Diskuze k článku

Sauronovo oko

Příspěvků 49

6.9.2012 2:26

fajn clanek, ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Je to fajn clanek, ale vadi mi ten efekt bezmocnosti, ktery vyvolava. Byt svedkem toho vseho a kricet, ze "ja jsem to rikal, uz je to tady a nejde s tim nic udelat", to pomaha Voldemortum. Co je muze znicit je nebat se, ignorovat jejich moc, jako kdyby neexistovala nasmirovana data, oni ani vlivove funkce, ktere zastavaji jejich slouhove. Chovat se beze strachu, protisystemove, napr. klidne uznavat jako premiera vycepniho Frantu a vsem pravdive vysvetlit, ze EU existuje pouze v jejich hlavach, ve skutecnosti nikoli. System nikdy nebude mit policajta na kazdeho rebela. System vyhrava pouze pokud diky respektovani systemu a strachu (vire ve vlastni bezmocnost) je rebelu mene nez policajtu.

274430

6.9.2012 19:17

RE: fajn clanek, ale

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 274430

jediná možnost jak se s tím vypořádat je to ignorovat vůbec to neřešit vyhnat to z hlavy a nemyslet na to
jakékoli jiné chování to jen živí

274489

6.9.2012 19:27

RE: fajn clanek, ale

Aleš Krejčí / Brno 94.?.?.?

Reakce na 274430

Výborný závěr k článku, přesně tak. Jsme svobodní jenom potud, pokud si to myslíme. Jinak není co dodat. Děkuji [smích]

274490

6.9.2012 23:38

RE: fajn clanek, ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 274430

Jenže takto to nefunguje. Psychologie člověka je ustrojena jinak. Vzpomeňte si na film 7 statečných, jak pistolník Bernardo O´Reilly naplácal místním klukům, protože své otce nazvali zbabělci. Po naplácání jim vysvětlil, že jsou jejich otci daleko odvážnější než on, protože dokázali založit rodiny, starat se o ně a mít o ně každičký den strach. Tohle je lidská podstata. Chranit své blízké před nebezpečím. Většinou tím, že se nebudu protivit zlu. Milující člověk má o svou rodinu strach a tak ohne záda. Tvůrci filmu tohle dobře věděli. Havel to nevěděl. Proto měl ty blbé moralizující kecy. Ti co stojí v pozadí toho všeho šmírování, co chtějí přejít na celosvětovou totalitní vládu tohle všechno vědí. Strach nejlépe ovládá masy. V USA s tím pracují už od konce 2 sv. války. Nejprve byl strašákem komunismus, teď zase vymyšlený terorismus. Díky strachu z něj likvidují v USA jedno ústavní právo za druhým. A lidi jim za to ještě tleskají, že je tak skvěle chrání.

274503

7.9.2012 10:51

RE: fajn clanek, ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 274503

Filmama se vychovavaji masy, aby se chovaly v urcitych situacich urcitym zpusobem. Ponauceni z filmu, ktere jste si z nej vzal, nebylo v tom legendarnim filmu ani nahodou. Nase situace je ale, zel, diky generacim "rozumnych", duverivych a nezvidavych konzumentu mainstreamu, kvalitativne nekde jinde. My jsme v situaci, kdy je jasne, ze pokud system nepolozime my, tak jsme zbabelci, kteri vedome vychovavaji generaci totalnich otroku. Protoze jsme "rozumni" a "mame je radi"...

Ja jsem zvedavec proto, abych se na zaklade informaci o situaci nejak zachoval, a ne z obdivu k technicke kvalite vysledku prace stavitelu chramu tmy nad nami, nebo abych pasvine neco prijal podelanej z vlastniho strachu. Muj strach je jenom muj a vas je jenom vas. Pouze od me vule zavisi, jestli se budu bat a chovat se podle nej (konkurencne bojovat o bonbony systemu tim, ze budu mlcet, donaset, pomlouvat, nalepkovat, shazovat druheho, propagovat konformismus). Zbavme se toho strachu, o ktery jsou omotane nase retezy, a osvobodme tak jeden druheho.

274538

6.9.2012 7:46

Odposlechy

Zbyšek 147.?.?.?

Kdysi jsem měl možnost nahlédnout, jak vypadají policejní odposlechy. Je to obrovská mašinerie. Někdo musí ten odposlech povolit, realizovat, nahrát, přepsat, případně přeložit z jakéhokoliv cizího jazyka, vyhodnotit souvislosti, lidé se mohou domlouvat nějakými smluvenými kódy atd. Je to docela těžké. Když byly zprávy , že po 11. září nechali Američané sledovat 100 000 mailových adres, tak se tomu směji. Kdo by tohle všechno dělal, kdo by to vyhodnocoval? To počítače nezvládnou. Takže vždycky je možné zachytit akorát vrchol ledovce, drobných lidí se sledování nikdy týkat nebude.

