Diskuze k článku

Světová finanční pyramida

Příspěvků 50

8.4.2013 9:29

...ach jo....

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Každá pyramidová hra má svou základnu - úrok Vidina "bezpracného zisku" (pokud pojem "práce" zúžíme na práci s hmotným materiálem), vytvořeného pouze spekulací=přemýšlením - ta nutně vede i k výtěžku této práce - známe ji jako "bublinkové peníze = vzduch nad podepsanou půjčkou.
Stavitelé finančního světa si v jeho dávnověku neuvědomili, že i "slibovaná práce" (= půjčka) má svou kapacitu, danou hodnotou "uživitelnosti" lidí, kteří půjčky svou prací (fyzickou i myšlenkovou) splácejí.
Nenažranost architektů tzv. ekonomiky nutně vedla k zacyklení = k návratu peněz do vlastnění a řízení zdrojů pro "uživitelnost pracovní síly" (určují ceny plodin, energie...).

K převodu původní výměny zboží/potravin vytvořením zprostředkovatele=peněz jsme (lidstvo) vytvořili urychlovač (pyramidu) pro nezbytné pochopení a vyřešení osobního vnitřního sporu mezi svou vloženou prací a odměnou za ni.

Chyba systému je v použití úroku, proto je třeba začít od něj. Nesplatitelnost státních úroků a souběžné posílení "uživitelnosti" populace nutně povede k obdobě lístkového systému , který ale dostane jiné jméno a širší obsah - "ZÁKLADNÍ PŘÍJEM" (německý projekt, viz http://www.nejsmeovce.cz/books/view/2 ).

Globalizace trhu si tento nástroj vynutí, použijeme nejprve "letící úrok", rozpočítaný na měsíční částku, připisovanou každému člověku (např. podle věkové skupiny - včetně přídavku od státu, který je zodpovědný za vznik a používání různých derivátů a dalších "urychlovačů zisku"[mrknutí jedním okem].
Někomu asi potrvá, než pochopí, že státní dluh obsahuje to, o co byl každý občan okraden špatně nastaveným systémem používání peněz kdysi v dávnověku, kdy "žil" chytrý zlatník Fabián, který vytvořil "papírky, nekryté vloženou prací"...

Nebude to práce na pár týdnů, ale už je třeba začít. Lidem s osobními a firemními dluhy tyto měsíční "potravinové lístky" na účet ani nepřijdou, použijí se na splácení jejich dluhů. Ostatní populace je použije podle svých potřeb.

Architekti ekonomiky by si měli začít hledat nějakou užitečnější práci, mohli by zatím uzákonit formu půjček, kdy věřitel je vždy fyzická osoba, plně spoluzodpovědná za společnou investici.

..a to se v dnešním globálním Banksteristánu nemůže podařit do doby, než dostatečné množství oveček pochopí onu základnu pyramidy a tuto kostru návodu k jejímu rozpuštění. Pak si změny vynutíme.

287822

8.4.2013 11:49

RE: ...ach jo....

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 287822

re:"Stavitelé finančního světa si v jeho dávnověku neuvědomili.."
Doplnenie Janko:

Neide o omyl.
Pozrite si tzv.Westcar, matematický papyrus(5-13.dynastia) a ďalšie papyrusy z tohoto obdobia.
Spomínajú udalosti, príbehy z 3.-4.dynastie(faraón Džosér a jeho dvaja tichý šefovia-vrchní kňazi Imhotep a Chesire).
Udalosti z pred 4800 rokov, 28 storočie B.C.
Pozrite si aj titulatúru zo známych cédrových tabúľ nájdeného Chesireho pohrebiska.
Až po vzostup Amonovho kultu a ideologicko-finančno-náboženskú vojnu 18.dynastie.
Ako by ste spomínané prastaré, no o to aktuálnejšie príbehy interpretovali dnes vy, ako vzdelaný človek snažiaci sa o metodologické myslenie(o nachádzanie primeraných, objektívnych vzťahov medzi faktami).

Úročenie bola už vtedy stará známa vojenská technológia zbraní hromadného ničenia a programovej genocídy.
Viď aj biblické udalosti(Asociálnu doktrínu Deuteronomia 23:19 – 20,28:12 a Izaiiáša 60:10 — 12 = návod na systémové použitie strašnej, extrémne efektívnej a predvídavo regulovateľnej finančnej zbrane danej do ruky vybraným tváram - v chrámoch systematicky vychovaných zombi-biorobotov de-ámoné pôvodne negramotných kočovníkov, budúcich nosićov jednoduchého úspešnejšieho eugenického experimentu formovanej vojenskej pseudonáboženskej ideológie)

Myslíte, že z tými vedomosťami a obrovským množstvom dát tisícročí z chrámových archívov, knižníc a "domov života" nevedeli Egypťania vypočítať základné parametre časových obmedzení funkčnosti zbrane?
Nezabúdajme, že išlo naozaj o profesionálnych vojakov, sociálnych inžinierov ovládajúcich tak na tú dobu prakticky bezkonkurenčnými zdrojmi, skúsenosťami, odhodlaním a plánujúcimi v horizonte tisícročí(pr.vyše 300 ročnej vojny len s Chetitmi ).

Starí a nie vždy zrovna dobromyseľní šamani sa od ústneho odovzdávania informácii svojim potomkom po zavedení písma zmenili na kňažské kasty, klany.
Išlo o objektívny podproces globalizačného procesu všade po svete.
Najúspešnejší "kňazi" boli podľa viacerých príznakov tí Egyptskí(s odstupom najdlhšia viac-menej kontinuálna forma vlády).
Tí morálnejší(čaro-deji) z nich sa vždy snažili ľuďom pomôcť, no nemali šancu, pokiaľ sa darilo tým egocentrickejším(zlo-dejom, mágom, mystikom) manipulovať plebs, presvedčiť, aby odovzdal svoje ľudské práva "zasväteným".

Svoju(nie našu) "apokalypsu"(znefunkčnenie systému otrokárskej informačnej pyramídy a jej obrátenie, prekonanie otrokárstva) mohli tak vypočítať pomerne presne a s prípustnou odchýlkou výpočtov.. Druhá polovica 20.stor. keď dosiahne kreditný automat obludné rozmery nezlučiteľné s udržateľným životom na planéte, naviazaným technologickým progresom a deformou moránych štandardov kultúry myslenia spoločnosti.
Ide v zásade o jednoduchú, nižšiu matematiku, výpočet.

Jánova "apokalypsa" [velký smích]

Cirkev ju prespala.
Paradoxne.

287826

8.4.2013 10:32

Kdysi dávno...??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Kdysi dávno v jedné zapadlé indické vesničce oznámil vesničanům jeden muž, že vykupuje opice za 10$ za kus. Vesničané věděli, že v okolí vesnice jsou spousty opic. Odešli tedy do lesa a opice začali chytat. Muž vykoupil tisíce opic za slíbenou cenu 10$ za kus. Počet opic se ale snížil a vesničané je přestali lovit. Muž tedy oznámil, že opice vykoupí za 20$ a vesničané se opět vypravili do okolí a začali chytat opice. Vzápětí počet opic ještě více poklesl. Vesničané je přestali lovit a vrátili se na své farmy. Muž tedy zvýšil cenu na 25$ za kus, ale i tak bylo velmi těžké vůbec nějakou opici chytit. Bylo jich již velmi málo. Nyní muž oznámil, že bude opice vykupovat za 50$, ale bohužel musí odjet do města, takže zatímco on bude ve městě, bude jej zastupovat asistent, který bude opice vykupovat jeho jménem. Zatímco byl muž ve městě, jeho asistent oznámil vesničanům: „Podívejte se na všechny tyto opice v klecích, které od vás muž vykoupil. Já vám je prodám za 35$ a až se muž vrátí z města, můžete mu je prodat za 50$, tak jak vám včera slíbil. Vesničané dali dohromady všechny své úspory a opice od asistenta koupili. Po tomto obchodu vesničané již nikdy neviděli ani onoho muže, ani jeho asistenta, jen opice byly všude okolo, tak jako na začátku. Vítejte na Wall Street!

287824

8.4.2013 10:35

???

Saša 24.?.?.?

