Diskuze k článku

Potravinářská lobby chce prosadit mléko slazené aspartamem

Příspěvků 20

5.3.2013 7:28

To, čo včera znelo ako šialenstvo, sa dnes javí celkom reálne.

jan26 195.?.?.?

Mlieko má v surovej podobe množstvo liečivých účinkov, ktoré sa pri pasterizácii strácajú. Pasterizácia je nutné zlo pre trvanlivosť a bezpečnosť distribúcie mlieka a ml výrobkov pre milióny ľudí.
Korporatívne mafie majú ambíciu ovládnuť produkciu potravín vo svete i upraviť normy kvality tak, aby ich svojvôli nič nestálo v ceste. Preto vedú vojnu proti malým a stredným producentom potravín, aby ich zničili. Preto korumpujú inštitúcie, ktoré mali pôvodne strážiť bezpečnosť a kvalitu potravín či liečiv.
Umelé sladidlá sú toxické svinstvá na ktorých sa ročne zarábajú miliardy doláčov.
Kvalitné a zdravé potraviny sú prvou podmienkou zdravého obyvateľstva. Zdravé obyvateľstvo zrejme nie je v pláne svetových mafiánelít.
Spomente si len na nedávny škandál s konským mäsom v Európe. Média prinášali "šokujúce" správy o tom, že v niektorej s potravín našli až 1% primiešaného konského mäsa. Ja som sa osobne čudoval, že tam vôbec nejaké mäso našli. Pri tom tým istým odborníkom s odboru veteriny a hygieny vôbec nevadia hormónmi a antibiotikami nadopované kuracie broilery, ktoré malým deťom spôsobujú podivné zdravotné problémy (zväčšenie prsníčka u 9.mesačného dievčatka), takže by ich vôbec nemali konzumovať. Ten dostihový kôň pomletý do lazaní je v porovnaní s týmto svinstvom diétna špecialita.
"Správne" nadstavené normy spôsobujú profesionálnu slepotu kontrolórov, ktorí na jednej strane šikanujú výrobcov a predajcov až absurdnými požiadavkami na hygienu a zároveň im otrávený sajrajt vôbec nevadí.

285826

5.3.2013 8:38

mlieko

Rusty 85.?.?.?

...Treba pit cerstvo nadojene, kozie, z farmy, kde sa kozy volne pasu vo vybehu aspon 1000m2/kozu. Nebolo by to unreal, keby kazdy nechcel sedet cely den za compom a zarabat statisice...

285834

5.3.2013 22:12

RE: mlieko

Tsignotschka 90.?.?.?

Reakce na 285834

presne tak

285891

5.3.2013 8:45

Určitou hodnotu článek má

Heriot 77.?.?.?

protože přináší velmi důležitou informaci o snaze tajně sladit mléko aspartamem. Nicméně cesta autora vzdát se produktů mlékárenského průmyslu a zachránit se žvýkáním produktů farmaceutického průmyslu je tedy velmi úsměvná....

285836

5.3.2013 9:01

článek nemá sice správný tón

ppppp 95.?.?.?

ale upozorňuje na duležitou vec.

Že je nečí zájem snížit počet kalorií/Džaulu v potravinách.

Proč snižovat obsahy cukru? Prý abychom nebyli tlustí - lež. Cukr společne s tuky a bílkovinami je hlavní zdroj energie, metabolizuje nejrychleji. Lžíce medu, čokoláda, dodá vyčerpanému človeku rychle chybející energii. Hlavním spotrebitelem cukru je taky mozek.

Je samotný cukr na príčine nadváhy? Od doby, kdy se začaly vyrábet energetické koncentráty, jako cukr, začaly ubývat ostatní živiny, které človek potrebuje, vitaminy, kyseliny, minerály. Dnešní moderní potravina, je často smes cukru, tuku, občas nejaká bílkovina, oproštené od uvedeného výše. Predávkovaná energie bez dalších látek potrebných pro metabolismus. Zelenina redená vodou, protože cena se odvíjí od hmotnosti, málokdy od procentuálního zastoupení živin, a paradoxne také bez cukru, kde by mohl být, tak není.

Organismus na snížené množství ostatních živin reaguje tak, že se snaží je dohnat zvýšeným apetitem na zvýšenou konzumaci dalšího množství potravin, co se mu samozrejme opet nepovede, protože další strava prijde opet se špatným pomerem živin. Stoupá prirozená "žravost". Ač nemám nadváhu, všiml jsem si, že po konzumaci energeticky nevyvážené a nekvalitní potravy "žravost" opravdu stoupá. Zpusob, co dokáže bloknout tento druh falešného pocitu hladu je treba hlodání surového česneku, prípadne mrkev a další zelenina. Nejsem vegetarián.

