Diskuze k článku

Sýrie, nová Libye

Příspěvků 7

17.2.2012 3:47

Was the Gaza Flotilla Massacre a Turkish-Israeli False Flag and Precursor to the War on Syria?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 12.?.?.?

http://empirestrikesblack.com/2012/02/was-the-gaza...

http://wakeupfromyourslumber.com/blog/lindquist/wa...

263496

17.2.2012 16:11

Pašování zbraní.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Na to jsem zapoměl. Sýrii hrozí občanská válka a čelí plošnému teroru v některých regionech. Pozměnit zákon za vstup z nelegální zbraní do Sýrie, trest smrti. Platnost zákona okamžitě. Výbušniny, ať už podomácku vyrobené nebo vojenský materiál jako C4 nebo semtex? V USA je povoleno individualní držení zbraní a naprosto ho podporuju, pokud jsou zbraně zaregistrované a samozřejmě se to nevztahuje na vybušniny a plastické trhaviny? Jestliže by v USA proběhly teroristické útoky pomoci thavin, tak místní lidi si pověsí kohokoliv by s tím chytli sami na stromě. Takže držení bomb a věcí na jejich výrobu poprava. A to rychlá, žádné zjišťovaní informací, brutalitou a mučením, špatné pro vnitřní i vnější morálku a média.

Jednoduchý zákon, rychlá poprava, jednoduchá zpráva pro ty venku. Jde nám o krk a nebudeme vyjednávat s nikým, kdo ná jde po krku. Chcete jít do Sýrie se zbraněmi a výbušninami, nebudeme se s váma mazat, budeme jednat rychle a nekompromisně. Tyhle aktivity samozřejmě souvisí s agenty tajných služeb. V terénu, chytit někoho z nich přímo v akci, popravit. To se nestává tak často chytnout profíka se spuštěným pozadím, ale při popravách teroristických figurek, které koordinuje nebudou mít za chvíli, co koordinovat. Jinak řečeno vysoké riziko s mizivým efektem. Jestli kalašnikov zdražil za poslední rok a stojí v Iráku 1500 babek, tak jeho cena rychle klesne, protože dostat ho do Sýrie bude o hubu. Na co jsou mrtvým peníze?

OSN a hlasování VS. Kromě mediální show pro zlepšení bezpečnosti situace v Sýrii neudělají vůbec nic. Vzali nějakou dopovědnost za bullshit, který panuje v Lybii? Ani náhodou. Bezletová zóna eufemismu pro vybombardování země do středověku a další sračky probíhali s oficiálním požehnáním OSN, Rusko a Čína se zdrželi hlasování a nepoužili tehdy právo veta v RB OSN. Teďka AI, Lékaři bez hranic.. aspol. protestují, aby neztratili kredit nestraného arbitra, proti mučení, vraždění a teroru před kterým uteklo obyvatelstvo z celých měst. Práce "demokratických revoluciónářů". Tuhle ozbrojenou sebranku z Libye přepravil západ letecky do Sýrie v počtu několika stovek. Není od věci udělat trochu diplomaticky cirkus v OSN, proběhlo to i v západních médiích v rámci tuposti propagandy o přesunu revoluciónářů nevyhnutelně s logistickou podporou NATO. V Libyi žádná přepravní letadla nebyla, vzdušný prostor kontrolovalo NATO a neznám civilní letckou společmost, která přepravuje ozbrojené hrdlořezy. Podobně i po moři, byla přece blokáda a plavidla NATO dělali prohlídky. Podle námořních konvencí ani posádka civilní lodě nesmí být ozbrojena. Damašek by to měl v OSN předhodit do placu, ať proběhne aspoň formální vyšetřování. Kdyby to nestačilo, stále tady je odpovědnost za situaci v Libyi.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/259419-osn...

