Diskuze k článku

Nikdy neříkej nikdy. "Nikdy" je tady

Příspěvků 34

7.10.2013 7:24

dost tendenční

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

jako ptákovina se mi jeví spojitost FEDu s kamionisty apod.
Že se automatizace rozvíjí, a rozvíjet bude není pochyb, souvisí to spíše s cenama, dostupností technologií, spolehlivostí. Že nekdo nainstaluje do auta nespolehlivý a krátkoživotní systém, a oddálí tu spolehlivost na 10 let neznamená, že nemohou prijít jiní a udelat to lépe. Je ale fakt, že technickou vyspelost je treba vychovat a nejde narídit. U nás tahle tradice na vzestupu asiu nebude, príliš se spoléháme na čínskou obsluhu a žereme se místo toho radši mezi sebou.

Úplne nejlepší by proto bylo tuhle trans-dopravu omezit a zlevit ze svých často úplne zbytečných "práv a nároku".
To by se ale mohl ukázat problém, jak to, že stále funguje moloch, pokud mu vypadne nejaký treba dopravní segment a lidé jsou bez práce. No asi má rezervy, kterými plýtváme. Tady si asi každý myslí, že stačí vydelat, a málokdo se porádne ptá, kde se vlastne ta práce bere.

297440

7.10.2013 8:19

Peníze lidem do ruky nepatří

Moiry 77.?.?.?

Všechnu automatizaci někdo vymýšlí, někdo ji vyrábí a někdo musí kupovat finální produkt následných a též zautomatizovaných technologií. Za co? Od toho jsou spotřebitelské úvěry.
Automatizace přináší jeden zisk majitelům technologií a druhý zisk bankám.
Oba subjekty jsou bytostně závislé na vůli spotřebitele.
ON je tím, kdo vládne. Jen si svoji moc nepřipouští.

297442

7.10.2013 8:23

Two weeks revolution

Viny 77.?.?.?

Vďaka za výborný článok, presne vystihuje aktuálny trend a skutočnosť. Dnes sme technicky tak ďaleko, že je možné nahradiť prakticky akúkoľvek ľudskú prácu strojom. Odlišní sú kreativci a pod, ktorí tvoria niečo nové, tí sú do istej miery v pohode, zatiaľ.

Two weeks revolution je terminus technicus pre revolúciu, spôsobenú uvedením do prevádzky prvého komplexného nano-assemblera. Stroj, ktorý bude schopný vyrobiť produkt na atomárnej úrovni z prvotných materiálov - na začiatku kopa kremíka, ropy a kovov, na konci mobilný telefón. Ľudská práca v tom momente prestane byť zaujímavá a nastáva systémový paradox. Pre koho sa budú tie (presnejšie, lepšie, rýchlejšie....) mobily vyrábať - pre tých čo nemajú prácu?

Týmto sa však dnes nechce nik zaoberať, nik z vlastníkov korporácií to nechce počuť a idú ďalej akoby sa nič nedialo, kvôli svojej stupidite a chamtivosti....ktoré na koniec spôsobia kolaps systému.

Výborne, len tak ďalej a ešte rýchlejšie!

297443

7.10.2013 21:32

Pokud je člověk dostatečně velký idiot,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 297443

nezáleží mu ani tak nějak na prachách, ale chce vidět svou neexistující důstojnost, a když ji nemůže získat třeba znalostí integrálů, tak mu ji vyvolení vnutí za jeho výplatu třeba za pomoci pomocí nejmodernějšího mobilu. A protože za chvíli budou mít všichno blbci nejmodernější mobily na hypotéky, bude nutno vyrábět další a další typy, aby se s nima mohli ti solventní blbci před sebou vzájemně stále více reprezentovat. Před několika dny jsem sem opakovaně vkládal úryvek z manifestu zdravomyslícího žida, ale panu Stvorovi se asi nelíbilo, protože to vždycky vypadlo. To třeba Klausovo: "nakrmíme mozky gojů každý den novými nesmysly, a oni nás budou chválit a uznávat...je přece krásný...

297472

7.10.2013 9:42

technologie jdou dále

qwe 193.?.?.?

to je jasné. Otázky ale jsou právní: kdo bude zodpovídat za nehody, jak se dopravní nehody vůbec budou vyšetřovat, zda nějaká "černá skřínka" bude mít důkazní hodnotu a zna dokáže tedy obsáhnout všechny okolnosti nehody...

297447

7.10.2013 10:07

Výsledkem je tudíž komunismus...

leo69 176.?.?.?

Pokud bude výroba všeho automatizovaná a lidé budou bez práce/zaměstnání, tak za co si budou produkty těch robotů kupovat? Tím pádem by ležel na pořadu dne další logický krok a tím je základní příjem každého člověka.

Celé by to pak směřovalo ke stavu, kdy obří mezinárodní/nadnárodní koncerny, vllastnící "Svět" i s jeho politiky a zákony, budou produkt vyrábět, distribuovat a zároveň dotovat, pomocí svých bank, spotřebitele, aby byl schopen si ho koupit.

