Diskuze k článku

Obamova geopolitická čínská „osa“

Příspěvků 16

10.9.2012 8:55

Tak vzhledem k tomu, ze se v Asii 10 let pohybuji tak par postrehu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Pakistan spolu s vetsinou zemi v rozsahlem pasmu od severni Afriky aktualne pracuje na tom jak se vyhnout velkemu konfliktu a jak nevitane hosty na svem (svych) uzemich co nejvice unavit a financne vyzdimat. Partizanska valka s podporou domaciho obyvatelstva se neda prohrat ani proti nevim jake presile (viz Jugoslavie nebo Vietnam). Indie, kde se cim dal vetsi cast obyvatelstva dostava pod hranici chudoby bude asi brzo resit uplne jine problemy. Navic zatimco cinska armada je schopna presunout armadu na indickou hranici diky nove moderni infrastrukture za par dnu, Indove to tam budou strkat po rozpadlych komunikacich mesice. Shinawatrovi sice dostali zpet premierske kreslo, ale jen z duvodu ukonceni problemu ktere tam nastaly mezi temi, ktere spoustu let korumpoval a temi ostatnimi. Jinak v Thajsku stale vladne kral a hlavne armada. Zeme se navic dodnes nedostala z problemu po uz docela davnych zaplavach a nejsou to Staty kdo jim tam aktualne pomaha. Barma instalovala do parlamentu "disidentku", nicmene generalove - dnes byznysmeni v civilu ovladajici porad celou ekonomiku a armadu. Ve Vietnamu jsou aktualne asi mnohem dale jednani o znovuotevreni ruske namorni zakladny a zatimco tamni president zamiril do Ciny misto do kancelari Svetove banky nebo MMF zatkla vietnamska policie klicoveho bose domaciho bankovnictvi cimz se zrejme zacina resit hrozici bankrot zeme pote co se par let hrala popularni pyramidova hra zvana tisteni nekrytych penez. A nebude se to zrejme resit rozprodejem ekonomiky za aktivni pomoci hodnych chlapcu ze zamori co jeste predloni vypraveli cosi o burze a ekonomice sluzeb. Singapur aktualne resi vice jak 100% dluh vuci HDP ktery je nasypany v nemovitostech a ktery je jisteny zdravotnim a penzijnim pojistenim tamniho obyvatelstva. Malasie je bez cinske obchodni komunity pouze bezvyznamna rozvojova zeme takze zbyva asi Indonesie do ktere aktualne miri tiskarny penez a investicni bankeri. Demilitarizovane Japonsko s vice jak 200% dluhem po nedavne jaderne pohrome a Tajwan, ktery je aktualne na pohodove byznys vlne s kontinentalni Cinou.

274625

10.9.2012 8:57

Jeste mala poznamka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

k te po vice jak desetilete valce hodne utahane armade ktera ma chudak pote co neni schopna stabilizovat situaci v nekolika dobytych zemich dobyvat zbytek planety. Loni se resil skandal s raketovymi systemy na americkych valecnych lodich. Dodavatel specialnich cipu dosahl vetsiho zisku tim, ze je nechal lacino vyrobit v Cine a nasledne zabalit do originalnich obalu. Vsechny maji samozrejme backdoor umoznujici treti strane ovladat tyto systemy na dalku. Vzhledem k tomu, ze veskera hi-tech technologie je zavisla na cinskych dodavkach a porizovana podobnym zpusobem zajistujicim maximalni zisk je otazka kdo by ve skutecnem konfliktu nejenom tuto technologii ovladal. Na druhou stranu pokud chce nekdo do Ciny prodat jakykoli HW nebo SW musi odevzdat vse vcetne zdrojových kodu a projit narocnym testovanim. Takze za co, s cim a s kym se bude valcit. S tou bandou zdrogovanych banditu co se prohaneli na Toyotach v Libyii a ted to zkouseji v Syrii - tem je ale potreba hodne zaplatit a co kdyz je nekdo v okamziku kdy budou hodne vyzbrojeni a hodne silni preplati? Jinak panu Obamovi hodne uspechu ve volbach a prijemne sny. Po jeho temer petiletem uradovani lze soudit, ze je pro tuhle planetu urcite mnohem mensi hrozbou nez to nezname co by nastoupilo po nem...

