Diskuze k článku

České dráhy ničí lokálky i sebe s pomocí České televize

Příspěvků 19

27.2.2013 3:07

je to děs

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Jel jsem motorákem po jednokolejce okresní - na starý podvozek s motorem z padesátých let posadili novou krabici strakatou barevnou jak papoušek, sedátka pro lidi do 165cm, jinak je v tom člověk ohnutej, zkroucenej. Průměr. rychlost 25 km/h, cena snad 2 kč za km. Ale řikali mi ajznboňáci, že se jim nevede špatně, průvodčí má s presčasama v pohodě 30 tisíc, prac. místa na dráze jsou dnes vysoce protekční, inzerát na volné místo u dráhy dávno neexistuje. Jako jinde, mohou si diktovat ceny, takže cestující platí. Hodně rejžují na vlacích do Prahy - až ze sudet stále víc lidí jezdí každý den do prahy, se slevou za 3000 na rok projedou měsíčně třeba 4000 - tj. 50 tisíc ročně za dopravu do práce. Vlaky jsou narvané, lidi stojí v uličkách - to je vejvar...

285486

28.2.2013 20:49

RE: je to děs

turista 80.?.?.?

Reakce na 285486

Dovolím si upozornit, že 50 000 ročně projezdí v ČR vlakem akorát ten, kdo rozumu příliš nepobral. Celoroční síťová jízdenka pro celou republiku, která platí i na 1. třídu, totiž stojí 22 990 Kč.

http://www.cd.cz/vyhody-pro-cestujici/in-karta/aplikace-na-in-karte/-3616/

285586

2.3.2013 16:47

RE: je to děs

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 285586

Ale když má někdo smlouvu na tři měsíce, nekoupí si IN100 za 23 tisíc na rok dopředu. Kupuje si měsíční případně tříměsíční traťovou jízdenku s IN25 (a to je v přepočtu roční cena kolem těch 50 tisíc), to je nejlevnější řešení na tři měsíce. A dál, pokud je zaměstnání alespoň trochu perspektivní, si minimálně na ten první rok si koupí IN50 - a to je těch 50 tisíc. Není vše tak jednoduché. Zmrdi na dráze zavedli podobnou zmrdí džungli všelijakých tarifů a pseudoslev jako telefonní "operátoři". Cíl je jediný: oškubat lid jako celek maximálně a ještě otrávit lidi těma zmrdovinama.

285620

2.3.2013 18:24

RE: je to děs

turista 80.?.?.?

Reakce na 285620

Takže ono existuje významné možství lidí, co mají pracovní smlouvu na 3 měsíce a 4x ročně si ji prodloužují? Není tohle dokonce zakázáno?

A mimochodem, nejdražší možná čtvrtletní traťová jízdenka (na 120 km) stojí 9158 Kč, což vám těch vašich 50 tisíc stejně nedá, dělá to 37 tisíc včetně poměrného dílu ceny In-karty.

A zrovna IN100 bych za tarifní džungli nepovažoval. Existuje stabilně už od roku 2006, její podmínky se téměř nemění, a za těch 7 let ani moc nedražila, jen o cca 10% za 21 na 23 tisíc, což je méně než inflace.

285631

2.3.2013 19:36

RE: je to děs

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 285631

tebe tady nasadili z demogratizované dráhy

285634

2.3.2013 19:46

RE: je to děs

turista 80.?.?.?

Reakce na 285634

Nikoliv, jen po té trati taky občas jezdím, a je nutno reagovat, pokud zde je příspevěk, kde je skoro vše není pravda.

Jediné, u čeho nejsem schopen posudit, zda je pravda, je ta informace o platu průvodčích a o tom,že místo na dráze nelze sehnat. Nevím kolik berou a ani mě to nezajímá. A o místo na dráze jsem se zatím nikdy nezajímal, sice bych to zvládnul, ale za ty peníze, co píšete se mi tam pracovat nechce.

285635

6.3.2013 21:55

RE: je to děs

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 285635

Oni ti teplouší z demogratické dráhy v podstatě zvedli ceny o 60% a kdo nezaplatí výpalné přes nějaké ty jejich zmrdí kartové "slevy", tak ho okradou při každém nákupu jízdenky.

285952

6.3.2013 22:35

RE: je to děs

fohat 194.?.?.?