Vše může z počátku projít fázemi, kdy bude snaha spotřebitelům nutit půjčky, ale ty začnou být v globálu nesplatitelné (což se už dnes děje) a tak, ve snaze udržet odbyt, bude muset přijít na pořad dne tzv. základní příjem každého občana. Toto vše tedy za předpokladu, že "vládci" budou chtít udržet alespoň současný model vývoj/uspořádání společnosti. Výsledek je potom podobný komunistické myšlence - každému podle jeho potřeb...

Pokud se to ovšem vydá jiným směrem a vládci hodí občany přes palubu (každý se starej jak umíš), tak následné uspořádání vzejde bohužel asi až z jatek wwIII.

m, [mrknutí jedním okem]

297448

7.10.2013 15:20

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 297448

Vcera jsem byl v kine na Elysium, zabyva se zrovna timhle problemem. Problem je zobrazen jako disociovana spolecnost, cast na orbitalni stanici Elysium (elita, ma vse zdarma, absolutni lekarska pece) a zbytek je na zemi, kde nemaji nic jsou suzovani chorobami, chudobou a represemi ze strany (robotickych) bezpecnostnich slozek. Vrele doporucuju, chvilema mi behal mraz po zadech, clovek se cely film nemuze zbavit dojmu, ze k tomuhle by to taky mohlo smerovat.
BTW: v kine nas bylo sest.

297458

7.10.2013 16:21

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

kchodl 62.?.?.?

Reakce na 297458

"v kině nás bylo 6"

No a to je začátek toho systémového paradoxu. Zboží je dost, ale není dost zákazníků. Pro mě například je 180 Kč za návštěvu kina moc, takže jsem si film stáhnul zadarmo a koukal doma.

297461

7.10.2013 21:16

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

biolit 84.?.?.?

Reakce na 297461

Existuje řešení a není to komunismus, ale v každém případě se kapitalismus hroutí. Jmenuje se základní příjem. Doporučuji toto video pro pochopení.
http://www.youtube.com/watch?v=2mP3b86zVvo
Příjem je základní právo člověka.

297471

8.10.2013 4:35

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 297471

Nemyslim, ze zrovna toto je ten vytouzeny smer.

Prakticky staci sledovat myslenkove pochody lidi, kteri tomu fandi.
Viz. http://outsidermedia.cz/Konec-kapitalismu-bez-revo...

Clovek je tvorivy (tedy alespon nekteri) a skutecne necinnosti trpi. Tim nemyslim, ze by z nedostatku driny pro kapitalistu upadaly do depresi, to urcite ne. Kdyz vemu, ze autor toho clanku popisuje lovy, jizdu na koni, golf, nebo co, je proste odlisna natura nez ja.
Nic z toho mi radost nikdy neprinaselo, ale budiz, kazdy jsme jiny.

Pravdu ma v nedostatku prace, castecne. Pokud totiz nechame pruchod globalizaci, tak vse obstaraji obri, nadnarodni, plne automatizovane koncerny a obcan se stane jejich otrokem, lehce vydiratelnym, zavislym otrokem se zakladnim prijmem, kterym nepokryje vydaje.
V tomto pripade se stava totiz narodni stat, i globalni, bez prostredku. Jak ma zajistit zakladni prijem, refinancovat prubezne duchody (vse ostatni typy jsou financni spekulace), zajistit bezplatne zdravotnictvi, skolstvi, infrastrukturu.
Pokud by byl zakladni prijem vysoky, tak staty uz zajisti, aby byl zdanen i vzduch ktery dychame, ne pouze navsteva lekare, voda.

PROSTREDKY, jak z lidi vytriskat posledni cent, si system vzdy zajisti. Pokud by lide se zakladnim prijmem odmitli poustet penize zpet do obehu, tak jim nema stat z ceho vyplatit pristi davku.
Jednou by je to skutecne prestalo bavit a reknou si, jsou zbytecni. A to v miliardach. Tak jim soupnem nejakou vakcinaci...
Myslim, ze je to prestava bavit uz ted, pritom ten autor clanku v odkazu spravne poukazal, ze elity nikdy nepracovali, jsou tupe a miliardy maji z nasi prace. Proc se obtezovat jim pomahat v maximalizaci jejich zisku? A ano, ony jsou konecnym stradatelem nasich financi.

A stat?
Nektere odvetvi proste nahradit nejdou a take hodne stoji (energie, PHM, zdravotnictvi). Kde ma vzit stat penize, pokud nezvladne zamestnat 99% lidi? Ne verejnou otrockou praci, ale praci, ktera umozni zamestnanci si vubec nejaky produkt koupit.
Nadprodukce je zbytecna, to je jasne, ale byt bez poptavky privadi staty i soukromy sektor, zamestnance primo k bankrotum.
Lze to uhlidat, z cast, v pripade statu, zalozenem na domaci poptavce.
Bohuzel to neni pripad CR, ani vychodnich statu EU.
Jednoduse me tento pristup desi. Kadafi si mohl udrzovat vnitrni luxus z podstaty vyvozce surovin, ktere ostatni staty nemaji.
Nemaji zdroje.

