důmyslný nástroj vnitřního propojení hebrejštiny a sanskrtu.
honzo, hebrejština je velice umělá a nepoměrně mladší než latina...
tahle zapadlá a unikátní studie by tě mohla zajímat
https://archive.org/stream/Hebrew.is.Greek/Hebrew_...
není to vůbec snadné čtení, spíš se jedná o suchopárnou srovnávací analýzu, nicméně z toho celkem jednoznačně vyplývá, že hebrejština byla vyvozena z řečtiny, a to poměrně nedavno... asi by to chtělo některé asociace zásadně přehodnotit...
naopak docela velkou příbuznost latina vykazuje i se slovanskými jazyky, i když to na první pohled není tak zjevné [smích]

300946

19.12.2013 0:21

RE: RUS

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 300946

raskolnikove, obávám se, že ta studie podobně jako celá historie Slovanů je vedená kdysi záměrně a dnes nechtěně, setrvačností - jinak a jinam. Nehledě na to, že řečtina má zřejmě také kořeny v sanskrtu a sanskrt v Atlantidě - jazyk "techniků" (řečtina?)a jazyk "dělníků" (sanskrt a později slovanské jazyky) se z původního jazyka této sluneční soustavy oddělil stejnou cestou jakou vzniká každý odborný jazyk - ze slangu a schopnosti nějakým výrazem vyjádřit specifický sled kroků (proces či stav) - je to přeci zcela běžná forma vývoje každého jazyka.
...což mimochodem navazuje i na patrnou příbuznost latiny se slovanskými jazyky. Čeština si dává obzvlášť pozor, která cizí slova přijme (a počeští) do svého slovníku. Na počátku "staroslověnštiny" byl vliv latiny, dnes, na "konci věků" je to vliv angličtiny.
Oba (hebrejština i angličtina) souvisejí se systémovým řešením "kategorie velikosti" (= matematiky). V latině je vztah k ní ukrytý=oddělený, tajný - angličtina matematiku (práci s kategorií velikosti) opět spojila - v nové oktávě (patru, "levlu"[mrknutí jedním okem]. Právě tím osmibitovým bajtem se vracíme k hebrejštině oklikou, tabulkou ASCI.
Vím, že se moje úvahy neshodují téměř se žádnou z předchozích studií, všechny jsou totiž poplatné asociačním řadám, nastaveným "v Babylonu" násilím. Latina i matematika desítkové soustavy se staly úředním jazykem, nic víc. Pro celou Evropu o trochu později také. Asi by dlouho trvalo, než bych vysvětlil, proč jazyk je tím základním nástrojem k řízení myšlení lidí - a tím i k řízení těchto lidí jazykem, který obsahuje do té doby neznámé možnosti. Dnes jsou tím "řidičem asociací" jazyky počítačů. Otevřely nám okno do světů ve vesmíru (scifi filmy), ale zároveň nám ubírají soukromí.
Všechno má svůj důvod. Jakmile znáte potenciál jazyka, můžete události tvarovat s kvalitním odhadem jejich dopadu do myšlení příjemců.
...potenciál jazyka poznáte lépe, znáte-li kvalitu znaků, ze kterých slova skládáme (písmen a číslic). Právě znalost oktávové soustavy vnořené do soustavy desítkové donutila konstruktéry latiny ke změně "latinských číslic" za "arabské/indické/atlantské".

..a o "abecedě lidštiny" (=významu samotných písmen + vliv tvaru znaku na pohyby asociací v myšlení) se zatím ve školách neučíme. A přitom dnešní "ideogramy" jsou jen "součtovým symbolem" pro nějaký možný proces.

300978

19.12.2013 8:37

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 300978

>obávám se, že ta studie podobně jako celá historie Slovanů je vedená kdysi záměrně a dnes nechtěně, setrvačností - jinak a jinam
to se obáváš naprosto zbytečně, myslím, že to ani nebylo nikde publikované (jen pro ty studijní účely), takže o tom má povědomí jen hrstka lidí a "odborníci" to vytrvale ignorují (co taky, přeci nepřiznají, že "křesťanská civilizace" byla vystavěná na semitistickém výmyslu řecko-římských církevníků), tudíž to ani nemohlo proběhnout epochou romantizování dějin, je to "pouze" dostatečný důkaz (a těžko zpochybnitelný), že biblický svět je fikce zrozená nejspíš někdy ve třetím a čtvrtém století (proto také těch několik známých tzv. "židovských učenců" na konci starověku psalo jen řecky), na jejímž základě pak vznikala ta "starověká" židovská (hebrejská) identita, a také to znamená, že latina nemůže být žádný produkt sanskrtu a hebrejštiny... no a samozřejmě z toho vyplývá i mnoho jiných věcí, ale to je samozřejmě až příliš obsáhlé, abych se tu s tim teď rozepisoval...

301007

19.12.2013 12:03

RE: RUS

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 301007

..měl bych se upřesnit - řečtina je směsí původní hebrejštiny - jazyka, který převzali kněží v Egyptě od faraonů. Faraoni byli původně hlídači "kolonie Země", sídlili v "lodi Atniků", kterou my známe jako měsíc. Po převodu vody na Marsu na Zem (potopa světa) hlídači neměli jinou možnost, než vládnout zde na Zemi, jako faraoni.
I když to čtete jako fantasmagorii, tak tato historie dobře zapadá do dějin, které sahají miliony let zpátky.
Ono stačí si udělat ze dvou koleček na osách otáčení model "rotace" měsíce k Zemi - a zjistíte, jaká je pitomost ta údajná rotace. Jenže to by spadla celá fyzika na pr.el, nemají zdůvodnění pro stabilní polohu měsíce k Zemi, všechno přeci musí rotovat, že.....
Ale považovat měsíc za "loď Antiků" - to už nepolkne skoro nikdo - zatím....
Není zájem zabývat se historií, čerpanou v jiné než v betafrekvenci mozku - tedy takové historie, vnímané v čase, kdy máme tuto frekvenci utlumenou v meditaci - kdy vědomí může opustit tělo a cestovat "prázdným" prostorem.

...spoustě lidem spadne bábovička jejich světonázoru o podstatě a postupu, kterým vznikal člověk - kdy na svém prvním vrcholu začal degenerovat (vznik ne/lidských inteligentních světů)- a kdy mnohem později si původní lidé/bozi?/ vytvořili naší planetární soustavu pro další experiment "věčného života". A zdá, se, že se jim/nám ten projekt začíná dařit - i když jinak, než je ochotná většinová populace přijmout. Jde o samořiditelný proces, jehož jsme všichni jen účastníky se zablokovanou velkou částí DNA, soubory množin živých struktur nemají žádného "ředitele", jsme jen množinou lidí v komplexu přírody, navázaného na galaktický datový potenciál....
..no to by asi před Vánocemi mohlo k obveselení stačit, ne?