Reakce na 285952

mladí borci zasednou do kupé,otevřou notas a uporně řeší podnikatelské rešerše...při kontrole jízdenek zvednou přezíravě hlavu ukosem k sousedum a zaboří svou hlavu zpět ke svému divadlu...tak jezdí denně načerno bez problému.. [chechtot]

285954

27.2.2013 8:52

Nepsal článek pan Včerejší?!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Autor článku je patrně ve skutečnosti nejspíše pan Včerejší:

Korunu celému výtvoru ČT nasadil mluvčí ČD, který doslova sdělil, že kraje musí zvážit, jestli mají dostatek financí na zachování provozu na lokálních tratích. Jak může zaměstnanec firmy České dráhy ve funkci tiskového mluvčího do televize veřejně vzkázat jejich zákazníkům, tj. krajům, že by asi měli jejich vlaky na lokálkách přestat objednávat? Jak je možné, že po takové sabotáži podniku, který jej živí a jehož zájmy má prosazovat, nebyl propuštěn on nebo ten (vysoký manažer), který toto jeho prostřednictvím vzkázal?

Státní anebo veřejnoprávní služba má jediný zájem:
1) Dát se za tučné všimné rozkrást soukromníkem.
2) A soukromník, co levně poré zlé všelidové vlastnictví nabyde, nechá provozovat jen ty tratě, kde mu poteče zisk. Jinde ať si svoloč vyšlape koleje v závějích a v bahně...

Pavel Prchal patrně nikdy nebyl v hodném JůYsEj, kde osobní doprava musela být nakonec Z_N_Á_R_O_D_N_Ě_N_A - Amtrak sídlí na Union Station ve Washingtonu D.C. Vznikl v roce 1971 (když Češi horovali pro texasky a tuzexové kakaové bob(n)y...), kdy převzala dálkovou osobní dopravu od 26 železničních společností.

A teď ještě jednou: zapravicujme si pro malý a slabý stát. Protože vše, vše, naprosto vše si zařídí Neviditelná ruka trhu. A bude pravicujícně dobře!

Nicneříkající, obtěžující a zaplevelující obrázek vkládat nebudu, link je zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Amtrak

285490

27.2.2013 8:58

efektívny je aj dobytčák

ppppp 95.?.?.?

Obsahom dobrý článok, pomenúvajúci veci správnym menom.

Keď si odmyslím vandalov, čo je iná otázka, tak dnešný kindermanažment (vôbec nemyslím mladých, ktorým je zmysel hospodárstva jasný) nám naordinoval ich predstavu o efektívnosti železníc. Väčšina z nich sa asi vlakom nevozí. Tento postup je skvele vystihnutý tuto:
http://www.youtube.com/watch?v=clVpKVlCPDw
Kdybych byl ředitel české železnice
vytrhám v republice všecky kolejnice
a pak to železo vyvezu do sběru
a vytáhnu dráhy z finančních průserů

Kde sa verejnosť dozvie, koľko zbytočných zastavení a spomalení ktoré vlaky absolvujú? Tam je tiež ešte slušná rezerva. Prečo sa pozeráme na hospodárske výsledky viac cez ekonomiku, než cez fyziku, alebo hoci sociológiu? Však aj tie majú v konečnom dôsledku na ekonomiku zásadný vplyv. Pod pláštikom super spoločnosti fušeráctvo a diletantstvo, kryté množstvom nezmyselných noriem a predpisov, ktoré nakoniec aj tak málo chránia tých, čo kedysi dodržiavali pravidlá hry.
Predražené vlaky sú iba jedným z prvých dôsledkov predraženej a neefektívne fungujúcej spoločnosti, kde peniaze nejtú tam, kam najviac treba. Stačí, že byty a domy sú húfne na dlh, od toho sa odvíja dosť veľa vecí. By chcelo niekde zreteľne uviesť, koľko tá "neefektívna" lokálka stojí a prečo tak veľa oproti autobusu.
Cestovanie železnicou z pohľadu prírodných vied predsa musí byť efektívne aj ekologické, už aj oproti autobusu. Tak ako je možné, že tie prírodné vedy "nefungujú", kto tomu prekáža? Ktorá žaba na koľajnici? (nemyslený živočích)

285491

27.2.2013 10:20

Konečně dobrý článek

Zden 89.?.?.?

