Diskuze k článku

Výzkumníci zjistili, že 25 zemí používá německý spyware pro krádeže dat

Příspěvků 16

3.4.2013 8:29

Jak prosté...

tx 89.?.?.?

.....Současně s licencí na použití FinFisher obdrží majitel i účet na serveru FinFisher, kde se mu budou shromažďovat nakradené informace. Stačí se jen přihlásit......

"Majitel programu" bude šmírovat, / bude si připadat samozřejmě důležitý / ale kdo bude jeho nasbírané informace vytěžovat /a prodávat dále / JEŠTĚ ? Není to zase jen řada přiblblých naivních bílých koňů, končící neznámo kde ? Není zajímavé, že Steve Jobs chcípnul na rakovinu jen co rozšířil po světě "chytré telefony" ?

287553

3.4.2013 9:19

RE: Jak prosté...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 287553

Přesně tak[pláč] Zvědavci nadšeně a po komsomolsku pomáhali bořit Zlý Stát (ať už sociální či více méně pravicující). A neuvědomili si, že jen silný stát dokáže ve stádu udržet Ordnung, Disziplin und Sauberkeit a držet Predátory/Vrchnost a Shabes/GOJ/im na uzdě.

Nyní je ze zbylých fragmentů Zlého Státu jen a jen trhací kalendář - ztrouchnivělé dálnice a silnice, zbídačení invalidé, minority a města plná narkomanů, nezaměstnaných, heren, kasin, zastaváren a exekutorských velkovýroben.

Že si z toho, co by měl dozorovat stát (a jinak by bylo illegální) udělá dobrý soukromý business část Predátorů/Vrchnosti a Shabes/GOJ/im, je pak nasnadě.

Vůbec nejde o to, aby SW hlídal individua, co zinkají klíčema nebo pískají na vlajku EU. Jde o šmírování potencionálních dobrých nápadů, patentů, start-upů a nabourávání se do nich. Jedeme po "informační dálnici" a dobrá včasná navigace je k nezaplacení[smích]

287557

3.4.2013 10:14

RE: Jak prosté...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 287557

..všechno má svůj důvod, průseRčíky se postupně spojují do stále většího chaosu. A ten nutně nemusí vyústit jako tradičně - do další války zbraní.
Všichni si už všímáme, že válka se odstěhovala do našeho myšlení, do postojů, podporovaných okolním prostředím - hlavně mediálními technologiemi. Ale i toto musí skončit - jak jinak - přesycením a nalezením "osobnostní parkety" (množiny podobných lidí).

Domino rozpadání starých struktur až do niterného prostředí každého člověka má jen jeden důvod - nutnost pochopit fungování lidské existence na jiném než cca 2000 let udržovaném "statusu quo". A nejen to, upravovat si zřejmě budeme i poznatky mnohem starší. Vznik a vývoj vesmíru, jak jej chápe věda, neodpovídá samoregulačním principům v existenci a fungování množin ve "vrstvách živosti", které věda chápe jinak, a hlavně nechápe jejich vazbu na teplotní, vlhkostní a zvukovou komunikaci.

Cílené omezování některých informací jen povede k rychlejšímu jejich nástupu v době, kdy se bude "lámat chleba".
On už se láme, "samostatnost" fungování křemíkových technologií brzy vyrovná logickou (= zipovací) funkci nás, "uhlíků". Propojování postupuje nejen prolínáním herních a komunikačních technologií. Ale vše má svou dobu rozpadu - i zrání.

287558

4.4.2013 5:19

RE: Jak prosté...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 287558

Vážený pane Janko, "Tušení souvislostí" aneb Theorie her... Ne náhodou se Vrchnost i Shabes/GOJ/im vydali v předstihu tímto směrem a přitom převrhli definitivně "milý Vatikán", snaží se eradikovat Islám a zvysoka kašlou i na další kulty a -ismy.

Brzy lidstvo prolétne Černou dírou jako Velkým Finále své existence. Těžko říct, zda zafunguje Vámi v těch nejlepších úmyslech vzývané "nasycení a nalezení".

Vrchnost i Shabes/GOJ/im si uvědomují, že pouhé čekání (či meditování resp. slovanistické a orientální "lelkování" a odevzdanost) v sepětí se stády oVčanů a konsumentů jim nic nepřinese - a proto jsou v Akci a hrají hry na globálním levelu, které jim přinášejí moc směřovat poznání "kýženým směrem".

Vrchnost i Shabes/GOJ/im si vybrali "Knihu" a díky tištění nekrytých směnek se pokusili ujařmit pravicující, konsumující a z/egoisující oVčany. Právě v těchto dnech prožíváme bitvu mezi Vrchnostenskou "Prozřetelností" a BRICSovským "Pozemšťanstvím".