301030

19.12.2013 12:20

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 301030

řečtina je směsí původní hebrejštiny - jazyka, který převzali kněží v Egyptě od faraonů.
tak to je skutečně nějaká pohádka, leda že by ta "původní hebrejština" byl ten sanskrt (co jsi zmiňoval výše), ale to asi bude těžko, že...
ono sice všechno se vším souvisí, ale zpřeházené souvislosti jsou prostě "zmatek", point je tu v tom "původní" a hebrejština je tu právě a dalece druhotná, jak jsem zmiňoval, a ta srovnání ve studii to potvrzují, prostě "pravěký hebrejec" žije toliko v říši náboženských fikcí [smích]

301032

19.12.2013 13:19

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 301030

No je to vcelku dobrá konstrukce, až na ten Mars. Ona ta terestrická část sluneční soustavy se od svého vytvoření změnila jen co do oběžných drah a sklonu rotačních os a možná i roviny ekliptiky, ale sama velikost planet i jejich rotace, jako nejstabilnější ze všech parametrů, zůstaly na úrovni počátečního impulzu. Mars tak vzhledem ke své malé přitažlivosti a vysoké rychlosti rotace nemohl udržet atmosféru nutnou pro zasetí života a tedy ani ne tu vodu. Ale Venuše, to je nadějný adept na biblický Ráj, pokud na ní byla atmosféra podobná té pozemské. Proč se dnes podobá spíš peklu, to jistě má i svůj důvod a souvisí-li to s člověkem, pak to zapovězení mu cesty na ni postavením archandělů s plamennými meči, je v Bibli docela názorné. [vyplazený jazyk]

S tou Češtinou je pak docela možné, že najde svoje postavení až s šířením poznání o těch pyramidách v Gíze, kdy přijmout jejich dislokaci jako archivaci projektu na vytvoření právě té terestrické části sluneční soustavy, je taky jak se to jeví, šílenost sama. Přece staří Egypťané i když by je dovedli postavit, což neumíme ani my, by sotva mohli mít o sluneční soustavě takové znalosti, jak by musela přiznat i oficiální egyptologie. [mrknutí jedním okem]

301041

20.12.2013 0:07

RE: RUS

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 301041

ony ty moje bláboly do sebe zapadají mnohem líp těm, kdo mají nějaké povědomí o životě bez těla, v době, kdy jsme jen "množinou informací" - bez možnosti vlivu na hmotný svět. ten formujeme pouze v době, kdy máme tělo, kdy jsou v jediném celku pohromadě všechny původní frekvence člověka, schopné měnit tvar a schopnosti "přírodních sil".
V příštím roce by se už měly objevovat ukázky (demonstrace) jiné fyziky, oproštěné od Photoshopu a podobných lákadel.

301087

28.12.2013 1:24

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 301087

budeme hrozne radi ak ich uvidime, potom sa ti pridem ospravedlnit [mrknutí jedním okem]

301457

19.12.2013 22:58

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Reakce na 301030

pri vsetkej ucte. toto je naozaj zmes blabolov pan Janko...

301083

20.12.2013 0:10

RE: RUS

slak 77.?.?.?

Reakce na 301083

Určitě vychází z určitých indicií a to co je neotřelé a nezažité logicky chodí většině proti srsti a sám jsem se přistihl že s úžasem pozoruji naši malou jezevčici a vsadil bych se že je telepatka a nejenom naše trasy chodí podle mých představ i když šlapu za ní bez povelů[smích], ale dokazovat bych to nechtěl a určitě by se mi to nepovedlo. [chechtot] Že lidi jsou mezi savci exoty je zřejmé doslova od pohledu protože bělmo u očí je vidět právě jen u nich, potom u ryb, ale to savci nejsou. Dost spekulací, ale moderní poznatky nevylučují donedávna nemožné věci a ti první zařazující to do souvislostí se mohou mýlit a nemusí. [mrknutí jedním okem]

301088

20.12.2013 13:32

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 301088

nebranim sa neortodoxnym myslienkam ani novym teoriam, tu ale niekto spaja domniekky, vedecke teorie s fantasy pribehom z knizky pre teenagerov [vyplazený jazyk]

301127

20.12.2013 19:45

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 301127

Hold, někdo má větší PŘEDSTAVIVOST a nebojí se hlásat něco, co někteří považují za fantasy.. Ono se taky v době, kdy byla Země placatá, zdálo jako sci-fi tvrzení, že je kulatá, ža ano.. Třeba se ještě dožijete doby, kdy teorie pana Janka bude vědou přijata..
Mějte se pěkně a zkuste překročit svůj stín.. [cool] [smích] [smích] [smích] [smích]

301144

24.12.2013 1:03

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 301144

hlasat mozem aj to ze vesmir stvorili modre stvornohe citrony, a nebude to znamenat ze mam vacsiu predstavivost a ostatni su prilis skostnateli aby tieto odvazne myslienky prijali. U mna hypoteza musi byt podlozena niecim viac, inac je to len konstrukcia bez realneho zakladu. Nevidim jediny doveryhodny zdroj, prepac. [smích]

301319

25.12.2013 0:48

RE: RUS

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 301319

...když neznáte cílový obrázek "puzzle", tak z několik vět nemůžete dostat potřebnou základnu pro cílový obraz.
Hypotéza i teorie vždy vychází z už poznaných souvislostí, ale když se má jednat o jiné chápání základních prvků, kterými řídíme (které řídí!!) naše pohyby, to je jiná písnička. Pomocí poznatků, vložených do slov jsme získali určitou představu o našem zrodu a vývoji. Jakmile ale známe vrstvu významů každého písmene, můžeme dostat zcela jiný obraz této historie. A nikdo mimo těch, co tuto strukturu písmen (jejich směrovou anebo stavovou hodnotu) znají - nemá zkrátka šanci jinou historii vesmíru pochopit.
...je to jako když vám někdo vykládá cosi v jazyce, který neznáte. On ví, že popisuje realitu, ale vám se možná "sečtou" jen některé výrazy s tím, co znáte v jiném jazyce. A nemáte důvod mu uvěřit.

Proměna myšlení je "na stole", a je na každém z vás, kdy a čemu UVĚŘÍTE. Protože to, čemu uvěříte, to vám začne přitahovat potvrzení takové víry.
Možná je obtížné uvěřit tvrzení, že věda NAUČILA elektrony obíhat okolo jádra - skutečností je ale něco jiného - kmitavý pohyb ode středu do všech směrů a zpět. Tak zcela přirozeně vzniká hustší prostředí ve středu a řidší na okrajích takového pohybu. Takhle vznikaly všechny velké firmy, od nápadu jednoho člověka. A schopnosti pro nápad nadchnout další lidi. Tato empiricky a denně ověřitelná skutečnost platí i pro atomy. Nehledě na fakt, že podobně pracuje "pumpa" srdce i dýchání živých forem. A kupodivu je možné, že to, co přetrvalo miliony, - to mohlo být i na počátku vesmíru - tedy to, co známe jako "zákon akceREakce. Možná si všimnete i způsobu tohoto zápisu a a znáte aspoň fyzikální význam písmene "R" a "E" - že jsou to dost důležité symboly "rovnováhy" a "energie".

..ale protože neznáte celkový obraz "puzzle, je pro vás takováto informace nedostačující. Holt budete muset věnovat studiu písmen víc času.... a trochu jinak než memorováním, toho, co vás naučili předci....

