Diskuze k článku

Pro Ukrajinu se otvírají brány pekel

Příspěvků 38

3.12.2013 2:28

Ukrajina je problem mnoha problemu s historickym pozadim zrady

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Urcit,kterym smerem pujde Urajina je tezke,prakticky zhola nemozne,nebot,zde,jako ve vsem je vliv ze zahranici a vnejsi generacni problem.Ukrajin abyla obilnici Evropy,presto bolsevici,jak si mnozi falesne nechali rikat,dohnali Ukrajinu ke hladomoru s obetmi 8 milionu,jez zahynuli velice krutym zpusobem a tento narod prozil ve sve hojnosti vseho,kanibalismus.Mnozi narodovci ,co zkoncili v "bolsevickych rukach",nezkoncili jen na Sibiri a v taborech Gulagu,jak pise i Solzenicin,ale domaci NKVD je pohrbila zaziva o cem svetci mnohe obevene hromadne hroby,ale ,nikdo nemluvi anesmi se psat o nejakem ukrajinskem holocaustu.Druhou veci je zmena v dobe druhe svetove valky,kdy Nemci byli na Ukrajine vitani,nebot doslova doslo osvobozeni od NKVD,jez se na ustupu pred Nemci "proslavilo" vyvrazdenim vsech veznu v celach a zapalenim vlaku s vezni,mnohe veci nevime,ale vime,ze Ukrajinec se nakonec po vyvrazdeni sve rodiny dal k Nemcum,bojovat proti bolsevizmu,jez byl vylucne v rukach zidovskych komisaru.Po takove historicke zkusenosti,vztahu Moskva-Ukrajina doslo k urcite mylce,Ukrajinci vidi, ze Rusove a ne zidovsti komisari jsou zotpovedniza masakry Ukrajincu a hladomor a tento falesny pohled preziva do dnesnich dnu,coz dela nazor ,je v namluvach s Evropou to bude lepsi nez s "moskvany",chteji se odtrhnout aniz by meli zkusenosti s tou zapadni demokracii,jako vsechny statybyvaleho sovetskeho bloku,proto,mozna si Putin,byvaly NKVD, rozumel se Solzenicinem,nebot nasli spolecneho nepritele slovanskeho lidu,kde jeden slovan byl poslan vyvrazdit jineho slovana.
Dnesni politika vyuziva teto historicke spletitosti od prvnich casu vlady bolseviku nad Ukrajinou a ted je otazka ,jakou cestu dnesni Ukajina zvoli.Nakonec ,ani sousedske vztahy s Polskem zanechaly rovnez sve v historii tohoto naroda.Putin do jiste miry nemuze zmenit citeni Ukrajincu k Moskve, kazdym politickym pohybem se "rana znova otevre".
----------------
Prytulak Cheka-GPU-NKVD in Ukraine 25May98 Jewish conquest of ...
servv89pn0aj.sn.sourcedns.com/~gbpprorg/2600/shapov01.htmlPrytulak Cheka-GPU-NKVD in Ukraine 25-May-1998 Jewish conquest of the Slavs
Jewish conquest of the Slavs (Jewish Bolshevism) Prytulak ...
www.mombu.com/culture/italy/t-jewish-conquest-of-the-slavs-jewish...Jewish conquest of the Slavs (Jewish Bolshevism) Prytulak Cheka-GPU-NKVD in Ukraine -25May98 R_1119 Italy
-----------------
Obycejni lide z celeho sveta ,nemuzou pochopit,jak v zemi,kde je dvoji uroda,jez muze zivit celou Evropu,jak,takova zeme mohla mit hladomor.
Ovsem,"svetovy tisk" mlci,k obetem Ukrajiny.Ukrajina ,uz branou pekel,nekolikrate prosla.
With the invasion of Russia by German forces, the NKVD was responsible for evacuating prisons in the occupied regions. More than 140,000 prisoners were successfully evacuated by the NKVD. More than 9,800 were reportedly executed in the prisons, 1,443 were executed in the process of evacuation, 59 were killed for attempting to escape, 23 were killed by German bombs, and 1057 died from other causes.[5]

300212

3.12.2013 7:47

RE: Ukrajina je problem mnoha problemu s historickym pozadim zrady

VLADMÍR 89.?.?.?

Reakce na 300212

Naprostý souhlas!Možná se pletu,ale tak jako žid nikdy neodpustí Rusům zničení chazarie,stejně tak nikdy neodpustí Ukrajincům nakrmení Dněpru Bohdanem CHmelnickým...

