Diskuze k článku

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

Příspěvků 125

4.9.2013 1:01

Země a národ zmrdů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

No, prostě jste země a národ zmrdů, svou historii jste si vystavěli na vyvraždění původního obyvatelstva, kterým jste sebrali všechno a dali jim whisky a korálky. V té cestě nezadržitelně pokračujete a vršíte jeden zločin na druhý. Každý váš zločin je větší, než ten předchozí a říkáte tomu svoboda a mír. Tak co můžete čekat od osudu, Boha nebo karmy? Jste slepá větev vývoje, parazit, který se přemnožil. A někdo si s váma nakonec poradí, ať už to budou Rusové, Číňani nebo příroda sama. Ten váš debilní černoušek už brzo překročí hranici, za kterou už nebude návratu... Takže, Go, USA, go!

295518

4.9.2013 6:40

RE: Země a národ zmrdů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 295518

The devil is running this country.
(RH, Moriarty, New Mexico, 1988)

295526

4.9.2013 14:19

RE: Země a národ zmrdů

AlA777 88.?.?.?

Reakce na 295526

Podivejte se na zsinaleho Obamu, jako by se s nim setkal. :|

295544

4.9.2013 6:42

RE: Země a národ zmrdů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 295518

(Dvě slova vypuštěna. -Moderátor) To, jak byla Amerika kolonizována je jedna věc, to co se děje dnes je druhá. A ty dvě nemají spolu nic společného. Obyčejný průměrný Američan je stejný člověk z masa a kostíí jako ty nebo obyčejný Syřan, s podobnými touhami a sny. Tohle svinstvo ve světě dělá hrstka hyperbohatých mocichtivých hajzlů, kterým to svinstvo slouží. A obyčejný člověk kdekoli na světě je jejich oběť

295527

4.9.2013 7:51

RE: Země a národ zmrdů

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295527

Nesouhlasím. Kromě otroků tam všichni odpluli nebo odletěli dobrovolně. Jejich touha po "lepším životě" byla silnější, než rodová pouta.
Dali dohromady ryze konzumní kulturu bez kořenů, tradic a historie. V povýšené nevědomosti žijí a umírají.
Výjimkám čest.

295529

5.9.2013 3:24

moc Jiraska taky skodi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 295529

Pani Jano, bezte se vyfotit s temi vasemi "rodovymi pouty". Ono to vlastenecke spoutani nedokazolo konzumovat mnoho z nas uprchliku. Zit v komunistickych poutech rozhodne nebyla ma svobodna volba a proto jsem se rozhodl odstehovat do zeme svobodnejsi a myslim , ze kazdy rozumny clovek nemuze shledat princip emigrace nikterak deviantni. Prestante uz cist toho Jiraska a Nemcovou, ti veleslavni obrozenci nam jen zardousili rakouskou monarchii a v te se Cechum nezilo vubec zle. Pak prisel uz jen Hitler, Stalin a ted Brusel.

295586

5.9.2013 8:06

RE: moc Jiraska taky skodi

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295586

Asi právě Vy jste nikdy nic jiného nečetl než Jiráska a Němcovou.
S emigrací lze souhlasit pouze v případě, že jde o život. Putování za lepším materiálním zabezpečením je znakem mediálně vyprovokovaného konzumerismu se skrytou snahou roztříštit národy.
Moji pradědové koncem předminulého století zajeli do Ameriky vydělat slušný peníz a pak se oba vrátili a zabezpečili rodiče, sourozence, postavili domy založili rodiny. To byli frajeři.
Rozbití Rakouska - Uherska za mocného přispění našeho milovaného tatíčka Masaryka považuji též za nešťastný politický akt.
Jenže v roce 1918 už hrály prim jiné zájmy, než české národnostní. Velký stát, který měl Alpy a moře někomu dost vadil.
Pohrdání rodinnými pouty, vlastní genetickou linií a historií národa je znakem pouhé sobecké infantility. Nebo senility?

295591

6.9.2013 3:39

geneticka linie Cechu .... a ktera?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 295591

Hmmm, to je tedy docela zajimave, myslim ta geneticka linie, jsem myslim hrdy belokozec, moji predci meli cizokrajna jmena , belosska pokavad vim a ted pozoooor taky je tam i nekolik ceskych prijmeni, povazuji se za Cecha,ale kdo je dnes vlastne geneticky cistym potomkem naseho praotce, to nevim, mozna prave vy? Snad v mojich zilach koluje i nejaka ta krev potomku Jacoba , vubec by mne to nerozrusilo.
A vy pani Jano promlouvate jako nejaka pilna pomocnice VB. Preci nemuzete kritizovat cloveka za to, ze se proste rozhodne zit v cizokrajnych dalavach.Slysela jste nekdy treba takove obycejne souslovi "LIVE FREE OR DIE". Asi ne vidte? Ja kdyz si jen tak vzpomenu na ty stary duchodce lampasaky, co chodivali v tech zelenych fuseklich do sandal a clovek je nevidel v nicem jinem nez v tech vojenskych bundokosilich, tak se mi z toho jeste dnes zveda zaludek. A ti udavaci dnes pobiraji nadstandartni duchody v tech genetciky posovetskych Cechach.Ti predci co jezdivali do Ameriky rubat uhli do Ohio , tak ti si za nekolik malo let manualni prace skutecne vydelali dost penez na ten vysneny statek ci usedlost.Taky se ne ale vsichni navraceli ke stare hroude. Samotny A. Dvorak byl pysny, kdyz mohl pobivat v Americe v krajanskych obcich.Vubec jim to za zle pan Dvorak nemel,asi nebyl infikovany moralnim morem soudruhu z SSM. Doba se mneni pani. Dneska si manualni praci v Americe sotva vydelate na mesicni cinzi a o koupi nemovitosti v CR uz se neda vubec dickutovat. Mate tam v te republice jaksi predrazino. A s prominutim za utahanejch 20 - 30 tisic kacek tam zivorit v umyslu nemam.Prijedte sem k nam, mozna se vam tu taky zalibi. Hrubou mouku na kynuty knedliky tu u nas za oceanem dostanete bezne a bozkovskej rum vam myslim rad privezu.Jejej, to jsem vam toho napsal dneska az se mi z toho tresou ruce.

295644

6.9.2013 7:07

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295644

Také jsem měla chuť v 18 emigrovat. Amerika mě ale vůbec netáhla a tak je tomu dodnes. Máte pravdu v tom, že naše geny jsou smíšené.
Jinak to vzhledem migraci a bouřlivým dějinám Evropy ani nešlo. Jsme směsí Bójů, Germánů, Slovanů, Římanů, Osmanů a pak nejspíš i Francouzů a Švédů .....
Důležité jsou však kopce s energiemi, o kterých nemá většina dnešní "moderní?" populace ani ponětí, svatyně a prehistorická hradiště. Energie kostelů postavených na místech původních svatyň. To jsou pro mě kořeny a smysl existence v této donekonečna zmítané a drancované krajině.
Možná také odpověď na otázky blízké budoucnosti.
Svět s penězi na vrcholu hodnotového žebříčku je mrtvý a smysl života na rozdíl od Vás v mouce na kynuté knedlíky a v božkovském rumu fakt nevidím.

295657

6.9.2013 8:51

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 295657

K těm energiím - slyšela jsem historku o jednom kostele, konkrétně kostele v Ludgeřovicích (okres Hlučín, tzv. Prajzka, kousek od Ostravy). Nikde jsem to nevygooglovala, vyprávěl mi to jeden místní, že se to tam traduje.
Původně měl kostel stát na nedalekém kopci. Pod oním kopcem prý se kdysi nacházela jakási pohanská svatyně. Takže na kopec se navozil všechen materiál potřebný k zahájení stavebních prací. Žádná sranda, povozy, koně, lidská síla a tak. V den, kdy měly začít první stavební práce, první kopnutí do země, se však náhle zkazilo počasí, zvedl se silný vítr a bylo jasné, že se blíží bouřka. S dopadem prvních těžkých kapek se lidé na staveništi začali balit, mnozí zmokli ještě cestou dolů. Počasí bylo stále horší a horší, bouře sílila, v noci nastalo něco, co by se dalo nazvat božím dopuštěním. Nikdo nevycházel ven, protože venku řádil orkán. Do rána se bouře utišila a když pak lidé vyšli ráno ven, zjistili, že všechno, co bylo na kopci bouře smetla. Kupodivu škody byly minimální, jenom to, co bylo na kopci, se nyní nacházelo právě na místě oné dávné pohanské svatyně. Takže se pokrčilo rameny, že tedy nahoru už to znova tahat nebudou, navíc situace by se mohla opakovat... A tak prý onen kostel stojí tam, kde stojí. Na místě, kde se kdysi nacházela pohanská svatyně. Je to historka předávaná "per huba", nemohu ručit za její pravdivost, rozhodně však je hezká a místní si ji vyprávějí k nelibosti představitelů církve svaté dodnes. [smích]

295659

6.9.2013 9:06

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

steve 70.?.?.?

Reakce na 295659

.. cirkvi je uplne jedno kde stoji kostel. Hlavni je, ze je ve spolupraci s neviditelnymi pakami volneho trhu - vydelecny. Co nejvice. A furt. A Jezisek se starou Novakovou a ozralou Veliskem se o to s pozehnanim otyleho Dukaksichtu - postara ...

295661

6.9.2013 11:42

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295661

Svůj názor na církve ponechám stranou. Je svým způsobem nepublikovatelný.
Ale místa, kde kostely stojí nebyla vybrána náhodně.
Kostel není panelák ani honosná vila zbohatlého negramota.
Každý má v půdorysu stavby svůj mohutný bod vývěru zemské energie nebo oblast působení kosmické energie v prostoru chrámové lodi.
Kdyby církvi bylo úplně jedno, kde kostel stojí,
nevzdala by se přestěhované památky v Mostě. Vatikán ví.
To jen běžné obyvatelstvo po tisíce let manipulované do podoby ustrašeného konzumního stáda zná a ví čím dál, tím méně.
V mozcích lidí bylo systematickým vymýváním ponecháno pouze to,
co je bezpodmínečně nutné pro funkci otroků.
Prostory bývalých pohanských svatyň využívali po mnoho staletí křesťané a dnes o ně projevují zájem židovští majitelé bordelů.
Kostel sv. Michaela za Národním divadlem není pouhá výjimka.
Na těch energetických místech asi něco bude.

295670

6.9.2013 17:00

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

moucha 178.?.?.?

Reakce na 295670

Pan Nowikowsky(nebo jak se ten zmroud jmenuje) mě dlouho srát nebude. A myslím to vážně.

295687

6.9.2013 17:27

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 295670

> V mozcích lidí bylo systematickým vymýváním ponecháno pouze to, co je bezpodmínečně nutné pro funkci otroků.

Opravdu? My všichni lidé na této planetě máme "vymyto"? Jen Vy jste výjimka, paní Hanzlíková? Vy mozek vymytý nemáte? Panečku!

Uměla byste nám vysvětlit, čím to? Čím se tak lišíte od nás "vymytých" prosťáčků? Je to Vaším mimořádným vzděláním, nedostižným intelektem, speciální "mozkově-vymývací" rezistencí, ...?

Poučte nás prosím, jak se tomu ošklivému "vymývání" ubránit. [mrknutí jedním okem]

295690

6.9.2013 17:59

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

moucha 178.?.?.?

Reakce na 295690

Budu se asi opakovat, ale ty máš Vojto kudla štěstí, že myši nežeru. [smích]

295693

6.9.2013 18:34

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295690

Na to musí přijít každý sám. Počty nemanipulovatelných lidí nezadržitelně rostou. A nemyslím si, že se potřebují bavit právě s Vámi. Největší bitvu svádí člověk sám se sebou a taková Vás evidentně ještě čeká. Zatím jsou vaše výlevy pouhými invektivami bez jakéhokoliv názoru. V diskusi na Vás nikdo neútočí.
To jen vlastní vztahovačností jitříte svoje nejisté ego.

295695

7.9.2013 14:03

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 295695

Ale jeminánku? Co to čtu, paní Hanzlíková? Váš nevymytý mozek neumí odpovědět na prostinkou otázku? Ještě k tomu od člověka, který má, alespoň dle Vašeho názoru, vymytý mozek otroka?

Vy přece usilovně bojujte za osvětu. A varujete nás, hloupé vypatlance, před kdejakým nebezpečím tohoto "zkaženého" světa. Například před vakcinací. Svůj "objev", že preventivní vakcinace ničí lidský imunitní systém, jste nám sdělila zcela bez okolků. Tak proč nám nechcete prozradit Váš další "objev", jak se vyhnout Vámi odhalenému "vymývání" mozků? To by přece přispělo k růstu počtu "nemanipulovatelných lidí", ne? A po tom přece velmi toužíte. Není-liž pravda? [smích]

295742

8.9.2013 12:45

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 295742

Vojto, Vojto... vy si ale koledujete. [smích]
Už jen způsob, jakým jste se zeptal (...mimořádným vzděláním, nedostižným intelektem, speciální "mozkově-vymývací" rezistencí, ...?) nesvědčí zrovna o vaší rezistenci.
Pro chápání "běhu světa" (informací) není totiž důležitá ani jedna složka, kterou jste vyjmenoval. Dobře se říká, že není důležité, co chápeme - ale JAK to chápeme. Takže - někdo má kopu všech možných informací, ale neumí je k sobě poskládat - tedy - neumí ani vyvodit nejoptimálnější závěr. Úmyslně nepíšu "správný", protože ten skutečně správný se podaří jen málokomu.
A na čem to tedy záleží a jak si postupně budovat rezistenci? Jedině tím, že se naučím kousky skládanky (informace) dobře skládat do celku (mozaiky). Říká se tomu mozaikovité chápání situací a je protiváhou kaleidoskopickému, kde jsou v hlavě informace nakupené bez ladu a skladu a vytahované jak králíci z klobouku k vyvsvětlování, jak se to zrovna hodí.
No... a protože jste si tak pěkně zaryl do pí Hanzlíkové, zareju si taky. Už jste pochopil, že pravice a levice jsou jen báchorky, které mají ovce přesvědčit o jejich "svobodě výběru"? Nebo ještě lépe: ještě pořád si myslíte, že "podnikatel (to je ten schopnější, chytřejší a pracovitější) živí zaměstnance (to jsou ti závistiví neschopové)" ? [smích]

295765

8.9.2013 13:31

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

ppppp 91.?.?.?