Pokud by slo (jako ve Finsku) o uzakoneni prava na bydleni, prava na skutecne bezplatne zdravotnictvi, skolstvi, pristup k pravnim ukonum, tak to chapu. Tim jedinym se totiz vyrovnavaji sance na slusny zivot oproti druhe skupine, ktera si tyto prava zajisti financne, jak je videt v posledni dobe prevazne korupcni cestou.
Ono obecne, kazdy system, v kterem chybi konecny zakaznik jednoduse kolabuje. A ten zacina chybet.

297481

8.10.2013 8:44

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297471

Příjem je základní právo člověka.

Zaujímavé - môžte uviesť nejaký príklad z prírody, kde funguje princíp základného príjmu?

Prípadne by som sa rád dozvedel, odkiaľ pochádza domnienka, že príjem je základné právo človeka - kto to zadefinoval že to je základné právo?

Poznáte ešte iné základné práva človeka? Ak áno, tak sem s nimi.

297492

8.10.2013 10:54

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

slak 77.?.?.?

Reakce na 297492

No, ale je tu přeci nepsané právo ubrat kyslík a udělat kacířům dusno. Snaha i když skrývaná aktivizující se novodobé šlechty i s oprašovanou církví tu je. Jenom aby se neuděl hop s nevolníky do raného středověku. A holota nevděčná posléze může chytat drobáky kolem panských jízd, tedy pokud nebudou zapřaženi. [chechtot] Jo a aby bylo jasno státy se historicky rozvíjeli na spravedlivé rozdělování prostředků občanům, no a taky se to otáčelo na doby temna, nic nového pod sluncem a pokud tedy chcete můžete monarchu který prohlásí stát jsem já a rovnou můžete zalézt do kanálu, kam se většina nestarající se o obecný prospěch v současnosti patrně sune.

297500

8.10.2013 16:28

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297500

Idea štátu, čoby nástroja na spravodlivé rozdeľovanie prostriedkov a blahobytu občanom je krásna bajka, skoro Ezopská ktorej pointu však lúza nevidí a tiež idea hodná snívania, anžto realita nám v tej spomínanej histórii ukazuje skôr to otáčanie do dôb temna a zasa späť do inej doby temna....než nastane iná doba temna, spočívajúca predovšetkým v hlavách generácií snílkov opakujúcich tú istú chybu stále dokola.

....a je možno sa starať o obecné blaho aj bez státu a jeho pobehúkov, alebo len štát a monarcha osvietený s jeho tupým stádom v pätách je tou pravou polievkou na nevyliečiteľný posun do kanálu? [chechtot]

Je len plodom chorej mysle opakovať rovnaké chyby s neprestajne a stále sa opakujúcimi rovnakými výsledkami očakávajúc tentokrát (už koľký krát) opačný výsledok, i keď každé ďalšie nevyhnutné zlyhanie výsledku len potvrdzuje, že toto pravidlo nemá výnimky....no generácie zdá sa stále pokračujú a snívajú bajky.

Halt, nazdravie [mrknutí jedním okem]

297519

8.10.2013 21:30

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 297519

Obe teze jsou nepresne.

Obcan, ktery se narodi v urcite zemi prebira st. obcanstvim jak prava, tak povinnosti daneho statu.

Prava i povinnosti mu definuje ustava. Tzn. pokud by stat nemel delat vubec nic, nebo byl k vlastnim obyvatelum nevsimavy, jako se to deje u nas, tak selhava ve sve funkci, obcanum zustavaji pouze povinnosti.
Prikladem je napr. mozna plna mobilizace. Plna mobilizace se netyka pouze (dnes jiz profesionalni) armady, ale muzu obecne. Obcan ma povinnosti dodrzovat pravni system statu, definovany jak obcanskopravnim, tak trestnim zakonikem.
Predstava, ze clovek beztrestne ujede od nehody sice je mozna (Janousek), ale neni pravni, dosvedcuje bezpravi ve spolecnosti.

Takze teze - postarej se o sebe jak umis, ale v pripade, ze te stat potrebuje musis narizenim poslechnout - jsou spatne a nefunkcni.

Pokud selhava stat, nastupuji globaliste, firmy, ktere se nebudou starat vubec o nic. A to je ten zanik narodnich statu jako takovych. Pokud se Vam ta predstava libi, prosim.
Tezko si dovedu predstavit vyzvy politiku k mobilizaci, politiku, ktere vetsina nesnasi. Naopak tvrde odmitnuti jakekoli pomoci statu, ktery je take nechal napospas, je realni vec.
A s tim tak nejak ti globaliste pocitaji. Nyni jsme kolonie, montovna. Nebude dlouho mozna trvat, kdy prijde nekdo podobny Zemanovi a bude nas posilat pryc z vlastniho uzemi. Prace nebude a jako nevydelecne stroje pouze zavazime sjednoceni Rakouska a Nemecka. Opet a treba. Pokud by nekdo chtel namitat, neni problem mu splechnout slova hlavy statu v Izraeli. Tam prece vznikl precenens a lide neprotestovali, ze?

