Diskuze k článku

Krátká aktualizace ohledně událostí na Ukrajině a lepší alternativa pro Rusko

Příspěvků 16

10.12.2013 1:12

no asi nie

Nemam 85.?.?.?

z jedneho jedineho dovodu ... vlk nikdy nespi a hoci medved sem tam cez zimu spi, jedna sa o takpovediac nepravy zimny spanok, to je stara znama poucka. Preto tento vysmesny fakt EU. Teraz nech ukaze ake ma gule tento zlepenec. Jednoducho genialny surovy holy fakt v podani pravej slovanskej jednoduchej mentality.

300509

10.12.2013 2:05

:)

Ji®ik 78.?.?.?

Mno popravdě mít takový přátele, to je na kulku [smích] Janukovič je stejnej pucflek elit ze EuroSodomy jako ta rádoby opozičnická banda [mrknutí jedním okem]
Jedinej důvod proč tu smlouvu nepodepsal je ten, že by ho domácí podnikatelská elita sežrala zaživa, kdyby přišli o kšefty v Rusku, nic víc za tím bych nehledal.

Další věc je že Rusko poslední dobou nenechává Rusy v zahraničí jen tak na holičkách, a nemusí to být občané Ruska, stačí jen že mluví jak rusové a cítí se tak být [smích]

Takže najednu stranu by se rusové rádi zbavili tohoto nespolehlivýho břemene viz. třeba pořád odkládaný prodej společnostiu Antonov, či úmyslně defektní díly k raketám vypouštějícím družice(vždycky spadla raketa nesoucí jen ruské družice, buď Glonas či Phobos či nějaký vojenský, ale nikdy nespadla raketa s družicema pro jiný státy, včetně posádek a zásobování pro ISS, to už samo o sobě odporuje tak pravděpodobnosti, že to matematicky vyloučeno aby byla náhoda) je lepší mít tam takovou sice mírně nestabilní vládu, ale tak nějak neutrální. A kdoví co těm bulíkům řekli v Číně, o tom jsem vůbec nic nevypátral ani na čínských stránkách.

300514

10.12.2013 5:09

RE: :)

steve 70.?.?.?

Reakce na 300514

Noo - v Cine jim rekli, ze uz o tu zemedelskou pudu nemaji zajem .., ze - pry, az vstoupi do EU, tak jim akorat domluvi u ceskych vietnamcu galose ADIDAS a v emericku u Monsanta kukuruzu na seti zdarma ..., a az jich pokape zase 8 milionu hlady na tech lanech kukurice tak se za 10 let zastavi na pokec a daji jim za tu pudu pytel ryze ..., ze same radosti z vydatne cinske pomoci - vykopou Benderovci Monsanto z Ukrajiny a Klicka z ukrajinskych Hradcan.
Venda havluj vecnezivyvnas vyda pres dalajlamu dalsi divadelni hru "Pretiskovani clanku na Ukrajine - NE" a konecne snad ukrajincum dojde, ze uzakonena laska buzerantu, rodnou zemi nespasi. Snad pochopi,ze orat zemi s Ivanem je pro zemi lepsi - nez se nechat opichavat tlustym zidem z Manhattanu.
Stejne jako mi bylo lito Libyjcu, je mi lito i tech Ukrajincu ...

300517

10.12.2013 9:41

RE: :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 300517

[chechtot]

300525

10.12.2013 13:07

RE: :)

slak 77.?.?.?

Reakce na 300517

Ano [cool]

300534

10.12.2013 14:56

RE: :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 300517

Super, ale majú na tom sami veľký podiel.
Ešte aj hladomor im "dodala" chazarská čvarga.
Čo sa ešte musí stať, aby pochopili?

300536

10.12.2013 21:42

RE: :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 300536

Vstoupit do EU [mrknutí jedním okem]

300567

10.12.2013 21:38

RE: :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 300517

Člověče, to je brilantní analýza jen ta forma, jen ta forma... [mrknutí jedním okem]

300566

10.12.2013 16:55

RE: :)

Kluk 212.?.?.?

Reakce na 300514

"či úmyslně defektní díly k raketám vypouštějícím družice(vždycky spadla raketa nesoucí jen ruské družice, buď Glonas či Phobos či nějaký vojenský"

...tak nad tímto sem už přemýšlel také, vždy to "spadlo" když měli vynést ruské družice strategického určení. Bylo to první co mě napadlo, bud' to byla sabotáž, nebo neskutečný šlendrián těch, kteří to sestavují do "funkčního" celku.

