Diskuze k článku

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

Příspěvků 68

20.9.2013 8:33

To je jen symptom

jjj 213.?.?.?

Skutečnou příčinou, se kterou je třeba bojovat, je státní socialismus.

Státní aparáty bojí zcela nekontrolovatelně, stále rychleji, zasahují i do nejvzdálenějších oblastí lidského života. Vždyť to přeci všichni známe z reálného socialismu v ČR, jak to musí skončit. Úředníci, kteří dnes na západě rozhodují minimálně o polovině HDP mají při svém rozhodování úplně zcestná kritéria (vtipná kniha "Zákony prof. Parkinsona" ze 60. let to vysvětluje dokonale).

Škody, napáchané úřednickým mega-aparátem se budou dále zvyšovat (to státní úředníci vymysleli projekty jako "záchrana bank", "bail-out celých států včetně jejich úřednických aparátů", etc.) až ke kolapsu ekonomiky.

Když státy nemohou vyhazovat napůjčované paníze za naprosté magoroviny jako řepka do nafty, fotovoltaika v stinném německu, integraci cikánů je to DOBŘE, i když "nám tím kleslo HDP".

Řízení společnosti výlučně přes "zlaté tele" nárůst HDP je absolutní nerozum.

296497

20.9.2013 9:17

RE: To je jen symptom

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 203.?.?.?

Reakce na 296497

nejsou to nic jineho nez kriminalni akce. je nepsanym zakonem ze lide maji plne pravo se proti temto zlocincum branit Neni to nic jineho nez statni terorismus.

296498

20.9.2013 9:24

Skutecnou globalni pricinou jsou USA jako ekonomicka rakovina sveta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 296497

Take zneuzivani NATO k agresi a EU bez demokracie jsou pricinou! [bliji]

296499

20.9.2013 9:42

RE: To je jen symptom

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 296497

[smích] učešeme pojmy. Zkuste se zamyslet, jestli stát nebují, protože je právě "zprivatizovanej". Kdyby tam byl ordnung, tak nebují. Každej gauner se tam nacpe, a předělá si ho ke vlastní potřebě. V podstatě to myslíme logicky stejně, ale lišíme v pojmosloví - Vy chcete "menší" stát, já "silnější" stát. Silnější stát je totiž menší - protože nebují. Rozumíš? To bujení dělají ti největší pravičáci, co mají v hubě svobodu, malý stát, ale přitom mají obě ruce ve státní kase a vrtají tam cestičky k penězům! Fakt si udělejte pořádek v pojmech, protože takhle budete bojovat proti něčemu tím, že to budete zhoršovat, budete spolupracovat s těmi, se kterými nechcete, a odkopávat ty, kteří by to zvládli na jedničku.

296500

20.9.2013 10:38

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 296500

já bych řekl, že to na zdejší poměry vystihl docela dobře, ono totiž operovat s pojmy jako "pravičák", to je jedna věc, a vidět, jak se stát skutečně chová, je druhá...
budeme-li opravdu přesní, tak nejlépe zprivatizovali stát komunisti (tedy "levičáci" ), protože jakási samozvaná klika si ho přivlastnila komplet a udělala si z toho jedno velký s.r.o., který přivedla k úpadku, a pak se zdejchla do sektoru "pravičáků"
tady neni co česat, bylo by to jako česat mrtvoly... i když...

296507

20.9.2013 11:15

RE: To je jen symptom

jjj 213.?.?.?

Reakce na 296500

Ne, stát nebují proto, že je privatizovanej.

Stát bují proto, že každý úřednický aparát bujel, bují a bujet bude.

Úředník k tomu, aby dostal přidáno se musí dostat na vyšší pozici, což se nejsnáze zařídí tím, že se přijmou dva tři úředníci pod něj a on se stane šéfem oddělení. Nějaká "práce" se už vymyslí - proto to rozšiřování státní agendy kam se podíváme.

Tohlo a nic jiného je téměř celá úředníkova motivace v práci.

Normálně bývá dán strop pro růst byrokracie tím, že tito paraziti přestanou být financovatelní.

Bohužel byl tento strop zrušen tím, že se státy mohou neomezeně zadlužovat. A tam se musí (a v náznaku se skutečně už i něco dělá - viz DLUHOVÉ BRZDY) nasadit páka, má-li se něco změnit. A samozřejmě parazit řve, že když se jeho nesmyslné akce zruší, klesne HDP! [smích]

Jestliže stát nebude smět vydávat miliardy na "podporu alternativních energií", nevznikne ani celý ten průmysl kolem toho. Podle mě kořenem zla je skutečně to, že stát smí takhle socialisticky fungovat. Celá EU není nic jiného než právě takováto socialistická mašina na další a další mega-projekty, na které se nabalí podnikaví kapitalisté a budou sát až do úplného konce státních financí.

296510

20.9.2013 15:39

RE: To je jen symptom

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 296510

A s tou chudobou to souvisí jak?

Škoda, že to sem motáte, tahle diskuze má být o hledání a odstranění viníka, který opravdu chudobu způsobuje, tj. nenažranost elit. A je fuk, jestli jde o nenažranost byrokratů státního rozpočtu, o úroky bank, ČEZ, Rotschildy, všichni jsou vinni tou měrou, jak moc jsou nenažraní. Přemýšlíte příliš jednoduše, ten vás zmiňovaný "kořen zla" je spíš takový koříneček, možná tak půl promile problému chudoby. Teď jsou elity nejvíc nenažrané, tak chudoba roste. Před padesáti lety byly míň nenažrané, tak se žilo líp. Tam je přímá kauzální souvislost, naprostá a neoddiskutovatelná, matematicky, ekonomicky i fyzikálně dokazatelná. Vy ještě doufáte v řešení, já jsem smutnější, protože vím, že lidskou nenažranost odstranit NEJDE. Příteli, pokud byste měl nápad, jak bojovat proti lidské nenažranosti, byla bych vám nesmírně vděčná za publikování zde [smích]

296520

20.9.2013 15:57

RE: To je jen symptom

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 296520

Tak,jako se nejlíp zbavíte skvrny na oděvu vystřižením postiženého místa,tak se nejlépe zbavíte "nenažranosti"zakopáním i s jejím nositelem dva metry pod zem..... [velký smích]

296521

20.9.2013 17:27

RE: To je jen symptom

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 296520

> chudobu způsobuje ... nenažranost elit.

Inu tomu říkám moudrost, paní Duanitto. Pojďme si toto Vaše přesvědčení prověřit. Na praktickém příkladu nějaké velké země. Třeba Číny.

Až do počátku devadesátých let byla Čína státem s miliardou nuzáků. A přitom zcela bez elit. To nemůžete popřít. Pak se udál zázrak. Čínští komunisté prohlédli. Zjistili, že ŽÁDNÁ EKONOMIKA NA SVĚTĚ NEDOKÁŽE FUNGOVAT BEZ ELIT. I připustili soukromé vlastnictví výrobních prostředků (tedy podnikání). Okamžitě se začaly formovat čínské národní elity. Čína začala bohatnout. A s ní i téměř všichni její občané. Sotva čtvrtstoletí fungování s elitami vyneslo Čínu z pozice zaostalé agrární země mezi přední světové průmyslové velmoci.

Ovšem v KLDR komunisté dodnes neprohlédli. A tak tam žádné elity stále neexistují. A většina obyvatel tam proto dodnes strádá hladem. Nebo snad ne? [velký smích]

296528

20.9.2013 17:35

Je nutné zdůraznit, že činský ekonomický zázrak "zařídila" osvícená Komunistická strana Číny!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 296528

A u nás "osvícení" kapitalisté za 24 let / osvícení zlodějnami všeho druhu!/
zařídili státní dluh 1,9 bilionu korun, který stále roste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jdi Vojto49 s těmi věčnými kecy o komunistech k šípku! Už jsi otravný!Ty vůbec nevíš o čem kecáš, jenom když plácáš nesmysly!

296530

23.9.2013 18:05

RE: Je nutné zdůraznit, že činský ekonomický zázrak

šoftim 178.?.?.?

Reakce na 296530

Tak vystrel do Číny a vstúp do komunistickej strany Číny ak je taká dokonalá. Priradíš sa aj ty k osvietencom. Zločinecké vedenie strany len umožnilo súkromnú iniciatívu, zaviedli nekomunistický prvok do hospodárstva, ten nárast nie je zásluhou komunistov, ale zradou komunizmu, súdruh.

296682

20.9.2013 17:36

RE: To je jen symptom

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 296528

>Až do počátku devadesátých let (...)

Ano, model "fungování s elitami" si svou historickou epochu odbyl v 90. letech 20. až 10. letech 21. století, nyní mele z posledního a již i přední čeští ekonomové jako Šavel Šťáral si pokládají palčivou a složitou otázku: "Co dál?" a stejně složitě si na ni odpovídají: "Hlavně ne komunisty, neumí malou násobilku."

296531

20.9.2013 18:13

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 296528

Nenažranost boháčů je opravdu hlavní příčinou strádání stamilionů lidí na celém světě. To neokecáte, ať se snažíte sebevíc. Boháči nejsou žádní filantropové, ale bezohlední jedinci posedlí mocí a penězi, kteří jdou za svým zištným cílem bez ohledů na druhé. To, že bohatí ždímou z lidí, co se dá, to je rovněž nepopiratelný fakt.Už Balzac dobře vystihl podstatu kapitalismu,v němž za velkým bohatstvím je velký zločin.Dnešní kapitalistický systém,v němž vítěz bere téměř vše a těm, kteří vytvářejí svou prací skutečné hodnoty, odsype jen drobečky z bohatě prostřeného stolu,ten je bez použití násilí dlouhodobě neudržitelný.Bohatí už to ví dávno a protože jich je oproti chudým nesrovnatelně méně,využívají k oblbování a ždímání chudáků všemožné triky a fígle a především média. S prosazením neoliberálního konceptu od konce 70. let kapitalismus rychle požírá sám sebe. O vývoji světa dnes rozhodují desítky či maximálně stovky nejbohatších.To, co psali komunisti o socialismu byla pohádka, ale to,co napsali o kapitalismu, je téměř beze zbytku pravda. P.S.: Pokud patříte k těm ždímajícím nebo k jejich dobře placeným lokajům, pak ovšem Vaši argumentaci chápu.

296535

20.9.2013 22:50

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296528

Tak me napada, proc Rusku nenabidnete privatizaci Gazpromu?
Nebo rady jinych, statnich podniku.