Bývalá „střední třída“ sociálně slabších se v ČR stěhuje do bezdomoveckých ghet!
Ne nejsou to Romové, jak byste si mysleli. Česká vláda to svádí na dluhy, spláceli si totiž bydlení.
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-59645180-v-cesku-p...
ODS znovu navrhuje exekuci životního minima.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ods-navrhuje-ex...Jsou schopni pochopit význam slova MINIMUM? [překvapení]

Nežiji v Čechách mě se to zatím netýká a chtěl jsem psát o něčem jiném.: Zastavil jsem v bance svého finančního poradce, aby mně vyložil, jak uložit peníze, abych po připsání mizivého úroku neztrácel vzhledem k inflaci a zdanění. Vzal si mne stranou a skoro šeptem mně řekl „kup něco, tady jen ztratíš“. Žijeme v zajímavé době, odbočka jedné z největších bank nabízí 50 dolarů za vklad a bankování bez poplatků. [překvapení] http://www.ingdirect.ca/en/ Vždyť, ale všechny peníze v oběhu již mají, tady je prakticky zcela bezhotovostní styk, za kafe, za parkování nebo umytí auta zaplatíte úvěrovou kartou.

287825

8.4.2013 12:16

zabezpeceni?

kamil 80.?.?.?

viděl bych to na nákup drahých kovů, dokud těm potištěným papírům ještě nekdo věří [cool]

287827

8.4.2013 14:39

Nejde jen o peníze

pje 83.?.?.?

Za normálních okolností by neefektivně emitované a užívané peníze již dávno podlehly inflaci. Díky exkluzivnímu účetnictví bank, mimobilančním finančním a komoditním transakcím a účetním podvodům se inflace neprojevuje, protože všichni uvěřili, že peněz je tak akorát. Právě odtržení peněz od reálných statků a výše dluhu ukazuje na tragický rozměr disbalance. Jsem (ne jen) ekonom.

287831

8.4.2013 16:15

Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

VTjr 213.?.?.?

Nebudu rozebírat celý článek bod po bodu a vyvracet jednotlivé nesmysly v něm napsané. Spokojím se jen s jedním:
Autor uvádí, že kumulovaný dluh všech zemí světa je 50 biliónu USD, nebo že hodnota derivátů představuje obrovskou sumu 600 biliónů USD. Jenže tato čísla nemají reálný základ, protože se buď sčítají hrušky s jabkami (v případě derivátů) nebo se neuvažuje s tím, že dlužníci jsou často zároveň i věřitelé jiných dlužníků. Autor se věnuje jen dluhům a o tom, že existuje stejně tak i mnoho pohledávek, taktně mlčí. To znamená, že kdybychom věděli přesně kdo komu kolik dluží, tak by se mnohé dluhy mohli kompenzovat pohledávkami.
Kdybychom totiž podle stejné logiky napsali článek, kde bychom se zaměřili jenom na pohledávky a udělali statistiku jen těch pohledávek, tak bychom mohli dospět k stejně tak nereálnému obrazu, že celý svět je jeden obrovský věřitel.[chechtot]
Oba přístupy jsou však naprosto chybné.[oči v sloup]
Tím nechci tvrdit, že zadluženost není problém, že je vše v pořádku, ale myslím si, že takhle nafouklé, jak se to tady v těch tabulkách uvádí, to rozhodně není.
Kdyby bylo, tak by se taková bublina už dávno nedala udržet pohromadě, už by to dávno prasklo. [velký smích]

287834

8.4.2013 18:25

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 287834

Ale neprasklo.

Mimochodem, kde jsou tedy ty pohledávky?

Jednoduše finanční systém je dávno velmi nemocný. Existuje v něm (slovo existuje znamená stav, tedy celkové množství i se započtením všeho) mnohonásobek peněz, než existuje skutečného majetku na zemi. Přičemž to číslo, kolikrát je více peněz, než je podložené hodnotou den ode dne roste a zvětšuje se.

Finanční systém by nebyl problémem, pokud by většina lidí měnila své zboží a hodnoty nezávisle na něm. Pak by si finanční systém jen tam v klidu po právu umřel a vzniklo by jiný, zdravější (alespoň po nějaký čas, než zase zdivočí).

Finanční systém se stal parazitem, který vnutil své zárodky, „fiat money“ (neplnohodnotné peníze), všem pod trestem justicí, policií a násilím. Tím všichni na světě, kteří se ho účastníme ho držíme svými silami, svou prací, svým zdravím, svou vitalitou držíme finanční systém naživu, ačkoli měl v této podobě už dávno umřít.

A protože všichni dáváme svou sílu finančnímu systému, který už je dávno ve stavu desettisíckrát zmetastázované rakoviny, tak nepřímo dáváme sílu těm, kteří „fiat money“ řídí a pouštějí do oběhu. Tedy v první řadě bankéřům a na vrcholku pyramidy státu, kteří tisknou dolary (těm především) a ve druhé eura. A tam někde to zařizují konkrétní lidé.

Takže proto to nepraskne. Protože silně nabobtnalý finanční systém odsává sílu ze všech lidí. Je živen jejich mízou. Je třeba lidi více a více zotročovat, protože čím je větší to číslíčko (počet peněz / adekvátní skutečná existující hodnota na zemi), tím více musí být zotročeno a rozbito států a lidí.

Pokud je to číslíčko jenom 2 (2 × více peněz než podložené hodnoty), pak stačí zotročit jenom jeden nebo dva světadíly (třeba rozvojové země v Asii, Africe, jižní Americe). Jakmile to číslo je někde kolem 1000, což je dnes, pak je třeba lidem zničit sociální systém a nadělat otroky ze všech lidí na světě včetně Evropy a USA. Proto je systém dnes velmi agresivní.

Jakmile to číslo bude 10000, bude se masově vraždit naprosto všude.

Finanční systém bez podložené skutečné hodnoty je jenom rakovina, která naspadne tak dlouho, dokud bude mít z čeho sát, a koho vysávat.

Přičemž zdravý finanční systém je velmi užitečný a potřeba.

Miloslav Ponkrác

287841

9.4.2013 13:29

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287841

Rreagovat na všechny, to bych dnes nic jiného nestihl [velký smích]
Pohledávky jsou všude a transformují se do jmění resp. bohatství. Nikdo nemůže popřít, že dnešní svět je co počtu materiálních statků a rozsahu služeb podstatně bohatší než před 10, 20, 50, 100, 200 nebo 500 lety. Kdyby byly jen dluhy a bez jištění jměním, tak by to spadlo okamžitě.
Problémem amerického realitního krachu nebylo to, že dluhy nebyly zabezpečené, ani za to nemůžou deriváty, ale to, že se vlivem realitního boomu, který vyvolala vláda Bila Clintona podporou hypotekárních půjček, vyšplhaly ceny realit do nereálních hodnot a to si pak banky při poskytování dalších půjček neuvědomili a brali je jako nereálné jištění. Čili tu bublinu nevyvolal finanční systém sám o sobě, ale vláda zákony deformujícími tržní prostředí, které by jinak nic podobného neumožnilo. Trh si s tím však poradil, a následná krize je tím lékem. To, že krize odhalila s splaskla bubliny i v jiných oblastech je pozitivní. Negativní je však to, jak se všechny vlády světa snaží potlačovat následky krize keynesiánskými zásahy, které v konečném důsledku nic nevyléčí, jen ten problém víc a víc prohlubují. A tak i to Řecko, které mělo hned na začátku zbankrotovat a odejít z €-zóny a už dávno by bylo z problémů venku, teď vyžaduje víc a víc záchranných balíčků, propadá se do vleklé recese a se sebou tahá další země (např. i ten Cyprus) a mám obavu že nakonec stáhne dolu celou EÚ a způsobí rozpad €-zóny.
Jenže krize, inflace, státní bankroty a recese nejsou v historii zas takovou výjimkou. Jsou známy i v starověku či středověku (např. devalvace hodnoty zlata a následný hospodářský kolaps Španělska po objevení Ameriky, nebo inflace a státní bankrot v Rakousku po Bílé Hoře a j.). Taky zhoubnost dotační politiky (prokleté eurofondy a j.) známe z období starověkého Říma, kde se poslušnost plebejců kupovala bezplatnými dávkami obilí a organizováním nechutné zábavy v arénách (známé "chléb a hry"[mrknutí jedním okem], co z nich dělalo lenivou lůzu.
Finanční systém je jen lakmus, symptom, který ukazuje, že je něco v nepořádku a dokonce i kde.
A taky na financování na dluh není nic špatného. Je to jedna z věcí, která umožnila neuvěřitelně rychlý rozvoj kapitalistické společnosti. Na rozdíl od feudalismu, kdy velká většina bohatství, a tedy i potenciálních rozvojových zdrojů byla umrtvena v depozitech ve formě pokladů. Naopak rozvoj bankovnictví a poskytování půjček za úrok umožnil to, aby žádné zdroje nezůstaly ladem, aby se mohli vrátit do oběhu i bez toho aby se to jejich vlastník snažil. Stačí jen, když si to místo do punčochy uloží do banky. Jenže bez nepatrné inflace (do 1-2%)a úroku k tomu nemá pražádnou motivaci.