Ukážu vám na sobě malý porovnání. Bydlím v Ivančicích, což je cca 30km od Brna a máme tady jak vlakové nádraží tak autobusy.
Když jedu do Brna a zpět, tak mě to příjde na 100Kč a cesta trvá 45 minut a to ještě musíte přestupovat. I tak je vlak narvaný.
Když pojedu komerční autobusobvou dopravou od Moravské Buďějovice a.s. (nechci dělat reklamu), tak mě cesta tam a zpět příjde na 70 Kč a cesta trvá 30 minut.
Zprávně by měl být vlak rychlejší (nemusí řešit silniční komplikace), levnější (úspornější, vleze se do něj více lidí, má koleje) a příznivější pro životní prostřední. Bohužel ČD nesplňují ani jedno. Je to drahé, pomalé, neekologické (mašiny z dob socialismu, teče z toho olej a o spotřebě nafty ani nemluvím.)

Jaké je resumé? Podle mě ČD sabotuje vedení společnosti, které chce zruinovat tento podnik. Podle mě si vedoucí tohoto podniku nezaslouží ani korunu z našich kapes. Kdyby politici byli k něčemu, tak nechají prověřit hospodaření ČD a pozavírají to osazenstvo.

285494

28.2.2013 21:10

RE: Konečně dobrý článek

turista 80.?.?.?

Reakce na 285494

Trochu vám rozšířím obzory:

a) z Ivančic do Brna se nemusí přestupovat, každý den jede 10 vlaků přímých.
b) obvyklá jízdní doba busu je také 44 minut. Rychlejší (33-36 minut) jsou pouze 3 busy denně.
c) ve vlaku i většině autobusů (kromě těch třech) platí IDS JMK. Stačí vám tedy stejná jízdenka, ať jedete vlakem nebo busem. Zpáteční stojí 98 Kč, ale celoroční 13400 Kč. Takže člověka, který jezdí do práce denně, vyjde jedna zpáteční cesta na 58 Kč (a to včetně jakýchkoliv cest MHD po Brně).

285591

27.2.2013 14:10

Inu, těžký je úděl (kdysi) státního dopravce ČD v rozkradeném státě

Andrew Siddur 77.?.?.?

Aby moloch obstál v konkurenci, musel se rozpadnout na několik dalších (ČD Cargo, SŽDC), aby pravicoví ekonomové nemohli blábolit v MF DNES - "Hle, ty státní ČD mají ale dluh!"
Když se to takhle podělí třemi, už to tak nevypadá; navíc pak můžete říkat: "To ne já, to on má dluh; já rostu a prosperuji!", jak je to v našem českém rozkradeném tzv. kapitalismu dobrým bontonem. Místo aby to byl přehledný jednotný podnik, roztříštil se na tucet frakcí, protože je žádoucí, aby pravá ruka nevěděla, co dělá levá. To aby se nevědělo, kdo si kolik odlil bokem, a taky aby tento chaos mohl pak být záminkou k rušení některých frakcí.
To je tedy první problém ČD.

Druhým problémem jsou ceny jízdenek. Leckdy je snad levnější letět vzducholodí, než jet vlakem s ČD. Vždy, když si myslím, že dražší už to být nemůže, ČD se pokoutně vytasí s dalším zdražením. Podle mne jde o neklamnou známku toho, že celý podnik jde do kopru, a za chvíli už kvůli takovým cenám ČD nebudou nikoho přepravovat, leda své příslušníky, kteří to mají zadarmo.
Nevím, co je toho příčinou. Snad konec finanční podpory od státu. Do toho žlutí a další pitomci, kteří jezdí za dumpingové ceny, asi aby se na to ČD vykašlaly a vytrhaly koleje na ztrátových tratích co nejdřív; aby ta agónie byla co nejkratší.

Inu, vítejte v kapitalismu u snědeného krámu a okuste výhody "konkurence". Za chvíli bude soukromý dopravce jezdit bez zastavení z Prahy do Ostravy (možná nebude zastavovat ani v těch dvou městech); pokud si občan náhodou bude chtít dovolit jet z maloměsta do jiného, zaplatí několik tisíc Kč. Maloměstské linky se pak zruší, protože občané jimi nejezdili, takže asi nebyly potřebné.

Tolik můj laický pohled.