Těžko soudit, K_D_O ovládl "křemík" - zda chřadnoucí a minimalizující Pax Emerikána a/nebo Zlí orientální BRICS... Současná "Bitva" je rovněž vedena mezi Teuntonskou Agressivitou a Orientálním Šachismem, mezi řinčením zbraněmi a strategickým diplomatismem.

Zinkající a lídlující oVčané (zejm. Mařen/ky) to mohou chápat i obráceně: mezi bezbřehým liberalismem a tuhým patriarchismem - aneb - souložit s nadřízeným v boji o karieru a mzdu - či se mu klanět a tleskat?! Každá Mařen/ka si vybere po svém - příklonem k tleskání (namísto prostituování) ale nezíská Mařen/ka nad bossem (ani dočasnou) dominanci.

A tím jsme i u odpovědi, P_R_O_Č Hodný Západ chce šmírovat, zatímco Zlý Orient nemusí a o šmírování nestojí. Odpověď je snadná: Ve společnosti a organisaci společnosti, kde jsou dodržována explicitně pravidla už od Hlavy, je každé "vybočení" zřetelné i bez šmírování. Zatímco společnost řízená, vedená a podváděná podle Theorie her a Globálního Casina, se bez hlídání jak Shabes/GOJ/im, tak pravicujících oVčanů, neobejde [smích]

287614

4.4.2013 8:56

RE: Jak prosté...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 287614

Dík za úcty hodnou odpověď MoUdrostaku, on ten nesoulad s "knihou" začal už ne zcela černým "papežem" Obamou. To, že vzdali "cestu kříže" nominací Františka - to nahrává jiné verzi knihy/programu, který zřejmě vnímá několik (tisíc?) lidí v českém kráteru.
BRICS jako přechod k nějaké formě "bitcoinu" by mohl postupně vytlačit potřebu řídit svět skrze peníze - vlastně jejich už dnes virtuální silou.
S tím souvisí "nahatost občana", která je také víceméně nedobrovolnou nutností k transformaci myšlení.

Trochu rychlejší posun zřejmě nastane v době, kdy široká společnost "objeví" chybějící část bible, popisující koloběh inkarnací dvoudílné bytosti člověka.
Průlet touto "informační dírou" by mohl začít v příštím roce, pokud se podaří zdiskreditovat pokusy o lokální války.

Fakt, že v Čechách je v současnosti největší "politická/obchodní informační tma" - mě vede k naději, že jsme připravováni na "překlopení", kdy společnost přijde na to, co církev ví už od doby Jana Husa - že čeština je nebezpečím pro jazyk, ve kterém byla koncipována etapa "křestu".
Nemá smysl se zde zabývat dovozováním souvislostí mezi jazykem a jeho významem pro ovládání stále většího prostoru, neexistence nahodilosti je sama dokladem souvislého směrování našeho vývoje (viz mé texty na "nejsmeovce"[mrknutí jedním okem]. Vrstvy "živosti" i vrstvy inteligence v prostoru spolupracují v naprosto přesných vazbách, jen se to blbě dá vysvětlit pojmovým materiálem, pro který máme v mozku jiné asociační "cestičky".
Zvuková podstata DNA (viz starší objevy v Rusku) je vázaná setrvačností myšlení - a s tím si poradí jen čas a nové události.

287616

22.5.2013 11:07

Řekl bych s trochou neupřímného smíchu,

SQL 89.?.?.?

Reakce na 287614

že největším nebezpečím dokonalého šmírování je, zmocnit se jako profesionální amatér úspěšně nějakého sebezničujícího vynálezu, zničit se s tím, a umožnit dalšímu blbci, který zase nic netuší, aby stanul na vrcholu moci, a ani sám nevěděl proč...

290107

3.4.2013 9:07

Prezident Lukašenko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Pane Stwora, máte tam chybu. Lukašenko je prezidentem Běloruska.

287555

3.4.2013 15:18

RE: Prezident Lukašenko

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 287555

[zahanbení]

287578

3.4.2013 10:39

Proč ještě nazývat "elitu" "elitou",

tx 89.?.?.?

když ji došly všechny nápady ? Proč nazývat ze stejného důvodu "inteligenci" "inteligencí" ?

287560

3.4.2013 12:32

Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.

Petřičák 62.?.?.?

Prošel jsem si linkované stránky a zběžně prostudoval i produktový leták. Takto od stolu nejsem schopný posoudit možnosti průniku do systému v případě fyzické přítomnosti. Pokud jde ale o možnosti vzdáleného ovládnutí počítače je tento software naprosto k smíchu. Na Linuxu s rozumným uživatelem je naprosto bezzubý a neschopný čehokoli. Jestliže někdo pro disidentskou činnost používá software či hardware, které nemá pod kontrolou je přinejmenším značně naivní.

