Diskuze k článku

Finanční puč v Evropě: Vláda bank, pro banky

Příspěvků 52

6.7.2012 13:30

proč žijeme?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

znamená to, že my všichni občané, naše majetky, rodiny i životy jsme tady jen jako služba pro banky a bankéře? a banky a bankéři zase slouží penězům? a k čemu pak jsou ty peníze? aby si někdo koupil moc? nestal se z peněz a moci náhodou bůh?

271588

6.7.2012 15:37

RE: proč žijeme?

calimero 78.?.?.?

Reakce na 271588

No uz som to tu pisal viac krat,... kazda doba ma svojich vykoristovanych a vykoristovatelov.... suhrnnym znakom vykoristovatelov je, ze z plodov spolocnej prace konzumuju spravidla najviac a to aj bez toho, aby do spolocneho nejak vyznamne prispievali.... Vacsinou sa im nejaku dobu dari presviedcat ostatnych, ze prave oni su ti, bez ktorych by to neslo a ze si svoju odmenu z takych ci onakych dovodov zasluzia. Ale vzdy su skor alebo neskor prekuknuti a z pomysleneho tronu zosadeni.... Bohuzial namiesto ocakavaneho nastupu rovnosti je to ale vzdy len priprava podhubia pre nastup novej triedy vykoristovatelov.

V praveku to boli kmenovi samani, neskor vselijaki warlordi a atamani, neskor krali a feudalna slachta, neskor tovarnici, neskor majitelia trustov a velkotovarnici no a my zijeme prave vo veku bankarov. Nazvy sa menia ale podstata zostava.

271590

6.7.2012 16:16

RE: proč žijeme?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 271590

Jedním z nejbohatších Evropanů je jakýsi Ingvar Kamprad, pane Calimero. Kupodivu nevlastní žádnou banku. Jak je to možné?

Také prosím o sdělení, kde se nalézají ony Vámi definové "plody společné práce"? Rád bych z nich také trochu konzumoval. [mrknutí jedním okem]

> Bohuzial namiesto ocakavaneho nastupu rovnosti

Sny o rovnosti lidí patří do stejné kategorie, jako sny o létajících pečených holubech. Či o zlaté rybce, která na požádání každému splní tři přání. Je pravdou, že mnoho lidí takto sní. Nedokážou-li se ovšem těchto svých bláhových snů zbavit, žijí trvale s pocitem křivdy. Jim se rovnosti (pečených holubů, splněných přání, ...) nedostalo. Ale některým jiným ano. Za to určitě mohou nějaké temné síly! [velký smích]

Závěr? Rovnosti lidí se nedočkáte, pane Calimero. Z prostinkého důvodu. Každý jsme jiný. S tím se smiřte. Nedokážete-li to a budete se i nadále užírat nespravedlností světa, škodíte jen sám sobě. Zbytečným stresem si zkracujete život. A k nastolení rovnosti lidí tím nijak nepřispějete. [smích]

271591

6.7.2012 18:00

RE: proč žijeme?

Korutan 85.?.?.?

Reakce na 271591

Dovolte mi přirovnání:
Z vlakové soupravy se utrhly osobní vagony a začínají sjíždět z kopce. Průvodčí to nikomu neříká, protože nechce působit paniku a taky proto, že to byl on, kdo vykopl zarážku.
Jenže někteří cestující si začínají všímat, že jízda není taková, jaká by měla být. A začnou o tom mluvit a upozorňovat na to ostatní.
A v té chvíli nastoupí „Vojtové49“ a začnou hovořit o kvalitě interiéru vagonů, o zdvořilosti průvodčího, o jeho nažehlené uniformě a velebit, jak hezky štípe jízdenky. A ty, kteří začali upozorňovat ostatní spolucestující, že se něco děje nedobrého, začnou shazovat.
Stále mi vrtá hlavou, proč někteří svůj nemalý um směřují takto kontraproduktivně. Proč místo hledání řešení nastalé situace, plýtvají svou energii, kterou máme všichni limitovanou, na vymýšlení stupidit.
Až nedávno jsem o těchto věcech hovořil se svým přítelem a tehdy jsem pochopil, že toto jednání je způsobeno vlastním limitem pochopení, uvědomění si, nebo poznání. Můj přítel je člověk velkého rozhledu v řadě oblastí lidského konání. Ale, je tu ale. On je schopen dávat do souvislostí pouze ty děje, na které může uplatnit svou zařazovací matrici. Pokud se stane, že děj je do matrice nezařaditelný, popře jeho reálnost a prostě jej dále nezpracovává. Pokud jej nutím dalšími podpůrnými argumenty, aby jej „vzal“ a v jeho kontextu přehodnotil svůj postoj, stane se velmi rychle útočným, zlým, až nepřátelským. Prostě tudy vlak nejede.
A Vojto, plody společné práce jsou třeba právě ty daně, do kterých přispívají prakticky všichni výdělečně činní v této zemi. A ty by se měli vrátit do společnosti tak, aby to byl pro všechny, v obecném slova smyslu, přínos. Nevím jak Vy, ale já neznám nikoho, kdo by se zavázal poskytovat své výdělky bohatým a nekontrolovatelným. Všechna náboženství hovoří o povinnosti podpory těch nejchudších formou poskytování almužny. Ale nikde není: „75% svého výdělku státu odevzdáš“.
Jestliže někdo, byť „demokraticky“ zvolený, přijme můj závazek, ke kterému jsem mu nedal mandát, necítím se jím být vázán. A pokud k tomu ještě přijme závazek, že jakoukoliv část z těchto společných peněz odevzdá mimo tuto republiku a způsobem v článku popsaným, tak takového člověka považuji za vlastizrádce se vší parádou. A považte, vlastizrádce přeci nemohu považovat za autoritu, nebo jej dokonce poslouchat!

271596

6.7.2012 18:26

RE: proč žijeme?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 271596

Příteli, příměr je velice pěkný, ale zapomínáte na jednu "skupinu" lidí - kteří podobné chování MAJÍ v popisu práce a jsou za to placeni!! Čili to třeba chápou, ale MUSÍ psát tak, jak je jim poručeno.. Říká se jim trefně presstitutky.. A v menším jsou i zde, takže to berte s klidem a některé osoby tedy nemá cenu přesvědčovat je o jejich omylu, je to ztráta času.. [cool]

271599

8.7.2012 15:04

RE: proč žijeme?

Mnichov47 183.?.?.?