Reakce na 295765

dovolte upozornení - pojem "optimální" je již superlativem, proto je slovo "nejoptimálnejší" nesmyslné. Podobne jako pokus napsat "hezčí od nejhezčího", "vyšší nejvyššího", nejminimálnejší, nejmaximálnejší, nejvyváženejší, nejrovnovážnejší, nejekvivalentnejší, nejzaostrenejší, nejzamírenejší, nejtehotnejší...problémové by mohlo být dokonce i nejsprávnejší [smích]

295766

8.9.2013 15:09

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 295765

Soudíte, paní Lin, že ironie v mých dotazech je přehnaná. Možná máte pravdu. Já se ji však snažím dávkovat tak, aby byla přímo úměrná velikosti bludu, na nějž reaguji. Tvrdí-li paní Hanzlíková (se značnou mírou pýchy až arogance), že my všichni prosťáčci máme vymydlené mozky, jen ona ne, měla by být schopna to nějak odůvodnit. Nemyslíte?

K Vašemu JAK CHÁPEME. Dle mé zkušenosti existují v zásadě dvě skupiny lidí. Jedni, kteří se častěji rozhodují správně. A ti druzí (mimochodem je jich většina) kteří se v zásadních životních situacích rozhodují žalostně špatně. Podle čeho se člověk rozhoduje? No přece podle svých znalostí, zkušeností, intelektu a MÍRY CHÁPÁNÍ (s rozhodnutím souvisejících) přírodních i společenských jevů.

Příklad? Skupina rezignujících voličů, která opakovaně dávala ve volbách svůj hlas politikům, kteří se v reálné politice nakonec projevili jako duchaprázdní dogmatici či dokonce zločinci. Tito voliči už dnes k volbám nechodí. Neboť je pro jejich duševní rovnováhu lépe, nedělat raději žádná rozhodnutí. Než se zase bolestně mýlit.

K roli PODNIKATELŮ ve světě. Když už věříte, paní Lin, že podnikatelé vlastně světu škodí, musíte být schopna vysvětlit následující paradox. V Číně až do devadesátých let vládl a byl tvrdě prosazován podobný levicový názor. Ten názor, že schopní a bohatí lidé jsou společnosti na škodu. A proto tam neexistoval ani jediný podnikatel. A čínská společnost po desetiletí strádala pod vedením Komunistické strany Číny nedostatkem.

Jednoho dne se KS Číny rozhodla, že podnikatelé by mohli být k něčemu dobří. A povolila podnikání. Od toho data roste čínský HDP desetiprocentními meziročními přírůstky. Číňané zázračně bohatnou a Čína se postupně stává vedoucí světovou mocností. A to pod vedením stejné KS Číny, jako za dob strádání.

Schválně, paní Lin. Proč pracující v Číně nebyli schopni dokonce ani nasytit sebe a své děti, když jejich pilnou práci řídili straničtí funkcionáři? A proč jsou dnes titíž pracující náhle schopni tvořit takové bohatství, které jim celý svět závidí? Že by ti "zlí" podnikatelé přece jen nebyli až tak škodliví? [mrknutí jedním okem]

295771

8.9.2013 15:35

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

fohat 194.?.?.?

Reakce na 295771

co si lidským materiálem?....ptal se po válce Konrád Adenauer..A JÁ se ptám znovu..když vidím slovy STOVKU demonstrantu proti válce v Sýrii a zhruba kolem DVOU TISIC ovcí pochodujících po nábřeží,zdržující dopravu,PROTI RAKOVINĚ PRSU...TADY blicího smaila vynechám...nestačily by na stránku....

295774

11.9.2013 19:26

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 295771

Jo, Vojta má vždy pravdu. Třeba jeho tvrzení o tom, že VW NEBYL NIKDY NIKÝM tunelován, které si neustále brání, protože neumí anglicky, česky se o tom nepíše, takže to neexistuje.

Hodnotit jeho další dětské představy o fungování světa, to je zcela zbytečné. Takže mu ani nebudu vysvětlovat, jak to v té Číně vlastně bylo a je, protože si zcela vystačí se svými vysvětleními pro děti na prvním stupni základní školy a vírou, že VW NEBYL NIKDY NIKÝM tunelován, což může tvrdit buď pětileté dítě, senilní 80letý stařík, nebo někdo, kdo nemá všech pět pohromadě a je vlastně tak trochu blbec, pro něhož je jeho VÍRA vždy nad racionálními argumenty a fakty.

295963

8.9.2013 14:25

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

ppppp 91.?.?.?

Reakce na 295670

S vaší kritikou konzumne zamereného vystehovalectví, nebo manipulační provokace mládeže k "cestám do sveta za lepší prací" s váma souhlasím, ale co se týče tohoto:

>Každý má v půdorysu stavby svůj mohutný bod vývěru zemské energie nebo oblast působení kosmické energie v prostoru chrámové lodi.

tak jdu do konfrontace. Hlavním duvodem pozice kostela je vetšinou "být na kopci".
Kvituju vám, že upozorňujete ostatní, aby si nenechali vymývat makovici, ale vaše imunita proti vymývání neumela identifikovat šírení "energetických" filosofií, kde se ruzné príčinné souvislosti prezentují prostrednictvím energií.

Ducharina, astrologie, jasnovidectví je rovnež technologie vymývání mozku. Tím spíš, že používá pojem "energie" který neumí definovat. Je to pojem používaný predevším ve fyzice, kde je známo, že jde pouze o myšlenkovou abstrakci vycházející z principu setrvačnosti a zachování hybnosti. Alternativne pro popis projevu zmeny hybnosti částice. Proto by filozofové nemeli krást fyzikum zavedené pojmy, a ty své, pokud používají stejné slovo patrične vymezit, když se s fyzikálním protejškem neshodují. Jinak kradení a míchání vlastností objektu navázaných na tyto pojmy nadelá zmatek.
Stejne tak virgule pri hledání vody nedetekuje žádnou energii, lze se o tom presvedčit treba dvojite slepým testem, který ve dnešní dobe začal chybet pred nasazením vakcín obyvatelstvu.
Práve "energetické" nebo i "volnoenergetické" teorie udelají medvedí službu v tom, že je človek (v tomto ohledu právem) postupne označený jako šarlatán, a je tím odstavený od ostatní rozumné argumentace v jiných vecech, které jsou opravdu duležité. Proste radši nemluvte o energii, když o ní málo víte, nebo slovníky z nepríbuzných oboru nemíchejte dohromady.
preju fajn den

295767

8.9.2013 21:33

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295767

Zkuste si o energii krajiny něco přečíst. Anebo jednoduše sedněte na kolo a toulejte se po lesních a horských cestách.
Jsou místa, kde se cítíte skvěle a jiná, odkud chcete rychle zmizet, ale pohyb se mění v námahu a světlo v chladný stín.
Jsou vědy, které se dnes na rozdíl od dob, kdy studoval Santini a další velikáni evropské architektury neučí.
Chápu, že jste zhnusen astrology, kartáři a všelikými pseudo senzibily prodávajícími podvod a klamnou iluzi bezradným obětem za nekřesťanské peníze. To já také.
Věda o dračích energiích je však úplně jiná kategorie.
Současně dostupné vysokoškolské vzdělání technických a přírodovědných oborů může k pochopení pojmu "energie krajiny" dopomoci anebo ho také totálně zablokovat.
Na větě, kterou jste z mého příspěvku vyňal trvám a navíc:
Kostely jsou jen na některých kopcích [vyplazený jazyk]

295782

9.9.2013 8:43

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

ppppp 91.?.?.?

Reakce na 295782

Mne také težko odhadnete, protože o mne málo víte. Píšete, jakobych málokdy udelal, co mi doporučujete. Mé chování a názory se vetšinou odvíjí od nejaké činnosti, a nesnaží se být virtuálním promítnutím umele pestovaného ega.
Možná jsem v tom, co mi doporučujete i dál, než vy, a proto me težko chápete.Treba jsem udelal i víc, než jsou výsledky "projíždek na kole" a jakési pocitovky.

Bežme smerem k racionálnejšímu pohledu. Dobrý pocit z ruzných míst muže být promítnutím zmeny i jiné rovnováhy, než popisujete. Stále zastávám (pomerne dobre podložený) názor, že príroda nezná jak pojem energie, tak ani energii samotnou. Energie je naše označení pro určitý dej, který lze vysvetlit zcela bez použití pojmu energie. Je to abstrakce, podobne jako je abstrakcí matematika. Bez uplatnení na objekty nemá smysl. Stejne tak ani pojem energie nemá smysl použít, aniž je konkrétne známé, k jakému objektu se vztahuje. Pokud ale ten objekt známe, tak mužeme zavést i konkrétní opis a zcela se pojmu energie vyhnout. Pojem energie je jenom zjednodušující abstrakce, jinak je nadbytečný.
Takže lepší pocit a jinou emoční rovnováhu dosáhneme buď zmenou koncentrace kyslíka, druhem prosvetlení, hlukem/tichem... to všechno aktivuje naše senzory. Dále pak naší momentální schopnosti aktivovat procítení - je známo, že človek se dokáže vyhecovat i bez alkoholu, stejne tak, jako se posune rovnováha s ním. Nebo pocit hladu a únavy, náhle vystrídaný nalezením vody, nebo malin, švestek... ze kterých by normálne vyžilo sotva promile z lidí vesnice. Vlivu na emoce je tolik, že je asi zbytečné hledat nekterý další, který by to všechno nejradši zastrešil. Vune hribu po námaze? Dejte pokoj s drakama, je a bylo jich tady dost prímo mezi náma [smích] Ti vubec pritom nechtejí plýtvat energií, a jdou po penezích jako osa na sladké, že zpusobují inflaci je netrápí...

Určite bychom našli nekteré kostely i v jáme, pokud se lidi dohodli, ať nechodí v nedeli na pole na kopec [smích]

295805

9.9.2013 10:46

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295805

Podstatné je, že jsme si svoje rozdílné názory porovnali bez toho, aby jeden druhému svůj pohled vnucoval. Z pohledu hydrogeologie, botaniky a živočišného metabolismu fungují toky energií jinak než svázané elektrovodnými materiály. V jednom se neorientujete Vy, druhé neovládám já a netvrdím, že to neexistuje.

295813

10.9.2013 8:27

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

ppppp 91.?.?.?

Reakce na 295813

Vždy si nechávám určitý prostor pro možnou správnost, kvalitu názoru toho druhého, pokud nejde o nejaký nepríčetný extrém, nebo zjevnou poruchu logiky, o které predpokládám, že funguje(nejde jednostranné tvrzení postavit na protikladu). Bez toho se zrejme ani nejde normálne, "právoplatne" bavit [smích]

Zkusil bych jen doplnit, že mám pojem energie zažitý po nejakých létech zkušeností s ní ve velmi ruzných sférách trochu jinak, než by se zdálo, a než se celkem jiste zdá vetšine lidí. Nekolikrát jsem upozornil (to asi vždy ve hromade informací muže zapadnout), že ENERGIE není tok jakéhosi fluida, ale pouze/výlučne abstraktní statistický popis čiste pohybového chování se souboru částic/objektu zpravidla soustavy atomu, nebo druh popisu vlastností jediné částice (kinetická energie). Pojem tepelná energie je témer oxymoron/protimluv, jde opet jen o projev/popis pohybové aktivity souboru. Proto i jednotka tepla je stejná jako jednotka práce (Joule). "Premeny energie" je také spíš oxymoron, hodilo by se spíše "presuny energie" do jiné formy. Rozlišitelnost energií na mechanickou, tepelnou, chemickou, jaderní, elektrickou je dána jen pohledem z vnejšku, z vnitrku jde u všeho o stejný proces, kde na popis všech stačí pojmy "množství" a "kvalita"(entropie).

Z tohoto je jasné, že mám na mysli použití pojmu energie v rámci hmotného sveta, a šlo by pridat energii jako druh popisu hybnosti EM vlnení, co patrí už do nehmotných sfér, avšak (dosud známo) vyslaných a prijatých hmotnými objekty.