Porovnejte si zadluzeni Ruska se zadluzenim ostatnich zemi EU, USA a uz nerikam radeji nic o Japonsku. To je odrovnano.
Pote se podivejte na HDP jednotlivych krajin a jejich rust.

Chapu, Rusko ma zdroje, tak tezi. Jak by dopadlo Rusko, kdyby si narodni zdroje nechalo vytezit zahranicnim kapitalem, jak byl puvodni zamer jeste za Jelcina?
Venezuela se vzchopila AZ po znarodneni vlastnich prirodnich zdroju. Do te doby to byla jedna z nejchudsich zemi na planete, prestoze mela jedny z nejvetsich zasob ropy na planete...
Zkuste Cinanum rict, ze zakladem je minimalni stat. Bez regulace, bez zasahu. Zkuste tak ridit pitome mesto, ne uz miliardu lidi.

Vlastnite snad zbylych 49% CEZu, ze lobujete za privatizaci narodnich zroju, energetiky a zemedelstvi?
Stat, pokud prijde o zakladni sobestacnost neni stat. A projevi se to prave v krizich.

Kolik jeste pohadek, ktere slysime kazdy den od Merkelove a jinych dulezitych figurek EU budete predkladat.
Deregulujte, privatizujte, prodavejte, minimalizujte stat. Stat nasledne nema zadny zisk, lide nemaji zadne penize, nemaji praci a stat si zakonite musi stale pujcovat?

Kde, podle Vas ma brat penize stat? I na na obranu? Z dani? A od koho, kdyz v zchudlych zemich remeslnici, OSVC a firmy krachuji jako na bezicim pase?
Udelate to jako Kalousek, zvysite neprime dane, ktere jiz tak zchudlou tridu pohrbi, na dlouhe leta ji odrovna, zadluzi a vysledny efekt je, ze za nekolik malo let stat zadluzil dvou nasobne! Na DPH vybral mene, nez za puvodnich hodnot.

Stat neni firma z jednoho prostreho duvodu. Vy jste si tento stat nekoupil a politici nejsou majitele teto "firmy", ale zamestnanci lidi, kteri v tom STATU ziji! Tolerujete rozkradani vlastni firmy tak, jak maji obcane tolerovat, dle vas, rozkradani statu politiky? A jeste sve zamestnance za ty privatizace Vasi firmy platite?

296550

20.9.2013 23:28

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 296550

Tleskám a dodávám že škody hospodářství zemi a obyvatelstvu jdou vyčíslit aby si politici nemysleli že jsou imunitou, vyviněni. Ne pouze pochybnou úpravou netrestatelní a kdoví jestli na věky a zdali jim to zaměstnavatelé, voliči budou chtít tolerovat a nevezmou své zájmy pevně do rukou a pokud se nechtějí stát holotou nevděčnou aristokracie bylo by na čase jinak budou příkopy plné mrtvol podél panských jízd při přepřahání za jízdy, s odpuštěním volů i krav kteří strkají palice do ohlávek sami.

296555

21.9.2013 5:02

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 296550

Japonsko má přes 200% zadluženosti k HDP, ale má tu výhodu, že "si Japonci dluží většinou sami sobě" (údajně), proto jakmile by se vyhlásilo, že Japonsko nezaplatí své dluhy, tak na tom budou zkrátka špatně pouze staří Japonci, kteří si kupovali (nebo byl za něj kupovány) státní dluhopisy. Vlastně si údajně měli kupovat vlstní prosperitu do budoucna...no asi spáchají "harakiri", ale pořád na tom budou lépe než Řecko, protože nedluží cizině.

http://humanaction.cz/miroslav-hyls-o-tom-dluhu-ja...

296565

21.9.2013 17:44

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296565

Japonsko je 20 let ve stagnaci, z ktere se nikdy bez strukturalnich zmen, nedostane. Strukturalni zmena je nejspise nemozna, diky poslusnemu, polo-cisarskemu rezimu, ktery tam vladne i diky pevne zakorenenym, nyni zastaralym (z meho pohledu), tradicim.

Japonsko je jednoduse odrovnano, mysleno celkove.
Nedomnivam se, ze statni dluhopisy udelaji z lidi bohace, jak asi stat tyto mozna re-terminovane papiry zaplati a z ceho?

Ovsem, staci silnejsi socialni otres a stradatele budou chtit sve investice v terminech zpet.
Co udela stat? Bud se zadluzi, aby zachoval tvar pred obcany, jak se patri, nebo konci doba poslusnosti. Minimalne tam vira v zavedeny system padne na nulu.

296590

21.9.2013 19:00

RE: To je jen symptom

dub 89.?.?.?

Reakce na 296590

nebojte, on si je stát zaplatí, inflačním odstřelením[smích]

296592

21.9.2013 22:55

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 296590

Pořád je lepší dlužit vlastním lidem než cizákům...ti totiž diktují podmínky... a samozřejmě to povede k "harakiri", ale bude to jejich cesta řešení problému...nebudou nikomu nic dlužni...což se nedá říct o Řecku, které bude snad brzo rozparcelováno a rozprodáno.

296606

22.9.2013 8:36

RE: To je jen symptom

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 296606

O lukrativní pozemky na mořském pobřeží jižní Evropy jde především.
Jak to od začátku funguje budeme moci pozorovat v Chorvatsku. Sotva vstoupili do EU, už mají na krku sankce z Bruselu.

296612

21.9.2013 14:03

RE: To je jen symptom

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 296550

Vaše vyprávění o NENAŽRANOSTI BOHÁČŮ je sice pěkné, pane Smutný klaune. Ovšem prakticky je jen zpovědí o Vaší víře. O Vaší nenávisti ke schopným lidem. Proč si to myslím? No protože neobsahuje ani slůvko protiargumentu ke mnou uvedeným faktům. Rád je pro Vás ještě jednou zopakuji:

Dokud v Číně nebylo boháčů (milionářů a miliardářů), většina tamní populace strádala chudobou. Od chvíle, kdy bylo čínským státem povoleno zbohatnout komukoliv, zbohatli v podstatě všichni Číňané.

Zbohatli vlivem "nenažranosti boháčů"? Nikoliv. Zbohatli díky jejich schopnostem. Díky schopnostem mimořádně nadaných, inteligentních a pracovitých lidí. A protože je tento fakt v příkrém rozporu s Vaší infantilní vírou, děláte, že jej nevidíte.

Podobně pan Gfi. Protože čínský ekonomický zázrak je v příkrém rozporu i s jeho vírou, nabízí mi v odpovědi Gazprom, zadlužení Ruska, Venezuelu, ČEZ, ... Ani slůvko o úžasně rostoucím bohatství elitami budované Číny. Ani slůvko o setrvalé mizérii v bez elit živořící KLDR.

Tedy děkuji všem za reakce, pánové. Otevřeně přiznávám, že bych dal přednost takovým reakcím, které přinášejí nějaká nová fakta. Vnucování vlastní víry svému oponentovi má v diskuzi podobnou hodnotu, jako popisování "zaručeně pravého hejkala lesního". [smích]

296581

21.9.2013 15:05

RE: To je jen symptom

slak 77.?.?.?

Reakce na 296581

Jenže i kdyby to tak bylo tak vyvážet 83% produkce každý rok a spotřebovávat 17 je o nesmyslném vývozu materiálu, spotřebě energie a ždímání pracovníků ještě při stávající nezaměstnanosti a rostoucím dluhovém otroctví by snad nezvládl ani pepek vyskoč, no a to se to nám ještě chlubí rejtingovými hodnoceními, si snad dělají ze všech kozy, ne? A nemít vlastní kvalitní produkci a soběstačnost v kvalitních potravinách které tu bezesporu byli, dovážet jakési deriváty náhražek kvůli ceně u chudnoucích kde snad o střední třídě už asi nelze hovořit je čirá debilita či zločinný záměr a pozadí nehodlám rozpitvávat a kdybych nosil kudlu tak je už votevřená. Nicméně jako hejkal lesní si občas připadám, když se okolí nehodlá orientovat kam se takovéto hokynářství bere. [smích]

296582

21.9.2013 17:06

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 296581

"Zbohatli vlivem "nenažranosti boháčů"? Nikoliv. Zbohatli díky jejich schopnostem. Díky schopnostem mimořádně nadaných, inteligentních a pracovitých lidí. "


V ČR se prostřednictvím politické instalace Ministerstva pro správu národního majetku a jeho privatizaci narodili boháči, kteří se souhlasem tehdejší vlády převzali do svých rukou naše ziskové výrobní podniky - rozkradli je a následně došlo k jejich likvidaci - ty vysoce ziskové tito Vaši nadaní "darovali" zahraničním kamarádům - přesněji pouze jejich aktiva. Pasiva obdrželi naši občané - asi kvůli zbohatnutí.

296587

21.9.2013 17:08

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 296581

Jiste ze Cina je typicky priklad nenazranosti bohacu. Kvuli solidne placene pracovni sile se premistila vyroba do zeme s lacinou pracovni silou. Tim polozili na lopatky stredni tridu. Vidim to specialne v Canade. Rabovani prirodniho bohatstvi cizimi firmami a jeho vyvoz. Vetsina lidi zadluzena az po usi. Stat zadluzeny. Pri te (jak vy rikate) chytrosti elit by si v tak bohate zemi jak Canada museli lide zit jak prasata v zite. A stat by musel byt v plusu. Jo pane clovek, ktery nema dost i kdyz ma dost, nikdy nebude mit dost. No a cim je elita v USA mocnejsi tim tam vladne vic chudoba.

296588

21.9.2013 17:36

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296581

" Dokud v Číně nebylo boháčů (milionářů a miliardářů), většina tamní populace strádala chudobou. Od chvíle, kdy bylo čínským státem povoleno zbohatnout komukoliv, zbohatli v podstatě všichni Číňané. "

V Cine funguje rizeny a statem tvrde kontrolovany kapitalismus, nikoli NEOLIBERALISMUS. Cina ho pouze vyuzila ve svuj prospech.
Deregulovano tam neni nic (Hong Kong je uplne neco jineho, treba).

A zbohatnuti Ciny nebylo kvuli nejakemu milionarovi, ale diky outsourcingu zapadu. A trochu jinou cestou, nez se snazite nastinit. Investori tam neprisli pro rozdavani, ani to po nich nikdo nechce. Chteli levnejsi naklady a Cina jim dodala levnou pracovni silu.

