Diskuze k článku

Nákup na internetu se může stát noční můrou

Příspěvků 30

2.1.2013 4:32

Proč se to zaseklo

Mrkva 94.?.?.?

Asi vím, proč to vytimeoutovalo (minimálně v druhém případě). Česká pošta - zásady pro dodávání zásilek
Celní kontrola poštovních zásilek ze zahraničí
23. Celní kontrola je prováděna v souladu s mezinárodními předpisy a celními předpisy České republiky. Zpravidla se provádí bez přítomnosti adresáta.
24. Je-li adresátova účast k provedení celního řízení nezbytná nebo je-li zapotřebí, aby adresát učinil nějaký úkon, obstaral nějaké dokumenty apod., podnik mu požadavky celních orgánů oznámí. Pokud adresát neučiní úkon požadovaný v takovém oznámení ve lhůtě do 1 měsíce, podnik vrátí zásilku odesílateli zpět do zahraničí. Tuto lhůtu podnik může na žádost adresáta prodloužit až na dva měsíce.


Časově to sedí na den [smích] Evidentně zásilku chytli celníci na legendární poště Praha 120 a rozhodli se si vyžádat od adresáta nějaké doklady (potvrzení, že šlo o reklamaci nebo tak něco). A buď Mallu vůbec neposlali informaci o tom, že tam mají zásilku, nebo na to v Mallu zapoměli/přehlédli, takže to po měsíci šlo zpátky. A skoro bych si tipnul, že na stejném problému to vyhořelo i poprvé. Byla na té zásilce nějaká razítka z celnice?

281339

2.1.2013 4:41

RE: Proč se to zaseklo

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 281339

Ještě jsem chtěl doplnit odkaz na Tracking České pošty.

281342

2.1.2013 4:51

RE: Proč se to zaseklo

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 281339

>Byla na té
>zásilce nějaká razítka z celnice?

Nebyla. Byl tam jen nalepený lístek:

Vložený obrázek

A ostatně ze sledování cesty zásilky vyplývá, že zásilka byla celní správou uvolněna k doručení 12.12 18 minut po půlnoci.

281343

2.1.2013 5:52

RE: Proč se to zaseklo

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 281343

A ostatně ze sledování cesty zásilky vyplývá, že zásilka byla celní správou uvolněna k doručení 12.12 18 minut po půlnoci.
No, pochybuju že tam někdo 18 minut po půlnoci byl [smích] To by klidně mohl být nějaký automat, který to označil jako zásilku u které vypršela úložní doba. Zvlášť když podle trackingu byla už minutu potom na cestě do Kanady.

281347

2.1.2013 10:51

Preco si kupujete mobil v CR

herbert 77.?.?.?

ked vacsinu casu travite v CAN? Navyse nevysiel by vas ten mobil v Kanade lacnejsie?

281362

2.1.2013 10:57

RE: Preco si kupujete mobil v CR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 131.?.?.?

Reakce na 281362

To asi netusite jak jsou cele telekomunikace v Kanade sto let za opicema a zlata Evropa [mrknutí jedním okem]

http://www.openbsd.org/papers/asiabsdcon2010_vether/index.html

281363

2.1.2013 12:03

No teda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

No teda. Já smekám. Takový příběh by si snad nevymsleli ani ti nejlepší PR manažeři/marketéři. A to právě proto, že je to pravda. Klaním se takovému kladnému postavení Mall-u. Docela by mě zajímalo, jak by to dopadlo s menším prodejcem v ČR.

281370

2.1.2013 12:23

Zásilky do Evropy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 92.?.?.?

Moji zásilku z U.S.A. vrátili Britové zpět do Států s tím, že moje adresa je prý neúplná. Nikdy před tím problém nebyl. Na další zásilku čekám marně již od konce října. Vypadá to, že Evropa začala dělat obstrukce.

281372

2.1.2013 19:18

RE: Zásilky do Evropy

hc 90.?.?.?

