Diskuze k článku

Jiná genocida

Příspěvků 59

15.2.2013 6:59

Život a kariéra zamestnanca je naprt

Podnikam podnikam (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Život a kariéra "zamestnanca" je naprt.

284908

16.2.2013 9:18

RE: Život a kariéra zamestnanca je naprt

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 284908

Pokud člověk nenajde po té padesátce zaměstnání a skončí podpora-almužna z pracáku, pak má nárok na existenční minimum NULA korun měsíčně když má majetek, který se dá prodat (chatu, zahradu auto, apod.), nebo když příjem domácnosti jejímž je členem dosahuje životního minima pro souhrn daných členů domácnosti. Takže jedna paní z Jeseníka psala, že k ní - k "padesátiletému nezaměstnanému dítěti" má z důchodu zákonem uvalenu vyživovací povinnost její 70-letý otec, bydlí na stejné adrese. Totéž platí třeba pro rozvedené bývalé manžele. Tímto "rozpočtová odpovědnost ušetřila" desítky miliard ročně. Mnozí to již nepřežili...
Ve Švédsku se prý zohledňuje kdo kolik let platil do soc. systému, takže je rozdíl v soc. zabezpečení pro někoho ve 25 a pro jiného v 50 letech. V ČR se čeká až na důchodový věk, do té doby všichni jsou posuzováni úplně stejně. Takže ta paní z Jeseníka má odpracováno a započteno třeba 30 let, ale to jí bylo anulováno, pokud dožije důchodového věku, dostane existenční minimum, protože neodpracovala 35 let. Do té doby ji musí udržovat v přežívání starý děda z jeho důchodu.

284965

19.2.2013 19:10

V Paříži se upálil nezaměstnaný Francouz

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 284965

49 let starý nezaměstnaný muž se upálil v hlavním městě Francie. Incident značí závažnost finanční krize.
V pátek se nezaměstnaný muž upálil před svým domem poté, co mu bylo řečeno, že nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti. Zprávy říkají, že byl muž převezen do nemocnice k lékařskému ošetření.
Ve středu nezaměstnaný francouzský muž podlehl zraněním poté, co se upálil před pracovní agenturou ve městě Nantes. Zprávy říkají, že muž informoval dopředu varoval, že se upálí.
V srpnu další nezaměstnaný muž ve věku 51 let zemřel v hlavním městě na sebeupálení.
http://www.freepub.cz/2013/v-parizi-se-upalil-neza...

285175

15.2.2013 9:02

Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Včera pustila soukromá TV téměř 25 let v "dýmů/krásy" zakázaný seriál o prvním československém proudovém letounu Delfín a "zlých" padesátých letech. Byl dokončen těsně během Velkého Plyše a jeho režisér po Plyši jej odmítl prostříhat. Implementáři "dýmů/krásy" proto film zakázali a strčili před "národem" do tresoru.

Čím mne zaujal:

1) Stařičký pan Professor (narozený za předminulého století) říká (při rozhodování se a žádosti o názor k možnému vývoji): "Neptejte se na můj názor, moje hodiny tikají jiným rytmem vůči Vašim. Já jsem začínal v době Jana Kašpara." (20. května 1883, Pardubice – 2. března 1927, Pardubice) byl český inženýr, průkopník české aviatiky, nejznámější z prvních českých leteckých konstruktérů a pilotů. Proslavil se zejména svými průkopnickými dálkovými lety.)

2) Předdůchodový šéf vývoje (Mistr Chudík a.k.a. MUDr. Sova) oponuje "zlému" "rudému" ministru: "Nechtěj ode mne (teď před moji penzí) ještě vývoj jednoho letadla. Každý šéfkonstruktér stihne za život jen 2,5 letadla. A já už mám vybráno. Na vývoj 1. proudového letadla v zemi mají jen velmoci - Rusové atd. Kde vezmu stovky konstruktérů, laborantů etc?!"

Je jasné, že zinkajícím a kárljícím Pepíkům a lídlujícím Mařen/kám musel být po Plyši takový "nevhodně ideologický film" Z_A_K_Á_Z_Á_N! Jak pravil Ing. Rtm. Myrek Talmánek-Toopololánek ještě 17 let po Velkém Plyši před volbami 2006: "Kdyby lidé věděli, co na ně chystáme, nikdy by nás nevolili..".

Tenhle svět není pro staré. Prolomily se hierarchie (srov. se světem a rodinnými vazbami v Asii). A staří skutečně překáží: "..Nikdy mobil nechci mít..nebudu už se ho "učit"..", "..nemám internet..nebudu se ho už "učit"..", "..novou TV už bych si ani nezprovoznil a nenaučil se ji ovládat..". A další (pochopitelné) "Perly"!

Opravdu: Stáří si zaslouží (pouze) úctu. Ale dnešnímu vývoji už cca 100 a více let překáží. Vyjímečně komplexní obory (medicína apod.) už také vzdorují "stáří", když letití praktici těžko chápou, že nemohou léčit nadále černochy stejnými léky jako bělochy, indiálny nebo černé. A že už ani nejsou schopni to na další roky kariéry donastudovat a zvládnout.

Informatika je na tom naprosto, naprosto, ale naprosto podobně: Vezměme Michaela Bloomberga (jednoho z mále Emeričanů, kterého "můžu"[mrknutí jedním okem] - zavčasu sestoupil z jednoho kapitánského můstku a ujal se jiného, kde jeho zkušenosti z rozhodování se jsou k nezaplacení - a zejména jen díky němu drží NYC nad vodou. Který senior to ale dokáže?! Překročit svůj vlastní stín a vykročit z vyšlapané cestičky?!

Nikdy nebudu mít mobil a ani internet (Klaus*], Zeman a další) a podívejte se na ně dneska - jací byli (schopní?!) visionáři. A proto je nebezpečné se nechat DE/motivovat lidmi 45+. Ač asi víceméně mezi ně spadám, žádná výzva mi není cizí

284910

15.2.2013 11:09

RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka

hc 90.?.?.?

