Diskuze k článku

Mossad, CIA a Blackwater operují v Sýrii

Příspěvků 13

13.3.2012 5:28

Tak uniklé materiály Stratfor.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ven to šlo pouze z toho důvodu, že vědí, že v Homsu uvízlo několik stovek žoldáku a nějací zpravodajci a vzdali se syrské armádě a bezpečnostním složkám. Izolace oblasti se ukázala jako účinná, teď nasbírají dost důkazů a materiálu, aby mohli veřejně vyhlásit nulovou toleranci pro kohokoliv, kdo od určitého data se bude bez víza pohybovat nelegálně ozbrojený na syrském uzemí. Vízová povinost by měla být zavedena pro kohokoliv ze zahraničí pro některé země dočasně. To umožní obnovit plošně bezpečnost, což bude vlastnost, která silně zvýší podporu jakékoliv vládě v Sýrii ze strany obyvatelstva. Od fanatiků bych čekal, že budou bojovat a poslední patronu si nechají pro sebe. Nejsou to tedy fanatici, ale bezohledná brutální banda zabijáků. Výcvik nováčků měl probíhat mimo jiné v Lybii. Co se děje v Libyi a kdo za to má odpovědnost? Západní média uvádějí dokola počty obětí v Sýrii. Kolik lidi bylo pobito v Libyi od zlynčování Kadáfího? Tisíc, deset tisíc? V bývalé Jugoslávie podobná divá sběř bez jakékoliv morálky zanechala vesnici a to srbskou, kde bylo znásilněno a po té upáleno za živa skoro 200 žen politých benzínem. A to abychom měli jasno s jakou divou zvěří máme tu čest.

Máme tu ještě zběhy, nějací generálovbé, tuším ministr. Odhaduju, že tam budou vazby s těmihle eskadrami smrti. Vzali roha dokud to šlo. V 80-tých letech vytvořila CIA s ISI Talibán, ten existuje stále a je mimo jakoukoliv kontrolu. Co očekávají v Ankaře, arabských monarchiích, že sebranku kterou uvedou v život budou kontrolovat? Taliban stojí na právu šária, ne čem stojí tihle? Pro USA jsou problém narkokartely v Mexiku, bylo nutné postavit moderní ochranu jižní hranice, a rozhodně nejde o ilegalní přistěhovalce, jak se to zdůvodňuje. Imigranti proudí do Spojených států několik desítek let. Jak chce třeba Rijád zajistit hranici nějakou rádoby "zdí" v případě kočovných kmenů, to by mě opravdu zajímalo. Izrael si těch pár kilometrů hranice policejného státu nějak ohlídá, ale arabské země?

265135

13.3.2012 16:16

nebojte Syřané....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

...zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí a pak pochopíte chut západní demokracie mí Syřané....

265154

13.3.2012 17:27

RE: nebojte Syřané....

steve 166.?.?.?

Reakce na 265154

.. "a budete stastni - moji Syrane". Ono totiz - nic jineho jim ani nezbyde .....
----
.. a skutecnost ? ..
http://globalresearch.ca/index.php?context=va&...

265165

13.3.2012 19:25

RE: nebojte Syřané....

steve 166.?.?.?

Reakce na 265154

.. a nejem Syrane budou stastni. I jini narodove .., protoze "nas spojenec" ..
http://www.youtube.com/watch?v=sjk5gxCSICw&fea...
------------------------
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=kRpREcx1F5...
-------------------

265174

13.3.2012 18:18

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky

pje 195.?.?.?

Sýrie se ubrání. Nyní je to na Syřanech sice kritických k Asadovi, ale nyní se seznamujících s tím, co je udávaná demokratická revoluce. Vzdělaná část syrské populace, a nejde o zanedbatelnou hrst, musí vstoupit do jednání s Baasisty (Alavity, když ne politicky, ale nábožensky) a s nemilitantními sunity z východu. Asad musí částečně ustoupit a řízeně přizvat do vlády schopné vlastenecké krajany. Rusko jistě bude nadále trvat na mezinárodním právu a jeho dodržování a Obamovi jistě někdo brzy předloží účet za to, co podporuje jeho opozice...

