Diskuze k článku

Palestinci říkají, že zřejmě nemají na výběr a musí dát Izrael k Haagskému soudu

Příspěvků 20

29.1.2013 0:56

Formalita

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Soud v Haagu nemá zrovna pověst objektivní instituce, tak nevím, jestli by tento krok Palestině skutečně něco přinesl.

283864

29.1.2013 4:58

Izrael diskriminuje nejen Palestince

Saša 24.?.?.?

V Izraeli nejsou diskriminováni jen Palestinci, ale i Židé! Po čtvrtstoletí Židovky původem z Etiopie dostávají proti své vůli antikoncepční injekce Depo-Provera. Porodnost Etiopských Židů v Izraeli klesla o 50 procent za posledních deset let. Právě včera se izraelská vláda po nátlaku organizací za lidská práva postavila k problému čelem [chechtot] a nařídila lékařům, aby pacientkám vysvětlili proč a co dostávají. Píše Haaretz.

Jé, to by bylo řevu a snad i ten soud v Haagu, kdyby něco podobného dělala dnes jiná vláda.

Depo-Provera je vysoce účinná a dlouhodobá antikoncepce, a je nutno aplikovat každé tři měsíce. Nežádoucí účinky jsou nepravidelná menstruace, bolesti břicha, změny tělesné hmotnosti, bolesti hlavy, deprese, ztráta vlasů, nervozita a kožní skvrny.

283883

29.1.2013 15:46

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 283883

Díky za informaci, pane Sašo. Možná byste ji mohl ještě maličko doplnit. Čím? Údajem o reálné fertilitě tzv. etiopských židovek (malé "ž" zde není chybou).

Já ten obrázek doplním ještě o jeden zajímavý údaj. Průměrné IQ etiopských židů činí celých 70 bodů. Panečku. Když jim stát Izrael umožní množit se (na náklady státu) dle libosti, vbrzku se dopracuje k téže průměrné kvalitě obyvatelstva, jakou disponují subsaharské státy či Haiti.

Osobně považuji toto opatření izraelských úřadů za velmi rozumné. Soudím, že k podobným opatřením bude nezbytné sáhnout i v ČR ve vztahu k cikánům. Staletími ověřená zkušenost by nás měla naučit, že není jiné cesty.

283923

29.1.2013 16:15

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Reakce na 283923

Problem bude spis v tom, ze Izrael zamerne udeloval obcanstvi hloupym etiopskym zidum, aby mel kym obsazovat uloupenou palestinskou pudu. Kdyby se spokojil s polovinou Palestiny, tak uz by byl davno nucen prijmout standardni imigracni politiku, ktera by masovemu prilivu hloupych zidu z Afriky vcas zabranila.

Mimochodem u nas uz probehla rada sterilizaci ciganek, nektere pak uspesne zalovaly cesky stat. Jelikoz nejsme vyvoleny narod a musime se zodpovidat u mezinarodniho soudu pro lidska prava, je tato kosher praktika jen tezko znovu aplikovatelna.

283926

29.1.2013 20:08

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 283923

Toto je typicky nazor zida.
jinak i zde:
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/291678-izraelci-v-tichosti-pichali-pristehovalkynim-z-afriky-antikoncepci.html

Kde beres pravo rozhodovat o zivotech jinych a jeste nenarozenych?
Kde mas informace o tom, ze Etiopske zidovky maji prumerne IQ 70?

Dusevni kryple.

283950

29.1.2013 21:27

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Adam.. 86.?.?.?

Reakce na 283923

No to se pleteš,protože se dopracují k takovému stavu jako Češi k tzv.DEBILIZACI NÁRODA.V Čechách již poklesla porodnost u mladých o 90% protože mají každý jen 1 dítě a to v součtu dokonce -1 tedy ze dvou rodičů.Navíc pokračující debilizace mas dokoná potřebné.Výsledkem bude Egypt.Obličeje těchto lidí začínají být podobné těm pražským a ostravským.

283960

30.1.2013 14:35

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Bekota 217.?.?.?

Reakce na 283883

Dobrý den, je tu taková nejasnost. Ten etiopský žid se stal Židem tak, že se stal Izraelcem?

284001

30.1.2013 19:15

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Saša 24.?.?.?

Reakce na 284001

Judaismus je náboženská víra. Podle článku http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-... je vidět, že je
potřeba rasu vyvolených vycistit, že ani biblicti etiopští židé se nekvalifikují.

Etiopští Židé se označují jako potomci jednoho z deseti ztracených kmenů Izraele, které se ztratily po zničení Šalamounova chrámu, konkrétně kmene Dan. Další legendy je označují jako potomky hebrejského kmene, který se oddělil během exodu z Egypta či jako potomky doprovodu přiděleného králem Šalomounem legendární královně ze Sáby, či jejího syna Minilika I.

