Diskuze k článku

Zákulisní hrátky se zlatem: V očekávání velkého zlomu (část 2)

Příspěvků 43

5.8.2013 21:45

To je ale nehoráznost

Nikdo 81.?.?.?

Valentin Katasonov se evidentně snaží vyvinit Rothschildy, kteří současný celosvětový finanční marast cílevědomě spáchali. Pochopitelně společně se svými věrnými soukmenovci. (pokolikáté už?)
Vzhledem k tomu, že je lidstvo nepoučitelné, tak to té pakáži zase projde. [bliji]

294096

8.8.2013 23:59

RE: To je ale nehoráznost

petesv 95.?.?.?

Reakce na 294096

Četli jsme evidentně každý jiný článek. V čem Katasonov se snaží vyvinit kohokoliv?

294191

6.8.2013 11:47

kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Zlato je dnes prekonano - pokud se vytvori zlatem kryta mena, 1. povede svetovou ekonomiku pro nevyrobitelnost zlata ke stagnaci a 2. poskytne neopravnene vyhody tem, kteri si zlato za staleti nahromadili za "papirky". Zaroven bych zrusil soucasny system nekonecne emise nicim nekrytych papirovych a digitalnich penez (FED) a system kryti vsech men sveta virtualni menou vydavanou FEDem.

Zlatem nekryte papirove penize bych nerusil, ale vratil se pekne k narodnim statum se statnimi bankami, ktere by udrzovaly v obehu tolik fiat penez sve meny, kolik odpovida hodnote zbozi a sluzeb vytvorenych ekonomikou tohoto statu. Ten stat, ktery by podvadel, by si u svych obyvatel podrizl vetev a odehnal sporitele k cizim menam.

294117

6.8.2013 20:43

RE: kde je cesta

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 294117

Tak to bychom si pomohli. [chechtot]

294139

8.8.2013 21:34

RE: kde je cesta

drfie 212.?.?.?

Reakce na 294117

>Zlato je dnes prekonano
Čím?

>povede svetovou ekonomiku pro nevyrobitelnost zlata ke stagnaci
Povede ke stagnaci tak možná množství peněz, ne ke stagnaci ekonomiky. Čím více zboží a služeb vyprodukujeme, tím méně vzácné budou, tím menší tedy budou mít hodnotu (relativně vůči věcem, kterých víc nevyrobíme). Proto je v pořádku, že budou mít i nižší cenu (ve zlatých penězích). Takže při ekonomickém růstu si krásně vystačíme i konstantním množstvím peněz.

>poskytne neopravnene vyhody tem, kteri si zlato za staleti nahromadili
To je jako tvrdit, že zima poskytuje neoprávněné výhody těm, kdo si pořídili teplé oblečení.

>system kryti vsech men sveta virtualni menou vydavanou FEDem
Nic takového neexistuje. Měny jsou dnes ničím nekryté papírky/kusy plechu/bity v počítači.

294186

8.8.2013 23:42

RE: kde je cesta

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 294186

>>system kryti vsech men sveta virtualni menou vydavanou FEDem
>Nic takového neexistuje. Měny jsou dnes ničím nekryté
>papírky/kusy plechu/bity v počítači.

Omyl, je krytá našou dôverou, v dôverou v to, že za nej získame hodnoty či veci (skutočne) potrebné k životu, akonáhle táto dôvera zmizne, tak aj fin. systém zrúti.

Keď niekto číta zerohedge či investmentwatch, tak ten vie že krach systému sa blíži.

294190

9.8.2013 9:16

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 149.?.?.?

Reakce na 294190

Krytí znamená, že ten kdo peníze vydává (typicky nějaká banka), tak slíbí, že když mu peníze (papírky) vrátíte, tak za ně dostanete to krytí (v minulosti třeba určité množství zlata).
Důvěra tedy není krytí. Vracet za papírky "důvěru" nemá smysl. Ale souhlasím, že bez důvěry se systém zhroutí.

294200

9.8.2013 12:38

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 294186

>Povede ke stagnaci tak možná množství peněz, ne ke stagnaci ekonomiky.
ekonomika a peníze jsou totéž...
Když pan xx prodává rady panu yy v ceně 10tis./min s 99,9% „přidané hodnoty“, a pan yy prodává rady panu xx v příštím cyklu za 2x tolik tis./min s podobnou „přidanou hodnotu“, a v dalším cyklu dělá totéž protistrana, pak je to ekonomický růst.
Je tak zřejmé, že ekonomický růst je možný jen za současného narůstání té číselné hodnoty tím vyjádřené, pokud by ta nevzrůstala, nebude možné to ani nazvat „ekonomický růst“. Nějaké „fyzické produkty“ v tom nehrají žádnou roli, jedná se pouze o číselné vyjádření účetních operací, které pak vytváří dojmy růstu, stagnace a poklesu.
Pokud bychom se chtěli chytit něčeho hmotného - třeba vyvažovat rady zlatem – a mělo by v každém cyklu dojít k vyrovnání, tedy fyzickému přesunu zlata (skutečná změna fyzického držitele), pak by ekonomický růst vázaný na váhu zlata (konstantní kvality) nutně vyžadoval i narůstání jeho množství. Pokud by však bylo množství konečné, byl by konečný i „ekonomický růst“. Z toho vyplývá, že „ekonomický růst“ je možný jen tehdy, když bude pocit zvaný „hodnota“ převeden do čísel krytých pouze tím rostoucím / klesajícím pocitem o „hodnotě“, a jakékoliv „krytí“ je potom jen vyvolávání dojmu o stabilitě k navozování důvěry v sytém.
Když nebudou aktivity vyčíslovány jako „ekonomické“ vůbec, pak jako by nebyl ani růst, ani pokles, ale je jasné, že něco se děje stále a zároveň veškeré aktivity lze vnímat i z pohledu hospodáře, a také je ekonomizovat do čísel a převádět na účetní operace. No, málokoho to baví a dělal by to dobrovolně, tato činnost vyžaduje totiž primární „oceňování“ prdu, a vystává pak otázka, jaký to má vlastně smysl, proto se to děje vesměs z donucení – jinými slovy, je to prakticky všechno kvůli zdaňování, a příslib daně je příčina honby za růstem, který je zase živen pocitem zisku.
Celá ekonomika je pavěda zamlžující jednu podstatnou věc - peníze jsou mezičlánek, který činí plnění psychologicky a společensky průchodnější, než kdyby bylo jen v čistých naturáliích. [smích]

294203

9.8.2013 18:04

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 149.?.?.?

