Diskuze k článku

Z básní Donalda Rumsfelda

Příspěvků 34

16.4.2003 5:37

Z básní Donalda Rumsfelda

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Tyhle Ti basnici meni Americkou konstituci na pravidla vladnouci elity.
Proposed Constitution for
the Newstates of America


This transcript of the Proposed Constitution for the Newstates of America was transferred from Col. Arch Roberts' website at Committee to Restore the Constitution. When possible, we transfer whole files — always giving credit to its source — in the event a website with pertinent information may be discontinued. — Jackie--------------------------------------------------------------------------------

A CONSTITUTION FOR THE NEWSTATES OF AMERICA, from the book, THE EMERGING CONSTITUTION by Rexford G. Tugwell, published 1974 (Harper & Row: $20.00) illustrates with chilling clarity the final objective of regional governance conspirators. The goal is a corporate state concentrating economic, political and social powers in the hands of a ruling elite. "A Constitution for the Newstates of America", is the fortieth version of this revolutionary document prepared by a team of social experimenters at the CENTER FOR THE STUDY OF DEMOCRATIC INSTITUTIONS, Fund for the Republic (Ford Foundation), Post Office Box 4068, Santa Barbara, California 93103.

The Center, its first objective accomplished, has appointed socialist-oriented University of Denver Chancellor Maurice B. Mitchell as its new head and may merge with the Aspen Institute for Humanistic Studies, a Colorado-based world government policy promotion agency.

Aspen Institute Chairman is Robert O. Anderson, chief executive officer, Atlantic Richfield Company; member, Committee for Economic Development (laid ground work for regional government), and advisory board member, Institute for International Education. Anderson is the principal figure in campaign aimed at seizing control of the National Rifle Association.

12097

16.4.2003 6:51

Učitelé a jejich žáci...

Jirka ji_bo (zavináč) yahoo (tečka) com 66.?.?.?

"All propaganda must be popular and its intellectual level must be adjusted to the most limited intelligence among those it is addressed to. Consequently, the greater the mass it is intended to reach, the lower its purely intellectual level will have to be.

...

The receptivity of the great masses is very limited, their intelligence is small, but their power of forgetting is enormous. In consequence of these facts, all effective propaganda must be limited to a very few points and must harp on these in slogans until the last member of the public understands what you want him to understand by your slogan. As soon as you sacrifice this slogan and try to be many-sided, the effect will piddle away, for the crowd can neither digest nor retain the material offered.

...

The function of propaganda is, for example, not to weigh and ponder the rights of different people, but exclusively to emphasize the one right which it has set out to argue for. Its task is not to make an objective study of the truth, in so far as it favors the enemy, and then set it before the masses with academic fairness; its task is to serve our own right, always and unflinchingly.

...

But the most brilliant propagandist technique will yield no success unless one fundamental principle is borne in mind constantly and with unfiagging attention. It must confine itself to a few points and repeat them over and over. Here, as so often in this world, persistence is the first and most important requirement for success.

...

The purpose of propaganda is not to provide interesting distraction for blase young gentlemen, but to convince, and what I mean is to convince the masses. But the masses are slowmoving, and they always require a certain time before they are ready even to notice a thing, and only after the simplest ideas are repeated thousands of times will the masses finally remember them.

...

For instance, a slogan must be presented from different angles, but the end of all remarks must always and immutably be the slogan itself. Only in this way can the propaganda have a unified and complete effect.

...

All advertising, whether in the field of business or politics, achieves success through the continuity and sustained uniformity of its application.

Here, too, the example of enemy war propaganda was typical; limited to a few points, devised exclusively for the masses, carried on with indefatigable persistence. Once the basic ideas and methods of execution were recognized as correct, they were applied throughout the whole War without the slightest change. At first the claims of the propaganda were so impudent that people thought it insane; later, it got on people's nerves; and in the end, it was believed."

Adolf Hitler: Mein Kampf (Volume One - A Reckoning, Chapter VI: War Propaganda, http://www.hitler.org/writings/Mein_Kampf/mkv1ch06.html; zvýraznění doplněno autorem příspěvku)

12104

16.4.2003 13:40

RE: Učitelé a jejich žáci...

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 12104

Mein Kampf jsem nikdy nečetl, protože by mi ho do Kanady nepustili česky (v knihkupectví je v angličtině volně, ale kdyby ho našli celnici v kufru - a ještě v tom vydaní, jak vyšlo v Česku, tak je to kvalifikováno, jako propagace nacismu).

Tím, co jste tady uvedl, jste vzbudil můj zájem. Je to geniální.

I když v případě Rumsfelda bych spíše než o promyšlenosti hovořil o demenci.

12124

17.4.2003 1:35

RE: Učitelé a jejich žáci...