Reakce na 281372

Cesty pošt jsou nevyzpytatelné, obzvlášť na mezinárodní úrovni. Berte to jako adrenalinovou hru. [smích]

281396

2.1.2013 14:02

s Nokia mi došla trpělivost

fohat 194.?.?.?

a roce 10 jsem u solidního VK servisu koupil B7722,se zjištěným,že mají ve Voctářové ul kamenný krám...TO JE ZÁKLAD,když se člověk ráčí zaobírat internetovým obchodem..Posléze,vzhledem k mizernému pokrytí naší ctěné vlastičky jsem v ALZA,zase v KAMENNÝCH Holešovicích zakoupil čínský Evolve FX500 duo..Dvakrát jsem vyměnil v reklamacích,až jsem natrefil kus,co doufám,že vydrží přes záruku...ale volání přes voip za KORUNU do mobilu mï za to stálo...Osobně si vždy ověřím alespon ODBĚR v kamenném kramě,jinak zásadně neuzávírám kšeft s tím,že bych byl rukojmým České pošty....Ještě dodávám,že je jedno,jestli v čínské stodole spadne z pásu Nokia,nebo Evolve,záleží na přežití kusu přes záruku... [oči v sloup] [oči v sloup]

281383

2.1.2013 16:16

Dlouhá, předlouhá cesta...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

To vypadá, jako kdyby to šlo přes všechny centrály zpravodajských služeb.

281389

2.1.2013 17:21

osobnosti?

e 195.?.?.?

Dobry den, p. Stwora mohol by som poprosit to vlozit na skratky...ze tobuz nikto nedal tak "dolezite" [mrknutí jedním okem] dik

m.novinky.cz/articleDetails?sznu=mOyzJWET4xMKkRCv&aId=289051

(Je to vloženo do „Ve zkratce“ pod titulkem Kníže a Tři králové? -Moderátor.)

281393

2.1.2013 17:55

Pan Editor z laskavosti udělal Mall.cz reklamu, ale...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Pan Editor z laskavosti udělal Mall.cz reklamu, ale nejspíše šlo o "strategii", kdy má Mall.cz nastavenu obecně "vyhnívací" politiku na reklamace. A navíc se domnívám, že by Mall.cz musel zaplatit za zásilku Z_N_O_V_U clo a VAT/DPH, aby ji vůbec mohl přijmout. Nikdo nevystavil (ze strachu z vlastní O_S_O_B_N_Í odpovědnosti) na zpětnou akceptaci "žádanku" a tak opakovaně zásilka bylo po odležení se vrácena zpět do Canady. Neb Mall.cz se bojí přiznat, že na podobné causy nemá připravenou reklamační procedůůůůůůru.

Teprve ve chvíli, kdy byl pan Editor neoblomný a dále komunikoval s ohranou deskou Mall.cz, a kdy patrně i právnící Mall.cz upozornili, že by všechny náklady, které pan Editor vynaložil v důsledku klamavé/podvodné reklamy na výrobku, rozhodli se decision makeři v Mall.cz, že ustoupí.

Uvnitř takové corporátní společnosti to totiž funguje tak, že neexistuje "autorita", která by mohla rozhodnout. Na kauzu bude vygenerován případ do škodní komise - a bude "hledán" viník. Tomu se bude snažit škodní komise připsat náhradu vůči panu Editoru k úhradě.

Pravicující čeští pivní Pepíci a/i lídlující Mařen/ky se domnívají, že corporátům vládne nějaký "visionář" či baťovský kapitalista. Opak je pravdou: corporátům vládne tuhá otrocká disciplína. Měkké srdce je tam jen a jen na obtíž. A každý se bojí přijmout řešení a odpovědnost do té doby, dokud interní či externí právní poradce neposoudí causu jako předem prohranou a hrozila by ještě vyšší škoda hodným akcionářům corporace.

Zajímavé by bylo se dozvědět, z jakého interního budgetu dostal pan Editor nakonec ono poštovné a jak to audit v Mall.cz skousne...

281395

3.1.2013 13:12

RE: Pan Editor z laskavosti udělal Mall.cz reklamu, ale...

Bekota 46.?.?.?