Reakce na 284910

Podle mých zkušeností hlavním a nejspíš i jediným důvodem nezaměstnávání lidí středního věku je, že s mladými bulíky se dá mnohem snadněji zametat. Nechají si líbit všechno, protože nevědí, co je a není "normální". Např. jsem jednoho takového slyšel se kasat, jak má každý měsíc 20-30 hodin neplacených přesčasů. Připadal si jako příkladný pracant, ne jako vůl.

284920

15.2.2013 12:09

RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka

semi 212.?.?.?

Reakce na 284910

Mám 50, ale že jsem dementní stařec, jsem ještě nevěděl. Takto přesně uvažují ti personalisti, že háží všechny do jednoho pytle.

284924

16.2.2013 1:55

RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 284910

Chyba je na obou stranách
Chyba je, když je 40ti letý člověk "starý".. a nechtěj ho kvůli věku.
Ale taky na druhé straně, stáří (60 let a víc..) bývávalo spojeno s moudrostí. Říká se, "moudrost stáří". A já tu moudrost stáří marně hledám. Starší generace mi v ničem neporadí, jejich náhled není pro tuto dobu.. Stáří je tu, ale moudrost stáří se někde zapoměla. Místo nadčasového poznání jsou odborníci na slevy v kauflandu. Toho si mám vážit!
Jo.. leckde v Asii je starý člověk uznávaný.. Jestli to není tím, že ta zdravotní péče tam není jako u nás. Dožít se vysokého věku bez doktora a nemocnice nedokaže každý. Jestli to není taky tím, že dnešní medicína udrží při životě kdejaký odpad.., zatím, ono to pokračovat moc dlouho nebude. Sám nevím jak se k tomu všemu postavit..

284959

17.2.2013 13:38

RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka

Tsignotschka 90.?.?.?

Reakce na 284959

Vy se mate, Vam to jeste mysli, treba neco vymyslite.

285028

19.2.2013 23:14

RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka

brm 67.?.?.?

Reakce na 284959

Ad: Jestli to není taky tím, že dnešní medicína udrží při životě kdejaký odpad....

Ten odpad budete za velmi malou chvilku sám a nebudete se stačit divit, jak strašně rychle to uteklo! Moudrost stáří je asi vychovat zavčasu dobře děti, aby se tohohle člověk nedožil. Taková degradace starších lidí, jako se dnes praktikuje v ČR je třeba v USA nevídaná a v podstatě neexistuje. Nikdo by si nikdy netroufl někoho veřejně hanět jenom proto, že je mu o pár desítek let víc. [zahanbení]

285183

20.2.2013 15:45

RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 284959

Pane 147, přeji Vám, abyste se nemusel nechat farmaceutickým průmyslem udržet při životě - ohledně té moudrosti: komu není zhůry dáno, v apatice nekoupí

285207

20.2.2013 17:49

RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka

dub 89.?.?.?

Reakce na 284959

no jo, oni neznají nejnovější značky mobilů a jména popových pizdiček, ani žádnou počítačovou pařbu neznají, takže nejsou "in" a v těcho klíčových životně důležitých informacích vám opravdu nepomohou... taky už něco pamatují, takže se nenechají oblbnout sračkomety á la kníže dement, a mají tedy jakési podivné názory a bludy. jsou zkrátka k ničemu.

ale nebojte se, stačí vyčkat si pár let, až budete starší a budou považovat za odpad vás - pak to zjistíte. tedy jen v případě, že se díky vysoké ynteligenci sdělané mládeže jako vy již nepodaří zrealizovat společnost á la "loganův běh"...
tož hodně štěstí[smích] budujete si takovou společnost totiž pro sebe.

285218

15.2.2013 10:45

Šrot

haban 89.?.?.?

Od jedné kamarádky personalistky vím, že zahraniční firmy mají "policy", že smějí nabírat jen lidi do 30.

Nad 30 let přijmou, nebo spíš přelanaří, jen manažery nebo "esa" v daném oboru.

A lidem nad 60 vyplatí radši odstupné a kopnou je do prdele. A přijmou mladšího za poloviční peníze.

Je to tlačené i nutností neustále lidi školit, protože "poločas rozpadu" znalostí je stále menší a náklady na školení vysoké.

284915

15.2.2013 10:55

Vyřešit by se to dalo...

Mareš 212.?.?.?

...ale pravičáky by z toho asi trefil šlak: nábor zaměstnanců by probíhal výhradně přes nezávislou komisi, která by od zaměstnavatele dostala bianko podepsanou pracovní smlouvu a zpátky by mu poslala nezávisle vybraného zaměstnance odpovídajícího zaměstnavatelovým požadavkům - přičemž na věk, pohlaví a podobné potenciálně diskriminační faktory by nebyl brán zřetel. Korupce ze strany zaměstnavatelů by byla vyloučena automatizací (zaměstnanci úřadu by jen anonymně testovali a hodnotili kvalifikaci klienta, ale nevěděli by, ke komu půjde). Zneužívání výpovědí ve zkušební lhůtě by bylo ošetřeno tím, že systém by na takto uprázdněná místa přiděloval méně způsobilé (a starší) kandidáty, než byli ti dosavadní - takže každý zaměstnavatel by si raději podržel to, co by dostal napoprvé.

Jako bonus by odpadla i oblíbená taktika, kdy zaměstnavatelé pro výkon nekvalifikovaných profesí typu "uklízečka, vrátný, svačinářka, nosič vody" vyžadují minimálně vyučení s maturitou, aby nemuseli přijímat "etniky". [velký smích]

284917

15.2.2013 11:00

Kam jsme to dopracovali?

Nikdo 81.?.?.?

Fňukat nad tím, že nás nikdo nechce zaměstnat. V lepších dobách by se s takovým osobním selháním nikdo neopovážil vyjít na veřejnost. Zvláště ne v letech, kdy už měl být dávno žádaným mistrem svého oboru.

284918

16.2.2013 1:31

RE: Kam jsme to dopracovali?

hc 90.?.?.?

Reakce na 284918

Proboha, co si myslíte? Že o personální politice rozhodují nějací lumeni? O personální politice rozhoduje systém. A tenhle systém dnes potřebuje především otroky. Všechno je v hajzlu, to jen ti otroci si myslí, že všechno je a bude fajn.

