Diskuze k článku

Přední genetik: Lidská inteligence zvolna upadá

Příspěvků 48

18.2.2013 8:19

Výzkumníci opomněli další hrozby!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

1. První je "křížení" černochů,hispánců,cikánů a indiánů s bílou a žlutou rasou.Výsledkem jsou potomci s podstatně nižžím IQ než u bílého či asijského rodiče.
2.Lidé s nízkým IQ se množí díky socialistickým experimentům,podporám z daní těch chytřejších,vytvářejících velké přidané hodnoty.Lékařská péče a potraviny jsou této skupině s nízkým IQ distribuovány a hrazeny právě z nadhodnoty,vytvořené těmi chytřejšími.Bez nich by byla vyšší úmrtnost a je evidentní,že zásah do přírody se opět nevyplácí.Vzdělaní rodiče mají jedno,dvě děti,aby byli schopni investovat do jejich výchovy a vzdělání.Spodina rodí podstatně více potomků a nemá čas ani schopnosti nebo zájem jim zajistit totéž.
3.Vzdělání rapidně devalvuje.V mém mládí udělat maturitu bylo dost náročné a dnes je to v podstatě zcela jednoduché,protože se razantně snížily standarty ve školství,za 35 let od mé maturity jsou nároky na znalosti a vlastní úsudky ztěží poloviční,než za mého studia.

Pro politickou třídu je lepší mít stádo polodebilů,kterým přerozdělím a budou mne volit,než mít chytré a vzdělané občany.Ti jsou už z podstaty pro vládnoucí třídu velmi nebezpeční a nedají se lehce ovládat.

285075

18.2.2013 14:41

RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!

Mareš 212.?.?.?

Reakce na 285075

S těmi černochy bych snad i souhlasil, protože tam je to dáno dědičností (zatímco naši prapředci vyrazili dobývat svět, jejich prapředci dál seděli v Africe pod stromem a čekali, co jim spadne). Ale indiáni jsou taky "žlutá rasa", což je patrné především na severoamerickém kontinentě. Třeba Navajové: http://navajo-arts.com/navajo-pictures/navajo-pict.... Ti by klidně mohli jezdit s Čingischánem. [mrknutí jedním okem]

285099

18.2.2013 18:23

RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!

none 85.?.?.?

Reakce na 285075

1.
Nikde v genetice neexistuje podklad pro Vase tvrzeni. Nejspise dane pouze xenofobii. Nerozhoduje schopnosti kognitivniho mysleni. V multikulti jsou jine nebezpecne prvky, nedavejte to ovsem do souvisu s vyskou intelektu, nebo dokonce schopnosti kognitivniho mysleni. Velmi tvrde byste narazil (v NASA je vetsina "krizencu" na prednich pozicich, naproti nejvice degenerovane jsou kralovske rodiny soucasnosti...).

2.
Z jistych duvodu, bylo to "socialisticke" skolstvi zamereno primo k silnemu rozvoji kognitivniho mysleni. Takze nikoli experiment, ale vytvareni kvalitniho skolstvi. Na filozofickych fakultach by to melo byt podminkou, ovem po revoluci se i z tohoto smeru u nas upustilo - zamerne.
A hlavne, je dokazano, ze schopnost kognitivniho mysleni, resp. blize, schopnost vytvaret kognitivni mapy, je nazavisle od tridniho postaveni. Jedina bariera, ktera dnes brani chudemu cloveku vystudovat na nejkvalitnejsich skolach je materialni a ideologicka. Dnes je vetsi procento neschopnych v rozhodovacich funkcich, bez znalosti, nez u nejnizsich vrstev.
Dnes neplati, ze prezident je nejmoudrejsi, prave naopak. Schopni, pokud nemaji psychopaticke sklone se nahoru jednoduse nedostanou. Nepusti je.

3.
To primo souvisi s bodem 2. Za minuleho rezimu byla stredni skola narocna, bez moznosti kupovani maturit, nebo dokonce u VS titulu.

V ostatnim souhlasim. Potrebuji chaoticke, lehce formovatelne jedince, kterym musi stacit nazor moderatoru TV. Zakladem je absence kognitivniho mysleni. Dale snizeni prahu citlivosti k jinym, snizeni empatickych vlastnosti... Tech veci je pomerne hodne, ktere souvisi.

285122

19.2.2013 7:54

RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 285122

ad 1/
Nemusíte tu hned hartusit s genetikou, která v tomto případě houby dokazuje. Bohatě stačí si přečíst svěží dílko z 19. století, od Arthura de Gobineau "O nerovnosti lidských plemenen". V té době prokřížení bílé populace nebylo tak velké a politická korektnost a strašení rasismem a xenofobií se nenosilo.
Mimochodem ti kříženci jsou i u hospodářských zvířat více životaschopní, ale jejich potomstvo už je jen průměrné až podprůměrné a více náchylné k nemocem. Královské rodiny na západě většinou měly už mizerný genetický základ, který dále upevňovaly, takže to je zcela chybný příklad. Opět z oblasti hospodářských zvířat je osvědčená příbuzenská plemenitba. Samozřejmě nic se nemá přehánět. Nicméně obecně platí, že nejlepší potomstvo mají zdraví jedinci, co od sebe nejsou moc geneticky vzdálení. Míšení mezi národy či dokonce rasami k ničemu dobrému nevede.

285146

19.2.2013 10:59

"Míšení mezi národy či dokonce rasami k ničemu dobrému nevede."

yoker 109.?.?.?