274626

10.9.2012 11:28

Jeste si neodpustim par myslenek tisice let starych

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

ktere jsou mozna hodne aktualne zejmena dnes - kdo se jimi řídí a kdo ne je snadno čitelné (Sun-c Umeni valky). Jsi-li schopný, předstírej neschopnost. Jdeš-li do boje předstírej nečinnost. Je-li cíl blízko předstírej, že je vzdálen. Je-li daleko musí se zdát na dosah. Je-li nepřítel mocný, připrav se na něj, je-li silný vyhni se mu, je-li rozlícen nedopřej mu klidu, vyhlížej nesměle a podpoř jeho domýšlivost, je-li odpočatý donuť jej k vyčerpávající práci. A jedna hodně důležitá třeba i ve vztahu k Iráku, Afgánu nebo aktuálně k Lybii nebo Sýrii: Poražené vojsko se pustí do bitvy a teprve potom hledá cestu k vítězství.

274631

10.9.2012 11:57

USA bude asi bojovat s Ufony

Saša 24.?.?.?

Zadejte si do vyhledavače annual military spending a chtějte obrázky, pokud možno v procentech ve srovnání s ostatním světem.
Dostanete porovnání výdajů Spojených Států a ostatních zemí v různých minulých letech a z různých zdrojů. Všechny však budou ukazovat, že USA vydává ročně na svoji „obranu“ skoro stejnou částku jako zbytek světa, všechny státy na planetě Zemi. Když k tomu přidáte státy NATO a vřele vazalské státy, bude to kolem 70% vojenských výdajů světa. Čekáme snad Ufony?
Vložený obrázek

Vložený obrázek

Diskreční výdaje US na „obranu“, tedy možné plánované výdaje dle volného uvážení, pro strejčka příhodu se téměř rovnají výdajům na „obranu“ Spojených Států. Z toho lze usoudit, že vláda USA jsou vyložení poserové nebo mají něco nekalého za lubem.

274632

10.9.2012 13:16

RE: USA bude asi bojovat s Ufony

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 274632

no ono to s temi naklady bude asi jako s DPH. Armadni tenisky tady za 100 dolaru v Cine za nominalni jeden, predrazeny cip u nas a cip v Cine kde se vyrabi. Pokud si od tech zapadnich vydaju odectete to co se rozkrade, provize pro vsechny mozne zprostredkovatele tak mozna prijdete k realnym cislum. Mozna si staci zjistit za kolik se nakupovaly kanony v Indonesii a uplne stjne v Cesku. To jsou stovky procent ktere se pak ve statistikach samozrejme promitnou. Coz ovsem neznamena ze zapadni svet uz stovky let nezbroji zdaleka nejvic nebo ze v ruske nebo cinske armade neni korupce. Je to ale nejak uz docela nesoumeritelne. A to neresim rozdil v nakladech na zivou silu u profesionalni resp. najemne armade a te zalozene na vseobecne branne povinnosti nebo pocty zakladen te ci one zeme po svete coz je docela velka polozka nejen na logistiku. Jinak nevim jestli ve statistice jsou zahrnuty naklady ny doobranu coz je ve Statech vlastne paralelni armada. Jinak ted jeste naskoci stovky miliard na informacni bezpecnost (vsechny velke zbrojovky uz maji vlastni SW divize a vyvojove tymy) takze se ten rozdil jeste zvysi. Mozna to taky zadaji do Ciny nebo Indie aby trochu vydelali.

274635

10.9.2012 13:17

Odepsaná Amerika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Proč se ani jedna strana nezabývala otázkou, jak se může americká ekonomika obnovit, když korporace vyvezly milióny amerických pracovních míst střední třídy do zahraničí, a to jak výrobních, tak odborných pracovních míst ve službách?

Už přinejmenším deset let byla americká ekonomika v USA schopna vytvořit pouze nízce placené nevývozní pracovní místa ve službách, např. místa servírek, barmanů a nemocničního personálu. Obě strany o pracovních místech plácají naprosté nesmysly. Republikáni říkají, že mohou vytvořit pracovní místa nedaněním bohatých. Demokraté říkají, že mohou vytvořit pracovní místa financováním programů na jejich tvorbu. Republikáni říkají, že programy Demokratů prostě jen vezmou peníze, které by mohli investovat podnikatelé, a dají je těm, kdo jimi budou financovat bary a obchod s drogami. Demokraté říkají, že nízké daně Republikánů budou pouze jednomu procentu nejbohatších dotovat jachty, luxusní auta, soukromé tryskáče a hodinky po 800 tisících dolarech, to vše převážně vyráběné v zahraničí.