Reakce na 271599

Presne tak. Iluminati a banksteri vedeni Rotschildem vydavaji obrovske castky na udrzovani armady placenych poskoku, kteri jsou nasazovani na temer vsechny diskuzni servery temer celeho sveta.

271682

6.7.2012 20:27

Opět zcela asociální a úplně odtržený od reality perlí Vojta49!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 271591

Nikdo netvrdí,že musí mít všichni lidé stejně,to je proti přírodě,ale musí být stanoven alespoň nějaký základní standard,pod který by už občan neměl klesnout.
S narůstající krizí se hodně diskutuje po celé Evropě základní občanský plat,který by sociálně řešil vysokou nezaměstnanost,kdy je jasné,že dále bude práce ubývat.
Všechna tato zásadní sociální opatření je nutné udělat co nejdříve,protože sociální bouře jsou v Evropě na spadnutí!
Když budu zcela konkrétní,uvedu alarmující příklad z Prahy, ze kterého všichni pochopí,že ani finanční prostředky nejsou správně a rozumně používány! Na Silvestra 31.12.2011 byl v Praze uspořádán a zaplacen cca za milion korun ohňostroj!
V následující krátké zimě umrzlo v Praze cca 42 bezdomovců, jelikož jim nebyl zavčas postaven vytápěný stan, který by je mohl od největších mrazů ochránit!
Nejpikantnějsí na celé události je fakt, že jeden podnikatel z Liberce,který se výrobou a obchodem s těmito věcmi zabývá,věnoval jako humanitární dar magistrátu Prahy veliký nafukovací stan právě pro tyto účely,jako provizorní zimní přístřeší pro tyto osoby bez domova.Zastupitelé na magistrátě se však "nedohodli",kde by měl stan pro bezdomovce stát, nikdo ho ve svém obvodě nechtěl!!! A tak opět zahynuli bezdomovci v zimě zbytečně!Na magistátu v Praze totiž sedí podobní lidé s názory jako má Vojta49!A nejenom tam!Modré tasemnice a pijavice z ODS a TOP09 řádí po celém státě,ale ani v řadách oranžové partaje to se zloději a lotry není úplně jiné, i když by měl být program ČSSD sociálnější a na podobné lapsy společnosti by se mělo legislativně dohlédnout!Nakonec máme ústavu a základní lidská práva,která jsou dnes v ČR hrubě pošlapávána!
Také jako zásadní argument uvádím, že základní sociální péče pro všechny není drahá a státu se v mnoha ohledech vrátí,jak je možné doložit z "politiky" severských zemích Evropy,kde mají výsledky!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

271604

6.7.2012 22:56

RE: proč žijeme?

calimero 78.?.?.?

Reakce na 271591

A kde ste sa prosim pan Vojta v mojom prispevku docital, ze si zelam (ci nebodaj planujem) nejaku rovnost? NAOPAK, pisem ze nerovnost vzdy bola a ak na chvilu zacala miznut, tak to len preto aby ju nahle vystriedala dalsia (casto este vacsia) nerovnost. Nie je zatial ziadny naznak toho, ze by sa na tom malo do buducna nieco zmenit. Proste tak ako pred mnohymi rokmi boli v kurze kmenovi samani, tak my zijeme v storoci bankarov a po bankaroch pridu zase ini "samani", ale podstata zostane. Kto vystrieda bankarov neviem.... Keby som si mal tipnut povedal by som ze asi nejaki "kvazidemokraticki-superuradnici" ci rovno diktatori...? No to je jedno, nech ich vystrieda ktokolvek a nech uz ponesie ta kasta akykolvek nazov, tak vykoristovani a vykoristovatelia zo sveta urcite nezmiznu.

271607

7.7.2012 9:31

RE: proč žijeme?

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 271607

Nono, neurážajte kmeňových šamanov, tí sú pre kmeň potrebný, liečia (ochorenia ktoré poznajú), komunikujú s duchmi predkov a prevádzajú rituály ktoré držia spolu komunitu.
Nehovoriac o tom že šamani (medicinmani) neustále musia dokazovať svoje schopnosti a svoju prospešnosť pre kmeň, narozdiel od moderných "šamanov" (PR pracovníkov majúce na starosť riadenie spoločenských procesov) a bankárov sú pre DANÚ spoločnosť prospešné.

Ale to všetko je druhoradé skutočná otázka znie (ako to som položil v diskusií s aristokratom) "kto je zodpovedný za to, že sa opakujú tie isté vzorce po tisícročia, kto je za to zodpovedný za spoločenské podhubie dávajúca vznik tajných spolkov, kto je za to zodpovedný, že nemáme iný dosah politikov ako krvavé revolúcie a prečo sú len vládcovia a ovládaný a nie vodcovia a vedúci (medzi ovládať a viesť je značný rozdiel)?".
Pozrime sa na to zblízka, naivita spôsobená zlou informovanosťou ľudí je len časť príbehu (blbí sa ovládajú lepšie, to je fakt, blbí a naštvaní sa ovládajú ešte lepšie, však pre vládcov je výhodné mať tupé a zle informované ovečky), ďalšia zložka je, že neexistuje legálny dosah na "vládcov" (ovládajú tak akurát svoje vylučovanie, a ani to nie vždy), tí nový "vládcovia" preberajú maniere svojich predchodcov, alebo začnú správať oveľa horšie (Robespiere, Napoleon, Lenin atď), tajné spolky pretrvajú bez väčších zmien (zrejme majú prsty v revolúciách) a mohol by som vymenovať ďalších x vecí ale stále by som nebol len pri príčinách.
Príčina je podľa mňa to myšlienkové podhubie, ktoré bolo pestované tisícročie (akási matica, grafické rozhranie, operačný systém) a využíva naše prirodzené pudy a ľudské chovanie, neviem kto to bol presne, ale hocikto napísal tento "program", veľmi dobre poznal ľudí.

271621

9.7.2012 1:47

RE: proč žijeme?

p 123.?.?.?

Reakce na 271621

...vono se to keca a keca , bez konce o Leninovi , Napoleonovi ,Robespierovi a Hitlerovi napr. ale je daleko tezsi si uvedomit a hlavne premyslet!!! ze tito z neceho pochazeli a ze museli mit vytvorene PODMINKY pro jejich vyvoj k moci. aby pak mohli skodit....lidem..!!!!