Reakce na 285146

No, jo. Ale co takový Jimi Hendrix? Ten měl mezi předky snad 10 ras/národností. Ono už stačí se podívat na jeho fotku. [smích]

285151

20.2.2013 5:09

RE:

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 285151

Zkuste si představit svět tvořený J. Hendrixem and melody boys. [chechtot]

285187

20.2.2013 11:17

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 285187

Ako jedinečný exot - neni námietok, ako "šoumen" bol Hendrix výborný a ako muzikant priam excelentný. Ale riadiť jadrovú elektráreň by som mu nedovolil ani "na chvíľu".
Ostatne argument s NASA je tiež vedľa - dnešná NASA je už len tieňom tej organizácie, čo dostala prvých ľudí na Mesiac. A vtedy bola prakticky "čistobiela".

285198

20.2.2013 13:36

RE:

mtk 88.?.?.?

Reakce na 285187

Ano, to by na světě nezůstala jediná hrající kytara... [mrknutí jedním okem]

285202

25.2.2013 0:15

RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!

Bandy 95.?.?.?

Reakce na 285146

Platí aj nerovnosť jednotlivých ľudí čo sa týka talentov, vlôh, múdrosti, krásy, úspechu a niekto je nikto a iný je niekto. Ale nikto sa chce naparovať a preto parazituje na skutkoch niekoho, pričom tvrdí, že má na to nárok, lebo nikto a niekto majú podobné rasové prvky. Nikto chce pre seba dielo niekoho, ale cigáňovi by už nedovolil, aby ako vlastné bral dielo niekoho, lebo sú to cigáni a už nepatria do spoločenstva s niekým, kam patrí iba nikto. Nikto je nikým a preto sa pridružil do stáda a priživuje sa na druhých. Píše o nerovnosti rasy, ale veľká väčšina v rámci rasy sú podpriemerní, nanajvýš okolo priemeru. Nerovnosť v rámci rasy nikta trápi, preto o nej mlčí, rád sa radšej zapája do úvah debility iných rás, hoci mnohí nadpriemerní aj od černochov prevyšujú niktov.
Koho berieš ako biele obyvateľstvo? Každého kto nemá šikmé oči? Miešanie rás bolo všade už po odchode z Babylonu. Tá tvoja milovaná politická nekorektnosť je len o tom, že ťa vláda môže trestať za tvoju nenávisť voči druhým, to nie je tvoja zásluha, že si sa narodil a s akým rypákom. Spodina čo nepochopila zmysel rasy a Tvorcu rasy je zločinecká, xenofóbna, pričom nenávidia hocikoho aj v rámci vlastnej rasy, čo nazývajú nekorektnosťou, hoci je to len obyčajná nenávisť.
Ty si rovnostársky kolektivista, lebo zrejme si iba nikto.

285378

20.2.2013 9:21

RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 285122

Mé tvrzení se zakládá na informacích ,které samozvaní multikulti idioti a spasitelé, samozřejmě tají a snaží se lhát seč mohou.Nota bene,proč všude ve světě statistiky hovoří jasnou řečí,jen v českém Bordelistánu se NESMÍ UVÁDĚT U TRESTNÝCH ČINŮ rasa nebo chcete-li ,příslušnost k minoritě.
Zřejmě z toho důvodu,že by vyplulo na povrch to,co všichni myslící občané ví.Že cikáni,přestože je jich cca 4-5 % populace se podílejí na trestné činnosti téměř 50%.A to nepíši o obrovských finančních nákladech na cikány,které platí poplatníci ve formě daní.Nejen různé dávky za množení,ale také za opateru a výživu této smečky v luxusních kriminálech a lá pionýrský tábor s maminčinou kuchyní,bez povinnosti makat 12 hodin denně.

Výzkumů v genetice bylo dost a dost.Jenže se jaksi "korektně nesluší" o tom plebs spraviti,jak by řekl Mistr Jan Hus.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Inteligence#Rasa_a_inteligence
http://cs.wikipedia.org/wiki/Afroameri%C4%8Dan%C3%A9
a něco z českých výzkumů:

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=search/node/bakal%C3%A1%C5%99

Přeji příjemné počtení a doufám,že vás nebude mrazit v zádech,jako mne.

285194

24.2.2013 23:58

RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!

Bandy 95.?.?.?

Reakce na 285075

Ty máš IQ najvyššie, napísať vedľa seba, akoby Černosi, hispánci, cigáni, indiáni, biela a žltá rasa boli porovnateľne popri sebe náležiace skupiny je prejav veľkej múdrosti.
Hispánci je termín amerických „intelektuálov“, ktorí nedokážu rozlíšiť obyvateľstvo na juh od USA a všetkých ich šmarili do jednej skupiny kvôli všeobecne používanému jazyku bez ohľadu na všetko ostatné.
Cigáni tiež majú rôzne sa odlišujúce tváre, skôr sa jedná o skupiny rôznych rás a rôznych správaní. Indiáni je tupé pomenovanie pôvodných obyvateľov, ktorí sa líšia jazykovo, rasovo, načo by inteleguáni ako ty rozlišovali, stačí 1 slovo.
Černosi, žltí a bieli v zmysle rasy je veľmi zjednodušujúci pojem. Ty si spojil 3 nedostatočné termíny k rase s termínmi geografickými a jedným spôsobom vystupovania. Aké máš IQ? 49?
Biely alebo ázijský rodič, to je smiešne, v ázii naďabíš na milióny rôznych rás a variant odtieňov, obmedziť ich na 2 je prejav obrovskej hlúposti, máš IQ aspoň 48?
Tvoj problém, že ty s tvojim obrovským IQ 47 „tvoríš“ hodnoty a nemáš potomkov, tvoja vina, neobviňuj druhých. Netúžil by som, aby si spodil deti s IQ 46.
Si pomýlený, pyšne a naduto o sebe tvrdíš, že vraj máš IQ viac ako 45 a iných, ktorí majú deti obviňuješ, že ich majú pre peniaze, dokonca za tvoje, to je šialenstvo. Koho súdruh živíš? Ak si vraj inteligentnejší ako IQ 44, prečo si nezaistíš, aby sa ti dane znížili, skrátili, zrušili? Príklady naznačujú, že práve takí, ktorí majú IQ 43 sa povyšujú a parazitujú na druhých, a tí čo prevyšujú spodinu sa skromne nezapoja, pretože o svojej múdrosti, talentoch nemusia nikoho presviedčať. „Vzdelaní“ majú 1 dieťa, lebo sú sebeckí ako satan, nevyťahuj zámienky akoby „vzdelanci“ vychovávali, myslia na seba, všetko pre nich prednejšie ako mať deti.
Velebiť boľševické vymývačské školstvo sa odváži niekto s aspoň 42 IQ. A čo dnes, načo ti bolo boľševické učenie? Čo také si vyhútal?
Vzdelaní občania sa nedajú ovládať, takí cez 41 IQ? Čímže si nebezpečný a pre koho?