Cina dokonale vyuzila system, ktery ji nabizel zapad. Ta levna pracovni sila je za 15 let privedla na prvni pricky ekonomickych mocnosti, PLUS ziskala technologicke znalosti potrebne na rozbeh.
O Cine nevite jinak absolutne nic, ani jak funguje. Tam je i komunisticky funkcionar miliardar[smích].

Cina ma planovane hospodarstvi a to na dvou stupnich. Jedna je klasicka petiletka, druha, prognosticky zalozena, je na 15 let.
Aktualne, pro vas, Cina prechazi restrukturou socioekonomickeho zrizeni. V praxi, zavadi sama Cina nyni outsourcing do mene vyspelych zemi a transformuje spolecnost k domaci spotrebe.
Silne rusty HDP proste konci. A samozrejme ma z ceho.
Dokonale vyuzila neoliberalismu, ktery ji umoznil po cca 15 lete drine (beru nejaktivnejsi cast) prerod do nejvyspelejsi zeme.
Firmy na zapade bohatly, lide naopak prisli o praci. To je jiz vec jina, ovsem primo souvisejici s outsourcingem.

K te neustale opakovane zavisti.
Vy mate nejak pocit, ze kazdy vam zavidi. To je totalni omyl a tezka chyba uvazovani. Ve sve jednoduchosti nepripustite, ze by mohl nekdo myslet jinak, pouze jednate dle sveho mysleni.
Zavist si teda ponechte pro sebe a muzete tyto hry hrat se svym konkurentem.
Kdyz nekdo mysli na zemi, ve ktere zije, je zavistivy? Kdybych nosil v sobe zavist, jsem mozna jeden z nejbohatsich v teto zemi. Je to psychologicky predpoklad "uspesnosti" v kapitalismu. A samozrejme to i zene k vydani maxima, soutezivemu chovani ve vsech sferach zivota. V neoliberalismu zpusobem "pres mrtvoly".
Zklamu Vas, takovy ja nejsem (bohudik/bohuzel se tyto veci ze znacne casti dedi). Pouze pitomy programator ve 3 jazycich + trochu specialista (nerikam buh, abyste me nejak neprekroutil) na jiste technologicke odvetvi.
Rozhodne si nemyslete, ze nevim, kdybych chtel, jak rychle zbohatnout. I nyni. Tezko nekomu vysvetlovat, ze existuji lide, kteri se nechteji touto cestou dat, protoze predem vedi, co to obnasi. Ja bych konkretne nevydrzel sam se sebou. Nekdo holt kseftuje, jiny tvori, vzdelava se...

Jedina vec, kterou mi tedy muzete vycitat je, ze vidim i jine a dopady neoliberalismu.

Vnucovani vlastni viry. Sam ve svych prispevcich vnucujete vlastni viru, nedokazujete jediny fakt, kdezto ja jich prilozil hned nekolik, bez odpovedi.

Takovy jednoduchy alibismus, z Vasi strany. A prilis jednoduchy.

296589

22.9.2013 12:20

RE: To je jen symptom

Duanitta 85.?.?.?

Reakce na 296581

Vojto,
já vím jak to myslíte,

>Dokud v Číně nebylo boháčů (milionářů a
>miliardářů), většina tamní populace strádala chudobou. Od
>chvíle, kdy bylo čínským státem povoleno zbohatnout
>komukoliv, zbohatli v podstatě všichni Číňané.

je to o míře, pohybujeme se mezi dvěma extrémy:
lenost zhýčkaných obyvatel za socialismu - bez motivace k vývoji a vytváření bohatství ... zdroj netoliko chudoba, spíš zaostalost (ač prožila jsem za ČSSR šťastné dětství) lidé se věnovali osobní zábavě většinu dne. Chudoba v Číně-to je složitější, ty hladomory byly i kvůli blbosti a počasí, ale kdoví jak to bylo a bídu připomíná i horší design předmětů, ale nicméně lidé mohou být normálně v pohodě.
VERSUS
demotivace k osobní aktivitě ze strachu ze zadlužení, nedostatku koupěschopnosti mých zákazníků, v případě neúspěchu podnikatelského záměru je řešením kulka do hlavy.
Z oběhu mizí každým rokem v rukou nenažranců peníze, které se tam vrací pouze s břemenem dluhu. Aby se někde peníze objevily, jinde se někdo musel zadlužit. Dřív či později stejně skončí u nenažrance, který to umí lépe vydřít z oběhu, než Vy.
Tedy tento strach způsobuje oslabení podnikatelské aktivity, až do úplného krachu - ověřeno v minulosti mnohokrát, až do chvíle, kdy to ten nenažranec pochopí, že lidi mohou přejít na jiné oběživo, a tak trochu pustí peněz, ale jen trochu. To je jeho práce, udržet status quo za cenu nejmenšího upouštění.

Volím kompromis jak je dnešní Čína, oni přišli na to, jak nakrmit nenažrance - [smích] oni jim ty peníze natiskli bez dluhu [velký smích] filutové.

296620

22.9.2013 17:52

RE: To je jen symptom

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 296620

Je mi líto, pane Gfi, ale já žádná podstatná fakta ve Vaší argumentaci nenalézám. Má snad být faktem, že

> V Cine funguje rizeny a statem tvrde kontrolovany ... nikoli NEOLIBERALISMUS

Už jste někde viděl, aby cokoliv, co je státem řízené a kontrolované, opravdu fungovalo? Ha, ha.

> A zbohatnuti Ciny ... diky outsourcingu zapadu

Opravdu? Západní výrobci si v Číně nakupovali služby a díky těmto nákupům Čína zbohatla? Díky outsourcingu vyvinuli Číňani vlastní kosmický program? Ha, ha.

> Tam je i komunisticky funkcionar miliardar

Další "fakt". Čínských miliardářů je málo přes 300. Jejich jména jsou veřejně známá (Forbes). Můžete nějakého funkcionáře-miliardáře jmenovat?

> Cina ma planovane hospodarstvi ...

A země RVHP je neměly? A KLDR je nemá? Čím to, že v Číně vede centrální plánování k takovým úspěchům, zatímco v celém tzv. socialistickém bloku vedlo k totální devastaci ekonomik? Nebude ono to tím, že souhrnná inteligence účastníků svobodného trhu o několik řádů převyšuje souhrnnou inteligenci veškerých byrokratických plánovačů?

> Dokonale vyuzila neoliberalismu,

Opravdu? Čína? Tak který "fakt" je správný? V Číně nefunguje NEOLIBERALISMUS nebo jej Čína dokonale využila?

Už Vás nebudu dál týrat. Snad ještě maličkost. O závisti jsem v tomto vláknu neřekl ani slovo. A původní profesí jsem také programátor.

Paní Duanitto. Vaše neustálé směšování pojmů BOHATSTVÍ a PENÍZE ukazuje, že současnému světu příliš nerozumíte. Je mi líto. Opravdu si myslíte, že

> Z oběhu mizí každým rokem v rukou nenažranců peníze

A kam je ti nenažranci dávají? A buďme konkrétní. Třeba nenažranec jménem Radim Jančura (hodnota jeho majetku se počítá v miliardách korun). On si cpe peníze do slamníku? Nebo? [mrknutí jedním okem]

296638

22.9.2013 19:47

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 296638

Mily Pepku Vyskoc. Placate nesmysly. Stat napriklad kontroluje v nasi demokraticke spolecnosti policii. A celkem uspesne. A ta uz dohlidne aby vse fungovalo jak ma. No a ze Cinane jsou trochu chytrejsi nez nase elita a snazi se zbavit klesajiciho dolaru za nakup zvedajici se ceny prirodniho boatstvi.Proste socialisticke skolstvi bylo na vysoke urovni. Jiste ze planovane hospodarstvi musi byt. Vy neplanujete rozvoj sveho trillovstvi aby jste mel vetsi prijem? A kde se cpou penize nenazranych ? Treba registrovana charity ze sto ivestovanych dolaru si odepisi stodeset. No a navic elity vam serou na penize, pro ne je podstne ovladani. No a vy jste typicky priklad ovladaneho cloveka. Neboli kdysi tvrdili lide vaseho typu, ze zeme je placata a za jiny nazor upalovali a co hur si nepripousteli ve svych omzenych mozcich ze vse muze byt jinak. No a kde ti nenaranci davaji penize ? Do technologii pro ovladani lidi. Vite si predstavit ten pozitek ovladat lidi?

296642

22.9.2013 20:18

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 296642

.. pepek vyskoc je tady pracovne, za hodinu ma "padla" ....
Budte velkorysy, i zmrdi musi platit ucty za elektrinu, plyn, apod. [smích]

296644

22.9.2013 19:53

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 296638

Hele voni PR agenturo "Vojta49", nedělaj z jinejch větší pitomce, nežli jsou voni sami.[bliji]

Čínský zázrak je prostý - Číňana je poznat na první pohled a mají jinou historii než ostatní gojové. To třeba na rozdíl od Evropana a Evropy. Negojové jim tam proto nemohli zaplavit svými soukmenovci všechny vedoucí posty ve všech sférách a pak tak jako v Evropě, nechť tam byla či je kdekoliv jaká chce politicko-ekonomická formace, vést je jejich prostřednictvím k vazalství. K vazaství zadlužením a to jejich etnikem drženým bankám!!!

Poukazovat proto na jakési elity, z jejichž bohatství dané společenství profituje, je pustá demagogie, když v tom společenství přehazují prachy vidlemi jen a jen ty elity a ještě tak jejich užiteční idioti, zatím co ta většinová společnost z gojů jen a jen chudne. A co víc, nesmí o tom ani ceknout, aniž by se nevydala jejich postihu.

Tak to voni PR agenturo jedna tady zabalej, stejně jsou s tou jejich demagogií provařený. Se divim, že je pořád ještě někdo vochotnej je držet nad vodou, když tady nemaj jedinej kladnej vohlas? To je vytrvalost až hodná obdivu. [překvapení]... No když se vezme jak ty prachy vznikaj, tak to vlastně ani tak moc vobdivuhodný zase není. To je tady může držet až do soudnýho dne... Ale vodvádět lepší dílo, aby se aspoň něco sem tam ujmulo, to by teda zase mohli, když už se tím PR agenturařením živěj. [chechtot]

296643

23.9.2013 18:31

RE: To je jen symptom

šoftim 178.?.?.?