284958

16.2.2013 15:36

RE: Kam jsme to dopracovali?

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 284958

Když máte potřebu být zaměstnán, tak už otrokem jste.

284978

16.2.2013 19:43

RE: Kam jsme to dopracovali?

hc 90.?.?.?

Reakce na 284978

Otrokem systému je vlastně každý, kdo musí pracovat pro obživu. Živnostník si ale namlouvá, že je vlastním pánem, zaměstnanec si namlouvá, že je schopný a nepostradatelný, a vůbec nejjednodušší způsob, jak si léčit mindráky, je vyvyšovat se nad někoho, kdo je na tom ještě hůř.

284987

16.2.2013 22:34

RE: Kam jsme to dopracovali?

Nikdo 88.?.?.?

Reakce na 284987

Prdlačky, jde o stav ducha. Otroci plodí otrocký systém. Nadávají na něj, ale ve skutečnosti si v něm libují.

284994

17.2.2013 12:18

RE: Kam jsme to dopracovali?

hc 90.?.?.?

Reakce na 284994

Stav ducha, jo... Něco jako Tulák po hvězdách. Co taky otrokovi zbývá než chlast, drogy a stav ducha.

285023

17.2.2013 18:41

RE: Kam jsme to dopracovali?

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 285023

Hezká ukázka otrockého myšlení. [chechtot]

285041

17.2.2013 20:33

RE: Kam jsme to dopracovali?

hc 90.?.?.?

Reakce na 285041

Řekl jste to vy. [cool]

285048

16.2.2013 20:43

RE: Kam jsme to dopracovali?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 284978

Aha.. takže se dá vyvodit, že jste buď nezaměstnaný (a tam setsakra podléháte všemožným nařízením a nemyslím si, že z vlastní vůle) nebo jste živnostník, který nikoho nezaměstnává. Pokud jo, máte své zaměstnance za otroky, což by pro vás nebyla zrovna dobrá vizitka. Ale jestli nemáte, zeptám se vás, jestli platíte daně, socko a zdrávko - nebo třeba i daň z vlastní nemovitosti. Jestli jo, už pro systém pracujete. A jestli ne, nevyhl jste se systému stejně. Při placení každé načerpané nádrže do svého auta si vzpomeňte, že 3/4 ceny jde "Kalouskovi". Zrovna tak, jestli kouříte nebo pijete. Při každém placení libovolného zboží si vzpomeňte, že 23% ceny jste zaplatil "Kalouskovi" - stejně tak při placení každé faktury za energie a jiné služby (třeba telefon). Pak si vzpomeňte, jak "svobodně" odevzdáváte poplatky ze svého bankovního účtu, operátorům, poplatky na úřadech, za vystavení dokladů, za jízdné v MHD atd. U doktora vezmete za kliku a 30,-Kč už máte z ruky, aniž byste možná věděl, že si za tyhle peníze může doktor koupit třeba kafe, protože na vaše ošetření to vůbec nejde. Zdravotní pojišťovna totiž každému lékaři platí cca 70,- Kč měsíčně (na administrativu) za každého evidovaného pacienta - bez ohledu na to, jestli se tam ukážete nebo ne (a o tom se sám přesvědčíte velice lehce výpisem od své zdravotní pojišťovny).
A ptejte se, jak jste sám schopný výši takových poplatků ovlivnit. A to jsme jen u financí. Takže o svobodném nakládání s vlastnoručně vydělanými penězi nemůže být ani řeč.
Pak se mnou budete možná souhlasit, jak "svodobně" si třeba můžete pokácet na své vlastní zahradě starou hrušku, postavit kůlnu, vyvrtat studnu, postavit plot atd. O stavbě domu asi nemá cenu mluvit...
A určitě si velice "svobodně" děláte co chcete, nepodléháte žádným zákonům, žádné jurisdikci, protože každý zákon svým způsobem vaši svobodu omezuje... [mrknutí jedním okem]

284989

16.2.2013 22:40

RE: Kam jsme to dopracovali?

Nikdo 88.?.?.?

Reakce na 284989

Nejde vůbec o nějakou Vaší fiktivní svobodu. Svoboda je vějička pro pitomce.

284995

17.2.2013 9:32

RE: Kam jsme to dopracovali?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 284995

To jste odpověděl přímo šalamounsky. [velký smích] Předtím jste napsal, že svoboda je stav ducha. Takže Vy vlastně hlásáte, že člověk může být po krk ve sračkách- ale přesto může být stále velmi duchem svobodný, jak ten pták Rosomák. No já nevím, ale mně osobně se moc nedaří zůstat duchem svobodná v režimu, v kterém mě sužuje tisíc a jedna režimních zhovadilostí. Třeba doteď nepochopím, proč jsem za vytrhnutí pitomého zubu musela zaplatit 1600 Kč, třebaže ta organizace má smlouvu s VZP a nejen VZP, ale všechny zdravotní pojišťovny hlásají, že vytrhnutí zubu je zdarma. Nad tou záhadou již dále nepátrám, protože bych zapadla do bahna malichernosti a otroctví- zase bych se rozčilovala nad pitomostma, jenže já chci zůstat stejně jako Vy na výši, mávnout nad vším velkoryse rukou a zůstat duchem svobodná.[smích]

285009

17.2.2013 18:49

RE: Kam jsme to dopracovali?

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 285009

Nenapsal jsem, že "svoboda je stav ducha", ale klidně jím může být. V každém případě zmiňovaný režim je konstruován tak, aby se dalo skoro vše nějak obejít. Nejsem si úplně jistý, jestli je to špatně nebo dobře.

285042

18.2.2013 7:39

RE: Kam jsme to dopracovali?

fohat 194.?.?.?

Reakce na 285009

Milá Jarmilo,v roce 1972 jsem vyklopýtal z kina,kde jsem viděl toto http://www.uloz.to/x2SQkRw/nemocnice-hospital-the-1971-cz-dub-avi a zapřisahal se,že ten film objednali komouščí pistolnící,jako třeba Jambor,Fořt,Moravčík ze slovutné televize.A vida,bolšáni MĚLI pravdu...Jsem pamětník dárce krve,kdy svině soudruzi mi dali DEN placený STO procent,jednu tatranku,housku s párkem a jednu STOKORUNU,krytou ZLATEM.Milí PRAVICUJÍCÍ juvenilové,benzin stál jeden litr dvě koruny dvacet.. [chechtot]

285073

18.2.2013 12:09

RE: Kam jsme to dopracovali?