301348

25.12.2013 1:46

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 301348

toto je argumentacia ako od Vesmirnych ludi a podobnych.
Nemam nic v rukach, ja ale chapem, vy ostatni bohuzial nie. Holt ste vsetci blbi, musite otvorit oci, otvorit mysel, otvorit dvere, otvorit konzervu a studovat, vnimat, ucit sa atd. A ked to stale nepride, je to tym, ze na to bud nemate, alebo proste MALO VERITE!

Blaboly, ale zabalene do pekneho jazykoveho prjavu, to sa musi uznat... [smích]

301349

25.12.2013 9:11

RE: RUS

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 301349

milý anonyme, když příklad s neznalostí jazyka bereš jako nedostatečnou argumentaci, tak ti zkrátka není pomoci. A jestli víš, JAK se naučily elektrony točit dokola, tak sem tu argumentaci napiš. Uvěřil jsi tomu, co spolkla většina panu Bohrovi. Země je podle tebe stále placatá, a ten trouba Kopernik se samozřejmě plete, všichni přeci vědí!!!!, že se slunce točí okolo Země.

...jsi ve stejné situaci, tak si laskavě odpusť kecy o "otvírání mysli" - a začni s tím něco dělat. Jinak zůstaneš trouba jako všichni ti, kdo v době Kopernika UVĚŘILI, že se slunce točí okolo země.

Dneska máte stejnou situaci s měsícem. On se taky netočí, ale VĚDCI přišli s trikem otáčení na principu "ozubených kol" - a svět jim to žere stále.
...tož dobrou chuť anonyme.

301358

25.12.2013 18:55

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 301358

jasne, vseobecne kecy zakoncene rozdelenim na MY/JA osvieteny, VY/TY blby. Argument ziadny, len blaboly. Clovek ktory netrepe uvedie pozitivny argument, clovek co trepe a citi sa nadradeny, pouziva negativne argumenty. Vzdy je lahsie kricat: toto je zle! ako vymysliet ako je to spravne a preco...

Ano Zem je podla mna placata a lezi na chrbte velkej korytnacky letiacej vesmirom. To je jednoznacna dedukcia z primarneho faktu ze neverim tvojim blabolom. Nedivim sa tvojim dalsim dedukciam ked zlyhavas uz na zakladnej logike [smích]

Ako sa elektrony naucili tocit dokola? No asi im to prikazali ti tvoji faraoni strazci ked prenasali vodu z Marsu [velký smích]
Spytaj sa kvantovej fyziky, uvidis ze elektrony sa neotacaju a mas o otazku menej [velký smích]

301380

26.12.2013 18:15

RE: RUS

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 301380

...no, tahle reakce přesně odpovídá tvé inteligenci, tož si užij svou "kvantovku", mojí logice zkrátka stačí to, co jen funguje stále, to mohlo totiž být i na počátku vesmíru. A teorie, byť kvantové - ty fungovat v reáliích prostě nemůžou, drží je při existenci pouze VÍRA v to, že by tak NĚJAK něco mohlo fungovat.
Pojem logika je především naplněný nezbytnými kroky, logika je jiné slovo pro řazení těchto nezbytných kroků.
A když je celá kvantovka postavená na axiomu, který platí pouze pro neživou (nerecyklující) složku přírody (součet dvou jedniček), pro živou platí, že spojením dvou různých pohlaví vzniká nejméně jeden další "kus", takže 1 + 1 = 3. Proto v mojí logice je nutně i poslední výkřik = kvantovka a její slepence větším blábolem, který funguje pouze v myslích, odkojených matematikou, platnou pro neživou hmotu.
...a že samo slovo "mate/matika" obsahuje "matoucí složku", to je zkrátka něco, na co tvůj rozum nestačí, tečka.

....až si vzpomeneš, co musí být první, aby z ničeho vzniklo něco - pak se začneš blížit k chápání logiky následků, která vede od konstrukce téhle galaxie přes vývoj nehmotných a hmotných informací až ke vzniku a vrstvám sebeorganizace sil a mnohem později ke kumulaci těchto sil co tří vrstev živé přírody a do člověka dnešních dnů. Přičemž jsme zatím nenarozeným lidstvem. projekt pro "narození" (vstup mezi vyspělé formy člověka) kdysi přinesl Ježíš a jeho lidi, druhý pokus máme na tričku my všichni, co si nenecháme nabulíkovat vládnoucím režimem to, co si máme o vzniku světa a úloze naší hmotné existence myslet.

Ale protože nemůžeš takovou vědomost očekávat od nějakého "nýmanda", tak píšeš o mých blábolech. Logika, postavená na předpokladech je mnohem větší blábol, ale k tomu, abys pochopil jinou, k tomu možná nedozraješ, milý anonyme.

301421

28.12.2013 1:19

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 301421

dalsi akvely pokus o logicke myslenie, posudzova inteligenciu ineho podla toho, ci veri alebo neveri tvojim zvastom [smích] este ma pobav nejakou dedukciou o niecom o com vies s prepacenim h...o

krasa, mate/matika, ty si taka perlorodka, co vyrok, to perla [velký smích] takze toto slovo vzniklo u Slovanov a ma v koreni matenie, uzasne!!! vzdy som si myslel ze to slovo k nam prislo od uplne ineho naroda, kde sa matenie povie uplne inak, ale ty si nam, hlupakom s obmedzenou ineligenciou ukazal svetlo na konci tunela [chechtot]

ano, tvojej logike zjavne staci malo, pre teba je prenasanie vody z Marsu knazmi faraonmi logickejsie nez fyzika. Cim samozrejme dokazujes, ze ja som obmedzenec a ty osvietenec. Jedine tak osvietenec z Cernobylu. Je krasne ako nazory inych nazyvas "teoriami", kym svoje myslienky nazyvas "vedomostami", to ma rozosmieva, dakujem za pobavenie [mrknutí jedním okem]

Je uzasne ako sa v jednom cloveku spojili vsetky najvyssie kvality. Jezisa chapes na vyssej urovni nez veriaci, fyziku na vyssej urovni nez fyzici, metafyziku, logiku, astronomiu lepsie nez ktokolvek iny.

Pre mna nie si nymand, pre mna si naduty radoby filozof ktory sa na zaklade 3 precitanych kniziek povysuje nad vsetko zive, pritom len blaboli vseobecne kecy ako argument na konkretne otazky. Co bohuzial dokaze hocikto, pretoze vseobecne reci sa dokazat nedaju. "Logika postavena na predpokladech" nemusi byt spravna, ked predpoklady su skor zabavne nez logicke, mily Janko. A takymi tvoje predpoklady su, hlavne v suvislosti s ich obhajobou.

P.S. Kvantovka snad tvrdi ze 1 + 1 = 2? Ked si pokladal za nutne ukazat ze nad vedu duchovne nadradeny jedinec vie ze to je samozrejme 3? Rozumies vobec o com hovoris a co odmietas??? [oči v sloup] Pripominas mi scenku z filmu Byl jednou jeden kral: Za prvy nevim, co to je, a za druhy mne to urazi! Ale nie, samozrejme ty mas okrem ineho hlboke znalosti, pardon, vedomosti, mimo ineho aj o kvantovej fyzike, ved ty si polyhistor!

