Diskuze k článku

Změna čísla účtu

Příspěvků 12

11.6.2013 6:58

Co zlé EURo?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Doporučoval jsem Vám ve FIO otevřít i EURoúčet. Pro bratry Slováky a Zvědavce s účty ve zlé EuroZóně.
Pokud ALE otevřete účet FIO z Čech, budete za každou připsanou platbu v EUR platit 1 EUR. Pokud byste zajel otevřít účet do FIO pobočky na Slovensku, měl byste každou příchozí platbu jak v EUR, tak v korunách ZDARMA.
Je to detail, ale v případě plateb ze SK i zlé Eurozóny by Vám ušetřil až stovky EUR ročně[smích]
Akceptuji, že jste si vymínil, že nesmím finančně přispívat. Abych nezapleveloval diskusi „neužitečnými a rozumobtěžujícími příspěvky".Přesto je mi líto, že jste opět udělal podpisem pod smlouvu ve FIO v ČR velkou chybu. FIO Vám zřídí buď účet z ČR nebo ze SK. Vše je jinak NAPROSTO STEJNÉ =NULA za CZK platební styk, internet banking v češtině atd.
Až na NULA poplatky za příchozí EUR platby! Další účet Vám nyní FIO v SK už neotevře! Musel byste nyní nastrčit další fyzickou osobu!

291121

11.6.2013 11:05

RE: Co zlé EURo?

kavol 209.?.?.?

Reakce na 291121

> Pokud ALE otevřete účet FIO z Čech, budete za každou
> připsanou platbu v EUR platit 1 EUR.

můžu se zeptat, z čeho tato informace vychází?

vzhledem k tomu, že to není v účetnictví, předpokládám, že jde o osobní účet, a u toho se píše:

"Příchozí a odchozí platby mezi ČR a SR v EUR - zdarma"

platby TARGET2 jsou sice narozdíl od slovenského účtu zpoplatněny tím 1€, ale otázkou jest, kolik je v eurozóně mimo Slovensko přispěvatelů, zda se to vyplatí, neb slovenský účet má, co do poplatků, jiné nevýhody, jako například poplatky za platební karty, zejména:

Výber hotovosti z ostatných ATM v zahraničí - 2% z vyberanej sumy, min. 5,97 €

291139

11.6.2013 12:59

RE: Co zlé EURo?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 291139

Pan Editor si vytvořil účet ve FIO jako espévéčko pro účel zlevnění nákladů.
Takže logickým vyústěním by mělo být annulování i nákladů za připsané platby ze zlé EuroZóny. Pokud totiž otevře nyní na v Česku založenou smlouvu i účet v EUR - a Mikin a banda z LehoŽumpy ho budou chtít vytoonnelovat, zašlou mu ze zlé EuroZóny z více účtů pár zlých eurocentů - a pan Editor za každou připsanou platbu zaplatí cca 26 CZK[pláč]
Navíc, většina Čechů schopných a ochotných za Zvědavec platit, určitě cestuje do ciziny nebo tam ve zlé EuroZóně pracuje. Určitě by to bylo pro pana Editora motivující, když by věděl, že z každých 4 EUR (měsíční abonament ekvivalentu 100 CZK) nebude mít strženo 25% = tj. 1€ [pláč] A víc by na takové přispěvatele upřel své appely[smích]
Dodoručovali jsme mu s panem Kadlecem i BitCoin MiningPool - a BitCoin směnárny z EuroZóny mohou mít lepší kurzy, nežli via CZK[smích]
Milliony totož nevznikají jen z dobrých nápadů (Zvědavec), ale i z optimalizace nákladů (viz. nynější "reforma"[mrknutí jedním okem]...
Protože jde o espévéčko, není problém koruny posílat ZADARMO na stávající český účet ve stávajícím bankovním ústavě, ke kterému má pan Editor funkční DEBITku.
Navíc, smlouva uzavřená na Slovensku je příspěvkem bratrskému slovenskému národu a tamnímu teamu FIO - přeci jenom je nyní Slovensko více proslovanské (Kosovo), proruské, proEUropské a užívá si prosperity EURozóny i EURa. A rozhodnutími (nejen peněžními) se mají občas páchat dobré skutky.[smích]))
Btw. příspěvky často píši na smartfonu někde za běhu nebo často ještě zatepla v posteli - tak jsem to v prvotním příspěvku odbyl úspornou formou...[pláč]

291156

12.6.2013 12:27

RE: Co zlé EURo?

kavol 83.?.?.?