Jirka ji_bo (zavináč) yahoo (tečka) com 66.?.?.?

Reakce na 12124

>Mein Kampf jsem nikdy nečetl, protože by mi ho do Kanady
>nepustili česky (v knihkupectví je v angličtině volně, ale kdyby
>ho našli celníci v kufru - a ještě v tom vydání, jak vyšlo v
>Česku, tak je to kvalifikováno, jako propagace nacismu).

Zrovna to poslední české vydání je hodně odbyté (je plné chyb), takže není příliš čeho litovat. Jinak pokud se vám to nechce číst anglicky - což si vzhledem k zemi vašeho současného trvalého pobytu nedovedu příliš dobře vysvětlit - tak existuje snad ne až tak špatný slovenský překlad Romana Vyskočila z roku 2000 (http://www.svetovlada.host.sk/kampf.htm). Na internetu jsou pochopitelně dostupné pdf verze i v angličtině (http://www.3lliott.org/words/meinkampf.pdf) nebo v němčině (http://netgeist.com/media/meinkampf.pdf).

>Tím, co jste tady uvedl, jste vzbudil můj zájem. Je to geniální.

Já ale nejsem ten, kdo s tím původně přišel. [smích]

(Stačí se podívat na současnou titulní stránku Zvědavce do okénka "Chvilka k zamyšlení". Kdosi tam cituje Hitlerovy výroky o propagandě... [smích] Ono to zanedlouho zmizí, takže to pro zachování kontextu zkopíruju i sem: "Veškerá propaganda musí být tak populární a na takové intelektuální úrovni, že i ten nejhloupější z těch, vůči kterým je namířena, tomu musí rozumět... Prostřednictvím chytré a trvalé aplikace propagandy mohou být lidé zmanipulováni tak, aby chápali ráj jako peklo a rovněž obráceně: ten nejbídnější způsob života aby vnímali jako ráj."[mrknutí jedním okem]

Ale vážně: je zřejmé, že mnohé autorovy myšlenky byly už tenkrát - naneštěstí pro mnoho jeho tehdejších současníků - velmi dobře propracované a prakticky použitelné. I proto není dobré je dnes ignorovat - tím spíš, že od té doby se na nich dál pracovalo a pracuje. Například při pravidelném poslechu Bushových projevů (a výňatků z nich pečlivě vybíraných a dávkovaných třeba americkým NPR) se člověk stěží může ubránit velmi silnému pocitu, že minimálně formu a dikci už odněkud zná... (ale často i obsah, pouze s jinými slovy).

Pro zájemce přidávám odkaz na zajímavý archiv "Nazi and East German Propaganda" (http://www.calvin.edu/academic/cas/gpa/). Profesor Randall Bytwerk shromáždil velké množství materiálů z období nacismu a reálného socialismu v Německu. Samozřejmě se tedy detailně zabývá Goebbelsem (http://www.calvin.edu/academic/cas/gpa/goebmain.htm). Zmiňuje ale i zajímavou knihu "Propaganda: The Formation of Men's Attitudes" [http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0394718747/], kterou napsal Jacques Ellul (který je asi více známý svými pesimistickými úvahami o technologickém pokroku, tj. zejména svou knihou "The Technological Society" [http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0394703901/]).

>I když v prípadě Rumsfelda bych spíše než o promyšlenosti hovořil
>o demenci.

Nemyslím si. Rumsfeld na tom ani ve svém věku není nijak intelektuálně špatně. A asi ani nikdy nebyl (viz třeba jeho text z roku 1995, http://www.heartland.org/Rumsfeld.pdf).

12212

16.4.2003 9:27

Z básní Donalda Rumsfelda

Lock 195.?.?.?

Pozoruhodné!
Z básní D.R. na mě dýchl duch permanetních jinotajů. Básnický obsah a formu nehodnotím (není celkem co [mrknutí jedním okem]. Že by pan Rumsfeld trpěl paranoidně-konspirativním bludem? Nebo občasnou niternou frustrací z toho, že co se zdá být paranoidně-konspirativní, je realitou? To nevíme... ale obojí nemá dobré důsledky, jde-li o jedince, který má takořka globální moc.

12109

16.4.2003 13:36

:)

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Tak tohle je,
vazne to je,
zda se mi, ze to vskutku je,
dobre...
to je!

Pan Donald zajiste vi,
on to vi,
ze mozna nevi,
ze je velky basnik,
nevi ze to vi!

Ty verse vzletne jsou,
vazne jsou, vskutku,
vzletne jsou,
a mou dusi rvou
jako...
chlupy na prsou...
Ou!

Nemuzu
uz
psat!
Musim
se
furt
smat!

Amen!