274446

6.9.2012 8:22

RE: Odposlechy

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 274446

Říkáte, že drobných lidí se sledování nikdy týkat nebude? A mohu s Váma kategoricky nesouhlasit? To je jenom krůček od věty, že kdo nic nedělá, nemusí se ničeho bát a že proti těmto šmírovacím technologiím protestují pouze ti, co nemají čisté svědomí. Je to pouze Vaše obrana z nemožnosti s tím nic udělat, nebo si to opravdu myslíte? Smějete se když slyšíte o 100 000 mailů které někdo sleduje? No já vám s klidným srdcem sdělím, že každý mail je sledovám, každý hovor uchován. Záznamy se nemažou, pouze se archivují. Stejně kamery a data z nich. Nic se nevyhodí. Není důvod. Proč si myslíte, že je potřeba parta policajtů v kanceláři, kteří se přehrabují Vašim mailem? Na to stačí počítač a teprve, když je potřeba konkrétně něco prostudovat, tak nastupuje člověk. Když nastupuje jakákoliv totalita, nebo válka, lidé tomu nechtějí věřit. Když procitnou, je většinou hodně pozdě. Celá naše historie nás to učí. Bohužel lidé nechtějí koukat na pravdu otevřenýma očima. Radějí věří propagandě a pak si k tomu dávají rozumy typu. Mně se to netýká, já mám vše v pořádku. Jenomže zapomínají, že těm, kdo mají vysoké ambice, touhu po vládnutí, po penězích, vůdcům a demagogům nesejde na nějakém obyčejném ,, drobném,, člověku.

274448

6.9.2012 9:30

RE: Odposlechy

Zbyšek 147.?.?.?

Reakce na 274448

> každý mail je sledovám, každý hovor uchován. Záznamy se
> nemažou, pouze se archivují. Stejně kamery a data z nich. Nic > se nevyhodí. Není důvod.
To je právě, to co jsem chtěl říci. Víte jaké kvantum dat denně projde např. telefonní ústřednou o kapacitě 100 000 účastníků. Kdo by to všechno sledoval? Kdo by ty data uchovával, třídil, zpacovával atd. To všechno stojí samozřejmě peníze. Takže se musí vybrat a vyhodnotit, koho se sledovat vyplatí. Nehledě k tomu že např. telefonní ústředna tyto možnosti nemá a ani telefonní operátoři na tomto nemají zájem, protože je to pro ně práce navíc.
> Na to stačí počítač
Jak počítač vyhodnotí věty typu:
- sejdeme se tam, jako vždycky
- Marťas je proti, Dub souhlasí
- kapříci připluli
- Vánoce byly
- atd.
Navíc to může být řečeno nějakým slangem v arabštině. K čemu Vám bude takový odposlech?

274455

6.9.2012 10:01

RE: Odposlechy

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 274455

Zbyšku to mě zkoušíte? Nebojte, lidí je dost a hlavně ve státní správě, bezpečnostních agenturách, vše co spadají mod ministerstvo vnitra a obrany. To jsou statisíce lidí, podotýkám loajálních a dobře zaplacených lidí. Víte jaké byli počty policie, když jsme byli ČSSR o 15 milionech lidí? Asi 30 000. Dnes je nás 10 mega a policajtů, měšťáků, tajných všech co do toho lze zařadit je přes 100 000. Tehdá nebyla kamera v HD rozlišení na každém rohu v pěti kusech. Nebo Zbyšku proč si myslíte že tam ty kamery někdo instaluje. Aby tam byli pro parádu? A k tedruhé části, jak počítač vyhodnotí větu? Zadejte si třeba v opeře Ctrl+F a do okénka napište slovo. A najde vám to na stránce to slovo okamžitě ve všech výskytech. Takto je to jednoduché. Teda ve zkratce. A teď si vemte software na kterém pracují nejlepší mozky z tajných služeb, univerzitách, v soukromém sektoru. To pak ten soft i myslí a předvídá, kde to slovo napíšete a proč. A vážně mne nezkoušejte.

274458

6.9.2012 10:09

RE: Odposlechy

Viny 77.?.?.?

Reakce na 274458

kerob, už som Zbyškovi písal nižšie o projekte Indect, ale zdá sa, že je to nad jeho rozlišovacie schopnosti....

Jedna z dvoch možností [mrknutí jedním okem]

274462

7.9.2012 22:33

RE: Odposlechy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 274458

Jestli myslíte loajálností to, že má někdo hypotéku a tři děti, tak pak ano, ale v tom jede 90% populace.

Zkoušet netřeba, stačí nahrát jakékoliv video s jakoukoliv hudbou na youtube a do několika hodin Vám přijde e-mail, že se jedná o konkrétní autorské dílo a že pokud se ozve autor, tak ho smáznou. Platí to i pro mixovanou hudbu a remixy. Tak kvalitní soft to je. Takže o prostém textu netřeba spekulovat. Nemluvě o tom, že Google již cca půl roku nazpět zobrazuje odpovědi podle IP adresy (lokality) serveru.

Jediné s čím nesouhlasím jsou ty počty. Třicet tisíc esenbáků je málo. Z jakých zdrojů vycházíte?

274567

23.9.2012 2:24

RE: Odposlechy

Honza999 90.?.?.?

