Diskuze k článku

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

Příspěvků 97

31.12.2012 6:04

Nová duševní nemoc: odmítání chodit do školy

Kahan 88.?.?.?

Shodou okolností mi říkala včera jedna slečna, která má za sebou mnoho zkušeností v Anglii jako au pair, že se v Anglii u 16-letých dětí léčí jako nemoc už i obyčejné "odmítání chodit do školy" - a na tuto "nemoc" předepisují psychologové léky. Na tuto zprávu jsem vzápětí uslyšela trefný názor, že by na tuto nemoc měli prodávat krásně zabalené rákosky a bylo by po nemoci [smích]. Samozřejmě je to bráno s nadsázkou... Tento článek je hodně vážný, ale obávám se, že zůstane jenom u slov a nikdo s tím nic neudělá. Ne proto, že by nechtěl, ale proto, že "obyčejný" jedinec, běžný občan, nemá na to ani dostatek sil, ani dostatek peněz a ani dalších prostředků, možností a podmínek, aby zrušil moc a rozprášil podstatu jednoho z nejvíce vydělávajících odvětví na světě (vedle zbrojařského průmyslu a narkomafie).

281213

31.12.2012 11:16

RE: Nová duševní nemoc: odmítání chodit do školy

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 281213

Čo by som nedal keby blbosť bola klasifikovaná ako nemoc, dokonca aj psychiatri a farmaceuti by museli brať tie jedy. [smích]

Teraz vážne, vynára sa otázka, kto potrebuje bez-emočných mrzákov, lebo v tomto prípade psychiatri sú v roli užitočného idiotov, ktorí masírujú svoje ego a "liečia" svoje mindráky. Možno mi niekto začne tvrdiť, že som paranoik, ale čo sa deje je systematické zotročovanie, mrzačenie a zabíjanie ľudí. Tvrdím to na základe toho, že niekto na tom neskutočne zarába.

Pre anon 37: nezhadzujte dôležitosť zdravej výživy, väčšina problémov pochádza z nedostatku alebo prebytku jednej zložky potravy. Čo sa týka ťažkých kovov a hliníka, tie sú známe okrem iného aj tým že majú veľkú afinitu k nervovému tkanivu (olovo, ortuť a hliník), takže "šialenstvo" môže byť aj prejavom otravy ortuťou, olovom či hliníkom a tí "naši doktori" začínajú pchať do nás nebezpečné drogy.

281221

31.12.2012 9:27

Dvojsečná zbraň

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Za 1. Tohle ještě nic není. Veškeré léky jsou dnes kšeftem ! I blbej aspirin. Dále proti bolestem, zánětům, antibiotika ...
2 tohle nic není , až nastoupí léčba genetická, pak teprve se bude třepetat curko i ženským.
3 článek muže vyvolat opačný nechtěný dojem že všichni jsou perfektně duševně zdraví. A to snad ne. Není normální trpět soustavně na negativní emoce.
4 navrhuje vše řešit jídlem. Kdyby se článku povedlo takhle přesvědčit všechny[smích] To by se všichni šarlatani ihned přesunuly do tohoto byznysu.

281215

31.12.2012 10:13

Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Ač bakalářka sociální pedagogiky a znalá několika jazyků, nechápu tento výraz. Může mi to někdo nějak jednoduše přeložit do češtiny, aniž by to vysvětloval několika větami?

281217

31.12.2012 11:13

RE: Co je imperializace normálnosti?

silvestr 5.?.?.?

Reakce na 281217

Článek je pravděpodobně překladem z angličtiny a nemusí jít tedy o přesné převedení do našeho. Je běžné nechávat anglické pojmy v surovém stavu a co tím autor míní je přece zřejmé z kontextu věty, kde autor užil svou představu vycházející z jeho současného stavu zkušeností. V takových případech se uvádí v závorkách originální znění v původním jazyce, což by zde mohlo být uvedeno, pokud není jasné o co se jedná. Není to však zde vědecký pojem,co zřejmě máte namysli, věda a vědci vytváří pojmy ve smyslu užívání cizích jazyků už po staletí. Byl by nutný rozbor po jazykové stránce, jenž ovšem není nutný při soustředěném čtení.Je z věty patrno co má autor na zřeteli.

cit."Hromadná lékařská imperializace normálnosti by mohla potenciálně vytvořit desítky milionů nevinných nezúčastněných, kteří mohou být podvodně označeni za duševně nemocné."

Pojem bych si osobně vysvětlil tedy jednoduše:
imperializace(angl. cca"imperialism of the normal behavior"[mrknutí jedním okem]jako
zmocnění se toho co je pod pojmem normální. Toho co určuje pojem normálnosti, nebo co už je vlastně za hranicí normálna, paranormální. Z řeckého "para" tedy "proti" normálnímu.

281220

31.12.2012 15:55

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281220

Děkuji za dostačující vysvětlení. Česky bych to tedy vyjádřila - uchvácení práva na určení normálnosti... Ale to by překladatel musel umět pořádně česky a mít dostatečnou slovní zásobu.

Jako čtenáře mě zlobí, že autor je buď líný pořádně překládat, nebo to prostě neumí a přitom dělá, jako Češku mě mrzí a často uráží prznění češtiny a nadměrné užívání cizích výrazů.

Naší bohatou řečí lze vyjádřit skoro vše, ale řada lidí to bohužel už ani neví...

281239

31.12.2012 16:23

RE: Co je imperializace normálnosti?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 281239

Musím se překladatele zastat. On umí pořádně česky, slovní zásobu má dobrou a líný není také. Ono je to všechno nakonec o penězích. Člověk dostane jen to, co zaplatí. Bohužel mu nemohu platit tolik, kolik by měl dostat. Zhruba polovinu textů dělá zdarma, tak se nedivte, že to trošku fláká. Proč by se měl snažit?

Vy čekáte perfektně odvedenou práci. To je v pořádku, ale přispěla jste k tomu nějak vy sama? Angličané mají rčení: There is no free lunch. Volně by se to dalo přeložit jako nečekejte, že se někde najíte dobře a zdarma.

281243

31.12.2012 20:29

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281243

Pokud umí pořádně česky, má dobrou slovní zásobu a je pracovitý, tak si zřejmě neváží své práce a svého jména. Občas dělám špatně zaplacenou práci nebo úplně zadarmo. Občas mě zákazníci vyzývají, ať si s tím tak nehraju, že to nemusí být dokonalé. Mi se ale nechce "podepsat" pod něco, co by někdo mohl mít za odfláknuté.

Jsem ráda, že jsem Češka. Ne kvůli sportovcům nebo jiným výjimečným lidem, to je jejich sláva a práce. Jsem hrdá především na svůj krásný, bohatý a výstižný jazyk. Umožňuje mi přesně a podrobně vyjádřit cítění, vnímání i popsat svět okolo, usnadňuje dorozumívání s lidmi kolem.

Moji prarodiče zažili naplno teror němčiny, rodiče i já jsme museli strpět násilné vnucování ruštiny a v současnosti se mi kroutí uši pod náporem rádoby pokrokové a výstižné angličtiny. Použití anglických výrazů je často jen snobství a neschopnost nalézt český výraz...

Jsem lechtivá na naši krásnou řeč. Však taky jediná emigrace v naší rodině byla ze Sudet na Moravu.

281257

31.12.2012 22:40

RE: Co je imperializace normálnosti?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 281257

>Pokud umí pořádně česky, má dobrou slovní zásobu a je
>pracovitý, tak si zřejmě neváží své práce a svého
>jména.

Ale ano. To se dá dělat nárazově, ale ne pořád. Nic není více demotivující, než dlouhodobá nedoceněná práce. Ten pán pracuje pro mě už roky. Nikdy se nestalo, že by dostal plně zaplaceno. Při tom překládá i rozsáhlé články do několika hodin po zadání - včetně sobot a nedělí. Chtěl bych vidět, který jazykový purista by tohle vydržel dělat zdarma, tak dlouho a ještě každý text cizeloval a brousil do hladka.

281265

1.1.2013 1:44

RE: Co je imperializace normálnosti?

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 281265

Za tychto okolnosti sa da toto vsetko akosi prepacit. Teda minimalne z mojho pohladu. Som clovek, ktory si vie domysliet a hlavne prepacit. Ak to nie casto a pravidelne. Inteligencia je aj o tom, domysliet si zmysel pri preklepoch, ci obcasnych chybach. To je pohodicka.

281269

1.1.2013 4:18

RE: Co je imperializace normálnosti?

Mareš 212.?.?.?

Reakce na 281269

Vidíte - bavíte se tady o slovní zásobě, ale přitom tu bez jakýchkoliv zábran užíváte nesmyslnou a nečeskou vazbu "to je o tom". A zřejmě to ani nevnímáte.

Zkuste si toho schválně všímat, dělat si čárky, kdykoliv na tuhle vazbu někde narazíte. Je až strašidelné, jak se tento odporný slovní parazit v našem jazyce rozšířil. Přitom je to dutá a prázdná slovní vycpávka, která škodí srozumitelnosti textu a vnáší do něj zbytečnou nejednoznačnost. "Ono je to" o penězích, "ono je to" o inteligenci, "ono je to" o domýšlení si... jaké "ONO", jaké "TO"? Kde jste tam vzali jaké zatracené "ONO" a "TO", když o žádném "ONU" a "TU" nebyla řeč?

Příklad: když se řekne (jak zaznělo výše) "Inteligence je i o tom, domyslet si smysl při překlepech či občasných chybách", může to znamenat cokoliv z následujících možností: a) domýšlet si je projevem inteligence, b) inteligence je projevem domýšlení si, c) domýšlení si je předpokladem inteligence, d) inteligence je předpokladem domýšlení si, e) mezi inteligencí a domýšlením si existuje nějaká blíže nespecifikovaná souvislost, jejíž příčinná návaznost nám není známa. Jinými slovy, autor chtěl říct, že inteligence a domýšlení spolu souvisí, ale byl příliš líný na to, aby čtenáři tlumočil tu příčinnou vazbu (JAK spolu souvisí). Výsledkem je plk bez významu. [vyplazený jazyk]

A představte si, ono se to dostalo už i do knih. Ano, do skutečných, tištěných papírových knih, za které člověk dává peníze v krámě. Zrovna před chvílí jsem četl naprosto úžasný citát (parafrázuji): "To není o tom, že bych se toho bál. Je to o tom, že tomu zkrátka nevěřím." A tohle prosím prošlo přes odpovědného redaktora do tisku a všichni zúčastnění za to dostali zaplaceno. A já motokokot si to čtu, protože jsem to dostal pod stromeček. Jdu ven blejt... [velký smích]

281273

1.1.2013 6:40

RE: Co je imperializace normálnosti?

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281273

Pominu zásadní problém, že viníte ze špatné češtiny člověka píšíco evidentně slovensky. Zřejmě češtinářský purismus omezuje rozpoznávací schopnosti.

---

Základní problémy týkající se češtiny:

---

1)Najděte mi ucelenou knihu o českém jazyce, kde by dopodrobna řešila gramatiku, fráze, idiomy a řada sporných věcí v jazyce.

V případě anglického jazyka není problém takovou knihu získat.

---

2) Náš milý nejmilovanější Ústav pro jazyk český mění český jazyk tak často, že co umíte dnes a je to zcela správně česky, je za 10 let špatně.

Dokonce jednu dobu tento ústav prznil tak neobyčejně destruktivně, že zásahem ministra musel být tento paskvil odstraněn z moci úřední.

---

3) Valná většina článků o tom, jak mluvit správně česky je špatná. Je to proto, že většina „misionářů češtiny“ neprosazuje správnou češtinu, ale svůj názor a svou víru. Dělají to i akademičtí lidé a děje se to velmi často i v televizi, rozhlase, atd.

Párkrát jsem zasáhl a dokonce odkázal na vysvětlení přímo na strákách Ústavu pro jazyk český, který daného „češtinářského věrozvěsta“ viní ze lži či z přílišného purismu.

Většinou z nich vypadlo, že to vědí, ale ŽE SE JIM TO (to = správná čeština) TAK NELÍBÍ.

V mnoha článcích o správné češtině, a to dokonce i od velmi znalých češtinářů – najdete výmysly těchto osob. A dokonce se to vysílá rozhlasem, apod.

Asi nejčastější výmysly jsou, že je nepřípustné skloňování datum, bez datumu. A že je špatně sousloví „budu se soustředit“.

---

Děsná čeština v knihách i televizi a novinách je důsledkem kapitalismu. Korektor je drahý, vzít člověka s kvalitní češtinou je drahé – najmu co nejlevnějšího člověka.

Nejdůležitější: Jazyky se vyvíjejí.

281275

1.1.2013 9:43

RE: Co je imperializace normálnosti?+++dydlace

slak 77.?.?.?

Reakce na 281275

Jistě dělají si soukromá náboženství,kterými mohou zcela zásadně lézt do životů a matlat je a dělat chytrý dobrodince.Když je to o ničem a pro nic čemuž já říkám dydlace,tak je to živná půda pro šarlatány,exhibicionisti a uzurpátory všeho druhu.Ostatně politika je toho plná,a navzdory vyprázdněnosti si tam amatéři smysl najdou.Jak já říkám nejdydelnatější dydlační dydloforie dydlaté dydlavé dydelnatosti jsou pracovní nástroj vykuků a s tímto maskovaním podnikavcům všeho druhu.Na češtinářku vzpomínám jako na vrcholnou dydlaci,aspirující na vraždu.