12123

16.4.2003 14:29

RE: :)

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 12123

Pamatujte, že Rumsfeld je jenom typickým představitelem z Bushova panoptika zrud. V tom jeho kruhu kromě Colina Powella nikdo není schopen vyslovit souvislou větu.

Bush sám je možná ještě horší řečník.

A tyhle kreatury drží prst na spouští jaderných zbraní a rozhodují o našem bytí či nebytí. [pláč]

12129

16.4.2003 17:09

RE: :)

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 12129

>Pamatujte, že Rumsfeld je jenom typickým představitelem z Bushova
>panoptika zrud. V tom jeho kruhu kromě Colina Powella nikdo není
>schopen vyslovit souvislou větu.

>
>Bush sám je možná ještě horší řečník.
>
>A tyhle kreatury drží prst na spouští jaderných zbraní a
>rozhodují o našem bytí či nebytí. [pláč]

ted zrovna procitam stare casopisy Zapisnik, od roku 1960 do roku 1963 a vidim, ze vyrazy hodnotici predstavitelu Statu se od te doby ani tak nezmenily.

12142

16.4.2003 18:53

RE: :)

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 12129

>Bush sám je možná ještě horší řečník.

Nekde jsem cetl (a zda se to pravdepodobne), ze vzhledem k tomu, ze je Bush dislektik, tak nedokaze poradne cist text z teleprompteru (nebo jak se to zarizeni jmenuje) a proto je dosti mozne, ze pouziva naslouchatko a jen opakuje text, ktery mu nekdo radiove diktuje. Tomu by nasvedcoval i styl jeho reci: 4 slova, pauza, 4 slova, pauza...

Pro pobaveni:
Par urcite ne probushovsky naladenych lingvistu delalo pruzkum, kdy zkoumali jeho rec, fraze ktere pouziva atd. a dosli k tomu, ze ma IQ 91, coz je o 4 body mene, nez ma nejinteligentnejsi opice - opice Koko. To velice pobavilo meho mladsiho bratra, ktery se nemohl udrzet smichem nad tim, ze Bush je druha nejinteligentnejsi opice na svete. [smích]
(Myslim, ze jsem to cetl kdysi v magazinu MF DNES)

12153

16.4.2003 20:04

RE: :)

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 12153

Bush sve projevy necte, jako jeden z mala politiku pouziva pouze bodu, kterych se ma drzet, proto jeho projevy vypadaji trhane.

12169

16.4.2003 20:09

RE: :)

Brnak 68.?.?.?

Reakce na 12153

To je moc fajn, ze tak malo dovede pobavit Vaseho mladsiho bratra. Ale Buh vas ma vsechny rad.

12172

16.4.2003 13:55

Z básní Donalda Rumsfelda

yomax yomax (zavináč) centrum (tečka) sk 209.?.?.?

ja chcem akurat ten hasis co p. rumsfeld huli!!!uz dlhsie mam podozrenie ze vsetci tito mocni papalasi ficia na dakich paradnich odrodach marjany alebo este dacom inom!!staci sa pozret na tie rozhodnutia co konaju!!!! a nasa vlada na tom asi fici tiez!

12125

16.4.2003 19:41

Opat off topic,

Rado 24.?.?.?

sorry, ale toto ma dorazilo:
Perle ohlasil koniec OSN: http://spravy.markiza.sk/?type=clanok&id=32255

Musim uznat, ze ten Perle je doslova argumentacny artista. Ale asi ma s tym padom OSN pravdu. Amici predsa na tom uz dlho pracuju.

12164

16.4.2003 19:47

Z básní Donalda Rumsfelda

vera 213.?.?.?

Vezmem do prenajmu malu utulnu planetu, podla moznosti deratizovanu, debushovanu a derumsfeldovanu.

12166

16.4.2003 21:06

pane Stwora,

VPI squawbum (zavináč) hotmail (tečka) com 152.?.?.?

kdyz uz chcete, aby vam bulici za vasi propagandu platili, tak byste mel mit alespon trochu soudnosti a prestat vydavat kdejakou kachnu ci zert, za pravdu, jak se to na povrchni pohled jevi simpletonum vaseho vyznani. To jste se nepoucil ze svych kopancu napr. citovani "The Onion" jako zdroje zprav, japonske pruhledne sukne, Stella Awards a mnohe dalsi o nichz asi ani nevim?

Chapu, ze vetsina vasich ctenaru skrzeva spiknuti svetoveho zidovstva a emeryckych fasistu ztratila schopnost mysleni, ale vy jako zarivy majak politicke nekorektnosti a neobycejne naivni blbosti snoubene s podivuhodnou nenavisti, jste si aspon mohl precist ten clanek v originale poradne.

Ja vam to vysvetlovat nebudu, zkuste si to rozsifrovat z prilozeneho citatu z komentaru pod originalnim clankem:

"Any statements taken out of context sound absurd. If thats the best you can do, (copy and paste from official transcripts),grasping @ humor, you are lazy and unprofessional".