271707

7.7.2012 8:46

RE: proč žijeme?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 271591

Jiste Vojto, neni potreba, aby nekdo vlastnil nejakou banku a byl bohaty. Napriklad takovy Standa Gross, drive strojvedouci a dnes multimilionar, ten taky zadnou banku nevlastni. Jenom kontrolni otazka, na kterou smozrejme odpovite ukrokem, existovali by vubec bohaci, kdyby se penize nepujcovaly na urok?
Jsem zvedavy, co zase napisete za doporuceni[smích]

271618

7.7.2012 13:00

RE: proč žijeme?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 271618

Už tomu rozumím, pánové. Svět prostě vykořisťují průvodčí, tedy pardón bankéři. Není-liž pravda? Dokonce o tom přednáší malá holčička. A takové nevinné dvanáctileté poupátko přece nelže. Tak to musí být pravda! Že?

Japonsko je zadluženo tak, že na každého Japonce vychází téměř 100000 USD státního dluhu. Můžete mi pánové v souvislosti s japonským státním dluhem, který činí v souhrnu 12 bilionů USD, objasnit několik maličkostí?

- Většina japonského dluhu je kryta z vlastních zdrojů (úspor, fondů, bank). Kdo je v Japonsku tím zlým vykořisťovatelem? Odpovědi typu "Zlý pejzatý židojaponský bankéř" prosím vynechte.
- Ty obrovské peníze snad rozkradli japonští politici? Kteří?
- Či snad Japonsko vede nějaké války a v nich už promrhalo 12 bilionů USD?
- Nebo za ty peníze Japonsko vyslalo už 1000 pilotovaných misí na Měsíc?
- Tak si Japonský stát za ty prachy nechal vystavět 800 jaderných elektráren? Učitě ne. Neboť většinu z 53 japonských reaktorů vlastní soukromé firmy.
- Tak tedy za co byly vydány peníze, které Japonský stát dluží? Mají je snad ve svých chamtivých pazourách nějací nenasytní bankéři? Jak se k těm penězům dostali? A co s nimi dělají?

Prosím pomozte mi pánové nahlédnout do toho tajemství. Do tajemství, kdo prostřednictvím státního dluhu vykořisťuje ty nebohé Japonce? Kam se ty půjčené sumy poděly? A u koho skončily? Díky za fundované odpovědi.

A ještě speciálně pro pana "184". Vy opravdu soudíte, že úrok je výhradním zdrojem bohatství? A z čeho pak plyne bohatství výše zmíněného vlastníka řetězce IKEA, pana Kamprada. Snad z úroků?
A naši bohatí prvorepublikoví sedláci. Ti také zbohatli z úroků? Co Baťa? I ten? [chechtot]

271629

7.7.2012 14:36

RE: proč žijeme?

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 271629

Vy demagóg jeden zlatý aby Vás vyobjímala svokra, či medveď grizli. [smích]

Dlh Japonska je zväčša vnútorný dlh, to znamená, že väčšinu Japonským štátom vydávaných dlhopisov vlastnia subjekty z Japonska, to znamená firmy so sídlom v Japonsku, japonský občania atď. Z tohto dlhu bolo vystavené v rámci verejnoprospešných projektov infraštruktúra japonska, žiaľ západným neoliberálnym ekonomickým mozgovým trustom toto počínanie nepáčilo a vyvinuli značný tlak na to aby to zatrhli, čo sa aj podarilo.
Čo sa týka USA a zbytku sveta (okrem Číny, Ruska a ostatných krajín s pozitívnou rozpočtovou bilanciou), ich dlhy vlastnia Čínske banky, Americké banky alebo Európske banky, vynára sa otázka odkiaľ majú tieto banky na nákup dlhopisov a kto sú ich majitelia?

Čo sa týka Kampranda , Baťu, Onassisa atď, oni vybudovali impérium v priebehu svojho života, ale o bankároch o ktorých je reč sú členovia elitného rodu, ktorý zdedili a rozšírili enormný majetok a sú tak bohatý, že vlastnia Forbse, ktorý ten Vami citovaný rebríček zostavia.
Aby Vám to zaplo hlavný redaktor ani nedovolí aby sa členovia týchto rodov dostali do prvých 20-50 (ak vôbec dovolia aby sa ich meno spomenul), veľmi dobre vie, že by sa dostal na blacklist nielen v USA, ale aj vo zvyšku sveta.

271635

7.7.2012 21:50

Jdi už Vojta49 do "pryč",proč pořád musíš provokovat!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 271629

Každý dnes ví, že se kapitalismus současného "amerického" typu prostě a jednoduše nepovedl,generuje astronomické státní dluhy a posílá pomalu ale jistě celý svět do kytek,takže si Vojta49 nech "knížecí" bláboly a jdi už provokovat někam na jiný web!
To je způsob přemýšlení té kněžny,které správce panství hlásil, že poddaní už jsou na tom tak špatně, že už si nemohou upéci ani chleba,tak ona odvětila,a proč nejí koláče?!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

271647

9.7.2012 2:34

Svejkova medajle o idiota Stoleti

p. 61.?.?.?

Reakce na 271647

...v soutezi o Zlatou Svejkovu medajli o Idiota Stoleti delal jsem si take nadeje ale dalsi me v poradi predbehli...tak napriklad jista Hitlery a spol. kteri jiz davno meli prevalcovat Iran a Syrii kde podle zprav uz davno neni zadna populace diky Asadovi..jenom se plane vyhrozuje a skutek utek a rusove a cinani se uz ani neobtezuji odpovidat...a sam Hitlery je zvadla,obstarozni zenska,obtloustla ,ktere se nedaji ani sverit vnoucata , kteym by neustale vyhrozoval ale deti poznaji a prokouknou plane vyhruzky , tak jako ja kdyz mi nekdo starsi vyhrozoval a nezbil me moje sebevedomi narostlo...Srovnej napr. s Chavezem plnym energickeho odhodlani,nadseni udelat neco pro lidi po mnoho let jiz...dale skorovali v soutezi teroriste kdyz se Osama odstehoval z Afg. kde ho meli radi pro jeho penize do Pakistanu kde je vice americanu nez Pakistancu....Tak ho nasli a kdyz v nocni kosili stal v loznici nejdrive trefili dve jeho manzelky...Zde ale masinerie skorovala do vlastni branky...kdy hodili starecka z helikoptery do more v bile nocni kosilce..do more...Proto se dodnes mluvi o Jemelkovi Pugacevovi ktereho chytli dali do klece a vozili ukazovali po vsech mestech a vesnicich a kazdej si na nej mohl sahnout a presvedcit se ze je pravej a nefalsovanej...teroristi vubec zdegenerovali...zkuste si dat do podlikacek bombu a prochazet se po letisti..i .na kazde vesnici by vas zavreli protoze to neudela ani vesnickej idiot... pokrac...