Já NEVÍM, co vede atomy až bunky živé hmoty ke spolupráci. Pokud nejaká další "energie", tak bych ji odlišil od pojmu pro dnešní energie, protože se to míchá, špatne se to rozlišuje, a špatne se s tím pracuje. Dosud zažitou energii bych nechal být, jak je, zahrnuje již stejne dost vecí. Abychom se pak nedostali k tomu, že všechno "neco" budeme nazývat "oné", jako je tady zvykem v našem kraji, kde človek neumí rychle prijít vecem na jméno [smích]

Teoreticky se nekdy nabízí, že živá hmota snižuje entropii(zvyšuje usporádanost) bla bla..., ale z pohledu celé sluneční soustavy tomu tak není. Slunce je relativne k okolí supersilný a tím predpokladem ušlechtilý zdroj(nerovnováha/zrídlo) ale možná tupý, samo osobe težko pokládat za živý. Možnost neco z neho usporádat, jinými slovy spíš pozdržet jeho rozptyl ve vývoji vzniká spíše jeho (jaderní) sílou na jiné úrovni, než jsme bežne zvyklí. Živé organismy v podstate konzervují rozptyl slunečního zárení, pozdržují jeho rozptyl. Pusobí do určité míry proti setrvačnosti. Energie slunce je tak velká, že se vesmír jakoby bránil ji rozptýlit ješte rychleji. Proč tomu tak je nemám šanci uhodnout [smích]

295852

10.9.2013 13:58

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295852

Dobrým počinem by bylo přesunout tuto polemiku do soukromé sféry.
Stávám se tu terčem útoků jedinců se sníženou sebedůvěrou v kvalitu svého mužství [vyplazený jazyk] , ale ještě to risknu.
Tepelná energie z fosilních paliv a biopaliv je vlastně oxidací uvolněná energie slunce, které v době růstu rostlin působilo na syntézu molekul vlákniny a teprve rozpínáním jiné ohřáté hmoty lze získat energii kinetickou.
Energie tvořená pohybem a následnou indukcí je vlastně vychytáváním volné energie z okolní hmoty a její následné usměrnění vodivým materiálem.
Důsledným rozkladem elementárních hmotných částic dojdeme opět k energii. Hmota = energie.
Kam mizí ty tuny materiálu nechápu,
ale je dost možné, že tento princip ovládali stavitelé starověku.
U metabolismu rostlin a zvířat jsou toky energie srozumitelné. Klíčovým prvkem jsou mitochondrie vyskytující se v jádře každé buňky. Dokud se pohybují, buňka žije.
Pokud Vás zajímá téma živé organismy v kontextu s pojmem energie, můžeme začít třeba stromy a budeme opět u energie krajiny [smích] Přínos vašich znalostí bude nepostradatelný.

295874

9.9.2013 13:40

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

slak 77.?.?.?

Reakce na 295805

Jenom bych dodal že lidé se sklonem k vrtošivosti řevnivosti podloudnosti kradnosti čerpají energii právě ze zoufalství a bezvýchodnosti situací těch které zahnali do otrocké poslušnosti pomocí libých vějiček a důvěřivosti a jenom ten samotný libý pocit z bezmoci ovládaných je bezesporu blaží a vidíme to denně reakcí povýšených do rolí bohů které si uzurpovali na úkor ovládaných. A energii samotnou konfigurací vztahů lidem berou, netýká se zvířat v kůži pedagogovaných. [chechtot] Těm nehrozí že si půjdou vzít provaz aby se šli zastřelit do rybníka a tací jsou cílem NWO a jejich plánované depopulace. Prostě je žádán masochismus ovládaných a při formování těmi dobráky jsou kacíři a rouhači jejich nastaveného procesu k jejich blaženosti likvidováni stylem her koček s myšmi a brutalitníci se rádi těchto procesů rádi aktivně účastní a prosperují z podobných pocitů moci než jsou bezpočtem stále sofistikovaněji vymýšlených pedagogování posléze také použiti stejnými procesy na dokazování si jiných schopnějších možnosti si jejich plácání jak plastelín a je to bezesporu o získávání energie z čerpaných i mimo jakýchkoli měřitelných výsledků, které jsou jim paradoxně když né jedno tak případně v nepřínosných hodnotách k smíchu a takový možný blábol chytající se neměřitelných pocitů a jisté životní energie zůčastněných obcování jsem asi ještě nenapsal. [překvapení] [cool] [velký smích] Jinak proutkař jsem a funguje to a že jsou geopatogení zóny nepochybuji, ovšem v pocitové hladině je to nic proti srážce s blbci a v hmotné na organismus méně destruující. [mrknutí jedním okem]

295815

9.9.2013 10:37

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 295782

"Chápu, že jste zhnusen astrology, kartáři a všelikými pseudo senzibily prodávajícími podvod a klamnou iluzi bezradným obětem za nekřesťanské peníze. To já také."

Nepouštějte se do astrologů a senzibilů - mezi tu ostatní sebranku zřejmě patříte Vy pseudovědkyně, které vadí čas, fyzikální pojem energie ...

PS Nejsem ani astrolog - ani senzibil - vážím si jejich reálných výsledků.

295812

6.9.2013 10:53

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

mtk 88.?.?.?

Reakce na 295659

Hm, hezká historka, je stejně naivní jako Jesus chodící po vodní hladině, potřeba víry v zázraky prostého lidu je neutuchající, pohanství a křesťanství jsou jen konkurenti na smetišti bohabojných bludů a mýtů. Ten agresivnější má dnes navrch.

295666

6.9.2013 11:55

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295659

Ta historka je úsměvná. Faktem však je, že každé narušení energie krajiny vyvolá běsy.
O tom, že energie krajiny je narušená stále více nás přesvědčuje právě vývoj počasí a s ním související klimatické jevy.
Lidé neolitu dokázali běsy krotit. Lidé středověku dokázali přírodní zákony ctít.
Naše "vysoce vyspělá" nadutá civilizace dokáže jen sčítat škody.

295671

11.9.2013 8:53

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

P.K. 185.?.?.?

Reakce na 295671

[smích]lidé v neolitu a ve středověku se jen a pouze chovali přiměřeně svým možnostem, schopnostem, nectili nic. takže se od nich nijak nelyšíme.[smích]

295921

11.9.2013 10:02

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295921

V tomto duchu jsme vzděláni a vychováni. Opak je pravdou.
K čemu nám je přetechnizovaný svět a honba za penězi, které obratem vyměníme za zboží pochybných kvalit.
Současný stav je definitivní konec vývojové větve, nikoliv zdokonalení lidské civilizace.
Mačkání tlačítek elektroniky made in China mozkovou kapacitu nezaměstnává ani nerozvíjí.

295925

6.9.2013 10:50

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 295644

"A s prominutim za utahanejch 20 - 30 tisic kacek tam zivorit v umyslu nemam."

Ty utahané kačky si vydělte koeficientem 2.5 - týká se 80ti% obyvatel v důchodovém státním "zabezpečení".

Na které si celý pracovní život prostřednictvím státu nemalým měsíčním obnosem přispívali.

295665

6.9.2013 15:10

RE: moc Jiraska taky skodi

hc 90.?.?.?

Reakce na 295591

Proboha, vyhněte se vy i ten nad vámi žvástům o nešťastnosti rozbití Rakouska (dokonce obrozenci - to slyším snad poprvé). Mně ty řeči o dobrém Rakousku, středoevropské federaci, hrázi proti nacismu a komunismu a podobné nesmysly rvou žíly - právě proto, že jsou to nesmysly.

295682

6.9.2013 15:43

RE: moc Jiraska taky skodi

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295682

Kromě nekompetentního doporučení a nářku nad vlastními rozervanými žílami z Vás na rozdíl ode mne a toho nahoře žádný názor nevypadl.
Proč vstupujete do diskuse?

295683

6.9.2013 16:50

RE: moc Jiraska taky skodi

hc 90.?.?.?

Reakce na 295683

Už jsem se tu k tomu určitě někdy vyjádřil a nemám chuť to pořád opakovat. Byly dvě základní možnosti: vítězství nebo prohra Rakouska ve světové válce. Jaké by bylo postavení českých zemí a českého národa ve vítězném a jaké v poraženém Rakousku? Až se k něčemu dofantazírujete, můžeme pokračovat.

295685

6.9.2013 18:18

RE: moc Jiraska taky skodi

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295685

Ach ten školský dějepis.
Účelovější literatura je snad už jen Bible. [pláč]

295694

6.9.2013 20:19

RE: moc Jiraska taky skodi

hc 90.?.?.?

Reakce na 295694

Já sice chápu, že jako ženská musíte mít poslední slovo, ale měla byste se nad svojí dětinskou naivitou zamyslet. Vaše představy o starém dobrém Rakousku jsou na úrovni představ Havla a podobných pitomečků o USA. A jak to dopadlo vidíme zřetelně.

295700

6.9.2013 20:54

RE: moc Jiraska taky skodi

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295700

Napsala jsem, že velký stát, který měl Alpy a moře někomu dost vadil. Tečka.
Ženy ve vašem okolí nebaví poslouchat, co by měly a neměly, tak své trapné mozkové ejakulace potřebujete ventilovat virtuálně.

295705

6.9.2013 22:26

RE: moc Jiraska taky skodi

hc 90.?.?.?

Reakce na 295705

No to je fakt. Žádnou ženskou nebaví poslouchat, co by měla a neměla. Obzvlášť když tuší, že je to pravda. [velký smích] A už držím hubu.

295712

11.9.2013 12:48

RE: moc Jiraska taky skodi

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 295712

No, hlavně že jste měl nakonec poslední slovo přece jen Vy, že áno. A k tomu Rakousko-Uhersku jste nám vůbec nic neřekl- jenom hloupě buzerujete. Já si také myslím, že velkoříše někomu moc vadila, a proto ji rozbili i s pomocí sionisty Masaryka, kterému pak mainstream vytvořil nepatřičnou gloriolu slávy. Přitom to byl ve skutečnosti úplně stejný hajzl jako Havel, také se neštítil nechat zavraždit Štefánika, jako Havel Dubčeka.

295937

11.9.2013 13:47

RE: moc Jiraska taky skodi

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 295937

Co k tomu dodat? Lze ještě toto postižení napravit? Nebo již došlo k trvalé deformaci mozku? Jarmilo, když toho nenecháte, skončíte dozajista v blázinci. A doporučoval bych přestat šňupat ten bílý prášek, co nacházíte každé ráno na chodníku.

A slavte, velká říše už zase existuje, má moře a hory a jmenuje se EU.

295942

11.9.2013 14:11

RE: moc Jiraska taky skodi

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295942

Iritují Vás ženy? Máte potřebu je hodnotit a ponižovat?
Chyba je zřejmě v nejistotě ohledně kvality Vašeho mužství.

295944

11.9.2013 19:12

RE: moc Jiraska taky skodi

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 295944

No, myslím, že minule jste už dokázala, že jste prověřená nacistka a rasistka, takže s člověkem vašeho formátu se bavit nehodlám, "vážená" paní. A plakat nad rozbitím Rakouska také nehodlám, ani to nebudu shazovat na zionisty, ani nebudu přemýšlet, komu tak strašně vadila země s mořem a Alpami, aby jí musel zničit. Kua, vždyť teď máte nástupce v EU, více hor i více moří, tak můžete být spokojená, ne? Byrokracie je cca stejná.

Co se týká paní Jarmily, nehodnotím jí, ale její duševní stav, který se prudce zhoršuje. Mám tím na mysli její neschopnost logického uvažování, které je zcela nahrazeno čtením různých spikleneckých webů a následnou paranoiou.

Samozřejmě, že když zde nebudu v řadě kvákat klasické "pravdy" (zlý mezinárodní žid, který tahá za drátky a neustále sype bílý prášek z nebe), tak budu místními židobijci "právem" odkázán do Lehožumpy.

Samozřejmě že je zbytečné vysvětlovat, že k židům žádné sympatie nechovám, k Izrahelli mám velký odpor, ale nevidím věci černobíle, jako většina zdejších diskutérů, takže mi vysvětlení o zlém internacionálním židovi jaksi nestačí, víme stefane?

295960

12.9.2013 6:01

RE: moc Jiraska taky skodi

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295960

Nebavte se. Díky.

295977

11.9.2013 14:42

RE: moc Jiraska taky skodi

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 295942

EU, tá nie je ríša, je to paródia na ríšu.

295947

11.9.2013 15:24

RE: moc Jiraska taky skodi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 295947

zlatý impérium romanum [chechtot]

295950

11.9.2013 15:54

RE: moc Jiraska taky skodi

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 295942

hestroy, si trhni nohou člověče.[smích] Kdysi se mi Vaše názory líbily, ale teď jste nějakej divnej. [zmaten] Od té doby, kdy jste se rozhodl, že za vše může Vatikán a nikoliv FED a židovští banksteři, tak zde jen tak na každého poštěkáváte a nikde žádný argument.

295951

11.9.2013 16:13

RE: moc Jiraska taky skodi

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 295951

jo hestroy verny prispivatel zumpy nezvedavce [bliji]

295953

11.9.2013 16:28

RE: moc Jiraska taky skodi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 295953

ty jsi čtenář nezvědavce? [bliji]

295954

11.9.2013 17:51

RE: moc Jiraska taky skodi

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 295954

jo bavim se zumpovnimi prispevky nekdy a ty? jestli se chces posmat a pobavit
pak i poblit tak se tam mrkni na ty ubozaky. [bliji]

295956

12.9.2013 18:24

RE: moc Jiraska taky skodi

mtk 88.?.?.?

Reakce na 295951

>Od té doby, kdy jste se rozhodl, že za vše může Vatikán
To je vynikající věta. To by mohlo být skvělé téma na diplomku "Kterak se hestroy rozhodl, že za vše může Vatikán". Zní to sice poněkud nesmyslně, ale pochybuji, že zrovna Vám by to mělo vadit. Nemáte pocit, že Vám krom kritického uvažování začíná kulhat už i kloudné vyjádření myšlenky? Já samozřejmě vím, jak jste to myslela, ale soudit o někom, že je divnej, a přitom psát takové slohové bláboly, je dost na pováženou.