BTW Rummymu nemuzu prijit na jmeno, ale po cteni vasich clanku jsem v pokuseni si koupit jeho plakat a povesit si ho nad postel.

12183

17.4.2003 1:13

RE: pane Stwora,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 12183

Milý VPI,

když už chcete zpoza buku kritizovat, napište na původní zdroj a stěžujte si tam. A další stížnost směrujte na kuro5hin, kde také vyšel "výbor" z Rumsfeldovy poezie. U obou se rovněž nezapomeňte zmínit o možném anti-semitismu.

A pak si přečtěte komentáře - ty anglické za oběma články. Necitujte tady jeden, který prezentujete jako většinu. Většina komentářů je totiž laděna opačně. A nakonec - netvařte se, že jste bůhví jak objektivní (rummymu nemůžu přijít na jméno...). Nejste.

12207

17.4.2003 1:38

Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,

VPI squawbum (zavináč) hotmail (tečka) com 152.?.?.?

Reakce na 12207

aby se vam rozsvitilo a rozeznal jste satiru [velký smích] [velký smích].

Proc bych si mel stezovat na slate nebo kdekoliv jinde. Ze clanku na slate se inteligentni ctenar dovtipi, ze ten chaby pokus o humor je stvoren sestavenim vzajemne nesouvisejicich utrzku z rozlicnych prohlaseni ministra obrany. Z vaseho prekladu plyne, ze D.R. sklada uchylne basne - zeptejte se svych nohsledu, jak to oni chapou.

Komentar prikladam nikoliv jako nazor vetsiny (to bych to tam napsal), ale jako pomucku pro mentalne handikapovane pozirace vasi ideologie, aby porozumeli tomu jak basne vznikly.

A kritizovani na cenzorovanych forech je "zpoza buku" [zmaten] [zmaten] Pokud mne v ramci vasi verze demokraticke debaty neodstrihnete, budu si stezovat kde budu chtit a protoze se mi nelibi vase nazory, budu si stezovat u vas at se schovavate za slate, kuro5hin nebo koho chcete, hrdino.

Ja se netvarim nijak - svou nechut k vasim debilitam nijak neskryvam a Rummymu nemohu prejit na jmeno. A blbci me rozcilujou.

12213

17.4.2003 2:23

RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 12213

>Proc bych si mel stezovat na slate nebo kdekoliv jinde. Ze clanku
>na slate se inteligentni ctenar dovtipi, ze ten chaby pokus o
>humor je stvoren sestavenim vzajemne nesouvisejicich utrzku z
>rozlicnych prohlaseni ministra obrany.

Nedovtípil jsem se. Místo toho, čtu na slate.com: The poems that follow are the exact words of the defense secretary, as taken from the official transcripts on the Defense Department Web site.

Prosím čtenáře znající anglicky, aby si klikli na původní článek http://slate.msn.com/id/2081042/ a rozhodli, na kolik jsem se ve svém překladu odchýlil od původního mínění článku.

12219

17.4.2003 2:33

:-D :-D :-D :-D

VPI squawbum (zavináč) hotmail (tečka) com 152.?.?.?

Reakce na 12219

Vsak jsem taky napsal "inteligentni ctenar" a pro vas jsem tam dal ten komentar.

Jdete se podivat jestli nebydlite blizko nejake konirny, ja koncim.

12220

17.4.2003 3:20

RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 212.?.?.?

Reakce na 12219

Ono je asi problem v tom, ze doslovny preklad slov nemusi byt vzdy zhodny s doslovnym prekladom vyznamov. Na druhej strane je to joke na prvy pohlad, takze by to malo byt v kategorii humor a nie komentare [smích]

12224

17.4.2003 5:53

RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 12224

>Ono je asi problem v tom, ze doslovny preklad slov nemusi byt
>vzdy zhodny s doslovnym prekladom vyznamov.

To tedy nemusí. Ale neodpovídáte na mou otázku. Odchýlil jsem se od původního mínění článku? Nepochopil jsem myšlenku? Je ten článek o něčem jiném?

>Na druhej strane je
>to joke na prvy pohlad, takze by to malo byt v kategorii humor a
>nie komentare [smích]

Ano, to by se mi dalo vytknout. Máte pravdu.

12234

17.4.2003 12:54

RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 212.?.?.?