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 285073

Řekněte to ale všechno. Plat jste měl kolem 1500 Kčs, žil v informačním vakuu a možnosti seberealizace nula nula nic. [oči v sloup]
Dnešní i tehdejší systém stojí/stál za prd.

285088

18.2.2013 17:50

RE: Kam jsme to dopracovali?

fohat 194.?.?.?

Reakce na 285088

INFORMAČNÍ vakuum? Ještě byla konkurence,že RFE dávala relativně pravdivé informace...A byla finta,jak odladit Zuzanu na Petříně...ehm rušička,co ničila studentkám na kolejích Strahov menses....co padl rudoch,konkurence zmizela a supí spár trhu vycenil dráp bez skrupulí...A seberealizace byla v podpisu smlouvy v JZD na pět let za byt a deset let za Okal....to je takový hnusný západoněmecký domek se zahradou...Kdo si odmakal deset let,mohl nahodit výpověd a udělat si v domku třeba atelier...exekutor na něj neměl fousy,jako dnes...to je ta bolševická seberealizace,osobně prožitá... [cool]

285118

17.2.2013 11:53

RE: Kam jsme to dopracovali?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 284918

Je ještě plno mistrů ve svých oborech, konstruktéři, projektanti, technologové, atd. - ale český průmysl je zničen a korporátní montovny a výrobny takové lidi ženou svinským krokem od svých bran. Zvlášť když je jim 45 a víc. A tu mládež mají zpracovanou ke svému bolševickému obrazu, je to děs, co se pohybuje např. v automotíve.

285019

17.2.2013 19:37

RE: Kam jsme to dopracovali?

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 285019

Vím. Naše chyba, neměli jsme si ty fabriky nechat vzít už poněkolikáté.

285045

18.2.2013 12:51

RE: Kam jsme to dopracovali?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 285045

Jak "neměli nechat"? - Jugoslávii kabbala vybombardovala.

285094

18.2.2013 18:16

: Kam jsme to dopracovali?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 285045

Pane Nikdo, ty fabriky nám byly odebrány - odborně přes Ministerstvo pro správu národního majetku a jeho privatizaci - rozhodovala interní komise, následně kolečko ministrů - výsledný verdikt dala vláda bez ohledu na předešlá doporučující stanoviska regionů - v tomto procesu byste neměl šanci

285121

15.2.2013 11:38

Navod ako nerobit otroka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Clanok je velmi dobry, vystihuje realitu.V case tzv. revolucie som
mal 35, VS, ovladal anglictinu, nemcinu, madarcinu a rustinu a bol som veduci vyvojovy pracovnik s vysledkami v kolektive, ktory sa formoval krvopotne 20 rokov kym zacal dosahovat patricne vysledky, stabilizoval sa a dokazal spolupracovat ako to vyzaduje vyvoj.Svoju pracu som mal rad a nerobil som to pre peniaze, ale uspokojenie.Po revolucii sa to zacalo rozpadavat ako domcek z karat a hned mi doslo, ze tu bude bananova spolocnost, ktora nepotrebuje ten typ ludi ako som bol ja. Mal som 46 rokov a zacal som si hladat pracu cez konkurzy. Bolo to tak ako to opisuje pani, mozno este horsie. Jeden sasek ma skusal nemcinu, druhy anglictinu, tyrali ma IQ a psychotestami a potom tam prijali cloveka, co prave skoncil skolu. Pochopil som ze musim mat peniaze aby som sa oslobodil z tohoto otrotstva. Dalšie moje povolanie bolo pod moju uroven, ale vynasalo.Zamestnavatel pri mojom veku robil so mnou co chcel, ale mne pri odlozenej spotrebe rasltlo konto s vedomim, ze raz budem moct poslat tutu bananovu spolocnost do riti kde patri. Aj sa tak stalo a teraz som stastne nezamestnany a tesi ma, ze ma nikto nechce zamestnat.Niet nic lepsie ako tato rozkradnuta, zadlzena, skorumpovana krajina a ja som stastny ako som nebol nikdy. A zial bude to este horsie, tak si uzijme kym sa este da.

284922

15.2.2013 12:05

Bejt starej je nahovno...

FRANZI 90.?.?.?

Je mi šestapadesát,jsem bezdětný vdovec.Před 12 lety jsem musel "stáhnout roletu"své živnosti,protože moje dílna stála na státním pozemku,který jsem musel vykoupit a zaplatit zaň,jak za parcelu v okr.městě+25%za"atraktivitu prostředí!!!
Tím jsem přišel o provozní kapitál a úvěr mi nikdo za snesitelných podmínek nechtěl dát.
Na sociálce mi řekli,že jsem majetný člověk,tudíž na žádnou podporu nárok nemám.
Práci jsem sháněl 4 roky,aniž bych ji sehnal.Buď bylo místo už obsazené(přestože požadavek na ÚP byl evidován),anebo byl plat tak nízký,že při dojíždění 40 km tam a zpět,by mi nevystačil ani na cestovné a příspěvek do fondu oprav v domě,kde vlastním malý byt.Po těch letech chození na "pracák" jsem zjistil,že "tudy cesta nevede",že každý den je menší a menší naděje,že zaměstnání získám a že přijdu i o to málo,co jsem "vybudoval"a skončím pod mostem.Jsem holt moc starej!!
Co mi zbývalo?!Prodal jsem byt,prodal jsem svojí sbírku historických motocyklů(ne moc dobře,je krize a ti,kteří ji dovedou ocenit,jsou na tom mizeně a ti,kteří na ni mají,raději koupí "mazanici od Gotta"[mrknutí jedním okem] a přešel jsem "do ilegality".
Šmelím,dřu,odrbávám daně,výdělek ihned investuji do své nemovitosti(kdysi dílna),abych se zabezpečil "na důchod",který nedostanu.Na příbuzné,kterým jsem v dobrých dobách rozpůjčoval
skoro milion,se spolehnout nemůžu,protože přes veškeré sliby nevrátili ani korunu.Stát, na tenhle sociálfašistický stát,který mě do této situace zahnal,se samozřejmě spolehnout taky nemůžu.A proto mi může políbit prdel...
Proto jsem,kde jsem,pod vlak skákat nebudu,spíš tam brzo někoho strčím...