Reakce na 291156

> Mikin a banda z LehoŽumpy ho budou chtít vytoonnelovat,
> zašlou mu ze zlé EuroZóny z více účtů pár zlých eurocentů
> - a pan Editor za každou připsanou platbu zaplatí cca 26 CZK

tak jsem využil kontaktního formuláře na stránkách Fio, abych se zeptal, jak tento problém řeší, a dostalo se mi následující odpovědi, cituji komplet jen bez hlaviček mailu:


Váš problém byl označen za uzavřený.


Dobrý den, Vážený pane,

Pokud jste klientem Fio banky, a.s., v komunikaci s bankou doporučujeme Váš podnět, reklamaci, dotaz nebo problém zadávat prostřednictvím naší služby Fio servis přímo v aplikaci Fio internetbanking, kterou naleznete vpravo nahoře u odkazu "Odhlášení" (https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-fio_servis.cgi). Vašeho problému či dotazu se ujmou naši pracovníci klientské divize a budou jej řešit. Vývoj Vašeho problému (přijetí, předání, komentáře, vyřešení, apod.) můžete ve Fio servisu průběžně sledovat, což je výhoda oproti e-mailové komunikaci bez zpětné vazby. Prosím využívejte vždy této oficiální cesty pro komunikaci mezi Vámi a Fio bankou, a.s., namísto anonymní a neautorizované e-mailové komunikace. Děkujeme Vám za pochopení.

S pozdravem

Vladimír Palkoci
Fio banka, a.s.

291250

11.6.2013 10:54

příklady táhnou, nebo raději o vodě a víně?

kavol 209.?.?.?

ehm, když už, tak neslušel by Zvědavci spíše transparentní účet?

http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/bankovni-ucty/tr...

291138

11.6.2013 12:07

RE: příklady táhnou, nebo raději o vodě a víně?

Mareš 212.?.?.?

Reakce na 291138

Jsou lidi, co rádi podpoří dobrou věc, ale nechtějí to troubit do světa. Zvlášť někteří se specifickými a vzácně se vyskytujícími jmény, kteří by se blbě vyjímali v "seznamech neonacistů", co si vede ten spolek padlých holek v režii Nevěry Mydlimámové. [chechtot]

291147

11.6.2013 12:36

RE: příklady táhnou, nebo raději o vodě a víně?

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 291138

no, nevim. ne kazdy by musel byt nutne nadseny z toho ze je verejne videt jeho prispevek na zvedavce.

291154

12.6.2013 3:40

Proc platit ?

Petr2 88.?.?.?

Nektere clanky a diskuse jsou zde zajimave, ale takovych blogu je dnes na internetu spousta. A jsou vsechny zadarmo.
Velka cast informaci ze Zvedavce se navic objevi treba na OM nebo Tribun. Rovnez zadarmo a diskuse je tam necenzurovana. Tak proc platit zde?

291197

12.6.2013 10:13

RE: Proc platit ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 291197

Souhlas, že současný model zpoplatnění je lehce již out-of-date[pláč]
Pan Editor by měl přejít postupně na model, kdy by standardní čtenář měl např. přístup jen na články staré cca 3 měsíce. Kdo by chtěl do archivu, musel by být členem klubu Zvědavce. Stejně tak by jen člen klubu Zvědavce měl nějakou cestu ke kontaktu s dalšími členy Klubu.
Poplatek bych udělal jen 3 měsíční a roční. Pro sociální případy bych zavedl mining pool BitCoinu.
Přispěvatelům-membrům bych zavedl "hodnosti" podle délky přispívání, počtu příspěvků atd.
Postupně do Zvědavce dorůstají lidé, kteří v podobných systémech "seniorit" existují v moderní společnosti nebo zažili v jiných diskusních schematech. A budou se cítit "jako doma". Každý se rád pochlubí zlatou, platinovou či diamantovou kartou - i když nemusí adorovat naši Vrchnost (určenou nám KNIHOU) či její Shabes/GOJ/im.
Membership Zvědavce by se měl stát záležitosti "Veselou a Hravou". Za přestupky v diskusích by mohl pan Editor či censoři mít právo snižovat distinkce atd. Prostě zavést systém malusů a bonusů - a autocensura by zafungovala brzy sama a pan Editor by se nemusel s námi nehodnými tolik rozčilovat.
Tady vidím dobrou cestu, jak se zbavit věčného doprošování se jedné i druhé strany, vyhrožování, sváru atd.
Membership na Zvědavci by se měl zbavit ponurosti, protože pak láká jen velice negativně naladěné jedince - a mezi nimi hledat i Ty solventní a platby-chopné či ochotné, je velice těžké...
MoU

