Diskuze k článku

Jedovaté pesticidy a včelí let

Příspěvků 12

30.8.2012 1:14

Dovolím si poznámku, že nejde pouze o včely,ale dnes o "zdraví" celé biosféry

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

V důsledku komerčních tlaků je ohrožena druhová pestrost v mnoha
oblastech světa, kdy často nešetrnými zásahy do biologie rostlin a živočichů a jejich přirozeného vývoje a soužití, si jako lidstvo podtrháváme stoličku pod naším vlastním přežíváním na planetě!Hmyz a rostliny si utvářely vztahy mezi sebou po statisíce let a my neznáme dopodrobna,jak který druh spolu souvisí a co se stane, když jeden druh jako "škůdce" vyhubíme, nebo použijeme nešetrný pesticid, který zahubí "opylovače", což má potom negativní dopad na úrodu.
Obecně je biosystém velmi křehký a vůbec se divím, že dodnes "přežívá" a již dávno nedošlo k jeho zhroucení, což by mělo naprosto tragický dopad i na lidskou populaci na Zemi!
Jsem toho názoru, že si v této oblasti více "zahráváme", než s jadernými zbraněmi!Před jadernými zbraněmi se umíme chránit, ale před totálním zhroucením biosféry na Zemi nás nikdo neochrání, protože nebude vědět jak! A stačí málo, nějaká nahodilá mutace,zmutování nějakého hmyzu, nebo jiného organismu, či mikroorganismu!Čím více se budou používat podobné chemické prostředky, které jsou popsány v článku,tím více se počtem pravděpodobnosti blíží chvíle,že se to někomu na Zemi "povede",
použije látku, která vyvolá nějakou globální patologickou mutaci a potom nám všem pomáhej Pán Bůh! A vše se opět točí kolem nekontrolovaného "kšeftu", zisk za každou cenu,bez ohledu na důsledky!Mnoho lidí z řad ekologů varují, píší články a vše marno!Je to podobné, jako s malým dítětem,kterého varujete před horkými kamny a přesto půjde,sáhne si a ručičku si spálí! Stejně blboučké je i lidstvo!

274102

30.8.2012 2:39

Hmmmm...

Peter Szakal petrik (zavináč) somine (tečka) net 24.?.?.?

O vysokom uhyne vciel citam posledne 3 roky devastujuce spravy.
Ale zakazdym som prekvapeny, ze sa to neodzrkladuje ma cenach medu. Argentina a Canada ako svetovy megaproducenti medu za posledny cas ceny zmenili len velmi malo....
Este to len pride?

274105

31.8.2012 23:18

RE: Hmmmm...

Magnus Maximus 90.?.?.?

Reakce na 274105

Pane to že nevidíte zvyšující se cenu medu, protože ubývá včel je způsobeno tím, že vedle přírodního včelího medu existuje ještě med průmyslový synteticky vyráběný. Laik takový med nepozná. K největším světovým producentům syntetického průmyslového medu je Indie. Takže umělý med nahrazuje med přírodní. Samozřejmě že umělý med neobsahuje žádné blahodárné látky na rozdíl od včelího medu. Například já bych nikdy nekoupil med někde supermarketu, protože se právě jedná o umělý med, bez ohledu na to co má napsáno na etiketě. Chodím pro med ke známému včelaři, a to je pak dobrota a hlavně zdravá pochutina.