300219

9.12.2013 4:26

RE: Ukrajina je problem mnoha problemu s historickym pozadim zrady

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 300212

Pohled na protestujici Ukrajinu z jine strany:In Ukraine protests, young Jews are marching with ultranationalists.Ovsem ,zde je zminka, jak uz byva zvykem,ze vsude se musi obevit nejaky ten antisemitismus A number of young Jews are involved in the protests, which have drawn together a diverse coalition of liberal youth and opposition party leaders, including members of the ultranationalist Svoboda (Freedom) party, whose leader, Oleh Tyahnybok, has freely trafficked anti-Semitic stereotypes.
Protoze Rusko a Ukrajina ma dobrou pamet na svuj holocaust,tak se mnozi chteji pojistit,tak,rikajic do budoucna ,ovsem ,zde je ten maly hacek, ze Israel je plny zidu,kteri zidy ani nejsou;‘Teen told she can’t join Birthright without DNA test’
Youth program reportedly casts doubt on Russian woman’s Jewishness because her father didn’t register her birth until age 3 By Times of Israel staff July 28, 2013,

Mnozi z rad zidovstva,poznavaji protest ve smeru,ze to je vlastne hollyday,kde zatim nejsou zadne srazky s policii.
The community “is very split on the issue of the protests,” said Meylakh Sheykhet, Ukraine director for the Union of Councils for Jews in the Former Soviet Union. “Generally speaking, the young generation of Jews, just like other young Ukrainians, support this revolution. But the older generation of Ukrainian Jews, the ones who grew up and were educated in the Soviet system, they are not in support. They are very pro-Russian.”
Zde,je v radach,tak zvaneho zidostva rozpor,co do budoucnosti,stari a mladi,maji rozdilne nazory.
“Many Ukrainian Jews who considered themselves Jews first have left Ukraine already,” Sheykhet told JTA. “So those who stayed, and who now make up the majority of the Jewish presence in Ukraine, consider themselves Ukrainian first.”
Kazdopadne to nemaji domaci Ukrajinci lehke,jde jen o to,zda si mnozi uvedomuji nejake pouceni z minulosti,jestli ne ,tak mlada ,nezkusena generace,muze udelat dalsi historicky omyl.
Definitely a tough nut to crack. And it reminds us once again that a little bit of a similar psychological profile would result in a dramatic turnaround in the fortunes of Whites.
Otevrenim dveri na zapad ,muze Ukrajina dostat prival muslimu,tak,jak EURO propaguje, vice pristehovalcu do Evropy.

300481

3.12.2013 4:23

Chapu Ukrajince, kteri demonstruji

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Chapu Ukrajince, kteri demonstruji, protoze stejne hloupi a naivni jsme byli i my pred par lety. My jsme uz pouceni vlastnimi omyly, a od Ukrajincu ted ted pozadujeme mnohem vic - chceme, aby se poucili z omylu cizich - tech nasich.

EU je hospodarsky bezperspektivni a nedemokraticky spolek, ve kterem v tichosti, mimo bodova svetla medialniho mainstreamu, probiha deindustrializace a tvorba beztridni spolecnosti s totalitni moci v rukou nepojmenovanych elit, s euro politiky, kteri pro ne delaji "zeď" a spinavou praci.

Je to salba vlastnich smyslu, ktera je motivatorem pro demonstrujici Ukrajince a pritahuje je - vidi to, po cem touzi a ne to, co maji pred ocima.

300213

3.12.2013 11:06

RE: Chapu Ukrajince, kteri demonstruji

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 300213

Kéž byste měl pravdu a my byli poučeni!

300225

3.12.2013 12:41

RE: Chapu Ukrajince, kteri demonstruji

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 179.?.?.?

Reakce na 300213

Chronologie syrské krize

http://www.czechfreepress.cz/blizky-vychod/chronologie-syrske-krize.html

300228

3.12.2013 6:56

Malorusko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Ak toto Malorusi i.e. "Ukrajinci" ustoja, pôjde celá EÚ do horúcich pekiel. Dostali síce Lýbiu, vylámali si však zuby na Sýrii.
Nebudú mať kam (pre)dávať svoje treťotriedne sračky, nebudú mať koho vysávať, Chorvátsko je malá náplasť. Po 24 rokoch od uchlamstnutia Ostbloku im zvonia do hrobu.
Len tak mimochodom, v jednom z februárových číslel Financial Times z roku 2000 je poradie výšky priamej finančnej pomoci poskytnutej SŠA: 1. Izrael, 2. Egypt, 3. Ukrajina (Malorusko)...

300217

3.12.2013 9:11

Ukrajina - obilnica tuposti

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Tuposť je najväčší nepriateľ všade, jedno, kde vykvitne. Pri predávkovaní tuposti vzniká chaos.

Pozrime, ako bolo u nás. Najprv herci. Teraz učitelia. Na Ukrajine tuším športovci, keď na vrchu trčí boxer Kličko, ktorý sa dostal do politiky prečo?

