Diskuze k článku

Malá abeceda politické ekonomie

Příspěvků 61

20.4.2012 5:27

A velká abeceda politické ekonomie...

Esmate 178.?.?.?

Nemyslim, ze "vznikla" nejaka krize. To jenom centralni banky planovite tisknou penize a davaji je k dispozici vladam na rozpraseni, rozkradeni a roztunelovani. To se nedeje zadnou nahodou.
Kdo by tak chtel proti tomu postupovat? Leda ten, co doposud nepochopil, ze se timto zpusobem nase voldemordska bakovni mafie zmocnuje zbytku sveta.
A kdyz nekdo neco nepochopi, tak uz nema tu nejmensi nadeji neco zment. Maximalne tak psat nejake clanky o "vzniku" nejake krize a navrhy na nejake reseni, o ktere nikdo nestoji a ktere slouzi nejvyse k pobaveni nasich nejvyssich vyvolenych a k diskuzi mezi lidmi, kteri maji k pochopeni situace zrovna tak daleko jako pan autor.

267285

20.4.2012 9:55

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 267285

A když jste to tedy pochopil, co tedy nabízíte jako řešení?

267291

20.4.2012 10:29

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 267291

Tady jsem se pokusil shrnout možnosti.

http://www.manualniskla.cz/viewtopic.php?f=16&...


Zkuste to vysvětlit průměrnému voliči/občanovi, dnes jsme přece všichni moderní/cool/rozhopkaní.

267296

20.4.2012 12:33

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 267296

Průměrný občan potřebuje mít někoho, kdo mu dá na výběr. Pak volí a je z něj volič. Potíž je však ta, že brzy se v takové obci průměrných občanů i ten výběr stane pouhou iluzí výběru. Není to příliš povzbuzující, co ale naděláme.
Avšak většina světového osazenstva není ještě ani občanem. I ten výběr je moc, je učiní šťastnými ten, kdo jim udá jeden jasný směr.
Pokud si vytvoříme společný vzorek zprůměrované většiny, pak vznikne rozčarované stádo, které neví kudy kam a nemá na výběr. [smích]

267303

20.4.2012 14:38

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

Esmate 178.?.?.?

Reakce na 267291

Delat se mily pane neda nic. Uz maji moc velikou moc a jsou prichystani jak na likvidaci jednotlivcu, tak i na obcanskou valku. Ovladaji veskera media, banky, urady, soudy, vysoke skoly, verejne mineni.
Takze muzete jen budto pomalu hynout a komu se to nelibi, muze i rychle chcipat. [smích]
Ale rad vam poradim, jak se muzete rychle dostat do vezeni a do zapomeni. A mate po straostech. Nemusite platit ani poplatky za odpad. [smích]
Staci par pronesenych vyroku. Tech, kterych se oni nejvice boji. Kdyz se jich tak boji, tak budou asi pravdive. A protoze pravda a laska vitezi nad zlobou a nenavisti, tak se nebojte a jen do toho. [velký smích]

267312

20.4.2012 14:44

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 267312

Jo reálně vzato máte pravdu. Škoda že nejsme mravenci, chybí nám centrální mozek a naprostá jednota v jednání. Pak by se dalo dělat cokoliv, už jenom ta jednota by znamenala vítězství. Takhle se můžeme leda zahalit do bílého prostěradla a tiše se plížit ke hřbitovu.

267313

20.4.2012 16:12

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 267312

Zdravím Esmate,

prečo si myslíte, že sa nedá nič robiť? Kto má veľkú moc? Kto to vlastne ovláda všetky média, banky, súdy...?
Niekto neznámy, alebo...si to robia ľudia sami ?

Každý na svojom piesočku, vo svojom okolí môže niečo zmeniť k lepšiemu. Ak budeme viacerí vykrikovať, že nič vlastne nemôžeme, tak sme tu na tejto planéte milý Esmate - úplne zbytoční! A tým pádom nemôžeme priniesť nijaký pokrok, len degresiu vo vlastnej mysli a v mysli okolia. A právom môže ELITA povedať, že táto čeliadka je tu úplne zbytočná a môže byť eliminovaná (po zásluhe Esmate, pretože, ak niečo neprináša "pridanú hodnotu", tak zákonite končí...).

Preto by som všetkým, aj katastrofikom, aj teoretikom, aj nihilistom, aj realistom doporučil, aby sa pozreli vo svojom okolí, čo môžu zmeniť (v rámci určitých morálnych kritérii, ktoré by normálny človek mal mať v sebe).

Každý môže k lepšiemu zmeniť svoj vzťah min. k svojej blízkej rodine, k svojim susedom, k svojim spolupracovníkom (spolužiakom)...To už bude robiť divy. Tak budete pozitívnu myšlienku rozvíjať vo svojom okruhu, ako rôzné pyramídové HRY. A pyramída moci je postavená na neznalostí človeka vo svoje vlastné schopnosti (chýbajú mu správne informácie a je zahlcovaný chybovými a od podstaty odvadzajúcimi informáciami...).

Takže, ako ste správne poznamenal, netreba sa ničoho báť! Treba pozitívne myslieť a v tom sa snažiť naočkovať aj svoje okolie.

Ak budeme všetci bedákať, že nič nemôžeme zmeniť, že katastrófa je nevyhnutná, tak si to vlastne sami vytvoríme! A tí, čo budú nasledovať po nás budú mať cyklicky ďalšie kolo možností to riešiť a zmeniť.
V tom je Objektívny proces (Vesmíru = Boha = UNIVERZA) neúprosný vo vývojovej špirále Homo sapiens s. (známe je napr. ak si nepochopil svoje dejiny, tak ti ich dá UNIVERZUM zopakovať znova...).

Čiže pozitívne myslenie, dobrá morálka a etika vo vzťahu ku všetkému na Zemi (k ostatným ľuďom, zvieratám, živej i "neživej" prírode) je kľúč k riešeniu všetkých problémov ľudstva!
Tí, čo ovládajú dnešný svet to veľmi dobre vedia, a preto sú tam kde sú. Riadia procesy, ktoré sú v prospech ľudstva v jeho vývojovej špirále...Ak však postrádajú celkový ľudský rozmer, tak tí, čo ich nahradia, budú mať od UNIVERZA zelenú a planéta Zem sa zmení na nepoznanie.

Žiadne katastrófy prosím, ani zabíjania, ani vojny ľudstvu nehrozia, ak si to samé nevyvolá!

Skúste myslieť v týchto intenciách a uvidíte aj vo svojom okolí obrovský pokrok min. v medziľudských vzťahoch, v pohľade na realitu života, na celkový pohyb...

Stačí tak málo. Aj Kalouskovi podať ruku a povedať mu, že ste ho pochopil, že je len figúrka v silách mocných a spýtať sa ho, ako to je možné zmeniť. On to totiž asi celkom dobre vie posúdiť a myslím si, že aj dobre poradí...
[smích]

267315

20.4.2012 18:14

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

hank 188.?.?.?

Reakce na 267315

Oblíbený omyl (nebo dezinterpretace odvádějící pozornost?) je, že daná situace je důsledkem záměrné snahy nebo špatných úmyslů nějakých skupin lidí. Chyba. Jde o neosobní logiku peněz, které ve funkci kapitálu vyžadují chování lidí podle své logiky a svých pravidel. Ta pravidla sice stanovili lidé, ale jakmile se podle nich začali chovat, ztratili nad nimi moc. Oni se tak nechovají proto, aby nás zlikvidovali, aby posílili své majetky nebo svou moc, ale jen proto, že se dobrovolně stali jejich nástroji. Všechno ostatní jsou důsledky.
Jak z toho ven? Jednoduše. Snažit se dostat zpod vlivu kapitálu. Leckde už bylo řečeno jak. Zakládat a provozovat samosprávné a svépomocné intentional communities - družstva, místní měny, výměnný obchod. Pak si ten kapitál páni můžou nabouchat do kanad.

267323

20.4.2012 20:21

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 267323

Zdravím hank,

no nejakú zámernú snahu a špatné úmysly by som úplne nevylúčil. Pretože určitá klika zase veľmi dobre vie (dostalo sa jej kvalitného vzdelania = pomerne dobrých informácii), kde je logika peňazí, koho a čoho sú nástrojom. Isteže, z druhej strany musím čiastočne súhlasiť, že ľudia nad nimi do určitej miery stratili kontrolu. To sa týka aj ELÍT a jej prisluhovačov, ktorí v rámci samoregulácie spoločnosti z toho koristia, ako ktorákoľvek mafia, a teraz už len nedostatočne koordinujú to, čo im nakoniec asi zlomí krk...

Musím úplne súhlasiť, že cesta smerom k svojbytným spoločnostiam (svoj-bytný, ako sám sebe pánom)a je úplne jedno ako ich nazveme, či družstvo alebo ľudská spoločnosť dobrých duší...(samozrejme bez akýchkoľvek náboženských väzieb) je cesta, ktorú treba preferovať.
Tu každý, kto nie je úplne lenivý, môže urobiť veľa pre dobrú vec. Aj keď žije v meste, či v Prahe, alebo Washingtone. Treba napr. podporiť tých ľudí, čo sa snažia vyprodukovať kvalitné potraviny svojou bežnou prácou bez použitia protibiologických prostriedkov - odmenou kupujúcim bude nielen dobrý pocit, ale aj vyššia kvalita zdravia (aditíva do potravín sú tichými prostriedkami genocídy),mimoriadne dobrá chuť a postupné narušenie úžerníckeho monopolu...
Ak to ešte ľudia dokážu na bártrovej úrovni, tak je to ešte ďalšie plus, aby došlo k zlomeniu sionistickej chrbtice dnešnému úžerníckemu fin. systému.
Podporovať okolitých skutočných pracujúcich ľudí a nekŕmiť nenásytné konglomeráty, ktoré bohužiaľ fungujú antiľudsky a proti prírode Zeme, aj keď boli stvorené v dobrej viere človekom, pre jeho vyššie blaho...
Ľudia sú v skutočnosti vlastnými vrahmi svojej ľudskosti, pod vplyvom zvrátených ideológii. Iste si veľmi dobre mnohí pamätajú slová V.Klausa o neviditeľnej ruke trhu, ktorá všetko zariadi. Dôsledky dnes vidíme. Peniaze nesmrdia. Ale tie dnešné smrdia a mimoriadne silno, nech si pán Klaus alebo iní poslušní lokajovia vykládajú, čo chcú... [smích]

Peniaze netreba odvrhnúť. Boli vytvorené pre blaho ľudí. Treba zmeniť ich charakter tak, ako boli pôvodne myslené. Tu ale musí dôjsť k zásadnej zmene morálky a etiky,k vyššiemu chápaniu ľudí tých dejov, ktoré sa odohrávajú zákonite ► vo vesmíre , na globálnej šachovnici sveta a dejov, ktoré sa odohrávajú v ich regiónoch ( trebárs v EÚ ).
A táto cesta bude alfou a omegou ďalšej existencie ľudstva. Pevne verím, že racionálnou, v prospech celej ľudskej spoločnosti a všetkých tvorov a "netvorov" na planéte Zem.