Reakce na 296643

Negójovia boli Hebreji a ich tváre boli semitského typu, ak ty dnes nedokážeš rozoznať árijcov od negójov vyplýva z toho, že negójovia sú árijci, len ty sa snažíš aj so sionistami, nacistami presvedčiť, že náboženstvo je národom. A ten „národ“ nemá iný vložený software len vám gójom uškodiť. Lži o židovstve, lži o ich konaniach a pohnútkach, lži o ich previazanosti s hospodárstvom.
Pokiaľ elitou predpokladáš vlastníkov, tak isteže z ich činnosti bohatnú aj zamestnanci, pretože pred reformami v Číne nemali veľké možnosti na zbohatnutie, vláda umožnila vytváranie súkromných spoločností, teda aj zamestnanci a majitelia mali profit, čo ale tvoja triedna nenávisť odmieta uznať, pretože aj keby boli zamestnanci vykorisťovaní, aj tak ich životná úroveň stúpa. Preto buričské rečičky ako gójovia stále chudobnejú je lož, pretože ty si si naplánoval, že aj zázemie bežných gójov by sa malo dvíhať rýchlejšie, pokiaľ také výsledky nevidíš, tak blúzniš o dajakých elitách.

296683

23.9.2013 5:48

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296638

@Vojto49
KLDR - zkuste uvalit sankce obrovske na stat a vysledky se dostavi, ze ano. Ale KLDR nezminuji, protoze nejsem priznivec nejakeho KIMa. Me jde o funkcni spolecnost, nikoli samozvaneho dedicneho supervladce.

Už jste někde viděl, aby cokoliv, co je státem řízené a kontrolované, opravdu fungovalo? Ha, ha.

Jo videl, treba tu Cinu. A mimochodem, nikdy jsem nepsal, ze stat ma kontrolovat cokoli, nebo vse. Stat ma mit energtickou, potravinovou sobestacnost. Tvrdil jsem snad nekde, ze by mel stat kontrolovat drobne zivnostniky?
NEBO MALE ELEKTRARNY...

A plna citace pasaze byla:
V Cine funguje rizeny a statem tvrde kontrolovany kapitalismus, nikoli NEOLIBERALISMUS. Cina ho pouze vyuzila ve svuj prospech.

Další "fakt". Čínských miliardářů je málo přes 300. Jejich jména jsou veřejně známá (Forbes). Můžete nějakého funkcionáře-miliardáře jmenovat?

Z jakeho duvodu tam nedate toho smajla? Jak to tedy melo vyznit?
Ja jsem napsal:
Tam je i komunisticky funkcionar miliardar[smích].
A bylo tam myslena rada pohlavaru, kteri si v systemu nakradli a SLI KE ZDI! Z me strany samozrejme nadsazka.

A zbohatnuti Ciny ... diky outsourcingu zapadu

Opravdu? Západní výrobci si v Číně nakupovali služby a díky těmto nákupům Čína zbohatla? Díky outsourcingu vyvinuli Číňani vlastní kosmický program? Ha, ha.


No sluzby, radeji zustanu u outsourcing. Primo tedy offshore outsourcing. V me blizkem odvetvi byly (ne napodobeniny) kopie hotovy drive, nez se originaly dostaly na trh...
Prisun technologii diky outourcingu je nepopiratelny. Kopie Mercedesu na autosalonech za tretinove ceny atd. A makali a makali. Samozrejme ziskane rozvijely. A ja nemluvim o kosmickem programu. Dnes uz nemusi prakticky nic, maji sve znacky a vetsi zisky nez Korea a Staty, puvodni nositele idei nekterych produktu.

> Dokonale vyuzila neoliberalismu,

Opravdu? Čína? Tak který "fakt" je správný? V Číně nefunguje NEOLIBERALISMUS nebo jej Čína dokonale využila?


A jsem u toho. Dobre vite, ze tim byl myslen neoliberalismus zapadu. Proc jste neocitoval toto:

Cina dokonale vyuzila system, ktery ji nabizel zapad.
nebo jiz jednou zminene:
V Cine funguje rizeny a statem tvrde kontrolovany kapitalismus, nikoli NEOLIBERALISMUS.

K te zavisti.
Cituji: O Vaší nenávisti ke schopným lidem.
Ja to samozrejme chapu jako zavist.
Vy skutecne povazujete ty, kteri rozhoduji a rozkradaji stat za chopne? Psal jsem nekdy neco k vyrobcum? Nebo mam naopak obrovske vyhrady vuci bankerum a politikum? Sve socialni citeni popirat nebudu a hlavu do pisku strkat take ne.
Jako i kdyz byvaly programator, nyni jine odvetvi a mnou casto zminovane (ovsem vztazene k cezu), musite vedet zaver tohoto stavu. Kdyz zacnete psat prvni radky, musite mit v hlave i posledni ;}

A kdyz jste si dal tu praci s kadrovanim mel byste vedet, ze vyrobci jsou u me peceni, vareni, ne nenavideni!!! I z te pitome Ciny a hodne liberalniho Hong Kongu! A ja jsem s malym[smích]

296663

23.9.2013 19:00

RE: To je jen symptom

šoftim 178.?.?.?

Reakce na 296663

Pokiaľ USA vláda zavádza sankcie, napríklad aj proti KĽDR, tým len zoviera súkromné podniky pred ich iniciatívou, komunistická vláda chce prikazovať čo a kam by mal smerovať podnik. Takisto nemožno nútiť podniky, aby nasilu obchodovali s KĽDR, sankcie nie sú vinníkom hospodárskej mizérie v KĽDR.
Nemal by štát kontrolovať živnostníkov a malé elektrárne? Ale väčších už zrejme áno, pretože ich bohatstvo je už väčšmi viditeľné a teda aj je naň sústredená značná závisť a nenávisť.
Ak by mal mať štát energetickú, potravinovú sebestačnosť, tak sa správa ako vlastník podnikov, ako tyran, ktorí si naplánoval činnosti, do ktorých nemá čo strkať svoje zobáky. Na voľnom trhu je možné nakupovať jedlo odkiaľkoľvek, zväzovať ľudí pri výbere nákupu je zločin.
Ak funkcionár mohol nakradnúť miliardy, tak to svedčí o obludnosti komunistickej vlády, že okráda súkromné spoločnosti, aj vytvára štátne molochy, na ktorých ryžuje a má milióny pohlavárov, ktorí nad štátnym dozerajú a potom kvôli krádeži strieľajú.
Zdaňovanie schopných je prejavom nenávisti, obrovskou závisťou na úspech iných, čo je aj príčinou rozkrádania štátu, nebyť zdaňovania, nebola by príležitosť ukradnúť z nakradnutého.
Ak máš sociálne cítenie, tak rozdávaj z vlastného.

296685

24.9.2013 14:59

RE: To je jen symptom

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 296663

Už tomu rozumím, pane Gfi. Stejně jako mnozí další zaměňujete základní pojmy. Zaměňujete pojem POLITIK a pojem KAPITALISTA. Viz Vaše věta

> Vy skutecne povazujete ty, kteri rozhoduji a rozkradaji stat za chopne?

Já přece v tomto vláknu argumentuji jediným zásadním faktem. Dokud v Číně neexistovala třída podnikatelů panoval tam "svrab a neštovice". Až podnikatelé (či chcete-li kapitalisté) přinesli Číně prosperitu.

Nebo snad soudíte, že v našem státě rozhodují kapitalisté? A rozkrádají jej? Můžete nějakého jmenovat? Nejspíš ne. Ovšem určitě umíte jmenovat hromadu politiků, kteří tuto naši zem nehorázně drancují. A politici, pane Gfi, to není žádná elita. Politici jsou v drtivé většině lidé, kteří nedokázali zhola nic (čest výjimkám). Zbohatlíci se z nich stali až poté, co jsme jim my, voliči, umožnili rozhodovat o té naší společné firmě (o naší zemi, o městech, o veřejných rozpočtech). Proto je také mezi politiky taková rvačka o ministerstva, jimiž protéká nejvíce peněz.

Obdobně zaměňujete pojmy ZÁVIST a NENÁVIST. Přiznám se Vám, že vysloveně nenávidím klíšťata, ovády, komáry, blechy,... Zejména ty, kterým se podaří na mně přisát. Nevím o tom, že bych jim ZÁVIDĚL. I mezi těmito pojmy shledávám velký rozdíl.

Jako programátor jste určitě zakusil důsledky toho, když jste do kódu svého programu namísto instrukce LA (Load Address) napsal LH (Load Halfword). Program s jistotou nefungoval. Zaměňování pojmů v lidském jazyce vede k podobným důsledkům. Nefunguje vzájemná komunikace. [smích]

296740

24.9.2013 21:04

RE: To je jen symptom

XeeN 90.?.?.?

Reakce na 296740

Ono je to spise o tvrde ruce vzhledem k vyberu dani a hrdelnim trestum za danove uniky. Cina predevsim jasne dokazuje, ze pokud stat ma zajem vybirat spravedlive dane, muze si dovolit cikoliv.

296762

25.9.2013 6:46

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 296740

Pepku rika vam slovo lobying neco? Cine prineslo prosperitu nenazranost elit. To vite ze vsude rozhoduji kapitaliste. Kdo financuje ty politiky ? Vase zeme je okradana ve velkem a jestli neumite vyjmenovat ty zlodeje , svedsi to vasem prehledu. Ano klistata , ovadi a blechy ty muzeme zlikvidovat. Zkuste zlikvidovat lobying.

296779

25.9.2013 8:34

RE: To je jen symptom

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 296740

Vaše myšlenky nekdy oceňuji. Ale vaše dedukce má jinou príčinnou souvislost. Ne kapitalista tam prinesl Číne prosperitu, jinak svrab a neštovice, ale protože svrab a neštovice, tak tam mohl nejaký kapitalista prinést prosperitu včetne užití svého zisku. Kapitalista využil svrab a neštovici ve svuj prospech. Nízkou provozní režii tamních lidí, která bude pozdeji stoupat. Pak pujde možná čínský kapitalista hledat svrab a neštovice jinde.

DPH a spotrební daň "nestačí" dobíjet deravou státní kasu, tak to pokračuje jako dluh, nebo spíše predbíhání se v dluhu.
Ješte ani toto nestačí a zdejší podnikatel má prumerne furt vyšší režii a často horší podmínky na výrobu a odbyt, než ten čínský. Tak co bychom chteli. Nejlepší čekat na svrab a neštovice, aby sem pak prišel z povzdálí nejaký spasitel podnikatel, co by to zde opet "vytáhl" z pruseru.