Ako je možné, že sa do politiky dostávajú neprofesionáli? No preto, že ich volí (štatisticky prevalcuje) neprofesionálna hromada z ulice. Sú volení na základe spoločenských a politických sympatií. Sotva sa niekto namáha s tým, čo naozaj vedia, a s tým, aké majú doteraz výsledky. Sami sa pridávame k tomu, že si osobujeme právo do všetkého kecať bez toho, že by sme predtým niečo pre iných urobili. Vo výhode sú pritom tí, čo efektívne kecajú, pretože práca a získavanie skúseností zdržuje.

Volí priamodemokraticky ulica, a kandidáti nie sú spoločensky testovaní, kým prídu na flek. Preto to aj tak všade vyzerá.

Havel zneuznaný herec, Mikloš účastník Bilderberg párty, Radičová/Mesežnikov členovia OSF sponzorovaného Sorošom... samé alibi, Dzurinda cyklista v železničiarskej čapici, Kňažko, Budaj herci, Kotleba učiteľ

Poznám pár Ukrajincov, čo tu pracujú. Často jednoduchí ľudia, občas neobjektívni. Dať im rovnaké hlasovacie právo je čistá lotéria, ruleta. Dajú sa ľahko opiť do čohokoľvek namočeným rožkom.

Speje k ozajstnej kríze z jednoduchého dôvodu. Už málo ľudí pracuje a veľa ich sa priživuje, žijú nadštandard. Priveľa nárokov, hlinené nohy, veľa konzumu a odpadu, ekológia nula bodov. Väčšina aj tu si nie je schopná uvedomiť, kde sa tvorí práca a kde sa vymieňajú skutočné peniaze, väčšine stačí, že pracuje a zarába, iba si neuvedomuje, či naozaj. Žije fiktívny život. Plod neschopnosti, ktorý preferovali dávni dediči, po ktorých len opakujeme.

300221

3.12.2013 9:24

Nenapadlo ma nič priliehavejšie.....

Viny 77.?.?.?

"Aj, zde leží zem ta před okem mým slzy ronícím,
někdy kolébka, nyní národu mého rakev.
Stůj noho! posvátná místa jsou kamkoli kráčíš,
k obloze, Tatry synu, vznes se, vyvýše pohled,
neb raději k velikému přichyl tomu tam se dubisku,
jenž vzdoruje zhoubným až dosaváde časům.
Však času ten horší je člověk, jenž berlu železnou
v těchto krajích na tvou, Slávie, šíji chopil.
Horší nežli divé války, hromů, ohně divější,
zaslepenec na své když zlobu plémě kydá."


Hĺbku niektorých diel chápe človek až vo svetle skutočných udalostí....

300222

3.12.2013 15:06

RE: Nenapadlo ma nič priliehavejšie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Reakce na 300222

Já ti dám dubisko... si dej bacha aby se zas dubisko nepřichýlilo k nám.

300232

4.12.2013 8:27

RE: Nenapadlo ma nič priliehavejšie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 300232

Prečo ste sa chytil toho "neb raději k velikému přichyl tomu tam se dubisku" a nie radšej k tomu "k obloze, Tatry synu, vznes se, vyvýše pohled"......????

Veď on tam jasne píše, že sa ten Tatry syn má vzniesť vyvýše pohled (a už kurva niečo urobiť) a AŽ KEĎ NIEJE SCHOPNÝ, tak sa má prixchýliť k tomu dubisku [mrknutí jedním okem]

Ak ten Tatry syn nebude schopný (z histórie relatívne pravdepodobné), k čomu navrhujete vy sa prichýliť - k USrael-EU?

Hmm....

300276

4.12.2013 22:50

RE: Nenapadlo ma nič priliehavejšie.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 300276

Dubisko je fajn. Když se přichýlí a bude se chovat jako vážený host a člen velké slovanské rodiny, bude vítáno. Nemůžeme pořád vzpomínat na to, že nám kdysi šláplo na palec. Je to dávno a je to pryč.

300300

3.12.2013 10:26

Krátky proces

čtenáři 46.?.?.?

Cha cha cha: D: D
Žiadne dlhé reči.Ak je Janukovyč chlap, tak:
1. v parlamente sa prejedná demisia vlády, na to ale opozícia nebude mať dosť hlasov a proste ústavne skončili svoju hru na revolúciu. (Komunisti sa na nich vyserú)
2. Ak ani potom čvarga z ulíc sa nerozíde, a nestačil by na to decembrový mráz, tak Janukovič ak nie si baba pošli do ulíc Kyjeva zo 100 -150 tankov a rozstrieľaj ich. Samozrejme, najprv vyhlásiť stanné právo v Kyjeve.

300223

3.12.2013 21:41

RE: Krátky proces

Zek Jenakijevskij 109.?.?.?

Reakce na 300223

Krátký proces by mohl nastat, kdyby opozice složila mandáty a před tím vynulovala seznamy nástupců! Podle ukrajinských zákonů, nemůže fungovat "Rada" když v ní chybí 1/3 (což opozice má víc než třetinu), tak prezident MUSÍ vyhlásit nové volby!

