Diskuze k článku

Jak demokracie umírají

Příspěvků 23

2.11.2012 17:38

hrebík do rakve

ppppp 95.?.?.?

jedním z takových je projekt Streetview od Google. Neverím, že jde o projekt, který si na sebe vydelá poskytováním informací turistum. Divím se, jak si ho všichni nechají líbit. Užitečnejší by bylo namontovat "streetview" kamery pri ceduli "obec" (na začátku a konci obce". Pak ohlídaly, kdo prekročil rychlost, ale s citem, ne trvat na nejaké umelé, nebo špatne naaranžované značce dobré akorát na pokuty. Proč nedelají tohle, ubylo by nehod. Oni ale radši delat špióny, vzít to od konce, pomalu a nenápadne, jako varící se žábu. Mohlo by se ukázat, že starostové a papaláši by "speedview" nechteli povolit, protože sami jezdí jak by nemeli.
Proč si "speedview" nezkouší v americe mezi vyspelejší civilizací, ale delají demokratické instalační pokusy tady. Mám opravdu "velký strach" že nekomu tady jde o turistiku. Ovce, ovce, a zase jen ovce. Občas nejaký bača, co by dojil, sem tam kopec, potok, prumyslová zóna na pastvine, a najednou ovce v Tescu. To má být ta kultura.

278251

2.11.2012 23:49

Upton Sinclair: Presidentův agent

MoUdrostrak 90.?.?.?

Mne již velice dávno oslovil velice ČTIVÝ román nositele Pullitzerovy ceny Uptona Sinclaira: Presidentův agent (Presidential Agent I, Svazek 1 či World's End Series – Svazek 9). Je k sehnání i v češtině po antikvariátech např http://www.knihynainternetu.cz/antikvariat/nezaraz... .

Jeho hrdina Lanny Budd, sám pocházející z emerické smetánky, cestuje ve službách presidenta Eisenhoowera na zapřenou po předválečné Evropě (nejen tedy po "sladké Francii a hrdém Albionu"[mrknutí jedním okem] a snaží se zabránit WWII.

Ve všech "demokratických" zemích se setkává s obdivem k Adolfu Hitleru, s proradnými a pravicujícími prodejnými politiky a cynickým establishmentem. De facto je děj předobrazem nynější vytunelované, zprivatizované a zbídačené české současnosti zinkajících Pepíků a lídlujících Mařen/ek.

Když jsem román tehdy dočetl, věděl jsem, že již nikdy nespočinou mé oči na slavných Poučkách Prof. Big Tonnela...

278261

3.11.2012 1:32

RE: Upton Sinclair: Presidentův agent

slak 77.?.?.?

Reakce na 278261

Líp už bylo,ač jsem moudrohrkystrk použil,velice si vážím přínosu i když ode mne je to pofidérní když jsem nepoznal přebarvenou blondýnu Lucku,taky téměř neskutečná bohyně a to nepoznám zpátky púl roku prciny a asociovalo mi to matně romskou princeznu,fakt TOP a né že tomu věřím,ale se stydím že jsem přejel její ségru,asi byla v bytečku,ne.Fakt je ten že s odstupem času děkuji bohu,protože sám jsem sem se odepsal.Princezna byla s grácií ne že by smích a já jsem a zůstanu,co?Taky vás chlapy bolí celý člověk,určitě to nejde a když se na mne nesmějí tak i tak nechápu,ale nebolí mne ,na rozdíl od vrčáků tak nějak citovka bolel jsem a boleli ojejínky také,vau,GÍ.A proto tak tradá a možná proto mě nesesere ani pentagon,ale svět je malej ne? BORCI

278264

3.11.2012 11:18

RE: Upton Sinclair: Presidentův agent

mtk 88.?.?.?

Reakce na 278264

Tak tohle tipuji na příspěvek roku.

278275

3.11.2012 11:49

RE: Upton Sinclair: Presidentův agent

steve 174.?.?.?

