Diskuze k článku

Assad mluví, Rusko jedná

Příspěvků 13

23.5.2013 21:25

Jak to dopadne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

vojensky napadnout Syrii nelze,to by byl začatek vojny možna i svetove,bude asi naplanovanej totalni rozklad pomoci zabijaku ktere financuje držitel nobelove ceny miru Obama a poskoci Nato.
Rusko dodalo zbrane Syrii ktere zabranuji vojenskemu napadeni.je mne jen lito tech trpicich lidi,možna že se vše rozpadne i armada a to bude konec Syrie.

290131

24.5.2013 14:31

RE: Jak to dopadne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 290131

Ta světová válka bude, pokud by se Sýrie měla stát součástí protiruské koalice. Rusko nepřipustí rejdy NATO na tomto rozsáhlém teritoriu proti svému jižnímu křídlu. Ono NATO stejně nemůže proti Rusku hnout prstem, když ho má jako přibitý množstvím jaderných min z vlastních elektráren, bezbranných i proti klasickým náložím. USA jsou na tom vzhledem k celkovému zalidnění sice poněkud lépe než Evropa, ale převážně městská koncentrace obyvatel nedává ani tam žádnou naději na přežití jejich populace po jaderných úderech.

290148

24.5.2013 17:05

RE: Jak to dopadne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 152.?.?.?

Reakce na 290148

Videl jste nekdy posledni dobou mapu?
Rusko pomaha NATO v jeho rejdech v Afganistanu a Iraku, toleruje ho v Gruzii, Kazachstanu, vicemene i na Ukrajine. Jizni kridlo Ruska je jiz desitky let neubranitelne.

290154

24.5.2013 22:42

Rusko je vojensky zajištěno,jako nikdy nebylo!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 290154

Je také nutno podotknout, že za posledních 20 let se vojenské
řemeslo hodně změnilo.A málokdo z těch pisálků, co se zde předvádí, vůbec tuší, co dnes mají velmoci za "zbraně" v arzenálech!
Takže kecat nesmysly o tom, že je jižní křídlo Ruska neubránitelné, může pouze naprostý vojenský ignorant!
Dnes se válčí v kosmu,v biologii, psychotronice,kybernetice a v oblastech, o kterých nemáme možná ani tušení, že takové "zbraňové" prostředky vůbec existují!

290166

25.5.2013 0:11

RE: Rusko je vojensky zajištěno,jako nikdy nebylo!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 290166

vráť sa na zem...

290168

25.5.2013 0:39

RE: Rusko je vojensky zajištěno,jako nikdy nebylo!

Emil Robot 90.?.?.?