Reakce na 281395

Ano. Je to hrozné. Také jsem se živil jako obchodník a stále se mi při tom pomyšlení zvedá žaludek. Dnešní zákazník stále něco reklamuje. Myslím, že většina výrobků nějak zaniká uprostřed reklamačního procesu. Já jsem například na konci roku sklad nakupený reklamacemi vyprazdňoval tak, že jsem to vynosil na rampu k popelnicím, ať si to tam cikáni rozeberou. Bohužel to nijak neprospívalo mé ekonomické bilanci. Asi jsem měl živit více právníků, jenže dříve jsem si myslíval, že nejsou k ničemu užiteční a jen obtěžují a žvaní. Nepochopil jsem, že oni jsou důležití, protože musí dusit ty druhé, abych já mohl dýchat.
Naopak s velkou láskou vzpomínám na zákazníka porevolučního. Nic si nevybíral a bral cokoliv, co mělo barevnou nálepku. Často se vracel i po roce s dotazem na zakoupený produkt, který měl obvykle ještě stále v distribučním obalu, na výrobku bývaly přítomny i montážní fólie a takové ty reklamní polepky, nejspíš proto, aby si dotyčný spokojený zákazník co nejdéle podržel intenzivní marketinkový prožitek při pořízení svého miláčka. Nevzpomínám si, že by si tenkrát někdo na zakoupený produkt nějak stěžoval, když nějak nefungoval. Zákazník bral veškerou vinu za výrobek automaticky na sebe, prosil tak maximálně o opravu a veškeré náklady samozřejmě a pokorně sám uhradil.
Pak mi zákazníky pokazila média svými pořady o špatných obchodnících a panujících zákaznících. Spokojený zákazník se vytratil a zůstaly jen reklamace, reklamace, reklamace. Bylo to jako noční můra, když jsem při prodeji již mechanicky rezervoval vyprázdněné místo v regále pro budoucí reklamaci. Nerozumím tomu, jak může někdo stále provozovat obchod a nestát se při tom zároveň masovým vrahem, vždyť se vám práce kupí ve skladu a před prodejnou vidíte výhružné, někdy i zlé tváře, často pokřikující nějaké nelibé přívlastky. V takové práci pokračovat může jen nějaký deviant, a ten by z toho měl být léčen psychofarmaky, která si sám uhradí.
Přemýšlím, koho volit, aby mi vrátil spokojené zákazníky a já mohl zase za pult. Takový zákazník byl za zakoupený přístroj vděčný, a pokud ho vůbec vybalil, byl k němu šetrný a hýčkal ho s posvátnou úctou ve vitrínce, kde ho ukazoval v neděli odpoledne hostům, kteří pak projevovali hostiteli slávu a uznání. Pokud byl přístroj nějak nefunkční, vždy se našel někdo ochotný, kdo znal někoho důležitého, který znal někoho nadaného, který dokázal takovou funkčnost u přístroje probudit, či ji do něj implantovat, a to klidně protislužbou za nějaký jiný, nedostupný a užitečný produkt. To bývaly ještě časy, pane Moudrostrako, kdy si zákazník plně uvědomoval svou osobní zodpovědnost za to, co si pořizuje a zbytečně nepřetěžoval poštu, právníky ani sklady a prodavači projevoval náležitou úctu.

281469

2.1.2013 19:28

Není-li v praxi rozdílu mezi kšeftem tehdy a nyní,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

tak proč se probůh plyšákovalo? Snad ne proto, aby se na obou stranách "železné opony" vyrovnaly stavy nezaměstnaných, zadlužených, rozvedených, bezdomovců, kriminálníků, atd.? Nebo snad jo, když se po desítkách let zjistí, že není v praxi rozdílu mezi kšeftem tehdy a nyní [překvapení] [zmaten] [oči v sloup] [velký smích] [chechtot]

281397

3.1.2013 2:35

Pane Stworo

none 85.?.?.?

nejspise nezijete v CR jiz delsi dobu. Muzu vas ujistit pouze o jedinem. Cesky obchodnik vyuziva situace (zamori vs prdel sveta) a ceka na Vasi rezignaci, t.j. na moment, kdy ten mobil hodite do kose. Nic jineho v tom nehledejte, nic jineho v tom ani neni.