Aj netvor musí dostať šancu byť tvorom... [velký smích]

267331

21.4.2012 6:42

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

Esmate 178.?.?.?

Reakce na 267323

Pane Hanku, opravdu se domnivate, ze se zidovska bankovni mafie, ktera ma ve svem soukromem vlastnictvi 90% vsech nacionalnich bank s pravem tisknout penize se stala nastrojem svych natistenych papirku?

Domnivate se, ze Rothschidova rodina ovladajici nacionalni bany v Evrope a Americe je skupina lidi, ktera tyto svoje potistene papirky pujcuje vladam bez "protisluzby"?

Ze "oni" tato svetova zidovska bankovni mafie, Rothschildove, Lehmanove, Goldmanove, Sachsove atd. jsou vymyslem konspiracnich teoretiku?

Ze se proti tomuto molochovi, ovladajicimu (nejen v Cesku) VSE, lze bojovat vymennymi obchody nebo vlastni menou? Zkuste si, za jak dlouho budete pod zamkem pro obchazeni dani - na priklad.

Pokuste se v tomto smeru ziskat vice vedomosti a mozna zjistite dalsi zajimave veci. Ze se na priklad nacionalni socialismus se v Nemecku od tohoto molocha odtrhl a vysledkem byl nemecky hospodarsky zazrak pred a po valce.

Treba take to, ze druha svetova valka byla vyvolana predevsim proto, ze Rothschildove netrpi ve svem mocnarstvi nekoho, kdo nepouziva jejich natistene papirky. Mysleme ekonomicky a ne pod vlivem citove pusobici propagandy. Mysleme tak, jak mysli ONI, kdyz nas oblbuji.

Takze - zalozime druzstvo s mistni menou a porazime MMF? [velký smích]

267343

21.4.2012 10:31

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

hank 188.?.?.?

Reakce na 267343

Esmate: To, že se v bankovnictví etablovali Židé (a nejen tam, ale třeba taky v obchodě s klenoty nebo drahými kameny) je důsledek toho, že v podstatě 700 let byli v Evropě na útěku a z toho značnou část času měli zakázáno živit se "normálně". Takže je evropští feudálové pořád potřební peněz víceméně dohnali jak do půjčování na úrok (což křesťané měli dlouho zakázáno), tak do provozování takových "živností", které šlo sbalit do uzlíku a v noci s celým majetkem utéct před pogromem.

Pokud jde o místní měny, LETSy a intentional communities: Ano, je mi známo, že zatím skoro všechny pokusy tohoto druhu byly zlikvidovány erárem s odůvodněním, že jde o daňové úniky. Přesto současné pokusy mají i podporu některých místních správ nebo VIP - viz třeba anglický Totnes, nad nímž drží ochrannou ruku i princ Charles.

Dále: Nezpochybňuji jiné funkce peněz než kapitálovou. Oběživo i ekvivalent hodnoty budou potřeba pořád. Právě tyto funkce však mohou zastávat ty lokální měny. Vždyť se ani nemusí jmenovat "peníze" a mohou mít povahu poukázek na zboží a služby zapojených místních živnostníků nebo evidenčních a clearingových jednotek svépomocného barteru.

A nakonec: Pochopitelně jedno družstvo neřeší nic. Až jich budou stovky nebo tisíce, bude to vypadat jinak. A stovky nebo tisíce jich budou, až se zhroutí významná část těch státně- nebo regionálně-správních struktur, jejichž činnosti jsou objektivně potřeba a ve veřejném zájmu a které nikdo jiný nebude chtít a/nebo moci zajišťovat. Možná si nebudou říkat "družstva", ale to je jedno. Alternativa je násilí všech proti všem, ale člověk takhle založen není a i v největších krizích známých z dějin převládala kooperace před agresí.

267350

5.5.2013 5:02

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

p. 113.?.?.?

Reakce na 267350

..opakovat a opakovat a doufat ze voblbnete tak lidi, ale za zadnou cenu nenapsat pravdu !!! proc s nimi bylo tak nakladano v CELE EVROPE ?

289180

20.4.2012 12:06

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 267285

Obávám se, že jste nepochopil vůbec nic.

>Nemyslim, ze "vznikla" nejaka krize.
Určitě ne, krize je tu dávno, je latentní a nedozírných rozměrů a rozhodně nepřišla před pár lety (jak tvrdí autor článku), ale je přítomna s příchodem „civilizace“ posledního věku. Pouze se jen projevuje silněji a silněji.
>To jenom centralni banky planovite tisknou peníze
Pokud si to myslíte, pak se pletete
>To se nedeje zadnou nahodou.
To rozhodně ne, je to výsledek celé hromady chyb, ze kterých půjde jen těžko v klidu vybruslit
>ze se timto zpusobem nase voldemordska bakovni mafie zmocnuje zbytku sveta.
Tím, že tiskne? Na to jste přišel? No výborně, jste první, tak honem taky tiskněte, můžete jim to vyfouknout.

Pokud vám to nedošlo, tak to zoufalé „tisknutí“ naopak slouží k brzdění katastrofy. Jestli mám být polopatický, tak to znamená že „tiskaři“ si snaží zachránit prdel. Před kým? To tu nemá smysl vysvětlovat, ten prostě jen v klidu sedí, jako sup na větvi čekající na mršinu, ve kterou se již pomalu mění panicky vyděšená oběť. [smích]

267302

21.4.2012 6:51

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

Esmate 178.?.?.?

Reakce na 267302

Mozna by bylo, mily pane anonyme dobre, kdyby jste se registroval. S vasimi nazory a stylem diskuze, kde k veci nic krome zesmesnovani nereknete, rozhodne nemusite mit pred nejakymi represemi nasi verejne a statni bezbecnosti obavy. [velký smích]

267344

21.4.2012 12:44

RE: A velká abeceda politické ekonomie...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 209.?.?.?

Reakce na 267344

reseni existuje pene, pani Esmate.Run, run, run! Ne na jednu vybranou, jak to chteli Oni, kdyz vedome a beze ztrat obetovali Lehmann und Bruder, ale na vsechny a pekne koordinovane. Toho se ta paraziticka pakaz boji nejvic!!!

267353

20.4.2012 6:40

Krize kapitalismu?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Otázka zní jaký druh peněz vytváří expanzivní systém? A to má houbelec společnýho s kapitalismem nebo socialismem. Kapitalismus je od slova kapitál, a tím se nemíní určitě potištěný papír. Jaký je rozdíl tedy mezi tím, čemu říkáme peníze a kapitálem? Kapitál kromě financí jsou výrobní kapacity, k nim energie, suroviny a taky lidské zdroje. Bez těch lidí nebude fungovat nic. Otázka je tedy co jsou nekryté peníze? A dase ve strmé části exponenciály ohledně rostoucího množství kreditů, takže jestli to řídí třeba svatej Dyndy nebo Lenin s Hitlerem vyjde na stejno.

Faktem je, že v rámci mantinelů lidi můžou živořit jako v jižní Evropě a USA nebo se mít jako Švédsku nebo Švýcarech. Oba protiklady v zemích s různou ideologickou tradicí a pojetím individualismu a kolektivismu jasně ukazují, že ideologie s tím nemá nic společného. Jinak řečeni jde o uplatnění zdravého rozumu v rámci nějaké národní mentality a nějaké ideologické tradice. Povaha systému je dána oběživem a náš současný stav se odvíjí od strmé části křivky rostoucího množství expanzivních peněz. Zastaví se emise dostatečného nových dluhů celé se to zhroutí. Na druhou stranu emise dostatečných dluhů, ale překročila míru únosnosti pro systém, takže taky krach. Jedná se o systémovou krizi a řešení je odklon od nekrytých peněz. Na poctivé soudruhy, humanisty, demokraty a pro mě za mě svaté u "tiskařského lisu", klidně zapomeňte. Expanze narazila na fyzické limity planety, takže s ní je konec. Ale pro skalní fandy levice nebo pravice to lze psát dokola a ....

Základní problém jsou prostě nafukovací peníze a od nich se odvíjí ten zbytek. To, že v nacistickém Německu s tím uměli pracovat o něco lépe než v Zimbabve na to nic nemění. I v současném Švýcarsku se po odtržení franku od zlata jeho hodnoty velmi rychle vypařila. A to tam mají vládu o sedmi ministrech, přímou demokracii a jako nejvyšší zákon referendum, jsou neutrální, ozbrojení a místo armády mají milice. To všechno jim bylo z různých důvodů tolerováno, ale hodnota franku se prostě v rámci systému vypařila. Krýt papírovou měnu směnitelno za jiný papír zlatem nemá smysl, poněvadž místo zlata budu mít brzo papír tištěný v zahraničí nebo doma. To zjistil velmi rychle Nixon i u vlastních tištěných dolarů. Francouzi de facto za produkci ve své měně získali přes obchod nadbytek dolarů a za ty chtěli zlato. FED nemohl emitovat ani při supervýkonosti americké ekonomiky příliš dlouho dolary a držet kurz 30 babek za unci zlata nebo kolik to bylo. Nic se nedokáže vyvléct ze zákonitosti vlastností nekrytých peněz ani ten, kdo drží kontrolu nad vytvářením kreditů z ničeho.

267286

20.4.2012 10:24

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 117.?.?.?

Reakce na 267286

Presne tak to je, ale je tezke o tom neustale nekoho presvedcovat. Tisknout se jeste nejakou chvili bude. Rusko a Cinu uz vyradili a do noveho TIMBI priradili Turecko, Indonesii a Mexiko - Indii tam nechali, neb do budoucna se muze hodit predluzena a hladovejici zeme s miliardou lidi a jadernou pumelici s dosahem prakticky na vse na te spravne polokouli. Aktualne se devastuje zemedelstvi, takze nas mozna brzo ceka nadbytek nekvalitnich potravin a miliardy bezzemku tretiho sveta, kterym ty u nich vypestovane potraviny budeme za nami vytistene milodarove penize rozdavat - resp. milicim ci profesionalnim bandam ktere to ci ono uzemi budou mit zrovna pod spravou. Otazkou je kam se da pred tim jeste utect. Novy Zeland, Chile, Argentina - tak na prstech jedne ruky se to da zpocitat.

