Diskuze k článku

Rusko mění u Sýrie směr

Příspěvků 43

18.12.2012 8:28

Ad výrok Bogdanova

treerat 194.?.?.?

Na Hlasu Ruska jsem o tomto výroku nic nenašel, nicméně třeba na Českých novinách (http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/rusko-poprelo-zmenu-postoje-ke-konfliktu-v-syrii/878216) je, že v reakci na články o změně postoje Ruska k Sýrii vydalo ruské ministerstvo zahraničí vysvětlující prohlášení, že Bogdanov v poslední době neposkytoval žádný rozhovor, a ten výrok byl v rámci jeho přednášky jen citací stanoviska syrské opozice. ""Nezměnili jsme názor a nezměníme ho," řekl dnes na tiskové konferenci mluvčí ministerstva Alexandr Lukaševič. Zdůraznil také, že Rusko není zapojeno do žádných rozhovorů o osudu Asada nebo o jeho odchodu ze Sýrie." píše se v článku.

280741

18.12.2012 9:50

RE: Ad výrok Bogdanova

anonym 94.?.?.?

Reakce na 280741

http://czech.ruvr.ru/2012_12_14/Rusko-nepotesilo-pratele-syrskeho-narodu/

280746

18.12.2012 8:55

jisté je jedno

Mirra 89.?.?.?

a to že muslimští bratří slaví úspěch, ale jen když špici klínu tvoří anglosaská komanda. Rusko by bez nejmenších skrupulí mělo nasadit své speciály, vždyť zkušeností s těmito teroristy má víc než dost. Sice je Rusko v obtížné situaci díky transformaci armády (zejména výzbroje) ale lehké výsadkové jednotky by se tam mohli dobře procvičit aby se dobře seznámily s anglosaskými nejnovějšími metodami což se jistě bude hodit protože dalším cílem budou bližší spojenecké země Ruska. Situace vypadá špatně, ale zas nejhorší to není protože by to anglosaská propaganda hned zužitkovala. Nejhorším problémem budou pro syrskou armádu západní elitní žoldnéři se kterými se obyčejní branci nemůžou měřit ani výzbrojí ani výcvikem. Ostatně syrská armáda na takové akce vůbec není připravená. Ta byla cvičena stejně jako naše na obranu státu a případně na masivní útok a ne na boje s hrdlořezy a sebevražednými atentátníky, proto si moc dobře nevede.

280744

18.12.2012 15:19

Co se mění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Mění se to, co Rusko chce, aby se změnilo - optické vyrovnávání sil v konfliktu vtahuje západ hlouběji do konfliktu. Zdánlivá slabost Syrie nutí západ k větším investicím sil, logistiky a kapitálu. Ze Sýrie může mít západ přinejlepším další Afganistán. V Syrii západ nemůže vyhrát - ta země není něco, co se dá mít. Tento konflikt bude trvat léta - tak dlouho, jak dlouho bude Turecko nebo Jordánsko poskytovat zázemí pro teroristy. Syrie je schopna bránit se do nekonečná. Není to malinká Lybie, toto sousto je skoro 10x větší.

280753

18.12.2012 15:41

Ruska strategie je genialne jednoducha

MartinX 94.?.?.?

Pokud chce opozice vladnout, musi ji potvrdit volby.
Pokud se voleb bude moci ucastnit i Asad, tak opozice nema sanci vyhrat. Tj. system stran ktery propaguje koncept tzv. Arabskeho jara, preje nejsilnejsim stranam.
Diky tomu, ze v Syrii budou pouze pozorovatele OSN a OBSE pro kontrolu voleb, tak si Rusko tento model obrati naruby a povede to znovu k vitezstvi Asada, sice ne tak velkemu, ale dostatecnemu.
A cas bude pro Asada pracovat dale.
Druha vec je, ze neni zbyti, protoze false flag s chemickymi zbranemi byl rozpracovan a pripraven ke spusteni.
Rusko ale logicky dlouhodobe pripravuje asymetrickou odpoved, a to v aktivizaci Kurdistanu. Vysledkem muze byt rozpad Iraku, Iran vymeni cast Iraku za Kurdistan, Syrie ziska cast Iraku nebo vznikne cast Iraku a Syrie jako novy stat a samostatny Kurdistan.
Koho to bude nejvice bolet bude Turecko a NATO, ktere prijde o dulezitou prihranicni zonu s pruzkumnymi radary.
Syrie se zbavi casti uzemi (mozna vymena Turecku za Kurdistan), ktere je problematicke ale uchrani šíity a alavity.

