Diskuze k článku

Křišťálová noc ve Venezuele

Příspěvků 10

25.4.2013 2:25

Hugo Chavez stále nebezpecný

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Hugo Chavez stále nebezpecný

http://aulavirtualedemocracia.blogspot.com.br/2013/03/hugo-chavez-stale-nebezpecny.html

288774

25.4.2013 2:28

Hugo Chavez stále nebezpecný

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Pentagon začlenil televizní stanici TeleSur na seznam cílů určených k „neutralizaci ;”
Political Unrest in Venezuela - Council on Foreign Relations zde
Former US Ambassador Outlines Post-Election Interventions against Venezuela zde
Výbuch ve venezuelské ropné rafinerii: Sedm dobrých duvodu pro podezrení na sabotáž zde
Před nepokoji a provokacemi varuje take kubánská tajná služba zde, článek obsahuje řadu faktů, ale jako celek není spolehlivý a objektivní.Možností jak zvrátit výsledky voleb je nemálo.
Obavy jsou rovněž ze snahy ovlivnit část armády zde

288775

25.4.2013 2:29

capriles radonski

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Henrique Capriles Radonski Představitel koalice pro útěk před budoucností a návrat bez vize.

“ Jestliže US nedokáží kontrolovat Latinskou Ameriku, jak mohou dominovat světu?”
Henry Kissinger
“Imperialismus is a system that splits up collectivities and relates some of the parts to each other in relations of harmony of interests or conflict of interests.”
Johan Galtung, A Structural Theory of Imperialism

“How can we afford to allow our lives to be side-effects of the quest for accumulation? “
Richard Levins“

Caprilesova rychlá kariéra, mládí, politicky nekomformní zevnějšek a agitace na způsob latinsko-amerických telenovelas The star of Venezuela's first primary .( kterých venezuelská soukromá masmédia chrlí nejvíce ze všech zemí ) jeho přínos nenáročnosti, a podpora z nejednoho z center domácí i zahraniční moci, vedly k tomu, že se stal hlavním kandidátem opozice. I to svědčí o její slabosti a bezvýchodnosti. Je z bohaté rodiny mediálních mogulů, což v zemi kde většina velkých masmedií (uvádí se, že až 80%) je v soukromém vlastnictví ( leninistická diktatura?) a převážně nepřátelská vůči chavismu je pochopitelně hodně důležité. Několik podnikatelských rodin velí v masmediální válce proti uskutečnování revoluční společnosti participační demokracie a ekonomiky. Vlivné celonárodní televizní společnosti spojené zároven s obchodem a financemi patří místní služebné oligarchii. A spolu s politickou propagandou, často až fanatickou a většinou značně nevkusnou, deformuje venezuelskou kulturu splaškami z dovozu, bulvárem a komerčními kýči. Zábavní průmysl je velice výnosný, dokonce jeho zisk převažuje zisk zemědělské produkce a některých odvětví průmyslu. Caprilesova rodina vlastní, nebo podílí se na vlastnictví novin i časopisů Ultimas Noticias, El Mundo, televizní stanice Globovision, dvou rozhlasových stanic, největší filmové společnosti a řady jiných médii /viz Gregory Wilpert zde/ Doposud ovšem tato média byla krajně neúspěšná a dokázala, že ani s radami a zkušenostmi ze zahraničí možnosti kontroly informací, ideologické dominance a kulturní hegemonie a standartizace nestačí tam, kde není kulturní vakuum a potřebná vstřícnost (James Petras, Cultural imperialism in the late 20th century).
“Reálným problémem pro média v USA a pro severoamerický kapitál je, že Venezuela demonstruje před celým světem, že demokracie může skutečně fungovat, nikoli však v podmínkách neoliberálních, tržních vztahů. Demokracie vyžaduje socialismus. “
Lee Aretz