271709

8.7.2012 0:20

RE: proč žijeme?

RomanTička 178.?.?.?

Reakce na 271629

Koukám, že nasazený diskusní špicl Vojta49 zase exceluje. Jdi už do hajzlu provokatére.

271652

8.7.2012 0:28

RE: proč žijeme?

dub 89.?.?.?

Reakce na 271629

jou i ten milý klaune, protože si na rozšíření svého impéria musel půjčit.
a kdyby nebylo úroku a vytváření peněz z ničeho, tak by mu banky půjčily ledatak hovno, protože by to neměly kde vzít.
takže i ten milý brute.

vím, že přemýšlení dál než jen jeden bezprostřední krok bolí a je náročné, obzvláště pokud někomu nebylo shůry dáno, ale zkuste.
objevíte netušené divy vesmíru o kterých doposud nemáte ani tušení[velký smích]

271653

8.7.2012 8:53

RE: proč žijeme?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 271629

Kdyby ti to Vojto myslelo, tak bys ten podvodny mechanismus tisteni novych penez vymenou za emisi statnich dluhopisu snad pochopil. (ja si osobne myslim, ze jsi to pochopil moc dobre, ale jako clen lichvarskeho spolku parazitu ze sebe delas blba umyslne)
Statni dluh potrebuji vojtove, aby mohli bezpracne zit na ukor ostatnich blbcu, kteri si pujcuji penize v domeni, ze budou bohati, i kdyz vrati vic nez si pujcili.
Samozrejme, ze je urok zdrojem financniho bohatstvi, kdyby se penize pujcovaly bezurocne, tak by nebyl duvod tisknout nove a nove nekryte papirky.
Prvorepublikovi sedlaci nebyli zadni bohaci, vy "znalce". Ti byli odirani statnim obilnim monopolem az na kost. Zjistete si o tom neco. A ti, kteri za krize zbohatli, byli lidske svine, zadni sedlaci.

271660

7.7.2012 12:21

RE: proč žijeme?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 271591

Já ale z příspěvku Calimera nemám pocit, že by se nějak stresoval, vkládáte tam něco co v tom textu není. To, že by nefungovala rovná společnost není pravda. S výjimkou Mayské, Aztécké a Incké civilizace, žili na území obou Amerik velmi rovnostářské společnosti, kde sice v každém kmeni byl nějaký ten šaman a nějaký ten náčelník, ale ti měli resp. mají jen výraznější hlas poradní a přirozený respekt. Jinak tam žádné rozdíly mezi členy kmene nejsou. Kmeny takového uspořádání dodnes existují v jihoamerických i tichomořských džunglích. Teprve jejich kontaminace naší "civilizací" k nim zavléká "pokrok" a tedy kastování a členění podle majetkového klíče. V Amerikách to vedlo až k největší genocidě v historii lidstva, kdy bílý člověk v průběhu 4 staletí vyvraždil okolo 100 miliónů původních obyvatel. Kam se hrabe holokaust

271627

8.7.2012 13:15

RE: proč žijeme?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 271627

Třikát bída, pánové! Nikdo! Nikdo z vás není schopen odpovědět na mé otázky.

1.Kdo vykořisťuje úrokem ze státního dluhu Japonsko?
2.Za co byly utraceny peníze, které si japonské vlády půjčily?
3.Kde je těch 12 bilionů USD?

Ono totiž to Japonsko jaksi nezapadá do schematu "Zlí pejzatí bankéři vysávají úrokem svět", že? Proto nemáte co říci.

Pane "91". My lidé, jsme sociální tvorové. A zřejmě jimi byli už i naši dávní předkové před miliony let. Proto také naši nejbližší příbuzní - lidoopi, žijí v sociálních skupinách. A co je základním rysem každé sociální skupiny? Kupodivu nikoliv rovnost jejích členů, ale HIERARCHICKÁ SOCIÁLNÍ STRUKTURA. Skupiny, které by ji postrádaly by neuspěly ani v lovu, ani v obraně svého teritoria. Rovnost členů skupiny by působila při všech společných činnostech totální chaos. Nikdo by nevěděl, kde je jeho místo. Vaše představy o rovnosti členů lidských skupin, dosud nedotčených civilizací, je totální blud. Je mi líto.

Ovšem největší skvost zde zplodil pan Dub. Na mou otázku, zda i Baťa zbohatl z úroků, odpovídá:

> jo i ten milý klaune, protože si na rozšíření svého impéria musel půjčit.

Přestože úrok je dle mínění většiny zdejších "znalců" ta nejškodlivější věc pod Sluncem. A nutností jej splácet strádá celá planeta. Baťovi byl ku prospěchu. Zbohatl proto, že musel platit úroky z úvěrů.

Promiňte mi pane Dube. To si nemohu odpustit. Navrhuji, abychom už navždy nazývali podobné "myšlenkové skvosty" po Vás. Říkejme jim DUBOVÁ LOGIKA. [smích]

271677

8.7.2012 14:09

RE: proč žijeme?

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 271677

Vy starý slepý demagóg aby Vás svokra alebo medveď grizzly vyobjímal (obe sú rovnako smrteľné), odpovedal som na vaše otázky tu.

Vy tvrdíte demagogicky, že tam bola tvrdá hierarchická skupina, akoby ste spomínali na to, v skutočnosti jediný kto bol pevne daný bol šaman-medicinman kvôli "nadprirodzeným" schopnostiam a náčelník ktorého po uvážlivom výbere zvolili, inak kmeň rozhodoval ako celok, konečné slovo mal náčelník, ktorý niesol kožu spolu s ostatnými na trh.

