Diskuze k článku

Globální elita ukrývá 18 bilionů dolarů v bankách daňových rájů

Příspěvků 15

4.4.2012 8:06

Titulek článku je dost zavádějící

Guru 78.?.?.?

V hlubokém komunismu řešil docent na ekonomické fakultě problém:
Jak vysvětlit nic nechápajícím studentům, kolik zaměstnanců může mít podnik.

Studenti tupě zírali, netušili kam směřuje debata. Tisíc? Deset tisíc? Nějak administrativně to omezit?

Docent vysvětlil studentům, že pro podnik je ideální takový počet zaměstnanců, při kterém bude mít podnik maximální zisk.
Studenti tupě zírali. Docent se ptá: Tak jaký maximální to může být? Studenti nebyli schopni odpovědět. Docent na to: klidně 200.000 i více, pokud to přináší podniku maximální zisk.
Docent pokračoval: A jaký může být minimální počet zaměstnanců?
Hrobové ticho v posluchárně. Docent: Jeden.

Nenechme se strhnout právnickou bitvou zdali minimem je jeden pracovník nebo nula pracovníků. Docent za komunismu chtěl naznači, že podnikatel může být firmou o jedné osobě.

Offshore podnikání má s výše uvedeným souvislost.

Chcete v Brně na ulici provozovat stánek a prodávat kolemjdoucím zmrzlinu? Potom zakládat nějakou offshore na Bahamách je nesmyslné. České úřady by stejně stánek v Brně na ulici prohlásili za provozovnu na území ČR a zdanily všemi způsoby, i kdyby na stánku vlála Bahamská vlajka.

Chcete mít účet u Irského, Singapurského, New Yorského brokera a 15x za den roboticky nebo se ZuluTrade dobrovolníky obchodovat na FX trzích? Za takových okolností je naprostou samozřejmostí, že můžete zřídit offshore firmu A v Belize, která bude mít jediného pracovníka (např. vás osobně). Firma A nepodniká a nemá žádné zisky. Firma A může být zakladatelem firmy B na Bahamách.
Firma B může mít jednoho nebo nula pracovníků. Direktorem firmy B může být dokonce "nikoliv fyzická osoba" tj. direktorem může být orgán jiné firmy. Firma B má účet u FX brokera kdekoliv na světě, obchoduje na FX trzích a má zisky. Tyto zisky nejsou zdaněny ani v zemi brokera, ani na Bahamách. Obchodování za vás provádí systém "signálů", které posílají dobrovolníci ze ZuluTrade. Z 10.000 dobrovolníků si pouze vyberete nejlepších několik. Vše je legální, vše je perfektní.

V čem je titulek článku zavádějící? Těch 18 trilionů ve skutečnosti neleží v bankách na Kajmanech. Byly tam zřízeny tisíce firem s majetkem, ale ten je již dávno investován po celém světě. Peníze nejsou "ukryty" na Kajmanech, jak sugeruje titulek článku.

Prostě pokud v ČR točíte zmrzlinu do kornoutku nebo vyrábíte Škodovky, platíte zde daně. Pokud v mezinárodním prostoru obchodujete s akciemi nebo na FX trzích nemusíte spadat pod českou jurisdikci. Výhody offshore firem jsou všeobecně známy již 25-30 let. Znalosti populace již tak dramaticky poklesly, že se musí dělat takový humbuk? Nic na tom není.

266332

4.4.2012 10:20

Kolaps

michallll 89.?.?.?

Aneb jak napsal Dmitrij Orlov, pět stupňů kolapsu:

1. Finanční kolaps je v běhu a bude pokračovat ve svém směru a svým tempem. Insolventní banky budou ještě nějaký čas po nalití veřejných peněz vypadat solventně, ale samy už peníze nebudou schopny poskytovat. Portfolia úvěrů a hypoték na předměstské domy dostupné jen autem se brzy stanou bezcennými. Bude-li pokračovat znárodňování špatných dluhů, brzy se odvrátí zahraniční věřitelé i od státních dluhopisů jako od nadměrného rizika. Bude následovat hyperinflace a ztráta dovozů.

2. Hospodářský kolaps se skoro s jistotou dostaví. Bude nutno přijít s novými, méně energeticky náročnými způsoby obstarávání základních potřeb.

3. Politický kolaps je také zaručený. S poklesem daňových příjmů nebudou obce a státy nadále schopny splňovat minimální požadavky na údržbu infrastruktury a poskytování komunálních služeb. Lépe organizované obce si snad najdou cesty k řešení, ale mnoho se jich stane nedostupných a neobyvatelných, což způsobí vlny vnitrostátních uprchlíků. Politici jsou velmi daleko od pochopení toho, co se děje, a zabývají se vymýšlením způsobů, jak utratit peníze, které nemají. Zabývat se politikou je proto ztrátou času, snad s výjimkou místní politiky.

