Diskuze k článku

Rallye po českých vesnicích

Příspěvků 178

14.11.2012 5:28

A život (ne)jde dál...

lesov 62.?.?.?

"..že někoho vůbec napadne takové šílené závody pořádat"
Někteří z nás mají právo na zhovadilou zábavu a někteří zase, v důsledku té zábavy, nemají právo na život, to se nedá nic dělat.
Blahem a z nadbytku chrochtající bratrská prasátka už si vše zdůvodnila a rozdávají rozumy, že vítr a ostatní se proti nim spikli aby jim kazili zábavu. Sama za nic nemohou a na zábavu mají přece právo. Vsadil bych se, že jediné, co teď cítí, je vztek, vše ostatní je naučené divadlo a krokodýlí slzy, alespoň brácha-čuně-navigátor tak na videu působil.
Zkrátka, když si ta správná parta něco umane, tak může i zabíjet a je to sport, to musí každej (soud určitě) uznat! [bliji]

279041

14.11.2012 7:57

RE: A život (ne)jde dál...

JB 89.?.?.?

Reakce na 279041

A co už je "zhovadilá" zábava a co ještě není "zhovadilá" rozhoduje kdo? A na základě čeho?
Jenom akademický dotaz, tím nerozporuji to, co se stalo...
Vést rallye podhorskou vesničkou je hovadné. Nicméně když se chce a jsou dodržována jak pravidla, tak i používán "selský" rozum, tak to jde bez problémů, viz rallye třeba ve Skotsku či Walesu, Itálii a pod. A to jsou taky civilizované a osídlené země.
Takže chyba není v rallye jako takové, ale v její "české" variantě.

279046

14.11.2012 11:48

RE: A život (ne)jde dál...

lesov 62.?.?.?

Reakce na 279046

"Takže chyba není v rallye jako takové, ale v její "české" variantě."

Takže je to vyřešené, zavřeme českou variantu relý do kriminálu a bude... Svatá sprostoto. [oči v sloup]

279065

14.11.2012 19:50

RE: A život (ne)jde dál...

JB 82.?.?.?

Reakce na 279065

Svatá prostoto jednoduchá....
Proč to tedy jinde jde a tady jsou průsery? Dovedete odpovědět a navrhnout řešení nebo jen tak bušíte do klábosnice?

279102

15.11.2012 9:34

RE: A život (ne)jde dál...

Viny 77.?.?.?

Reakce na 279102

Ja by som navrhol riešenie, ale najskôr sa chcem dopátrať toho, či to má zmysel. Takže sa pýtam:

Súhlasíte s tým, že sloboda jedného konči tam, kde začína sloboda druhého?

Súhlasíte s tým, že obmedzenie/zakázanie/regulovanie voľného pohybu po verejných priestranstvách je možné len so súhlasom vlastníkov týchto pozemkov?

Súhlasíte s tým, že obmedzenie/zakázanie/regulovanie voľného pohybu na súkromných pozemkoch možné nie je ak len so súhlasom vlastníkov týchto pozemkov?

a t.d...

Ak rozumiete tomu čo som napísal, tak riešenie je jednoduché...a autor ho v článku uvádza - súhlas všetkých ľudí žijúcich v blízkosti takejto akcie resp súhlas vlastníkov všetkých pozemkov, obchodov, domov....s konaním takéhoto závodu, bez výhrady.

Veď je to jednoduché...

279168

16.11.2012 20:36

RE: A život (ne)jde dál...

JB 82.?.?.?

Reakce na 279168

Ad a) - ano
Ad b) - veřejné prostranství je ve vlastnictví obce/státu, tedy jediný vlastník, a ten dává souhlas prostřednictvím svých výkonných článků
Ad c) - ano, např rallye ve Skotsku či Walesu jsou právě proto vedeny po soukromých pozemcích
Stačí?

Ale aby se souhlas vyžadoval od nepřímo ovlivněných vlastníků, tedy těch, po jejichž pozemcích rallye nevede, tak o tom vážně pochybuji. A jak byste definoval "blízkost"???

279271

17.11.2012 13:03

RE: A život (ne)jde dál...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 279271

Vďaka za porozumenie.

"Blízkosť" by som definoval na príklade. Môj pozemok končí presne na hranici cesty, na ktorej sa má závod konať, ale bezpečný priestor je napr definovaný ako 5m od cesty, teda sa nemôžem v čase závodu pohybovať po svojom pozemku inými slovami sú moje práva obmedzené preto, lebo pár ľudí si chce zajazdiť v obci rýchlosťou 160km/h a ohrozovať tak majetok a životy jej obyvateľov. To je skutočnosť bez príkras.

Na porozumenie uvediem iný príklad, ktorý je i keď sa to nezdá, úplne totožný s organizovaním rallye v meste či dedine.
Ako fanúšikovi streľby zo strelných zbraní typu napr Steyr HS .50, alebo Anzio 20mm, by mi vyhovovalo, ak by som mohol využiť rovné cesty niektorých Slovenských či Českých dedín a miest na zorganizovanie súťaže v diaľkovej streľbe. Je mi fuk či s tým súhlasíte, nepýtam sa vás, dohodnem si to so starostom. Keďže si chceme zastrieľať, uzavrieme preto dedinu, obmedzíme pohyb v celej dedine a ohrozíme váš majetok a vás na živote.... Ako to znie teraz? Vyzerá to nebezpečne že? Niečo ako "Pár idiotov si chce zastrieľať a je nebezpečie, že nás počas ich vyčínania ich strela zasiahne, zničí nám dom, zabije nás....chuji!". Prečo máme iný postoj k organizovaniu rallye? [mrknutí jedním okem]

Lenže reálne je rallye v meste či dedine neporovnateľne nebezpečnejšie, než tá prípadná strelecká súžaž...

279289

14.11.2012 8:23

rallye Šumava,skládky a byznys

fohat 194.?.?.?

ačkoliv jsem v Praze něco,jako Omar Šariff v Káhiře...rodilý pražan mezi burany...měl jsem slabost pro Šumavu,kde mě později odradily rallye,rozšiřování sjezdovek a čtyřkolky na kdejaké chráněné stezce.Nějakou dobu jsem také žil na českém venkově,kde jakýkoliv pohyb byl orwelovsky sledován pohybem záclon tu,či onde...Proto jsem VUBEC nezvedl obočí udivem,že se nějaká starostka rozčilovala,že smrad hořící skládky z nedalekého kravína ohrožuje zdraví spoluobčanu..Předtím ovšem VŠICHNI VĚDĚLI,že soused Franta si udělal byznys,že navezl odpad z Německa,narval ho do opuštěného kravína a posléze po zisku několika melounu firmu nechal zkrachovat.Kravín nechal napospas soudruhum v obci,at to za státní prachy uklidí...No a z nouze to posléze někdo zapálil,aby se ušetřily náklady.Rallye a hudební orgie pod širákem,to je vše byznys,neviditelný supí spár trhu přece nebude bránit patriotum českého venkova vyrejžovat nějaké prachy.Zrovna včera jsem na Vinohradech potkal jednoho buranského radního z pražského magistrátu...přesně buransky oblečen,nevypadal vubec na korupčníka miliardáře. Mám s těmi kmotry z buranova,co dojí PRAHU a na venkově,kam se vrací,nám rodákum z Prahy dělají ostudu, velký soucit,nebot do hrobu si to nevezmou a při umírání se budou nemilosrdně soudit. [zahanbení] [zahanbení]

279047

14.11.2012 8:32

Naprostý souhlas

Heriot 77.?.?.?

S autorem.
Pořadatel si údajně dokonce dovolil vyslovit názor, že pokud se takový závod pořádá, lidé by neměli vůbec vycházet ven !
Je neuvěřitelné, že něco takového prošlo bez ohlasu. Co si o sobě tato arogantní nabubřelá společenská vrstva myslí?

279048

14.11.2012 8:34

standartní obyčejná nedbalost se tomu říká - jinak taky porušení pravidel s následkem smrti

osa x 193.?.?.?

Cituji: > Téměř po třech letech od vlakového neštěstí ve Studénce začne tragický náraz rychlíku do mostu projednával soud. Zemřelo 8 lidí, zraněno bylo téměř 100 cestujících. Obžalovaných je deset. Podle kriminalistů, kteří tragédii ve Studénce téměř dva roky vyšetřovali, byl hlavní příčinou havárie "nepochopitelný souběh mnoha zanedbání". < Konec citátu.
Citové výlevy a vyložené bludy autora neoživí 4 dívky ani 8 pasažérů vlaku, kteří jistě měli "právo" dojet do cíle své cesty živi a zdrávi. Jako divák z mládí několika Barum Rallye pouze poučím , pokud se chcete dívat na soutěž, stůjte minimálně 30m lépe 50m od tratě - v opačném případě jste sebevrazi.
Koho z vás by napadlo jet po dálnici v protisměru ? Koho by napadlo potápět se bez tlakoměru a hloubkoměru ? Koho by napadlo jít uprostřed frekventované silnice pěšky ? - no vidíte, a jsou tací, každodenně.
P. S.: Lidé dosáhli vrcholu inteligence před 2000 lety, od té doby hloupnou, tvrdí genetik Gerald Crabtree ze Stanfordovy univerzity v Kalifornii přišel s hypotézou, která lidskému druhu příliš nelichotí. Podle něj s vynálezem zemědělství lidstvo přišlo o podstatné stimuly k využívání a rozvoji inteligence. Výsledkem je, že v posledních několika tisících letech druh Homo sapiens sapiens postupně hloupne.

279049

14.11.2012 9:24

RE: standartní obyčejná nedbalost se tomu říká - jinak taky porušení pravidel s následkem smrti

Saša 24.?.?.?

Reakce na 279049

> Lidé dosáhli vrcholu inteligence před 2000 lety,

http://www.novinky.cz/veda-skoly/284655-lide-dosah...

Jenže v tom to není!

Všude se stávají neštěstí, ale v zemičce s 10 miliony lidí se neštěstí přihodí mnohokrát častěji než v celé severní Americe! USA 312 milionů obyvatel! Běžně tam neumírají lidé na otravu metylalkoholem, na dělníky nepadá každý den beton a schodiště, rallye po městech se nepořádají atd. Jsem jeden z těch, co rád pomlouvá „Ameriku“, avšak s českou vstřícností divoký západ se přestěhoval do České kotliny. Nenese zkorumpovaná vláda za životy zodpovědnost? Řidič rychlé sanitky je také zodpovědný pokud zapříčiní nehodu, svítit a kvílet může, jak chce, ale pokud překročí rychlost nebo pravidla provozu nese plnou vinu.

279053

14.11.2012 10:39

RE: standartní obyčejná nedbalost se tomu říká - jinak taky porušení pravidel s následkem smrti

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 279053

Jj, ať je Emerika, jaká je, tak Predátoři tam (alespoň nějaké) daně platit musí - a tím pádem je tam zažito: Nečiň druhému co nechceš, aby on činil Tobě.

Rallye se pořádali v Česku i za zlého Bolševíííka (kdy ani nebyly bezpečnostní normy tak zažity (např. ani v silničním provozu nebyla v obcích omezena rychlost v noci, neexistovaly povinné bezpečnostní pásy, na motocyklech se jezdilo bez přílby apod.)). A obvykle se i rallies obešly bez ztrát na životech jak jezdců, tak obecenstva.

V pravicujícím Česku ale nyní vládne bezohlednost. Tristní je, že pachateli jsou brněnští advokáti, zapletení s obhajobami vícero podivných klientů. Ať byl Obama jakkoliv "neemerický" a po čtyřech letech v úřadu okoukaný a tím pádem ještě méně "emerický" pro běžné Emeričany, tak "skvělému pravicujícímu" Mittu Romneymu nejpíše prohrálo volby jeho nedostatečné zdanění. Resp. to, že to na Romneye (včas) prasklo.

Emerika nezapomíná, když za ni (její širší commun/itu) někdo nedýchá. A v takovém případě raději i středopravicující Emeričan zvolí černocha, nežli bílého vychcánka - a to i např. na Floridě!!! V pravicujícím Česku (prozatím) vychcánkům pšenka kvete bujaře. V Emerice by byli pořadatelé po podobném bezpečnostním debaklu (nejen zlým státem) tak zkasírováni, že by každého jiného pořadatele (nejen ty postižené) nadobro odradilo odfláknout bezpečnostní rizika při plánování. A spolehnout se jen na české podmáznuté starosty a naivní vesnické joudy, toužící po tom, být na pár desítek minut "in".

V poslední době je v české kotlině těch smrťáků až přespříliš. Zábrany pro diváky jsou prvkem collect/ivní bezpečnosti. Hodně to napovídá o stavu společnosti. I reakce protagonistů o tom hodně napovídá: Já muzikant - za to může (jen) vetříček! A kdo může za to, že s větříčkem jako s rizikem (včas) nepracoval?!

279059

14.11.2012 11:30

RE: standartní obyčejná nedbalost se tomu říká - jinak taky porušení pravidel s následkem smrti

hc 90.?.?.?

Reakce na 279053

Automobilové závody mě nezajímají, ale i tady bude zřejmě chyba v tom, čemu se u nás říká "liberalismus". Existují země, kde se s tím vůbec nepárají.

279063

14.11.2012 9:04

jen řev davu

Víťa 90.?.?.?

Ti stejní členové davu, kteří tady vykřikují proti "vražedné rallye" by se ale nadšeně koukali, kdyby se to auto rozmázlo o strom a jinak se nikomu nic nestalo. A jistě by o tom nadšeně vyprávěli.
Fakticky je to tak, že tyto soutěže se jedou na hranici možností lidí i aut a prostě jsou (a budou) nebezpečné. Přihlížející dav, hladový po nehodách, by si ale měl uvědomovat, že to nebezpečné je a měl by se - v zájmu vlastním - tak chovat. Kdo si stoupne do potenciální dráhy vozu při rallye, je nebezpečný blázen. Mimochodem pořadatelé se jistě snažili vyhradit bezpečná místa, no a také obec jistě zodpovědně zvážila pro a proti a uvážlivě rallye povolila, že. ( Bez toho povolení by se tam nic nejelo. ) A jistě se bude obec cítit zodpovědná, že s tímto rozhodnutím a z něj plynoucími riziky seznámila všchny své občany a ti se dle toho zodpovědně zachovali. Jistě také rodiče instruovali své děti, že se do nesmyslných rizik neleze, tedy na dráty vysokého napětí se nešplháme, do bouřlivého jezu se neskáče, stejně jako se neskáče do neznámé vody a neleze se do cesty vozům při závodě.
Také očekávám, že po tak tragické události přijmou svůj díl zodpovědnosti rodiče za to, jak hlídali a vychovali své děti k rizikovému jednání, také vedení obce přijme svoji zodpovědnost za povolení tohoto rallyepodniku v obci, no a organizátoři podniku také. Jediný, kdo v tomto případě dělal, co měl, tedy závodil "na hraně" byla posádka vozu. Těžko jim to vyčítat, když to byl smysl celé akce a na to se šli přece všichni dívat, že to ta posádka bude dělat.

279052

14.11.2012 10:17

RE: jen řev davu

leo69 176.?.?.?

Reakce na 279052

Podle mne je v tomto případě právě a především na vině řidič/posádka vozu, tím, že jela na hraně (spíše za hranou) možností v obydlené osadě/obci. I když se účastní závodů, tak je stále účastník provozu a měl by jízdu přispůsobit okolnostem a brát určitý ohled na okolí. Být pořadatelem, tak pořádám závody mimo obydlené oblasti, nebo všem závodníkům nařídím, pod hrozbou diskvalifikace, omezení rychlosti v obci. Když už budou muset projíždět obcí, tak od/do určitého místa (cedule obce, nebo např. zvlášť kritické místo - označené pořadatelem jasně viditelným symbolem) pojedou všichni závodníci se stejným spravedlivým handicapem např. maximálně 70km/hod...

Vzpomínám si, jak a proč končil, před svým nedávným opětovným návratem, pilot F1 Michael Schumacher a co o něm říkali ostatní piloti a činovníci F1. Bylo to o tom, že začal být nebezpečný sobě a především svému okolí, protože ztratil už veškeré bezpečnostní zábrany v touze zase vítězit (forma šla dolů a tak ji nahrazoval riskováním). Byly na něj tlaky ať toho nechá.

Kdo vytvoří tlaky na ty "pantáty" ze závodnické divize, nebo dokonce okresu (v řeči fotbalové hantýrky, automobilovou neznám), kteří o víkendu sednou do závodního vozu a jezdí (trénují) v běžném provozu rallye a potom, jednou za měsíc,za dva, se jedou "povyrazit" na nějakou tu místní rallye a jedou jako "hovada" bez patřičných zkušeností, bez pudu sebezáchovy a především bez obavy o majetky a životy okolí (viz. zmiňovaný případ z Lopeníku - majetní brněnští advokáti, po nás potopa, "neměly (dívky) tam stát", navigátor - "co se děje během závodu okolo nesleduji"(?!) atp.).

Takže upravit pravidla rallye buď ve smyslu: při průjezdu obcí se nezávodí (dodržují se běžná pravidla silničního provozu), nebo závody pořádat úplně mimo obec (obydlené oblasti) a dodržovat přísná pravidla pohybu diváků a fanoušků. Pro "divácké tribuny" volit neriziková místa a tvrdě hlídat, dostatečně početnou pořadatelskou službou, diváky v kritických místech s možností zastavit dočasně závod, dokud danou rizikovou oblast diváci neopustí...

Nehody se stávají, ale poslední dobou nějak moc často a odnášejí to ti, kteří z povahy neznalosti problému bezpečnosti (většinou děti a velmi mladí) stojí/sledují závod v kritických místech.

Takže přeji automobilovému sportu zkušené a věci i bezpečnosti znalé pořadatele a řidičům co nejméně nehod.

m,[mrknutí jedním okem]

279054

14.11.2012 12:55

RE: jen řev davu

kocour_easy 212.?.?.?

Reakce na 279054

Takze vam nevadi, ze budete mit na vsechno zakon jak se mate a nemate chovat(zakon na to ze curat proti vetru je pokutovano apodobne zhiralosti) a lidi prestanou premyslet na kazdym svym chovani. Doporucuji precist tento clanek: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20121... na dane tema.

279073

14.11.2012 13:31

RE: jen řev davu

leo69 176.?.?.?

Reakce na 279073

Netuším, zda-li je přímo nutné a potřebné zrovna měnit, nebo vymýšlet zákon, ale dal bych pořadatelům rallye jasná pravidla (pokud už existují, tak je přísně vymáhat a dodržovat) a popř., i ohledně označování kritických míst, určitou pravomoc s dočasným doporučujícím vykázáním diváků z těchto životu nebezpečných pastí. Možná by měl být u každého závodu přítomen i zkušený dopravní policista (placený/sponzorovaný pořadatelem závodu) uplatňující tyto pravomoce.(?)

Vím, že se dá velmi polemizovat o tom, že by to byl další hřebíček do rakve pořádání rallye závodů u nás, ale tyhle (některé) hurá akce už stály příliš mnoho mladých životů, a myslím, že je očividně potřeba něco změnit/poopravit.

m,[mrknutí jedním okem]

279077

14.11.2012 13:39

RE: jen řev davu

Heriot 77.?.?.?

Reakce na 279073

Na všechno samozřejmě být zákon nemusí, ale na činnosti ohrožující zdraví a životy lidí jistě ano...to si za chvíli pár magorů podobných těm za volantem usmyslí, že si udělají na náměstí střelnici, označí si to a kdo vyjde toho zastřelí s poukázáním, že tam nemá co dělat.
Omezit práva lidí a uložit jim povinnost, třeba se někde nezdržoval, lze jen závazným předpisem, nikoliv jakousi ceduličkou namyšleného magora co si rád hraje autíčky...
Odpovědnost za tyto nehody je jasná - závodníci. Nedbalost, 4 mrtví, přiměřený trest.

279078

14.11.2012 16:42

RE: jen řev davu

kocour_easy 85.?.?.?

Reakce na 279078

sam si protirecite. Takze napiseme zavazny predpis jak pouzivat nuz, ponevadz si nekdo usmysli, ze s tim nozem bude hazet a muze nekoho trefit, pripadne na neho muze nechtis upadnout a zranit se-zabit se?!
Rovnou teda prihravate te vedecke studii, ze hloupneme.
Videl jste nekdy jak a kde se zavodilo pred 20-30lety?
Prece sport, potazmo zavody se delaji na hranici lidskych ci fyzikalnich moznosti a staci osudna chvile, opomeni ci problem a muze se stanout tragedie.
Byt vami, tak rovnou nikoho nevinim nebo neodsuzuji predem. Ani jeden z nas tam nebyl na miste a nikdo presne nevi jestli je nekdo odpovedny za tuto nehodu a nebo do jake miry.

279090

14.11.2012 20:24

RE: jen řev davu

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 279090

Protiřečíte si tak akorát Vy. Samozřejmě, když si někdo usmyslí házet nůž na veřejnosti a ohrožovat ostatní, tak je za magora. Když si někdo usmyslí na veřejnosti závodit autem a ohrožovat ostatní, tak je to pro lidi, jako vy, nóbl a in... [smích]

279104

14.11.2012 22:21

RE: jen řev davu

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279104

To heriot: Když někdo stojí na dálnici metr od silnice tak je za magora také, když někdo stojí na rally metr od trati, kde se jezdí 150 km v hod. tak je blázen. Stačí použít selský rozum, na to nepotřebujete zákony. Pokud na to chcete zákony, každý takový člověk by neměl mít volební právo, protože není svéprávný,ale ovce.

279124

15.11.2012 6:18

RE: jen řev davu

mtk 88.?.?.?

Reakce na 279124

Dálnice přes svá nebezpečí může a má sloužit všem, chtějí-li. Rally slouží velice úzkému okruhu nadšenců. Neměl byste to míchat dohromady.

279150

15.11.2012 10:26

RE: jen řev davu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 279150

No ale presne jste si odpovedel i pro druhou variantu. Co to napsat obracene:

Rallye přes svá nebezpečí může a má sloužit všem, chtějí-li.
Dalnice slouží velice úzkému okruhu nadšenců.
Neměl byste to míchat dohromady.

Jednomu doprejete a druhemu nee?!

Presne mi to pripomina nehodu Mariána Labudy na dalnici, kdyz srazil 2turistky . Muselo se neco pridat do zakonu, nebo jako vyhlaska? Nebo pripadne zakazat jizdu po dalnici. Pro lidi vaseho razeni asi ano. Lidi vaseho typu si mysli ze najaka obecne narizeni ci vyhlaska, nebo zakon vyresi tyto problemy a prestavaji myslet "selskym rozumem". A pak se jedni divi, kdyz do zakonu nekdo protlaci "prednost chodcu" a lidi se bezhlave vrhaji pod auta, ponevadz si mysli ze tirak rozjety na urcitou rychlost zastavi na 3metrech. Preci kdyz je to v zakone, tak to tak musi byt!!!
Zapominate, ze jedine zakony jsou fyzikalni zakony ostatni jsou jenom doporuceni jak usnadnit zivot kazdemu znas a neopakovat chyby jinych.

Ale jen si prosazujte vselijake zakazy a vyhlasky a radeji sedte doma omotany molitanem a prozivejte svet virtualne.

279171

15.11.2012 15:48

RE: jen řev davu

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 279171

Melete nesmysly. Společenský užitek rallye je jaký, prosím Vás? (Ostatně stejně tak jako společenský užitek kteréhokoli jiného druhu poměřování pinďourů. Ať už jde o vylezení na kopec - aniž by efektem této činnosti bylo třeba zmapování oblasti - nebo fotbal nebo závody v čůrání do dálky.)

279192

15.11.2012 17:44

RE: jen řev davu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279192

Jasné a stručné babi.... Jenže chtít to po někom, jehož EGO ho samého o dvě hlavy převyšuje... to chce opravdu bujnou fantazii. [vyplazený jazyk]

279196

15.11.2012 9:28

RE: jen řev davu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 279124

Možná jste nechtěl ale hodně jste si naběhl. Pokud budu stát metr od dálnice a zabije mne auto, které z té dálnice vyletí, pak je to bude vždy vina řidiče, protože ten se má pohybovat po dálnici, ne po poli.....A já nic jiného neříkám stran těchto hrátek arogantního panstva. [smích]

279166

14.11.2012 10:22

RE: jen řev davu

Daniel Březen 109.?.?.?

Reakce na 279052

Souhlas.

279056

14.11.2012 12:15

RE: jen řev davu

pepapep 80.?.?.?

Reakce na 279052

Viděl jsem dost videí ze závodů rallye u nás i v cizině. A vytáčí mě, že když závodníci způsobí škodu havárií a většinou se snaží pokračovat v jízdě. Silně pochybuji, že majitelé těch poničených plotů, trávníků, okrasných stromků, vrat a podobně jsou řádně a v plném rozsahu odškodněni. To jsou prostě jen kolaterální škody, že? Rychlá jízda mi nevadí, ale s plnou zodpovědností. Ta u rallye naprosto chybí.
Pokud by se něco takového mělo jet přes naši obec, budu jim házet klacky pod nochy i kola jak jen to půjde. Nenechám ohrožovat svou obec jen pro zábavu někoho, kdo se u nás již nikdy neukáže.
Jezděte si klidně rallye, ale vaše svoboda končí tam kde začíná ta moje.