Reakce na 12234

Prelozili ste exact words ako presne citacie, co sa sice asi da tak prelozit, ale zvadza to k tomu, ze Rumsfeld vazne sklada basnicky a tie zverejnuje. Samozrejme nehovorim, ze ste clanok skreslil, avsak ja sam tu mam problem, ze ked napisem po slovensky vetu, v ktorej sa vujadrim mozno komplikovanejsie, pretoze to tak mam rad, stavam sa nepochopenym vo vyzname, v akom som to myslel a to pisem jazykom vacsine cechom pomerne blizkym. Povedal by som, ze jemne nuansy naznakov v anglickm jazyku sa mozu lahko vytratit i sebelepsim prekladom, preto by mozno nebolo zle pridavat vysvetlenie k problematike, pre tych ludi, ktorym nestaci hyperlink na povodny zdroj.
Je to lepsia odpoved [smích] ?

12247

17.4.2003 14:40

RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 12247

>Prelozili ste exact words ako presne citacie, co sa sice asi da
>tak prelozit, ale zvadza to k tomu, ze Rumsfeld vazne sklada
>basnicky a tie zverejnuje.

Ale božinku, tohle mi vyčítáte? To chcete, abych před každou srandou napsal POZOR, TEĎ PŘIJDE SRANDA? Nebo POZOR LIDI, RUMSFELD VE SKUTEČNOSTI BÁSNIČKY NEPÍŠE? Vždyť by to byla urážka českých a slovenských čtenářů.

Jak říkám, jediné, co mi můžete snad vyčíst, je to, že jsem to nedal do kategorie humoru. A víte proč ne? Protože to ve skutečnosti žádná sranda není. Rumsfeld není žádný šašek a to, co říkal, neříkal proto, aby pobavil. Je nesmírně mocný. Pokud takový člověk chrlí takové hlouposti, mohou za tím být dva důvody: Buď je hloupý nebo mazaný. Osobně si myslím, že to druhé. V každém případě je to na pováženou.

Měli bychom poslouchat. A přemýšlet. A ne se tomu jenom smát. K smíchu to totiž ve skutečnosti ani příliš není.

12261

17.4.2003 15:05

RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 212.?.?.?

Reakce na 12261

Ale božinku, tohle mi vyčítáte? To chcete, abych před každou srandou napsal POZOR, TEĎ PŘIJDE SRANDA? Nebo POZOR LIDI, RUMSFELD VE SKUTEČNOSTI BÁSNIČKY NEPÍŠE? Vždyť by to byla urážka českých a slovenských čtenářů.
-------------------------------------------------------------------
Samozrejme nehovorim, ze ste clanok skreslil, avsak ja sam tu mam problem, ze ked napisem po slovensky vetu, v ktorej sa vujadrim mozno komplikovanejsie, pretoze to tak mam rad, stavam sa nepochopenym vo vyzname, v akom som to myslel a to pisem jazykom vacsine cechom pomerne blizkym.

Měli bychom poslouchat.
-----------------------
A citat, nech vam nemusim odpovedat dokola to iste.

Uznajte ze v jazyku su niektore veci, ktore su tazsie zrozumitelne, napriklad:

Ale božinku, tohle mi vyčítáte?

Vycitam ja osobne? Alebo vam to vicitaju viaceri a pisete len do repliky pre mna? Ja osobne vam to nevycitam, len vam hovorim, co by vam vycitane eventualne mohlo byt. Uz rozumiete, v com mozu vznikat nejasnosti?

Protože to ve skutečnosti žádná sranda není
--------------------------------------------
vola sa to politicka satira. to zlikvidovalo Jana Slotu, ak viete, kto to je. A velmi, velmi to pomohlo pri oslabeni vplyvu Vladimira Meciara. Je to daleko lepsia vec nez prazdne reci o tom, aky je stary Rumsfeld zly clovek. (To je napokon uplne jedno, ci je dobry alebo zly. Clovek by mal byt hodnoteny podla cinov, nie podla umyslov.)

K smíchu to totiž ve skutečnosti ani příliš není.
-------------------------------------------------
Mylite sa, je to na smiech.

12266

17.4.2003 3:33

Z básní Donalda Rumsfelda

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 212.?.?.?

pre tych, co sa chcu s Rumsfeldom pobavit, tu je odkaz na oficialny simulator Rumsfelda:

http://codeback.com/Rumsfeld01.aspx?EditQuestion=Is+the+end+nigh%3F&SubmitQuestion=Ask

12227

17.4.2003 13:55

Neco o Francii

Vladimir Pospisil 199.?.?.?

Adieu to France?


National Post


Thursday, April 17, 2003
ADVERTISEMENT


Monday morning, on a popular Sydney radio program, John Howard, the Australian Prime Minister, argued for revocation of France's status as a permanent member of the United Nations Security Council. He asserted that France's veto-bearing membership "distorts" the Council. "If you were starting it all over again," France would have no case to be included. Mr. Howard candidly added that France is only a permanent member now "because it was a global power at the end of World War II." It would be worth seconding Mr. Howard's suggestion just for the sheer fun of watching 60 million smug Frenchmen -- a third of who were openly rooting for Saddam Hussein's forces to defeat the Anglo-American coalition -- contort in fits of nationalistic apoplexy. But his proposal raises a larger issue: What is to be done with the UN in general and the Security Council in particular, now that both have proven themselves so disastrously wrong (for the umpteenth time) on Iraq?