Když jsme pri zelenine, také dnešní buráky nejsou co bývaly, pamatuji si, že mely jinou chuť, dnes pretučnelé, i když jsem zkoušel více druhu, často nekvalitní, bez chute, proste modifikované, sója kukurice asi stejne. Odmítá se priznat, že šlechtení pretučnelých plodin s výnosy na kilogram vedou k pretučnelosti lidí s nutností transportu vlastních kg. To co jsme do tech potravin vložili, to se nám vrací i s úroky. Človek čeká na další živiny, pokouší se filtrovat zbytky potravy jako vráskavec plankton, a tloustne. Stačí dorazit nedostatkem vhodného pohybu.

Je riziko dávat umelá sladidla také do pití. Nač tato zbytečná chemie jenom kvuli falešnému pocitu. Není dobré ani módne pít kvanta tekutin, snižuje to prirozenou kyslost prostredí v žaludku a klesá prirozená bariéra vuči infekci, také to pretežuje ledviny se stejným problémem, plus množstvím. Optimum je prý kolem 1.5 litru tekutin denne pro chlapa. Když chci pít, není v tom cukr a potrebuju rychlou energii pro fyzickou práci, tak musím vybírat nápoje s cukrem a číst drobné písmenka. Toto není vuči lidem korektní.

Ne v cukru je problém, i když jde o umelý koncentrát, nemáme zabehnuté nic lepší. Hlavní problém je ve složení a skladbe potravin, a také nenažranost jejich prodejcu.
Další závery si udelá asi každý už sám.

285838

6.3.2013 3:10

RE: článek nemá sice správný tón

haban 89.?.?.?

Reakce na 285838

>Organismus na snížené množství ostatních živin reaguje tak, že se snaží je dohnat zvýšeným apetitem na zvýšenou konzumaci dalšího množství potravin, co se mu samozrejme opet nepovede, protože další strava prijde opet se špatným pomerem živin. Stoupá prirozená "žravost".

A o to tady přeje jde [velký smích]

Velice jednoduchá a účinná "marketingová strategie". [smích]

Všechny firmy jsou dneska řízené, nebo spíš ovládané či terorizované svým hvězdným marketingovým týmem, který vymýšlí "sofistikované marketingové strategie".

Tak sofistikované, že jim nerozumí ani jejich zaměstnanci, kteří vám je vysvětlují. Stačí si přečíst marketingovou brožurku, a začít šťourat. Jsou motivovaní tučnými provizemi, takže vám nalžou cokoli, jen aby vás ulovili.

Už nejméně 10 let to není o produktech a službách ale o "krmení" a o "dojení".
A o exekutorech.

[pláč]

285906

5.3.2013 11:55

Smutek a skleslost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

sezehla lidskeho ducha. Neda se verit mliku, neda se verit rumu ..., .. alespon tech 7 milionu je zichr !

285852

5.3.2013 11:56

Není to první útok na základní prvky v potravě nutné pro člověka

Anonym 89.?.?.?

Cukr je nezbytně potřebný nejen pro dodání energie, ale hlavně pro funkci mozku. Takže postupné nahrazování cukru Aspartamem bude mít dvojí účinek: poškození z nedostatku cukru a poškození Aspartamem. Tady je trefné to přísloví o dvou zabitých mouchách. A nedávno zazněla v USA kampaň o škodlivosti soli v potravinách pro člověka a o nutnosti omezovat a snižovat. Bylo to poté, co objevili v Amazonii nějaký dosud neznámý kmen domorodců, kteří absolutně nepoužívají sůl a dožívají se maximálního věku 40ti let. Takže dokud o nás budou pečovat ti hodní pánové, je o nás postaráno.

285853

5.3.2013 12:31

pod jarmulkou jim to myslí dobře.

Adam.. 94.?.?.?

Jděte už někam s těma konspiracema.Chtějí pro vás to nejlepší.Sami vědí,že chemie do těla nepatří a poškozuje mozek a zdravé myšlení prtoto je v ulicích tolik drog.Cikán mě nějaké nabízel hned vedle Václaváku a policie nic nevidí(nařízení ze zahraničí)
Zrovna mléko a ořechy podporují mozkovou aktivitu stejně jako zelenina a ovoce.Nejlepší mléčné výrobky mají v Bělorusku a je potřeba je odtamtud dovážet !!!Okamžitě at pochcípá česká potravinářská odpadní lobby.
Jakýkoliv dnešní jogurt už aspartan dávno obsahuje a ani se nedá jíst bez pálení žáhy a vzniku rakoviny.

285857

8.3.2013 5:20

RE: pod jarmulkou jim to myslí dobře.