295994

11.9.2013 14:32

RE: moc Jiraska taky skodi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 295937

"A k tomu Rakousko-Uhersku jste nám vůbec nic neřekl"
tak já povím, bylo to moc fajn, císař pán byl bohem požehnaná jistota v tomto jinak bohapustém světě... [chechtot]
prosím prosím, kde že leží ten prášek, já bych si taky dal...

295945

11.9.2013 14:35

RE: moc Jiraska taky skodi

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295685

Komupak ta říše asi vadila

8. ledna 1918 vydal americký prezident Wilson svých 14 bodů, programu poválečného uspořádání světa a čeští vlastenci po něm pojmenovali Hlavní nádraží.

I. a II. světová válka byly jedinými vítězstvími US army
Od té doby se zmlsaní váleční štváči žádné kořisti nedočkali. Jimi vyslaná Americká armáda odevšad odešla s ostudou.
Nedivím se, že na III. světovou geronti tak tlačí.
Většině z nich už moc času na nezbývá.

295946

11.9.2013 19:14

RE: moc Jiraska taky skodi

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 295946

OMG. Má cenu tyhle nesmysly vůbec nějak komentovat? [chechtot]

295961

11.9.2013 19:49

RE: moc Jiraska taky skodi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 295946

Víte, ono i zde platí známé heslo "Není důležité (válku) vyhrát, ale zůčastnit se", čili je důležité spotřebovat co nejvíce vojenského materiálu, aby bylo potřeba znovu vyrábět další zbraně. A v době války se až nehledí na finanční výdaje, takže se zde přiživí velmi mnoho osob, kterým narostou finanční konta. [cool]

295968

4.9.2013 9:25

RE: Země a národ zmrdů

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 295527

To, jak byla Amerika kolonizována je jedna věc, to co se děje dnes je druhá. A ty dvě nemají spolu nic společného.

Ale mají! "Státy se udržují tradicemi, ze kterých vznikly" (to řekl Masaryk). Takže dnešek je jenom logickým pokračováním včerejška. Navíc USA nevznikly jako národní stát, nýbrž jako konglomerát "odpadu a náplavy" z Evropy, později i z celého světa. Takže mluvit o nějakém americkém národu je bohapustá lež.

Obyčejný průměrný Američan je stejný člověk z masa a kostíí jako ty nebo obyčejný Syřan, s podobnými touhami a sny. Tohle svinstvo ve světě dělá hrstka hyperbohatých mocichtivých hajzlů, kterým to svinstvo slouží.

To je sice pravda, pokud se ale takový "obyčejný průměrný američan" proti svinstvům své vlády nepostaví - neb je korumpován svou životní úrovní, ve srovnání s ostatním světem nepřiměřeně vysokou, potom je VINEN stejně jako jako ti původci zla. Kdo mlčí, ten souhlasí. A je to jistě i pohodlnější. Vždyť ten americký sen byl tak fajn, škoda že ten dlouhý mejdan už končí, co na tom že se konal na úkor ostatního světa. Že by ho chtěli i jiní a pak by na to padlo 5 zeměkoulí, které ovšem nejsou k dispozici? Nezajímá, hlavně že ho máme my, američané! [oči v sloup]
A tak obyčejný člověk kdekoliv na světě je i naše oběť.

295535

4.9.2013 20:41

RE: Země a národ zmrdů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 295535

Nic ve zlém Romane, ale nelze vinit děti. vnuky a pravnuky, že jejich předci byli desperáti, náplava a odpad. Američani tvoří autentický národ. Multi kulti ideologie, která narušila tavící tyglík asimilace je záležitost posledních 40ti let. To co píšeš v posledním odstavci je právě tak omyl. Propaganda vymývá mozky i tady v ČR a zde není zdaleka tak masivní jako ta americká. Lidé jsou prostě obelháváni a nelze je v každodení honbě za obživou vinit, že nad tím, co jim cpou média do hlavy, nepřemýšlejí a prostě to přijmou. A ten úplný konec (5 planet) tvého příspěvku je eugenickou ideologií nasáklý nesmysl. Alespoň vidíš, že ani ty sám před tím nejsi imunní. Konzum je do značné míry vynucená záležitost. Naše dnešní technologie jsou schopny vyrobit trvanlivé věci, které by přečkaly desetiletí, ale jsou záměrně vyráběny tak, aby se po dvou letech rozpadly a člověk je nucen jít a koupit si tutéž věc znova. Právě tak je to s potravinami. Planeta není vůbec přelidněna, jen je děláno vše proto, aby se k nim značná část lidí vůbec nedostala a chcípla hlady. A paralelně s tím jsou lidi v EU a v USA, Jap. a Austrálii krmeni nesmysly o udržitelném rozvoji, globálním oteplování, obnovitelných zdrojích, miliardové populaci apod., aby až přijde čas, se nikdo nepozastavoval nad tím, že jsou vylidňovány celé světadíly. Válkami, nemocemi, hladem, neplodností, genocidami

295567

4.9.2013 9:47

RE: Země a národ zmrdů

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 295527

Je to pořád stejné. Když se dneska díváte na filmy s řečnícím Adolfem a do toho řvou tisíce lidí a mávají rukama... Nebo že by v Osvětimi, na Ukrajině atd. řádili Adolf s Pepou, Hermannem, Heinrichem, Reinhardem a spol. sami? Ano, pak když byl konec, všichni se tvářili ... já nic, to všechno Adolf.

295537

4.9.2013 10:08

RE: Země a národ zmrdů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 295537

To je sice pravda, ale, nelze přehlédnout fakt, že prostý člověk je sofistikovaně a dlouhodobě manipulován a maten, pomocí celé armády profesionálních odborníků, počínaje masmédii a konče nejnovějšími poznatky vědeckého výzkumu aplikovanými do praxe. To vidíme i v současné době. Mnoho prostých lidí z tohoto, i z jiných důvodů, tomuto zlovolnému a zákěřnému vedení mysli, podlehne. Ryba smrdí od hlavy.

295538

6.9.2013 13:03

RE: Země a národ zmrdů

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295538

Největší průšvih jsou právě ti zmanipulovaní prostí lidé.
Donekonečna budou řešit páchnoucí rybí hlavu a hrstce těch, kteří se rozhodli zamést schody odzdola házejí klacky pod nohy.
Pýcha jim nedovolí uvědomit si svůj podíl viny.

295676

6.9.2013 20:34

RE: Země a národ zmrdů

slak 77.?.?.?

Reakce na 295676

No, možná je to jednoduší, od dětství je vštěpovaná poslušnost po generace a rebelující jsou sofistikovaně likvidováni a v tom se doba projevuje zdokonalováním demokratůry pro plebs a vlasně už i staré čínské přísloví říkalo hřebík vyčnívající z řady dostane palicí. A tak vzpínající se v chomoutech panských jízd jsou přepřaháni za jízdy, když už přestává platit "já pán ty pán" tak budou zdechlin plné příkopy ani nemusí být rvačky společenství. Feudalizace společnosti je bezprostřední ohrožení jednotlivců (většinové) v společnosti a s historie se dochovalo že v absolutismu to mohlo být polepšení nechat se zrekrutovat, jít nechat zastřelit na frontu než robotovat na panském a je známo že historie se opakuje, pokud ji lidé neznají že si koledují o to že si ji znovu prožijí. S těmi němci pod Hitlerem při jejich disciplinovanosti (nevím o švejkovosti)se dá věřit že o rozkazech nepochybovali a navíc armáda při fašistické konstrukci(systém) nedovolí krok vedle natož proti. Co tím chci říct, prostě velká většina lidí se naprosto nezamýšlí možnými následky ať už takových či makových kroků a taky elitka též dělá vše proto aby tak zůstalo a tak vrší ke všedním starostem života nové a nové atrakce a lidé ucloumaní zápřahem si ani neuvědomují že si na ně nenažraní nasazují ostruhy a pletou biče a na rozdíl od nich kypí skrytými aktivitami. Vzpomenu jenom neviditelné ruce, což je tedy pilíř na kterém si staví jak důležitost tak moc a vzdělání toho jak funguje reálně společnost, narozdíl od plytkých klišé pro děti tady prostě není žádáno a většinu utahaných obtěžuje a bohužel není divu. [mrknutí jedním okem]

295701

6.9.2013 21:25

RE: Země a národ zmrdů

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295701

Často mě dráždí výraz jiná doba, ale teď si ho dovolím použít jako motto:
Při dnešních informačních možnostech, relativně rozumné pracovní době, dopravní obslužnosti a technickém vybavení domácností má každý člověk dost času na své blízké, na svoje zájmy a na doplnění mezer ve vědění.
Namísto toho většina lidí po návratu z práce vezme do ruky ovladač, pustí tu proklatou bednu, přepíná kanály, okřikuje děti a do usnutí čumí.
Žádná elitka je nenutí zaživa hnít. Mají volbu a přece se tak děje.

295707

8.9.2013 10:15

RE: Země a národ zmrdů

slak 77.?.?.?

Reakce na 295707

Ta volba je vždy, pokud člověk není zakován ke skále jak Prometheus, ale že prý to lidem pálí asi tak 20 minut denně, kdy jsou schopni nenacvičených spartakiád a kreativně posuzovat a případně měnit stav stereotypů a s tím nám loutkovodiči hrají i trumfují, případně předhodí varianty prosebenosných bLIDEM (znovu a znovu se dá na kecy, nikoli skutky které bývají protikladem) a použijí v počtech žádoucích novodobým pedagogizujícím otrokářům. Tříštěním zájmů se docílí toho že se smějí až se za břicha popadají, to ovšem skrývají a neobyčejně potěšeně se potom tváří jako mňoukal, když v chile čmajzl pisátko. Tak se zeptejme kvůli čemu řvou jak prorvaní a bojí se jak čert kříže. To bude ta správná medicína na spolčení nedávných trojkoláků a i budoucích novokoláků, kteří jeli na komunismus svůj a kmotrů. Čert se vyhání ďáblem a pokud něco na spolčené účinně zabere tak jenom to jak jsem zmínil i po kvartále století je jim noční můrou. Chce to stranu která výrazně chce rozvoj společnosti, nejenom ždímání stále se rozšiřující řady bezprizorných a je jasné proč se tak děje a kde je skutečný zájem těchto novodobých rádoby aristokratů. Pokud se nebude podporovat vyloženě rozvoj celé společnosti čeká 99% od 1% neoliberálů a jejich hrnutých a podporovaných trupelů politiků nesoměřitelnými majetky(hned po usazení pozic si vyberou a vyždímají co jde) navýsost žalostný osud. [mrknutí jedním okem] Navíc se jim prý povedlo nainstalovat systém, kdy se odsud prý odváží půl biliónu zisků ročně a tak situace s tím zaživa žraným Prométheem není až tak od věci. [zmaten]

295761

8.9.2013 15:10

RE: Země a národ zmrdů

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295761

Obávám se, že volitelná strana neexistuje
Stejně zase bude na všech kandidátkách minimálně polovina Židů,
což neodpovídá jejich procentuálnímu zastoupení v demografii státu.
To znamená, že každá příští vláda bude hájit opět jen zájmy osobní a komfort svých soukmenovců.
Ohledně voleb nemáme volbu a jsme ukovaní na skále daleko pevněji než ubohý Prométheus.

295772

5.9.2013 8:54

RE: Země a národ zmrdů

treerat 194.?.?.?

Reakce na 295537

Jistě tam bylo dost lidí, kteří tomu věřili, ale bylo jich i dost, kteří nevěřili a nesouhlasili. Jenže většina vojáků prostě musela bojovat, nebo se nechat zastřelit. A důvodů k zastřelení se jak v armádě, tak i v civilním obyvatelstvu nacházelo dost a dost na to, aby přinutily většinu alespoň se zdánlivou ochotou dělat to, co se od nich požadovalo.

295595

5.9.2013 10:20

RE: Země a národ zmrdů

Pulzar 46.?.?.?

Reakce na 295527

Mýliš sa, má to veľa spoločného. Bez príčiny NIET následku! Všetko čo napísal ten, na koho si reagoval bola priam kryštalicky čistá pravda. USA je štvrtá ríša, a týchto fašistov bude možno až mimo ľudských síl poraziť. To 3. ríša bola v porovnaní s budúcou celoplanetárnou vojnou proti USA priam brnkačka. Žiaľ, je to pravda.

295601

10.9.2013 15:37

RE: Země a národ zmrdů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 295518

Je nutné uvážlivě dělit na občany a vládu USA!!!
Vláda USA je již mnoho let zločineckou organizací,která by měla být po právu potrestána i několik desetiletí dozadu za mnoho svých zločinů od Vietnamu počínaje.
Běžní Američané se nijak neliší od jiných národů, jenom dělají, co mohou a co je jim vnucováno propagandou fašistického stylu!!!

295879

16.3.2015 19:01

RE: Země a národ zmrdů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 295518

Přesně tak, jen bych dodal, že je čas zbrojit, až přitáhnou ty pijavice k nám. aby jsme jim to zpříjemnili.

329301

17.10.2015 22:44

RE: Země a národ zmrdů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 295518

Amerika,teda,spolocenstvo statov zdruzenych v USA, urcite nie je nastrojom pekla na Maticke Zemi,ale v niektorých vojensko-politických situáciách sa to tak javi.Ono,treba sa vazne zamysliet,co by bolo,keby tej preklinanej USA nebolo.Dajme tomu,na jej miesto by sa dostala Cina.Viete si predstavit tie nedozierne následky,ci uz ekonomicke, politicke,kulturne a hlavne teritorialne.Rusko,ako take nie je teritorialne pre svoje okolie nebezpecne,haji len svoje hore uvedene zaujmy a to tou najmiernejsou formou,pri svojom postaveni jadrovej velmoci.Takze,Dami aPani,nic sa nezmenilo,Rusko sa zobudilo a USA zase zaspinkali. MIKY.

