Diskuze k článku

Na řadě jsou narkorestituce

Příspěvků 15

17.1.2012 7:12

Velmi nekvalitní

agent7 194.?.?.?

Nesouhlasím s tím, že válka proti drogám je zbytečná ani s hurá legalizací drog.

Článek mi mimochodem silně připomíná propagandu plnou hesel a zvolání jak ze skandování na demonstrace, plný tvrzení, které se autor ani neobtěžuje dokázat. Nejspíše proto, že by byl velmi rychle v důkazní nouzi.

Článku už chybí jenom hesla jako „kdo je proti legalizaci je neonacista“ či „kdo je proti legalizaci je nejhorší vyvrhel“. Manipulativnímu článku k tomu už nic nechybí, skoro mám pocit, že autor by to tam rád napsal, ale pan Stwora už by mu to nevytisknul.

Miloslav Ponkrác

261206

17.1.2012 8:48

RE: Velmi nekvalitní

karin 90.?.?.?

Reakce na 261206

Například co byste potřeboval dokázat, pane Ponkrác? Že je válka proti drogám pokrytecká a nesmyslná? Že ti samí, kteří s drogami válčí, s drogami také obchodují? Odkazů máte v článku několik. Jestli čtete anglicky, najdete důkazů nepřeberně. Zadejete si v Google dvě slova : CIA drugs , heslo Dope Inc. , war on drugs ve Wiki atd. Kdo hledá, najde. Taky neškodí znát historii americké politiky prohibice - k čemu vede idealistický boj za střízlivost. Popřemýšlet o tom, proč je alkohol, který zničí nejvíc životů legální a opium nikoli, proč se ve Švýcarsku vydává heroin na předpis a co se tím změnilo - atd. atd. Kromě toho, vy si asi myslíte, že autor to všechno myslel vážně. Jenže vy tam chcete zkrátka vidět něco, co tam prostě není. [vyplazený jazyk]

261208

17.1.2012 11:08

je to jasné

omega13 217.?.?.?

Reakce na 261208

každý, kdo žádá ukončit válku proti drogám je neonacistický antisemitský podvratný živel, a my dokážeme, že tím chce popírat jedno moc vysoké číslo !!!
Obchod nade vše a výnosný obchod ještě nad tím

261215

17.1.2012 9:33

marasmus

valda 212.?.?.?

Jsem proti restitucim ale tento clanek je dalsim ubohym pamfletem.Kdo si jeste mysli ze Zvedavec kuje kvalitu ten musi byt ,mirne receno,divny.

261211

18.1.2012 16:18

RE: marasmus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 261211

Tak sem nelez a jdi si pokecat s Ben Hurem na Lehožumpu. Tady tvé přiblblé bláboly nikomu chybět nebudou. Ale na Nezvědavci tě rádi vezmou mezi sebe. IQ na to máš.

261306

17.1.2012 9:50

GOD

haban drhaban (zavináč) email (tečka) cz 178.?.?.?

Na YouTube byla prezentace nějakého bývalého agenta CIA. Příčinou těch válek je GOD = Gold, Oil, Drugs.

Drogy jsou prý vedle ropy a zbraní jedním z největiších bussinesů a jejich zákaz by údajně rozhodil státní "cash flow".

Zajímal by mě nároz nějakého ekonoma, který tomu (skutečně) rozumí.

[zmaten]

261212

17.1.2012 11:24

Vymejvárna

Vopice 173.?.?.?

Pane Ponkráci,

kdybyste měl alespoň nějaké zkušenosti s drogami (například ve vašem přímém okolí), nikdy byste nemohl napsat to, co jste napsal. Jste bohužel zcela neinformován a propadl jste holé propagandě.

Bylo nebylo, v jedné daleké zemi se jednoho dne našel někdo tak "moudrý" jako vy a zakázal alkohol. Vzpomenete si, jak to dopadlo? Přestal se alkohol pít? Ne. Jen si někdo začal ukrutně mastit kapsy a začala se vršit hromada mrtvol. Výsledek? Zkuste zavzpomínat. Alkohol je mimochodem jedna z nejtvrdších a nejkrutějších drog, která ma na svědomí daleko více neštěstí a utrpení, než jakákoliv jiná droga, takže doufám, že jste přísný abstinent. Pokud ne, pak jste obyčejný feťák. S tím se musíte smířit.

A co dělá válka proti marihuaně? Statisíce vězňů v USA vám o tom mohou vyprávět. Jejich společenská nebezpečnost? 0! Snížení počtu huličů? 0!

Pokud by byly drogy dekriminalizovány, okamžitě by ZMIZELA zločinnost s nimi spojená. A státy by mohl mít ty bilióny, které nyní tečou do kapes dealerům, kteří jsou často kryti policií a astátním aparátem. Samozřejmě jen ti vyvolení.

A teď vám musím říci jednu věc, která pro vás bude možná hrozně překvapivá. Celá ta válka proti drogám se vede jen a pouze proto, aby jejich cena byla vysoká. Možná to netušíte, ale obchod s drogami je zřejmě nejvýnosnější byznys na planetě, co se týká i objemu peněz, který produkuje. Najděte si pojem "opiové války", abyste pochopil, že opium z Afghanistánu bylo tlačeno do Číny jako "platidlo" přímo vládou Velké británie.

Pak vám možná docvakne, kdo na tom všem vlastně vydělává.