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 285857

"Cikán mě nějaké nabízel hned vedle Václaváku a policie nic nevidí(nařízení ze zahraničí)"
Plácáte nesmysly. Proč jste tedy nepřivedl nějakého policajta z Václaváku k tomu údajnému dealerovi nebo to neoznámil na 158 s popisem pachatele? [oči v sloup]

286007

5.3.2013 13:46

Aspartam

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Otázka aspartamu je podrobně rozebrána v knize: Strunecká, Patočka - Doba jedová (1. díl z r. 2011, 2. díl z r. 2012). Aspartam byl původně zamýšlen jako bojová látka nenápadně ovlivňující psychiku. Teprve po dvaceti letech diskuzí byl schválen jako potravina. Co je ale nejdůležitější - při teplotách nad 30 stupňů se rozkládá a uvolňuje methanol. Dodnes je pokládán za pravděpodobnou příčinu syndromu války v zálivu - USA vojáci měli nápoje s aspartamem zdarma a palety stály na tropickém slunci.

285864

5.3.2013 14:20

RE: Aspartam

čěf 94.?.?.?

Reakce na 285864

Nevyžádaná reklama:
Celá ta dvojkniha stojí za pozorné přečtení a přemýšlení. Ostatně 1.díl se stal pro rok 2011 nejprodávanější populárně vědeckou knihou pro dospělé.

285867

10.3.2013 1:51

RE: Aspartam

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 285864

Dal jsem si tu práci a začal jsem si některá tvrzení kolem aspartamu ověřovat.

Velmi stručný a neúplný výsledek je zde:

http://ponkrac.net/aspartam-je-skutecne-tak-jedova...

Zjistil jsem, že už fanatismus na obou stranách dosáhl tak obrovského stupně, že lžou obě strany.

Jíst aspartam je hloupost. Nicméně silně pochybuji o tak vysoké škodlivosti, kterou zastánci přehánějí ad absurdum.

Stejně tak už začínám silně pochybovat i o faktech paní Strunecké, evidentně nejsou ani zdaleka objektivní ani zdaleka pravdivé.

Na druhé straně čisté úmysly už nemá žádná strana. Ani strana výrobců, ani strana alternativních upozorňovatelů.

P.S.: Není to tak dávno, kdy se dva dny v kuse stejně fanaticky obhajoval konec světa 21.12.2012. A jak drsně byl hájen.

Miloslav Ponkrác

286112

10.3.2013 10:41

RE: Aspartam

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 286112

Problematika rozkladu aspartámu je oveľa väčšia ako vyplýva z jeho zloženia.
Totiž aspartám sa síce rozkladá nad 30 st. Celzia v mokrom prostredí, ale závisí od pH okolitého ako, v okolo neutrálneho pH, pokiaľ si dobre pamätám, rozkladá sa na svoje zložky, v kyslom prostredí (žalúdok a občas aj ústa) rozkladá sa na koktejl obsahujúce metanol a aj nitrozozlúčeniny, ktoré sú obzvlášť jedovaté a aj rakovinotvorné.

Druhá vec je, keď príjmete denne dostatočné množstvo aspartámu zo žuvačiek a limonádach bez cukru, tak môžete sa priotráviť s metanolom. Mám na mysli ľahké otravy, ktoré sa nediagnostikujú a majú symptómy ako závrať, bolesti hlavy, sucho v ústach zhoršenie zraku atď.

286128

5.3.2013 18:37

Kravské mléko

LaFox 90.?.?.?

je pro lidi jed sám o sobě.

285882

6.3.2013 16:09

Case study

haban 89.?.?.?

No já kdybych byl top manager nějaké (p)otravinové korporace, tak bych do výrobků přídával něco, co vyvolá potřebu kupovat víc našich skvělých výrobků.

Nejlepší by bylo, kdyby to vyvolávalo přímo drogovou závislost na našich vynikajících produktech.

Protože když to neuděláme my, tak to určitě udělá konkurence. A ta už to stejně určitě dělá! Nebo to její marketing připravuje.

Co třeba skusit nějaký druh cukru? Cukr přece vyplavuje do krve slabé množství opiátů. Nenašel by se nějaký levný a účinnný?

Je to přirozené a lidi jsou na to zvyklí. Babičky tak pomocí sladkostí v dětech pěstují závislost na jejich "lásce". A to i přes problémy s cukrovkou, rozpadlými zuby, alergiemi, oslabenou imunitou, ....

Jen děti vidí tu hodnou babičku, začnou podmíněně slintat a dožadují se své dávky opiátů.

A v pubertě pak už jen nahradí slabé opiáty nějakými "tvrdšimi".... Ty by mohla dodávat jiná obchodní divize.

[cool]

285938

7.3.2013 4:18

Mlíko

vymylimimozek 92.?.?.?

na rakev víko.

