Diskuze k článku

Boj o moc ve světě pokračuje

Příspěvků 25

17.5.2012 1:49

je

Mirra 85.?.?.?

třeba připomenout že instalace raket na Kubě nebyla akcí, ale reakcí na americké jaderné zbraně v Turecku které se tímto tahem podařilo odstranit.
Pokud by opravdu mělo dojít k rozsáhlé výstavbě PRO v Evropě - jakože k tomu vše směřuje - už se rýsuje zánik eura a v připadném krachu by se mohl realizovat nový Marshallův plán a tím kompletní satelitizace Evropy. Už nyní se mluví o roztřídění a specializaci ozbrojených sil členských států NATO. Zatím to není moc průchodné, ale po pořádném ekonomickém otřesu by zřejmě bariéry padly. Na to by ze strany Ruska byla možná i reakce v podobě opětovné instalace jaderných raket na Kubě a možná i v Jížní Americe + bombardéry. Je to smutné, ale ukazuje se že americký kapitalismus nemůže existovat bez drancování jiných států a trhů. Tato současná krize by zřejmě vypukla již dřív, ale seběhlo se několik pro USA štastných okolností - přesouvání výroby do Asie a pak mohutné drancování Východního bloku. Nyní dodatečné "palivo" pro systém došlo a tak je krize.

Nicméně poukazovat na USA jako celek je nemístné - tyto akce pohání několik málo bojechtivých jedinců a na ty je třeba poukázat a aktivně vést propagandistickou osvětu a tím vyvracet lži. Nejblíže vítězství nebude ten s největši hrubou silou, ale ten kdo bude spravedlivější nebo alespoň tak bude působit.
USA doposud těží z dobrého kreditu, ale ten valem ubývá a slyší na něj hlavně ti co zaspali dobu, kam ještě zvuky nových činů nedolehly. Takže největší boj se opět odehraje v propagandistické rovině. Předchozí kolo tohoto boje Rusové prohráli, tak doufejme že se poučili a nebudou opakovat staré chyby. Nyní se ten největší boj vede o Ukrajinu a Írán - zábor těchto regionů by velmi ztížil ruskou pozici a čínskou též.
Sice se Čína pod vedením komunistické strany nikdy s Ruskem moc ráda neměla, ale v téhle situaci musí být spojenci kvůli holému přežití. Pád jednoho by prakticky znamenal i konec suverenity druhého partnera.

269075

17.5.2012 7:29

RE: je

Pafko 90.?.?.?

Reakce na 269075

Ještě jsem zde nenašel komentář se kterým bych na 100% souhlasil , ale s Mirrrou bych si možná i rozuměl [smích] , oceňuji že nepoužil termíny jako židi,zasran* amíci atd. Je vidět že to má v hlavě srovnané , Zdravím a souhlasím

269078

17.5.2012 8:56

RE: je

sxg 213.?.?.?

Reakce na 269078

"Nie je všeobecne známe, že Richard Holbrooke bol žid. Sledujúc jeho kariéru od VOJNY vo Vietname po VOJNU v Afganistane, Holbrooke bol zreteľne motivovaný našou veľkolepou tradíciou tikkun olam... Reprezentoval najvyššie kvality amerického idealizmu." Dore Gold, prezident Jerusalem Center for Public Affairs a bývalý veľvyslanec Izraela v OSN
http://ema.blog.sk/detail-svine.html?a=61d19d7f2ed2706fc23f32738f1ad3ae

269083

17.5.2012 12:19

RE: je

Mirra 85.?.?.?