Three weeks ago, we admitted we saw no harm in winding down the international debating society. Aside from a few worthwhile agencies, the UN accomplishes very little of consequence. Especially since the end of the Cold War, it has been little more than a festival of anti-capitalism, anti-Americanism, deconstructionism and revisionist history. But as we also conceded at the time, "There is little chance the United Nations will actually be formally dismantled any time soon." So how can the Security Council be made more relevant? Mr. Howard, as have many before him, suggests expanding its membership from 15 to somewhere over 20, and creating three levels of membership. At present there are five permanent, veto-wielding members -- the United States, Russia, China, Britain and France -- and 10 non-permanent members, representing the world's various regions, who rotate through the Council. Many UN reformers have proposed adding one new permanent, non-veto member from each of Asia, Africa and South America -- India, Nigeria and Brazil are often mentioned as contenders -- as well as two from the industrialized world, usually Japan and Germany. Canada's name used to come up, but almost never does now. We no longer possess the economic, military or diplomatic power to rank.

Expanding the Council, though, seems an exercise in futility. More chefs would merely produce a thicker stew, not necessarily a more satisfying one. India's inclusion would provoke at least Pakistan, and more likely the wider Muslim world. Nigeria is one of the most repressive regimes in Africa, and thus the world. Its inclusion would defeat the purpose of reform. The Security Council needs fewer apologists for tyranny, not more. And Brazil flickers in and out of insolvency. Adding more members to the Council would raise the risk that obstructionist voting blocs could be formed on nearly every issue. The UN's ability to react to security cris

12252

17.4.2003 18:46

Je to jasny...

Helios 212.?.?.?

Dunald Rumsfeld je Vogon!

12269

17.4.2003 22:11

RE: Je to jasny...

Rado 24.?.?.?

Reakce na 12269

[smích] Vogonska poezia je lubozvucnejsia:

Oh freddled gruntbuggly thy micturations are to me
As plurdled gabbleblotchits on a lurgid bee.
Groop I implore thee my foonting turlingdromes.
And hooptiously drangle me with crinkly bindlewurdles,
Or I will rend thee in the gobberwarts with my blurglecruncheon,
see if I don't!
- Prostetnic Vogon Jeltz

Kam sa hrabe Rumsfeld.

Pre milovnikov vogonskej poezie tu mam linku na "Vogon Poetry Archive": http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/alabaster/A700688

12278

17.4.2003 19:07

pane Stwora,

VPI squawbum (zavináč) hotmail (tečka) com 152.?.?.?

mezi aktivity, ktere vam vytykam, umyslne lhani nepatri. Zatim.

Odpovezte mi tedy po pravde na nasledujici otazku:

Kdyz jste poprve precetl clanek na slate a rozhodl jste se ho prelozit, jaky byl vas nazor na puvod Rumsfeldovych basni?

12270

17.4.2003 20:10

RE: pane Stwora,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 12270

>Kdyz jste poprve precetl clanek na slate a rozhodl jste se
>ho prelozit, jaky byl vas nazor na puvod Rumsfeldovych basni?

Jaký by měl být? Já jsem to poprvé četl na kuro5hin. Včetně komentářů asi stovky lidí. Teprve pak jsem si přečetl původní článek na slate.com. V té době už jsem věděl dost přesně o co jde. Nemyslím si, že bych ubral svým překladem autentičnosti nebo změnil původní smysl článku. Zatím jste mi to nikdo nedokázali, ba dokonce jste se o to ani nepokusili (nepočítám-li váš prvotní útok).

Především nejde o žádné skutečné básně. Jsou to očividně přesně zaznamenaná Rumsfledova slova, kterými odpovídá na otázky novinářů. Jistěže ty tzv. básně neobsahují celý jeho monolog od A až do Z. Ale to není ani důležité. Ty "básně" ukazují něco jiného: totiž to, že on odpovídat ve skutečnosti nechce nebo neumí. Že mlží a "proplétá se ven", přesně jak to napsal původní autor. Celé ty tiskovky, tzv. briefings Bílého domu, ve kterých by politici měli vzdorovat palbě novinářů, jsou divadlem. Šaškárnou. Fraškou. Buď zástupci Bílého domu předem vědí, kdo se co bude a kdy (v případě Bushe), nebo neodpovídají vůbec a jenom mlží (v případě Rumsfelda).

A to je ovšem na pováženou. Zasmát se tomu můžete jenom v první chvíli.