285377

30.3.2013 12:53

RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!

irenkie 89.?.?.?

Reakce na 285075

tento rok maturuji... pokud mi tu někdo tvrdí, že je maturita po 35 letech snadná... tak to bych ráda věděla, co po Vás chtěli v té době... např. z literatury máme povinných 20 knih + literární kontext (život autora, jeho další díla, historický kontext... několik dalších autorů k tomu...). Takže mi chcete tvrdit, že v té době obsahoval test např. 30 knih? Dále maturuji z anglického jazyka... jen didaktický test má cca 60 úloh... minimální úspěšnost necelých 50%... mě teda nepřipadá, že by byla zkouška tvořena pro debily... zase bych tu konspiraci tak nehrotila [smích] A abych nezapomněla na Účto a ekonomii... praktická čsát maturity trvá 6 hodin.

287351

18.2.2013 8:23

duševná strava

pravicový boľševik pravicovybolsevik (zavináč) azet (tečka) sk 87.?.?.?

myslím, že oveľa väčší vplyv na pokles IQ má duševná strava, ktorú žerú diváci a poslucháči.

285076

20.2.2013 11:18

RE: duševná strava

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 285076

Jedno s druhým...

285199

18.2.2013 13:03

Lidi mají možnost být zdraví

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Lidi jsou na sebe až moc velký kurvy, takže logicky jako každá jiná aktivita , která je přehnaná se musí zaplatit zdravím. Je zajímavý , že když se mluví o špatných současných podmínkách (viz občas zmiňuje Dr Hnízdil), tak tu a tam mi někdo řekne , že v pracovních táborech žili hůř a byli zdraví. Byli zdraví , ale jak v čem a stres měli také o dost jiný než jakému je vystavena dnešní většinová nýmandová populace určená k depopulaci.

V článku se jednou píše o rase a jindy o lidstvu, ale asi se to bude týkat nejvíce států s agresivním kapitalismem a nikoliv pohodových států např. Vietnam, Indie, Čína?....

Existuje studie , která dává do souvislosti snížení pohyblivosti se snížením inteligence. Při nemoci poh. aparátu je postupně napadána inteligence a obojí upadne nakonec ruku v ruce.

Zdrojem nepohyblivého způsobu života je západní konzumní , soutěživý a levnou zábavu konzumující životní styla to s podporou rodičů již od KOLÉBKY. Až se lidi vrátí ke zdravému pohybu, který jsou-li zdraví, dělají ze všeho nejraději , pak bude zase vše v pořádku asi jako za komančů.
Za komančů se prý jen šukalo a zdraví bylo na rozdávání. Dnes nepohyblivý lidi a někdy spíše monstra, pochopitelně šukat neumí, nebaví je to , nemají na to čas ani nervy. Obyčejné pravidelné šukání se stává opravdovým uměním jen pro znalce. Do značné míry je to otázkou svobodné volby, ale v době depopulace se to musí co nejvíce nadrženým prasatům navíc v početní menšině co nejvíce znepříjemnit. A až jednou se změní podmínky a přepne se přepínač v zákonech a v hlavách na zalidňování, vše bude zase kypět zdravím, růžovými veselými ksychty a dobrým prokrvením všeho, včetně tamtoho momentálně fujtablu, plnýho bakterií a rakoviny. [smích]
Momentálně jsme obětí nastaveného přepínače na - chcípni hajzle.

285095

18.2.2013 18:31

RE: Lidi mají možnost být zdraví

none 85.?.?.?

Reakce na 285095

Existuje studie , která dává do souvislosti snížení pohyblivosti se snížením inteligence. Při nemoci poh. aparátu je postupně napadána inteligence a obojí upadne nakonec ruku v ruce.

Muzete poskytnout odkez k teto studii, ono to je, dle vsech studiich, ktere jsem doted cetl, totiz uplne obracene.
Pokud se nekdo stane imobilni, musi vice namahat mozek, vice premyslet a tim se i rozvijet. To jednoduche rceni, ze pan Buh nekde veme, jinde prida, je proste dolozeno.

Obecne jsou sportovci vetsinou hloupi, to neni nic ve zlem, jednoduse to tak je. Zdrave je udrzovat rozumnou rovnovahu, ve vsem.

285124

18.2.2013 20:43

RE: Lidi mají možnost být zdraví

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 285124

Ono to bylo ve spojení s roztroušenou sklerozou. Tam je to jasný protože autoimunita napadá přímo mozek. Jenže např. osteoporoza je porucha kostí kdy jde o poruchu prokrvení. Vždy je jen otázka času kdy jakákoliv nemoc , co se vleče napadne i mozek, z toho vycházím.
Sportovci neberou převelice často vůbec žádný ohled na zdraví , ti dobře placený mají servis a ti póvloví většinou na zdraví moc taky nedají , nebo nemají na správný servis. Takže právě mezi sportovci a pak mezi těžce pracujícími jsou hlavně budoucí částeční až úplní invalidi.

