Diskuze k článku

Globální transformace

Příspěvků 12

28.11.2012 11:01

:)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

http://www.ambon.or.cz/ambon.pl?thread=855& [smích]

279681

28.11.2012 13:25

ach, to su kecy...

pulsinger 195.?.?.?

Jasne,ze je globalna transformacia nevyhnutna, ale pisat o tom tak rozsiahle a nudne ? Preco do toho autor pletie nabozenstvo ?

Pre editora - nebolo by dobre na zvazenie postovat prispevky viac "sekularneho" charakteru, zalozene na faktoch, atd. ?
Tie pobozne nic-nehovoriace, nikam-smerujuce bludo-rozpravky sa nedaju citat, aspon pre analyticky rozmyslajucich citatelov. Pardon, ale je to tak.

279691

28.11.2012 15:24

RE: ach, to su kecy...

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 279691

>Pre editora - nebolo by dobre na zvazenie postovat prispevky viac
>"sekularneho" charakteru, zalozene na faktoch, atd. ?

Bylo. Myslel jsem, že občas se to snese.

279703

28.11.2012 15:52

RE: ach, to su kecy...

Hox 89.?.?.?

Reakce na 279691

je jasné že z toho textu je při neznalosti Koncepce s.b. těžké hodnotit, ale náboženství ve smysl jakém myslíte vy tam není ani gram, je to spíše přesně naopak:

- Koncepce sociální bezpečnosti vznikla jako výsledek práce analytické skupiny důstojníků ruského námořnictva v SSSR kolem roku 1987, skupina měla za cíl udělat prognózu scénářů možného vývoje v SSSR a ve světě do roku 2005, za tím účelem dostala rozsáhlé přístupy do archivů. Když se od jejích výsledků vedení (KGB a Gorbačov) distancovali, bylo to v roce 1992 publikováno v knize "Mrtvá voda" jako Koncepce sociální bezpečnosti a s tím spojená Dostatečně obecná teorie řízení. Pokud chcete analytiku nejvyšší úrovně, počtěte si v pravidelných vydání "O aktuálním momentu" autorského kolektivu VP SSSR (tentýž, který je autorem KOB + DOTU) (k nalezení na vodaspb.ru mj.)

- KOB prošla v roce 1995 řežimem parlamentních slyšení v Ruské dumě, kde se k ní vyjadřovali analytici všech ministerstev, s výsledkem - jednohlasné doporučení k realizace a zavedení do výuku škol. Historie se ale vydala jinou cestou, Jelcin to zmařil.

- dnes se přednáší na mnoha školách a univerzitách v Rusku

- Fiona Hill, ředitelka jednoho "hardcore" thinktanku při Harvardské univerzitě vyjádřila "bolšoje spasibo" za to, že jí byla kniha Mrtvá voda poslána

- podle určitých indikátorů je s KOB/DOTU dobře obeznámen i Putin, ačkoliv o ní nemluví nahlas.

..čímž chci říct, byla by chyba nad tím mávnout rukou, tenhle článek je přemluva k populárně-naučné knize, opírající se o KOB, nicméně prvotní práce - kniha Mrtvá voda, je hutná věděcká práce, výsledek práce skupiny jedněch z nejschopnějších analytiků SSSR.

279704

28.11.2012 17:43

RE: ach, to su kecy...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 279704

http://leva-net.webnode.cz/products/analytika-vp-s...

279713

28.11.2012 23:46

RE: ach, to su kecy...

martas300 71.?.?.?

Reakce na 279691

Zapadni euroatlanticka civilizace,je jedina v historii lidstva,ktera se nezabiva duchovnem.Jestli to je dobre ci spatne necham na kazdem,at se zamysli.Avsak pri blizsim poohledu je jasne,ze bez kombinace vedy a duchovna,se soucasna civilizace stastnejsi budoucnosti nedocka.
Neni zapotrebi si hned klekat a modlit se,chodit do kostela,apod. Avsak zmena lidskeho vedomi,zmena chapani reality ve ktere existujeme,nam muze pomoci vyresit nejed soucasny problem.

"Kdyz ctu Bhagavad-gitu,jedinou nezodpovezenou otazkou zustava,jak Buh stvoril vesmir.Vse ostatni se zda byt nadbytecne."