Otázka úroku, keď dáte do prázdnej nádoby desať kociek s rovnakými rozmermi, dokážete vybrať 11 kociek s pôvodnými rozmermi(veľkosť a hmotnosť)?
Odpoveď je jednoznačné nie, a to sa deje aj s peniazmi, dokážete vrátiť len toľko, koľko bolo emitovaných, keď chcete vrátiť viac, máte problémy a veľké problémy.
Aby som trochu osviežil pamäť tu prítomným, štáty nevydávajú peniaze priamo, oni vydávajú dlhopisy s x percentným úrokom, ktoré kupujú rôzne banky, za to štát získa peniaze, z ktorých platí svoje fungovanie.
Vynárajú sa 2 problémy:
1)štát môže naraz vrátiť len toľko, koľko emitoval a to z našich daní, úroky sa pripíšu k ďalšiemu prakticky nesplatiteľnému dlhu
2) úroky sú zväčša zložené, takže exponenciálny nárast dlhu

USA niekoľkokrát urobil tú fintu, že staré 20-30 ročné dlhopisy splatil z príjmov z predaja novo-emitovaných dlhopisov. To spôsobilo, že okrem FED-u prakticky teraz nikto nekupuje ich vládne dlhopisy (FED nie je štátna banka, ale súkromný subjekt vlastnený veľkými bankami a kde sa jeho prezident sa automaticky schvaľuje prezidentom USA).
Druhá smrteľná pasca je frakčná rezerva +úroky, kde jednak banky pripisujú na účet žiadateľa o pôžičku danú sumu (urobia to len škrtom pera-nech to skúsi iný subjekt ako banka, zavrú ho za podvod), pričom banke stačí mať 1-2% hotovosti na účte v národnej banke. Z toho logicky vyplýva že prakticky ľudí nielen okrádajú a podvádzajú (za nič žiadajú niečo-plody vašej práce), ale aj ožobračujú celú ľudskú spoločnosť (odniekiaľ musíte zobrať na úroky- to spôsobuje nielen bezohľadnosť voči ľuďom ale aj pľundrovanie planéty hlavne v krajinách 3. sveta).

Takže pán Vojta, Vaša logika je neplatná!

271680

8.7.2012 16:51

RE: proč žijeme?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 271677

Takze Bata zbohatnul, prestoze platil uroky. A procpak inteligente BATA neprodava svoje batovky za dvacetdevet korun vyrobene na pasu ve Zline, kdyz tak zbohatnul? Proc je musi vyrabet cinsti delnici, plnici zavery sjezdu Komunisticke strany Ciny na stodeset procent a dostavaji za tu drinu mizerny plat?
Kdyz jsou vsichni kapitalisti tak bohati z vyroby na dluh, tak proc si nechavaji veci zhotovovat v nejlevnejsich asijskych manufakturach? Neni to nahodou tim, ze uroky jim jejich vyrobky vyrobene na dluh neustale zdrazuji a jako takove si je uz nemuze nikdo z normalnich platu poridit?
Jako obvykle jste provedl ukrok stranou. Predpokladam, ze brzy na vlastni kuzi jako clen lichvarskeho spolecenstva zazijete nasledky ziti kapitalistickeho podnikatele na dluh. Abyste se pak nebal o vlastni zivot.
Zatim evropsti "politici" rozhodli, ze prohnile banky budou drzet na kysliku stuj co stuj z penez danovych poplatniku.Zatim, nez dojde kyslik. Pak budeme na vase ekonomicka moudra skutecne zvedavi. Den D se blizi! Na Zvedavci o tom vime a piseme uz nekolik let. Vy ne.

271689

9.7.2012 1:53

RE: proč žijeme?

p. 123.?.?.?

Reakce na 271677

...ale Japonsku take spojene staty dluzi neco trilionu...dale Bata zbohatl tak ze mu nekdo z tehdejsi vlady dohodil zakazky a tak Bata zbohatl a vojaci chodili bosi protoze dostali Batovi boty...takhle zbohatne kazdej a kapitalista kterej si uplati a podplati nejake ty zakazky a umi to skoro kazdej....

271708

9.7.2012 17:27

RE: proč žijeme?

dub 89.?.?.?

Reakce na 271677

pokud hodláte popírat, že si půjčil na rozšíření svého impéria, díky čemuž se mu zvýšil výstup a míra zisku a tak výrazně více zbohatl, a že banky mu mohly půjčit jen proto, že mohly vyrábět peníze z ničeho a akumulovat zdroje od ostatních díky úrokům, tak si to nazývejte jak chcete[smích]
nic to na tom, milý myšenkový skvoste, nezmění.

271738

12.7.2012 3:06

RE: proč žijeme?

p. 113.?.?.?

Reakce na 271738

...pujcku Bata dostal na zaklade vladni zakazky.. a oboji /zakazku i pujcku/ si pomoci znamosti opatril ...prave on a nikdo jiny...

271857

11.7.2012 1:44

RE: proč žijeme?

p. 123.?.?.?

Reakce na 271627

....ja si myslim ze holokoust take slouzi do velke miry na zakryti zastirani hokaustu pravych!!!! tedy predevsim rusu a slovanu deleko pres 30 milionu /dve valky nejkrvavejsi v dejinach a revoluce 1917 a straslive nasledky pro rusky a ukrajinsky narod/ nasledky/.. a pak v mensi mire francouzskych a britskych i japonskych civilnich ovci...

271814

9.7.2012 13:40

RE: proč žijeme?

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 271591

[smích] , pane Vojto kam Vy na to chodíte.

271736

7.7.2012 8:27

RE: proč žijeme?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 271588

"Peníze, to je žárlivý Bůh Izraele, který nestrpí vedle sebe žádného jiného Boha. Peníze degradují všechny lidské bohy a mění je ve zboží. Peníze se staly hodnotou všech věcí, hodnotou, která se ustavila sama pro sebe. Staly se universálním prostředkem veškeré moci, která je v dnešní době uplatňována. Jejich ovládání je spolehlivě anonymní a prostřednictvím této anonymity je spolehlivě anonymní i moc jimi vykonávaná. Peníze zbavily celý lidský svět a přírodu jejich přirozené hodnoty. Staly se odcizenou podstatou lidského jsoucna a tato cizí podstata člověka ovládá a člověk se jí koří. ..."

http://www.czechfreepress.cz/podoteky/miroslav-dol...

271617

8.7.2012 13:38

RE: proč žijeme?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 271617

Autorem nepřesné citace není Dolejší,ale Karel Marx.Proto je také především u nás marxismus tolik dehonestován,protože hovoří aktuálně i po mnoha letech a dnes obzvláště naléhavěji.
Karel Marx:
Peníze jsou žárlivým Bohem Izraele.Vedle něho nemůže žádný jiný bůh existovat.Peníze pokořují všechny bohy lidstva a mění je na komodity.Peníze jsou soběstačnou HODNOTOU všech věcí.Zbavily proto lidský svět i přírodu jejich vlastní a pravé hodnoty.Peníze jsou odcizenou podstatou lidské práce
a existence - tato podstata dominuje člověku a ten jí uctívá.
Bůh Židů se sekularizoval a stal se bohem tohoto světa.