Je to tazka strata casu, diskutovat s niekym, koho argumentacia spociva v sposobe: tvoja odpoved zodpoveda tvojej inteligencii (t.j. je nizka lebo nezdiela moje presvedcenie), resp. by som to aj vysvetlil, ale moje zdroje su pre vas prilis zlozite/tajne/nepochopitelne, a vysvetlovat vam nieco je zbytocne lebo ste prilis obmedzeni [smích]

301456

28.12.2013 9:46

RE: RUS

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 301456

anonyme 78, proč teda plýtváš svou energií na reakci? Možná někdy přijdeš na to, jak se dá stejné situaci "rozumět" ve zcela opačných souvislostech, hodně záleží na tom, co máš v hlavičce uložené jako fakta - a jestli je pro tebe měřítkem, že tvá "fakta" sdílí naprostá většina "normu ctících lidí" (= normálních)- anebo se dopustíš myšlení - a zjistíš, že stejné jevy a situace lze vyložit i jinak. V historii se to už stalo mnohokrát, to nevíš?

Takže si šetři nervy, a neplýtvej svým drahocenným časem na něco, k čemu jsi nedozrál.

301469

28.12.2013 13:16

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 301469

takze zase nic konkretne, len zvasty o omezene hlavicce [smích]
ale pripustam ze pre par ludi ktorym netreba fakty aby uverili hocijakemu blabolu (cirkve a sekty z nich ziju) aj par radoby filozoficky orientovanych pseudovedeckych odhaleni na stranke ktora sa prezentuje ako "mimohlavnoprudova" staci aby ta uctievali ako guru, takze asi nie si zvyknuty hovorit k veci [chechtot]

301478

25.12.2013 20:33

RE: RUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 301358

Zdravím pane Janko, čili chápu to tak, že považujete Měsic za uměle vytvořené těleso ?? Mohlo by to klidně být pravda.. Někde jsem četl, že když vědci měřili rezonance Měsíce po dopadu nějaké sondy na povrch, že byli z výsledků překvapeni a že se to dá vysvětlit tím, že je měsíc dutý.. Třeba to byl ten vesmírný prostředek, kterým se lidstvo přesunulo z Marsu, když přestal být obyvatelný. Hold, je zde hodně nejasných věcí a je naopak jasné, že od NASA odpovědi na takové otázky nedostaneme.. [cool]

301385

20.12.2013 23:15

RE: RUS

Clinton 178.?.?.?

Reakce na 300946

Hebrejčina je potom indoeurópsky jazyk, ale nie je to tak, je semitská, mnohé hebrejské slová sú aj v starej gréčtine, ako mnohé grécke v hebrejčine. Slová Pelasgov, lelegov sa pokladajú tiež za grécke slová, teda územie Grécka bolo v styku s Kanaánom aj pred príchodom Dórov, podstata je v tom, že slová sa šíria za hranice ešte rýchlejšie ako lož.
Latinčina je príbuzná slovanským jazykom, to nie je novinka, zrejme narážaš na skutočnosť, ako nemeckí „učenci“ každé slovanské slovo objavené aj v latinčine pokladali za latinského pôvodu.

301159

17.12.2013 9:50

Putin není spasitel

Moiry 77.?.?.?

Zatím nebyla v Rusku ztrestána banda oligarchů, která se začala činit za Gorbačova, kdy za ruble nebylo co koupit. Stejná mafie pokračovala i za Jelcina a v pohodě stihla okrást 90% obyvatel země. Takhle to funguje dodnes a proto není vůbec moudré Putina glorifikovat.

300881

17.12.2013 18:03

RE: Putin není spasitel

PejsekAK_ 89.?.?.?

Reakce na 300881

Putin postupuje po míře možností... i na oligarchy dojde, vypadá to že již brzy. Momentálně dostali šanci, podle všeho do Soči, na mírnější zacházení, pokud dostanou rozum a převedou nakradené miliardy z offshorů zpět do Ruska. A pokud budou i potom čůrat proti větru... výsledky jsou předpověditelné.

300909

17.12.2013 22:24

RE: Putin není spasitel

Magnus Maximus 90.?.?.?

Reakce na 300909

Ano to je přesné. Na bohatce taky dojde. Je třeba sledovat ruský tisk. Nedávno se jeden blízký spolupracovník Putina vyjádřil na adresu oligarchů slovy, že s nimi se to má tak jako s mladým býkem. Ten se před porážkou musí nechat řádně vykrmit, než půjde na jatka. Takže všeho do času.

300927

19.12.2013 11:45

RE: Putin není spasitel

PejsekAK_ 89.?.?.?

Reakce na 300927

Týden po Putinově ohlášení boje s offshory - o stáhnutí z offshorů a návratu do ruska (a placení daní tam) oznámil:

RusGidro (3. největší světová vodoelektrárenská společnost)
RusAl (3. největší světový producent hliníku)
Rosněft
KamAZ
Металлоинвест

http://russkiy-malchik.livejournal.com/401231.html

301026

19.12.2013 15:31

RE: Putin není spasitel

vvv 184.?.?.?

Reakce na 301026

Vypada to, ze Putin zkousi, zda je mozno vratit se zpet do casu, kdy politikove s armadou meli moc nad financniky s velkymi hospodari. V Americe si financnici politiky koupili, a smitec.

Zda je to mozne bez navraceni k takovym tem socialistickym-totalitnim metodam. Se mi zda, ze propusteni Greenpeace et al., tedy politickych veznu, ma dat signal, ze to jde. Anebo je taky mozne, ze je to vsecko divadlo, a financnici maji v kapse vsechny, ale prospiva jim, kdyz je udrzovana iluze dvou systemu.

301047

17.12.2013 18:08

RE: Putin není spasitel

Rom 44 93.?.?.?

Reakce na 300881

Áno, zatiaľ je rozpor medzi zahraničnou a domácou poitikou, je však predpoklad, že časom sa tieto politiky zjednotia. Smer je daný.

300910

17.12.2013 9:50

Jsem sice ateista

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Ale asi se začnu modlit, aby nám Vladimír Vladimirovič dlouho vydržel. Lidí, kteří si zachovali zdravý rozum, velmi rychle ubývá a z naší republiky se rozum již definitivně odstěhoval.

300882

17.12.2013 10:35

RE: Jsem sice ateista

pje 80.?.?.?

Reakce na 300882

Moc prosím, k tomu modlení také přiložte ruku k dílu, aby nám společně to zdravorozumění z hub a klávesnic do rukou přejíti ráčilo. Nejste v tom sám a nejsme v tom sami. Přesvědčujme, že plné a mravné je více než prázdné a relativní, byť jakkoli oceňované...

300887

17.12.2013 11:17

RE: Jsem sice ateista

fohat 194.?.?.?

Reakce na 300887

ted je lámání chleba,jak kdo myslí a jedná...Je to práce,kupodivu se budou rychle naplnoval následky příčin,čili karma.Dříve se otálelo s následkem nějakého svinstva i pár reinkarnací,dnes si to každý vychutná ještě v této figuře do morku kostí.Lidé bděte,váš JULDA FULDA. [cool]

300890

17.12.2013 12:06

ale -

timur 85.?.?.?

zabudli ste uviesť, že hlavným motorom tejto kataklyzmi je Vatikán, a aj strojcom tejto doktríny bol Wojtyla, nenávisť k Rusku a k rusom je im daná materinským mliekom, poliakom, a vedeli dobre, keď ho postavili do čela Cirkvi, čo činia a čo chcú, nič viac a nič menej ako celý Wall Street s Manhattanom - majetky, naše majetky a náš chleba ....