Reakce na 274567

K těm počtům esenbáků v ČSSR -
1) i komunisti vedli statistiky..
2) jsou věci, které na internetu dohledat jdou, ale s nesmírnými obtížemi. Kdysi jsem něco z dob totality hledal na webu poslanecké sněmovny. Čirou náhodou jsem při přehrabování přepisů stenografických zápisů narazil na téma rozpočtu pro MV (v rámci projednávání rozpočtu), kde byla pro MV navržena nějaká suma (už si zaboha nevzpomenu jaká) a v důvodové zprávě k této částce byl uveden i počet zaměstnanců ministertva vnitra - tedy policajtů, pohraničníků, celníků, kriminalistů apod... Nebyly rozvedeny počty v jednotlivých kategoriích ale bylo to sakumprásk, kolem 34.000 lidí, co pod MV spadali. Ještě jednou zdůrazňuji, hledal jsem tehdy něco úplně jiného a nepoznamenal jsem si adresu této stránky... Zkusil jsem to včera znovu, ale oni to mají tak rafinovaně udělané, že pokud někdo něco chce najít, tak musí přesně znát rok a číslo schůze, ve které byla jím hledaná záležitost projednávána, nebo název sněmovního tisku věci se týkajícího. Dát to jen do sněmovního "hledat" nemá smysl, protože vyhledavač (pravděpodobně záměrně) při zadání několika výrazů vypíše od začátku podle data vzniku všechny dokumenty obsahující v názvu i jen jednu z nich a zahltí vás stovkami dokumentů místo aby vypisoval podle relevance (tedy napřed ty které obsahují nejvíce zadaných slov) a hlavně, neprohledává OBSAH dokumentů, ale pouze jejich názvy.

275342

6.9.2012 10:07

RE: Odposlechy

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 274455

Zbyšku ještě jsem zapoměl jedni věc. Možná si pletete, nebo nerozlišujete sledování velkého bráchu a sledování Frantu z Vršovic co vykládá všude po internetu, že marijánka je in a že kus za 100 a do toho ještě jeho brácha dělá na krajském úřade pocfleka hejtmanovi od te zlé levice. Tam jistě pracuje zasyslený štáb v kanclu a denně hledají a rozkrývají. Ano tam je to tak jak píšete. Bohužel to je uplně něco jiného o čem tady vedeme debatu.

274460

6.9.2012 10:48

RE: Odposlechy

lol 89.?.?.?

Reakce na 274455

[chechtot] [chechtot]
To jste tomu dal. Takhle se navezt do hnizda paranoidnich bilych koni J.V.Putina.
A nezkousejte to na ne, je to ztrata casu [oči v sloup]

274469

6.9.2012 10:52

RE: Odposlechy

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 274469

jj, ztartil se v tom, tak jste mu přispěchal na pomoc. No ani ve dvou nebudte mít větší váhu.

274470

6.9.2012 10:58

RE: Odposlechy

Viny 77.?.?.?

Reakce na 274469

Neskúšajte svoje primitívne triky na ľudí schopných samostatne uvažovať, je to strata času. Niektorým mozog ešte stále funguje, fakt, navzdory všetkému.

Poslušné lútky vášho razenia, si dávam na olovrant rád [mrknutí jedním okem]

http://pocitace.sme.sk/c/5040221/unia-bude-spehovat-ulice.html

274471

7.9.2012 22:36

RE: Odposlechy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 274471

Máte na mysli rozum, ne mozek, že ano?

Jestli tedy tušíte co je to hrubohmotná a jemnohmotná entita.

274568

10.9.2012 8:27

RE: Odposlechy

Viny 77.?.?.?

Reakce na 274568

Skúsme neskákať od témy k téme, nefunguje to. Hovoríme o odpočúvaní, sledovaní, šmírování....nie o Putinovi, ani o entitách, to nieje predmetom článku ani diskusie.

....a to je to o čom hovorím.

274624

10.9.2012 20:26

RE: Odposlechy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 274624

Třeba jste jej jenom nepochopil. [mrknutí jedním okem]

274646

11.9.2012 8:05

RE: Odposlechy

Viny 77.?.?.?

Reakce na 274646

...a čo ak som váš nástrel pochopil lepšie, ako vy sám?

274663

6.9.2012 13:16

RE: Odposlechy

brasol 88.?.?.?

Reakce na 274455

Už celkem dlouhou dobu je šmírování využíváno i komerčně a to nejenom megakorporacemi, ale i firmami s třeba 30 zaměstnanci.
Umělá inteligence již dokáže vyhodnotit vzorce Vašeho chování, co Vás zajímá a na co budete pravděpodobně reagovat. A děje se to globálně - třeba bannery na internetu jsou dnes mnohem méně náhodné než před 5 lety. A to i když zakážete uchovávat jakékoliv informace na svém počítačí (cookies, ...) - oni si je uchovají sami.

Snad není potřeba dodávat, že to, co už je běžně dostupné pro komerční sféru bylo dostupně pro vládu/policii/vojenství už před pár lety.

Lidská práce je samozřejmě pořád třeba, ale už nehledáte jehlu v kupce sena, jen vyhodnocujete jestli je ta jehla nebezpečná.

A co se týče financování tak by mě velmi překvapilo, kdyby vlády nenašly dostatek peněz na šmírování, když "vyhazují" za takové "blbosti" jako třeba školství, veřejné zdravotnictví anebo důchody.

274477

6.9.2012 10:26

RE: Odposlechy

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 274448

Nič si z toho nerobte, vždy sa nájde naivka ktorý tvrdí, že ho to netýka. Pozrime sa na to:
-máme gumové zákony, ktoré sa dajú vykladať ako politický establishment želá, viď proces s pánom Stworom (nikto mi nech netvrdí, že to nebol monsterproces)
-za minulého režimu (podľa toho čo som počul), na každého existoval ŠTB-ácky spis ktoré boli zväčša tvorené zo správ donášačov, keď ste verejne povedali niečo škaredé o papalášoch či o systéme, mali ste vážny problém.