Na druhou stranu pravo na zakladni prijem je blbost.
Stat garantuje v Ustave dustojny zivot (v realu nefunguje, samozrejme, protoze stat selhava, ale jsou zeme, kde to jeste slape) a v nem jsou zakotvena prava na nej. Bezpodmineny prijem neni garance dustojneho zivota. Pravo na praci, bezplatnou zdr. peci,
vzdelani a pod. jej plne garantuji - pokud v praxi funguji.
To uz je ovsem problem volicu a mysleni lidi v dane zemi obecne.

297533

9.10.2013 9:23

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

Viny 77.?.?.?

Reakce na 297533

Obe teze jsou nepresne. V čom sú nepresné?

Obcan, ktery se...daneho statu. Definícia je nesprávna - MUSÍ prebrať je správne, i keď nechce, i keď jeho rodina nechce, i keď nechce byť dlžníkom len otvoril oči...MUSÍ.

Prava i povinnosti...pouze povinnosti. Ďakujem za popis stávajúceho stavu, kam sa štát už z princípu musí prepracovať, keďže predátorom navrchu nikdy nešlo o blaho iných, ale len a vždy seba samých. Chcete viac toho istého?
Prikladem je napr....tak trestnim zakonikem. Správne, občan MUSÍ, pod hrozbou trestu....i keď je pravdepodobné, že stav mobilizácie za neho "vybojoval" ten predátor, ktorý sa na tom NA JEHO ÚKOR nabalí, zoberie občanovi peniaze a za ne vybobmarduje Juhosláviu, Lybiu, Irak a dodáva zbrane teroristom v Syrii....
Predstava....dosvedcuje bezpravi ve spolecnosti. Súhlas. Prečo sa teda na to právo v atmosfére reálneho bezprávia hráme??

Takze teze...jsou spatne a nefunkcni. Naprostý súhlas. Prečo v tom chceme pokračovať?

Pokud selhava stat...prosim. Tu je zásadná chyba - tie firmy tu sú už teraz, ony nenastúpia potom a je im všetko jedno, správne, už teraz. Len teraz používajú tie štáty, aby mohli uplatňovať svoju moc nad populáciou v ohrade cez zákony a nariadenia ktoré tvoria politici NIMI platení. Ak sa vám to páči - prosím.
Tezko si dovedu...je realni vec. Ano...pod hrozbou trestu zo strany toho štátu.
A s tim tak nejak ti globaliste pocitaji. Nie, naopak, tí globalisti potrebujú tie štáty a tých lútkových politikov aby svoje plány mohli uskutočniť. Potom, prostredníctvom tej globálnej kontroly cez štáty a únie (EU a pod) dosiahnu svoje, plošne nad populáciou, čo by nikdy nebolo možné bez štátu - nejestvovala by štruktúra to umožňujúca...
Nyni jsme kolonie, montovna. Otrokárska kolónia je správnejšie.
Nebude dlouho...pryc z vlastniho uzemi. Ano, lebo je tu štát a jeho zákony, prostredníctvom ktorých je možné to plošne urobiť. Výborne - prečo chceme viac toho istého?
Prace nebude a jako nevydelecne stroje pouze zavazime sjednoceni Rakouska a Nemecka. Správne - kto nás do toho dostal?
Pokud by nekdo chtel namitat, neni problem mu splechnout slova hlavy statu v Izraeli. Tam prece vznikl precenens a lide neprotestovali, ze? Ano, správne - bolo by mozne toto cele uskutocnit bez tých regulátorov a politikov? [vyplazený jazyk]

Na druhou stranu pravo na zakladni prijem je blbost. Súhlas.
Stat garantuje...pokud v praxi funguji. Ak štát niečo niekomu garantuje, musí tú garanciu niekto pokryť....a tomu to, ak nebude súhlasiť, musí prikázať pod trestom = diktatúra. Ak vám v ústave zagarantujem, že budete mať posekaný trávnik, musí tu byť niekto, kto ho bude sekať a pravdepodobnosť, že ten dotyčný s tým sekaním trávy nebude súhlasiť, musíte ho prinútiť......
To uz je ovsem problem volicu a mysleni lidi v dane zemi obecne. Ako všetko..

297554

7.10.2013 15:24

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

hc 90.?.?.?

Reakce na 297448

Tak tak. Rozdělování vytvořeného je nevyhnutelný důsledek dělby práce. I když jeden dostane všechno a ostatní nic, i to je způsob rozdělování. Na vizi automatizované ekonomiky je pak dobře vidět, že způsob rozdělování musí obsahovat nejen princip "podle zásluh", ale i "podle potřeb".

297459

7.10.2013 19:25

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 297448

...jenomže aby to takhle fungovalo, tak každý člověk musí mít čip... být v evidenci, katalogizován, satelitně dohledán... na tom se teď intenzivně pracuje... každá totalita začíná shromažďováním dat o lidech...to bude krásná doba: všem podle jejich potřeb a zásluh..."krásná" doba, kdy bude mít člověk zapojen čip přimo do neuronů aby viděl "fiktivní" krásu tohoto umělého světa...proč myslíte, že je tolik půjček??? Někdo chce zadlužit lidi? Proč? Aby je donutil příjmout podmínky! Jaké? Třeba vzít si nuceně čip...abyste náhodou před placením neutekl...nebuďte naivní, všechno směřuje ke "krásné" totalitě, kde budete mít(s čipem) na výběr: párem bez masa se sojou, párek bez masa s GMO sojou, párek bez masa s GMO sojou spříchutí masa, párek bez masa s GMO sojou s příchutí slaniny...a ti kteří nebudou chtít čip budou buď VIP nebo teroristi(konspirační teoretici).