279066

14.11.2012 22:34

RE: jen řev davu

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279066

to pepapep : pořadatelé a je to i podmínkou povolení obce vždy jsou odpovědní za jakékoli škody, které způsobí na pozemcích, které mají k dispozici po dobu rally. Včetně zničení plodin a musí být povinně pojištěni pro škody, které mohou způsobit, tzn. to je ten případ, když jim někdo při rally zničí plot, poškodí dům apod.

Tzn. vaše názory jsou naprosto mylné. Odpovědnost pořadatelů je z hlediska legislativy naprosto dostatečná. Ani milion zákonů by nedokázálo zabránit této tragédii. Bohužel.Je vždy o Selském rozumu.

279125

15.11.2012 0:55

RE: jen řev davu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279125

On nemusí být žádný nový zákon. Prostě jen z toho stávajícího o silničním provozu nedělat vyjímky a ctít Desatero. Když někomu chybí adrenalín, tak ať se jede poprat holýma rukama někam na safari se lví smečkou, nebo s nosorožcem a ani krokodýl, nebo sloní stádo by nebyli od věci. Může taky někde osamotě zkoušet bez pomůcek pokořit gravitaci skokem z mostu do mořské hlubiny se žraloky. Prý co tě nezabije, to tě posílí. [velký smích]

Že je spousta těch "dvoumoudrých" nahých opic blbá jako bedna kytu, to je čím dál tím zjevnější. I tady. Oni nechtějí žít. Oni si chtějí jen užít. Na to platí jen jediné pravidlo: "oko za oko a zub za zub", což je poněkud názornější forma toho MoUdrostrakova rčení: "nečiň jinému...".

279138

14.11.2012 12:19

RE: jen řev davu

Antonín Bouda 193.?.?.?

Reakce na 279052

nehoda se stala zde:
http://maps.google.com/maps?q=lopen%C3%ADk&hl=...

- čili je to předzahrádka domu v zastavěné části obce
- děti vůbec nemuseli jít koukat na závody - mohly jít třeba pro dřevo, které mají uskladněné na své zahradě

279067

14.11.2012 10:18

Násobne preplatený záporný prínos

kvik 212.?.?.?

Hluk, smrad, škodlivé splodiny, obmedzenia a devastáciu životného prostredia si sami platímepreto to ešte prevádzkujú!
V daniach (príspevok na šport, spoločenské akcie, vysielacie práva pre verejnoprávne média, bezpečnostné/zdravotnícke/hasičské zabezpečenie, oprava komunikácií,...), cene benzínu (zmenšujúce zásoby zdvíhajú ceny), uhlíkovej dani, cene výrobkov (nákladná reklama),...
Za šport to budem považovať keď budú závodiť na šlapacích autíčkach. Nateraz je to bohapusté plytvanie a okoliu škodlivá/nebezpečná kratochvíľa pre niekoľko rovnejších.

279055

15.11.2012 9:33

RE: Násobne preplatený záporný prínos

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279055

Až na ta šlapací autíčka to sedí. Ta autíčka je zapotřebí nahradit trojkolkami (vládními neeee!!!). Na trojkoce "pilota" nechrání karoserie a tak když havaruje, pamatuje si tu příčinu vlastních odřenin na pořád.

279167

14.11.2012 10:27

Srovnání rozdílu a smyslu

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 212.?.?.?

Dámy a pánové.
Shledávám, že efekt závodění je obecně širší.
Prvotně jde o projevení schopností nesrovnatelných s průměrnými, druhotně a pohříchu srovnatelné je to v případě neschopnosti reagovat smysluplně.

k prvnímu příkladu : člověk je tvor až nad míru soutěživý
k druhému "o neschopnosti" : soutěž o přežití mezi sebou, prostřednictvím přeplácaných pravidel = sbírce zákonů
A zde vidím větší problém, protože u pomateností v zákonech mlčíme, ovšem v případě havárie mají všichni jiný druh chápání.
Celý národ jede vnucenou rallye vlivem tlaku totálních pomateností, ale kupodivu neprotestuje.
Chápete to ? Já tedy vůbec ne !
Ferda

279057

15.11.2012 10:12

RE: Srovnání rozdílu a smyslu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279057

Odpověď je triviální. Pravidla upravující vzájemné vztahy nejsou o přežití, nýbrž o soužití. Tedy nikoliv princip "urvi co můžeš, vždyť žijeme jen jednou", ale "dej a bude ti dáno". Žádná z těch "dvoumoudrých" nahých opic přece není schopna existence bez těch ostatních, stejně blbých "dvoumoudrých" nahých opic. Ty z nich, které tento princip pro přežití nectí, ty jsou jen blbé nahé opice a patří do klece. Tak velí zákon o zachování druhu. Činnosti plynoucí z dělby práce, ty mají za cíl život lidem na jim nepřátelské planetě Zemi usnadňovat a ne jim ho ničit. Mrtvému je fuk, zda je tuhý pro blbost, nedbalost, nebo záměr jiného.

Prostě slovy Vlasty Buriana:
"leží v truhle, pěkně ztuhle,
buďto támhle, nebo tuhle".

A žádný se do toho stavu s nadšením nehrne. Kdyby pořadatele a účastníky za takovou tragédii postavili před popravčí četu, zcela určitě by k ní vůbec nedošlo. A ještě účinnější by bylo to udělat předem, jako ten cikán co ztřískal kluka před tím, než mu šel se džbánem pro pivo. A jak to zdůvodnil? Naprosto logicky: "Jestli ten džbán cestou rozbije, bude už na trest pozdě. Nebude ani pivo, ani džbán a prachy v sakrech."

279170

14.11.2012 10:50

Zklamání

Supertramp 194.?.?.?

Ouu tak tohle jsem nečekal. Tento typ zcela zcestného myšlení jsem zcela nechápal ani na Novinkách, ale tady? Hmm tak to je síla.

279060

14.11.2012 18:51

RE: Zklamání

vladuna 109.?.?.?

Reakce na 279060

Diky! Procital jsem vsechny ty prispevky na Novinkach [po precteni "viteziciho" nazoru mi to nedalo a ja pokracoval az do konce]. To byla tedy sila. Uz 8 let neziji v CR a zajimalo mne mysleni a vnimani lidi. Ze se s podobnymi nazory potkam tady bych necekal. Pojdme se radeji divat na neco pekneho v televizi nebo pojdme na pivo a pokecame o politice. A nebo se sejdeme pres pocitac po dratech na Zvedavci. A ty dva zbohatliky co nevedi co z penezi a jezdi reli a nici k tomu jeste prirodu bych nechal zavrit za ctyrnasobnou vrazdu!

279097

14.11.2012 19:38

RE: Zklamání

hc 90.?.?.?

Reakce na 279097

A co jste čekal? Že budou převažovat psychopati, pro které čtyři mrtví (z toho jedno dítě) nejsou žádný problém?

279099

14.11.2012 19:41

RE: Zklamání

Úplný debil 93.?.?.?

Reakce na 279060

Pane Supertrampe, zcela s vámi souhlasím. Ty holky si za to mohly samy, že se poflakovaly před jejich barákem. Nechápu, jak si někteří lidé mohou dovolovat kritizovat tak ušlechtilou zábavu, jako je ježdění co nejvyšší rychlostí po vesnici. Je to opravdu síla. Doufám, že zavřou rodiče těch holek, že na ně nedohlídli a závodníkům dají medaili.

279100

14.11.2012 21:43

RE: Zklamání

Core ngrato 95.?.?.?

Reakce na 279100

Tvoje meno ťa vystihuje. Preteky sú schválené, netreba sa o nič starať, rýchlosti sa prudko zvyšujú, ale to nevadí, sme predsa diváci, chránený druh, na nás si nikto netrúfne, žiadne nehody z minulosti nepoznáme, ani zvalcovanie človeka v nízkej rýchlosti, všetko je bezpečné, my horekuje až po prebudení, ale sme bez viny.
Hľadáme vinníkov v banksteroch, podľa okolností v eú, nato, židovských odchovancoch jezuitských škôl, komunistoch, číne, nikdy nie v sebe, pretože vozidlá nikdy v dejinách ako zbraň nezabíjali, sme prekvapení, vinné sú preteky, pretekári, výrobcovia áut, schvaľovatelia pretekov, každý okrem divákov, a rodičia majú iné starosti, musia živiť rodinu, pretože ich vláda mimoriadne zdaňuje, preto nemajú čas sledovať svoje deti, na tie si spomenú až keď je neskoro.
Tvoji rodičia nemôžu za to, akým si sa stal, a môže niekto? Vypestoval si sa sám, alebo ťa niekto ovplyvnil, ak ťa to zasiahlo a počúval si nesprávnych si vinným ty, alebo tvoj učiteľ, alebo imperialistický vojnový štváč? Robíš ty vôbec nejaké chyby?

279115

15.11.2012 14:32

RE: Zklamání

Úplný debil 199.?.?.?

Reakce na 279115

No, zkusil jsem přelouskat ten tvůj přispěvek, ale moudrý z něj nejsem ani trochu. Nevím, jestli je to tím, že už neumím slovensky, nebo zda je to tím, že je tam nahuštěno spousta věcí bez ladu a skladu.

>rodičia majú iné starosti, musia živiť rodinu, pretože ich vláda mimoriadne zdaňuje, preto nemajú čas sledovať svoje deti, na tie si spomenú až keď je neskoro.

Co to meleš? Já vyrůstal za komunistů a byl jsem s ostatními dětmi buď na ulici před barákem, nebo jsem lítal s klukama o víkendu na vesnici. Myslíš si, že mě rodiče hlídali na každém kroku? Naopak. Prostě jsem byl celé dny někde venku a večer nebo na oběd jsem přišel domů. A co ty? Měl jsi (máš) rodiče za prdelí každou sekundu?

No, nepřál bych ti to, ale až nějaký zfetovaný řidič přejede někoho z tvé rodiny, co zrovna přecházel na přechodu, nezapomeň si pak opakovat, že to byla chyba toho příbuzného, který si měl dávat větší pozor.

279187

16.11.2012 10:18

RE: Zklamání

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279187

> ... to byla chyba toho příbuzného, který si měl dávat větší pozor.

zákon č. 361/2000 Sb., §4

Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen

a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat, své chování je povinen přizpůsobit zejména stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu,


zákon č. 361/2000 Sb., §54 odst. (3)

Jakmile vstoupí chodec na přechod pro chodce nebo na vozovku, nesmí se tam bezdůvodně zastavovat nebo zdržovat. Nevidomý chodec signalizuje úmysl přejít vozovku mávnutím bílou slepeckou holí ve směru přecházení. Chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku, přijíždějí-li vozidla s právem přednostní jízdy; nachází-li se na přechodu pro chodce nebo na vozovce, musí neprodleně uvolnit prostor pro projetí těchto vozidel. Chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku bezprostředně před blížícím se vozidlem. Chodec musí dát přednost tramvaji.


... nic o tom, že by byl chodec těchto povinností zbaven, pokud je řidič zfetovanej, jsem v legislativě nenašel

279232

16.11.2012 12:40

RE: Zklamání

Úplný debil 80.?.?.?

Reakce na 279232

Díky pane Kavole, že jste si dal takovou práci, abyste mi potvrdil to, co jsem napsal. Je to samozřejmě tak, jak píšete. Na vině je vždy chodec.

Ten bod "a" je docela všeobjímající, naštěstí asi neplatí, když se jedou závody, že? Vidím, že se nakonec k nějakému výsledku přeci jen dostaneme.

Takže - když se jedou závody, zůstávají povinnosti chodce, ale povinnosti řidiče se ruší. Chápu to správně? V jiném příspěvku totiž říkáte, že závodník žádnou odpovědnost nemá. Jak je vidět, v zákonech se vyznáte, tak byste to tu mohl ještě doložit...

Jen mi v tom bodu "a" nesedí to "aby nepoškozoval životní prostředí". S tím asi nesouhlasíte, vzhledem k tomu, že byste bojoval za to, aby se ničit mohlo.

279244

16.11.2012 17:52

RE: Zklamání

mtk 88.?.?.?

Reakce na 279244

>Takže - když se jedou závody, zůstávají povinnosti chodce, ale povinnosti řidiče se ruší.
Toto je zajímavý postřeh.

279264

22.11.2012 10:28

RE: Zklamání

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279244

>Díky pane Kavole, že jste si dal takovou práci, abyste mi
>potvrdil to, co jsem napsal. Je to samozřejmě tak, jak
>píšete. Na vině je vždy chodec.

já nepsal nic o "vině"

reagoval jsem na to, zda to ve vašem modelovém příkladu byla chyba onoho příbuzného - což zjevně byla

zároveň by tam ale byla i chyba řidiče, jednak protože pro něj též platí §4 (jak jsem zvýraznil, "každý povinen" ), a jednak protože zákon mu klade ještě další související povinnosti, aby k přejetí chodce nedošlo (snad se již obejdeme bez citace)

je potom na posouzení znalců a soudu, která z těch dvou chyb měla jaký vliv na tu "vinu" - zda 100% chodec, 100% řidič, anebo zda nějak rozdělit

zfetovaný řidič u nás nejspíše dopadne jako 100% viník, ale z toho neplyne, že by na straně chodce žádná chyba nebyla, i když bude posouzena jako 0% viny - ale tím, že se nechal přejet, porušil přinejmenším výše citované

>Ten bod "a" je docela všeobjímající, naštěstí asi
>neplatí, když se jedou závody, že? Vidím, že se nakonec k
>nějakému výsledku přeci jen dostaneme.

dle mého skromného názoru v tom případě opravdu neplatí, neboť v tu chvíli je komunikace užívána ve zvláštním režimu, na který se nevztahují tato obecná pravidla

ale dovolím si připomenout, že jsem výše uvedené citoval v souvislosti s vaším příkladem přejetého příbuzného na přechodu zfetovaným řidičem, a nikoli v souvislosti s rallye - oficiální rallye zfetovaní řidiči nejezdí

>Takže - když se jedou závody, zůstávají povinnosti chodce,
>ale povinnosti řidiče se ruší. Chápu to správně?

nikoli, vizte výše - ruší se povinnosti obou a místo nich se zavádí jiné, v okamžik (povoleného) závodu není komunikace normální silnicí, na které by platila pravidla silničního provozu, nýbrž závodní tratí, na které platí pravidla daná organizátorem (samozřejmě v rámci pravomocí mu státní správou svěřených), jako například úplný zákaz pohybu chodců

>Jen mi v tom bodu "a" nesedí to "aby nepoškozoval životní
>prostředí".

ještě jednou, domnívám se, že výše citované v případě zvláštního užívání komunikace neplatí

>S tím asi nesouhlasíte, vzhledem k tomu, že
>byste bojoval za to, aby se ničit mohlo.

to je složitější problém ...

jsem zásadně proti bezdůvodnému ničení, ale připouštím nějaké "collateral damage" - nežijeme ve skanzenu, každá lidská činnost má na to prostředí vliv, a přijde mi pokrytecké někomu zakazovat někde jednou do roka závodit kvůli hluku který ruší srnky a smradu z výfuků, a přitom tamtéž celý podzim na sebe pořvávat po lese při sběru hub a v zimě pálit v kotli petflašky a starý olej ...

mějme tedy nějaká území vyhlášená jako ten skanzen, tam si udržujme tu přírodu panenskou, ale nemůžeme toto chtít na 100% území - a když už nějaké území chráníme, tak důsledně!

279456

14.11.2012 11:11

taky jeden

taky jeden 109.?.?.?

V dnešní opravdu podivně nastavené době si za vykradené auto může majitel auta sám, neboť ho řádne nezabezpečil a vyloupení si zavinil nezbalým zaparkováním. [chechtot] Ženská jdoucí z noční směny pozdě v noci si může sama za znásilnění nebo oloupení evtl.zavraždění, protože v noci se nemá pohybovat sama bez ozbrojeného doprovodu (na ten se musí také dohlédnout, jestli se může někdo nepřiměřeně zbraní bránit!). [zmaten] a celé to už vyznívá ve zvyšování tlaku na vystěhování nežádoucího obyvatelstva z Evropy a jeho nahrazení jinou žádoucí skupinou. Není to nakonec v dlouhodobém plánu té jedné vybrané skupiny? Sem tam nějaký náznak stěhování národa už "vystrčil růžky" i v médiích. [překvapení]

279061

14.11.2012 21:25

RE: taky jeden

Core ngrato 95.?.?.?

Reakce na 279061

Isteže je to aj vina ženy, ak ju úchyláci znásilnili, okradli. Kto ju donútil do nočného zamestnania? Prečo „práca“ v cudzích priestoroch s cudzími ľuďmi a pre cudzích jej je prednejšia ako jej blízki? Odlúčená od rodiny a súkromia predlhé hodiny, ale rada sa pohybuje v neznámom prostredí plnom hrozieb pre jej dôstojnosť. Kto vyhľadáva a obľubuje končiny obvyklé pre ľudskú spodinu, akoby priťahoval pozornosť na seba. Preto jej previnenie je jednoznačné.
Vlastník vozidla má povinnosť si ho odparkovať do bezpečia, ukryté nevyvoláva zvedavosť, ale ak majiteľ auta je pyšný a tvrdí, že práve jemu sa nič škaredé nestane, tak uvidí výsledok. Mnohí sa chvastajú majetkom, o ktorý prišli, ale vinovatí sú iba zlodeji?
Žiadanou skupinou myslíš negrov, alebo židov? A ty si ten nežiadúci, čomu aj verím, pretože presviedčať ženy, aby sa osamelé tárali po tme sa k tebe hodí.

279113

15.11.2012 14:08

RE: taky jeden

Úplný debil 31.?.?.?

Reakce na 279113

Myslím, že jsi buď hodně přebral, nebo nejsi zcela při smyslech.

>Odlúčená od rodiny a súkromia predlhé hodiny, ale rada sa pohybuje v neznámom prostredí plnom hrozieb pre jej dôstojnosť.

Co měl tento blábol znamenat? Takže ženská, která živí rodinu a nemá jinou možnost než vzít práci, která je, se "rada sa pohybuje v neznámom prostredí plnom hrozieb"? Co jsi to za magora?

>Mnohí sa chvastajú majetkom, o ktorý prišli, ale vinovatí sú iba zlodeji?

Co je tohle? Takže když někdo zaparkuje svoji Oktávku někde v Praze, tak se "chvasta majetkom"? Prober se.

>A ty si ten nežiadúci, čomu aj verím, pretože presviedčať ženy, aby sa osamelé tárali po tme sa k tebe hodí.

No, tady už jsi zašel trochu nad rámec své fantazie. Ne, vážně, nechlastej tolik. A běž někomu ukrást auto, když je to vlastně jeho chyba, že ho má.

279184

16.11.2012 9:55

RE: taky jeden

fohat 194.?.?.?

Reakce na 279061

http://www.vasevec.cz/blogy/politicka-korektnost-fenomen-dnesni-doby

279229

14.11.2012 12:28

Zabil 4 lidi !

steve 174.?.?.?

.. nese plnou zodpovednost. Vinen, - a popravit. Ony ho ty roupy potom prejdou ! a v pristich zavodech budou auta pres dediny tlacit ! A proc ne !? Chces zavodit - tak tlac a za dedinou si treba rozflakej palici ... magore. Ale jeste predtim - fisher na hrad a pryc s Putinem ! [oči v sloup]

279069

14.11.2012 12:47

RE: Zabil 4 lidi !

osa x 193.?.?.?

Reakce na 279069

o tamních poměrech nejste dobře informován : > Muž po půlnoci chodil po R55, kamión ho smetl. Tragická dopravní nehoda připravila ve středu krátce po půlnoci o život muže na rychlostní silnici R55 v katastru obce Tlumačov na Zlínsku. Totožnost zemřelého se policii zatím nepodařilo zjistit. <
ve zlínském kraji mají jistá "specifika" - vyvozovat z nich obecné závěry by bylo pro zbytek země ještě tragičtější...

279071

15.11.2012 10:59

RE: Zabil 4 lidi !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279069

Jest se obávati, že jen jediné z těch dvou přání dojde naplnění. To první. Ono už to totiž jak se ukazuje, v zemi zaslíbené začalo být horké. A kdo jiný než jeden z nich, dokáže to dohodnuté stěhování národa zorganizovat. Ty zdejší domorodce umravní nakládačka. Stačí je v ten výroční den pozvat k protestu a názorně jim ho připomenout v nové, neortodoxní režii...Jsou vůbec ještě na Donu kozáci? [zmaten]

279174

16.11.2012 12:08

RE: Zabil 4 lidi !

steve 174.?.?.?

Reakce na 279174

..Jsou vůbec ještě na Donu kozáci? .. [mrknutí jedním okem]
-----
.. jsou !! Ale neberou moc telefon, sli s deckama sankovat ..
Proto - necekat az to zvednou .., .. a popravit. Kazdy ma prece nejakeho toho strejdu, .. kluci od Donu maji i brachance ..

279240

14.11.2012 13:29

Je to naša vlastná chyba!

pilgrimdou pilgrimdou (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Ako prakticky čokoľvek v súčasných reáliách, je aj tento problém len odrazom nášho zvráteného vkusu.

Magor a nedovzdelanec je ten, kto má chute sa (veľkou rýchlosťou bezúčelne prevážať hore dole) - pretekať, ukázať tým druhým, že on je tu najväčší borec. A ešte väčšími magormi sú milióny TV športovcov a fanúšikov, prizerajúcich sa svojim idolom, a po "športovom" stretnutí dlho vzájomne komentujúci priebeh tak "vzrušujúceho" stretu. Platí to na celý súdobý "šport", jeho súperenie a peniaze v pozadí.

Normálny človek sa nevzruší pri človeku rovnakého pohlavia a tiež sa nevzruší nad tuposťou a nudou športových podujatí. Hlavní aktéri nie sú športovci, lež mentálni úbožiaci túžobne dychtiaci po peniazoch, tak ako ich fanúškovia, neschopní inej zmysluplnej činnosti a tak zabíjajú svoju nudu a biedu duše. Že je to len ďalšia zbraň systému aby nám bolo "dobre" v opojení zatiahnutí do sveta umelého matrixu, je viac ako jasné.

Eric Blair (George Orwell) okrem známych románov napísal aj knihu úvah a jedna pojednáva práve o prázdnote a nezmyselnosti športových podujatí, konkrétne rozoberal prvý povojnový hokejový zápas Sovietov s anglánmi. Odporúčam.

Je to náš vlastný odraz, naše egoistické záľuby v ponižovaní druhého, honba za materiálnom ako i neschopnosť vyplniť časové medzery voľna v neustálom vyhľadávaní činností tela alebo mysle. A tak žneme svoju žatvu.

279076

14.11.2012 14:41

RE: Je to naša vlastná chyba!

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 279076

Podpisujem sa za tebto prispevok. Plne vyjadruje co si o tom myslim.

279080

14.11.2012 15:31

RE: Je to naša vlastná chyba!

osa x 193.?.?.?

Reakce na 279076

Tedy prosím když jste se již vymezil výhradně negativně, neškodilo by vzít to z té pozitivní stránky. Co přesně znamená pro vás "vyplniť časové medzery voľna" ?
Nebo je žádoucí pouze robota na panském / spánek ? Tak nějak si představujete program 95% většiny ? Nebo mají číst Vergilia v originále ? Děkuji. ( opravdu je 95% populace magoři ? )

279085

14.11.2012 21:36

RE: Je to naša vlastná chyba!

pilgrimdou pilgrimdou (zavináč) seznam (tečka) cz 188.?.?.?

Reakce na 279085

Celý život každého jednotlivca a nie len čas voľna by mal byť naplnený snahou a činnosťou o sebavzdelávanie a osobný rast. V mojej reakcii mi nešlo o vymedzenie sa v zmysle "čo robiť" (nie som ani kazateľ ani filozof s oprávnením alebo povolaním poúčať a už vôbec nie určovať, čo väčšina má-nemá robiť), ale poukázať na to, že poväčšina našich činností je vyplnená robením čohokoľvek, čo potlačí našu nudu a pokiaľ možno vyvolá nejaký druh vášne. Týmto sa aj ospravedlňujem za použitý hrubý výraz, nebolo tým mienené nikoho uraziť.

PC hry, šport, TV (šport), streľba, četba brakov, novín, časopisov, bezúčelné telefónovanie... Nie je nutné ovládať latinu, keď už ste toho Vergília nahodil, aby ste si ho prečítal. Ale rozhodne trávime (všeobecne) veľmi málo času rozhovormi s blízkymi (ale i cudzími ľuďmi-ešte tak v krčme možno), výletmi do prírody či pestovaním nejakého koníčka, pri ktorom sa realizujú naše tvorivé aspekty. V Čechách kedysi fungoval Sokol a pomerne široká základňa všeľudovej telesnej aktivity-môj otec to tam ešte zažil, vesloval. Koľko z dnešných starších i mladých robí niečo pre svoje telesné zdravie? (A tým nemyslím športové stŕhanie sa v honbe za rekordmi a výkonmi). Následne "v zdravom tele-zdravý duch".