267295

20.4.2012 12:53

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 267286

Základní problém jsou prostě nafukovací peníze a od nich se odvíjí ten zbytek
Víte, já si nemyslím, že je to trefa do černého, je to blízko, ale ne ono. Našla jsem jeden text... připadá Vám ta situace způsobená tím, že by se tehdy tiskly nekryté peníze?
"Rovněž on (KarelIV.) však často platil dluhy na úkor Židů rušením jejich dluhopisů .. . Ještě častěji používal této praxe Václav IV. (1378-14) který r. 1385 zrušil židovské dluhopisy v řadě říšských měst a Židy v Čechách dal uvěznit a zajistil jejich majetek. V r. 1390 odpustil Václav křesťanským dlužníkům v celé říši úroky z úroků. Podobně postupoval na Moravě roku 1394 markrabí Jošt, který uvěznil bohaté Židy a vymáhal na nich výkupné. V roce 1411 byly navíc na Moravě zrušeny všechny židovské dluhopisy starší deseti let."
Podle podobných tehdejších reakcí (a je jich moc) se dá odvodit, že tenkrát to nebylo vůbec lepší než dnes. Mě to přijde dokonce horší, lidé se do otroctví dostali daleko snáze. Zkuste vypreparovat jiný základní problém, nikoli "nafukovací peníze". Mě přijde trefnější příčina - vůbec ty "peníze", v kombinaci s hamižností.

267305

20.4.2012 13:24

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 267305

Hezké příklady. Toto bylo v návaznosti na opatření proti směnárnám, zástavárnám apod.. Celý středověk (a nejen ten) se různé státní útvary potýkaly s likviditou - tedy nedostatkem peněz v oběhu, což mohlo být také považováno za příčinu všeobecně rostoucí bídy. A právě i tento úpadek vedl ke vzniku těchto různých kvelbů, kam lidi nosili kamínky za pár měďáků. To nic neřešilo, naopak to vedlo k další fázi - půjčování peněz na úrok, což vedlo ke zhoršování všeobecné schpnosti lidí platit poplatky a daně. No tak pán tyto dluhy smázl i se šmelinářema. Problém vyřešen? V mnoha zemích zůstalo takovéto lichvaření a šmelení jen v zanedbatelném množství, přesto peněz bylo furt málo a potíže s penězy zůstaly nadále stejné.

267307

20.4.2012 21:13

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 80.?.?.?

Reakce na 267307

100% s Vámi souhlasím.. tenhle problém krize oběživa nezmizí ani s lichváři, ani s korupcí, ani s bankami, ani s USA a Izraelem, ani se zákazem úroku, možná se to zmírní, ale neřeší. Tady pomohou snad jen dvě věci: buď plánované hospodářství, nebo řízený NEdluhový dotisk na pokrytí hosp. růstu (nedluhový=do zisku státu, nejlépe na sociální účely)..a zde se dostáváme k tomu, že nekryté peníze mohou být i užitečné [smích]

Těch příkladů z historie je opravdu hodně, včera jsem to objevila při zkoumání osudu sv. Vojtěcha. Budeme se sborem o něm něco docela hezkého hulákat v neděli ve sv. Vítu, a tak jsem se pídila, proč vlastně odešel.. tož hlavní důvod byl v pořadí ten "Třetí, že chamtivý, lakotný Žid (Jakub Apella asi) vždy více a více prodával právě těch, kdo v Kristu věřili věrně. Zbožný biskup nebyl však s to je vykoupit všechny, ačkoli (jaký to žal!) jich bez počtu vyplácel stále."
Kdyby měl tenkrát Vojtěch moc dotisknout peníze, vyplácel by snadno všechny křesťanské otroky, dokud by hamižnost Apelly vítězila nad zdravým rozumem, což by mohlo dlouho trvat. Nevím, jak to měl Vojtěch přesně s těmi denáry, ale na to musel být materiál. Takhle šel nejdříve do Říma k papeži se poradit, co s tím, tam moc nepochodil, pak to ještě tady na chvíli zkusil, a pak definitivně zhnusen odešel na Sever, kde našel svůj osud. Asi to tenkrát nebylo vůbec jednoduché..

267334

20.4.2012 22:01

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 267334

Podobných historek o těch nevěřících zrádcích najdete nespočet. Latinští kronikáři tím hýřili podobně, jako současní novináři o příhodách Bina Ládina. Ale jinak je to stále dokola omílané téma Ježíš / Jidáš. Jiná říká, že je všechny „křesťanské otroky“ (to je podobný terminus jako u marxistů „proletář“) vykoupil kníže, určitě dobrý křesťan, za peníze, které jim před tím udělil jako pokutu. No vidíte, šlo to hladce a nikdo nic tisknout nemusel. [smích]
To není historie, to je pustá propaganda z per latiníků. Já se to pokusím přeložit. Kupec dovezl nějaký otroky no a knížepán mu je zabavil. Prostě je prohlásil za křesťany a své poddané. A aby to nevypadalo jako zvůle, napařil židovi jako protihodnotu pokutu.
Ve skutečnosti však Vojtěch (Slavníkovec) zdrhal, protože s latiníky podkopával suverenitu trůnu a začala mu v Čechách hořet koudel za zadkem. To mu ovšem nezabránilo podvracet i jinde a dopadl jak dopadl.

267336

21.4.2012 12:56

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 209.?.?.?

Reakce na 267307

Pokud mají být peníze jako prostředek směny, která vede k nabytí zboží, které si sám nemohu opatřit jinak, než směnou svých produktů za jiné, tak můžete platit čímkoli, třeba i potištěnými a nepadělatelnými papírky. Těch šlo od vynálezu knihtisku tisknout dost. Já vidím problém v tom, že se ve prospěch lichvy postavil skutečný Moloch, katolická církev, která půjčování zlata a majetku na úrok ve středověku přísně zapovídala.

267354

20.4.2012 14:22

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 117.?.?.?

Reakce na 267305

Používání inflačních peněz a dluh jsou staré jako lidstvo. Ale system zalozeny na realnem kapitalu a krytych penezich docela rychle odhali podvodnika byt je jim ctihodny banker nebo kral se svym ministrem financi. Byvaji z toho statni bankroty kterych bylo od stredoveku nepocitane - spanelsky kral to kdysi stihnul trikrat po sobe ve velmi kratkem obdobi.
I v sedmdesatych letech minuleho stoleti vyslo najevo ze Staty podvadeji a tisknou dolary nekryte zlatem. Tehdy se ale bohuzel nepotrestal podvodnik, ale tento podvod se zavedl jako norma. Proto jsme tam kde jsme - zijeme v systemu kdy se za chleba plati dluhem.
Jinak pokud se nepletu Židé v českých zemích měli privilegium jako jediní půjčovat za úrok (neoficiálně půjčovali i jiní - stejným trikem jako dnes, půjčovala se menší částka než ta na papíře), za to ale byli majetkem krále, který je včetně rodin mohl zastavit nebo nabídnout na úhradu svých dluhů.Což myslim Karel IV delaval. Stejny smysl melo i smazani dluhu - na prvnim miste platba korune az potom lichvarum, navic bez jakychkoli prav. System se bohuzel trochu postavil na hlavu, takze dnes jsme to my, kdo nema zadna prava a lichvari nam vladnou. To je vlastne i rozdil mezi feudalismem a tim co je zde dnes, nazvat to systemem uz snad ani nelze.

267310

20.4.2012 17:32

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 267310

>System se bohuzel trochu postavil na hlavu, takze dnes jsme to my, kdo nema zadna prava a lichvari nam vladnou.
On na té hlavě je daleko déle, a to již od zmiňované doby. Ten král, co tolikrát zkrachoval, stále zůstával nejmocnějším panovníkem a seděl na nevídané koloniální říši.
Ony kryté peníze jsou kryté jen zdánlivě. Je úplně jedno, zda se tvoří nuly, nebo krade, doluje, přetavuje a razí. Naopak nekryté peníze jsou výborný vynález, neboť vedou k postupnému odhalení jejich tajemství, a to je to, že nejde o hodnotu, ale o měřítko hodnoty. Doufejme, že si to teď aspoň zlomek lidí uvědomí, že peníze jsou jen dohoda.
To ovšem bylo těm přemýšlivějším vládcům známo již dříve, jen měli více, nebo méně cti. Někteří ojebávali skrze jinověrce, heretiky a odpadlíky a jiní vynalézaly krycí instituce. Nejvíce napřed v tomto byla papežská vlašská liga, která na počátku renesance již ovládala podstatnou porci evropského bankovnictví. Janovské dóžectví (ostatně templáři byli kolonizátoři právě z Janova) kontrolovalo obchod stříbrnou normou (odtud je dnešní libra šterlinků) a benátský dóže kontroloval zlatou normu (dukát jako dóžectví). Zvláštní kategorií byli bankéři z Florencie (odtud florény), zvláště papežský klan Medici, kteří zadlužili Anglického krále tak, že se sám „exkomunikoval“ z církve i manželského katolického lože (manželka = aragonské katolické kápo) a dal přednost válce před vazalstvím. V tomto protestování nebyl rozhodně sám, což přerostlo v osmdesátiletou válku (třicetiletá byla její fáze).
Banka v Janově byla první bankou, která centralizovala celkový veřejný dluh již na konci středověku. Vtip tohoto opatření spočíval ve sjednocení ekonomických a mocenských zájmů, které spočívaly především v ideologické expanzi a svrchovanosti papežství. Veřejný rozpočet potřeboval extra financování koloniálních (vojenských) aktivit a další zdaňování naráželo na sociální a administrativní potíže. Nové bankovnictví přineslo řešení v podobě financování na dluh, což je vlastně sekundární zdanění a dluh je kryt právem na podíly z budoucích výtěžků. Toto v žádném případě již není církví kvalifikováno jako lichva a úrok tak spadá do kategorie „náhrada“.
Tento lichvářský systém není problém primární, ale tato podoba lichvy je používána jako mírnější a sofistikovanější mocenský nástroj (proto bude klasický lichvář vždy pranýřován, je vyhrazena jen těm, co skutečně drží klacek), který nahradil přímé danění bičem. Paradoxem je, že vlastně největší lichváři jsou tu ti, co rádi moralizují. Pokud je systém volnější, tak se lichvaření stává dostupnějším nástrojem a peníze jako čestná dohoda jsou již hromadně zneužívány. A souhlasím, tento systém v ten moment bere za své a musí tak zákonitě dojít rychle k hospodářskému pádu.