300896

17.12.2013 14:26

RE: Who is who?

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 300896

Hej, fasci-klasika:
"Celý svet a 5% k tomu" [velký smích]

Nie CELÝ Vatikán je nedobrý..
Navyše je iba jednou s másk Oidipa
a nenadarmo pripomína Chaldejcov starých,
Ba-Belu cestu do a z Egypta..

Aj v tzv.cirkvách to väčšina oviec dobre myslí,
no neľahké je správne konať, keď šéfom nie je istý..

Na vrchol, kolík miestnej pyramídy,
nie vždy potrebné je pichnúť hnidy.
Tak, ako u dietok kvetov,
ked symbol smrti na čelo dali,
Pani inžinierskych vetrov.

Tak i Človek zabitý na znaku života..
z toho veru nemôže kukať žiadna dobrota,
bo normálny, pá(l)kou zdravý sedlák z dediny,
keď vidí u z mesta zblblých také kraviny,
pošúcha sa mocne po zátylku
a obnoví aspoň predkov hatmatilku.
Že by deťom do podprahu,
nedávali ďalšiu snehu záľahu.

No prečo oni, hoc múdri boli,
boj ten s (ne)kresťanstvom
o Mieru bytia bez vlkov vytia,
uzamknuly za pohodlie do stodoly?

Tak teraz po rokoch tisíc,
bez kľúčov nebude koláčov,
len meríc a kováčov,
čo povstanú s vesníc.

300903

17.12.2013 12:07

Konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Zdá se, že si konečně Rusko uvědomilo světovou situaci a zachovalo se tak, jak mnoho zemí, netoužících po zavedení NWO podle režie USA, očekávalo.
Už jsem nedoufal, že toho jsou Rusové schopni. Myslím, že to je příklad pro mnoho dalších zemí uhájit tradiční hodnoty.

300897

17.12.2013 12:36

Rusko a Putin jsou stabilizující prvky v Evropě!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

NATO a USA jsou podvodníci a lháři!!!
Mohu mít na minulé režimy před rokem 1989 názor jakýkoliv, ale
přijaté dohody a mezinárodní závazky se musí dodržovat!
Když se rozpouštěla Varšavská smlouva a SSSR se zavázal , že ustoupí do svých hranic a nebude na své minulé / osvobozené - dle ujednání na Jaltě / vazaly vyvíjet žádný nátlak, tak na druhou stranu NATO se zavázalo, že nebude postupovat a zůstane v hranicích a na územích, které do té doby ovládalo! Účel byl jasný , aby v budoucnu nedošlo k přetahování "silou" na styku jaderných mocností!!! NATO a USA porušilo a pošlapalo všechny dohody a proto se dnes Rusko bude bránit silou, znovu instaluje i jaderné rakety v Evropě a bude v právu!!! Bohužel!!!
Jsou na to jasné dohody, které Putin v roce 2012 na samitu v Mnichově západu jasně a přesně připomněl a vytkl!!!
Nic se nestalo, v médiích ani zmínka!
Takže můžeme chtít po našich médiích, aby zveřejnili pravdu o smlouvách po roce 1989 a zanechalo lživé válečnické jednostranné propagandy ve prospěch NATO a USA !!!
Pokud tak nepřestanou, je na místě žaloba na ochranu míru, která by mohla u mezinárodních soudů uspět! Nejsou ještě všechny soudy v rukách válečnických hyen USA a NATO!
Může mně být nadáváno, že jsem "komunista", že jsem zakuklený agent Kremlu, ale vy všichni "antikomunističtí" / protože jinou, než vulgární antikomunistickou propagandu nemáte!/ blbečkové, pravda je jediná a ta je dnes na straně Putina, Ruska a Kremlu!!!
Putin a Rusko dodržují stritkně mezinárodní závazky a dohody!!!
NATO a USA lžou, nedodržují žádné závazky a chtějí rozdmýchat válečný požár, protože neví, jak říci svým občanům, že kasínový kapitalismus zkrachoval a totálně zadlužené ekonomiky , především USA, se zhroutí !! Třetí světová válka by byla ale ta poslední! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

300898

18.12.2013 14:08

RE: Rusko a Putin jsou stabilizující prvky v Evropě!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 300898

Zapomina se take na umisteni ozbrojenych sil Ruska a USA.
Rusko dnes nema nikde zadne vojennske zakladny a kdyz od nas
odtahly ruska vojska, pak se mozno ptat proc jsou Americane na tolika mistech v celem svete.???Zapomina se, ze atomove zbrane jsou umisteny v Nemecku ve stejne sile jako za studene valky, zrejme i nove dokonalejsi, zapomina se, ze americke voj.jednotky jsou se zakladnami nejen v Nemecku, ale i v Turecku a na Dalnem vychode s cilem obklicit Rusko ze vsech stran.Zapomina se, ze jejich noshledi Anglicane jsou v mnoha africkyh zemich a dokonce jeste maji posadky v Nemecku, aby tak Nemce dale ponizili
Zapomina se., ze radary slouzi nejen k obrane ale i k utokum a
ze stale je otevrena zalezitost techto radaru v Polsku i u nas.
Stale je jejich cilem obsadit cely vesmir.

300955

17.12.2013 13:52

Možná

raskolnikov 217.?.?.?

si tu málokdo povšimnul, o čem vlastně ten komentář k putinovu proslovu je...
například tohle důležité vědět obecně, i bez vztahu k tomuto článku…
> Není to zdaleka poprvé, kdy západní elita cítí, že Rusko představuje civilizační hrozbu, jen pouhou svoji existencí. Během krymské války kardinál Sibor, arcibiskup pařížský, prohlásil: „Je posvátným činem, bohulibým činem, zažehnat fotoniánské (ortodoxní) kacířství, podrobit si ho a zničit ho několika křížovými výpravami, i kdyby si toho všichni jejich účastníci nebyli plně vědomi. Válka, kterou se nyní Francie připravuje vést proti Rusku, není politickou válkou, ale svatou válkou. Není to válka mezi dvěma vládami nebo dvěma národy, ale je to čistě náboženská válka, a jiné předkládané důvody jsou pouhými záminkami a zástěrkami.“ A papež Pius X během první světové války prohlásil: „Se vince la Russia, vionce lo scisma“ (pokud zvítězí Rusko, zvítězí odpadlictví)
ten papež zemřel ve stejném měsíci, kdy ru vyhlásilo carskému rusku válku a ideologická pohnutka je tu dost jasná a vychází z velkého katolického schizmatu...
ale předtím autor komentáře tvrdí
>zatímco anglo-sionistická říše je v podstatě „bez hodnot“, Putinovo Rusko chce záměrně dodržovat starodávné morální hodnoty
z komentáře jasně vyplývá paralela mezi romanovským a putinovským ruskem, které má odvěkého nepřítele v „anglo-sionistické říši“ a jejím liberalismu. jenže je tu výrazný protimluv, neboť samotná postava papeže pia x. je symbolem katolického konzervatismu a boje proti „modernistickém neřádu“ (za kterým mnozí vidí zase ty židy)...
prostě tady se autor komentáře bezděčně kompromituje a usvědčuje z argumentování, jak se mu to zrovna hodí do krámu, a to navíc na stránkách, jejichž editor sympatizuje s aktivitami jako je D.O.S.T.
http://www.akce-dost.cz/kdojsme.htm
a jestli jsou tyto ideové vazby někomu cizí, může se ponořit do těchto stránek
http://www.fsspx.cz/
pak těchto
http://www.stjoseph.cz/budme-ryzi-tradicionaliste/
nebo těchhle
http://www.tedeum.cz/redakce.htm
a nebo tady těch?
http://www.protiproud.cz/svet/politika/komentare/2...