285960

8.3.2013 2:34

Rodna strana a celosvetove korporace se o nas peclive postaraji.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Vzduch i voda bude na prodej.Nase vlastni odpadni produkty co delame na zachode se znova zpracuji,na dobre vyhlizejici umele potraviny,dobre vonici,ochucene a nalezite obarvene a na vic umele ochucene a najdou se lide,kteri si to budou pochvalovat pri dennim krmeni pred televisi,kde zrovna na tento produkt bude reklama,kde , "herci" budou mlaskat,jak je to dobre.
Uz ted ,jsou vyrobky z masa,kde zadne maso neni,vyrobky,kde i kosti a slepici zobaky se dokonale rozemelou,tak,ze nikdo nepozna co vlastne ji.Jsou mlecne vyrobky,jez nemaji nic spolecne s mlecnym -kravim produktem.
jen ,tak dal,slechta bude mit sve vlastni farmy,kde se vse bude delat po staru,bez zasahu monopolu,tak,jak britska kralovna ma svou farmu,jen pro potreby kralovske rodiny,ta neji to ,co my shledame k jidlu v supermarketech.
Takze,pohledte na prasata jak mlaskaji kdyz zerou z koryta "pomeje",abyste si udelali zivou predstavu,co budete jist VY,pokud to navic nebude jeste radiaktivni,coz mne pripomina,kam sla psenice z oblasti zamorene Cernobylem a rovnez tak,co maji dnes Japonci na svem stole za pochoutku.Jinak,i v Kanade maji problem s radiaktivnim mlecnym prodiktem, nebot i tam doletel "Japonsky pozdrav",ackoliv se radiaktivita zvysuje na celem svete,takze,ani kralovske farmy tomu neuniknou,potom,ze neni "bozska spravedlnost" chcipnem na vlastni blbost" pomoci vsech svetovych inteligentu,co si dovoluji rici,ze ridi tuto planetu v ramci svym diplomem na rozum.Valka ,uz nemusi byt,stejne jdeme pro nas zarucenemu konci, valka, by jen vymirani lidstva urychlila.Vzduch je otraven,voda take,takze,jakepak starosti o svuj vlastni osud,vsichni bez rozdilu opustime tuto planetu,nekdo driv,nekdo pozdeji.

286004

8.3.2013 17:09

RE: Rodna strana a celosvetove korporace se o nas peclive postaraji.

Tsignotschka 90.?.?.?

Reakce na 286004

dalsi co hodil flintu do zita?
posledni dobou nemam moc casu cist, ale ten porazenecky ton, co se tu posledni dobou objevuje v diskuzich me celkem udivuje a pritom moznosti je tolik

fakt mam obcas chut psat neco o bande kecalu a sracu [velký smích]

286031

2.3.2016 13:03

Na aspartamu není nic špatného

bony 80.?.?.?

Špatné zprávy, milovníci hoaxů. Aspartam je cajk http://www.efsa.europa.eu/en/faqs/faqaspartame a abyste do sebe dostali alespoň maximální bezpečnou dávku, museli byste vypít 12 plechovek (1 plechovka 330 ml) nějaké sodovky, to je 3,96 LITRU. [smích]

346129

Příspěvků: 20

05.03. 07:28 jan26  To, čo včera znelo ako šialenstvo, sa dnes javí celkom reálne.
05.03. 08:38 Rusty  mlieko
05.03. 22:12 Tsignotschka  RE: mlieko
05.03. 08:45 Heriot  Určitou hodnotu článek má
05.03. 09:01 ppppp  článek nemá sice správný tón
06.03. 03:10 haban  RE: článek nemá sice správný tón
05.03. 11:55  Smutek a skleslost
05.03. 11:56 Anonym  Není to první útok na základní prvky v potravě nutné pro člověka
05.03. 12:31 Adam..  pod jarmulkou jim to myslí dobře.
08.03. 05:20 Nikdo  RE: pod jarmulkou jim to myslí dobře.
05.03. 13:46 WAZARI  Aspartam
05.03. 14:20 čěf  RE: Aspartam
10.03. 01:51 M.P.  RE: Aspartam
10.03. 10:41 Oracle  RE: Aspartam
05.03. 18:37 LaFox  Kravské mléko
06.03. 16:09 haban  Case study
07.03. 04:18 vymylimimozek  Mlíko
08.03. 02:34 Robert Nohejl  Rodna strana a celosvetove korporace se o nas peclive postaraji.
08.03. 17:09 Tsignotschka  RE: Rodna strana a celosvetove korporace se o nas peclive postaraji.
02.03. 13:03 bony  Na aspartamu není nic špatného

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 1

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
690 031,48 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 605