300255

4.12.2013 1:21

RE: Krátky proces

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 300255

To je síce pravda, ale koľký z nich zložia mandát a zároveň tým aj svoju imunitu?

300268

4.12.2013 11:02

RE: Krátky proces

Zek Jenakijevskij 62.?.?.?

Reakce na 300268

Právě jde o to, že je Zek pozavírá! Ještě se to řeší na právní úrovní, jestli to bude mít efekt - složí ho všichni!

300286

3.12.2013 12:08

Tady se myslím bude rozhodovat

Ji®ik 78.?.?.?

http://czech.ruvr.ru/2013_12_03/Ukrajinsky-prezide... Ukrajinský prezident jede do Číny na tři dni! Uvidíme co mu Xi nabídne [smích] Jestli je Čína s Ruskem na jedný lodi či ne [smích]

300227

3.12.2013 20:14

RE: Tady se myslím bude rozhodovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 300227

...a z druhé strany přijede tajně Obama?

300244

3.12.2013 14:10

Koncepse sociální bezpečnosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

a její filozofie, která přesahuje tvůrčí schopnosti 99% vysokoškoláků,je hranicí, před kterou by se měl každý nekvalifikovaný zastavit. Ne tak na Ukrajině, kde mistr světa v boxu Kličko, ukazuje cestu masám, podporován ukrajinskými feministkami FEMEN,které se před ukrajinskou ambasádou v Paříži vymočily na fotografii ukrajinského prezidenta a dalšími občany Ukrajiny těmto děvám podobným svým intelektem, a těmi, co mají červený hadr před očima kvůli bolševické minulosti,kterou doposud nedokázali spolehlivě analýzovat a poučit se z ní. To je, jako by desetiletý chlapec učil mezinárodně uznávaného statika na výškové stavby a mosty, sčítat a odčítat. Tedy škoda slov-Ukrajina se řítí do velkých problémů.

300231

3.12.2013 19:46

Nepoučitelní

Moiry 77.?.?.?

Teď záleží na ukrajinské oligarchii, kolik je schopna investovat do mediální masáže svých chudých spoluobčanů. Jestli to vezmou do ruky tak důkladně, jako před nedávnem Andrej Babiš, bude mít EU svoji vyhlédnutou kořist v kleci.

300243

3.12.2013 20:55

RE: Nepoučitelní

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 300243

Ukrajinský oligarchovia sú tiež rozštiepený - veľká časť z nich ná kšefty v Rusku a s tými by bol rýchlo koniec.

300250

3.12.2013 20:54

když nevíš, tak se zeptej

bandera 172.?.?.?

>Ukrajinský prezident jede do Číny na tři dni!

Ano, tam jsou na takovéto věci na slovo vzatý odborníci, kteří mu jistě poradí. Ale doufejme že jim nepoloží tu trapnou otázku jak se zachovat v tomto případě:
http://9poeticfingers.files.wordpress.com/2011/08/...

300249

3.12.2013 21:01

Kam pospíchají? Do Transatlantického partnerství?

r.m. 80.?.?.?

Evropská komise trvá na to, že její Transatlantické partnerství pro obchod a investice musí obsahovat toxický mechanismus, který se jmenuje Urovnávání sporů mezi státy a investory.
Umožňuje velkým korporacím, aby žalovaly vlády u tajných arbitrážních panelů, které se skládají z podnikatelských právníků. Procedura se vyhýbá domácím soudům a rozhoduje bez ohledu na vůli parlamentů.
Stuart Eizenstat (a hele zase hebrejec) , spolupředseda podnikatelské organizace Transatlantic Business Council - která je hlavním katalyzátorem celého procesu - dostal odátzku, zda firmy, jejichž výrobky regulační orgány zakázaly, budou mít právo státy za to žalovat.
Ano. "Kdyby byla taková žaloba úspěšná, znamenalo by to, že by země, která výrobek zakázala, musela jeho výrobci zaplatit odškodné, anebo vpustit výrobek do země." Bude se to týkat i evropského zákazu mytí kuřecích mrtvol chlórem, což je kontroverzní praxe, dovolená v USA? "to je jeden příklad, jehož by se to týkat mohlo.", řekl vyvolenec Eizenstat. [velký smích]

300252

3.12.2013 22:38

kvalitní analýza, rusky

PejsekAK_ 89.?.?.?

http://fct-altai.ru/?p=4005

Situaci na Ukrajině a v Rusku je věnovaných posledních 20-25 minut.

300259

3.12.2013 22:40

otazka

jajaja 86.?.?.?

ako je mozne ze ludia v 21. storoci nie su schopni najst informacie potrebne pre pochopenie situacie?
o divadle ktore sa deje na ukrajine nebudem pisat - stale ten isty scenar, uspesne pouzity v X-krajinach za poslednych 20 rokov.

