Diskuze k článku

Případ Vlastimila Pechance

Příspěvků 18

26.2.2013 5:24

Fraska menom homo sapiens

Унексист 62.?.?.?

Je ostudne az ohavne, ze niekto moze vyrieknut ortiel viny s basou na 17 rokov natvrdo, znicit cloveku zivot, pricom neexistuju ziadne dokazy a "sudkyni" veseckej stacili len "svedecke" vypovede bandy morgosov s intelektom pod hranicou debility, ktore si navzajom dokonale protirecili. To je neskutocny hnus to co je medzi ludmi mozne. Na case, aby tuto planetu rozprasil nejaku asteroid a tento obludny zivocisny druh poslal do nenavratneho zabudnutia. Odkial vobec niekto berie tu drzost, rozhodovat o zivote inych? Justicna mafia si mysli, ze ma na to povolenie od Boha?

[bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

285427

26.2.2013 6:40

Případ Vlastimila Pechance

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

policie, statni zastupci a justice si delají co chteji, klidne zelzou, nejedou podle zakonu, situace je neudrzitelna, statni zastupci protizakonne jednání statní spravy kryjí a odkladaji. je nespocet pripadu o tomto, advokati z toho take profituji.
bezvladi a spatna moralka je beznym jevem vsech vlad vsude. [bliji]

285429

26.2.2013 9:43

je mi velmi líto,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

ale lze předpokládat, že s tvrzeními pana Pechance se vypořádala již policie při vyšetřování a také oba soudy a tedy se dá dovodit, že jeho alibi se nepotvrdilo. Kdyby měly vždy soudy dopadnout tak, jak si přejí odsouzení, pak by nebylo třeba amnestií. Mne vyprávění pana Pechance nijak nepřesvědčilo

285435

26.2.2013 9:53

Podani vysvetleni nekolik hodin ?

Petr Řehák 194.?.?.?

Me jenom zarazi jak muze nekdo podavat vysvetleni nekolik hodin a bez pravnika ?
Pokud se prisim dostanete do situace kdy mate jit k policajtum cokoliv vysvetlovat a nejste si na 100% jisti (radsi ale pokazde) tak MLCTE. Nic nerikejte (alespon bez pravnika). To se tyka i pitomeho podani vysvetleni. Treba i za pitome spatne parkovani nebo 60ku ve meste.
Pokud chcete vyguglete si napriklad "dont talk to police".
Neverim ze na nej meli neco hmatatelneho nez zaclo to podani vysvetleni (vyslech). To by ho vzali rovnou do vazby a neztraceli "nekolik hodin". Tech nekolik hodin je prave z toho duvodu, ze behem nich vyslichany (obcas i nevinny) rekne veci ktere ho usvedci.
Proto zakladni komunikace s policii je "MLCENI".

285439

26.2.2013 10:13

Jak se chovat u policejního výslechu

Erik Sedláček 178.?.?.?

Jedna starší věc, zákony už byly novelizovány, ale podstata byla, je a bude platná navěky:

http://nswiderstand.wordpress.com/jak-se-chovat-u-...

285443

26.2.2013 10:20

RE: Jak se chovat u policejního výslechu

Rulc rulc (zavináč) rulc (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 285443

Moc dobré, díky za rady. Možná brzy se budou hodit.

285446

26.2.2013 16:16

RE: Jak se chovat u policejního výslechu

noname 78.?.?.?

Reakce na 285446

Akorád se pamatuji na jednu zkušenost s člověkem, který učil občanskou nauku a dříve asi pracoval u StB.

Pomohl jsem mu roztlačit auto (chvíli jsem tlačil, ale pak už jsem se do průchodu nevešel a auto postrkovali spolužáci) a pak mi nabídl svezení. To jsem odmítl. Druhý den jsem šel k němu do kabinetu pro časopisy a on na mě udeřil, že jsem ho nechal v nouzi a co si to dovoluji .... Naprosto všechno překroutil. Mě to úplně vyřadilo a pak jsem nebyl celý den schopen dělat cokoliv.
A to podotýkám, že jsem nebyl z ničeho obviněn a jen na mě vyzkoušel svoji techniku výslechu v jemnějším provedení.