Pokud se někdo stane imobilní a je to důsledek nemoci a nebo to později způsobí nemoc, tak na moc velký nárůst inteligence nevěřím. Nemoc je selhání systému a její součástí je i inteligence.

285133

18.2.2013 21:26

RE: Lidi mají možnost být zdraví

none 85.?.?.?

Reakce na 285133

Tvrzeni jsou nepodlozena a odporuje dosud publikovemu.
Nemoci, primo napadajici elektrochemicke reakce mozku, maji na mobilitu i pohyblivost az sekundarni dopad.
Vy uvadite neurologicke onemocneni, nebo rednuti kosti, nedostatek vapniku, nebo zpracovani vapniku organizmem. To neni porucha prokrveni, muze byt pouze sekundarni z priciny nedostatku pohybu, ovsem to je pouze minimum pripadu. Poskozeni mozku je zcela vyjmence a vetsinou az ve vysokem veku, kde je demence a skleroticke onemocneni bezne a pricin je nekolik.

Je to tedy pouze Vas nazor.

Nemoc je selhání systému a její součástí je i inteligence.

To neni absolutne pravda. S. Hawking by nejspise nesouhlasil, jako i kvanta jinak postizenych vedcu, programatoru... Stejna jako slepi ladici pian, vedecka obec nikdy nic podobneho nepublikovala. Je dokazano, ze prave poruchou, nebo ztratou jedne schopnosti se mozek sam snazi rozvijet jinou, ktera handicap castecne nahradi.
Vse ma byt v rovnovaze, tedy i pohyb.

285138

19.2.2013 15:32

RE: Lidi mají možnost být zdraví

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 285138

S. Hawking nebyl nic moc myslitel ani když se hýbal. V současnosti dál plodí popularizované fantasmagorie, které jsou dobře zpeněžitelné. Samozřejmě se mu silně zúžilo pole možností, ale k lepším výkonům ho to nedovedlo. Najmutí doktorandi, kteří mu u toho blábolení asistují také nejsou špičkou v oboru.

285167

19.2.2013 16:44

RE: Lidi mají možnost být zdraví

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 285138

Udělejte nám oběma radost a až budete nemocný, udělejte si IQ test. Při takové chřipce to z vás bude jistě jen sršet. [smích]
Na IQ nemá vliv až hmatatelné poškození mozku.


Je snad jasné, že já měl na mysli masová měřítka a psychosomatické poruchy při mizerných sociálních poměrech.
Osteoporóza zrovna vzácným onemocněním není , způsobuje velké komplikace a potíže s pohybovým aparátem...

Pohyb je živel, tak jako život sám , který se dere kupředu, do určité míry se dá násilně ovládat, dá se zneužívat. Bude to však patrné na různých turbulencích, kdy jde lokálně o přizpůsobování se tlaku okolí a s tím, že to občas někomu pokazí tu účes, tu tělesnou funkci. O tom jsem psal, vy píšete o specifickém momentu, kdy živel překonal různé handicapy k různým specifickým ziskům na jiné straně.

285170

18.2.2013 13:04

V ČR určitě. Od hadráku 89 počet cikánů nejméně ztrojnásoben.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

- populační explozí se množí se jen degenerovaní cikáni na účelové sociálce. Další početní růst je průběžně zajišťován importem cikánů z východu na sociálku - sociálka jim okamžitě zaplatí jakoukoliv cenu za cikánské ubytovny, kde okamžitě získají od majitelů-podnikavců bydliště. Na jiných ubytovnách nebo penzionech trvalé bydliště neexistuje.
Český národ vymírá, je k tomu přitažen finančním hákem a destrukcí životních podminek. Záměrné sociální inženýrství. Celkově obyvatelstvo tudíž degeneruje. Cikánská degenerovaná lůza bude puštěna z řetězu, jak jen se to bude hodit vrchnosti za scénou.

285096

18.2.2013 15:30

RE: V ČR určitě. Od hadráku 89 počet cikánů nejméně ztrojnásoben.

Bbx 89.?.?.?

Reakce na 285096

A úředník na té sociálce má na sebe nebo rodinného příslušníka napsáno podnikání v oboru ubytování / cikánů /, a vlastní minimálně tak pět takových ubytoven. Dohromady to tvoří vinikající podnikatelský záměr, stejně jako když jiný úředník sociální správy má v rodině jednoho exekutora, dvě realitky a firmu na prodej levného použitého zboží.

285106

18.2.2013 18:06

RE: V ČR určitě. Od hadráku 89 počet cikánů nejméně ztrojnásoben.

haban 89.?.?.?

Reakce na 285106

Na tom něco bude.

V době kdy všechny duchovní cesty nahrazuje jediný "duchovní" princip svatého zisku

a vše je řízeno nejsvětějším marketingem

stačí najít jenom správný "business model"

a správnou "business strategy"

Ve jménu úvěru, dluhu i zisku svatého, amen!

Viz Commodification

285120

19.2.2013 9:11

RE: V ČR určitě. Od hadráku 89 počet cikánů nejméně ztrojnásoben.

slak 77.?.?.?

Reakce na 285120

Tak ségře odjakživa říkali předtucha a měla zakázáno sýčkovat, ovšem po jejích prognostických kecech, které se vyplnili budu muset nasadit svého tvůrčího ducha, či krakena a patřičným způsobem ji zformátovat. [chechtot] A stejně je to záhada jak to dělá (reakce na ve zkratce), ne že nevěřím, to vidím jak namalovaný a mým postojem je nedat prostor jejím nablblým variantám [velký smích] [mrknutí jedním okem]

285149

19.2.2013 12:54

RE: V ČR určitě. Od hadráku 89 počet cikánů nejméně ztrojnásoben.

haban 89.?.?.?