SITUACIA v Chorvatsku:
Chorvatsko vstupilo do EU 1.7.2013. Ponukam porovnanie dovozu potravin do chorvatska - medzirocne porovnanie July 2012 Vs July 2013 (prvy mesiac ich clenstva v EU):
slepacie vajcia - narast dovozu o 524%,
cerstve bravcove maso - narast dovozu o 300%,
bravcove maso - neporcovane - narast dovozu o 1600% - ano - 1600%,
cerstve hovadzie maso - narast dovozu o 40%,
masove vyrobky - narast dovozu o 17%,
cerstve mlieko - narast dovozu o 175%,
susene mlieko - narast dovozu o 2267% - ano - 2267%,
maslo - narast dovozu o 127%,
syr - narast dovozu o 50%.

mesiac July 2013 Vs July 2012 - celkovy chorvatsky export klesol o 48%
to vsetko stihla EU pocas prveho mesiaca chorvatskeho clenstva! (nemusim hadam upozornovat, ze napriek dovozu ceny potravin v chorvatsku neklesli)

PRECO SI TIETO VECI UKRAJINCI S PRISTUPOM na net NEPRECITAJU skor ako idu do ulic demonstrovat za vstup do EU?????

Niekde som cital ze Nemecko prehralo 2. svetovu vojnu - nie som si tym isty.
uvedene cisla mozete overit v hociktorom chorvatskom, slovinskom online denniku - ja som ich prepisoval z papieroveho vydania slovinskych novin.
prajem pekny den.

300260

3.12.2013 23:05

RE: otazka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 300260

Velmi dobrý příspěvek. Pokusím se odpovědět na otázku

>ako je mozne ze ludia v 21. storoci nie su schopni najst informacie potrebne pre pochopenie situacie?

Vždyť vysvětlení je v prvním odstavci článku. Ti protestující na Ukrajině jsou buď financováni Západem, najma Sorosem, Rotschildem, nebo dovezeni ze zahraničí, kde byli ke své záškodnické činnosti vycvičeni a vybaveni. Jsou to žoldáci. Scénář je stejný jako naposledy v Sýrii, předtím v desítkách jiných zemí, kde proběhly tzv. "barevné revoluce".

Takže od nich nemůžete čekat, že budou hledat nějaké informace. jsou tam, aby splnili úkol a dostali zaplaceno.

300261

4.12.2013 7:46

RE: otazka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 300261

Ukrajina přece už svou "barevnou revolucí" prošla a výsledek byl její porážka. Že tento nový pokus nevyvolal drsnější odvetu od vládní moci a tím dovolil opozici tu revoltu stupňovat, to může mít jedině dva důvody. Vládní moc rezignovala před hrozbou vyvolání občanské války, nebo nechává špičkám revolty zdání své převahy k jejich odhalení a následné eliminaci. Je přece známo, že není-li dav ovládán, tak se při sebemenším podnětu nebezpečí jeho účastníci místo sjednocení k realizaci záměru jeho svolávačů, vzájemně ušlapou.

A zde se vynořuje prapodivný fenomén. Jak je ten dav zabírající desítky metrů šíře ulice a stovky metrů dlouhý, tedy nacházející se v rozsáhlém informačně mrtvém 2D prostoru, ve svém synchronním pohybu vlastně ovládán? [zmaten] [překvapení] To chce minimálně výkonnou a mobilní zvukovou techniku. To přece nejsou sardinky, nebo hejno špačků v malém a informačně živém 3D prostoru, jejichž mechanizmus synchronizace pohybu zatím nikdo nezná. [oči v sloup]

Nebo se už testují nějaké vyvinuté systémy k ovládání mas? [bliji]

300274

4.12.2013 11:56

RE: otazka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 300274

Ty lidi jsou prostě cvičení dlouho předem. Tentokrát ale nejde o barevnou revoluci, jde o novou válku v Evropě, v americké režii. Kde jinde než na Ukrajině útočí demonstranti na policii buldozery a slzným plynem, kde jinde mají ozbrojené oddíly na "ochranu" demonstrujících. Angažovanost polských politiků jako Kaczynski, s přímou vazbou na USA, na stupňování vášní. Jde o vtažení Ruska do konfliktu, Rusům se sice do něj moc nechce, ale nakonec to takto skončí, jiné řešení ta situace nemá. Leda že by ti, co s tím začali, se všemi proinvestovanými penězi na tento účel, otočili a zabalili to. Ale museli by mít pádný důvod. Neumím si představit jiný, než pár tisíc ruských tanků, zavřené ropné a plynové kohouty a otevřená sila jaderných raket. Zbývá par měsíců nebo týdnů, které mají obě strany na rozmyšlenou, jestli jim stojí za to do toho jít. Jenže, jedni jsou plní nenávisti nebo sedí daleko za mořem a také jsou plní nenávisti. Druzí jsou zatlačení do kouta a nemají na výběr. Sýrie nevyšla. Tak tedy Evropa.