Nový sledovací systém vlastne urobil zbytočným donášačov, každý teraz bonzuje sám seba SMS-kami, telefonátmi, mailom či inými elektronickými kom. prostriedkami.
Toľko o slobode a demokracií. [bliji]

274464

6.9.2012 9:16

RE: Odposlechy

petesv 2.?.?.?

Reakce na 274446

Říká pánovi něco program "Echelon"? Amici už od II světové odposlouchávají celý svět, jednu základnu se zaměřením na Evropu mají v Anglii. Pro bezpečnost, že? Ale některé zajímavé informace o lukrativních zakázkách evropských firem byly předávány americké konkurenci. Zabývala se tím nakonec i Evropská komise, ale zmohla se jenom na výtku. Pač Evropa od II sv je ve vleku USA, fakticky kolonie.
Takže, odposlouchávají celý svět, ale jestli sdělí policajtům, že Franta ze Lhoty poveze kilo kokainu či výbušnin, to určitě ne. Nestojí za to, a zbytečně by prozradily svoje odposlechy.
Technika na to je. Záleží na software. Viděl jsem soukromé počínání v tomto směru. Obyčejný PC bude prohledávat internet a chrastit ve dne v noci veškeré dostupné informace, z novin i z katastru, dávat do souvislosti adresy kde se kdo a s kým vyskytoval. Za malý bakšiš seženete taky bankovní údaje a vložíte do programu. Státní agentury to mají zdarma. Výsledky jsou zajímavé.

274454

6.9.2012 9:33

RE: Odposlechy

Viny 77.?.?.?

Reakce na 274446

Musím sa smiať a smiať a ešte silnejšie smiať, keď čítam takéto hlúposti......

Sú dve možnosti:

1.) buďto ste tak žalostne neinformovaný
alebo
2.) ste informovaný a šírite nezmysly vedome

Ak napíšete vetu "To počítače nezvládnou.", musí to byť jedna z dvoch hore uvedených možností.

p.s. čeknite si, na čom pracovala Košická univerzita prosím, myslím ten projekt za €300k, o tej analýze hlasu, na tých kamerách s extrémne vysokým rozlišením, ktoré budú onedlho inštalované v celej EU, budú na veľké vzdialenosti rozpoznávať tváre a tých s ktorými sa stretávate, tiež to o čom hovoríte a tiež moduláciu hlasu napr pri slove "bomba". Totiž ak použijete slovo napr "bomba" s nebezpečnou moduláciou, príde zásahovka a.....

p.s. 2, kto určí ktoré slovo či slovné spojenie je "nebezpečné"? Napr slovo "Stwora", alebo "Zvedavec" je nebezpečné? Čo myslíte? Viete že ste práve zaradený do kategórie napr "Čitateľ Zvedavca", alebo "navštevuje závadové prostredie" a "Zvedavec" je zaradený do...no kam? a t.d.

Odpočúvaných je 100% populácie, vrátane mailov a príspevkov na webe a t.d. už dávno, ale to nestačí, chcú oveľa, oveľa viac... Preboha spamätajte sa, alebo, sleep well....

http://pocitace.sme.sk/c/5040221/unia-bude-spehovat-ulice.html

274456

6.9.2012 10:26

RE: Odposlechy

Smoker 178.?.?.?

Reakce na 274456

ja by som to tak pekne nenapisal, urcite bez interpunkcie a namiesto zalostne neinformovany by som pouzil nieco uplne ine [smích]

274463

6.9.2012 12:05

RE: Odposlechy

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 274446

Desim sa hlupych a naivnych ludi ako je zbysek a lol a spol, ktori vo svojej jednoduchosti nie su schopni triezvo uvazovat a okrem seba tahaju do sraciek aj tych, co maju povedomie a vidia pred sebou, do ktorej mozu nenavratne spadnut.

Zbysek, to si vazne myslis, ze vypoctoveho vykonu a ludskej sily je malo? Dnes su CPU na takom stupni, ze riesia v rozumnom case faktorizaciu cisiel s miliardami miest a narocne ulohy ohladom n! nekonecneho radu. A to este ani nespominam moznosti distribuovanych vypoctov, ako sila vzrastie, ked sa zosietuju pocitace z roznych kutov sveta. Vies kolko ludi na svete dnes poskytuje svoj vypoctovy siet v domneni ze hladas nejaky liek? A co ked ich vykon sluzi na podvratnu cinnost? To sa nedozvedia.
Je uplne smiesne tu pisat, ze skenovat na urcite slova ci retazce 100 000 mailov je problem. Mozno tak v Tvojej simplexnej hlave. Zobud sa, nemame pravdeposobne ani len tusenia, ake technicke moznosti a prostriedky maju k dispozicii. Ak by mali iba tie, co su verejne zname, tak staci cca 1/10 z toho, aby sa dala skenovat veskera emailova komunikacia a messening ktora prejde sietou. Alebo si myslis, ze ked Ty mas doma nejaky Celeron, ze to maju vsetci?

274473

6.9.2012 19:50

RE: Odposlechy

Aleš Krejčí / Brno 94.?.?.?