280754

18.12.2012 16:17

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 280754

Realita je taková, že Assad bohužel padne a pokud neuteče, tak ho buď zavraždí ozbrojenci nebo ho bude soudit NATO/USA (=doživotí).Stranu Baas asi úplně zakážou a čelní představitelé strany budou souzeni stejně jako představitelé režimu,takže je úplně vyloučené,aby se po vítězství povstalců ucházely o moc ve volbách nějaké pro-assadovské/pro-ruské elementy.Jak se zdá,tak Rusko prohrálo na celé čáře spolu s Íránem(ten teď bude další na řadě),USA spolu s povstalci zavřou ruskou námořní základnu a povstalci rozkradou Assadovy sklady zbraní a pak se jejich nemalá část vrhne na Kavkaz.Nejhorší je,že jakmile Assad padne,tak wahabisté nebudou mít slitování s alawity,šiíty,druzy nebo křesťany,ti budou doslova jako štvaná zvěř...viz Libye

280755

19.12.2012 0:40

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Magnus Maximus 90.?.?.?

Reakce na 280755

Ano a po Iránu nakonec na řadu přijde i Rusko a pak i Čína. Assad padne, to je jisté. V této souvislosti před časem Putin prohlásil, že Rusové se budou muset opět připravit na nové oběti. Je otázka co tímto výrokem myslel. Ve svém nedávném a tradičním projevu zdůraznil, že je třeba zvýšit porodnost. Průměrná ruská rodina by měla mít minimálně tři děti a víc. Ruská armáda přezbrojuje. Do roku 2020 má být asi z 70 až 80 % vybavena moderními stroji a ostatním zařízením. Instalace Šojgu a spol. Dejte si toto všechno do souvislostí. Myslím že Rusko se připravuje na válku. Jestli ztratí svoji základnu a bude nakonec z celé oblasti vytlačeno, tak to bude pro Moskvu veliká strategická rána. Rusko tak ztratí mezinárodní preztiž a váhu. Postupně se s Moskvou nikdo nebude bavit. V takovém případě je to tragedie. Západ má možná v úmyslu použít proti Rusku beranidlo v podobě fanatických a všehoschopných islamistů, kteří ted operují v Syrii, před tím v Libyi a ještě před tím v Iráku či Jugoslávii. Ano tito vrazi se mohou rozlít z Iránu přes Kavkaz do Ruska. Překvapuje mě, že přes sto zemí prý uznalo ty vrahy. Chci vidět seznam těch zemí. To mi nesedí. Vždyt by to byla většina států na Zemi ! Dále je překvapující, že Rusko je blokováno při spolupráci s Izraelem. V Izraeli je nejvíce právě ruských Židů a ruská židovská komunita zejména v Moskvě je druhá nějvětší a nejvlivnější na světě hned za komunitou v USA. Že by se bratři nedokázali dohodnout ? Možné je však všechno. V každém případě situace Assada je kritická a Rusko je v defenzívě. Proč vlastně v Syrii neproběhla všeobecná mobilizace ? V takovém případě by musela tato armáda vrahy jednoznačně přečíslit a uzavřít hranice kvůli zastavení proudu zbraní. Že by měl režim málo zbraní v takovém případě ? Osobně vidím z hlediska delšího geopolitického vývoje několik možností, kde ani jedna není pro Rusko příznivá. Svět se možná krůček po krůčku sune ke střetu sivilizací, který popsal Huntington i když to nemusí být přesně podle jeho představ. V takovém případě by Rusko, Evropa a USA museli kooperovat. Jenže nic není zadarmo. Další vývoj byl popsán výše.

280777

19.12.2012 0:58

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Magnus Maximus 90.?.?.?

Reakce na 280777

Ještě chci k mému předchozímu příspěvku dodat na adresu zmíněných souvislostí že Rusové opustí radar. Nakonec je tato informace zde už zmíněna. Ale není to jen radar. Rusové opustí i kosmodrom Bajkonur, kde se najednou nemohou dohodnout na dalším využití. Rychle staví nový v Plesecku. Tam maká 24 hod nepřetržitě asi 2500 dělníků. Vnímáte ten soustředěný tlak ? Je to jako na potvoru v době kdy Moskva vede diplomatickou bitvu za Damašek. Navíc vláda v Bulharsku zatím předběžně chce aby americká vojska byla rozmístněna na celém území státu. Prý aby místní vojáci nabrali zkušenosti. K čemu to všechno povede ? V Damašku se bojuje za Moskvu.

280779

19.12.2012 1:47

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 280779

Rusové mají příliš dlouho nůž na krku na to, aby nereagovali. Když do medvěda dlouho pícháte smetákovou tyčí, chvíli to trvá, než usoudí, že to myslíte vážně, ale nakonec tu tyč zlomí a rozmázne vás o zeď.

280785

19.12.2012 12:23

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 280785

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

Já být nima, tak jsem v klidu. Největší země na světě, největší nerostné bohatství ...
Co mohou ztratit? Vyčuránci z Evropy, kteří nemají žádné nerostné bohatství jim vždy rádi polezou do anusu a Čína? Taky nakonec ráda zaplatí za suroviny. Tak o co jde?

280812

19.12.2012 16:14

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 280812

>Vyčuránci z Evropy, kteří nemají žádné nerostné bohatství

chcú ukradnúť Ruské, lebo nechcú platiť, takže smiech nie je na mieste. A keď Rusi nezačnú dávať pozor, tak zaniknú a spolu s nimi aj my.