267319

21.4.2012 10:18

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 117.?.?.?

Reakce na 267319

Diky za kvalitni príspěvek. Myslim doba monopolu severoitalskych bank a bankrot anglickeho krale pripomina dobu ve ktere zijeme. Tehdy byla většina majetku Evropy take v rukou nekolika desitek rodin a nasledky byly celosvetove. Evropa se propadla do staleti valek a marasmu, ktery zastavilo az uplne vycerpani zdroju. Reformatorska pauza prinesla sice vedeckotechnicky pokrok, ktery byl vyuzit k dalsim uz celosvetovym konfliktum do te doby nevidaneho rozsahu a nasledne permanentni valce v ruznych lokalitach. Byt se v Evrope mluvi o miru, svet je uz sto let ve valce a stary svet v krizi, kterou lze prirovnat snad jen k te velke pred 600 ci kolika lety. Pokud nas ceka dalsi velky tresk a naslednych (v lepsim pripade) nekolik stoleti marasmu a navratu do doby pazourku, tak jsem docela rad ze uz mam svoje odzito.

267349

21.4.2012 19:06

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 267349

Udělal jste mi radost, že se tu najde ještě někdo, kdo se nepotácí v předsudcích a navíc je schopen i ekonomii vnímat v širším mocenském a historickém kontextu. [smích]
Nám skutečně hrozí hluboký pád. Zdaleka nejde jen o hospodářský pokles. To je pouze viditelný příznak hluboké světonázorové společenské krize doposud spící v konzumní letargii.
Já se pokusím navázat na předchozí téma.
Ta válka středověku ve skutečnosti nepřestala. Ona začala s nástupem křesťanství a rozdělením impéria na část císařovu a papežovu, což přerostlo v dnešní dvojpolární pojetí světa. Západ je pravicový romanismus a Východ je levicový byzantismus. Toto jde ale i uvnitř napříč prakticky všemi hlavními mocenskými proudy. Konzervativní politika se vyvinula z idealistické tradice (duchovní moc) a levicová z racionalistické (materialistické) tradice (světská moc). Katolicismus jako římský universalismus usiluje o jednotnou ideologickou globální kontrolu. Ve středověku se to profilovalo jako boj o investituru (papežští / císařští, kardinál / král, arcibiskup / kníže atd.) což se slévalo v propapežské a protipapežské proudy, v reformaci a kontrareformaci, a to přešlo do války mezi osvícenými monarchy a papežstvím. To se samozřejmě přeneslo i do boje o vliv nad globální koloniální říší. (Zajímavost - Portugalec Jindřich Mořeplavec byl templář, řád se však tehdy již jmenoval jinak, existuje dodnes a je nejvýše v katolické hierarchii.)
Vyhrocení nastalo v polovině osmnáctého století, kdy tzv. osvícenci začali jednotně postupovat proti vatikánské tajné službě – jezuitskému řádu. Tehdy také postavili proti římskému finančnímu systému (reformován byl v 17 st. právě jezuitskými ekonomy) svojí armádu dvorních židů, které vytáhli z ghet a poskytli jim mocenské zázemí. Tahle bitva přerostla v sérii tzv. revolucí, kdy se podařilo Vatikánu infiltrovat osvícence skrze zednářské lóže a některé klíčové monarchy svrhnout. Tím se vlastně rozhořela dlouhá válka o existenci monarchií vůbec… a monarchisté nakonec po poslední třicetileté válce (1914 – 1945) s Římem prohráli. Prosadil se severoitalský model - papežství + republiky, situace je tedy jiná, než v 19st.(což je to, co nyní i v US vnímají jako pád). Nám teď zcela reálně hrozí globální teokratický nebo pseudoteokratický kolektivismus, ke kterému se dospěje po nadcházející nihilistické fázi. Ve spojení s pokročilými technologiemi sociálního inženýringu to nevidím zrovna optimálně.

Vložený obrázek
Na nádvoří Palazzo Salimbeni, uprostřed nejstarší fungující banky světa Monte dei Paschi di Siena, není žid, ale socha jezuity Sallustia Bandiniho, kněze, právníka a ekonoma. Ještě porovnejte budovu vpravo s budovou FEDu v NY. [mrknutí jedním okem]

267357

22.4.2012 16:22

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 267357

Velmi zajímavé.. takže tvrdíte, že NWO buduje církev a ne bankovní elity ve spojení s vyvolenými? Je fakt, že dle bible se hlásá druhý příchod Ježíše a pak jeho tisíciletá říše, ale že by v čele této říše měla být církev, to se nějak nahlas nemluví. Zkuste to ještě blíže rozvést, nebo dejte nějaké odkazy.. děkuji. [cool]

267471

22.4.2012 22:14

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 117.?.?.?

Reakce na 267471

No ja myslim ze ty prispevky jsou hodne zajimave a nuti k premysleni. Rika se, ze historie se opakuje v kruhu a kdo ji nezna nezna ani soucasnost ani budoucnost. Takze za to rozvedeni se take primlouvam ci nejaky odkaz.
Cirkev nazhromazdila za dlouha staleti obrovsky majetek, ktery se tezko nekam ztratil, cili je nainvestovan a je to realny majetek. Podobne je tomu u slechtickych rodu, ktere pokud lze brat vazne zpravy o setkanich slupiny "B" jsou v docela zajimave symbioze se soucasnymi elitami spravujicimi zejmena virtualni majetky, ktere se aktualne riti do asi nejvetsiho bankrotu v dejinach lidstva. Evropa zkrachovala ve 14.stoleti po dobe krizackych vyprav, renesance a nebyvaleho rozkvetu ekonomiky - bankrot bankerskych rodin Bardi a Peruzzi znamenal, ze tehdejsi elity tvorene 80-100 rodinami v podstate nahle zmizely. Nasledovala 100leta valka mezi Anglii a Francii a nekolik morovych epidemii, ktere Evropu v podstate vylidnily (mor do Evropy privezli take janovsti namornici). Na tomto marasmu vydelala cirkev, ktera se dostala na vrchol moci. Protestantismus jako odpor hlavne stredni slechty v mnoha nabozenskych valkach a hlavne v te posledni 30-lete prohral a krome druhe poloviny 19.stoleti valcime v podstate dodnes - a cirkevni restituce u nas ten stav jen dokresluji. Co nas ceka nevim, kazdopadne obrovska obroda buddhismu a konfucianstvi na Vychode spolecne s navratem k historickym korenum a feudalnimu zrizeni at se mu kde rika jak chce, spojena s vice jak polovinou obyvatelstva zemekoule, o Islamu neni treba mluvit kazdopadne za nim stoji take nemala skupina bojeschopnych obyvatel. Takze pokud jde o pokracovani tisicilete valky, ktera se diky kolonialnim vybojum na cas trochu otupila, mam obavy ze se ji docela zuzuje zivotni prostor a to pnuti asi bude mit radikalni reseni. Kdy a jake to bude mozna lepe ani nevedet.

267523

23.4.2012 14:55

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 267523

Pokusím se ještě něco přidat i s několika ilustrativními odkazy. Zabere to nějaký čas, tak snad to zdejší sdružení nesmázne.
Myslím, že mnoho zdejších badatelů dělá jeden omyl. Tím je představa, že vše lze řídit pomocí spikleneckých rejdů. Nejde. Moc se musí projevit. Má svou manifestaci a funguje jako vyvěšený prapor, za kterým jdou následovníci. Moc postavená jen na nějakém uplácení nemůže fungovat. V uplatitelném systému se všechny zásady hroutí a vzniká bezvládí, kde nikdo nikomu nevěří. Bez skutečných stoupenců (věrných) nikdy nelze moc koncentrovat a začne se naopak rozpadat.
Stejně tak důležité je mít odpůrce, které jsem schopen kontrolovat. Tady je zajímavá právě role protestantů, což byli víceméně katoličtí separatisté. Velmi zvláštní postavou je třeba Kalvín (kalvinismus, puritáni). Málokdo asi ví, že studoval společně s Loyolou (zakladatel jezuitského řádu) a měli stejné lektory. O Kalvínovi se lze také dočíst, že se choval jako fanatik a podivné byly i jeho styky s inkvizicí a kardinály. Zdá se, že se Římu podařilo vytvořit trojského koně a dostat se zpět do zemí, kde panovala již téměř protikatolická hysterie. Takovou zemí byla i Anglie. Stuartovci byli katolíci, ale vzdorující monarchisté, tady separátní katolíci, a proto proti nim stály jak prořímské skupiny, tak vyloženě protiřímské. Země se dostala prakticky do neřešitelného konfliktu, války postrádaly logiku, spiknutí stíhalo spiknutí a panovníkům padaly hlavy. Tato komplikovaná situace mezi katolickými a protestantskými frakcemi pokračuje na Britských ostrovech dodnes. Ale to bylo přesně to, co bylo potřeba pro implantaci zvenčí kontrolovaných financí. Absolutističtí Stuartovci (vůči lidu daleko liberálnějších než puritáni) nechtěli o centrální bance ani slyšet. Ta byla zřízena až po jejich pádu a přestěhováním kapitálu východoindické společnosti a holandské Wisselbank do Londýna. Tak vznikla Bank of England (i se svou klasicistní fasádou - symbolika byla pro Řím vždy důležitá… i to je manifestace moci viz burza v NY nebo Capitol...). Podobně jako se formovala politická křídla v severní Itálii ve středověku, tak se zformovala i na brit. ostrovech, tedy podle orientace vůči Římu. Řím je vlastně idea věčného impéria. Už ve starověku existovala myšlenka, že míru lze dosáhnout skrze pokoření (Pax Romana). Náboženství a ideologie v tom hraje klíčovou roli.