Ani jedna politická strana nepřizná, že dokud budou velké americké firmy přesunovat svoji výrobu určenou pro americké trhy do zámoří, budou Američané zbaveni příjmů spojených s výrobou zboží a služeb, jež konzumují. Offshoring je oběma těmito debilními stranami chráněn jako „svobodný obchod”. Ve skutečnosti je to dar - to, co bylo hrubým domácím produktem Spojených států, jde do Číny, Indie a dalších zemí, v nichž americké korporace umísťují svoji výrobu, kterou potom prodávají Američanům. HDP Spojených států klesá, HDP zemí, které vytvářejí „americké” zboží, jež je pak prodáváno Američanům, roste. Idiotští volnotržní ekonomové označují deindustrializaci USA za „svobodný obchod”. Více na:
http://outsidermedia.cz/Odepsana-Amerika-1.aspx
Autor:
Paul Craig Roberts je bývalý náměstek ministra financí USA a zástupce šéfredaktora deníku Wall Street Journal. Jeho poslední kniha, Wirtschaft am Abgrund byla právě zveřejněna.

Převzato z Counter Punch

274636

10.9.2012 18:56

Už je neskoro, darmo sa Obumba rozčuluje!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Vložený obrázek

Hlavné drápy Čínskeho červeného draka:
-je ďaleko od Európy a USA
-je to veľká a ľudnatá krajina
-má atómové zbrane
-má niekoľko stoviek moderných lietadiel
-vymyslela zabijaka lietadlových lodí(balistická strela stredného doletu s hlavicou navádzanou tuším infračervenou kamerou)
-vie dopraviť do USA niekoľko desiatok jadrových hlavíc(celé územie USA)
-vlastní proti družicové zbrane(vie zostreliť špionážne a GPS satelity nad svojim územím)
-je to výrobná dielna sveta
-modernizácia napreduje míľovými krokmi
-ekonomicky a vojensky dobehne USA do 2020
-obchodný obrat Číny s Afrikou predbehol v roku 2011 obchodný obrat s USA


[chechtot] [chechtot] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

274643

13.9.2012 13:39

RE: Už je neskoro, darmo sa Obumba rozčuluje!!!

esw 109.?.?.?

Reakce na 274643

Ten "zabiják letadlových lodí" není nic nového, ani původně čínského - letadlové lodi jsou již dávno monstra snadno zlikvidovatelná, jenomže, kdo si (zatím) dovolí na tahle monstra sáhnout?

http://www.zvedavec.org/komentare/2003/12/749-rusk...

274761

15.9.2012 12:28

RE: Už je neskoro, darmo sa Obumba rozčuluje!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 274761

je to novinka, lebo balistickú strelu(hlavicu) stredného doletu majú len oni na to upravenú, ostatné štáty používajú rakety s plochou dráhou letu napr. Rusko - Moskyt USA-Harpun, Tomahavk, len Rusko tuším upravilo experimentálne hlavicu Iskandera na takéto použitie(nepočul som že by to bolo oficiálne vo výzbroji) a ešte k Rusku Moskyt je špica ale je to CCCP, teraz Rusko tuším používa(má oficiálne vo výzbroji) ľahšiuproti lodnú strelu(niečo ako Indicko-Ruská strela Brahmos). [mrknutí jedním okem]

274873

15.9.2012 23:20

RE: Už je neskoro, darmo sa Obumba rozčuluje!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 274873

Rusi majú vo výzbroji aj Granit - a do vysokého štádia bol rozpracovaný Meteorit. Proti týmto strelám sú Moskity, Jachonty a Brahmosy len "chudobný príbuzny" (váhovo, účinnosťou i schopnosťami).
Iskander je na "poriadnu" protilodnú balistickú strelu príliš slabý a má malý dolet (480kg na 280km, neznáma hmotnosť na 500km) a musel by použiť jadrovú hlavicu - a silnejšie rakety rusi nemôžu použiť kvôli zmluve o raketách stredného doletu, ktorú nechcú porušiť.