Reakce na 294203

To mi nedává smysl.
Ekonomický růst je vytvářen tím, že si pánové dobře poradí. Kolik za radu kdo zaplatí s tím vůbec nesouvisí (to je jen přesun peněz z místa na místo). Rovněž netuším, proč by se ty platby za rady měly dvojnásobit (proč by měly růst), a nevím, co myslíte tou "přidanou hodnotou".
Asi považujete růst HDP za ekonomický růst. Ale to tak úplně není, růst HDP je jen nepřesným ukazatelem růstu ekonomiky a samozřejmě je potřeba jej opravit o inflaci.
V případě dvou pánů, kteří si radí naopak dřive nebo později dojde k tomu, že už o žádné další rady nebudou mít zájem a cena rad půjde k nule.

>Celá ekonomika je pavěda zamlžující jednu podstatnou věc - peníze jsou mezičlánek
Sám ovšem tvrdíte, že "ekonomika a peníze jsou totéž".

294209

12.8.2013 9:03

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 294209

>Ekonomický růst je vytvářen tím, že si pánové dobře poradí
to asi těžko, jako dva eskymáci si v iglú můžeme radit celou polární noc, ale žádný "ekonomický růst" nevznikne, neboť nám k tomu bude chybět jakékoliv číslo, kterým ho vyjádříme (pokud ze sebe neuděláme ekonomy)...
>Asi považujete růst HDP za ekonomický růst.
ale já ani tak ne, to spíš ekonomové, kteří tímto růstem rozumí "kvantitativní nárůst HDP", mě je nějaký "ekonomický růst" zcela ukraden...
>Sám ovšem tvrdíte, že "ekonomika a peníze jsou totéž".
samozřejmě... bez peněz nebude ani ekonomika a naopak, neboť celé je to postaveno na oceňování, k čemuž slouží číslo, které vyjadřujeme penězi, pokud taková čísla nebudou, nebude ani ta "ekonomická věda"... ovšem point je v něčem jiném, na konci nejde o ta čísla, ale o ty naturálie, čehož význam uprostřed zaujetí pro čísla obvykle zaniká

294271

13.8.2013 21:10

RE: kde je cesta

drfie 212.?.?.?

Reakce na 294271

Definice ekonomického růstu je zvýšení množství vyprodukovaného zboží a služeb. (Já bych ještě dodal užitečných.) O žádných číslech se tu vůbec nemluví. Protože dobrá rada je užitečná služba, tak pokud si budou eskymáci dobře radit (je samozřejmě otázka, kolik dobrých rad eskymák potřebuje), tvoří ekonomický růst. To říká jak ekonomie, tak zdravý rozum. I ekonomové rozlišují mezi růstem jako takovým a způsoby jeho "měření".

>mě je nějaký "ekonomický růst" zcela ukraden...
O tom dost pochybuju. Kdyby tu za posledních několik století nedošlo k ekonomickému růstu, tak dnes trpíme hladem, umíráme na banální nemoci, lopotíme se 7 dní v týdnu 12 hodin denně, ... a rozhodně nediskutujeme na internetu o ekonomickém růstu.

( "Ekonomická věda" je "ekonomie", ne "ekonomika" )

Ekonomie samozřejmě existuje i bez "čísel". Třeba taková rakouská ekonomická škola. http://cs.wikipedia.org/wiki/Rakousk%C3%A1_%C5%A1k...

>ovšem point je v něčem jiném, na konci nejde o ta čísla, ale o ty naturálie, čehož význam uprostřed zaujetí pro čísla obvykle zaniká
Přesně tak. A právě proto může být (a taky je) vytváření dobrých rad ekonomickým růstem. A znovu říkám, že jak podle ekonomie, tak podle zdravého rozumu.

294354

13.8.2013 22:01

RE: kde je cesta

dub 89.?.?.?

Reakce na 294354

no pokud tu chcete přesvědčovat, že když jeden poradí druhému kde maj studený pivo, a ten mu na oplátku poradí kde maj čisté sklenice, že jde o ekonomický růst, tak se rád nechám pobavit[smích]

ono totiž k ekonomickému růstu mohou vést jen a pouze produktivní kroky, tedy činnost zvyšující bohatství společnosti.
můžete totiž mudrovat o prdu do nekonečna a tyto "rady" si s kolegy poskytovat vzájemně, ale k žádnému zvýšení bohatství společnosti, tedy k růstu, tím nedojde. max. si žvanilové těmito svými učenými kecy budou zdůvodňovat, proč by je společnost měla držet neproduktivně na krmníku. ale toť vše.

takže vaše tvrzení se zdravým rozumem příliš společného nemá[smích]

294356

14.8.2013 10:34

RE: kde je cesta

drfie 149.?.?.?

Reakce na 294356

>ono totiž k ekonomickému růstu mohou vést jen a pouze produktivní kroky, tedy činnost zvyšující bohatství společnosti
A odkdy znalosti nejsou bohatstvím?

>můžete totiž mudrovat o prdu do nekonečna a tyto "rady" si s kolegy poskytovat vzájemně, ale k žádnému zvýšení bohatství společnosti, tedy k růstu, tím nedojde
"Mudrování o prdu" není rada, a už vůbec ne dobrá, takže vaše námitka je mimo. Když použiju váš příklad s pivem, tak pokud jeden neví, kde maj studený pivo, tak mu taková rada není "k prdu", ale zvyšuje jeho blahobyt. Sice jen o malinko, ale zvyšuje. Pokud by to věděl, tak mu taková "rada" nic neporadí a "k prdu" mu opravdu je, v takovém případě se samozřejmě žádný ekonomický růst nekoná.

294376

13.8.2013 22:45

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 294354

>Definice ekonomického růstu je zvýšení množství vyprodukovaného zboží a služeb. (Já bych ještě dodal užitečných.)
úsměvné...
milé drfie, můžeš tu produkovat rady do alelůja, ale pokud nedojde k jejich ocenění (vyjádření penězi), nepřispějí k žádnému růstu v ekonomickém smyslu ani ve škole tatarů... [mrknutí jedním okem]
>Kdyby tu za posledních několik století nedošlo k ekonomickému růstu, tak dnes trpíme hladem
můžeme si tu radit do alelůja, ale když mám hlad, musím se jít najíst bez ohledu na počet dobře oceněných rad, abych uprostřed těchto prudce rostoucích služeb nakonec hlady nezhynul...
>"Ekonomická věda" je "ekonomie", ne "ekonomika"
děkuji za korekci, nicméně ekonomie vytváří povědomí o ekonomice, čili se bavíme stále o téže věci...
>Třeba taková rakouská ekonomická škola.
hmm...a? popírá či dokazuje to něco z vlákna?
>A právě proto může být (a taky je) vytváření dobrých rad ekonomickým růstem. A znovu říkám, že jak podle ekonomie, tak podle zdravého rozumu.
jakým "růstem"... hmotnosti? když tu bude někdo operovat nějakým pojmem, jako je "ekonomický růst" a myslí tím něco jiného, než "ekonomický růst", musí v prvé řadě vyjádřit přesně, co tím vlastně myslí, jinak přispěje tak akorát ke ztrátě času...