281280

1.1.2013 12:27

RE: Co je imperializace normálnosti?

Olas 78.?.?.?

Reakce na 281275

1)Najděte mi ucelenou knihu o českém jazyce, kde by dopodrobna řešila gramatiku, fráze, idiomy a řada sporných věcí v jazyce.

Chci Vás upozornit na knihu Pavla Eisnera : CHRÁM I TVRZ z roku 1992 vydané nakladatelstvím Lidové noviny jako fotoreprint původního vydání nakladelstvi J. Podružka z roku 1946.

Možná najdete to co postrádáte.

281284

1.1.2013 23:44

RE: Co je imperializace normálnosti?

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281284

Děkuji, už jsem se postaral o cestu knihy k sobě.

Ještě jednou děkuji.

281328

1.1.2013 22:47

RE: Co je imperializace normálnosti?

Čen vhmade (zavináč) seznam (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 281275

Tedy, vy jste mne dostal. Přesně to mi kroutí ušima k neuvěření. Jen kvůli lidem jako jste vy, Ústav pro jazyk český změnil dokonavé sloveso soustředit se na nedokonavé, protože tenhle způsob začala používat většina mladých, kteří nečtou, ale soustavně nejspíš sledují media, takže pro ně jsou anglicismy in. Najděte mi jedinou knihu známých českých klasiků, kteří používají sloveso soustředit se jako nedokonavé, kroutí mi to ušima už od devadesátých let. Bylo to oddůvodněno velmi zvláštně. Protože prý sloveso soustředit jako jediné sloveso s předponou sou je dokonavé, pak je správné je změnit na nedokonavé. Pro mne už od doby, kdy jsem začala číst a to už je bezmála 58 let a přečetla jsem stohy knih, je něco takového zvěrstvo. A copak slovesa se stejným kořenem, odstředit, vystředit, ta jsou dokonavá tak co s nimi? Taky změnit vid, budete odstředit mléko? Je to to samé, jako vaše skloňování slova datum. Podle vás se tím jazyk vyvíjí, pro mne je to úpadek, nezlobte se. Karel Čapek by se obracel v hrobě. Pro mne je děsná čeština to, co obhajujete. [zmaten]

281323

1.1.2013 23:38

RE: Co je imperializace normálnosti?

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281323

Základní problém češtinářů-puritánů je, pokud jsem si všml, naprostý nedostastek citu pro jazyk.

Co je cílem jazyka: Priorita čísla jedna: DOMLUVIT SE. Pak teprve přicházejí priority další.

Jestliže češtinářští puritáni či vývoj způsobí logickou díru, která chybí v komunikaci, pak logicky lidé tuto díru zaplní. Češtináři-puritáni jsou většinou zahleděni do formy, že jim uteče problém nekonzistence a smyslu řečeného. Než na to přijdou, lidé si laicky poradí sami.

„Soustředovat“ i „soustřeďovat se“ má i jiné významy – Například „Vojska se soustřeďují před bitvou.“. K tomu je perfektně logický budoucí čas „Vojska se budou soustřeďovat v Praze.“

Lidé potřebovali něco, čím by jasně (A KRÁTCE BEZ KUDRLINEK A OBEZLIČEK) vyjádřili „lidské soustředění se na něco“. Proto „Soustředím se, neruš mě.“ a budoucí „Bude se soustředit na …“.

Perfektně logické. Z jednoho slova vznikly dvě. První z přítomného času, druhé z budoucího a prostý lid doplnil zbylé časy.

Podobný problém není palčivý u vystředit, odstředit. Tam logický díra není.

---

Já nic neobhajuji. Sám upozorňuji na to, že kdo chce dnes umět správně česky, nemá z čeho se to naučit.

To co je ve starých knihách není správná čeština, neboť Ústav pro jazyk český si dává záležet, aby standardní čeština se měnila aspoň co 10 let. Tím se nahubí čeština daleko spolehlivěji, než przněním.

Naproti tomu němčina má jednu změnu za století – jako příklad.

Kdo chce umět správně česky, je velká nouze o ucelené publikace, jak jsem psal. Musí jednoduše detektivně sbírat a hledat kousky po kousku. Pak osmdesátkrát ověřit, zda češtinářství misionári nezaměnili svou víru vydávajíc ji za správnou čeština a manipulující tak s dychtivým milovníkem češtiny. Většina lidí se na to logicky vykašle.

Jinak v češtině je velké množství germanismů, máme zde „řečtinismy“ jako třeba demokracie (z řečtiny), mnoho latinismů (doktor), něco z francouzštiny, ruštiny, italistiny. Co s tím?

Mě se líbí staročeština, ale pochybuji, že bych jí měl prosazovat.

Také jsem obhajoval, že podle nomen omen lidi začali mluvit nesmysly od té doby, co se píše FILOZOF a máme FILOZOFICKÉ FAKULTY. Protože původní filosof znamená milovat „sofos“ (moudrost), zatímco filozof znamená milovat „zofos“ (temnotu). Takže soukromě jako protest píšu filosof, ale to je tak vše. Ale převážně české psaní je milování temnoty.

Beru to pragmaticky. Potřebuji se domluvit. Tečka.

281327

1.1.2013 6:48

RE: Co je imperializace normálnosti?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 281273

Pane Mareši, jazyk je zrovna tak živý jako ti, kdo jej používají. Je souhrnem i nástrojem inteligence národa, který jej přetváří přijímá za svůj základní.
A protože asi nevíte, proč čeština přijímala cizí slova v podstatě jen z latiny, němčiny a teď z angličtiny - nemusíte ani vědět, jaký objem poznatků vyjadřuje ono spojení dvou symbolů = "TO".
Jakmile se vžil výraz "vo...vo...votom...to je" (samozřejmě prvně použitý ve formě "přesahu skutečnosti" (= humoru) - tak vnímavému člověku může "dojít", že dvakrát užité "to" v příčinné vazbě znamená cosi jako obrácení směru = zrcadlení objemu poznatků, které se vejdou do slovíčka "to". A toto zrcadlení je i tématem článku, ukázat neschopnost systému, postaveného na nepřetržitém růstu, ale bez odpovídajícího podílu osobní práce.

Na mnoho lidí čeká ještě hodně "křivých zrcadel", kterými je tento dožívající systém udržován v mediálním forma/línu.
Naše mateřština je živým pokladem, Davidem mezi Goliáši - a jeho doba přichází.

Pacientka na videu, které jsem si dovolil komentovat z pohledu také "paci/enta" (entity, podávající ruku [smích] - by také splnila podmínky nějaké psychiatrické léčby. Věřím, že mnoho zdejších čtenářů "nevydejchá" ani příběh její nemoci, natož můj komentář... http://www.nejsmeovce.cz/posts/superview/24

281276

1.1.2013 8:02

RE: Co je imperializace normálnosti?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 281265

Tak tohle me nadzvedlo ze zidle a rad bych pripomenul kdyz uz si kdosi vzal do huby slovni zasobu prekladatele( mimochodem dost dobryho), ze lidi v ceskym krateru ani nevedi jak je jejich cestin i co se tyce vyznamu slov imrvere dokurvenej a ani si nedokazou uvedomit, ze to je jejich chyba jak si jazyk svejch predku nechali dokurvit, ale budou chtit furt nekoho kritizovat coz je jediny co by jim jeste slo .... Jen jako malej priklad uvedu slovo pout. Poute vod pradavna byli vlastne hromadny pochody vobyvatelstva na urcity misto treba neco uctit nebo voslavit ....A dnes kdyz se rekne pout tak si hned kazdej pod tim slovem predstavuje kolotoce, houpacky a dalsi naprosto zbytecnej mrdnik kterej ma v dnesni dobe i k jarmarku na mile daleko a takovejch vyznamove dokurvenejch slov z cestiny dnes bezne uzivany v ceskym krateru jsou stovky! Tak ze muzu doporucit kritikum se do prekladatele - by the way dost dobryho co se mluvy cesky tyce vubec neserte!

281279

1.1.2013 12:46

RE: Co je imperializace normálnosti?

Anděla Klidná 217.?.?.?

Reakce na 281279

By the way? Oh yes, pán už prošel vzdělávání v jazyce anglickém... Uvažuju, co tady kdo kurví, kam se kdo sere a kdo furt kritizuje. Není nad vlídné, laskavé lidské slovo do nového roku.
Češi jdou mimo, Angličani při cestě... Každý podle svého, Mr. Satanist, že?

281286

2.1.2013 6:12

RE: Co je imperializace normálnosti?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 281286

V ceskym krateru kurvit kde co uvazujici lid kterej vsechno furt kritizuje uz ani laskavy lidsky slovo eraru do Novyho Roku kterym vas jeste vic vokrade uz ani nenasere.... A ja s mym vzdelanim v jazyce anglickym to beru podle svyho a pockam si Andilku jak dlouho ta cesta do prdele Vas necha Klidnou.

281348

2.1.2013 0:45

RE: Co je imperializace normálnosti?

p. 113.?.?.?

Reakce na 281265

..ono to vsechno ma dve strany , jestlize jsem profesional , tak nepustim nic do sveta co by ze me delalo amatera/ v sazce je moje reputace , povest,dobre jmeno i ta vec kdyz se rozhodnu neco udelat tak poradne/....at jsou v tom prachy nebo ne....stava se casto ze jini oceni dobrou praci a naskytnou se dalsi moznosti...tady prislovi za malo penez malo muziky se zhusta nevyplaci...a spatna povest ve oboru se vas drzi po desetileti...

281331

2.1.2013 8:38

RE: Co je imperializace normálnosti?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 281331

Z tohoto prislovi za malo penez malo muziky vas v ceskym krateru kdyz se privatizovalo vyved uz Kozenej a ze vedel jak z prdu udelat kulicku ukazal vsem v ceskymu krateru i v zahranici .... Ale von byl vopravdovej machr presto ze mel spatnou povest jak se presvedcili i vsichni ti investors kteri v Aspenu dali do sazky svy dobry jmena i svou reputaci - vetsinou zide kteri v pri spouste muziky, zradla a chlastu zatouzili po zasobach privatizovany Azerbajdzansky ropy kterou jim Viktor profesionalne sliboval kdyz budou investovat za hubicku i kdyz vo Kozenym a jeho aktivitach v ceskym krateru meli k disposici informaci vic nez dost. Nakonec muziky za ty jejich penize svereny Kozenymu meli tolik, ze na doznivajici noty vselijakejch paragrafu jeste u soudu v USA tancovali plouzak......... [chechtot]

281357

1.1.2013 14:39

RE: Co je imperializace normálnosti?

Jiří Koubek 140.?.?.?

Reakce na 281243

>Vy čekáte perfektně odvedenou práci. To je v pořádku, ale
>přispěla jste k tomu nějak vy sama? Angličané mají rčení:
>There is no free lunch. Volně by se to dalo přeložit jako
>nečekejte, že se někde najíte dobře a zdarma.

Ale to přece ta věta neznamená. Významem je to spíše - "nikde nedostanete nic zdarma." I když se něco tváří jako zdarma, vždy je v tom zahrnuto něco, čím to zaplatíte. Příklad facebook - tváří se jako zdarma, ale ve skutečnosti za to člověk platí ztrátou soukromí a poskytuje tak své informace reklamním společnostem.

281295

2.1.2013 0:33

RE: Co je imperializace normálnosti?

p. 113.?.?.?

Reakce na 281243

...There is no free lunch neni anglicky napad ale slogan jisteho US Friedmana /ekonom/, ktery tech obedu zadarmo mel daleko vice nez my vsichni dohromady...a jako za Stalina jeho vyroky se opakuji do omrzeni...ale usiloval take o stale zmensujici se vlady , podle marx-leninistickeho vzoru...imperializace normalnosti je .....kdyz normalni je to co corporace a jejich vlady naridi....rozkazou atd...

281329

31.12.2012 11:19

RE: Co je imperializace normálnosti?

silvestr 5.?.?.?

Reakce na 281217

Psychiatric Imperialism: The Medicalisation of Modern Living

by Joanna Moncrieff, M.D.

http://www.academyanalyticarts.org/moncrieff.htm

281222

31.12.2012 15:57

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281222

Děkuji za odkaz. Dokonalé české vysvětlení.

281240

31.12.2012 20:38

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 281240

Darovanému koni na zuby nehleď.. Stačí ??[cool]

281259

31.12.2012 17:45

RE: Co je imperializace normálnosti?

silvestr 5.?.?.?

Reakce na 281222

(Mluvím z vlastní zkušenosti, jiný web).Odpověď čtenářce:
Není povinností majitele webu( či překladatele) překládat doslovně každou větu ze zdrojového článku a už vůbec ne se zabývat pojmem, který zajímá jednoho čtenáře. Zde se musím zastat i překladatele, jeho překlad je pro základní představu výborný. Jestliže zvládáte angličtinu(uvádíte více jazyků), můžete jít detailněji po pojmech a tématu-nebo téma zadat v tom jazyce, který je Vám blízký.
Považuji zde mnoho článků a témat za jakési směrovky, které upozorňují na zvláštní události, kterých si nevšímá nebo neodvažuje všímat mainstream. Tedy díky za to!
Psala jste o tom, že zvládáte více jazyků, tak jsem vám vložil odkaz na článek v jednoduché angličtině na téma,anebo pojem jenž Vás zajímá. Dál musí člověk už jít sám bez nosiče a průvodce.
Není též ostudou použít slovník.[smích]
Pokud nechcete jen vznášet kritické připomínky, rád si vyslechnu Váš názor na článek, pokud Vás detailně oslovil. Snad máte bohaté zkušenosti z této oblasti a je škoda se o ně nepodělit.