Reakce na 285149

No já taky nevím jak to funguje. Já si z něčeho třeba dělám srandu, a pak jdu náhodou kolem knihy (obchodu), vtáhne mě to dovnitř, padnou mi oči na nějakou knížku, otevřu ji náhodně uprostřed, a tam si jako první větu přečtu to, z čeho jsem si dělal srandu. Nebo odpověď na nějakou otázku, která mi zrovna hlodá v hlavě:]

Že telepatie funguje je jasné. Ale jak dokáže tohle?

Ale nestává se to zase tak často. A určitě ne tehdy, když to člověk chce. Nejčastější to bylo v době kdy jsem aktivně meditoval.

Senzibil ani proutkař nejsem. Pro ně jsou takové věci asi normální.

Zajímavé je tohle Web Bot project

285156

19.2.2013 22:21

Někomu se asi plní představy

slak 77.?.?.?

Reakce na 285156

No, musel jsem si to dát do překladače "g.chrome" (zobrazuje mi midi písmo, tak v něm nejezdím) a je to o přísloví "o čem se mluví, nedaleko bývá.
Tak se jenom potvrzuje moudrost starých přísloví. F'or je to, že na to, že jsem proutkař jsem přišel v 24 náhodně když odpojovali přívod plynu od demolovaných domků. Týden tam kopali krumpáčem, protože hrábnout bagrem do plynu nešlo a potom plynárny vyslali svého odborníka s proutkem, během 5 minut vytýčil 3 trubky i s hloubkou a na cm trefil, cca 80 let. Samozřejně v zakresleních inženýrských sítí byli brutální nesrovnalosti. Tak, jak jsme tam zevlovali a vyzírali tak jsme si utrhli s keřů taky virgule a dvou nám to šlo. A když tam skeptik říkal že s tím kroutíme a plynaři mají jiné plány, tak ho podržel při skenování za ruku a mohl udiveně prohlásit, že s tím opravdu nekroutí a že mu to od té doby funguje. Potom jsem koupil zahradu a původní majitel tam dělal 3 studny marně, nejhlubší 16 m. Našel jsem si místo a ve 3,8 vodu jenže hloubku určila známá mámy, když jsem byl tak ve 2 m a přemýšlel jsem, že se na to s 6 studánkami nedaleko vybodnu. Ve 4 m skála, ale přetlačí to na 2 m vody, když není velký sucho, pak vyschne. Na poli 10-20 metrů od se tak po 5 letech, (možná v poslední době) vyskytuje z jara vydatný pramen, pokaždé kousek jinde, jak z požární hadice tak si fandím že by voda mohla trefit. [smích]

285181

20.2.2013 23:05

RE: Někomu se asi plní představy

haban 89.?.?.?

Reakce na 285181

Když jsem napsal odpověď, tak jsem nevěděl, proč tam tu poznámu o proutkaření vůbec píšu, byla trochu off-topic. [smích]

285230

18.2.2013 13:26

Idiocracy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Viz film Idiocracy [smích]
Stačí první 3 minuty. Zbytek je kravina. Ale psychicky jsem to neukoukal, tak nevím, může tam být ještě pár mouder.

285097

18.2.2013 14:16

Zkrátka a dobře

Nikdo 81.?.?.?

Nefunguje přirozený výběr a díky tomu se přemnožili jedinci, kteří by v přírodních podmínkách neměli žádnou šanci přežít.
Otázkou je, jestli se z tohoto neutěšeného stavu lidstvo někdy vzpamatuje?

285098

18.2.2013 18:35

RE: Zkrátka a dobře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 285098

Strucne, zretelne a jasne:
Nepustit do zadnych rozhodovacich funkci neschopne psychopaty.

Knih, studii, prednasek na toto tema je spousta, v patokracii bohuzel vytvareji neschopni kolem sebe obranu ze stejnych lidi, do rizeni pousteji pouze stejne lidi. U nich nerozhoduji schopnosti v problematice, ale schopnost v populismu a lhani.

285125

19.2.2013 13:01

RE: Zkrátka a dobře

haban 89.?.?.?

Reakce na 285125

Někde jsem četl, že jedna z prvních věcí, které ODěSa udělala, bylo zrušení psychologického testování nových soudců.

A pak se někdo z nich nechal slyšet, že je jim jedno že VeVerky mají VVnitro, když oni mají ODSJustici.

285157

25.2.2013 0:29

RE: Zkrátka a dobře

Bandy 95.?.?.?

Reakce na 285098

Prirodzený výber by prebehol, pokiaľ by ťa podhodili pri narodení vlkom, a nie že si využíval pomoc mnohých, obťažoval si ich svojou prítomnosťou a teraz nikto poučuješ. Čím si komu prispel ty? Platí naopak, čím je človek múdrejší a čím väčšmi využíva múdrosť k pravde a pravdu k dobru tým je dokonalejší, a pochopí, že musí pomôcť niktom, pretože za ľahostajnosť sa bude Bohu zodpovednosť, dostal viac a nič nekonal, to nejde. Premnožili sa sebci a niktovia čo si namýšľajú, že sú niekým a keď ich vykuchajú, tak volajú polišov, keď sú biedni, tak obviňujú úspešnejších, že ich okrádajú. Hoci ich vlastné počínanie je len ich vkladom v prirodzenom prostredí, v ktorom neuspeli, ale zrazu požadujú zásah niekoho silnejšieho.
Ľudstvo spamätá–ak by si bol múdrym tak vieš, že nie, ale ja myslím v mravnej oblasti, v tej je ľudstvo bahnom. Neutešenosťou myslíš, že niktovia nepochopili aké miesto majú v spoločnosti, že nemajú si nárokovať vyššie postavenie, pretože nedosahujú potrebnú kvalifikáciu, že nemajú čo pohľadávať to, čo ich prevyšuje?

