Diskuze k článku

Americká vojska vtančila do Libye v době, kdy probíhají přípravy na Írán

Příspěvků 20

1.2.2012 2:09

Nad USA a Izraelem se stahují mraky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Světové veřejné mínění je sice možno zmanipulovat, ale ne nadlouho.Arabské státy jsou ve varu.Někdy může být hůře i lépe!
Článek má pravdu,když popisuje, že se mezinárodní právo vytratilo a že se USA nebudou ohlížet na nic,při prosazování svých plánů.
Když se ale nebudou USA chovat mravně,jako světová velmoc,těžko budou moci chtít nějaké mravní jednání po Rusku a Číně.
A kdo dnes tahá ve světové ekonomice za kratší konec provazu?
Jednoznačně USA, kterým už asi v zoufalství konce a pádu svého imperia nezbývá nic jiného, než vyvolat globální válečný konflikt.
Rusko,Čína a další státy mohou vystoupit proti USA.Ale válka postrádá smysl.Nevím,jak bude vypadat případný válečný konflikt, ale co vím přesně, že s touto válku také skončí USA a Izrael v současné politické a ekonomické podobě.Ani elity nebudou uchráněny před případnými válečnými útrapami a vypukne revolta nebývalých rozměrů,která zničí politická uspořádání jednotlivých národních států a nebude mít kdo vládnout.
Je jednoduché vypustit Džina války z lahve, ale je velmi složité,dostat Džina nazpět do lahve!
A z případného válečného konfliktu nebude mít prospěch nikdo, ani její zosnovatelé!

262079

1.2.2012 5:57

RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim

ivan_fojta 64.?.?.?

Reakce na 262079

Proc to tak nevidim? Protoze Elita, ktere rikam Luxury Class planovala vse uz pred 20 ti + lety. Jim muselo byt vse jasno uz pred 15 ti lety a mohli lehce Cinu odriznout od Americkeho trhu a tim by se Cina musela ekonomicky polozit a Amerika by byla hladce u moci . Ja to vidim spise, jak prohlasil pan Buffet znamy bohac "jsme ve valce proti chudym lidem". Z meho hlediska Amerika-Cina -Iran -Israel jsou puze kulisy , aby to vypadalo normalne. A vse je jen hra aby se Luxury Class udrzel u moci za kazdou cenu, a Cina ci Amerika jsou mene podstatne veci. A jestli ovladnou veskere zdroje energie tak maji temer to co potrebuji.

262083

1.2.2012 7:21

RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim

Pafko 90.?.?.?

Reakce na 262083

>Proc to tak nevidim? Protoze Elita, ktere rikam Luxury Class
>planovala vse uz pred 20 ti + lety. Jim muselo byt vse jasno uz
>pred 15 ti lety a mohli lehce Cinu odriznout od Americkeho trhu a
>tim by se Cina musela ekonomicky polozit a Amerika by byla hladce
>u moci . Ja to vidim spise, jak prohlasil pan Buffet znamy bohac
>"jsme ve valce proti chudym lidem". Z meho hlediska Amerika-Cina
>-Iran -Israel jsou puze kulisy , aby to vypadalo normalne. A vse
>je jen hra aby se Luxury Class udrzel u moci za kazdou cenu, a
>Cina ci Amerika jsou mene podstatne veci. A jestli ovladnou
>veskere zdroje energie tak maji temer to co potrebuji.


HMM na tom něco bude, LUXURY Class - Banksteři a jejich posluhovači Obama a spol [bliji]

262086

1.2.2012 8:14

RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 262083

>A jestli ovladnou veskere zdroje energie tak maji temer to co potrebuji.
Ale k čemu potřebují, v době rozvinutých trhů, ovládat zdroje energie. Tady ekonomický aspekt (hamounění) je slaboučký jako 3-krát vyvařený čaj. Dnes lze pořád za "pouhým vzduchem kryté" papírky koupit cokoli. Odmítal snad Kaddáfi prodávat ropu, držel zavřené kohoutky? Ne.
Tady nastupuje právě mocenský aspekt, moci zavřít kohoutky a prodávat selektivně. A tady mají důležité a nezastupitelné místo Vámi označené "kulisy". Někomu prodáme, jinému ne... Geopolitická moc plynoucí z ovládání zdrojů plynoucí ve vztahu ke "kulisám" je to hlavní. Vize prázdné nádrže, to je "motor"...

262089

2.2.2012 2:24

RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim

sidak 78.?.?.?

Reakce na 262089

http://www.wp.topcz.net/?p=413

...EU a USA (údajně) dlužili Libyi 200 mio $ za dodávky ropy...

262198

1.2.2012 12:59

RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim

jp 94.?.?.?