Abych tedy nehanil pouze Ceskeho obchodnika, z UK mam podobne zazitky (celkem 2) se spolecnosti Slingmedia. Pres nadherne omluvne fraze se v jejich mysli honi uplne stejne dogma o zakaznicich mimo jejich tradicni trh, jako u nas. A vychazi jim to, pripady, kdy to zakaznik zene az pred soud a obchodni komory se v takovych situacich blizi 0. Navic COI, SOS a jine organizace jdou na ruku obchodnikovy, ne naopak.

Naopak, dobre zkusenosti mam z USA, Nemecka a Ruska. Kdy slo o pomerne levne veci (ovsem u nas nekoupitelne, konkr. Rusko) a prodejce si dokonce udelal cas aby navrhl nejlevnejsi zpusob prepravy tam i zpet. A naopak komunikace probihala spise otevrene, nez vlezdoprdel formou, plnou "Best regards...".

281423

3.1.2013 9:03

Slušnost

R.Lhotský 90.?.?.?

Pane Stwora, z emailové komunikace je zřejmý Váš nedostatek elementární slušnosti. Dokážu pochopit, že nastalá situace byla pro Vás svým způsobem stresující, na druhou stranu dospělý člověk by měl být schopen zachovat věcný, neútočný tón. O to víc oceňuji profesionální komunikaci protistrany, musí být utrpení dohadovat se 8 hod denně s lidmi, kteří vedou rozhovor Vaším způsobem.

281445

3.1.2013 10:26

RE: Slušnost

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 281445

Ak by nemali bordel vo vlastnych radoch, nemuseli by viest rozhovory. Je zaujimave ze vycitate nieco zrovna subjektu(osobe, ktory(ktora) tu situaciu nesposobil(a). Z Vasej strany je to len akesi zahmlievanie, resp. odputavanie pozornosti, pritom podstata problemu tkvie v niecom inom.

281450

3.1.2013 11:00

RE: Slušnost

haban 89.?.?.?

Reakce na 281450

No moje osobní zkušenost s těmi přezdvořilými vycvičenými opicemi na telefonních hotlajnách (které jsme jako ITaci podporovali) je taková, že hned po tom co vám řeknou "děkujeme zdvořile za vaše zavolání a těšíme se na další spolupráci s vámi, ..." třísknou vztekle telefonem a zařvou "TA PÍČA!", "TEN ČŮRÁK!"

Od té doby jakmile slyším nějakou naučenou zdvořilostní frázi, tak vím že se nebavím s člověkem ale s naprogramovaným automatem, nadupaným negativními emocemi, který je donucený "systémem" se chovat "zdvořile".

281451

3.1.2013 11:26

RE: Slušnost

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 281445

Bych rekl, že výsledek arogance celnice, černý petr byl presmerován na mall. Leckterý tupý softver je dneska opatrený chybovou hláškou po neprobehnutí predpokládané hlavní operace.
Pokud by za tím nebyli tupí lidé, tak by nevznikali tyhle časové a finanční ztráty. Ta pošta na tom stejne nevydelá, protože príšte se na ni tímhle zpusobem mnozí vyprdnou, aniž absolvují na svuj účen zjišťovací proceduru. Pan editor se nezabýval celnicí, tak ta mu to nechala "vyžrat".

281455

3.1.2013 15:04

RE: Slušnost

Pete 94.?.?.?

Reakce na 281445

Zcela souhlasim, chystal jsem se napsat to same.

281482

3.1.2013 18:05

RE: Slušnost

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 281482

Máte pravdu. Byl jsem v tónu svých emailů krajně nepříjemný a útočný. Je otázkou, zda by se situace vyvíjela stejně, kdybych byl milý, slušný a asertivní. Něco mi říká, že spíše ne.

281514

3.1.2013 18:42

RE: Slušnost

Pete 89.?.?.?

Reakce na 281514

Tak to se uz nikdy nedozvime [smích] Nevim, jestli tyhle velke obchody opravdu systematicky zdrzujou a nebo se jen stal retez chyb; oboji je mozne a ani na jednu moznost bych si nevsadil. Z vlastni zkusenosti vim, ze ma ochota nekomu vyjit vstric treba i nestandardnim resenim klesa se zvysujici se agresivitou protejsku. Asertivita zmuze casto - nikoli vzdy - vic, nez agrese.

281523

3.1.2013 19:32

RE: Slušnost

slak 77.?.?.?