Důležité je, že zde nejde o pojmy, leč bohužel o stav a situaci ve které jsme víceméně všichni. Čechum to ale opět nevadí, podřídí se, budou brát prášky na deprese z vlastní zbabělosti a připosranosti. Hlavně když je z čeho platit hypotéka na auto a dům!

281251

31.12.2012 20:58

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281251

Děkuji za názor. Pochybuji, že pojem imperializace normálnosti najdu ve slovníku. Je to tak nezvyklé spojení, že bez domyšlení souvislostí při čtení článku by to těžko někdo přesně vysvětlil. Díky znalostí cizích jazyků chápu pojem impérium a norma i odvozené výrazy, ale to spojení prostě ne.

Z oblasti lidské psychiky mám poměrně bohaté zkušenosti díky mnohaletému blízkému kontaktu se zákazníky všech možných věkových, profesních i společenských skupin. Zažívám i sleduji jejich potíže v různých životních rolích i situacích a domnívám se, že největším problémem současných lidí je pohodlnost hraničící s leností.

Pohodlnost prosadit se vůči konkurenci na stejné úrovni, pohodlnost vzepřít se zneužívání postavení ze strany nadřízeného, ze strany vlády, policie, ze strany kohokoliv mocnějšího. Pohodlnost udržet svou nadřízenou roli tam, kde člověk nadřízený má být - vůči vlastním dětem, vůči narušitelům svých práv, vůči podřízeným.

Prát se sám za sebe - to občas bolí, stojí to námahu a práci. Píše se zde o dětech, na jejichž výchovné problémy by stačila pevná ruka místo léků. Ale ta ruka často dorazí k lékaři a sama se nastavuje - doktore, napište prášky, ono je to nejpohodlnější.

Doktore, napište prášky na cokoliv, chci zázračnou pilulku na vše v životě. Nechci brečet, to je nepříjemné, nechci vychovávat, to je pracné, chci se snadno radovat a odmítám věci nepříjemné. A odmítám se vzdát škodících příjemností.

Chceme kouřit, dobře papat, moc se nehýbat, děti nám ve škole nebijte, nekřičte na ně, dejte nám dávky na vše.

/Zkuste lidem říct, že jsou líní a mají nevychované fracky. A že jim nenapíšete antibiotika a antidepresiva, jen ať si raději dají čaj s citronem a tu chřipku vyleží./

A taky si k nám dovolte, co chcete, protože nám stačí plný břich, zapnutá televize a internet.

Lidi léky sami chtějí. Na vše v životě chtějí diagnózu a pilulku, ono je to totiž tak pohodlné.... Jako hodit mince do automatu a horké kafe je tu.

281262

1.1.2013 1:27

RE: Co je imperializace normálnosti?

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281262

Ač neznám slovo imperializace, přeložím Vám sousloví „imperializace normálnosti“ do „příkaz normality“ nebo „diktát normality“ nebo „rozkaz …“.

---

Vzepřít se nestojí jenom námahu a práci.

Ono vzepření je zajímavé tím, že ukáže, že jde o daleko více. Často i to stát se totálním persona non grata v okolí.

Několikrát jsme zachránil ženy, když byly přepadeny. Hodně jsem přitom riskoval. Teprve pak jsem spoustu věcí pochopil. Hrozila mi fyzická újma od útočníka, hrozila mi žaloba od útočníka, roční zkoumání policie a soudů zda jsem nepřekročil nutnou obranu, placení nákladů na advokáta, msta útočníka, a navíc odsouzení od všech žen.

Ač útočníka jsem zastrašil pouze bojovným postojem a připraveností, tedy ani jsme se nedotkli, první překvapení pro mě bylo, když jsem zjistil, že všechny ženy, kterým jsem řekl větu: „zachránil jsme přepadenou ženu od útočníka“ bylo odsouzení všemi ženami (do jedné!) v mém okolí, že jsem byl agresivní na útočníka. Nevěděly vůbec co se stalo, byla to první automatická reakce žen, jak se v angličtině říká „go to response“. Jediná žena, která mi poděkovala byla přepadená.

Bylo to pro mě velké překvapení. Moje následná řeč k ženám, že teď už naprosto chápu, proč jsou znásilněné ženy 100 metrů od zastávky, kde stojí 14 lidí a všichni to ignorují.

(Teď mluvím obecně, ne o svém příběhu.)Zachráníte ženu, a riskujete zdraví a život, riskujete vyšetřování, riskujete obžalobu za překročení nutné obrany a mnoho dalšího. A najednou zjistíte, že vás odsuzují i ženy, které jste jako muž chránil.

Teprve pak vám dojde síla PSYCHOpropagandy, kdy několikrát denně jsou muži ukazováni jako násilníci a agresoři. Kdy je ukazováno, jak muži zabíjí své děti. Kdy se podařilo tak dokonale asociovat a vytvořit rovnítko mezi muž = agresivní násilné hovado, že to ženy mají dokonale v krvi.

Pomůžete ženě a najednou jste agresor pro celou společnost od policie, soudů, ale i žen! To nečekáte.

Také dnes už si žádná žena neodváží přede mnou stěžovat na nepomožení ženám, na to, jak jsou lidi sobečtí, že nechají násilníky klidně doznásilňovat ženu na veřejnosti.

Ženy si to vysloužily samy. Chtějí to tak. Nebyl jsem zřejmě sám, ale podobný zážitek je zřejmě masový. Takže muži, kteří měli odvahu, už na ženy trochu kašlou, když to tak chtějí. DObře jim tak.

---

Podobné to bude i s jinými situacemi. Máte odvahu, uděláte první krok. A následně se na vás sypou další důsledky, které jste nečekali. Dostáváte další rány a odsuzování z míst, kde jste to nečekali.

Miloslav Ponkrác

281268

1.1.2013 12:58

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281268

Jste asi prima chlap s ještě normálním cítěním světa. To, že vás odsoudí ženy kolem, vnímám trochu jako odsuzování sexuality ze strany puritánů ve smyslu sám bych to moc chtěl, z nějakých důvodů nemůžu, tak to raději budu plamenně odsuzovat.

Já bych měla ráda vedle sebe chlapa, který se zastane ženské v nouzi. Je fakt, že spousta žen cíleně a vědomě eroticky provokuje líčením, oblečením, chováním, okolí se vystavují jak samice v říji lákající k páření a pak uraženě křičí, že se někdo opravdu pářit chce...

281287

1.1.2013 11:29

RE: Co je imperializace normálnosti?

silvestr 5.?.?.?

Reakce na 281262

Děkuji za názor. Pochybuji, že pojem imperializace normálnosti najdu ve slovníku. Je to tak nezvyklé spojení, že bez domyšlení souvislostí při čtení článku by to těžko někdo přesně vysvětlil.

Níže v komentáři si stěžujete na pohodlnost ve společnosti a sama jste se nachytala na švestkách, když jste se svými znalostmi jazyků nešla rovnou po zdroji v angličtině. Neměl jsem na mysli slovník cizích pojmů a slov, ale anglický. Nejen pro mě, ale spoustu jiných lidí co se zajímají o něco konkrétního, detailního je to běžné, nejsou "líní" a nečekají na služby svého okolí. Rozhodně netvrdím, že jste v životě pohodlná, ale prostě jde o vývoj myšlení. Vašeho a každého z nás. Stejně tak se neustále vyvíjí jazyk, protože je živý nástroj.
Níže si stěžujete na pohodlnost ve společnosti, což je do jisté míry pravdivé pokud se lidé neocitnou v krizových a kritických situacích. Těch je v současné době tolik, že jejich destruktivnímu vlivu je téměř nemožné se bránit, pokud není člověk dostatečně dobře izolovaný pod slupkou zajištěnosti a finanční pěny a nebo pod polyetylenovou izolací egoismu, pod níž nelze se dotknout živých částí osobnosti.
Poradím Vám jednu věc, která se vůbec netýká pojmu z cizího jazyka. Je to pojem srozumitelný pro každého, je o tvrdosti či lépe o přísnosti k okolí. Odeberte tento přílišný tlak na ty, kterých se to týká a velmi se uleví jim i Vám. Co je empatie víte už velmi dobře a používáte ji stále. Je zde však dále pole neorané.Pokud to neberete jako hloupou kritiku, což rozhodně není cílem. Mnoho zdaru.

281281

31.12.2012 11:57

RE: Co je imperializace normálnosti?

silvestr 5.?.?.?

Reakce na 281217

Doplnění a upřesnění, protože je věta velmi důležitá pro celou nosnou myšlenku článku.Zdroj pod článkem:
cit.
This wholesale medical imperialization of normality could potentially create tens of millions of innocent bystanders who would be mislabeled as having a mental disorder.
---------------

Tento velkoobchod lékařské imperializace normálnosti může potenciálně vytvořit desítky milionů nevinných nezúčastněných, kteří mohou být chybně označeni jako mentálně nemocní.

srovnej překlad zvědavec:
Hromadná lékařská imperializace normálnosti by mohla potenciálně vytvořit desítky milionů nevinných nezúčastněných, kteří mohou být podvodně označeni za duševně nemocné.

281224

31.12.2012 13:13

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 281217

Normální imperialismus spočívá v tom, že menšina už neví roupama, jak si užívat a většina může klidně chcípnout v práci A to se má mít za normální a žádoucí po celém světě. Na propagaci se používají hesla typu, zítra se budeme mít všichni stejně nebo alespoň lépe; nyní si musíme opravdu hódně utáhnout opasky; se sssr -usa-na věčné časy nebo tak nějak; dobré je poukázat jak jinde je strašně zle a doma nejlíp[smích]

Když už z toho všichni magořej, tak je propláchnout informacema, že se všichni musíme léčit a ti co řeknou, že je to blbost, tak budou dokazovat, že vše je naprosto v pořádku.

A tak to všechno krásně funguje ku prospěchu nemnohých a pitomci dole se dokonale doplňují a nenechají v jediné možné imbecilnosti jedinou možnou skulinku volnou.

Na to není žádná konkrétní jedna škola. Imperializace normálnosti je zřejmě vytlačení debilitou vše, co by jinak normální mohlo být. No a ve velkém, tj. úplně všude nikoliv jen v Kocourkově, v Psí Lhotě, Brlohu, Držkové, Smrdánkách, Svinařích, , Solopyskách ...

281226

31.12.2012 14:42

RE: Co je imperializace normálnosti?

RomanTička 178.?.?.?

Reakce na 281217

Tak to se teda svým vzděláním moc nechlubte..

281232

31.12.2012 16:06

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281232

Já jsem se nechlubila, jestli to tak ovšem vnímáte vy, to je váš problém. Prostě jsem se s tímto pojmem nesetkala a vadí mi pohodlnost překladatele.

Tento termín není obecně vžitý, takže bych čekala, že bude uveden v cizojazyčném originále a pak jasně a srozumitelně přeložen česky.

Překladatel, který nutí čtenáře, aby si význam neznámých slov domýšleli, je líný nebo špatný překladatel. Článek není na těchto stránkách určen odborné psychiatrické veřejnosti, ale běžnému čtenáři.

Podobně si řada lidí stěžuje na informace od lékařů - ti taky rádi mluví v latinských pojmech a ani dlouholetá praxe je nedonutí s pacienty mluvit tak, aby pochopili význam sdělení.

281241

1.1.2013 1:20

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 281241

Mě můj první šéf na mou neznalost odpověděl:

Máš maturitu? Tak se starej!

Škola života. [mrknutí jedním okem]

Kdybych pořád někde čekal až mi někdo něco vysvětlí, tak se nic nedozvím.

281267

1.1.2013 7:09

RE: Co je imperializace normálnosti?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 281241

...ženská, nepleťte si, čí je to problém. Téma jste otevřela sama, byl to především váš problém. Ostatním čtenářům jejich řady asociací nabídly přibližný či přesný význam toho spojení.

Vaše jazykové puritánství neodsuzuji, nabídla jste mi okénko do své povahy. Vždy musí existovat ti, kdo se nespokojí se stavem, který konzumují. Moudřejší žena, zdánlivě se stejným problémem - by asi poukázala na podivnou vazbu slov také, ale asi by současně nabídla lepší formulaci, nemyslíte?

281277

31.12.2012 17:59

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 281232

"bakalář" je parodie na VŠ vzdělání

281253

31.12.2012 20:30

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281253

Sám už jste parodoval, že to tak jistě tvrdíte?

281258

1.1.2013 7:45

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 281258

Co je myšleno jako "imperializace normálnosti" pochopí v daném překladu z kontextu každý, akorát ne bakalářka sociální pedagogiky.
A v časech mých studií bylo VŠ vzdělání skutečně výběrová záležitost - a na těch nižších stupních (jako byly "peďáky"[mrknutí jedním okem] se žádné směšné tituly jako bakalář neudělovaly.