280819

20.12.2012 21:01

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 280819

Směji se pouze tomu příměru medvěd versus smetáková tyč. Vše ostatní je vážná věc.

280911

19.12.2012 3:49

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

oalécst 95.?.?.?

Reakce na 280777

Píšeš veľmi poddajne voči USA, vraj Rusko stratí prestíž, váhu, a čo má byť? Chceš tvrdiť, že davy majú v úcte víťaza vojny, víťaza v krviprelievaní, vlastne vraha? Vyhrať a získať vážnosť, to je veľký cieľ, taký americký sen, byť obdivovaný napriek všetkým zločinom a Rusko prehrá a už sa nikto s nimi nebaví, nemajú radi porazených, svet si žiada víťazstvá bez ohľadu na ich priebeh, svet sa porazeným posmieva. USA a ich poskoci sú rozdrvení už teraz, tak sú omámení, že ich slepota je neliečiteľná, ty si istotne od nich odkukal „múdrosti“, ale nepočúvaj ich zákernosti, presne o takých ako ty ide v tejto vojne predovšetkým, liečba ako vybratie si správnej strany. Nie tragédia, strategická rana, takej žiadnej niet na strane Ruska, opustili by základňu dnes, vrátia sa zajtra, dobyjú moslimskí teroristi Sýriu, zajtra ich budú píliť. Chcete zvíťaziť? Čiňte pokánie, pretože Bohu patrí celý svet, On dáva víťazstvo lepšej strane, alebo dopustí hrôzovládu zločincov, ktorých si vypestovali USA, výber je Boh alebo smiešne zbraničky a diplomacia.
Neplačte maloverní, Boh za 6 dní stihol stvoriť nebesia, zem, skaliská, všetko, a či azda nedokázal by zakročiť aj teraz a rozprášiť zločincov? Chýba pokánie a ak Boh nebojuje spolu so Sýriou pre jej ťažké hriechy, čo je pravda, tak Boh dopustí, aby ťažkí zločinci prevážili moc na svoju stranu. O čo sa bežalo v Lýbii, okrem zabíjania, úplne o nič? Tam všetky strany boli temné ako zlo, nič čo by aspoň čiastočne mohlo byť videné ako s istými nedostatkami, ale predsa len s vhodným nábehom k niečomu dobrému.
Ponúkam nasledovné riešenie, Boží zásah, ešte 40 dní a Sýria bude vyvrátená, alebo prebehne pokánie, Utešiteľ si vanie kdeže len chce, prečo by nie v Sýrii, v ktorej žili státisíce svätých, čo je záväzok, aby blázniví moslimskí teroristi boli vyhubení do posledného kolena. Chcete víťazstvo, pokorte sa Bohu a docvála. Poníženie pred Bohom prináša pokoj od nepriateľov, nech sú akokoľvek strašní. Povstala by veľká Sýria, vtelila by aj Libanon, aj čiastočne Plastelínu, oslobodil by sa Jeruzalem, gazu nech si berie Egypt, sunitov by natvrdo zakázali, ak sa požaduje Boží úder, tak rázny rez, jedna vojnička čo pozdrží nezadržateľný rozbeh ku svetovej vláde. A tá príležitosť je značná.
Padne Sýria, aj Irán a potom už ostáva len Rusko. Čína naozaj nie, tá je spojencom USA proti Rusku. Svetová vláda sa musí ustanoviť ako vláda antichrista, ktorý musí vládnuť úplne všade, aby mohol vojsť do lietadla a obdivovať čo všetko mu patrí.

280792

18.12.2012 16:46

Rusko couvá

kluk 212.?.?.?

Už jsem to psal jinde, a neodpustím si to ani u tohoto článku.

Jj, rusáci napřed Asada drží u moci, a poté pokakaní začnou couvat, jak typické pro dnešní politické „Elity“. Co čekali ty jelita, bylo od počátku jasné, že když budou tento konflikt podporovat, že to nebude probíhat v rukavičkách, když už to začalo houstnout, tak couvají.
Kdopak na tom asi vydělá nejvíce, to by mě opravdu moc zajímalo.
Asad to měl položit hned, takhle akorát přijde kvůli politickým hrátkám USA CCCP o život, a půl Sýrie je na cucky.

Hnus tyhle novodobé válečné hrátky!!! [bliji]

280756

18.12.2012 20:48

RE: Rusko couvá

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 280756

Řekl bych, že to vidíte velice zjednodušeně.. USA ani NATO, otevřeně povstalce nepodporují, tedy přímou akcí - fyzicky. Proto Rusko nemůže otevřeně do války vstoupit. Může podporovat politicky, omezeně materiálně, ale bohužel, nemá možnost tam dodat lidi, jak jsou válečníci z jiných arabských zemí. Jedině tak Írán, ale ten je taky ve špatné situaci. Prostě na otevřenou pomoc RUsové nemají, ale nejsou pokakaní.. To mají válčit s Asadem proti celému světu?? Kdyby vstoupili do války, USA + NATO automaticky taky a je 3.WW na světě. A nezapomínejte, že to je takto předpovězeno - 3.WW islám proti křestanům (Arábie proti Evropě..). USA válečně porazit nemohou, jedině tak ve spolupráci s Čínou hospodářsky (položit dolar). Ale to je jiná kapitola a na tu asi ještě neuzrál pravý čas.. [cool]

280762

19.12.2012 2:39

RE: Rusko couvá

oalécst 95.?.?.?