Na jednej strane je mnoho zlého od tých pri moci a v pozadí, na strane druhej im ale sami v mnohom ustupujeme a dovoľujeme. Tým, že sme leniví si zariadiť vlastný život podľa seba aspoň v čase voľna. Ja makám celý život manuálne takže viem niečo aj o robote na panskom, a nemusím určite hneď po práci spať. Možno to bude aj mojou pešou turistikou, jógou, vegetariánstvom, Marcom Auréliom (nie v origináli). Momentálne mám rozpracovanú slovanskú tradičnú košeľu - nikdy predtým som nešil ani nevyšíval, takže to na prehliadku nebude, ale je to moje vlastné dielo. A mám z toho vcelku fajný pocit naplnenia a pohody [smích]

279114

16.11.2012 10:09

RE: Je to naša vlastná chyba!

fohat 194.?.?.?

Reakce na 279114

poutníku,TOHLE ŽERU....HOVORY K SOBĚ i k TOBĚ.. [cool]

279230

14.11.2012 17:48

RE: Je to naša vlastná chyba!

N.Z. 99.?.?.?

Reakce na 279076

Velmi dobre psano - a od zakladu veci. Ano, veskere zavodeni (kvaltovani), zvlaste toho technickeho druhu je vyrazem nudy, tedy neschopnosti vyuzit tvorive dany cas. Podporuje to existenci a rust falesneho ega. Podivejte se na charaktery zavodniku - jsou to vesmes posukove, zadny div. Je to zvracenost, kterou si velmi malo jedincu uvedomi a jeste mene je ochotno priznat.

279092

14.11.2012 18:56

RE: Je to naša vlastná chyba!

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 279092

Všetci sa nejako bavíme, a veľa činností ide označiť ako neschopnosť hospodáriť so svojim časom.

Nech sa ľudia bavia ako chcú, POKIAĽ neohrozujú iných. Táto miera v zákone chýba, alebo je gumová, nikto nemôže použiť zdravý rozum, ak by ho aj mal. Kto sa odvoláva na zákon, že to nezakazuje by asi zaslúžil rovnaký zákon uplatniť na ňom.

Považujem za 100% jasné, že po obci sa nemá čo závodiť, a ide o VEREJNÝ priestor. Ak je tento dovolené použiť na "športové účely", tak iba na tie, ktoré nikoho verejne neohrozujú, povedzme taký štafetový beh, ale už nie hod oštepom, pokiaľ existuje riziko, že padne niekomu do dvora. Podobne je to aj s tými autami.

Ten, ktorý si to nevie dať vysvetliť slovami zrejme čaká iné vysvetlenie. Tieto rallye cez obývané ulice sú ničím iným, než tupá arogancia a nájazdy vandalov.

Zahraničie na tom nie je lepšie, jazdí sa cez mŕtvoly, ako nasvedčuje aj link nižšie, kedy vodičov zjavne nezaujímalo, koľko osôb by mohli odpraviť.
http://sport.sme.sk/c/6559204/pozrite-sa-ako-auto-...

279098

14.11.2012 20:03

RE: Je to naša vlastná chyba!

Core ngrato 95.?.?.?

Reakce na 279076

Najprv prestaň používať komunistické vyjadrenia MY, MY, MY, MY.
Ak máš zvrátený vkus, píš o sebe a nesúď druhých.
Športovci sú magori, fanúšikovia sú magori, pretekári sú magori, prežratí tučniaci, fajčiari, opilci, ožrani, feťáci, žrúti sú nemagori, ako poľahky si rozdelil ľudí.
Vanie z teba pýcha posudzovania ostatných a sockomovská závisť, za športom sa vlečú prachy, namiesto aby ich rozdali žobrákom pre ich vysokoúčelný život, ktorým sa súperenie hnusí.
Robošom o prachy nikdy nešlo, radi zadarmo budujú spoločnosť, sedliaci nepožadujú dotácie, oni kŕmia svet bez osohu pre seba. Sudíkovia takisto nežiadajú vyššie mzdy. A zamestnanci nevolajú po ničom inom ako šetrení a znižovaní vlastných platov.
Tí športovci sú ale chamtiví, na rozdiel od iných odborov činností.
Urážaš jednu skupinu ako mamonárov, pritom postihnuté sú úplne všetky, vo všetkých oblastiach chcú iba nahrabať, ale športovci oproti tebe zarábajú priveľa a preto závidíš a športovcov a divákov ponižuješ.
Čo prospešné vykonali úradníci, buzerujú ľudí, obmedzujú v činnosti, pýtajú si úplatky horenosovia, kto túži byť uradníkom je nemagorom a nadvzdelancom, lebo nesúperí, naopak, bráni v rozlete, aby podnikatelia priveľmi nesúperili a svojimi úspechmi nepoškodili nesúperiacich neschopákov.
Tvoj nešportový idol, poloboľševik Orwell písal nie o nezmyselnosti športu, ale o medzinárodných stretnutiach, keď sa zloba podľudí prejavuje aj na ihrisku a hľadisku, hráči sú zranení, rozhodca je vypískaný, vyvolávajú sa skutočné vojnové vášne ako na bojových poliach. Orwell písal o futbale a nie hokeji.
Dynamo Moskva porážalo anglické a škótske družstvá a divošské tupé hlavy ich výkon brali ako osobnú porážku, čo vyvolávalo novú nenávisť.
Na cvičení nie je nič škodlivé, zodvihni tučný zadok a zabehaj si, je to naopak, spodina plná nenávisti využíva aj šport na vyvolávanie nenávisti voči druhým. Nie je vinou športu nešportové správanie fanúšikov, nie je vinou športu ak ho využívajú na zárobky. Športové zápolenie len posadnutosť podľudí vystrelilo vyššie. Vinný je človek, nie šport.

279103

15.11.2012 0:53

RE: Je to naša vlastná chyba!

pilgrimdou pilgrimdou (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 279103

Ani neviete ako sa vo všetkom triafate do čierneho. S komunistickým obvinením, tučným zadkom, dokonca ste sa zmohol aj na kvázipsychologický posudok, gratulujem vám. Opak je síce pravdou, čo je však vo vašom prípade úplne jedno.
Samozrejme máte pravdu s tým futbalom, eseje od "poloboľševika" som čítal pred asi 10 rokmi, ako aj s Orwellovým rozborom, na čo som aj narážal, žiaľ nie všetko sa dá do príspevku vložiť, nakoniec nie som ani tak múdry ako vy. Jednalo sa len o osobný názor a ak s tým máte problém, nech sa páči, je to vaša nasr.anosť a nie moja.
Možno keby ste ale čítal moje slová viac sústredene, nenapadlo by vás to, čo ste zo seba (v rozhorčení?) vychrlili. Ale ako som povedal, vo vašom prípade to bude úplne jedno.
Prajem len hodnotné športové zážitky [cool]

279137

15.11.2012 1:50

RE: Je to naša vlastná chyba!

leo69 176.?.?.?

Reakce na 279103

Nevím jestli vyvolává nenávist "spodina", ale vím, že Ty určitě ano. Považuješ se tedy také za spodinu? Jistě že ne, Tys jistě něco lepšího, co by určovalo kdo má/nemá mít volební právo, kdo je sockomovská spodina, neschopák...

Za další: Z hlediska Univerza je "MY" (myšlenka na celek s přáním jeho dobra) vyšším levelem lidství a lidskosti, a "JÁ" je teprve počátkem uvědomění si existence a v podstatě animálním sobectvím. Ale to Ty a Tobě podobní nemůžete ještě pochopit. Snad časem. Ale bohužel díky takovéto sobecké nenávisti ( nejen ke spodině), to bude brzy zase všechny dost bolet...

m,[mrknutí jedním okem]

279144

15.11.2012 23:55

RE: Je to naša vlastná chyba!

disident 88.?.?.?

Reakce na 279076

problém není v tom,zda pořádat tyto závody či ne(byly pořádány za
minulého režimu a jsou i dnes pořádány jinde v Evropě),ale v dneš-
ním totalitním režimu uctívajícímu modlu zlatého telete.Do popředí
vystupují t.zv."elity",které se domnívají,že když disponují velkým
majetkem a mohou si najmout špičkové advokáty,zbavení se odpověd-
nosti za své činy je čistě tržní záležitost.Několik příkladů z po-
slední doby:V metanolové aféře je již 35 mrtvých,dnes je však jasné,že špičky tohoto zločinu nebudou dopadeny a odsouzeny,o obě-
tech se mluví málo a není vůle po jejich odškodnění.Dál probíhá prodej tvrdého alkoholu v různých trafikách,pouličních boudách a
pochybných prodejnách.Cena lidského života v tomto režimu je nepatrná pokud nejste příslušníkem elit.Známá zpěvačka usmrtí svým
autem cyklistu,cítí se nevinná(i když znalci prokázali zavinění) a právníci pracují na zproštění obžaloby(za minulého režimu musel
herec Dočolomanský za podobný přečin do vězení).Arogantní čtyřkol
káři ničí pro svoji zábavu naši přírodu,policie prohlašuje,že je
velice obtížné tyto kauzy prokázat a pokud si to ochránci přírody
vyřídí s těmito gaunery fyzicky,následuje sprška žalob pro neo-
právněné napadení podávaných dobře placenými advokáty.Totalitními
medii zblblý národ by už konečně měl přestat věřit žvástům
havlovců o humanitě dnešního režimu.

279213

14.11.2012 14:06

prosba na autora i editora

kavol 209.?.?.?

vážený autore, než se pustíte příště do emotivních výlevů, račte si prosím zjistit fakta ...

"Silnice, a i většina cest po kterých se takovéto závody konají, jsou veřejnými cestami a vztahuje se na ně vyhláška o silničním provozu. Ve vyhlášce není nic o tom, že se na silnici smí závodit."

žádnou "vyhlášku o silničním provozu" nemáme

máme Zákon č. 361/2000 Sb. o silničním provozu

račte si prosím všimnout toho "2000" v názvu - to znamená, že byl ve Sbírce uveřejněn v roce 2000, tedy před 12 lety ... to je snad dost na to, aby to zaznamenali i pamětníci růžových knížeček, vzhledem k silné mediální kampani na různá témata tohoto zákona

a to, že se na silnici smí závodit, samozřejmě v legislativě podchyceno je - základním předpisem je zde zákon 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, kde se v §25 řeší zvláštní užívání, jmenovitě v bodě 6) e) se píše přímo o pořádání sportovních akcí

odkazy na omezení práv, resp. povinnosti, občanů snad již dávat nemusím (pro začátek doporučuji první odkazovaný zákon, ze kterého jasně plyne, jaký je například tvrzení "Po obci se mohu jako svobodný občan pohybovat jak chci" nesmysl)

dále bych se ještě pozastavil nad větou:

Závody tohoto typu, nechť si pořadatelé organizují ve vojenských újezdech nebo Severočeských uhelných dolech, tam nikoho ohrožovat nebudou, jenom sami sebe a možná diváky, kteří na takovouto akci jdou zcela vědomě.

- i na této akci byli (zabití) diváci vědomě, přirovnání k houbaři bloudícímu v lesích je zcela zcestné

prosím tedy editora, když už umožnil zveřejnění článku v podobě, v jaké je, aby přidal ještě jedno doplnění, které uvede tyto (a další) zjevné nesmysly na pravou míru ... považuji za poměrně nešťastné šířit takový text bez dalšího vysvětlení, kdy by náhodný neinformovaný čtenář mohl nabýt dojmu, že text je snad pravdivý

tak naokraj, k obsahu, přijde mi zajímavé, jakého prostoru a "souhlasného mručení" se tu dostává článku, který je v zásadním rozporu s principy, o nichž jsem se domníval, že tento webzine obhajuje ...

279079

14.11.2012 14:49

RE: prosba na autora i editora

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 279079

Souhlasím s vámi. Mně se také zdá článek emotivní a poměrně snadno napadnutelný. (To na druhé straně nic nemění na tom, že se mi pořádání různých rallye v přírodě nelíbí).

Škoda, že jste mi neposlal tento text emailem, mohl jsem ho uveřejnit jako opoziční článek. Teď už se s tím nedá nic dělat. Ledaže bych váš příspěvek zde vymazal a přenesl do článku. Chcete to?

279081

14.11.2012 15:55

RE: prosba na autora i editora

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279081

> To na druhé straně nic nemění na tom, že se mi pořádání různých
> rallye v přírodě nelíbí).

to je samozřejmě validní názor, který do jisté míry sdílím, ale

a) mluvím-li o principech tohoto webu: nelze ten názor obhajovat stylem "já mám všechna práva a ostatní ať se mi podřídí" a voláním po jednostranném omezení nějaké skupiny ... jakže to bylo, "nejdřív přišli pro komunisty"? - tak teď půjdeme pro lidi, jejichž koníčkem je rallye, a až to budou houbaři bloudící po soukromých pozemcích v lesích, nebo co že je koníčkem autora, tak už se jich nikdo nezastane, protože dav nejen mlčel ale nadšeně tleskal, když si šli pro ty předchozí skupiny?

nedal by se lehce parafrázovat Voltaire - "nesouhlasím s vaším ničením přírody, ale budu bojovat za to, abyste tak mohl činit"?

jinak opravdu skončíme tak, že se nebude smět nic - představme si tu absurdní situaci, co když jako majitel lesa nebudu souhlasit s tím, aby mi v něm houbaři sešlapávali mech, no a skupina příznivců rallye mě nadšeně podpoří, že houbaři jsou jejich úhlavní nepřátelé, že jim v lesních úsecích blokují trať, nějaký závodník zemře poté, co to napálí do stromu ve snaze vyhnout se houbaři, a tedy že by bylo správné zakázat chození do lesa, že si přece svoje houbaření můžou pořádat na svém vlastním pozemku daleko od ostatních ... fakt absurdní? - no, mně se zdá, že k tomu směřujem ... :-/

b) šlo o oficiálně povolenou akci, takže je třeba se na příslušných místech ptát, jak vážně to s tou ochranou přírody myslíme, spojovat toto téma s nehodou jest poněkud mimo

z této nehody můžeme vyvozovat závěry na téma jednotlivých pochybení - zda měl být závod vůbec povolen s ohledem na bezpečnostní (i jiné) požadavky, zda organizátoři dostatečně zajistili trať, zda rodiče oněch dívek jsouc za ně zodpovědni respektovali pravidla stanovená organizátory, zda organizátoři kontrolovali dodržování pravidel a reagovali adekvátně v případě jejich porušení, atd., ale těžko z ní vyvodíme, že rallye ruší srnky a zajíce

>Škoda, že jste mi neposlal tento text emailem, mohl jsem ho
>uveřejnit jako opoziční článek. Teď už se s tím nedá nic
>dělat. Ledaže bych váš příspěvek zde vymazal a přenesl do
>článku. Chcete to?

ani ne, text je stavěn jako diskusní příspěvek, bez patřičných náležitostí, které bych si nemohl odpustit, kdyby to mělo být na nějakém "formálnějším" místě

279086

14.11.2012 16:18

RE: prosba na autora i editora

M.H. 88.?.?.?

Reakce na 279086

Dobrá, mohu s Vámi v mnohém souhlasit. Ale nejprve mi povězte, KDO (konkrétně a bez vytáček) dle Vás je ODPOVĚDNÝ za zabití 4 dětí za humny jejich vlastního domova?
Děkuji Michal

279088

16.11.2012 11:04

RE: prosba na autora i editora

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279088

>Ale nejprve mi povězte, KDO (konkrétně a bez vytáček) dle Vás je
>ODPOVĚDNÝ za zabití 4 dětí za humny jejich vlastního domova?

tak předně, nebudeme se bavit o zabití 4 dětí, nýbrž 2 dětí a 2 dospělých, ano? (z hlediska té odpovědnosti je to poměrně podstatné)

nemohu odpovídat "konkrétně a bez vytáček", když mám o případu pouze informace z médií

nicméně na základě toho, co jsem četl, bych vinu rozdělil -

tragédie se stala, protože se oběti pohybovaly v prostoru trati, nikoli v prostoru pro diváky - jelikož dvě byly plnoleté, nesly si za to odpovědnost samy, za druhé dvě nesli odpovědnost rodiče (resp. ti ji v danou chvíli mohli svěřit doprovodu, což se nejspíš stalo)

článek kritizuje na základě nějakého televizního záběru (který jsem neviděl) špatné (nedostatečně zřetelné) vymezení jednotlivých prostorů, nicméně dle Novinek šly dívky za jedním z organizátorů a tedy jsem přesvědčen, že si byly vědomy, že se nepohybují v prostoru pro diváky (čímž neříkám, že to bylo označeno dobře, jen odpovídám na otázku, co si myslím o té odpovědnosti)

když už tato situace nastala, tzn. "civilové" v prostoru trati, měl organizátor zajistit jejich okamžité vykázání, a pokud to nebylo možné, tak měl závod omezit nebo zcela zastavit

tady samozřejmě zase bude na posouzení expertů, zda to bylo reálně možné, zda organizátoři opravdu udělali vše co mohli - jak dobře prostor trati zajistili a taky ono mezi narušením prostoru trati a nehodou neuběhlo příliš mnoho času, který by dával možnost stihnout na situaci reagovat (předchozí vůz civily na trati nezaznamenal), nicméně opět, mám-li se spolehnout na Novinky a informaci, že dívky šly za jedním z organizátorů, tak ten asi měl možnost nehodě zabránit jejich okamžitým vykázáním z prostoru trati, o což se pravděpodobně ani nepokusil ... čili tady vidím jednoznačně druhou část viny na straně organizátorů

komu bych vinu rozhodně nedával, je posádka vozu - tedy za předpokladu, že nedostali od organizátorů varování o problémech na trati, které by ignorovali, což dle všeho nedostali ... řidič na závodě opravdu není od toho, aby se staral o bezpečnost diváků, od toho je tam organizátor - připomínám, že na sportovní akci se nevztahují běžná ustanovení pravidel silničního provozu

takže stručně, dle mého soudu - 1/2 odpovědnosti oběti a jejich dozor, 1/2 odpovědnosti organizátorský tým

279235

16.11.2012 12:38

RE: prosba na autora i editora

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279235

>tak předně, nebudeme se bavit o zabití 4 dětí, nýbrž 2
>dětí a 2 dospělých, ano? (z hlediska té odpovědnosti je to
>poměrně podstatné)

eh, tak teď jsem z toho jelen, domníval jsem se, že věky byly 7, 17, 19 a 20, ale teď jsem se zas na webu TV H@vna dozvěděl, že to mělo být 7, 18, 18 a 20, takže se bavíme dokonce o třech dospělých ...

279243

14.11.2012 18:07

RE: prosba na autora i editora

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 279086

Mně by zase stačilo, kdybyste mi sdělil zdroj, podle kterého tvrdíte, že

> - i na této akci byli (zabití) diváci vědomě

To jste si zjišťoval na místě? Nemohly ty holky prostě stát před jeji domem jen tak? No, asi máte dobré informace z první ruky... A ty holky určitě stály před domem vědomě, takže je vše v naprostém pořádku.

Jinak si dovolím pronést svůj názor a to ten, že pokud někdo provozuje činnost, kterou může ohrozit zdraví a životy jiných, měl by nést za své jednání odpovědnost, pokud se tato činnost neprovozuje v uzavřeném prostoru, kde každý divák najde na vstupence nápis, že vstupuje pouze na vlastní riziko.

279093

14.11.2012 22:08

RE: prosba na autora i editora

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279093

To hestroy :

Na rally , kde je vstup volný je v každém úseku a v každém programu takového závodu VŽDY uvedeno, že se jedná o závod na uzavřené trati a že zde vstupujete na vlastní nebezpečí a máte dbát pokynů požadatelů. Tzn. i zde měli přímo v místě tragédie cedule ZAKAZANY PROSTOR ( Forbidden area),která jasně za horizontem vymezovala prostor, kde diváci nesmí stát, protože ohrožují svůj život. Bohužel , holky toho nedbaly a neštěstí už nikdo zpět nevezme.Holky nestály před domem,ale metr dva od silnice, kde by nestál ani otrlý fanoušek rally. Stály před hromadou dřeva. ne u plotu, tam doskákalo auto po výletu z trati.

279120

15.11.2012 11:42

RE: prosba na autora i editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279120

Když ona potíž je v tom, že ty holky nejspíš nebyly "otrlými fanoušky rally" a konec konců, proč by normální člověk měl znát a dokonce se podřizovat nějakým debilním pravidlům ještě debilnějších "sportů", provozovaných ve veřejném prostoru, aby nepřišel k úhoně? Co postižení? Slepci, hluší, vozíčkáři? Všichni se MUSÍ podřizovat choutkám páru pitomců, hazardujících v honbě za mamonem a adrenalínem svými životy? Jakýkoliv hazard je pohrdáním životem svým a když i jiných, tak patří do izolace. Společnost která to přehlíží, ta tam patří rovněž.

279176

16.11.2012 11:14

RE: prosba na autora i editora

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279093

>Mně by zase stačilo, kdybyste mi sdělil zdroj, podle kterého
>tvrdíte, že
>
>> - i na této akci byli (zabití) diváci vědomě
>
>To jste si zjišťoval na místě?

ne, tak jako ostatní čerpám z médií - k tomuto konkrétně například: http://www.novinky.cz/krimi/284800-prisly-na-rallye-za-mnou-a-zemrely-rika-zdrceny-poradatel-pritel-jedne-z-divek.html

kromě toho, pokud aspoň trošku sleduju dění před barákem (byly venku, ne zavřené ve sklepě s hluchátky na uších), tak nevšimnout si, že už mi tam nějakou dobu lítaj závodní auta, by mohl jen hluchoslepý

>No, asi máte dobré informace z první ruky...

dovolil bych si připomenout, že jsem pouze reagoval na článek - jeho autor tam byl a všechno na vlastní oči viděl?

pokud ne, přijde mi poněkud mimomístné požadovat po mě lepší zdroje; vycházet ze zdrojů stejné úrovně jako článek mi přijde naprosto adekvátní

279237

14.11.2012 19:50

RE: prosba na autora i editora

Ovčák bezmozků 173.?.?.?

Reakce na 279086

>nedal by se lehce parafrázovat Voltaire - "nesouhlasím s vaším ničením přírody, ale budu bojovat za to, abyste tak mohl činit"?

Já myslím, že určitě. Dokonce bych se nebál jít ještě dál. Například: Nesouhlasím s tím, že znásilňují vaši matku, ale budu bojovat za to, aby tak mohli činit.

Co myslíte? Není to ještě údernější?

279101

14.11.2012 20:31

RE: prosba na autora i editora

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 279101

Parafrazovat to co mal na mysli kavol je samozrejme debilita. Pretoze zrovnavat slova so skutkami (fyzickymi cinmi) a davat to do jednej roviny je nezmysel. Som si isty, ze ten vyrok bol vyrieknuty prave vylucne s verbalnym ohladom a nie skutkovym. Cize mal na myslis presne a konkretne slobodu slova a vyjadrovania sa. A preto je naprosto zcestne snazit sa tym parafrazovat nejake fyzicke ciny. Neviem o co kavolovi ide, ale trafil uplne vedla.

279105

14.11.2012 21:05

RE: prosba na autora i editora

Dobrý člověk ještě žije 109.?.?.?

Reakce na 279105

Chtěl jsem napsat přesně totéž, co jsi napsal ty. Předběhl jsi mě. [smích]

No, myslím, že Kavol se asi trochu zbláznil, když schvaluje ničení životního prostředí. Což je velmi smutné. Ale zcela to vypovídá o úplně šílené současnosti, kdy lidi už ani nevědí, co mluví, jak jsou zmatení a běhají od zdi ke zdi. Tady Kavolovi evidentně unikl vyšší smysl Voltairova výroku a to je právě ten rozdíl mezi mluvením a děláním. Asi je vášnivý motorista a tak mu na nějaké té mrtvole, která se občas objeví kvůli zábavě jiných, příliš nesejde. Tomu by odpovídalo i jeho absurdní srovnání s těmi houbaři, to už je myslím za hranou zdravého rozumu. Jak tady píše ten Ovčák bezmozků, co kdybychom nechali vrahy a násilníky běhat na svobodě, kua, když je ta svoboda. Jinak by příště mohli přijít pro nás. No, nechám toho, Kavol evidentně nebyl ve formě, když se rozepsal.

279111

14.11.2012 21:51

RE: prosba na autora i editora

Core ngrato 95.?.?.?

Reakce na 279111

Či niekto schvaľuje znivočenie prírody má aký zmysel sa dohadovať, ak príroda už je dávno poškodená? Schvaľuje, čo sa už uskutočnilo, ale otázka stojí, kto ju chce opätovne zušľachtiť.

279118

15.11.2012 16:06

RE: prosba na autora i editora

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 279118

Místo čučení na TV, fotbálek, místo debilních adrenalinových sportů? Haha.

279193

16.11.2012 11:23

RE: prosba na autora i editora

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279105

debilita je především vytrhávat z kontextu ... nicméně vzhledem k tomu, jakým směrem se tato část vlákna ubírá, si nemyslím, že by bylo přínosné snažit se nějak racionálně reagovat a cokoli vysvětlovat

279238

14.11.2012 16:00

RE: prosba na autora i editora

malej.kevin 90.?.?.?