Reakce na 274446

..drobných lidí se sledování nikdy týkat nebude..
- Tak touhle větou jste si na sebe pane Zbyšku možná upletl bič a možná sám pocítíte na vlastní kůži jak jste se rouhal a možná to bude už brzy..
1.) Ta obsluha těch systémů, to jsou placená pracovní místa, jak už to u státních bezmozků bývá, produktivitou, tedy výsledky, tedy uzavřenými případy, se existence těchto pracovních míst obhajuje. Vem kde vem.
2.) Dále to může být i naopak, než si myslíte. Známý disident s jakousi podporou i dalších lidí se likviduje hůř, než neznámý drobný člověk, po kterém ani pes neštěkne. To víte, sleduje se ta produktivita.
Už rozumíte?
Z hlediska logiky, morálky, svědomí apod. je skutečně mnohem jednodušší a přínosnější se zlu otevřeně postavit a to ihned. Téhle zkoušce prostě nikdo neuteče, ani Vy. [chechtot]

274491

6.9.2012 23:30

RE: Odposlechy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 274446

Mýlíte se, předně všechna elektronická komunikace se nevyhodnocuje, jen zaznamenává. Pouze tehdy, pokud se v ní objeví zadaná klíčová slova, tak je počítač vyplivne a pak se jimi někdo zabývá. Slyšel jste o týmu Able Danger? Složka NSA, která používala software, který uměl sestavovat sítě z navzájem si telefonujících nebo mailujících si lidí. Když já zavolám vám a vy někomu třetímu a taky ještě čtvrtému a ten čtvrtý mně, tak ten systém umí vytvořit naše zesíťování. Pokud jeden z nás v hovoru řekne třeba slovo bomba nebo atentát, tak ten telefonát je systémem vyhodnocen jako podezřelý a následně jsou k danému telefonímu číslu přiřazena všechna čísla na něž bylo voláno nebo která na něj volala. A už jsme celá naše síť pod sledováním. BTW tým Able Danger byl v létě 2001 rozpuštěn, když se dostali příliš blízko k informaci, že v září budou shozena dvojčata, a následně bylo smazáno 3 terrabyte dat, které tento tým pořídil. Tohle uměli před 11 lety. Nevěřím, že vývoj ustrnul.

274502

7.9.2012 7:45

RE: Odposlechy

Zbyšek 147.?.?.?

Reakce na 274502

>Když já zavolám vám a vy někomu třetímu a taky ještě čtvrtému a >ten čtvrtý mně, tak ten systém umí vytvořit naše zesíťování.
Pokud se bude bude jednat o předplacené telefonní karty, tak bude muset nastoupit zase ta parta policajtů, aby zjistili, kdo za těmi telefonáty je.
>Pokud jeden z nás v hovoru řekne třeba slovo bomba nebo atentát
tak je debil. Už ve 35 let starém filmu "Zítra vstanu a opařím se čajem" říkali "šaty jsou ve skříni".

274528

7.9.2012 23:04

RE: Odposlechy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 274502

" BTW tým Able Danger byl v létě 2001 rozpuštěn, když se dostali příliš blízko k informaci, že v září budou shozena dvojčata, a následně bylo smazáno 3 terrabyte dat, které tento tým pořídil. Tohle uměli před 11 lety. Nevěřím, že vývoj ustrnul. "

Prosím, uveďte zdroj. Jinak je to čirá fantasmagórie, které je tu kopec. Děkuji.

274570

7.9.2012 3:23

RE: Odposlechy

Saša 24.?.?.?

Reakce na 274446

Včera Michelle Obamová mluvila na sjezdu Demokratické strany USA. Nějaký policista se do telefonu příteli svěřil, že by ji zastřelil a opět někdy někomu zaslal v mms foto své zbraně. Na základě rutinního odposlechu a strojové interpretace byl v několika hodinách zatčen. Čtěte chtěl zastřelit první dámu

274515

7.9.2012 21:36

RE: Odposlechy

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 274515

Tady aspon vidite ze v USA maj vopravdu v tech kedlubnach vrchovate nasrano. : A to byl jen polda...... Je fakt neuveritelny co ten sionismus v USA s lidmi dela. Vedle jistyho steroidama vyhnanyho serganta ceskyho puvodu by i dobrej vojak Svejk musel vypadat jak genius ! [chechtot]

274563

7.9.2012 22:31

RE: Odposlechy

Dale Coper 84.?.?.?

Reakce na 274563

Pan leho jistě je krapet jednodušší člověk ale takový lidé jsou v každé armádě. Voják by neměl být moc chytrý a zbytečně přemýšlet. Švejka ale Knape vůbec (jak typické) nepochopils to nebyl žádný hlupák ale "moudrý blázen" a člověk v jehož životní filozofii je možné nalézt určité paralely s vychodními systémy jako je tao.

274566

8.9.2012 7:32

RE: Odposlechy

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 274566

Tak tak ...., podle jisty paralely takovej jednoduchej clovek ,,Leho,, ty filosofie v mozkovnici rozhodne moc mit nebude jinak by se nenechal naverbovat do US army bojovat za Israel do roztrhani tela! [chechtot]

274578

6.9.2012 11:18

Trochu více informací by to chtělo - všechen TK provoz je ukládán do pamětí od roku cca 2005

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Nechci se zde odborněji vyjadřovat, ani to nemá valného významu, ale pokud mám relevantní informace o naší státoprávní bezpečnostní politice, celý telekomunikační provoz je zaznamenáván a ukládán do obrovských paměťových polí, někdy od roku 2005, kdy se cena paměťových médií dostala na úroveň,kdy si stát mohl dovolit finančně pořízení záznamových zařízení!
Od té doby se opět řádově zvedla možnost pořizování záznamů a ukládání do pamětí!
Vyhodnocování se děje různým způsobem, jsou velmi sofistikované matematické metody algoritmů, kdy je možné zadat cílová data a systém je vybere!Záznam však především slouží jako "konzerva", kdy je možné jít do minulosti záznamů a použít je k různým účelům, kriminálního, ale jiného šetření a vyšetřování!
Je zcela jisté, že se postupem času ještě daleko vylepší všemožné sledování a kontrola všeho TK provozu a jiných dat, nejenom občanů, ale i firem a dalších subjektů.