284923

15.2.2013 12:44

.

TK 46.?.?.?

Dnes je situace dokonce taková, že některé firmy (konkrétně Olli Elektro), nezaměstnají člověka na základě toho, že má exekuční srážky ze mzdy. Píšu z vlastní zkušenosti. Firma už se mnou chtěla sepsat smlouvu, už jsem byl po vstupní prohlídce a když už byla jak se říká, ruka v rukávě, ředitel zjistil ze zápočťáku že mám zmiňované srážky a bez toho aniž by se třeba jenom zeptal z jakého důvodu ty srážky jsou, mi oznámil, že teda další den nemám chodit, protože takové lidi on tam nechce.

284925

15.2.2013 13:01

jde o to jak hacknout systém

usama-1 81.?.?.?

Lidé musí začít spolupracovat a vytvářet obrané celky. Celé je to postavené na sdílení myšlenek nápadů a konstrukcí. Jinak nemáme šanci. Pokud začneme sdílet s sdružovat se tak jsme schopni vyvářet vlastní firmy, vlastní produkty a vlastní systémy zabezpečení lidí, tak abychom odolali tlaku koporací a jejich vlastníků což jsou diskrétní elitní rody vlastnící finanční sektor komplet. Stát je v prdeli a je v rukou pomocných elit, které plní úkoly diskrétních elit. Bojovat o stát dle mého osudu nemá cenu. Ovečky tomu nerozumí a nechtějí rozumět. Lidé kteří ví a mají znalosti by se měli spojit a zbytek ať klindě chcípne.

284926

15.2.2013 16:04

RE: jde o to jak hacknout systém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 284926

Přesně tak, obrátit se zadluženému antisociálnímu státu zády a vytvořit si ČR, verze 2.0.

Vytvářet vlastní komunity a sociální sítě, vlastní měnu, vlastní zájmovou a politickou reprezentaci, která je kdykoli odvolatelná a porušení volebního slibu je trestným činem.

To budou deprivanti čučet, až jim řeknu, že pan premiér nebo pan ministr je jejich a ne můj a že dluhy patří ČR, verze 1.0, která již neexistuje a pokud jim ňákej kraďousek slíbil zaplatit za jejich papírky víc než splnil, tak je to zase jejich a opravdu jenom jejich problém

284935

15.2.2013 18:12

POZORNĚ ČTI!!!!

Petr Středa seweeiks (zavináč) hush (tečka) com 217.?.?.?

Reakce na 284935

Pánové, vyslovili jste tady natolik vážné téma, že by se na něj nemělo zapomenout, ba co víc, musí se rozvíjet. Co založit nějaké sdružení a začít třeba tím, že bychom si mezi sebou směňovali výsledky svojí práce? Žadné faktury, žádné účty. Jsem připraven cokoli v tomto směru podniknout, ale musí nás být víc, aby to mohlo fungovat! Nemůžeme čekat, až se všechno posere úplně! Jakékoli podněty, nápady, připomínky - na můj e-mail

284939

16.2.2013 23:55

RE: jde o to jak hacknout systém

aragonit 178.?.?.?

Reakce na 284926

Absolútny súhlas. Inak to nepôjde. Pomôcť si môžeme len spoločne v skupinách v komunitách. Ako jedinci máme len malé šance prežiť. Nuž ľudia s takýmito názormi a potrebami by sa mali aj občas stretať a vytvoriť nejakú neformálnu občiansku platformu návratu k zdravšej nezávislejšej a slobodnejšej existencii spoločnosti. Zatiaľ sme vo fáze uvedomovania si holej reality z hľadiska ktorej je pohľad do budúcnosti priam hrozivý. Ak to budeme chcieť zmeniť bude treba urobiť niečo viac. Vo svete už fungujú malé komunity na celkom iných princípoch aj technológiách. Treba nasledovať ich príklady. Island, alebo príklad nemeckej dediny Feldheim, alebo podobnej tritisícovej Andaluskej obece Marinaleda v sevillském regionu Vytvoriť modrú zónu života sústredením všetkých prostriedkov a vedomostí k zdravému dlhodobému a tvorivému životu človeka. Ľudia ochotní vložiť svoje nádeje a sily do podobných projektov sa musia najskôr stretať a postupne plánovať a napĺňať aj tieto vízie v malých spoločenstvách a firmách Potravinová a energetická samostatnosť nie je utópiou. Nie je možné čakať na to že politici niečo zmenia k lepšiemu, ak sa to nepokúsime spraviť sami nikdy sa nič pre naše spoločné dobro neuskutoční.

284996

15.2.2013 15:45

Pokud se na vrcholu pyramidy ocitne blbec s vysokou školou, anebo dokonce bez ní......

BBi 89.?.?.?

Pokud se na vrcholu pyramidy ocitne blbec s vysokou školou, a nebo dokonce bez ní, je jisté, že si nikdy pod sebe neodváží nasadit inteligenty, větší než je sám, protože by neudržel svůj kurník stabilní. A tak vzniká skupina movitých otrokářů, která se ještě mnohdy považuje za elitu národa. Proto se skuteční inteligenti nacházejí jen v místech, kde jsou skutečně třeba, a nemohou jinak systém ohrozit. Stav, proti němuž marně a groteskně horlí výšeuvedený článek je způsoben masovou zradou inteligence, které je systémem zadlužena, jeden je nahraditelný druhým, protože je jen "specialista" / to je jeden umí číst druhý psát / a potřebuje peníze. Nechápu jak si může člověk považovat za inteligenta, když třeba přijme dělnickou práci. Samozřejmě, pokud to udělá na začátku jen jediný, musí to pak dělat po něm již všichni.A tak nakonec vládnou na perzonálních odděleních buzerující chlapečci a holčičky, kteří v mnohém případě i potápejí firmu, protože jejich funkce ve skutečnosti nespočívá v hledání neh jvýkonnějších pracovníků, ale v obsazování a doplňování jejich firmy tzv. Zmrdy. Tohle mohu tvrdit proto, že jsem kdysi, když jsem třeba chtěl odcházet z firmy, dostával od perzonálního oddělení tajné úplatky a dovolené, protože "Oni" měli za úkol mne udržet, a když se jim to pak jednou nepovedlo, firma zkrachovala, a všechny je rozpustili. Nyní již leta podnikám. Perzonální oddělení nepotřebuji. Pokud potřebuji spolupracovníky, sami se přihlásí, a neschopný je vytlačen schopným, někdy i za týden...