Reakce na 290166

No držme se "při zemi"a nepodléhejme příliš sci-fi z Holýúdu.
Ty rámcové konflikty,probíhající v omezeném rozsahu imrvére ve světě,nás přesvědčují o platnosti starého Suvorovova rčení i když trochu v přeneseném smyslu,že:"pulja dura,štyk moloděc",což značí,že v těch konfliktech omezeného rozsahu za posledních 20-ti letech má vždy konečné a hlavní slovo klasická pěchota a její kvalita.Letecká převaha je žádoucí,těžká technika taky,ale poslední slovo je vždy při obsazení a udržení území na pěšákovi.Bez toho,je vše k ničemu.V asymetrických konfliktech jako USA vs.Irák jde o něco jiného (vzhledem k naprosto rozdílným možnostem obou stran-např. využití GPS ze strany USA),než kdyby se do sebe zakously stejně vybavení protivníci např USA vs.Rusko,nebo USA vs.Čína,kteří jsou schopni jeden druhému ničit satelity a narušit tak užití vysoce sofistikovaných zbr.systémů. Nakonec by došlo zas na pěšáka.Zkušenost je taková,že v Iráku USA díky vyspělejší,modernější technice a naprosté letecké převaze a řízení pomocí GPS téměř beze ztrát zlikvidovaly veškerou obrněnou techniku (vzory50-70-tých let)Iráku.Pak ale začaly mít vážné ztráty,o kterých usmani neradi slyší,když jedna RPG za sto dolarů vyřídí M1ABRAMS za 6.000 000 dol.,kterých ztratily okolo 120.Zbytkům ohořelých osádek teď Pentagon uděluje mrdajle,platí vývoj "umělých elektronických údů"a Mudr Pomahač přišívá nové/recyklované obličeje.
To samé v Sýrii-dokud SAA bojovala jako s rovnocenným nepřítelem,měla velké ztráty a to hlavně na technice.Jakmile omezila používání těž.techniky jen k podpoře a přizpůsobila taktiku partyzánskému způsobu boje,slaví úspěchy.
V omezených konfliktech není absolutní technická převaha všelék.Záleží vždy na spoustě dalších faktorů viz Afghánistán.
K čemu jsou už 11 let paktu NATO "biologické,kybernetické,psychotronické zbraně",neviditelná letadla a všechna ta veteš,se kterou si tak rádi hrají generálové a zbrojaři, v Afghánistánu,to denně vidíme.Pasáci koz s AK,a s na lesklý kov odřenými,denně děsí dobyvatele i v Kábulu.
Samozřejmě,že existují i velice účinné konvenční prostředky odpovídající a využívající všechny výdobytky vědy a techniky,s obrovskou ničivou silou,ale ty naštěstí zatím jejich majitelé nepoužili,vzhledem k relativně malým bojištím a cílům.
Některé systémy "palby salvou",a taktické konvenční prostředky,kterými disponují Rusové a nemající na západě analogy,budí opravdu Hrůzu,ale jejich nasazení bohudík zatím nebylo zapotřebí,protože jsou schopny doslova vylidnit celé kraje.
Není to tak dlouho,co soudruhům z NATO Číňani předvedli,že by jim trochu pokory a slušnosti neškodilo,když jen tak s lakonickou poznámkou o nefunkčnosti,sestřelili svůj starý satelit.Čímž jim dali najevo,že by tak mohly dopadnout i jejich satelity a usmani v tancích a jiných válečných...Automaticky kráceno

290170

25.5.2013 0:35

RE: Jak to dopadne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 290154

> Jizni kridlo Ruska je jiz desitky let neubranitelne.
Gruzínsko - cez Kavkaz sa s technikou lezie dosť blbo, Rokský tunel majú rusi plne pod kontrolou a ostatné komunikácie v horských priesmykoch sú ideálnymi terčami pre priehradnú paľbu raketových systémov.
Kazachstan - šíre pláne, ale prístup z juhu opäť len cez hory. Na zabezpečenie nástupného priestoru by bolo potrebné prinajmenšom ešte zlomiť Irán.
Ukrajina - možno najlepší nástupný smer, ale dlhé komunikácie.

Pritom v prípade akéhokoľvek masívnejšieho vpádu do Ruska treba nevyhnutne počítať s jeho raketo-jadrovou odpoveďou, čo v prípade európskych členov NATO znamená najmenej 50 milionov, alebo skôr až ku 100 milionom mŕtvych už v prvé dni.
Je pritom veľmi málo pravdepodobné, že by sa pripravovaný úder podarilo utajiť a raketo-jadrové prostriedky zničiť napríklad masívnym leteckým a raketovým úderom.

290169

25.5.2013 11:55

RE: Jak to dopadne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 290169

Ono s tou Evropou je to ještě horší než zlé. Stačí zbourat po jednom, nebo dvou reaktorech v Anglii, Francii a ve Španělsku. Příroda a blackout z úprku obsluh těch ostatních, pak zařídí vše potřebné. Takže možná by to bylo 50 milionů, ale těch přeživších. Dá-li Bůh a nebylo-li by těch reaktorů pár desítek, nebo nedej Bože ještě k tomu něco megatunových pumiček. A ony své umí i ty "vakuové" aerosolové. NATO a "slavná" US ARMY je přímém střetu v koncích i s odhodlanými pasáky koz. On totiž žádný žoldnéř není ochoten za ty prachy skutečně mít místo sladkého života někde zapomenutý pomníček.