294358

14.8.2013 10:45

RE: kde je cesta

drfie 149.?.?.?

Reakce na 294358

>když tu bude někdo operovat nějakým pojmem, jako je "ekonomický růst" a myslí tím něco jiného, než "ekonomický růst", musí v prvé řadě vyjádřit přesně, co tím vlastně myslí
To platí hlavně pro vás. Já jsem definici uvedl.

>popírá či dokazuje to něco z vlákna?
Popírá to vaše tvrzení, že "pokud taková čísla nebudou, nebude ani ta "ekonomická věda""

>můžeme si tu radit do alelůja, ale když mám hlad, musím se jít najíst bez ohledu na počet dobře oceněných rad, abych uprostřed těchto prudce rostoucích služeb nakonec hlady nezhynul
Hezké, ale irelevantní. Nikdy jsem netvrdil, že veškerý ekonomický růst spočívá v dobrých radách, ani že dobré rady tvoří nějakou jeho významnou část.

>pokud nedojde k jejich ocenění (vyjádření penězi), nepřispějí k žádnému růstu v ekonomickém smyslu
Vy si myslíte, že věci neexistují, dokud je někdo nevyjádří v penězích? A co dělali lidi před vynálezem peněz? Říká vám něco barter? Nebo (na Zvědavci docela oblíbené) samozásobení?

294377

14.8.2013 11:37

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 294377

>To platí hlavně pro vás. Já jsem definici uvedl.
Tím se jako myslí „Definice ekonomického růstu je zvýšení množství vyprodukovaného zboží a služeb.“ ??
Ovšem nejsem si jist dostatečností tohoto tvrzení, natož slovem "definice"… já však uvedl konkrétní příklad vycházející aspoň z toho, jak to prezentuje ona dnešní ekonomická praxe… takže pokud budeš aspoň číst to, s čím polemizuješ, tak bych se nemusel opakovat... takže znovu: „tímto růstem ekonomové rozumí "kvantitativní nárůst HDP"“
>Popírá to vaše tvrzení, že "pokud taková čísla nebudou, nebude ani ta "ekonomická věda""
Pokud to nemá aspoň náznak nějaké praktické odezvy, pak je to jen plácání a nic to nedokazuje, snad je to možná jen pokus o to „popírání“…
> Nikdy jsem netvrdil, že veškerý ekonomický růst spočívá v dobrých radách
Jistě, jenže tvrzení, „že růst je zvyšování množství“, je tak jako tak k ničemu, když k tomu neposkytnu aspoň elementární vysvětlivky, jako třeba čím vůbec chci ten „růst“ měřit, aby to bylo vůbec zaznamenatelné…
Naopak, to já tu tvrdím, že pokud budu dobré rady měřit penězi, můžu z toho vyvozovat dokonce i „ekonomický růst“ (doporučuji číst aspoň to, co se pokouším popírat)
>Vy si myslíte, že věci neexistují, dokud je někdo nevyjádří v penězích?
Opět ta nepozornost… já tvrdím, že pokud to ekonom nezměří, nevyjádří ani „ekonomický růst“… dnešní ekonomie má svoje kritéria, která taky uplatňuje, a tomu taky odpovídají pojmy, pokud je však pán drfie marxista, může uplatnit jiné pohledy, ale je třeba je zohlednit aspoň marxistickou terminologií, jinak bude hovořit o voze a myslet tím třeba kozu…
Barter byl pro marxistickou ekonomii celkem typickým uvažováním, vzpomínám si dobře i na ty tabulky a ukazatele té doby, totiž vyčíslování penězi bylo nahrazeno tunami, hektolitry, kilowatty, kilometry apod., proto se ptám, čím by se ten „ekonomický růst“ jako měl tedy měřit?
Samozásobení je něco, kde "ekonomický růst" hraje pramalou roli, leda že by se samozásobitel chtěl třeba zdaňovat [chechtot]

294379

15.8.2013 10:57

RE: kde je cesta

drfie 37.?.?.?

Reakce na 294379

Anglická wiki: "Economic growth is the increase in the amount of the goods and services produced by an economy over time. It is conventionally measured as the percent rate of increase in real gross domestic product, or real GDP."
A všimněte si prosím toho rozdílu mezi veličinou a způsobem jejího měření.
Je pravda, že skutečnost je ještě složitější. Užitek je subjektivní a dost dobře se nedá měřit. A už vůbec se nedá sčítat pro lidi v dané společnosti. Striktně vzato se tedy ekonomický růst ani měřit nedá. Dá se ale říci, že pokud se produkce něčeho užitečného zvýší a produkce všeho ostatního zůstane stejná, tak se užitek z produkce zvýšil. O tom mluví ta moje/wiki definice.

>tímto růstem ekonomové rozumí "kvantitativní nárůst HDP"“
1. Otázka je, co tím rozumíte vy, ne co tím rozumí "ekonomové". Z vašich názorů vyplývá jak posedlost měřením, tak na druhou stranu zjištění, že ve skutečnosti záleží na těch "naturáliích".
2. Nemáte pravdu, směšujete veličinu a její měření. Navíc spíše než o měření se jedná o aproximaci.

>Pokud to nemá aspoň náznak nějaké praktické odezvy...
Má.

He, he, s tím "obviněním" z marxismu jste mě pobavil, to jste asi první na světě [smích]
Ale jinak ten postřeh o barteru a komunismu je správný. Je ale třeba jej dotáhnout. Komunistický režim vykazoval růst HDP (byť v režimu centrálně plánovaných cen nemá HDP moc smysl). A přinejmenším v některých oborech i růst co do množství produkce. Nicméně problém byl v té užitečnosti. Ty tuny oceli prostě lidem moc užitku nepřinesly.

>Samozásobení je něco, kde "ekonomický růst" hraje pramalou roli, leda že by se samozásobitel chtěl třeba zdaňovat
Pokud vám na zahrádce vyroste mrkev, tak je to prostě růst. To už byste popíral nos mezi očima.
A jak s tím probůh souvisí zdanění?

294405

15.8.2013 12:53

RE: kde je cesta

petesv 95.?.?.?