ZÁSADNÍ OTÁZKA TEDY ZNÍ, NIKOLIV, ŽE JE TECHNICKY MOŽNÉ VŠECHEN TK PROVOZ SLEDOVAT A ZAZNAMENÁVAT, ALE KDO A V JAKÉM REŽIMU MÁ MOŽNOST S DATY PRACOVAT A JE VYUŽÍVAT!!! POKUD TO BUDE VLÁDA RELATIVNĚ DEMOKRATICKÁ A POD OBČANSKOU KONTROLOU A PRACUJÍCÍ V RÁMCI A ZÁJMU OBČANŮ,POTOM MNĚ TOLIK UVEDENÉ SKUTEČNOSTI NEVADÍ!BOHUŽEL,ALE DNES MÁME U MOCI A VLÁDY PODIVNÝ HYBRID, KTERÝ SE ZAJÍMÁ HLAVNĚ O SVOJE KAPSY, NA OBČANY ZVYSOKA KAŠLE A JE ŘÍZEN KORPORÁTNÍMI ZÁJMY, NEBOJÍM SE DNES PROHLÁSIT, AŽ FAŠISTICKÉHO STŘIHU!TECHNICKÝ POKROK NELZE ZASTAVIT, SLEDOVACÍ A VÝZVĚDNÁ TECHNIKA BUDE JEŠTĚ DALEKO DOKONALEJŠÍ, ALE VŽDY JE NUTNÉ SE PTÁT, KOMU A K JAKÉMU ÚČELU SLOUŽÍ!!!

274472

6.9.2012 12:20

Podlé mého šmírují každého.

meloun 217.?.?.?

Dobrý den, Česká správa pojistitelů si usmyslela že mám u ní dluh, doložil jsem ji že nikoliv, tím se ale nazabývali a že prý "nelze ověřit, neze akceptovat". Tuto vykonsruovanou pohledávku předala inkasní společnosti EOS-KSI. Zajímavé bylo že mě tato soukromá společnost kontaktovala na mobilní telefon ve kterém používám předplacenou SIM, kterou pokud si vzpomínám jsem nikdy neregistroval na svoje jméno. Do souvislosti se svou identitou jsem ji uvedl pouze při asi pěti nákupech přez internet!!!! Tak jak se dostala nějaká firma EOS-KSI sro , jejíž majitelé sedí v Hamburgu k mému telefonímu číslu, když jsem obyčejný nezajímavý tuctový pepík? Jediné co mi z toho plyne je, že se zbírají veškerá dostupná data o všech.

274474

6.9.2012 14:06

RE: Podlé mého šmírují každého.

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 274474

Měl jsem stejný problém. Poslal jsem zmíněné agentuře kopie smluv a v kopii též Kanceláři pojistitelů. Odepsali mi(KP), že to prověří. Za týden přišla zpráva, že si vše ověřili u zmíněné pojišťovny a vše je v pořádku. Zřejmě taky bylo. Poslali na EOS KSI storno a slušně se omluvili.
Co se týče telefonů, zde stačí použít selský rozum a dát si "neznámé" do souvislostí.
Někde žijete. Tam se většinu času nachází i Váš telefon. Kde se nachází Váš telefon v každém okamžiku oni vědí. Komunikujete se stejnými čísly, jako komunikoval Váš starý mobil se starým číslem. I když si pořídíte nový a jednou si zavoláte, už se jim velmi zúží okruh. Pokud se bude nové číslo nacházet po určitou část dne na stejném místě jako starý (např.zaměstnání), mají Vás. Každé nové číslo, které přibude do sítě, je tak rychle přiřazeno konkrétní osobě. Jestliže navíc připojíte kdekoliv ke svému jménu i číslo telefonu, pak je to hračka.

274478

6.9.2012 16:17

RE: Podlé mého šmírují každého.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 274478

Jednomu známému poslal mobilní operátor dopis o nedodržených platbách za služby přímo do nemocnice, když tam byl na dlouhodobé léčbě. To je pochopitelné, když mají lokalizační údaje k dispozici. Ale jak se k těmto údajům mohli dostat další společnosti, to je podivné, a řekl bych že protizákonné. Stálo by za to zkonzultovat to s ÚOOU.

274480

6.9.2012 16:28

ČESKÁ KANCELÁŘ POJISTITELŮ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 274478

Ta ČKP je na zralá na samostané téma, protože ukazuje, kam současný systém spěje. Samy pojišťovny si psaly ten zákon, služby jim ze zákona povinně, tudíž bezplatně, dělá Ministerstvo dopravy za naše daně. Posuzování toho, jestli něčí argument uznají či neuznají, jim nespadá do kompetence, ale rádi tento omyl vyvolávají. Rádi taky vypočítávají povinné příspěvky nepojištěných ve větší výši, než jim podle tohoto zákona náleží - samozřejmě se jenom spletli... A dalo by se pokračovat.