V Etiopii je oproti ostatním africkým státům nízká porodnost, kolem 2%. Velká část obyvatel postrádá typické černošské rysy a v tváři až na barvu se podobají Evropanům. IQ, opět v porovnání s ostatní Afrikou je poměrně vysoké.

284018

30.1.2013 21:26

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Emil Robot 90.?.?.?

Reakce na 284018

Před 4 hod.ohlásil gen.štáb Syrské Arabské Armády,že dnes nad ránem obřezanecká luftwaffe na emerických létadlech vybombardovala výzkumné středisko jižně od Damašku a ještě v noci napadlo nějaký,blíže neurčený nákl.konvoj směřující do Libanonu.
Zdá se,že se syrská záležitost opět o stupeň vyeskalovala a na tahu je Irán,který prohlásil,že napadení Sýrie Izraelem bude považovat za své napadení........

284021

30.1.2013 21:33

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 284018

re: Saša
Čo majú spoločné výrazy "judaizmus, kresťanstvo, islam, budhizmus, atď.." a pojem "náboženstvo".

1.Presnejšie ide o ideo-lógie maskujúcu sa za relígiu.
Z lat.zväzok, vzťah..s Bohom,Vis Maior,Allahom,Manitouom,Veľkým Duchom, Tým, Ním, atď..proste najväčším, všeobjímajúcim čiastočne známym systémom.

2.Presnejšie ideu,konkrétny obraz vyjadrený v príslušných kódoch=slovách(logos),čislach(numeri)..=MIERACH

3.Presnejšie Subjektom lokálneho, alebo globálneho riadenia definovaný KONCEPT SAMORIADENIA vyjadrený cez obrábanej BIOMASE prijateľné riadené myšlienkové konštrukcie(kultúrne stereotypy)=IDEY..a to želateľným a dostatočne pochopiteľným spôsobom predané objektu(kultúre,subkultúre, národu, kmeňu,..tlupe, otrokom).

Je veľmi dôležité rozlišovať pôvodný, často dobre myslený neegoistický Koncept vzťahu so systémom "MIERY MIER"(Bohom=Vis Maior)..aj v jednoduchších kultúrach všade po svete tušený..

Tento jeden zo základných inštinktov Homo sapiens sapiens bol od jeho prvotnej identifikácie sociopatmi vždy masovo zneužívaný cez infiltráciu, imitáciu a strojenie falošných obrazov Vis Maior.

Každé svetové "náboženstvo" musí z pohľadu lokálneho a globálneho
manažmentu spĺňať aspoň 2 základné parametre:

A.Ateizmus(etymo-logicky presnejšie A-deizmus)

B.Hierarchiu(systém zasvätení s tzv.marginalizačným efektom na podvedomie zároveň zamedzujúcim kontakt so skutočnou N-titou, Stvoriteľom, ktorého nexistencia sa javí byť nelogickou-viď existencia objektívnych tzv.psycho-fyzikálnych, či socio-naturálnych pravidiel, ergo cieľov, ergo definítora) cez vnímané drobné zmeny mier v živote jedinca, sny a pod..

..toľko k hľadaniu vzťahov vo vede a "relígii"..Religionswissenschaften, Religionistike, Religioetike, Kulturológii,.. konvergujúcej prirodzene s Teológiou

Ide o extrémne efektívne prastaré manažérske technológie výkonu moci.
No sú aj omnoho efektívnejšie mechanizmy (a)sociálneho inžinieringu prevádzkovaného už nejaké to tisícročie a odborne verejne známe min. od začiatku 20.stor..

Preto radšej špecifikujte Saša pre publikum, či myslíte pôvodný judaizmus, kresťanstvo, islam, budhizmus,..atď, alebo ich dnešné verzie, dávno "elitami" cez tzv. Konceptuálne technológie (kultúrnej, či kultovej spolupráce imitáciou spoločných cieľov) "ošéfované" a podprahovo redefinované, infiltrované.

Viď Dejiny globalizácie, Sociológia "elít" a podobné odbory v rámci profesionálnej politológie, prognostiky a globálneho manažmentu..
Žiaľ v Európe sa na univerzitách(nie len pre "plebs" ) uvedené odbory stále ešte na tejto úrovni nevyučujú..aspoň sme sa s kolegami s tým v EÚ v celospoločensky dostatočnej a zodpovednej forme výraznejšie nestretli ..zatiaľ..
Vyzerá, že žiaľ EÚ z dejinných dôvodov v tomto kľúčovom parametri hodnotenia životaschopnosti kultúry z celosvetového pohľadu výrazne zaostáva(JP, RU, USA,...Automaticky kráceno

284023

30.1.2013 22:29

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Saša 24.?.?.?