287570

3.4.2013 21:35

RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 287570

>Na Linuxu s rozumným uživatelem je naprosto bezzubý a neschopný
>čehokoli. Jestliže někdo pro disidentskou činnost používá
>software či hardware, které nemá pod kontrolou je
>přinejmenším značně naivní.

Opravdu? Bylo by tak těžké podsunout Linuxu stránku s upravenými aktualizacemi software?

A co třeba auto nenápadně zaparkované před domem a odchytávající vaši wifi síť? Lze dnes ještě vůbec koupit router bez wifi antény? I když nastavíte skrytý network, takže nebroadcastuje svou přítomnost, čas od času ho voláte a tak se prozradí. Nějaké šifrování není překážkou.

A co třeba upravené upgrade extensions pro pro váš prohlížeč, ověřujete u každého upgrade, že přichází tam, odkud má?

A co třeba šikovně přesměrovaný odkaz na údajně chybějící video codec při návštěvě youtube nebo jiného video service?

Ale klidně spěte dál na vavřínech a plácejte se do stehen, jak jste nepostižitelný.

287593

3.4.2013 22:14

RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.

AlA777 85.?.?.?

Reakce na 287593

Podsunout Linuxu upravenou stranku s aktualizacemi by problem byl. Parkovat auto na smirovani wi-fi je nutne, pokud jdete po nekom konkretnim a nemate pobliz nejaky brloh, nebo neni mozne signal prijmat z dalky smerovou antenou. Je pravda, ze si uz nikdo dneska nemuze byt jisty, ze jeho pocitac je clear. Existujou exploity o kterych nikdo nema ani tuseni, stejne tak nejaky backdoor v systemech na widlich. Ale pokud jste tak paranoidni, nebo se potrebujete maskovat, kazdy normalni pocitac dneska umi virtualizovat.. [mrknutí jedním okem]

287595

4.4.2013 2:32

RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.

Petřičák 84.?.?.?

Reakce na 287593

Podstrčit Linuxu stránku s upravenými aktualizacemi software je opravdu problém. Distribuce software na Linuxu funguje úplně jinak. Pokud není uživatel idiot, na tohle vám neskočí.

Wifinu samozřejmě je možné velmi snadno odchytávat. I tady je ale řešení - pořád můžeme používat drát.

V prohlížeči používám naprosté minimum extensions a ověřuji si jejich původ.

Viz téma distribuce software na Linuxu. Chybějící kodek na well-known doméně je krajně nepravděpodobný a na podezřelé doméně nikdo soudný nebude takovou věc instalovat. A i kdyby se takový pitomec našel, pak nainstalovaný software bude mít nanejvýš práva uživatele. Povolit něčemu takovému roota je už ryzí diletantismus.

Netvrdím nikde že jsem nepostižitelný, pouze říkám, že popisovaný software nepředstavuje až tak velké riziko jak je v článku prezentováno. V případě fyzického přístupu k počítači vám u nekryptovaného disku stačí nabootovat v podstatě libovolné linuxové distro a máte přístup k veškerým datům, to není žádná raketová věda.

Ano, i na Linux existují rootkity, které jsou i pro odborníka velmi špatně odhalitelné. Vyskytují se ovšem v naprostém minimu případů a pokud je mi známo, většinou si za jejich instalaci mohl sám uživatel, nikoli děravost systému samotného.

287610

4.4.2013 15:48

RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 287610

>Podstrčit Linuxu stránku s upravenými aktualizacemi software
>je opravdu problém. Distribuce software na Linuxu funguje
>úplně jinak.

Funguje na principu ověřování podpisů a síti distribučních serverů. Ten malware dokáže podvrhnout certifikáty jakékoliv firmy, takže první linie obrany padá. Přesměrování na upravené distro je malinko složitější, ale ne nemožné.

>Wifinu samozřejmě je možné velmi snadno odchytávat. I tady je ale řešení - pořád můžeme používat drát.

Já také důsledně používám drát, ale můj router (a každý dnešní router) má wifinu, což je automaticky potenciální problém.

>V prohlížeči používám naprosté minimum extensions a ověřuji si jejich původ.

Potřebujete jich nejméně pět jen pro bezpečný provoz:
AdBlock, BetterPrivacy, Ghostery, NoScript, CertificatePatrol a několik dalších jako KeyManager, PasswordHasher. Původ že ověřujete? A jak? Znovu opakuji, ten malware umí podvrhnout certifikát.

Práva uživatele šmírákům úplně stačí, nepotřebují root, pokud chtějí (a to chtějí) číst vaše data.