281278

1.1.2013 13:22

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281278

Vidím, že vaše vzdělání je z jiného oboru než vzdělávání.

Zřejmě nevíte nic o době, kdy magisterský program v novém oboru ještě nebyl vytvořen, ale už jely první ročníky bakalářů, nevíte nic o pracovních pozicích, kde stačí kratší forma VŠ vzdělání, zřejmě neznáte, jak jsou vytvořeny osnovy učiva v jednotlivých ročnících - bakaláři pro praxi, následné magisterské studium spíš pro vědecké účely.

V době vašich studií zřejmě můj obor vůbec neexistoval, protože prostě nebyl potřebný.

Vzdělání na pajdáku považujete za nižší stupeň vysokého školství... Hm, přála bych vám zvládat třicet rozdováděných raubířů.

Ty děti dobře vědí, že na ně nesmíte zakřičet nebo je uhodit.

Jsou zvyklé přijímat z okolního světa poměrně výrazné podněty - zvuky, obrazy, televizi, počítač, vše se hýbe, mluví, hraje, zaměstnává mozek, který tak nemá čas a klid na vlastní myšlenky, nedejbože soustředění.

Učitel většinou jen mluví, v tom je jeho nejobsažnější působení. Nezaujme tak jako všechny ty hlučící a mrkající bedny kolem. A děti se špatně učí, protože je to nezajímá a mozek jim nepracuje tak, jak by měl.

Zkuste tyto děti něco naučit. Vysvětlit jim věci pro vás samozřejmé - vysvětlit tak, aby je pochopily a staly se pro ně taky samozřejmými. Zkuste se týden učit s desetiletým dítětem - poctivě všechny předměty.

A pak mluvte o směšných titulech z nižšího stupně VŠ vzdělání.

Já kantorka nejsem, ale občas nějakému dítěti pomáhám pochopit to, co ve škole nestihlo. Žádná sranda to není.

281288

1.1.2013 20:49

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 281288

Debilizace (amerikanizace) školství a demoralizace školní mládeže jde ruku v ruce se záplavou inflačních pseudo-VŠ pseudovzdělanců, pochází to vše z jednoho soudku.

281311

7.1.2013 1:44

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 281288

Bakaláři pro praxi?

Kde prosím? Jedou semestr od semestru, zápočet od zápočtu. Ve čtvrtém semestru již dávno neví co se učili ve druhém, neumí si spojit dvě a dvě dohromady, ale hlavně že mají Bc.

Možná tak technické obory, tam ještě jakž takž, ale všechny ty humanitně-socio-administrativně-filozofické obory jsou mimo realitu. V praxi k ničemu, neboť nic neumí, pouze mají papír potvrzující, že studovali o 3 roky déle. Ale co se doopravdy naučili? Nic.

281747

31.12.2012 15:06

RE: Co je imperializace normálnosti?

Emil Robot-tovaryš 90.?.?.?

Reakce na 281217

Nejspíš tím míní"přisvojovat si právo rozhodovat o tom,kdo je, anebo není normální."

281234

31.12.2012 15:28

RE: Co je imperializace normálnosti?

Magnus Maximus 90.?.?.?

Reakce na 281217

Imperializace asi od slova imperialismus, kde tento termín znamená úsilí o ovládnutí cizích území nebo národů politicky, hospodářky a kulturně. Dále v Leninově pojetí je poslední monopolistické stádium kapitalismu. V tomto smyslu to má asi znamenat jakési vnucení tzv. normálnosti jednak výše zmíněné populaci, ale také prosazování tohoto i v jiných zemích.

281238

1.1.2013 13:44

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281238

Sáhla jsem po latinském slovníku. Imperium je rozkaz nebo moc rozkazovat.

281289

1.1.2013 14:38

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 281217

Váš příspěvek jasně dokazuje, že jste bakalářka pavědy číslo 2, t.j. pedagogiky. V té by stačilo vyjít z Komenského a selského rozumu a dětí posílaných ze škol na psychyatrii by byla možná setina. Ale co by dělala armáda pedagogických nadodborníků?
Možná by kladla podobné primitivní otázky, jako je ta vaše! [oči v sloup]

281294

1.1.2013 19:00

RE: Co je imperializace normálnosti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281294

Nemáte vy náhodou problém s autoritami? V jednom příspěvku píšete o pedagogickém vzdělání jako o nižší formě vysokoškolského studia, v dalším příspěvku už mluvíte o armádě pedagogických nadodborníků. Hm, z nižší formy se stanou nad-odborníci. Ti kantoři jsou ve vašich očích zřejmě mimořádně schopní z hlediska profesního vývoje...

Jsem ráda, že je vám jasné, že jsem bakalářka pedagogiky a že vám to můj příspěvek jasně dokazuje. Jsem ráda, že jste nenapsal, že můj příspěvek jasně dokazuje, že je pedagogika pavěda.

281302

31.12.2012 11:01

Mozna , ze je naznak zmen v zdravotnictvi!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Ja si pamatuji Huxleyho knihu Brave New World , tak se asi troch pohybujeme timto smerem. Faktem je , ze Americke medicina a svetova stoji pred velkou zmenou ( ktera se stala v elektronice , ucetnictvi ..atd) ktera byla diky pocitacum a tento pokrok prichazi do zdravotnictvi..projekt Watson.

V projektu Watson se ma velka cast zateze s lecenim a diagnozou prenest na pocitace a programy s urcenim diagnozy a sledovanim vyvoje, statistik a teprve kdyby Watson nefungoval!! ci nemohl najit reseni , pak by mel prijit na radu doktor. Nejvetsim problemy jsou brani krve, krevni testy, vyvoj testovaci protokolu a zarizeni. Pocitace by meli ve vetsine pripadu byt efektivnejsi , nezli doktori (rodina praxe), diky kvalitnim testum krve, schopnosti vyuzit poznatku z genetiky (DNA), shopnosti procist cely zivotni zaznam nemoci do detailu a vyuzit statistickych metod. Nejen toto , ale dalsi vyhoda by byla, ze veskere zaznamy je mozne pouzit statisticky na dalsi zlepseni diagnickych metod individualne pro kazdeho pacienta. Znacne zlepseni je v tom , ze bezny doktor nema cas procist pri kazde navsteve pacienta (200 stran) jeho zaznam a pak dela diagnosu na zaklade mensiho mnozstvi informaci, a tim moznost ne presne diagnosy je vetsi ve vetsine pripadu Watsona. ( to je jejich argument pro Watsona ve vetsine pripadu ja tomu verim) ja nejsme Dr., ja jen pisi co jsem cetl.

281219

31.12.2012 11:40

Nejen emoce

Lin 85.?.?.?

Představte si, že je dneska poruchou třeba i to, když někdo nemá hudební sluch (dysmúzie), výtvarný cit (dyspinxie) nebo je nešikovný (dyspraxie). A tyto poruchy prý mají vliv na sociální chování jedince... V podstatě jsme každý sám o sobě "případ" . A není to jen a Americe, už i nám přinesla "demokracie" tuhle zrůdnost diagnostiky všeho možného.
Souhlasím s autorem, že mnoho "nenormálního" chování plyne z výživy. Třeba taková hyperaktivita, kterou dnes u nás "trpí" velké množství dětí a jsou "léčeny". Mj. - ale přeci v hojné míře - je způsobovaná chemickými přísadami v jídle pro děti přímo určeném. Ví se to, ale asi je lepší "léčit" než tam ty srágory necpat.
Všimla jsem si, že trendem je dělat "případ" třeba z obyčejné nešikovnosti, ale skutečné psycho případy se tolerují nebo se omlouvají vším možným i nemožným.

281223

1.1.2013 2:17

RE: Nejen emoce

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281223

Vše co tu popisujete jsou vývojové poruchy učení.

Pokud chcete, aby třeba člověk s problémy ve čtení (dyslexie) dostával pětky v češtině, ačkoli to není jeho vinou, nebo člověk s problémy s tvořením vět (afázie), prosím.

Tyto vývojové problémy učení mají jednu věc – ve slabších případech se dají překonat a někdy zcela eliminovat, pokud se včas rozpoznají a pokud v následku se dítěti věnuje zvýšená péče.

Pro Vaši informaci, vývojové poruchy učení, tedy dysmuzie, …, dyspraxie, vše co jste popsal a co jsem přidal – je velké požehnání, že se tomu společnost věnuje.

Někdy jsou tyto poruchy způsobeny přímo poškozením mozku. Například při poškození Wernickeova centra prostě nerozumíte řeči. Nebo při slabší poruše třeba od sebe nerozeznáte tóny (to je ta vaše slavná dysmuzie).

Naopak, je velmi dobře, že se vývojové poruchy učení odhalují. Včas se tak přijde na případnou poruchu v těle nebo ve schopnostech. A dítě může leccos překonat svou flexibilitou. Pokud se na to přijde, tak je konečná a je to do konce života.

Miloslav Ponkrác

281271

1.1.2013 14:34

RE: Nejen emoce

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 281271

souhlasím, mnohé tyhle poruchy mají fyziologický charakter, jak jsemse dočetl, je ale základní problém odlišit reálnou diagnózu od napasované. Metody zjištení jsou nekdy jen subjektivní, postačí názor doktora. Dnes si nekdo nedá práci se psaním ve škole, a počká si na diagnózu dysgrafie. Ale blíže se v tom nevyznám.
Co je horší, tak nekdo udelá kriminální čin, a nejde sedet, napasujou mu subjektivní diagnózu, jako jeden z pokusu o zmírnení následku, pokud prijde vhod.

281293

1.1.2013 20:57

RE: Nejen emoce

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281293

Buďme v reále.

Zůstaňme u fyzických (teyd nepsychiologických) nemocí, kde se dá diagnóza stanovit snad objektivněji.

Podívejte se do své široké rodiny příbuzných. Jak dlouho v některých případech trvalo, než byla stanovena správná diagnóza.

U mě třeba správná diagnóza mononukleóza (infekční zánět jater) byla po několika desítkách lékařů stanovena pouhých 6 let poté, co jsem se svěřil do péče lékařského systému. Nikdo se nenechal hrdinně zmást ani vysokými hodnotami bilirubinu indikující problém s játry, ani žlutýma očima ani to, že jsem se barvou mírně začal přibližovat asijskému průměru.

A přitom je to velmi objektivně stanovitelná diagnóza.

Když jsem byl ve Vojenské nemocnici v Olomouci, ke jsem po mnoha peripetiích a po mnoha letech přistál, tak jsem zjistil, že mě považující za mladíka, který chce modrou knížku (takových tam bylo plno) a nemocnice měla program: Mladíka tam nechá 3 měsíce, nemocnice si vydělá, udělá spoustu vyšetření a pak napíší modrou na banální vycucaný problém. Donutit je k nějakému kouknutí se do výsledků vyšetření se nedalo.

Minulý rok mě praktická lékařka na silné krvácení z nosu a dutin poslala na psychologické vyšetření. Když jsem sám o své vůli navštívil ORL, vynadal mi doktor a dal mi kázání, že jsem to neměl nechat zajít tak daleko.

To není to diagnostikování vývojových poruch metodami, to je v lidech. A nejenom v psychologii, ale i ve fyzické vědecké medicíně.

Miloslav Ponkrác

281312

2.1.2013 1:17

mononukleóza

Yoker 109.?.?.?

Reakce na 281312

To, že vás nechali chodit 6 let s mononukleózou je drobnost. Oni vám klidně naočkují rakovinu. A nechají vás zhebnout. Je to běžná praxe.

Co se týče těch několika desítek lékařů, kteří vás zkoumali a na nic "nepřišli", tak ti samozřejmě VĚDĚLI, že ji máte. Jistě to už chápete - já to říkám jen tak pro jistotu.

281332

2.1.2013 8:11

RE: mononukleóza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 281332

Vetšina neuvěří,protože se jim nehodí že je prosociopatováno.Je a ještě se tomu po výchově tlemí. [vyplazený jazyk] ... [bliji]

281354

2.1.2013 12:32

RE: Nejen emoce

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 281312

To jsem se zase udivil, kam to až muže dojít. Ani já nemám moc dobré zkušenosti, co se týče diagnostiky. Kdybych podobne postupoval v technice, nevydelám ani na slanou vodu.
Je fakt, že človek je hodne složitý tvor, ale neumet diagnostikovat treba dceri týden salmonelu, nebo me poslat s akutním zánetem domu, prijde jako šarlatánství.
Pak nechápu "zkoušení léku", který asi tak zabere. Pak "zkoušení" ruzných technických chemikálií, a prostredku, nebo potravinových "prísad", které se projeví až po 50 letech jako DDT...
Existuje prý nejaká novejší kniha "doba jedová".

281375

31.12.2012 13:40

Další střípek do mozaiky "velkého plánu"

RomanTička 178.?.?.?

Kdo projevuje emoce, ten přemýšlí a to je dneska špatně. Cílem globálních banksterských elit je vypěstovat si stádo tupých nemyslících otroků bez vlastního názoru na cokoliv a toto pranýřování emocí je jen dalším střípkem do mozaiky toho, jak toho dosáhnout. A bohužel se jim to daří moc dobře. Jen ne dost rychle.