267571

23.4.2012 20:13

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 267571

Je to zajímavé, děkuji.. Bohužel neumím dobře anglicky, takže v tomto směru jsem dosti omezený. Ale dotaz - Bank of England založil Rotchild jako základní kámen svého světového finančního impéria, které nám vládne dodnes.. Jak to koresponduje s mocí církve?? A kdo je mocnější - křestanská církev (Vatikán - Řím) nebo ONI (bankovní elity...) Nebo snad spolupracují na stejném cíli (NWO) a jen naoko jsou nepřátelé?? A komu podle vás patří to božské Horovo oko na dolarovce?? K tomuto se taky nikdo nějak jasně a konkrétně nevyjádřil a přitom to je zásaní věc - kdo tu pyramidu (a nás všechny v podstatě) vlastně DOOPRAVDY ŘÍDÍ.... [cool]

267610

24.4.2012 9:54

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 117.?.?.?

Reakce na 267610

Posilam odkaz na jednu docela dobre zpracovanou diplomku tykajici se bankovnicvi pred 600 lety v cestine http://is.muni.cz/th/76471/esf_m/Dipl.txt. Sice doba pokrocila, ale principy soucasne krize se priliz nelisi od te predchozi. Mozna se nebudou lisit ani nasledky - stoleta valka - v te vlastne jsme a asi jeste dalsich sto let po novem rozdani karet budeme a na katastrofalni epidemii nas media a farmaceuticky prumysl pripravuji uz vice jak 7 let. Centrum Evropy se mozna take na cas presune do bezpecnejsi stredni a vychodni casti, Cina brzy bude opet cislem jedna svetove ekonomiky a internetovou zed uz postavenou ma a o tom kdo na tom vsem v pozadi opet vydela asi neni pochyb. Jinak bankeri prichazeji a odchazeji pote co splnili svuj ukol, kdo si dnes vzpomene na florentske investicni banky Bardi, Medici, bankere z Janova nebo i noveji na bratry Lehmannovy. Kdo si za par desetileti mozna vzpomene na nejake Rotschildy. Virtualni penize nejsou realne majetky, ty jsou uz nekolik staleti ve stejnych rukou.

267651

23.4.2012 21:02

RE: Krize kapitalismu?

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 267571

Mýlite sa aspoň v 3 veciach:
-skutočná moc nepotrebuje žiadne "vlajky", ten je, keď chce sa prejaviť prejaví, ale nepotrebuje byť na očiach je proste tam. Pokiaľ potrebuje "vlajku" tak sa postaví za pajáca s "vlajkou" a keď nepotrebuje "vlajku" tak sa zbaví toho pajáca a aj tej vlajky zbaví, nič sa na tom nemení to že používa Rímsky štýl. Totiž skutočná moc vytvára a ovláda systém (Rímsky systém deľby moci na západe bol tu od začiatkov Rímskej republiky), má konexie-napr. voľby z roku 1998 na Slovensku, boli použité peniaze a know-how z USA cez Sorosove nadácie na zbavenie Mečiara, voľba Obamy (stále nepreukázal solídny dôkaz o svojom občianstve) či smrť JFK a následné očierňovanie jeho brata
-nedá sa každého kúpiť to je fakt, ale každý má svoju cenu, niekedy sú to úplatky, peniaze na znovuzvolenie, aby nevyšlo najavo nejaké svinstvo, vyhrážky so zabitím atď
-za niekoho politickými presvedčením a mocenskými ambíciami zväčša stoja aj niečie ekonomické ambície-napr. Cosimo Medichi dostal všelijakými intrigami a úplatkami svojho človeka (bývalého piráta!) do pápežského úradu a následne dostal kšeft s výberom a prepravou fin. darov cirkvi-podobnosť s dneškom nie je čisto náhodná (lebo stále máme Rímsky systém moci), či financovanie oboch strán Napoleonských a oboch svetových vojen

267616

23.4.2012 14:56

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 267523

pokr.
Dnes se to nejspíš nebude o tolik lišit, mohou se však lišit metody, jak toho dosáhnout. Ono se ani nedá jednoznačně říci, zda je v tom vůbec primárně „ďábelský“ úmysl. Naopak se zdá, že je to motivováno úmysly, které bude většina považovat jednoznačně za dobré. Já bych to kvalifikoval jako „páchání dobra“. Dnes tomu není jinak. „NWO“ je znovukříšení stále toho samého. Nic nového v tom není. Tahle „NWO“ fáze přišla nejspíš s postavou JP II. a silně prořímsky orientovaných politiků (Thatcherová, Reagan). A tak to pokračuje.
http://www.guardian.co.uk/world/2009/jul/07/pope-n...
http://www.nydailynews.com/opinion/a-pope-world-or...
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01411/...
Mnoho lidí si představuje církev jako sbor Mikulášů. Jenže ona je především obrovské množství stoupenců a institucí. A především neuvěřitelná síť školství. A to i škol zaměřených přímo na vrcholnou politiku. Například tímto soukromým jezuitským zařízením prochází arabští králové, američtí prezidenti, šéfové evropských parlamentů, nebo šéfové tajných služeb.
http://en.wikipedia.org/wiki/Edmund_A._Walsh_Schoo...
A to je jedno z mnoha. Síť křesťansky řízeného školství a výzkumných center je prostě impozantní. A to je skutečná moc – výchova lidí pro systém.
http://www.prague.net/blog/images/161.jpg
http://majesticislam.files.wordpress.com/2011/10/d...
Právě ten nástup renesance v tom udělal poměrně vítr. Po pádu Byzance mnoho řeckých intelektuálů vzalo roha právě do Itálie. A mnohdy lze z obrazů vyčíst více, než z knih. My jsme jen v další fázi klasiky - redy řeckořímského světa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Raphael_Rooms
Zdroje jsou vůbec problém. Stejně jako se překrucuje a mate dnes, stejně se to dělalo i dříve. Tedy určitě neplatí, že čím starší tím lepší. Naopak. Pro nás je dnes obrovský problém myslet v kontextu doby, ve které bylo ono svědectví zaznamenáno. Proto se vždy musíme spolehnout především na své vlastní schopní schopnosti, jak si to dokážeme nějak smysluplně poskládat. A vlastně se v tom neztratit. [smích]

267572

23.4.2012 22:52

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 267572

>Nebo snad spolupracují na stejném cíli (NWO) a jen naoko jsou nepřátelé??
Odpovím zde, právě v této druhé půlce jsou odkazy (bohužel tedy anglicky), které poukazují na přímý vztah mezi „NWO“ („Nový řád“ je jako „Nový zákon“) a Vatikánem. Nicméně stačí si přeložit jen nadpisy.
>Bank of England založil Rotchild jako základní kámen svého světového finančního impéria
První člen rodiny, užívající toto jméno, se narodil cca 80 let po založení banky. Vzorem pro Bank of England bylo bankovnictví Janovanů (libry jsou janovský stříbrný systém). Tedy základní kámen finančního impéria dnešního typu je o několik set let starší, než rodina dvorního žida sloužícího u hesenského kurfiřta (v říšské hierarchii „princ volič“) Williama I.
Vložený obrázek Vložený obrázek
(Londýn a Janov)
>A kdo je mocnější - křestanská církev (Vatikán - Řím) nebo ONI (bankovní elity...
Pokud tím myslíte nějaký klan bankéřů, třeba Rothschildy (jsou však již dávno za zenitem), nebo Rockefellery, o co myslíte, že se jejich moc opírá? Plná kapsa peněz je ošidná. Myslím, že bankovní elitář nemá moc příznivců...[mrknutí jedním okem] Pokud dnes naplníte dům penězi, ani neusnete a zítra jste mrtvý, peníze fuč. V prvé řadě potřebujete stoupence, hodně stoupenců, pak můžete získat a udržet bohatství. Nechal jsem tam odkaz na mapku, podívejte se na ní, kolik mají křesťané stoupenců (v 19st. byli Rothschildové zmiňováni jako pokladníci Vatikánu, chodili do křesťanských škol a honosili se katolickými řády).
>A komu podle vás patří to božské Horovo oko na dolarovce??
Nemyslím si, že by se tu mohl procházet „majitel božího oka“. Vůbec se tím netrapte. Pokud se podíváte nad oltář nějakého místního kostelíka, patrně ho tam spatříte taky (Prozřetelnost, oko vesmírného architekta, tvořivý duch, nebo Trojice). Trojúhelník je základní sakrální tvar, paprsky představují světlo a světlo je osvícení.
>kdo tu pyramidu (a nás všechny v podstatě) vlastně DOOPRAVDY ŘÍDÍ....
Oddělené oko je racionalistickou verzi křesťanství, ponechávající člověku svobodu rozhodování. Vás však řídí ten, koho posloucháte, komu věříte, koho následujete. Pokud myslíte „řídí skrytě“, tak je to ten, kdo vám připravil matrix v podobě zvyků, po jejichž původu se již nepídíte.
A ještě ke druhé reakci.
>-skutočná moc nepotrebuje žiadne "vlajky"
Opravdu nepotřebuje. Je to projev. Ona je má, má svou nezpochybnitelnou podobu, kterou stoupenci následují, nebo se jí poddají, nebo se jí obětují. Pokud to zmizí, není důvod nic následovat, poddávat se tomu, živit atd.. Není důvod se kořit nějaké tajemné skryté síle, která postrkává, pošťuchuje, škodí, parazituje atd., pokud se tedy nejdná o vlastní nemoc.[smích]

267627

24.4.2012 19:41

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 267627

Děkuji všem v této diskuzi a přenechávám slovo znalejším, toto téma je již značně nad mé znalosti. Jen bych dodal - to oko je SYMBOL a ať si pod "bohem" představíme cokoliv, u mě to jsou pořád vyspělé mimozemské civilizace.. Jak jinak chcete symbolem zachytit toho, kdo je třeba 1000x moudřejší než vy a vidí vše - má družice, dalekohledy, kamery, mikrofony atd.. Prostě i naše dnešní technika by lidem před 2000 lety musela připadat jako božská.. Chápu, že to hodně lidí odsoudí, ale časem se snad pravda ukáže.. [cool]

267723

26.4.2012 10:45

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 267627

>a monarchisté nakonec po poslední třicetileté válce (1914 – 1945)s Římem prohráli.
U WWI to je zřejmé, ale u WWII? Kteří monarchové prohráli? Vatikán podporoval fašismus, Hitler, dle vašich informací, vylezl na světlo boží z jezuitských kruhů. Mám v tom hokej, jak to myslíte...