Jinak co se týká Ruska a Ukrajiny, tak Rusko by je mělo "obětovat" EU i za cenu, že se NATO dostane ještě blíže k ruským hranicím, a pozorně sledovat situaci, a v okamžiku kdy bude docházet k rozkladu ukrajinské společnosti a rozpadu země, k čemuž dozajista dojde, by mohli "urvat" východní proruskou část Ukrajiny, myslím, že by se tomu východ Ukrajiny ani moc nebránil, samozřejmě je tu ve hře ještě NATO, to by asi dělalo problémy, ale jak všichni víme, NATO má nedostatek financí, a tak si myslím, že by akorát stáhli ocas a odporoučeli by se.

300542

10.12.2013 17:59

RE: :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 300542

Tak to by byl takový požár, ani nespekulovat radši a s tranzity plynu a ropy by šla evropa leda tak do háje zelenýho na čekanou, bez energie. [překvapení]

300547

10.12.2013 18:23

RE: :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 300542

>Jinak co se týká Ruska a Ukrajiny, tak Rusko by je mělo
>"obětovat" EU i za cenu, že se NATO dostane ještě blíže k
>ruským hranicím, a pozorně sledovat situaci, a v okamžiku kdy
>bude docházet k rozkladu ukrajinské společnosti a rozpadu
>země, k čemuž dozajista dojde, by mohli "urvat" východní
>proruskou část Ukrajiny, myslím, že by se tomu východ
>Ukrajiny ani moc nebránil, samozřejmě je tu ve hře ještě
>NATO, to by asi dělalo problémy, ale jak všichni víme, NATO
>má nedostatek financí, a tak si myslím, že by akorát stáhli
>ocas a odporoučeli by se.
NATO je zakryvaci nastroj Spojenych statu, jejichz strategicky cil je ovladnout svet. Rusko je prekazkou. Vzpomenme si, jak USA vyuzily momentu po rozpadu SSSR. Hned pod zaminkou svobody a demokracie zacaly zakamuflovane pod NATO rozhazovat site sveho vlivu. Pokud Rusove tazvane "pusti" Ukrajinu, zakratko budou resit problem - instalaci americkych raket na uzemi Ukrajiny, tedy DOSTREL!!! Nemyslim si, ze to Rusko pripusti.

300553

12.12.2013 2:39

RE: :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 300553

Ono tam ani nepůjde o dostřel raket, protože s konvenčními náložemi na rozsáhlém ruském prostoru, oproti odpovědi z RF do koncentrovaného prostoru EU, jsou kontraproduktivní. Ono jde spíš o to, že NATO a tedy USA budou mít rozsáhlý kontaktní pozemní nástupní prostor proti RF. Od Baltského až po Černé moře. Je přece známo, že prostor protivníka je dobyt až tam vstoupí bota pěšáka. A ty suroviny v RF lákající strýčka Sama, ty jsou tam na a pod zemí, takže přístup k nim musí zařídit právě ta bota pěšáka, nikoliv cokoliv ze vzduchu, či z moře.

A protože bránit se konvenčními prostředky pozemnímu útoku NATO na tak široké frontě je pro RF nemožné a taktické jaderné prostředky jsou nejspíš stěží použitelné, zbyla by RF jediná možnost kterou pořád ještě má - hrozba ve strategických prostředcích. Po jejím naplnění je ovšem otázkou, bylo-li by potom ještě někoho, kdo by o ty suroviny RF mohl mít zájem. Všemu odolní švábi sotva.

300608

10.12.2013 2:38

trapná agitka

kremlingvista 172.?.?.?

>Mezitím vešlo ve známost, že prezident Janukovič předložil řadu požadavků, které EU musí akceptovat, než Ukrajina podepíše asociační dohodu, včetně společné modernizace ukrajinského plynovodného systému a přehodnocení postoje EU „u výstavby ekonomicky nejistých zařízení pro přepravu zemního plynu do Evropy, obcházejících Ukrajinu“. Jinými slovy, EU by měla přestat odebírat plyn z Ruska přes plynovody North Stream a South Stream. Ano, tento „pro-ruský“ politik požaduje, aby EU přestala přímo nakupovat ruský plyn.

Nic takového z uvedené premisy nevyplývá. Autor článku by si měl uvědomit ze V. cenová skupina neexistuje, smířit se s touto skutečností a buďto svůj závěr upravit nebo, v lepším případě, přeorientovat se na jinou tématiku.