Reakce na 294405

Takhle debilní příspěvek tu dlouho nebyl. Ty tuny oceli a betonu za kománčů vybudovali moderní Česko jak ho vidíme včetně přehrad atd, co po 89 šlo rozkrást a zničit - všechno bylo z toho betonu a oceli. Ekonomickým růstem klidně nazvěte i produkci pochybené pank kapely nebo rostoucí konzumaci alkoholu - přece přináší zisk a DPH a daň spotřební - pokračujte v konzumaci.

294408

15.8.2013 14:19

RE: kde je cesta

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 294408

Moderní Československo vybudovali podnikatelé za první republiky. V roce 1938 jsme patřili k deseti nejrozvinutějším zemím světa. Vámi obdivovaní komunisté svou diletantskou politikou toto skvělé postavení ČSR zcela promrhali. V osmdesátých létech jsme to pod jejich vedením "dotáhli" až na úroveň banánových republik typu Paraguaye a Uruguaye, konkrétně na 42. místo. A to je neoddiskutovatelný fakt.

Proto mi Váš příspěvek, pane Petesv, připadá daleko hloupějším, než ten, na nějž reagujete.

294410

15.8.2013 14:56

RE: kde je cesta

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 294410

Vy dovedo,teď nám to poučení dotáhněte do konce a objasněte nám,"kam nás dovedli za těch 24 let ti Vaši bezpřívlastkově volnotržní kapitálisti a řekněte nám,na jakém místě se nalézáme dnes".(já to vím,nechci být sprostej,tak to neříkám,ale jestli to víte i Vy). [mrknutí jedním okem]

294414

16.8.2013 0:22

RE: kde je cesta

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 294414

V indexu prosperity se dnes ČR pohybuje okolo 25. místa na světě, pane Emile Robote. Určitě by to mohlo být i lepší. Jen by nám nesměli chybět schopní lidé, kteří ve velkém emigrovali po komunistickém puči ve 48. a po komunistické okupaci v 68.

Kdyby komunisté nezplundrovali naše kdysi světově proslulé firmy typu Baťa, ČKD, ČZ, JAWA, Tatra, AVIA, ..., mohlo to být ještě lepší.

A kdybychom dnes měli všechen uran, který naši komunističtí diletanti věnovali "sovětským bratřím", uhradil by jeho prodej celý náš současný státní dluh. A bylo by nám hej. [smích]

294439

16.8.2013 4:52

RE: kde je cesta

Saša 24.?.?.?

Reakce na 294439

Prosperity index neměří kvalitu života, životní jistoty a průměrné bohatství jednotlivců. Měří v osmi kategoriích (ekonomie, vzdělávání, příležitost podnikání, správa věcí veřejných, zdravotnictví, osobní svoboda, bezpečnost a zabezpečení a sociální kapitál.) Za komunizmu jen dle jejich měřítka Česko „propadlo“ v ekonomice, příležitosti podnikání, osobní svobodě a bezpečnosti, tedy z poloviny jejich „předmětů“ a dle nich se nemohlo dostat na přední místo. Oproti tomu třeba pokroková Kanada patřící po léta na přední místa v „indexu prosperity“ zavedla starobní pojištění a všeobecné zdravotnictví až těsně před pádem komunismu. Česko v tom jejich indexu na 28.místě soutěží se Saudskou Arábií/United Arab Emirates a je to tedy sakra pokřivený pohled. Musíte vidět celý obrázek pane Vojta.

>Kdyby komunisté nezplundrovali naše kdysi světově proslulé firmy

Za toho tzv. komunistického režimu jsme všichni „sabotovali“ pod heslem „kdo nekrade okrádá rodinu“ a pak po jeho pádu jsme všechny podniky pravicově za babku prodali a krást se začalo ve velkém. Snad ani není žádnou otázkou kdo doopravdy plundroval!

Restituce církevního majetku zvýší letos výdaje státu o půl miliardy a proto ministerstvo práce a sociálních věcí dostne o 1,6 miliardy korun méně. Ušetříme na důchodcích, nemocných a sociálně slabých a tomu se říká pokrok, jistě nám to zajistí lepší místo v indexu prosperity Karla Schwarzenberga a podobných. [chechtot]

294441

16.8.2013 9:36

RE: kde je cesta

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 294439

No,děkuji za odpověď,ale popravdě jste mě trochu zklamal.Měl jste zdůraznit,taky to,že dnes máme největší prodejní plochu super a hyper marketů na 1 obyvatele a také nejvíc aquacenter a delfinárií a golfových greenů,což jsou ukazatele,které je trestuhodné opomíjet.

A k těm emigrantům,zvlášť některým asi toto:když nás opustili tak nás značně ochudili,i když nevím v čem,ale když se vrátili po r.89 tak nás,zvlášť některé ochudili neskonale víc a to o stovky miliard...ale to je na delší debatu a přesahuje to rámec tématu....

294461

16.8.2013 17:58

RE: kde je cesta

moucha 178.?.?.?

Reakce na 294439

Už se těším Vojto, až Tě dostanu do ruky. [smích]