340811

4.9.2013 2:20

Tento človek sa snaží vyznievať veľmi dôležito

səlusqid 84.?.?.?

samé my, my, my, akoby sedel aspoň v kongrese, ale ak sa tak prihorlivo stotožňuje s USA vládou, on Brit, tak ho spolu s jeho obľúbenou vládou nakoniec odrovnajú ako vojnového štváča, akým aj je, sám sa priznal, že pisálkoval údajné.
Na režime v Damašku je sympatické, že nie je americký, že nevládnu moslimskí teroristi, že je spojencom Iránu, nikto mu nevyslovil podporu na rozdiel od hlavnoprúdovej modly Palestíny, ktorej ofukuje boľačky každý okrem izraelskej vlády, ktorej sa otázka bytostne dotýka.
Akáže najstupídnejšia vojna Západu? Vojen približného scenára prebehlo už kvantá, načo preháňať. Západ neexistuje, len jednotlivci, ktorí nedokážu obstáť v mieri, musia sa do všetko miešať, zasahovať, etatisti sú hnusní, škodia aj v cudzine.
Čo Fisk neuráža zmulateného negroida Obombu, to sa bojí, všakže.
Čo má spoločné akcia Bašarovho strýka v Hame s Assadom?
Nemôže Fisk prisudzovať súhlas s každým skutkom vlády včerajška dnešným predstaviteľom. Klamstvá Obombu nemajú súvislosť s klamstvami Reagana, jedine spoločnú líniu amorálností, ktoré obom skupinám dovoľovali totožné konanie, ale v inej dobe.
Ak nikto neodsúdil likvidovanie moslimského bratstva v roku 1982, tak Fisk istotne má dôkazy o mlčaní. Ak by mal pravdu, tak platí, že dnešné moslimské bratstvo má síce rovnaký názov, ale istotne aj nových členov, ciele, pohnútky, spojencov, je vo vývoji, alebo ustrnulo a Fisk sa pýta, že prečo vtedy neodsúdili. Pretože vláda USA asi nestrkala do všetkého nosisko ako tá dnešná, ktorá chce všetko riešiť a riadiť.
Prečo by sa Obama mal starať do toho, že dajakého „zvoleného“ moslimského teroristu odstránili. Čo je vás po tom, plánovači?
Fiskovia, nesledujte a nezasahujte do života druhých, nech sa zabíjajú, ich rozhodnutie a zodpovednosť, žiadna americká mánia starostlivosti o ubíjaných nepriniesla nič dobré, tak si vyvýšte múriky okolo hraníc s Mexikom, pošlite ďalších ostreľovačov a okolitý svet nech vás nezaujíma.
Fisk hovorí neprestajne v plurále a pritom sa pýta, to čo je za príznak, patriť k nim a pritom nič nevedieť?
Plánovač Fisk navrhol zásah už v roku 2011, to je charakter, vidí v bedni mŕtvoly a hneď by posielal hrdlorezov.
Že prečo teraz? Už len tá otázka je zločinecká. Vás sa všetko týka, jediný rozdiel je nesúhlas s navrhovaným časom zásahu.

295521

4.9.2013 3:40

Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Diplomacie USA rika to, co chce "spojenec" slyset.

Saudska Arabie nenavidi Izrael (naoko). Pokud jedna nejaky debilek ze statu s debilnim princatkem ze Saudske Arabie, v mainstreamu neslysite nic jineho, nez ze Saudska Arabie je nejvetsi spojenec USA na blizkem vychode.

Izrael nenavidi vse kolem. Jejich zajmem je CELY blizky vychod vlastnit pro sebe + v budoucnu Rusko. Pokud jedna blbecek z USA s blbeckem z Izraele, situace v mediich se opakuje. Izrael, nas nejvetsi spojenec na blizkem vychode.

USA jsou obe zeme u prdele a chteji zdroje. Klidne obetuji Izrael, treba cely, ta "elita" je stejne nacpana v USA a UK. Stejne jako obetovali dvojicky. Byla by to pro ne pouze nejlepsi zaminka k totalni invazi do Syrie a Iranu.

Oni vedi, ze Iran se jiz nebude drzet stranou, vedi, ze konflikt, ktery nyni spousti (a spusti ho, tim jsem si 100% jist, do 9. zari pouze ladi noty), bude mit na desetileti dopad na cely svet.

Co se pote stane? V pripade nuceneho dosazeni muslimskeho bratrstva a drzeni se Iranu stranou, bude Syrie v totalnim chaosu, mnohem vetsim, nez je v soucasnosti Irak. Utok na Iran se pouze oddali. Pokud Iran zautoci na Izrael, je zde 3WW.
Rusko to silne oslabi a zapad timto prinuti se postavit na stranu USA. Terorismus je svina, ze...

I kdyby se situace uklidnila, nenavist ke krestanskemu zapadu je jiz nyni v arabskych zemich vysoka. A bude silit. Nejake ty nacvicene teroristicke utoky uvnitr EU, neustaly strach vnucovan Evrope udela z Evropanu totalni loutky, islamofoby, kteri se radi odevzdaji otrockemu fasismu, ktery je dle vzoru USA pro ne pripraven a pomalu se zavadi.

Na hodne let zabrzdi Rusko i Cinu tim, ze se prihranicni konflikty (ktere neutichnou nikdy, viz. Egypt), preliji prave na ne. Budou mit problemy udrzet vlastni zemi, ne se starat o to, co USA provadi. A pak se staty vrati k Jizni Americe, kde museli na cas s fasismem prestat.

To vse, pokud se vojensky Rusko a Cina tvrde nepostavi USA, Zabozroutum a kol. Coz ovsem take znamena 3WW...
Na vyber toho moc neni, je mi pouze lito tech lidi, kteri kvuli "zapadnimu zivotnimu stylu" prichazeji o vse.

A jsem nenormalne nasrany na Amiky, kteri ackoli ma u nich v pripade utoku na Syrii Obama podporu pouze 8%, presto se na to divaji a mohutne neprotestuji, nestavkuji. Vojaci se rezignace boji, mlci vsichni. Boji se o svoji vlastni pohodli o svoji budoucnost i kdyz vedi, ze je na ukor stacisicu az milionu mrtvych a ztraty budoucnosti lidi v Evrope a Rusku.
Kdyby to bylo poprve, ale ne, neni a o tom maji take hodne informaci, zbabelci.

295524

4.9.2013 9:29

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 295524

Na to, co jste tu ted napsal (krome posledniho odstavce), zareaguji pouze jednim vasim predchazejicim prispevkem. Ten jsem objevil pote, kdy jsem si nad vasim momentalnim textem polozil otazku: Je ten clovek nadclovekem z OSN nebo NATO, nebo cehokoliv tak mezinarodne rozhodujiciho...? Po objeveni vety
>>Kdekdo se dnes pousti do hodnoceni politiky a pritom vi kulove.
moje zivotni zkusenosti me nasmerovaly na dalsi otazku: Kdy a za jakych okolnosti clovek vychazi ze svych zdatnosti a naopak z neuspechu...; ve vasem pripade odhaduji to druhe, protoze clovek toho prvniho razeni si nikdy neprotireci. [zmaten]

>>Nicolas Sarkozy nařídil zavraždění Hugo Chaveze
>>281750

>>RE: Malá záhada
>>Vite co jsou vubec mezivladni dohody? Nebo mezivladni tajna jednani, vymeny a monitoring agentu atd?

>>Kdekdo se dnes pousti do hodnoceni politiky a pritom vi kulove. Vytvari konspirace, sam (a vlady se smeji k popukani) vytvari teorie na zakladech VLASTNI neznalosti a otupuje dalsi cast populace. Mezitim se rychlosti blesku presouva majetek po fazich pouze k promilove skupine, pod divadlem zhovadile politiky narodnich statu.

>>Zkuste se odpoutat od deni a zamerte se na burzu, vynosy bank, kterych bank a kdo ma v hlave trochu vice - na financni transfery (i ty "viditelne"[mrknutí jedním okem].
>>07.01.13 04:15

295536

4.9.2013 22:56

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 295536

A co se nezda?

S NATO samozrejme nemam nic spolecneho, ani s zadnou politickou stranu, neurazejte [smích].
Kde a v cem se protirecim, kdyz se vam zachtelo hledat u NESOUVISICIHO clanku a kadrovat?

Jedna snad normalni clovek tak, ze micha hrusky s jabky?
A pokud uziva citaci, mel by zverejnit i skutecnost, na kterou citace reaguje.

A jinak, pouze omezeny clovek cely zivot jede ve stejnem tonu a pouze omezenec si neprizna chybu a nepouci se. Urcite nejsem konzervativni jedinec, ktery si neprizna, ze se v zivote spletl.
U techto jedincu se pletou vsichni kolem, pouze on ma cely zivot pravdu.

>>Kdekdo se dnes pousti do hodnoceni politiky a pritom vi kulove.

S timto nemam problem a na tom trvam. Mate snad pocit, ze nekteri diskuteri vubec vedi o cem pisi, nebo prinesla snad strana LIDEM, VV neco do politickeho zivota?
A nezda se Vam, ze se kolem hemzi rada placenych geril, kteri obrusuji hrany udalosti, kdykoli to je vhodne osi zla (verze B. Fisher)? Pote se divate spatne, nebo mezi ne patrite.

295575

11.9.2013 14:50

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 295575

>Kde a v cem se protirecim, kdyz se vam zachtelo hledat u
>NESOUVISICIHO clanku a kadrovat?
Kdyz bezradny chce zareagovat za kazdou cenu, treba znevazenim, prirovna argumentujiciho ke kadrovakum. To uz tu bylo, to uz je opiceni. Neco takoveho ozdravenou logiku uz nepopuzuje, naopak privadi k smichu. I s dotycnym autorem, samozrejme.

>Kdekdo se dnes pousti do hodnoceni politiky a pritom vi kulove.
>A jinak, pouze omezeny clovek cely zivot jede ve stejnem tonu a
>pouze omezenec si neprizna chybu a nepouci se.
A taky jste kdysi napsal v souvislosti s potrebou vzdelavat se:
>>Myslet, vytvaret si usudek z faktu, z historie to ovsem boli. Lehci jsou konspiracni zvasty vseho druhu a smailik za kazdou vetou.
>>none 06.09.12 04:51
Nezda se vam, ze jste tim s predstihem klasifikoval sebe?
Pokud by se jednalo o sebekritiku, ohromen bych vas respektoval.

295949

4.9.2013 10:29

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 5.?.?.?

Reakce na 295524

Myslím, že to spustí 11. září.....nebo 12.
....jak symbolické .....

11. obrovská mediální masáž a 12. 90% Američanů nebude pochybovat o správnosti zásahu....protože se najdou pod dvojčatama další pasy Arabů a ty budou syrský... [velký smích]

295539

4.9.2013 12:08

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 295524

Ta 3WW z toho všeho vychází jako nejlepší řešení pro Rusko. Stejně ta válka jednou bude, ti šílenci ze Západu kvůli tomu zbrojí neustále a obkličují Rusko svými základnami. A k čemu rozebírat staré Satany a Topoly a vymýšlet něco nového na dobu, až budou mít USA svoji slavnou PRO. Tak bych prostě přijal tu výzvu. Lepší je to vše použít, dokud to funguje a není proti tomu obrana. Rusko je velké, zamoření se tam pomalu rozplyne. A lidstvo začne pěkně od znova. My v Evropě to ovšem máme spočítané.

Tím neříkám, že má Rusko samo válku začít. To ne. Jen neustoupit v okamžiku, kdy blafující USA si budou myslet, že Rusko již nic jiného udělat nemůže. Škoda, že nikdy neuvidím jejich ksichty, až budou vědět, že ten celý ruský strategický jaderný arzenál na ně letí a už nemůžou nic udělat.

295542

4.9.2013 20:25

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 295542

Stačí jedna ponorka na ugrilování kontinentu a ani to tam nemusí svítit jako v Fukušimě, s bucharem na vořech nemusí. [oči v sloup]

295565

4.9.2013 23:29

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

jvs 88.?.?.?

Reakce na 295565

Dobrý večer. Myslim si hoci nerad, že poraziť Spojené štáty z vonku vojenskou silou je nemožne. Ich musi poraziť z vnútra a to vlastná armáda. Som presvedčený, že v armáde Spojených štátov sú ešte normalný ludia, ktorý si uvedomuju, do čoho ich ty dementi z Bieleho domu, Kongresu a Senátu tlačia. Urobiť to vojenským pučom, sistemom "neberieme zajatcov" a likvidovať tých grazlov v mieste dopadnutia. Začať by mali "chlapcami" z AIPAC-u.Ty sú najnebezpečnejši. Je to iba môj názor.

295579

4.9.2013 23:48

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 295579

To je pěkný nápad, který by mohl vývoj k 3WW zastavit. Ale nakolik je reálný puč v americké armádě? Já se obávám, že dokud americká veřejnost věří, že má demokraticky zvoleného prezidenta a kongres, každý, kdo proti těmto lidem vystoupí, bude chápán jako "bad guy". Kdo z armády by si na to troufl, za současného šmírování tajnými službami? Celá americká společnost je nemocná. Vždyť jste to viděl, teď už ten Rumsfeld řve, že chce totální invazi. Už je nic nezastaví. Jenom ty ruské Topoly, Satany, Bulavy, atd. Jejich největší slabost je, že chtějí příliš žít. A umírání a obětí se štítí.