Pochopil bych, že stát nedovede najít práci pro nekteré skupiny lidí, to je vždy problém. Ale proč je pak zvýhodňuje nebo neprímo dotuje, nechává si v sobe pusobit mechanismy namírené proti hospodárství. Buď musí a nekdo mu vyhrožuje, nebo chce a v jeho rízení jsou lidé, kterých smyslem je parasitizmus, pak treba "potopa", a pseudovíra, že to takhle muže pro ty "lepší" fungovat dál. Je to taková válka v duševní rovine. Kdysi se parazitovalo treba na dobytku, dneska je lidí více, než dobytku a nutno se prizpusobit.

296786

22.9.2013 20:50

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 296581

To, co vydáváte za fakta, je pouze Vaše víra, kterou šíří všichni bohatí jako jedinou skutečnou pravdu. Nenažranost boháčů a jejich patologická touha po moci byla a stále je hlavní příčinou válek,konfliktů vydávaných za etnické, náboženské, sociální atd., krizí, revolucí, bídy, utrpení a smrti mnoha nevinných a bezbranných.Historie podala již mnoho důkazů. Kdo je ovšem nechce vidět, nevidí a vidět nebude.S tím nic neudělám. Bohatí jsou navíc tak zbabělí, že za výlučně své zištné a mocenské zájmy posílali a posílají do válek chudáky, kteří často ztratili a ztrácejí to jediné, co měli. Vlastní život.Faktem také je, že myšlenky sociální spravedlnosti jsou pro boháče trnem v oku.Stále se sice ohání lidskými právy, ale vždy z nich vypouštějí právo na důstojný život všech lidí. To by totiž na ně zbylo podstatně méně než dosud a než mají v plánu. Proto tyto myšlenky neustále zesměšňují a silně nenávidí, intrikují, korumpují politiky atd.Nehodlám Vás přesvědčovat, reakce na Vaše příspěvky je evidentně ztrátou času.

296645

22.9.2013 21:04

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 296581

A ještě něco. Pletete si důsledky a příčiny.Miliardáři v Číně jsou jen důsledkem toho, že Američani si nechtěli mazat ruce špínou a vyvezli celá odvětví průmyslové výroby do Číny. To, že zbohatl Čínan X.Y. bylo jen proto, že jeho touha po moci a zbohatnutí byla v daném regionu největší.Určitě musel být i schopný, neřku-li všehoschopný. To není nenávist ke schopným, to je fakt.

296647

22.9.2013 21:48

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 296581

Bohatí z USA, ale i z Evropy vyvezli mnoho průmyslových výrob do Asie především proto, že tamější dělníci pracují jen za nepatrný zlomek toho, co Američan či Evropan. Takže zase ta nenažranost boháčů, žádná filantropie či sociální stát stojí za současnou krizí Ameriky a Evropy. Někde udělali boháči ze Západu chybu.Průmyslovým, obchodním a bankovním centrem světa se proti jejich vůli stává Asie.

296650

23.9.2013 2:31

RE: To je jen symptom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 296650

Ovsem nejhorsi neni v perspektive to ze vyvezli , ale to ze uz zacinaji lacine pracovni dovazet. Argumentuji tim ze neni dostatek vyucenych lidi v remeslu. Coz je absoutni debilovina. Zde se jedna o pokus snizit platy zamestnancum. Tento trend potrva par roku , ale elity uspeji. Jen nechapu za co lide budou nakupovat. Napriklad firma rabujici prirodni bohatstvi prijimala lidi kteri umi cinsky (kantonis). Cinane financuji vselijake vrty v provincii Alberta, penize je moc nezajimaji. V pripade ze muzou dolovat snazi se dovezt sve zamestnance. Ja osobne jsem odmitnul par jobu na pripravu campu pro tyto lidi. No, osobne jsem rad ze nejsem z nejmladsich.

296660

23.9.2013 19:11

RE: To je jen symptom

šoftim 178.?.?.?

Reakce na 296650

Ty socialista by si platil za rovnakú prácu viac? Nie je povinnosťou podnikateľov zamestnať niekoho v USA. Ak on je nenásytníkom, rovnako aj zamestnanci, pretože nie sú ochotní pracovať za menšiu mzdu. Nekupuj výrobky z Číny a vyplakávaj nad Američanmi bez práce.
Žiadnej krízy niet, len istý krátky čas na istých miestach sa vyrobilo menej výrobkov, menej sa investovalo, ak by chvíľkový útlm mal byť krízou, tak aj choroba je krízou, nevedomosť je krízou.
Sociálny štát je drahý a spôsobuje len nešťastie, uskromnite sa ak to dokážu v Číne.

296687

23.9.2013 6:23

RE: To je jen symptom

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 296581

Vojto, čínské elity ale zafinancoval a "nouhau" dodal západ. Na to jste malinko zapomněl. Tak si svou bábovičku strčte tam, kam patří. Popisujete už jen tu druhou půlku, kdy jejich vláda USTOUPILA TLAKU PENĚZ a umožnila i svým lidem (opět jen známí papalášů)vybudovat to, co u nás podobní "kádři ve stínu" otočili naruby svou nenažraností. Ti naši jen urychlili agonii kapitalizmu.
Protože systém, postavený na TRVALÉM RŮSTU v přírodě nefunguje. Tečka. U systémů růstu, postavených na virtuální=myšlenkové struktuře stupňů velikosti (číslic) ten proces růstů a zániků trvá jen déle. A končí rozpadem nebo válkou - ta symbolizuje zpětný směr (v řadě číslic je zpětný směr po vrcholu v "oktávě" symbolizovaný devítkou=otočenou šestkou).

Jedinou cestou ze stávající situace je princip a realizace základního příjmu, ale i k tomu musíte vy všichni, co tady melete staré seno, teprve dozrát. Dnes od 18:00 je na FAMU diskuze a film o Základním příjmu - konečně někdo začal myslet hlavou. Jen se obávám, že diskuze po filmu ještě nepřinese to, co
už mi visí druhý rok na "nejsmeovce". Ale dočkáme se, jinudy cesta nevede. Jsme součástí přírody - a zrání funguje i v prostředí lidského myšlení.

296664

24.9.2013 15:49

RE: To je jen symptom

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 296664

Jene, Jene. Jak může tak hloubavý člověk jako Vy, papouškovat takovou pitomost.

> systém, postavený na TRVALÉM RŮSTU v přírodě nefunguje. Tečka.

Opak je pravdou, Jene. Celá evoluce života na této planetě je zřetelným důkazem TRVALÉHO RŮSTU. Je TRVALÝM zdokonalováním vlastností a schopností živých organismů. A RŮSTEM počtu těch druhů organismů, které se dokáží nejlépe přizpůsobit tlakům a změnám prostředí. Či snad ne?

Tento trvalý růst se netýká všech druhů organismů. Jsou i takové, které ve svém vývoji ustrnuly. Například latimérie či želvy. Žijí v prostředí, které na ně nevyvíjí žádný evoluční tlak.

Proč o tom mluvím? Protože princip základního příjmu odstraní z lidského života poslední náznak evolučního tlaku. Tlaku ekonomického. Pokud tento sebezničující princip my lidé uplatníme, stane se z nás společnost líných, nicneumějících a nicnedělajících stagnujících povalečů. A až na Zemi po dostatečně dlouhé době přistanou zástupci vyspělejší civilizace z kosmu, dopadne to jako při všech historických setkáních pokročilejší civilizace s tou zaostalejší. Z těch několika přeživších lidských jedinců se stanou exponáty v jejich zoologické zahradě (či rezervaci).

Až k takovým koncům by mohly vést experimenty rádobyodborníků, kteří soudí, že trvalý růst je špatný a naše budoucnost spočívá v trvalé stagnaci. Ovšem lidská stupidita je nevyzpytatelná. Proto soudím, že si tzv. základní příjem dostatečně silná skupina lenochů v některé zemi vydupe. Stejně, jako si dostatečně silné skupiny trumberů opakovaně volí za své politické reprezentanty ty největší lotry ze svých zemí. Je mi líto.

296744

24.9.2013 21:21

RE: To je jen symptom

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 296744

Vojto 49, asi znáte zákon akce a reakce, aspoň v to doufám. A aplikovat jej na růst a následný zánik či stagnaci firmy umíte snad také. Růst a umírat umí rostliny, zvířata, lidé i systémy, lidmi vytvořené. Už u té firmy ale vidíte, že stagnace (smrt firmy v nějakém oboru) nikdy netrvá dlouho,vznikne jiná, drzejší - nikoliv lepší.Příroda, postavená na boji místo spolupráce zkrátka takhle funguje = dynamicky, ve stále větších periodách, včetně period "řídících systémů".
Evoluční tlak je trvalý, v tom se shodneme, pokud uznáte, že má periody "klidu". A člověk funguje stejně, potřebuje odpočívat. Nikoliv trvale, také periodicky. Kapitalizmus je unavený, vymýšlí zbytečné rotace výrobků, lidí i financí jen proto, aby "se udržel naživu". Proto ani "hvězdy" ekonomiky nic nového nevymyslí, jen se točí v kruhu to, co už nemá "enzym růstu".

Ždímání obyvatelstva nás dovedlo ke stavu, kdy je nadbytek výrobků a nedostatek peněz u těch, kteří výrobky potřebují. Peníze se hromadí u těch, kdo vlastní stroje, továrny, "nouhau" nebo dědictví. Je tedy zřejmé, že je něco v ekonomice, postavené na "trvalém růstu" ŠPATNĚ.
Vy si asi nedáte práci se zjišťováním, kde se v minulosti stala chyba. Můžete si to sice přečíst na mých "ovcích", ale na to jste příliš pyšný na své (jednostranné) znalosti.

Základní příjem NESMÍ suplovat mzdu či zisk, to za prvé. Jen si ten projekt pořádně přečtěte. Má ale také nedodělky, které zmiňujete. V době, kdy NZP (nepodmíněný základní příjem) nahradí různé formy dávek (= odpustků, které žravý systém zisku byl nucen nastavit, aby mohl dál fungovat)- by měl stačit jen na nejnuznější ubytování a "chleba a vodu". Navíc v denních "kreditech" na platební kartě. Kdo chce víc, ať maká. A dlužníci si z NZP nejdřív musí splatit své dluhy.