Reakce na 279079

hmmm, tak to neni vyhláška, ale zákon.. Dle mého naprosto nepodstatný detail. Toliko polovina vašeho příspěvku. Je sice pravdivá, ale k ničemu.
Ke zbytku: zapomínáte na to, že jako obyvatel dané obce mám snad právo svůj domov opustit/(dostat se k němu) po veřejné komunikaci! Mohou mi v tom zabránit události jako nehoda, požár, povodně, ale to snad každý rozumný člověk pochopí. Ve své objektivitě jste se zapomenul nějak zmínit, jak je v zákonech podchyceno ono vykazování ze soukromých i ostatních pozemků kvůli bezpečnosti. Provoz na silnici je věc krásná a zákony o provozu také, ale auto jedoucí rychlostí 160km/h má vliv i na pozemky sousedící s onou komunikací. Pořadatel i závodník tedy riskují zdraví i životy osob, které jsou nejenom mimo komunikaci, ale dokonce i na svých pozemcích. Pokud tedy chce někdo takové závody pořádat, měl by mít tedy souhlas těch, kterých se to týká! Nebo snad souhlasíte s tím, že vám někdo hodí do schránky leták, který často skončí spolu s ostatní reklamou ve sběru, a tímto aktem vám oznámí, že ten a ten den nesmíte například pobývat na vlastní zahradě a pokud ano a něco vás přejede, můžete si za to vlastně sám? Článek je samozřejmě trochu emotivní, ale to už se u článků týkajících se smrtelných nehod stavá...

279087

16.11.2012 11:57

RE: prosba na autora i editora

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279087

>hmmm, tak to neni vyhláška, ale zákon.. Dle mého naprosto
>nepodstatný detail. Toliko polovina vašeho příspěvku. Je
>sice pravdivá, ale k ničemu.

detail to není - pokud se chcete bavit o nějakých právech, měl byste vědět, co a jaká práva vám dává (nebo naopak bere)

když máte špatně "co", tak pak nemůžete mít dobře ani "jaká"

>Ke zbytku: zapomínáte na to, že jako obyvatel dané obce mám
>snad právo svůj domov opustit/(dostat se k němu) po veřejné
>komunikaci!

a mohl byste mi prosím zkusit tuto svoji domněnku podložit příslušnou legislativou?

- vzhledem k tomu, že hledáme barák, kde bychom se s rodinkou usadili, problém přístupových cest jsme u některých nemovitostí také řešili, a nikde jsme se o nějakém takovém právu nedočetli ... ale třeba mě překvapíte a důkazem existence tohoto práva nám výběr nemovitosti zjednodušíte, že nebudeme muset o přístupových cestách přemýšlet, protože prostě budeme mít právo na přístup po veřejné komunikaci?

>Ve své objektivitě jste se zapomenul nějak zmínit,
>jak je v zákonech podchyceno ono vykazování ze soukromých i
>ostatních pozemků kvůli bezpečnosti.

"zapomenul"? opravdu máte tu drzost toto napsat v reakci na "odkazy na omezení práv, resp. povinnosti, občanů snad již dávat nemusím (pro začátek doporučuji první odkazovaný zákon ..."?

- až si prostudujete onen 361/2000 Sb. (např. §4 b), můžeme se bavit dál

>Provoz na silnici je věc krásná a zákony o provozu také, ale
>auto jedoucí rychlostí 160km/h má vliv i na pozemky sousedící
>s onou komunikací. Pořadatel i závodník tedy riskují zdraví i
>životy osob, které jsou nejenom mimo komunikaci, ale dokonce i
>na svých pozemcích. Pokud tedy chce někdo takové závody
>pořádat, měl by mít tedy souhlas těch, kterých se to
>týká!

pokud je mi známo, v tomto případě pořadatelé zákonem požadovaný souhlas měli

pokud se vám zdá, že zákon je příliš "měkký" a že by jakýkoliv vlastník pozemku poblíž trati (hej, a co pouzí nájemníci?) měl mít možnost povolení vetovat, pak to navrhněte svému poslanci, ale prosím neosočujte organizátory takovýchto akcí, že v tomto směru dělají něco špatně

>Nebo snad souhlasíte s tím, že vám někdo hodí do
>schránky leták, který často skončí spolu s ostatní
>reklamou ve sběru, a tímto aktem vám oznámí, že ten a ten
>den nesmíte například pobývat na vlastní zahradě a pokud
>ano a něco vás přejede, můžete si za to vlastně sám?

hm, a ono to přesně takto proběhlo?

ony tam nebyly cedule a pásky a hafo lidí, co na to měli dohlížet?

279239

14.11.2012 20:42

RE: prosba na autora i editora

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 279079

Vážený pane. Lžete, velice demagogicky.
Že se na kominikaci smí pořádat mj. sportovní akce sice dotyčný předpis samozřejmě umožňuje, nicméně to nijak nesnižuje odpovědnost pořadatele a řidičů a nedává jim žádná zvláštní práva!
A už vůbec jim nedává právo jakoliv omezovat pohyb občanů po pozemcích přiléhajících ke komunikaci. On se ten zákon totiž týká výhradně komunikací, jak vyplývá už z jeho názvu !
Tedy shrnuto, znuděné panstvo si skutečně zazávodit může, když si obstará příslušná povolení, ale kromě toho, že v tu chvíli má silnici pro sebe, mu žádná nadstandardní práva k omezování a už vůbec ne k ohrožování okolí nepřísluší.
Kdyby policie konala jak má, dotyční pánové by už měli sedět ve vazbě.

279106

14.11.2012 22:17

RE: prosba na autora i editora

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279106

To Heriot: Proč se vyjadřujete k něčemu čemu nerozumíte ? ( Rally ) Pilot jel na uzavřené komunikaci a všichni diváci byli řádnými prostředky srozuměni pořadatelem, že zde jsou na vlastní nebezpečí a mají dbát pokynů pořadatelů. Jezdili zde předjezdci, byly zde pásky vymezující povolené zóny a cedule v místě tragédie s nápisem Zakázaný prostor. Oběti nehody nedbali pokynů. Bohužel , život jim to nevrátí.Tohle není počítačová hra a vaše řeči o tom, že nějaké panstvo si může zazávodit, smrdí komplexem.Pilot závodu NIKDY není odpovědný za smrt kohokoli , koho zraní či usmrtí na Uzavřené silnici, po které se rally jezdí.Pilot závodí, tzn. snaží se vyhrát a dojet, ne někoho zranit.Zákony na tyto události pamatuje, takže jediný kdo tu lže jste vy.Ohrožení okolí by to bylo, kdyby to nebyla uzavřená trať, avšak to není případ jakékoli rally v ČR pořádané FASem.Pokud majitel pozemku, který sousedí z rally si chce běhat venku, když tam jezdí auta 150 km/hod, tak jistě může,ale činí tak VŽDY na Vlastní nebezpečí, nebo vám snad vadí použít Selský rozum ?

279122

15.11.2012 9:39

RE: prosba na autora i editora

Heriot 77.?.?.?

Reakce na 279122

Panu Alexusi. Projevujete naprosto zásadní nepochopení či asi spíše ignoranci práv občanů.
Dost mne fascinuje uvažování lidí jako jste Vy, zcela nepochybně se rekrutujete z obdobné společenské skupiny jako ti vrazi za volantem, kteří při své zábavě považují všechny kolem za obtížný hmyz, který mohou kdykoli beztrestně zabít.
Uložit povinnost něco činit či nečinit lze občanům pouze obecně závazným předpisem.
Pořadatelé měli vyhrazenou pouze silnici, nic jiného, takže i závodníci pohybující se po této silnici jsou v plném rozsahu odpovědmi za škody na zdraví a majetku, kterou způsobí mimo komunikaci. Kdyby ty nešťastné oběti šly po silnici, byla by to skutečně jejich odpovědnost, takto je to výhradně na závodnících, pokud se těmto arogantním grázlům vůbec tak dá říkat.

279169

15.11.2012 13:21

RE: prosba na autora i editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 279169

To Heriot: Mne zase fascinuje uvažování vaše. Jste naprosto mimo ohledně vašeho úsudku o mé osobě a i o lidech z rally prostředí. Generalizujete = soudíte ty o kterých nic nevíte.
Generalizování nikdy nepřináší nic dobrého.
Souhlasím,že pořadatelé měli vyhrazenou pouze silnici, avšak měli za povinnost upozornit na rizika a nebezpečí související s touto událostí a činili tak, nebo to chcete zpochybnit ? Závodník závodí a návštěvníci rally vědí, že tam jsou na vlastní nebezpečí. Pokud nečtou nápisy, které tam pořadatelé dali proto, aby předešli jakékoli újmě na životě, je to snad chyba závodníka ? Kde to jsme ?
Chcete říci,že když vy půjdete podél uzavřené silnice, kde máte pásky, kde vás pořadatelé upozorňují, kde máte stát,z důvodu vaší bezpečenosti, kde máte cedule s označením zakázaného prostoru, tak toto vše budete ignorovat, jen proto ,že jste doma ? Závodník je arogantní tím,že závodí ? Nejste vy pak arogantní tím, že jedete autem a přejedete srnu, protože ona tam také byla doma a vy jste si tam dovolil jet. Uvědomujete si, že to je to samé ? A děláte to snad úmyslně ? Nevěřím tomu,že když jedete po silnici,že jedete s vědomím, že chcete ublížit a takto stejně jezdí piloti rally....chtějí se udržet na cestě a dojet do cíle, chtějí to samé co vy. Navíc jedou po uzavřené silnici oproti řidičům, kteří jezdí po okrskách bez technické kontroly nebo napití. Jsou v tomto mnohem odpovědnější než silniční piráti.

279182

16.11.2012 6:47

RE: prosba na autora i editora

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 279182

S fanatiky jako vy je to skutečně těžké. Nejste schopen pochopit fakt, že tyto party samolibých tupců prostě nemají právo komukoliv bránit aby se pohyboval mimo jim dočasně vyhrazenou komunikaci a nemají právo kohokoliv ohrožovat.
A samozřejmě, že "závodníci, kteří otravují okolí a "závodí" tak, že ohrožují vše kolem a zabíjejí jsou arogantní. A nejen arogantní, jsou to zločinci... [oči v sloup]

279221

16.11.2012 9:00

RE: prosba na autora i editora

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279221

Vidíte, já vám dal dotazy a vy na ně neodpověděl, jen pořád omíláte to své. Že to jezdí arogantní zbohatlíci apod. Kolik jich znáte ? Pár těch jezdců znám a jako ve všem , je to od normálních kluků po tzv. zbohatlíky. Ale ani jeden z nich do toho nesedne bez toho,že by získal licenci a s úmyslem že by někomu ublížil,ale aby dojel do cíle a celý. Oni se nikoho nesnaží ohrožovat, oni jedou závod v prostoru jim vyhrazeném ( to samé jako okruh),ale jaksi fyzikálním zákonů neporučí, chápete ? Selský rozum stačí použít a víte, že to tak je. Je neuvěřitelné,že o takových jasných věcech polemizujete.

279226

16.11.2012 14:25

RE: prosba na autora i editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 279226

No momentálně je znám konkrétně jednoho, vy jistě také, co pro svou zvrhlou zábavu zabil 4 lidi...

279251

16.11.2012 15:49

RE: prosba na autora i editora

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279251

To anonym :

Tahle dle vás zvrhlá zábava není tak nebezpečná, jak vám nabulíkovala ulhaná média v čele s TV NOVA a Prima a jim podobnými.
V drtivé většině se to stalo lidem v místech , kde neměly stát.

FAKTa zde:
http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=21102&title=bezpecnost-rally-v-cislech

279256

16.11.2012 12:15

RE: prosba na autora i editora

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279106

>Vážený pane. Lžete, velice demagogicky.

co takhle toto tvrzení doložit?

předvedu vám, jak se to dělá:

>On se ten zákon totiž týká výhradně komunikací, jak vyplývá už
>z jeho názvu!

lžete!

cituji ze zákona 13/1997, "o pozemních komunikacích":


ČÁST ŠESTÁ

OCHRANA DÁLNIC, SILNIC A MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍ A JEJICH STYK S OKOLÍM

Silniční ochranná pásma

§ 30

(2) Silničním ochranným pásmem se pro účely tohoto zákona rozumí prostor ohraničený svislými plochami vedenými do výšky 50 m a ve vzdálenosti
a) 100 m od osy přilehlého jízdního pásu dálnice, rychlostní silnice nebo rychlostní místní komunikace anebo od osy větve jejich křižovatek; pokud by takto určené pásmo nezahrnovalo celou plochu odpočívky, tvoří hranici pásma hranice silničního pozemku,

b) 50 m od osy vozovky nebo přilehlého jízdního pásu ostatních silnic I. třídy a ostatních místních komunikací I. třídy,

c) 15 m od osy vozovky nebo od osy přilehlého jízdního pásu silnice II. třídy nebo III. třídy a místní komunikace II. třídy.


- jak lze dovodit již z nadpisu "styk s okolím", předpis se netýká výhradně komunikací, nýbrž i jejich okolí; v citaci je příklad vymezení, jakého okolí se tato část týká, a v dalších, již necitovaných, paragrafech můžete potom nalézt různé úpravy platné právě pro toto okolí a ne samotnou komunikaci


... výše uvedené samozřejmě nemá příliš velkou relevanci k diskutovanému případu, ale krásně ilustruje, jakým způsobem zacházíte s legislativou a příspěvky ostatních

...
>Kdyby policie konala jak má, dotyční pánové by už měli
>sedět ve vazbě.

dotyčnými myslíte otce oněch dívek a toho kluka, co je v nemocnici? - no, já bych nebyl takovej dráb, já bych mu tu lékařskou péči raděj dopřál, stíhat se dá i na svobodě, důvody k uvalení vazby (ovlivňování svědků když máme tunu kamerového záznamu? úprk mimo dosah ramene spravedlnosti? nebezpečí v pokračování trestné činnosti?) myslím nejsou, takže policie dle mého koná jak má, počkejme na rozhodnutí soudu a pak teprv vsazujme někoho do vězení (aby si nakonec v tom předběžném zadržení než soud rozhodne neodseděli víc, než jim napaří, a stát pak ještě nevyplácel odškodné za nadbytečné dny ...)

279241

16.11.2012 12:58

RE: prosba na autora i editora

raskolnikov 217.?.?.?

Reakce na 279241

no a? [oči v sloup]
že mi nějaký zákon výslovně nezakazuje hrátky, kterejma můžu zabíjet něčí děti, to automaticky znamená, že to budu zkoušet?! to na všechno musí mít pitomci paragraf?
tady přeci nejde o nějakou "spravedlnost", ale o to, jestli lidi už úplně nezmagořeli, že se náramě baví způsobem, kterým ohorožujou ostatní na životě... chápeš to čoveče dobrovolně, nebo ti to má zase nějaká jiná parta pitomců uzákoňovat a další parta hňupů vymáhat... souhlasili výslovně ti, kteří takto byly ohroženi, že jim to může někdo dělat, nebo jim prostě někdo prdnul před chodník "zákaz vstupu" a nazdar... tak jak?
když se rozhodnu bombardovat něčí ulici, popletli to ti, co si po ní vykračovali? byli nezodpovědní, když si nechali padnout bombu na hlavu?

279245

22.11.2012 11:00

RE: prosba na autora i editora

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279245

>že mi nějaký zákon výslovně nezakazuje hrátky, kterejma
>můžu zabíjet něčí děti,

všichni jsme něčí děti ... připomínám, že (dle toho, co jsem k tomu četl naposledy) tady šlo věkem o dítě jedno

>to automaticky znamená, že to budu zkoušet?!

chcete říci, že jste nikdy nevykonával činnost, při které by někdo mohl souhrou nešťastných náhod zemřít kvůli vaší chybě? nikdy jste neseděl za volantem? nikdy jste nedržel v ruce nůž? nikdy jste se k žádnému člověku nepřiblížil natolik, abyste do něj mohl strčit a on upadl hlavou na nějakou hranu? atd. atd. ... vážně?

a propos ... zakažme sjezdovky! - umírají tam děti! ... a zorbing! a plavání! a porodnice, tam umírá dokonce 3-4 promile dětí!

>to na všechno musí mít pitomci paragraf?

no, ono by stačilo, kdyby si pitomci všimli, že paragrafů máme už tolik, že každé naší činnosti (včetně toho, že si na hajzlu uprdnu) se jich týkají desítky, a nechtěli neustále zavádět další

>tady přeci nejde o nějakou "spravedlnost", ale o to, jestli
>lidi už úplně nezmagořeli, že se náramě baví způsobem,
>kterým ohorožujou ostatní na životě...

je nějaký důkaz toho implicitního tvrzení, že někdo někoho chtěl ohrožovat na životě (aby se tím bavil)?

>souhlasili výslovně ti, kteří takto byly ohroženi, že jim to
>může někdo dělat, nebo jim prostě někdo prdnul před chodník
>"zákaz vstupu" a nazdar... tak jak?

to já nevím, kdo s čím souhlasil, nicméně dle platné legislativy byla zřejmě ta cedule v pořádku, pročež mi takováto argumentace přijde zcestná - prostě jsou tu nějaká pravidla soužití ve společném prostoru, která by se měla dodržovat, a ne stavět zájmy jedněch nad zájmy druhých ... mně se taky nikdo neptal, taky jsem nesouhlasil, aby mi prdli před barák ceduli "zákaz stání" z důvodů blokového čištění, a co mi to bylo platné, prostě jsem musel parkovat jinde

pokud máte problém s tím, že ta pravidla umožňují ten "zákaz vstupu" na chodník prdnout, řešte to se svým poslancem, ať ta pravidla změní, a nerozčilujte se na toho, kdo je dodržuje (jak už jsem tu ostatně někde psal)

>když se rozhodnu bombardovat něčí ulici, popletli to ti, co
>si po ní vykračovali? byli nezodpovědní, když si nechali
>padnout bombu na hlavu?

no, pokud se to bombardování koná každý rok, o konkrétním termínu se ví čtvrt roku předem, několik týdnů předem je to vyvěšeno ve všech místních oficiálních zdrojích a nejpozději v den bombardování je celá oblast jasně označena, tak co myslíte, jak odpovím?

279459

16.11.2012 14:41

RE: prosba na autora i editora

Heriot 77.?.?.?

Reakce na 279241

Nejhorší je když se výklady zákona ujme analfabet, s prominutím tedy.
Pokud si myslíte, že z vámi citovaného názvu části zákona vyplývá že se tam smějí prohánět auta a chodcům vstup zakázán, pak komentáře netřeba. Spíše útrpného úsměvu.
Co těch pánů týče, ta myslím samozřejmě ty konkrétní pachatele trestného činu zabití z nedbalosti, tedy osádku vozidla....

279252

16.11.2012 16:10

RE: prosba na autora i editora

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279252

to Heriot : A čím se dle vás posádka vozu dopustila nedbalosti ? Dle jakého zákona ? Ta posádka jela po uzavřené komunikace, chtěla po ní jet celou dobu,ale zároveň nemůže poručit fyzikálním zákonům. Měla povolené jet neomezenou rychlostí, jakkoli.
Zároveň případní přihlížející byli všemi možnými prostředky upozorněni, že se tak bude dít. Ale oni tak evidentně někteří bohužel neučinily, jak za to může posádka ? MYslíte, že kdyby měla vůz pod kontrolou, že by se je nepokusila objet ?

Tato situace se přece neřídí stejně, jako když jedete po otevřené komunikaci a někoho trefíte.

279257

22.11.2012 11:04

RE: prosba na autora i editora

kavol 209.?.?.?

Reakce na 279252

>Nejhorší je když se výklady zákona ujme analfabet, s
>prominutím tedy.

"s prominutím"? ale ne, za tento vzácný záblesk sebekritiky se opravdu nemusíte omlouvat [chechtot]

>Pokud si myslíte, že z vámi citovaného názvu části zákona
>vyplývá že se tam smějí prohánět auta a chodcům vstup
>zakázán, pak komentáře netřeba.

nejhorší je, když má někdo hroší kůži a i tváří v tvář důkazu v podobě toho, že si čtenář může najet o příspěvek výše a podívat se, co tvrdím nebo netvrdím, dále bude říkat, že černá je bílá ...

279460

14.11.2012 15:21

Cesky silnicni mores

N.Z. 99.?.?.?

Velmi smutna udalost nezmeni skutecnost ze dalsi 'ralatka' (proc se to jmeno nezmeni na prave ceske "blbcuhoneni"?) se pojedou dal. Asi to nese penize. Za komousu to bylo take, to je pravda. Asi tim chteli udelat jakysi radoby-kapitalisticky kompromis pro nadsence, kteri chteli slyset rev motoru a smrad spaleneho oleje. Cele to minule zrizeni bylo jen trapnym kompromisem jak vime; ani ryba - ani rak.

Vsak zpet k realite a sirsim souvislostem. Mam moznost si zchlatit zahu a tak toho patricne vyuziji. Vim z mych minulych navstev, ze v Cesku se jezdi velmi hazardersky. Kdyz jsem si zpocatku pujcoval od pribuznych auto, vzdy jsem se dostaval do absurdnich silnicnich potycek s predjizdejicimi za kazdou cenu. Je to zbytecny adrenalinovy napinak, ktery nema co delat s dopravou jako takovou a kdo to dlouhodobe prezije se muze povazovat za stastneho - do te doby nez ho to take sejme. Rikam tomu 'ceska silnicni kofbojka'. Ale je mi jasne, ze mistni si to neuvedomi jelikoz pomery jinde ve svete neznaji. A o nejake poucovani zvenci take asi nestoji. Ego zustane egem ze...

V oblastni kde bydlim je take velka hustota provozu, nicmene pripady vaznych nehod jsou ridke asi proto ze silnice jsou prehlednejsi a ridici umravneni; zavodeni na silnicich je vyslovne zakazano (existuji zavodni okruhy mimo silnice) a 'sportovci' kteri presahuji limit jsou promptme trestani. Rekl bych, ze i to je soucast kultury zeme. Je cas, aby si cesky narod uvedomil skodlivost tohoto 'sportu' a skoncoval s nim, chce-li prezit. V tech ctyrech zabitych devcatech ztratil ctyri budouci mamy. Je treba mluvit vic? Je to emocionalni zalezitost? Jiste ze je!

279083

14.11.2012 16:37

Nauč se zeměpis spisovatelu

Robin 89.?.?.?

"Rallye po českých vesnicích"
Lopenik je v Karpatech na Moravě, a ne v Cechach, mám tam totiž chatu.
_______________________________________________________________
Poznámka editora

Lopeník znám, mám tam rodinu.
_______________________________________________________________

Vladimíre ta dědina má rozlohu katastru jak Jihlava, a bydlí tam cca 150 lidí. Takže se tam všicí znají, ale nikdy nikdo toho druhýho nemože najít. [smích]

279089

14.11.2012 18:44

RE: Nauč se zeměpis spisovatelu-téměř aprílovka

slak 77.?.?.?

Reakce na 279089

Skoro mimo mísu,zaslechl jsem že ulice Blue avenue z Vancouveru je nejdelší na světě jde od pobřeží k pobřeží 6 000km co tací sousedi na ulici,ne?

279096

14.11.2012 18:39

Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...

realista1 217.?.?.?

Tak jsem si napřed přečetl několik článků k tématu na Novinkách.cz i s diskuzemi k nim. Nejzajímavější na těch diskuzích bylo, že se skoro nikdo s nikým neshodne. Skoro každý má na to jiný názor. Jistě, je demokracie, tak ať si každý myslí své. Ale myslím si, že pokud v našem státě platí (měly by platit) zákony vztahující se k věci, měli by se většinové názory shodovat. Ale ta roztříštěnost výkladu práva nesvědčí o ničem dobrém. Svědčí to i o (ne)znalosti „Zákon č. 361/2000 Sb. o silničním provozu“. A po zákonech nastupuje „zákon“ logiky. Je potřeba, jsme s tím smířeni, že se počítá na takových akcích s mrtvými? Stojí nám to zato? Chceme to? Jistě, stávající zákon tyto a podobné závody/akce umožňuje (!). Podle výkladu k podobným neštěstím za to nemůže řidič/závodník. On přece jede naplno, s možností havárie se jaksi v samozřejmosti i počítá. Tak že vlastně skončí bez trestního postihu (asi?). Kdyby se našel nějaký šílenec (hypoteticky, i když...) jako před pár lety → http://cs.wikipedia.org/wiki/Olga_Hepnarov%C3%A1 ← a vletěl do diváků úmyslně jich co nejvíc zabít......tak kde je ta hranice, že při závodě ON „závodník“ zabije několik lidí (teď čtyři děvčata) a vyjde bez trestu (asi) a kdy by potom jiný měl být už stíhán? Když jich zabije 10 – 15 ? Pak by se snad tímto „masakrem“ někdo zabýval, jestli je normální a morální takové závody pořádat? Stojí to naši společnost za to? Jsme na to připraveni?

279095

14.11.2012 20:51

RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...

Core ngrato 95.?.?.?