Reakce na 281514

To není reklama,pouze konstatování Mall.cz mi posloužilo portáblíkem za 3t.,když na netu ta výrobní firma to samé nabízela za 3,5.Nevím jak to dělají,asi mají množstevní slevy a menší prodejní marži.Ovšem,zdá se že u nich platí,zákazník náš pán a negativní emoce i z jimi nezaviněných příčin neopětují.Vícekráte jsem obchod využil a rychlost dodání i informovanost o cestě zásilky mne pokaždé znovu překvapila.

281526

3.1.2013 18:05

Internetové nákupy jsou pod silným tlakem kontroly a konkurence!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Uvedený příklad je toho důkazem.Mohl být snadno nakupující "otráven" a nakonec okraden! To se ale nestalo.
Velké internetové obchody se dnes chovají daleko přívětivěji, než jsou podmínky v běžných pevných obchodech.
Příkladně internetový obchod Alza.cz, je dnes obrovský obchodní kolos s miliardovými obraty a přesto si stále zachovává všechny atributy ,se kterými přišel na trh.
Je možné v Praze v Holešovicích a dnes už i jinde po republice nakoupit a bez problému zboží bez udání důvodu do jisté lhůty vrátit.
Několikrát jsem využil a nikdy nezneužil,protože mně ta služba náramně vyhovuje! A ceny má vynikající! Nedělám reklamu, pouze konstatuji! A jak je vidět podobných obchodů je více.
Obchod se musí ubírat tímto směrem a kdo nebude dostatečně pružný a nebude si zákazníka vážit,s trhu zmizí a bude vytlačen!
Pořád platí staré baťovské heslo, zákazník náš pán!!!
Viděl jsem starý film, kde vystupoval starý pan Baťa a tam jsem jenom zíral, jak byl na nějaké prodejně na inspekci a tam nějaký zákazník se špatně obouval a on "velký" podnikatel Baťa hned přiskočil a pomáhal zákazníkovi do bot, jak byl naučen od mala, prostě sloužit!Možná, šlo o propagaci, ale myslím si, že by se takto Baťa zachoval, i když by zrovna nebyl natáčen!
A to je celý příběh obchodu,spokojený zákazník,který se vrací tam,kde dobře jednou nakoupil!!!!!!! [smích] [smích] [smích]

281513

3.1.2013 21:38

RE: Internetové nákupy jsou pod silným tlakem kontroly a konkurence!

pawman 80.?.?.?

Reakce na 281513

No, ono je to trochu jinak... Vámi opěvované skvělé obchody to díky velkému množství vloženého kapitálu rozjeli ve velkém. Díky tomu mohou docela slušně diktovat svým dodavatelům, za jakých podmínek jim mohou dodávat jejich zboží a proto mají nízké ceny. Sám jsem obchodník, byť v odlišné branži a mohu Vás ujistit, že tato politika velkých společností a nadnárodních řetězců je likvidační pro většinu drobných živnostníků. Vždycky jsem slušným obchodníkem a hraji poctivou hru se zákazníky, ale praxe je taková, že běžný zákazník využije Váš čas kdy mu vše předvedete, vysvětlíte a chováte se jako poctivý obchodník co si váží zákazníka a on pak nakoupí na e-shopu protože je to levnější a informace už přece dostal zadarmo jinde... A jak být podle Vás pružnější? Dát mu lepší cenu? Ceny řetězců jsou mnohdy na nižší úrovni, než jsou ceny velkoobchodních dodavatelů, zvláště ceny "v akci" Ano, velké firmy si mohou dovolit skvělé služby, ale 1) zisky proudí jinam 2) popisované chování je běžná praxe přesvědčit zákazníka, aby reklamaci vzdal.

281536

7.1.2013 0:03

RE: Internetové nákupy jsou pod silným tlakem kontroly a konkurence!

Vanguard 89.?.?.?

Reakce na 281536

Pokud vím, tak Alza začínala doslova od nuly, konkrétně tak, že Aleš Zavoral prodával elektroniku (počítače) ve svém pokoji na koleji...takže vaše přirovnání poněkud pokulhává.