12273

17.4.2003 20:39

RE: pane Stwora,

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 212.?.?.?

Reakce na 12273

-Kdyz jste poprve precetl clanek na slate a rozhodl jste se ho prelozit, jaky byl vas nazor na puvod Rumsfeldovych basni?
-Jaký by měl být? Já jsem to poprvé četl na kuro5hin. Včetně komentářů asi stovky lidí. Teprve pak jsem si přečetl původní článek na slate.com. V té době už jsem věděl dost přesně o co jde. Nemyslím si, že bych ubral svým překladem autentičnosti nebo změnil původní smysl článku. Zatím jste mi to nikdo nedokázali, ba dokonce jste se o to ani nepokusili (nepočítám-li váš prvotní útok).

------------------------------------------------------------------
Tiez nie ste zrovna priamy v odpovediach [smích]

Vsak nesekajte formu, priznajte, ze ste si myslel, ze Rumsfeld je uchylny recitator. [mrknutí jedním okem] On na to skutocne aj vyzera [mrknutí jedním okem]
Vsak na tom nic nie je. To sa moze stat kazdemu a ked sa to vam stane raz za rok, tak to nie je ziadne znevazenie.

12274

18.4.2003 1:51

panu Stworovi,

VPI squawbum (zavináč) hotmail (tečka) com 152.?.?.?

Reakce na 12274

se to ale stava tak jednou do mesice a pri konfrontaci fakty:

bud fakta ignoruje a prispevek nepusti

mlzi, mlzi a jeste vice mlzi, jako v tomto pripade, kdy odpovida na primou otazku vyhybavou otazkou a ublizene se schovava za sukne kuro5hinu

v ridkych pripadech, kdy je ostuda prilis velika, ci se jedna o malichernost jako pravopisne otazky, s predstiranou skromnosti prijima opravy, aby vypadal jako reasonable person. He he !!

Mate zajimave a inteligentni komentare pane Grahame, zkuste se podivat na tu stranku, jez tu nekdo nedavno postoval. Ma to neco spolecneho s koupelnovym zarizenim. Pan Stwora tu z ni otiskl nejmene jeden clanek, aniz by uvedl zdroj - uvedl jmeno autora, ale ten si vyslovne pral i uvedeni website.>-Kdyz jste poprve precetl clanek na slate a rozhodl jste se ho
>prelozit, jaky byl vas nazor na puvod Rumsfeldovych basni?

>-Jaký by měl být? Já jsem to poprvé četl na kuro5hin. Včetně
>komentářů asi stovky lidí. Teprve pak jsem si přečetl původní
>článek na slate.com. V té době už jsem věděl dost přesně o co
>jde. Nemyslím si, že bych ubral svým překladem autentičnosti nebo
>změnil původní smysl článku. Zatím jste mi to nikdo nedokázali,
>ba dokonce jste se o to ani nepokusili (nepočítám-li váš prvotní
>útok).

>
>----------------------------------------------------------------
>--

>Tiez nie ste zrovna priamy v odpovediach [smích]
>
>Vsak nesekajte formu, priznajte, ze ste si myslel, ze Rumsfeld je
>uchylny recitator. [mrknutí jedním okem] On na to skutocne aj vyzera [mrknutí jedním okem]

>Vsak na tom nic nie je. To sa moze stat kazdemu a ked sa to vam
>stane raz za rok, tak to nie je ziadne znevazenie.

12288

18.4.2003 16:06

Z básní Donalda Rumsfelda

Honza 64.?.?.?

Vladimire knihu Mein Kampf si muzete vypujcit v kterekoliv knihovne v Toronte. Jestlize knihu vase knihovna zrova nema -objednaji vam knihu z nejblizsich knihoven ktere ji zrovna maji, staci si o to rict, dokonce vam knihu sami do vasi knihovny dovezou. Nas kluk chodi do desate tridy, probirali druhou svetovou valku a byli jsme s manzelkou prekvapeni, ze ucitel vsem zakum doporucil, aby si Mein Kampf precetli a potom to ve tride probirali, debatovali o valce a nasledcich valky. Precetl jsem si Mein Kampf taky. Nacistu to ze mne neudelalo. Kdyz uz neco odsuzuji mel bych vedet co odsuzuji. Valka je vul.