Bohužel asi platí, že "podle sebe soudím tebe" - patříte tedy k těm, kdo se na práci vykašlou a budou se "flákat"? Místo toho, abyste v rámci svého vzdělání vymyslel !!! jak způsobit, aby nadbytek zboží dostali ti, kdo mají problém se svou leností a z ní pramenící "chtivost dávek". Samozřejmě že je chyba v systému "kamarádšoftu" na všech úrovních. Jestli s tím někdo pohne, tak Babiš a jeho vycvičený tým. Protože v zemi není další "dráb", který je schopný říkat tvrdá fakta a zavírat firmy a vyhazovat lidi, kteří si místo práce sedí "v zaměstnání". Jestli jsem někoho jiného přehlédl, tak mě prosím opravte.

..zklamal jste mě Vojto, něco strhat, to dneska umí každý trouba. Ale doladit nějaký koncept do realizovatelné formy - na to už každý nestačí. Myslíte si, že by některý z "kapříků" stavěl v krajích a okresech lidi, nesvázané s "kamarády kamarádů"? za svoje prachy? Nebo si fakt myslíte, že Babiš má vnitřní potřebu šéfovat téhle zemi? Ano, není diplomat, možná proto pohoří. Ale je tu nějaká jiná volba? ...Automaticky kráceno

296764

27.9.2013 19:27

RE: To je jen symptom

moucha 178.?.?.?

Reakce na 296744

Dám Ti Vojto, ty pracante, ještě poslední šanci. 911: Osáma, nebo Mossad? Dávám Ti čas do neděle, pak Tě ty myško pohodím na hraní svým dětem. [smích]

296938

28.9.2013 14:57

RE: To je jen symptom

moucha 178.?.?.?

Reakce na 296744

Sorry Vojto, ksmrtirád vyhrožuju myšákům (asi síla zvyku [velký smích] ), ale ksmrtirád neplním výhružky. Fakt je, že to Tvoje mentální a "duchovní" nastavení mne dosti dráždí. Ale dávám Ti více času. [smích]

296992

21.9.2013 13:14

Místo zákonů profesora Parkinsona

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 296497

bych vřele doporučil čtenářům: O"Rourke - "Kurvy v parlamentu". Co se týče úředníků, dle defince: "Politika je umění možného" je to jen důsledek zmanipulovaných psychopatů, kterým se říká "voliči", a kterým vždy za několik let strčí zloději do rukou volební lístky, a oni jim je hodí do uren. Bývalí komunisté vždy museli volby zmanipulovat na 99,9 procenta. Dnešním komunistům k tomu stačí pouhá takzvaná "demokratická většina". Kdyby volby mohly skutečně něco podstatného změnit, tak by je komunisti již dávno zakázali. Přesto byl předchozí režim z hlediska právního daleko dokonalejší než dnešní absurdní komunistická fantasmagorie, která se dá výstižně nazvat tak "čéšskaja amérika"...

296579

21.9.2013 17:04

RE: To je jen symptom

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 296497

- " Skutečnou příčinou, se kterou je třeba bojovat, je státní socialismus...."

Skutočnou príčinou vzrastajúcej chudoby a nezamestnanosti je korporátny fašizmus, ktorý svojimi nástrojmi, pôsobiacimi ako predlžená ruka diabla s názvom MMF a SB rozdávajú "dobré rady" ako na bežiacom páse. Kam oni vkročia, ani tráva nenarastie.
Škrty v dobe recesie prehlbujú krízu, znižujú kúpyschopnosť a tým brzdia výrobu. Pre škrty krachujú drobní živnostníci, ale aj služby všetkého druhu.
Kde niet peňazí, niet spotreby a kde niet spotreby, klesá výroba.
Kde klesá výroba, klesá zamestnanosť a vzrastá chudoba a sociálne napätie.
Psychopati nám pripravili osud myši v uzavretom kolobehu, z ktorého niet úniku.
Možno snáď nová revolúcia...A skutočná pravda, ktorá nás naozaj vyslobodí.
Zatiaľ je tu len paškvil, tváriaci sa demokraticky ako napr. humanitárne bombardovanie, preventívne vojny a podobne.

296586

23.9.2013 19:29

RE: To je jen symptom

šoftim 178.?.?.?

Reakce na 296586

Chudoba sa stráca, kto bol pokladaný za pomerne zámožného v minulosti, je dnes videný ako chudobný a superbedár minulosti je dnes chudobným, len masy majú nereálne očakávania.
Ako sa hýbe percento nezamestnanosti sa dá pomerne ľahko zistiť, aké podniky sa odpratali z trhu, ktoré pribudli a v akých odvetviach. Ak ti to vadí, tak ich zamestnaj, to má byť úloha neschopnej vlády čo sa do všetkého montuje, ale nič nevyrieši?
Žiadne škrty, všetko zrušiť, všetkých prepustiť, ak neprinášajú osoh. Ty by si bola ochotná plytvať, ak by si ich mala kŕmiť ty?
Škrty sa týkajú len nevýrobných zamestnancov, chudáci VRAJ sú ukrátení a kvôli nim krachujú živnostníci? Takže nezbankrotovali pre svoju neschopnosť, ale vinníkom sú škrty?
Výrobky sa vyrábajú rôzne po svete, takže ak by, nedaj Bože, sa zo štátneho rozhadzovalo ešte viac, tak ty si myslíš, že by nakúpili u tých živnostníkov?
Som ochotný k zvyšovaniu platov po zrušení daní, odvodov a samozrejme celého socialistického prikazovačského monštra.
Aby ťa náhodou po víťaziacej revolúcii horlivejší súdruhovia nevyklátili.

296689

20.9.2013 10:39

Nejsou hospodáři ve prospěch celku a skutečný zájem o vzdělanost není

slak 77.?.?.?

Pokles reálných mezd je hlavní příčinou. Tak to si nemyslím. Docela určitě je to zakopané v tom že práci nahrazují stroje a z těch žádné prostředky jako z mezd pracovníků do bohatství a už vůbec spravedlivého rozdělení mezi lidi nejdou a samotný systém má vadu v tom že rozhoduje kapitál kde blaho lidí je zájmem až na posledním místě. Logicky z přetlaku jejich nouze a podbízení se nastavenému získávání zisků korporátních molochů to je situace kdy kůň přestává dostat žrát a nakládají mu čím dál větší záběr a logicky stoupá preference si zaopatřit prostředky nikoliv vytvořenými hodnotami pro okolí ale jakkoliv jinak a systém se stane bláznivou hrou na fízly a lumpy kdy nebude jasné kdo je větší škůdce okolí a ze soudců se stanou kmotři podsvětí jestli se tak už nestalo. [chechtot]

296508

20.9.2013 11:15

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou?

Román Roman 90.?.?.?

Prosím vás nevíte někdo kde je ta Evropa.My tady na Zemi ji nemužem najít.Co to ta Evropa je ? Nemá to být náhodou Ropa?Více než 25 milionů Ropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou?

296511

20.9.2013 17:04

To je jenom začátek!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Aby bylo Německo enviromentálně "udržitelné" musí snížit produkci o 90%!!!!!
Máme ještě co dohánět!
Česká republika spotřebuje pouze 17% toho, co vyrobí!
83% celé své produkce vyveze, včetně el. proudu!
Kdo bude pořád tuto nadprodukci kupovat?
Hlavně musíme postavit nějaké další jaderné bloky, abychom měli co vyvážet!!! To je celá schizofrenie ekonomiky postavená na ustavičném růstu a na dluzích!!!
V zemědělství nejsme soběstační / do roku 1989 ano/ a to je nebezpečné.
Celé hospodářství EU je jedna velká kovbojka,která musí mít nějaký konec.Nesmyslné dotace,které jsou špatně rozdělovány.
Buď je to záměr, nebo jsou u moci debílkové, spíše kombinace obého a k tomu jsem ještě zapomněl na zájmy některých nosatých kazisvětů!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

296524

20.9.2013 22:29

RE: To je jenom začátek!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 296524

To prvni. A jako po kazde velke krizi prichazi valka, tak se po valce hraje hra "skatulata hejbejte se". Nic mensiho, nez prerozdelovani hranic.

I o tom je to kouzlo kapitalismu. A pokud jeste nekdo z drzosti, ne nevedomosti, oni moc dobre znaji realitu, pise, ze za krizi muze neexistujici socialismus, nebo kecy o prebujelem statu, at se zamysli proc je stat vybrakovany.

Proc tedy vsechny slozky, ktere maji tvorit stat a ochranu obcanu jsou v cizich rukou a ten diktuje podminky a ceny.
Nemame ani energetickou sobestacnost. Stat vlastni 51% akcii, ovsem mensinovy vlastnici CEZu potrebuji dividendy, tim urcuji ceny na jednotlivych trzich, i u nas.

Benkeri si veskery zisk odnaseji do Nemecka a Rakouska, i z blbych poplatku, ktere by si u nich NEDOVOLILI zavezt. Nemecky majitel zde vyplaci 1/4 platu nemeckeho zamestnance v Reichu, za stejnou praci.

Zemedelstvi mame zakazano ze smernic EU (formulace je samozrejme lichotivejsi, vysledny efekt je stejny). Misto toho dotujeme pofiderni firmy v Evrope, ktere nedodrzuji ani ty zakladni hygienicke normy! Nutil nas snad nekdo zakazovat zemedelstvi a dovazet potraviny z jinych zemi za socialismu? Anebo jsme pouze podrztazky zapadnic korporaci? Pouze dojne kravy zapadu.

Socialismus se dnes tyce pouze toho vyvoleneho 1% nejbohatsich. Ti maji dokonce nejakou vyssi formu BOLSEVISMU, jsou nepostizitelni a delaji si prakticky co se jim zlibi v celem svete. Pokud si nekdo mysli, ze se jen tak vzdaji svych koryt, nejakym zazrakem, hodne se plete. Bez tvrdeho boje to nebude.
A zacit tento boj musi pouze obcane USA. Nikdo, ani nejdokonalejsi systemy spehovani neudrzi masy obrovsky nastvanych lidi. Vyzbrojenych lidi...

Tim, ze USA jsou nejspise odhodlany (i s poskoky ze zapadu) riskovat i 3ww, pres lzi a podvody, vam prece musi zakonite vetknout myslenku PROC, kdyz tolik let vydrzeli masirovat cely svet o nebezpeci komunismu.
Ve skutecnosti to bylo pouhe nostop straseni, ktere "vyrabelo" vlastence jako na bezicim pasu. S narodni hymnou od kolebky, pres velkou potrebu, az do hrobu.
A to same se delo na opacnem polu zeme. Nixon (a teda to byl megablbec, dle vsech dostupnych overenych informaci, dokumentu), kdyz nemohl v noci spat, zavolal Breznevovi a vykecavali se hodiny...