Reakce na 280762

Čo je to islam, to sú tie bludné povedačky, v mene ktorých sú jednoduchí „ľudia“ ochotní zabíjať, ako ich naučil ich prorok? A tí islamovia veria, že v Európe sú dajakí kresťania, podľa akých prejavov správania sa ľudí v Európe vyjadrili takú jasnozrivosť? Islamovia sú veľmi múdry, že našli kresťanov v bezbožnej, zvrhlej a zatratenej Európe, tí by určite objavili aj ihlu v kope sena. Nerád by som s nimi bojoval, ale keď sa už rozhodlo o vojne islamu proti kresťanom, som zvedavý na zástupcov kresťanov.

280789

19.12.2012 18:23

RE: Rusko couvá

kluk 212.?.?.?

Reakce na 280762

Ano, podal jsem to dost zjednodušeně, vím že je to "Vysoká hra", kde každý přehmat může vyvolat 3.WW.
A s tím jak jste to popsal souhlasím.
Rusko nepodceňuji, jen bych nechtěl vidět Sýrii ve stejné situaci ve které je nyní Libye.
Nemám rád tyto pseudo války. [pláč]

280823

18.12.2012 21:46

Neverim, Rusko sa nevzda.....

PeterMilan 46.?.?.?

Rusi su velmi sikovny a mudry narod , aby "nepresvihli" nejaky "pruuuuuser" , ktory sa vola Syria. Verim im, a dufam, ze hraju "medialnu falosnu hru" voci Zapadu.
(ved podla IQ zapadnych politikov sa ani moc snazit nemusia, he).


http://wertyzreport.com/2012/12/14/rusko-odmita-ze...

280767

18.12.2012 22:18

Spíš je to přání, než realita...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Vždycky jsem byl kritický k Ruské zahraniční politice i všeho, co se týkalo ruské armády, jejího stavu a možnosti nasazení po té, co Rusko vyhrálo válku 08-08-08, a armáda byla za vítězství potrestána Serďukovovou (a Medvěděvovou) reformou.

Jenže, teď je v Rusku trochu jiná situace, než v době Libyjské krize. V Rusku nevládne Medvěděv, ale Putin, který je trošku jiná váha, než Medvěděv. Putin, který si liberála Medvěděva možná vybral (ale taky, kdoví proč a z jakých možností), a který právě přestál pokus o oranžový puč, organizovaný z USA a pokud nějaké iluze o Západu kdy měl, právě je ztratil. Serďukov už taky nevelí armádě, ale je na cestě za katr. Místo toho má Ruská armáda na předních místech lidi schopné činu - ministra obrany, armádního generála Sergeje Šojgu a náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova. Elitním VDV stále velí mezi vojáky populární Vladimír Šamanov, jehož muži měli lví podíl na vítězství 08-08-08 v Gruzii. Šamanov údajně prohlásil, že VDV jsou schopny kdykoli evakuovat ruské občany ze Sýrie, pokud dostanou takový rozkaz, ale nikdo nepochybuje, že svoji činnost nemusí ukončit touto evakuací. Změny na vedoucích místech armády naznačují, že na rozdíl od Medvěďěvovy éry Rusko zvažuje i možnost svoji armádu opět použít.

Na nějakém ruském serveru jsem se dočetl, že Rusové údajně do Sýrie dodávají Iskandery, což by nesvědčilo o ústupu. Asi je fakt, že diplomatické možnosti se mohou vyčerpat, ale to nemusí znamenat, že to tím končí. Pokud chtějí Rusové aspirovat na svůj návrat coby světové velmoci, nemohou si dovolit ztratit přístup do středomoří. V takovém případě i válka o tento přístup je zcela namístě. Každý strategicky myslící vůdce velmoci by o takový přístup bojoval. A Rusové mají v případě rozhodnutí v Sýrii vojensky intervenovat mnohem lepší možnosti, než Západ - tou možností je dosud vládnoucí, spojenecký Assádův režim. Pokud Rusové v Sýrii zasáhnou vojensky, utrpí jistou diplomatickou škodu ve vztazích se Západem, západní politici budou chvíli prskat, vymyslí nějaké bezzubé sankce, ale nakonec Rusko ovládá mnohé surovinové zdroje a bez těch se Západ neobejde. Přímé konfrontace se západní státy neodváží, protože v možné jaderné válce by ztratily mnohem víc, než Rusové. Tu bezletovou zónu na Sýrií bych rád viděl, pokud budou syrské nebe brázdit ruské Migy a Suchoje. Chce to odvahu a pevné nervy, ale jinak nemohou Rusové ztratit víc, než když opět ustoupí, spíš naopak. Takže, být Rusy, šel bych do války o své postavení velmoci, pokud diplomatické možnosti selžou.