291223

12.6.2013 12:13

RE: Proc platit ?

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 291223

Pre osvieženie pamäte pán Stwora niečo takéto skúšal, dopadlo to katastrofálne, ďalšia vec je trocha schopnejší čitateľ dokáže vyhľadať anglické či ruské verzie článkov.

291248

12.6.2013 16:56

RE: Proc platit ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 291248

Oukej, ale co chcete dělat? Současný systém pana Editora stojí přespříliš péče a finančně ho nemůže nejen uspokojit, ale ani pokrýt nezbytné náklady na provoz. Upřímně - já bych na jeho místě už Zvědavec za současných poměrů a množení se dalších nezpoplatněných serverů s podobným zaměřením, na tak vysoké úrovni dále neredigoval. Ale je to jeho dítě a těžko se mu bude přetrhávat pupeční šňůra...
Pomalu odcházejí do zapomnění mohykáni, kteří Zvědavec komentovali - kteří neuměli ani použít link pro odkaz, byli líní dávat linky atd. atd.. Namísto nich nastupuje nová "technoidí" generace.
Každý projekt je dnes úspěšný a neúspěšný podle toho, JAK je CITOVANÝ v sociálních sítích. Zvědavec se pomalu ale jistě musí vynořit ze "zakázané zóny" do světa, kde se nikdo nebude stydět za to, že na Zvědavce dává odkaz.
Před pár desítkami měsíců Mikin & Co. z LehoŽumpy pořádali na Zvědavce a pana Editora hony na čarodejnice za to, co dnes vmetl do očí tupým a nevzdělaným Emeričanům pan Edward Snowden - a neodradil ho ani plat Jidášských 122 000 dolarů (2,4 milionu korun p.a.).
Impérium se hroutí - či velice rychle mění. Zvědavcových 6.000.000, útlak od Shabes/GOJ/im v Soudní Mafii jsou nyní již loňskými sněhy.
Je potřeba přenastavit "oplachtění" na nový směr větru, aby se yachta posouvala dál[smích] Stáhnout Pirátskou vlajku, vystavit atraktivní vlajkoslávu a být co nejvíce sexy mezi mnoha kocábkami, které již také z dříve bezpečných přístavů vypluli na rozčeřené - dříve konspirativní - moře.
MoU

291264

12.6.2013 10:48

Obcanske sdruzeni

mkadlec 89.?.?.?

Pane Stwora, podle mych informaci od 1.1.2014 prestane existovat pravni ramec pro obcanske sdruzeni, bude nahrazen spolkem. Ja se na toto tema v otazce vlastniho o. s. teprve musim sejit s pravnikem. Pry to neni jen otazka zmeny nazvu ale i nejaka ta agenda jako jine organy, jiny system zdaneni atd.

291229

Příspěvků: 12

11.06. 06:58 MoUdrostrak  Co zlé EURo?
11.06. 11:05 kavol  RE: Co zlé EURo?
11.06. 12:59 MoUdrostrak  RE: Co zlé EURo?
12.06. 12:27 kavol  RE: Co zlé EURo?
11.06. 10:54 kavol  příklady táhnou, nebo raději o vodě a víně?
11.06. 12:07 Mareš  RE: příklady táhnou, nebo raději o vodě a víně?
11.06. 12:36 mkadlec  RE: příklady táhnou, nebo raději o vodě a víně?
12.06. 03:40 Petr2  Proc platit ?
12.06. 10:13  RE: Proc platit ?
12.06. 12:13 Oracle  RE: Proc platit ?
12.06. 16:56  RE: Proc platit ?
12.06. 10:48 mkadlec  Obcanske sdruzeni

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 0

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 2

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
396 342,70 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 981