Kdo ale místo toho aby hledal skutečné jádro problému jen sčítá hrušky s jabkama a šíří zbytečnou paniku, ničemu dobrému tím neprospěje. [vyplazený jazyk]

287875

9.4.2013 13:47

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287841

A ještě jednodušeji.
Kde je dluh tam je i stejně velká pohledávka. Dlužník má dluh, věřitel pohledávku. Když je 50 biliónů vládních dluhů, tak musí existovat stejně tolik pohledávek. [mrknutí jedním okem]
Pokud je pohledávka nevymožitelná, tak to není vždy jen vina dlužníka ale často i věřitele - neměl mu půjčovat. Je to jeho riziko ohodnocené úrokovou přirážkou. Za půjčení má základní úrok za riziko přirážku, proto tam, kde je poptávka po úvěru na vyšší úrok, se automaticky musí mít věřitel na pozoru, že bude patrnˇi vyšší riziko nesplacení.[mrknutí jedním okem]
S deriváty je to mnohem složitější. Ty můžou být jak na úvěry tak i pohledávkové. Navíc většina z nich je jen jakási forma placených záruk a pojištění. Takže ty všechny sčítat a hodit do placu, že je jich 600 biliónů a že z toho hrozí kolaps, je naprosté nepochopení problémů, sčítáni hrrušek s jablky a šíření blábolů [chechtot]

287876

8.4.2013 22:21

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 287834

Váš rozbor je bohužel spíše zbožným přáním než analýzou vycházející z faktů. Proti přesvědčivým a tragickým číslům nabízíte jen víru, stejně jako náboženství.To, že slavný kapitalismus připomíná umírajícího pacienta na jednotce intenzivní péče už ví každý, kdo nečte jen MF Heute a podobnou propagandu a občas přemýšlí. Finanční deriváty jsou časovaná vodíková bomba děsivého účinku, v podstatě jen účetní trik a gigantické sázky, za nimiž není nic hmatatelného. Nesplatitelné zadlužení většiny vyspělých států je další neřešitelný problém.Signálů o blížícím se krachu rychle přibývá. Odpočítávání odhaduji více na měsíce než na roky.

287846

9.4.2013 13:52

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287846

Copak šíření paniky na základě zmanipulovaných statistik není také víra? Polopravdy a pseudoodborné bláboly jsou vždy mnohem horší, ne vyslovené lži, protože jim víc lidí uvěří. Hlavně ti, kteří se v problému neumějí orientovat a uvěří všemu, co jim nějaký Guru namluví.
Takže s vírou opatrně [chechtot]

287879

9.4.2013 18:05

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 287879

Čas ukáže, jestli to byla jenom další chřipka současného systému nebo jeho agonie.

287895

8.4.2013 22:35

RE: Myslím si, že se tu sčítají lidi s "nadlidmi"

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 287834

Ja Vám zrejme nerozumiem VTjr.
Poučte ma prosím.
Ako ste to myslel?
Aká že je štruktúra dlhu?

Vy chcete azda popierať, že
1."dlžníkom" je tzv.verejný sektor+občania(fyzické osoby) a
2."veriteľom" je "výrobca", urokový monopolný díler falošného, prakticky nekrytého obeživa(vrchol monopolnej pyramídy súkromného sektoru)
Štruktúra vlastníctva korporácii je predsa tak odborne, ako aj verejne známa(necelé 1% populácie).
Spôsoby jeho nadobudnutia(základy fungovania zbraňových systémov globálneho finančného terorizmu) zrovna tak.
Tých zopár tisíc miliárd euro a dolárov, čo si dlžia ovčania a skutočné firmy medzi sebou, hrá podľa Vás pri Vami spomínaných čislach nejakú rolu?

Firmy vlastní priamo a nepriamo ten, kto kontroluje trh, burzu.
Snáď nie ste z tých, čo tvrdia, že trh, burza je neriadená?
Že ide o jedinečnú výnimku zo všetkých procesov vo vesmíre.

Btw..Samoriadenie je riadenie s dočasnou neschopnosťou identifikácie subjektu riadenia(manažéra), prípadne koncepcie samoriadenia daného systému.

Nepriame vlastníctvo, riadenie je účtovne samozrejme oveľa efetívnejšie, keďže výborne podlieha štatistickým princípom "miesenia biomasy". Na priame riadenie si skutočný manažér ponechá len zanedbateľný štatistický zlomok(tzv.anomálie, na ktoré ho upozornia nastavené bezpečnostné bloky, míny, v moduloch "hovoriaceho náradia".. sekty, a pod..)

hmm..no možno ste len ďalší oddaný talmudistický figliar a roboticky podľa príručky starých svišťov sa snažíte nafúknuť nepodstatné do podstatného a zanedbateľné do všeprehlušujúceho absurda..zároveň blokujúceho vedomie(selský rozum) a otvárajúceho podvedomie na ďalśie reprogramovanie médeIÁlnymi blockformermi..keď už ateistické hierarchicko-dogmatické imitácie Boha prestávajú masovo fungovať..

Na Vašom mieste by som sa urýchlene aj s rodinou samoidentifikoval(nie, nemyslím Vaše meno).
Kto ste vlastne a kým chcete byť?
Zistite si, pre koho pracujete, lebo záujmy Vás a Vašej rodiny, blízkych, to isto nie sú.
Ak to naozaj rýchlo nespravíte, zase skončíte v ohníku.
Stále ešte nechápete, že pod oltárom pre vás a detváky už Vaši šefkovia(Vtáci popolaví..Hé..Fénixovia) zapálili znova oheň?
Už žiari do biela.
Taký je horúci.

Vy nie ste šéfkovia. Pochopte to konečne a prestaňte aspoň upaľovať svoje deti, keď tam už vy vo svojej slepej oddanosti krvavému JHWH chcete zasa skočiť.

Nikto nechce nešťastie, iba ak Polyfémov Ni(e)kto.
Niktošov môže "zachrániť" jedine vojna, megašou(a).
Spamätajte sa a vráťte sa medzi ľudí VTjr.
V tom sa nemáte čoho báť.
Všetko dobré!

287847

9.4.2013 13:55

RE: Myslím si, že se tu sčítají lidi s

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287847

Ak chcete diskutovať, tak sa držte témy. Nepoznáte ma, a tak ma na základe jedného příspevku ani nemôžete hodnotiť. Nemusíte so mnou súhlasiť, ale skúste argumentovať vecne a nie urážkami a vyhrážaním. [naštvaný]

287880

9.4.2013 18:51

RE: Myslím si, že sa tu stretávajú ludia s

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 287880

Nehrajte prosím urazeného VTjr.
Ktorý z argumentov ste nepochopil?

Vy, zdá sa(aj podľa ostatných príspevkov) dobre viete, o čom sa tu bavíme.
Napriek tomu sa snažíte stále odvádzať od podstaty problému tú časť verejnosti, ktorá má menej času myslieť a vzdelávať sa, keďže zbytočne trpí depriváciou základných životných potrieb a zákernej manipulácie spôsobovanú systémom, ktorý sa snažíte obhajovať.

Vy nehráte jedného z konštruktívnych advokátov diaboli, ale snažíte sa oddane fašistickému modelu spoločnosti (alebo na zakázku) nechať spľasnúť dôležité, kľúčové celospoločenské vzťahy do marginality.
Kamuflovať a provokovať.
Imitovať objektívnu realitu.
Medzi riadkami obhajujete systematizované podvody, lúpeže a vraždenie pomocou inštitútu úroku a falošného, nekrytého obeživa(morálne neprípustných zbraní hromadného ničenia).

Ako občan demokratickej spoločnosti nemôžem tolerovať nezákonnosť a Vašu zámernú dezinterpretáciu zákonov s cieleným navádzaním k obzvlášť závažnej trestnej činnosti a v prvom štádiu organizovania teroristickej skupiny minimálne nezákonného obohacovania.

Nemôžeme tolerovať zlodejov a vrahov.
Masových už vôbec nie.
To snáď uznáte VTjr.
Viete predsa, kam vždy bez výnimky úročenie vedie.
Ak pokračujete v jeho obhajobe ste buď blázon, nebezpečný fanatik, alebo vojak. Zaplatený žoldák.
..a zákony vojny potom poznáte tiež.

Ja som sa Vám nevyhrážal.
Konštatoval som. Varoval som Vás a vyzýval k zodpovednosti voči občianskej demokratickej spoločnosti, Vašim blízkym, rodine a v neposlednom rade aj k sebe samému. Aspoň teda k pudu sebazáchovy, ak Vám na spolo-ctnosti a rodine nezáleží.