Zase tak jako vy "Rulc" bych si nevyskakoval.

285467

26.2.2013 16:53

RE: Jak se chovat u policejního výslechu

Petr Řehák 194.?.?.?

Reakce na 285467

No mate pravdu ze se to musi zazit.
Muzete se teoreticky pripravit jak chcete, ale kdyz se ocitnete na sluzedne sam proti dvoum kryplum co se opijeji pocitem moci. A pripadate si razem jako v beckove kriminalce, tak se stejne zapotite.
Ja neco podobneho zazil pri podavani vysvetleni k prekroceni rychlosti a nebylo to prijemne.
Jedina rada je byt dobre teoreticky pripraven a pocitat i s neuveritelnymi a tezko predstavitelnymi scenari. A i kdyz se zacnou policajti na hlavu stavet a odpichovat usima, tak si proste opakovat ze vase zakladni pravo je "MLCET". Odmitnou vypodidat a nevyjadrovat se k nicemu co budou delat. Pokud neco opravdu prezenou a jste si 100% jist ze je to zavazna chyba na jejich strane tak odhadnout situaci a pripadne je upozornit ze prekracuji pravomoce a jednaji mimo zakon.
Bohuzel v extremnim pripade je nutno pocitat s tim ze oni maji proste vyhodu. Je jich vic, jsou ozbrojeni a umeji si pravo ohnout tak aby vam to znacne zneprijemnili.
Na druhou stranu casto maji rodinu, hypoteku, atd. a pokud nebudete davat vylozene najevo jak je mate "u prdele" tak se jim nevyplati riskovat karieru jen kvuli tomu ze mlcite a vyuzivate prava nevypovidat.

285470

26.2.2013 13:27

RE: Jak se chovat u policejního výslechu

steve 174.?.?.?

Reakce na 285443

.. sympatycky prakticke. Takto teoreticky vyzbrojen mohu svetu neohrozene oznamit - " ted ma tchyne po ptakach !! " [smích]

285455

26.2.2013 15:20

Jak dopadne žádost?

Aleš Krejčí / Brno 89.?.?.?

Praxí žádosti o propuštění musí být prohlášení, že odsouzený svého činu lituje. Tzn. přiznání. V případě, že se pan Pechanec cítí pořád nevinný má smůlu. Aneb jak si jednoduše zajistit skoro stoprocentní "spravedlnost".

285465

26.2.2013 21:26

RE: Jak dopadne žádost?

Aleš Krejčí / Brno 89.?.?.?

Reakce na 285465

Také věřím v jeho nevinu, stejně tak jako u Kájínka a celé další řady bezejmenných. Od té doby, co platí presumce viny a nerozhoduje se na základě důkazů, stačí být v nesprávný čas na nesprávném místě. Obdivuji jeho smysl pro spravedlnost i po takové době v kriminále. Skutečnost je bohužel taková, že OČTR mají ubohou objasněnost a berou toho, kdo je po ruce. To je stejný fenomén jako s radiaktivitou, ta je také vždy v normě, jinak to být prostě nemůže, aby nevznikla panika. Motivací není nějaká spravedlnost, ale "produktivita", která se měří počtem odsouzených, vem kde vem. Může to potkat každého a nevinné posílají za mříže zločinci. Presstitutky podporovaní lůzou žádají krev a každý chce prémie.. [bliji]

285477

28.2.2013 13:28

RE: Jak dopadne žádost?

haban 89.?.?.?

Reakce na 285477

Taky si to myslím.

Policajti mají na váš výslech hodinu. Pak mají dalšího "klienta".

Za tu hodinu na vás musí sesmolit stylistický elaborát, ve kterém musíte podepsat, že je "úplný". A taky to, že jste si ho přečetli a že mu rozumíte - což je už jen z hlediska stresu, který při tom prožíváte, naprostý nesmysl.