Nyni je to trosku jine. Nejednou, i pred asi 2 lety jsem zde psal, proc asi v USA a EU zacina tak silene zavadeni monitoringu, kamerovych systemu na kazdem rohu. Terorismus to samozrejme neni. Bude to tou obrovskou socialni bouri, ktera tam nutne vzplane. A dnes je jiz jedno, zda s, nebo bez velkeho svetoveho konfliktu. Odchazi etapa nadvlady dolaru. A cas se silene krati. Tak, ze nestaci Asadova kalkulace priblizne likvidace chemickych zbrani na 1 rok. To je pozde.

Pripravte se na Recke a jine precedentni modely a to brzo.
http://news.e-republika.cz/article2104-Zprava-pro-eske-politiky-p-ed-volbami

296547

20.9.2013 20:44

a kdy konec světa?

kulich 172.?.?.?

>Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou, ...
>Návrat na stejnou výši životní úrovně, jaká panovala před hospodářskou krizí, může trvat až 25 let.

Nojo, to je PhD numerologie postavená výhradně na číslu 25.

A jak dlouho to bude trvat než se přestanou rodit telata místo lidí? To ta studie s "Oxfarm" neříká? Pokud existují v Evropě volební billboardy, tak zůstává situace v tomto ohledu více než neutěšená. Ale přežvýkavcům ta volební buzerace zřejmě nevadí. Bůůůůůh jim to v nebi všechno vynahradí...

296543

20.9.2013 23:26

Cesta dopředu: Základní příjem

anonym 178.?.?.?

Bezpodmínečný základní příjem (vygůgluj si)odstraní veškeré zoufalství a chudobu. Umožní důstojný život všem. V Evropě jsou už v běhu referenda... Podepiš petici

296554

21.9.2013 2:23

RE: Cesta dopředu: Základní příjem

kulich 172.?.?.?

Reakce na 296554

Základní nepodmíněný příjem nebo všeobecný základní příjem (angl. universal basic income) je navrhovaný systém sociálního zabezpečení v podobě pravidelné peněžní dávky vyplácené ve stejné výši všem lidem.[1] Smyslem této dávky by bylo poskytnout základní zajištění živobytí každému, bez ohledu na to zda pracuje, pracovat nemůže, či pracovat nechce.[2] Její zastánci ji navrhují zavést buď na úrovni jednotlivých států, na úrovni Evropské unie,[3] nebo celosvětově.[4]

Jéé, to je krásná myšlenka...
Vidíte? Oni si komančové mysleli ze komunismus, který zaručuje právo na práci, je něco progresívního co zažene chudobu do nenávratna. Ale kdepak. Ta myšlenka dostávat plat i když se někomu makat vůbec nechce a tedy nemaká je vskutku to nejlepší co lidský mozek mohl vymyslet - je to prostě nekonečně super geniální. Už se nemohu dočkat toho až Poslanecká sněmovna a Senát tu myšlenku odhlasuje až do znění Ústavního zákona, který nikdo jiný - ani prezident, ani parlament, ani pánbu - nebude moci nikdy změnit. Sbohem, lopato - hasta la vista, baby.

296560

21.9.2013 4:49

RE: Cesta dopředu: Základní příjem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 296560

Ve vasem pripade by jste to mel privitat. Aspon si nemusite privydelavat jako podradny troll.

296564

21.9.2013 6:32

RE: Cesta dopředu: Základní příjem

slak 77.?.?.?

Reakce na 296560

Copak sbohem lopato, ale ten děs a hrůza těch kteří lopatami opovrhují a nepochybuj že po té případné úpravě natisknou pro ty lopaty peněz (nejenom pro ně) kolik budou potřebovat a budou pro ně ke všemu mile žádoucí to budou ti co dělali držky nad špinavými zpocenými na mrtvici a infarkt, kromě zášti, že budou mít prachy a ještě jak povídal kdysi zabahněný kolega: copak si paní odpliváváte fuj, kdybych dělal v cukrárně byl bych možná od sněhu [překvapení]. Tak tato sorta by přišla o bezdůvodnou namyšlenost a asi by jich bylo privela. No nicméně by to bylo požehnáním pro farmacii, zdravotnictví, jejich perzonál a blázince, funebráky a hrobaře. [cool] [chechtot]

296566

21.9.2013 21:50

RE: Cesta dopředu: Základní příjem

kulich 172.?.?.?

Reakce na 296566

>Copak sbohem lopato, ale ten děs a hrůza těch kteří lopatami opovrhují [...]

Já se zeptal odborníka všeználka, kterého nechci jmenovat - toho co nějakou dobu bydlel na Hradě - a ten říkal že ústavním zákonem požehnaný základní příjem závisí na technologickém rozvoji. On nedávno koupil za 5 milionů obraz zvaný Zátiší s lopatou od Bernarda Hasselmana a ten obraz se stal jeho intelektuální inspirací v té otázce základního příjmu i pro ty občany kteří pracovat nechtějí z přirozených důvodů. On se mě Venda - tedy ten dotyčný všeodbornik - zeptal jestli vím jak se začišťuje po bagru. No bodejť bych nevěděl: to se vezme lopata...
No a to je ten problém. Když budou mít lopaťáci ústavně zajištěný základní příjem, tak inženýři budou muset vymyslet samohybné lopaty na dálkové ovládání, jinak se municipální vývoj zastaví kvůli tomu že se nebude moci vykopat kanalizace. On i takový základní průjem není žádná sranda - to se musí řesit tak aby hlavni eurohygienik v Bruselu neomdlel. Takže: nejdříve lopaty samohybky a potom teprve základní příjem.

296599

21.9.2013 22:20

RE: Cesta dopředu: Základní příjem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 296599

Dobře jsou tu vystavěné bariéry a jsou lepší lidé kteří spolu tahají za jeden provaz, či mají institucionální rasizmus dotažený k dokonalosti a přesně tohle by dobrákům vrazilo nůž do zad. Že absolventi mají znalosti kvalifikace na 3 měsíce po diplomu se ví a pokud se nepohybují v oboru je titul výsměchem vzdělanosti. Že k tomu mnozí přišli jako slepí k houslím je známé a o dnešní realitě soukromých škol působících na tržním principu se lze pousmát a tímto opatřením by se platilo výkon a nikoliv za kriminalitu bílých límečků. Adios panáčci na pracák a nemotejte se.

296603

21.9.2013 1:31

Protivaha 25millionu zchudlych je odhadem 500 trillionu Rockefelovych.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Zajimavy clanek z pera Matthias Chang ,v anglictine "No Bank Deposits Will Be Spared from Confiscation" Zadny financni vklad do banky neujde zabaveni penez-zde se dozvime ,ze banka muze kdykoliv sebrat vase uspory,aniz byste meli narok na odskodneni,je to loupez za bileho dne.Navic,je to podle zakonu legalni,coz si obcan nemuze pripustit ve sve hlave,ze by neco takovehp bylo mozne,ale,je totak,jakmile vase ruce predaji u prepaskypenize do ruku urednika banky,tak vase penize jsou majetkem banky od toho okamziku.Banky si totiz takovy zakon udelali sami pro sebe,tak,rikajic do budoucna.Samozrejme ,ze v tomto programu jsou i financni pojistovny a cela armada byrokratu a vselijakych financnich odborniku na vsechno a na nic.
Prikladna veta:"Your status is that of CREDITOR TO THE BANK,and the BANK IS IN LAW A DEPTOR to you.You are deemed to have "lend" your money to the bank for the bank to apply to its banking business(even to gamble in the biggest casino in the world- the global derivatives casino"
You have become a creditor,AN UNSECURED CREDITOR.
Zajimave cteni.
--------
Navic,krach v bance znamena (co sami rozkradou),ze banka v ramci statniho obchodu dostane od vlady financni POMOC,aby se stat udezel,samozrejme penize jez bance da,aby banka mohla fungovat dal je z kapes danovych poplatniku a stat-politici uvali dalsi dane na obcanstvo.
Nekolik mesicu zpet,kdyz tak zvane,krachovalY banky ajine spolecnosti,tak zachrana ze strany vlady zpusobyla,ze zkrachovaly vedouci si praipasli horentni,sestimostne financni odmeny i s pouzitim statni dotac ena "PARTY"=oslavy na ostrove v nejdrazsim hotelu i s "zenskym doprovodem",kde s eopet rozdavali "premie" tem,jez udajne spolecnost-banku privedli ke krachu,takze i Obama nadskocil,co se stalo se statnimi penezy.Mnozi manazeri,uz vedeli rok predem,ze krachuji,ale stale si davali tucne odmeny.Tahle elita je rakovinou sveta,spolecne dragovymi barony jez vic riskuji,nez armada fysicky neproduktivnich byrokratu,jez jsou v naprostem bezpeci,ktere si samy vytvorili.Ne, Evropa,cely svet bude takto vyssavan nekolika privilgovanymi zlocinci,zde,pomuze jen revoluce ruskeho-bolsevickeho typu,likvidace burzoustu,vzdyt mnozi z elity byli puvodne jedni z tech revolucionaru bojujici pro blaho proletariatu,jakozto i banky jez financovali revoluci v Rusku.
Jak,se matematickou radou na jedne strane bohatne,hodina po hodine vic a vic,tak na druhe strane,tak se matematickou radou svet stava chudci a chudci,cim dal tim vic.
Jejich heslo: "Chci cely svet a jeste 5% navic."

296558

21.9.2013 2:19

Kdyz se tupec hraje na moudreho vladce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Matinka kralovna zemrela, at zije kral:
http://www.literarky.cz/politika/svet/15823-nizozemsky-kral-socialni-stat-skonil

Oni jsou tak hloupi, vsichni ti princatka, bez vyjimek, ze si ani na okamih nepripusti to rezani vetve na ktere sedi, v tomto pripade motorovou pilou.

Naordinovane recepty jsou ve vsech zemich stejne. Stejne kecy, stejne lzi, stejne cile. Jen ti vudcove ani nevedi, co ctou z tech pripravenych caru papiru a ani jen netusi, jaky to bude mit pro ne dopad.

Kdepak jsou ti moudri vladcove, kteri dali lidu alespon "chleb a hry"? Vymreli a kazda dalsi generace je pitomejsi a trapnejsi.
Jeste chvilku budou mit pocit, ze se jich deni v podzamci netyka...

296559

21.9.2013 20:39

Chudí "Evropané" z Afriky

Nikdo 81.?.?.?