Kryptovat disk můžete jak chcete, pokud je někde keylogger, je vám to prd platné.

Souhlasím s tím, že napíchnout Windows bude asi malinko jednodušší, ale ani my, linuxáci, nejsme za vodou. Největší chyba, kterou můžete udělat, je utápět se ve falešném pocitu bezpečí. To už vás napůl mají. Nikdy se nevyplatí podceňovat nepřítele.

287632

4.4.2013 16:25

RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.

Petřičák 62.?.?.?

Reakce na 287632

Klobouk dolů, jsem velmi rád, že se diskuze posunula více k věcné argumentaci. Naprosto s vámi souhlasím, že podceňovat protivníka se nevyplácí. Na druhou stranu vyvolávání paniky je také kontraproduktivní. Pro neznalého ten článek mohl vyznít tak, že vlastně není možná žádná obrana a tudíž na ni může klidně rezignovat. A to považuji za špatný závěr.

Co se týče čtení uživatelských dat, tam samozřejmě systém oprávnění selhává. Částečným řešením by možná bylo nasazení SELinuxu, ale přiznávám, že jsem tento software zatím nepoužíval a tím pádem ani blíže nezkoumal.

Bezpečnost Linuxu stojí na více faktorech:
Je inspirovaný UNIXem což byl a dodnes je jeden z nejkvalitnějších operačních systémů.
Heterogenita - obrovské množství distribucí, balíčkovacích systémů a možnost vlastní kompilace sw je noční můrou pro vývoj přenositelných aplikací, ale zároveň velmi účinným prostředkem proti snadno šiřitelným exploitům.
Komunita - uživatelé Linuxu jsou většinou lidé, kteří vědí proč jej používají. Nemají důvod škodit něčemu, co mají sami rádi.
Otevřenost - možnost přímé analýzy zdrojových kódu v repozitářích snižuje riziko zavlečení backdooru.

287634

5.4.2013 14:06

RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.

Solon 90.?.?.?

Reakce na 287634

Mate pravdu, ze Linux je na tom urcite lepe, nez Windows. At uz kvuli mensi rozsirenosti nebo roztristenosti. Uzivatel linuxu je ale oproti uzivateli windows v prumeru cennejsi cil. Rozsirovanim skodliveho kodu pro windows si snadno postavite nejaky ten botnet na spam nebo ddos, ale jinak ziskate vetsinou jenom druhorada hesla a informace. Infiltrovanim linuxovych stroju mate mnohem vetsi sanci, ze narazite na zlatou zilu nejakeho sysadmina a ziskate ssh klice a hesla treba i k dulezitym serverum.
Obecne je na linuxu bezpecnost dosti podcenovana. Viz napr. celkem nedavne rozvireni kalnych vod Aaronem Grifinem u prilezitosti podepisovani balicku pro Archlinux. Ve zkratce bylo teto distribuci casto vytykano nepodepisovani balicku jako potencialni bezpecnostni problem, tudiz se ho autori rozhodli implementovat do Pacmanu. Zjistili, ze je to takove loutkove divadilko, protoze mnhody samotne zdroje pro vytvarenio balicku podepisovane nejsou a bylo by tedy mozne takto zanest skodlivy kod do mnoha distribuci naraz.. vysel o tom i clanek v cestine na rootu, pokud chcete vedet detaily.

287667

Příspěvků: 16

03.04. 08:29 tx  Jak prosté...
03.04. 09:19 MoUdrostrak  RE: Jak prosté...
03.04. 10:14 janko  RE: Jak prosté...
04.04. 05:19 MoUdrostrak  RE: Jak prosté...
04.04. 08:56 janko  RE: Jak prosté...
22.05. 11:07 SQL  Řekl bych s trochou neupřímného smíchu,
03.04. 09:07  Prezident Lukašenko
03.04. 15:18 Vladimír Stwora  RE: Prezident Lukašenko
03.04. 10:39 tx  Proč ještě nazývat "elitu" "elitou",
03.04. 12:32 Petřičák  Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.
03.04. 21:35 Vladimír Stwora  RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.
03.04. 22:14 AlA777  RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.
04.04. 02:32 Petřičák  RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.
04.04. 15:48 Vladimír Stwora  RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.
04.04. 16:25 Petřičák  RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.
05.04. 14:06 Solon  RE: Působivé, ale s tím šmírováním to nebude tak horké.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 0

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 0

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,59 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,64 Kč
Australský dolar
16,02 Kč
Švýcarský frank
24,51 Kč
100 japonských jenů
19,96 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,47 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 086,07 Kč
1 unce stříbra
515,31 Kč
Bitcoin
1 284 117,48 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 233