274898

17.9.2012 10:56

RE: Už je neskoro, darmo sa Obumba rozčuluje!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 274898

Takže v skratke reakcia na váš príspevok:
Granit možno majú vo výzbroji ale sa už nevyrába, to čo je vo výzbroji a vo výrobe je P-800 Oniks (modernizovaní na úroveň BRAHMOS). Iskander som napísal preto že som to porovnával s čínskym počinom(proti lodná balistická strela stredného doletu) a okrem toho tuším Rusko a USA sa dohodli nepoužívať bal. rakety stredného doletu. Ďalej kvôli tomu že sa neráta s konfliktom na takej úrovni ako za studenej vojny tak R.F postačuje teraz P-800 Oniks(ruský BRAHMOS) na tie situácie aké sa môžu vyskytnúť, ak sa NATO – Rusko situácia vyostrí(studená vojna 2) tak určite oprášia moskyta a granit a modernizujú ich a zavedú do výroby(teraz nie je na to dôvod), okrem toho RF nepoužila Čínske riešenie (bal. proti lodná strela str. doletu), preto že majú bombardéry s dlhým doletom ktoré vybavené proti lodnými strelami(Moskyt, P-800 Oniks) na tento účel plne dostačujú(Čína nemá toľko bombardérov a okrem toho je tam výhoda že je menšia šanca zostreliť balistickú strelu a hlavicu, ako bombardér smerujúci k US zväzu lietadlových lodí) a ešte k Číne, neviem či je ta ich hlavica jadrová alebo konvenčná to som sa nikde nedočítal(ale na 100% jadrová s koncovým IČ navádzaním, ale určite by nebola zlá aj hlavica HE(400-1000kg(trhavina niekoľko desiatok až niekoľko stoviek kg)), zásah (HE hlavica) lietadlovej lode, ktorá bude ťažko poškodená nemusí znamenať WW3, ale zásah lietadlovej lode A - hlavicou, s vyparením lietadlovej lode a potopením niekoľkých lodí doprovodného zväzu, by s veľkou pravdepodobnosťou znamenala rozpútanie WW3(alebo aspoň USA – Čínsku vojnu s použitím a - bômb))).
[mrknutí jedním okem]

274981

10.9.2012 20:26

Odepsaná Amerika? Spíš odepsaný svět (1)

rem 89.?.?.?

Nejen odepsaná Amerika, jak píše PCR, ale v podstatě celý odepsaný zglobalizovaný svět…
V současném vnuceném a vševládnoucím finančním systému, stojícím na principu frakčních rezerv a tedy výroby „peněz“ z ničeho, který stále globálně roste a dominuje, je zcela zbytečné řešit, zda je možné se z jeho dluhového otroctví dostat jakoukoliv evoluční, postupnou a bezkonfliktní změnou. Toto jediné legální Ponziho schéma (největší podvod v dějinách), které koncentruje stále mohutnější kapitál, majetky a tím i neomezenou moc do rukou malé skupiny vrcholových parazitů-vyvolenců, je bez zásadní systémové a globální (sic!) změny paradigmatu neporazitelné. Vlastníci finančně-korporátního systému mají tu opravdovou, reálnou moc, protože si všechno od politiky, přes veřejné instituce, až po média koupí, zalobbují, zaplatí a tím také ovládají.
Ano, pokud máte příslušný myšlenkový potenciál a schopnosti, můžete podnikat, hrát na burze nebo se stát politickou, či jinou servisní (snad lépe servilní) „elitou“ a do jisté míry na systému profitovat. Tvůrci systému si byli a stále jsou velmi dobře vědomi dvou faktů:
1. Většina lidí tento potenciál nemá, musí „prodávat“ jen svou pracovní sílu (kdyby to bylo jinak, kdo by také pro tento systém pracoval a tvořil reálnou hodnotu, která se dá mnohonásobně protočit ve virtuálním kasínu).
2. Tato většinová skupina lidí, ale i většina živnostníků, malopodnikatelů a miniinvestorů je u peněz vždy až jako poslední, takže jakoukoliv šílenou bilanci v systému nakonec většinově „zaplatí“.
A jak se nám to všechno oligopolizuje a globalizuje, zcela logicky střední třída mizí, propadá se k chudobě a její minulé příjmy se přelévají ke stále menší a menši skupině nejbohatších a všemocných, k majitelům systému. Společnost míří od přirozené nerovnosti k totální nesouměřitelnosti. Narůstá napětí a agresivita, které budou vyřešeny, jako tolikrát v minulosti. Zmanipulovaná a frustrovaná stáda se za své otrokáře (v konfliktech vždy fyzicky nezúčastněné a vpovzdálí vydělávající) zase pořežou ve jménu Toho nebo Onoho mezi sebou. Není otázka jestli to vypukne, ale jen kdy to vypukne. Jedna malá naděje na satisfakci dnes ale přece jen existuje. Díky dnešní „úrovni“ technologií by ani nejvyšší příčky pyramidy tentokrát nemusely vyjít se zdravou kůží.