Albert Einstein

279736

4.8.2015 4:48

RE: ach, to su kecy...

Cico_Ciciak 62.?.?.?

Reakce na 279691

Si len nadutý, nič nechápajúci hlupák, taká je pravda! Ani len nechápeš rozdiel medzi vierou a náboženstvom!

337527

28.11.2012 14:32

O globalni transformaci...

mkadlec 62.?.?.?

mluvi jako o nevyhnutelnosti spousta guruu, mystiku, proroku.

Otazka zni, jestli po teto trannsformaci bude z nasi koule blata vesmirny prach, prijde Spasitel, nebo se i s ni presunem do "pate dimenze". Nektere z techto predpovedi zahrnuji i zjeveni nejake doposud skryte skutecnosti, at je to nevyvratitelny dukaz existence lidske duse, zjeveni Nibiru, nebo biblicky Novy Jeruzalem/Kitez/Shambala.
A jak uz to tak byva, vsichni tvrdi, ze jedine jejich cesta je ta spravna.

279697

28.11.2012 16:02

třetí cesta je.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Vedle ateizmu idealistického a materialistického můžeme uvěřit teizmu praktickému = přejmenování boha po pochopení procesu, jak z kdysi existujícícho "NIC" vzniklo dnešní "VŠE".
Pak každý zjistí, že jediné, co nevíme je vznik pohybu. Všechno ostatní už lze odvodit ze vztahu obecných pojmů (směr, rychlost, tlak, teplo, teplota, hustota, povrch...)
A protože jsme si boha strčili vždycky tam, kde skončila naše logika, tak tím bohem je nutně POHYB, jinak by ani ten bůh nemohl VZNIKNOUT.
...všimli jste si, že naše ctěná věda ani ctěná duchovní učení se nezabývají otázkou VZNIKÁNÍ????
Všechno muselo nějak někdy vzniknout, i ten "čas", gravitace a EM frekvence....

Text článku je dlouhý, ale chyb tam má hromadu. Na stole máme jiné propojení mezi hierarchickou (růstovou) a rotační (stavovou) strukturou pohybu. Ale to si najdete na mých "ovčích" stránkách až v době, kdy to budete potřebovat.

...za přečtení možná stojí odstavce okolo "Písně o věštci Olegovi", kde Puškin naznačil způsoby řízení "fraktálních struktur společnosti. Pan Jefimov pro fraktální uspořádávání celků a vrstev množin užívá termín "bezstrukturní (konceptuální) řízení".

Řízení typu "prediktor/korektor" vychází z faktické funkce zákona akce/re/akce, který je doplněný technikou "fuzzy logic" (nutnost predikovat z okamžitého stavu informací, na kterém je postavená funkce nástroje KARAODYN (http://www.nejsmeovce.cz/books/view/10 ). Ano, to by mělo fungovat.

...bohužel "duchovní slovník" Jechimova jej vyřazuje z těch, kdo nabízí průchodný proces změn. Jeho definice jsou vázané tímto slovníkem, který zároveň vypovídá i o paradigmatu autora.
Také zřejmě opomíjí vliv vědy při zkoumání DNA (DNA je svou podstatou zvuková, okamžitě se měnící v míře "množin opakování" stejných podnětů. Neposlední je i úloha prvku 114 (ununquadium), který zřejmě stojí za technologiemi lidí ze skupiny nadace Keshe.

..jsem zvědav, jak se situace nerovnováhy mezi globálním vědomím a globálním podvědomím projeví v "přetaktování" slunce, základní energie, která naší soustavu vyživuje od jejího vzniku. Případné "vypnutí" slunečního svitu by asi dost lidí přesvědčilo, že jsme se o fyzice v prostoru naučili cosi jiného, než je to, co funguje.
...ale nechme se překvapit, příroda si s námi poradila vždy, poradí si i letos. Ona je naší učebnicí, nikoliv nějaký model "řidiče všeho". Polaritou k "POHYBU" je informace, tu si můžeme podržet v klidové formě svým rozumem. A o klíčové informace šlo vždy. Přinesl je pan Jechimov?

279705

28.11.2012 20:46

7 milionu

valda 212.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=UAUPL4W58dc

279727

29.11.2012 16:33

Boží zámer

Viny 77.?.?.?