300515

10.12.2013 16:18

Už od doby oranžové revoluce jsou "západní" pikle na Ukrajině příliš průhledné!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

A Ukrajina je veliký stát a tudíž veliké sousto pro ekonomické manipulátory a kejklíře. Tady už nejde pouze o to,kam bude Ukrajina orientovaná, ale především o jistou formu stability tohoto i pro nás důležitého prostoru!
Nelze opomenout, že Evropa končí až na Urale a nikoliv pouze zeměpisně. Ukrajina a Rusko je pro celou Evropu velice důležitý prostor a je nutné se také ke všem zde probíhajícím změnám chovat s vysokou mírou odpovědnosti a státnické moudrosti.
Politiku není možné dělat jenom na jedno volební období.
Všichni dobře víme, jak jsme si oddechli, když byl politicky stabilizován "ruský" prostor nabitý jadernými zbraněmi a i když mnoho západních politiků nadává na Putina, tak ve skrytu duše děkují Pánubohu, že přišel nový "car" do Ruska a tuto zemi v období přechodu dokáže držet na uzdě!!! I když se Rusko hrabe nahoru a je vidět v této zemi velký pozitivní progres, stejně
je dobře "mít" v Rusku Putina, na kterého je spolehnutí a co řekne, to se také děje.
Spíše mám strach z vývoje v USA, kde to nemusí vůbec do budoucna dopadnout dobře. Ukrajina je na rozcestí a je možné,že se rozdělí na část, která je proruská a na část, která se přikloní k západu. Na čas by to bylo řešení, než se stejně celé území Evropy sjednotí, i ta ruská část. Nemyslím tím sjednocením ekonomický diktát západu a EU,ale lidské vztahy! EU musí také projít výrazným
přeskupením ekonomiky i politiky, protože v této podobě ustavičného zadlužování nemůže dlouho fungovat.
Je zde také zásadní otázka, co dnes může EU Ukrajině nabídnout, když sama EU se potácí nad propastí.
Celá "báječná" revoluce na Ukrajině rychle skončí, až vyjde jasně najevo, že EU již na žádný posun na východ momentálně nemá a jedná se o podvod, stejný jako s Řeckem a dalšími státy.!
A je to velká škoda, protože teprve EU s Ukrajinou a Ruskem by měla ty potřebné světové ekonomické parametry s ohledem na USA a Čínu.USA jako velmoc skončí a co potom.Je nutné, aby měla Čína ve světové ekonomice nějakého protihráče.
Není zdravé, když se hraje jenom na jednu branku!

300541

11.12.2013 5:39

Jiny pohled

Josef Bitala 37.?.?.?

http://oko-planet.su/politik/politiklist/222229-temnaya-storona-maydana.html

300581

14.12.2013 19:07

Nepresnosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Jen drobnost -neni to Wladimir Klicko, ale jeho starsi bratr Vitalij... To je hodne rozdilne... [chechtot]

300729

Příspěvků: 16

10.12. 01:12 Nemam  no asi nie
10.12. 02:05 Ji®ik  :)
10.12. 05:09 steve  RE: :)
10.12. 09:41  RE: :)
10.12. 13:07 slak  RE: :)
10.12. 14:56  RE: :)
10.12. 21:42  RE: :)
10.12. 21:38  RE: :)
10.12. 16:55 Kluk  RE: :)
10.12. 17:59  RE: :)
10.12. 18:23  RE: :)
12.12. 02:39  RE: :)
10.12. 02:38 kremlingvista  trapná agitka
10.12. 16:18  Už od doby oranžové revoluce jsou "západní" pikle na Ukrajině příliš průhledné!
11.12. 05:39 Josef Bitala  Jiny pohled
14.12. 19:07  Nepresnosti

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 75 čtenářů částkou 13 073 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 0

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Prymulovi jen tak přistál na účtu milión korun06.10.20 09:50 Česká republika 3

Petice proti náhubkům, testům na covid19 a dalším opatřením04.10.20 17:58 Česká republika 11

Švédsko otáčí? Nechce krimigranty z Řecka03.10.20 14:22 Švédsko 0

Měnové kurzy

USD
23,13 Kč
Euro
27,27 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,58 Kč
Australský dolar
16,40 Kč
Švýcarský frank
25,44 Kč
100 japonských jenů
21,94 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 144,38 Kč
1 unce stříbra
545,56 Kč
Bitcoin
273 073,65 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 848