Reakce na 279095

4 budúce matky, čo ak skôr 4 vražedkyne budúcich nenarodených detí, alebo 4 pilulkinky?
Väčšinový názor neznamená pravdu.
Pokiaľ preteky boli povolené a teda aj zaznamenané vyššie rýchlosti, je nutnosťou divákov sledovať pretekárov z odstupu, hľadať vhodné miesta, pokiaľ chcú prežiť, žiaden „zákon“ ich pred smrťou neochráni.

279107

14.11.2012 21:58

RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279095

Proč čtete novinky, když tam nikdo o rally nic neví. Proč nejdete např. na autosport.cz, který dělají seriózní lidé , věnující se rally a kteří ví o co jde. Jak si tu můžete vůbec dovolit napsat, že je na rally něco nemorálního, když např. Barum rally má sledovanost 300 tis. lidí LIVe na závodech na všech RZ. co jste to za člověka, že si dovolujete piloty, kteří v autě dobrovolně riskují svůj život, nazývat lidmi, kteří by to snad mohli udělat schválně. Jak si můžete napsat, že je na rally něco nemorálního ? Je to normální rizikový sport, jako je bungee jumping, jako je freeride na lyžích, jako je skok padákem, u všech těchto činností můžete umřít a můžete někoho zabít. Takže je všechny zakážete ? Proč se nepodíváte pravdě do očí a to je o tom,že tu jde především o OSOBNI Odpovědnost každého jednotlivce v tomto národě, která je na tristní úrovni. Těch holek je mi líto, zaplatili nejvyšší cenu za svou chybu. Ale kdyby jste někdy na nějaké rally byl, tak si tam kde stály ony, nikdy nestoupnete.

279119

14.11.2012 22:18

RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...

hc 90.?.?.?

Reakce na 279119

Jaká je podle vás osobní zodpovědnost těch závodníků? Žádná, předpokládám. Jaká je zodpovědnost pořadatelů, kteří umožnili, aby si někdo, kdo o rally nic neví, stoupnul někam, kde byl zabit? Žádná, předpokládám. Jak si vy vůbec můžete dovolit takhle žvanit a vyřvávat, že "ty holky zaplatily za svojí chybu"? A žvanit o "tristní zodpovědnosti" těch druhých? Na mou duši, jestli půjde nějaká řeč o zákazu automobilových závodů, tak budu pro. A ještě něco: kdyby mě někdo jako vy takhle zabil někoho blízkého, nenechal bych ho na pokoji.

279123

15.11.2012 8:20

RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279123

To HC : Osobní odpovědnost závodníků, zajímavá otázka. Především závodník, závodí,chce logicky být nejrychlejší, zaplatil si za to,aby mohl jet na Uzavřené trati, kde není v tu chvíli omezení rychlosti a kde se nikdo v tu chvíli nesmí pohybovat, o tom jsou závody ( nemůžete na závodech cokoli rychlostně omezovat,protože by pak ztratili smysl). Jak můžete obviňovat pořadatele, že oni něco umožnili, pořád tu říkáte, že někdo jiný něco zavinil. Oni tam měli dát dle vás ostnatý drát po dobu rally, nebo jak si to představujete ? Dali tam pásku, živého pořadatele, který je mezi zraněnými a cedule s nápisem Zakázaný prostor, to je vám málo ?
Vaše poslední část je typická hysterie. Ano holky udělaly chybu, to jsou fakta. A znova opakuji, obětí mi je líto. Věřte mi, že jsem už pár nehod viděl. Nikdo ani závodníci, ani pořadatelé přece nestojí o to,aby tu byl kdokoli poškozen či zemřel. Připadá mi,že se to tu staví tak,jako by to ti lidé snad dělali schválně. Zešíleli jste ? A mluvit o zákazech v tu chvíli se s vámi nemám o čem bavit, protože odmítáte OSOBNI ODPOVEDNOST. Zakažme pak dálnice,silnice, chodníky a jiné sporty, kde by mohl taky někdo umřít a sedme na zadku doma a hnijme, bude vám víc fajn ?

279156

15.11.2012 12:33

RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...

hc 90.?.?.?

Reakce na 279156

Raději věřte, že poslední část mého příspěvku není hysterie. Opravdu hodně nemám rád lidi, kteří berou ohledy vždycky jen sami na sebe. Sociopaty, psychopaty, zmrdy nebo jak všelijak se jim říká. A také vím, že po dobrém se s nimi obvykle nenadělá nic.

279180

14.11.2012 22:52

RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...

N.Z. 99.?.?.?

Reakce na 279119

Cekam, ze se toho ujme nekdo povolanejsi.... a doufam ze se to i stane. Mezitim se do toho s dilem odporu vlozim sam. Volite spatnou taktiku - namisto smirneho a omluvneho tonu volite agresivni. Omlouvate obchodni zajmy a podivne praktiky, nesourode se zajmy lidi, jakymisi "zasluhami" sluhu a poskoku systemu. Tim jen prilevate paliva do ohne. Toto je nehoraznost sama.

Dam vam priklad nesmyslnosti vasich tvrzeni. V prvni rade: koho si myslite ty vase "blbcu-kvalty" (je mi lito nehodlam prznit materstinu priblblymi cizimi slovy a tak tohle je termin, ktery jsem tomu dal) z pohledu sirsi verejnosti opravdu zajimaji? Kde berete tu odvahu ji vnucovat jinym, kterym to muze zcela pochopiltelne viset (a take ze visi) u zadku? Predstavte si, ze jsem posedly nejakym 'skoro-sportem' a budu mit chut jit si kuprikladu zastrilet na zive cile. Sednu do auta, budu projizdet vsi a co se hybe bude mym tercem. Par jich padne... no to je prece sport a ja se bavim, ne?! To je hovadina, co? Ne neni, jen uzivam vasi uhozene logiky. Vidite to?

Vase nadseni pro 'sport', ktery je sponsorovan systemem ktery nici Zemi (olejarsky, automobilovy prumysl se vsemi temi vasimi pneumatikarnami a vyrobci ruznych kravin) je zcela nesourody s vasimi bytostnymi zajmy; paklize nejste majoritni drzitel akcii, ovsem. Vas zajem je verim (rad bych se mylil) slusny a sporadany zivot a respekt pro zivot druhych. Vse co se tyka automobilismu v nasem potapanem veku je spojeno s nejakym druhem terorismu - vuci jednotlivcum a vuci celym narodum. Nedivate se na televizi, nectete noviny? Nevite, ze je to vse pro ropu? Na co je ropa, momo jine? Takze, podporovanim tohoto zdanlive sportu nevedome podporujete i tu zminenou svinarnu. Premyslejte a zmoudrete!

279127

15.11.2012 18:24

RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279127

Ale no tak... k přemýšlení je potřeba to mezi ušima a modrý už je až až... [velký smích]

279198

14.11.2012 21:02

Jiný pohled z rallyeového serveru

LemanRuss 85.?.?.?

Určeno: Rada pro rozhlasové a televizní vysílání
Odesílatel: Vebr Miroslav

Dobrý den,

chtěl bych se na radu obrátit s návrhem na prošetření reportáží a článků vztahujících se k tragické nehodě, která se stala v sobotu 10. listopadu 2012 při RallyShow Uherský Brod. Všichni příznivci rally, ale i soudní lidé cítí, že se stala velká tragédie, která mnoha lidem zcela změnila život. Nikdo tuto smutnou událost nijak nezlehčuje a soucítí s rodinami pozůstalých.

Jsem příznivcem automobilových soutěží a také mne velká tragédie zasáhla. O to více mne mrzí, že pořadatelé v celé republice mají otázku bezpečnosti diváků na prvním místě. Shoda nešťastných náhod pak byla za příčinou již zmíněné tragédie, při které vyhasly čtyři mladé životy. Chtěl bych ale hlavně poukázat na neobjektivnost a amatérismus některých médií, které se okamžitě chtějí na tragédii zviditelnit.


•V médiích bylo uvedeno, že se jednalo o amatérskou rally, přitom soutěž měla povolení od Federace automobilového sportu (FAS) a všechny posádky, to znamená jezdec i spolujezdec musejí mít platnou jezdeckou licenci. Jezdci s touto licencí se NESMÍ (dle řádů FASu) účastnit amatérských soutěží.
•Na TV Nova vystoupil s komentářem k události dle reportérky zkušený závodník rally Jan Petlach. V rally se pohybuji více jak 20 let a ani s použitím různých seznamů jsem toto jméno nikde nenašel. Lze takto zneužívat jména k neobjektivnímu hodnocení situace? V Uherském Brodě startovali opravdu zkušení jezdci, jako například Roman Kresta, Pavel Valoušek a další. Proč media neoslovily pravdivou zkušenost a raději si vybraly nějakého komparsistu?
•Podobně se zachovaly i Lidovky.cz, které uvádějí názor zkušeného jezdce Josefa Pomajbíka, ale ani tento jezdec se nenachází v žádných seznamech.
•Zajímalo by mne, podle čeho reportéři TV Nova a TV Prima posuzují, že řidič, který zavinil tragédii je nezkušený? Odkazují se na to, že tento jezdec nikdy nebodoval. Na závodech v ČR startuje v průměru 70 – 120 posádek. V každé soutěži boduje prvních 15. Znamená to, že ostatní jsou nezkušení? Michael Bartončík jezdí nepravidelně soutěže od roku 2002 a během své kariéry dokázal být ve třídě, kde startoval celkově čtvrtý…
•Ani v jedné reportáži nebylo vzpomenuto, asi záměrně, že v diskriminovaném místě byly cedule s nápisem zakázaný prostor. Tato cedule jasně vymezuje, kde můžou a nesmí diváci stát. Na tuto skutečnost poukázal pouze otec zabitých dívek.
•Nikde nebylo řečeno, že v tom místě byl pořadatel, který dívky měl vykázat pryč. Ten pořadatel byl totiž ze stejné obce a dokonce byl z rodiny postižených tragédií.
•V reportáži nebylo zmíněno, že děvčata stála metr od silnice, kde auta projížděla rychlostí kolem 170 km/hod. Lidský instinkt jasně říká, že od takových věcí raději dál. Nemohu p

279109

14.11.2012 21:50

Autor o rally neví zhola nic

Alexus 77.?.?.?

Na rally chodím od 4 let, projel jsem rally po celé Evropě a rozhodně se pořadatelé v ČR nemají obzvlášť na Zlínsku, který je mekkou rally 40 let, za co stydět. Z článku čiší hysterie autora a bohužel z mnoha příspěvků v diskusích v médiíích v ČR včetně zvědavce také. Vyjádřují se v nich často lidé, kteří o rally a o svobodě evidentně nic neví. Bohužel takový mají volební právo a dle toho to pak v ČR vypadá.Jak tu může někdo napsat, že by něco zakázal, kde to jsme ? Zakážete jezdit autem tam, kde včera byla smrtelná nehoda a to se tam nejela žádná rally ? Nezakážete.

Nyní k faktům: Děvčata stály v pořadateli vyznačeném zakázaném prostoru, cedule tam jasně byly, což potvrdil i otec obětí. NA místě přítomný pořadatel je mezi zraněnými, nevím zda se je snažil vykázat, či se s nimi bavil. Oběti stály cca metr dva od silnice za horizontem = totální ztráta pudu sebezáchovy. Piloti na uzavřené silnici mohou udělat chybu a nejsou odpovědní za to co se stane, protože jaksi závodí. To je rally. Pořadatel řádně označil nebezpečený úsek = nepochybil. Odpovědní lidé jsou rodiče obětí a byli bohužel potrestáni nejvíc. Zdraví rozum tu bohužel nezafungoval a celá česká společnost by si měla uvědomit, že v životě nás nikdo za ručičku vodit nebude, ač to bude znít tvrdě a obětí mi je líto. Česká média by za své neobjektivní zpravodajství měla být trestně odpovědná (TV Nova, PRima, Idnes, Blesk apod.), protože tohle nemá se svobodou slova již nic společného. Je to mediální odpad.

279116

14.11.2012 22:40

RE: Autor o rally neví zhola nic

mtk 88.?.?.?

Reakce na 279116

>Piloti na uzavřené silnici mohou udělat chybu a nejsou odpovědní za to co se stane, protože jaksi závodí. To je rally. Pořadatel řádně označil nebezpečený úsek = nepochybil.
Poslyšte, co kdybych si uzákonil, že před vašim domem někde na veřejné komunikaci budu moci testovat kufříkové atomové bombičky, šlo by to i v Nevadě, ale u vašeho baráku to bude taky ok; no, možná sem tam nějaká bouchne. Co byste na to řekl? Jistě, blbý příklad. Ovšem motoristické zádody nejsou nikerak ve veřejném zájmu, proto by možná bylo docela vhodné, aby by organizátoři měli v povinnosti žádat o souhlas přilehlých případných usedlostí. Tenisté mají své kurty, fotbalisté hřiště a proč se závodníci-motoristé mají prohánět po veřejné komunikaci? Ciklisté budiž, tam je riziko nízké, ale tunová kára při rychlosti 160km/h? Doporučení: Závoďte na vyhrazených okruzích, kde každý příchozí si je vědom rizika. Pokud se chcete prohánět po vesnicích, potom slovy klasika: závodníci-motoristé všech zemí ... táhněte do prdele.

279126

14.11.2012 23:25

RE: Autor o rally neví zhola nic

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279126

To mtk: Vážený pane, organizátoři,aby mohli jet rally ve vybraném úseku se přesně jak říkáte musí domlouvat s obyvateli a majiteli pozemků, kterých se rally týká a bez souhlasu zastupitelstva obce by se tam žádná rally nejela. To co píšete se tudíž již mnoho let děje. Je to dobrovolná dohoda obou stran. Dále rally a okruhový sport jsou dvě naprosto odlišné věci , jako Evropský a Americký fotbal. Tzn. na okruhy rallyové jezdce vykázat nemůžete,protože to nemá s rally nic společného. A aby bylo jasno, na Rally si každý příchozí vědom rizika je. To,že tam bohužel chodí i nesvéprávní jedinci jako všude v této zemi, za to nemohou ani piloti ani organizátoři.Protože, pokud chcete stát v prostoru při rally, který je zakázaný, činíte tak na vlastní nebezpečí a je to vaše odpovědnost a vaše chyba.Cokoli se vám stane, můžete si za to sám. Pokud nechcete žít ve světě, kde má každý svou vlastní odpovědnost, tak potom se nedivte, že ekonomika západu je v troskách a že EU je socialistická jako SSSR.

279129

15.11.2012 0:25

RE: Autor o rally neví zhola nic

Saša 24.?.?.?

Reakce na 279129

To Alexus: collateral damage, jako ve válce - a rallye musí být, byli jsme snad napadeni? Měknutím mozku možná! Dávat vinu postiženému je svinstvo! Starostovi slíbíme, že poroste místní ekonomie, někdo se tam zastaví na pívo a víska se dostane do novin. Na silničce jak jinde cyklistická stezka si uspořádáme rallye… Samozřejmě, že „piloti“ a organizátoři nesou plnou zodpovědnost s přiboudlým starostou obce. Vrah zůstane vrahem i když se schovává za „pilota“ a sportovce. Jistě nejen tušili, ale doufali, že se na ně přijdou dívat nesvéprávné a nic netušící děti. Zabití z nedbalosti by to bylo, kdyby nemohli něco takového ani tušit. Selským rozumem musíte udělat vše, aby jste zabránili nehodě a je kriminální provádět „sport“, který k ní vede.

To, že to někde někdo snad dělá není omluvou!

279134

15.11.2012 3:15

RE: Autor o rally neví zhola nic

N.Z. 99.?.?.?

Reakce na 279134

S timhle clovekem je diskuze marna - je to fanatik. Bude vam stale mlit to same, ze "o tom nic nevite". At jim je, kdyz si preje, ale ne na cizi utraty a hlavne ne pro zkazu lidskych zivotu jinych, at uz se tam pripletli 'nahodou', 'sebe-zavinenim' ci jinak. Doufam, ze tuhle pitomost v Cesku uz brzo zrusi.

Vim o tom, ze v Cesku je tez znacny pocet fanatiku jineho druhu - motorkaru kteri si pletou silnici se zavodni drahou; ti padaji jako mouchy. Mam k nim urcity druh obdivu; kdyz padnou za svou vasen, padnou sami a nikdo jiny. Skoda, je-li to skodou je jen jejich. Svym zpusobem si jich vazim, jelikoz nastavuji jen svou kuzi a ne nikoho jineho, plechovkaru ale ani trochu. Plechovky jsou pro me primerne jen na dopravu (a ukazovani se, pro ty co k tomu maji sklony). Kdo chce delat sport at si pronajme zavodaka na okruhu.

279145

15.11.2012 8:03

RE: Autor o rally neví zhola nic

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279145

to N.Z:Jestliže člověk s vlastním názorem je dle vás fanatik, tak pak jen víc fanatiků v této zemi. Rally se v ČR nekoná za peníze státu,ale pořadatelé si musí peníze sehnat samy. Tudíž netuším, jak jste ty cizí útraty myslel.

279155

15.11.2012 8:22

RE: Autor o rally neví zhola nic

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279134

To Saša: tady máte příklad z letošní nehody v zahraničí :

Jen pro porovnání dva příklady:

a) tragická havárie při Rallye Príncipe de Asturias(Španělsko), kde zemřel špatně stojící divák

Všichni přítomní na místě nehody říkali, že chyba je jednoznačně na straně diváka, který si stoupl špatně (podle mého názoru to bylo i špatně zapáskované, vůbec nezafungoval pořadatel apod). V médiích se objevila jen krátká zpráva o tragické nehodě, kdy soutěžní vůz vrazil do diváka stojícím ve špatném prostoru. Ve španělské televizi v hlavních zprávách krátká informace o nehodě (bez jakýchkoliv obrázků) a dvouminutový rozhovor s největší domácí hvězdou Albertem Heviou, který popsal situaci, že to byla jednoznačná chyba diváka, který stál na špatném místě a poté apeloval na lidi, pokud se půjdou podívat na soutěž, tak ať si stoupají na bezpečná místa a poslouchají pořadatele.

b) tragická havárie při RallyShow Uherský Brod, kde zemřeli špatně stojící diváci

Na místě nehody je patrné, že vůz skončil pouze v zakázaném prostoru, tedy diváci museli stát v místech, kde neměli stát. Rozjíždí se mediální mašinerie s cílem utrhnout co nejvíce na senzaci, podsouvají se nesmyslné a lživé informace, zveřejňují se emotivní rozhovory s příbuznými, známými, kamarádkami, pofidérními individui, zkrátka kýmkoliv, kdo je po ruce. Histerie pokračuje i několik dní po nehodě, ruší se následující podniky a média se v tom čím dál tím víc vyžívají. O zjištění pravdivých informací o nehodě nebo nějaké osvětě není skoro nikde zájem...

Pokud bych to měl shrnout, obě nehody jsou si v něčem podobné a v něčem strašně rozdílné. V obou případech stáli diváci na špatném místě, kam by si nikdo aspoň trochu soudný nestoupl. V obou případech bylo místo určené jako zakázaný prostor. V obou případech (nejspíš?) pochybil pořadatel. Obrovský rozdíl je ale v přístupu, co se děje poté...

Problém ale není jen v těch médiích. Největší problém je v nás, lidech...

279157

15.11.2012 6:11

RE: Autor o rally neví zhola nic

mtk 88.?.?.?

Reakce na 279129

No vidíte, a já měl na mysli každou usedlost zvlášť. To, že zastupitelstvo něco schválí, je věc druhá - "my máme mandát, můžeme si dělat co chceme", to jsou ty výdobytky našeho pojetí demokracie. Pokud existuje možnost, že všichni, jichž se to týkalo, vyjádřili souhlas (o čemž silně pochybuji), pak ano, mají, co chtěli. Já osobně bych s něčím takovým nesouhlasil, a o zastupitelstvu, co rozhodlo jinak, bych si myslel své, tak jako většinou dosud. Zareigstroval jste, že restituce byly schváleny přes evidentní odpor značné části obyvatelstva? To je ta dobrovolná dohoda obou stran? Ale abych byl korektní, přiznávám, že jsem vesměs odpůrce motoristických sportů, zvláště těch, co lezou mimo vyhraněné území (zabezpečené okruhy atd.), takže tím je moje argumentace determinována.

279148

15.11.2012 8:30

RE: Autor o rally neví zhola nic

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279148

To mtk: Ano, tak to v demokracii funguje. Chápu a rozumím vám. Avšak nevěřím, že by v jakékoli obci schvalovali rally, když by z toho ta obec neměla minimálně ekonomické výhody.

Restituce a rally bych nemíchal dohromady, ale principielnně se asi shodneme na tom,že jakákoli činnost ( např. sportovní událost), která narušuje poklidný život jednotlivce v jeho lokalitě, se nikdy nesejde se 100 % souhlasem osob, které v lokalitě bydlí.
Avšak to znamená, že by v této republice se nemohlo konat nic a nikde.(v jakémkoli sportu či kulturní události) Vždy bude někdo, komu něco vadí. Podívejme se kolem sebe, tady šlo bohužel o život,ale jinak častokrát jde o věci jiné a méně důležité a lidi se málokdy domluví jednomyslně.Je to o toleranci. Rally se jede 1x za rok v dané lokalitě. Tzn. pro tu vesnici je to něco jako kulturní událost. Osobně si myslím, že tato rally, protože to byl volný podnik se pravděpodobně už nepojede, protože v ní nešlo o body a tento šrám se nezacelí za rok.

279158

14.11.2012 23:41

RE: Autor o rally neví zhola nic

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 279116

"To Heriot: Proč se vyjadřujete k něčemu čemu nerozumíte ? ( Rally ) Pilot jel na uzavřené komunikaci.... a všichni diváci byli řádnými prostředky srozuměni pořadatelem, že zde jsou na vlastní nebezpečí a mají dbát pokynů pořadatelů. Jezdili zde předjezdci, byly zde pásky vymezující povolené zóny a cedule v místě tragédie s nápisem Zakázaný prostor. Oběti nehody nedbali pokynů. Bohužel , život jim to nevrátí.Tohle není počítačová hra a vaše řeči o tom, že nějaké panstvo si může zazávodit, smrdí komplexem.Pilot závodu NIKDY není odpovědný za smrt kohokoli"

Tak tedy já ríkám, že za smrt tech holek jsou zodpovedni: STAROSTA, protože se o své obyvatelstvo nestará, jako o vlastní, mel by odstoupit, pak PORADATEL, pro výber nevhodné trate s vysokým rizikem, a pak aktivní účastníci závodu včetne lidí jako jste VY, kterí tyhle zvrácené názory konzumují a šírí.

Je X prípadu v živote, kde není a sotva muže být zadána/napsána míra nebezpečí, takže vaše argumenty jsou zcela ploché. Podle vaší teorie by nemusely být ani fotobunky na strojích, protože stačí cedulka a školení. Stejne tak nač závory na železničním prejezdu.

Je X prípadu, kde proste závodník jede na hrane, a 100% zvládnutí podle vás rádne zabezpečené trate je také na hrane, a je jen otázkou času, a statistiky, kdy se co stane. Míra rizika pri podobných závodech vždy stoupá, protože se nejede s klidem, a na bezpečnost, ale na doraz za cenu zvýšeného rizika. Neomlouvám tím ani cestní piráty, kterí také komplikují život jiným a pretlačují se na doraz.

Srovnávat nehodu na silnici s nehodou pri rallye není na míste, rallye není každodenní nutná práce, na základe které společnost funguje, ale zbytečne riskantní zábava, až ruská ruleta, která jde na konto společnosti.

Tak se radeji nevyjádrujte k nečemu, čemu nerozumíte, tento váš výrok sedí lépe vám. To, že se to tak všude v Evrope delá, a co všechno jste videl ješte neznamená, že tomu rozumíte. Opakujete jen egoistické nesmysly po ostatních. Zdravý rozum opravdu nezafungoval, ale vinit z toho naivní i když neukáznené obeti je morbidní. Kdo se jednou neožral, nebo jinak nepochybil, a nemel tu smulu, že hned zemrel, protože společnost jim umele zvýšené riziko neprinesla na podnosu jako ruskou ruletu.
Vy pane vidíte jen své auto a sport, a život človeka vám sotva neco ríká, ne z každého musí vyrust zbytečná plevel. Je snad to auto víc, než človek?

279131

15.11.2012 8:45

RE: Autor o rally neví zhola nic

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279131

To pppp: Váš příspěvek je částečně Hysterický, nemůžeme se bavit normálně v klidu ? Starosta určitě nechtěl ,aby kdokoli zemřel. Pořadatel, co se týká zpomalení trati, tady souhlasím, že s tím mohly něco udělat. Aktivní účastníci závodu tedy posádky odpovědné nejsou, protože se snaží jen závodit. Fanoušci rally jako jsem já, nešíří názor, že když je rally, tak si všichni mají sednout na zadek a dívat se na auta, když o to nestojí. Ale doporučují každému,aby si dal sakra pozor kde stojí, protože jedno chybnné stoupnutí a je konec.Jak se bohužel stalo.