a komentář je tedy hojně oplácán slovem „sionismus“, skoro jako by to měl být nějaký červený hadr na chytlavé čtenáře [mrknutí jedním okem]

300901

17.12.2013 20:25

Papeženci asi Rusko rádi nemají, ale zednáři a sionisté také ne - a neměli rádi ani Napoleona, Ferdinanda z Konopiště

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 300901

Rusko si nejvíce naběhlo, když plnilo jejich vůli a vyprovokovalo (či minimálně urychlilo) útoky Napoleona (carevič Alexandr měl na popud britského velvyslance zavraždit svého pronapoleonského otce Pavla) a Hitlera (počátkem června 1941 velvyslanec Cripps ke Stalinově velké nelibosti vykládal, že CCCP se za pár týdnů zapojí do války s Německem).
O skutečných původcích bolševické katastrofy (po r.1905 bolševici v Rusku prakticky zanikli) je rovněž leccos známo a většina papeženců po 2. vatikánském spořádaně pochoduje pod sionistickou zástavou, mj. proto jim bylo dopřáno i restitucí ...

300920

18.12.2013 9:22

RE: Papeženci asi Rusko rádi nemají, ale zednáři a sionisté také ne - a neměli rádi ani Napoleona, Ferdinanda z Konopišt

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 300920

nejsem si jist, jak tu odseparovat příčiny od nafouknutých klepů, nicméně sionismus se jeví jako dílčí vatikánský program, už jen pro zjevný odvěký zájem říma o východní provincie... pokud frakce papeženců pochoduje pod sionistickým praporem, pak proto, protože je to jejich zájem, ale to nic nemění na tom, že jsou to papeženci holdující odvěké myšlence nekonečného a věčného říma
a jak už naznačuje citát preláta v komentáři, je tu dominantní zájem na likvidaci velkého schizmatu, a to ostatní manévruje mezi dílčími kroky a mlžením

300944

17.12.2013 18:59

předoucí intelektuálka...

fohat 194.?.?.?

zajímalo by mě,jestli Jiřina Šiklová vypráví vnoučatum NADÁLE pohádku,jak se raději mýlí s Obamou,než mít pravdu s Putimem.. [velký smích] [velký smích]

300914

17.12.2013 19:53

Řekl to pěkně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Je stále jasnější,že Rusko s příchodem Putina do Kremlu přestalo být snadnou a bohatou kořistí pro zejména americké banky a korporace a stalo se spolu s dynamicky se rozvíjející Čínou hlavní překážkou k nastolení americké světovlády. Ruský vojenský a surovinový potenciál stejně jako ekonomickou a finanční sílu Číny musí zadlužená Amerika se spoustou bublin a odsouvaných problémů se skřípěním zubů respektovat. Zatímco boháči v Americe maskují své světovládné choutky a vojenské agrese bojem proti islámskému terorismu,Putin hlavní střet civilizací nazval pravými jmény.

300918

17.12.2013 21:39

Všetci proti Rusku, už dlho.

Definitíva 85.?.?.?

Prvýkrát niekto vyslovil verejne názor o strete civilizácií, anglosasko židovskej a Slovanskej. Arabská civilizácia je a dlhodobo bude okrajovým a zvládnuteľným židovským problémom, šikmookí aziati sú na programe až po zničení Slovanskej civilizácie. Nikto v dejinách nenarobil židom - chazarom toľko problémov ako Rusko. Žiadna civilizácia neutrpela tak obrovské straty na životoch a nezažila takmer tisícročnú genocídu ako Rusko a Slovania.

Naštudujte si pravdivé a utajované dejiny Slovanov, ich kultúru, spoločenské zriadenie, spôsob riadenia spoločnosti a porovnajte si Slovanskú civilizáciu s anglosasko židovskou, Začalo to všetko násilným zavádzaním kresťanstva u Slovanov, toto bolo zvlášť kruté na území Ruska a Ukrajiny. Pláštik tajomstva je nad cárom Petrom I. Romanov odmietol Rohschildov bankový systém, cárske Rusko bolo priemyselne na takej úrovni ako západná Európa a anglosaso židom najviac vadil slobodný a nezávislý trh v Rusku, ktorý nevedeli tak ovládnuť, ako trh USA. Potom prišla židoboľševická VOSR vedená zahraničným votrelcom Leninom a Bronsteinom, financoval ich bankár Thompson, pomáhali vlády USA, Británie a Nemecka. Najpodlejšie bolo to, že Británia bola súčasne spriatelená aj s Ruskom. Pomáhalo im asi 10 000 dobrovoľných revolucionárov. Boľševici zaviedli komunistickú diktatúru, tú sme vymenili za diktatúru EÚ, Rusi v nej žili až do príchodu Putina.

10 000 tisíc naverbovaných zločincov dokázalo poraziť 185 miliónový národ, dokázali ho zbaviť cára, zničiť priemysel a poľnohospodárstvo, vyzabíjali inteligenciu Ruska.

Žido boľševická VOSR a socializmus neboli dielom Slovanov.

Porovnajte si VOSR so štátnym prevratom v dnešnej Ukrajine pod vedením Kličkovho vyboxovaného mozgu, ktorý je v špeciálnej opatere priateľov z USA. Predstavte si, koľko silnej vôle je treba na to, aby proti Kličkovcom nezakročila armáda, veď sa koná štátny prevrat. Američania a iní priatelia EÚ, napr. Kocáb, Schlafenberg, chodia do Kyjeva ako na klavír, štvú proti suverénnemu štátu a nikto ich nazatkne.

Porovnajte si skutky Putina a Ruska s anglosasko židovskou civilizáciou, ktorá má na svedomí dve svetové vojny, Hirošimu, Kóreu, Vietnam, Kambodžu, Irak, Arabskú jar, Sýriu, Líbiu, genocídu a protizákonné obsadenie územia v Palestíne, ekonomickú kolonizáciu Slovanských národov pod vedením EÚ na večné časy, zničenie a vykradnutie majetku národov, nezamestnanosť, rast chudoby, stratu suverenity štátov, zničenie rodiny ako základu spoločnosti. Urobte si vlastný zoznam dejinných skutkov a pod každý si napíšte autora diela. Rohodnite sa, koho budete podporovať doma a v zahraničí. Svetová vojna a krach finančného systému sú za dverami.