295582

5.9.2013 10:33

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

pulzar 46.?.?.?

Reakce na 295579

Vojenská likvidácia USA môže byť otázkou prežitia a zastavenia toho neofašizmu čo šíria po svete. Na mier treba vždy 2 strany! Ak oni "dobrovoľne nasilu" stále útočia na kde koho, tak zvyšok ľudstva NEMA na výber. Buď byť ekonomickými otrokmi, alebo sa o oslobodenie pokúsiť celoplanetárnym spojením síl proti Usa a Izraelu. To pochopíte aj sám, nie?

295602

5.9.2013 17:20

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 295579

"Som presvedčený, že v armáde Spojených štátov sú ešte normalný ludia."

Tak to je hodně naivní představa, hodná zbožného přání. Ta armáda je přece z profíků a ti vědí do čeho jdou a právě proto tam jdou. Dílem jsou to devianti prahnoucí po násilí a adrenalínu, dílem devianti zblblí demagogií o hegemonii USA a zbytek prostě nájemní vrazi. A ono je to stejné všude, kde jsou legie místo domobrany. Jejich účelem není obrana, ale agrese a za to mají žold. Jediným jejich důvodem k rebélii tak může být jen ten žold, ale doláčů FED poskytne neomezené množství, takže tento důvod nepřichází v úvahu.

295618

5.9.2013 20:07

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 295618

Pak zbývá druhá varianta - ekonomicky položit dolar, a to už není takový problém, viz. článek zde. A že se na tom pracuje, není pochyb, pokud trošlu sledujete "konspirativní" ekonomické veby.. A za zelený záchodový papír už nikdo pokládat život nebude chtít.. [cool] [cool]

295631

6.9.2013 21:01

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 295631

"...zelený záchodový papír..."

Záchodový? Tak takového odvážlivce by po jeho použití stálo za to vidět... [chechtot]

295706

4.9.2013 16:15

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 117.?.?.?

Reakce na 295524

Izrael nema sanci ovladnout Blizky vychod ani pote co importoval cast etiopskeho obyvatelstva k doplneni armady. Kazdy normalni Zid se uz z Izraele davno odstehoval. Proste na to nema lidi. Cilem je Palestina, Libanon a Syrie nanejvys. Utok na Iran - odkud a s kym proboha? Staci se podivat na mapu jak velka zeme to je - 75 milionu obyvatel, 350 000 vojaku, vetsina obyvatelstva s dvouletou zakladni sluzbou.
Oslabeni Ruska - Putin ozeli Olympiadu v Soci a posili svoji pozici - obyvatelstvo semknute k obrane Maticky Rusi mu jako jinym carum v minulosti spoustu veci jiste promine.
Pripadny vypadek ropy nahradi export zbrani do vsech spratelenych zemi a vsem osvobozeneckym hnutim - pardon zde teroristum po cele planete.
Bude moci obsadit Gruzii nebo jinou rebelujici zemi - v obdobi 3.svetove valky patrne ano. 10.nejbohatsi zeme sveta na suroviny Mongolsko - budou jim platit, nebo se o ne Rusko s Cinou podeli - American pomuze - odkud a s kym?
Vydela na tom Cina - no samozrejme ano - US army zahrabana po krk v pisku tezko bude dobyvat soucasne Pacifik.
Staty nemaji co ztratit v ceste do bankrotu je valecna ekonomika jedinym moznym resenim. Ten kdo prodela bude Evropa - 90 denni valka - bezbranou Lybii dobyvali rok a nakonec museli na zem. Evropa bude nakonec do valky zatazena - byznys na Vychode - lze zapomenout. To je hlavni duvod proc se s vyjimkou Francie do toho nikomu nechce. Unilever, Tesco, HSBC a ja nevim kdo vsechno - asi cas zbavit se akcii nadnarodnich gigantu neb bez globalnich trhu je to jen prazdna schranka na penize.
Tenhle utok je jeden velky nesmysl, bohuzel v Bilem dome uz nesedi Zbigniew Brzezinski ci Henry Kissinger, ale banda hlupaku, ktera jim nesaha ani po kotniky.

295548

4.9.2013 17:47

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Ploskuták 88.?.?.?

Reakce na 295548

Já myslím, že nejde o to ovládnout Írán, to ono se jim nikdy nepodaří a oni to vědí. Pozemní operace nemožná. To bude jinší oříšek. Ano, jsou to magoři, se snažit bojovat se zemí tak obrovskou a lidnatou. Já se spíš přikláním k tomu, že jde o vyvolání chaosu. Ne o ovládnutí těch zemí jako takových. Ale aby se to mlátilo uvnitř a aby ty země měly dost starostí samy se sebou a nepřekážely tak Americeˇa jejím plánům, tot můj názor.

Akorát si říkám, komu jaderná válka co přinese. Obama se svou rodinou tři roky v bunkru? Veškeré potraviny a voda kontaminované? Nostradamus tvrdí "že se bude umírat hlady a žízní a že živí budou závidět mrtvím." Tak jsem zvědavý, jak se takovýhle svět bude líbit třeba panu McCainovy, který při jednání Senátu mastil poker na Iphonu. Na všechny dojde. Jen mi bude líto hodných a poctivých lidí, kteří za nic nemůžou a kteří tohle nechtěli.

295556

4.9.2013 19:36

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 295556

http://druidova.mysteria.cz/TAJEMNO/VIZE_GEBELIN.h...

295561

4.9.2013 19:37

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 295556

Oni ho Rusové z toho bunkru vytáhnou. Přijdou si pro něj, jako pro Hitlera. McCaina si vezmou taky. Tam, kde průměrný Amík umírá hlady, průměrný Rus přežije. To neznamená, že Rusové umírat nebudou. Ale ti, co přežijí, si pro ně přijdou.

295562

4.9.2013 20:34

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 295562

Spousta lidi by chteli videt popravu McCaina a dalsich zlocincu...... Ja bych je chtel videt stat na spickach s vopratkou kolem krku protoze kulka do tejla pro takovy zlocince tak jak je popravujou v Rusku za jejich zlociny co zpunktovali neni dostatecnej trest! A co se tyce toho jak to tenkrat bylo na konci WW2 v Hitlerovym bunkru? Faktem zustava, ze neco bylo jinak nez jak se to popisuje v knize "Posledni Dny Adolfa Hitlera". Je vedecky podle DNA dokazany, ze to nespaleny z Fuhrera co vodvezli z bunkru do Ruska nebyly vostatky Adolfa Hitlera nebo Evy Brown........

295566

4.9.2013 21:05

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 295566

No jo, možný to celkem je, že v tom bunkru už nebude, až na něj zaťukají ruské tanky, rakety nebo dělostřelectvo. Možná že si upne banánovou sukýnku a ztratí se někde v Africe. Já jen chtěl ubezpečit, že si pro něj do té Ameriky přijdou, i přes to jaderné spáleniště a krvavé radioaktivní řeky [smích]

295568

5.9.2013 13:52

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

moucha 178.?.?.?

Reakce na 295568

I kdyby se schoval třeba na dno moře, nebo do jiný galaxie, já si toho zmrouda najdu. A budeme si hrát. [smích]

295612

7.9.2013 12:07

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 295612

Obamovi jde o život i teď. Ví, do čeho ho tlačí a zoufale se mu nechce. Jenže geronti tahající za šňůrky do dotlačí nebo zlikvidují. Nebude první.

295736

9.9.2013 21:46

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

moucha 178.?.?.?

Reakce na 295736

Promiň Jano, ale toho vystresovanýho mouřenína jsem na mysli neměl. [smích]

295842

5.9.2013 5:16

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 295548

Tento planovany utok na Syrii je dulezity pro Israel. Mel,anebo mela to byt ilustrace Israelske schopnosti zmobilisovat sveho Americkeho mopslika. Ovsem, to se nestalo a tak se Israel stal tichym tercem posmechu. Hlasovani v Britanii take prozradilo opravdove mysleni Britu. Prohlaseni o omezeni tohoto utoku je vlastne zprava Israeli: rozhodne nemame chut obetova lidi,nase lidi, za vas stat, zvlaste potom co jste udelali nasi a svetove ekonomii.

295589

4.9.2013 17:17

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 295524

Americani a stávkovat, nebo protestovat??? K tomu uz nikdy dojit nemuze. Ti maji natolik vymyte hlavy, ze si to nedovedete predstavit.
Naopak, tady sili tento nazor: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/312397-ch...
Jestli se Rusove planovane agresi postavi, na tom stoji jejich existence. Ja osobne neverim, ze jsou toho schopni. Ale kruh kolem nich se kazdou USraelskou agresi stale vice uzavira ve prospech svetoveho agresora. Jestli si to uvedomuji? Nekdy o tom pochybuji. Ti meli neco delat od sameho zacatku padu SSSR. Nikdy by potom nedoslo k soucasne, pro ne a zbytek sveta tak bezvychodne situaci.

295553

4.9.2013 23:29

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 295553

Rusové se nakonec vzchopí. Už to udělali několikrát, porazili Napoleona, Hitlera. Vždycky za cenu obrovských obětí a utrpení. A přesně proto se jim to povedlo, oni se totiž těch obětí a utrpení nebojí.

Tao-te-ťing říká, že tam, kde spolu bojují dvě armády, vítězí nakonec ti, co "bojují s těžkým srdcem". To je přesně případ Rusů, proto se Rusové nakonec vzchopí, možná až v průběhu 3WW, ale vidím to jako velmi pravděpodobné. Zpohodlnělý západní člověk, Američan, který je zvyklý na svou Colu, hamburger a chipsy, nemá důvod ani motiv se obětovat nebo dokonce umírat za Pax Americana a Americké století. Takhle někde sedět, mačkat knoflíky a dívat se, jak to jinde bouchá. Nemá motivaci srovnatelnou např. s vojákem Wehrmachtu z 2WW. Mají modernější zbraně, ale jinak se s Wehrmachtem nebo Rudou armádou nemůžou ani srovnat. Nemyslím si, že by americká armáda mohla být rovnocenným soupeřem ruské armádě, bojující za svoji napadenou vlast. Myslím si, že to Američané dokonce sami dobře vědí, ale jsou chyceni do vlastní propagandy a blufování. A taky se spoléhají na svoji zákeřnou taktiku peněz, zrady a poštvávání potenciálních protivníků proti sobě. Nechávají za sebe bojovat jiné. Až budou stát proti Rusům zpříma a tváří v tvář, poserou se u toho strachy. Možná se najde i nějaký další kravatožrout...

295580

5.9.2013 11:38

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 295580

Ale to je právě to, kvůli čemu oni (US) ten systém válek pomocí "mačkání knoflíků" vytvořili. Právě proto mají ty moderní zbraně. Samozřejmě máte pravdu, že pokud by došlo o boj o napadenou vlast, Rusové jsou nesrovnatelně odhodlanější. Jenže podle mého názoru, pokud chtějí Rusové dosáhnou úspěchu, musí mít takové zbraně, kterými by dokázali vyřadit ty agresorovy chytré naváděcí systémy. Prostě pokud dokáží ty jejich Tomahawky ap. oslepit, to jest pravděpodobně vyřadit satelity ap. zařízení(nebo alespoň dočasně účinně rušit), nebudou velice úspěšní. Nejsem si jist, zda takovými možnostmi disponují. Moc bych si přál, kdyby ano. Jde o jejich vlastní existenci a také o zachování suverenity dalších zemí ve zbytku světa. Dnes rozhodují moderní zbraně, odhodlanost je bezesporu krásná věc, ale právě proto, že Rusové od rozpadu SSSR vůbec nic moc(s výjimkou zásahu v Gruzii) odhodlaného nepředvedli, (např. vytvořit nějaký odpovídající vojenský blok proti rozpínavosti Západu) mám tyto výše zmíněné obavy. Jestliže skočili na řečičky Ameriky a Západu, že s nima budou jednat jako rovný s rovným a dodržovat mezinárodní úmluvy, to se hluboce spletli a dosavadní i nynější plánovaná agrese bez mandátu UN to jen a jen potvrzují.

295606

6.9.2013 2:05

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 295606

O skutečném poměru sil, obávám se, nikdo nic pořádného neví. Američané tradičně přehánějí, zveličují svou (beztak už velikou) sílu, aby mohli zastrašovat. Na tom u nich stojí vše, i ekonomika a síla dolaru. Ruská strategie je opačná. Jejich armáda je dlouhá léta v rozkladu, až si kravatožrout řekne, že si zařádí s požehnáním Ameriky v Jižní Osetii. A přijde blesková akce té rozkládající se armády. Všechny západní serepetičky, vylepšení a americký výcvik nejsou Sakašvilimu nic platné, neobstojí před kladivem rychlého motostřeleckého a tankového úderu spolu se zkušenostmi z čečenských válek. V novinách čtete o tom, jak Rusům nelétá Bulava, ale zvláštní na tom je, že se vždycky pokazí jiná součástka, zatímco zbytek funguje bezchybně. A pak se ta neúspěšná a poruchová raketa objeví na ponorkách. Když je tak špatná, proč tam tedy je?

Pokud jde zrovna o Tomahawky, ruská mast na ně se jmenuje Kaštan-M. Rusové mají také pokročilejší raketové zbraně, ať už obranné systémy S-400 a S-500, rakety s plochou dráhou letu třídy Klub, protilodní rakety Moskit nebo i nosiče balistických raket. Mají ale relativně malé loďstvo, skoro žádné letadlové lodě, které s americkými srovnání nesnesou, mnoho zbraní Rusové zničili na základě odzbrojovacích, často neférových smluv, které podepsali Gorbačov a Jelcin. Nové techniky, i když je často lepší, než americká, mají ještě málo.