Reakce na 262083

Ano, to je myslím velmi přesné. A bohužel, velmi neradostné, v podstatě se dá říci, že ta "elita" (jak je nazýváte Vy) už nezvratně vyhrála.

262118

1.2.2012 6:31

.. ja si myslim, - vlastne, ja to vim !!

steve 166.?.?.?

.. nas ted uz pritel - svobodny libyjsky lid jeste zcela neporozumel plne slovu "demokracie" - prestoze je snaha ocividna. Musime mu dat vice casu aby sam dozral a uvedomil si, ze nastupuje cestu prosperity, ze se mu oteviraji dvere do komnaty skutecneho plneho zivota ..
.. autoruv clanek bych charakterizoval jako "zabavnou mladickou literarni tvorbu" - protoze napsat neco takoveho muze pouze ten, kdo jeste neprosel "waterboarding" [smích]
.. my, kteri ho mame za sebou - jezdime "zirat do komina" a vsechno vime nejlepe ! A proto vyzyvam Spokojene staty emericke, aby do Libye vyslali navice 80 tisic hrdinu - a hned ! Co, - vyzyvam .., ja jim to prikazuji !!
.. dopisu to pristi tyden, vsichni jsou uz v autobusu. Jedeme tento mesic teprve podvacate "zirat do komina", ... "havel" uz zase nosi kyble s vodou ..

262084

1.2.2012 9:47

Amerika

ivan_sharky 77.?.?.?

Všetko je to len a len o rope. WTO sa snaží nastoliť nový svetový poriadok pod zámienkou demokracie a ekonomickej pohody. Nie, nie je to tak. V skutočnosti nás pomaly ale iste dostávajú pod svoju nadvládu. To čo sa deje v Líbii ? Pošlú tam starú loď na ktorej nechajú vykonať akože teroristický útok a majú zámienku na okupáciu ďaľšej zemi. Afganistán, Pakistán, Uzbekistán, Lýbia. Ten kto ovláda ich prírodné zdroje, ovláda Európu, nehovoriac o tom, že s príchodom USA sa zdvihla produkcia drôg z 1% na 70%. Ten kto rozbehol aj finančnú krízu, ten navrhne aj jednotnú menu - USA !!! USA neokupujú len tieto štáty, ale aj celú európu v rozmiestnených základniach má cez 100.000 vojakov, pripravených nastúpiť v prípade Európskych nepokojov. Boch nás ochraňuj pred touto pliagou. Stačí aby sa vycvyčený agent USA prezlečený v šatách Turka dopustil "teroristického" útoku a bude dôvod na vyhlásenie mimoriadneho stavu v rámci "bezpečnosti"... Pravidlo, ktoré tajné služby USA bežne používajú. Turecko a Bulharsko je známe svojimi obrovskými ložiskami zlata, ďaľšou komoditou, ktorá zaujíma týh prašivcov.

262099

1.2.2012 17:13

RE: Amerika

Mirra 85.?.?.?

Reakce na 262099

jen o ropě to nebude. Ta je sice důležitá ale jsou i jiné faktory. Skoro to vypadá jako by se chystala v Severní Africe uvést do praxe teorie tvořivé destrukce a tím znovuvytvoření Arabského chalifátu od Maroka po Irák. Jediný stát který se s radikálními islamisty dokázal vyrovnat bylo Alžírsko, jinak ve všech státech jsou nějaké rebelie. Na tom se krásně ukazuje že v USA je prakticky dvojí vedení - jedno drží s Izraelem a další podporuje islámské extremisty, dost schizofrení stav.

Zjednodušování věcí na jedno světové spiknutí o NWO je také zavádějící. Na světě je víc mocenských uskupení které sice spolu komunikují, občas můžou spolupracovat ale hlavně spolu soupeří. Na sjednocení světa je třeba mnohem víc než spolupráce pár boháčů. Jsou třeba hlavně respektovaní charismatičtí vůdci kteří by své mocenské okruhy přesvědčily o správnosti toho kroku a ti ve světě chybí, dokonce je dnes ohromný deficit z tohoto pohledu - vládnou nějaké vlády které mají minimální respekt. Prostě schází vůdci které by pohly masy k velkým činům a sjednocení světa by bylo velkým činem. Je to důležité hlavně kvůli započetí kolonizace jiných nebeských těles a vývoji systémů a technologií které by pomohly ochránit svět před přírodními pohromami. Doteď mělo lidstvo dlouhou dobu klid a místo rozvoje se hlavně věnovalo kupčení a válčení a úplně zapomělo že stačí jedna velká katastrofa a jsme opět na úrovni doby kamenné.

262142

2.2.2012 16:41

RE: Amerika 51 statu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 262142

newt gingrich slibil do roku 2020 osaidleni mesice. ten se stane 51.statem usa. skvele

262323

1.2.2012 16:56

Co z toho vyplývá

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Pro mě z toho vyplývá, že USA se dusí soustem, které si vzaly do pusy. Vědí, že když se pustí do Iránu, hned druhý den ztrati Libii a třetí den Tunis.