265170

13.3.2012 18:22

Takže humanitární náraznikový koridor

Rene Bartosek 75.?.?.?

a nejlépe modré nebo jinačí přilby v Sýrii. Nemám příliš respektu k vládě, která vládne způsobem, že několik stovek hrdlořezů řízených ze zahraničí, dokáže zemi dostat na pokraj občanské války. Reformy měli proběhnout dávno a tato situace by nikdy nenastala už v zárodku by to rychle zkrachovalo. Navíc takové operace vedou k nebeype4n0 iluzi, že lze lehce měnit režimy, jak se komu zamene, což není v žádném případě pravda. Faktem však je, že dokážou pouze odtstavit a to pouze s masivním bombardováním režim od moci a vyvolat chaos. Situace v Libyi mluví jasnou řečí. Kadáfí je pryč, ale bordel zůstává a vysoce pravděpodbně existují dvě síly schopné v takové situaci centrálně vládnout. Jedni jsou náboženští funadamentalisté, kteří se opírají o fanatismus nejsprostšího ražení a druzí jsou armáda. Příkladem je Egypt, kde možná za několik desítek let budu moct armáda umožnit civilní vládu, bez toho že moc převezmou ideologičtí fanatici, tenhle stav funguje dost dlouho v Pakistánu. Nutno podtknout, že fanatismus nemá s Bohem společného naprosto nic!!

K Sýrii, poněvadž se jedná o spouštěč k třetí světové válce a udržení centrální vlády se stává nezbytností. Byla řeč o zaminovaní hranice syrskou armádou. Naprosto v pořádku vláda, která čelí pokusu o občanskou válku fanatiky, kteří mají zahraniční podporu a právu i povinost tomu zabránit. V zemi není bezpečnost, takže lidem musí být umožněno ji opustit pokud se k tomu rozhodnou, ale přes hraniční přechody, kde to bude evidováno a s tím, že dokud nedojde ke stabilizaci bezpečnostní situace nebude jim umožněn návrat. To zabrání návratu elementů, kteří by prošli nějakými výcvikovými tábory. Měli by k tomu být vydaný zákon.Mezi utečenci bude i hodně darebáků. co se podíleli na zvěrstvech eskader smrti. Během vyštřovbání té zajaté sebranky lecos vyplave na povrch. Vydat na ně zatykače, a ať si zůstanou v "azylu" třeba do konce života, není o co stát mít takové na vlastním uzemí. A´t si s nimi lámou hlavu třeba v Turecku a Saudské Arábii nebo kdekoliv jinde. Normálním lidem umožnit postupně návrat, to měla být součást reforem, které nutně v Sýrii budou muset proběhnout.
http://www.czechfreepress.cz/blizky-vychod/usa-hod...

265171

13.3.2012 20:00

RE: Takže humanitární náraznikový koridor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 265171

René, několik stovek hrdlořezů, placených, řízených a cvičených ze zahraničí, je schopné dostat na pokraj občanské války jakoukoliv, opakuji jakoukoliv zemi. Se svými znalostmi byste tohle mněl dle mého názoru vědět.
Chorvatská spisovatelka, která se nemůže vrátit do Chorvatska pro to co píše, odhalila v jednom rozhovoru, zrůdnou tvář manipulace, kterou díky médiím přes noc změníly smýšlení národa.
Proti tomu není nikdo imunní.

265180

14.3.2012 1:46

RE: Takže humanitární náraznikový koridor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 265180

Problém ze zahraničí organizovaných skupin teroristických skupin je především logistika. Další věc je výcvik, na uzemí státu, kde centrální vláda má bezpečnostní kontrolu to proběhnout nemůže. A třetí nejduležitější věc je zazemí, nemáte zazemí nemůžete dlouhodobě vést terorismus ani diverzi. To vědí i Baskové ve Španělsku, vědí že pokud jejich teror bude bez varovaní a zabíjet lidi, tak ztratí zazemí a to velmi rychle. Ví to i centralní vláda v Madridu, a proto bez ohledu na to, kdo je u moci nepřehaní s nějakým "omezováním..." autonomie Basků

V Damašku vytvořili silné zazemí pro praktikování terorismu, poněvadž neproběhli reformy na moci, které měli proběhnout. Dále začali problémy s terorismem a věděli, že probíhá výcvik v zahraničí a neuzavřeli hranici, to znamená neodstřihli logistiku. A třetí pokud psychoválka přeroste v konflikt, který ohrožuje přímo existenci státu, pak to znamená, že byly porušeny nepsané dohody. Jinak řečeno je třeba na vnitřních kanálech sdělit druhé straně: chápeme jako vyhlášení totální války a nerespektujeme také žádné pravidla. Buď stáhnete své řídící agenty z terénu, nebo si je odepište do kolonky colateral damage, o nějakých hrdlořezech... Bez organizace, logistiky a zázemí na rychlo ani výborně vycvičení teroristé dlouho efektivní nebudou. Vláda v Sýrii to musí řešit teď za pochodu.