4. Sociálnímu kolapsu snad bude možno se vyhnout, ale ne všude. Zřejmě k němu dojde tam, kde jsou struktury společnosti zcela závislé na financích, obchodě a vládě. Je proto nutno rekonstituovat společnost dříve, než dojde ke třem prvním stupňům kolapsu. Stejně už leckde může být pozdě. Je to však oblast, kde se postupujícímu kolapsu musíme postavit na odpor, i kdyby jen proto, abychom potomkům odkázali aspoň trochu víc než seznam našich chyb.

5. Kulturní kolaps je něco, o čem je příliš hrozné vůbec přemýšlet, i když někde už k němu možná došlo a je dobře zamaskován dosud funkčními institucemi. Doufejme, že většina lidí se vzpamatuje a pod tlakem temných perspektiv si ještě dokáže vzpomenout na svou lidskost. Možná bude potřeba vytvořit, napodobit nebo importovat zatím nepostižené životaschopné subkultury – komunity přistěhovalců, Amishe a Mennonity, komunity hippies apod. Tato společenství musela v nedávné době čelit nepřízni a různým ústrkům a nepříznivá zkušenost v nich vytvořila sociální soudržnost. Mohou také přijímat různá vědomá rozhodnutí k preventivnímu zjednodušení uspořádání jejich života. Musíme udělat vše, abychom se tomuto konečnému stupni kolapsu za každou cenu vyhnuli, protože v sázce není nic menšího než osud naší lidskosti.

PS: Současný vývoj například v USA dává tušit, že tamní federální vláda se chystá na masové nepokoje a rozklad společenského řádu. Přijatá legislativa dnes prezidentovi umožňuje udělat ze Spojených Států vojenskou diktaturu, rozpustit Kongres, Senát, znárodnit veškerý soukromý majetek atd.

266333

4.4.2012 16:28

RE: Kolaps

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 266333

Tohle, co jste napsal, by měl být samostatný článek. Nechcete to rozpracovat a poslat mi emailem?

266350

4.4.2012 18:20

RE: Kolaps

steve 166.?.?.?

Reakce na 266350

.. ten "michall" by to mel nejak sesmolit a vrhnout clanek do fora, abychom ziskali trochu toho hnijiciho deemogradyckeho optimismu, protoze nas tady v kibucu pomerne zajima - jak se kolapsy dotknou nasich lednici nacpanych srbskymi ledvinami ..
Pokud dojde k vypadku elektriny - budou k obedu "ledvinky na cibulce", pokud se elektrina vrati - kdo nam zaplati usly zisk pri prodeji zakaznikovi !?
.. "michalle" - pys !! Jde o obed Nadclovekuu ... [oči v sloup]

266354

4.4.2012 20:22

RE: Kolaps

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 117.?.?.?

Reakce na 266350

Mozna lepe si Orlova koupit v originalu Dmitry Orlov - Reinventing Collapse. Myslim vyslo predloni i v Cesku pokud se nemylim, nebo ztahnout k cemuz nechci navadet. Podle mne jedna z nejlepsich knih v posledni dobe napsanych. Hodne mrazive podane srovnani rozpadu SSSR a predikce pro Staty od cloveka ktery tam spoustu let zil a pracoval. Je docela zajimave sledovat jak kazde imperium od dob Rima zanika v podstate ze stejnych duvodu bez ohledu na ideologii nebo statni zrizeni.

266362

4.4.2012 23:16

RE: Kolaps

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 266333

Ad č.5:lépe bych to jistě nesepsal,zdravím kolego. [smích]

266371

4.4.2012 12:09

Docela schizofrenni situace

RK 117.?.?.?

mit v ruce papiry za 18 bilionu garantovane vsemi dluhy verejnymi a soukromymi jedne zeme a jeji virou v Boha. Oproti tomu medii vysmivana Cina se svymi uz asi davno ne 2 biliony v podstate nema zadny problem.

266337

4.4.2012 12:28

a jednoho dne v těch zemičkách přijde převrat a znárodnění

r.m. 94.?.?.?

a budou mít po žížalkách [velký smích]

266338

4.4.2012 13:45

Nechat shnít své peníze v bankách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Autor vyhmátl jejich největší tajemství. Snem globálních elit je nechat shnít své peníze v bankách. [chechtot]

To je přece to nejlepší, co se dá s penězi udělat. Ne? Nač si lámat hlavu s tím, že ještě počátkem roku 2006 jsem si mohl za 400 USD koupit trojskou unci zlata. Že dnes potřebuji na stejný nákup ČTYŘNÁSOBEK? Inu, kdo by se takovými lapáliemi zabýval. Hlavně, že mám své dollárky v "daňovém ráji". [velký smích]

266342

4.4.2012 13:57

Dymovnica

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Zasa deriváty(odvodeniny), svapy, hedžfondy, právnici, sendviče, tupláky, kva-kva-kva..
Jeden bežný ovčan aby sa z komplikovanosti toho
"dokonalého systému j-elitných prasačích hláv" po..ral!