A to je na tom to jediné, co mě těší.

262141

1.2.2012 19:15

Amerika je tlačena do nějaké zoufalé akce vzhledem k ekonomické situaci doma

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

V Chicago Civil Rights Examiner byla zveřejněna studie s hodně
provokačním názvem:
Americký sen dodýchává - Nerovnost příjmů a nepružnost

Zde je detailně popsán celý sousled příčin totálního a neodvratného pádu současného typu ekonomiky USA,která se ještě jmenuje kapitalismus a tržní hospodářství, ale ve skutečnosti se již jedná o zcela jiný typ ekonomiky,kterou lze nazvat feudální, kdy feudál je bankéř a jeho nějaké demokratické a tržní principy a potřeby společnosti vůbec nezajímají!
Tito lidé jsou dnes bezradní a není vyloučeno, že v rámci zachování moci vyvolají i válečný konflikt, i když na globální válce vydělat nelze! Jde o šílenost a bude obtížné tento vývoj zastavit.
Překlad článku
http://outsidermedia.cz/Americky-sen-dodychava-Ner...

262159

1.2.2012 20:14

RE: Amerika je tlačena do nějaké zoufalé akce vzhledem k ekonomické situaci doma

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 262159

V tomto [ur=http://dolezite.sk/Richard_Wilkinson_Ako_ekonomicka_nerovnost_skodi_spoloc_135.htmll]videu [/url] zas sa spomína okrem iného, keď chcete žiť Americký sen, tak sa máte odsťahovať do Škandinávskych krajín, alebo do Japonska.
V Škandinávií sa prerozdeľuje-vyrovnávajú sa rozdieli, tam môžete dosiahnuť len svojimi silami, čo chcete. Nezáleží na príjmu rodičov. Negatívum tohoto činu je, že sa trhajú širšie sociálne väzby/vzťahy a rozrušujú sa širšie rodinné väzby.

V japonsku sú na tom zas ľudia rovnako dobre, nie je tam veľmi citeľný rozdiel medzi chudými a bohatými, čo sa týka kvality života. Zaujímavé je, že sociálne väzby sú silné.

Sumarizované: ľudia sa majú najlepšie v tých krajinách, kde rozdiel medzi bohatými a chudobnými je malý a po určitej hodnote HDP na hlavu v tom nehrá úlohu.

Vojtu a jemu podobných môže z toho poraziť (hlavne keď pozrú video), ale mňa to nezaujíma.

262164

1.2.2012 20:21

Ma to trivialnu logiku

PatMat 78.?.?.?

Co spravi najsilnejsia armada ked raz nepridu vyplaty? Preto ju treba pouzit 1% pro bono, kym sa este da...

262165

2.2.2012 11:46

myslím,

v 84.?.?.?

že ven se z toho dá jen za předpokladu, že přestaneme používat peníze..
je to složité pro mnoho lidí, ale je to jediná cesta.

ŽÁDNÁ JINÁ NEEXISTUJE......

myslím, že to je jedinej způsob, jak z naší šlamastiky ven.....

a taky to, že musíme absolutně všechno přehodnotit....

Všichni jsme vychováváni v rovnici, že:

CO NEJVÍC PENĚZ = TO NEJLEPŠÍ ŽIVOT....

jestli chceme postoupit dál, tak tohle musí přestat platit.....

JINAK SE NEPOHNEME....

A BUDE NÁS TO MOŽNÁ STÁT i ŽIVOT......

A VŠUDE BOJ, CHAOS, BÍDA, ZMATEK......., ANARCHIE, NÁSILÍ......

POKUD TO BUDE PODMÍNĚNÝ PENĚZI, pak KDO NADŠENĚ BUDE VYRÁBĚT DO NEJISTÝCH FINANČNÍCH ZISKŮ????????????

PROSTĚ SMIŘTE SE S TÍM....
TOHLE KONČÍ......

PENÍZE PŘESTANOU MÍT HODNOTU A PAK I SMYSL.......

ZŘEJMĚ BUDEME ŽÍT V KOMUNITÁCH, KDE KAŽDÝ BUDE MÍT SVOU ROLI, KAŽDÝ POJEDE NA SVŮJ VÝKON A KDE KAŽDÝ BUDE MÍT VŠE POTŘEBNÉ K ŽIVOTU ZDARMA.....

TOHLE JE JEDINÁ CESTA A DOUFÁM, ŽE TO NEBUDE TRVAT DALŠÍCH 50LET, NEŽ TO DOJDE VĚTŠINĚ....


K TOMUTO SMĚŘUJEME - VÍM TO OD SVÝCH CCA 5LET - DNES JE MI 45.....