285381

18.2.2013 15:43

alzheimer

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

do chemtrails davaji viry zanetu mozku aby vyvolali alzheimera.

285111

18.2.2013 17:37

RE: alzheimer

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 285111

Dlouho jsem si myslel, že to sprejování je blbost, protože by to odnesla i j-elita.

Jenže ono stačí dát vyvoleným protilátky nebo medikamenty, které jim ta svinstva v těle vychytají a vylolučí.

Jsou tím přinuceni i k poslušnosti, zlobivým stačí pohrozit, že je nedostanou.

A ti, kterých se chtějí zbavit, dostanou placebo.

285116

20.2.2013 23:34

RE: alzheimer

haban 89.?.?.?

Reakce na 285116

Podobný motiv jako Karel Čapek - Krakatit [smích]

Není divné, že od "vynálezu" atomové bomby už uteklo skoro 70 let a zatím nevynalezli nic strašnějšího? Nebo to před náma tají?

285232

21.2.2013 0:52

RE: alzheimer

Унексист 62.?.?.?

Reakce na 285232

Kolego, ale naco by vymyslali, ved ludia sa medzi sebou pozabijaju aj sami, kvoli peňázom. Ved tupe masy si stale bezhlavo namyslaju, ze peňáze su nenahraditelne a neda sa bez zit prezit a nebyt nich, tak by snad aj zemegula prestala otacat. Tymto magorom sa neda vysvetlit, ze peňáz je obycajna kravina. Ich mozgy su nepristupne argumentom a veskera snaha je marnost nad marnost. Niet vacsej driny na svete, ako boj s ludskou hlupostou a obmedzenostou.

285234

18.2.2013 19:07

Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Dovolím si dát menší úvahu do pléna - podle všeho má autor na mysli úpadek tzv. Západní euro-atlantské civilizace, tedy bílé rasy, hlavně genomu R1b... Budu tedy v tomto pokračovat:
Až do jisté doby byly civilizace na všech kontinentech relativně stejně technicky vyspělé, tj. válčilo se luky a šípy, kopími, max. meči. Ovšem vše se změnilo, když bílý člověk vynalezl STŘELNOU ZBRAŇ a tím dostal do rukou zbraň, kterou si začal podrobovat jiné kontinenty a rasy - Severní a Jižní Amerika, Afrika, Asie a Austrálie.. Tam všude v rámci svých koloniálních výbojů tento bílý člověk přinášel zkázu a smrt (a sice i technický pokrok, ale vyvážil tím ty negativy??) Takže se z něj stal, do jisté míry, nebezpečný invazivní druh pro ostatní rasy - kultury. A zde je zlom - co když si NĚKDO (Matka Země, Vesmírná rada, Bohové či Vyvolení, netuším..) řekl, že prostě se jim musí přistřihnout křídla.
Takže nastala doba, cca od 20.století, kdy bílou rasu stíhájí různé pohromy, které mají za následek pokles její populace - války, civilizační choroby způsobené špatnou stravou, stresem, chemikáliemi v životním prosředí, POKLESEM plodnosti atd. atd.. A taky mísení s jinými rasami, abychom nezapomněli.
Takže je otázka, může na tom něco být, že NĚKDO či NĚCO má zájem na snížení nebezpečnosti bílé rasy?? Nevím, třeba někdo moudřejší odpoví.. Děkuji. [cool]

285128

19.2.2013 12:11

RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??

raskolnikov 217.?.?.?

Reakce na 285128

zajímavá logka...

takže třeba viry, hmyz, nebo tak něco, jsou nějak požehnaní, protože je toho hodně a překotně se to množí...
jo... a jako nebezpečný běloch se raději půjdu pokřížit s křovákem, abych tak snížil nebezpečnost svejch potomků...

možná pouvažuj, jestli bys skutečně neměl snížit konzumaci zubní pasty...

285154

19.2.2013 17:24

RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??

Dušan 193.?.?.?

Reakce na 285128

Ono to možno bude ale úplne ináč, aj keď je toto zaujímavá myšlienka a smeruje k "základnej otázke a vôbec".

Pre teba odporúčam www.vedy.sk

Aj keď plno informácií beriem s odstupom (niesu dokázateĺné) a uveriť im len po prečítaní tých stránok, by som išiel proti zmyslu toho čo dotyčný tam píšu.

[smích]

285171

19.2.2013 19:28

RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 285128

Bílá nejagresivnější rasa světa byla dobrá na zavedení technologií do výroby. Nyní už to vypadá , že bude lepší ji odstavit od světového kormidla. Tím se všechno zlé v dobré obrátí, protože dosažené technologie můžou vytvořit ráj pro miliardy lidí na světě.
Mám podezření , že bílá rasa hraje nefér čímdál tím víc. Technologie využívala hlavně ve vojenství. Současné výzkumy jsou v tomto směru čímdál nebezpečnější a naopak pro blaho všech nic není dotahováno do konce- tam naopak technologie zdržuje-viz nekvalitní výrobky.

285176

20.2.2013 10:29

RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 285176

Ale no tak, zapojte svoje závity, odpovedzte my na otázku kto je skutočne vinný obyčajný zblbnutý človek/ovčan alebo ten ktorý dal moc a zbrane zločincom za to, že budú robiť niekoho špinavú prácu?

Skutočný zločinec je ten, ktorý ovláda nie ten ovládaný.

285197

20.2.2013 12:07

RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??

Kahan 88.?.?.?