Na jeho základě vás soudce "soudí" (v uvozovkách). Soudce na to má taky hodinu. Pak má místnost rezervovanou někdo jiný.

Někdy vás k soudu vůbec nepozvou a "soudí od stolu". Pak vás jednoho dne poštou překvapí "Rozsudek jménem republiky" a dají vám týden na to, abyste se z toho vzpamatovali, zkusili sehnat peníze na právníka nebo sami sesmolit nějaké odvolání. Pokud jste zrovna 14 dní mimo domov, nebo se po rozvodu plácáte po podnájmech, máte smůlu. Je-li doručen den "po termínu", soudce vám zdvořile odpoví, "že máte smůlu" (osobní zkušenost).

Jste trestanec s podmínkou, a příštích X-let to budete mít "v rejstřku". Takže zapomeňte na "lepší práci", nebo že seženete nějakou jinou.

A ten kdo vás zažaloval, vás "má na lopatě" a může si vás neomezeně vydírat! Zapomeňte na to, že ještě uvidíte někdy svoje děti. "Všechno jsi už prohrál, už mi budeš jenom platit, a děti neuvidíš!"

Soudci na základě
- vlastní osobnosti
- lží a spekulací advokáta
- někdy možná i osobní zkušeností
- vlastní interpretace dat z různých rejstříku přestupků, výpisů z banky, katastru, ... do kterých mají dneska přístup, ale se kterými neumí pracovat

pak implicitně předpokládají že
- jste grázl (určitě větší než oni)
- máte černé příjmy (určitě větší než oni)
- lžete, či pronášíte "spekulativní tvrzení"
...
Jejich domýšlivost a arogance je nebetyčná. Z titulu svojí funkce, jejíž autorita nesmí být zpochybněna, ví všechno líp.

Dalším aspektem je to, že pod časovým stresem musí dělat rozhodnoutí "černá - bílá", což u nich po letech vede k "hraniční poruše osobnosti". (Osobní zkušenost, dva soudce jsem měl v rodině.) Nevidí škálu a netolerují slova nevím, možná, snad, asi, ...

Projevuje se dost drasticky i "krize komplexity".
- Mladí soudci nemají životní zkušenosti, a mají namyšlené ego
- Staří soudci neumí žit v "Age of information" a neumí s informacemi pracovat. Natož aby ještě rozlišovali data, informace a znalosti.
- Rychlá degradace znalostí a všeobecného rozhledu, kterou starší lidé nestačí udržovat na aktuální úrovni
- A často musí taky "splácet hypotéku" a "musí se starat".

Nejspíš je to celé následek
- přemnožení právníků
- antisociálního systému
- ekonomických tlaků na výkon policie a justice
- dluhů, úvěrů, hypoték

Čili jsme na cestě do pěkné prdele.
"Spirála smrti" se už točí.

285545

26.2.2013 17:38

Toho chlapce lituju

Petr Středa 217.?.?.?

Mám-li se přiznat, spíše věřím v jeho nevinu. Za prvé jeho smýšlení je exemplárně trestuhodné a za druhé nezdá se mi, že by se tolik lidí angažovalo kvůli prokázání neviny vraha... Ale tak či tak, ten člověk má už dnes zničený život. Dovede si někdo představit deset let v kriminále, kde je z deseti věznů šest cikánů a ještě k tomu odsouzený za vraždu cikána? Statistika

