Diskuze k článku
Frakování může vyvolat zemětřesení, potvrzuje další studie
Příspěvků 9
13.11.2013 5:05
doufám existuje ješte nekde i skutečná veda
která je souvislá, pokroková a navazuje na tradici. Že to není jenom jinak naaranžovaná šou mající za cíl tahat peníze z grantu.
"Príčinná" veda to je ono, ne veštci a jasnovidci.
Doufám, že nekdo rekl nahlas a za pomoci opravdové soudobé techniky, co už vedí i sýkorky.
Tato zemetresení jsou daní za uspechané nápady, a hlavne co nejvíce projezdit ve výkonove doblba premrštených a krátkoživotních motorech zamerených spíše na momentální zisky z paliv, angličáku, a pohrebních služeb. I malé deti vedí, že když je díra v písku moc velká, tak se zbortí. Dospelí sa navíc dovedou lépe vymlouvat, že to nemuže mít výrazný vliv, hlavne, pokud jde o kapsu. Nedarmo se čerti spojovali s kolomaží a smolou. Chybí více rozumu, když už. Žijeme v panice.
Ale to je věda mocných s prostředky co to mají na povel. Jsou neomylní, bezpečně ví z čeho vyrazit první poslední. A z jejich pohledu se přece nebudou špinit mytím auta, tak na co výdrž. Koupí si nové. Bydlet mezi fabrikami nebo nad dolem sice mohou, ale na rozdíl od produkčních mají volby a pozor schopnosti ostatním neumožněné. Lidé se nemohou rozhodovat rozumně ale jenom co je jim umožněno dozorci a s nastupující NWO nebude jiná volba a naprostá většina vovčanů už to tak má. Jinak zaslechl jsem včera v čro + že už v 3 světové válce jsme a probíhá specifická depopulace nepohodlných a to jsou rozumní a moudří první na řadě. Stávající politici jsou klauni a naprosto nemohou mít v globálu vliv na to co si rozhodnou nadnárodní fašistické korporace které samozřejmě neberou ohledy naprosto na nic jiného než na svůj zisk. Že jsou ovládáni zcela finančními zájmy neoliberálů snad už pochopil každý a je zbytečné si myslet že ti něco udělají pro blaho lidí. Ta skutečná věda se může používat vydržovaná jako alchymie na dvorech šlechty, když už to bere plným tempem k feudalismu, případně jako ve sci-fi Smólvil. A demokraticky o tocích prostředků budou rozhodovat šéfové bankovních kompů, kteří samozřejmě skáčí podle elity neoliberál.
Neomlouvam tezbu, ale napeti, ktere se pri zemetreseni uvolni by se stejne jednou uvolnilo a nasledky by mohly byt v ten jiny cas vetsi. Na podobnem principu se zakladaji rizene pozary porostu, ktere v konecnem dusledku predchazeji rozsahlym nerizenym pozarum porostu. Co ale neni omluvitelne je spotreba vody pri teto tezbe. V podstate odstranujeme vodu z kolobehu.
Iste. Časom by sa napätia uvoľnili (alebo aj nie), rozdiel je v "suchom" a "mokrom" trení na zlome. Ako je obvyklé i v iných prípadoch trenia, rovnaké pôsobiace sily pri suchom trení vedú k oveľa menším pohybom a takmer neporovnateľne menším rýchlostiam pohybov než na zavodnenom zlome. Voda proste funguje ako mazadlo.
Pokiaľ sa teda dosky na "suchom" zlome posunú o meter za storočie, tak si to takmer nikto z bežných smrteľníkov ani nevšimne. Pritom storočie je v geologickom čase doslova okamih.
Ale na zavodnenom zlome to môžu stihnúť aj za menej než minútu - a to potom padajú baráky a mosty...
Naopak, "ostraňovanie vody z kolobehu" je takmer bezpredmetné, predstavuje zabedbateľné percento objemu vody do kolobehu zapojenej.
Často sa tu dochádza k omylu: mnohý ľudia uvažujú o objeme sladkej vody a jej zásobách na pevnine ako o stálom, nemennom. Neuvedomujú si, že prevažná časť tzv. "zásob sladkej vody", pokiaľ nejde o vodu skutočne "hlbinnú", uloženú v podzemných rezervoároch, alebo vodu starých ľadovcov, bola ešte pred pár mesiacmi, nanajvýš rokmi, vodou morskou a slanou, ktorá sa odparila z oceánov, v podobe zrážok spadla na pevnine, a následne sa riekami vracia späť do oceánov.