To čo je zasa za "odborníka" do prdele??
O jadre problému=ÚROK znova ani fň.
No snáď to ten inteligent(z lat. chápavý?) myslí aspoň úprimne..

Aspoň sa ale veci trochu pohli od doby I.Miklošovej prednášky o jeho osobných kontaktoch s obzvlášť dôveryhodnonými unten ohne fajčiarmi Trichetom, Junckerom &co. a Ivanovej agitácie za všeobecne prospešnú oddanosť dobrým úmyslom podobným fašistickím politrukom. Na konci povestných firemných sedení v tých časoch už chýbalo len pomyselné trochu hlasnejšie SIEG!!!

266343

4.4.2012 14:10

Ultra bohaté nějaké občanství vlastně ve skutečnosti ani nezajímá.

osa x 193.?.?.?

A k čemu je v globálním světě občanství ? Něco jako vypálená značka teleti, aby farmář věděl ? text mi připomíná pověstné krokodýlí slzy

266344

5.4.2012 4:06

Moderni ekonomika proti domorodcum zijicich prakticky bez penez.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Papua New Guney nam,modernimu svetu,jez vystridal desitky ruznych politickych rezimu a tim i placeni dani a ekonomiky se vselijakumi odborniky na nic a na vsechno, tak Papuanci maji svuj sistem,jez je z hlediska draveho kapitalismu zatim neporazitelny a i do jiste miry nezranitelny.V cem se vsichni muzem poucit od tech,pro nektere,primitivu?
Nejvyssi hodnotou majetku je puda a prasata,kly kance jsou jako penize a maji na to svou i banku,verte, neverte,funguje to.
V male odmene rodice plati uciteloviza vzdelavani jejich deti,zena z domacnosti donese k platbe trs bananu a da k tomu pletene rohoze a jine,ucitel si vezme co potrebuje a ostatni veci da na vymenu-tedy,prodej,hodnota zbozi je oznacena platebni cenou,ale,nejsou prevadene penize ,jen se zbozi v teto cene vymenuje a prodava,tudiz zadne bankovky jen odhadnuta cena dela uroven vymeny,prodeje veskereho zbozi,zadne taxi,zadny pletichar mezi prodavajicim a kupujicim,zde experi a prizivnici,byrokrati se nemohou nijak uchytit,nebot tento system bezi zde po staleti,nejvyssi cen a,ohodnocena v kancim klu je nejvyssim platidlem,vedle ziveho prasete, tudiz,"bohac",zemedelec, vlastni treba 40 prasat, v "bance" velkou hodnotou nekolikrate zakroucenym klem, je tou nejvetsi"bankovkou" na prodeji a nakupu a uschovani v bance,co by mistni hodnoty zcela odriznute od svetovych ekonomickych problemu,prakticky nemenou menou trvajici po staleti,nejzajimavejsi je to,ze banka v hodnote prasecich klu dela obchod i mimo New Gunea s menou zapadnich zemi,nebot praseci kel,ma hodnotu vyprodukovaneho zbozi.
Takova "hodnota " se neda nacpat do elektronickeho bankovnictvi,aby si z toho nekdo sejdirky privlastnil neco,co mu nepatri a okradal takto produktivni lidi,jestlize se zhrouti svet"bilych lidi",tak,zcela urcite se nezhrouti tento"primitivni,ale velmi ucelny ekonomicky system techto domorodcu.Pohled na banku s povesenymi kancimi kly,s tim ,ze je venku pod strechou,nikdo,takovou banku nevykrade,je vsem na ocich a funguje predevsemi,tak,rikajic doslova n aulici,banker nemusi mit tresor a zadnou ozbrojenou ochranu Papuanci cteji tuto svou banku a maji k ni respekt,jakozto i tato banka ke svych zakaznikum neuctuje procenta,tudiz neni to vydridussky system,jak banky civilisovanych narodu.To,co pisi neni fantasie,zrovna minuly vecer byl o tom cely porad v zamci poradu o zahranici, ukazal jeden vysledek,v teto zemi kazdy ma strechu nad hlavou a kazdy,ma co jist v ramci vymeny aneexistujicich poplatku,nikde zadna byrokracie ujidajici z talire produktivnich lidi, Papuanci, jsou vlastne velmi stastny lide,urcite tam nemaji psychiatry a nemusi byt na dragach,ze by meli nejake stresy zpusobene financema,padem meny,korupce a zlodejny politiku.Lovec ulovi,vezme cast pro sebe a ostatek vymeni s farmarem na te same obchodni zakladny,nakonec v dobach komunismu nekteri take donaseli uplatky od lahvi s rumem,az po klicky od auta za skolstvi na prumyslovce,ale,to nebyl ovsem system domorodcu z New Gunea,to byl system darmozroutu jez se ted prelil od komunismu,pres sametovou revoluci do kapitalismu a kdyby zitra