297470

7.10.2013 21:47

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 297470

Ti co lezou do VIP prostor a ovčani je za elitu mají asi už očipovaní jsou a neudělají neschválený krok. Skutečné vládce nepoznáte jako nebyli rozeznatelní miliardáři ve vesnických knajpách v děravých modrácích a málo jich nebylo a řekl bych že skutečně blahobytných ubylo jako po epidemii. [chechtot] [překvapení] Ti co "straku" vystavují na odiv a myslí si "bohatství" trumfnou sandžo panzu kichota. [velký smích]

297473

8.10.2013 5:02

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 297470

Zapominate na jedno. Komunismus neni mozny bez evolucni zmeny. Jednoduse neproveditelny. Je to smer, idea, cesta, kterym by se spolecnost mela ubirat. Prozatim nerealizovatelny, pouze velmi mala cast lidi zije moralne tak, aby vubec mohl fungovat.

Pokud by totiz ihned staty zavedly urcity prijem (a prvni kdo s tim prisel byla Francie za vlady Sarkozyho), v heslu kazdemu podle jeho potreb, tak pristi generace jiz nema snahu se vzdelavat. Tim se vlastne vracime zpet na stromy.

Proc by se mel vzdelavat, pokud predem vi (a cast lidi to vi i dnes), ze v budoucnu praci mit nebude?

Nevzdelany clovek ztraci zabrany. A je jedno, zda ma nejaky prijem. Staci mala zavislost na cemkoli, z nudy a je z nej kriminalni psychopat. Neplati samozrejme pro vsechny, ovsem staci se podivat na statistiky v USA, nebo je porovnat primo u nas. O kolik xxx % vzrostla kriminalita a o kolik xxxx % u nasilnych trestnich cinu od r. 1990.

Lide by se nejdrive meli naucit myslet, nez zacnou vypoustet teorie a urcovat budoucni smer lidstva. To plati zejmena pro privrzence zakladniho prijmu, ktery z jejich vize ma byt pomerne dostatecny, k zajisteni luxusu.

Fakta:
-- v budoucnu nebude prace, nebude se hledet na papirove vzdelani, ale primo na schopnosti, talent. Pri konkurzech.
-- chudoba je dedicna. Tzn. pokud jiz tata vidi, ze jeho dite nema sanci praci ziskat, ale zustane na zakl. prijmu, nebude nutit deti do skoly. To je presne problem Romu a nevsimavosti vlad. Predstava, ze dospivajicim bude stacit jakykoli prijem je blbost.

Jiz tyto 2 fakty by mely stacit se zamyslet a domyslet dusledky. Nehlede na to, ze stat vubec nemusi mit prostredky na vyplaceni, protoze setrilci nebudou utracet ze zakl. prijmu, zavislaci budou utracet za nezdanene polozky atd. Je to cele koncepcni blud. A najednou se prijmy nedostavuji. Ten samy styl, jako zvysovani neprimych dani, spotrebni dane, zvysovani inflace. Lide si jednoduse reknou dost, zameri se na zvysovani vlastni zivotni urovne bez produktu, i financnich, ktere jim vnucuje vlada.
Zacnou sami stavet domy pro sebe, pestovat, koupi solarni panely, nebo se prosadi vymenny znalostni a produkcni obchod, ve mestech. A to stat dorazi, soukromy sektor si ani nevrzne, remeslnici nemaji zakazky, firmy a prekupnici/kseftari/pijavice, nebo jak spravne nazvat obchodniky, zakazniky...

Uplne by pro chod spolecnosti stacilo, kdyby platily zakladni prava definovane ustavou. Bez vytacek, bez rozhodnuti soudcu o tom co je bezplatne zdravotnictvi a co poplatek ve zdravotnictvi.

297482

8.10.2013 3:58

RE: Výsledkem je tudíž komunismus...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 297448

Staci pro priklad EK.

Kdyby misto trapnych narizeni, vylozene ke smichu, naridila narodnim statum vytvorit narodni energetickou a potravinovou sobestacnost, puda by nerezavela, zamestnanost by se zvysila a prijmy statu take. A odpadly by dotace.

Nikdy to nedopusti, tezi ze spatnych ekonomickych ukazatelu Evropy, na nejakych lidech jim nikdy ani nezalezelo.
Prosperuji zeme, ktere tento stav pripravily, zamerne pripravily.
A dle Merkelove bude krize trvat tak 20 let. Samozrejme tim nemyslela Nemecko.
Hm, kolik asi zivotu ma clovek?