Nedávno se v médiích nějaké zkurvené lidské hovado (omlouvám se za ta slova, ale pro podobné škůdce slušnější nemám) z nějakého ministerstva (už nevím kdo a nechce se mi to gůglovat) rozplývalo nadšením z technologií, které dokáží z výrazu tváře určit potenciálně nebezpečného člověka či přímo teroristu a že by to mělo být co nejdříve montováno místo běžných šmírovacích kamer na veřejná místa, to docela dobře koresponduje s tématem článku.

Jo lidi, lépe už bylo. Čekají nás v budoucnu moc pěkné věci. Budeme chodit do lapáku nebo budeme zavíráni do blázinců za to, že nejsme dost happy.[velký smích]
Stalin, Hitler, Mao, Pol Pot a podobní borci v hrobech přímo rotují a jsou nasraní, že tohle za nich nebylo možné.. [chechtot]

281227

31.12.2012 14:32

RE: Další střípek do mozaiky

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 281227

Naprostý souhlas - chtěli jsme McDonnaldisaci?! Máme ji!!!

Chtěli jsme, aby naše děti byly bez rozhledu, tupí a agresivní jako průměrný Emeričan?!
Toužili jsme po praporech s hvězdy a pruhami?!

99% nadnárodních firem je jako McDonnald - každý pohyb ruky a mrknutí oka tam má svoji "procedůůůůru".

Myslet je ne/emerické! Myslet je ne/pravicující! Ano Fox TV! Ano McDonnaldisaci společnosti! Ano pravicující medikaci!

Jeden pravicující příklad:

Říkám ANO McDonaldizaci společnosti!
Nenuťte mne přemýšlet
Nepřemýšlet není vždy špatné

Copyright © Michal Altair Valášek, 1998-2010
http://www.weblog.rider.cz/articles/210-rikam-ano-...
Kdo je pan Michal Alstair Valášek?!
Jsem deviant, a jsem na to hrdý; provozuji BDSM.CZ, český server o sadomasochismu.
Jsem furry, aje to praktické; kdy něco zkazím, mohu se vymlouvat na to, že jsem jenom hloupej kůň...
http://www.rider.cz/cs/about-me/default.aspx

281229

31.12.2012 16:07

Virapen

te 85.?.?.?

Teď jsem četl toho Virapena.
O podvodech v oblasti psychiatrických léků nečtu poprvé, ale i tak to se mnou zamávalo.
Nedivím se, že to tak rychle zase utichlo.

281242

31.12.2012 17:52

A čo ak je to všetko naopak?

lubo123 62.?.?.?

A čo ak niektorá psychiatrická porucha je normálny stav, na ktorej v minulosti záviselo alebo ešte len bude závisieť prežitie ľudstva, a mi túto dôležitú vlastnosť potláčame?

Čo ak ideme liekmi proti Darwinovi? Normálny dinosaury, ktorých bola drvivá väčšina, vyhynuli, a čudní, odlišní cicavci prežili.

281252

31.12.2012 18:17

Film Equilibrium

Equilibrium 213.?.?.?

http://www.csfd.cz/film/10638-equilibrium/

Chladný svět budoucnosti, kde svoboda a cit jsou mimo zákon.
21. století, svět po třetí světové válce. John Preston je zvláštní agent vycvičený k trestání lidí, kteří nedodržují společností stanovená pravidla. Striktní režim světa budoucnosti likviduje každého, kdo projeví cit či ukrývá knihy, umělecká díla či hudební nosiče. Ty jsou totiž zakázány, protože umějí vyvolávat emoce a ohrožují tak umělou stabilitu totalitního státu založeného na strachu a represi. Co se stane, když agent s povolením zabíjet všechny, kteří se nějakým způsobem pokoušejí vymknou…

281254

31.12.2012 19:45

vysvetleni...

sranda 24.?.?.?

http://www.wakingtimes.com/2012/10/24/psychiatry-practice-of-medicine-or-practice-of-marketing/

281255

31.12.2012 19:59

Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

BBm 89.?.?.?

Pokud nám dnes vládnou psychopati neboli deprivanti, případně úchylové, jak dokazuje například doktor Koukolík, je naprosto logické, že každý ještě normální bude perzekuován ostatní většinou jako nenormální, a bude se po něm striktně požadovat, aby se zařadil do nenormální společnosti, a nebo to aspoň před ostatními věrohodně a dlouhodobě simuloval. Podstatná je i teorie, která se dnes zřejmně i prakticky prokazuje vpraxi, že psychické choroby jsou nakažlivé minimálně zcela analogicky, jako infekční choroby. A tak se dostáváme do tragikomické společnosti chovanců psychiatrické kliniky, kde se zločinci, úchyláci a blázni chopili moci, a její ředitel je největší psychopat ze všech, a liší se od svých chovanců jedině tím, že má klíče od brány ústavu v kapse. Naše děti se dostávají ve veřejných školách stále více do společnosti s dětmi cikánů, jsou absurdně vychovávány společně. Co může vzniknout z takové školní třídy, kde inteligentní děti jsou odmalička zcela přehlušovány a perzekuovány mladými cikánskými psychopaty? Je jasné, že česká republika nepotřebuje inteligentní studenty, ale jen blbce do montoven, a otroky k pokladnám v Kauflandu, a proto své obyvatele již odmalička na tyto funkce svědomitě připravuje. Jak tedy řešit tento problém? Měl bych návrh, jak ušetřit za výstavbu jinak nutných nových měst věznic /koncentračních táborů/ a psychiatrií: Propustme všechny zločince z dosavadních věznic na svobodu, a pozavírejme do nich všechny zbylé ještě zatím normální nepsychopaty. Jednak tím s vysokými úsporami dosáhneme žádoucí separace psychopatů od nepsychopatů, a eliminaci případného nežádoucího kladného vlivu těch normálních na ty psychopaty,a jednak můžeme navenek demonstrovat svobodu a demokracii tím, že kteréhokoli zavřeného normálního člověka, který se polepší a začne se věrohodně chovat jako psychopat, a třeba poprvé ve věznici něco ukradne, a nebo začne šikanovat ostatní normální okolo sebe, propustíme opět na svobodu.....

281256

31.12.2012 20:40

RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281256

Na cikánech vidí všichni jen to špatné. Já jem zažila i věci, které bychom měli převzít. Velká úcta k osmdesátileté babičce. Matka /její dcera/ pevně vládne domácnosti, dospělým synům i jejich ženám, pokud žijí v jednom domě. Společné slavení i intenzivní prožívání rodinných oslav a rituálů. Velká úcta a respekt k otci jako živiteli rodiny. Pečlivá čistota a pořádek v celém domě. Kázeň dětí - rodič zavelí a dítě poslechne....

Jasně, jsou i negativa, ale rodinná soudržnost a fungování zdravé cikánské rodiny je pro "bílého" Čecha jako návrat do starých dobrých časů, kdy se ještě žilo tak nějak normálně. Kdy bylo normální mít děti a ne jen honit konzum, cestování a kariéru.

281260

1.1.2013 2:06

RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281260

Zatímco Rómové si udělali konzum z dětí.

Manželka Róma je pod tvrdou nadvládou tchyně. Dostane se z toho jedině tak, že porodí několik dětí, pak je více svou paní.

Zkuste hromadně zavést, že všechny manželky budou podléhat svým tchýním až do prvních čtyřech dětí, tak jak to chválíte. Uvidíte, jak moc dobré to je.

Dnes jsou děti pro ně kapitál kvůli dávkám.

Rodinná soudržnost, kde spoustu jejich dětí jsou v dětských domovech, protože Rómové o ně nemají zájem, mi nepřipadá jako ideální vzor. A nic co bych nazval, cituji „rodinnou soudržností“.

Rómové si jistě nenechají kazit své děti podrýváním autority rodiny a nucením dětí, aby na své rodiče bonzovali na linku důvěru, učili je, že rodič ani učitel nemá žádnou autoritu a pokud snad by se pokusil jim naplácat vařečkou, neřeší to plácnutí vařečkou roky soud (http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=765826).

Nicméně co jsem četl, soudržnost Rómu se už rozpadá.

Rómové jsou zneužiti, stejně jako celé multi-kulti, pro to, aby vyvolávali beznaděj a problémy mezi původními obyvateli. Je třeba zasíl rozkol, problémy – podle hesla rozděj a panuj.

Nicméně jim se to vymstí. Za několik desítek let to dostanou i důsledky – ač pozitivní dikriminace není jejich konstrukce a tvůrce je z bílých řad. Ostatně proč by se bránily, když je tvůrce rozkolu zkorumpoval velkými penězi a udělal z nich nadlidi se stotisíckrát většími právy, včetně soudních sporů. Tahle korupce časem rozežere a už rozežírá i to dobré, co popisujete – protože už to napůl není.

Jste žena, je jenom na Vás, jakou si uděláte rodinu a kolik dětí porodíte. Můžete uctívat muže a dávat mu najevo respekt. Můžete si udělat pečlivou čistotu a pořádek. Můžete uspořádávát oslavy. Co Vám brání?

281270

1.1.2013 12:37

RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

kubrt2 89.?.?.?

Reakce na 281260

A ono je na nich vidět něco dobré, pokud pomineme drobnou statistickou odchylku řádu několika promile ?

281285

1.1.2013 13:50

RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281285

To dobré, co popisuju, vidět není - oni doma nemají kameru napojenou na internet.... Chodívám do několika cikánských rodin řadu let.

281290

1.1.2013 19:46

RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 281260

Měli bychom od nich především převzít schopnost domáhat se vlastních práv. [smích] Schopnost studia vlastních práv a nenechat si diktovat a líbit šikanu prakticky od nikoho, ani z vlastní rodiny. Vedou velmi družný život na jednoduchých principech. Jsou řízeni z větší části emocionálně, tzv. selským rozumem, jednají spontánně a víceméně přímočaře (což neznamená vždy čestně[smích], víceméně spekulativním rozumem, stejným jako u bílých jen s menšími ambicemi. Veškeré jejich ambice stojí na konzumu úplně stejně jako u bílých, ale jen ještě více nezodpovědným. Sebezapření pro podporu celku je často výměnným obchodem. Ví, že konkrétně děti se musí mít ve fungující rodině a může se k tomu hodit babička ve stejném bytě, která má důchodek vypočítaný z celostátního průměru a má na sebe napsané dvě, tři auta a tím dál sociálně pomáhá svým bližním.
Celé by se to dalo lehce zvládnout a upravit tím, že by dávku dostávali na libovolný počet dětí, pořád stejnou, např. jako na 6 dětí. Během pár desítek let by se sami převychovali, více zkulturnili a také ambice by jim narostly. Narostla by jim konečně pevná křídla v možnostech, která mají. Někteří by se samozřejmě uchlastali, nebo zpočátku by určitě část velmi ztloustla, ale tak to je někdy i s býlími.

Pár hezkých rodinek znám taky a až se jednou početně poměr otočí, bude tato republika velmi příjemným místem k žití. Nebo se možná pletu. Ale o tom se tak jako tak rozhoduje u jiného stolu.

281304

1.1.2013 21:10

RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281304

Rómové první pochopili pravidla.

Pochopili, že dnes se bojuje jednak silou a jednak ideologicky.

Nazvěte někoho rasistou, antisemitou, neonacistou. Někde stačí už jenom levičákem či socanem – a jsou společensky znemožněni.

Chytří studenti a jeden učitel to také pochopil, že neejednodušší způsob jak vyhnat nadřazenou pracovnici je předstírat boj proti komunistech ve školství. Osvojil si rómský způsob boje a hle, je velmi účinný, i média tomu dávají prostor, ačkoli se jedná o pouhou tisícovku lidí.

Přehnaný trest pro Romana Smetanu, který kreslil tykadla, byl také zdůvodněn stejně. A mnoho lidí by ho zavřelo až zčerná, protože mu dali správnou nálepku: „výtržník ničící majetek druhých a nevážící si soukromého vlastnictví“.

Mačetáři rómského původu, kteří posekali bojují stejně hrdinně. Dokonce Klára Samková hrdinně podala žalobu na matku posekaného syna, že je rasistka a vyjadřuje nenávist k Rómům, když vykřikla v zoufalství, jaké matka může zažít, jednu ne zcela politicky korektní větu.

Vladimíra Stworu také onálepkovali a tahali po soudech.

Nikoho dnes nezajímá kdo jste, co jste udělali, neudělali, jenom jaké máte nálepky. Přilepte na někoho nálepku a přemohli jste ho. Bohužel to platí jen v „demokratických“ zemích, kde humanismus opravňuje i bombardování.

Jen je otázkou, jak dlouho společnost bez morálky, spravedlnosti a ideálů vydrží. Jak začne vládnout zákon džungle, nálekovač by mohl dostat po ústech rychleji, než by čekal. A pak je dobré se srotit a být silnější – 15 na jednoho je ideál.

Některá etnika to mají posychrované ze všech stran.

Miloslav Ponkrác

281313

31.12.2012 21:09

To bude maso.

hc 90.?.?.?

Jestli se to vymkne z ruky, tak podle mně přesně opačně než se i v této diskusi soudí. Dvakrát v životě jsem byl v situaci, kdy jsem si myslel, že už je se mnou ámen. Zajímavé na tom bylo, že se mi v těch případech úplně "vypnuly" emoce. Skutečně jsem necítil ani náznak strachu, zloby, lítosti, ničeho. Jednal jsem jako robot a mohu říci, že kdyby zdrojem mého ohrožení tehdy byli lidé, měli by se mnou krajně těžké pořízení.