Právník porušující zákony.
Ve volebním klání se objevují na obou stranách pravdivá i nepravdivá, zaručená i nezaručená obvinění. Proti Caprilesovi byl použit údajný hřích mládí. Policista Jesús Teodoro Hernández měl přistihnout Caprilese v roce 2000 v autě, na veřejném prostranství, při s...Automaticky kráceno

288776

25.4.2013 2:32

bolivarianska-venezuela-4svetova-valka_

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

minule volby

Právník porušující zákony.
Ve volebním klání se objevují na obou stranách pravdivá i nepravdivá, zaručená i nezaručená obvinění. Proti Caprilesovi byl použit údajný hřích mládí. Policista Jesús Teodoro Hernández měl přistihnout Caprilese v roce 2000 v autě, na veřejném prostranství, při sexuálním styku s jiným mužem. Což nebylo pouze ve Venezuele trestné. V USA by mu to tak snadno neprošlo ani v případě, kdyby šlo o nepravdivé nařčení. Případ byl snad nějak policejně zašmodrchán a vyzmizíkován Policista byl podřízen disciplinárnímu řízení a tvrdí, že mu jde pouze o to, aby byl očištěn.. Pravdy je nyní těžko se dopátrat. Komentátor talk-show Mario Silva četl a ukázal ve státní TV údajný policejní report o této události, který měl být policií zatajen. Zdůraznil, že mu nejde o samotný Caprilesův mladický prohřešek, ale o zneužití moci. Capriles. 15.února obvinění odmítl a prohlásil, že toto policejní hlášení, které kolovalo také e-mailem je falešné. Policie v Baruta neodpověděla na otázku, zda tento dokument existuje a pokud ano, kdy bude zveřejněn. Zdá se vzhledem k Caprilesovým úspěchům, že toto obvinění nehraje vážnou roli. Horší by asi bylo, kdyby se zjistilo, že se Capriles, který v té době byl starostou Baruta, také podílel vlivem nebo úplatky na této machinaci. Zároveň se tvrdí, že je úspěšným u žen, což se v jihokatolických zemích nebere tragicky, spíše naopak, ale narušuje to obraz zbožného katolíka a odanného ctitele Panny Marie, za kterého se Capriles vydává. K jeho vnějším projevům zbožnosti patří téměř permanentní nošení dřevěného růžence kolem krku a návštěvy poutního chrámu Panny Marie. Pochopitelně, že jen naivní lidé v tom nevidí politický trik. http://aulavirtualedemocracia.blogspot.com.br/2012/10/bolivarianska-venezuela-4svetova-valka_3.html

288777

25.4.2013 2:33

Vážným porušením zákona je Caprilesovo chování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Vážným porušením zákona
je Caprilesovo chování v době vojenského puče, kdy přinejmenším jako starosta nekonal svou povinnost zajistit policejní ochranu vyslanectví Kuby, o kterou byl požádán, ale naopak, když dav stoupenců přerušil elektrické vedení a dodávku vody, demoloval majetek vyslanectví Kuby a hrozil jejím obsazením, Capriles vstoupil na uzemí vyslanectví, čímž hrubě porušil mezinárodní právo a žádal vyslance Germana Sancheze Otera o vydání viceprezidenta Diosdada Cabella zde Policie Baruty, jejímž starostou Capriles byl, zatkla ministra vnitra Ramona Rodrigueez Chacina
zde New International. Obsahuje také Caprilesův skutečný program.
Uncle Sam´s Coup
Soudní projednávání se vleklo a bylo dosti komplikované. Capriles byl nakonec amnestován. V roce 2009 byl obviněn z podvodu a korupce a právně diskvalifikován. Přestože toto nebylo zrušeno bylo mu umožněno politické působení a učast ve volbách respektována. Na You Tube je dostatek záznamů o jeho počínání i pestré politické minulosti. Kromě asocální politiky by se jistě snažil zpomalit integraci Jižní Ameriky, změnit ekonomické a politické vztahy s Palestinou a Izraelem, USA, Iránem, ostatními zeměmi Latinské IndoAmeriky a zeměmi BRICS. Případně umožnit invazi a nějaké humanitární bombardování, dle osvědčujících se, opakovatelných scénářů.Capriles, představitel koalice utěku před budoucností a pro návrat bez vize, který jako osobnost či osoba je pouze politický manekýn, naprosto postradatelný i pro pravici, se stal momentálně pouze jedinou šancí pro ty, kteří potřebují destruovat společenství naděje.
Události v Latinské Americe nejsou pouhou snahou o postup a posílení v rámci eticky, kulturně i ekonomicky korodujícího Systému, i když to je pro některé země tohoto regionu nutným předpokladem pro konečnou, důslednou a nenávratnou dekolonizaci, ale jsou snahou o překonání a odsunutí tohoto Systému a návratu ke společenství lidí osvobozených od nutností utlaku.
Podrobněji, pro ty, kteří chtějí vidět více než politické čeření