Ne, dle mé argumentace závory být určitě mají. Srovnáváte nesrovnatelné. Nákladově pořadatel určitě nemůže provádět stavební úpravy podél trati rally, protože by an to neměl ani peníze ani kapacity. Závory jsou u žel. trati potřeba, ale také tam budou např. dalších 30 let. Kdežto ta rally se v dané lokalitě jede 1 den v roce.Z tohoto pohledu, je zabezpečení trati řešeno tak jak jsem zmiňoval.

K poslednímu odstavci : Neopakuji egoistické nesmysly kohokoli,ale říkám vlastní názor. Je mi líto co se stalo mladým hokám, které měly život před sebou. Neříkám to ve smyslu , že děti jsou vinny, ale že se tak děti bohužel zachovaly, to nikdo z nás zpět bohužel nevezme, přesto,že by to každý z nás rád udělal. Ano máte pravdu,že všichni, kdo z nás v minulosti udělali nějakou blbost měli svým způsobem štěsti, že to nezaplatili životem a sám víte, že x dalších to štěstí nemělo.
K poslední větě. Mýlíte se v tom,že bych tu nadřazoval auto nad život člověka, možná píšu někdy tvrdě,ale sám se starám o rodinu a jezdím autem. Auto není víc než člověk,ale každý člověk má přece dodržovat i nepsaná pravidla ( Selský rozum ),aby životem mohl proplouvat v klidu a nikomu neubližoval. Ani posádka vozu nechtěla nikomu ublížit, ti chlapi to budou mít před očima celý život a je to něco ,co bych nikomu nepřál zažívat. Sama rally komunita vyhlásila sbírku pro pozůstalé po nehodě. Nejsou to bezcitní lidé, kterým nezáleží na ostatních.

279161

15.11.2012 18:48

RE: Autor o rally neví zhola nic

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279161

Editore! Toto přece není diskuze. To je tribuna pro jednoho provokatéra od Nezvedavce, kterému proti vůli téměř všech, jak plyne z ohlasů, dáváte prostor k hlásání naprostých zvrhlostí. Pokud by takový "člověk" skutečně exitoval, pak jedině v blázinci, nebo v kriminále. Kopete si vlastní hrob. [pláč]

279200

16.11.2012 13:19

RE: Autor o rally neví zhola nic

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279200

To anonym: Uvědomujete si pane, že vyzýváte Editora k umlčení těch, kteří říkají jen holá fakta, tedy pravdu ? KDyby to editor udělal po vašem, musel by celý server zaniknout a diskuse by nebyla žádná. Chováte se jako komunisti, jakmile jim něco nevoní, snaží se oponenta umlčet. Kde je právo se svobodně vyjádřit ? Hmm... Normálně se tu bavíme, lidi, které toto téma zajímá, s některými se bavit dá, s některými ne. PRoč se radši neobrátíte na Radu pro rozhlasové vysílání ,aby sebrala licenci TV NOVA a PRIMa za každodení lživé zpravodajství a trvalé balamucení národa, jak to nyní předvedly s informacemi o této nehodě...hmm ? Ale oni to dělají pořád a ve všem.

279247

16.11.2012 17:32

RE: Autor o rally neví zhola nic

Core ngrato 95.?.?.?

Reakce na 279200

Nezvedavcovia boli kedysi zvedavcovia, pán editor bol k nim priveľmi a pridlho veľkorysý, v mene pochybnej „slobody“ slova im dovoľoval urážať mnohých a každého, klamať, oslavovať vraždy a vrahov a dodnes je leho v rebríčku počtu príspevkov deviaty, pritom zmizol pred dávnymi rokmi. Kde si sa v tom čase ukrýval ty? Čo si pod nezvedavcami predstavuješ? Vieš vôbec o koho sa jedná? Papagájovať hlavnoprúdové výmysly je poslaním zvedavcov?

279260

16.11.2012 14:04

RE: Autor o rally neví zhola nic

raskolnikov 217.?.?.?

Reakce na 279161

tu alekšus:
starosta nechtěl... fakt?? hotový dobrák...
pořadatel mohl... když mohl, tak měl
posádky nejsou odpovědné... chápu, vlastně už jsou kusem auta
chybnné stoupnutí... jako třeba na hada? co třeba blbej nápad pořadatelů?
pořadatel určitě nemůže provádět stavební úpravy... právě proto by se měl pakovat někam, kde nemůže ublížit těm, co by tam jinak "chybně nestoupali"
že se tak děti bohužel zachovaly... aha, tak děti se zachovaly vadně, zatímco za nic odpovědní tovární piloti si pěkně hrají
nepsaná pravidla ( Selský rozum )... velí chovat se tak, abych nezabíjel děti v rámci zábavy
Sama rally komunita vyhlásila sbírku pro pozůstalé po nehodě... dojemné, pořídí za to nové děti ?? [překvapení]

279250

16.11.2012 15:47

RE: Autor o rally neví zhola nic

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279250

To raskolnikov :

Statisticky je dokázáno,že rally za posledních 30.let zabila méně lidí, nez obyčejné používání silnic , než ježdění po vodě, než lítání v letadle, které je považováno za bezpečné.
Zdroj:
http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=21102&title=bezpecnost-rally-v-cislech

11 mrtvých za 30 let při návštěvnosti 30 milionů lidí.

Vaše hysterické výlevy na tom nic nezmění.

To jsou fakta.

Nedívejte se na TV nova a spol. a používejte hlavu a zjistíte, že dle zákonů ČR se pořadatelé nezachovaly špatně, že starosta nijak nepochybil tím,že závod povolil, že ten se jel dle řádů FAS.Výnatek ze zákona máte v jiném vláknu v diskusi, kde to máte černé na bílém.

Až se budete chtít bavit , ne jak v hospodě,ale slušně, tak si vás rád vyslechnu.

279255

16.11.2012 16:13

RE: Autor o rally neví zhola nic

raskolnikov 176.?.?.?

Reakce na 279255

statisticky dokázáno není nic, zeptej se na statistiku v tý vesnici během poslední akce... jak nám to tam vychází, akce se vydařila, starosta a pořadatelé nepochybili, že... když tě někdo smete, bude tě nějaká statistika vůbec zajímat? když ti někdo někoho zabije, utěšuješ se statistikou?
fakt je ten, že mě vůbec, ale vůbec nezajímá, co o tom říká nějaká nova, a ani to nevím...
a když někdo někoho zabije, jakou roli v tom asi tak hrajou "výňatky ze zákona", lidi podle tebe snad jednaji, jak jim to někdo napargrafuje, nebo co, takže už asi vůbec nemusí myslet...něco jako sorry, vybili jsme vám rodinu, vše podle zákona...
co máš pořád s těmi "hysterickými výlevy", píšu já snad něco o výlevech tuposti alexuse?
tady už asi opravdu nemá cenu dál diskutovat, projevil ses už dost...

279258

16.11.2012 17:47

RE: Autor o rally neví zhola nic

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279258

Vytrhuješ z kontextu. Takže jen proto, že na této rally stály lidé ,kde neměli stát je celá rally špatná ? Svou tupost tu zatím jasně projevuješ ty, svou arogancí. Nikdo tu neříká, že to co se stalo, je správné, nikdo z toho radost nemá, všem je to do pr.... líto. Copak to nevidíš ?

PRávě, že přemýšlet mají lidi a používat zdravý rozum, v tom se shodneme.Ale to ti, kteří stály, kde neměly, neudělaly.A zaplatili za to úplně zbytečně sakra vysokou cenu.

S tebou cenu diskutovat opravdu nemá, já předložil argumenty, fakta a výše nade mnou jiní, výňatky ze zákona a ty tu jen žvaníš.

279263

16.11.2012 18:15

RE: Autor o rally neví zhola nic

Core ngrato 95.?.?.?

Reakce na 279258

Protikresťanský extrémista súcíti s nebohými obeťami? [cool]
Aký máš postoj k vraždeniu nenarodených detí, podotýkam z vlastnej vôle, vedome a masovo? Alebo raz sa jedná o slobodné rozhodnutie dovolené zákonom a inokedy zábava zbohatlíkov kde neobjavuješ nijaké dobré úmysly nikoho z účastníkov, lebo sa stala nehoda a ty úplnou náhodou si sa o nej dozvedel? Mainstream zavelil smútiť kvôli tej druhej udalosti a ty ako ovca chceš vyznievať ako mravný stĺp, preto karháš a súdiš.
Šofíro je vinným lebo zasiahol deti, ale zasiahol ich, pretože nedbali o pokyny sami, alebo aj ďalší okolo nich, čo mohli mať viac rozumu. Takí sú ľudia, nezodpovední a ľahostajní, nedomýšľajú vlastné konanie, odmietajú sa poučovať od múdrejších, a niekedy následkami je aj smrť, a vtedy sa objaví vhodný okamih a doliezajú kazatelia, čo hneď zhodnocujú, ako sa mal niekto predtým rozhodnúť, aby sa nešťastiu vyhli.
Mohol by si rovnako úporne kričať proti nehodám na cestách, spočítať všetky búračky ale nepoučovať, čo mal starosta, usporiadateľ predvídať, dokonca zakazovať preteky, lebo vraj sa môže iným ublížiť.

279265

16.11.2012 19:48

RE: Autor o rally neví zhola nic

mtk 88.?.?.?

Reakce na 279265

>Protikresťanský extrémista súcíti s nebohými obeťami? [cool]
Chce tím křižák naznačit, že s nebohými obětmi soucítí jen dobří křesťané?

279269

19.11.2012 13:09

RE: Autor o rally neví zhola nic

raskolnikov 217.?.?.?

Reakce na 279265

Protikresťanský extrémista
žvást... extrémista je právě křesťan, navíc jsem s křesťany - motivuje mě představa, že bude-li vymeten z jejich hlav náboženský bordel, bude to sice jejich konec, ale bude to zároveň konec i jejich úhlavních nepřátel...
postoj k vraždeniu nenarodených detí
život je mezi narozením a smrtí, vraždit lze jen to, co se už narodilo, co se nenarodilo, nelze vraždit a jedná se o zavádějící formulaci a ani to sem nepatří (navíc nevidím důvod, proč bych měl být propagátorem potratů)...
Mainstream zavelil smútiť kvôli tej druhej udalosti a ty ako ovca chceš vyznievať ako mravný stĺp, preto karháš a súdiš.
blbě soudíš ty, psal jsem o zhovadilém chování vedoucím ke zbytečné smrti někoho, kdo v tom hraje evidentně tu nejméně aktivní roli... kdybych soudil, napsal bych, že za všechno může pepa, jenže já napsal, že pokud se ten, kdo někoho zabil s tím, koho zabil, na tom, že to může udělat, nedohodl, pak by si měl svou odpovědnost přinejmenším aspoň uvědomit...pokud to sám a dost jasně nehodlá udělat, vyostří tím jen situaci proti sobě a způsobí ještě větší alergické reakce (to by si měli uvědomit všichni "obhájci" jako Alexus, že svou blbou snahou jen uškodí tomu, čemu chtějí prospět)
ovce je ten hňup, který si myslí, že "jen křesťan má ty správný hodnoty", prober se...
Šofíro je vinným lebo zasiahol deti
tak kdo tu soudí, ty, křesťanská ovce, nebo já...
lebo vraj sa môže iným ublížiť.
to má být vtip? tady není žádné "vraj", tady je to už jen o míře rizika, kterým jedni uvrhávají ty druhé do nebezpečí, čí role je tu aktivní, těch, kteří se procházej okolo svýho domu, nebo těch, kteří chystaj tu vražednou situaci...

ideologicky proprané lebky samozřejmě mohou tvrdit, že riskuje ten, kdo "nedbá pokynů", mě tu ale zajímá to, kdo si tu vůbec dovoluje strkat někomu pod nos "pokyny", a pak ho ohrožovat na životě...

279340

15.11.2012 1:10

RE: Autor o rally neví zhola nic

Czech6 90.?.?.?

Reakce na 279116

>Na rally chodím od 4 let, projel jsem rally po celé Evropě a
>rozhodně se pořadatelé v ČR nemají obzvlášť na Zlínsku,
>který je mekkou rally 40 let, za co stydět. Z článku čiší
>hysterie autora a bohužel z mnoha příspěvků v diskusích v
>médiíích v ČR včetně zvědavce také. Vyjádřují se v
>nich často lidé, kteří o rally a o svobodě evidentně nic
>neví. Bohužel takový mají volební právo a dle toho to pak v
>ČR vypadá.Jak tu může někdo napsat, že by něco zakázal,
>kde to jsme ? Zakážete jezdit autem tam, kde včera byla
>smrtelná nehoda a to se tam nejela žádná rally ?
>Nezakážete.

To máte pravdu. Ale umíme už zakázat kouření na zastávkách apod. Tam jde o život daleko víc. Ale k věci. Bydlím uvnitř podobného závodního okruhu (co by jiní za to dali, že). Jedná se závody motocyklů. Můžu Vás ubezpečit na neskutečné výhody tohoto bydlení. 1) jeden a půl metru od vozovky a asi dva metry pod úrovní vozovky. Od našeho domu k vozovce deset metrů. V případě nehody se závodník určitě nebude zdržovat přelézáním plotu a rovnou oknem třeba do obýváku. Když byly děti malé tak dva dni pod zámkem. 2) Dva dni zavřené okna dveře a přesto neslyšíte žádný zapnutý přijímač. 3) Neskutečný smrad až v oči štípe. Nejsem citlivka, kouřící trabant,kuřák nebo smog v Ostravě dokážu přežít. 3) Věčné dohady s pořadateli zda mohu a kdy odejít z domu mezi tréninky nebo závody(jejich harmonogram nikdy nebyl dodržen) ačkoli to mám tři minuty pěšky abych byl mimo okruh. To víte jde přeci o mou bezpečnost. Staráme se o osmdesátiletou maminku trpící těžkym diabetem a v případě nějaké zdravotní komplikace nevim nevím. Rychlá pomoc by byla asi velice pomalá.
Letos se vdávala moje dcera. Po rozhovoru s pořadateli o datumu pořádání závodu se dohodl termín svadby aby se nekryl s pořádáním závodu. Asi týden před svadbou změna termínu závodu. A nastaly komplikace. Dle jejich harmonogramu dojednán příjezd ženicha, dojednán kněz , oběd, fotograf atd. Nakonec po hodinovém vyjednávání nám byl umožněn odjezd z domu. To nepočítám že si určovali kolik vlastně aut může prijet k domu atd. Takže samá pozitiva. Před třiceti lety měly půlitry výkon jako dnešní stopětadvacitky tak to ještě šlo ale dnes litry jezdí kolem domu odhadem 150 km/h. O tom, že se mi pořadatelé snažili vnutit před pár lety vstupenku na závody přesto že zde bydlím ani netřeba hovořit. Ti, kteří tak horují pro závody v obcich tak jejich rodinní příslušníci mají u mne vrata na pozemek otevřená. Zejména matky manželky a jejich děti do pěti let a to zcela zdarma. Jinak úsek kolem domu velice bezpečný. Pouze pět havárií přímo před domem a pouze tři přímo v příkopu před naším plotem. Poskytovat první pomoc lidem v bezvědomí se zlomemenou kyčelní kostí zhmožděným hrudníkem rozbitou hlavou celou od krve z převráceného auta na pra...Automaticky kráceno

279140

15.11.2012 1:12

RE: Autor o rally neví zhola nic

Czech6 90.?.?.?

Reakce na 279140

na pravý bok po čelním nárazu do betonu a kouře vycházející z pod kapoty a vy nevíte zda je to jenom voda nebo i benzín protože smradu bylo jak rafinerce. Samo že čumilů a těch co vědí vše bylo dost ale odvážných jenom dva moji sousedi. Jeden z nich před měsícem zemřel a tímto bych mu chtěl ještě jednou poděkovat za pomoc. Přeji všem Zvědavcům jen to dobré.

279142

15.11.2012 8:51

RE: Autor o rally neví zhola nic

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 279140

To Czech6 : Chápu vás a přesto,že jsem fanda motoristického sportu, smekám před vámi. Jakmile pořadatelé s kterými vy musíte jednat nejsou schopni dodržet, co si domluvíte, pak vašemu náhledu rozumím a respektuji ho. Mnoho štěstí a co nejméně nehod ve vašem okolí.

279162

15.11.2012 14:04

RE: Autor o rally neví zhola nic

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279162

To Alexus: Děkuji za pochopení. Já jsem také fanda motoristického sportu. Vždy mám velikou radost z každého úspěchu našich spotovců bez rozdílu pohlaví i věku. Nejvíce fandím těm kteří mají malou šanci na ůspěch a potom ta radost, když jsou na stupních vítězů. Ale moje reakce spíše směřovala na uvažování v dnešní době. Já zde bydlím již 35 let a vydítm ten obrovský pokrok ve výkonu, rychlosti a dalších parametrech těchto strojů. Jenom ta trať až na malé vylepšení má pořád stejny profil, zástavba také stejná. Tam kde se jezdilo 80 km/h dnes 160 km/h. Na rovinkách kdysy 160 km/h dnes 250-280 km/h. Bezpečnost závodníků: kdysy balíky slámy všude kde hrozilo nebezpečí zranění(cedule, veřejné osvětlení, vjezdy přes příkopy k rod. domkům apod.) dnes jutové pytle naplněné prázdýma pet flaškama. Naše bezpečnost?: stejná papírová cedulka-zákaz vstupu, nebezpečná zóna.
Je to stejné jako kdybychom na železniční trati postavenou před padesáti lety pro vlaky jezdící 120km/h poutahovaly pouze šrouby na kolejích a postavily na tuto trať dnešní vysokorychlostí vlak jedoucí 400mk/h. Věřím tomu, že zastánců by se našlo dost. I toho stojvedoucího bychm nšli, cestujíci asi též, sponzora určitě ale co diváci a obyvatelé co bydlí kousek od železnice. Tím chci říci jenom tolik: závody ano má to tady tradici, ale jako veteráni se stroji z 70-80tých let minulého století. Snad by se našlo dost závodníků i mladých aby zjistili jak jezdili jejich dědkové a na čem. Občas si připomenout um a vynalézavost našich předků není na škodu. Všem přeji jen to dobré.

279183

15.11.2012 0:29

Děs mne jímá

Korutan 194.?.?.?

když čtu ten článek a většinu příspěvků. Smrt, a k tomu smrt mladých, prakticky dětí, je vždy tragédií. Hluboce soucítím s rodiči zabitých dívek a pokud toto čtou, tak jim vyjadřuji upřímnou soustrat. Avšak velikost té tragédie by neměla lidem zatemňovat úsudek a přivádět je k závěrům, a řešením zde a jinde hojně uveřejněným. Ta se mi zdají v hlubokém rozporu s principy, jimiž se tento web řídí. Jestliže jsou lidé ochotni bez informované znalosti okolností té nehody "pálit čarodejnice", obviňovat kdekoho, argumentovat na hraně a za ní zkoušením kufříkové atomovky, povyšovat své "právo" nad práva kohokoliv jiného, kladu si otázku; jak tu, na zemi, chceme spolu žít? V osobní odpovědnosti a vzájemné toleranci, nebo pod kuratelou zákonů na každý prd!? Protože v diskuzi převažující názory jednoznačně vedou jen k druhé možnosti. A z té představy mne jímá ten děs [zmaten]

279135

15.11.2012 9:17

RE: Děs mne jímá

osa x 193.?.?.?

Reakce na 279135

mne už děs jmul dávno , naprosto s vámi souhlasím, infantilizace společnosti již přesáhla mez návratu , tady na tomto webu se stále řeší problémy mezilidských vztahů potažmo mezinárodních ale plynutím dějin v praxi a realitě tam venku mimo virtuální www se s toho staly mezidětské vztahy a vztahy mezi tlupami neandertalců (jimž se tímto omlouvám in memoriam ) , každý kdo má anatomické otvory na správných místech se CÍTÍ kompetentní , přesně jako malé děti - touha být voděn za ručičku a zejména retardace názoru, že mají být takto voděni všichni, je totálně obludná, ve směšném systému jakési rovnosti je cesta tohoto světa do prdele již neodvratná, neb
generační výměna vykonala své šlechtění , Mendel by byl "nadšený"...

279164

15.11.2012 12:01

RE: Děs mne jímá

mtk 88.?.?.?

Reakce na 279135

Máte pravdu, Korutane.

279178

15.11.2012 14:23

RE: Děs mne jímá

Úplný debil 31.?.?.?

Reakce na 279135

No, myslím, že jsi trochu hysterický. Takže abychom si to shrnuli. V této chvíli je tu 85 příspěvků. Z toho cca 5 jich je silně proti závodění. NIKDO tu nenapsal, že by se to mělo zakázat. Většina příspěvků spíše řeší, čí je to odpovědnost a jak zabránit podobným tragédiím. A také zda svoboda jednotlivce se má automaticky omezovat, když se pár jiných jedinců rozhodne vytvářet nebezpečné situace na veřejném prostoru.

Takže se tě ptám. Proč tě jímá děs u většiny příspěvků (která závodění obhajuje).

A také se tě ptám:

Co chlast za volantem? Povolit?
Co drogy před základními školami? Povolit?
Co nedodržování rychlosti ve měste? Povolit?
Co nošení jakýchkoliv zbraní po městě? Povolit?
Co trápení zvířat? Povolit?
Co možnost parkovat kdekoliv, třeba na chodníku? Povolit?

Jestli jsi odpověděl alespoň dvakrát ano, pak má tvůj příspěvek smysl. Jinak necháppu, na co si tu hraješ. Společnost se rozhodla shodnout se na určitých pravidlech, aby se lidi nevraždili kvůli kdejaké krávovině.

279185

15.11.2012 15:25

RE: Děs mne jímá

Vegetativní idiot 217.?.?.?

Reakce na 279185

Jasně, že povolit, resp. to vůbec neřešit, lidi si v tom, co si nadrobí, musí stále a dokola bezprostředně máchat huby a možná jednoho dne pochopí, že vše je o vstřícnosti, umírněnosti a odpovědnosti, kam patří i to, že na tlak odpovím odpovídajícím protitlakem apod.. Kdo chce být stále chráněn, bude z něj navždy nezodpovědné dobytče, neboť každé další "nepovolit" z něj dělá věčné hovado boží, což mě už vůbec neděsí, protože jsme již těsně před dosažením dokonalosti, což znamená, že i na hajzlpapíru bude kopyrajt, návod k požití a nějaká právní ochrana se sankčním dovětkem.
A protože minulost plodila pitomce a ti dnešní pitomce, pak se každé spolčení pitomců může vozit po hřbetech svéprávnosti zbavených jednotlivých pitomců. Proto si také jedni klidně udělají z ospalé silničky druhých závodiště, pokud to není rovnou mezinárodní kamionový tranzit.

279191

16.11.2012 21:10

RE: Děs mne jímá

Korutan 194.?.?.?

Reakce na 279185

Když jsem četl tvou reakci, nestačíl jsem se divit. Znovu jsem si musel přečíst svůj příspěvek, abych se ujistitl, že opravdu reaguješ na něj.
Moje duševní kapacita mi neumožňuje pochopit co tou reakcí chceš říci. Jakou má souvztažnost mé odmítání přeregulovanosti, po které většina příspěvků volá, s chlastem za volantem a s dalšími nesmyslnými otázkami?
Z tvé reakce má smysl pouze poslední věta. Společnost se opravdu shodla na určitých pravidlech i u pořádání rally. A pokud mám správné informace, tak u této rally byla ta dohodnutá pravidla dodržena. Jedním z těch, kteří je nedodržely byly ty čtyři dívky a ty na to doplatily tím nejkrutějším způsobem.

279272

15.11.2012 19:24

RE: Děs mne jímá

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279135

Pane, napsal jsem na vás tak ostrou reakci, že ji možná i z toho duvodu editor radši nepustil, trebaže (si myslím, že) neobsahovala osobní urážku, jen dost tvrdé otázky.
Obecne tento váš príspevek považuji ideove za jeden z nejzávadnejších, podle mne nenápadne podbízí úplné bludy a zameňuje pachatele s poškozenými. Proč sebe dáváte bezpodmínečne na tu dobrou stranu, kde laskave nabízíte tem nehodným možnost "na této zemi chtít spolu žít". Na pravidlech soužití je fér se nejprve predem dohodnout, a já teda všechny druhy závodení na verejném prostranství neakceptuju. Nic by pozdeji nebránilo zastrílet si sportovne na námestí treba z brokovnice, Mexiko máš konkurenci.

279202

16.11.2012 21:23

RE: Děs mne jímá

Korutan 194.?.?.?

Reakce na 279202

Tedy čistě "ideově", jaké bludy podbízím a kterou částí svého příspěvku zaměňuji poškozeného za pachatele? To by mne opravdu zajímalo!
A dále, pravidla soužití týkající se pořádání rally jsou stanovena již několik desetiletí. Těm, co je dávali dohromady, ta pravidla, bylo a je asi úplně jedno, že tvé JÁ tole závodění na veřejném prostranství neakceptuje. A věř, že by se určitě našlo pár lidí, kteří pro změnu neakceptují tvého koníčka.

279274

17.11.2012 12:05

RE: Děs mne jímá

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279274

Za asi slušnou otázku obetuju príspevek, když editor pustí.
V reakci byly jen otázky opravdu na telo a odpovídající hodnocení se zrejmou snahou se vyhnout osobnímu útoku.