284934

15.2.2013 17:54

Národ sobě

lemrouch 78.?.?.?

Brečíte, nadávate. A oprávněně.
Ale položte si otázku, kdo za to může? Kdo se nechal zblbnout podplacenými ohlupovadly? Kdo volil ty parchanty, kteří nastavili takovéhle zákony?
Bohužel, většina z nás může poděkovat jen sobě a své blbosti.

284937

15.2.2013 21:17

Naplňte si odpadkový koš (nebo jinou nádobu) ...

yoker 109.?.?.?

Reakce na 284937

... shnilými jablky. Pak si vyhrňte rukáv, odvraťte hlavu (nesmíte se dívat!!!), a snažte se vybrat nejlepší jablko. Když se vám nebude líbit, vraťte ho tam zpátky a vybírejte znova. A tak pořád dál dokud nevyberete dobré jablko.

Pokud se vám to nepovede, můžete poděkovat jen sobě a své blbosti.

Ještě bych dodal, že ta jablka jsou stále shnilejší.

284951

15.2.2013 19:07

Umím toho hodně, ale nechtějte po mně nějaké ty novoty...

atmo 188.?.?.?

Jelikož to některým lidem furt nedochází, tak napíšu hlavní důvod proč o lidi nad 35 není ze strany personalistů zájem. Těch důvodů je VÍCE, pozor, rozhodně nechci říkat, že je pouze jeden, ale ten hlavní důvod tkví v tom, že člověk středního věku už má zaběhlý jistý stereotyp v myšlení a sníženou schopnost absorbovat nové postupy v práci. Prostě si "vystačí s tím co umí". To je věru dobré například při bohulibých činnostech jako ruční řezbář či malířka kraslic (pakliže se tím tedy uživí), ovšem v naprosté většině dnešních výdělečných činností je to zkrátka na zmar. A neuděláte žádný zákon, který by toto nějak ovlivnil, toto může totiž ovlivnit pouze změna systémová, tedy změna systému/režimu.

284941

15.2.2013 21:13

Jen jestli to také není jistý stereotyp, a to nepřiliš podložený

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 284941

Zejména v dělnických profesích, kde jsou starší rovněž automaticky posíláni do háje, to asi o nových postupech nebude (konec konců případně požadované osvědčení a certifikáty si každý musí zařídit sám předem a za své).
Navíc 35 let není žádný vysoký věk, dle představ různých Drábků a Kalousků by měl takový jedinec na pracovním trhu fungovat ještě tři dekády - přitom se čerta starého nastrčenci zahraničních plutokratů starají o to, kde.
Snad se jen v rámci boje proti diskriminaci ( který je v případě Romáků a teplých okázale velkohubý) přestaly objevovat inzeráty, kde se natvrdo psalo do 35 let (počátek budování kapitalismu) - ovšem leckdy se toto nepřiliš nápaditě obchází "mladým kolektivem", "vhodné pro absolventy" apod.

284949

16.2.2013 9:03

RE: Jen jestli to také není jistý stereotyp, a to nepřiliš podložený

atmo 188.?.?.?

Reakce na 284949

Dělnické profese jsem ve svém případě uvedl jako výjimku, a rovněž jsem psal, že ten důvod který jsem uvedl rozhodně není jediný, že je jich více. Například u dělnických pozic různých montoven je především potřeba, aby měl uchazeč dostatečně flexibilní hřbet, a ten jde s věkem opět do háje, což je další z důvodů proč je starší člověk diskvalifikován. A s těmi představami různých Drábků a Kalousků se nenechte vysmát. Oni a jim podobní přece nejsou tak hloupí, aby nevěděli, že ten člověk do 73 let prostě pracovat nebude. Smyslem posunutí důchodového věku není chtít po někom, aby pracoval do 73 let, nýbrž chtít po něm, aby měl NÁROK na vyplácení důchodu až od 73 let. To je rozdíl.

284964

16.2.2013 0:11

Luxus

easy23 76.?.?.?

Dostat negativní odpověď je "luxus". Mé zkušenosti jsou jiné: odpověď veškerá žádná, jen hlas deště a větru...

284957

16.2.2013 16:42

RE: Luxus

PaulST 37.?.?.?

Reakce na 284957

Je mi 47 a mám naprosto stejnou zkušenost - z 12ti oslovených firem reagovala pouze jedna (negativně).

284982

16.2.2013 15:37

Jiný pohled na věc

Náhodný čtenář 147.?.?.?

Za prvé bych rád podotkl, že samozřejmě není čtyřicátník jako čtyřicátník. Na jedné straně můžete mít zkušeného inženýra, který se i přes svůj věk stále rád vzdělává a zdokonaluje ve svém oboru. Na straně druhé můžete mít namyšleného panáka, který si myslí, že si jenom díky svému věku zaslouží úctu. Takový co nedá na "novoty". Ovšem taková "novota" může být dokonalešjí metoda nebo nový poznatek částečně vyvracející předchozí myšlenky... Zajisté každý vidí ten rozdíl.

Vezměte si tedy velkou nadnárodní firmu, a první příklad zkušeného "toho správného" čtyřicátníka, který u ní hledá práci. Je vyřazen díky svému věku a místo dostane průměrný absolvent. Velká firma tedy ukřivdila našemu inženýrovi, ale zároveň poškodila sama sebe (pokud se nepoškodila, tak mu ukřivděmno nebylo a práci dostal vhodnější kandidát).