285471

26.2.2013 22:59

RE: Toho chlapce lituju

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 285471

Smrdí to. Je to pravděpodobně tak, jak píšete. Exemplárně byl vybrán nedozrálý problémový klučina,dost naivní, dost "provařený", bez šance na lepšího právníka.. Je pro mě ale nepochopitelné - pokud je tedy V.Pechancem předložená verze pravdě odpovídající- že i při podpoře tolika očitých svědků a dalších lidí, došlo ke zmanipulování soudu.Vše ve jménu jakési "objasnitelnosti vražd",a kariérám pár deprivantů? Nedělám si iluze, že se toto neděje a nedělo,ale přesto je mi opět tak nějak osobně stydno.A mimochodem. Jakub Polák byl velký srdcař ! Ten jistě nemluvil jen tak do větru. Pro mě osobně - byť třeba zastávám jiné postoje než on - platí v článku napsaná věta. "Bohužel pan Polák zemřel v roce 2012 na rakovinu." Přál bych si osobně více Jakubů Poláků, a méně - přecijen nejsme v pohádce - Vlastimilů Pechanců. Bořme hranice,i ty v nás, všechno pak půjde snáz! Snad i ta ranní stolice [vyplazený jazyk] (ať žije vlastní tvorba) [chechtot]

285483

27.2.2013 0:40

RE: Toho chlapce lituju

Croix 178.?.?.?

Reakce na 285483

Nepochopitelné je to potud, pokud nevíte, že ten druhý "alternativní podezřelý", jehož oděv odpovídal popisu svědků a který je podle všeho tím vrahem, byl syn místního policejního funkcionáře. Pak je to pochopitelné, má to i svou logiku...

285485

28.2.2013 15:43

největší zločinci

haban 89.?.?.?

Pokdu se svojí hodnotou rovnají
Tresný čin = Trest = Justiční omyl
pak největšími zločinci a recidivisty v tomto státě jsou soudci!

Nebude ani jeden, který by měl po pár letech praxe 100% čisté svědomí, že nepoškodil nevinné lidi a nezkazil jim tím život!

Proto jich tolik chcípá na rakovinu nebo jiné dlouhodobé nemoci. Svůj "trest" si vybírají sami. Síla podvědomí a telepatie to umí zařídit. Ale těm poškozeným to už nepomůže.

Oběti justičních omylů si zaslouží stejnou úctu jako oběti fašismu nebo váleční veteráni.

U těch "obětí komunistického teroru" je to už sporné. Tam šlo nejspíš právě o pomstu za spáchané křivdy a antisociální chování, protože ta "kapitalistická spravedlnost" založená na "tržním chování justice" moc nefunguje. To už se dnes asi nedovíme. "Paměti národa" a "Sklerózu národa" píší vítězové.

285555

28.2.2013 16:17

Ještě ilustrační obrázek

haban 89.?.?.?

Soudci jsou největší zločinci

Vložený obrázek

Zločinci jsou nejpřisnější soudci

285561

26.6.2014 4:29

Hrdina už je na svobodě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Konečně už ho pustili, takových lidí by mělo být víc.

312314

Příspěvků: 18

26.02. 05:24 Унексист  Fraska menom homo sapiens
26.02. 06:40  Případ Vlastimila Pechance
26.02. 09:43  je mi velmi líto,
26.02. 09:53 Petr Řehák  Podani vysvetleni nekolik hodin ?
26.02. 10:13 Erik Sedláček  Jak se chovat u policejního výslechu
26.02. 10:20 Rulc  RE: Jak se chovat u policejního výslechu
26.02. 16:16 noname  RE: Jak se chovat u policejního výslechu
26.02. 16:53 Petr Řehák  RE: Jak se chovat u policejního výslechu
26.02. 13:27 steve  RE: Jak se chovat u policejního výslechu
26.02. 15:20 Aleš Krejčí / Brno  Jak dopadne žádost?
26.02. 21:26 Aleš Krejčí / Brno  RE: Jak dopadne žádost?
28.02. 13:28 haban  RE: Jak dopadne žádost?
26.02. 17:38 Petr Středa  Toho chlapce lituju
26.02. 22:59  RE: Toho chlapce lituju
27.02. 00:40 Croix  RE: Toho chlapce lituju
28.02. 15:43 haban  největší zločinci
28.02. 16:17 haban  Ještě ilustrační obrázek
26.06. 04:29  Hrdina už je na svobodě

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 7

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,41 Kč
100 japonských jenů
20,95 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 883,66 Kč
1 unce stříbra
521,24 Kč
Bitcoin
421 938,50 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 611