274226

30.8.2012 4:27

Mamon znici vse, kamkoliv se dostane, znici i cloveka,

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

More jsou zamorena plastickyma odpadkama,ktere kazdy den pribyvaji,chemikalie delaji take svoje,jak v pitne vode,tak ve vode morske,uhyn vcel se projevi na mnozstvi zemedelskych produktu,chemikalie zabiji vse,jak hmyz ,zvirata,tak i lidi,kdysi komunisticke heslo,ze za nas bude"pracovat chemie" a vse se bude delat ve velkem z postrikovych letounu se pozvolna stava rozsudkem smrti nad lidmi a vsich ostatnim.Ovzdusi je niceno,valky jsou na poradi v boji o vodu, jak tedy muzem psat jen o uhynu vcel,jez jsou decimovane ,pomalu kdekoliv ve svete,pro ne neni uniku,tak jak pro lidi,mamon,je popravci sekyra.
Priklad velmi jednoduchy k pochopeni vymirajici civilisace,uz jen tim,ze hladina kysliku v ovzduci klesa,aniz by se o tom psalo,propaganda oteplovani planety vse zastini a da "Chytrakum" vydelat sposty penez,jako na te dire v ozonu,kdyz se musel vymenit vsechn plyn, jez to udajne zpusoboval,kdyz se svet klepal hruzou ,co nastane po vkroceni do noveho stoleti-kompjutry prestanou fungovat a cely svet bude v jednom velkem chaozu-vsichni experti shrabli penize za nic a zmizeli i s penezi.
Takze,zacneme zde;v roce 1900 byly pripady rakoviny v pomeru 1;16,tedy jeden obcan jez obdrzel rakovinu, v roce 1970 uz byl pomer 1;10 a dnes 20 000 lidi na celem svete umira na rakovinu denne,coz je rocne 8 milionu lidi,ackoliv "vedci"na leku proti rakovine badaji cela desetileti a prispevky obcanu ,jaksi mizi v nedohlednu, takze kazdym rokem jen v USA pribyva o 1 milion pacientu rocne navic.
Zde, je treba pripomenout ze roste radiaktivita dilem valek ,po celem svete,takze i v Londyne,jako v Praze,vsude roste radiaktivita,deploid uranium,co pouzivaji zapadni staty ma polovicni rozpad ucinnosti do 4,2 bilionu roku a ve valkach se pokracuje dal a dalsi valky se organisuji,zbrojni prumysl chce svoje zlate casy plne vyuzit.Inzenyrske manipulovani s plodinama ma take svuj podil na sebevrazde,jakozto vyzkumy na pul,clovek,pul zvirete,geneticke tvoreni noveho cloveka,delani muzskeho spermatu z kuze,mikrocipy jez budou ovladat chovani "pacienta' treba i vrazdit urcite lidi,aniz by on sam o necem vedel,pouzivani drag,psychiatrickych method,ovlivnovani skolni mladeze vsim moznym k jejich buduci plne kontrole.Cermobyl a nebo "Fukushima Mom - 5 Hospitals Refuse To Provide Care To Children" a ostani atomove pokusy ,na zemi,v ovzdusi, v mori a ted ,pokusy s bakteriema,jez,se ke studijnim a hmotnym ucelum pousti do verejnosti a obchod s lecivy a injekcemi, doslova kvete.Maly narozeny obcan celi kolika ockovacim procesum-tvrdy,zasah do maleho telicka novorozence s nasilim politiku-kriminalniku,jez delaji ockovani povinne,ale,sami se tomu vyhybaji,tak,jak i lekarsky personal,Dar zivota ,cili biologicky retez zkonci v jednom hromadnem hrob es reklamou,ze se zivot cloveka prodluzuje,ackoliv rostou tabory pro deti ,jez maji rakovinu a jsou na ceste jiste smrti.
*Secret Government Database
of Vaccine-Damaged Children
The general public is essentially unaware of the true number of people -- mostly children -- who have been permanently damaged or killed by vaccines. In fa...Automaticky kráceno

274109

31.8.2012 1:13

RE: Mamon znici vse, kamkoliv se dostane, znici i cloveka,

Levita 94.?.?.?