Jenže tento náš inženýr bude s mnohem menšími problémy přijat menší společností, která ještě nemá zaběhnuté, abych tak řekl, zmr.ovské směrnice a postupy... V takové firmě je mnohem osobnější přístup a uchazeče o místo lépe prokouknou (protože jim na tom prostě víc záleží, nemohou si dovolit tolik chyb). A tady přichází pozitivum které na tom vidím:

Malá firma tak získává kvalitnější personál a může tak částečně konkurovat ohromným korporacím.

Na závěr bych dodal, že regulace, nařízení a příkazy z vrchu se vždy dají obejít a vytváří akorát zbytečnou byrokracii, což je z mého pohledu důvod zaostávání přeregulovaných států (rozuměj EU).

284979

16.2.2013 17:55

K zamyšlení, jak to může být např. s důchody dnešních mladých...

leo69 176.?.?.?

Jan Keller - Vratimovský odborný seminář/24.11.2012/Frýdek-Místek

m, [mrknutí jedním okem]

284984

16.2.2013 20:46

Ukazka jasnej diskriminacie

Унексист 62.?.?.?

Vložený obrázek

Firma si bez skrupul dala najavo, ze antidiskriminacny zakon je pre nich len car papiera. Mam zalovat firmu, alebo rovno aj ten skurveny skorumpovany urad, ktory tomu kokotizmu este napomaha?

284990

17.2.2013 10:22

RE: Ukazka jasnej diskriminacie

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 284990

To je taky krásný název: manažér lidských zdrojů. To už tam rovnou může dát název podobný: manažér lidských strojů, čili otroků.

285012

17.2.2013 12:08

RE: Ukazka jasnej diskriminacie

Emil Robot 90.?.?.?

Reakce na 285012

Tento systém a jeho rétorika i praktické zacházení se zaměstnanci,dokazuje,že jsou pouze a bezvýhradně degradováni na úroveň "hospodářského zvířete".
A tato zvířata se dělí na výnosnější,silnější a otrlejší,těm se dává přednost a na ty,slabší kusy,tzv."chřipkáče",kterých by bylo nejlepší se zbavit a vzhledem k aktuálně prováděné sociál-fašistické politice naší vlády,ale nechápu to prodloužení odchodu do důchodu.Nikdo jim práci nechce dát,ale odchod do důchodu jim prodlouží,protože jej nechce vyplácet!!!K čemu je chce přinutit!?Aby skákali z mostů,asi...A když to nepomůže,tak na ně žřejmě bude muset vybudovat síť "Kafilérních stanic"s podporou mladých konzervativních liberálů,a tak se jich zbavit dřív,než si důchodci,jsa vědomi svých perspektiv a místa ve společnosti,začnou na tělo připevňovat vzbušniny jako argument k jednání se sociálními odbory ve svých bydlištích. [bliji]

285021

17.2.2013 17:21

RE: Ukazka jasnej diskriminacie

hc 90.?.?.?

Reakce na 285021

>A tato zvířata se dělí na výnosnější,silnější a
>otrlejší,těm se dává přednost

Ani toto není pravda. Já už viděl i v různých vedoucích funkcičkách exempláře, nad kterými člověk nevěděl, jestli se smát nebo plakat. A byli vybráni z takových, mezi kterými byli zjevně nejpitomější.

285034

17.2.2013 18:07

RE: Ukazka jasnej diskriminacie

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 285021

No, to já taky naprosto nechápu prodloužení odchodu do důchodu. Moje dcery by podle nových směrnic měly odcházet do důchodu až v 68 letech. To je absurdní. My jsme za komunistů ve škole učili, že se pracovní oba bude v budoucnosti neustále zkracovat, protože za nás všechno odpracují stroje. A samozřejmě, že i odchod do důchodu bude v budoucnosti také v čím dál v kratším věku. Místo toho jsem se v mafiánském kapitalismu dozvěděla, že mám nárok do důchodu až v 58 letech. To jsem samozřejmě pociťovala jako velkou nespravedlnost. Cože? Tak za komoušů, které jsem tolik vždycky odsuzovala, bych odešla při dvou dětech v 55 letech do důchodu a teď mám o tři roky déle makat? Kdyby alespoň byla k mání nějaká práce, ale ona nebyla. A tak jsem se rozhodla, že se na všechno vykašlu a půjdu do předčasného důchodu přesně v těch 55 letech, jak bych měla nárok za komoušů. Moc jsem si tím ovšem nepomohla, byl mi zkrácen trvale důchod- takže dnes, po všech těch Kalouskových zvýšeních pobírám 4 600 Kč důchodu (přitom jen za vytržení zubu, který měl být údajně zdarma, jsem vyplázla víc než čtvrtinu svého důchodu , tedy přesně 1600 Kč). Takže bez svého muže bych dneska skončila pod mostem. Ovšem nejsem v tom srabu sama. Vezli jsme se s mužem nedávno taxíkem a zapředli rozhovor s 65 letým taxikářem. Říkal, že bude muset makat až do smrti, protože dostal důchod 6000 Kč a jeho manželka taky. Přitom jenom byt i s energiemi je stojí 9000 Kč měsíčně.

285037

17.2.2013 18:36

RE: Ukazka jasnej diskriminacie

atmo 188.?.?.?

Reakce na 285037

>My jsme za komunistů
>ve škole učili, že se pracovní oba bude v budoucnosti
>neustále zkracovat, protože za nás všechno odpracují stroje.

Vždyť ti komunisti měli pravdu. Co popisujete, se právě děje, a právě = v současnosti, na budoucnost už čekat nemusíte.
Že z toho "odpracovávání stroji" bude profitovat vrstva cca 1% kapitalistů, kteří budou neustále bohatnout, zatímco zbylých 99% populace bude neustále chudnout Vám ti zlí komunisti neřekli?

285040

17.2.2013 20:49

RE: Ukazka jasnej diskriminacie

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 285037

No, tak toho taxikáře bych zrovna nelitoval, to jen ukazuje, jak celý život šidil daně a pojištění. I tak mu ten jeho malý důchod zaplatili jiní... Jinak máte samozřejmě pravdu, za zlých komunistů se pracovní doba zkracovala, věk odchodu do důchodu snižoval a mzdy pomalu ale jistě rostly.
Dnes je tomu přesně naopak...