Autor sa veľmi výrazne odvoláva, resp plne podmieňuje fungovanie navrhovaného konceptu tým, že všetko bude v súlade s "Božím zámerom". Mám to chápať tak, že autor textu pozná "Boží zámer"? To sa mi zdá povedomé.

I dnes tu máme mnoho takých, ktorí s úplnou istotou tvrdia, že poznajú "Boží zámer" a jednajú podľa neho, napr inkvizícia, križiacke výpravy, džihád, židovská nadradenosť nad gojimami, a nejako to nepomáha (práve naopak) a spoločnosť je tam kde je. Nieje práve príčina problému niekde v tej interpretácii toho "Božieho zámeru" každého demagóga a jeho presvedčenie, že práve ten jeho výklad je správny a všetci ostatní by sa ním mali riadiť? To je potom ale totalitná spoločnosť.

A čo takto nechať každého plne zodpovedať za seba samého, nechať ho žiť ako uzná za vhodné, bez umelých hierarchií a nezmyslov, (ktoré predpokladajú, že ľudia potrebujú vedenie a bez neho by zahynuli) a tak jedine plne rešpektovať slobodu každého jednotlivca a vyjadriť tak porozumenie základnému princípu života - "náš život patrí len nám samým, naložme s ním ako sami uznáme za vhodné, so všetkými konsekvenciami, ktoré z toho plynú".

Jestvuje tu však zdá sa skupina ľudí, ktorí bytostne potrebujú (alebo si to myslia) niekoho, kto im určí hranice, predpisy, zákazy, štandardy...., podľa ktorých budú konečne môcť žiť a myslieť. Nemám nič proti tomu, ak sa tak žiť rozhodnú, je to v poriadku, len nech k tomu nenútia ostatných, tú druhú skupinu, ktorí k tomu ako majú žiť a čo a ako si majú myslieť, nikoho ďalšieho nepotrebujú.

V tom je zásadný problém, nie v totalitárstve samom. Pán autor, žite si kto chce ako, kde a pod vedením koho chcete, rešpektujte však slobodu tých, ktorí budú žiť jednoducho inak, slobodne. Toto však vo vašom koncepte nevidím, práve naopak. Rozvíjajúcu sa totalitu aktuálnej spoločnosti (status quo), nehodlám vo svojom živote nahradiť úplnou totalitou pod hlavičkou "jediného správneho" Božieho zámeru. Buď je pán autor mdlého rozumu, alebo vie presne čo robí a to je nebezpečnejšie. V ktorom kvadrante by sa asi v Nolanovom diagrame nachádzalo toto v článku navrhované zriadenie? Jauvajs.....[bliji]

Dajte si facku, možno vás to preberie! [naštvaný]

279761

30.11.2012 11:50

RE: Boží zámer

dazzler 84.?.?.?

Reakce na 279761

"Jestvuje tu však zdá sa skupina ľudí, ktorí bytostne potrebujú (alebo si to myslia) niekoho, kto im určí hranice, predpisy, zákazy, štandardy...., podľa ktorých budú konečne môcť žiť a myslieť."