Jednorázové akci sponzorované ze zahraničí se zabránit nedá, to se dá vrátit i asymetricky. Čistě náhodně vyšel článek o psychooperacích, když se to dělá moc dlouho a přehání se to, tak bílá psychopropaganda ztratí tvář.Západ ztratil morální kredit a je pokrytý lží na pokraji bankrotu. Ve třetím světě mu nevěří nikdo a na západě se propagnada neúprosně hroutí díky netu a zkorumpované ekonomice. Nemůžete totiž vést politiku založenou na destrukci vně a myslet si, že centra impéria se to týkat nebude navěky.

Korupce, destrukce, morálky, ekonomická hrabivost, která zničila průmyslovou infrastrukturu západu a přesunula ji za levnějšími náklady a vytvořila struktury policejního státu s vystrašenou nemocnou společností konzumistánců bez vitality. Vše to souvisí s nekrytými penězy. Jestliže absolutní moc korumpuje absolutně, pak proti pokušení vytvářet bez krytí peníze z ničeho... Ani svatý by nevydržel takové pokušení a banda darebáků, která má dost dlouho monopol na vytváření kreditů z ničeho má do svatých hodně daleko. Zkusit diktaturu jak známe z historie? I kdyby se ji podařilo zavést jakože nepůjde, tak to povede ke globálnímu konfliktu. Na druhé straně totiž nejsou ani hlupáci, ani zbabělci a slaboši. Neklečí na kolenou s hubou v blátě a neškemrají o milost od někoho, kdo to slovo ani nezná.
http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/psycho...

265200

14.3.2012 3:17

RE: Takže humanitární náraznikový koridor

zaqwer 193.?.?.?

Reakce na 265200

To je opravdu vtipné jak různí chytráci nejdříve vyčítali Assadovi že je to takový ošklivý autokrat a potlačuje vojensky vlastní lid, a najednou, když se ukáže že je to 'trochu' jinak, tak se zas Assadovi vyčítá, že je moc měkký a není schopen se vypořádat s tzv. 'pár stovkami' nájemných vrahů.
Nejste tak trochu nekonzistentní? Navíc mám pocit že vyčítat oběti že si za to může sama protože se dostatečně nebránila, je tak odporný hyenismus že to snad ani nemůžete myslet vážně. Nebo snad také rád užíváte dvojí metr, podobně jako jistá vlezlá 'etnická' skupina?
Je snad nad slunce jasné, že násilím a vraždami v sýrii je vinen západ (popř. lokálně také tak 'trošičku' i jih, že..), který to záměrně vyvolává. Veškeré morální důsledky si pak musí připsat jen na svůj účet.. Mě osobně je akorát tak nazblití že máme jako ČR být formálně něčeho takového součást.

265208

14.3.2012 3:53

RE: Takže humanitární náraznikový koridor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 265208

Skoro nikdy není vinna jenom jedna strana, to jenom na okraj. A v Sýrii existovalo zázemí pro dlouhodobější teroristické aktivity, což je problém především centrální vlády, ono nese za něco takového největší díl odpovědnosti. Držet moc a vládnout, znamená nést důsledky pozitivní i negativní. Nepřipadám si nekoenzistentní, zaprvé od počátku jsem proti válkám kdekoliv z tzv. humanitarních a jiných bla bla důvodů, považuju válku za špatné řešení, ale pokud je vnucena pak je třeba patřičně reagovat. Kadáfí měl na výběr příliš špatné karty. Pokud jde o agenty cizích tajných služeb, tak efektivně je na velkém teritoriu Libye zničené nálety NATO nemohl zasáhnout, operovali tam ve velkém množství. Základny a výcvikové tábory mohli být přímo na uzemí Libye pod leteckou ochranou NATO a Kadáfí s tím nemohl nic dělat. Dále nemám k dispozici dostatek nestraných aktuálních informací, přes net se ke mně dostanou se spožděním. Lidi odpovědni za bezpečnost tyhle informace musí mít minimálně v neověřené formě na stole v komlexní formě, což jim umožňuje vidět celkový obraz a podle toho reagovat.

Za druhém jedna věc je vést hloupý státní teror plošně proti obyvatelstvu a naprosto jiný druh sportu je jít tvrdě po lidech, kteří vedou ozbrojený teror proti centrální moci, ale to se dělá selektivně. Jakmile odřízli těch několik stovek v Homsu od logistiky, tak během měsíce se jim vzdali. Pokud jde o hyenismus a jiné ismy, já si nemůžu dovolit luxus jemnocitu. Žijeme v ošklivém světě, kdy oběť která se není schopna bránit nebo utéct musí buď šlapat lajnu anebo dopadnout jako zlynčovaný Kadáfí. Taliban bojuje, tak jak má účinně bojovat, vzdal se centrální moci. Stáhl se do stínu, udeří a zase se stáhne do stínu a dělá to takhle deset let, utahal tak sověty a teď i západ. Přijde si pro moc, až pro to bude správný čas.