Reakce na 285128

http://www.loupak.cz/video/veda-a-pokusy/2291-minidokument-kolonizace-sveta?thx=Andycz

285201

19.2.2013 23:52

Take muze byt problemem to,

Petr11 99.?.?.?

ze dnes se studenti uci spis veci najit, nez je umet, znat. Teda, nejenom studenti.
Cele hodiny ma mnoho lidi v ruce nejaky chytry mobil a neustale, ale povrchne neco jako vstrebava. [velký smích]

285184

20.2.2013 17:39

RE: Take muze byt problemem to,

dub 89.?.?.?

Reakce na 285184

jenže podstatné je na tom to, že když něco víte, tak vám to nikdo nevygumuje, zatímco když musíte vše neustále "vyhledávat", tak máte cca každých pár let o tomtéž úplně jiné informace, v závislosti na tom, co se požaduje od aktuální propagandy.
a o to jde a to je pravý důvod této debilizace populace [mrknutí jedním okem]

285217

20.2.2013 6:26

Prodelali jsme inteligenci komunistu a ted jdeme dal,otazkou je kam?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Kdyz, z rad komunistu se nekdo stal vedoucim provozu,tak,to byl stranicky ukopl a takovy reditel nerozumel tomu,co ridil,nebot byl kazdou chvili,reditelem neceho jineho,takze,inteligentne vyhazel kolem sebe ty,co tomu rozumeli a z lidskeho hledika mu byli svou znalosti nebezpecny,takze,nam z politickych a jinych duvodu mnozi inteligenti v ramci stranicke pece ,zametali ulice a jine.Orwel to vice rozvedl do celosvetoveho meritka,nakolik,co do pravdy si dovoluji otisknout , co jsem napsal v roce 2004,posudte samy, a zvazte nakolik jsme v inteligenci postoupili.
Orwell nebyl veden jen ukazkou noveho rezimu v Rusku,ale i vyvojem vztahu na zapade.Rusove 68 vnikli k nam do Ceskoslovenska na pozvani,aby udelali loutkovou vladu zcela poslusnou Moskve,Americane rovnez na pozvani vnikli do Jizniho Vietnamu,takze obe casti sveta maji jedno spolecne,uz v zaklade pohledu na svet zjistite ,ze bolsevismus neprisel z Moskvy ,ale z Chicaga .V podstate nestesti lidstva zpociva v masivni lidske hlouposti,kdo se dostane k tomu ,ze ma vliv na masy a ty zacnou reagovat na jeho povely ,tak je zle.Lide ,kteri se nechteji nicim zabyvat ,co by komplikovalo jejich zivot a chteji si zivota jen uzivat a chteji materialisticky zit ,jsou v konecnem stadiu v ukazce moci nad masami obetmi sve vlastni lenosti myslet a jejich ilusorniho sveta,nakonec se sami obrati jeden proti druhemu k radosti manipulatora,to se projevilo ,jak za nacismu,tak komunismu a tak ted v Americe ,kde se rekrutuji z obyvatelstva donaseci a svym zpusobem v boji proti terrorismu i v Australii,cokoliv se Vam zda podezrele volejte cislo........
To je pocatek,"sousedske hlidani" na zpusob ulicnich vyboru ,uz funfuje a zakonu pribyva kazdym dnem,takze Orwell predpovedel,ze vlasten jedni a tytez lidi s urcitou lidskou vadou se daji pouzit v jakemkoliv rezimu proti svym vlastnim obyvatelum,rezim ,to jen spravedlive zduvodni,tedy svinarnu udela obcanskou povinnosti.

V celosvetove soutezi zaku zakladnich skol,Australie zkoncila za mnohymi skolami rozvojoveho sveta,zatimco ucitele stavkuji za pridani na plate a snizeni zaku ve tride,tak se mnozi pripady vyslych zaku ze skoly,kteri neumeji cist a psat,natoz z hlavy pocitat-politici se raduji,ze dalsi generace bude v jejich "vladnuti" bez problemu.Dejte lidem hry-TV a levne pivo a je po starostech.
Nakonec,kdo je chytry a kdo blby je uz predem urceno,i kdyz ten blby je ve skupine chytrych,takze je chytry,ze ano?
Dnes nam chytrost nechavaji zastoupit "bojem proti terrorismu".

285189

23.2.2013 3:42

RE: Prodelali jsme inteligenci komunistu a ted jdeme dal,otazkou je kam?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 285189

Kdysi byla a je to nedavno,jakasi soutez znalosti,mezi duchodci,co vedi z dob skolstvi a mladou generaci vyslou ze skoly,ktera jim prala mozek 12 roku,proti duchodcum,drive skolakum osmi roku a test byl v mnoha smerech,od znalosti dejin,chemie,fysiky,literatury,zemepis,proste, dostat obrazek celkove vzdelanosti z doby,kdy se pocitalo zpameti,do doby kalkulacek a kompjutru a vysledek byl pro mnohe pedagogy velice prekvapivy,starsi generace,dalo by se rici,jiz na odchodu,mela lepsi znalosti,nez mlada generace,jez sve detstvi a mladi bylo delano skolou moderniho pokrokoveho uceni,proste pro mladou generaci a jejich ucitele,naprosty debakl ve znalosti pro zivot.Neni divu,ze mnozi politici jsou velmi netrpelivy na dobu ,kdy stara generace odejde a s mladou nezkusenou a jednosmmerove vyucenou si budou delat co jen budou chtit a jeste zato sklizet potlest davu-stada.Dnesni politici nechteji na skole videt dejepis,jak naroda,tak, historii sveta, prakticky nechteji slyset,videt,mluvit o jakekoliv pravdive udalosti,nedivat se zpet,odkud jsi prisel,jake je tve historicke pozadi,zaco bojovali tvoji predkove a ceho vseho dosahli,jake zabezpeceni meli pro tebe,jaka prava byla pro obcana drive a dnes.Vymenil jsi sve svobody,za bezpecnost davanou ti politiky a jejich propagandisty,jsou tvoje noviny,zpravy ,informace spravne a nebo to vse jejen a jen hunbuk,ke tvemu dalsimu procesu vymyvani mozku,jez se uz bude detit,z pokoleni na pokoleni,nikdo,ze starsi generace tu nebud e,aby rekla a dost!
To bude ten pravy raj pro sejdire celeho sveta a jejich korupcni politiky.
Rika se vtip,ze politik se pta sveho syna,cim by chtel byt az bude velky a on odpovi,ze chce bejt ten nejvetsi narodni darebak.Politik-tatinek, se jej pta a v jakem sektoru budes operovat, v privatnim a nebo vladnim?
Vzpominam na rodicovske schuzky ve skole, nejdriv nase himna,potom ruska,potom projev reditele skoly k vyroci revoluce a osvobozeni,projev pionyrske vedouci a nakonec tridni ucitelky,ze si mame vazit komunistickeho systemu a konecne nam rekla pani ucitelka,ze nejvetsi prekazkou ve vychove deti,jsou rodice, to ,uz neni vtip,to byla zkutecnost,potom nam rekla,abychom ve vyucovani deti doma v ramci skolnich uloh,pridali vice casu ke splneni skolnich pozadavku.