300922

22.12.2013 15:10

RE: Všetci proti Rusku, už dlho.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 300922

Jde to jeste dal a je to daleko hlubsi, nez pises, nebo si vubec myslis. Daleko predtim, nez si nechal vnutit Polsky car krasnou zidovku. Zrejme duvody neznas, koreny jsou na Samare a vic si dohledej.

301260

17.12.2013 22:44

Jedna jednoduchá otázka:

RomanTička 178.?.?.?

Ví někdo, komu patří ruská centrální banka? Rusku? Nebo těm z Frankfurtu/Londýna?

300928

17.12.2013 23:44

RE: Jedna jednoduchá otázka:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 300928

Mne sa zdá že tým z Frankfurtu/Londýna ale tuším tento rok im zakázal vyvážať zisk/úroky z Ruska a okrem toho im poriadne pozerajú na lepkavé zlodejské pršteky, takže si dávajú pozor a nerobia škodu a je im v podstate Ruská národná banka k ničomu, tak ako v Číne!!! [mrknutí jedním okem] [chechtot]

300930

20.12.2013 23:25

RE: Jedna jednoduchá otázka:

Clinton 178.?.?.?

Reakce na 300930

Kto zakázal vyvážať zisky? Putin?
Boľševici v Rusku zakazujú, ty sa tešíš, mali by zakázať tebe kupovať mimo obmedzený okruh obchodov, ak už máš rád väzenie.
Vlastník zarobí a má právo si nakladať s majetkom podľa ľubovôle, ale pohrobkovia Stalina majú iné priority, zákazy a smernice ako ich rodní etatistickí bratia usa a eú.

301160

18.12.2013 12:29

RE: Jedna jednoduchá otázka:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 300928

je to kryptoorganizace tajně řízená chazary
http://www.cbr.ru/eng/today/?Prtid=bankstatus
jen výnosy téhle instituce jdou jako obvykle do rozpočtu [mrknutí jedním okem]

300950

18.12.2013 12:01

Ten šok pro zinkající a lídlující, co naslouchali Kocábu!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Upřímně jsem zděšen ze šoků, které takovéto protočení korouhvičky přinese pivním pravicujícím zinkajícím Pepíkům a lídlujícím Mařen/kám, co za Zlého Bolševíííka hrdinně a undergroundově naslouchali Kocábu[smích]))

Jak budou moci hrdí čeští Keltové naslouchati Zlým širokolícím poloasijatským a slovanissujícím Rusákům?!!!?!!!?!!!?

A navíc vedenému Zlým KáGéBááákem Vladimirem Vladimirovichem?!!!?!!!?!!!?

Za to bojoval, ve zlém bolševíííckém konzentráku schŕadl a zemřel soudruh Venca Chemapol-Luzerna Veškrna?!!!?!!!?!!!?

Lidé probuďte se! Bdějtě!
Naslouchejte Moiru, když radí Vám!
Vám, Keltům - spřízněným krví, rodem i mussikou!

V britském exilu zemřel ruský miliardář a hlasitý kritik Vladimira Putina Boris Berezovskij

300949

18.12.2013 13:56

Podivejme se pravde do oci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Bez ohledu na to jaky mame nazor na ideologie od fasisticke az po bolsevisticke nebo kapitalisticke lidstu se vzdy dobre zilo, pokud svet mel dva protipoly.Je to ostatne pravidlo i demokracie, ktera jedine tehda se dobre vyvyji, pokud jsou v ni odlisne nazory.
Na jednu stranu jsme byli radi, ze jiz neni komunismus nebo rusky smer, ale zmizel uplne jeden smer a zustal jen jako jediny svetovy kapitalismus.Neni to poprve v celych tisicelitych dejinach, ze byly
zniceny ideologie - tehda se to nazyvalo treba nabozenstvi a
nastoupila jina ideologie,ktera byla razena jako spravna.
Tim bychom se dostali az k zaniku Rimanu, Reku atd, ale v pripade
Ruska Zapad vzdy usiloval o jeho omezeni, kdyz zniceni tak velkeho kontinentu nelze provest.
Zapad vzdy omezoval jeho vlivy, pocinaje pravoslavnim nabozenstvim az po omezeni jeho pristupu k nezamrzajicim morim.
Za celym protiruskym hnutim byla vzdy snaha zniceni Ruska.

300954

18.12.2013 15:19

Nepochopil..

Viny 77.?.?.?

Slová Putina jasne ukazujú, že je tu viditeľná diferenciácia medzi západnými ne-hodnotami a tradičnými hodnotami v podaní Ruska.

Komentár k nim od autora článku zasa ukazuje, že nič nepochopil....

300960

18.12.2013 17:10

Sidorov

Palpav 77.?.?.?

Dobrý den, všechny zdravím. Všechny komenty jsem si přečetl a nemá cenu tady něco dopisovat. Jen chci poukázat na jednu knihu kterou právě čtu.

G. A. Sidorov Chronologicko-ezoterická-analýza-vývoje-současné-civilizace.

300965

19.12.2013 12:03

Vydelky z valky nejsou kriminalnimi ciny,ale,jen a jen obchod.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Kdyz, v prvni svetovevalce si nemecky vojak podal ruce s anglickym,tak, byli zastreleni,jako zradci,kdyz ,ale bankovni dva bratri Wartburgove financne plati jednu stranu a i druhou, tak to zrada neni a nikdo neni zastrelen a tak je to dodnes.
Amounts spent are huge. In 2012, nominal global military spending exceeded $1.7 trillion. It's around historic highs.
In real terms, it exceeds peak amounts spent during the Cold War. Post-9/11, spending increased sharply. America led the way.
In 2012, 15 nations accounted for over 80% military spending. SIPRI lists them as follows: America: $682 billion - 39% China: $166 billion - 9.5% Russia: $90.7 billion - 5.2% Britain: $60.8 billion - 3.5% Japan: 59.3 billion - 3.4% France: $58.9 billion - 3.4% Saudi Arabia: $56.7 billion - 3.2% India: $46.1 billion - 2.6% Germany: $45.8 billion - 2.6% Italy: $34 billion - 1.9% Brazil: $33.1 billion - 1.9% South Korea: $31.7 billion - 1.8% Australia: $26.2 billion - 1.5% Canada: $22.5 billion - 1.3%
Turkey: $18.2 billion - 1% Others 18%
Israel: $3.075 billion
Afghanistan: $2.327 billion Pakistan: $2.102 billion Iraq: $1.683 billion Egypt: $1.557 billion Jordan: $676 million Kenya: $652 million Nigeria: $625 million Ethiopia: $580 million Tanzania: $531 million
US defense related spending exceeds $1.5 trillion annually. It's half or more what other nations spend in total.
Societies are destroyed and remade to do it. Nations are pillaged for profit. Populations become disenfranchised. Workers become serfs. Local cultures become mass-market consumer ones.
Nakonec zlodejna s ceskym zlatem v britskych bankach a jinde,mluvi samo za sebe, rozkradeni carskeho pokladu a carskych uctu v bankach nam ma take co napovedit,valka je "racket" ,jak napsal americky general ve vysluzbe.
War Is A Racket, by Major General Smedley Butler, 1935
http://www.ratical.org/ratville/CAH/warisaracket.html
For a great many years, as a soldier, I had a suspicion that war was a racket; not ... It would have been far cheaper (not to say safer) for the average American

301031

19.12.2013 17:14

RE: Vydelky z valky nejsou kriminalnimi ciny,ale,jen a jen obchod.

vvv 184.?.?.?