Reakce na 269078

Díky za kompliment [smích]
ono navážet se a urážet je velmi snadné, ale to dělají hlavně různí fanatici. Ostatně možná nemálo z nich má v sobě "nesprávnou" krev a neví o tom [chechtot]
Problém s Židy vznikl hlavně kvůli tomu že byli zdatní obchodníci a tím i bohatí - a často se zabývali velice neoblíbenou činností - lichvou a kombinace těchto faktorů způsobila nenávist a ta zase byla základem pro útoky na ně i třeba ve spolupráci s německými okupanty - což bylo zajímavé, přece Slované byli v nacistické terminologii jen kousek nad Židy a obé spadalo do podlidí.
A co se týče Arabové vs Židé tak tam vidím problém v tom že obě národnosti jsou si až přilíš podobné - Arab je také dobrý obchodník a rád smlouvá. No a ve styku se stejně prohnaným Židem padá kosa na kámen [chechtot]
A pak také trochu rozděluje náboženství, ale to hlavně v dobách kdy jsou u moci bojechtiví jedinci, jinak to závažná třecí plocha není (u normálního obyvatelstva).

A co se týče Američanů tak nadávat či obdivovat je snadné, ale je třeba si uvědomit že mají takový systém který umožňuje dostat se na vrchol nejen těm skutečně schopným a pracovitým, ale i naprostým bláznům co si myslí že mají patent na pravdu. V Kubánské krizi měl rozum alespoň Kenedy, ale také ho za to odpravili. Nebýt jeho rozumného řešení tak jsme dnes nemuseli existovat. A jestli se budou dějiny ubírat v nastaveném kurzu tak podobná krize může být klidně do deseti let a je otázkou zda se nějaký vůdce obětuje pro mír jako Kenedy....
Podle mě jsou největši hrozbou pro světový mír tito extrémně bohatí lidé kteří jsou odtrženi od normálního života a myslí si že jsou lepší než ti méně majetní a podle toho konají. Problémem americké demokracie je že čím je dotyčný bohatší, tím je "svobodnější". Vlastně o demokracii v USA moc hovořit nelze - spíš o novodobém feudalismu a vztazích typu patron-klient. Vlastně se dá řici že ač občanskou válku Jih papírové prohrál, tak fakticky jeho systém se udržel a nabyl převahy nad severní demokracií. A feudalismus byl vždy zabijákem pokroku. Taktéž na rodilé Američany má tento systém záporný vliv zejména co se týče schopnosti analyticky a nezávisle myslet - všiml jsem si že většina vědců a nadaných lidí co nejvíce USA prospěli byli čerství přistěhovalci či jejich potomci v první generaci. To už o něčem svědčí.

269095

18.5.2012 6:11

RE: je

esw 109.?.?.?

Reakce na 269095

"Problém s Židy vznikl hlavně kvůli tomu že byli zdatní obchodníci a tím i bohatí "

Hlavní problém je talmudská dvojí morálka židů, jejich ideologie nadřazenosti, výlučnosti, "vyvolenosti" - to je ještě větší problém než to lichvaření.

269131

18.5.2012 9:38

RE: je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 269131

>"Problém s Židy vznikl hlavně kvůli tomu že byli zdatní obchodníci a tím i bohatí"

Žádný problém nikdy nevznikl. Byli vytvořeni jako jedna neoddělitelná půlka politicko-náboženského systému, který doteď ovládá většinu světa přímo a zbytek světa nepřímo. Sami jsou jen otroky těch, kdo je vytvořili.

>jejich ideologie nadřazenosti

Tak v tom by si Mirra s nimi velice dobře rozuměl.

269135

18.5.2012 12:17

RE: je

esw 109.?.?.?

Reakce na 269135

G Sidorov: Mýtus o Enochovi
http://leva-net.webnode.cz/products/mytus-o-enocho...

269139

20.5.2012 23:17

RE: je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 269135

"Problém s Židy vznikl hlavně kvůli tomu že byli zdatní obchodníci a tím i bohatí."

Tady to máte naprosto polopatě a od těch nejpovolanějších. [velký smích]
Civilizace [překvapení] [oči v sloup] [chechtot]

269332

18.5.2012 12:25

RE: je

KILLROY 78.?.?.?