12319

23.4.2003 4:45

Z básní Donalda Rumsfelda

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Ono cist a necist Mein Kampf neni tak dulezite ,jako se kouknout na obdobi pred napsanim Mein Kampf a ovsem i na autora a jeho zivotni cestu ,potom je treba cist tuto knihu ,aby jeden pochopil,v jake dobe byla napsana a co ji ovlivnovalo,mnozi kritisuji Protokoly ,ale mnozi se vubec nezamysli a ani nemuzou ,nebot nemaji svetovy prehled ,jak se veci maji ,aby mohli posoudit nakolik se veci psane v Protokolech zkutecne vyplnily ,tak ,jak i lide ctou Noster Damus a pritom nemaji o svetovem deni a historii zadnou paru.
Rumsfeld se chce ze sveho postaveni stat panem sveta pomoci goimskych Americanu ve prospech Israelu a neni sam ,kteri delaji v americkych sluzbach pro tento stat,to je to ,cemu chtel Hitler zabranit aby se Nemecko nestalo vasalem zidu,kteri se vsude po svete zenou do nejprednejsich fukci staniho aparatu atak ovlivnujiosud tohoto naroda.Americane zaplatili statu Israel vice jak 100 billionu dolaru a plati stale a Israel je s touto pomoci vyzbrojen po zuby ,tak ,ze se i mnozi Americane boji,abys e jednouobratil proti Americe,coz vystihl Ostrovsky,kde pripomenul plany MOssadu na atentat Nixona,za co? Ze odmitl platit stat Israel!!! Zide dostavaji tyto penize terrorismem z kapes americkych poplatniku a obratem je investuji zpet do Ameriky a tak za penize "hloupich "krestanu" dobivaji ,cim dal ,tim vic z krestanskeho obchodu a utvareji vetsi a vetsi zadluzenost u zidovskych bank v Americe,nebot ,tak zvana reservni banka ,je seskupeni zidovskych soukromych bank,tudiz Americane si rezou vetev na ktere sedi za zvastni penize a tak slova Arial Sharona pronesena bezestudu pred novinari 3 Octobra 2001 ,ze Amerika jsme my -zide ,je zcela na miste a jeho zastupce a poradce dodal,my-zide chcem valku,tak at Amerika dela co chce ,tak valku bude mit!!!
Zionisti v jakekoliv funkci jsou hnacim motorem zidu na ceste k jedne svetove vlady a rikaji to v mnohych clancich zcela verejne,proc ne ,kdyz Goimy ,ctou jen posledni sportovni stranku a nebo koukaji jen a jen na fotbalove zapasy v TV a dal uz se nedostanou ve svem mysleni.Za komunismu se vsude v dobe hlasovani automaticky zvedla ruka ,aniz by kdo vedel proc,tak tento system demokracie se ted zavadi celosvetove a staci se podivat na rozhodovani Spolecnosti Narodu ,kteri nedochazejiz adnych koncu ,tam ,kde to nepodporuje stat Israel.

12604

Příspěvků: 34

16.04. 05:37 Robert Nohejl  Z básní Donalda Rumsfelda
16.04. 06:51 Jirka  Učitelé a jejich žáci...
16.04. 13:40 Vladimír Stwora  RE: Učitelé a jejich žáci...
17.04. 01:35 Jirka  RE: Učitelé a jejich žáci...
16.04. 09:27 Lock  Z básní Donalda Rumsfelda
16.04. 13:36 Jan Jansky  :)
16.04. 14:29 Vladimír Stwora  RE: :)
16.04. 17:09 zdenek  RE: :)
16.04. 18:53 Jan Jansky  RE: :)
16.04. 20:04 zdenek  RE: :)
16.04. 20:09 Brnak  RE: :)
16.04. 13:55 yomax  Z básní Donalda Rumsfelda
16.04. 19:41 Rado  Opat off topic,
16.04. 19:47 vera  Z básní Donalda Rumsfelda
16.04. 21:06 VPI  pane Stwora,
17.04. 01:13 Vladimír Stwora  RE: pane Stwora,
17.04. 01:38 VPI  Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,
17.04. 02:23 Vladimír Stwora  RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,
17.04. 02:33 VPI  :-D :-D :-D :-D
17.04. 03:20 Graham Murt  RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,
17.04. 05:53 Vladimír Stwora  RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,
17.04. 12:54 Graham Murt  RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,
17.04. 14:40 Vladimír Stwora  RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,
17.04. 15:05 Graham Murt  RE: Vas do ty hlavy snad musi kopnout kun,
17.04. 03:33 Graham Murt  Z básní Donalda Rumsfelda
17.04. 13:55 Vladimir Pospisil  Neco o Francii
17.04. 18:46 Helios  Je to jasny...
17.04. 22:11 Rado  RE: Je to jasny...
17.04. 19:07 VPI  pane Stwora,
17.04. 20:10 Vladimír Stwora  RE: pane Stwora,
17.04. 20:39 Graham Murt  RE: pane Stwora,
18.04. 01:51 VPI  panu Stworovi,
18.04. 16:06 Honza  Z básní Donalda Rumsfelda
23.04. 04:45 Robert Nohejl  Z básní Donalda Rumsfelda

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 098 547,41 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 046