Diskuze k článku
Rusko vyrobí dvě nové super rakety, silnější než Satan
Příspěvků 24
29.12.2012 13:28
Je jen otázka kdy se první rakety objeví i v Baumaxu
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?
S dnešními technologiemi, včetně rychlokovoobrábění by neměl být problém vyrábět rakety, jak na běžícím pásu. Vyloženě si mohou hrát už i s dizajnem jako by šlo o mercedes pro největší fajnšmekry a skutečné labužníky. Dříve vývoj a výroba těchto hraček velmi zatěžovaly obyvatelstvo, nechápu, proč se tehdy neekonomicky vyráběly v tak velkém počtu. Ikdyby jen část arzenálu vypálila jedna strana, šla by do kytek celá planeta. Dnes je situace stejná, dokonce i s úspěšným požitím protiraketového systému by zamoření zlikvidovalo klidně celý kontinent, vemte si Černobyl a to nevybouchl, ale jen trochu ušel. Vypadá to, že největší strach mají státy ze vzniku, ve skutečných potřebách, uspokojeného obyvatelstva.
Čistě hypoteticky, kdyby nějaký stát o to začal vlastními prostředky usilovat, nestával by se postupně náhodou čím dál větším trnem v oku ostatních států? Nemusel by nejprve zvýšit svou vážnost obstaráním si alespoň trošky jaderného materiálu, který by v případě ohrožení pořádně nadělal vrásky všem okolo a hódně daleko? Bezpečnost a prestiž státu se krapet zvyšuje pouhým pořízením alespoň jedné jaderné elektrárny. Všichni okolo se modlí, aby se jí nic nestalo. Nemusíme chodit daleko např. Rakušani.
Perspektína kvapalinová raketa s hmotnosťou pri odpálení 100 ton sotva nahradí rakety triedy R-36M (SS-18, Satan) ktoré majú hmotnosť pri odpálení cez 210 ton. Výkonovo na to nemôže stačiť už z fyzikálnych dôvodov.
Dôležitým výkonovým parametrom balistickej rakety je "vrhnutá hmota" na nejakú diaľku - zahrňuje bojové hlavice, klamné ciele a rušiče, stupne rozvedenia a ďalšie vybavenie, ktoré smeruje do oblasti cieľa. U rakiet triedy R-36M2 (15A18/15A18M) dosahuje 8470kg na vzdialenosť 16000km a 8730kg na 11000km, u "slabších" rakiet UR-100N, s hmotnosťou pri odpálení 105 ton, dosahuje 4350kg na vzdialenosť 10 000km. Takže aj moderná raketa s hmotnosťou 100 ton pri odpálení dosiahne vrhnutú hmotnosť maximálne 5000 kg na 10000km a cca 3000-3500 kg na vzdialenosť 16000km. U rakiet Topol-M s hmotnosťou pri odpálení 46 ton je to 1,2 tony na vzdialenosť 11000km.
konkrétne práve to je omyl - už sa vie, že práve takéto rakety ale s pozmeným motorom dokážu viac, hovoril som o tom s chlapíkom ktorý sa vývoja zmesí pre rakety zaoberal, je to rus, moskovčan, žije teraz tu v prešove, kto videlo video zo štartov rakiet tak ho práve zaujme - modrý - plameň idúci za raketou a rýchlosť tejto rakety hneď po štarte, a rusi sa tlačia bližššie k USA z druhej strany - počítajú a asi je to tak, že do 15 minút po štarte ciele budú zasiahnuté, a ako mi povedal uvedenýmoskovčan, dnes sa hladnokrvne ráta s tým, že vojna bude, niet čo riešiť, a my nezohráme žiadnu úlohu v tejto vojne, sme nadbytoční
Přece váha rakety nemá nic společného s náloží, kterou nese. Přece se to přepočítává na ekvivalent klasické trhaviny, to ví každý debil.
Ako že nemá? Desať 500kt náloží váži vždy viac než päť 500kt alebo hoci desať 250kt. A nosnosť rakety je takme priamoúmerná jej štartovacej hmotnosti.