280769

18.12.2012 23:39

RE: Spíš je to přání, než realita...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Reakce na 280769

Jj., bratja i sjostry, tovarišči, vperjod... [smích]

Otázka je, co můžeme my, malý národ, pro své velké slovanské bratry udělat. Myslím, že bychom měli, Češi a Rusky, a Češky a Rusové, více vzájemně souložit a obohatit tak náš slovanský genofond. Vzkřísit a obrodit to ruské dubisko, toť úkol hodný národa Josefa Švejka a Járy Cimrmana. To je náš historický úkol!

A najděme a oprašme stará prvomájová mávátka, aby, až našimi ulicemi opět pojedou ruské tanky, bychom je měli čím pozdravit!

Lenin-Stalin-Putin, Len-in, Stalj-in, Puť-in, tři velká jména, znamenající лен, сталь, путь. Což znamená, že Rusům, jakožto největšímu slovanskému národu, byl svěřen jistý úkol, dáno léno, aby s pomocí ocelové vůle, železnou rukou povstali z prachu a hlíny na úroveň světové supervelmoci, dobyli vesmír, a po dočasném pádu znovu povstali a pokračovali po své cestě... Není náhoda, že se Putin zastal vůdce komunistické revoluce, Lenina, a řekl o jeho ostatcích, že jsou součástí ruské historie, na roveň ostatků svatých. Jistě se zastane i Stalina, nemůže jinak, když je sám třetím z řady avatarů, kteří vedou ruský národ po jeho cestě...

280773

19.12.2012 2:24

RE: Spíš je to přání, než realita...

oalécst 95.?.?.?

Reakce na 280773

Mňa skôr zaujíma čo vedie malých človiečikov dnes otravovať slušných ľudí stalinom, leninom a vo svojej neskonalej úbohosti spájať týchto mäsiarov s osobami, ktoré nenávidia. Čo si robil za komunizmu, pokrikoval si na lenina a stalina, bol si hrdinom, všakže. Zväzáci, boľševici, eštebáci, včera ste chválili tých, čo dnes preklínate, zajtra vleziete do čínskych zadkov.
Cnie sa ti za prvomájovými sprievodmi v červenom raji, súdružko dočkáš sa ich, a budú opäť povinné.
Azda sa neodvažuješ tvrdiť, že židokomunistom vyčítaš vyvražďovanie miliónov osôb, znevažovanie ľudí, posmech a urážanie, ničenie svätýň, rozkrádanie a prevýchovu, vyšúrovanie mozgov, nie, naopak, si vytešený z úspechov komunistického teroru a o čo väčšmi sa tešíš, tým si zarmútenejší, že si nebol prítomný, že si nepodoprel revolúciu, nenávidíš postavy činov zo závisti, ale miluješ ich ničenie, ich rúcanie, oblažuje ťa pohľad na rumovisko, práve preto, že židoboľševizmus stiahli z obehu tvoji páni, tak nekonečnú nenávisť voči Rusku prejavuješ natoľko drzo, že zakrývaš radosť nad potupením Ruska tým, že lživo odstupuješ od otvorenej podpory židoboľševizmu, tak že Rusom, predovšetkým takým, ktorí ešte nie sú v celistvosti zhnití, vyčítaš, že práve oni chvália tvoje opustené idoly. Boľševizmus, liberalizmus, konzervy, tieto zvrátené ideológie sú si veľmi blízke, preto ich môžeš poľahky opúšťať bez toho, aby si zanechal svoju zásť.

280787

20.12.2012 12:14

RE: Spíš je to přání, než realita...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 280773

zalez zpět do lehožumpy

280890

18.12.2012 23:50

RE: Spíš je to přání, než realita...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 280769

Globální konflikt mezi Ruskem a "západem" nepřichází v úvahu!!!
Kdo ví, jaké mají velmoci zbraňové systémy o jejichž podstatě nemáme žádné informace! Válka by se už nevedla jadernými zbraněmi/ možná,že by na ně došlo ve finále,což by byl totální lidský konec na planetě!/,ale "novými" zbraněmi, jejichž účinky nejsou tak patrné a je možné je skrýt za výkyvy počasí a podobné vlivy!A Rusy bych v žádném případě nepodceňoval! Nové zbrojní systémy už Rusové použili v roce 1968 na Usuri při "škádlení" s Čínou!Od té doby drží Čína hubu a krok,co se vojenské oblasti s Ruskem týče!USA a NATO si jenom honí mediální triko, ale jinak jsou strachy z Ruska posraní a sedí v koutku! Ono také, kdo by nebyl, nechat se "uškvařit",eventuelně "odpařit" do prostoru,když by se ruský medvěd pořádně naštval!
Zaplať Pámbůh, že je éra SSSR minulostí a v Rusku jsou u moci lidé, se kterými je možná dohoda a kteří se mně jako vláda velmoci jeví daleko v lepším světle, než současná těžce zločinná vláda USA!!!! [oči v sloup]

280774

18.12.2012 23:30

Fámy

Hox 89.?.?.?