Nikdo nepřizná, že jde o rasový problém. Diskutuje se o sociálním státu, ale ten pouze lépe ukazuje, že neschopné obyvatelstvo je živeno pracovitou střední třídou. Takže, jak v Evropě narůstají počty převážně Afričanů, tak Evropané chudnou jako celek. Afrika byla vždycky chudá a to proto, že její obyvatelstvo je pod celosvětovým průměrem, jak inteligence, tak co se týče pracovitosti. Odhadovaná demografická křivka přistěhovalců se tím nárůstem chudoby jasně kryje, ale loutkovodiči z toho udělali tabuizované téma a statistiky se oficiálně buď nevedou nebo jsou různými způsoby zfalšované.
V každém případě bude střední třída do budoucna více pracovat a více chudnout. Skončí to v každém případě dalším masakrem na kterém vydělají loutkovodiči. Lidstvo je nepoučitelné, tak proč ho nedojit, že?

296596

22.9.2013 9:19

RE: Chudí

kulich 172.?.?.?

Reakce na 296596

>Nikdo nepřizná, že jde o rasový problém. Diskutuje se o sociálním státu, ale ten pouze lépe ukazuje, že neschopné obyvatelstvo je živeno pracovitou střední třídou. Takže, jak v Evropě narůstají počty převážně Afričanů, tak Evropané chudnou jako celek. Afrika byla vždycky chudá a to proto, že její obyvatelstvo je pod celosvětovým průměrem, jak inteligence, tak co se týče pracovitosti.

V procentech to znamená že do roku 2025 bude žít 2.5% evropské populace na nebo pod hranicí chudoby. Ta špatná věštba se ale Čechů moc netýká, poněvadž už dnes se nalézá v této kondici 8.6% celkové populace. On to Alois Jirásek popletl: pravda je že praotce Čecha a jeho rodinu vykopli z místa co je dnes Kongo a to z rasistických důvodu, poněvadz on byl výrazně světlejší pleti. A taky se mu prej nechtělo moc makat - nedojil kozy a tak.

296613

22.9.2013 9:55

RE: Chudí

slak 77.?.?.?

Reakce na 296613

Jo ešťe do toho zamýchat křesomisly, nezamysli, přemisli (prý vymyšlené) a zmíněné pověsti české, vzpomenout přísloví kecá jak palackej a jsme u hašků doma. A přemysl oráč se v tom může hrabat jako v bramborách přejetých kombajnem. [chechtot]

296616

23.9.2013 0:56

RE: Chudí

kulich 172.?.?.?

Reakce na 296616

>A přemysl oráč se v tom může hrabat jako v bramborách přejetých kombajnem. [chechtot]

Já nevím, ale komančové by asi nenechali národ takhle zpitomět...
Titulek článku zní: Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou
Já ty reakce čtu a nestačím se divit. Většina pisálků považuje ten vývoj za něco špatného přestože soudobá čísla jasně ukazují že se jedná o značné zlepšení, pokud ta studie je legit. Tady to je černé na bílým:
16.4 % of the population, 80 million people, live below the poverty threshold in the European Union, if fixing the threshold at 60 % of national median income, on the basis of 2010 data (see box).
http://www.inequalitywatch.eu/spip.php?article99

Když se dnes jen v euro zemích dusí pod hranicí chudoby 80 milionů lidí, tak 25 milionů je menší číslo, není? Asi ne, podle všelijakých internetových "myslitelů" co si chutě naběhnou na krerýkoli blábol co se zrovna servíruje. [oči v sloup]

Jo, ten Přemysl Oráč. No tak ten nedostal svou přezdívku kvůli tomu že si tykal s pluhem 24/7; ono se mu začalo říkat "oráč," poněvadž na co sáhl to zvoral. Jeho potomci dohlíželi na tu privatizaci v 90-tých letech - tu privatizaci, která dostale přídomek "zpackaná." Ale ona byla zvoraná, jenže ti Přemyslovi potomci na Hradě a v parlamentu se nechtěli ke svému staročeskému rodu moc hlásit, takže "zpackaná."

296657

23.9.2013 5:28

RE: Chudí v orientaci exploatace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 296657

No pokud existoval, když ta jména nešla nikde dohledat, tak to jeho potomci určitě nezvorali, protože to byl cílený výprodej aktiv a tady zůstali voblbličům pasiva a ždímání do krve, potu a slz, případně nezaměstnanost, podmosťáctví a exekutistán. Nezpackali vůbec nic a potají byli možná pochváleni po mlácení palicí do zdi nářků s tou jejich pokrývkou či konvertováním. Třeba škrtla za to že se odsud vyváží 83% produkce a zvyšuje dluhové otroctví byl rejtingáči nebo kterými ďasy vyhlášen nejlepším ministrem financ koza. A tedy logicky jak by mohlo být u nejlepšího chlup hokynaření, pardon hospodaření spackáno, no. P.s. Objevila se mi přes 3 antiviráky ikonka zrychlení "P" počítače a jejich sebepochvala vstřícnosti, vzápětí jsem zjistil že z HD grafiky (nejslabší výkonový komponet v orchestriónu, no neslabší zdrbli jako tady nejchudší) mám najednou obyč a ke všem čertům ovladač nešel přeinstalovat na původní, taky mi zahospodařili, 2 hodiny jsem nadával než jsem tam dostal původní a to už jsem si myslel že mne dobráci nevytočí, 1400 narušení soukromí tolik jeden dříč blokoval, P" prolezlo a až všechny vovčany zamýšleně očipují tak nikdo nebude mít žádný a místo života pojedou s restriktorem možností a že to tady za čtvrt století odvýživili jako společnost mladým a odepřeli jim masmedii i retardovaným školstvím vzdělanost a ponětí toho se na ně ušilo za boudu a samozřejmě stále bravurně šije. Reálně třetina práceschopných nesežene práci, tvrdí zlé jazyky a vzhledem k uzdraveným bez důchodu a třeba nohy akceptuji. No a teď narození mají hákovat do 73 se stále se navyšujícím věkem, Aha, aha, aha. [cool]

296662

Příspěvků: 68

20.09. 08:33 jjj  To je jen symptom
20.09. 09:17 lindsay  RE: To je jen symptom
20.09. 09:24  Skutecnou globalni pricinou jsou USA jako ekonomicka rakovina sveta
20.09. 09:42 Duanitta  RE: To je jen symptom
20.09. 10:38  RE: To je jen symptom
20.09. 11:15 jjj  RE: To je jen symptom
20.09. 15:39 Duanitta  RE: To je jen symptom
20.09. 15:57 Emil Robot  RE: To je jen symptom
20.09. 17:27 Vojta49  RE: To je jen symptom
20.09. 17:35  Je nutné zdůraznit, že činský ekonomický zázrak "zařídila" osvícená Komunistická strana Číny!!!
23.09. 18:05 šoftim  RE: Je nutné zdůraznit, že činský ekonomický zázrak
20.09. 17:36 Andrew Siddur  RE: To je jen symptom
20.09. 18:13  RE: To je jen symptom
20.09. 22:50  RE: To je jen symptom
20.09. 23:28  RE: To je jen symptom
21.09. 05:02  RE: To je jen symptom
21.09. 17:44  RE: To je jen symptom
21.09. 19:00 dub  RE: To je jen symptom
21.09. 22:55  RE: To je jen symptom
22.09. 08:36 Moiry  RE: To je jen symptom
21.09. 14:03 Vojta49  RE: To je jen symptom
21.09. 15:05 slak  RE: To je jen symptom
21.09. 17:06  RE: To je jen symptom
21.09. 17:08  RE: To je jen symptom
21.09. 17:36  RE: To je jen symptom
22.09. 12:20 Duanitta  RE: To je jen symptom
22.09. 17:52 Vojta49  RE: To je jen symptom
22.09. 19:47  RE: To je jen symptom
22.09. 20:18  RE: To je jen symptom
22.09. 19:53  RE: To je jen symptom
23.09. 18:31 šoftim  RE: To je jen symptom
23.09. 05:48  RE: To je jen symptom
23.09. 19:00 šoftim  RE: To je jen symptom
24.09. 14:59 Vojta49  RE: To je jen symptom
24.09. 21:04 XeeN  RE: To je jen symptom
25.09. 06:46  RE: To je jen symptom
25.09. 08:34 ppppp  RE: To je jen symptom
22.09. 20:50  RE: To je jen symptom
22.09. 21:04  RE: To je jen symptom
22.09. 21:48  RE: To je jen symptom
23.09. 02:31  RE: To je jen symptom
23.09. 19:11 šoftim  RE: To je jen symptom
23.09. 06:23 janko  RE: To je jen symptom
24.09. 15:49 Vojta49  RE: To je jen symptom
24.09. 21:21 janko  RE: To je jen symptom
27.09. 19:27 moucha  RE: To je jen symptom
28.09. 14:57 moucha  RE: To je jen symptom
21.09. 13:14  Místo zákonů profesora Parkinsona
21.09. 17:04 Erika 52  RE: To je jen symptom
23.09. 19:29 šoftim  RE: To je jen symptom
20.09. 10:39 slak  Nejsou hospodáři ve prospěch celku a skutečný zájem o vzdělanost není
20.09. 11:15 Román Roman  Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou?
20.09. 17:04  To je jenom začátek!!!
20.09. 22:29  RE: To je jenom začátek!!!
20.09. 20:44 kulich  a kdy konec světa?
20.09. 23:26 anonym  Cesta dopředu: Základní příjem
21.09. 02:23 kulich  RE: Cesta dopředu: Základní příjem
21.09. 04:49  RE: Cesta dopředu: Základní příjem
21.09. 06:32 slak  RE: Cesta dopředu: Základní příjem
21.09. 21:50 kulich  RE: Cesta dopředu: Základní příjem
21.09. 22:20  RE: Cesta dopředu: Základní příjem
21.09. 01:31 Robert Nohejl  Protivaha 25millionu zchudlych je odhadem 500 trillionu Rockefelovych.
21.09. 02:19  Kdyz se tupec hraje na moudreho vladce
21.09. 20:39 Nikdo  Chudí "Evropané" z Afriky
22.09. 09:19 kulich  RE: Chudí
22.09. 09:55 slak  RE: Chudí
23.09. 00:56 kulich  RE: Chudí
23.09. 05:28  RE: Chudí v orientaci exploatace

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 70 čtenářů částkou 11 342 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,26 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
29,75 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,20 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 737,00 Kč
1 unce stříbra
576,29 Kč
Bitcoin
826 174,78 Kč

Poslední aktualizace: 17.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 150