281742

3.1.2013 23:34

sháněl jsem registraci k produktu

Adam. 62.?.?.?

4555334363646 kod jsem jim poslal a výsledek uplně stejný.Musíte to celé popsat fotit a mailovat sem tam po 21 mailech a fotkách jsem to vzdal.

281546

8.1.2013 21:29

CAT B25

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Pokud již nemáte nový, zkuste se podívat na mobil CAT B25. Mám ho krátce, takže praktické zkušenosti nemám moc velké, ale zdá, že to nebyla špaltná volba. Jen písmenka jsou trochu malá, ale pokud nosíte brýle, není problém.. Dual SIM a je v akci !!

http://www.alza.cz/caterpillar-cat-b25-d364094.htm

281838

8.1.2013 23:05

RE: CAT B25

slak 77.?.?.?

Reakce na 281838

Nokia je tam pěkná. První Nokii jsem topil, neutopil až posléze promastil v tašce z bufetem a následně ve sklenici s centimetrem lihu se spustila na balkoně vibrace a málem letěla na audinu, 2cm dno.No nevím kolik by stálo přední sklo asi bych se zasmál.Byl zalepený mikrofon, šel. Po akci ne, ovšem archivuji,co kdyby naskočil, nebo přemluvil repair počítačů pár znám, jsou dost šílení nacokoliv. Zůstala tam dobrá stovka fotek a optika tam byla na 2. skvělá, noční vidění, fakt i barvy pod městským osvětlením. A ještě měl vychytávku že dovedl zaostřit přes okulár dalekohledu. Teď 3,2 také nokie nedovede. Jednou mi spadl do potoka a rozsvítil se displej o 5 m dál. Jinak bych bezpečně nenašel. Vydržel, kolikrát kde co.

281841

Příspěvků: 30

02.01. 04:32 Mrkva  Proč se to zaseklo
02.01. 04:41 Mrkva  RE: Proč se to zaseklo
02.01. 04:51 Vladimír Stwora  RE: Proč se to zaseklo
02.01. 05:52 Mrkva  RE: Proč se to zaseklo
02.01. 10:51 herbert  Preco si kupujete mobil v CR
02.01. 10:57  RE: Preco si kupujete mobil v CR
02.01. 12:03  No teda
02.01. 12:23  Zásilky do Evropy
02.01. 19:18 hc  RE: Zásilky do Evropy
02.01. 14:02 fohat  s Nokia mi došla trpělivost
02.01. 16:16  Dlouhá, předlouhá cesta...
02.01. 17:21 e  osobnosti?
02.01. 17:55 MoUdrostrak  Pan Editor z laskavosti udělal Mall.cz reklamu, ale...
03.01. 13:12 Bekota  RE: Pan Editor z laskavosti udělal Mall.cz reklamu, ale...
02.01. 19:28  Není-li v praxi rozdílu mezi kšeftem tehdy a nyní,
03.01. 02:35 none  Pane Stworo
03.01. 09:03 R.Lhotský  Slušnost
03.01. 10:26 Peptalkin  RE: Slušnost
03.01. 11:00 haban  RE: Slušnost
03.01. 11:26 ppppp  RE: Slušnost
03.01. 15:04 Pete  RE: Slušnost
03.01. 18:05 Vladimír Stwora  RE: Slušnost
03.01. 18:42 Pete  RE: Slušnost
03.01. 19:32 slak  RE: Slušnost
03.01. 18:05  Internetové nákupy jsou pod silným tlakem kontroly a konkurence!
03.01. 21:38 pawman  RE: Internetové nákupy jsou pod silným tlakem kontroly a konkurence!
07.01. 00:03 Vanguard  RE: Internetové nákupy jsou pod silným tlakem kontroly a konkurence!
03.01. 23:34 Adam.  sháněl jsem registraci k produktu
08.01. 21:29  CAT B25
08.01. 23:05 slak  RE: CAT B25

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 1

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 12

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Průběh střelby v Kapitolu + 4 mrtví08.01.21 07:08 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,64 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,43 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
16,71 Kč
Švýcarský frank
24,33 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 640,66 Kč
1 unce stříbra
536,60 Kč
Bitcoin
781 737,57 Kč

Poslední aktualizace: 15.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 263