Takže pokiaľ je celkové množstvo sladkej vody na Zemi odhadované na desať a pol miliona kilometrov kubických, takou Amazonkou odteká 0,2-0,3 kilometra kubického sladkej vody za sekundu a všetkými riekami údajne niečo medzi pol a trištvrte kilometra kubického sladkej vody za sekundu. Zdá sa to málo? Ani nie - znamená to, že "všetka" sladká voda na Zemi sa "obmení" zhruba za pol až trištvrte roka. Samozrejme, niekde je tento obeh podstatne rýchlejší, inde pomalší.
Podstatné je, že pokiaľ je z kolobehu odstránená nejaká časť "sladkej vody", napríklad vstrekovaním do zeme, tento objem je promptne doplnený odparovaním z obrovského rezervoáru vody morskej (asi 1,4 miliardy kilometrov kubických).
Pre predstavu: ročne sa vyťaží cca 3,8 miliardy ton ropy (obrovské číslo?) - to je v prepočte na objem asi 4-4,5 kilometru kubického - porovnateľné množstvo sladkej vody pretečie ústím Amazonky do oceánu každých 15-20 sekúnd.
Tak na takúto statistiku bez čísel si musím přiložit. Niečo ako destilovaná voda z oblakov, už dlhodobobo chemtrailsovaně niepadá. Sladká by to mohla byť keď vyberem z ktorých 6 zdrojov studaniek sa napojím. Jedno to nieje ako u chlastu. Vůbec se nestydím, protože zem miluji a ta mi to opetuje i když vo Zvolenu (kováčová) jsem chlastal z kanystru domorodca, pretože vybudovaný chrám pro prameň to investorom z z vůle boží i zeme opustilo.Rozhodně bych se pod 3°° nechtěl pouštět do kapacitních možností gáji, kterou mam za živů, božsků a nosí nás táto planeta asi len preto že sa nechce nudit. Lebo zo po prostu krátkoživotnostných zo súcitu. Maj sa chalan aj keď to to uslyšel od dvonohé mačky. DOBROU ps. kraviny ropných zdrojů, ta kapsa zásob bývá % geologiské pukliny která se doplňuje nebo i ne.
Vaša úvaha je celkom pekná a aj na prvý pohľad logická ale na druhý pohľad je chybná lebo tzv. povrchovú vodu z ktorej sa čerpá je jej síce menej(natečie menej do mora, oceánu), ale z povrchu oceánu sa odparí vždy približne rovnaké množstvo vody a takisto sa dostane rovnaké množstvo na zem dažďom a preto sa maximálne zvýši slanosť oceánu o úplné minimálnu hodnotu a klesne hladina o nejakých pár mm za storočie!!!
O niečo tiež klesne relatívna vlhkosť vzduchu, takže sa z oceánu zvýši odparovanie... Tak či onak - množstvo vody, ktoré sú technicky schopný vstreknúť do zeme je proste v porovnaní s objemom v celom kolobehu minimálne. Čiže toto problém nebude...
Na druhej strane, dokážu spôsobiť značné lokálne problémy tým, že nejakú menšiu riečku či potok v oblasti vstrekovania doslova vycucnú a tým odstavia od prístupu k vode ostatných spotrebiteľov, ktorý tento vodný zdroj využívali pre svoje potreby (ľudí, zvieratá i rastliny)...
Prvotně bych chtěl poznamenat, že jsem kdysi pracoval v oboru geofyziky.
Tehdy ještě existovaly Moravské naftové doly + Geofyzika Brno k tomu
Následně potvrdím známou pravdu, že namydlené schody jsou všem známé
V podstatě se i v zeměpisu píše o Moravské pánvi, což je výraz pro vlastnosti s ropou zjevně v souvislosti. takže Hodonín, například leží právě v této oblasti.
Takzvaná „stavba plynového zásobníku“ je výraz pro tvorbu dutin hluboko v zemi.
Jakým si myslíte způsobem se toto dá provádět ?
Pakliže tipujete na trhaviny + vodu, pak jste správného názoru.
Není důležité jak je to hluboko, protože i tak to bude mít a taky má následky.
V této souvislosti se pak nastoluje otázka, „komu to je ku prospěchu“ -- jistěže zásoby plynu potřebujeme, ano, ale kdo tam ty zásoby vlastně má ?
I když si ty „zásobníky“ pronajal od jejich vlastníka ?
Kdo je vlastník na Moravě ? Je to stát ?
Najděte si to snadno sami.
Prostě všude, kde je ve vrstvě voda, dochází k posunům, pakliže to není naprosto zanedbatelné množství. Ale pokaždé je to ta poslední kapka, co to dává do pohybu.
Pokud jde o plnění plynem, tak mohu dodat, že když byl někde vrt, kde "bouchla trhavina“, třebaže jen v hloubce kolem 40 metrů, stejně to šumělo jako sodovka mnoho dní potom.