263542

23.2.2012 10:48

Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Syrský režim už více jak týden ostřeluje Homs, to znamená obytné čtvrti, nemá žádné slitování s civilisty, ve městech umírají lidé a děti a bez zastavení bojů nemohou být bezpečnnostní koridory pro humanitární pomoc lidem nejen v Homsu, kteří nemají potraviny a ani vodu. Nikdo nechce scénář jako v Libyi, ale režim nechtěl vyjednávat se syrskou opozicí. Kdyby byl trochu soudný a chtěl zachránit aspoň sebe a hlavně Sýrii, mohl ze začátku souhlasit, aby se na vládě podílela vnitřní opozice a nedošlo by k neřešitelné situaci.
Jestli dojde k situaci jako v Libyi, nese za to odpovědnost syrská vláda, která už rok vraždí své občany, kteří si dovolili demonstrovat za lepší život a nechtěli už vojenský totalitní režim. Ovšem umírají i mladí vojáci z vládní armády, prezident B.Asad tak dovedl zem do občanské války. Bohužel násilí plodí zase násilí, to je známá věc. Rozhodně Syřané nemají zájem o to, aby jim bomby padaly na hlavu, ale bohužel Syřané čtyřicet let vojenského totalitního režimu nemohli absolutně nic dělat a nemohou ani teď. Kdyby režím rok tak strašně nevraždil a sám neničil syrská města, nedostala by se tam ani Al Kaida z Iráku, a ani libyjští rebelové.
Chcete trestat ty, kteří mají bomby, ale jak LAS tak VS OSN odsoudili právě zločinecký režim.
Musíte vidět obě straně mince a ne jen jednu. A ne mít klapku na jednom oku.
Jde nakonec o osud syrského lidu, který si takovou strašlivou tragédii nezaslouží. Nezaslouží si žádné národy. Za sitaci v arabském světě mohou krutovládci, kteří vládli a v Sýrii ještě vládnou. Nejlépe to dopadlo v Tunisku a všichni v arabských zemích doufali, že toho dosáhnou také, bohužel s vojenským režimem to není možné.

263874

23.2.2012 21:20

RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 263874

Kolego, vidíte to moc jednostranně a fandíte opozici Assáda, to je jasné. Přečtěte si tento přepis a pochopte že:
1) vzpouru začala opozice a je podporována z venčí..
2) cílem je sesazení Assáda za každou cenu a opozice nemá zájem jednat, to je jen kamufláž
3) Západ jednoznačně podporuje opozici, ale má na to právo??
4) jde tam o mnohem více, než jen o svržení diktátora.. Ale co bude pak, muslimský stát nebo chaos alá Lybie či Irák??
8.únor 2012 - 13:55
Prohlásil to ve středu ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, kterého cituje agentura RIA-Novosti.
"Jakýkoli vnitrostátní dialog musí být výsledkem dohody mezi samotnými Syřany a musí být přijatelný pro všechny občany země," prohlásil Lavrov na tiskové konferenci v Moskvě po úterní návštěvě Damašku. Ruský ministr řekl, že úkolem ostatních států je dostat znesvářené strany k jednacímu stolu. Nic víc.
"Tím se mají nyní zabývat všichni zodpovědní členové mezinárodního společenství, ať už to je arabský svět, Evropa, Spojené státy nebo další oblasti," zdůraznil šéf ruské diplomacie.
Syrský prezident Bašár Asad podle něj pověřil viceprezidenta Farúka Šaráa vedením rozhovorů s představiteli všech opozičních skupin. "Bohužel vzniká dojem, že čím více syrské vedení dává najevo snahu pohnout se vpřed, tím méně je opozice připravena
usednout k jednacímu stolu,
" podotkl Lavrov.
Ruský ministr se pokusil vysvětlit rozhodnutí ruské vlády vetovat rezoluci k Sýrii, o níž v sobotu hlasovala Rada bezpečnosti OSN. Moskva podle něj trvala na požadavku, aby ze syrských měst a obcí odešly nejen vládní, ale i opoziční jednotky. Tento návrh však ostatní členové Rady bezpečnosti nepodpořili.
Lavrov proto předpokládá, že cílem rezoluce nebylo zastavit krveprolití, ale poskytnout povstalcům možnost bez problémů obsadit města a vesnice. "Měli to říct rovnou a čestně jednat s partnery," poznamenal ministr.
Situace v Sýrii je podle Lavrova nejednoznačná a násilí se dopouští jak režim, tak i jeho odpůrci. "My i naši kolegové včetně Evropanů během soukromých rozhovorů přiznáváme, že obraz je mnohem složitější, než jakým se ho pokoušejí malovat."
Lavrov po úterním jednání s Asadem oznámil, že syrský prezident brzy vyhlásí datum referenda o nové ústavě a zahájí dialog s opozičními skupinami. Protesty proti Asadovu režimu v Sýrii trvají od loňského března a podle OSN mají na kontě až 6200 obětí. [cool]