267810

23.4.2012 8:14

RE: Krize kapitalismu?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 267310

anonyme, jde to hlouběji, k samotnému principu úroku. Nelze totiž "poděkování za půjčku" (morální, nehmotná komodita) nahradit něčím, co lze vyměnit za něco hmotného, třeba papírek s "uvěřitelnou" hodnotou.
A tuhle fintu znali ti, kdo zavedli židům firmu na řízení práce lidí(z nichž se později oddělilo "tvrdé jádro"= sionisti. Církev katolická řídí stále "firmu" s křesťanstvím, dnes pomocí figurek, schovaných za oponou "kartelů moci", servis s vírou v křesťanské učení se změnil v servis s VÍROU V HODNOTU PENĚZ, přesněji číslic a obrazovce výpisu z banky. Tihle "zasvěcenci" stále přetrvávají ve stínu katolické církve, dnes transformované do hnutí New Age.

Elektřinu,vznikající v člověku (přeměnou chemické struktury potravy + myšlení) na elektrickou - tak s naší pomocí převedli během necelých 2000 let do stavu, kdy jinou "elektřinou" (programem počítače) smažou kredit, nebo i celou existenci libovolného člověka.
...zahoďte platební karty včas, každá lenost vede ke zkáze. A ti, co připravují práci pro ostatní, ti vědí, kudy na nás....

Ještě chvilku potrvá, než si běžný občan zjistí skutečnou historii důvodů, proč pouze židům bylo dovoleno pracovat s penězi a půjčkami. To, že byli zdánlivě "vyvrženi na okraj společnosti" v dávné minulosti - to byl pouze prozíravý tah těch, kdo znali základní tajemství "učení křestu" - souběžnou existenci člověka ve dvou opačných formách hustoty - v lidském těle a v nehmotné formě, dnes jí známe jako "objem informačního pole prostoru". Ale to je na jiné povídání, však se dočkáme.

267544

20.4.2012 14:29

RE: Krize kapitalismu?

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 267305

No ty úroky a nafukovací peníze jsou na sobě závislé a jeden bez druhého jsou k ničemu. Účtování úroků z úroků, tedy úrok z dosud neexistujících peněz vyžaduje následné tištění na jejich placení. Ve snaze nás skřípnout úrok je šroubem a nepodložené peníze (respektive podložené dluhem) jsou matkou. Bez matky by byl šroub k ničemu a matka bez šroubu samozřejmě také. Ovšem napadat šroub či matku jaksi nelze, napadat je třeba toho kdo tím šroubem točí. [smích]

267311

20.4.2012 16:25

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 267311

Tak teď mi už nebudete věřit vůbec, ale já nepokládám jako příčinu všeho zla ani ten samotný úrok ... pokud by vydřiduch všechno, co vybere na úrocích, někde proflámoval, projedl a užil, tak s ním není problému.. Půjčování může být služba jako každá jiná, třeba i potřebná (taky si občas půjčku berete), ale problém nastane v ten moment hamižnosti... když to neutratí za nic, dál jen půjčuje, a utahuje šroub, tak teprve v ten moment je úrok nebezpečný. Stejně nebezpečně ale šroub utahuje ČEZ, Gates, exekutor, nebo kdokoli, kdo si vynucuje svůj zisk, i když na to zákazník nemá. Příčina potíží jak tehdy, tak dnes, je akumulace kapitálu, či hromadění zisků, v ten moment se může stát mocnou zbraní.
Jestli to někomu zní strašně socialisticky... tak má ouplnou pravdu [smích] , je to velká apologetika plánovaného hospodářství

267317

20.4.2012 20:56

RE: Krize kapitalismu?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 267317

Na té současné lichvařině mě zaráží ještě jedna věc. Mně se z tisícovky dluhu napaří úroky a úroky z úroků a k tomu ještě poplatek soudu, poplatek právníkovi a poplatek exekutorské firmě. Až to dá dohromady dvacetinásobek.
Když jsem já byla v exekutorské kanceláři, abych jim "prodala" svou pohledávku na dlužné výživné, nikdo se tím nechtěl zabývat.
Tentýž člověk, který dluží mně, má i další dluhy jinde, avšak tyto jsou mu již strhávány, dávno prodány exekutorům, dávno několikrát zúročeny a zpoplatkovány. Přestože vznikly později.
Přičemž před zákonem mají navíc mít vždy přednost zájmy dětí. Prý.

Tato situace mi za prvé velmi dobře ilustruje, jak jsme na tom s tím údajným feminismem, za druhé je jasně vidět, nakolik jsme si rovni a kdo je určen k likvidaci. Vždy je to obyčejný člověk. Jinak - jestli je tu nějaký zájemce, prodám pohledávku na 30 tis.

267332

20.4.2012 21:34

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 80.?.?.?

Reakce na 267332

Chjo, vždycky mě sejme, jak tohleto všechno chodí.
Takže zpátky na exekutory, musí pomoci, možná to má jít nejdříve přes nějaký soud.. zeptejte, nebo Vám to v pondělí zjistím.
Každopádně, máme v práci podobný případ "tatínka", exekucí šest, ale výživné strhávané exekucí je tzv. přednostní srážka, strhávaná v plné výši, potom teprve se uspokojují ostatní pohledávky až do minimálního limitu. Nevím jak dlouho to takto funguje, ale zkuste to znovu.
Pokud nepracuje, je to horší. Šlo by zkusit vymahačskou firmu, ale pak se nakrmí hlavně ona.. a šance na cokoli od něj se ještě sníží. Můžete nám dát jeho číslo, a zkusíme hromadně "otravovat".. [velký smích]
Držím palce, ať to vyjde, děti musí jíst a bydlet, to není zadarmo, a mají jen Vás.

267335

21.4.2012 13:30

RE: Krize kapitalismu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 209.?.?.?

Reakce na 267317

No, pokud nepokládáte jako příčinu zla úrok, tak si cvičně spočítejte (možná ji už v nějaké podobě znáte) úlohu, kolik zlata byste potřeboval(a) na splacení úroku za půjčení jedné zlatky, kterou si Ježíš Kristus vypůjčil od Žida, aby se za nás všechny obětoval(vykoupil ze všech budoucích hříchů).Úrok bude velmi mírný, třeba čtyři procenta.

267355

23.4.2012 9:44

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 267355

Vytrháváte část systému... psala jsem to myslím dost polopatě, víc už to nejde, tedy ještě jednou: když veškerý úrok věřitel stihne někde projíst, propít a užít, utratit, není s úrokem problému, oběživo se dostane nakonec tam kam mají, a dlužník bude mít čím splácet. Ty veškeré ekonomické prezentace ohledně škodlivosti úroku, co Vás ovlivnily, mají pravdu pouze díky hamižnosti, se kterou jsou úroky vybírány, a nikdy neutraceny... Stejně tak však koloběh peněz narušuje každý subjekt, který nadmíru syslí peníze. Ani odstraněním úroku tedy nic neřešíte, krize se dostaví i třeba kvůli ČEZu a jim podobným. A určitě znáte hodně bohatých lidí, co hlídají každou korunu, chodí ošuntěle.. to už hraničí s posedlostí, není to normální. Takové chování je předpoklad krizí. Tedy, máme-li se hnout z místa při systémových úvahách, koukněme na superziskové subjekty, které nikdy nezlevní - to je základ dluhových krizí... a ještě jsou za to oslavovány jako pilíře prosperity. A ještě bych se podívala na nerovnováhu zahraničního obchodu...

.......
Jinak dík pánovi 82 za překlad historie sv. Vojtěcha, a za další jeho vynikající příspěvky.

267550

20.4.2012 7:11

Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Elita sveta,rozkradla co se dalo pomoci elektronickeho kalkulovani,presneho souctu,nepresnych cisel,kde hodnoty se ukradly a to nic,tam v tak zvanem ekonomickem rozpoctu zustalo.Jedina "medicina" na tento mnohokrate zadluzeny svet "nekomu"je revoluce bolsevickeho stylu,kde jenom "nagajka" udela zachranu civilisace,red nekoncicim otroctvim.Elita to vi,a aby tomu predesla,tak organisuje vsechno nasili na svete mimo jejich vlastni zonu.Vec je ,zbavit se revoltujich, ted uz "neuzitecnych"jedliku,bohatym do budoucna par sluhu k jejich zivotu postaci a ostatni jsou "plevelem" tohoto sveta.Presne financni ztraty nikdo nemuze vycislit,odhadem se mluvi o cinnosti bank,ktere se podileji na ztrate 221 triliony dolaru,ackoliv celosvetove se odhaduje 707 trilionu,coz je cesta vystlana tisicema dolary na Slunce a zpet, vic ,jak mozna milionkrat,takze se normalni clovek muz eptat,jak je to mozne.Na Islandu postavili bankere a politiky pred soud za spatne hospodarstvi,tam zjistili,ze hra bank,dluhy pro danove poplatniky a vydelky jen pro banku, svetove se media nezmini,nebot "nakaza" by se mohla jako infekce rozsirit. Mozna,ze jedina cesta z dluhu ven,je prodat tuhle planetu Martanum a tak se vyhnout,revoluci a svetove valce, elitu "vykopnout" na Mars, at si kradou tam.Takze,seznam lidi,ktery maji z teto lzive a falesne ekonomie nejvetsi prijem byl velice aktualni.K porozumeni navrhuji shlednout:http://www.activistpost.com/2012/04/18-venn-diagrams-showing-how-corrupted.html
Vložený obrázek
http://www.zerohedge.com/news/mother-all-infographics-visualizing-americas-derivatives-universe
Podle islandskeho prikladu,soud za spatne vykonavani sve prace,sabotaze ekonomie,prace pro zahranicni zajemce,jako vlastizradu, internacionalismus jako umyslne niceni ekonomie statu,uplatky,zlodejny,naslo by se toho dost, nakonec,co pak delaji nase soudy, ze nesoudi,tam,kde by meli soudit a nebo jsou take ekonomicky soucasti tohodle svetoveho bordelu vedouciho ke katastrofe?
Co takovy zakon,jako nezakonne obohacovani a konspirace proti lidsvu a miru,co tomu rikate?

267287

20.4.2012 10:09

RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.

anybody 62.?.?.?

Reakce na 267287

Priklad Islandu je obtizne nasledovat. K "politicke" ceste je potreba sjednotit obyvatelstvo a to je napriklad u nas jiz nerealne (300t vs 10m obyvatel).

Hlavni problem je, ze nelze dopredu odhadnout kdo chce vladnout aby udelal neco pro lidi a komu jde pouze o osobni prospech. Lide zmenu chteji, ale bohuzel to vzdy skonci tim, ze zvoli dalsi bandu zlodeju. Jednoduse proto, ze ta banda zlodeju je radove chytrejsi nez vetsina jejich volicu a ti ostatni system vedome podporuji, jelikoz z toho maji nejake vyhody. Tech par co tomu rozumi a co "nespolupracuji" je mozne vetsinou ignorovat a nebo oznacit za blazny/skudce/prisluhovace/...