Reakce na 284023

Pro Udo 1:
Zkráceně: úlohou každého náboženství je ovládnutí davu a proto je vlády podporují. Zahraniční vlády se zase snaží využít nějaké ideologicky-náboženské variace, aby obyvatelstvo sousední nebo nepřátelské země poštvali mezi sebou a tak oslabili a ovládli. Zde vláda Izraele udělala podvodné gesto, kterým se zesměšňuje. Obdobně Izrael se odmítl zodpovídat před Radou OSN ohledně porušování lidských práv.

Na předcházející příspěvek, na několika serverech je zpráva, že Izraelské stíhačky ve středu ráno bombardovaly vojenské výzkumné centrum u Damašku, oznamuje syrská státní tisková agentura SANA. Zabiti byli 2 civilisté a pět jich bylo zraněno.

284025

31.1.2013 21:21

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 284025

at je to jak chce, israel si dela ve svete co chce, sere na nejake loutkove divadlo , zvane UN, a obavam se, ze je nejake dalsi resoluce nebo soudy haagu postihnou, dyt ty kurvy to diriguji!!! dekuji za pozornost jdu [bliji]

284099

30.1.2013 22:58

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Saša 24.?.?.?

Reakce na 284023

První stát odmítající OSN z obav z kritiky jeho zacházení se svými obyvateli. Izrael obvinil Spojené národy z anti-Izraelské zaujatosti, protože Rada OSN se usnesla na více rezolucích proti Izraeli než proti všem ostatním státům světa dohromady. Sám Netanjahu řekl v rozhovoru s izraelským Channel 2 minulý měsíc, že ho "nezajímá", co si myslí OSN. Israel boycotts UN forum, first state in history to ignore human rights review tj. obdoba české zprávy Obdobně Izrael se odmítl zodpovídat před Radou OSN ohledně porušování lidských práv. ovšem daleko objektivnější a podrobnější. Z pohledu Izraele celý svět jsou jen antisemiti
[chechtot] [chechtot]

284026

31.1.2013 20:19

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 284026

Súhlas, no nepaušalizoval by som zas príliš.
V Izraeli tak, ako aj v USA žijú väčšinou celkom normálni ľudia. Ostatne v Nemecku 3.ríše tomu bolo zrovna tak.
Akurát "nič neriešia"(a čiastočne profitujú) a tým umožňujú lokálnej fašistickej diktatúre nevedome(alebo aj čiastočne vedome) plniť plány globálneho fašistického egokonceptu v jeho mnohorakých ideologických a pseudonáboženských formách.

Nečinnosť sa stala osudnou tak starým Egypťanom, mýtickým Hebrejom, Helénom, Rimanom,.. neskôr Francúzom, Poliakom, Rusom, Britom, Nemcom, atď..
Skutočnú objektívnu zodpovednosť možno delegovať len veľmi obmedzene, čo však neznamená, že napr.funkčná zastupiteľská demokracia je nemožná..

Btw.v hornom príspevku sa mi vloudila chybička:
Pri popise problematiky hierarchickej marginalizácie podvedomia má byť uzavretie zátvorky až na konci.

Jedna vec je totiž Slovo(číslo, kód= Miera)
a druhou jeho Chápanie.

Ako sa hovorí:
"Chápanie brehy zmýva."

Brehy obmedzujúce Človeka a jeho záujmy vymedzené voči iným záujmom(=chápaniu).
Z tohoto nedorozumenia vznikajú tie nešťastné vojny.

Sloboda je totiž kategóriou podvedomia.

Každý vníma svet svojou absolútne jedinečnou súhrou siedmych zmyslov(5 zákl.+6.intuícia=vnímanie miery jednotným emočno-racionálnym strojom psychiky +7.svedomie=objektívne morálne štandardy..pravidlá smerujúce k metodicky odhadovaným cieľom Vis Maior).

Problém v komunikácii nastáva pri kódovaní obrazov, emócii(podvedomia) abstraktno-logickou zložkou psychiky(vedomím).

Preto sa hovorí:
"Sloboda je vedomá nevyhnutnosť"
Sloboda končí pri vedomí.
Konkrétne tam, kde vyberieme želaný obraz z podvedomia a v komunikácii(jeho nakódovaní slovom, hudbou, mimikou, nakreslením,..) sa zhodneme, alebo nezhodneme s inou n-titou
na chápaní želaného obrazu(cieľa).