Asi nejlepší cesta, jak to rozseknout (protože váš príspevek to odstartoval) je se k nemu vrátit, a snažit se ho videt jménem náprotivku. Jak kdesi tady poznamenal i N.Z. je nekdy težké diskutovat, když nekdo zná cíl, kam se chce v diskusi dostat. Vy jste to vyjádril už v nadpisu, že prakticky opovrhujete náprotivkem. Pokud chci s nekým diskutovat, nebo vyjádrit názor, a reknu mu, že me z neho jímá des, tak se nedivte výsledkum takové diskuse. Nekteré argumenty podobné mým, jak jsem opravdu kontroloval se tu dríve, nebo pozdeji objevily, tak to nebudu opakovat, když to nic zásadne nové neríká. Mimo jiné tam bylo napsáno, že ten váš soucit muže být s uvážením na to, jak reagujete zcela prázdný, plus otázka, jestli ty Vaše emoce jsou výhradne ty správné. V podstate jste zopakoval stejnou otázku, tak navazuju:

- Neverím tomu, že byla ty pravidla pro soužití rely s vesnicí "stanovena", byly spíš protlačeny násilím. Kterékoliv hlasování každé predmetné ulice by rely s vysokou pravdepodobností neodobrilo. To se muže stát jen když jiné ulice, nebo starosta s konšely obetují jinou pod tlakem vetšiny. Zbytek o pravidlech jsou jen formality, nemocná byrokracie a móda.

- Mé koníčky nesou mnohem menší riziko, než arogance organizace rely, má jízda autem odpovídá relativne bezpečné dohodnuté konvenci. (Nesrovnávat s piráty, tam je chyba prinejmenším policie, kde by stačilo platit - objektivní arogance - mesíc nejezdíš. Dalekohledy sice mají, ale profesní výchova a právníci z nich delají pajáce.)

Pokud chtejí relysti závodit po vesnici, nebo verejném prostranství, mela by tam být policie, a kontrolovat prekročení rychlosti tak jako ostatním, po závodu nejlépe trestné body s posunem umístnení. Když to nejde, tak jejich problém, neschválit, necertifikovat. Nezvládnuté rozpeckované auto neztratí svou energii jen tak, je to nabitá zbraň, ruská ruleta, kulový blesk, který občas bouchne.
Pokud se nesnažíte o objektivitu, težko nadrazovat módu, adrenaliny, jakoukoliv elitu nad verejný zájmem. Kam vlastne spejeme dobre naznačuje i zpusob jízdy v oblastech, kde se vyskytuje lesní zver. Retezovky na dálnici. Stoupá bezohlednost, a klesá hladina respektu vuči všemu.

Jsou treba zvírata, které nežijí tak dlouho, jako človek, a "nestežují si", nechybí jim čas.

279286

18.11.2012 10:32

RE: Děs mne jímá

Korutan 194.?.?.?

Reakce na 279286

Stále dál. Kolika větami jste ochoten, a nejen Vy, opentlit svůj názor, aby jste mu dal dostatečnou váhu. Proč mi podsouváte prázdnost soucitu? Protože nejsem ochoten linčovat řidiče a pořadatele? Protože dávám přednost racionálnímu zhodnocení celého případu před emotivním výbuchem?
Nemáte rád relly, fajn. Máte na to plné právo a to i na vyjádření tohoto svého názoru. Proč však cupujete ty, kteří mají názor opačný. Na tyto závody chodí poměrně dost jejich příznivců. Ti všichni mají utřít nudli? Protože Vám se relly nelíbí!?
Možná, že jsem svou myšlenku v prvním příspěvku neformuloval jasně. Pokusím se o to znovu. Nelíbí se mi ochota řady přispěvatelů k tomuto článku jít cestou rychlého, nejlépe tvrdého odsouzení, zpřísňování pravidel a zákazů. A hlavním důvodem jejich postoje je skutečnost, že relly není jejich šálek kávy. Smrt těch dívek pak používají jako pádný argument pro svoji rétoriku.
Postupují stejným způsobem jako většina masmédií v momentě, kdy chtějí někoho "sejmout".

279299

18.11.2012 20:25

RE: Děs mne jímá

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279299

krátce - postup, který používáte se nazývá relativizace pravdy. Nepredpokládám, že jde o úmysl, ale ten váš postup je stejný. Nejaká událost se relativizuje, aby se jiná mohla podle ní popsat, a prenášet stejný úsudek dál. Výsledkem nebývá konvergence k společensky uznané pravde, ale divergence, rozptyl té pravdy, zamlžení. Podobne je na tom pomalé varení žáby.
Také mi nepodsouvejte nejaké lynčování, to do toho vnášíte sám, zákaz životunebezpečných akcí včetne treba nekterých životunebezpečných kolotoču není lynčování, ale ochrana základní lidských práv. Tyto práva mají také svou hierarchii.

Nepíšu tady ani o tom, co mám rád a co ne, ve společnosti existují v mnoha oborech mnohem prísnejší bezpečnostní normy, kolikrát neskutečne prehnané, a alibizující, pro mnohem menší riziko, posílající lidi do basy, kterí se na tom jen vezli a "jen" meli smulu. Na druhé strane unikají hrubé nedostatky typu rely, kde je predem jasné, že nezvládnutí jízdy je pro neevakuovanou verejnost mimorádne životunebezpečné. Reknete mi, čím se liší náraz auta do objektu v rychlosti treba 120km/h od vybagrovaného granátu z 2.WW.

Vy pane také chcete sejmout ty ostatní, když se vám jejich argumenty nelíbí. Venoval jsem k tomu citát z Krylovy písničky níže.

279310

18.11.2012 20:56

RE: Děs mne jímá

Úplný debil 212.?.?.?

Reakce na 279299

Nemůžu uvěřit svým očím, co za kýbel demagogických bludů jsi byl schopen vypotit. Takže to vezmeme popořadě:

>Protože dávám přednost racionálnímu zhodnocení celého případu před emotivním výbuchem?

Jo, tak takto ty nazýváš to, že dle tebe je vlastně vše v naprostém pořádku? Takže tvé racionální zhodnocení je tedy to, že ty oběti si za to mohly samy a nikdo jiný nepochybil.

>Proč však cupujete ty, kteří mají názor opačný.
Protože vaše argumenty jsou totálně debilní. Máte rádi autíčka, tak jezděte někde, kde nebudete produkovat mrtvoly. Je tu od vás slyše jen jedno a to samé. Že to byla chyba těch obětí. Vy za nic nemůžete.

>Na tyto závody chodí poměrně dost jejich příznivců. Ti všichni mají utřít nudli? Protože Vám se relly nelíbí!?

Neplácej kraviny! Jezděte si do syta. Nikdo tu nezakazuje rally jako takové, ale proč ve vesnici, kua?

> Nelíbí se mi ochota řady přispěvatelů k tomuto článku jít cestou rychlého, nejlépe tvrdého odsouzení, zpřísňování pravidel a zákazů.

Nelíbí? A co bys rád? Nejlépe ty pravidla a zákazy úplně zrušit, aby k podobným masakrům docházelo denně. To bys chtěl? Ale místo těchto blbých keců, mohl bys tu tedy vypsat, jaká konktrétní zpřísňování pravidel a zákazy tu "řada" přispěvatelů nadhazuje?

>A hlavním důvodem jejich postoje je skutečnost, že relly není jejich šálek kávy.

To si myslíš ty! Takže nepodsouvej své bláboly někomu jinému. Pro ostatní je to zbytečné zvyšování rizika. Naprosto zbytečné! Jezděte si mimo vesnice.

>Smrt těch dívek pak používají jako pádný argument pro svoji rétoriku.

Zatímco pro tebe jsou to jen nešťasná nehoda. Na mrtvoly zapomeneš již zítra. A jaký kua argument by měl být jiný, než bezpečnost a snaha o co nejmenší hromadu mrtvol?

>Postupují stejným způsobem jako většina masmédií v momentě, kdy chtějí někoho "sejmout".

Jasně. To ty raději někoho sejmeš při výborné zábavě - ježdění co nejvyšší rychlostí po vesnici.

Dle tvé útočné a vzteklé reakce předpokládám, že tě autíčka baví natolik, že mrtvoly, které s tím souvisí, bereš jako jakousi odpovídající daň. Je to hnus.

279311

20.11.2012 22:58

RE: Děs mne jímá

Korutan 194.?.?.?

Reakce na 279311

Děláš svému jménu čest. Díky Bohu, že o věcech nerozhoduješ. A tady si plácej pentli do utahání. A kua dobrou noc!

279396

15.11.2012 8:30

můžou si za to sami

dick 95.?.?.?

vy ani nevíte o čem máte páru...média vás tak naočkovala že jeto pro vás prostě neslučitelné...o rally se vědělo lidi se nato těšili i ty samotné dívky měli dělat pořadatele ale nevyšlo to...pořadatele dělal jejich kamarád který to vše zavinil..stáli v hloučku metr od cesty a neměli šanci nějak zareagovat..můžou si za to sami a rodiče ted pikají za svou blbost že pustili svoji maličkou na smrt...dopadne to tak že nakonec obviní ti rodiče s nedbalosti

279159

15.11.2012 8:40

To jsou blaboly, byl jsem tam

jarda667 85.?.?.?

To co z toho delaji media i tento clanek je opravdu k zvraceni.
Byli jsme se tam s malyma klukama mrknout, protoze nas tento sport bavi.


1 - Ty holky staly v zakazanem prostoru, ktery byl prokazatelne oznacen

Stal tam i poradatel.Ty slecny si sly za tim poradatelem povidat protoze byl z jejich rodiny i vesnice a on je mel vykazat mozna to i udelal , ale v tu chvili je smetlo to auto.

I otec divek potvrdil , ze staly tam kde vubec nemely byt.

Takze tato trapna hysterie je naprosto bezpredmetna.

Je zvlastni jak se tu vetsina diskutujicich shodne na nejakych striktnich zakazech a prikazech a pritom vetsina clanku na zvedavci je o jakychsi domelych spatnych zakonech , ktere z lidi v nasi republice delaji nezodpovedne cleny jednoho stada.

Ty holky mely svou zodpovednost a vyuzily ji , bohuzel spatne . Stat metr od cesty kde auta jezdi 170km/h uz chce holt fistron.

Je to obrovska tragedie , ale proti tomu kolik lidi zemre na silnici denne treba v evrope na dusledky bezneho provozu , na jine nezodpovedne chovani, to bysme mohli zakazat vsechno.

Ostatne i ten zivot je smrtelny ze.

279160

15.11.2012 15:00

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam

Úplný debil 80.?.?.?

Reakce na 279160

Jo, to je dobře, že jsi tam byl. Je ti sice na zvracení, ale dokážeš pochopit jednu věc a to tu, že ne pro každého (a myslím si, že takových lidí je většina) je závodění aut zajímavé?

Hysteričtí jste pouze vy, obhájci těch autíček. Vy se tu nejvíce rozčilujete, jak je možné, že se někdo dožaduje něčí odpovědnosti. Pro vás to končí tam, kde řeknete, že je zakázaný prostor. Za zbytek už má dle vás odpovědnost vždy ten, kdo zakázaného prostoru vkročí. Nikdo jiný.

Všiml sis vůbec, že vy ZAKAZUJETE LIDEM CHODIT NA JISTÁ MÍSTA? Chápeš o čem mluvím? Takže vy někomu něco zakazovat můžete, ale ostatní můžou maximálně držet hubu? O TOM JE VĚTŠINA PŘÍSPĚVKŮ!

>Je zvlastni jak se tu vetsina diskutujicich shodne na nejakych striktnich zakazech a prikazech a pritom vetsina clanku na zvedavci je o jakychsi domelych spatnych zakonech , ktere z lidi v nasi republice delaji nezodpovedne cleny jednoho stada.

Můžeš citovat alespoň nejaký takový příspěvek (když už mluvíš o většině)? Buď jsem slepý, nebo už nevím, komu tu straší ve věži. Já osobně tu vidím většinu příspěvků, které závodění bez jakékoliv odpovědnosti obhajují. A tam cítím hysterii největší, neboť ačkoliv tu NIKDO nenapsal, že by se to mělo zakázat (pokud nesouhlasíš, najdi mi, kde kdo napsal ZAKÁZAT), závodníci už něco takové čmuchají. Slovo ZAKÁZAT tu použili lidi, co závodění obhajují. Ti ho vytáhli. Tak už fakt nevím o čem tu vy, závodníci, mluvíte.

279189

15.11.2012 18:50

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam

osa x 193.?.?.?

Reakce na 279189

>Takže vy někomu něco zakazovat můžete, ale ostatní můžou maximálně držet hubu? <
- taky jsem musel držet hubu, když se buzny producírovaly Prahou
- taky nemůžu s autem projet, když běhají po silnici pražský maraton a musím držet hubu a jet jinudy
- taky mi zakázali v době běhu maratonu chodit na jistá místa !
Neobhajuji rallye , obhajuji jen osobní odpovědnost jednotlivce, což "Úplný debil" nikdy nepochopí. Plus respekt k povoleným kulturním a sportovním akcím !!!!

279201

16.11.2012 8:25

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam

Imbecil 46.?.?.?

Reakce na 279201

Buzna maximálně může někoho pohoršit, z čehož se může vyzpovídat panu faráři, zatímco auto řítící se vískou jako dělová koule může pozabíjet vše živé ještě 200m za cedulí "zákaz".
Respekt k této "povolené" akci znamená, že se nemůžu zdržovat v blízkosti bydliště, aniž bych nebyl ohrožen na životě. Tak na čí straně je tu odpověnost / neodpovědnost!
Dohodl se pořadel s každým, koho takto ohrožuje, jestli s tím souhlasí? Kdybych s tím nesouhlasil, je odpovědné mu vrazit před dům "zákaz" a ohrožovat jeho obyvatele?
Jako imbecil asi nikdy nepochopím, že ohrožovat obyvatele vesnice je zodpovědné, zatímco jejich chození po vsi je nezodpovědné.
Ale ještě jednou, pokud se na svém ohrožování každý, koho se týká, s pořadatelem dohodl, pak je to jiná věc, a prostě se přihodila tragická nehoda. Pokud se však na tom nedohodl, svévole a nezodpovědnost je pak na čí straně?

279223

16.11.2012 18:52

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam

Core ngrato 95.?.?.?

Reakce na 279223

V Sodome tiež mohli niekoho pohoršovať, čo je ale nepravdepodobné, pretože v meste natrafili iba na 1 spravodlivého, preto bolo zaslúžene zahladené.
V prahe snáď ani jeden spravodlivý by sa nenašiel, ale čo tam po buzerantoch, médiá a davy sa bavia o nehodách, rýchlych vozoch, ktoré zabíjajú iba práve na pretekoch. Preteky narúšajú šťastné štatistiky.

279266

15.11.2012 21:08

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam

vladuna 109.?.?.?

Reakce na 279189

Cit.: Všiml sis vůbec, že vy ZAKAZUJETE LIDEM CHODIT NA JISTÁ MÍSTA? Chápeš o čem mluvím? Takže vy někomu něco zakazovat můžete, ale ostatní můžou maximálně držet hubu? O TOM JE VĚTŠINA PŘÍSPĚVKŮ!
---------------
Ta devcata se na ten zakaz vys*ala. Vysledek zname. Je zakazano vstupovat na koleje kdyz jede vlak. Klidne si bezte. Je zakazano sahat na draty pod napetim. Klidne si sahnete! Asi tak.

279205

16.11.2012 8:15

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279205

Fakticky zjevne nemáte pravdu, vaše logika je úplne chybná. Všude jsou patričná omezení udelat životunebezpečný skutek,

hlavne, pokud by k nemu melo dojít nedbalostí, neopatrností. co je prípad tech devčat. Zásadne jiná klasifikace je spíš morbidním cynismem.

Úmyslné sebevraždy do toho nepatrí. Devčata se zcela jiste nechtely zabít, nešlo o jejich úmysl se zabít.

Sahání na dráty jakkoli vysokého napetí je výrazne omezeno desítkama predpisu, a podmínek, polohou, zábranou, izolací, používají se ruzne druhy ochran, nulování, proudové chrániče, odpojovače po pretržení drátu. Ja také pritom jasné, že elektrina si nemuže vybočit kam chce z pole, nekomu až do dvora stylem, jako to udelal ten ridič. Elektrina se chová mnohem predvídatelneji, než ten ridič, nebezpečné jsou tak materiálové vady a prírodní podmínky, a tak jsou rizika omezené na minimum http://zpravy.idnes.cz/obeti-sandy-cxz-/zahranicni...

Dále koleje jsou videt, dá se dobre predpokládat, videt, slyšet, reagovat, kudy vlak pojede, to by jste mohl srovnávat jen s tím, kdyby se vlak vykolejil. Vykolejení dále nebývá až tak časté v dusledku závodení a nezvládnutí rízení strojvedoucích lokomotiv.

Takže vaše srovnání jsou povrchní, účelové a zcela mimo reál.

Nebezpečí v dusledku vlastní neopatrnosti, nedbalosti jsou na verejnosti značne snížená, a co bilanci zhoršuje jsou práve závody typu "rallye po vesnici", to jen pokouší další spratky k napodobení ohrozování jiných, jako k frajerine a upoutání své jinak bezvýznamnosti.

Práve veci typu rallye po vesnici by se mely nahlas ríkám ZAKÁZAT, pod tohle se podepíšu i sám. Ne ruzné blbosti, ale to, co je opravdu nebezpečné, a kde reálne hrozí únik nezvládnuté energie. Jen na vývoz smetí kolik je zákazu. Človek zvlášte mladý, by mel dostat šanci vuči dnešním vynálezum. Dokonce i zvíre.

Srovnejme jen statisticky s ohledem na počet prípadu únik/výbuch plynu, zabití elektrinou, s nabouráním auta s následkem zabití. I v bežném provozu se na ceste zabije v našem státe tolik lidí, jako má malá vesnice, ročne pres 1000. Za chvíli rallye bez smrťáku nebude rallye, však duležitý adrenalin, že ano. Jen pro své ego.

279222

16.11.2012 9:07

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279205

Ale ale! Ty koleje tam jsou pro daný účel a ty dráty vysokého napětí taktéž. Takže tam a i mnohde jinde v obdobné věci, lze od občanů očekávat poučené jednání. Navíc vysokorychlostní tratě mají mimoúrovňové křížení a do těch drátů se necpe víc voltů, než na co jsou stavěny. No a k čemupak nám slouží silnice? A ještě k tomu v obci navíc se sníženou dovolenou rychlostí? No?... K závodění? Ale ale. To snad ne!... Takže to přirovnání bylo tak říkajíc neporovnatelné a logika, tedy jak se říká "obyčejný selský rozum", ta vzala za své a někde v koutě hořekuje, co všechno se v tom mezi ušima může zrodit. Tady naštěstí jen v nepatrném počtu. Zatím.

279227

15.11.2012 15:24

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou

TACIT 84.?.?.?

Reakce na 279160

No konečně, tak když jsi tam byl, o čemž silně pochybuju, měl bys jako očitý svědek vědět, že za plotem, do kterého narazilo to auto, stála paní, na kterou část plotu a podezdívky spadla.
Paní odvezli do nemocnice a hrozila jí amputace dolní končetiny. Naštěstí nakonec z toho sešlo.
A teď dotaz: ta paní taky hazardovala se životem, když stála na svém vlastním pozemku a pořadatelé jsou samozřejmě bez viny, protože tam dali cedule zákaz vstupu?

Podrobně o tom včera informovaly TV Prima a NOVA

279190

16.11.2012 10:14

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279190

To TACIT : Už jen tím, že jsi napsal informoavaly o tom TV NOVA a PRIMA jsi přiznal, že tomu snad i věříš. TV NOVA i PRIMa škodí českému národu svým neobjektivním zavádějícím zpravodajstvím na cokoli co se jim hodí a kdokoli věří těm blábolům , které vám denně podávají, nepatří mezi lidi , kteří by si chtěli udělat vlastní názor,ale být nesvéprávnou ovcí.
TV NOVA i PRIMA škodí a štvou proti sobě všechny, nyní si vzaly na paškál rally, za týden,to bude cokoli jiného.

Paní co byla za plotem bude odškodněna z pojištění pořadatele, jinak to ani být nemůže,ale to ti na TV nova nikdy ty mediální špíny neřeknou.

279231

16.11.2012 15:44

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279231

Ne každá škoda jde "vrátit zpet", pojem "odškodnení" je často zavádející. Vetšinou jde o poskytnutí nejaké výhody za událost, kterou ve skutečnosti nejde vrátit zpet, a "odškodnit".

279254

16.11.2012 19:40

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279254

to ppppp: Ano, to souhlasím, ale doufejme, že se paní uzdraví bez trvalých následků. Peníze zdraví nahradit nemohou,ale kdyby měla mít následky, tak by odškodnění mělo sloužit k tomu,aby jí ulehčilo život.

279268

19.11.2012 8:29

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 279231

No jasně, oni si tu pani v nemocnici zcela vymysleli, byla to zřejmě nějaká jejich statistka, lékaři si to vymysleli, policie to vyšetřuje jen tak na oko a nikomu se vlastně vůbec nic nestalo.
Svatá (s)prostoto!
A co se týče televizí, největší škůdce je ČT. A ještě si ji za to platíme.

279324

15.11.2012 18:15

Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka

Danuše daniela (tečka) dlouha (zavináč) seznam (tečka) cz 178.?.?.?

Absolutně souhlasím s tím, že takový závod se vůbec nemá konat v obydlené obci mezi domy. Za to, co se stalo by měl nést vinu starosta obce, který závod dovolil i závodník sám. Protože morálně zodpovědný závodník nepojede v obci jako šílenec , i když jsou to povolené závody. Morálně zodpovědný závodník, by do této soutěže vůbec nenastoupil!!! Vzhledem k tomu, že se jedná o advokáta, tak si myslí, že se z toho vyseká, jak je obvyklé u téhle chásky. Z obyčejných lidí dělají nevědomé hlupáky, kteří musí pouze poslouchat a platit a sami páchají zlo kam se podívají a následky za své nehorázné činy proti všemu (lidskosti, morálce, cti atd.) hážou jako vinu prostému občanovi, který nedělá nic špatného, ale "bohužel" žije, poctivě pracuje a odvádí daně.
Panu advokátovi by se měli už všichni jeho další potenciální klienti zdaleka vyhnout! DD

279197

16.11.2012 9:30

RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 279197

"Panu advokátovi by se měli už všichni jeho další potenciální klienti zdaleka vyhnout! DD"

Tak to by bylo jistě spravedlivější "ocenění", nežli pár let za katrem. Ostatně takový trest, jako vyloučení ze společnosti do ignorance, tedy nevšímavosti jako by ocejchovaný odsouzený neexistoval, ten by stálo za to dát do zákona. Když i ty veřejné práce jsou postrachem, co pak takový pěkně viditelný cejch, třeba s tím nesejmutelným obojkem na krku a bez domova i bez dávek na přežití i bez ochrany zákona. Prostě jsi NIKDO. Nejspíš by se pak před porušením zákona třepaly hrůzou i ta nejotrlejší individua.

279228

16.11.2012 13:09

RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279197

To Danuše: Paní, vy máte řidičák ? Váš výlev ukazuje na typického diváka TV Nova a pod. který věří zmanipulovaným médiím, které se nestydí dát do hlavního zpravodajství smyšlené lidi, kteří o sobě tvrdí, že jsou zkušení piloti,ale nikdo je nezná a v životě závod pod hlavičkou FASu nejeli. Vaše hysterické kvičení o morálně zodpovědných závodnících jsou toho dokladem. Na startu závodu v Uh. Brodě byli bývalí tovární piloti značek Škoda, Peugeot a Ford, ne žádní amatérští čučkaři. Obyčejní lidé ze sebe dělají nevědomé hlupáky tím,že se dívají a tím podporují mainstream média jako jsou TV Nova, Prima a deníky Blesk a pod. Na základě jejich informací tu kydáte hnůj a hážete slušné lidi do jednoho pytle s hovady. Příště si prosím zjistěte skutečná fakta a nevěřte tomu, co vám předkládají parodie na média, kterých je v této republice drtivá většina.

279246

16.11.2012 13:30

RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka

raskolnikov 217.?.?.?

Reakce na 279246

tu alekšus:
pane, tady je výlev na místě, protože v rámci "dobré zábavy" někdo zabil něčí děti... co na tom chceš chladnokrevně koumat?
že piloti byli poctiví tovární platiči daní, vzorní voliči a blabla?
teď už je úplně jedno, kdo je větší hovado, která média více melou a kteří lidi více plkaj, protože to byl blbej nápad, na kterej přistupujou lidi, co už ztrácí soudnost, jako by už nestačili mraky blbců v každodenním provozu, když už nám nestačí ten provoz samotnej... hm, tak co to ještě nevopepřit vostrou akcí v zapadlé vesnici, ať z toho něco taky maj...
jestli se někdo postará o zánik relí, tak to budou právě tyhle potrhlý podniky, při kterých umíraj lidi, co si nějak "špatně stoupli"...

279248

16.11.2012 17:46

RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka

N.Z. 99.?.?.?