285320

20.2.2013 20:33

vršek ledovce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 87.?.?.?

O klesajícím IQ se ví víc jak 20 let. Před těmi lety jsem tu informaci zachytil. I plány, které se táhnou až k pánu s knírkem, co se snažil pohltit svět.
Informace o fluoru je známa mnoho desítek let. Kolipak z vás stále papká tu skvělou zubní pastu s tím vinikajícím fluorem? Či sůl atd...?
A co takhle úžasný umělý jód, ostatní chemie kolem vás, kovové plomby, elektrosmog, žrádlo kterému se říká jídlo, denodenní vymívání mozků, papkáte léky s desítkami vedlejších účinků, očkování, šit vzduch a voda....zázrak že si ještě dokážete zavázat tkaničky.

285223

21.2.2013 12:31

RE: vršek ledovce

rataj 78.?.?.?

Reakce na 285223

A co takhle Aspartam, který se přidává do "skvělých" nealkoholických nápojů, žvýkaček i jiných poživatin?
Čtěte na:
http://www.osud.cz/co-je-aspartam
Někdy p. Mašek uvolňuje i velmi dobré informace.

285251

Příspěvků: 48

18.02. 08:19  Výzkumníci opomněli další hrozby!
18.02. 14:41 Mareš  RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!
18.02. 18:23 none  RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!
19.02. 07:54 Nikdo  RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!
19.02. 10:59 yoker  "Míšení mezi národy či dokonce rasami k ničemu dobrému nevede."
20.02. 05:09 Nikdo  RE:
20.02. 11:17  RE:
20.02. 13:36 mtk  RE:
25.02. 00:15 Bandy  RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!
20.02. 09:21  RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!
24.02. 23:58 Bandy  RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!
30.03. 12:53 irenkie  RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!
18.02. 08:23 pravicový boľševik  duševná strava
20.02. 11:18  RE: duševná strava
18.02. 13:03  Lidi mají možnost být zdraví
18.02. 18:31 none  RE: Lidi mají možnost být zdraví
18.02. 20:43  RE: Lidi mají možnost být zdraví
18.02. 21:26 none  RE: Lidi mají možnost být zdraví
19.02. 15:32 Nikdo  RE: Lidi mají možnost být zdraví
19.02. 16:44  RE: Lidi mají možnost být zdraví
18.02. 13:04  V ČR určitě. Od hadráku 89 počet cikánů nejméně ztrojnásoben.
18.02. 15:30 Bbx  RE: V ČR určitě. Od hadráku 89 počet cikánů nejméně ztrojnásoben.
18.02. 18:06 haban  RE: V ČR určitě. Od hadráku 89 počet cikánů nejméně ztrojnásoben.
19.02. 09:11 slak  RE: V ČR určitě. Od hadráku 89 počet cikánů nejméně ztrojnásoben.
19.02. 12:54 haban  RE: V ČR určitě. Od hadráku 89 počet cikánů nejméně ztrojnásoben.
19.02. 22:21 slak  Někomu se asi plní představy
20.02. 23:05 haban  RE: Někomu se asi plní představy
18.02. 13:26  Idiocracy
18.02. 14:16 Nikdo  Zkrátka a dobře
18.02. 18:35  RE: Zkrátka a dobře
19.02. 13:01 haban  RE: Zkrátka a dobře
25.02. 00:29 Bandy  RE: Zkrátka a dobře
18.02. 15:43  alzheimer
18.02. 17:37  RE: alzheimer
20.02. 23:34 haban  RE: alzheimer
21.02. 00:52 Унексист  RE: alzheimer
18.02. 19:07  Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??
19.02. 12:11 raskolnikov  RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??
19.02. 17:24 Dušan  RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??
19.02. 19:28  RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??
20.02. 10:29 Oracle  RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??
20.02. 12:07 Kahan  RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??
19.02. 23:52 Petr11  Take muze byt problemem to,
20.02. 17:39 dub  RE: Take muze byt problemem to,
20.02. 06:26 Robert Nohejl  Prodelali jsme inteligenci komunistu a ted jdeme dal,otazkou je kam?
23.02. 03:42 Robert Nohejl  RE: Prodelali jsme inteligenci komunistu a ted jdeme dal,otazkou je kam?
20.02. 20:33  vršek ledovce
21.02. 12:31 rataj  RE: vršek ledovce

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 1

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,35 Kč
Kanadský dolar
17,84 Kč
Australský dolar
16,46 Kč
Švýcarský frank
24,08 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 536,83 Kč
1 unce stříbra
536,65 Kč
Bitcoin
1 350 574,05 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 739