Reakce na 301031

Valka je racket uz od dob neolitickych.

Ale ze tady mluvime o lzich kolem valek 20. stoleti, tak chci upozornit na neco, co teprve dost nedavno zacalo byt znamo. Kolaborace Fordove automobilky, and General Motors. Hitler mel velkou fotografii Forda v kancelari, a udelil mu tesne pred valkou osobne medaili. Bez techto akciovych spolecnosti, tedy jejich pobocek v nacistickem Nemecku, by Nemecko nebylo tak snadno vybaveno na to, aby schlamstli sousedy. Cili Americani vybavovali Hitlera, az myslim do Pearl Harbor. A po valce dostali ty sve podniky zpet.

http://www.washingtonpost.com/wp-srv/national/dail...

301053

28.1.2014 22:24

Co je to za soubor úchylných žvástů?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Nebo je to provokace?

303484

Příspěvků: 83

17.12. 02:53  
17.12. 11:44 udo1  RE: Model Putinovho tímu
19.12. 12:24  RE: Model Putinovho tímu
17.12. 18:18  RE:
26.12. 16:13  RE:Slova, slova, slova
18.12. 14:43 mtk  RE:
18.12. 20:34 Nezalezi  ale ale
19.12. 00:16 vvv  RE: ale ale
19.12. 09:15  RE: ale ale
19.12. 16:54 vvv  RE: ale ale
19.12. 19:54 mtk  RE: ale ale
19.12. 20:52 vvv  RE: ale ale
19.12. 09:47  RE: ale ale
20.12. 22:15 Clinton  RE: ale ale
20.12. 22:16 Clinton  RE: ale ale
19.12. 22:54 eddie  RE: ale ale
20.12. 10:25  RE: ale ale
20.12. 13:27  RE: ale ale
20.12. 16:26  RE: ale ale
20.12. 23:04 Clinton  RE: ale ale
20.12. 22:29 Clinton  RE: ale ale
24.12. 01:00  RE: ale ale
19.12. 21:11 Kluk  RE:
17.12. 03:50 usama-1  A co když...
17.12. 04:22  prosba o jazykovou korekci
17.12. 09:40 janko  RUS
17.12. 10:25  Manželka Nielse Bohra
17.12. 10:25 slak  RE: RUS
18.12. 09:46 raskolnikov  RE: RUS
19.12. 00:21 janko  RE: RUS
19.12. 08:37  RE: RUS
19.12. 12:03 janko  RE: RUS
19.12. 12:20  RE: RUS
19.12. 13:19  RE: RUS
20.12. 00:07 janko  RE: RUS
28.12. 01:24  RE: RUS
19.12. 22:58  RE: RUS
20.12. 00:10 slak  RE: RUS
20.12. 13:32  RE: RUS
20.12. 19:45  RE: RUS
24.12. 01:03  RE: RUS
25.12. 00:48 janko  RE: RUS
25.12. 01:46  RE: RUS
25.12. 09:11 janko  RE: RUS
25.12. 18:55  RE: RUS
26.12. 18:15 janko  RE: RUS
28.12. 01:19  RE: RUS
28.12. 09:46 janko  RE: RUS
28.12. 13:16  RE: RUS
25.12. 20:33  RE: RUS
20.12. 23:15 Clinton  RE: RUS
17.12. 09:50 Moiry  Putin není spasitel
17.12. 18:03 PejsekAK_  RE: Putin není spasitel
17.12. 22:24 Magnus Maximus  RE: Putin není spasitel
19.12. 11:45 PejsekAK_  RE: Putin není spasitel
19.12. 15:31 vvv  RE: Putin není spasitel
17.12. 18:08 Rom 44  RE: Putin není spasitel
17.12. 09:50 WAZARI  Jsem sice ateista
17.12. 10:35 pje  RE: Jsem sice ateista
17.12. 11:17 fohat  RE: Jsem sice ateista
17.12. 12:06 timur  ale -
17.12. 14:26 udo1  RE: Who is who?
17.12. 12:07  Konečně!
17.12. 12:36  Rusko a Putin jsou stabilizující prvky v Evropě!
18.12. 14:08  RE: Rusko a Putin jsou stabilizující prvky v Evropě!
17.12. 13:52 raskolnikov  Možná
17.12. 20:25  Papeženci asi Rusko rádi nemají, ale zednáři a sionisté také ne - a neměli rádi ani Napoleona, Ferdinanda z Konopiště
18.12. 09:22 raskolnikov  RE: Papeženci asi Rusko rádi nemají, ale zednáři a sionisté také ne - a neměli rádi ani Napoleona, Ferdinanda z Konopišt
17.12. 18:59 fohat  předoucí intelektuálka...
17.12. 19:53  Řekl to pěkně
17.12. 21:39 Definitíva  Všetci proti Rusku, už dlho.
22.12. 15:10  RE: Všetci proti Rusku, už dlho.
17.12. 22:44 RomanTička  Jedna jednoduchá otázka:
17.12. 23:44  RE: Jedna jednoduchá otázka:
20.12. 23:25 Clinton  RE: Jedna jednoduchá otázka:
18.12. 12:29  RE: Jedna jednoduchá otázka:
18.12. 12:01 MoUdrostrak  Ten šok pro zinkající a lídlující, co naslouchali Kocábu!
18.12. 13:56  Podivejme se pravde do oci
18.12. 15:19 Viny  Nepochopil..
18.12. 17:10 Palpav  Sidorov
19.12. 12:03 Robert Nohejl  Vydelky z valky nejsou kriminalnimi ciny,ale,jen a jen obchod.
19.12. 17:14 vvv  RE: Vydelky z valky nejsou kriminalnimi ciny,ale,jen a jen obchod.
28.01. 22:24  Co je to za soubor úchylných žvástů?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

13

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 31 čtenářů částkou 4 442 korun, což je 13 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tři buzeranti si pořídili dítě. A pak druhé05.03.21 21:31 Česká republika 1

Premiérovo doznání: Nevím, co máme dělat05.03.21 19:26 Česká republika 3

Babiš zkouší "podplatit" své budoucí voliče zrušením maturit05.03.21 13:39 Česká republika 1

Policejní komando vyráží pokutovat běžkaře04.03.21 23:06 Česká republika 1

Ústavní soud zrušil některé vyhlášené zákazy prodeje04.03.21 11:14 Česká republika 1

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 11

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 3

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 10

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 12

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,09 Kč
Euro
26,32 Kč
Libra
30,56 Kč
Kanadský dolar
17,46 Kč
Australský dolar
16,98 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
20,39 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,74 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,71 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 579,06 Kč
1 unce stříbra
557,66 Kč
Bitcoin
1 070 779,56 Kč

Poslední aktualizace: 6.3.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 933