Ak som prehliadol nejakú Vašu vetu, kde priznávate, že úrok s nekrytými peniazmi sú jadrom praktický všetkých vážnejších problémov dnešnej globálnej spoločnosti a chcete len poukázať na možné nezásadné nezrovnalosti v prepočtoch riadenia globálneho hospodárstva, tak vtedy sa Vám samozrejme hlboko ospravedlňujem za chybné vyhodnotenie situácie z mojej strany a za nedorozumenie.
Inak ako sa hovorí:
"Nech Vám je Váš Boh milostivý"..alebo (pod?)vedomí fešní šéfkovia fascinovaných.
Bo volať po milosti toho Skutočného by som sa na Vašom mieste, bez vážneho zamyslenia nad sebou, radšej ani nepokúšal.

Ďalej sa hovorí:
"Nikto z nás nie je svätý."
Čo je isto pravda, ale..

Občas sa stane, že v rámci momentálnych okolností a neschopnosti vypracovania štandardného ľudského riešenia pod neprirodzeným stresom, môže niekto vnímať lož, ako momentálnu nevyhnutnosť.

Ak sa však lož stane normou myslenia a konania niekoho(normou jeho, či ich života), ide o niečo úplne iné, ako iste tiež chápete VTjr.

287897

10.4.2013 9:41

RE: Myslím si, že sa tu stretávajú ludia s

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287897

Diskusia s Vami nemá cenu.[bliji]
Ak tak rád píšete, tak sa dajte na písanie románov, možno ich od Vás aj niekto kúpi.
A nerozprávajte mi, že vaše príspevky sú v poriadku, že sa mi nevyhrážate a neurážate. Prečítajte si posledné odstavce predošlého Vášho príspevku. Je to síce sústavne prekladané citátmi z Biblie, ale aj tak sú to len obyčajné vyhrážky.
Týmto s Vami definitívne končím. [smích]

287925

8.4.2013 23:25

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

dub 89.?.?.?

Reakce na 287834

víte ono když máte monopol na výrobu peněz a při splácení půjček požadujete víc, než jste půjčil (tedy neexistující peníze, protože do oběhu jste dal pouze to, co jste půjčil, částku na úrok už ne), tak vám časem opravdu budou dlužit všichni. tedy "chci celou zemi a 5% navíc".

a je celkem jedno, v kolika krocích to bude. a především je jedno, kolik subjektů pod vrcholkem pyramidy, na kterém sedíte, je a kolik si dluží navzájem. podstatné je totiž to, že vše, co si oni mohou dlužit, jste jim vy půjčil. neboť ve své podstatě a zjednodušené formě jste jen vy coby monopolista-výrobce poukázek, a zbývající dobytek.

a váš blábol, že jsou čísla nafouknutá, protože obsahují součet vzájemných transakcí je skutečně nic než blábol.
ta čísla uvádí skutečnou výši. protože když vytvoříte např. úvěrový swap, ať zůstaneme u derivátů, tak začne existovat produkt přesně v hodnotě toho swapu. a kdo s kým si ho kdy vyměnil tam obsaženo není. tudíž je-li u derivátů uvedená daná cifra, je to skutečná velikost derivátových produktů.
stejně jako třeba u státních bondů - vydá se jich za 10 yard, a tudíž jich existuje za 10 yard. to, jestli za svého života změní majitele a objem transakcí tak dosáhne třeba 1 bilionu, tam zohledněno není. a totéž platí u všech kategorií a částek zmíněných v tabulce [mrknutí jedním okem]

287849

9.4.2013 9:09

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

osa x 193.?.?.?

Reakce na 287849

nenechte prchlivost cloumat svým majestátem , úvěrový swap můžete teoreticky resp. i prakticky přeswapovat mnohokrát , limitně do nekonečna, "hodnota" narůstajícího součtu řady takových "derivátů" poroste , limitně donekonečna, bo je to hodnota virtuální sumy, realně proteče "jen" podkladové aktivum a poplatky, takže bych řek, že se autor textu s deriváty "obecně mýlí", nicméně s vašimi prvními dvěma odstavci souhlasím zcela

287864

9.4.2013 16:45

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

dub 89.?.?.?

Reakce na 287864

ale jistě, že ano, ale je to opět nový kontrakt (a protože tady jde o otc produkt, tak nutně i musí), i když o virtuálním prdu.
šlo o to vysvětlit, že ta uvedená čísla vyjadřují skutečnou hodnotu kontraktů v pyramidě, nikoliv jejich obrat - tedy že ona hromada sraček je opravdu tak velká, že se jejich sláva hvězd dotýká - a uvedená astronomická čísla to dosvědčují.

(a o tom, že při současném leverage při kolapsu jednoho podkladového aktiva spadne celá velehora derivátových sraček, se rovněž nikdo nepře.)

287888

10.4.2013 11:05

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287888

Stále tvrdím, že se sčítají hrušky a jablkami. Není možno sčítat hromadu sraček, pokud některé sračky jsou produkovány tím, kdo jiné sračky pojídá. [chechtot] Bude jich možná jen o trochu víc než na začátku. [mrknutí jedním okem]
Tohle bylo expresivně řečeno, ale zkusím uvést jiný příklad.
Sčítáni nominálních hodnot všech dluhů a taky derivátu je nesmysl už i proto, že často jsou to řetězové dluhy a řetězové deriváty. Čili pokud si půjčím od někoho na splacení svého starého dluhu tak nemám dluhy dva ale stále jen ten jeden. Navíc pokud si ten, co mi půjčil i on sám tu sumu jinde vypůjčí (třeba za lepších podmínek než já a profituje na tom rozdílů úroků) a dejme tomu i ten co mu půjčí udělá to samé a taky si to někde ještě za lepších podmínek vypůjčí, tak to nejsou trojnásobné dluhy ale pořád je to jen jeden dluh. Navíc je u protistrany kryt pohledávkou. A přesně takhle fungují deriváty jak v dluzích tak v pohledávkách. To prostě nelze sčítat! To je to samé jako kdyby si firma sčítala tržby a náklady dohromady. Výsledné číslo postrádá smysl a nemá vůbec žádnou výpovídací hodnotu, poněvadž je to výsledek sčítáni hrušek a jablek.
Můžeme se tu oprávněně bavit o tom nakolik jsou původní pohledávky vymožitelné a jakými metodami se budou likvidovat pokud vymožitelné v plné výši, nebo vůbec, nejsou. Jenže tady jde o odhad rizika věřitele když dlužníkovi půjčuje. Pokud ho odhadne správně a ohodnotí příslušnou rizikovou úrokovou přirážkou, tak ve dostatečně velkém diverzifikovaném portfoliu o nic nepřijde i když mu občas nějaký rizikový dlužník nezaplatí nic (ztraty pokryje z vyšších úroků jiných rizikových dlužníků). Když to odhadne špatně (a to se nedávno stalo, když selhaly mnohé ratingové agentury) tak bude mít ztráty reálné, ale to je přece riziko jeho podnikání, které by měl unést a ne se vyplakávat v evropské komisi a vládách zemí aby ho zachraňovali. Když odhadoval špatně, tak je neschopný a měl by padnout a na jeho místo přijdou schopnější. Finanční systém jako takový to v takovém případě vůbec nepoškodí, ale naopak posilní. Finanční systém totiž nejvíc poškozuje, když ti neschopní vylobují státní pomoc. Ta je potom podporou morálního hazardu a schopní podnikatele v takovém systému už nemají šanci se proti těm lobistům prosadit, protože budou vždy dávat svým klientům větší úroky na půjčky a poskytovat menší úroky za depozity než oni.
Stačí se podívat na nedávný kolaps kampeliček v ČR a nebankovek v SR. Jejich vkladatelé (věřitelé) vůbec nenapadlo (a byli mnohokrát i v TV odborníky upozorňováni na rizikovost), že když je někdo ochoten dát za depozit úrok 20% a víc, tak asi něco nebude v pořádku. Ale to byla jejich chyba a nikdo kromě nich by za to neměl nést odpovědnost. Jinak si podruhé pozor nedají a podobní podvodníci budou na trhu znova a znova. [mrknutí jedním okem]

287934

10.4.2013 18:20

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

dub 89.?.?.?

Reakce na 287934

pokud si vy půjčíte od někoho na splacení starého dluhu atd...
to je zcela irelevantní. bavíme se tu o systému jako celku - a ten dluží přesně tolik, kolik emitent hajzlpapíru emitoval a půjčil.
vztahy mezi untermenschen dole nejsou podstatné, ať si přehazují horký brambor kolikrát chtějí, na celkovém zadlužení systému vůči emitentovi to nic neměni - takže záměrně mlžíte a ty jabka s hruškama mícháte vy.
zkrátka když půjčím do systému 1000, tak mi systém a všichni v něm dluží 1000 + úrok, a je naprosto ukradený, jestli si francek s vencou budou půjčovat na své dluhy a přehazovat brambor desetkrát nebo milionkrát, protože ve vztahu celkového zadlužení systému vůči emitentovi to nemění zhola nic. což evidentně nejste nějak schopen pochopit.

o obsahu druhé půlky vašeho příspěvku se tu nikdo nebavil, s původní tématikou nesouvisí, a ani to nikdo nepopírá. ale řeč je stále o vypovídací hodnotě numer uvedených v článku.