285497

27.2.2013 14:28

RE: Inu, těžký je úděl (kdysi) státního dopravce ČD v rozkradeném státě

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 285497

Vždycky mě až zamrazí, když se dostanu do nějaké české/moravské/slezské zapadlé vesničky, a tam spatřím docela velkolepé nádraží o několika kolejích, i s podchodem, kterým by pohodlně prošlo stádo slonů. Dobu výstavby (tedy - konečné podoby) stanice vždy z "architektury" a použitých materiálů tipuji na 50.-70. léta 20. století.

Jak je možné, že tehdy to šlo? Že tehdy se stavělo, a nerušilo a nebouralo? Že tehdy lidi docela normálně jezdili vlakem, a nebrali tento způsob předraženého cestování jako nějaký svátek, jako je tomu dnes?

Z dob minulých zůstaly na železnici jenom krásné uniformy jejích pracovníků (ty jsou dnes stejně elegantní jako kdysi - ba i více), a snad i docela uctivé platy a hojné počty těchto drážních osob. Zaplaťpámbu aspoň za to. Ale - není to trochu málo?

285498

27.2.2013 14:38

RE: Inu, těžký je úděl (kdysi) státního dopravce ČD v rozkradeném státě

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 285498

Úděl železnice mi tak připomíná úděl armády.
Ta je tu dnes už jenom sama pro sebe, a pro to, aby zajistila svým pracovníkům v teplých kancelářích klid a štědrý plat.

Onehdy jsem zajel do Vyškova, a byl jsem ohromen. Armádní palác osvětlený dlouho do noci, a tam sedí jako myšky dámy v kancelářích, většinou nic nedělají (hlavně když po nich člověk něco chce), a sem tam kolem projde nějaký uniformovaný příslušník AČR, zastaví se u kolegy a culí se na sebe.

Nepřipravenost, nepotřebnost, maskovaná za zdání ohromné síly a moci, takový byl můj dojem.

285499

27.2.2013 20:54

Nejdřív Vás vyžereme, pak Vás zabereme...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 285498

Nákladní doprava vždycky dotovala ztrátovou osobní dopravu, ale pak přišel někdo s geniálním nápadem vytvořit ČD-cargo, oddělit jej od osobní dopravy a "rýžovat" na něm. Problém je komplexní. Za totality bylo hodně nákladní dopravy a snad v každé stanici byla vlečka pro různé podniky. Protože po revoluci mnoho podniků zkrachovalo, rozkradlo se, nebo už neexistují, tak poklesla nákladní doprava, která vydělávala (a pořád, i po privatizaci podniků, vydělává CD-cargo), tak osobní doprava je ztrátová, protože už ji nedotuje soukromá ČD-cargo...kdysi to totiž byly spojené v jedno. No a "vyzobat" lukrativní spoje na trati Ostrava-Praha firmou student-agency je klasické vychcané pseudokapitalistické chování... tohle ale není kapitalismus, to je "vychcankismus"... ale to teď frčí... Kdysi tady totiž nebyl komunismus ani socialismus, ale státní kapitalismus...všechno vlastnil stát, všechno řídil stát, ten kdo kradl moc, toho zavřeli, byla sice přezaměstnanost a ve fabrikách někteří dělníci vyráběli zmetky, ale některé výrobky (sic!) se vyvážely i do Francie, NSR, a toho "zlého západu". tady se pořád mluví o tom jak komunisti něco ukradli...no oni možná ukradli-zestátnili, ale také mnoho vybudovali, ale to co se stalo po revoluci, tak to mnohdy nepřežili ani prvorepublikové-zestátněné podniky (př.JAWA)
...Vagonka studenka,
...Tatra (ta už jde taky do kytek)
...Cukrovary, pivovary,lihovary, masokombináty, mlýny, pekárny
...Hutě, strojírenské podniky, textilky, cementárny, cihelny, papírny, sklárny atd.
... o každém z těchto podniků od roku 1989 do dneška by se dal napsatpříběh a měl by některé z těchto znění:
1)Pokud to byl podnik, který byl špatně řízen, vyráběl zmetky, nebo něco co nikdo nechtěl, tak zrachoval velmi brzo.
2)Pokud se jednalo o lukrativní špičkový a mezinárodně uznávaný podnik, který vytvářel kvalitní výrobky a vyvážel "na západ", tak byl první, který byl vystaven útoku zahraničního kapitálu a byl skoupen a ovládnut s cílem buď na něm rýžovat, nebo ho záměrně zlikvidovat.
3) Menší a střední podniky (méně lukrativní, ale vydělávající) buď zlikvidovali čeští správci konkurzní podstaty (záměrné krachy) anebo je koupili němci, rakušáci, holanďané, francouzi aby utlumili výrobu u nás na úkor vlastních zisků ze svých firem doma.
ad1) Takové firmy byly netřeba dávat příklady.
ad2) např. Poldi-Kladno, pivovary (některé vybudované až v komunismu 60.-tá léta Radegast),NHKG dnes Mittal Steel, Karosa Vysoké Mýto, Vgonka Studenka, Výroba Tanků-Martin, Zbrojovky, mnohé strojírenské firmy, farmaceutické firmy Ivax Pharmaceuticals-Galena Opava, Pliva -Lachema, Moravské chem.záv., OKD ...atd.
ad3) Celulozka Paskov, Cukrovary (Hrochův Týnec), zemědělství a půda obecně,textilky (OP Prostějov, Slezan Frýdek-Místek atd.)...
... no o každém by se dala napsat historie, ale hlavně, že bojujeme s komunismem...