263894

1.3.2012 17:45

RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 263894

Vy nevíte, že umírněná opozice s režimem chtěla vyjednávat a dokonce k několika jednání došlo, ale nezískali vůbec nic. Teď po ročním krveprolití chce Moskva, aby opozice vyjednávala se zločineckým režimem, na to už je příliš pozdě.
Vám nepadají raktety na hlavu, neumírají členové vaší rodiny, nejste bez potravin a vody, nehrozí vám smrt hladem, jako obyvatelům obklíčených měst. A je lež jako věž, že Červený kříž nežádal obě strany aby zastavily boje kvůli bezpečnostním koridorům pro humanitární pomoc.
Opozice žádalo dokonce Rusko, aby vyvinulo tlak na režim, aby tato pomoc mohla být dodána. A Rusko cynicky prorhlásilo, že by to situaci zhoršilo. Všechno jsou jen zájmy a to nejen západní, ale i zájmy Ruska, které má v Sýrii vojenskou základnu. Na zabíjení lidí proto Rusko žádný ohled nebere. Potřebují stávající režim jen kvůli kšeftařením se zbraněmi...
"Syrské vládní jednotky se podle Rady OSN pro lidská práva dopouštějí zločinů proti lidskosti. Podle rady se násilnosti dopouštějí i odpůrci režimu, ale v nesrovnatelně menší míře."
I pozorovatlé Ligy arabských zemí konstatovali, že v Sýrii je sice oböustranné násilí, ale to druhé je jen reakcí na vládní represe.
Lidé nejsou ovce, aby se jako ony nechali rok porážet.
Dezertéři mají zbraně, ale nemají tanky, děla a rakety, jako vládní armáda. Dezertéři měli právě dost zabíjení vlastních lidí.

264399

23.2.2012 23:19

RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 263874

>Musíte vidět obě straně mince a ne jen jednu. A ne mít klapku na jednom oku.
>Jde nakonec o osud syrského lidu, který si takovou strašlivou tragédii nezaslouží. Nezaslouží si žádné národy.
S 90-kou která reaguje na Váš příspěvek zcela souhlasím.
Ovšem poté co mi spadla klapka z jednoho oka, jsem prozřel k jednoduššímu vyjádření. Žádný národ na světě, jak píšete, si takovou tragédii nezaslouží. Je proto potřeba takový rakovinný vřed, jakým ozbrojená opozice doopravdy je, okamžitě všemi prostředky zlikvidovat. Jednat je možné pouze s neozbrojenou opozicí.

263900

24.2.2012 9:52

RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 263900

"Ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová na okraj konference prohlásila, že dříve nebo později se opozice dostane ke zbraním a Asad padne."
Pramen

263911

Příspěvků: 7

17.02. 03:47  Was the Gaza Flotilla Massacre a Turkish-Israeli False Flag and Precursor to the War on Syria?
17.02. 16:11 Rene Bartosek  Pašování zbraní.
23.02. 10:48  Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?
23.02. 21:20  RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?
01.03. 17:45  RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?
23.02. 23:19  RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?
24.02. 09:52  RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

78

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 105 čtenářů částkou 27 150 korun, což je 78 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 4

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 3

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 10

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
24,57 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
17,17 Kč
Australský dolar
15,49 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,10 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,38 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
27,57 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 015,59 Kč
1 unce stříbra
517,18 Kč
Bitcoin
782 026,16 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 452