294495

15.8.2013 17:13

RE: kde je cesta

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 294405

„Economic growth is the increase in the amount of the goods and services produced by an economy over time.“ Toto totiž není vůbec nic, ani ta veličina, ta musí mít aspoň jednotku, což ví i průměrně vzdělaný jedinec, tudíž tvrzení, že „ekonomika roste, když je všeho více“, je snad jen jakési samoúčelné dogma o „růstu“. Proto druhá půlka praví a upřesňuje: „It is conventionally measured as the percent rate of increase in real gross domestic product, or real GDP“, což je onen „nárůst HDP“, čehož výpočet se bez jednotek neobejde také.
>Z vašich názorů vyplývá jak posedlost měřením, tak na druhou stranu zjištění, že ve skutečnosti záleží na těch "naturáliích"
Kdo je tu posedlý „růstem“ je evidentní, a aby nedošlo k pomýlení, připomenu výrok jakéhosi drfie: Kdyby tu za posledních několik století nedošlo k ekonomickému růstu, tak dnes trpíme hladem, umíráme na banální nemoci, lopotíme se 7 dní v týdnu 12 hodin denně
Vlastně je to druh náboženství, „růst = Bůh“, který nás spasí. A jako správný Bůh je nedefinovatelný – což víceméně potvrzuje výrok: Striktně vzato se tedy ekonomický růst ani měřit nedá.
No bodejť, když se jedná o božskou neměřitelnou veličinu absolutní kvality, neboť nejsi schopen ani určit jednotku toho růstu.[mrknutí jedním okem]
>Nemáte pravdu, směšujete veličinu a její měření
Ale velkou pravdou o „Růstu“ se tu ohání pan drfie, já jen ukazuju na mraky rozporů mezi tímto náboženstvím a mnoha výroky, které ho mají snad dokládat o praxi ani nemluvě.
>Nicméně problém byl v té užitečnosti. Ty tuny oceli prostě lidem moc užitku nepřinesly.
Tento problém máš hlavně ty, doteď jsem se nedočkal odpovědi na tu jednotku, která vykáže užitečnost, a to je právě jedno, jestli těch rad, nebo těch tun oceli.
>Pokud vám na zahrádce vyroste mrkev, tak je to prostě růst.
Takže pokud pramení voda, prší, roste tráva, les, zvířata apod., pak je to ten „Růst“? Takže asi opravdu náboženství, ve kterém jedou věřící typu drfie...
Z mého pohledu se však jedná o běžnou přeměnu, ekonomický růst z toho dělá ekonomická pavěda (nebo náboženství?). A důvod je ten, který jsem uvedl hned na začátku, a souvisí právě s technikou danění. Mrkev je samozřejmě naturálie, která o růstu neříká nic, protože je zároveň spotřebou – samozásobitel nepotřebuje „ekonomický růst“, protože vypěstuje, kolik spotřebuje. Jakmile bude zdaněn, musí vypěstovat „přebytek“, tedy vykázat „růst“, který je pak možné zdanit.
>A jak s tím probůh souvisí zdanění?
Zcela přímo. Díval ses vůbec na způsoby výpočtu toho GDP z tvého wikicitátu? [smích]

294417

15.8.2013 19:29

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 294417

Jednotku užitečnosti opravdu definovat nedokážu, nic takového totiž neexistuje. Stejně jako třeba neexistuje jednotka blbosti. Pokud se tedy chcete držet zuby nehty vašeho principu, že co nemá jednotku, neexistuje, definujte jednotku blbosti. Rád ji pak na vaši počest nazvu vaším jménem [smích]

Můžu vás ubezpečit, že klidně mějte svůj osobní ekonomický růst nulový, vůbec mi to nebude vadit [smích]

S tou spotřebou je pravda, že spotřeba je nutné zlo, které snižuje množství nečeho vytvořeného. (Byť zdejší diskutéři mě za takový názor před časem silně kritizovali.) Ale jinak je to irelevantní námitka: sníst mrkev je lepší než žádnou mrkev nemít.

A to zdanění je taky nesmysl. Myslíte si, že lidé budou víc pracovat, když budou vyšší daně? Právě naopak vykašlou se na to. Jinak daň je sice příjem (státu), ale taky výdaj (poplatníka), je to jen přesun, nic nevytváří, nula od nuly pojde.

294428

15.8.2013 19:54

RE: kde je cesta

dub 89.?.?.?

Reakce na 294428

stejně tak jako většina (neproduktivních) služeb[mrknutí jedním okem]

294429

15.8.2013 21:22

RE: kde je cesta

raskolnikov 95.?.?.?

Reakce na 294428

> sníst mrkev je lepší než žádnou mrkev nemít.
Ale mít mrkev a nesníst ji, to je naprosto absurdní. Proto spotřeba se tu evidentně jeví v lepším světle, než modla růstu. Co si pomyslet o člověku, který produkuje mrkev kvůli množství a sníst ji považuje za „nutné zlo“? (Četl jsi Moliéra?)
>Myslíte si, že lidé budou víc pracovat, když budou vyšší daně?
To je snad logické, vedl jsi někdy aspoň jednoduché účetnictví? Ovšem chápu, že všechno má své meze, je však celá fůra daní (přímých, ale právě i mnohem více nepřímých zpoplatnění), které prostě obejít nelze. Pokud pominu dnešní spletité vazby, tak jako markantní příklad může posloužit „robota“ pod dohledem drába – samozřejmě to nebylo kvůli samozásobení, ale kvůli extra produkci, kterou zajisté poplatník pod knutou nespotřebovával, on pouze zajišťoval „růst“. (takže vlastně „jen výdaj poplatníka a příjem vrchnosti“, a proto „nula od nuly…“ že…)
>Jednotku užitečnosti opravdu definovat nedokážu
Ale poměřovat ji ano? Hm…
>Pokud se tedy chcete držet zuby nehty vašeho principu, že co nemá jednotku, neexistuje, definujte jednotku blbosti.
Ekonomický růst je však počítán, tudíž musí mít jednotky, těžko by ekonomie operovala jen s holými pocity, to by neobstála ani jako pavěda. O „blbostním růstu“ tu řeč nebyla, tak proč to ještě komplikovat.
Takže zpět k tomu tvému výroku, který tě už pálí jako katovo znamení: „Ekonomický růst je vytvářen tím, že si pánové dobře poradí. Kolik za radu kdo zaplatí s tím vůbec nesouvisí“
O jakém „Růstu“ je tedy řeč, o samovolném zmnožování boží zahrádky? [mrknutí jedním okem]

294432

15.8.2013 22:22

RE: kde je cesta

dub 89.?.?.?

Reakce na 294432

ono ale záleží, jestli ty jednotky o něčem vypovídají, nebo jsou jen snůškou hausnumer, vypovídajících max. o míře blbosti a vymytosti makovice "ekonomů".

nějaký příklad třeba... hm tak jo. velmi primitivní a jednoduché, ale dostatečně vypovídající:

máte kolečko hnoje, v praze. vezmete ho a uděláte s ním okružní jízdu po republice - brno, ostrava, hradec, praha. po tomto výkonu máte stále stejné kolečko hnoje, na stejném místě. s tím rozdílem, že abyste anabází mohl absolvovat, musel jste jíst apod.
takže ve svém důsledku máte stejné kolečko hnoje, sežral jste prase, prošoupal podrážky, zrušil kolo s ložiskama a spotřeboval kýbl mazání na bolavý záda a mozoly. suma sumárum čístá ztráta jednoho prasete, podrážek, kola s ložiskama a kýblu mazání. avšak "ekonomové" vám tuto ztrátu (výdaje-tržby) započítají do gdp jako plus a vykáží jako "růst".

nebo dojde ke katastrofě. při zemětřesení vám spadne čtvrť, řekněme v hodnotě 2 miliardy. abyste uvedl věci do původního stavu, musíte ji opět postavit - s dalšími vícenáklady (doprava, mzdy, ekologická zátěž atd. atp.) vás to přijde na 4 yardy.
selský rozum říká, že jste tedy utrpěl čistou ztrátu 4 mld. nicméně "ekonomové" vám to započítají do gdp jako plus a budou to vydávat za "růst".