285508

28.2.2013 11:06

jo,

Dap z lesa 89.?.?.?

CD Cargo vždy dotovalo osobní dopravu - a že se všechno nyní tahá kamionama ? Pak se divíte,že jsou rozbité silnice a v zimě neprůjezdné ?!
No a co - však příští systém je zase vybuduje...
Kdyby naúčtovali dopravcům skutečné náklady na opravu sinic,tak by raz dva byli zpět na železnici...jenže stát raděj zdraží všem dálniční známku [bliji]

285533

28.2.2013 16:13

Marketing

haban 89.?.?.?

Taky je dobré si uvědomit, že každá "Marketingová akce" stojí miliony za

- náklady na "hvězdný marketingový tým", který tu blbost vymyslí
- náklady na "nejlepší reklamní agenturu", která to navrhne
- tisk brožurek, reklamy, ...
- marketingovou kampaň
- zaškolení lidí
- provozování "call centra" které otravuje "cílovou skupinu"
- snížení zisků u jiných produktů
- snížení zisků nasráním starých zákazníků
- ...
a
- mimořádné odměny vedení

A to se musí za každou cenu nějak vrátit!
[cool]

285560

31.3.2013 15:26

některé příspěvky - velmi správná trefa

Šťastný 90.?.?.?

Chcete nedostatky změnit? Přijďte 7.4.na celonárodní shromáždění v Praze v 13.hod

287396

Příspěvků: 19

27.02. 03:07  je to děs
28.02. 20:49 turista  RE: je to děs
02.03. 16:47  RE: je to děs
02.03. 18:24 turista  RE: je to děs
02.03. 19:36  RE: je to děs
02.03. 19:46 turista  RE: je to děs
06.03. 21:55  RE: je to děs
06.03. 22:35 fohat  RE: je to děs
27.02. 08:52 MoUdrostrak  Nepsal článek pan Včerejší?!
27.02. 08:58 ppppp  efektívny je aj dobytčák
27.02. 10:20 Zden  Konečně dobrý článek
28.02. 21:10 turista  RE: Konečně dobrý článek
27.02. 14:10 Andrew Siddur  Inu, těžký je úděl (kdysi) státního dopravce ČD v rozkradeném státě
27.02. 14:28 Andrew Siddur  RE: Inu, těžký je úděl (kdysi) státního dopravce ČD v rozkradeném státě
27.02. 14:38 Andrew Siddur  RE: Inu, těžký je úděl (kdysi) státního dopravce ČD v rozkradeném státě
27.02. 20:54  Nejdřív Vás vyžereme, pak Vás zabereme...
28.02. 11:06 Dap z lesa  jo,
28.02. 16:13 haban  Marketing
31.03. 15:26 Šťastný  některé příspěvky - velmi správná trefa

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 111 čtenářů částkou 17 636 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkujeme za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 1

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 3

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,07 Kč
Euro
27,27 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,50 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
25,44 Kč
100 japonských jenů
22,02 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,49 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 010,61 Kč
1 unce stříbra
564,86 Kč
Bitcoin
303 003,88 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 381