281263

31.12.2012 22:14

RE: To bude maso.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281263

Souhlasím. Lidi se přece nejlépe ovlivňují přes příjemno a nepříjemno. Zkuste psychopatovi, kterému nevadí, že druhým ubližuje, vykládat něco o svědomí. Zkuste zastrašit člověka, který už nemá co ztratit. Zkuste neodvratně umírajícího nějak kladně motivovat...
Čím ovlivníte člověka, který se netěší na radost a nebojí se strachu? Takový člověk je neovladatelný.

281264

1.1.2013 4:29

RE: To bude maso.

none 85.?.?.?

Reakce na 281264

Takto. Zkuste pohledat na internetu neco o psychopatii. Mimochodem, neni to nemoc. Pote v souvislosti s magnetickou rezonanci a mozku a konecne i DNA. Psychopatie je nelecitelna a vetsinou geneticky dana.

Prvni vlastnost, ktera by mela napovedet je absence empatie. Ty veci, ktere popisuje on, nemaji relevanci s tim, co popisujete vy. Ve sve podstate psychopat reaguje pouze pudem sebezachovy. A jedno, zda lzi, utokem, nebo utekem... Nikdy nepremysli o obeti, ani o okoli, rodine.

Reaguje tak i clovek, ktery nema co ztratit jak popisujes, OVSEM (!!!), u toho se drive, nebo pozdeji projevi jak silna litost, tak post-trauma. A to dle sily utoku vuci tomu, kdo ho pripravil o vse, pokud jedna jako clovek, ktery nema co ztratit.
Reakce byvaji ruzne, sebevrazda, odevzdani se vire ve vezeni, nebo vnitrni chaos - stav, kdy se snazi obhajit svuj cin, ovsem vnitrne citi, ze to je blbost a sezira se - nonstop az do okamihu, kdy si to prizna. Nekdy az na smrtelne posteli.

Prave PROTO je v soucasnosti v US Armade vetsi pocet sebevrazd, nez kolik jich padne na "poli". Americka spolecnost je silne emotivne zalozena (to neni obhajoba, to je fakt, tam se na emoce utoci vsude, nejcasteji primo v reklame) a i kdyz je vzdelanim na tom hodne spatne, emocne je vycvicena spravne.
Ja jsem uz kdysi psal, ze Amerika ve 20 stoleti udelala vice chyb, nez je zdravo - a dela je prakticke nonstop.

US chyby:
Dovezla do zeme odborniky z Evropy jen proto, aby nemusela financovat skolstvi. Zadna spatna vlada si nepreje vysokou vzdelanost. Ztratila by vliv na jeji ovladani. Vzdelana spolecnost je kriticka ke krokum vlady a nezere ji ty blafy, ktere jsou jim predhazovany.

ZAROVEN ovsem zaplavila celou zemi popikem, emotivne ladenou zabavou pro nejchudsi a stredni vrstvy z jednoho duvodu - aby si lide vzajemne pomahali, aby se udrzely rodinne vztahy a ABY NIKDO NEZADAL, RESP. NEPOZADOVAL pomoc po vlade. Zaroven aby lide respektovali zakon a moralku pres biblicke pribehy.
Dale 100 let funguje system PAN a ostatni. Ti ostatni jsou nuceni k spolupraci, aby prezili. Tim se samozrejme emocne vyvijeji, na vlastnich osudech pocituji empaticke chovani skupiny a toto chovani prebiraji.
Pokud by se jim v soucasnosti dostalo vzdelani zadara, za 2 generace tam maji "elity" takovy problem, ze jim nepomuze zadne kamerove a sledovaci zarizeni na svete. Jednou to s rozvojem internetu prijde tak, ci tak, uz dnes je mnohem vykonejsi nastroj, nez skola. Tradicni zabava zacina dostupnosti obehrana.
To jen k vysvetleni rozdilu a toho, proc pachaji vojaci sebevrazdu, nebo si samoublizuji, utikaji, jen aby se vyhnuli vojenske sluzbe. Proc se upisi je zrejme, v 90% jsou to finance, 10% je psychopatie, jako u anglickeho prince.

Koneckoncu, mozna i proto probiha ta celosvetova katalogizace kazdeho jedince, vytvareni jejich psychologicky projevu s monitoringem. Dnesni pocitace (a nemusi to byt zrovna ty nejvykonnejsi) zvladnou i nekolika nasobnou populaci, nez je na zemi.

281274

1.1.2013 3:51

RE: To bude maso.

none 85.?.?.?

Reakce na 281263

No, kolem teto zalezitosti. Osobne se mi to stalo 3x, jednou pri nehode (auto do srotu, mikrospanek). A neco silne apatickeho jsem pocitoval podobne. Ovsem byl to jiny stav, nez sok, nebo nejaka forma apatie zpusobena napr. tlumicim lekem.

Protoze jsem pred lety okrajove studoval psychologii i psychiatrii, neni mi ten stav "teoreticky" neznamy, ovsem take neni vylozene a kvalitne vysvetlen, tedy je, ale neplati vseobecne pro kazdeho i kdyz vetsinove. Sok to rozhodne neni, utlum take ne, celkova apatie se projevuje jinak, pud sebezachovy z ohrozeni take.

Nejsem, resp. jsem nebyl (porad s otazniky) priznivec deleni mozku a duse jako dve oddelene casti, ale vysvetlil jsem si to casem asi tak, ze cast mozku, ktera ridi emoce, zustavala nekde jinde. Pokud by slo pouze o tu nehodu, tak bych si to dokazal vysvetlit sokem, ktery se projevuje v prvnich fazich podobne (apatie). Dalsi 2 prihody by byly nadlouho.

Ten pocit (naposledy nehoda) mi nedal spat a ptal jsem se znameho, traumatologa. Vysvetleni pomerne jednoduche a ucebnicove, pri lehcich otresech mozku, pri silnem emocnim soku dochazi k "vypnuti" ohrozene casti mozku. Do hloubky to dal nehodlam zkoumat a zejmena mozek, zadne emocni ani postraumaticke symptomy jsem nemel.
Bral jsem to jako udalost, nic vic. A prave TA ochranna funkce "vypnuti" pomaha predejit napr. situacim, kdy clovek po nehode, kterou prezil pouze "nahodou", odmita usednout za volant.

Zvlastni pocit, proto se s tim, co si popsal ztotoznuji. Normalni projev po takovych situacich (ty 2 byly jine, ovsem pocit stejny) je prvotni apatie, nasledne (nekdy hodne brzo, cca 1-2 min. sok, kdy se burcuje telo i mozek zaplavou emocnich utoku - plac, zima, vztek, bolest, stresove jednani). U me, nic takoveho a ja jsem silne emocni clovek, zadny stroj.

Reakce byly v mem pripade zcela logicke, koordinovane jednani, analyticke mysleni zustalo nedotcene. Proste jako naprogramovany stroj. Co me pote, kdyz jsem si rozebiral situaci prekvapovalo, ze jsem extremne rychle reagoval, v pomerne slozite situaci, zcela spravne, bez premysleni, bez vahani.

Tedy, pokud myslis, ze tva reakce na situaci, kdy jsi byl temer nekde jinde, se vztahuje na kazdeho, je to omyl. Zdaleka ne, spise je to vyjimka, pricinu neznam. Vetsina lidi reaguje na prave tuto sitaci zcela opacne.

Co me zarazi, kdejakou kravino z minulosti posuzuji dnes emocne, tyto 3 udalosti, kdy jsem mel opravdu "na hrane", pouze jako nejakou udalost, jako kdyz si prectu predpoved pocasi. Absolutne bez emoci. Byl jsem cely cas pri vedomi, pamatuji si kazdy okamih, to jen pro vysvetleni, ze v podvedomi se ten sokovy zazitek neukryva.

281272

1.1.2013 14:13

RE: To bude maso.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281272

Je otázka, jaké byly vaše předchozí zkušenosti, jaký nácvik krizových situací. Když jsem viděla v patnácti poprvé spolužačku v bezvědomí, jen jsem křikla na druhou, ať zavolá kantora, a utekla jsem. Když jsem ve třiceti volala sanitku mámě s infarktem, zůstala jsem navenek klidná až do jejího naložení do sanitky. To už jsem měla za sebou pár vážných operací u psů a pár psích porodů, takže bezvládný pes po narkóze, krev, boj o život štěňat..

Jako dcera lékaře jsem měla "naposlouchanou" první pomoc od plínek, ale praxe je praxe.. Setkání s traumatem snížila moji citlivost na tento jev.

Podobně autohavárie - naštěstí jen pár boulí, auta dopadla hůř. Při té poslední jsem chlácholila viníka, že chybu udělám za volantem občas taky, zatím to vždycky skončilo dobře. Tentokrát jsme mohli hořet pár metrů od benzinky.

281291

3.1.2013 3:28

RE: To bude maso.

none 85.?.?.?

Reakce na 281291

To je tezke hodnoti. Mladi divoke, az prilis, mozna bylo vice krizovych situacich a beru je jako bezne, tezko posoudit. Skutecne studium (do hloubky) az po 23 letech. Priblizne v dobe nehody. Ty dva pripady, jeden je prilis osobni, druhy ve zkratce: visel jsem na lane, pode mnou cca 100m a nemohl jsem se dopracovat k ukotveni. Na "skale" jsem byl sam v pomerne opustenem okoli. Reakce po utrzeni skoby byla skutecne jako z nejakeho vycvikoveho centra - zadnym jsem neprosel, na vojne CTZ mladym gumam v Dejvicich, kde na posadce nebyl ani sapik, proste klidek, pote prisla revoluce... Za 10 minut byla ta situace vyresena. V klidovem stavu bych na reseni neprisel ani v soucasnosti.

Jsem programator, logicke mysleni (ovsem i silna intuice) od mladi, takze schopnost rychle resit i zivotni situace je normalni. Me spise zarazi absence citu, jako celku. A i pres tu absenci reakce kvalitnejsi, nez v beznem stavu. Je fakt, ze kazdy takovy zazitek co clovek prozije ho nejakeho pristiho "strachu" zbavuje. O sebe jsem ho vlastne ani nikdy moc nemel, spise o okoli, rodinu. Mozna to s tim souvisi, nevim. Kazdopadne se povazuji za prilis emotivniho cloveka a ten pocit byl pro me zvlastni, tezce definovatelny a tak nejak "cizi".

Pocituji strach, pokud se problem tyka jinych osob (tak nejak za ne) a zaroven se poustim okamzite do jejich reseni, v osobnim zivote take problemy neodkladam. To k tomu Vasemu jednani v zaveru, kdy popisujete, ze jste chlacholila jineho ac jste ohrozeni oba.
Na druhou stranu, ze zdravotnictvi bych dokazal poskytnou pomoc pouze u pripadu, ktere si pamatuji a nejak moc jich neni. I kdyz byla mama zdr. sestra, u nas se to nejak moc neprobiralo. Psychiatrie a psychologie - k tomu jsem se dostal pri sociologii, ty veci spolu souvisi a zustal to takovy spise "vlastni konicek", pri dnesni realite to ani jinak dopadnout nemohlo...

281428

1.1.2013 21:18

RE: To bude maso.

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281263

Dnes jsou lidé k vypnutí emocí a necitlivosti cíleně vychováváni.

Kamkoli se hnu, někdo se snaží na maximum vybudit mé emoce. Televizní zpravodajství a média se snaží vystříkat maximum krve, zoufalství, emocí.

Reklamy se snaží vyjitřit mé emoce co to jenom jde.

Dokonce se zkoumá, jak emoce vybudit i podvědomě a jak působit na podvědomí.

Není v silách žádného člověka se tomu ubránit jinak, než začít emoce vypínat.

A pokud je nevypnete, máte klasického depresivního rozháraného člověka, který je přijímáním mediálních, reklamních, firemních i jiných emocí tak vyřízen, že neví čí je – jenom má neustále špatnou náladu a je zlostný – tak jak to u mnoha lidích vidíte.

Podívejte se dnes na film – opět se snaží zjitřit a vyzískat maximum emocí.

Dnešní společnost dává lidem tolik extrémních emocí, že to není v lidských silách přijímat, zvládnout a neotupět.

281314

1.1.2013 22:04

RE: To bude maso.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281314

Nezdá se vám, že se nádherně protiřečíte? V první větě tvrdíte, že lidé jsou cíleně vychováváni k necitlivosti, a zbytek příspěvku popisuje, kdo všechno chce v lidech vybudit emoce v co největší míře.

Emoce prodávají, nutí k akci. A to mnohem účinněji než rozum. Takže každý, kdo chce přimět lidi k nějaké akci, se snaží působit na city. Neznám žádnou osobu, podnik nebo instituci, jejichž cílem by bylo vychovávat lidi k necitlivosti.

Funguje to podle hesla "mnoho psů - zajícova smrt". Čeho je moc, toho je příliš.

281318

1.1.2013 22:38

RE: To bude maso.

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281318

„Nezdá se vám, že se nádherně protiřečíte? V první větě tvrdíte, že lidé jsou cíleně vychováváni k necitlivosti, a zbytek příspěvku popisuje, kdo všechno chce v lidech vybudit emoce v co největší míře.“

Proboha, v čem si protiřečím?