Reakce na 278275

.. ano. Pisatel nam sdelil, ze hluboke studium Havlova dila na neho mocne zapusobilo, ze ma rad chleba se sadlem a na ksiltovce - Batmana, .. ze ma volebni pravo a je buzerant. [mrknutí jedním okem]

278277

5.11.2012 12:17

RE: Upton Sinclair: Presidentův agent

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 278275

Skoro to vypada na nejaký robot zasírajici diskuze[smích]
Každopádně to je dost strašidelné. Představte si navíc, ze ten člověk to píse s vědomím, ze vám sděluje srozumitelne své myšlenky. A ta nasledna frustrace z neschopnosti domluvit se. Podobnych projevu najdete mezi dnešní mládeži ve skole mnoho. Spousty děti raději komunikovat písemné ani nezkousi, jelikož to proste neumí.
Je to první stupeň ztráty schopnosti komunikovat. Mluvený projev je také kapitola sama pro sebe. Dost by me zajímalo co je příčinou podobného poškozeni. Jistě jich bude více. Záměrně ignorují, ze se někomu muže podobně plošné postižena spolecnost velmi "hodit do krámu".

278396

5.11.2012 15:02

RE: Upton Sinclair: Presidentův agent

Klondyke 223.?.?.?

Reakce na 278261

Svazky toho románu (každý se jmenoval jinak a nebyly ani pořadím označeny) vyšly krátce po válce a byl to bestseller. V 50.tých letech se to půjčovalo v okruhu známých, je to velmi čtivé. Nejen, že se tam člověk doví o historii mezi dvěma válkami, ale i o mnoha známých osobnostech (někdy zřejmě trochu přibásněno), děj má spád.

První svazek začíná 1.sv. válkou ve Francii, kde mladý Lanny Budd je v taneční škole vedené Isabelou Dancan. Svým kulturním vzděláním a styky s high society (syn amerického otce, vlastníka zbrojařské firmy bohatě podporující nemanželského syna a jeho franzouzskou matku žijící na francouzské Rivieře v okruhu kulturních osobností) a svým hezkým vystupování a znalostmi řečí se Lanny dostane mezi nejvyšší kruhy Evropy. Hlavně také ke Goeringovi (a jiným německých vysokých šaržích, dokonce i k Hitlerovi), který od Lannyho (v pozdější době uznávaného uměleckého poradce) chtěl porady v nákupech uměleckého zboží.

Sedm dílů bylo česky knižně vydáno, osmý už byl dán do stoupy a tedy velmi vzácný, myslím, že jen rozmnožený. A v tom se pojednává o konci 2. sv. války, kdy se Lanny dostane také ke Stalinovi.

278411

3.11.2012 1:04

USA je na vrcholcoch moci ale Američania nemajú

ad-Dār al-Bayḍāʼ 178.?.?.?

úžitok z americkej rozpínavosti, preto vzlykajú, toľko sa snažia rozširovať americké hodnoty k neveriacim a pritom z úsilia im nepripadol žiaden osoh. Ich nenapadlo navrátiť všetko nakradnuté a navezené do USA, pretože sú Američania by len chceli podiel z koristi, keďže sa jej nedočkali, tak hľadajú vinníkov, ich účasť na amerikanizovaní sveta, okrem samotnej podpory vlády je nulový, ale aj tak chcú odmenu. Banksteri, nadtrieda, plutokrati, to oni sa nevedia podeliť s maličkými Američanmi, poďme sa pridať k ich náreku a utešiť ich.
USA je hrozbou svetu bez ohľadu na rozloženie moci, ako si usporiadate vnútorné pomery, či budete obviňovať z vlastných zlyhaní al–kajdú, Mexičanov, banksterov, negrov, mafiu neznamená nič vo vzťahu ku okoliu. Otázka stojí, či zarmútení Američania sú inakší ako banksteri?
Banksteri s nimi nepotrebnými nepočítajú a preto vyplakávajú. Narodili sa čírou náhodou v USA a preto je povinnosť banksterov zaobstarať aj pre nich zisky. Odkiaľ ale prúdia Američanov nezaujíma.
Plutokracia je vyústením amerického sna o hľadaní šťastia, snaživejší, usilovnejší, bystrejší, pracovitejší sa postavil na vrchol, a malé užovky namiesto napodobenia jeho krokov lamentujú a obviňujú ho z neúcty k demokracii. Prečo by sa mali obmedzovať demokraciou, ak ich hospodársky prínos je vyšším v porovnaní s obrancami „demokracie“?
USA boli vždy plutokratické, len sa príjmy najbohatších rozšírili aj na úkor sveta, zväčšil sa počet obyvateľov, tak aj čísiel na konte, ale chamtivosť je základom USA, obdiv k majetku ako najvyššia strážená hodnota.
Uvaliť daň na bohatých, aby napravili krízu, to je bomba, a oni trúfalci chceli vyviezť kapitál. Toľko opovážlivosti, plutokracia má povinnosť vláde vyhovieť, pritom sa jednalo o rovnaké vyššie triedy čo vraj zradili spoluobčanov, zradili republiku, demokraciu, francúzsko. A nezradil ľud práve ich vyčerpávajúcim triednym bojom? Pre nich bol vraj lepším Hitler a pre bluma stalin, pre de gaulla churchill, každý zradca francúzska si vybral vlastného pána, všetok nesúlad vyplynul z rozmanitého pohľadu na majetok, jeden ho mal a iný chcel, vznikli potýčky, čo využil nepriateľ. Ale jednota všetkých ľudí je chiméra, pokles francúzska ho netrápil, ak si udržal majetok. Prečo by plutokrat mal bojovať za Francúzov čo ho okrádali, s tým sa mal uspokojiť? Aké francúzsko padalo, aby ho mal podržať? Prežíva pád demokracie autor veľmi bytostne, na znak porážky demokracie zrejme očakával vzdanie sa prepychu milionárskych paničiek, demokracia je pováľaná a nosia výstredné klobúky, mali by sa obliecť do vrecoviny.