300288

4.12.2013 16:48

RE: otazka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 300288

Gruzie (tzv. opozice) si to taky zkusila a za pár dní (téměř doslova) - USA a spol. jednoznačně pochopili, kdo je pánem. A že byly údivem bez sebe. Tu poslední větu mám od ukrajinců.

300295

11.12.2013 15:08

RE: otazka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 300288

Máte pravdu. Sleduji tento vývoj a vidím to podobně. Začíná to být vážné. Však to potvrzuje i toto prohlášení Ruska.

http://czech.ruvr.ru/2013_12_11/V-pripade-utoku-od...

300590

4.12.2013 0:02

RE: otazka

sTRADEa 172.?.?.?

Reakce na 300260

>mesiac July 2013 Vs July 2012 - celkovy chorvatsky export klesol o 48%
>to vsetko stihla EU pocas prveho mesiaca chorvatskeho clenstva! (nemusim hadam upozornovat, ze napriek dovozu ceny potravin v chorvatsku neklesli)

Fakta mluví jasně a v neprospěch vašeho tvrzení: obchodní rovnováha Chorvatska absolutně nebyla významně a negativně ovlivněna vstupem této země do EU.
http://www.tradingeconomics.com/croatia/balance-of...

Člověk který by consultoval vývoj od července 2012 do prosince 2012 by naopak nabyl dojmu že vstup Chorvatska do EU prospělo exportnímu aktivu nováčka.

300265

4.12.2013 0:57

RE: otazka

whoever 86.?.?.?

Reakce na 300265

dal som si namahu:

http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/prvi-mjesec-u-eu-uvezeno-524-vise-jaja-i-cetiri-puta-vise-svinjetine-903851

nie je to 100% rovnake info ako v novinach ktore mam, ale zhruba to iste
chapem nasiel si web stranku s inym info. ak chces tak ti najdem 10 web stranok ktore hovoria o vybornych ekonomickych vysledkoch CR a SR, kopec cisel, HDP, inflacia, deflacia, rast, investicie - hotovy ekonomicky tiger. budes mat pocit ze od buduceho tyzdna sem budu prudit tisicky Danov, Norov, Holandanov a ludi z Hong-Kongu aby sa zamestnali v CR / SR. predsa fakty nepustia.

Udaje z centralnej banky chorvatska? z jednej z tych "centralnych bank" ktore nemaju pravo vydavat vlastne peniaze? asi ako v tom vtipe: kolko je 2+2? Uctovnik zatvori okna a posepka: A kolko chcete aby to bolo?

to fakt veris ze Chorvatsko bolo schopne exportovat do EU pocas prveho mesiaca clenstva take mnozstvo tovaru, aby vynahradili iba to neskutocne mnozstvo potravin dovezenych z EU? A tym udrzali vyrovnanu bilanciu? museli, ked to tvrdi banka, tak to musi byt pravda.

situacia je nasledovna - ja nemam info IBA z internetu, ja tu zijem (pomerne dlho), navstevujem urady a stretavam sa s ludmi ktori su zamestnani/nezamestnani alebo podnikaju - slovinci, srbi, bosniaci, chorvati - od buduceho tyzdna by som mal mat v prenajme jednu farmu tu v Juhoslavii a z toho dovodu mam zistenych dost info o realnej ekonomickej situacii v Juhoslavii. kedze ma caka vecerne citanie 2 zakonov - dokopy 2000 stran (export a import Srbsko) tak prajem pekny vecer. odpis mi. skusim zajtra odpovedat.
ak sa niekto z citatelov chysta prestahovat do Juhoslavie - mozem poradit. Kvizova otazka: vedeli ste ze Srbsko je druhym najvacsim svetovym producentom sliviek (svestek)? ja nie.

300267

4.12.2013 13:57

RE: otazka

sTRADEa 172.?.?.?

Reakce na 300267

>Udaje z centralnej banky chorvatska? z jednej z tych "centralnych bank" ktore nemaju pravo vydavat vlastne peniaze? asi ako v tom vtipe: kolko je 2+2? Uctovnik zatvori okna a posepka: A kolko chcete aby to bolo?

Vy taky nemáte právo tisknout peníze. Znamená to že vaše údaje o tom co jste minulý měsíc koupil jsou timto zpochybnitelné?

Tady se můžete podívat na stat která sleduje objem dovozu ze zahraničí v HRK:
http://www.tradingeconomics.com/croatia/imports
(Chorvatský národní statistický úřad nikdy peníze netiskl.)

Chorvati vždycky importovali jidlo daleko víc než vyváželi, ale ten objem nemůze výrazně změnit celkovou import stat.