Rusko posílá k Sýrii dva svazy lodí (18.12.):

http://zpravy.idnes.cz/rusove-se-chystaji-na-evakuaci-ze-syrie-fc2-/zahranicni.aspx?c=A121218_164931_zahranicni_tss

http://www.zerohedge.com/news/2012-12-18/russia-sends-two-squadrons-ships-syria

280771

19.12.2012 2:30

RE: Fámy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 280771

Když se dá do Damašku doletět civilním letadlem, na evakuaci civilistů nepotřebujete válečné lodě, ani "vozdúšno-desántnye vojská". Jde tedy asi o něco jiného.

280788

19.12.2012 13:57

RE: Fámy

Hox 89.?.?.?

Reakce na 280788

Dopřesnění, vidím že se to dá vyložit tak i tak - fámy jsou "zprávy" o tom, že Rusko ze sýrie couvá, a ilustrací jejich postoje jsou ony linky..

280814

19.12.2012 0:28

Ad Rusko

vladuna 109.?.?.?

Pred par dny mi zde na Zvedavci bylo vysvetleno, jak bylo ze strany Ruska moudre se neucastnit boju v Libyji a nechat padnout Kaddafiho.
Jestlize stejne moudre zareaguje i u Syrie a nejen ze vojensky nepodpori Asada, ale naopak se jeste stahne ze sve stredomorske zakladny, potom se muzeme uz konecne rozloucit i s Iranem.
Tak dlouho se budou takticky stahovat, az budou jednoho dne znovu branit nove Stalingrad.

280775

19.12.2012 1:29

RE: Ad Rusko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 280775

Máte 100% pravdu, pokud jde o Libyi, nebyla to žádná moudrost, ale zbabělost, připosranost a zaprodanost Medvěděva.

Zatímco Dima se může zašít někde na Západě jako Gorbi, Voloďa tuhle možnost nemá, mělo by mu tu být jasné po nevydařeném oranžovém puči. Nebude-li Rusko, nebude ani Putin. Předpokládám, že to Voloďa ví líp než my. Proto předpokládám, že Rusové budou postupovat v případě Sýrie velmi tvrdě, bez ohledu na krev a životy, nepůjde-li to jinak. To, že ruské válečné lodě plují do Sýrie, a že se VDV na cosi chystají - evakuaci civilistů - by měla být, podle vší logiky, jen záminka jak zdůvodnit svou přítomnost, ale ve skutečnosti jde o začátek vojenské intervence ve prospěch Assáda. Uvidíme, jestli se mýlím, během pár dní by mělo být jasno...

280782

19.12.2012 1:34

Propaganda

ludy 78.?.?.?

Nenasvedcuje nic tomu ze Rusko couva. Spis si myslim ze blafuje, mozna uz ma svy raketovy systemy tam kde maji byt a muze couvat jak chce. Jeste taky vyslo ze Syrie ze odriznuta od internetu, tak bych asi tyhle clanky bral s rezervou.

280783

19.12.2012 12:47

RE: Propaganda

Aleš Krejčí / Brno 84.?.?.?

Reakce na 280783

Propaganda a manipulace mohou být všelijaké, ale podstata zůstává stejná. V Damašku se bojuje o Moskvu.
Rusové mají výhodu domácího prostředí: PodporU obyvatelstva, režimu, vlastní základnU, kompatibilní výzbroj, informace, již zahájenOU a probíhající kampaň.
Sračkomety mohou chrlit co chtějí, konzumní rozvrácenou společnost to stejně nezajímá, do NATO armády se nikdo hlásit nebude, a když, tak jenom bezdomovci pro peníze a armáda žoldáků je vždy slabší než armáda bojující za otčinu. A rusové toto všechno vědí. Rusko Syrii nepustí a konečně NATO zarazí. [smích]
Horší otázka směřuje na nás:
BUDEME DÁLE PODPOROVAT VÁLKY ZÁPADNÍCH DEPRIVANTŮ?
[zmaten]

280813

19.12.2012 8:22

Taneček s muletkou

Pacholíček 77.?.?.?

No a jestli rus Asada zradí a nechá zmasakrovat jako Husseina a Kadáfího, tak z toho možná někteří vyvodí, že Moskva není opozicí NWO, ale jeho kryptospojencem. A že všecky ty tance kolem byly jen matením hloupých gojímů. A to je dost nepříjemná představa.

280794

19.12.2012 9:37

len klud

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 190.?.?.?