PS.
TAK SE UŽ NEBRAŇTE, NÁSILÍ ATD. JE ZBYTEČNÉ... VŠE SE TO TÍM JEN ZBYTEČNĚ ZDRŽÍ..........

CHCETE PLAKAT?............, NEBO SE SMÁT????????????

262266

2.2.2012 18:21

RE: myslím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 262266

Příteli, zkuste si přečíst toto a zjistíté, že vše je už známo.. Knihu mám fyzicky doma a odškrtávám splněné roky. Ten 2011 vyšel. 2012 se zdá vyjde taky (prohloubení krize), pak se uvidí. Kniha se dá i koupit..

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?nazevclanku=pror... [cool]

262347

3.2.2012 8:07

RE: myslím,

Anony 90.?.?.?

Reakce na 262347

Jiste, vsechno je znamo, protoze to nekto davno naplanoval (The Fabians). Zadne proroctva, petiletky, ale dlouhodobe plany. Kdyz se s plany lidi vopred stotozni, nebudou protestovat, protoze to uz proroci 'vycitili'.

262475

3.2.2012 17:58

RE: myslím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 262475

V podstatě nejsme v rozepři. Je možné, že si to autor (pokud jste to četl) vymyslel a napsal jen to, co musel, na něčí příkaz. Nebo je to opravdu napsáno někde v astrálu a elity podle toho jedou a jen jim na to někdo náhodou přišel. Ovšem předpověď v daleké budoucnosti (2050..) není až tak špatná.. A pak asi takto - jste vážně nemocný a lékaři vám to neřeknou, čili budoucnost neznáte a nemáte tedy možnost s ní bojovat. Pokud Vám řeknou, že třeba do roka můžete zemřít, buď se psychicky složíte a nebo naopak Vás to tak nabudí, že začnete bojovat a třeba se uzdravíte. Někdy může být znalost toho, co příjde, velice výhodná. Nebo jinak se chová zvíře, které cítí, že jde na pastvu a jinak, když vycítí, že jde na porážku.. Ale nejsem psycholog.. [cool]

262514

3.2.2012 15:06

Sama voda

vitek orac 212.?.?.?

Takovou snusku lzi lze prisoudit choremu cloveku cerpajicimu informace v podradnych ruskych mediich.Staci?
Zeleny odboj v Bin Validu...jaky odboj???Clovek vubec nevi co se tam deje.Nekolik kretenu-milicionaru plenili pubertaka a nereagovali na vyzvu clenu jeho rodiny aby ho pustili.No tak si je podali.Tod je vse. Ale tady se toho o tomhle incidentu napise jako by se chystalo k treti sv.valce.Fuj! Kez by si stejne podali par prislusniku policie v Rusku ktere casto neznaji miru sve arogance.Nebo tady,v cechosobakii.

262504

21.2.2012 19:41

no super

salamista a požírač vepřo 109.?.?.?

a co když opravdu vyvyjí jadernou zbraň?Což si myslím že vyvyjí,protože jinak by přijali nabídku od rusů,že jim obohacený uran budou dodávat..Izrael ,který ten psychopat nazval rakovinným vředem se bude bránit..nebo jste madam tak ibecilní,že když vám někdo bude vyhrožovat likvidací tak budete čekat až se dostatečně ozbrojí a pak zlikviduje vás i vaši rodinu?Buď nenavidite židy nebo jste zelená..pak si do baraku nastěhujte romskou rodinu oni už vás dají do latě[smích]

263798

Příspěvků: 20

01.02. 02:09  Nad USA a Izraelem se stahují mraky
01.02. 05:57 ivan_fojta  RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim
01.02. 07:21 Pafko  RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim
01.02. 08:14  RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim
02.02. 02:24 sidak  RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim
01.02. 12:59 jp  RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim
01.02. 06:31 steve  .. ja si myslim, - vlastne, ja to vim !!
01.02. 09:47 ivan_sharky  Amerika
01.02. 17:13 Mirra  RE: Amerika
02.02. 16:41  RE: Amerika 51 statu
01.02. 16:56  Co z toho vyplývá
01.02. 19:15  Amerika je tlačena do nějaké zoufalé akce vzhledem k ekonomické situaci doma
01.02. 20:14 Oracle  RE: Amerika je tlačena do nějaké zoufalé akce vzhledem k ekonomické situaci doma
01.02. 20:21 PatMat  Ma to trivialnu logiku
02.02. 11:46 v  myslím,
02.02. 18:21  RE: myslím,
03.02. 08:07 Anony  RE: myslím,
03.02. 17:58  RE: myslím,
03.02. 15:06 vitek orac  Sama voda
21.02. 19:41 salamista a požírač vepřo  no super

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 872,54 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 044