287967

10.4.2013 21:07

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287967

Když se budeme bavit o systému jako celku, tak jeho součástí jso nejen dluhy ale i pohledávky - nelze vytrhávat jedno a zapomínat na druhé. Takže pokud v něm sečteme všechny dluhy a potom všechny pohledávky, tak nula od nuly pojde [chechtot]
Sice taky budeme sčítat hrušky, jablka a jiné ovoce, ale když to někoho uklidní, tak proč ne. [chechtot]
Vy jste nepochopil, že ta kumulovaná čísla jsou blábol. Mechanicky sečítat dluhy můžeme ve vztahu k jednomu věřiteli, nebo naopak pohledávky vůči jednomu dlužníkovi. Pokud sečteme dluhy k více věřitelů a pohledávky k více dlužníků (a to ta publikovaná čísla dělají) tak se k nijakému rozumnému výsledku nedopracujeme, protože každý dlužník může být zároveň někomu jinému věřitelem. Součty mohou být obrovské částky, ale ve skutečnosti v systému nemusí chybět nic, nebo suma proti těm nesmyslným součtům naprosto zanedbatelná.
A takový postup je ještě nesmyslnější v případě sčítáni hodnot derivátu, protože ty sami o sobě jsou už n-tým opakovaným prodejem toho samého úvěrového vztahu je to obchod s pohledávkami, opcemi a pod. Nehodnotím teď jestli je obchod s deriváty dobrý nebo špatný, každopádně to asi má smysl, i když většina čtenářů a diskutujících v tom vidí ruku ďábla. [chechtot] Jde jen o to aby se na to nastavila taková pravidla aby s nimi nebyl problém.
Problémem krize totiž nebyl samotný finanční systém ale nefunkční zpětná vazba (ratingy, kontrola a pod). A hlavně politicky motivované zásahy ve jménu popularity a znovuzvolení (např. hypoteční politika)a ututlávání vznikajících problému. Vleklost krize zase způsobuje urputná léčba tím samým, co tu krizi vyvolalo. [bliji]

287980

16.4.2013 13:47

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

dub 89.?.?.?

Reakce na 287980

ne příteli.
a) nutno sčítat pouze dluhy systému vůči emitentovi peněz. dluhy a pohledávky mezi členy systému jsou irelevantní a nezohledňují se.
b) ani zde neplatí, že nula od nuly. peněžní monopolista dal do oběhu méně, než požaduje zpět. tudíž celkový součet není nulový, ale záporný - systém mu dluží více, než kolik od něj dostal.

hodnota derivátů je taková, kolik činí součet derivátových kontraktů. o tom, že je zde obrovské leverage a představuje to násobek podkladových aktiv, se tu nikdo, jak bylo opakovaně uvedeno, nepře. to ale nic nemění na výšce pyramidy onoho finančního hnojiva. stejně jako to nic nemění na tom, že proti této hodnotě byly emitovány peníze, jinak by s nimi nebylo možno obchodovat. že to není vidět plyne z jejich mimobilanční povahy.
také proto např. nově natisknuté peníze při nouzových vypláceních, které šly na kompenzaci mimobilančních položek, nezpůsobily zatím hyperinflaci. k té dojde až po přelití do reálného sektoru.
že něco není vidět neznamená, že to neexistuje.

a naposledy ještě jeden příklad pro méně mentálně zdatné - i výše hotovosti v oběhu je dána také a pouze a výlučně tím, kolik ji centrální banka do oběhu pustí, a ne tím, kolikrát změní v systému majitele a kolikrát si ji franta s vencou vymění v rámci svých "dlužnicko-věřitelských vztahů".

a protože máte evidentně problém s chápáním a furt do toho taháte nesmyslné hovadiny jako irelevantní dlužnicko-věřitelské vztahy mezi poddanými v pyramidě, které s celkovým zadlužením pyramidy vůči pánům vesmíru-finančním monopolistům nijak nesouvisí, tak zůstaňte raději u toho sadařštví. každý by měl dělat to, čemu rozumí[smích]

288150

9.4.2013 14:10

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287849

Vaše teze vycházejí z mylného předpokladu konečného nulového součtu. Čili z toho, že ve světe je jistý objem jmění a ten se nemění, jen přerozděluje. Jenže ve skutečnosti tomu tak není. Objem hmotných statků a služeb roste a celkové jmění se zvětšuje. Nakonec i počet lidí na zemi roste a kdyby platila úvodní premisa, tak by lidstvo s každým novým jedincem jen chudlo. Ve skutečnosti dnes, navzdory tomu, že existuje opravdu mnoho chudých lidí, jsou všichni mnohem bohatší než kdysi.
No a ten úrok za půjčku odráží jistý podíl věřitele na tom, že z jeho odložené spotřeby (protože to co půjčil nemůže v daném čase utratit) se pokryly náklady na vytvoření nových hodnot. Ten kdo je vytvořil má z toho zisk, ze kterého odvede část ve formě úroku tomu, kdo mu svoji půjčkou umožnil ty nové hodnoty vytvořit. Nic víc, je to velice jednoduché na pochopení [chechtot] A kdo to nechápe tomu není pomoci [mrknutí jedním okem]
A to riziko v obchodování s deriváty nesou ti, kdo s nimi obchodují a ti kteří věří, že mají opravdu takovou hodnotu. Ale nebojte se, oni taky nejsou žádní blbci a z deseti bilión neudělají [chechtot] To Vaše přirovnání je taky jeden z blábolů [chechtot]

287881

9.4.2013 16:55

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

dub 89.?.?.?

Reakce na 287881

omyl příteli.
my se nebavíme o množství reálných statků, ale o množství peněz, a ty jsou vytvářeny z luftu monopolisty. a je na ních, kolik jich vytvoří a dají do oběhu. kolik lidí je používá nebo kolik jich připadá na reálné bohatství je z pohledu celkového zadlužení irelevantní, protože rozhodující je, kolik jich bylo vypuštěno - celková úvěrová emise.
a ta samozřejmě v této pyramidové hře neustále roste. neb letadlo je podstatou každé pyramidové hry.
počet chudých nebo bohatých s tím nemá nic společného, protože jestli je v systému v oběhu např. 10 bilionů papírků, tak je naprosto u koudele, jestli je ve společnosti 1 bohatý a yarda chudých, nebo jestli je to distribuováno rovnoměrněji. z pohledu množství peněz to nic nemění, ani to nic nemění na tom, že celá ta yarda plus 1 dluží emitentovi těchto dluhových peněz, a to oněch 10 bilionů plus kousek navíc, ber kde ber.

o riziku derivátů tu řeč nebyla, ale o relevanci cifry popisující jejich výši. takže se naučte číst, nebo byste aspoň měl vědět, o čem vlastně diskutujeme, abysme tu jen nesrali písmenka [mrknutí jedním okem]

287891

10.4.2013 10:29

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287891

Peníze jsou oběživem a jejich množství a nárůst musí sledovat nárůst hmotných statků a služeb. Pokud se to přestřelí a emituje se peněz víc vzniká inflace, pokud měně tak deflace. Obojí v extrémech ekonomice škodí i když inflace míň. I nepatrná deflace má na ekonomiku zhoubnější vliv než nekolikanásobná inflace. Proto je nejlepší udržovat mírnou inflaci kolem 1%.
Ale pokud se drží inflace pod kontrolou, tak to znamená, že množství peněz je v pořádku a nic na tom nemění ani to, že někteří panikáři sčítají hrušky s jabkama a vychází jim z toho katastrofický scénář. V otevřené tržní ekonomice se totiž inflace nedá ukrýt tak, jak to bylo možné v bývalém plánovaném socialistickém hospodářství, kde fakticky nebyla jedna měna Kčs ale souběžně jich kolovalo několik a jiná koruna byla ta, co dostávaly lidi na výplatu a platili s ní v obchodech a jiná ta co kolovala v obchodním styku mezi státními a národními podniky a družstvy. Ta byla silně postižena inflací a na počátku transformace, když se koruna de facto sjednotila se to promítlo do celkové skokové inflace.
Takže sledujme inflaci a z toho vidíme jak si ten který měnový systém vede.