takže k čemu takováto "kvantifikace" je? k hovnu.
nemluvě o tom, že spoustu věcí lze kvalifikovat pouze jako potenciál, tudíž kategorii nevyčíslitelnou. a pokud se ji snažíte aspoň odhadnout, musíte zahodit aritmetiku a přejít na disciplíny pracující s potenciály a toky. a i tak dostanete jen jakous hodotu něčeho, co nikdo neví čeho, a to ještě za nutných precizně daných předpokladů, reálnému životu neodpovídajících...

tož zhruba tolik o "ukazatelích" a kvantifikaci a její proveditelnosti a vypovídací schopnosti[smích]

294435

16.8.2013 0:02

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 294435

Na kolečko s kolečkem hnoje tu máme filosofii růstaře:
Čím více zboží a služeb vyprodukujeme, tím méně vzácné budou, tím menší tedy budou mít hodnotu…
Takže jsme kolečkem hnoje přispěli do „růstové politiky“, přestože jsme spotřebovali prase, ložiska, podrážky, protože jsme přidali do společného ranečku báječný produkt, což je v "ekonomice služeb" prakticky cokoliv, co je vyúčtováno, fakturováno, vykázáno, proplaceno, či nějak ekonomicky oceněno a zpracováno. Dokonce i banky používají pro svůj servis termín „produkty“, stejně jako pojišťovny, právníci a poradci všeho druhu, a patrně i palič, lupič a nájemný vrah rozpouštějící kohosi v sudu s kyselinou přispěje do rostoucí ekonomické hromádky nějakým tím produktem. Prostě čím víc, tím líp, páč haldy produktů stlačí jejich cenu a všem bude hej… jen nesmí zapomenout vystavit řádný daňový doklad, jinak by ekonomové nespočítali růst, a to by pak hrozila panika, že něco neděláme, anebo, a to by bylo vůbec nejhrozivější, děláme na hromadu málo.
Samozásobitel je sobec, který si vypěstuje mrkev, aby jí sežral, snad aby si vyostřil svůj podlý zrak. To je trestuhodné, protože si tento servis neocenil jako řádný produkt, nepřidal hodnotu, neprodal a nevystavil řádný doklad pro výpočet daně, čímž nijak nepřispěl ke svatému růstu ekonomů a vydal se na tenký led šedé zóny. Dokonce si hlupák myslí, že ví, co dělá. Příklad by si však měl vzít z voziče hnoje, který se plně zapojil do celospolečenské dělby práce a uvědoměle plní výkazy růstového ekonomického procesu.
[mrknutí jedním okem]
Samozřejmě uvažující člověk cítí, že v tom skutečně něco smrdí, a že by to mohlo být to hovno. Jenže on je to skutečně vyčuraný systém, který je devastační právě v tom, že cílí na ty stádní pudy lidí, avšak přináší slušné živobytí těm, kteří už nejsou ochotni se o svou pastvu sami postarat, a takhle pohodlně těží z nevědomosti kolem otáčejících křečíků, kterým takhle ještě pěkně poradí jak být efektivnější, křečíci zavrní a přidaj na tempu, protože početně nakonec nula od nuly pojde, tak o co jde, hlavně že je práce...

r.

294437

16.8.2013 7:21

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 294437

Úžasné, citujete mě, kritizujete ale vlastní definici (kterou nepoužívají ani ti ekonomové) a tváříte se přitom, že kritizujete mě.
Takže znova: psal jsem, že aby ta nově vytvořená služba vytvářela růst, musí být pro tu druhou stranu užitečná. Projížďka s hnojem užitečná není. Souhlasím tedy s panem dubem. Žádný růst se nekoná. I kdyby si to hnojař nafakturoval a zaplatil daně.

Samozásobitel vytvořil užitečný produkt pro sebe, což je růst.

Z vašich předešlých vyjádření to vypadá, že za růst považujete nějakou extra práci nad to, co člověk dělá dobrovolně. To samozřejmě není růst, ale "nucená práce".
Kdyby bylo tak snadné použít extra práci na extra zisk (jak si to představujete), tak už by to lidé udělali před zvýšením daní. Takhle to dopadne spíš tak, že se člověk smíří s nižším životním standardem nebo se odstěhuje nebo přejde do šedé ekonomiky atp.

294449

16.8.2013 8:58

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 294449

>Souhlasím tedy s panem dubem. Žádný růst se nekoná. I kdyby si to hnojař nafakturoval a zaplatil daně.
Problém je ale v tom, že ty „souhlasíš“, ale tvrdíš něco jiného, neboť i dub tvrdí, „že ekonomický růst“ se koná ("ekonomové" vám tuto ztrátu (výdaje-tržby) započítají do gdp jako plus a vykáží jako "růst".)
Ovšem ta nechápavost už je buď účelová, nebo se asi opravdu jedná o skutečnou víru.
Například výrok: Žádný růst se nekoná. I kdyby si to hnojař nafakturoval a zaplatil daně.
To je hned několik „nepochopení“. Ten „hnojař“ je typický příklad námezdní síly v ekonomice služeb s vysoce pokročilou dělbou práce, kde i většina živností je spíše tou činností námezdní. Tady motivem není užitečnost, ale získávání „prostředků“. Tudíž zde vystavují účtenky jeden druhému (neplést si to se samozásobitelem). To „získávání prostředků a tvorba zisku“ je vázáno na generování tzv. „přidané hodnoty“, která je právě jedním ze základních kritérií pro výpočet toho „ekonomického růstu“.
>Samozásobitel vytvořil užitečný produkt pro sebe, což je růst.
Ano, samozásobitel je obvykle schopen určit, co je užitečné, pro něj to není zatemněno honbou za prostředky“, které jinak zastupují to kritérium užitečnosti. Růst to ovšem je „růst“ jen proto, že „mrkev roste“, s praxí i teorií manter „ekonomického růstu“ to moc společného nemá, tam je užitečnost definována „tržními vztahy“ a „tvorbou hodnot“ v rámci „tržního procesu“. Jinými slovy, když eskymák prodá eskymákovi radu za dva lososy, pak už vytvořil potenciál, ze kterého by mohli ekonomové začít vyvozovat růst.
>Z vašich předešlých vyjádření to vypadá, že za růst považujete nějakou extra práci nad to, co člověk dělá dobrovolně.
Hm… já jsem již v prvním příspěvku ve vlákně popsal smysl těch růstových zaklínadel. Když chce někdo někoho danit, těžko někam dojde, když zdaní mrkev, kterou má ten dotyčný akorát tak pro sebe. Naopak ho potřebuje donutit k vyšší produkci, která pak podlehne zdanění. To se samozřejmě plně odráží i v moderním daňovém systému, jen jsou tu již sofistikovanější a psychologicky průchodnější metody.
>Takhle to dopadne spíš tak, že se člověk smíří s nižším životním standardem nebo se odstěhuje nebo přejde do šedé ekonomiky atp.
Ano, je to celkem přirozené a lze to považovat za normální, proto se hledají sofistikované stimuly, jak donutit lidi k „ekonomickému růstu“ a ještě to vnímali pozitivně. [mrknutí jedním okem]

294457

16.8.2013 20:17

RE: kde je cesta

drfie 37.?.?.?