297480

7.10.2013 11:46

Dávate si nesprávnu otázku

jk@fk.sk 46.?.?.?

lebo vychádzate z mylného predpokladu.
Mylný predpoklad je, že Vlastníci FEDu "potrebujú zarábať" peniaze a preto rozmýšlajú rovnako ako vy. Vlastníci FEDu majú počítač na peniaze a nepotrebujú ich zarábať. Preto rozmýšlajú inak ako vy všetci.
Doteraz bankári potrebovali sluhu alebo otroka, aby im vypestoval kvalitnú zeleninu a druhého sluhu, aby im tú zeleninu doviezol do kuchyne. Teraz už šoféra nepotrebujú, zajtra nebudú potrebovať ani pestovatela zeleniny.
Prečo si myslíte, že elita bude potrebovať predávať niečo nezamestnaným voličom, aby zarobila doláre? Elita bude nepotrebných voličov eliminovať všetkými možnými spôsobmi, a nie dávať im Základný príjem aby sa v pohode rozmnožovali. Čím viac voličov - tým menej životného priestoru pre elitu. A elita má vyššie nároky pre seba ako voliči. Čím bude viac voličov, tým ostane menej miesta pre elitu.
Potrebuje elita voličov a dávať im Základný príjem, aby sa voliči mali dobre?
Tak prečo si myslíte, že elita nebude mať komu predávať a teda nebude mať ako "zarábať"?
Elite k životu bude stačiť tá zlatá miliarda poslušných otrokov.
Elita nepotrebuje dať základný príjem pre 7,5 miliardy otrokov, ani pre 10 miliárd rozmnožujúcich sa otrokov.
Technológie tu nie sú preto, aby ste vy voliči mali dobre. Nezamestnaní voliči zdochýnajú postupne od hladu, na obezitu a choroby, a politici sa menia.
Elita se nemení, elita nepotrebuje hlasy voličov vo voľbách. Elita nepotrebuje 7,7 miliardy otrokov. Lebo pre politikov sme voliči, pre elitu sme iba nepotrební otroci. A či politikov vyhodia vyhladovaní otroci z úradu - elite je to šumafuk. Prídu noví politici, voliči postupne dochnú od hladu a chorôb, až kým nás nebude 1 miliarda

297453

8.10.2013 5:38

RE: Dávate si nesprávnu otázku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 297453

Samozrejme, stara znama "uvaha elit".

Ovsem ve spolecnosti to zatim pokazde v urcitem bode vyvrelo a zacly revoluce. Dnes, kdy je kazde kychnuti na internetu za 2 vteriny jsou politici (ne elity) v ohrozeni. Shodi svetovy internet, neni problem behem nekolika dnu ho nahradit a sirit informace jakmkoli jinym zpusobem.

Ony ty elity pokazde v historii narazily. Nekdy to trvalo dele, nekdy kratce, ale vzdy se nakonec spolecnost posunula dale.
Uvahy, ze zredukuji populaci na 1mld jsou nerealne. Mozna rychlym zasahem, tohoto pomaleho vymirani si je jiz dnes vedome velke mnozstvi lidi, jako i zasahy do mysleni, decentralizaci spolecnosti, rodiny. Je to pouze otazkou casu. Navic zvolili spatny zpusob - penezenku. A ta rozhoduje.

Proc by cca 3-4mld vyspelych, pomerne vzdelanych melo poslouchat nejake male promile, ani ne procento?
Jedine okamzita, globalni akce by jim mohla nachvili pomoci.

- pokud si nebudou dlouho vsimat ty dole, zacnou si oni vsimat je.
- pokud proti nim podniknou kroky, chvilku to zmrazi, ovsem pote to s obrovskou razanci, mozna naporad schytaji.

Pravda je pouze v tom, ze oni nepremysli jako ti dole. Nikdy tomu v historii nebylo jinak a pokazde se diky jejich absenci mysleni podzamci posunula spolecnot vyse.

Paradoxne myslim, ze prave ten zakladni prijem by jim umoznil relativni pokoj a proto s nim nesouhlasim. Vyrabel by jako na pase lidi bez vzdelani, bez inspirace, bez cilu a tim by vlastne vychoval generaci, ktera se nebude hlasit o sva prava, protoze je nebude znat. Bude mit vlastni zajmy. Ovsem do te doby je relativne daleko a blizsi je doba, kdy lide jiz nebudou mit co ztratit a svuj hnev obrati tentokrat spravnym smerem.

297483

8.10.2013 20:25

RE: Dávate si nesprávnu otázku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 297483

Neco k tomu dodam.

Neni to tak davno, priblizne mesic, p. Stwora si muze dohledat, kdy jsem psal, ze jediny mozny protest, ktery by mohl neco zmenit muze byt z USA.

A stejne tak jsem popsal, ze pouze dopravaci muzou spustit protesty, ktere nezustanou bez odezvy. Castecne duvody, proc pouze dopravaci v USA, jsem popsal, komplexne by to ovsem zabralo na 1 knihu.

Myslim, ze k pocatku vsimavosti se prave dostavame.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2848-usa-ridici-kamionu-chteji-hromadne-zadrzet-cleny-kongresu-twitter-jim-zrusil-ucet

297529

7.10.2013 12:05

Co mě zaujalo

kulich 172.?.?.?