Preto prvé útoky v prebiehajúcej globálnej o(v)bčianskej in-formačnej vojne smerujú aj v tomto prípade podľa skupín vzájomne nezameniteľného poradia vojenských priorít zbraňových systémov(porovnanie napr.u tzv."horúcich systémov": 1.jadrové, 2.bio-chemické, 3.rakety, bomby,...tanky,..automatické pušky, pištole, nože..holé ruky) na

1.Morálku(Koncept, metodológiu spracovania informácii=rozpoznanie a hodnotenie vzťahov medzi faktami, procesmi)
2.Deformáciu vnímania času=cielený chaos v spôsobe nutne subjektívneho vybrania etalónov dominantných a ním podriadených procesov mier aź po najnižšiu kastu obrámanej biomasy(rozrušenie Chronologickej následnosti faktológie)
3.Zmenu chápania pojmov(divide et impera u samotných bateriek) a ich virtuálnej individualizácie. T.j.rozbitie samotnej faktológie
4..
.
.
6(tzv.horúca vojna)

284097

1.2.2013 0:15

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 284097

Teď když jsem ožralý a spokokojený, jako dlouho ne, mi nablblblýmu nezbývá než přiznat, že a to zas není až tak moc nic zvláštního, že asi budu emigrovat a plynule umím.?? Mám tak i tam dost dobrých schopných na slovensko a děkuji jim a nejen. Vau borci. [mrknutí jedním okem]

284101

31.1.2013 20:20

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 284026

Ak nebudú občania Izraela(platí aj pre USA, CZ, SK,..) urýchlene konať asi ich ich Pani projektanti zase raz po x-tý krát zholokaustujú na oltári vyšších cieľov kultu krvi samovyvolených. Podobne aj neustále provokácie proti židom v Európe poväčšine samotnými hlúpymi prekombinovanými židmi..omielanie, akcentácia=privolávanie holy-hoaxu a ignorovanie vlastnej objektívnej zodpovednosti na ňom, snaha o jej presunutie na okolité etniká konajúce voči výpalníkom v pude sebazáchovy.

Výraz:
"Neschopnosť sebareflexie je ultimatívnou provokáciou osudu"
platí v dnešnej situácii nie len, no hlavne pre vyznavačov judaizmu.
98% populácie(včítane bežných judaistov) nechce krv a preto je stále aktuálnou otázkou:
Kto a prečo (ich)krv potrebuje?
Čo je to za "boha" a kto a ako vytváral postupne jeho obraz v podvedomí masy a ním sa snažil nahradiť Boha(pravdepodobne vskutku existujúceho) skutočného?

284098

30.1.2013 22:28

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Bekota 85.?.?.?

Reakce na 284018

Dobrý večer, pokoušeje se to pochopit, z uvedeného mi vychází, že etiopský žid věří společně s mezinárodním judaistou v mýtus zbloudilých kmenů zmizelých někde v proudu času. Příslušník nalezeného kmene, například v Etiopii, je potom Etiopský Žid. Podobně svou kmenovou příslušnost nacházejí židé rozptýlení jinde po světě, a tak se z nich stávají Židé, kteří se mohou soustředit v sektoru Izrael. Tamní správa je pak v zájmu demokracie očkuje. Hm.

284024

29.1.2013 14:21

Susan Rice

lebleu 62.?.?.?

Zuza Ryžová je smiešna ako taká trucovitá škôlkárka. „Jakákoliv zmínka o „státu Palestina“ v OSN, včetně použití výrazu „stát Palestina“ v nápisech v Radě bezpečnosti, či použití výrazu „stát Palestina“ na pozvánkách… neodráží souhlas, že „Palestina“ je stát,“ řekla.
Oni fakt majú Valné zhromaždenie za hovno. Keď hlasujú proti a hlasovanie skončí kladne, neberú to tak, že boli prehlasovaní.

283915

29.1.2013 16:35

RE: Susan Rice

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 283915

ano suhlas, OSN je len babikove divadlo, absolutne zbytocna institucia. [chechtot]

283928

30.1.2013 16:25

Toyota specialne pro Zvedavce

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

19ti leta "modelka" z Tel Avivu v reklame na novy Auris [chechtot]

http://www.youtube.com/watch?v=zVwJrAr7GkY

284007

Příspěvků: 20

29.01. 00:56 Sam Ting Wong  Formalita
29.01. 04:58 Saša  Izrael diskriminuje nejen Palestince
29.01. 15:46 Vojta49  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
29.01. 16:15 Pavel -Čert- Němec  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
29.01. 20:08  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
29.01. 21:27 Adam..  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
30.01. 14:35 Bekota  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
30.01. 19:15 Saša  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
30.01. 21:26 Emil Robot  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
30.01. 21:33 udo1  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
30.01. 22:29 Saša  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
31.01. 21:21 stefan  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
30.01. 22:58 Saša  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
31.01. 20:19 udo1  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
01.02. 00:15  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
31.01. 20:20 udo1  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
30.01. 22:28 Bekota  RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince
29.01. 14:21 lebleu  Susan Rice
29.01. 16:35  RE: Susan Rice
30.01. 16:25 Pavel -Čert- Němec  Toyota specialne pro Zvedavce

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 12

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
26,09 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,60 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 954,52 Kč
1 unce stříbra
548,96 Kč
Bitcoin
663 106,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 051