Vojevoda je navyše unikátny práve tým, že má veľký prebytok nosnosti - pôvodne mohol niesť 16 až 46 bojových hlavíc, ale v rámci zmlúv ich nesie len 10, zato doplnených o niekoľko desiatok (uvádza sa 40 až vyše 100) ťažkých klamných cieľov, ktoré doprevádzajú bojové hlavice až na zem.
30.12.2012 19:42
RE: To je odborníků
Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?
Reakce na 281190
Tak čiastočne máte pravdu. Nosnosť rakety časti záleží od výkonu a efektivity motorov, efektívnejší motor novej nosnej časti znamená menšiu štartovaciu váhu rakety (málo známy fakt je, že 90% hmotnosti medzikontinentálnej/vesmírnej rakety je tvorené palivom, 9% sú prístroje/telo a 1% je užitočná hmotnosť).
Čo sa týka hlavíc bojových hlavíc, medzi nimi sú obrovské rozdiely ktoré sú podmienené typom nálože a výkonu, takže 500 kT nálož môže mať hmotnosť 250kT len kvôli tomu, že jedna je plutóniová a druhá termonukleárna (bol to ad hoc príklad).
Pre efektivitu motorov, ktorá je určovaná ich špecifickým impulzom (Isp) existujú celkom dobre definované "horné limity" dané predovšetkým použitým palivom. U bojovej rakety, ktorá je pripravená k štartu do niekoľkých minút nepretržite po dobu niekoľkých rokov, je výber paliva veľmi obmedzený - použiteľný je v podstate len UDMH + N2O4, všetky ostatné palivové zmesy majú buď značne menší výkon alebo vyžaduje skvapalnené plyny. Horný limit špecifického impulzu pre motory na UDMH+N2O4 je niekde okolo 3300Ns/kg.
Druhým kľúčovým parametrom je (ciolkovského) konštrukčné číslo - pomer štartovacej hmotnosti (tvorenej hmotnosťou paliva, hmotnosťou konštrukcie a hmotnosťou nákladu) a konečnej hmotnosti rakety (po vyhorení paliva). Opäť exitujú nejaké horné limity, ktoré sa nedajú prekročiť. Naopak, požiadavky dostatočnej mechanickej odolnosti rakiet uložených v šachtách a schopnosť štartu počas nepriateľského útoku (pod úderom) dosiahnuteľné konštrukčné číslo zhoršujú - konštrukcia bojovej rakety musí byť robustnejšia a teda ťažšia než konštrukcia porovnateľne výkonnej "civilnej" rakety, ktorá takéto "dodatočné" požiadavky na odolnosť splniť nepotrebuje.
Jadrové hlavice - dnes sa s inými ako termonukleárnymi náložami azda ani neuvažuje, čisto štiepne nálože majú horný limit výkonu cca 1Mt, potom už vzniká veľký problém s rozdelením kritickej masy do podkritickej geometrie a dosiahnutie kritickej geometrie je technicky veľmi obtiažne. Prakticky najväčšia odpálená (v USA) bol test Ivy King s výkonom cca 500kt v roku 1952 a hmotnosťou nálože okolo 2,5 tony (celá bomba bola ešte trochu ťažšia) - je to evidentne hmotnostne nevýhodné, termonukleárne nálože s porovnateľnou hmotnosťou dosiahli už o pár rokov neskôr výkon cez 5 Mt, dnes by mali výkon značne cez 10Mt. Rakety hlavných jadrových mocností teda používajú výlučne termonukleárne bojové časti, štiepne majú možno len India a Pakistan (ak už tiež nezvládli termnukleárnu nálož).
Moderné termonukleárne nálože majú teoretický horný limit výkonu cca 6Mt na tonu nálože (to je dané fyzikálne a teda veľmi obtiažne prekročiteľné), prakticky sa dosahuje (v USA) 5-5,2 Mt na tonu nálože, u bojových hlavíc (so započítaním konštrukcie hlavice, tepelného štítu a rôznej elektroniky hlavice) potom 2-3Mt na tonu hmotnosti bojovej hlavice - bojové hlavice s výkonom okolo 400-500kt majú typicky hmotnosť 220-350kg.