Tak mašinfíra co jezdil nebo ještě jezdí pro Rio Tinto měl dvakrát větší plat než prezident České republiky, když se nepočítá ten prezidentský "paušál" který se přidává k základnímu platu na přilepšenou. A proč to tak je? Protože ten australský mašinfíra je zodpovědný za vlak, který má v průměru 236 vagónů, váží kolem 31,000 tun a je 2.4 km dlouhý. Když tohle všechno vykolejí, tak ty náklady spojené se znovuzprovozněním tratě daleko převýší náklady na odstranění následku chyby, kterou český prezident může udělat. Měli jsme po čas kliku v tom že náš bývalý prezident Václav Klaus většinou jen kecal a jeho chyby se děly jen v rámci přemisťování psacích potřeb, ale Miloš Zeman není ze stejného těsta - to je muž činu. Zrovna nedávno si umanul přestěhovat české zastupitelství v Izraeli z Tel Avivu do Jerusaléma a to by mohlo přilákat členy palestinkého osvobozeneckého hnutí a jejich výbušniny do pražského metra.

Plné automatizování nákladní dopravy v západní Austrálii je poněkud snazší než třeba v Evropě nebo v Amerikách protože to je většinou rovina.

Ale proč měli strojvedoucí před poklesem burzovních cen rudy přece jen relativně nadměrný plat?

Tak především australské odbory dokáží obratně vyjednávat a plně se postavit za své, ne jako někteří všiváci v Česku, kteří se nechají podplatit majitelem firmy a pak si ještě troufnou ukázat se na dělnické demonstraci s náramkovými hodinkami v ceně přes 100,000 KČ. Potom se musí brát v úvahu to že Australáci jsou sami k sobě dost vstřícní: Když je hej, všichni až po uklízečku se podělí. Pokud ovšem nastanou krušné časy, tak všichni tu okolnost respektují. Proto se ta vlaková automatizace obešla bez divokých protestů, jako tomu bylo nedávno v Ostravě, kde permoníkům znovu připoměli že se bude zavírat neproduktivní důl.

297454

7.10.2013 15:46

Velmi podnětný článek,který není žádnou fikcí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Budeme si muset zvyknout na dalekosáhlé změny ve společnosti, ekonomické,sociální a hlavně ,společnost se bude dříve, či později podobat společnosti "komunistické" , ale od slova komuna.
Bohatství v našem slova chápání přestane mít smysl. Základní potřeby budou zcela přístupné, ale také budou muset být limitovány na spotřebu planety! Nelze mít "americkou" nadspotřebu pro všechny!
Technika je již tak daleko, že především ve vojenství dojde k vysokému stupni automatizace a potom přejde do všech odvětví hospodářství. To je nevratný proces. Pouze se můžeme dohadovat kdy a jak!Kdo nepochopí a nebude se schopen přizpůsobit, skončí.
Jsme na prahu "nové" společnosti, ale zatím nevíme, jak bude vypadat, jak jí řídit a hlavně, jaké politické uspořádání bude mít. To je kardinální otázka.
Technika už změnila vše, ale jsme pouze na počátku.

297460

7.10.2013 17:40

RE: Velmi podnětný článek,který není žádnou fikcí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 297460

Technika nezměnila to nejdůležitější, není zaměřena na jasný cíl v životě. Na lidskou duši. V současné době převládá chtíč, vláda nejnižšího stupně lidské psychiky. Příklad: V Německu vsadili člověka do vězení jen proto, že jeho dcera (deset let stará odmítla sexuální výuku k perverzi a pornografii) vynechala dvě hodiny sexuální výchovy. Čeká nás podobný osud vítězných pokrokářů ve volbách? Protiproud.cz Zdroj:
http://www.chelemendik.sk/V_Nemecku_vsadili_cloveka_do_vez..

Schválně jsem si prošel pornokanály. Zvrhlost bez zábran se rok od roku zvyšuje. Nejen incest, ale třeba i soulož s kancem a dalšími zvířaty je běžná. U těchto pokrokářů morální hodnoty nic neznamenají. Šlape po staletími vyzkoušených a fukčních odkazech našich předků. Pokud se bude vývoj společnosti ubírat stejným směrem jako doposud, tak přes všechny vymoženosti techniky- se lidská společnost vrátí na začátek.

297466

7.10.2013 16:42

možná v Australii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

To si ale potom každej šikovnej lupič vyhlídne vláček či kamion, víc není co dodávat.... Nebo nějaký sabotér oblbne počítačové systémy. Nakonec na zvládnutí bezpečnosti nebo odstranění překážek či vad bude pracovat více lidí než předtím. V odlehlé Austrálii to možná na nějakých úsecích může fungovat, ale už vidím jak po Ukrajině nebo Rusku jezdí kamiony bez řidičů, to by byli pěkné žně pro šikovné lupiče [velký smích]

297462

7.10.2013 17:31

RE: možná v Australii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 297462

V Německu už jel zkušební typ od Mercedesu přes 100 km po Německu, bez zásahu řidiče, i když ten tam seděl. Takže možnost je zde jasná. Nevím, co bude potřeba krást. Evropa končí na Uralu a myslím, že právě Ukrajina a Rusko budou ty stabilizační faktory, jinak zdefraudované Evropy. Ještě budeme prstíčkem hrabat!
Rusko a Ukrajina má zdroje, které už "vyrabovaná" Evropa nemá.