Reakce na 294457

Zase používáte definice mediálních ekonomů a současně je kritizujete. Mě žádná jejich zaklínadla a mantry nezajímají. Vlamujete se do otevřených dveří. Nechápu, proč to děláte.

294502

16.8.2013 17:36

RE: kde je cesta

dub 89.?.?.?

Reakce na 294449

nikoliv, bavíme-li se o ekonomickém růstu, jsou veškeré neproduktivní služby nejen růstově neutrální, ale dokonce negativní. bez ohledu na užitečnost (užitečnost je individuální nekvantitativní a nekvantifikovatelný ukazatel - souvisí s kvalitou života, nikoliv s ekonomickým růstem).

příklad:
holič vás ostříhá. k žádnému navýšení ekonomického blahobytu společnosti nedochází (on vám dokonce bere), pouze vy se po této službe cítíte lépe.
zdrojem prostředků pro zaplacení za tuto službu je však vždy produktivní práce, jejíž část jste se rozhodl odevzdat výměnou za tuto neproduktivní, ekonomicky nerůstovou službu (i pokud jste placen terciální sférou, neboť prostředky na vaši odměnu musely být vztay z produktivní primární a sekundární sféry formou daní).

obchodník - dtto. k žádnému navýšení ekonomického bohatství nedochází, pouze se redistribuuje stávající. financováno je to z produtivní - tedy skutečně růstové - sféry tím, že o část svého produktivního bohatství se rozhodne s vámi coby obchodnhíékem podělit výrobce, neboť mu to zvýší odbyt a zboží se nezkazí. o část se s vámi podělí spotřebitel, neboť si to není schopen zajistit sám.

obojí zvyšuje kvalitu života, ale snižuje objem bohatsví, neboť dochází k neproduktivní spotřebě.

část neproduktivních služeb však vytváří potenciál.
příklad: vzdělávání. při vzdělávání dochází k neproduktivní spotřebě bohatství (učitel jíst musí, že se žák něco naučí není jisté), avšak zároveň jde o vytváření potenciálu ve formě kvalifikace pracovní síly.
nicméně toto nelze kvantifikovat, neboť nikdo neví, jestli tento potenciál bude někdy využit, nebo jak bude využit.

atp.
takže jediným ukazatelem, který má logický smysl, je gnp, nebo chcete-li národní inventarizační soupis...

294491

16.8.2013 20:09

RE: kde je cesta

drfie 37.?.?.?

Reakce na 294491

Produktivní vs. neproduktivní... ok, ale je to zbytečná komplikace, neproduktivní sektor se bez produktivního neobejde, bez růstu produktivního sám nemůže dlouhodobě růst. A samozřejmě ta vyšší kvalita života je smyslem růstu, a toho se dosahuje (i) v neproduktivním sektoru. A to pomíjím gumovost rozlišení prod/neprod. To dává odpověď pro případ holiče.

Co se týče obchodníka, tak distribuce je v podstatě poslední fází produkce. Je rozdíl mezi zmrzlinou ve velkoskladu a zmrzlinou doma v mrazáku.

Logicky při mé definici je snížení množství zboží a služeb poklesem. Nic nového.

Že něco nelze kvantifikovat, no a?

HDP je užitečná věc (byť méně, než se nám snaží namluvit média), ale není to růst.

294500

16.8.2013 20:20

RE: kde je cesta

dub 89.?.?.?

Reakce na 294500

vykládejte to reagonovi a jeho boys, který tvrdil, že když se budou všichni vzájemně obsluhovat (a výrobní základna se přesune jinam) bude všem dobře a ekonomika pokvete[smích]

distribuce není fází produkce, nijak ke vzniku výrobku nepříspívá. jde o (postprodukční) službu (a neproduktivní, dochází dokonce ke spotřebě zdrojů). rozdíl mezi zmzlinou ve skladu nebo v lednici je z hlediska ekonomického výstupu nulový, furt je to stejná zmzlina.
rozdíl je pouze v užitečnosti takové dislokace produktů. a to je již o kvalitě života, nikoliv o kvantu ekonomického bohatství.

k čemu je gdp užitečný, když jde o snůšku nesmyslných hausnumer (dokonce s několikanásobným započítáváním téhož)?

294503

17.8.2013 8:49

RE: kde je cesta

drfie 37.?.?.?

Reakce na 294503

Mě názory Reagana a jeho boys moc nezajímají. Outsourcing produktivního sektoru může fungovat do té míry, do jaké ta druhá země má zájem o služby té první. Ale vzhledem k tomu, že Číňani nelétají k holiči do USA, tak je jasné, že to soudruzi z USA trochu přešvihli.

Zlato v zemi a zlato v prstenu je taky stejné zlato. Přesto jde o úplně jiné zboží. Zboží je definováno službami, které poskytuje, ne svou chemickou podstatou. Z hlediska spotřebitele je konečný produkt je zmrzlina doma v mrazáku (nebo dokonce na misce na stole). Nebo třeba jeřáb v Plzni je málo platný, když stavíte v Brně. A náklady na převoz jeřábu jsou úplně srovnatelně produktivní jako nákup betonu či náklady na lidskou práci při samotné konstrukci.

Užitečnost HDP mi vysvětlete spíš vy a raskolnikov, protože mi ho pořád cpete (jako jediný logicky smysluplný ukazatel).

Ale celkově už jsme trochu offtopic. Já tu původně tvrdil, že konstantní množství zlata nijak nepodlamuje růst. Což mi přijde zajímavější než pitvat HDP.

294525

17.8.2013 10:05

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 294525

jako že konstantní množství zlata nepodlamuje růst mrkve? [chechtot]
tyhle vazby ti chlape tady už asi nikdo nevysvětlí (jinak to máš hned v první mojí odpovědi ve vlákně), a to asi stejně, jako věřícím nikdo nevysvětlí, že ježíška vytvořila církev a tenhle růst ekonomové... a já už na to kašlu, protože prostě s "věřícíma" beztak vysvětlování nehne...