To, že jste měl papíry v pořádku, je vaše štěstí. 80% lidí je v pořádku nemá a tedy platí dluhy, které podle zákona ani nevznikly.

274481

6.9.2012 14:38

RE: Podlé mého šmírují každého.

rimi 83.?.?.?

Reakce na 274474

Neco podobneho jsem zazil. Byl jsem na zdravotni pojistovne a tam se me ptali, jestli plati adresa, kde bydlim kratce a kterou jsem nepublikoval. Zajimal jsem se, odkud ji maji, to nevedeli....

274479

9.9.2012 14:53

RE: Podlé mého šmírují každého.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 274479

Nemohou jí znát od zaměstnavatele? Pokud ne, tak je to skutečně zajímavé.

274610

6.9.2012 23:47

Nechápu, když ten člověk vidí to A

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

neboli všechno to šmírování a likvidaci Ústavy, že odmítá vidět to B, že je to součást širšího plánu. Že když Bush skončil v úřadě, tak další zvolený, co sliboval změnu, navázal na svého předchůdce a tempo demontáže republikové demokracie ještě zvýšil. Co jiného to je než pokračování v původním plánu. Bush podepsal Patriot Act, Obama podepsal NDAA a tak to bude pokračovat až se mezinárodní oligarchie babylónských manipulátorů chopí moci. Je možné, že už v té době bude na zemi o 90% méně lidí, jak se občas dají slyšet, že by to bylo ideální.

274505

7.9.2012 0:57

nepřítel státu

disident 88.?.?.?

kdo by si myslel,že děj amerického filmu "Nepřítel státu" je jen fabulace jeho tvůrců,tak se šeredně mýlí.Vše co je ve filmu zobrazeno je dnes možné.Shlédnutí tohoto filmu je pro téma tohoto článku užitečné.

274507

9.9.2012 12:07

RE: nepřítel státu

leicester196 86.?.?.?

Reakce na 274507

hodne let zpet jsem cetl rozhovor s W. Smithem ohledne nataceni tohoto filmu. Uvadel neco v tom smyslu, ze byl z te techniky nadseny potom co mu rekli odborni poradci (ucastnili se nataceni jako tech. poradci) ze vsechno je to odtajnena 15 let!! stara technika. I v dobe uvedeni filmu do kin to bylo pro vetsinu lidi nepredstavitelne, takove moznosti. Tak si zkuste predstavit co umeji dnes.
P.S. zkousel jsem ten rozhovor najit, ale nemel jsem stesti.

274605

7.9.2012 4:55

Spehovani organisovat spravnym smerem,nenechat se elitou buzerovat.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Tak,co takhle do vsech tech kancelari vsude namontovat kamery,zejmen ado vsech vladnich kancelari,aby se nemohli oblazovat se svymi sekretarkami,aby,nemohli prijimat uplatky z ruky do ruky,delat podvody se statnim planem,pozemky a povolenimi,take,udelat to same v jejich soukromi,v jejich domech,samozrejme pro ochranu jejich rodin,jeho bezpecnost,zajisteni pred terroristy a tak podobne,spehovat je kam jedou,jak travi sve chvile na horach,na chatach ajinde,kdo je navstevuje,s kym se stykaji,kdyz jim dejte ochutnat jejich vlastni zbran proti verejnosti,mozna,ze obcan bude rad,kdyz uvidi zamestnanost zijici z niceho,kde lide chodi do uradu,ktery nc nevykazuje jen neplodne stohy papiru o nicem.Samozrejme sluzebni cesty plne pod kontrolou,politikum umoznit seznamit verejnost s celym jejich zivotem a jak dodrzuji sve sliby,to vse pekne nafilmovat ,ulozit na dlouhy cas ,kdyz se z toho neco hodi,tak s tim sup do televise,kde porady nestoji za nic a tohle by rad obcan videl,jak se chova jeho kandidat-poslanec,starosta a mnoho jinych na verejnosti a v tom kontrolovanem soukromi.
Reknete samy,nebylo by to krasne?
Vsichni tihle byrokrati a politici by museli byt vdecny,jak je o ne v ramci bezpecnosti postarano,v klidu a beze strachu pred terroristy by vykonavali sve funkce,nikdo z verejnosti by jej nemohl v mediich napadnout z uplatku kdyz by byl 24 hodin pod neustalou kontrolou i cel ajeho rodina by byla rada,jak je o ne pecovano,prece takovou pozornost by nemohli verejnosti odmitnout,soudy by mely ulehcenou praci spolecne s policii,ktera by byla rovnez pod okem verejnosti.Z jednoducheho duvodu, penize investovane do spionaze
malych lidi" by se tak nevyplacela,jako spionaz ,tak,kde jde o velke penize,o velke podvody o velke uplatky ,zlodejny vseho druhu,to by bylo financne prospesne v ramci padajiciho hospodarstvi,takto by se mozna odvratila financni katastrofa zeme,vyroba kamer by se mohla plne zadat Islandu,aby nekdo nemohl s tema kamerama udelat neco oskliveho,tak,jak s volebnimi masinami,nebo kamerami na hlidani krizovatek a blaznive jedoucimi auty.
Rozhodne takovy napad na plnou kontrolu ,tech,co jsou u vesla je musi potesit.

274518

7.9.2012 15:46

Rap'n'News: Shrnuto

Rupert 85.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=o66FUc61MvU

featuring George TorWell [mrknutí jedním okem]

274549

7.9.2012 21:26

Problém se zlatým teletem

pje 193.?.?.?