Při této příležitosti není od věci dát do souvislosti i ten incident v Anglii, kdy o zvrácenosti tamní společnosti vypovídá lkaní nad osudem žoldáka "osvědčeného jako kulometčíka", tedy jinými slovy při nevyhlášené válce masového vraha ve službách politiků, v konfliktech proti komusi na druhém konci světa. "Jak se do lesa volá...", nebo " nedělej jinému, čeho nechceš..." to jsou rčení osvědčená věky a kdo je nectí, pozná o čem jsou.

290198

25.5.2013 13:47

RE: Jak to dopadne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 290198

Izrael 3 krat bombardoval Syrii,ted ale dostaly rozkaz již nečekat
na prikaz,ale hned navadet na letadlo rakety,Ruske protiletadlove systemy jsou na špickove urovni ale potrebuji dobrou a kvalifikovanou obsluhu,jinak jsou k ničemu,doufam že to Syrane zvladnou.Jinak pry jsou taky rozmisteny par osadek v Syrii a Iranu
kde jsou rusky specialiste a ty tam maji pozemni verzi Moskitu i s jadernou hlavici,kdyby začal Izrael nebo kdokoli jinej bobardovat Syrii tak tahle hlavice muže skončit v Tel Avivu.Pak by Izrael vše co ma odpalil na Evropu,tak se již par lidi i Izraelu takhle vyjadrilo,tomu by mohlo pak zabranit jenom Rusko,kdy by aktivovalo velice utajeny systemy,treba kosmosfery ktere by levitovali nad Izraelem a nicili všechni strely hned po odpaleni.

290204

25.5.2013 15:49

RE: Jak to dopadne

Emil Robot 90.?.?.?

Reakce na 290204

V souvislosti s těmi "kosmosféry"jsem si vzpomněl na to,že někdy na počátku 60 let za teoretické rozvinutí kvantové teorie a teorie relativity dostali dva Rusové a jeden Američan Nobelovu cenu.Tito dva sovětští vědci se potom věnovali v rámci státního tajného úkolu výzkumu praktického využití laseru pro použití jako komponentu PRO.Na přelomu 70/80.let měli ve výzkumném středisku v Kazachstánu již sestrojený takový laser,který byl schopen zlikvidovat letadlo.V polovině 80.let,přešli na nikoli el.proudem dotované lasery,ale na systém využití výbuchu trhaviny,jejíž energii mohli na okamžik využít,ta ale na rozdíl el.energie,byla asi 2000xvětší,jinak by laser musely zásobovat všechny elektrárny světa,aby měly stejný výkon.To zařízení se podobalo camentářské peci s bunkrem na jednom jeho konci.
USmanům v čele s Raeganem to nedalo spát a když se snažili z nebohého raketoplánu Challangeru,který zůstal kvůli tomu po několik dnů na oběžné dráze a dělal snímky onoho výzk.střediska,sověti jim "posvítili"nějakým takovým udělátkem a raketoplán zůstal několik dní bez spojení s Houstonem,což USmany vyděsilo a oficiálně dipl.nótou u Rusů protestovali.Nad celým ruským výzkumným projektem držel ruku min.obrany Ustinov,jehož syn byl vedoucím onoho výzkumu.Vše vzalo za své,když agent mezinárodního židovstva Gorbačov začal perestrojku v r.87.Kde jsou s programem Rusové dnes je otázka,jisté je,že tehdy byli nejmíň 20 let před USmany... [zmaten]

290210

28.5.2013 6:04

RE: Jak to dopadne

p. 113.?.?.?

Reakce na 290210

Jeden by nevedel jak se terorismus vyplaci ! Al Nusrah-Qaeda nebo jak si ted rikaji dostaly velmi slusne vyplaty do banky ../vejplaty od vojaku v Syri s extra motivaci ,kdyz vedi jaky zverstva muzou cekat i jejich rodiny s detmi kdyz prohrajou od bestialnich bojovniku za lidska prava/... a slusny ucet v bance znamena ze mnozi z nich prchli z boje za "svobodu" zabijet ve sluzbach tech co sedi v kancelarich a porouci jim co maji delat...a zbyli jen vrazedni psychopati a bestialni sadisti kteri tak na korunu nehledi samozrejme a valci za ukojenim svych masakrujicich instinktu...Tim se zase elity strelily primo do prdele , nebot tam dnes maji organ mysleni a inteligence. Jaky ucel byl 9/11 je dnes /znalosti fyziky a gravitace a jinych kospiraci jsou ted zbytecne/ je naprosto jasne . Valka na teror je valkou na ty co se teroristum jen brani a svoje rodiny a zvlastni logikou tedy TERORISTY Terorizuji !!! Treba v Syrii.. Jenze to nebylo hned jasne. To je varovani pro postizene staty dnes a v budoucnu , jako Venezuela . Masova emigrace arabu atd.slouzi treba za ucelem kdyby i pres podvodna volebni pravidla ovce zvolily 'spatne" nastoupi fanaticti bestialni obranci lidskych prav z arabie za tim ucelem masove dovezeni do vsech statu a s kulomety napravi "chybnou volbu"...