288778

25.4.2013 9:17

RE: Vážným porušením zákona je Caprilesovo chování

Emil Robot 90.?.?.?

Reakce na 288778

Co jiného,než podjebávání podle známého scenáře,se dá čekat od toho obřezance.

288786

25.4.2013 16:48

Pravice nebo levice?

Karel M 212.?.?.?

Název článku odkazuje na nacionální socialismus a při tom se mluví pak o pravici. Ale v jakém smyslu? Nacionalistickém? Nebo jiném. O nacionálním socialismu nemá jasno ani wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Socialismus#Historick...

288802

25.4.2013 16:53

RE: Pravice nebo levice?

Karel M 212.?.?.?

Reakce na 288802

Asi je tedy Capriles nacionální socialista, ale proč chce pak zlepšovat vztahy s Izraelem?

288803

26.4.2013 2:07

Situace se zda byt pod kontrolou vladnich organu

n.z. 99.?.?.?

ale je zde hodne nejistoty: http://venezuelanalysis.com/

Rekl bych, ze zalezi na trech faktorech:

1. zda venezuelska armada bude v cele sve jednolitosti schopna zastavat svou ulohu jako ochrance ustavy pod vedenim soucasne vlady Nicolase Madura.

2. zda nove zvolene Venezuelske vedeni bude schopno ziskat a udrzet aktivni podporu a spolupraci sousedu, zejmena organizace ALBA. Uspech v tom ohledu by vazne omezil sance opozice o uspesny zvrat.

3. zda lide kteri meli prospech z Chavezovy revoluce si budou vedomi zisku, ktery jim byl dan a zustnou jednotni v aktivni podpore vlade a v pokracovani revoluce.

Nejdulezitejsi je se nedat strnout k tem samym metodam (provokacim a nasili) jako Caprilovska opozice; vyhnout se obcanske valce za kazdou cenu.

Viva Venezuela, viva Chavismo!

288843

Příspěvků: 10

25.04. 02:25  Hugo Chavez stále nebezpecný
25.04. 02:28  Hugo Chavez stále nebezpecný
25.04. 02:29  capriles radonski
25.04. 02:32  bolivarianska-venezuela-4svetova-valka_
25.04. 02:33  Vážným porušením zákona je Caprilesovo chování
25.04. 09:17 Emil Robot  RE: Vážným porušením zákona je Caprilesovo chování
25.04. 16:48 Karel M  Pravice nebo levice?
25.04. 16:53 Karel M  RE: Pravice nebo levice?
25.04. 17:11 Andrew Siddur  Radonskej
26.04. 02:07 n.z.  Situace se zda byt pod kontrolou vladnich organu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá několik dnů do konce měsíce a v pokladně chybí třetina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se sebere. Děkuji.

Ve zkratce

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 1

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Měnové kurzy

USD
24,60 Kč
Euro
27,48 Kč
Libra
30,64 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
22,80 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
31,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 038,25 Kč
1 unce stříbra
356,21 Kč
Bitcoin
150 891,82 Kč

Poslední aktualizace: 29.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 359