278262

3.11.2012 1:08

Pád francúzska je vojenská záležitosť

ad-Dār al-Bayḍāʼ 178.?.?.?

nehrali sa kocky o víťaza, vláda vo Vichy prišla ako Božie zjavenie, ako poníženie v pravú chvíľu, porážka porodila nádej, len ak je prioritou demokracia isteže treba hromžiť, že božstvo bolo odsunuté na okamžik zo scény, ale demokracia je nudná.
Republika a demokracia a iné haraburdie spôsobili porážku a museli byť odstránené, taký býva priebeh novej revolúcie, alebo návrat aspoň čiastočne k časom pred dávnou revolúciou, postínať hlavy, súdiť, prenasledovať, čistky sú znakom zmeny systému, azda mali vzývať starých stroskotancov a udržať ich pri koryte? Pád priniesol možnosti zúčtovania s minulosťou, odrezali sa od židovskej moci, to je úspech.
Francúzsko tej doby bolo už dávno nespôsobilé na návrat, aspoň prerušili vládu židov na krátku dobu až po vpád de gaulla a jeho židomasónskych mocnárov.

278263

3.11.2012 1:52

Len sa pýtam

pilgrimdou pilgrimdou (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

"Jedním z nejpoučnějších svědectví je autoritativní dílo Williama L. Shirera „Kolaps třetí republiky: Zkoumání pádu Francie v r. 1940."

Akú skutočnú hodnotu majú všetky takéto historické diela a analýzy, keď len pertraktujú všeobecne známe fakty bez uvedenia skutočných pák a motivácií zo zákulisia? Nechcem za každú cenu hľadať všade spiknutie, ale dnes je už snáď bez pochýb, že stovka najbohatších rodín to na planéte manažuje a vytvára vlastný obraz sveta.

Z tohto pohľadu tieto knihy, diela a ich uzávery vlastne okrem zaznamenaných historických faktov neoznamujú vôbec nič a ako také sú len táraním a fantáziou ich autorov.

278265

3.11.2012 17:32

RE: Len sa pýtam

hc 90.?.?.?

Reakce na 278265

To je fakt. Součástí (asi i rozhodující) pádu Francie v roce 1940 muselo být spiknutí na vysoké úrovni. Takový Daladier nemohl dělat to, co dělal, z blbosti. Ostatně v oficiálně vítězné Francii se děly divné věci už od konce první světové války. Jako všude, kam přímo nebo nepřímo vstoupila noha amerického vojáka.