287932

9.4.2013 17:05

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 287881

tam mi řekněte, jakou je protihodnotou dluhu, kvantitativní uvolňování?

287892

10.4.2013 0:07

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Duanitta 85.?.?.?

Reakce na 287892

... vláda USA při kvantitavivním uvolňování od Fedu:
a) obdržela peníze, uložila si je někam na svůj účet = vklad
b) napsala úvěrovou smlouvu, že je někdy jako chce splatit = dluh

to je ta hodnota a protihodnota, vždycky tohle ve všem najdete...
Na straně Fedu:
a) zaúčtovali pohledávku
b) zaúčtovali závazek, že až to dostanou zpět, tak to nechají zmizet
opět, dohromady nula.

Stejně tak jako tu někdo uvádí, že se tvoří peníze z čistého luftu, že se při 5% bankovních rezervách vytvoří dvacetkrát více peněz, než bylo na začátku. Jo, ale mezitím to v řetězu směny vždycky někdo do té banky uložil, aby ta banka z toho mohla znovu 95% půjčit. Takže ani zde dluhy nikdy nepřevýší vklady, pro deriváty, dluhopisy, apod. platí to samý, proboha, je to jen jinak nazvaná půjčka. Pokud někdo tvrdí, že je dluhů více než vkladů, tak je to tím, jak se systematicky v údajích manipuluje, překrucuje, nevykazuje vše, a všichni odborníci sčítají hrušky s japkama.
Je mi docela líto, že takový jednoduchý věci lidem nedochází, jsou jinak hlavy otevřený. Budou donekonečna opakovat pohádku o Fabiánovi, o úroku, ale až sami půjčí někomu peníze, úrok si naúčtují, a nic špatného se nestane, protože problém je jinde, problém je jen v hamižnosti. Teprve hamižnost z těchto věcí nadělala problém, teprve superbohatí hajzlové vysáli zbytek světa z peněz. Proč o tom píšu.. Vy se třeba chystáte zrušit úrok jako takový, a budete se těšit na to, jak to všechno pofrčí v pořádku. Nepofrčí, nechali jste se opít rohlíkem. Nebude vás vysávat Fabián, ale jinej parchant, třeba za vodu, nebo pod jakoukoli jinou záminkou, zadlužíte se sice bez úroku, ale stejně Vás má v pařátech. Takže problém bohužel je ten jeden, že my lidi jsme na sebe hnusní, ždímeme se, necháváme si to líbit. Pro začátek by stačilo, kdyby se tohle chování aspoň přestalo velebit. Kdyby se Kalousek přestal holedbat tím, jak krásně lidi ždíme, a že je to dobře. Že je správné, že je neoblíben, protože čím hůře se lidi mají, tím je nepopulárnější, a tím je to ctnostnější a tím lépe. Opak je pravdou, můžeme se mít líp, tak jak si to uděláme, třeba zejtra. Vyženeme cizí banku, jo, ale naše banky, jestli nějaký zbyly, si necháme. Zvedneme daň ze zisku, schválně píšu ze zisku. Uděláme měnovou reformu, anebo rozdáme peníze všem.. nic se hrozného nestane, odvrátíme válku. A klidně si natiskneme peníze ve státní emisní bance, a tím se stát vyplatí z dluhů. Fakt to nebude vadit nikomu, kromě hamižníků. Je důležité tomu rozumět, nehledat ďábla tam, kde není.

287908

10.4.2013 12:05

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Emil Robot 90.?.?.?

Reakce na 287908

Obávám se,že tady u nás už náš není ani ten luft,co dejcháme,možná jen něco málo,co máme na sobě,jinak všechno už dávno za těch 23 let naše demokraticky zvolené vády s parlamentem a senátem promrdaly.A za vodu,která nam naprší na hlavu a ten náš posranej dvorek a odtěče zaplatíme,za pitnou dnes až 100x víc než po puči.
Proč dneska zemní plyn stojí 4x víc než před 15-ti lety?!
Protože Klaus s ODS zašmelil všechny lajtunky postavený za sociálismusu v rámci staveb mládeže skopčákům a tím nás na nich udělal závislými!Dnes na plynu,než se vůbec k nám dostane,vydělává skopčák a 3 prdele na hovně parazitujících a nic užitečného nedělajících tzv.distributorů.Přeci stát nemůže a nesmí mít monopol a poslední slovo.To přeci musí mít kapitál,dobří hospodáři -kapitálisti,jako dnes tak srdcervoucím způsobem oplakávaná megera Thatcherová a její tajný milenec Klaus,s tím svým bizardním vkusem na ženský a proto se všeho po tečrovsku zbavil,aby dnes na to měl soukromý podíl a my jen platili přemrštěné ceny.
Za siciálismusu byla umělá zaměstnanost a dělaly se zbytečné věci,ale lidi dělali,aby měli co žrát a neměli pocit,že to to dostali zadarmo.Dneska půl národa parazituje na tom málu,co ta druhá půlka vyprodukuje a přitom je výrobní sféra tak mizerně placená,že život zaměstnance připomíná totální nasazení.Jen překupníci,zkorumpovaní politici a úředníci všech úrovní a jejich klienti+nepřizpůsobiví,...ti všichni jsou spokojeni(většinou) a nevidí vady-protože jsou paraziti.Jediný,kdo je nespokojený jsou "arbajti"a živnostníci "jedoucí každý den na tygru" a třesoucí se,aby je ten tygr nesežral,což každý den někoho potká.A proto občas skočí pod vlak nebo se picne.Jak z toho ven?....po dobrým to nepude!!

287937

10.4.2013 20:54

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Duanitta 85.?.?.?

Reakce na 287937

Luft je náš [smích] , a všechno, co budeme chtít. Lubomír Huďo to dobře analyzoval, že úspěch na Islandu byl způsoben pouhým posunem myšlení, tj. lidi si ujasnili, co je pravda a co je už přitažené za vlasy, a co mohou, na co mají nárok, a pak už to nikdo nedokázal zadržet. OSVĚTA je to, co potřebujeme, srozumitelná, na úrovni. Fabiány už vážně nechte na pokoji, jděte po hamižnosti.

K osvětě ... a jak jsme každý z nás mj. úspěšný při šíření alternativních pohledů na svět? Přiznám, že to jde ztuha v případech, kdy je druhá strana zabedněná. Máte někdo na zabedněnce nějaký úspěšný recept? To by mě moc zajímalo. Pouze svou matku jsem odhavlila, ale stálo to hodně času a trpělivosti.

287977

10.4.2013 20:58

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

slak 77.?.?.?

Reakce na 287937

Samozřejmě zase souhlas, situace je prekérnější o to že peníze na dluh banky "natisknou" ovšem na úrok prý už ne. A tak je finační bazének čím dál prázdnější. To je to jejich chci všechno a 5% navíc.

287978

10.4.2013 20:04

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 287908

Milá Duanita nerátali ste jednou vecou, ono totiž tá banka od ktorého sa čerpá úver splácanie toho úveru eviduje ako vklad. Keby to urobila iná inštitúcia alebo fyzická osoba, bolo by to celé vyšetrované ako podvod, ale keďže sú to banky, celé toto podvodné chovanie akosi sa prehliada.

287972

9.4.2013 9:40

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 287834

A já s Vámi souhlasím, sčítají tam jablka s hruškami. Když je dlužník, je i věřitel, dluhy se rovnají půjčkám, zadluženost světa zhruba rovná se finančním majetkům světa. Problém není, že dluhů je dle nějaké všenezahrnující metody výpočtu šestkrát víc než vkladů, problém je, že jsou na jedné straně zadlužení, a na druhé straně přebohatí. Jako nabitý kondenzátor, problémje to pnutí. A to článek tohoto typu zakrývá, manipuluje, snaží se v našich hlavách vyvolat pocit neodvratitelnosti a neřešitelnosti, a že viníkem je ten, kdo si půjčuje. Opak je pravdou, tohleto řešení má. Finanční krach třeba, vybití kondenzátoru ... [smích] já se toho miláčkové vůbec nebojím.

287867

9.4.2013 14:12

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287867

Aspoň někdo, kdo nepropadá panice [mrknutí jedním okem]
Příjemný den [smích]

287882

8.4.2013 18:13

Lichva, Írán i Bible...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

První co učinila nová vláda Íránské islámské republiky po revoluci byly tribunály s lichváři. Muze se nám to libit nebo ne, ale stejne to tak jednou dopadne. Ne náhodou islamske bankovnictví prosperuje v realu lepe, nezli zapadni tzv. ,,ekonomie".
Nebezpečí lichvy je popisováno i v Bibli.
Lide nemohou tvrdit, ze 'nevedeli' do ceho jsou zavlekani.