271678

11.7.2012 2:02

RE: proč žijeme?

p. 123.?.?.?

Reakce na 271678

...nejen penize ale hlavne zlato.....ale je to smesne /a z hlavni casti jen povera/ a nabozenska k tomu/... co drzi zlato pri zivote a dulezitosti...Kral Midas/...zlato se vykope ze zeme/J.Afrika.Rusko atd. a pak s velkymi bezp.opatrenimi se odveze do N.Yorku,Londyna...Parize atd. a tam se zase ulozi do sejfu pod zem...!~!! a tam lezi protoze nema zadny uzitek ani vyznam ....a tak zlato muze klidne zustat v zemi/bez dolovani/ a nic se nezmeni!!!!...navic zlata je malo a tak napr. na podepreni bank a fin.korporaci se zaplatilo /a nikoliv bezcennym zlatem/ daleko vic nez jsou zasoby zlata na svete......kdyz v r.1931 Francie donutila Britanni zrusit zlaty standard udelala pro V.B. velkou ekonomickou sluzbu a velke zlepseni hospodarstvi , kteremu se priblbli britsti ekonomove branili.....napr.... jeden vyznamny Nositel Nobelovy ceny za ekonomiku prohlasil a vsichni blbci dodnes opakuji ze neexistuje obed zadarmo....tak muzeme videt presne na co ten idiot mysli/myslel/ a nejaky celkovy stav ekonomiky je mu cizi a nemozny pro nej pochopit...a "vysledky" se samozrejme dostavuji...

271817

6.7.2012 17:20

předlužené banky

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

které mají hnědý trencle z toho že jim ratingovky zhorší rating vládnou světu pozor na ně [velký smích]

271595

6.7.2012 20:37

RE: předlužené banky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 271595

Že by z nich měly bankovní domy zahnědlé trencle, bych se fakt nebála. Ty ratingy mají v současné době stejnou vypovídací hodnotu, potažmo funkci, jako předvolební průzkumy preferencí voličstva.

Omluva za nepřihlášení se - klofu z mobilu.
Blažková

271605

7.7.2012 14:03

RE: předlužené banky

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 271605

vážně?
tak to uvidíme co se stane až ty ratingy fakt spadnou
schválně jak dlouho banky přežijí
troufám si tvrdit že moc dloho ne [velký smích]

271631

7.7.2012 18:40

RE: předlužené banky

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 271631

No právě, v tom je ta finta. Jde o to, která banka má kterou ratingovou agenturu na výplatní pásce.
S předvolebními průzkumy je to to samé. Jsou jen součástí volební kampaně.

271644

8.7.2012 9:02

RE: předlužené banky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 271631

Bankeri samozrejme preziji a jeste zbohatnou, protoze o svoje uspory prijdou stradatele a ne organizatori celeho toho podvodu s nekrytymi papirky. To jste spadl z visne ci co? Jestli krachne banka, tak to pro ty, kteri stoji ve financni pyramide vys, naprosto nic neznamena.
Dobrovolne prece papirove penize nespalite, abyste bankovniho parazita zruinoval.

271661

8.7.2012 10:57

RE: předlužené banky

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 271661

papírové peníze s tím nemají co dělat
těch obíhá jen pár jednotek procent zbytek jsou peníze elektronicé které jsou přímo vázány na existenci banky
bankéři nezbohatnou
jenže vysvětlovat něco lidem kteří nechápou co to jsou peníze v jaké formě existují a další věci je jako házet hrách na stěnu

271665

8.7.2012 17:01

RE: předlužené banky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 271665

Elektronicke nebo papirove, jsou zkratka kryte jen praci dluznika. Banker je pak pouziva pro smenu, ackoli jim zadnou hodnotu nepridal, cili si zije jako prase v zite. Stat a korporace mu za to na oplatku poskytuji dluhopisy, ktere zase splaci obcani neschopni ten podvod identifikovat a branit se. Rad se necham poucit, co jsou to penize, obzvlaste od nejakeho bankere, ktery tvrdi, ze bez nej by ekonomika zkrachovala.[pláč]

271690

11.7.2012 2:04

RE: předlužené banky

p. 123.?.?.?

Reakce na 271631

...vase starost o banky je dojemna ale otazka zni jak a jak dlouho prezijeme my ...!!!... jimi rozvracena hospodarstvi,zemedelstvi atd... atd...

271818

6.7.2012 21:23

RE: předlužené banky

rem 89.?.?.?

Reakce na 271595

V dnešní téměř již institucializované "EU bankovní unii" a téměř celosvětové neoficiální, ale fungující, finančně-korporátní unii je bankám (tedy jejich vlastníkům) u pr.ele rating i ty uměle vytvořené "agentury", patřící stejným vlastníkům[smích]
Tady jde o zachování a urychlování toku přerozdělování reálných majetků (nemovitých, půdy, zdrojů a celých států, území) od téměř všech k téměř "nikomu". Je jedno, kolik bank či korporací přitom spolu s většinou lidí padne, hlavně že ty "podnikatelské globální produkty", které zůstanou, posílí. Tak se "tvoří" globální světovláda, je to plán na mnoho generací, ale funguje. A z většiny reakcí nechápajících a nebránících se ovcí (hlavně na mainsreamových serverech) je zřejmé, že se samovyvolencům (tedy téměř "nikomu"[mrknutí jedním okem]) bude "dařit" až do prozářeného konce této podivuhodné a nepovedené civilizace.

271606

7.7.2012 0:35

RE: předlužené banky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 271606

Když on celý ten proces zprivatizování Země je rozložený schválně do řady gojimských generací, jimž se stane postupně Matrix skutečností. Ti pak zahleděni okem skelným pominou, že se jim jiní, mající ve své tisícileté honbě za mamonem společný zájem zcela konkretní, té planety původně patřící všemu živému, zmocnili jen pro sebe. K obnově biblického Ráje.

Ztracený Ráj lze totiž obnovit jen dvěma způsoby.

A) - Božím zásahem pro všechny jak bylo přislíbeno, ale na to nemá nikdo vliv jinak, než se stát tím Stvořitelovo obrazem a získat naději být vybrán.

B) - Nebo se dát cestou vytvoření Ráje bez boží účasti a jen pro vyvolené, nahrazujíce jim ty božské počiny nutné k obnově Ráje ovládnutím všech ostatních.