278287

3.11.2012 4:42

Demokracie neumiraji,protoze se demokracie nenarodi.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Komunismus se take nenarodil,protoze komunisti komunismus neprovadeli,vsichni si budou rovni a tak dale,dnes muzem rici,ze i katolicka cirkev se prakticky take nenarodila,kdyz vsude jsou soudni nasledky proradnosti knezi,jez sami viru nedrzeli v boha po strance majetku a moralky,normalni lidi hrozili peklem asami se za sve zlociny pekla neboji,jakozto i boziho hnevu,kde rikaji,ze Buh vse vidi a ted vidime jak po celem svete svatousove pouzivali deti a vyderacskych zpusobu,jak se dostat k majetku,komunisti rovnez pouzivali sili,aby ziskali od svych obeti majeteki z cela nevinnych lidi.Zaverem tedy lze rici,ze vse co lid edelaji pod jakymkoliv nazvem ,je vse zkorumplovane ,kandidat mysli na pouziti mu dane moci,aby si sam nahrabal a ne ,aby se staral o lidi.Jestlize Francie je ukazatel neschopnostia politicke korupce,tak si pripomenme,ze prave spojenci,Francie a Britanie s pouzitim Polska prodali Ceskoslovensko v Mnichove,pisem politici,ale Leo Blum byl zid a na natlak zida Churchila z dojednanych podminek z hotelu Savoy zapocli vojenske akce,to oni vyhlasili valku Hitlerovi,to oni odmitli vsechny mirove nabidky,Churchil nechal Hesse ,miroveho posla zavrit do blazince.Takze,jesti dnesni svet tahne proti IRAKU,IRANU ,Somalska,Jugoslavie a Afganistanu pod vlajkou NATO ,tak dela tu samou situaci s temi samymi politiky co kdysi,jakoby Francie ,jakoby Britanie,ale vse pod taktovkou Zionistu.Ptam se jaka je politika dnesni "ceske" vlady k mezinarodnim udalostem delane zionisty,snad mi nekdo ze ctenaru nechce uprit nazor ze vlada v USA,jakoz i jinde jsou pro zionisticke,ze jednoho konce sveta az po Australii.Vsichni politici jedou do Israelu si nasadit cepicku,simbol podrizenosti hlavnimu panu sveta,jez drzi veskerou kontrolu nad financemi sveta a ovsem vi jaka ma by vyplatni listina hlavnim kolaborantum vedouci svet cestou jedne -svetove vlady s hlavnim mestem sveta -Jerusalemu,jez se uzastne rozrusta pres vsechny protesty UN ,jez je pod kontrolou, jakoz vse ostatni,lide se z minulosti nepouci,kazdy politik,jez se vymani z vlivu penez a bude delat pro svuj narod,tak se stane Hitlerem a vse na nem bud espatne a jako spatny,spatne musi zkoncit,mnoho psu,zajicova smrt,mezi temi stvavymi psy jsou i nasi politici.Staci se podivat pres stovku rezoluci UN,ktere Israel zcela ignoruje,cimz pada otazka,k cemu vlastne to cele nakladne zrizeni UN je?
K cemu jsou na svete cirkve,kdyz neveri v to,co hlasaji a svymi vskutky to zcela dokazuji.Hospodarska situce,politicka situace,nabozenska situce,vse hrozi dalsi velkou valkou, nuklearni,kde svet je jeden velky sud prachu s vice jak 20000 atomovyvh zbrani stokrate silnejsich nez se uzilo v Japonsku,Nagasaky a Hirosima,jen je treba najit pro exklusivni rodinky bezpecne misto,kdyby takove uz meli,tak bychom meli nuklearni valku uz vcera.Slova odborniku v mediich krestanskeho lidstva, se brani fanatismu muslimu,jako jedinemu nebezpeci v teto dobe,pokud by muslimove pustili k veslu zionisty,tak by vse bylo v poradku,pokud by Hitler a cely nemecky narod podminky svetovych bankeru-Roschildu,tak by tu byl mozna dodnes....Automaticky kráceno

278268

3.11.2012 13:26

RE: Demokracie neumiraji,protoze se demokracie nenarodi.

pilgrimdou pilgrimdou (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 278268

Veľmi pekné vyjadrenie, ktoré ma inšpirovalo k úvahe (aj keď možno mierne mimo obvyklých vôd, v ktorých sa zvykne plávať na tejto stránke) ohľadom cirkevných predstaviteľov, ktorí "vodu kážu a víno pijú". Táto otázka ma vlastne už dlhšie zaujíma, keď predpokladám, že nielen cirkev ale aj ostatní samozvaní vládcovia Zeme majú určite prístup k iným (utajeným?) informačným zdrojom poznania a napriek tomu rúhavo ignorujú fakt zákonného prejavu napr. karmy (o ktorej všeobecnej platnosti nemám osobne najmenších pochýb alebo o reinkarnácii - nech už je to čokoľvek).