Reakce na 269095

>A co se týče Arabové vs Židé tak tam vidím problém v tom
>že obě národnosti jsou si až přilíš podobné - Arab je
>také dobrý obchodník a rád smlouvá. No a ve styku se stejně
>prohnaným Židem padá kosa na kámen [chechtot]

Vazeny pane, rozdiel je ovela politicky nekorektnejsi ako sa zda:

Arabové jsou od přírody nadáni mimořádnými duševními schopnostmi, které nechávají za sebou všechny ostatní rasy. Pro Araby typickými vlastnostmi jsou duševní síla, která se nenechá zastrašit žádným tajemstvím ani vzdáleností, bystré a okamžité pochopení plánu, ohnivé a energické jednání, a konečne i nesrovnatelná lstivost a obratnost. Tyto obecně Araby vyznačující vlastnosti jsou nezbytně vlastní i Židum...
... Arabové začínají každý odvážný podnik s velkým zápalem a horlivostí, ale nedostává se jim výdrže a neústupnosti, zatímco Žid se svým ohnivým temperamentem spojuje ješte neotřesitelnou houževnatost, takže lze plným právem prohlásit: Žid se nikdy nevzdává, a nezná ani odpuštění, ani zapomenutí.. (Osman Bey - Dobytí světa Havel), Wiesbaden, 1875)

269140

18.5.2012 12:45

RE: je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 269140

tak konvertuj a bude z tebe "houževnatý, zapálený, neúnavný, bojovný" atd. žid killroy... [chechtot]

269143

18.5.2012 9:34

RE: je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 269078

No, tak to, že někdo není v úplné žumpě ještě neznamená, že něco ví. To, co tu Mirra říká je jen takové povídání kolem a kolem a v podstatě opakování oficiální propagandy (která má mnoho podob). Hloubka tomu chybí.

269134

18.5.2012 12:31

RE: je

KILLROY 78.?.?.?

Reakce na 269134

jednoduche, vystizne, pravdive. Tak ako v nejakych onych, tych... Protokoloch sa zastrajaju urobit z parlamentov "žvanírny" kde sa riesi riesi a nic nevyriesi, taky mam pocit z prispevkov Mirra, mlati povinnu slamu ako legie intelektualov v mediach.

269141

18.5.2012 12:41

RE: je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 269141

kde má více lidí o něčem rozhodnout, je to žvanírna vždycky a klidně si to zapiš za uši... nebo zaprotokoluj... [mrknutí jedním okem]

269142

17.5.2012 12:43

RE: je

ludy 78.?.?.?

Reakce na 269075

Tak ale nechapu tohle

http://www.vlastnihlavou.cz/cinska-karta-fedu-juan...

tohle by preci mohlo veskere konflikty zastavit, kdyz bude mit Cina vs. Rusko, USA pod kontrolou muzeme kapitolu valek ukoncit prece.

269097

17.5.2012 16:57

RE: je

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 269097

>Tak ale nechapu tohle
>
>http://www.vlastnihlavou.cz/cinska-karta-fedu-juan...

Ale budete, keď Vám to vysvetlím. [mrknutí jedním okem]
Ide o jednoduchú vec, Čína, Rusko a India vedia, že "západ" (Mou to môže potvrdiť) buď infiltruje a uplatí centrá moci alebo ich zničí. Rusy sa vybrali cestou priameho boja (zakazujú protesty za "demokraciu" atď), Čína sa rozhodla, že naoko prijme Vami mienenú ponuku západu (v skutočnosti je to diverzia), ona je najzraniteľnejšia z celej trojice, kvôli jej hospodárstvu postavenej na exporte, preto hrá o čas a snaží čo najlepšie využiť situáciu vo svoj prospech (čo iné by sme mohli čakať od aziatov), India zas sa tvári "ja nič, ja muzikant, u mňa žiadne mocenské centrum nie je".