"B" je sice správně, ale... ale co pak? Je-li pravdou, že nic netrvá v světě věčně, nelze si ani jen představit zbytečnější úsilí celých rodů vyvolených, posléze však vyvalených. Po dosažení té mety totiž sice budou v umělém Ráji, ale jak pak na planetě uzavřené v kleci radiačních pásem naplní ty svoje neutuchající tužby po narůstající moci, která jediná jim dává smysl jejich bytí? Toť pak otázka přímo hamletovská. Být, či nebýt?... [vyplazený jazyk]

271612

8.7.2012 15:13

RE: předlužené banky

Mnichov47 183.?.?.?

Reakce na 271595

Ratingove agentury patri stejnym gangsterum (Rotschildovym zidovskym iluminatum) jako ty banky.

271684

7.7.2012 0:10

exekutoři zabaví ročně víc majetku než KSČ za 42 let, co vládla

Putsch 77.?.?.?

Časy se mění, ale od pravicové chudiny stále slyšíme, co komunisté komu sebrali. Jsou tito lidé vůbec schopni si uvědomit, že žijeme v době, kdy exekutoři zabaví ročně víc majetku než komunisté za celých čtyřicet dva let, co vládli? Nebo dokonce, že je pravděpodobnější, že jim majetek zabaví exekutoři než komunisté?

Ženu drtí statisícová exekuce kvůli ukradené občance
http://www.novinky.cz/finance/271876-zenu-drti-sta...

Zloději sekají dluhy na kradené občanky
http://www.novinky.cz/finance/272366-zlodeji-sekaj...

271610

8.7.2012 1:49

RE: exekutoři zabaví ročně víc majetku než KSČ za 42 let, co vládla

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 271610

Tady je perfektní ukázka práce presstituky: "Stejně jako ostatní města raněná řáděním komunistického režimu Nicolae Ceausescu, i tady se stále potýkají s problémy. Ukončení komunistické průmyslové výroby způsobilo, že lidé včetně Romů od té doby nemůžou najít práci. Noví majitelé podnikových bytů je po prodeji státního majetku před dvaceti lety vyhodili na ulici." http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=750834
Řádění tam evidentně bylo, ovšem nikoliv komunistické ale demokratické.

271654

7.7.2012 0:31

Karel Dyba:

deformy 77.?.?.?

Karel Dyba:

Proces rozumných reforem zlepšujících naši hospodářskou výkonnost musí být pro ekonomiku našeho typu nikdy nekončící příběh.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dyb...


V říjnu 2007 se funkce Stálého představitele České republiky při OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) ujal Karel Dyba, profesor ekonomie pro hospodářskou politiku na VŠE, v letech 1990 až 1992 ministr bez portfeje ve vládě Petra Pitharta. Následně v letech 1992 až 1996 byl ministrem hospodářství ve vládě Václava Klause.

271611

7.7.2012 3:29

RE: Karel Dyba:

p. 113.?.?.?

Reakce na 271611

...jestlize se za kazdou cenu /za kazdou cenu a proc je nenechaji padnout !!/ zachranuji banky ...to logicky znamena ze ty banky vladnou vsem vladam / a jak uz dlouho jsou jiz ty vlady bankam podrizeny ?/....a zadne jine vysvetleni neni mozne...ani myslitelne..

271615

7.7.2012 13:40

RE: Karel Dyba:

hc 90.?.?.?

Reakce na 271611

Tak Karel Blba, jak ho prý přezdívali podřízení na ministerstvu, je také profesorem ekonomie? No vida. Jak k tomu ale přijde třeba Kalousek? Ten není ani docent a přitom je chytřejší než Dyba a ekonomii rozumí stejně. [chechtot]

271630

7.7.2012 4:21

banco santander a real madrid

jirks 85.?.?.?

nejde ani tak o dluh statu jako dluh bank, nejvetsi ma banco santander . no a krom hypotek ,pujcili i par milionu eur realu madrid na koupi par fotbalistu , mezi nimi i cr. ronalda z manch. utd. moc toho bance jeste nesplatili . takze se neni cemu divit, ze potrebujou money. barcelona to stejny. v italii netusim do ceho to banky investovali ze nemaj nic.
jsem zvedavej co se stane ve finsku tak do mesice, za ty keci ze chtej vystoupit z eu.

271616

8.7.2012 5:12

RE: banco santander a real madrid

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 271616

neřekli, že chtějí vystoupit z EU, ale z eurozóny. To je dost podstatný rozdíl. (už jen proto, že z EU vystoupit nejde)

271657

8.7.2012 10:40

hmm

Mirra 85.?.?.?

a pak že je euroatlantická civilizace ateistickou - ani v nejmenším, jen křesťanského boha nahradili starým "Zlatým teletem", bohem peněz a chamtivosti...
Pokud lidé tento model neodvrhnou tak nastane stav který je popisován v mnoha scifi - nebudou vládnout státy ale magnátské korporace které už mají dobře nakročeno na likvidaci národních států.
Pro mnoho lidí ztratila práce význam a pracují jen kvůli penězům když jejich výkon má zhruba tu hodnotu jako pytlík na jedno použití. Hodnoty se už tvoří jen za účelem zisku nikoli kvůli rozvoji, proto ta stagnace.....

271664

8.7.2012 16:35

RE: hmm

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 271664

"Hodnoty se už tvoří jen za účelem zisku nikoli kvůli rozvoji, proto ta stagnace....."

To ale není žádná anomálie. To je prostě proto, že kapitál je tu pro co největší zisk a tvorba hodnot produkcí žádoucího zboží, která i přes sofistikované metody prognostiky je neúměrná potřebě, je jen vedlejším produktem a pouze předpokládá jeho uplatnění na trhu. Se zpožděním reagující trh ale nestačí tu nadprodukci absorbovat a vzniklý fázový posun mezi produkcí a spotřebou vede k nestabilitě, projevující se nesourodými cyklickými průběhy v jednotlivých komoditách. Je to obdoba biorytmů, jenže s mnohonásobně více průběhy a navíc mnohdy vzájemně závisejícími, takže jedině právě honba za ziskem zůstala ukazatelem a motorem celého toho dění. V prostoru s limity zdrojů i spotřeby to ovšem nemůže trvat navěky.

271688

9.7.2012 2:46

RE: hmm

p. 61.?.?.?