Reakce na 274109

V roce 1900 nás bylo 1,6 miliardy, nyní nás je téměř 8 miliard, a to vše díky našemu století "doby ropné". Z ropy máme pesticidy a přežíráme se (no, jak kde!), z ropy tyje farmacie, která prodlužuje lidský věk, z ropy nám Bayer, Basf, Agfa už chystají i GMO, aby nás ubylo. Někdy si říkám - čert nám byl dlužen tuhle "ďáblovu krev" a celý Standard Oil a IG Farben. A jak současníci říkali, že Kaczynský je vizionář, jehož myšlenky svět pochopí až za mnoho let, tak to nejspíše byl geniální vizionář. Ale těžko říct, jestli planeta Země má být jen o biologickém přežívání bez pokroku (a poznávání Vesmíru), anebo o pokroku, který zničí biologické přežití. Asi jsme právě ve fázi konfrontace a hledání středu mezi obojím.

274168

30.8.2012 14:19

nepsal bych, ale pan novinář Todhunter mne nasral, takže 13ka

osa x 193.?.?.?

napsat " užitečný hmyz " může jen křesťan, vobyčejní zaměstnanci křesťané z Bayeru, Monsanta, Union Carbide, etc. mají přece právo na práci a mzdu a potažmo právo trávit celý svět, navíc, když je plný "škodlivého" hmyzu ( navíc škaredého s více než 2 chlupatýma nohama ) přímo od jejich boha , tak vo co go ? P.S. vymírání "užitečných" včel se "diskutuje" v odborných kruzích křesťanů už cca 30 let ...

274136

30.8.2012 17:14

Včely

Čen 37.?.?.?

Čítávám ty burcující zprávy, ale naštěstí na přísavníku na mém domku dvakrát ročně bzučí tolik včelek, že domek hučí, kmitají se jich tam kvanta. Stejně, když kvete škumpa ocetná, hučí to za plotem jako v úle. A to nemluvím o tom, když kvete meduňka, dobromysl, musím dávat veliký pozor, abych nesllízla žihadlo.
Na zahrádce je i spousty čmeláků, protože je tu spousta kytek, které mají rádi, napřiklad kvetoucí šantu obléhají, i když je hodně chladno. A to nemluvím o včelkách samotářkách a různých vosičkách. Zatím nemám strach z těch burcujících zpráv, dokud lidé budou zase budovat přírodní zahrady místo sterilních trávníkojehličnatých, určitě ty včelí a čmeláčí koncerty uslyší taky.A pokud zase začnou budovat přírodní úly a přestanou včelstva zneužívat a doslova vykořisťovat. [smích]

274144

30.8.2012 21:59

Stěrače stírají (mají co?!)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Stačí si povšimnout, nakolik jsou menší nánosy hmyzu na předních sklech automobilů.
Dříve byl problém je vůbec dostat dolů. A nyní, zejm. např. v Austrálii, se poštěstí ujet i několik tisíc km v jednom zátahu - a takřka není potřeba vůbec omývat přední sklo.
A i v EUropě už to jde se sajrajtem na skle s kopce.
Máme se na co těšit - přituhuje! Kupujme akcie Mosanto!!!

274163

31.8.2012 22:55

RE: Stěrače stírají (mají co?!)

Magnus Maximus 90.?.?.?

Reakce na 274163

Moudrá Strako tentokrát máte u mě jedno velké plus. Jste všímavý jedinec. Já tento úkaz na autě pozoruji taky už asi poslední tři roky a možná o něco déle. Jezdím pravidelně autem posedních deset let, takže můžu srovnávat. Opravdu dřívě bylo potřeba v létě důkladně čistit přední sklo od rozmáznutého hmyzu. Dnes mi toto vydrží týden i déle.

274225

30.8.2012 23:13

Jde "jen" o nás...

Jan Mrákota 89.?.?.?