...pokračovanie...
...pokračovanie...
Úroveň technických a konštrukčných riešení ruských a amerických bojových hlavíc je porovnateľná. Ruské hlavice sú v západných zdrojoch systematicky výkonovo mierne nadsadzované cca o 25% oproti ruským údajom, čo je možno dané rozdielnou metodikou určovania výkonu a faktom, že výkon každej nálože individuálne kolíše až +/-50% a rusi zrejme vo svojich zdrojoch uvádzajú "garantovaný výkon" (teda akýsi "minimálny", pričom reálne bude väčší), kým v západných odhadoch je používaný "dosiahnuteľný" alebo stredný či priemerný výkon odhadnutý z hmotnosti nálože a bojovej časti. Ruským bojovým hlaviciam je tiež systematicky prisudzovaná nižšia presnosťou zásahu.
Dôležitou a málo známou súčasťou balistických rakiet sú prostriedky prieniku PRO. O amerických sa nevie takmer nič, o ruských je známych len pár faktov, z ktorých však možno odvodiť, že niektoré ruské balistické rakety sú vybavené vysoko sofistikovaným systémom rušičov a klamných cieľov, ktoré doprevádzajú bojové hlavice na mimoatmosférickom úseku dráhy a niektoré aj počas návratu do atmosféry. Tieto prostriedky môžu tvoriť významnú časť užitočného nákladu rakety - u rakiet R-36M2 Vojevoda je to zrejme až polovica nákladu. Vo výsledku vytvára bojová čas rakety mnoho desiatok klamných cieľov rôzneho typu, medzi ktorými je ukrytých desať bojových hlavíc. Tým rýchlo zahltí prieskumné a palebné možnosti takmer akejkoľvek realizovateľnej PRO.
Navyše, silá s raketami sú v poslednom desaťročí či dvoch doplňované "systémom ochrany štartu", čo je podľa kusého popisu súbor pozemných a vystrelovaných prostriedkov, ktoré chránia štartujúcu raketu proti útoku pomocou leteckých riadených rakiet až do výšky okolo 30km a zťažujú útok na palebné postavenie bezpilotnými prostriedkami a riadenými leteckými raketami.
Rusko se musi branit agresi USA,ale mne je z toho zbrojeni už spatne,nekdo nema co jist a tady se davaji miliardy do zbrojeni.
Vzdyt Rusove maji kosmosfery,casticovo paprskove zbrane,spoustec vakua,mužou uspat cele kontinenty.
A prave cosmosfery pracuji na principu utronoveho motoru,ktery
vytvari vlastni gravitačni pole cosmosfery,mužete lelet s pretiženim 100g,nebudete citit nic.
A tak by se nemuseli stavet zadne jadrove elektrarny,težit ropa,
uhli,levna energie cerpana z prostoru skutečne existuje.
Ale lide jsou tak zdegenerovani a drženi v šachu,doufam že tohle
vezeno človeka jednou padne
Asi budou čím dál víc.Jeden by nechápal kolika to vyhovuje.Je to o zlokajení,výchově úcty a lásky ke šlechtě a panovníkovi.Ti co budou prostituovat co nejponíženěji budou se moci stát sluhy,ostatní budou předhozeni círvi nebo ekvivalentu a rouhaři a kacíři se mohou těšit na bezpočet jedinečných atrakcí.V kmotrostánu se na místních úrovních tento model začíná celkem už úspěšně realizovat.
Proto, že to chtějí demokraté. Tržní mechanizmus chce vždy lepší zisky a vy všichni říkáte, že není nic lepšího než demokracie. Na Tebe taky dojde. Až budeš starej, nebudeš vydělávat, nebudeš se chovat tržně, půjdeš do kytek v lepším případě. To je ta skvěla demokracie a princip svobodného tržního podnikání. Když nevyděláváš, nejsi rentabilní, musíš zaniknout. Tak ať se Ti daří…Doufám, že budeš šťastnější, čím víc lidí okradeš, tak Ti bude líp, demokrate. Že Ti není hanba, jako naši vládě….Fuj, hnuse jeden demokratickej.