V tom článku ze kterého jste čerpal a který se týkal zvýšení exportu určitých potravin chybí odkaz na zdroj uvedených informací. Pokud je ten zdroj chorvatského původu, což s největší pravděpodobností je, tak podle vašeho standartu jsou tyto data zpochybnitelné, protože Chorvatsko se stalo vazalem EU a jeho vláda musí manipulovat data tak jak ji Brusel nařídí, zrovna tak jako Chorvatská centrální banka. Jinými slovy, nabrousil jste si dvousečnou zbraň.

A znovu: mluvíte o tom jak jste schopný najít všelijaké protiklady, ale příklad neuvádíte. Takováto a podobná tvrzení má 21. století plný odpadkový koš.

300293

5.12.2013 8:27

RE: otazka

Viny 77.?.?.?

Reakce na 300260

ako je mozne ze ludia v 21. storoci nie su schopni najst informacie potrebne pre pochopenie situacie a sú schopní napísať Niekde som cital ze Nemecko prehralo 2. svetovu vojnu - nie som si tym isty.

Čím si vo svetle skutočnosti a možnosti overenia historických faktov môže byť dnes človek istejší než tým, že Nemecko VYHRALO 2. sv vojnu.

Už to píšem asi 156. krát, ale budiž:

- prvým prezidentom EU, signatárom (a strojcom!) rímskych zmluv zakladajúcich EU a ostatných zmluv, bol nacista, fašista, vysoký pracovník Kaiser Wilhelm inštitútu ktorý dohliadal na rasovú hygienu a vyskum eugeniky - Walter Hallstein, ktorý mal okrem iného na starosti ekonomické a hospodárske usporiadanie sveta po VÍŤAZSTVE Nemecka 2.sv vojne.
- Fritz Ter Meer, Normibergom odsúdený vojnový zločinec za otrokárstvo, pokusy na ľuďoch a zločiny proti ľudskosti, "Head of dept. II, which was in charge of the chemical plant in Buna near Auschwitz", prepustený vraj za dobré správanie (muhahahaha), v skutočnosti na intervenciu pánov s veľkým R. Okamžite sa stáva predsedom predstavenstva firmy Bayer (áno, ten Bayer ktorý dnes ovláda farmáciu) a tiež Inter Alia, Theodor Goldschmidt AG, Commerzbank AG, Bank Association, Duewag, VIAG a Union Bank AG, West Germany. Firma IG Farben(vyrábala Zyklon B), ktorá mala vedľa Oswiencimi svoju fabriku IG Oswiencim, bola po vojne rozložená na BASF, AGFA, Hoechst.

Ostatné si vyhľadajte. Ak by ľudia pochopili aspoň tisícinu konšpirácie, ktorá sa okolo nich odohráva, skolabovali by....

300308

5.12.2013 9:48

RE: otazka

slak 77.?.?.?

Reakce na 300308

Jasně že lidi v egoismu přehlížejí potíže s okolím a vyznávají heslo škoda škoda rány která padne vedle aniž by přemýšleli že je to systém zotročování se zhoršujícími podmínkami pro celek. Prostě zaměstnanci států se zpronevěřili přínosu těm pro které by měli být funkčně podporou a v namyšlenosti možností rozhodovat o okolí jim nepomáhají, ale všelijak vymýšlí pasti okolí aby pro sebe urvali výhody které ovšem zapovězením eliminují tyto hodnoty i sobě i když oni se na úkor prostředků získávaných ode všech skutečně produktivních patrně doberou jasně že strukturálním fašismem podobným korporativnímu a vypráskávají ty z kterých tyjí a neoliberálům kterým naopak zobou z rukou co oni produkčním hodnot urvou ze žlabu tak je likvidují dvakrát ve spolčení s kapitálem kořistníků a tím rozebírají podstatu vybudované struktury pro lidi tady od 89. Je to skrytá a nekompromisní ekonomická válka úspěšných spolčenců s tvůrci čehokoli na vyždímávaní namnoze exploatovaných do hořkých konců i s jejich popliváním po vytěžení do bezprizorných, strhaných nezaměstnaných či bezdomovců a exekuovaných kteří nepochopili že tvorbu hodnot od nich taky nemusí být potřeba a prostředky které byli navyklí získávat prací prostě ti co o nich rozhodují nepotřebují či vymýšlí fiktivní podmínky kvalifikace a výkonů kdy tupí pádivci jsou upřednostněni na skutečný devast kdy žijí z podstaty mládí a jak píšu s těmi kteří po vyždímání skončí stejně jako podle šablony a zavedený systém podvodníků devastuje vše lidské i s hodnotami jako takovými a logicky vede ke zmaru i těch kteří struktury hospodářství proti svým zájmům idiotsky i s perspektivou vlastní budoucnosti včetně humánní civilizované společnosti ničí. Ale to účastníkům spolčení zisků dochází pakliže vůbec až po kolapsu, samozřejmě že špička nesouměřitelně bohatých které mají majetky v penězích které tato planeta nevytvoří ani za milénium (takže virtuální) se zabezpečuje mnoha způsoby vlastnictví které přisluhovači nemají šanci docílit ale ovšem tito specifičtí ubožáci mají viníky před očima že kdyby dělali dvakrát rychleji tak oni se nakapsují a ještě na ně bulíky zbude. Že to tak nikdy nefungovalo, nefunguje a fungovat nebude je mimo rozsah fašistického či bolševického smýšlení, což funguje obdobně a mnozí nemohou pochopit že samosebedeklarovaní pravičáci jsou bolševníky velkolepými.[smích] A exludovaní bláznivým systémem na to dojíždí první. [mrknutí jedním okem] [cool]