Hlavni problem "demokracie" je totiz v tom, jak motivovat schopneho cloveka aby sel neco dobrovolne delat pro dobro ostatnich, "tech co si toho vubec nevazi" a nikoliv pro dobro sve (coz je navic vetsinou mnohem jednoduzsi).

Prima "pravni" cesta k nejake zmene je spise usmevna, jelikoz soudy jsou jiz defakto pod kontrolou politiku.

Bohuzel je to zacarovany kruh z ktereho bude hodne slozite dostat se ven [pláč]

267294

20.4.2012 15:49

RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.

pavelh14 78.?.?.?

Reakce na 267294

Myslím, že odkaz na stránky Reformy společnosti je přesně to, co většina zde hledá a popisuje.
Vše, co je zde napsáno a co většina z vás doporučujete jako nějaké řešení je výborně zpracováno zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
Někteří z vás jistě namítnete po přečtení, že je to utopie a že je to nereálné. Utopie možná, ale reálné to je, neboť se naopak jedná o reálnou ekonomiku, co je na stránkách RS popsáno, včetně průběžných voleb s odvolatelností politiků atd. atd.
Je to prostě komplexní návod, jak se elegantně dostat z vlivu neoliberálů s tím, že nikdo neřeší, zda je to možné, neboť možné to bude, až si všichni uvědomíme, že jinak to patrně nepůjde. Nemůžeme se přeci ptát těch, kterým současný peněžní systém vyhovuje a kteří jsou u moci a mají pod kontrolou média, zda systém, který navrhuje Reforma společnosti, je ten správný a zda nám ho dovolí realizovat!!

267314

20.4.2012 16:53

RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.

anybody 62.?.?.?

Reakce na 267314

Bohuzel, to na co odkazujete, se snazi resit dusledek (spatny ekonomicky system) a nikoliv skutecnou pricinu (nefunkcni formu vlady) soucasnych problemu.

Jak chcete vnutit vlade nejakeho statu ekonomicke zmeny, ktere rozhodne nejsou v jejim zajmu (v idividualnim zajmu jejich clenu a dalsich co za nimi stoji)?
Ja osobne bych se spise zajimal o to, jak dostat k vlade nekoho, kdo bude mit schopnosti a zajem veci resit (tj. prijimat zakony ktere budou ku prospechu lidi a nikoliv pouze jeho samotneho a dalsich zainteresovanych).

267318

20.4.2012 17:48

RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 267314

Vy tu toho "malého velkého bratra" asi vytrvale prezentujete, ale obávám se, že to je jen slabý odvar toho, co je již nachystáno inženýry v bunkrech jako konečné řešení, pokud se lidi nevzchopí a neprosadí si pravý opak - to jest ekonomii nereformovat, ale úplně se od ní osvobodit. [smích]

267320

20.4.2012 10:47

RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.

ludy 78.?.?.?

Reakce na 267287

http://www.youtube.com/watch?v=j3WKk2qY0TU

Pan Greer nakonci videa rika genialni myslenku.

[smích] Obejdeme zbytecne vlady ve svete [smích]

Jak to ma treba HV, transparentni ucet, tam bych posilal drobne co nam zbydou a pomalu se o nas lid zacnem starat sami a zacnem davat treba tam kde nas chteji zranit, duchodci a postizeni. Postupne kazdej prispeje a zachvilku to dame sami bez nich. Hmmm?

267299

20.4.2012 12:57

RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 267287

>Elita sveta,rozkradla co se dalo
Proto je elitou.
Je to všeobecné úsilí, být elitou, proto je toho tolik rozkradeno... jsou jen břídilové, a pak ti, co ví skutečně jak na to, to je právě elita mezi elitními.
Třeba romunská elita začala rozkrádat jen tak, v malém, kousek po kousku, peněženku po peněžence, a ejhle, dnes má velké domy a je skutečnou elitou s mnoha potomky, které chtějí být také elitou a přispět k prosperitě rozvíjející se elitní obbce. A proto se malí romuni rozjíždí do celého světa, aby nalezli ještě více ještě neukradených peněženek. No a takto se nám rozvíjí a vyrůstá romunská elitní společnost. [smích]

267306

20.4.2012 9:05

Jozef Vít a nepochopenie základných atribútov, resp., ako s kolískou vyliať aj dieťa.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

So všetkými troma príspevkami predomnou jednoznačný súhlas. Až na jednú vec, p. Nohejl. Americký trilión je náš bilión a ich bilión je naša miliarda, inak sa stotožňujem s Vašim poňatím problému.

Pán Vít ako vždy točí kolektivisticko-boľševickú propagandu až do zbláznenia, len dnes je opatrnejší všetko hádzať na kapitalizmus, tak vytiahol slovíčko neoliberalizmus (v tom sa zhodneme, ale je to účelová hra na slovíčka). A čo tak napr. Ron Paul, pán Vít? Ten do Vášho modelu nezapdá, však? Ani sa nečudujem, Váš dualizmus je čiernobiely rovnako tak aj Vaše videnie sveta... Mimochodom, čo sa týka dividend, aký je problém? Ak podnikateľ získal budovaním svoj podnik (samozrejme, nemám na mysli rozkrádanie počas divokých privatizácii štátneho priemyslu, napr. východný blok) a chce udržať kapitalizáciu napr. v čase riadeného chaosu akého sa dožívame dnes, tak je úplne normálne, že ponúkne svojím investorom aj dividendy, aby sa nestal podkapitalizovaný a mohol preklenúť obdobie dnešného marazmu. Ako príklad uvediem napr. jednu ťažiarenskú spoločnosť (zlato, meno neuvádzam, nie je problém si ho zistiť), ktorá zvýšila dividendy a dokonca je ochotná ich vyplácať aj v zlate, ak hodnota dividend dosahuje výšku vyplatení v zlate. Tomu sa hovorí trh, ocenenie rizík. Mal by som svoje peniaze dať radšej fašistom do dôch. pilierov kolabujúcich štátov alebo fondov dementných správcov, ktorým je investor ukradnutý a zaujíma ich len správcovstký poplatok a machinácie rozhodne nie v prospech klienta? Je tu spústa otázok, ale Vaše jednostranné socialistické myslenie by to aj tak nestrálvilo v rámci konštruktívnej debaty. [zmaten]
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cvEBsOnhSHE

267289

20.4.2012 10:03

Je to prosté milý Whatsone,

nicnoveho 90.?.?.?

vyrob zlaté tele a dej ho nepřátelům, aby se mu klaněli. Ty ho však používej pouze jako nástroj, nesmí být tvým bohem. Tvoji protivníci budou poraženi. A kdyby se snad stalo, že i tvůj lid bude oslněn žlutou září sochy hovězí, sochu rozbij na prach a ten dej vypít zbloudilým.
Ten návod může znít i jinak. Všechny peníze seber a rozdej formou rovné osobní renty.

267293

20.4.2012 10:31

Článek je speciální disinformační akce k ohlupování Gojímů

Guru 78.?.?.?

a) Článek se jmenuje "Malá abeceda politické ekonomie",
avšak autor vůbec nerozumí ekonomii. Souhrn jeho studia
ekonomie odhaduji tak na cca 30 minut až 30 hodin.

b) "svět je v největší krizi" - nikoliv. Během Velké hospodářské
krize kleslo množství peněz v oběhu o mínus 31% a HDP kleslo
rovněž o mínus 31% (platí pro USA). Během současné krize
kleslo HDP o mínus 2-3-16% (platí pro různé země).

c) "FED naklepal dalších 16 tisíc miliard USD" - nikoliv.
Po speciálním divadle pro veřejnost, kde byl Kongres
požádán o 700 miliard, FED tajně zaslal svým akcionářům
(soukromým bankám) a dalším spřízněným bankám cca 3.300
miliard dalších dolarů, tj. nikoliv dalších 16.000 miliard
dolarů.

d) "Dnes běhá po světě 50 krát více dolarů než je hodnota
veškerého zboží" - nikoliv, je to naopak. Např. jenom roční
hodnota HDP celé planety je přes 105 tisíc miliard dolarů.
Nemůže být tedy pravdou, že množství dolarů je 50x vyšší
než hodnota všeho zboží. Plus je vhodné vzít do úvahu
veškerá aktiva (nemovitosti, akcie/hodnotu firem atd.)

e) "Dolar už nemá ani cenu papíru, na kterém je natištěn"
Opět nikoliv. Dolar má stále ještě hodnotu vyšší než papír,
byť hodnota dolaru občas klesá a během krizí stoupá
(velmi zajímavé). Ano během krizí a panik ti nejzkušenější
investoři tzv. utíkají do dolaru a jenu.

f) "Přitom není možné vyměnit dolary za jinou, hodnotnější měnu"
Opět nikoliv. To je již hodně speciální ohlupování Gojímů.
Čtenáře Zvědavce mohu naopak ujistit, že dolary lze vyměnit
za jiné měny, z nichž některé jsou i tzv. "hodnotnější".

g) "a jejich dluhopisy už nikdo nekupuje" - opět nikoliv.
Americké dluhopisy běžně nakupují investoři z celého světa
zejména v těch dnech, kdy akcie jsou dolů. Pravdou však je,
že dochází k tzv. monetizaci dluhu - kdy dluhopisy nakupuje
centrální banka - privátní organizace FED.

Trefil se pan Vít vůbec do něčeho? Ano, když ve Švédsku měli
97% daně pro úspěšné, členové hudební skupiny ABBA opravdu odešli
do daňového ráje Monaca. I dnes kdybyste zdaňoval úspěšné propagovanou sazbou 95-100%, tak mnozí by odešli do Emirátů nebo na Bahamy.

Prostá otázka: Chtěli byste si nechat operovat bypass srdce lékařem, který studoval medicínu 30 minut? Tak proč se nechat ohlupovat ekonomem panem Vítem, který studoval ekonomii 30 minut?

267298

21.4.2012 8:56

RE: Článek je speciální disinformační akce k ohlupování Gojímů

jjj 213.?.?.?