30.12.2012 11:03
Vláda je patrně loutková rozhodují kmotři kteří mají strategii jasnou,protilidovou
Reakce na 281179
Tak kapitalismus nemusí být vůbec demokratický.A už vůbec ne ten který řízen trhem bez přívlastků.Problémem je že se lidé neorientují a svět špinavých hejblí v politice je jim i záměrně vykládan na zavádějící úrovni medií i školství,kterou by podloudným neměli baštit i s navijákem.Pokud budou prostředky výhradně bez politické kontroly zástupců lidí není šance na nic jiného než na dluhové otroctví.Ovšem je jasné že tací zástupci neoliberálů budou pro 1% nejbohatších a lidé jsou pro ně na ždímání čehokoliv.Demokracie je jenom vějička kterou jsou nesjednocení legálně exploatováni na nejhorší myslitelný útlak které trupely kapitálu,pravicové politiky napadne.Děsivé je to že ohroženým kromě toho 1% nenažraných prostě nedochází a znovu a znovu dávají na líbivé keci a pro vytváření skandálů jim unikájí skutky,které se jsou cílené proti těm kteří je volili....
30.12.2012 12:01
RE: Vláda je patrně loutková rozhodují kmotři kteří mají strategii jasnou,protilidovou
Reakce na 281185
A proto pořát a čím víc platí:"Proletáři všech zemí,spojte se,protože všichni darebáci to už dávno udělali"!!!
1.1.2013 14:25
RE: Vláda je patrně loutková rozhodují kmotři kteří mají strategii jasnou,protilidovou
Reakce na 281187
Proletaři všech zemí viližte si prdel!
1) Kosmosféry?
2) Částicovo paprskové zbraně?
3) Spouštěč vakua?
4) Uspání celého kontinentu?
5) Utronový motor?
Který je prosím rok? Já jenom, jestli jsem něco nezaspal, děkuji.
Který je prosím rok?
No prece 1.
Prezili jsme konec sveta a zaciname znova.
Cerpate z webu jako Osud, Matrix a podobnych fantaziji?
já z těchto webů taky hodně čerpám, ale myslím si, že ta kosmosféra udělá tak maximálně 50G.
Bohužel to nejsou fantazie ale nejvic utajene vojenske informace.
Rusove i Americane provadi tajne lety do kosmu o kterich normalni
lidi nic nevedi a bitva o mesic skutečne probehla kolem roku 1969.
Indie je krajina,kde vlada toho oficialne rekne obyvatelstvu a když
nejmenova ministrine prohlasila že museji prozkoumat stare myty o letani,protože tady skutečne nejsme sami,tak po tomhle vyhlašeni
tam byl Rusky prezident Putin a Americti Kongresmani,aby vysledky
tohoto skoumani nebyli oficialne publikovany.
O rozhodujicich zbranich se piše velice malo ale princip na kterem
pracuji,tak ten by človeka osvobodil od drancovani zeme a vytvareni
jaderneho odpadu.
Rok 2012,byl obycejny rok,vyznamnej rok byl 1998.Cesta k povzneseni a osvobodzeni clovaka bude jeste dlouha.
Tak už nás prosím nenapínejte a vložte sem odkazy na zdroje. Děkuji.
Proč rok 1998? Chyba ve výpočtu CML?
v roce 1998 svobodni lide ktery ktery nebyli chyceni v tomhle
systemu lidske mysli a nejsou fyzicky projeveni na zemi,
spustili navigator celistvosti,ktery nam ma pomoci na nase ceste
domu,jsem soucasti vesmiru,vsech dimenzi,jsme soucasti toho
z ceho tohle vse bylo udelano.nehledejte zadne cirkve,spasitele,
jezise a pod.vš je klam,vše je ve vas
A co ty zdroje informací? Budou?
těmi halucinacema a přeludma trpíte často anebo jenom když vysadíte psychofarmaka pane? je velice zajímave jak si tady notujou blázni, bolševici a náboženský fanatici na téma ruského zbrojního prumyslu pod pláštikem antiamerikanismu