294527

17.8.2013 20:08

RE: kde je cesta

dub 89.?.?.?

Reakce na 294525

zmrzlina ve skladu a v lednici je totéž, protože s ní už nic dělat nebudete, leda sežerete.
zatímco zlatá cihla a zlato v zemi totéž není, protože to zlato v zemi musíte nejdřív vytřídit, roztavit a slít.

pletete různé věci dohromady, protože evidentně netušíte o čem je řeč.

nevim nic o tom, že bych někomu cpal gdp jako jediný smysluplný ukazatel. všude tvrdím, že je to totální hovadina.
ale asi byste si měl nejdřív nastudovat rozdíl mezi gdp a gnp. a věřte, že je kurevský velký...

a je zcela evidentní, že nejste schopen pochopit rozdíl mezi produktivním a neproduktivním. neproduktivní služba (váš převoz betonu) zkrátka nic nevytváří, pouze předistribuovává již vytvořené. a tím přispívá nikoliv ke zvyšování ekonomického bohatství, ale ke zvyšování kvality života.
a odkud je financována (z produktivního sektoru) jsem již popsal. ale číst už za vás nemůžu...

tož dojmům zdar[smích]

294548

17.8.2013 23:20

RE: kde je cesta

drfie 37.?.?.?

Reakce na 294548

Zmrzlinu ve skladu nesežerete, protože je od vás 100km daleko. Proč musíte pořád popírat nos mezi očima?

Tavení a slévání zlata jen přemísťuje (redistribuuje) atomy zlata. Je to prostě jen jiný dopravní prostředek.

Vy zas bohužel nepoberete trochu abstraktní myšlenku.

Tak prozraďte ten "kurevský" rozdíl mezi "national" a "domestic". Pokud tím myslíte něco jiného, tak ano nejsem jasnovidec, abych to vytušil.

Já jen říkám, že ten rozdíl není podstatný a že je to pojem gumový. Z betonu v Plzni prostě barák v Brně nepostavíte. Je to stejné jako stavět z neexistujícího betonu.

294552

16.8.2013 20:50

RE: kde je cesta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 294435

To je přece zřejmé, že počítají HDP státu jako celku (tedy "zvětšování" na úkor jedinců a jejich zdrojů) ne HDP Vaše [zmaten]

294504

16.8.2013 21:06

RE: kde je cesta

dub 89.?.?.?

Reakce na 294504

?
zvětšování čeho? hausnumer?
gdp je totiž snůška nesmyslů a hromadně mnohonásobně započítávaných věcí.

nevypovídá absolutně o ničem, natož o stavu ekonomiky.

294506

7.8.2013 15:18

podle všeho co vím

fist.of.heaven 146.?.?.?

tak jsou rockfelleři agenti rotchildů v usa od pradávna. navíc je tam spřízněnost rodová. také rockfelleři odjakživa podnikali v ropě a průmyslu, to bylo jejich těžiště. rotchildové odjakživa v bankovnictví a finančnictví. je to naprosto výhodná symbioza. to, že rockfelleři občas investují volné zdroje i do měny, akcií a zlata neznamená, že hrajou na rotchildovském písečku. pochybuju, že by si to rotchildi chtěli rozházet s rockfellery. sami žabákovali a pořád jsou na chvostu první ligy, kam se dostali různými podrazy, podřízením si bankovního systému a dolaru a intrikami. kdyby byli jako v plotě kůl, tak by to nedokázali a to si určitě dobře uvědomují. nemají sílu na bitvu proti všem...

294160

Příspěvků: 43

05.08. 21:45 Nikdo  To je ale nehoráznost
08.08. 23:59 petesv  RE: To je ale nehoráznost
06.08. 11:47  kde je cesta
06.08. 20:43 Nikdo  RE: kde je cesta
08.08. 21:34 drfie  RE: kde je cesta
08.08. 23:42 Oracle  RE: kde je cesta
09.08. 09:16  RE: kde je cesta
09.08. 12:38  RE: kde je cesta
09.08. 18:04  RE: kde je cesta
12.08. 09:03  RE: kde je cesta
13.08. 21:10 drfie  RE: kde je cesta
13.08. 22:01 dub  RE: kde je cesta
14.08. 10:34 drfie  RE: kde je cesta
13.08. 22:45  RE: kde je cesta
14.08. 10:45 drfie  RE: kde je cesta
14.08. 11:37  RE: kde je cesta
15.08. 10:57 drfie  RE: kde je cesta
15.08. 12:53 petesv  RE: kde je cesta
15.08. 14:19 Vojta49  RE: kde je cesta
15.08. 14:56 Emil Robot  RE: kde je cesta
16.08. 00:22 Vojta49  RE: kde je cesta
16.08. 04:52 Saša  RE: kde je cesta
16.08. 09:36 Emil Robot  RE: kde je cesta
16.08. 17:58 moucha  RE: kde je cesta
15.08. 17:13 raskolnikov  RE: kde je cesta
15.08. 19:29  RE: kde je cesta
15.08. 19:54 dub  RE: kde je cesta
15.08. 21:22 raskolnikov  RE: kde je cesta
15.08. 22:22 dub  RE: kde je cesta
16.08. 00:02  RE: kde je cesta
16.08. 07:21  RE: kde je cesta
16.08. 08:58  RE: kde je cesta
16.08. 20:17 drfie  RE: kde je cesta
16.08. 17:36 dub  RE: kde je cesta
16.08. 20:09 drfie  RE: kde je cesta
16.08. 20:20 dub  RE: kde je cesta
17.08. 08:49 drfie  RE: kde je cesta
17.08. 10:05  RE: kde je cesta
17.08. 20:08 dub  RE: kde je cesta
17.08. 23:20 drfie  RE: kde je cesta
16.08. 20:50  RE: kde je cesta
16.08. 21:06 dub  RE: kde je cesta
07.08. 15:18 fist.of.heaven  podle všeho co vím

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

9

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 24 čtenářů částkou 3 257 korun, což je 9 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 9

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 2

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 10

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 11

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Kolářovo stržení Koněva, Novotného urážky. To se nám vrací26.02.21 11:22 Česká republika 3

Biden jde ve šlépějích Trumpa, levice je z toho na mrtvici25.02.21 22:42 USA 0

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 8

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
30,31 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
16,93 Kč
Švýcarský frank
23,64 Kč
100 japonských jenů
20,29 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 255,74 Kč
1 unce stříbra
568,60 Kč
Bitcoin
1 067 206,02 Kč

Poslední aktualizace: 4.3.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 573