Alebo žeby naozaj pre nich neplatili tie isté večné zákony ako pre nás? Z niektorých prameňov sa možno dozvedieť, že medzi nami a "nimi" je istý rozdiel v samotnej podstate našich existencií, že to teda nie sú entity, ktoré sa rodia opakovane ale len raz, a teda nikdy "nežnú to, čo zasiali". Tým by sa vysvetľovala ich odvaha porušovať zákonitosti bytia a naviac, svojim príkladom negatívne "inšpirujú" aj ostatných, zavádzajúc rozklad a chaos do tradičných poriadkov zavádzaním nových "moderností", prevracajúc pôvodné a originálne (božské?) hodnoty naruby.

278282

3.11.2012 9:39

co bylo první : vejce nebo slepice ?

osa x 193.?.?.?

„Demokracie nemůže existovat jako permanentní forma vlády. Může existovat pouze do té doby, než většina odhalí, že si může vyhlasovat příděly z veřejné kasy " Nebo do té doby než menšina odhalí , jak se formálně i fakticky vůbec nedělit o své zisky . Každopádně je to pořád dokola ( Karlova spirála ) jelikož jde o tzv. generační výměnu - staří zloději i chudáci umírají a na jejich místo se tlačí noví mladí draví zloději i chudáci a chtějí svůj podíl na kořisti ( ať už kořistí myslíme cokoliv ) . A to je život na planetě. To se nezmění, protože lidé žijí příliš krátce , než aby pochopili univerzální výhodnost nepřekročitelných pravidel a pokud náhodou pochopí, už nemají čas k nápravě a zemřou. Povšechná úroveň lidstva se blíží bitvě jednobuněčných o "zdroje" v kaluži bahnité vody, než ji slunce vysuší. Pochybuji, že se to kdy změní, právě z důvodu příliš rychlé generační výměny a odmítání zkušeností starých novými. [oči v sloup]

278271

4.11.2012 5:42

RE: co bylo první : vejce nebo slepice ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 278271

Paradox slepice je shodný s rekurzí při tvorbě software. A jako při rekurzi (kdy je nutný někdo kdo ji po uvážení všech jemu dostupných informací přijme jako nejpříhodnější z možných řešení a tedy ji nejprve myšlenkově vyžaduje a následně i fyzicky uskuteční) je nutná nadřazená programová úroveň vytvořená někým toho schopným. Nu a stejně je tomu i s projevy života. Někdo toho schopný ho tvoří i boří. Že by se byl ochoten o to s námi podělit, to označil za nepřijatelné již v samém úvodu Bible v Gen 3:22 - I řekl Hospodin Bůh: "Teď je člověk jako jeden z nás, zná dobré i zlé. Nepřipustím, aby vztáhl ruku po stromu života, jedl a byl živ navěky."

Lidé, tedy ty dvoumoudré nahé opice, jsou jim přidělenou výbavou schopni pochopit jen to, co vyhodnotí coby realitu. Co je mimo jejich realitu o tom můžou pouze dvoumoudře mudrovat a vytvářet ty nejbizardnější představy. Jsou tedy ve své omezenosti dvoumoudře blbí. Z životních zkušeností předchozích generací se pak k tomu zachovalo rčení, že kde blbec, tam nebezpečno.

Pokud nám tedy sama tvůrčí entita nedá v nám pochopitelné realitě informaci, jenž je mimo naši výbavu ji vnímat smysly, můžeme se toliko úpěnlivě dovolávat její shovívavosti tak učinit. Uzná-li pak tu touhu po odpovědi na paradox slepice za naplnitelnou, učiní tak. Neučiní-li tak, má k tomu jistě pádný důvod a my byť jsa dvoumoudří, umřeme blbí. [vyplazený jazyk]

No a nejinak je tomu i s tzv. demokracií. Ve společenství kde vládnoucí hodnotou je mamon, vládnou ti, jenž se ho zmocnili. Jelikož jich není mnoho a mohou tak být vzájemně spjati vším nezbytným, není jim zatěžko ty ostatní ovládnout rozdělením do vzájemně nevraživých komunit až na úrověň individuí, z nichž jsou pak jim poslušní užiteční idioti na všech úrovních hierarchie moci. Demokracie tak není ničím jiným, nežli nástrojem k dosažení tohoto stavu vlastním přičiněním ovládaných, jimž jako mrkev uvázaná na prutu před čenichem osla, slouží marná touha po mamonu.