290345

29.5.2013 18:37

Trošku je táto stránka zmätočná.

Erik 89.?.?.?

Autor tu píše nesúvisle a zmätočne, aj ked má určite dobrý úmysel
a čestné srdce, ale je sprostý a vypatlaný, asi neukončil ani základnú školu.

290441

9.8.2013 1:37

přeji Assadovi brzký pád

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

A mimochodem pánové zde na diskusi...nebojte se, válka nebude [mrknutí jedním okem] kvůli tomuhle malému diktátůrkovi rozhodně ne, nanejvýš si velmoci vyzkouší, kdo je ochoten kam zajít. Rusko a USA to mají jako fajn přetlačovanou. Podobně jako kdysi v Angole, Mosambiku, Kambodži, Nikaragui a kdovíkde ještě za studené války. Írán to je něco jiného, tam větší konflikt světového rozsahu může hrozit, ale Sýrie je jenom osina v zadku, kterou (prominte, já nejsem konspirační teoretik a věřím tak nějak spíš selskému rozumu) nechce ani Obama ani Putin. Jenže velmoc má svou prestiž a své zájmy, takže když Assad padne, bude to trapárna a zmařená investice Ruska, a když nepadne, bude to trapas a zmařená investice do rebelů ze strany USA. Radost z toho mají tak akorát šíitští ajatolláhoislamisté v Íránu a sunnitští monarchoislamisté v Saúdské Arábii a Kataru. Ti si totiž pěkně zkouší, kdo z nich má víc navrch. Pro Evropu to sice není dobré, ale není to ani špatné. Jo a vy pánové "anti-ami"...prosím vás, nedělejte, že vám vadí podpora al-Kajdy, když sami podporujete Assada a s ním i jeho puppet mastery z Íránu a Hizballáhu. To je asi jako rozdíl mezi Hitlerem a Stalinem. Nasralláh je stejnej magor jako kterýkoliv al-Nusra frontman. A džihád hlásá léta. A jestli Assad vyhraje, stejně bude už navždy pod palcem svých šíitských islamistických chlebodárců/zachránců. Nic moc....aha....počkat.....zapomněl jsem, že řada lidí na tomto foru nadšeně fandí Íránu. [mrknutí jedním okem] [smích] Tak to pak jo, ale pozor, třeba jednou vyjde najevo konspirační teorie, že islámskou revoluci způsobila CIA a Chomejní byl agent Mossadu. A pak bude pro české konspirátory konečně Írán legitimním nepřítelem [vyplazený jazyk]

294193

Příspěvků: 13

23.05. 21:25  Jak to dopadne
24.05. 14:31  RE: Jak to dopadne
24.05. 17:05  RE: Jak to dopadne
24.05. 22:42  Rusko je vojensky zajištěno,jako nikdy nebylo!
25.05. 00:11  RE: Rusko je vojensky zajištěno,jako nikdy nebylo!
25.05. 00:39 Emil Robot  RE: Rusko je vojensky zajištěno,jako nikdy nebylo!
25.05. 00:35  RE: Jak to dopadne
25.05. 11:55  RE: Jak to dopadne
25.05. 13:47  RE: Jak to dopadne
25.05. 15:49 Emil Robot  RE: Jak to dopadne
28.05. 06:04 p.  RE: Jak to dopadne
29.05. 18:37 Erik  Trošku je táto stránka zmätočná.
09.08. 01:37  přeji Assadovi brzký pád

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 4

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 585