..hm.. milý pán Viny, takých je 99% ľudí.. krásne ste zhodili (resp. pokúsili ste sa zhodiť) polemiku - názor človeka, ktorý vidí oveľa, oveľa ďalej ako vy, ako si vy vôbec dokážete predstaviť..
Nie je to o tom, že niekto 'pozná boží zámer', je to o tom, že aspoň niektorí sa už konečne prebudili, otvorili oči a vidia, ako to na tomttomto svete naozaj je... že zlyhávajú akékoľvek pokusy o obrodu a osvietenie národa(ov).. že tá premena, či ako to nazvať (mimochodom, autor to vystihol; ja osobne mám veľa krát problém veci vyjadriť tými správnymi slovami...), je nevyhnutná, pretože takto to už dlho nemôže ďalej ísť.. Aby poctivosť, čestnosť, spravodlivosť boli hanobené, zosmiešňované a namiesto úcty a pokory boli ponižovaní ich nositelia.. Aby pár 'nehodných' žilo v blahobyte a prepychu, zatiaľ čo na druhej strane zeme iní umierajú hladom.. alebo ako obete rôznych útokov, ktoré nám podľa svojich potrieb predostrú v médiách a rôznych informačných zdrojoch ako zámer niekoho, pričom sú zväčša nariadené práve tými 'nehodnými'...
Môj muž sa o tú obrodu a prebudenie ľudí tak veľmi snažil.. Keď to zlyhalo globálne, skúšal to aspoň vo svojom okolí.. Pár uvažujúcich sa našlo (čiže takých, ktorí pri vytváraní záverov a názorov používali najmä vlastný rozum a cit a teda iba slepo neprijímali postoje iných...), no bolo ich žalostne málo..
Sklamanie, zúfalstvo, beznádej? Utrpenie nad tým, že sa to nedá nijako zvrátiť ani opraviť? Prežívanie bolesti s ľuďmi na opačnej strane zemegule? Či (aby ste to správne pobrali aj vy, pán Viny) pochopenie 'božieho zámeru' a následné konanie v jeho zmysle a pre jeho uskutočnenie?
Je to už jedno, život mu to nevráti.. Zanechal po sebe veľa, aj keď to možno neosloví veľké masy, ale stojí to za 'záchranu' aspoň tých niekoľkých, čo len potrebujú podať ruku, no na svoju cestu sa už vyberú sami...
Preto, milý pán Viny, neberte ľuďom nádej.. Neznevažujte ich názory a postoje.. Je vlastne úplne jedno, v čo veríme, či akou cestou sa rozhodneme ísť... Podstatné je to, ako sa k tomu postavíme, ako s tým, čo vieme, naložíme.. A čo dávame zo seba druhým, ako vplývame na svoje okolie... Pretože .....

"Ľudia zabudnú, čo si povedal... Ľudia zabudnú, čo si urobil... No nikdy nezabudnú na to, ako sa pri tebe cítili..."

279787

Příspěvků: 12

28.11. 11:01  :)
28.11. 13:25 pulsinger  ach, to su kecy...
28.11. 15:24 Vladimír Stwora  RE: ach, to su kecy...
28.11. 15:52 Hox  RE: ach, to su kecy...
28.11. 17:43  RE: ach, to su kecy...
28.11. 23:46 martas300  RE: ach, to su kecy...
04.08. 04:48 Cico_Ciciak  RE: ach, to su kecy...
28.11. 14:32 mkadlec  O globalni transformaci...
28.11. 16:02 janko  třetí cesta je.
28.11. 20:46 valda  7 milionu
29.11. 16:33 Viny  Boží zámer
30.11. 11:50 dazzler  RE: Boží zámer

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 146 čtenářů částkou 26 939 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 0

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 2

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 9

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 7

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Kolářovo stržení Koněva, Novotného urážky. To se nám vrací26.02.21 11:22 Česká republika 3

Biden jde ve šlépějích Trumpa, levice je z toho na mrtvici25.02.21 22:42 USA 0

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 8

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

PryGuma by celému národu nordinoval domácí vězení, ale sám jde fandit na fotbal18.02.21 22:31 Česká republika 2

Pozor! Zítra jednání o totalitním zákonu!17.02.21 20:49 Česká republika 4

Česká republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let16.02.21 21:19 Česká republika 3

Scénář pandemie SPARS v letech 2025 – 202816.02.21 17:14 USA 1

Očkovanie učiteľov skomplikovalo otváranie škôl a škôlok. Niektorí pedagógovia po víkendovom očkovaní nie sú schopní prísť v pondelok do práce15.02.21 11:22 Slovensko 2

Covid bonus - potvrzení, že nemocnice mají větší vývar z covid pacientů 15.02.21 08:00 Česká republika 1

Mystifikace s úmrtími za rok 202015.02.21 01:42 Česká republika 0

Už zase média rozjíždí prolhanou manipulační kampaň a přitom se usvědčují ze lží13.02.21 16:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,17 Kč
Libra
30,19 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,71 Kč
Švýcarský frank
23,87 Kč
100 japonských jenů
20,34 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,79 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 610,16 Kč
1 unce stříbra
578,39 Kč
Bitcoin
966 980,30 Kč

Poslední aktualizace: 28.2.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 790