Reakce na 267298

Bez toho, abych se osobně navážel do kohokoliv, moje informace jsou v mnoha bodech jiné než ty vaše:

ad b) současná krize je mnohem horší než ve 30. letech - jen že v současnosti reagují centrální banky a vlády atd. diametrálně odlišně od doby tehdejší ...
Jedná se ale pouze o "optimalizaci z jaké výšky nakonec na tu hubu spadneme ..." jak zaznělo ve skvělé přednášce na AZK.
ad d) Není myšlena hodnota fyzických bankovek, ale všech "hodnot", které ve finančním sektoru byly vytvořeny, tedy futures, CDS, atp. To mnohokrát převyšuje hodnotu reálné světové ekonomiky.

ad f) Dolar jako jedinou světovou měnu skutečně není schopna nahradit žádná jiná měna - není možné směnit všechny dolary za nějakou jinou měnu!

ad g) Na konci roku 2011 nakupovala US centrální banka FED rovných 78% všech US státních dluhopisů, v průměru na celý rok 2011 to bylo 62%!!!

Takže na investory z celého světa se povede udat už jen pětina, zbytek se natiskne v tiskárně centrální banky. Předpověď ekonomů: koncem roku 2012 bude FED tisknout rovných 100%.

267347

20.4.2012 11:53

Několik otázek autorovi

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

> Politici jsou dnes tak zkorumpovaní finančníky a korporacemi, že není naděje, ...

A jak je to v ČR? Že by pan Janoušek byl finančník? No vidíte. A ti pomlouvači říkají, že je číšník.

> Kapitalisté odmítají investovat do výrobních kapacit s nízkou mírou zisku

A co brání masám, aby tak učinily ony? Vklady obyvatelstva u českých bank činí cca bilion korun. Proč jej ti bankami vyssávaní ubožáci nevezmou, nazaloží družstva a nevytřou těm zlým kapitalistům svými investicemi zrak?

> Za jejich nově vytvářenými penězi nejsou žádné výrobky, ...

Jejda! A čím to tedy přetékají regály všech obchodů?

> Vyvraždění 6 miliard nepotřebných lidí.

A v důsledku toho "vyvraždění" je nás na planetě už 7 miliard? Divné ne?

> Celá krize se točí okolo dolaru.

Opravdu? Řekové, Španělé, Portugalci, Italové, ... Nedluží oni náhodou Eura?

> Dolar už nemá ani cenu papíru, na kterém je natištěn.

Nabízím dvojnásobek ceny papíru za nějaké ty dolary ... [velký smích]

267301

20.4.2012 18:56

reseni je jednoduche!

stas ctie (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Zavedeni ekonomiky P3M !

267326

20.4.2012 20:08

Vizualizace derivátů akciového trhu; zábavnější podání

te 84.?.?.?

http://demonocracy.info/infographics/usa/derivatives/bank_exposure.html

267330

20.4.2012 21:12

Erhard

drfie 212.?.?.?

Teda nevím, z jakých zdrojů čerpal pan autor, ale tohle jsem se dočetl na anglické wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Ludwig_Erhard)

>A staunch believer in economic liberalism, Erhard joined the Mont Pelerin Society in 1950 and used this influential body of neoliberal economic and political thinkers to test his ideas for the reorganization of the West German economy.

Volný překlad: Silně věřil v ekonomický liberalismus, stal se členem Mont Pelerinské společnosti v roce 1950 a používal toto uskupení neoliberálních ekonomických a politických myslitelů k otestování svých idejí na reorganizaci západoněmecké ekonomiky.
(Té stejné společnosti, kterou tady nedávno jeden článek označil za dílo iluminátů? [smích] )

O té 100% dani jsem nic nenašel (což neznamená, že nebyla). Erhard po válce daně naopak snížil a i přes odpor amerických okupantů prosadil zrušení přídělového systému.

267333

21.4.2012 4:26

Ekonomie politiku a elity je velmi jednoducha,banka je trpeny zlodej

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

http://truth-out.org/news/item/8558-the-european-stabilization-mechanism-or-how-the-goldman-vampire-squid-just-captured-europe
Na teto lince se doctete, jak je pro elitu a banky vse jednoduche.Prikladne banka Goldman Sach na papir napise ,ze jsou ztratovy o 700 bilionu a daji to vlade,ktera ,bez mrknuti oka pozadovanou sumu z kapes danovych poplatniku bance vyplati.Nikdo,opakuji, nikdo nekontroluje zda tato tak zvana financni ztrata je doopravdy a nebo banka proste,co by zlodej okrade stat-danove poplatniky,politici,maji z kapes danovych polatniku nadbytek,takze,zadne starosti,sami si odhlasovali beztrestnost,ze takto zivi lidske pijavice.
How the Goldman Vampire Squid Just Captured Europe
In September 2008, Henry Paulson, former CEO of Goldman Sachs, managed to extort a $700 billion bank bailout from Congress. But to pull it off, he had to fall on his knees and threaten the collapse of the entire global financial system and the imposition of martial law; and the bailout was a one-time affair.
By December 2011, European Central Bank President Mario Draghi, former vice president of Goldman Sachs Europe, was able to approve a 500 billion euro bailout for European banks without asking anyone's permission. And in January 2012, a permanent rescue funding program called the European Stability Mechanism (ESM) was passed in the dead of night with barely even a mention in the press. The ESM imposes an open-ended debt on EU member governments, putting taxpayers on the hook for whatever the ESM's eurocrat overseers demand.
Goldman ...
...The bank was founded in New York in 1869 by a Jewish immigrant from Bavaria, Marcus Goldman. His son-in-law, Samuel Sachs, later joined him. Shut out of the ...
tzvee.blogspot.com/2009/11/is-goldman-sachs-jewish.html
...Early Jewish US Central Bank Conspiracies... The Jewish Banks as 'Alien Financiers' ... first-rate bankinghouses were started: Bache; August Belmont; Goldman, Sachs; J.W ...
www.jewwatch.com/...jewishbankingandfinancialmanipulations-folder.html
Sveho casu si jeden ctenar novin postezoval dopisem redaktorovi na vydridusstvi bank, tyden bylo ticho,nakonec prisla dotycnemu pisateli odpoved od banky,ze pisatel je antisemiticky.
"Potrefena husa"se sama takto odhalila,nebot pisatel nikde nenapsal nc o nejake "zidovine",ale,banka se projevila sama od sebe,co je zac!
Je samozrejme,ze v umelem krachu za pouziti penez od goyimu znici male goyimske banky v tak zvanem financnim krachu,ktery sama od sebe,cas od casu sama zorganisuje ,aby se stala jedinou vladnouci financni instituci,ctete Talmud,tam to je.Vyrazte krestanum obchod z rukou a budete pany sveta.Nebo staci poucit se z tak zvaneho "Sandrinhemskeho dopisu".Smenka, to je pravy buh zidovstva _Karel Marx.

267342

21.4.2012 12:44

Čína versus USA - Boj o ropu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Vložený obrázek

Čína versus USA - Boj o ropu!!! (dokumentární film odkaz na youtube)

Hlad po ropě vyhnal Čínu do světa. Pragmaticky proniká na dřívě zapovězená teritoria a jednoznačně dává ostatním najevo, kdo se stává lídrem na trhu s černým zlatem.
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

267352

5.5.2013 0:42

Zle

MaKa 213.?.?.?

Ale potom bude zle [smích] 90% lidi nepreje vlade, ale na demosku jich prijde 400. Ake bude zle [smích] jeste ze mame Vita, co nam to rekne

289176

Příspěvků: 61

20.04. 05:27 Esmate  A velká abeceda politické ekonomie...
20.04. 09:55 WAZARI  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
20.04. 10:29 Marten264  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
20.04. 12:33  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
20.04. 14:38 Esmate  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
20.04. 14:44 Antiseptik  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
20.04. 16:12 Kysučan  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
20.04. 18:14 hank  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
20.04. 20:21 Kysučan  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
21.04. 06:42 Esmate  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
21.04. 10:31 hank  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
05.05. 05:02 p.  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
20.04. 12:06  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
21.04. 06:51 Esmate  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
21.04. 12:44  RE: A velká abeceda politické ekonomie...
20.04. 06:40 Rene Bartosek  Krize kapitalismu?
20.04. 10:24  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 12:53 Duanitta  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 13:24  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 21:13 Duanitta  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 22:01  RE: Krize kapitalismu?
21.04. 12:56  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 14:22  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 17:32  RE: Krize kapitalismu?
21.04. 10:18  RE: Krize kapitalismu?
21.04. 19:06  RE: Krize kapitalismu?
22.04. 16:22  RE: Krize kapitalismu?
22.04. 22:14  RE: Krize kapitalismu?
23.04. 14:55  RE: Krize kapitalismu?
23.04. 20:13  RE: Krize kapitalismu?
24.04. 09:54  RE: Krize kapitalismu?
23.04. 21:02 Oracle  RE: Krize kapitalismu?
23.04. 14:56  RE: Krize kapitalismu?
23.04. 22:52  RE: Krize kapitalismu?
24.04. 19:41  RE: Krize kapitalismu?
26.04. 10:45  RE: Krize kapitalismu?
23.04. 08:14 janko  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 14:29 Antiseptik  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 16:25 Duanitta  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 20:56 baba_Blažková  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 21:34 Duanitta  RE: Krize kapitalismu?
21.04. 13:30  RE: Krize kapitalismu?
23.04. 09:44 Duanitta  RE: Krize kapitalismu?
20.04. 07:11 Robert Nohejl  Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.
20.04. 10:09 anybody  RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.
20.04. 15:49 pavelh14  RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.
20.04. 16:53 anybody  RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.
20.04. 17:48  RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.
20.04. 10:47 ludy  RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.
20.04. 12:57  RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.
20.04. 09:05  Jozef Vít a nepochopenie základných atribútov, resp., ako s kolískou vyliať aj dieťa.
20.04. 10:03 nicnoveho  Je to prosté milý Whatsone,
20.04. 10:31 Guru  Článek je speciální disinformační akce k ohlupování Gojímů
21.04. 08:56 jjj  RE: Článek je speciální disinformační akce k ohlupování Gojímů
20.04. 11:53 Vojta49  Několik otázek autorovi
20.04. 18:56 stas  reseni je jednoduche!
20.04. 20:08 te  Vizualizace derivátů akciového trhu; zábavnější podání
20.04. 21:12 drfie  Erhard
21.04. 04:26 Robert Nohejl  Ekonomie politiku a elity je velmi jednoducha,banka je trpeny zlodej
21.04. 12:44  Čína versus USA - Boj o ropu
05.05. 00:42 MaKa  Zle

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 0

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 674