Jistě záleží na typu války, který by obě velmoci spolu vedly. Těžko odhadovat, co by bylo po vzájemné jaderné výměně. Jestli by někdo přežil a chtěl ještě bojovat. Pokud ano, spíš by fungoval ten starý sovětský "šrot", než moderní, na elektronice a polovodičích závislá technika. Taková doba bude připomínat peklo a možná ti, kdo umřou během prvních jaderných úderů, na tom budou líp. Ale Rusové jsou na problémy a drsný život zvyklí. A Rusko je velké.

295641

7.9.2013 11:28

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 295641

Děkuji za názory. Každopádně to začíná být zajímavé. [překvapení]

http://czech.ruvr.ru/2013_09_07/Co-muze-ucinit-ru...

295734

7.9.2013 19:47

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 295734

Dobře, a teď se může vzít v úvahu kolik ho mastí vznášedla a za jak dlouho doplachtí na místa určení po nejširší dálnici. [chechtot]

295750

8.9.2013 10:58

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 295734

Nemejte strach,Rusko to nikdy nemuže prohrat,oni maji maji zakladny na Mesici a Marsu a Americanum jenou jednou bylo umožneno pristat na Mesici.Když požiji kosmosfery a casticovo paprskovou zbrani,tak znici všechny americke lode,tahle zbran tu lod bude bombardovat casticema a ta se promeni ve svetlo a teplo.
Dekuji Teslovy.který v roce 1900,tychle plany odevzdal Rusum,a ti to pak rozvinuli na takovou uroven že Američani prohrali bytvu o mesic v sedumdestych letech.

295762

4.9.2013 23:42

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 295553

Nevim, nemyslim si. Mozna si pouze neuvedomuji, ze je to daleko zavaznejsi, nez nejaky lokalni konflikt.

A pokud vychazim z poslednich cisel (8%, taky to nemusi odpovidat skutecnosti o cislech si myslim sve), tak jsou spise uz plni strachu.

Ani s tim Snowdenem to nemusi byt tak horke, jak se zdalo. Mozna pouze chtela vlada(vlady) rict - sledujeme vas a pokud budete psat proti nasim zajmum, budete perzekuovani.

Protoze presne ten efekt "honba za Snowdenem" mela. A nejen v USA. Nekteri pisou opatrne, nekteri ztichli uplne a jini priznavaji, ze jsou sokovani a vystraseni.

V kazdem pripade, velkou cast odpovednosti za pristi udalosti nesou.
My nezmuzeme nic, americka vlada si vubec nevsima protestu nekde v Evrope, je jim to jedno. Pokud by se ovsem na 1 tyden zastavila doprava v USA, uz by si toho vsimli. V kazdem pripade. Zadna demonstrace, kde by je diskreditovali pres mainstream, zadne Occupy, ktere by je pres FBI ve spolupraci s bankami triskalo po hlavach od nastrcenych tupcu, co si rika Policie. Ne. Jednoduse domluvena stavka vsech dopravaku (nerealni), nebo alespon tech, kterym neni budoucnost sumafuk. Doprava je z obrovske casti na soukromych dopravcu, tam by tezko mohla vlada zamestnance buzerovat (vyhoda nechteneho).

Doktori strajkovat nebudou. Jiz z principu vetsinove uplatni psychopate. Emotivniho doktora naleznete pouze v TV, zbytek se tvari a jedna, dle stavu vaseho konta. Tam stavky (pokud se nejedna zrovna o jejich penize) necekejte.

Vojsko - s tim materialem, co se hlasi k vojsku nepocitejte. Jsou to z poloviny lide, kteri jsou zadluzeni a jine uplatneni v zivote nenajdou (ti se o svuj zivot budou bat vzdy), anebo rozeni psychopate, kterym by to zkazilo zabavu. Navic, tem, jako primym zamestnancum statu hrozi nejvetsi postih. Jednoduse nerealni.

Megastars mlci, protoze nevi vo co go a kolik z toho.

Energetika. Veskere soukrome i statni subjekty podlehaji energeticke bezpecnosti. Pokud by zamestnanci elektraren vyplni proud a odmitli nastup do prace, prenesla by se odpovednost (nejen materialni) na ne...

Intelektualni elita + Mensa - minimalni vliv u politiku, vecer jsou perfektnim tercem zabavy mainstreamu.

Maji jednoduse system tam, kde ho chteli mit a ten take ceka na Evropu.

295581

5.9.2013 17:24

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 190.?.?.?

Reakce na 295524

>>>Saudska Arabie nenavidi Izrael (naoko). Pokud jedna nejaky debilek ze statu s debilnim princatkem ze Saudske Arabie, v mainstreamu neslysite nic jineho, nez ze Saudska Arabie je nejvetsi spojenec USA na blizkem vychode.<<<

Saudi su povodom iracki zidia.

295619

4.9.2013 11:14

Můžeme snad při znalosti historie očekávat jiný vývoj?

rem 89.?.?.?

Za vším, co se děje ve světě, hledej touhu po moci a ovládání lidí i zdrojů. Za vším, co se děje ve světě, hledej prachy a byznys. Proto se vedly, vedou a povedou války tak dlouho, až největší z fanatiků zmáčkne ten poslední knoflík - "The Final Countdown".

Sýrie má dnes jenom smůlu, že leží, kde leží, a že se zrovna hodí. Je k dispozici dost dobrých analýz (bez patosu, zatemňování skutečnosti a keců o "demogracii". Jedna je třeba tady:
http://zo.trimbroker.com/financne-analyzy/Syrsku-v...

Armády (ať už číkoliv), rebelové (ať už odkudkoliv), jsou zde jen figurkami na šachovnici mocenských zájmů (pořád těch samých). Jde jen o plyn+plynovody, zbraně, byznys a pyramidu (digitálních) prachů, které umí (pořád ti samí) okamžitě přetavit do hmotných hodnot, vytvořených otroky systému. Jde o dobytí vyššího levelu moci a ovládání lidí. Proto nesmí petro-dolar, Fed, Saúdi ani Bibi Mileikowski (toho času Netanjahu a spol.) padnout. Na to máme užitečné idioty Obamy, Hollandy, Camerony, armády, rebely i mainstream. Všechno ostatní, hlavně lidé, jsou jen kolaterální ztráty.

Můžeme tohle paradigma změnit? Dle historických zkušeností a paralel jsem v tomto ohledu dost skeptický. Podle dnešní situace i historických zkušeností bych asi spíše vsadil na Final Countdown. A po nějakém (relativně dlouhém) čase znovu a jinak.

295540

4.9.2013 23:12

RE: Můžeme snad při znalosti historie očekávat jiný vývoj?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 295540

Vetsi krize kapitalismu nemaji jina reseni.

pouze:

- otevrenich novych teritorii se zdroji, nebo vymastenci, kteri je budou ochotne dotovat (vych. Evropa 89)

- valka vetsiho rozmeru.

Duvodu proc je hodne a literatura je primo popisuje.
Jina moznost je totiz pouze zmena systemu, priznani vlastnich chyb a toho se u nich nikdo nikdy nedocka. 30-40 let razi neoliberalismus a meli by snad nyni rict, spletli jsme se? Nikdy.

295577

4.9.2013 11:50

psani zbytecne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

psaval jsem casto psaval jsem hodne psaval jsem rad. dnes zjistuji ze veskera snaha psanim docilit nejakych zmen je totalne zbytecna. nikdo na to nereflektuje nikoho to nezajima hlas lidu(hhh)? zadny neni stavky a demonstrace k hovnu ONI si to provedou dle svych zajmu. s psanim jsem ochrnul po bezduvodne invazi do iraku kdy ml.busch prohlasil cituji jestli maji zhn nebo ne stejne bychom tam sli. americo mel jsem te rad do tech 90 let i presto ze jsem tvym obcanem zacinam menit nazor k lasce k tobe.
a proto jdu opet [bliji]

295541

4.9.2013 17:01

zapad je na zapadni polokouli

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Tohle peklo chce par psychopatu co ovladaj financni system a centralni banky,nejlepe by bylo kdyby veleni armady USA odmitlo poslušnost Prezidentovy,Vlade a Kongresu pak je vystopovat pozatykat a všechni centralni banky a komerčni banky zestatnit.
Když vladl v Rusku Gorbacov,tak prijela lod plna dolaru a ty
byly pak rozvaženi po Rusku,již pripravenym lidem za učelem ovladnuti finančniho systemu,až ted zacala Ruska centralni Banka davat penize do obehu dle potreb statu a ty komercni je treba vyhnat,protože tenhle system tvori lidi,ktery chcou pak vladnout celemu svetu.

295551

4.9.2013 18:26

RE: zapad je na zapadni polokouli

moucha 178.?.?.?

Reakce na 295551

Máme tady takovou zajímavou online hru lid versus banky. Neže by mě teda 2x bavilo hrát za totální lůzry (myslím lid [velký smích] ), ale furt lepší než za ty bankéřský zmroudysyny. [smích]

295558

5.9.2013 19:14

RE: zapad je na zapadni polokouli

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 190.?.?.?

Reakce na 295551

Rusi by mali konečne začať používať americkú resp. siobanksterskú taktiku ovládnutia štátov, t.j. infiltrácia vo vedení štátov, organizácia a podpora opozičných prvkov atd... Ich taktika čestného boja (politicky a vojensky) im síce prináša vysoký morálny kredit v očiach celého sveta, ale to nestačí. Nemôžu si ako národ už dovoliť ďaľšiu veľkú vojnu, pretože na to skrátka nemajú dostatok obyvateľstva. Vlastných rusov je v Rusku len 100 miliónov, zbytok sú iné národy, aj keď väčšinou loajálne.
Napríklad na začiatku 20 storočia malo Rusko 150 miliónov obyvateľov, zhodne s Čínou. Ako je to dnes vieme všetci.Ich vojenské víťazstvá stáli obrovské množstvo obetí geneticky najkvalitnejších občanov a zámerné masové vyvražďovanie rusov trockistickou NKVD a ČEKOU to samé.
Je skrátka načase aby zmenili spôsob boja za svoje strategické záujmy. Nie som žiaden znalec politického či strategického plánovania, ale Putinov očividný zámer urobiť z Ruska svetový morálny štandard a spravodlivého arbitra medzinárodnej politickej scény prostredníctvom príkladného ľudského postupu je síce obdivuhodný (a získava tým obdiv v celom svete), ale je to žiaľ, beh na (príliš) dlhé trate. J-elity v pozadí vlád západných štátov sú stáročiami skvele vycvičení vo vedení informačných vojen a iných podvratných machináciach, čím ovládajú väčšinu sveta. Majú v rukách v rukách 95% masmédií, ekonomickú moc a prostredníctvom bábkových režimov aj armádu a políciu. Postaviť sa proti tomu otvorene (myslím tým v reálnej politike) je pre Rusko momentálne málo efektívne, ak chce tento boj o svetovú vládu uhrať pre svoje zachovanie. Skrátka a jasne - treba použiť proti nim ich vlastné metódy

Z môjho, priznávam, snáď naivného pohľadu, vidím ako prvoradý cieľ (v oblasti Blízkeho Východu) zmenu režimu v Saudskej Arábii a Turecku. V SA sa mi to zdá byť jednoduchšie.

295627

6.9.2013 20:38

RE: zapad je na zapadni polokouli

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 295627

V úvodu je třeba vyjít z poznání, že život, tedy hmota obdařená čímsi co z ní dělá autonomní samoorganizující se struktury a je tedy opakem k dosavadnímu průběhu experimentu s růstem entropie zvaného "Vesmír", je experiment v experimentu. A koho experimentem je? Inu zajisté toho, komu má posloužit a na co.

Člověk, tedy to co se samo nazývá "Homo sapiens sapiens" a tedy "člověk dvoumoudrý", je bezesporu vrcholem všech životních forem, od nichž se odlišuje o několik řádů vyšší inteligencí, zvanou rozumem. Tentýž člověk se však od všech ostatních životních forem odlišuje svojí základní výbavou, nedovolující mu bez přítomnosti rozumu ani vznik, natož pak udržení svého druhu v podmínkách planety Země a je zde tedy pouhým hostem, jehož původní prostředí zvané Ráj mu již nadále není dostupné.

Jedno je tak nesporné. Člověk, tedy ta původně chlupatá primitivní opice přetvořená v rámci experimentu v "opici nahou dvoumoudrou", má posloužit ke zjištění, je-li inteligence vložená do oživené hmoty schopna "být k obrazu svého Stvůrce".

A z toho je třeba vyjít při úvahách o vzájemných vztazích, jak mezi množící se množinou člověčenstva - lidmi - tak mezi nimi a tím ostatním čím vším život je. Je-li pak povaha experimentu s oživenou hmotou opakem experimentu se samotným Vesmírem, tedy organizace namísto chaosu a rozumný život je jeho vrcholem, pak jeho dosavadní průběh coby "civilizace" svědčí spíše o fatální nestabilitě, nežli o schopnosti využít rozum k zachování druhu. Jinak řečeno, rozum vyžaduje při nepřijatelné odchylce od toho "být k obrazu", občasnou masivní korekci v kvalitě s redukcí kvantity.