285050

17.2.2013 20:58

RE: Ukazka jasnej diskriminacie

fohat 194.?.?.?

Reakce na 285050

muže se vyskytnout problémek,který milý taxikář nevychytal...je mi také 65 a mám penzi 11.800...a uprchl jsem do penze v 60,protože jsem celý život otročil v dělnických profesích na píchačky...ALE prozíravě jsem v 1989 prošel všechny firmy,kde jsem doma neměl smlouvy a nechal si vystavit uřední potvrzení od-do...Tohle taxikář zřejmě neudělal a po plyši firmy zmizely i s doklady... [oči v sloup]

285051

17.2.2013 23:17

RE: Ukazka jasnej diskriminacie

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 50.?.?.?

Reakce na 285037

>...to já taky naprosto nechápu prodloužení odchodu do důchodu.
---------
Prodloužením věkové hranice odchodu do důchodu vláda ušetří na vyplácení důchodů. Profi-práce je nedostatek pro mladé, natož pro ty dříve narozené a tak se (ve vládních kruzích) očekává, že vzniklé ekonomické potíže povedou k depresi a to už je jenom krůček k té "jiné genocidě". Tímto tahem vláda už důchody v mnoha případech vyplácet nemusí vůbec. No, není tohle geniální nápad? Už slyším, jak Vojta49 tleská.

285057

17.2.2013 18:28

aha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

to je presne to o čo tu ide - a Klaus to predsa presadil, nečakal na vaše otázky a urobil to - zbedačil a odkopol, zničil a opľul, takže stálo to za to držať ho u koryta?

285038

Příspěvků: 59

15.02. 06:59 Podnikam  Život a kariéra zamestnanca je naprt
16.02. 09:18  RE: Život a kariéra zamestnanca je naprt
19.02. 19:10  V Paříži se upálil nezaměstnaný Francouz
15.02. 09:02 MoUdrostrak  Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka
15.02. 11:09 hc  RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka
15.02. 12:09 semi  RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka
16.02. 01:55  RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka
17.02. 13:38 Tsignotschka  RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka
19.02. 23:14 brm  RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka
20.02. 15:45  RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka
20.02. 17:49 dub  RE: Zakázaný film z doby konce Zlého Boševíííka
15.02. 10:45 haban  Šrot
15.02. 10:55 Mareš  Vyřešit by se to dalo...
15.02. 11:00 Nikdo  Kam jsme to dopracovali?
16.02. 01:31 hc  RE: Kam jsme to dopracovali?
16.02. 15:36 Nikdo  RE: Kam jsme to dopracovali?
16.02. 19:43 hc  RE: Kam jsme to dopracovali?
16.02. 22:34 Nikdo  RE: Kam jsme to dopracovali?
17.02. 12:18 hc  RE: Kam jsme to dopracovali?
17.02. 18:41 Nikdo  RE: Kam jsme to dopracovali?
17.02. 20:33 hc  RE: Kam jsme to dopracovali?
16.02. 20:43 Lin  RE: Kam jsme to dopracovali?
16.02. 22:40 Nikdo  RE: Kam jsme to dopracovali?
17.02. 09:32 Jarmila  RE: Kam jsme to dopracovali?
17.02. 18:49 Nikdo  RE: Kam jsme to dopracovali?
18.02. 07:39 fohat  RE: Kam jsme to dopracovali?
18.02. 12:09 Nikdo  RE: Kam jsme to dopracovali?
18.02. 17:50 fohat  RE: Kam jsme to dopracovali?
17.02. 11:53  RE: Kam jsme to dopracovali?
17.02. 19:37 Nikdo  RE: Kam jsme to dopracovali?
18.02. 12:51  RE: Kam jsme to dopracovali?
18.02. 18:16  : Kam jsme to dopracovali?
15.02. 11:38  Navod ako nerobit otroka
15.02. 12:05 FRANZI  Bejt starej je nahovno...
15.02. 12:44 TK  .
15.02. 13:01 usama-1  jde o to jak hacknout systém
15.02. 16:04  RE: jde o to jak hacknout systém
15.02. 18:12 Petr Středa  POZORNĚ ČTI!!!!
16.02. 23:55 aragonit  RE: jde o to jak hacknout systém
15.02. 15:45 BBi  Pokud se na vrcholu pyramidy ocitne blbec s vysokou školou, anebo dokonce bez ní......
15.02. 17:54 lemrouch  Národ sobě
15.02. 21:17 yoker  Naplňte si odpadkový koš (nebo jinou nádobu) ...
15.02. 19:07 atmo  Umím toho hodně, ale nechtějte po mně nějaké ty novoty...
15.02. 21:13  Jen jestli to také není jistý stereotyp, a to nepřiliš podložený
16.02. 09:03 atmo  RE: Jen jestli to také není jistý stereotyp, a to nepřiliš podložený
16.02. 00:11 easy23  Luxus
16.02. 16:42 PaulST  RE: Luxus
16.02. 15:37 Náhodný čtenář  Jiný pohled na věc
16.02. 17:55 leo69  K zamyšlení, jak to může být např. s důchody dnešních mladých...
16.02. 20:46 Унексист  Ukazka jasnej diskriminacie
17.02. 10:22 Jarmila  RE: Ukazka jasnej diskriminacie
17.02. 12:08 Emil Robot  RE: Ukazka jasnej diskriminacie
17.02. 17:21 hc  RE: Ukazka jasnej diskriminacie
17.02. 18:07 Jarmila  RE: Ukazka jasnej diskriminacie
17.02. 18:36 atmo  RE: Ukazka jasnej diskriminacie
17.02. 20:49 Heriot  RE: Ukazka jasnej diskriminacie
17.02. 20:58 fohat  RE: Ukazka jasnej diskriminacie
17.02. 23:17 Mirda  RE: Ukazka jasnej diskriminacie
17.02. 18:28  aha

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 0

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,71 Kč
Libra
30,45 Kč
Kanadský dolar
17,96 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,48 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 772,43 Kč
1 unce stříbra
534,27 Kč
Bitcoin
1 304 326,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 649