Když Vám bude denně někdo pouštět od rána do večera hudbu jako kulisu, nevychovává vás to obvykle k ničemu jinému, než tuto kulisu ignorovat. Málokdy k větší citlivosti k hudbě.

Když sportovec bude denně zvedat při tréninku činky, tak po několika letech ho to nevychová k tomu, aby činky cítil těžší a těžší.

Stejně tak neustálá snaha vydolovat z člověka maximum emocí neudělá nic jiného, než člověk se v rámci pudu sebezáchovy stane otrlým a přestává je vnímat a prožívat.

---

„Neznám žádnou osobu, podnik nebo instituci, jejichž cílem by bylo vychovávat lidi k necitlivosti.“

To, že něco není cílem neznamená, že to nedělají.

281322

2.1.2013 0:35

RE: To bude maso.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281322

Váš protimluv má jádro pudla v použití slova výchova. To je záměrný proces, někým provozovaný za nějakým účelem. Může se stát, že někdo nějakým způsobem na někoho působí a přitom způsobí přesný opak toho, co zamýšlel. Nezaměňujte účel za výsledek.

Záměrem všude hrajících rádií není výchova. Záměrem reklamy není výchova. Výchova ve své podstatě "nehraje" na city, ale snaží se více působit na rozum.

Na cestu taky nevyjíždějí řidiči s cílem zabíjet. A zabíjejí....

281330

2.1.2013 1:32

RE: To bude maso.

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281330

Slovo „výchova“ v pedagogice má tento význam, který uvádíte.

Mým cílem bylo sdělit, že důsledkem současné situace jedince ve společnosti je emocionální otupování.

A když už mě chytáte za slovíčka:

Záměrem reklamy samozřejmě JE výchova podle Vámi dodané definice slova výchova. Vychovávat lidi k tomu, aby kupovali daný produkt. Případně aby dobře vnímali nějakou značku. To je ZÁMĚR reklamy.

Výchova samozřejmě hraje na city. Ve své podstatě velmi často.

A u aut si odpustím odkaz na Olgu Hepnarovou.

281333

2.1.2013 8:05

RE: To bude maso.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 281333

Vy jste asi něco dobrého požil. Tvrdíte, že jsou lidé cíleně vychováváni k necitlivosti, ale jako příklady uvádíte situace, kdy se někdo snaží o přesný opak - vyvolání silné citlivosti, a když to označím za rozpor, je to chytání za slovíčka...

A na závěr si odpustíte odkaz na Olgu Hepnarovou.

A já vám zatajím, že si o vás myslím, že jste nějaký divný.

Tak. A fčil nikdo neví, že jste myslel na Olgu Hepnarovou, a nikdo netuší, že vás mám za člověka plácajícího věci, které popírají jedna druhou.

281352

2.1.2013 16:17

RE: To bude maso.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281352

Plácáte nesmysly. Normálně uvažující člověk snadno pochopí, co tím pisatel myslel.

A i když si myslím, že plácáte nasmysly záměrně, abyste se nenudil (jiná příčina, proč někdo druhého otravuje krávovinami mě nenapadá), zkusím vám v rychlosti znovu vysvětlit, co se vám pisatel snažil sdělit (i když přísloví o házení těch perel v tomto případě bude zřejmě sedět jak prdel na hrnec).

V rychlosti - pokud chceme z někoho udělat citově otupělého idiota (s kterým ani nehne, když uvidí, jak někdo týrá dítě), zřejmě na to nepůjdeme přes rozum, ale právě přes city. Vyvoláním určitého pocitu a spojením tohoto pocitu s předem určenou asociací. Samozřejmě, že čím větší intenzitu pocitu vyprovokujeme, tím lépe a intenzivněji je tato asociace zakořeněna. Ještě nic? To nevadí, můžete ze sebe dělat chytráka dál.

Já osobně vás mám za člověka, který ani netuší, co plácá, co čte, ale hlavně k tomu chce vždy něco dodat. Na to je zase jiné přísloví, které opět sedí jak prdel na hrnec. Pražský výběr měl o tom jednu písničku, jmenuje se Snaživec.

281390

3.1.2013 4:32

RE: To bude maso.

none 85.?.?.?

Reakce na 281390

1. Pro oba 2, ono to je dnes trochu jinak, nez jak rikaji stare tradicni, dodnes prijimane teze.

V prvni rade, pouze mladeho cloveka ovlivni narust emoci, at jde o prijimani zapornych, nebo kladnych emoci. Proto je na neho nejvice cilena reklama. Starsi generace prebira chovani pouze z nudy a z pocitu vyrazeni ze spolecnosti. Stredni vek vi presne co potrebuje a reklama se ho dotyka minimalne a se snizovanim prostredku vubec.

Celych 100 let moderni genetiky se predpokladalo, ze na cloveka ma vychova v pomeru ke genetice priblizne stejny vliv. Tedy 50 na 50.

Nekdy koncem minuleho stoleti uz si ze studii nebyl nikdo timto tak jisty, dnes uz z dlohodobych (10 a vice let pozorovani) studii vime, ze je to v 90% genetika a na nejake PREDELANI cloveka pres vnejsi vlivy zustava priblizne 10% - dle vzdelani.

Neznamena to, ze clovek se nemeni, ze u dedy, ktery byl sociopat, nemuze po 2-3 generacich (i po jedne), vyrust vnuk - filantrop. Souvisi to s mnozstvim OSOBNICH prozitku, kterym za obdobi clovek projde. V souvislosti s tim se mluvi o evolucnich zmenach v DNA u ruznych castech sveta (Afrika vs Europa), ale i pouha struktura mozku. Evolucni zmeny neprodukuje pouze kosmicke zareni, stopy prozitku a ziskanych zkusenosti (nejen talent) se skutecne zakotvuji v DNA.
Abych vysvetlil toho dedu a vnuka. Pokud byl deda sociopat a jeho syn trpel, ma ve svem zivote syn 2 moznosti. Bud se vyda cestou otce, nebo jeho chovani uplne odmitne a radikalne se mu vymezi. To samozrejme ovlivni i vyber partnera, bude hledat mezi zenou, ktera ma co nejvice kladnych vlastnosti, u kterych nezaznamena souvislost s otcem. No a jejich syn - deduv vnuk uz ma pomerne kvalitni geneticky zaklad.

Nakonec zpet k te reklame a premiry emoci. Nikdy v minulosti (a to lide zazily 2 sv. valky, kde musi kazdy uznat, ze realita vs tv je daleko kvalitnejsi) nedochazelo k nejakemu extremnimu prebirani chovani. Ani to neprijde.

Jedine prebira do CHOVANI pouze to, s cim se ztotoznuje.
Zdravy jedinec navic dokaze rozeznat uz od pomerne utleho veku realitu s fikci. Pokud pustis diteti od jisteho veku Toma a Jerryho, jak se tlucou po hlavach, nepujde triskat kamarada po hlave panvici, ale budou se o tom bavit a smat se.
Je vedecky dokazano, ze emocne zdravy jedinci maji nejradeji horrory a blaznive cerne komedie. Bavi je to, co by za realnych skutecnosti zcela zavrhli, psychopat se naopak inspiruje.

I kdyby mlady clovek prosel jakymkoli obdobim chaosu, vzdy se vrati do sveho prirozeneho ja. Ani nasili v TV ho neovlivni na cely zivot OVSEM muze z neho docasne udelat zakaznika. DOCASNE. Nasilnika tezko, nebo pouze jednou.

Skolstvi a moznost promeny jedince je tezka. Vetsinove cloveka nepredela nikdo. Pokud se zda, ze se zmenil, je to pouze tim, ze odmita sve horsi ja, ktere v sobe nosi. Nebo ho tlumi. Ale -
Existuje forma mysleni na filozofickych fakultach (u nas ne), kde se jisty druh mysleni rozviji, kognitivni. schopnost vytvaret kognitivni mapy. Drahe skoly (v USA) a nekdy marna snaha... Za vetsinou je genetika.

281432

3.1.2013 4:33

RE: To bude maso.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 281390

2.

Chaotik, clovek, ktery nevi na kterou stranu se zaradit a prebira to, co je in to ma v zivote nejtezsi. Zaklad je poznat sam sebe a dle toho zit.

A premira reklamy je z duvodu premiry nadvyroby v kontrastu s vybiravosti zakaznika. V urcite fazi jednoduse nastoupil silny konkurencni boj o posledni zbytek zakazniku. Ten v zapadni civilizaci vybira pouze to, co je dle jeho uvazeni nejlepsi, zjistuje, ze to neni ono, ze jde o prereklamovany sunt, zkousi jiny, to same az nakonec koupi pouze to, co je overene. Tim pomalu odsouva zbytek vyrobcu a zacina se soustredit na "znacku". Nic jineho nekupuje, pred obavou zklamani. V te fazi ho reklama prestava zajimat a bere ji jako pritez.

Je to dan a kompromis za spatny system. Na jedne strane prilis produktu, ktere nikdo nekoupi a s tim souvisejici krachy mnoha spolecnosti, nadvyroba, vytezebi poslednich zdroju, na druhe strany miliony nezamestnanych z duvodu ztraty zakaznickeho zajmu i koupeschopnosti poslednich zakazniku. Hospodarsky upadek a ztrata zakaznickeho zajmu jak pro nedostatek prostredku, tak pro obavu z kvality.

281433

1.1.2013 22:48

RE: To bude maso.

steve 174.?.?.?

Reakce na 281318

.. pan M.P - ma na mysli "negativni" emoce, proto ta vychova k necitlivosti ..., a z toho plynouci nutnost schopnosti - "vypnout" .. [smích]
---
pro ilustraci - asi tyden stare video ze Syrie, kde asi desetilety chlapec usekava macetou svazanemu muzi hlavu ..
.. nekdo "vypne" a nekdo jde pro macetu, protoze takovi teroristi a anti-tovsechno jsou urcite i v cechach a to my si tady to hluboke pratelstvi a vubecty vydobytky - rozvracet nedame ! - protoze v Bruseli mame to gypsove srdce se zarovkami ..., - a emocemi ! [mrknutí jedním okem]

281324

1.1.2013 22:29

Souhlas

JanaX 37.?.?.?

Nedávno jsem četla, zajímavou zkušenost s psychiatrií, která dokládá jen obsah tohoto článku. Štenice mozkomorová ( http://www.oslikuv.net/skola/cl034.htm) Problémem je že u psychiatrické léčby není v určitých případech revers možný... a musíte za mžíže a pak to už není sranda...

Za poslední roky se vyrojilo tolik duchovní literatůry založené na fantasmagorii, a tyto lidi veřejně přednášejí a učí ostatní lidi jak si přivodit počáteční schizofrenii a slyšet různé hlasy atd.. a tyto lidi nikdo vyšetření nepodrobí. Za mřížemí léčebny tak končí lidé s mnohem racionálnějšími názory a představami...

281319

1.1.2013 22:38

RE: Souhlas

JanaX 37.?.?.?

Reakce na 281319

A o tom jak čestní jak pomáhají doktoři na psychiatrickém oddělení je pokračování Psychofarma Pilula Felčara 1 a 2 http://www.oslikuv.net/skola/cl050.htm detailně od Lékařské pasáže

281321

2.1.2013 11:01

vyziva

ltokar.sk 85.?.?.?

Jen ciste vyzivou to neni, to by bylo moc jednoduche .. je vic nez pravdepodobne, ze mnoho techto problemu zpusobuji paraziti. Jak se zveda mnozstvi chemie v jidle, snizuje imunita organizmu, tak se vic projevi. Navic, odebiraji prave cenne latky pro organizmus a prave tim zpusobuji nerovnovahu. Ohromne rozmohnuti rakoviny u mladych lidi je pravdepodobne taky tahle pricina. Ruzne nadory jsou casto zpusobene echinokokem, psychicke problemy casto treba toxoplasmozou, unava , vycerpani, bolest kloubu a neuroproblemy zase umi borelioza. A nelze koupit normalne zadne leky proti parazitum. Ano, zviraci mazlickove to maji a vic nez dost, ale lide nic. Uz jenom ten uplne zakladni pitomy levny Vermox proti hlistam a nekterym neprijemnym parazitum je na predpis a doktori se cukaji to predepisovat. Myslet si, ze lidi se paraziti netykaji je ohromny omyl. Tyka se jich to /az ja par vyjimek/ uplne stejne jako kazdy jiny cicavec.

281364

2.1.2013 15:20

To je jen půlka pravdy

baba_Blažková 89.?.?.?

Ono je psychickou poruchou i třeba to, že se bráníte. Když si nenecháte od systému nakálet na hlavu, podáváte odvolání, námitky, jste případ pro psychiatra. Pokud si dovolíte zpochybnit jakoukoli samozvanou rádoby autoritu, jste prostě blázen, protože "normální" člověk takto nejedná. Říkají tomu paranoia kverulans.

Když si přes tohle všechno uchováte jakž takž zdravý rozum, nehroutíte se a neprojevujete se nikterak hystericky, řeknou o vás, že máte plochou afektivitu. To je vlastně taky diagnóza. Když se naopak projevíte emotivně, jste emočně labilní. Někdy se dokonce tyhlety věci sejdou v jednom posudku, mnohé závěry se vzájemně vylučují. Ale psychiatrie (psychologie) je v tomto úžasně cimrmanovská, autoři psychologických posudků mohou naprosto v klidu zastávat názor, který zároveň vyvrací.