287839

9.4.2013 0:50

RE: Lichva, Írán i Bible...

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 287839

Jo tak presne takovej tribunal s lichvari jak to pred lety predved svetu Iran chazari potrebujou v kazdy zemi sveta jak prasata drbani aby ve svete byl uz konecne klid!

287855

10.4.2013 13:15

RE: Lichva, Írán i Bible...

Karel M 212.?.?.?

Reakce na 287839

Nevím,ale místo úroku umožňuje islámské právo platit věřiteli podíl na zisku - tj. de facto jde pořád o úrok, jen je to formálně jinak. Ostatně skoro nikdo by nebyl ochotem půjčovat. Restrikce lichvy zpravidla spíše znamená její odliv do černé ekonomiky, což znamená větší úrok (je větší riziko) a případně i růst kriminality.

287942

11.4.2013 18:02

RE: Lichva, Írán i Bible...

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 287942

Přesně tak.[smích]
Rozdíl mezi úrokem a podílem na zisku je však v tom, že ten zisk ani být nemusí, tudíž pak ani podíl. Naproti tomu úrok z úvěru je dohodnut předem a musí se zaplatit i když dlužník půjčené peníze investuje špatně a prodělá.
I když na první pohled se zdá forma podílu na zisku spravedlivější, avšak ve skutečnosti to tak není, pokud jde opravdu jen o půjčku a věřitel nemá možnost do způsobu využití těch peněz zasahovat. Takže podíl je opravdu spravedlivý jen tehdy, když se dotyčný stane podílníkem a má na chod investice nějaký vliv.
V tomto ohledu naopak úrok, tím, že se splatit musí tak, nebo tak, je asi víc motivující k tomu, aby se půjčené peníze investovaly moudře. Ale zase to platí jen tehdy, když jde opravdu o ekonomicky odůvodnitelnou výšku úroku a ne o zločinnou lichvou.
Rozhodně bych mezi půjčováním na úrok a lichvou nedával rovnítko, i když ta hranice může být trochu rozmázlá.

288019

11.4.2013 21:37

RE: Lichva, Írán i Bible...

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 288019

Investíciu môžete nechať zaručiť trebárs nehnuteľnosťou, poistiť, atď.. a podiel na zisku bilaterálnou dohodou, zmluvou ohľadom vstupu do obchodu, čiastočnej obmedzenej spolupráce na kontrole konkrétnych procesov vo firme a pod.

Úrok má vždy rovnaký dlhodobý fatálny efekt na spoloctnosť.
Presnejšie tzv."časovo" definovaný úrok je proste z morálneho hľadiska krádež.

Vy asi neprestanete provokovať VTjr..
..snažiť sa pre-dávať deckám heroin

288033

12.4.2013 9:38

RE: Lichva, Írán i Bible...

VTjr 213.?.?.?

Reakce na 288033

Neviem kto tu provokuje a uráža?[naštvaný]
Vy nediskutujete, ale sa len snažíte touto formou šíriť svoje pomýlené názory. Nediskutujete, pretože diskutovat neviete.
Naozaj to s Vami nemá cenu. [bliji]

288045

12.4.2013 12:18

RE: Lichva, Írán i Bible...

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 288045

Aaa, zasa ste sa tu poblil [velký smích]
Opatrne s tým jedlom, či pitím..
Vy asi ani dnes zasa nie ste schopný gramotne odpovedať, diskutovať..škoda

Ok..Ako sa hovorí:
"S teroristami sa nevyjednáva".
..by sme nemali.. dúfal som, ale že sa od nich niečo použiteľné, novšie naučím..

Díler ZHN(zbraní hromadného ničenia) dáva priestor sociopatom na sebarealizáciu.
Je teda mnohonásobne horší ako oni.

Ak začnete rozdávať deťom heroin, jeho očividný devastačný účinok sa objaví v spoločnosti po pár týždňoch, mesiacoch.
U úroku je to zákernejšie. Programový rozklad nastane po pár rokoch, prípadne desaťročiach.
Podľa toho, ako sa budete "hrať" s
1.úrokovými sadzbami a
2.mierou povinnej frakčnej rezervy(+ tzv.sterilizácie obeživa) =inflácie.

Ak máte váčšie územie, môžete hrať Čierneho petra a Človeče nezlob se chvíľu dlhšie.
Možno aj pár sto rokov, kým všetko ako upír uštvete, vycucáte a zničíte..a potom zasa raz
"Zpátky do lesú, zpátky na stromy"

"Travič" bola vždy jedna z najhorších nadávok.
Cieľom travičov bývalo čo najviac oddialiť smrt obete, aby vraha spoločnosť neidentifikovala.
Presnejšie.. Vedieť načasovať, riadiť aktivitu jedu, infekcie u obete.

Z pohľadu teroristu je fajn, že ak získa monopol
môže si aktivizáciu jedu pekne regulovať.
Starí správcovia chrámových sípok k tejto technológii hromadnej akvizície(voj.ničenia, zotročenia) prišli pravdepodobne tiež "ako slepé kuratá k zrnu". Pokus, omyl..

Niekto rozumnejší, menej schľastaný a dofetovaný si spustený proces však po čase všimol a nedostatočný záujem plebsu o svoju budúcnosť chytilo do ruky voľáke hovado, aké sa tu a tam v spolonectnosti vždy z dôvodu motivácie zvyknú objaviť(motivačne od Tata..nie, nejde o krvilačného JHWH).
Tento vôl však viedol stádo hooodne dlho.
Možno aj sám Tato bol prekvapený [smích]

Kolektív jednotlivcov a stádo indivíduií majú na prvý pohľad aj spoločné črty,
no ide zároveň o obrovský rozdiel.
Navyše pojem "Človek" a "stádo" sa vylučujú.
Vyberte si VTjr a dobrú chuť(obed).

288048

12.4.2013 12:17

RE: Lichva, Írán i Bible...

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 288033

Achjo,.....polopatě:
ta pohádka o Faiánovi, který tak dlouho vybíral úrok, až byl úplně zlej, padá v momentu, kdy Fabián se musí jít najíst, a těch pět stříbrných, nebo co to bylo, dá pekaři. Nebo si za to něco koupí jiného, postaví banku, zaplatí lidi, prostě to dá nedluhově do oběhu - pak padají ty laboratorní podmínky, za kterých je pouze ta pohádka funkční a zajímavá. Jinak úrok nevadí, je to původně odměna, že pokud někdo půjčí, a chvíli bude sám hladovět, a až to dostane zpátky, tak se nejen docpe zpětně, ale má za to utrpení i něco navíc, co si může extra dovolit. Služba-odměna, nesyslí-li, je to v pořádku.
Rotschildové jsou hajzlové ne proto, že by vybírali úrok, ale proto, že to přehánějí, jsou bezcitní a nikdy nebudou mít dost, a jdou za ziskem, mocí a svou hrou přes mrtvoly.

Ovšem .. syslit může i nebanka, stejně zhoubně jak to popisuje laboratorní pohádka o Fabiánovi, ale může fungovat i neúrokové vydírání, místo jména Fabián si dosaďte ČEZ, Veolia, v Bulharsku i Česku. Oni stejně tak pod pohrůžkou vytahují z lidí peníze, protože bez jejich dodávek se dnešní život neobejde. Pokud to dělají jako ČEZ v Bulharsku, dokážou vysát z ekonomiky peníze ještě rychleji, než úrok. Na to je jediná pomoc, ne zrušit elektřinu, ale vyhnat, pozavírat, postřílet.

Prosím všechny Zvědavce, zda by se nemohlo odhlasovat, že pohádka o Fabiánovi není přesná, ani směroplatná, a aby se tímto server nediskreditoval... odhlasovat, tj. nemám patent na rozum, ale je m líto, že si z nás kvůli tomu třeba jinde mohou dělat legraci.

288047

12.4.2013 13:04

RE: Lichva, Írán i Bible...

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 288047

Zas sa mýlite, Fabián nemusí vracať žiadne strieborné mince, stačí keď dá zmenku a je to.

Práve že časové viazanie úroku je kameň úrazu, lebo v konečnom dôsledku sa nastáva presun bohatstva komunity/spoločenstva/národa k emitérovi dlhu, pri 1-2% za 50-100 rokov, pri vyššom úročení rýchlejšie dobrým príkladom je Japonsko či USA.

Preto je to zakázané v Islamu (že sa odvoláva na Alláha je druhoradá vec- Mohamed vedel čo robí).

Na chod ekonomiky by bol systém JAK, čo sa používa v družstevných bakách severských krajín, tam sa berie úrok 1,7-2% z celej zapožičanej sumy (ešte raz opakujem o toľko treba vrátiť viac peňazí) na prevádzkové náklady.
Keby v tej banke pracovali profesionáli a nie dobrovoľníci tak, by prevádzkové náklady vyššie.