278304

4.11.2012 21:54

RE: co bylo první : vejce nebo slepice ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 278304

Hmmm, velmi povedené a přesné. Jen dodávám, že ti co tvoří i boří, ještě zcela pragmaticky vložili do DNA dvoumoudrých blbých poměrně silný princip "sebezáchovy". Bez toho by jim, ani mamonářům, ten ovládací paskvil dlouho nefungoval [smích]

278321

5.11.2012 0:17

RE: co bylo první : vejce nebo slepice ?

p. 61.?.?.?

Reakce na 278321

..dnes umiraji demokracie na demokracii lidskych prav , obzvlaste zivotu nebezpecnou... a na vydirani vsech u koryt , jako napr. zlodej nema kdyz jde krast seznam co otocit a prave tak cirkev svata vatikanska take nema seznam co urvat a tak chce vsechno i to co nemame a nikdy jsme nemeli a ani oni nikdy nemeli.......

278344

5.11.2012 23:29

RE: co bylo první : vejce nebo slepice ?

p. 123.?.?.?

Reakce na 278304

...a ten vas buh uz pripustil vsechno nebo temer...vsechno...a pripusti jeste vice..!!!samozrejme...budte bez obav...

278469

7.11.2012 18:59

RE: co bylo první : vejce nebo slepice ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 278469

Kdo si testuje SVŮJ výtvor, musí připustit téměř cokoliv. Zasáhne až tehdy, když jsou překročeny limity. Viz vyhazov z Ráje, či potopa, kdy se ví jen o jedné jen proto, že ji vůbec někdo přežil. Kolik jich bylo před ní, to ví jen ten Bůh... No třeba se mu jednou podaří, aby ten JEHO výtvor byl k jeho obrazu i se svobodnou vůlí. Možná hnedle poté, jak smete žárem Slunce tu soudobou verzi dvoumoudrých samolibých idiotů. Našlápnuto má od té geomagnetické gigabouře koncem loňského září už víc jak rok, takže je to už i znát na řádění živlů. Když neposlechnete, nebudete... Jak prosté...

278602

5.11.2012 21:28

Zatím, v historii, každá demokracie dopadla špatně.

Nemzet 89.?.?.?

Pokaždé to skončilo válkou a bídou, krizi a nepokoji. Nevím, co je na demokracii tak skvělého, že zatím nikdo nic lepšího nevymyslel? To by mně velice zajímalo. Tolik bídy, jako dnes, jsem nikdy neviděl. Tolik zlých lidí, co parazituji na lidech, ve kterých ještě existuje kousek morálky, jsem taky neviděl. Takový morální úpadek celého národa, nebyl ani za okupace v roce 1941...co víc dodat?

278454

5.11.2012 22:51

RE: Zatím, v historii, každá demokracie dopadla špatně.

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 278454

to co vyčítáš demokracii je vina nelidského svobodu a nezávislost potlačujicího kapitalismu
demokracie je pouze nástroj který je v současnosti špatně používán a to často tak že to tomu samotnému nástroji škodí
má velký potenciál a měli bychom místo stupidních zevšeobecnujících zjednodušování typu "Zatím, v historii, každá....blablabla" [mrknutí jedním okem]

278463

6.11.2012 18:38

RE: Zatím, v historii, každá demokracie dopadla špatně.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 278463

Ja by som to netvrdil, to čo vyčíta, je pravda, Aténska demokracia padla na nenažranosti a hlúposti Aténčanov (hlasovali neustále nové a nové vojnové výpravy-potom narazili na +- rovnako silného oponenta), Rímska republika padla tiež z podobných dôvodov-tiež tam zaviedli tyrana na neobmedzené obdobie, hoci ho volali dosť dlho princepsom/prvým občanom a pri vzniku parlamentov v "modernej"dobe plebs tiež zvolil silných vodcov napr. Hitler.

Ostatne pri parlamentných voľbách volíme tak akurát komparz a škaredých hercov, málokedy režisérov. Ostatne to potvrdzujú voľby na Slovensku a voľby v Česku (nie terajšie, ale predchádzajúce). Režiséri sú zväčša rôzne finančné skupiny, lóže a hnutia financované zo zahraničia.

Čo sa týka EU nuž krik zo strany ODS sa dá charakterizovať asi takto: malý zlodej kričí chyťte veľkého zlodeja.

278543

12.11.2012 0:02

RE: Zatím, v historii, každá demokracie dopadla špatně.

p. 61.?.?.?