Potvrzuje to i historie. Je přece známo, že všichni nyní žijící lidé jsou potomky prapředka se jménem Noe, ale drtivá většina nechápe z jaké že to vyspělé civilizace on sám musel pocházet, že byla schopna pro své následníky ještě postavit svůj kamenný sarkofág - pyramidy v Gíze - i s jejich poselstvím: "nejste nic, nežli experiment s požadovaným výsledkem "být k obrazu svého Stvůrce" a tak se podle toho řiďte, jinak skončíte jako jsme skončili my".

Tato civilizace bohužel toto poselství ve své většině nezná a neví tedy ani, že naděje na přežití té nutně následné korekce je právě v tom "být k obrazu", jinak řečeno v morálce, jejímž základem je Desatero... Putin to již zřejmě rozpoznal a tak se k tomu snaží přimět i ostatní... Jak prosté...

295702

4.9.2013 19:19

President Putin

Satanist 75.?.?.?

se pravdive vo zlocineckym sionismu vyjadril jako vo rakovine planety ...... Kazdymu kdo ty zlociny Zapadu neprehlid by melo bejt jasny, ze pokud se sionismu do rypaku nezasekne sekera tak aby rozhodil kopyta a prez nozdry se mu pretah krupon ve svete nebude klid.

295560

4.9.2013 20:15

Rusko a potažmo Čína

petesv 95.?.?.?

je skutečným cílem Západu. Vyplundrovat co jde a prodloužit tak existenci nekrytého dolaru o dalších 20 let. No co potom?

Írán je mezičlánek.

295563

4.9.2013 21:18

Co když je to naopak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Ať Obama dokáže, že ty lidi v Sýrii nedal otrávit on sám. Jen se na něj podívám, tak z něj cítím sarin...

295569

4.9.2013 22:10

Na Spektru běží seriál o čase po vyhynutí lidstva.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

A vyvolává všetečnou otázku, proč vůbec takový seriál vznikl, když to co se v něm ukazuje, již nikdo z lidí neuvidí.

295573

5.9.2013 2:36

Mimochodem,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

už se USA někdy za něco omluvily? Třeba za vyvraždění Indiánů? Za zbytečné přepadení Iráku, kde chemické zbraně vůbec nebyly? Za Vietnam? Za válku v Korei? Podobně Velká Británie, omluvila se někdy za genocidu ve svých koloniích? Za to, proti čemu bojoval Gándí?

Rusko se omluvilo za bezpráví na nevinných obětech za dob Sovětského svazu i za invazi do Československa v roce 1968 (dokonce několikrát). Němci se dodnes stydí za fašismus a alespoň částečně se omluvili jeho obětem (i když Česko možná vynechali). Ti Anglosasové, projevili oficiálně, na úrovni svých vlád, nějakou sebereflexi? Osobně o žádné nevím, ale třeba jsem jen málo pátral.

295585

5.9.2013 8:22

Reuters

Saša 24.?.?.?

Obama vítán ve Švédsku

Reuters obrázek dne
Vložený obrázek

295592

5.9.2013 19:05

Cílem je asi vytelpanost jim vlastní, pro všechny

slak 77.?.?.?

Zaslechl jsem před hodinou v radiu, že papež apeluje na Putina, no to si snad popletl levou z pravou, nebo se směje morálce a jinak zabaleně, ale všem stylem borgů "budete asimilováni, odpor je marný"

295626

5.9.2013 22:32

RE: Cílem je asi vytelpanost jim vlastní, pro všechny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 295626

Kazdy papez byl obycejny fasoun. Tento radil v Argentine, minuly byl v Hiler Jugend atd atd.

295637

6.9.2013 4:18

Kde je skutecny cil,toho vseho, Amerika ovsem,jako vzdy bude napadena.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Vse se musi pomoci propagandy pripravit.Pohled s odstupem dava uplne jiny obraz.
ACT of WAR: CHINA DOWNED OUR PLANE

http://www.revlu.com/war.html
Vložený obrázek
WORLD WAR 3 Began April 1, 2001
AMERICA, ISRAEL, CHINA, RUSSIA

WILL AMERICA and/or ISRAEL or Damasucus SYRIA BE NUKED in 2009?

NOTE: SINator John Kerry also wants our troops under UN
Senator Kerry,ted ministr zahranici USA,co prevzal zezlo po Albrichtove,za jejiz doby byla valka proti Iraku.
Nato Chief Urges War on Syria
http;//rense.com/general96/nato.html
China's enraged Clinton (intentionally & knowingly)
bombed their embassy. China has our neutron bomb &
Panama Canal. The Russians and Chinese have been preparing
for such a war.
-------------------
US War with China Almost Inevitable - YouTube
www.youtube.com/watch?v=xJkSHhYMGDkBy MaoistRebelNews2 · 4 min · 80,804 views · Added 2/04/2010
4:54 Will USA Start World War 3 with Iran, China, or Russia. The Iraq war is wrong to most people in the USA. Clifton Bradley 39,153 views;
.
Reveled:Britain sold nerve gas chemicals to Syria 19 months after war began.

295645

6.9.2013 14:16

Dejiny se opakuji

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Zkaza sveta pred miliony lety nebyla dosud objasnena, jen je znamo, ze na nasi planete zily narody velmi vyspele a zahynuly.
O rimske risi take nevime mnoho, jen to, ze lide jiz prostopasnosti
se sami zahubili.
To, co se deje v dnesnim stoleti ma mnoho spolecneho s davnou minulosti a potvrzuje to, ze nekterym nestaci nepredstavitelne bohatstvi, ale chteji vladnout za kazdou cenu nejen svemu narodu
ale stale vice je snaha vladnout celemu svetu.Nektere nabozenstvi
utvrzuje sve priznivce, ze jsou narodem vyvolenym pro vladnuti.
Hitler mel jiste takovou vizi a ma mnoho nasledovaniku.
Jak by takovy svet vypadal se muze spekulovat, ale rozhodne v tehdejsi dobe by nebyl sam - musel by se dohodnout s USA, Japonskem a dalsimi, pokud by porazil SSSR a Anglii.
Dnesni mocipani by na to sli jinak. Rozvratili by cely svetovy poradek a narody by se navzajem pobijely.
Zustal by jen jeden narod anebo jeho prislusnici. zatim co by se
narody navzajem vyhubily, takovy vyvoleny narod
Pokud by nezasahla priroda, svet by pracoval jen pro ten vyvoleny
narod.

295680

6.9.2013 21:31

RE: Dejiny se opakuji

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 295680

Podle toho co provedl potůček ze dvou rybníčků za 20 let nehledě na to že kdyby tam nebyli tak víc, vidím že za dva tisíce let by udělal dvacetkrát tak větší zářez do terénu, věřím že vše může být jinak, když i teď tvrdí někteří že metoda časování rozpadem prvků je uhozená a o to spíš bych řekl že jsme v metrixu kde se dějí nemožné věci a nikoli zázraky.

295708

7.9.2013 3:59

!!!Identikovali deti s Ghouty a nie sú z Ghouty!!!

borky 64 190.?.?.?

Na voltairnet.org uverejnili clanok, ktory hovori, ze otravene deti na znamom videe z plynoveho utoku 21 augusta NEPOCHADZAJÚ z miesta cinu, ale boli unesene z alavitskej oblasti Latakia dva tyzdne pred incidentom a boli otravene niecim inym ako sarinom, podla priznakov. Naviac, ide o plavovlase deti ake sa v Ghoute nenachadzaju.
Ak toto dokazu, bol by to dokaz, ze ide o premeditovanu akciu teroristov.

295717

7.9.2013 5:54

RE: !!!Identikovali deti s Ghouty a nie sú z Ghouty!!!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 295717

http://www.voltairenet.org/article180130.html
Jde o děti, které byly odvlečeny džihádisty z vesnic v okolí. Ti, co se rozhořčují nad „zločinem Bašara Asada“ jsou ve skutečnosti jejich vrazi.

295719

Příspěvků: 125

04.09. 01:01  Země a národ zmrdů
04.09. 06:40  RE: Země a národ zmrdů
04.09. 14:19 AlA777  RE: Země a národ zmrdů
04.09. 06:42  RE: Země a národ zmrdů
04.09. 07:51 Jana Hanzlíková  RE: Země a národ zmrdů
05.09. 03:24  moc Jiraska taky skodi
05.09. 08:06 Jana Hanzlíková  RE: moc Jiraska taky skodi
06.09. 03:39  geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 07:07 Jana Hanzlíková  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 08:51 baba_Blažková  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 09:06 steve  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 11:42 Jana Hanzlíková  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 17:00 moucha  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 17:27 Vojta49  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 17:59 moucha  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 18:34 Jana Hanzlíková  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
07.09. 14:03 Vojta49  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
08.09. 12:45 Lin  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
08.09. 13:31 ppppp  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
08.09. 15:09 Vojta49  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
08.09. 15:35 fohat  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
11.09. 19:26 hestroy  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
08.09. 14:25 ppppp  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
08.09. 21:33 Jana Hanzlíková  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
09.09. 08:43 ppppp  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
09.09. 10:46 Jana Hanzlíková  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
10.09. 08:27 ppppp  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
10.09. 13:58 Jana Hanzlíková  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
09.09. 13:40 slak  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
09.09. 10:37  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 10:53 mtk  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 11:55 Jana Hanzlíková  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
11.09. 08:53 P.K.  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
11.09. 10:02 Jana Hanzlíková  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 10:50  RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?
06.09. 15:10 hc  RE: moc Jiraska taky skodi
06.09. 15:43 Jana Hanzlíková  RE: moc Jiraska taky skodi
06.09. 16:50 hc  RE: moc Jiraska taky skodi
06.09. 18:18 Jana Hanzlíková  RE: moc Jiraska taky skodi
06.09. 20:19 hc  RE: moc Jiraska taky skodi
06.09. 20:54 Jana Hanzlíková  RE: moc Jiraska taky skodi
06.09. 22:26 hc  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 12:48 Jarmila  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 13:47 hestroy  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 14:11 Jana Hanzlíková  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 19:12 hestroy  RE: moc Jiraska taky skodi
12.09. 06:01 Jana Hanzlíková  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 14:42 Oracle  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 15:24  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 15:54 Jarmila  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 16:13 stefan  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 16:28  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 17:51 stefan  RE: moc Jiraska taky skodi
12.09. 18:24 mtk  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 14:32  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 14:35 Jana Hanzlíková  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 19:14 hestroy  RE: moc Jiraska taky skodi
11.09. 19:49  RE: moc Jiraska taky skodi
04.09. 09:25 ROMAN1  RE: Země a národ zmrdů
04.09. 20:41  RE: Země a národ zmrdů
04.09. 09:47 WAZARI  RE: Země a národ zmrdů
04.09. 10:08  RE: Země a národ zmrdů
06.09. 13:03 Jana Hanzlíková  RE: Země a národ zmrdů
06.09. 20:34 slak  RE: Země a národ zmrdů
06.09. 21:25 Jana Hanzlíková  RE: Země a národ zmrdů
08.09. 10:15 slak  RE: Země a národ zmrdů
08.09. 15:10 Jana Hanzlíková  RE: Země a národ zmrdů
05.09. 08:54 treerat  RE: Země a národ zmrdů
05.09. 10:20 Pulzar  RE: Země a národ zmrdů
10.09. 15:37  RE: Země a národ zmrdů
16.03. 19:01  RE: Země a národ zmrdů
17.10. 22:44  RE: Země a národ zmrdů
04.09. 02:20 səlusqid  Tento človek sa snaží vyznievať veľmi dôležito
04.09. 03:40  Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 09:29  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 22:56  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
11.09. 14:50  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 10:29  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 12:08  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 20:25  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 23:29 jvs  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 23:48  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
05.09. 10:33 pulzar  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
05.09. 17:20  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
05.09. 20:07  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
06.09. 21:01  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 16:15  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 17:47 Ploskuták  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 19:36  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 19:37  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 20:34 Satanist  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 21:05  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
05.09. 13:52 moucha  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
07.09. 12:07 Jana Hanzlíková  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
09.09. 21:46 moucha  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
05.09. 05:16 karel4u  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 17:17  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 23:29  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
05.09. 11:38  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
06.09. 02:05  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
07.09. 11:28  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
07.09. 19:47  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
08.09. 10:58  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 23:42  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
05.09. 17:24  RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche
04.09. 11:14 rem  Můžeme snad při znalosti historie očekávat jiný vývoj?
04.09. 23:12  RE: Můžeme snad při znalosti historie očekávat jiný vývoj?
04.09. 11:50  psani zbytecne
04.09. 17:01  zapad je na zapadni polokouli
04.09. 18:26 moucha  RE: zapad je na zapadni polokouli
05.09. 19:14  RE: zapad je na zapadni polokouli
06.09. 20:38  RE: zapad je na zapadni polokouli
04.09. 19:19 Satanist  President Putin
04.09. 20:15 petesv  Rusko a potažmo Čína
04.09. 21:18  Co když je to naopak
04.09. 22:10  Na Spektru běží seriál o čase po vyhynutí lidstva.
05.09. 02:36  Mimochodem,
05.09. 08:22 Saša  Reuters
05.09. 19:05 slak  Cílem je asi vytelpanost jim vlastní, pro všechny
05.09. 22:32  RE: Cílem je asi vytelpanost jim vlastní, pro všechny
06.09. 04:18 Robert Nohejl  Kde je skutecny cil,toho vseho, Amerika ovsem,jako vzdy bude napadena.
06.09. 14:16  Dejiny se opakuji
06.09. 21:31  RE: Dejiny se opakuji
07.09. 03:59 borky 64  !!!Identikovali deti s Ghouty a nie sú z Ghouty!!!
07.09. 05:54 Saša  RE: !!!Identikovali deti s Ghouty a nie sú z Ghouty!!!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 089