297464

8.10.2013 20:39

RE: možná v Australii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 297464

no právě proto jsem napsal co jsem napsal [smích] a krást a sabotovat lidi budou až budou úplně zoufalí, a až jim stroje přerostou přes hlavu tím nejbrutálnějším způsobem. Dnes vám nikdo pomalu nevykrade peněženku, leda tak nějaká smažka. Dnes vám vysajou kreditku, nebo bankovní konto ani nevíte jak. Takže je blbost že když je někde počítač a čip že se nekrade, ba naopak !!!! [velký smích]

297530

8.10.2013 0:00

co tak minidrony na kamiony

Ďuro Trulo 89.?.?.?

a nejenom lupiči, piráti a hackeři mají po ptákách

297474

8.10.2013 1:49

RE: co tak minidrony na kamiony

slak 77.?.?.?

Reakce na 297474

Místo řidiče ozbrojený doprovod a k němu hlídače aby nekradl a vzájemně by třeba z nudy nechrápali, pokud by se třeba nespojili na vývar se sjednanými na tip zlepšení své many nebeské a služebního postupu z vytvořených akcí a rizikového povolání. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

297476

8.10.2013 3:04

Technostratagem

kulich 172.?.?.?

Systémy letmé předávky zboží se take musí přizpůsobit situaci kde boj za spravedlivou světovou víru nabírá na rychlosti. Dole na obrázku vidíme že předávací systém nevyhovuje dnešním normám, protože postrádá zásadní bezpečnostní prvek

Vložený obrázek

čimž je znalost Koránu a relativně laciná nahraditelnost v případě že neprávem utiskovaný jihadista dostane omylem smažené prasečí ocásky. McDonald v Klecanech už najel na robotickou bezpečnostní drive thru obsluhu v rámci akce FýlSejf.

Vložený obrázek

Robotova paměť obsahuje podle chystaného zákona veškerý text Koránu a tak může robot zodpovědět všechny kontrolní otázky a tímto prokázat že je nejenom výkonným robotickým zaměstnancem, ale také uvědomělým muslimem.

297479

8.10.2013 13:39

Z nejhoršího venku

ra.ri.ta 88.?.?.?

Takové články jsou jen ničím nepodložené strašení.

Anarchokapitalisté jsou přesvědčeni a prosazují, že jelikož máme nekonečně přání, je i nekonečně práce. No a jsme z nejhoršího venku.

Takže, po ranním probuzení naostřit mysl, něco krásného si přát a večer je to upracováno.

297511

9.10.2013 21:14

Nic se nema prehanet

Rostex 37.?.?.?

Jedinou a opravdovou moc ma volic spotrebitel. Kazdy robot bude platit dan na sveho nezamestnaneho a kdo to nebude mit ve volebnim programu nebude v parlamentu. Hotovo, nazdar. Kdo prilis setri, neusetri. Roboti vsech zemi spojte se a platte. Tovarnici placte.

297597

Příspěvků: 34

07.10. 07:24 ppppp  dost tendenční
07.10. 08:19 Moiry  Peníze lidem do ruky nepatří
07.10. 08:23 Viny  Two weeks revolution
07.10. 21:32  Pokud je člověk dostatečně velký idiot,
07.10. 09:42 qwe  technologie jdou dále
07.10. 10:07 leo69  Výsledkem je tudíž komunismus...
07.10. 15:20 mkadlec  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
07.10. 16:21 kchodl  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
07.10. 21:16 biolit  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
08.10. 04:35  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
08.10. 08:44 Viny  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
08.10. 10:54 slak  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
08.10. 16:28 Viny  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
08.10. 21:30  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
09.10. 09:23 Viny  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
07.10. 15:24 hc  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
07.10. 19:25  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
07.10. 21:47  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
08.10. 05:02  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
08.10. 03:58  RE: Výsledkem je tudíž komunismus...
07.10. 11:46 jk@fk.sk  Dávate si nesprávnu otázku
08.10. 05:38  RE: Dávate si nesprávnu otázku
08.10. 20:25  RE: Dávate si nesprávnu otázku
07.10. 12:05 kulich  Co mě zaujalo
07.10. 15:46  Velmi podnětný článek,který není žádnou fikcí
07.10. 17:40  RE: Velmi podnětný článek,který není žádnou fikcí
07.10. 16:42  možná v Australii
07.10. 17:31  RE: možná v Australii
08.10. 20:39  RE: možná v Australii
08.10. 00:00 Ďuro Trulo  co tak minidrony na kamiony
08.10. 01:49 slak  RE: co tak minidrony na kamiony
08.10. 03:04 kulich  Technostratagem
08.10. 13:39 ra.ri.ta  Z nejhoršího venku
09.10. 21:14 Rostex  Nic se nema prehanet

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 0

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 2

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 4

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 16

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,40 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 994,77 Kč
1 unce stříbra
487,52 Kč
Bitcoin
914 186,60 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 226