Reakce na 271688

....dale meli velkou nadejina umisteni v soutezi o Svejkovu Medajli idiota stoleti feministi a feministky kdyz vyvolena Freidan napsala knihu o tom ze manzelsvi je konc.tabor Osvetim pro zenu , s podivem je kolik zen stale prezilo tento holost dodnes a stale se tlaci k oltari...inu solidni zaklad je zaklad..!!!...slepice se v soutezi neumistili a zda se ze vedou plnym pravem Japonci!!... kdyz Japonsko vyhlasilo preventivni valku proti USA clovek si saha na hlavu v mistech kde ma mozek...to ale byl jenom zacatek..potom valka , bombardovani Tokia a kdyz uz se chteli vzdat nikdo se s nima nebavil protoze za ucelem hodit na ne 2 atom.bomby...Co nasledovalo je asi mimo lidske chapani...ale ku podivu se zda ze japonci zacli bejt zavislaci na radiakt.zareni...protoze neminulo nekolik let a uz si zacali stavet atomovou velkou elektrarnu na brehu oceanu a pak jen cekali na zemetreseni ktere je tam caste a dockali se !! a nevic se dockali i tsunamiktera rozsirila radiaktivitu vsude a Japonci vetsinou zerou produkty z mori a oceanu a tak si japonec udela k veceri rybu a ani nepotrebuje svitit v kuchyni ryba sviti tim radiaktivnim sajrajtem a kdyz tu rybu sezere posviti si na cestu do loznice a tak usetri za elektrinu...

271710

17.7.2012 12:21

To je jen válka mezi buržoasií

karpolat24 204.?.?.?

Lidově demokratické zřízení si žádá odstranění buržoásie ze všech oblastí života. Takové žabomyší války mezi různými typy buržoasií nás odvádí akorát od vytyčeného cíle a nemají moc smysl. Vždyť stoupenci bankovní buržoásie si najdou taky lehce nějaké argumenty pro boj s jinou buržoasií – jako třeba zde stoupenci mládežnické buržoasie a dá se toho najít více:

http://www.mises.cz/clanky/prikazova-ekonomika-32.aspx

Citace: ”Legislativci odhlasovali prvotní 700 miliardový záchranný balík, avšak po krátké době skončili daňový poplatníci chudší o částku více než osmnáctkrát větší – 12,8 bilionů v podobě vládních půjček, výdajů a záruk. A aby bylo jasno v tom, kdo je tu skutečně pánem, jsou tyto transakce doprovázeny odmítáním politických autorit zveřejnit, kdo co dostává a jaká, jestli vůbec nějaká, je poskytována záruka. Tento trend byl dramaticky ilustrován v říjnu 2008. Za podmínek, které byly jak vystřižené z filmu Kmotr, byly nahnáni ředitelé devíti největších bank a nejdůležitější představitelé amerického finančního sektoru do místnosti v budově ministerstva financí ve Washingtonu, kde jim byl předán jednostránkový dokument vyjadřující jejich souhlas s prodejem preferenčních akcií vládě. Henry Paulson (tehdejší ministr financí, pozn. př.) jim podle zprávy New York Times pravil, že musí před odchodem podepsat. Předseda Wells Cargo namítal, že jeho instituce nemá problémy s toxickými hypotékami a nepotřebuje bailout. Smůla. „Nabídka byla ve stylu ber nebo ber,“ vyjádřil se jeden z účastníků.”

272091

Příspěvků: 52

06.07. 13:30  proč žijeme?
06.07. 15:37 calimero  RE: proč žijeme?
06.07. 16:16 Vojta49  RE: proč žijeme?
06.07. 18:00 Korutan  RE: proč žijeme?
06.07. 18:26  RE: proč žijeme?
08.07. 15:04 Mnichov47  RE: proč žijeme?
06.07. 20:27  Opět zcela asociální a úplně odtržený od reality perlí Vojta49!
06.07. 22:56 calimero  RE: proč žijeme?
07.07. 09:31 Oracle  RE: proč žijeme?
09.07. 01:47 p  RE: proč žijeme?
07.07. 08:46  RE: proč žijeme?
07.07. 13:00 Vojta49  RE: proč žijeme?
07.07. 14:36 Oracle  RE: proč žijeme?
07.07. 21:50  Jdi už Vojta49 do "pryč",proč pořád musíš provokovat!
09.07. 02:34 p.  Svejkova medajle o idiota Stoleti
08.07. 00:20 RomanTička  RE: proč žijeme?
08.07. 00:28 dub  RE: proč žijeme?
08.07. 08:53  RE: proč žijeme?
07.07. 12:21  RE: proč žijeme?
08.07. 13:15 Vojta49  RE: proč žijeme?
08.07. 14:09 Oracle  RE: proč žijeme?
08.07. 16:51  RE: proč žijeme?
09.07. 01:53 p.  RE: proč žijeme?
09.07. 17:27 dub  RE: proč žijeme?
12.07. 03:06 p.  RE: proč žijeme?
11.07. 01:44 p.  RE: proč žijeme?
09.07. 13:40 Marten264  RE: proč žijeme?
07.07. 08:27  RE: proč žijeme?
08.07. 13:38  RE: proč žijeme?
11.07. 02:02 p.  RE: proč žijeme?
06.07. 17:20 aristokrat  předlužené banky
06.07. 20:37  RE: předlužené banky
07.07. 14:03 aristokrat  RE: předlužené banky
07.07. 18:40 baba_Blažková  RE: předlužené banky
08.07. 09:02  RE: předlužené banky
08.07. 10:57 aristokrat  RE: předlužené banky
08.07. 17:01  RE: předlužené banky
11.07. 02:04 p.  RE: předlužené banky
06.07. 21:23 rem  RE: předlužené banky
07.07. 00:35  RE: předlužené banky
08.07. 15:13 Mnichov47  RE: předlužené banky
07.07. 00:10 Putsch  exekutoři zabaví ročně víc majetku než KSČ za 42 let, co vládla
08.07. 01:49  RE: exekutoři zabaví ročně víc majetku než KSČ za 42 let, co vládla
07.07. 00:31 deformy  Karel Dyba:
07.07. 03:29 p.  RE: Karel Dyba:
07.07. 13:40 hc  RE: Karel Dyba:
07.07. 04:21 jirks  banco santander a real madrid
08.07. 05:12 jan vítek  RE: banco santander a real madrid
08.07. 10:40 Mirra  hmm
08.07. 16:35  RE: hmm
09.07. 02:46 p.  RE: hmm
17.07. 12:21 karpolat24  To je jen válka mezi buržoasií

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 4

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 143