No, a když už jsem u toho, tak podle zákona o soudních znalcích není znalec povinen dokazovat, jak ke svému závěru dospěl. V psychologii existují tzv. projekční metody, kdy vyzkoumají, nakolik jste normální, podle toho, jak nakreslíte strom. Na internetu se k tomuto flákají manuály, které vypadají asi takto: Pokud zkoumaná osoba nakreslí větev takovou a takovou, znamená to, že se podvědomě bojí. Zároveň to však může znamenat, že se naopak ničeho nebojí, ani podvědomě. Je nutno vycházet z kontextu. No, a kontext se hodnotí podobným způsobem, hlavně se však do výsledku promítá osobnost psychologa. Polopaticky řečeno, pokud je psycholog labilní a váš strom mu připomene něco nepříjemného, napíše posudek o tom, jak jste nepříjemní. Přičemž vaše podvědomí může být naprosto OK, vám vaše kresba přišla příjemná a možná by stejně tak i připadla komukoli jinému. Sestavování psychologických posudků je prakticky stejné šarlatánství jako sestavování horoskopů. Podala jsem si takto jednu psycholožku u soudu. Vlastně nic neřekla, jen blábolila fráze, které neměly hlavu ani patu, jelikož však používala doktorskou hantýrku, znělo to strašně učeně a slabomyslným jedincům to takto stačí (asi jako Havlovy pseudointelektuální úvahy). Mám záznam, ale v tuto chvíli se mi zoufale nedostává času. Každopádně to pak hodím na youtube i s titulky, aby bylo všem jasné, jak to ve skutečnosti funguje.

Psychologie je pavěda bez jasných pravidel a jako taková byla je a bude vždy zneužitelná a zneužívaná.

281387

6.1.2013 8:16

RE: To je jen půlka pravdy

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 281387

V dobe kdy jsem pracoval pro jistou nejmenovanou psychiatrickou lecebnu (jako spravce site) jsem se behem pripojovani tiskarny zeptal jedne pani doktorky, co to vlastne znamena byt normalni. Odpoved je vice nez zajimava, opira se totiz o statistiku.
Normalni je to, co dela (nebo nedela) 62% lidi na danem uzemi nebo v dane kulturni oblasti.

281700

6.1.2013 8:31

RE: To je jen půlka pravdy

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 281387

Je vedecky dokazany, ze kazdy 4 clovek ma nejakou dusevni poruchu.
Jestlize se potkate se 3 prateli a nepozorujete nic vzlastniho, tak tan blazen jste vy [mrknutí jedním okem]

281702

7.1.2013 0:54

RE: To je jen půlka pravdy

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 281702

No, pravdou je, že jsem jedné Mgr (asi jsem jí srala i tím oslovováním "paní magistro", nemohla jsem si pomoci) řekla, že pokud je tenhleten na všech úrovních mafiánský systém normální, pak jí klidně podepíšu, že jsem blázen. Takže mi udělala diagnózu přiměřenou svému raněnému egu. [velký smích]
Taky je pravda, že jsem párkrát silně narušila skupinovou terapii, ale ne až tak docela úmyslně, jen jsem trošku vysvětlila terapeutovi, jak funguje deprese, všichni pacienti, kteří se do té chvíle nechali mást jeho hloupými naučenými frázemi a byli v relativním klidu, propukli v pláč s tím, že mám pravdu já... Kruté? Nemyslím si. Strašákům je třeba postavit se čelem. Asi zhruba podobné věci, jaké píše ten člověk v odkazu, který sem postovala JanaX, kopnu ho sem znova, http://www.oslikuv.net/skola/cl034.htm - ten člověk to popisuje velmi přesně. Zajímavé je, že jsem taky trpěla panickými záchvaty, tak jako on, a vlastně jsem se s nimi vypořádala sama svou vůlí, prášky jsou na hovno. Dělaly se mnou strašné věci, deprese se prohlubovaly, panické záchvaty se zhoršovaly a do toho tzv. syndrom neklidných nohou, o kterém jsem se až později dozvěděla, že existuje, když jsem tenkrát symptomy popisovala lékaři, tak na mě koukal, že si něco vymýšlím. Blbec. Co dodat?

Pan Kadlec popisuje, že 62% určuje normálnost/normu. Avšak. Kdo má IQ nad 120 je inteligentnější než 80% populace, kdo má IQ nad 130 je inteligentnější než 98% populace. Každopádně to zjevně není "normální". [smích] Vím, jaká numera byla naměřena mně, nebudu se planě chvástat, nechám si to pro sebe. Většinu zdejších pravidelných diskutérů považuji stejně za daleko inteligentnější, než jsem já sama. Blázen vedle blázna. Jsem v dobré společnosti. [smích]

281745

7.1.2013 2:20

Nádhera

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 281745

http://www.oslikuv.net/skola/cl034.htm

To je náááááááááááááádhera. Děkuji za odkaz.

Já si také užil velkou legraci s psychology a psychiatry. Jednomu jsem, poté co mě odsoudil jako nemocného, řekl, že vyhnívá na svém místě a měl by se probrat. Druhého jsem po hodinové debatě donutil k tomu, aby vyložil "karty na stůl" (co si doopravdy myslí o systému atd.) a nejkrásnější to bylo na lůžkové části. Tam jsme si s kolegou udělali papírové koruny a hráli si na tři krále.

Nejzábavnější otázky z mého pobytu:

Máte u sebe nějaký závadný předmět?

S čím tady je?
No s čím asi vole? S hlavou přeci!

Nemluví na Vás někdo z vesmíru?

Nechystáte se přestoupit do páté dimenze?Taktéž pro ně byl velký problém, že jsem se z toho dostal sám a že mi pomohla tato kniha. Vždy se ptali: O čem ta kniha je? A já jim říkal "o Transformaci vědomí". No, ale co to znamená? Tak si ji přečtěte.

Ovšem na tohoto klasika stále nemám. To je můj velký učitel.

281748

7.1.2013 10:58

RE: Nádhera

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 281748

No, tři králové jsou dost dobří, zejména pokud jste na to byli dva. Já se zmohla pouze na toto (dostala jsem jako všichni za úkol referát na oblíbené téma, děvčata většinou řešila aromaterapie, popřípadě jak nám zlátne na podzim listí). Bylo to hezké vidět, jak se deprese včetně čerstvě přivezených pokusů o sebevraždu válejí smíchy, dala jsem si tenkrát hodně záležet na přednesu s kamennou tváří, i psycholog se kousal do rtů. Ale stejně mi to nepomohlo, věděli, že na mě je třeba si dávat pozor. A čím populárnější jsem byla mezi ostatními pacoši, tím otevřenější nevraživost jsem sklízela ze strany personálu. C'est la vie, hlavně to nebrat osobně. [cool]
Když jsem pak odcházela, děkovaly mi i staré babky, do kterých bych to neřekla, popravdě mě to zaskočilo, neměla jsem pocit, že bych podnikala cokoli, za co bych zasluhovala nějaké speciální díky.
Jo, a z těch nejhorších sraček, když antidepresiva nepomáhala, mě nakonec vytáhlo THC. Pálila jsem to asi půl roku. Ale to chce taky asi osobní ukázněnost brát to jako lék, ne jako únik, a pak se na to vybodnout, když už to není třeba.

281761

7.1.2013 23:42

RE: Nádhera

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 281761

Byli jsme tři, ten třetí, baltazar byl alkoholik bez předních zubů, fakt čurina. Štětka ze záchoda jako žezlo a organické jablko bylo jablko. Mám z toho dokonce i "dijáky" jak předávám korunu "nekorunovaného" vládce psychiatrického oddělení. I ošetřující lékař se s námi vyfotil.

Nejvíce však můj odchod oplákavali terapeuti "řídící" skupinovku, neboť jsem byl opravdový unikát, který byl schopen jednou větou rozstřelit pacientku tak, že se zhroutila na místě. [mrknutí jedním okem]

Já prášky nepapal. Hned při jejich prvním pokusu, jsem jim řekl, že nevím co to je a že to papat nebudu. Až posléze, venku jsem si řekl o antidepresiva, ale psychiatr, světe div se mi je rozmluvil. Jeden z mála, který je na pravém místě. Umí naslouchat a ne jak ostatní škatulkovat či se případně hnípat v houvně.

Mě se stalo defacto to samé, jedna starší paní mi děkovala za to, že se konečně po dlouhé době zasmála. Prý mám sice drsný humor, ale že je šťastná, že se konečně zasmála.

A jedna perlička. Viděl jsem psycholožku hospitalizovanou na psychiatrii. To se taky jenom tak hned nevidí.

Já mám jako pomůcku C2H5OH. Pomáhá to rozpustit onu oponu o které tak rád mluví mistr E.T.

Lepší jak pionýrský tábor.

281794

Příspěvků: 97

31.12. 06:04 Kahan  Nová duševní nemoc: odmítání chodit do školy
31.12. 11:16 Oracle  RE: Nová duševní nemoc: odmítání chodit do školy
31.12. 09:27  Dvojsečná zbraň
31.12. 10:13  Co je imperializace normálnosti?
31.12. 11:13 silvestr  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 15:55  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 16:23 Vladimír Stwora  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 20:29  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 22:40 Vladimír Stwora  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 01:44 Peptalkin  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 04:18 Mareš  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 06:40 M.P.  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 09:43 slak  RE: Co je imperializace normálnosti?+++dydlace
01.01. 12:27 Olas  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 23:44 M.P.  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 22:47 Čen  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 23:38 M.P.  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 06:48 janko  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 08:02 Satanist  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 12:46 Anděla Klidná  RE: Co je imperializace normálnosti?
02.01. 06:12 Satanist  RE: Co je imperializace normálnosti?
02.01. 00:45 p.  RE: Co je imperializace normálnosti?
02.01. 08:38 Satanist  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 14:39 Jiří Koubek  RE: Co je imperializace normálnosti?
02.01. 00:33 p.  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 11:19 silvestr  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 15:57  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 20:38  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 17:45 silvestr  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 20:58  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 01:27 M.P.  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 12:58  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 11:29 silvestr  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 11:57 silvestr  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 13:13  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 14:42 RomanTička  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 16:06  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 01:20  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 07:09 janko  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 17:59  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 20:30  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 07:45  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 13:22  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 20:49  RE: Co je imperializace normálnosti?
07.01. 01:44  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 15:06 Emil Robot-tovaryš  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 15:28 Magnus Maximus  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 13:44  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 14:38  RE: Co je imperializace normálnosti?
01.01. 19:00  RE: Co je imperializace normálnosti?
31.12. 11:01  Mozna , ze je naznak zmen v zdravotnictvi!!!
31.12. 11:40 Lin  Nejen emoce
01.01. 02:17 M.P.  RE: Nejen emoce
01.01. 14:34 ppppp  RE: Nejen emoce
01.01. 20:57 M.P.  RE: Nejen emoce
02.01. 01:17 Yoker  mononukleóza
02.01. 08:11  RE: mononukleóza
02.01. 12:32 ppppp  RE: Nejen emoce
31.12. 13:40 RomanTička  Další střípek do mozaiky "velkého plánu"
31.12. 14:32 MoUdrostrak  RE: Další střípek do mozaiky
31.12. 16:07 te  Virapen
31.12. 17:52 lubo123  A čo ak je to všetko naopak?
31.12. 18:17 Equilibrium  Film Equilibrium
31.12. 19:45 sranda  vysvetleni...
31.12. 19:59 BBm  Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...
31.12. 20:40  RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...
01.01. 02:06 M.P.  RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...
01.01. 12:37 kubrt2  RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...
01.01. 13:50  RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...
01.01. 19:46  RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...
01.01. 21:10 M.P.  RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...
31.12. 21:09 hc  To bude maso.
31.12. 22:14  RE: To bude maso.
01.01. 04:29 none  RE: To bude maso.
01.01. 03:51 none  RE: To bude maso.
01.01. 14:13  RE: To bude maso.
03.01. 03:28 none  RE: To bude maso.
01.01. 21:18 M.P.  RE: To bude maso.
01.01. 22:04  RE: To bude maso.
01.01. 22:38 M.P.  RE: To bude maso.
02.01. 00:35  RE: To bude maso.
02.01. 01:32 M.P.  RE: To bude maso.
02.01. 08:05  RE: To bude maso.
02.01. 16:17 hestroy  RE: To bude maso.
03.01. 04:32 none  RE: To bude maso.
03.01. 04:33  RE: To bude maso.
01.01. 22:48 steve  RE: To bude maso.
01.01. 22:29 JanaX  Souhlas
01.01. 22:38 JanaX  RE: Souhlas
02.01. 11:01 ltokar.sk  vyziva
02.01. 15:20 baba_Blažková  To je jen půlka pravdy
06.01. 08:16 mkadlec  RE: To je jen půlka pravdy
06.01. 08:31 Rejpal  RE: To je jen půlka pravdy
07.01. 00:54 baba_Blažková  RE: To je jen půlka pravdy
07.01. 02:20  Nádhera
07.01. 10:58 baba_Blažková  RE: Nádhera
07.01. 23:42  RE: Nádhera

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 3

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 1

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,46 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,73 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,77 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 116,80 Kč
1 unce stříbra
503,82 Kč
Bitcoin
1 118 346,31 Kč

Poslední aktualizace: 9.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 883