Reakce na 278463

..obcas se pristihnu ze prijmu na chvilku neco co se mi libi a hodi do kramu ale neni to pravdive a nebo skutecne...demofasismus stoji na zakladech lidskych tedy nasich ... nemuzeme 100% pochopit druhe ac se snazime ze vsech sil , cili nase solidarita /jednota/ma vzdy kratke trvani a pak vzdy prijde tzv.normalni zivot a s nim "atomizace".../a ukoristeni vseho nekolika psychopaty mezitim vcerne moci /...atomizace a dlouhotrvajici oddeleni nas od jinycha .naseho mysleni i chovani/promptne vyuzite darebaky vseho druhu politickeho a mocenskeho spektra/.......dale "otrocka mentalita " pramenici z pohodli a z nechuti ke zmene, jakehosi optimismu ze se veci zlepsi... , protoze to znamena i vydavat energii a myslet....tak jako kamen se nehne a musi se k jeho pohybu pouzit energie umerna k velikosti a vaze...dale cim vetsi hlupak tim snadneji je presvedcen, ze je nejchytrejsi...to nepotrebuje komentare , dale problem moci nad druhymi cili povyseni jednoho otroka nad jinymi...zname z vojny "citat a pisat neviem , ale vojnu vam urobiem....dalsi problem je "sladka nevinnost" /sweetness/... lidi a jejich impulsy , kdy jsou ochotni zabit jen v momente a to bez zleho umyslu .....dale jsou tu legalni lupicstvi a zabijeni deseti procent mocnych vzdy povolene a schvalene ostatnimi z elity a na strane druhe nelegalni zlodejny a zabijeni ty vzdy velmi prisne trestane spolu s represivnimi zakony a terorem policie pod rouskou udrzeni poradku treba i v chaosu vladou zapricineneho........a o tom elity vedi dobre......nakonec otazka miliard pro cirkev , kde mi neni jasne , ze mocipani to schvalili o coz prijdou zkratka jestlize se cirkev s nimi nejak potom nevyrovna....treba predseda vlady po vykopnuti nasledkem skod , ktere ucinil / a existuje vlada , ktera by dnes neskodila? /.. tak potom se stane treba kardinalem u koryta na dozivoti

278901

Příspěvků: 23

02.11. 17:38 ppppp  hrebík do rakve
02.11. 23:49 MoUdrostrak  Upton Sinclair: Presidentův agent
03.11. 01:32 slak  RE: Upton Sinclair: Presidentův agent
03.11. 11:18 mtk  RE: Upton Sinclair: Presidentův agent
03.11. 11:49 steve  RE: Upton Sinclair: Presidentův agent
05.11. 12:17  RE: Upton Sinclair: Presidentův agent
05.11. 15:02 Klondyke  RE: Upton Sinclair: Presidentův agent
03.11. 01:04 ad-Dār al-Bayḍāʼ  USA je na vrcholcoch moci ale Američania nemajú
03.11. 01:08 ad-Dār al-Bayḍāʼ  Pád francúzska je vojenská záležitosť
03.11. 01:52 pilgrimdou  Len sa pýtam
03.11. 17:32 hc  RE: Len sa pýtam
03.11. 04:42 Robert Nohejl  Demokracie neumiraji,protoze se demokracie nenarodi.
03.11. 13:26 pilgrimdou  RE: Demokracie neumiraji,protoze se demokracie nenarodi.
03.11. 09:39 osa x  co bylo první : vejce nebo slepice ?
04.11. 05:42  RE: co bylo první : vejce nebo slepice ?
04.11. 21:54  RE: co bylo první : vejce nebo slepice ?
05.11. 00:17 p.  RE: co bylo první : vejce nebo slepice ?
05.11. 23:29 p.  RE: co bylo první : vejce nebo slepice ?
07.11. 18:59  RE: co bylo první : vejce nebo slepice ?
05.11. 21:28 Nemzet  Zatím, v historii, každá demokracie dopadla špatně.
05.11. 22:51 aristokrat  RE: Zatím, v historii, každá demokracie dopadla špatně.
06.11. 18:38 Oracle  RE: Zatím, v historii, každá demokracie dopadla špatně.
12.11. 00:02 p.  RE: Zatím, v historii, každá demokracie dopadla špatně.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 1

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,60 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,77 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 744,27 Kč
1 unce stříbra
545,24 Kč
Bitcoin
785 416,52 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 743