Prispevku v diskusii skor pripominaju stavkovanie v Terne, a to na zaklade len jedineho clanku, hovoriacom o ústupe Ruska. Bol by to prilis velky ustupok na to aby bol pre Rusko prijatelny. Skratka, nie je mozne, aby rusi na nieco podobne pristupili, clanok je len hypotezou a tak ho treba brat.

280795

19.12.2012 10:20

Opotřebovávací válka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Sýrie je opotřebovávací válkou. Ne náhodou je EUropa zaplavena tureckými telenovelami, tureckými aerolinkami a importem. Turecko dostalo od Západu nabídku na podílnictví na lupu, kterého se Západem dobude na úkor zejm. Ruska a Číny.
Proto je Turecko (a jeho vlažná islamistická vláda) dáváno za vzor Egyptu, Tunisu i Sýrii.
Jediná velmoc, která kdy dokázala Turecko spolehlivě krotit bylo vždy Rusko. Turecko má velký vliv i v turkických státech Střední Asie - od = Íránu až po Mongolsko a Sibiř.

Vložený obrázek

Jak nicneříkající a obtěžující mapka ukazuje, v boji o Sýrii může jít o to, vysvobodit Turecko od sevření mezi Rusko a Sýrii. A tím zneutralizování Kurské karty, kterou by mohlo Rusko proti Turecku použít, pokud by Turecko ovlivňovalo dění na územích, obývaných turkickými národy ať už na samotném území Ruska a/nebo v ruském těsném strategickém okolí.

Rusko proto nehraje "jen o Assada", ale o nástroj, kterým drží Turecko pod krkem. Úspěšný start korejské balistické/kosmické rakety, může být i mementem, kterým (možná) Rusko pomohlo Korejcům. A zároveň Západu předvedlo, co by nastalo, pokud by Rusko podobně pomohlo i dalším Západem zotročovaným a ohrožovaným zemím.

Když to hodnému Západu nevyšlo s povstáním sibiřských gubernátorů, pokouší se nyní využít jako beranidlo Turecko a turecký jazykový, kulturní a ekonomický vliv v celé Asii. EU ohrnula nad Tureckem jako členem nos.

Zajímavá je (možná) ještě další nicneříkající a obtěžující mapka, která ukazuje, kde již iDnes jsou turkické jazyky jazyky O_F_I_C_I_Á_L_N_Í_M_I.

Vložený obrázek

IMHO, v Damašku se iDnes bojuje (možná) o Sibiř a osud Ruska - víc, nežli se zinkajícně, pravicujícně a lídlujícně domníváme...

280802

19.12.2012 21:52

čerstvé informace ze syrie

Radim K. 94.?.?.?

http://perevodika.ru/articles/22349.html

280829

20.12.2012 4:48

Skvělá příležitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Rusové mají báječnou příležitost to vyřídit s jednou z největších povstaleckých skupin v Sýrii jednou pro vždy:

http://rus.ruvr.ru/2012_12_20/Pohititeli-rossijan...

Ozbrojený zásah proti teroristům, unášející pokojné občany je všeobecně mezinárodně akceptován, ani USA nemohou moc namítat, protože oni jednají stejně, pokud někdo unáší americké občany. Takže tam mohou vlítnout, zredukovat povstalce a osvobodit rukojmí pěkně při jednom.

280866

20.12.2012 11:31

RE: Skvělá příležitost

Dušan 213.?.?.?

Reakce na 280866

Súhlas nech si "vypýtajú" povolenie na zásah od Sýrskej vlády a trochu to tam prečistia.

To by bola kuca paca. Nástupca Hitlery by sršal oheň. Všetky "nezávislé" média by sa na vlasy stavali. A tď.....

280883

20.12.2012 21:42

RE: Skvělá příležitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 280883

Sice se mi to nelíbí, ale jsou to sráči, Putin dneska na konferenci prohlásil, že Sýrie potřebuje změnu, za Asádem prý nestojí že v Sýrii Rusko žádné zájmy nemá. Proč kurňa lže, a chová se jako malý kluk, který se krčí před větším borcem? Místo aby řekl, co všichni ví, že Rusové mají v Sýrii námořní základnu, bez které se nehodlají obejít, a kdo tam vleze, tomu urazí pracky u samé prdele.

Kdyby sami Rusové do Sýrie napochodovali, pod nějakou záminkou, třeba ochranou svých občanů, osvobození rukojmích nebo tak něco, trochu to tam vyčistili, Amerika a Evropa by trochu prskala, asi jako po válce v Gruzii, ale to je všechno.

280914

20.12.2012 22:20

RE: Skvělá příležitost

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 280914

>Sice se mi to nelíbí, ale jsou to sráči, Putin dneska na
>konferenci prohlásil, že Sýrie potřebuje změnu, za Asádem
>prý nestojí že v Sýrii Rusko žádné zájmy nemá. Proč
>kurňa lže, a chová se jako malý kluk, který se krčí před
>větším borcem? Místo aby řekl, co všichni ví, že Rusové
>mají v Sýrii námořní základnu, bez které se nehodlají
>obejít, a kdo tam vleze, tomu urazí pracky u samé prdele.