Sýrie je v jiné pozici, jedná se geopolitický významný region, jak pro Rusko tak pro Čínu, Indii, Pakistán, protože bez Sýrie je nemyslitelné něco podniknout proti Iránu. Za druhé katastrofa v Libyi dala do rukou významné diplomatické páky a taky vytvořila dostatečnou opozici v západní mocenské elitě. Pokud jde o reformy a nevytvoření plošných podmínek pro operování teroristických skupin, ať se Asad učí v Iránu, je tam třetina národnostních a náboženských menšin, ale zelená revoluce skončila naprostým fiaskem. Bez zázemí nelze vést dlouhdobě teror, pouze jednotlivé akce a na ty lze odpovědět taky jednotlivými akcemi nebo asymetricky třeba v ekonomické oblasti přes své spojence. Píšou o těhle věcech s čím dále větší nechutí, protože karma, budou umírat lidé. Když, ale něco nechám plavat, tak taky karma a bude umírat ještě více lidí.

265209

14.3.2012 0:24

RE: Takže humanitární náraznikový koridor

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Reakce na 265171

Vas clanek poukazuje na fakta, jaka vrazedna sebranka vladne svetu, co za sycaky vladnou v Parizi, Washingtonu a Londyne koneckoncu pamatujete na Madlenku ktera nechala bombardovat v Jugoslavii vesnici ktera ji zachranila zivot?

265195

14.3.2012 20:54

RE: Takže humanitární náraznikový koridor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 265171

Přikládám video z roku 2007 s vystoupením generála USA Clarka, který jasně říká, že armáda v tomto roce (2007) dostala "jízdní řád", kdy má do pěti let napadnout a destabilizovat 7 zemí, mimo jiné samozřejmě Lybie, Sýrie a na konec Írán. Takže cíl je jasný, zbývá jen vhodná záminka a ta se vždy najde nebo se uměle vyvolá.. Ve velké politice se plánuje roky dopředu a nic se neděje náhodně, jak řekl některý známý politik..

http://www.youtube.com/watch?v=an3A3hRA8_M
[cool]

265244

14.3.2012 2:37

Sledujte reakci Turecka...

Kangaroo 155.?.?.?

Ani USA, ani evropske clenske staty NATO, si nechteji palit prsty se Syrii otevrenou vojenskou intervenci. Vedi dobre, ze by to byl daleko tvrdsi orisek nez byla Libye. Proto si najdou sveho "patsy" ktery tuhle roli bude ochoten sehrat, tedy alespon zpocatku. Dobrovolnika uz maji - je to Erdogan. Turecka armada se pusti do otevrene agrese behem pristiho mesice - to je ovsem muj osobni odhad. Je dost naznaku, ze vyvoj se timto smerem skutecne ubira. Zadejte na Googlu klicova slova jako napr. "syria AND turkey AND attack AND war" a najdete cteni na cely vikend. Jako jeden z mnoha odkazu uvadim http://www.worldbulletin.net/?aType=haber&Arti....
Ani Rusko ani Cina se do konfliktu otevrene nepusti - budou ale pokracovat v zasobovani Syrie, aby nepodlehla (nebo alespon ne prilis rychle). Budou si setrit sily na daleko vetsi konflikt ve ktery agrese proti Syrii nakonec vyusti. Ne, nejsem odbornik na valecnou strategii, nicmene verim tomu, ze takovy scenar je den ode dne pravdepodobnejsi.... [pláč]

Kangaroo

265205

Příspěvků: 13

13.03. 05:28 Rene Bartosek  Tak uniklé materiály Stratfor.
13.03. 16:16  nebojte Syřané....
13.03. 17:27 steve  RE: nebojte Syřané....
13.03. 19:25 steve  RE: nebojte Syřané....
13.03. 18:18 pje  Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky
13.03. 18:22 Rene Bartosek  Takže humanitární náraznikový koridor
13.03. 20:00  RE: Takže humanitární náraznikový koridor
14.03. 01:46 Rene Bartosek  RE: Takže humanitární náraznikový koridor
14.03. 03:17 zaqwer  RE: Takže humanitární náraznikový koridor
14.03. 03:53 Rene Bartosek  RE: Takže humanitární náraznikový koridor
14.03. 00:24 lindsay  RE: Takže humanitární náraznikový koridor
14.03. 20:54  RE: Takže humanitární náraznikový koridor
14.03. 02:37 Kangaroo  Sledujte reakci Turecka...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 375