288051

8.4.2013 23:15

Reforma společnosti

pavelh14 213.?.?.?

...a opět zas a zas nezbývá, než poukázat na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

287848

8.4.2013 23:27

Proč se tisknou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

http://www.novinky.cz/ekonomika/292550-zahranicni-investori-skupuji-obri-plochy-pudy-v-chudych-zemich.html

287850

9.4.2013 0:09

RE: Proč se tisknou peníze

Унексист 62.?.?.?

Reakce na 287850

Mna by zaujimalo, preco ti spinavi poskokovia diabla neumoznili pdo tym clankom diskusiu. To tym curakom este nedochadza, ze su na jednej lodi s plebsom a vsetko si vyzeru rovnakym dielom, Preco stale klamu a drzia tu spinu nad vodou, ked vedia, ze tej slucke tak ci tak neuniknu?

Ale

To ze skurvene peniaze existuju len preto, aby si grazli mohli podvodom ulupit pre seba skutocne majetky a statky a mat vsetko zive v otroctve netreba ani rozoberat.

A najlepsie na tom bude to, ked iniciaticne pribehne isty vojto s IQ 49 a bude zvatlat, ake to len je super zit na dlh s urokom. je si ten nestastnik vobec vedomy toho, akym zrudam robi uzitocneho idiota? SILNE O TOM POCHYBUJEM.

287854

9.4.2013 13:49

RE: Proč se tisknou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 287850

No u nás to je stejné. První co vám exekutoři zkusí zabavit jsou nemovitosti a pozemky! Komu je prodávají, o tom můžeme jen spekulovat nebo lustrovat Katastr.

Jako další vám zabaví počítač, čímž vám ještě víc znemožní shánění práce a odstřihnou vás od informací.

A teď to ještě vylepšili zabavováním řidičských průkazů za "neplacení výživného", na které jaksi nemáte, když nemáte práci, čímž vám to ještě ztíží!

A když z toho šílíte, tak na vás pošlou bludaře (psychologa) a ten navrhne zavření do ústavu pro "potenciální společenskou nebezpečnost".

Zprávy o tom, že někomu praskli nervy a zabil vymahače nebo exekutora se pečlivě ututlávají! Nedávno byl jeden takový případ v okolí a media nic. Mohlo by to inspirovat.

Oni si moc dobře uvědomuní, že plavou v moři sraček na sudu s dynamitem, a že to brzy bouchne. A nebude to o cinkání klíčů na Václaváku! Na Komunisty jsme nadávali, ale nebylo tak zle, aby lidi páchali sebevraždy. A jak se ukazuje, uměli to líp než ta pravicová neoblberální sebranka.

Idealisti a teoretici typu Havel, Klaus, Stráský, Zeman, Komárek, Pithart, .... jenom tlachali, rozhodovali, poslouchali "moudré rádce", vymýšleli píčoviny a honili si vocasy a ego v mediích a šaškovali na sněmech Zednářů.

Na radikální zmrdy platí jenom radikální řešení!

287877

9.4.2013 16:17

RE: Proč se tisknou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 287877

Idealisti a teoretici typu Havel, Klaus, Stráský, Zeman, Komárek, Pithart,...

To nemyslíte vážně, že se jedná o idealisty a teoretiky - snad znáte ovoce z jejich stromů --- uvedl jste však pouze vzorek naší reprezentace

287886

9.4.2013 20:14

Němci by euro nikdy nepřijali, musel jsem se chovat jako diktátor, přiznal Kohl

r.m. 80.?.?.?

Německá veřejnost by návrh na přijetí společné evropské měny euro zamítla, pokud by ji tehdejší kancléř Helmut Kohl nechal rozhodnout v referendu. Kohl proto musel na počátku 90. let jednat jako diktátor, jestliže si přál, aby euro vstoupilo v platnost. Kancléř to už v roce 2002 přiznal v rozhovoru novináři Jensi Peteru Paulovi. Ten jeho slova zveřejnil teprve nedávno ve své doktorandské práci, upozornil server EUobserver.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/298551-nemci-by-euro-nikdy-neprijali-musel-jsem-se-chovat-jako-diktator-priznal-kohl.html
Oj,oj ojro, zrodilo se Teuro))))
A k daňovým rájům:
Případ Kypr nebyl nic jiného než zaříznutí černé díry pro evropsko-ruské podnikatele. Chytřejším svitlo a začali se dohadovat, zda je další na řadě Lucembursko nebo Lichtenštejnsko...a ejhle [velký smích] Lucembursko náhle ohlásilo - "Lucemburský ministr financí Luc Frieden řekl listu Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, že jeho země zváží kroky vedoucí k vyšší transparentnosti bankovního sektoru. Reagoval tak na silnou kritiku partnerů v eurozóně.
Lucembursko připravuje jisté drobné uvolnění kontroverzní praxe banovního tajemství ve snaze omezit daňové úniky zahraničních vkladatelů."
EU dále hrozí že na hranicích z Lichtenštejnskem postaví hraniční přechody se siličními zátarasy pokud bude pokračovat ve svých ofšórových praktikách. [velký smích]
Evropa opravdu není USrahell..snad...

287899

Příspěvků: 50

08.04. 09:29 janko  ...ach jo....
08.04. 11:49 udo1  RE: ...ach jo....
08.04. 10:32  Kdysi dávno...??
08.04. 10:35 Saša  ???
08.04. 12:16 kamil  zabezpeceni?
08.04. 14:39 pje  Nejde jen o peníze
08.04. 16:15 VTjr  Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
08.04. 18:25 M.P.  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 13:29 VTjr  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 13:47 VTjr  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
08.04. 22:21  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 13:52 VTjr  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 18:05  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
08.04. 22:35 udo1  RE: Myslím si, že se tu sčítají lidi s "nadlidmi"
09.04. 13:55 VTjr  RE: Myslím si, že se tu sčítají lidi s
09.04. 18:51 udo1  RE: Myslím si, že sa tu stretávajú ludia s
10.04. 09:41 VTjr  RE: Myslím si, že sa tu stretávajú ludia s
08.04. 23:25 dub  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 09:09 osa x  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 16:45 dub  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
10.04. 11:05 VTjr  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
10.04. 18:20 dub  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
10.04. 21:07 VTjr  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
16.04. 13:47 dub  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 14:10 VTjr  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 16:55 dub  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
10.04. 10:29 VTjr  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 17:05  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
10.04. 00:07 Duanitta  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
10.04. 12:05 Emil Robot  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
10.04. 20:54 Duanitta  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
10.04. 20:58 slak  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
10.04. 20:04 Oracle  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 09:40 Duanitta  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
09.04. 14:12 VTjr  RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami
08.04. 18:13  Lichva, Írán i Bible...
09.04. 00:50 Satanist  RE: Lichva, Írán i Bible...
10.04. 13:15 Karel M  RE: Lichva, Írán i Bible...
11.04. 18:02 VTjr  RE: Lichva, Írán i Bible...
11.04. 21:37 udo1  RE: Lichva, Írán i Bible...
12.04. 09:38 VTjr  RE: Lichva, Írán i Bible...
12.04. 12:18 udo1  RE: Lichva, Írán i Bible...
12.04. 12:17 Duanitta  RE: Lichva, Írán i Bible...
12.04. 13:04 Oracle  RE: Lichva, Írán i Bible...
08.04. 23:15 pavelh14  Reforma společnosti
08.04. 23:27  Proč se tisknou peníze
09.04. 00:09 Унексист  RE: Proč se tisknou peníze
09.04. 13:49  RE: Proč se tisknou peníze
09.04. 16:17  RE: Proč se tisknou peníze
09.04. 20:14 r.m.  Němci by euro nikdy nepřijali, musel jsem se chovat jako diktátor, přiznal Kohl

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 62 čtenářů částkou 11 175 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 0

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 0

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 0

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 0

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 8

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 1

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 0

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 0

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína15.09.21 09:49 Česká republika 2

Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií15.09.21 09:26 Neurčeno 0

MUDr. Jan Hnízdil: Pandemie by se dala ukončit ze dne na den !15.09.21 08:46 Česká republika 0

Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy14.09.21 09:34 Rakousko 0

Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let13.09.21 21:19 Česká republika 2

Trochu matematiky do Covidového šílenství13.09.21 14:08 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
25,32 Kč
Libra
29,68 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
15,70 Kč
Švýcarský frank
23,21 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 832,81 Kč
1 unce stříbra
493,62 Kč
Bitcoin
1 029 945,53 Kč

Poslední aktualizace: 17.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 066