Sem s tým videom, inak neuverím.

>
>Kdyby sami Rusové do Sýrie napochodovali, pod nějakou
>záminkou, třeba ochranou svých občanů, osvobození
>rukojmích nebo tak něco, trochu to tam vyčistili, Amerika a
>Evropa by trochu prskala, asi jako po válce v Gruzii, ale to je
>všechno.

Pokiaľ dobre viem Rusi tam už sú.

280919

21.12.2012 0:07

RE: Skvělá příležitost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 280919

Já to nikde neviděl ani neslyšel, já to četl na Hlasu Ruska. Předpokládám, že tam vědí, co Putin říkal:

http://czech.ruvr.ru/2012_12_20/Putin-o-Syrii-Tato...

280928

21.12.2012 10:20

RE: Skvělá příležitost

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 280928

Emil Robot má pravdu, Putin nič také nepovedal, povedal len, že:
-Sýria potrebuje zmenu len nepovedal aké
-udržanie Assáda je druhoradá priorita
-má starosti o Sýrsky národ

280950

20.12.2012 22:42

RE: Skvělá příležitost

Emil Robot 90.?.?.?

Reakce na 280914

Obávám se,že jste špatně poslouchal,nebo ne celé interview.
Putin tam neříkal nic v tom smyslu,že nad Sýrií láme hůl a že jej nezajímá.Naopak se vyjádřil v tom smyslu,že je nutno pro uklidnění situace udělat maximum a že mnohaleté vztahy a zájmy Ruska a jeho občanů je k přispění řešit tuto situaci opravňují.

280921

21.12.2012 12:51

Rusi možno ešte prekvapia

Determinant 89.?.?.?

Asi to s tými rusmi nieje až také biedne a len hrajú šachovú partiu do ktorej svet dobre nevidí.Celkom ma zaujala táto správa ktorá vlastne dáva tušiť že rusi zase až tak zlý prehlad o dianí určite nemajú http://slovak.ruvr.ru/2012_12_16/Izrael-je-znepok...

280965

Příspěvků: 43

18.12. 08:28 treerat  Ad výrok Bogdanova
18.12. 09:50 anonym  RE: Ad výrok Bogdanova
18.12. 08:55 Mirra  jisté je jedno
18.12. 11:14 Saša  http://rt.com/usa/news/
18.12. 15:19  Co se mění
18.12. 15:41 MartinX  Ruska strategie je genialne jednoducha
18.12. 16:17  RE: Ruska strategie je genialne jednoducha
19.12. 00:40 Magnus Maximus  RE: Ruska strategie je genialne jednoducha
19.12. 00:58 Magnus Maximus  RE: Ruska strategie je genialne jednoducha
19.12. 01:47  RE: Ruska strategie je genialne jednoducha
19.12. 12:23  RE: Ruska strategie je genialne jednoducha
19.12. 16:14 Oracle  RE: Ruska strategie je genialne jednoducha
20.12. 21:01  RE: Ruska strategie je genialne jednoducha
19.12. 03:49 oalécst  RE: Ruska strategie je genialne jednoducha
18.12. 16:46 kluk  Rusko couvá
18.12. 20:48  RE: Rusko couvá
19.12. 02:39 oalécst  RE: Rusko couvá
19.12. 18:23 kluk  RE: Rusko couvá
18.12. 21:46 PeterMilan  Neverim, Rusko sa nevzda.....
18.12. 22:18  Spíš je to přání, než realita...
18.12. 23:39  RE: Spíš je to přání, než realita...
19.12. 02:24 oalécst  RE: Spíš je to přání, než realita...
20.12. 12:14  RE: Spíš je to přání, než realita...
18.12. 23:50  RE: Spíš je to přání, než realita...
18.12. 23:30 Hox  Fámy
19.12. 02:30  RE: Fámy
19.12. 13:57 Hox  RE: Fámy
19.12. 00:28 vladuna  Ad Rusko
19.12. 01:29  RE: Ad Rusko
19.12. 01:34 ludy  Propaganda
19.12. 12:47 Aleš Krejčí / Brno  RE: Propaganda
19.12. 08:22 Pacholíček  Taneček s muletkou
19.12. 09:37  len klud
19.12. 10:20 MoUdrostrak  Opotřebovávací válka
19.12. 21:52 Radim K.  čerstvé informace ze syrie
20.12. 04:48  Skvělá příležitost
20.12. 11:31 Dušan  RE: Skvělá příležitost
20.12. 21:42  RE: Skvělá příležitost
20.12. 22:20 Oracle  RE: Skvělá příležitost
21.12. 00:07  RE: Skvělá příležitost
21.12. 10:20 Oracle  RE: Skvělá příležitost
20.12. 22:42 Emil Robot  RE: Skvělá příležitost
21.12. 12:51 Determinant  Rusi možno ešte prekvapia

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 872,54 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 557