Je třeba si uvědomit, že Homo sapiens sapiens je pouze jeden z mnoha živočišných druhů a až si svou vlastní nenažraností a chamtivostí otrávíme prostředí natolik, že nebudeme schopni reprodukce, tak prostě vyhyneme, bohužel ale až po spoustě ostatních druhů, které se nám jeví z našeho antropocentrického pohledu jako méněcenné a postradatelné. Jenže toto je náš pohled. Příroda nezná zbytečný druh, příroda nezná škůdce. Každý druh má svoji úlohu, takzvanou niku. A čím více druhů je v ekosystému, tím více je ekosystém stabilnější. Niky se často překrývají a jeden druh s podobnou nikou umí zastoupit druhý v případě v případě úbytku druhého druhu. Naopak snižováním druhů je příroda náchylnější k lokálním kolapsům. Příroda ale bude existovat dál i bez nás. V historii Země nastalo několik přírodních katastrof. Tuším, že v siluru vyhynulo 98% veškerého života, a to tenkrát existoval pouze ve vodě, ale příroda si s tím poradila a výsledkem je současná neuvěřitelná biodiverzita. Není ospravedlnitelné, čeho se dopouštíme na přírodě, ale toto je pouze můj názor, spousta jiných lidí má třeba názor opačný. Omluvou nemůže být ani to, že naše poznání je omezené, nedokážeme dohlédnout důsledky a vidíme pouze krátkodobý zisk. A to je možná naše evoluční brzda, která nás zastaví v naší expanzi. Příroda lidstvo přežije, i když za cenu zpustošení. To, že lidstvo nejpíš vyhyne dříve, než mu bylo evolučně vyměřeno, mě netrápí, protože si tady prostě nezasloužíme fungovat tímto způsobem dále. Příroda nás ve skutečnosti nepotřebuje. Je na každém z nás, abychom nalezli respekt k tomu, z čeho jsme vzešli a co nám umožňuje na Zemi žít. (Autor vystudoval PřF UK a je aktivním včelařem)

274164

31.8.2012 12:59

Budeme se muset říší hmyzu daleko více zaobírat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Hmyz nejsou jenom včely.Dnes se ukazuje, že bychom jako lidé udělali daleko nejlépe, kdybychom si pro naše proteinové požadavky na potravu pěstovali místo krav a prasat určíté druhy hmyzu na "maso"!!!Hmyz je daleko nejefektivnější co se týče rozmnožování a vytváření proteinové hmoty!
Když už někdo potřebuje jíst maso, tak tady se jeví pro lidstvo netušený zdroj!
Třeba se podívejte na vlašťovky, jaká jsou to hbitá zvířata a přitom se živí výhradně hmyzem!!!Proč by také člověk nemohl použít podobného potravního řešení! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

274201

3.9.2012 16:19

vcely

ltokar.sk 85.?.?.?

Albert Einstein, který rád formuloval odvážná tvrzení (často mylná), pronesl i slavnou větu, že "pokud by včely zmizely z povrchu země, člověku by zůstaly pouhé čtyři roky života".

http://blisty.cz/art/57179.html

274283

Příspěvků: 12

30.08. 01:14  Dovolím si poznámku, že nejde pouze o včely,ale dnes o "zdraví" celé biosféry
30.08. 02:39 Peter Szakal  Hmmmm...
31.08. 23:18 Magnus Maximus  RE: Hmmmm...
30.08. 04:27 Robert Nohejl  Mamon znici vse, kamkoliv se dostane, znici i cloveka,
31.08. 01:13 Levita  RE: Mamon znici vse, kamkoliv se dostane, znici i cloveka,
30.08. 14:19 osa x  nepsal bych, ale pan novinář Todhunter mne nasral, takže 13ka
30.08. 17:14 Čen  Včely
30.08. 21:59 MoUdrostrak  Stěrače stírají (mají co?!)
31.08. 22:55 Magnus Maximus  RE: Stěrače stírají (mají co?!)
30.08. 23:13 Jan Mrákota  Jde "jen" o nás...
31.08. 12:59  Budeme se muset říší hmyzu daleko více zaobírat
03.09. 16:19 ltokar.sk  vcely

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 14 211 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 1

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 2

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
27,20 Kč
Libra
30,11 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,34 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,86 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 116,27 Kč
1 unce stříbra
574,24 Kč
Bitcoin
291 983,21 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 767