V skutočnosti tieto tri mocnosti sa dohodli na tom, že čiastočne zaplnia politický vákuum a stanú sa novou chrbtovou kosťou globálnej ekonomiky po krachu západu, sú na to verejné a tajné dohody (čaká sa len na okamžik kedy sa tie dohody zverejnia poprípade začnú podľa toho aj postupovať).

269103

17.5.2012 19:15

RE: je

ludy 78.?.?.?

Reakce na 269103

To muzu take chapat tak ze tedy Benjamin Fulford rika pravdu vcetne tohodle clanku

http://www.outsidermedia.cz/Fulford-Odstranovani-satanisticke-kliky-pokracuje-hladce-1.aspx

Coz by bylo uzasny ze jako clovek a priroda na prvnim miste? To po cem me srdce plesa radu let?

Jak je mozny teda kdyz tyhle clanky a videa jsou pomerne dlouho verejny presto nikdo neni schopnej z mocnych to zastavit! Vlastne oni prave penize jsou sami o sobe mocne velice a kdyz je ma dobrej clovicek v rukou, je vyhrano. Jsem si odpovedel sam [smích]

269111

18.5.2012 13:14

RE: je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 269103

třeba vtip tohodle holportu je v tom, že z ruska poteče něco do číny, a za to Indie namíří na čínu ruský rakety...
celý to bude nákladný a cca dvě a půl miliardy lidí se tím nachvíli zabaví... [velký smích]

269145

18.5.2012 16:56

RE: je

ludy 78.?.?.?

Reakce na 269145

A prozatim FED se bude rozkladat na kousky. Jak vycucat z rezerv banku je ji hnat proti fingovanemu nepriteli. No ja se picnu. [smích]
To se Cinane umlatej smichy. [vyplazený jazyk]

269166

18.5.2012 17:04

RE: je

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 269145

Pokiaľ dobre pamätám, Iránsky plyn a snáď aj Ruská ropa ide do Indie cez Ruské potrubie, ktorú postavili Číňania, toľko o konkurencií medzi Indiou a Čínou. [velký smích]

269167

17.5.2012 18:51

RE: je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 269075

cina a rusko jsou cleny BRICS, to sice neni vojensky pakt, ale obe zeme sblizuje

269108

17.5.2012 9:46

Sice to s tématem souvisí jen nepřímo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

ale narazil jsem na zajímavou fotoreportáž ze současného Kábulu: http://zyalt.livejournal.com/409891.html
Kábul se topí v odpadcích, stejnojmenná řeka Kábul je vlastně velká stoka, pod mosty se to hemží narkomany a bezdomovci. Upoutá snad jen ptačí trh.
(Bohužel Google translate shlukuje popisky k fotkám na začátek stránky, takže je k ničemu.)

269086

17.5.2012 12:20

Britské listy

Anonym 89.?.?.?

Britské listy v posledních několika týdnech už úspěšně suplují takovou žumpu, jako je Mladá fronta dnes.

269096

17.5.2012 13:29

Írán už nikdy nemůže mít "proemerický" režim

MoUdrostrak 90.?.?.?

Írán už nikdy nemůže mít "proemerický" režim. Emerika se hroutí do bankrotu, není schopna nic kromě válek, bídy a utrpení produkovat - nemá s čím, kromě svých nesplatitelných dluhů, obchodovat.

Írán má dva nesmazatelné důvody k nenávisti vůči nyní bankrotujícím JůYsEj:

1) Puč CIA proti demokraticky zvolenému Mossadekovi

Vložený obrázek

2) Puč CIA proti Islámské republice a poštvání emerického spojence Saddáma Hussejna do války proti Íránu, které stály téměř každou íránskou rodinu v součtu několika milionu obětí a doživotně zmrzačených rodinných příslušníků.

Vložený obrázek

Írán má téměř tak velký vnitřní spotřebitelský trh, jako Německo. Dostatek úrodné půdy, obří zásoby ropy a plynu - je centrem vzdělanosti a kultury celého Středního Východu.