300316

5.12.2013 16:51

RE: otazka

pardus 172.?.?.?

Reakce na 300308

>- prvým prezidentom EU, signatárom (a strojcom!) rímskych zmluv zakladajúcich EU a ostatných zmluv, bol nacista, fašista, vysoký pracovník Kaiser Wilhelm inštitútu ktorý dohliadal na rasovú hygienu a vyskum eugeniky - Walter Hallstein, ktorý mal okrem iného na starosti ekonomické a hospodárske usporiadanie sveta po VÍŤAZSTVE Nemecka 2.sv vojne.

Nesmysl. Hallstein byl vystudovaný právník, který později jako profesor přednášel právo a nikdy neměl nic společného s eugenikou. Na to neměl potřebnou kvalifikaci, jako třeba prof. Fischer a další doktoři medicíny kteří se zabývali výzkumem eugeniky za nacistického Německa.

300334

4.12.2013 19:58

Lid na Ukrajine

Satanist 75.?.?.?

kterej touzi po democracii jakou mu nabizi EU by se mel poucit z historie jak jejich pradedkove , dedkove , prababy a babicky za "zidu" kteri zili v prepychu zazivali hladomor a nevolnictvi a jak vitali Wehrmacht jako svy vysvoboditele z votroctvi .......

300297

7.12.2013 12:36

dobry den

synuboži 85.?.?.?

po prečítaní članku sa mi vynorili slova znamej pesničky,

ina odpoved nie je,


úsmev úsmev úsmev to je šanca premenená

300410

Příspěvků: 38

03.12. 02:28 Robert Nohejl  Ukrajina je problem mnoha problemu s historickym pozadim zrady
03.12. 07:47 VLADMÍR  RE: Ukrajina je problem mnoha problemu s historickym pozadim zrady
09.12. 04:26 Robert Nohejl  RE: Ukrajina je problem mnoha problemu s historickym pozadim zrady
03.12. 04:23  Chapu Ukrajince, kteri demonstruji
03.12. 11:06 WAZARI  RE: Chapu Ukrajince, kteri demonstruji
03.12. 12:41  RE: Chapu Ukrajince, kteri demonstruji
03.12. 06:56  Malorusko
03.12. 09:11 ppppp  Ukrajina - obilnica tuposti
03.12. 09:24 Viny  Nenapadlo ma nič priliehavejšie.....
03.12. 15:06  RE: Nenapadlo ma nič priliehavejšie.....
04.12. 08:27  RE: Nenapadlo ma nič priliehavejšie.....
04.12. 22:50  RE: Nenapadlo ma nič priliehavejšie.....
03.12. 10:26 čtenáři  Krátky proces
03.12. 21:41 Zek Jenakijevskij  RE: Krátky proces
04.12. 01:21  RE: Krátky proces
04.12. 11:02 Zek Jenakijevskij  RE: Krátky proces
03.12. 12:08 Ji®ik  Tady se myslím bude rozhodovat
03.12. 20:14  RE: Tady se myslím bude rozhodovat
03.12. 14:10  Koncepse sociální bezpečnosti
03.12. 19:46 Moiry  Nepoučitelní
03.12. 20:55  RE: Nepoučitelní
03.12. 20:54 bandera  když nevíš, tak se zeptej
03.12. 21:01 r.m.  Kam pospíchají? Do Transatlantického partnerství?
03.12. 22:38 PejsekAK_  kvalitní analýza, rusky
03.12. 22:40 jajaja  otazka
03.12. 23:05 Vladimír Stwora  RE: otazka
04.12. 07:46  RE: otazka
04.12. 11:56  RE: otazka
04.12. 16:48  RE: otazka
11.12. 15:08  RE: otazka
04.12. 00:02 sTRADEa  RE: otazka
04.12. 00:57 whoever  RE: otazka
04.12. 13:57 sTRADEa  RE: otazka
05.12. 08:27 Viny  RE: otazka
05.12. 09:48 slak  RE: otazka
05.12. 16:51 pardus  RE: otazka
04.12. 19:58 Satanist  Lid na Ukrajine
07.12. 12:36 synuboži  dobry den

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 2

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 190