274647

10.9.2012 20:28

Odepsaná Amerika? Spíš odepsaný svět (2)

rem 89.?.?.?

A s jakými cíli byl tento systém vytvořen a vnucen, za jakým účelem a co všechno zcela zákonitě způsobuje, ilustrují již poměrně staré, ale stále platné citáty jeho vrcholových protagonistů, patřících k jeho zakladatelům:
Mayer Amschel Rothschild řekl v roce 1790: "Dovolte mi, abych mohl vydávat a kontrolovat peníze národa a nebude mne zajímat, kdo národu píše zákony."
Jeho manželka, Gütle Schnaperová, těsně před svou smrtí v roce 1849 nenuceně konstatovala: "Pokud by moji synové nechtěli války, nebylo by žádných."
A jejich následovníci se svých konečných cílů na světovládu nevzdají. Jejich pocit absolutní moci i neohrozitelnosti je nekonečný. Kůže, nekůže…

274648

11.9.2012 3:58

Opravte si datum na obrázku

Kluk 212.?.?.?

Datum na prvním obrázku u článku je malinko "mimo mísu",
17.11.2012 ještě nebylo, nebo jsem snad zaspal dobu? [velký smích]

274658

11.9.2012 11:33

RE: Opravte si datum na obrázku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 274658

tento důležitý článek je převeden do letter e-booku
http://ulozto.cz/xqqTgEg/engdahl-obamova-geopoliti...

274669

11.9.2012 20:51

RE: Opravte si datum na obrázku

Saša 24.?.?.?

Reakce na 274658

>Datum na prvním obrázku
>17.11.2012 ještě nebylo, nebo jsem snad zaspal dobu?

Pro pana Kluka, na konci článku je směrník na zdroj v angličtině, kde se můžete ujistit, že se vloudila chybička a jste tedy v čase tentokrát výjimečně orientován. [chechtot]

President Obama and Australian Prime Minister Julia Gillard with Australian and U.S. troops at a military base in Darwin, Australia, 17 November 2011.

Podobná chyba se vloudí snadno, mně třeba Word datum automaticky dokončí s datem současného roku.

274681

Příspěvků: 16

10.09. 08:55  Tak vzhledem k tomu, ze se v Asii 10 let pohybuji tak par postrehu
10.09. 08:57  Jeste mala poznamka
10.09. 11:28  Jeste si neodpustim par myslenek tisice let starych
10.09. 11:57 Saša  USA bude asi bojovat s Ufony
10.09. 13:16  RE: USA bude asi bojovat s Ufony
10.09. 13:17  Odepsaná Amerika
10.09. 18:56  Už je neskoro, darmo sa Obumba rozčuluje!!!
13.09. 13:39 esw  RE: Už je neskoro, darmo sa Obumba rozčuluje!!!
15.09. 12:28  RE: Už je neskoro, darmo sa Obumba rozčuluje!!!
15.09. 23:20  RE: Už je neskoro, darmo sa Obumba rozčuluje!!!
17.09. 10:56  RE: Už je neskoro, darmo sa Obumba rozčuluje!!!
10.09. 20:26 rem  Odepsaná Amerika? Spíš odepsaný svět (1)
10.09. 20:28 rem  Odepsaná Amerika? Spíš odepsaný svět (2)
11.09. 03:58 Kluk  Opravte si datum na obrázku
11.09. 11:33  RE: Opravte si datum na obrázku
11.09. 20:51 Saša  RE: Opravte si datum na obrázku

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 84 čtenářů částkou 18 584 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Neurčeno 1

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 5

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 7

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,44 Kč
Kanadský dolar
17,05 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,81 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 242,18 Kč
1 unce stříbra
553,76 Kč
Bitcoin
747 059,38 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 351