Reakce na 279246

Clovece, uz s tim prestante.... jste uz unavny. Je vas zivot na te pakarne zavisly? Vy tady stale lidem predkladate NEZBYTNOU NUTNOST vaseho posamsaneho zavodeni v civilnich oblastech. Proc si prosim vas nepronajmete nejaky byvaly opusteny tankodrom? Obcas vjet na nejakou zapomenutou minu... pane, to by z tech vasich hazarderu byli OPRAVDOVI piloti! Tam by jste asi nebyli tak videt, co?! Ja vim, to je pravy duvod.

Dale me udivuje, proc tak zoufale tlucete do medii. Vzdyt jste soucasti toho sameho - SYSTEMU. Je to system moralni korupce. Vy si to neuvedomujete?? Na co by jste asi meli ty reklamni nalepky na tech pekacich?! Nekomu tim zvysujete profit, samozrejme a jak jinak. Jste casti te odporne, konzumeristicke korporace.

279262

16.11.2012 23:04

RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279262

To N.Z: únavný proč ? Jde o spravedlnost. Není spravedlivé pronášet kolektivní vinu tam, kde jde o řetězec chyb jednotlivců (mladý pořadatel , kamarád mrtvých dívek je nevykázal ze zakázaného prostoru včas), mladé dívky vešli do zakázaného prostoru, pak pilotovi vítr ve skoku pravděpodobně hýbl autem a výsledek bohužel známe. Proč VY nepochopíte, že Tankodrom v CR neni tak jednoduche pronajmout, že díky tomu,v jak malé zemi žijeme,to prostě bez občasných návštěv obydlených oblastí nepůjde.
Tady si nikdo nepotřebuje honit ego.
Proč tluču do médií, protože to není poprvé kdy lžou.A bohužel ani naposled. Souhlasím,že kdo víc zaplatí, tomu ušijí zprávy na míru..je to hnus. Ale součástí té konzumní korporace jste i vy i já. Ač nechceme. Bohužel, utéct tomu jaksi není tak jednoduché.

279275

16.11.2012 23:37

RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka

N.Z. 99.?.?.?

Reakce na 279275

Dalo by se rici (a neni to zdaleka poprve), ze jsou argumenty obou stran zdanlive vyrovnane. Ja vidim vas zamer a zda se, ze vy prijimate (byt castecne) ze nekdo (treba i vetsina) nemusi byt a nebude s vami v souhlasu. V takovych situacich je treba volat k vyssimu arbitrovi. Z dalky se mi jevi, dano vaznosti problemu, ze by to mel byt Nejvyssi soud CR. Vasim oponentem by melo byt celonarodni obcanske zdruzeni "STOP RALLYE". Doslo-li by k nejake podpisove akci, rad pridam svuj hlas, samozrejme dle sveho svedomi (uz jsem tak ucinil jednou v akci Ne Zakladnam - a vyhrali jsme). Zachrana jinak zmarenych zivotu za to stoji. Jsem i nadale obcanem CR a na osudu lidi tam mi zalezi.

Na zaver chci jen zminit, ze uznavam vas neunavny boj za to co cemu vy verite a ktery vedete v civilizovanem poradku; budiz to ceneno. Mejte se!

279277

16.11.2012 23:56

RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279277

Děkuji za fér odpověď a přeji vám pěkný víkend.

279278

16.11.2012 16:54

RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka

N.Z. 99.?.?.?

Reakce na 279197

Ted jste narazila na spravnou vec: zda se pan advokat vyseka. Ja to budu, pokud je v mych moznostech (jelikoz v CR neziji) sledovat. Doufam, ze se s toho nevyseka. Ovsem, realita bude asi jina. Problem je hlubsiho druhu, je v kulture dane zeme. Ceska (a potazmo evropska) 'kultura' je pochybena, dokonce bych rekl morbidni s konecnym tragickym dopadem na vsechny tam zijici.

Advokat na spatne strane argumentu NEMUSI vzdy vyhrat. Dam priklad z vlastni zkusenosti z prostedi kde ziji. Pred 4mi lety jsem mel autonehodu - na kapotu mi najel na krizovatce typu T cyklista. Stalo se tak, kdyz jsem prijizdel na silnici s prednosti v jizde o tocil jsem doprava. Ten cyklista jel (bylo to zacatkem rijna v 6 vecer) na neosvetlenem kole, bez prilby a po leve strane silnice zleva, dost mozna ze i po chodniku (coz je zde legalni). Ja jsem sledoval prichazejici provoz z leva a jeho jsem v dobe tesne pred narazem neregistroval.

Po narazu, par sekund to vypadalo zoufale, ale pak se cyklista s mou pomoci zvedl a ukazalo se, ze diky silnejsimu obleceni se mu nic vazneho nestalo (jizdni kolo bylo zniceno). ALE, velke ale: ukazalo se, ze jeho otcim/ opatrovatel je pravnik/advokat. To si predstavte co me jimalo: hruza. A ta se me drzela nejmene 2 roky. Cekal jsem od tech pravniku vse co je v jejich arzenalu. Asi za dva a pul roku me konecne pozvali k soudu s obvinenim za ublizeni (ktere se ovsem nestalo). Tak jsem cekal na predvolani k preliceni a po case mi prisel od soudu pripis, ze zalujici strana nehodla v pripadu pokracovat. Po roce od pozvanky byl pripad zrusen. Muj pocit spravedlnosti byl obnoven. Citim se ted v tom ohledu docela dobre - ziji verim, v pravni spolecnosti.

Proc to sem pisu? Protoze to dava dojem o stavu PRAVNIHO ZAKLADU spolecnosti. Jestlize hlubsi podvedomi pravni odpovednosti v ceske spolecnosti je, musi dojit k razantnim krokum vcetne potrestani viniku a vyhledove k likvidaci podobnych podniku. Kazdy musi za nasledky sveho jednani platit; zadni samozvani 'piloti' nemohou byt vyjimkou a diktovat svou vuli ostatnim. Jestlize si naopak ceska spolecnost mysli, ze si muze dovolit devastovat svoje zivoty zavodenim na verejnych cestach - tak at pokracuje. Podepisuje si tim svuj ortel. Je mi to lito!

279259

17.11.2012 20:47

Tisíc lidí

Heriot 85.?.?.?

mělo vyprovodit ty ubohé dívky, které zahynuly kvůli zvrhlé zábavě několika arogantních magorů.
Doufám, že se aspoň v duchu stydí. A zastydí se někdy i ti fanatici, kteří něco takového dokáží hájit a neštítí se přitom, i na tomto fóru, té nejhrubší demagogie a lží? [pláč]

279296

18.11.2012 1:08

RE: Tisíc lidí

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 279296

Tahle rallye predcila vsechny rallye, dokonce i ty zimni v Kerkonosich na ledu a snehu na letnich gumach ktery jezdil v ceskym krateru kde kdo a to byl teda fofr. Tak ze zbejva doufat kdyz uz maj ten novej zakon kterej predepisuje zimni gumy, ze jim erar uz konecne povoli jezdit nevomezenou rychlosti.

279297

18.11.2012 3:02

rali ee

slak 77.?.?.?

Reakce na 279297

Drobná skušenost,abs si výborně rozumělo s letnímí tvrdými gumamy i na z břečkovaným sněhu a s měkkou směsí si nerozumí a nehodlá brzdit aby se udržel směr jízdy.Jistě krám od krámu nejen u aut ale i provedení obutí.No a jako perlička v testu prý bylo víc propadáků u zimních gum než u letních při stejných darebných podmínkách,takže papírové království ať žije.O bezpečnost jim z logiky věci nejde,dobře to zní zimní gumy v zimě,schválně na čem si myslíte že bych radši jel a cítil se bezpečněji,šunt gumy,tedy špatný z testu nemám.Jinak mám dojem že to v televizi byl snad for,zahlédl jsem že v polsku cyklista chycený s desetinou promile hovořil z basy,že mu sebrali řidičák,barák,nesplácel,rozpadla se mu rodina a v práci ho nečekají?!Člověk by se smál,ale co když je to reál,kam ta civilizace spěje,nebudou živí závidět mrtvým?

279298

18.11.2012 22:35

RE: rali ee

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 279298

Je to tak jak pisete. Moje babicka rikala - Kazdej strujce svyho stesti .... Co se tyce gum tak ty najdete vsude - tady i v ceskym krateru. Clovek by mel myslet na bezpecnost svou i jinejch .. Na GMC Acadia mam Good Year Egle celorocne jen Dodge Grand Caravan prezouvam na zimu z Yokohama Avid touring S do Michelin X Ice Xi2 protoze jezdim do Rockies, koupil jsem 4 plechovy rims abych nemusel do servisu a zvladnu to v garazi za necely 3/4 hodiny .... A protoze na kole jezdim taky a ne malo se vo zkusenosti klidne podelim. Uplne naprosta spokojenost se Schwalbe Marathon , Schwalbe Marathon Plus, Bontrager Hard Case, na treking bikes . MTB hardtale - Schwalbe , Bontrager, na 29er full suspension Maxis a WTB primo perfectni na zdejsi trails. Na tour po Continental divide jsem prezul Schwalbe Smart Sam Plus a naprosta spokojenost. Nejhorsi plaste na kterych sem kdy jel - Rubena a Kenda , v Mexicu vypoustily dusi driv nez videly cactus a nemely ani 1/3 zivotnosti - pro cyclistu v plni polni ve vyprahly Baja California docela problem a taky do baraku me uz nesmej !!! Nesehnat tenkrat v Punta Prieta pomerne malo jety Michelin Tour 700 x 32 za ktery jsem tam vyplaz $40 a ktery nemeli az do San Diego jedinej defect tak jsem musel do Cabo San Lucas a zpatky do Tijuany autobusem. [velký smích]

279314

18.11.2012 11:16

RE: Tisíc lidí

Alexus 78.?.?.?

Reakce na 279296

To heriot : Hezká provokace od tebe, je jedno kolik lidí tam bylo. Fakta jsou jasná a výše ve vláknu jsme si to tady několikrát vysvětlili. Rally není zvrhlá zábava, stejně jako mnoho jiných sportů při kterých někdo bohužel umře.Ale jsem rád, že jsi šel do sebe a sebekriticky jsi se přiznal k demagoogii apod., protože já při komunikaci používal informace a fakta, jiní zase zákony, kterými se řídíme. S tím přece nemáš problém ne ? [mrknutí jedním okem]

279300

18.11.2012 18:28

RE: Tisíc lidí

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 279300

Fakta? Jistě fakta jsou jasná, 4 nevinní mrtví...
Pro mne to je zvrhlost, pro vás a podobné - "vedlejší škody".
Dalších komentářů a diskusí již netřeba.

279307

18.11.2012 12:37

RE: Tisíc lidí

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279296

Co jsem si všiml, tak tyhle lidi spíš, než by se stydeli, se nechají presvedčit, jak za to nemohli. Nerozlišují mezi virtualitou a skutečností. Takových prinejmenším bezohledných je mezi námi dost. Pripomelo mi to Krylovu písničku "Hrob neznámého vojína", a tak trochu ty dívky v roli toho vojína:

"kytky v dlaních a pásky smuteční civí tu před branou,
ulpěl na nich pach síně taneční s bolestí sehranou."

"pak se zvednou a hraje muzika písničku mizernou,
ještě jednou se trapně polyká nad hrobem s lucernou.
Co tady čumíte? Zkoušíte vzdechnout,
copak si myslíte, že jsem chtěl zdechnout?"

279303

18.11.2012 18:29

RE: Tisíc lidí

steve 174.?.?.?

Reakce na 279303

Pozor, - Kryl je popirac ( ze zakona ), .. napojen na putinovce (novinky.cz), .. s ohledem na jeho antisemi... texty je jakakoliv zminka o tomto fasistovi vendoidne nepripustna, rovnez je pedofilem a odmitnul byt pravicovym buzerantem a dokonce i lesbou horekujici nad utrpenim obeti holoshow ...
S timto clovekem se neschazejte, venujte se radeji rychlym a tucnym peneznim zasilkam na konto nasich izraelskych vojenskych spojencu. Stujte ve strehu a pripraven k boji po boku nasich vyvolenych nadclovecich bratru .., .. Hamas na Hrad, Asad na zemana, Fisher na hovno, Putin na obed ..., a jina vendoidni zvolani. Upravte dle momentalnich korektnich potreb sam ...

279308

7.12.2012 22:06

Dotaz

Maxxxxxx 37.?.?.?

Dobrý den, se zájmem jsem přečetl Váš článek a chtěl bych se zeptat, zdali jste si o rally před jeho přečtením zjišťoval nějaká fakta. Například o tom, jak se soutěže u nás organizují a konají, nebo jste pouze vycházel z informací, která Vám zprostředkovala média.

Aktuálně píši studii o tom, jak média ovládají názory občanů v tomto státě a Váš článek i názory některých diskutujících mi tuto skutečnost potvrzují. Jinak si nedovedu vysvětlit některá fakta, která jsou zde prezentována jak v článku, tak v diskusi. Například zcela mylný dojem, že v zákoně o provozu na pozemních komunikacích nenaleznete informace o konání soutěží (jednoduše to, že pravidla silničního provozu skutečně neplatí) a další fakta.

Aktuálně je také známá skutečnost, že min. dvě z tragicky zesnulých děvčat byla řádně proškolena na post pořadatelek (tedy samy měly zajišťovat bezpečný průběh závodů) a pro velký zájem o tento post nebyla do pořadatelského sboru přijata. Také pořadatel, u kterého na nebezpečném místě stály vypověděl, že byl přítelem jedné z dívek a dívky do zakázaného prostoru směřovaly za ním.

Tedy prosím o odpověď na tyto otázky:
1. Hledal jste jako podklad pro svůj příspěvěk nějaká fakta u relevantních zdrojů, nebo jste se omezil pouze na televizi, noviny a jejich internetové obdoby?
2. Když zohledníte, že dívky byly školením oproti ostatním divákům nadstandardně poučeny o tom, jak se u trati chovat, jak hodnotíte jejich odpovědnost za své vlastní životy?

Děkuji Vám.

280226

Příspěvků: 178

14.11. 05:28 lesov  A život (ne)jde dál...
14.11. 07:57 JB  RE: A život (ne)jde dál...
14.11. 11:48 lesov  RE: A život (ne)jde dál...
14.11. 19:50 JB  RE: A život (ne)jde dál...
15.11. 09:34 Viny  RE: A život (ne)jde dál...
16.11. 20:36 JB  RE: A život (ne)jde dál...
17.11. 13:03  RE: A život (ne)jde dál...
14.11. 08:23 fohat  rallye Šumava,skládky a byznys
14.11. 08:32 Heriot  Naprostý souhlas
14.11. 08:34 osa x  standartní obyčejná nedbalost se tomu říká - jinak taky porušení pravidel s následkem smrti
14.11. 09:24 Saša  RE: standartní obyčejná nedbalost se tomu říká - jinak taky porušení pravidel s následkem smrti
14.11. 10:39 MoUdrostrak  RE: standartní obyčejná nedbalost se tomu říká - jinak taky porušení pravidel s následkem smrti
14.11. 11:30 hc  RE: standartní obyčejná nedbalost se tomu říká - jinak taky porušení pravidel s následkem smrti
14.11. 09:04 Víťa  jen řev davu
14.11. 10:17 leo69  RE: jen řev davu
14.11. 12:55 kocour_easy  RE: jen řev davu
14.11. 13:31 leo69  RE: jen řev davu
14.11. 13:39 Heriot  RE: jen řev davu
14.11. 16:42 kocour_easy  RE: jen řev davu
14.11. 20:24 Heriot  RE: jen řev davu
14.11. 22:21 Alexus  RE: jen řev davu
15.11. 06:18 mtk  RE: jen řev davu
15.11. 10:26  RE: jen řev davu
15.11. 15:48 baba_Blažková  RE: jen řev davu
15.11. 17:44  RE: jen řev davu
15.11. 09:28  RE: jen řev davu
14.11. 10:22 Daniel Březen  RE: jen řev davu
14.11. 12:15 pepapep  RE: jen řev davu
14.11. 22:34 Alexus  RE: jen řev davu
15.11. 00:55  RE: jen řev davu
14.11. 12:19 Antonín Bouda  RE: jen řev davu
14.11. 10:18 kvik  Násobne preplatený záporný prínos
15.11. 09:33  RE: Násobne preplatený záporný prínos
14.11. 10:27 FERDA  Srovnání rozdílu a smyslu
15.11. 10:12  RE: Srovnání rozdílu a smyslu
14.11. 10:50 Supertramp  Zklamání
14.11. 18:51 vladuna  RE: Zklamání
14.11. 19:38 hc  RE: Zklamání
14.11. 19:41 Úplný debil  RE: Zklamání
14.11. 21:43 Core ngrato  RE: Zklamání
15.11. 14:32 Úplný debil  RE: Zklamání
16.11. 10:18 kavol  RE: Zklamání
16.11. 12:40 Úplný debil  RE: Zklamání
16.11. 17:52 mtk  RE: Zklamání
22.11. 10:28 kavol  RE: Zklamání
14.11. 11:11 taky jeden  taky jeden
14.11. 21:25 Core ngrato  RE: taky jeden
15.11. 14:08 Úplný debil  RE: taky jeden
16.11. 09:55 fohat  RE: taky jeden
14.11. 12:28 steve  Zabil 4 lidi !
14.11. 12:47 osa x  RE: Zabil 4 lidi !
15.11. 10:59  RE: Zabil 4 lidi !
16.11. 12:08 steve  RE: Zabil 4 lidi !
14.11. 13:29 pilgrimdou  Je to naša vlastná chyba!
14.11. 14:41 Peptalkin  RE: Je to naša vlastná chyba!
14.11. 15:31 osa x  RE: Je to naša vlastná chyba!
14.11. 21:36 pilgrimdou  RE: Je to naša vlastná chyba!
16.11. 10:09 fohat  RE: Je to naša vlastná chyba!
14.11. 17:48 N.Z.  RE: Je to naša vlastná chyba!
14.11. 18:56 ppppp  RE: Je to naša vlastná chyba!
14.11. 20:03 Core ngrato  RE: Je to naša vlastná chyba!
15.11. 00:53 pilgrimdou  RE: Je to naša vlastná chyba!
15.11. 01:50 leo69  RE: Je to naša vlastná chyba!
15.11. 23:55 disident  RE: Je to naša vlastná chyba!
14.11. 14:06 kavol  prosba na autora i editora
14.11. 14:49 Vladimír Stwora  RE: prosba na autora i editora
14.11. 15:55 kavol  RE: prosba na autora i editora
14.11. 16:18 M.H.  RE: prosba na autora i editora
16.11. 11:04 kavol  RE: prosba na autora i editora
16.11. 12:38 kavol  RE: prosba na autora i editora
14.11. 18:07 hestroy  RE: prosba na autora i editora
14.11. 22:08 Alexus  RE: prosba na autora i editora
15.11. 11:42  RE: prosba na autora i editora
16.11. 11:14 kavol  RE: prosba na autora i editora
14.11. 19:50 Ovčák bezmozků  RE: prosba na autora i editora
14.11. 20:31 Peptalkin  RE: prosba na autora i editora
14.11. 21:05 Dobrý člověk ještě žije  RE: prosba na autora i editora
14.11. 21:51 Core ngrato  RE: prosba na autora i editora
15.11. 16:06 baba_Blažková  RE: prosba na autora i editora
16.11. 11:23 kavol  RE: prosba na autora i editora
14.11. 16:00 malej.kevin  RE: prosba na autora i editora
16.11. 11:57 kavol  RE: prosba na autora i editora
14.11. 20:42 Heriot  RE: prosba na autora i editora
14.11. 22:17 Alexus  RE: prosba na autora i editora
15.11. 09:39 Heriot  RE: prosba na autora i editora
15.11. 13:21  RE: prosba na autora i editora
16.11. 06:47 Heriot  RE: prosba na autora i editora
16.11. 09:00 Alexus  RE: prosba na autora i editora
16.11. 14:25  RE: prosba na autora i editora
16.11. 15:49 Alexus  RE: prosba na autora i editora
16.11. 12:15 kavol  RE: prosba na autora i editora
16.11. 12:58 raskolnikov  RE: prosba na autora i editora
22.11. 11:00 kavol  RE: prosba na autora i editora
16.11. 14:41 Heriot  RE: prosba na autora i editora
16.11. 16:10 Alexus  RE: prosba na autora i editora
22.11. 11:04 kavol  RE: prosba na autora i editora
14.11. 15:21 N.Z.  Cesky silnicni mores
14.11. 16:37 Robin  Nauč se zeměpis spisovatelu
14.11. 18:44 slak  RE: Nauč se zeměpis spisovatelu-téměř aprílovka
14.11. 18:39 realista1  Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...
14.11. 20:51 Core ngrato  RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...
14.11. 21:58 Alexus  RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...
14.11. 22:18 hc  RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...
15.11. 08:20 Alexus  RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...
15.11. 12:33 hc  RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...
14.11. 22:52 N.Z.  RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...
15.11. 18:24  RE: Čtyři děvčata, čtyři budoucí mámy...
14.11. 21:02 LemanRuss  Jiný pohled z rallyeového serveru
14.11. 21:50 Alexus  Autor o rally neví zhola nic
14.11. 22:40 mtk  RE: Autor o rally neví zhola nic
14.11. 23:25 Alexus  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 00:25 Saša  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 03:15 N.Z.  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 08:03 Alexus  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 08:22 Alexus  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 06:11 mtk  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 08:30 Alexus  RE: Autor o rally neví zhola nic
14.11. 23:41 ppppp  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 08:45 Alexus  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 18:48  RE: Autor o rally neví zhola nic
16.11. 13:19 Alexus  RE: Autor o rally neví zhola nic
16.11. 17:32 Core ngrato  RE: Autor o rally neví zhola nic
16.11. 14:04 raskolnikov  RE: Autor o rally neví zhola nic
16.11. 15:47 Alexus  RE: Autor o rally neví zhola nic
16.11. 16:13 raskolnikov  RE: Autor o rally neví zhola nic
16.11. 17:47 Alexus  RE: Autor o rally neví zhola nic
16.11. 18:15 Core ngrato  RE: Autor o rally neví zhola nic
16.11. 19:48 mtk  RE: Autor o rally neví zhola nic
19.11. 13:09 raskolnikov  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 01:10 Czech6  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 01:12 Czech6  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 08:51 Alexus  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 14:04  RE: Autor o rally neví zhola nic
15.11. 00:29 Korutan  Děs mne jímá
15.11. 09:17 osa x  RE: Děs mne jímá
15.11. 12:01 mtk  RE: Děs mne jímá
15.11. 14:23 Úplný debil  RE: Děs mne jímá
15.11. 15:25 Vegetativní idiot  RE: Děs mne jímá
16.11. 21:10 Korutan  RE: Děs mne jímá
15.11. 19:24 ppppp  RE: Děs mne jímá
16.11. 21:23 Korutan  RE: Děs mne jímá
17.11. 12:05 ppppp  RE: Děs mne jímá
18.11. 10:32 Korutan  RE: Děs mne jímá
18.11. 20:25 ppppp  RE: Děs mne jímá
18.11. 20:56 Úplný debil  RE: Děs mne jímá
20.11. 22:58 Korutan  RE: Děs mne jímá
15.11. 08:30 dick  můžou si za to sami
15.11. 08:40 jarda667  To jsou blaboly, byl jsem tam
15.11. 15:00 Úplný debil  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam
15.11. 18:50 osa x  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam
16.11. 08:25 Imbecil  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam
16.11. 18:52 Core ngrato  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam
15.11. 21:08 vladuna  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam
16.11. 08:15 ppppp  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam
16.11. 09:07  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam
15.11. 15:24 TACIT  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou
16.11. 10:14 Alexus  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou
16.11. 15:44 ppppp  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou
16.11. 19:40 Alexus  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou
19.11. 08:29  RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou
15.11. 18:15 Danuše  Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka
16.11. 09:30  RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka
16.11. 13:09 Alexus  RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka
16.11. 13:30 raskolnikov  RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka
16.11. 17:46 N.Z.  RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka
16.11. 23:04 Alexus  RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka
16.11. 23:37 N.Z.  RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka
16.11. 23:56 Alexus  RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka
16.11. 16:54 N.Z.  RE: Naprostý souhlas s protiprávností závodu a drzostí pořadatele i závodníka
17.11. 20:47 Heriot  Tisíc lidí
18.11. 01:08 Satanist  RE: Tisíc lidí
18.11. 03:02 slak  rali ee
18.11. 22:35 Satanist  RE: rali ee
18.11. 11:16 Alexus  RE: Tisíc lidí
18.11. 18:28 Heriot  RE: Tisíc lidí
18.11. 12:37 ppppp  RE: Tisíc lidí
18.11. 18:29 steve  RE: Tisíc lidí
07.12. 22:06 Maxxxxxx  Dotaz

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

103

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 117 čtenářů částkou 36 210 korun, což je 103 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 12

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
25,73 Kč
Libra
30,53 Kč
Kanadský dolar
17,93 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,09 Kč
100 japonských jenů
19,47 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 002,52 Kč
1 unce stříbra
541,44 Kč
Bitcoin
1 393 304,63 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 008