266378

5.4.2012 4:08

RE: Moderni ekonomika proti domorodcum zijicich prakticky bez penez.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 266378

prisli fasisti,komunisti,hotentove,krovaci a nebo mimozemstane, tak se stanou vic mimozemstani,nez mimozemstane samotny a najdeme je vsude mezi prodavajicimi a kupujicimi,uprostred s vyctem cen" za sluzby", jez, nam timto poskytuji,aby si naplnili svou vlastni kapsu a nic.Nakonec,domaci trhy,kde se zbozi plati penezi i tak je trnem voku ruznych radoby prizivnickych spolecnosti,jez by chteli i tento maly obchod kontrolovat a ovsem za kontrolu zaplatit, tak se lokalni vybory aspon snazi dostat penize za propujceni mista k tomuto obchodu,jako male odskodneni z verejneho pozemku,penize do rukou neproduktivnich byrokratu,vyznavaci prava a zakonu,lidi,jez by se na New Gunea neuzivili, nemas nic hodnotneho na prodej-vymenu,tak jdi domu neco delat a necekej ,ze ti nekdo da neco za tvoje nic,tak,jak musime platit my,civilisovani lide.Myslenka zdanit sber boruvek,malin,hub a jineho v lese,aby z toho sberatel nezbohatnul, je vysledkem chmtivosti parazitu spolecnosti v celosvetovem meritku,tak zvanych vsech civilisovanych zemi.

266379

5.4.2012 5:53

RE: Moderni ekonomika proti domorodcum zijicich prakticky bez penez.

p. 113.?.?.?

Reakce na 266378

...tahle zeme/jako jine vybrane/ predevsim dostava sta milionu dolaru zahranicni pomoci/z Evropy a USA/ pro nic za nic kazdy rok ...to je ta nejlepsi banka....

266380

6.4.2012 1:27

RE: Moderni ekonomika proti domorodcum zijicich prakticky bez penez.

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Reakce na 266380

Zil jsem na PNG ctyri roky pan Nohejl ma pravdu do urcite miry.Domorodci jsou sobestacni paklize praktikuji to co jejich predkove pouzivali po tisicileti. V momente kdy se odchyli od tohoto zivota jsou spolknuti nasi "civilisaci" a jdou s kopce velmi rychle. Zaprve velmi rychle se prizpusobi materialismu, to je katastrofalni nasledek. S materialismem prijde nutnost pracovat za zebracenku a kazdy patek lichvar ceka na svuj lup. Videl jsem po ctyri roky jak nase "civilisace" nici rozdilne civilisace, neni to pekny pohled.

266423

Příspěvků: 15

04.04. 08:06 Guru  Titulek článku je dost zavádějící
04.04. 10:20 michallll  Kolaps
04.04. 16:28 Vladimír Stwora  RE: Kolaps
04.04. 18:20 steve  RE: Kolaps
04.04. 20:22  RE: Kolaps
04.04. 23:16 micha  RE: Kolaps
04.04. 12:09 RK  Docela schizofrenni situace
04.04. 12:28 r.m.  a jednoho dne v těch zemičkách přijde převrat a znárodnění
04.04. 13:45  Nechat shnít své peníze v bankách
04.04. 13:57 udo1  Dymovnica
04.04. 14:10 osa x  Ultra bohaté nějaké občanství vlastně ve skutečnosti ani nezajímá.
05.04. 04:06 Robert Nohejl  Moderni ekonomika proti domorodcum zijicich prakticky bez penez.
05.04. 04:08 Robert Nohejl  RE: Moderni ekonomika proti domorodcum zijicich prakticky bez penez.
05.04. 05:53 p.  RE: Moderni ekonomika proti domorodcum zijicich prakticky bez penez.
06.04. 01:27 lindsay  RE: Moderni ekonomika proti domorodcum zijicich prakticky bez penez.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 1

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 0

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Měnové kurzy

USD
22,01 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,33 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
24,05 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 586,74 Kč
1 unce stříbra
539,06 Kč
Bitcoin
1 366 896,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 208