Kdo propadl úkladům mamonu, snadno podlehne i neodolatelné nabídce za plný měšec postihovat exemplárně malé hříšníky výměnou za zničení důkazů o velkých. Jo, kdyby byla vláda Zákona, nebyla by vláda zlokona. Nejsem sice věřící, ale některé biblické obrazy jsou zatraceně přesné...

274562

10.9.2012 6:25

the lord of the rings

valecnik 70.?.?.?

To prirovnani je celkem presne kdyz totiz Tolkien tvoril trilogii pana prstenu Mordor byla jeho predstava kapitalismu,nenazrana snaha po moci,armady zrud obsluhujici stroje ktere nici prirodu a vse slechetne,a rozsiruji jen zkazu,otroctvi a smrt.Rozdil mezi stredozemi a nasim svetem je ze ve stredozemi zily ruzne uzasne bytosti ktere se dokazaly postavit s mecem v ruce tyranii.

274623

11.9.2012 0:09

Obrana

rebel 217.?.?.?

Nehezké perspektivy, smutná debata. Ten systém je založen na centralizaci dat, jejich propojování a archivaci na nedostupných místech. Jediné co jde narušit je ten sběr dat, pokud by se tak dělo v masovém měřítku. Kamery lze pravidelně a levně vyřazovat paintbalem, v každém mailu, hovoru nebo sms lze záměrně a beztrestně přidat nějaké ošklivé slovo (bomba, THC, hexagen ....), na fízly a práskače je možné posílat spoustu nepěkných anonymních oznámení, jakmile se nám děje jakákoli i domnělá křivda, tak je třeba zdarma podat trestní oznámení na neznámého pachatele a vyžadovat informace o postupu ve věci ....atd. Jediná obrana je zahltit a přetížit tu minoritní skupinu, co nám kouká přes rameno. A zde je ten problém ... aktivních a důsledných rebelů musí být řádově více než fízlů. Na to zatím spousta lidí není dostatečně zoufalá a spíše řeší svou denní hrst rýže. Ale přijde to ....

274657

Příspěvků: 49

06.09. 02:26  fajn clanek, ale
06.09. 19:17 aristokrat  RE: fajn clanek, ale
06.09. 19:27 Aleš Krejčí / Brno  RE: fajn clanek, ale
06.09. 23:38  RE: fajn clanek, ale
07.09. 10:51  RE: fajn clanek, ale
06.09. 07:46 Zbyšek  Odposlechy
06.09. 08:22 kerob  RE: Odposlechy
06.09. 09:30 Zbyšek  RE: Odposlechy
06.09. 10:01 kerob  RE: Odposlechy
06.09. 10:09 Viny  RE: Odposlechy
07.09. 22:33  RE: Odposlechy
23.09. 02:24 Honza999  RE: Odposlechy
06.09. 10:07 kerob  RE: Odposlechy
06.09. 10:48 lol  RE: Odposlechy
06.09. 10:52 kerob  RE: Odposlechy
06.09. 10:58 Viny  RE: Odposlechy
07.09. 22:36  RE: Odposlechy
10.09. 08:27 Viny  RE: Odposlechy
10.09. 20:26  RE: Odposlechy
11.09. 08:05 Viny  RE: Odposlechy
06.09. 13:16 brasol  RE: Odposlechy
06.09. 10:26 Oracle  RE: Odposlechy
06.09. 09:16 petesv  RE: Odposlechy
06.09. 09:33 Viny  RE: Odposlechy
06.09. 10:26 Smoker  RE: Odposlechy
06.09. 12:05 Peptalkin  RE: Odposlechy
06.09. 19:50 Aleš Krejčí / Brno  RE: Odposlechy
06.09. 23:30  RE: Odposlechy
07.09. 07:45 Zbyšek  RE: Odposlechy
07.09. 23:04  RE: Odposlechy
07.09. 03:23 Saša  RE: Odposlechy
07.09. 21:36 Satanist  RE: Odposlechy
07.09. 22:31 Dale Coper  RE: Odposlechy
08.09. 07:32 Satanist  RE: Odposlechy
06.09. 11:18  Trochu více informací by to chtělo - všechen TK provoz je ukládán do pamětí od roku cca 2005
06.09. 12:20 meloun  Podlé mého šmírují každého.
06.09. 14:06 Erwin  RE: Podlé mého šmírují každého.
06.09. 16:17  RE: Podlé mého šmírují každého.
06.09. 16:28  ČESKÁ KANCELÁŘ POJISTITELŮ
06.09. 14:38 rimi  RE: Podlé mého šmírují každého.
09.09. 14:53  RE: Podlé mého šmírují každého.
06.09. 23:47  Nechápu, když ten člověk vidí to A
07.09. 00:57 disident  nepřítel státu
09.09. 12:07 leicester196  RE: nepřítel státu
07.09. 04:55 Robert Nohejl  Spehovani organisovat spravnym smerem,nenechat se elitou buzerovat.
07.09. 15:46 Rupert  Rap'n'News: Shrnuto
07.09. 21:26 pje  Problém se zlatým teletem
10.09. 06:25 valecnik  the lord of the rings
11.09. 00:09 rebel  Obrana

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 16

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
26,12 Kč
Libra
29,35 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,67 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 790,95 Kč
1 unce stříbra
546,63 Kč
Bitcoin
695 784,10 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 471