Vložený obrázek

V "demokratických" státech Perského Zálivu úpí miliony proíránských šíítských poddaných proemerických sunnitských diktátorů. Írán a jeho Islámská revoluce a republika je stále majákem všech slušných lidí na celém světě. [mrknutí jedním okem]

269099

21.5.2012 9:28

Snížení zbraní?

lu.bro 85.?.?.?

Nejvíc se mi líbí jak se každý ohání snižováním jaderných zbraní a bezpečnějším světem. Nejbezpečnější byl ten svět paradoxně za dob studené války, protože velmoce před sebou vytahovali počty zbraní a přesně se vědělo kdo co má. Dnes? Podepsali dohodu o celkovém počtu a snížení jaderných hlavic. No a co? Když jsou jaderné hlavice 100x silnější než v 60-80 letech???

Hlavní je selský rozum. Představte si, že jste ozbrojen a kolem Vás se nastěhují rodiny nepřízpusobivých. Pořád Vám koukají přes plot, a přenášejí zbraně od jednoho souseda ke druhému. Vy vytáhnete zbraně pře dům aby viděli, že máte také arzenál potřebný na obranu a pokračuje to tak do doby než ti sousedé příjdou s nabídkou o snížení počtu zbraní. Jako kvůli míru chápete???

No už letííííím a zakopávápm všechno střelbyschopnééééé!!!!! A hned jim doložím doklad o ekologické likvidaci, aby měli jistotu, že já s nimi mám fakt mírové úmysly....

Jak dlouho ještě požiju??? [chechtot] [chechtot] Nevěřím, že počty zbraní jsou sníženy ani na jedné straně. Spíš jsou vyškrtnuty ze seznamu. Schovány a naopak připraveny ke startu!!!

269367

21.5.2012 21:57

RE: Snížení zbraní?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 269367

Největší hovadina, má největší úspěch [překvapení] ... To byla životní zkušenost mého otce a je i moje. Naopak cokoliv rozumného je těmi vládnoucími "dvoumoudrými" pomíjeno. Například kšeft s jeho "neviditelnou rukou", nemající nikde ve Vesmíru obdobu. No a protože sotva může být větší hovadina než jakou je vzájemné "zplazmování", je s pravděpodobností rovnající se jistotě nepochybné, že k tomu "jedinečnému globálnímu předvedení" i dojde. Je jen jediná nejistota - KDY? [zmaten] [bliji]

269410

Příspěvků: 25

17.05. 01:49 Mirra  je
17.05. 07:29 Pafko  RE: je
17.05. 08:56 sxg  RE: je
17.05. 12:19 Mirra  RE: je
18.05. 06:11 esw  RE: je
18.05. 09:38  RE: je
18.05. 12:17 esw  RE: je
20.05. 23:17  RE: je
18.05. 12:25 KILLROY  RE: je
18.05. 12:45  RE: je
18.05. 09:34  RE: je
18.05. 12:31 KILLROY  RE: je
18.05. 12:41  RE: je
17.05. 12:43 ludy  RE: je
17.05. 16:57 Oracle  RE: je
17.05. 19:15 ludy  RE: je
18.05. 13:14  RE: je
18.05. 16:56 ludy  RE: je
18.05. 17:04 Oracle  RE: je
17.05. 18:51  RE: je
17.05. 09:46  Sice to s tématem souvisí jen nepřímo
17.05. 12:20 Anonym  Britské listy
17.05. 13:29 MoUdrostrak  Írán už nikdy nemůže mít "proemerický" režim
21.05. 09:28 lu.bro  Snížení zbraní?
21.05. 21:57  RE: Snížení zbraní?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 1

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 1

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 1

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 6

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 1

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,74 Kč
Euro
27,80 Kč
Libra
31,47 Kč
Kanadský dolar
18,21 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,33 Kč
100 japonských jenů
23,72 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,56 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 582,60 Kč
1 unce stříbra
369,43 Kč
Bitcoin
173 305,56 Kč

Poslední aktualizace: 3.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 674