Ale hlavně si vzpomeňte, jak dopadla ta prohibice v USA, jaký měla výsledek a kolik pozitiv přinesla.

Pokud mi tu napíšete alespoň jedno pozitivum, pak se můžeme bavit dál. Ale jsem si jistá, že nenapíšete nic.

261217

17.1.2012 13:14

RE: Vymejvárna

Závislák 46.?.?.?

Reakce na 261217

Paní Vopice, určitě se někdy podíváte na zprávy. Vím, že to není žádný povznášející zážitek, ale přesto. Panu Ponkrácovi se nemůžeme divit. Lidé se chovají jako malé děti a o ty je potřeba pečovat. Je potřeba vrátit církvi majetek, je potřeba posílit policii, je potřeba posílit ministerstva a sepsat mnoho zákonů. Zákonů, které vše ilegalizují a opravňují represivní systém. Lidé to chtějí. Hrozně se bojí. Bojí se všeho ilegálního, a toho je díky zákonodárcům stále více a média nás tím také o to více informují.
A proč by třeba nemělo být trestné svévolné a neregulované požívání například chleba? Lidé jsou na chlebu úplně závislí. Je to droga! Je potřeba to regulovat a válčit proti chlebovým feťákům (chlebákům). Jde z nich strach a pan Ponkrác má nárok na ochranu. Pak se chlebáci budou muset dávkovat chlebem nelegelálně, a také síť překupníků a pečíren se dostane mimo zákon. Budeme proti tomu válčit, a všichni tak budeme zase o něco bezpečnější...

261220

17.1.2012 12:52

Povinnost akceptovat "dýmů/krásy"

MoUdrostrak 90.?.?.?

Naprosto nechápu, proč se GOJ/im bouří a nechtějí "dýmů/krásy"?!

Chápu, že zlí Číňané proti hodným Britům vedli ve své zlé Číně opiové války...

A dokonce si dovolili proti hodným Britůůům zoSSnovat Boxerské povstání! Ti zlí žlutí bolševíííci a orientální collectivisté!

Vložený obrázek
http://sundaytimes.lk/100912/FunDay/fut_06.html


Ale to byli zlí Číňané. A jakých jsou dnes Číňané s.ačkcáh?! Mohli si užívat "dýmů/krásy"!!!
Toooochle tchodnaaaa zinkajiiiciiii GOJ/im nedelala...prozillla...


Hodní GOJ/im, kteří za Zlého Bolševíííka naslouchali zbožně a undergroudově Plastikům a Venci Chemapolu/lahváči Veškernovi by se něměli proti "dýmů/krásy" přeci/vá bouřit.
Ale měli by pleSSat a vzývat Hallelluyahh!

Snad GOJ/im nechtějí tvrdit, že si něco dovolili odnést z Majora Zemana!

Takové "non-dýmů/krásy" bolševické Schweinereien, nich wahr?!

Vložený obrázek

261219

17.1.2012 13:36

Premiér Nečas všechno zaplatí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Jeho osobní sekretářka Nagyová bere 273 000 korun hrubého! Potom máme šetřit!
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Denik...

261222

17.1.2012 13:50

Legalizace?

AlA777 109.?.?.?

Jen vzpomente jak to dopadlo v Emerice v sedesatych letech, nez zatrhli LSD, sama laska, vsude manicky a nikdo nechtel jit bojovat proti zlym Vitnamcum. [chechtot]

261223

17.1.2012 14:25

Tohle nepujde

Petr Řehák 194.?.?.?

Zadne restituce narkomajetku nebude .. protoze zabaveny narkomajetek se jen presunul do rukou novych narkobaronu kteri jsou ted u moci a ti ho rozhodne nikam presouvat nehodlaji.
To same legalizace :
Nynejsi narkobaroni na nelegalnosti profituji nejvic. Sroubuje to ceny produktu do astronomickych vysin a navic pripadne nepohodlne konkurence se lze zbavit snadno, rychle a za penize danovych polatniku. Kdepak volny trh a konkurencni prostredi jsou veci ktere takovemu heroinovemu krali dokazi privodit nehezke nocni mury.
Proc cirkve ano ?
To je taky jednoduche. Zvlast u nas se poptavka blizi temer nule. Bible u nas vychazi rozhodne v mensim nakladu nez denik blesk nebo pohlreichova kucharka [mrknutí jedním okem] Jaky ale zvolit bussiness plan pro kdysi mocnou organizaci nyni ve stavu klinicke smrti ?
No prece restituce, privatizace, tunelovani, kradeni, ... to v cem jsou nase politicke spicky nejlepsi.

261225

17.1.2012 17:00

Ve Švýcarsku našli řešení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Ve Švýcarsku má asi 20 lékařů po celé zemi pravomoci nenapravitelným narkomanům,především heroinistům,kteří již několikrát prošli léčením, aplikovat injekčně "státní" heroin, který je výrobně velice laciný / vyrábí se z morfia - macerovaný mák - alkaloid morfia - diacetylmorfin je heroin / a proto aby se zabránilo především pouliční kriminalitě,stát se o heroinové závislé narkomany stará! Tím pádem přijde drogová mafie zkrátka a stát má z velké části pokoj od kriminality!
Je také velice zajímavé, že se čistý heroin vyráběl na území ČSSR ,konkrétně ve Slovakofarmě v Hlohovci a odtud se pro lékařské účely vyvážel do světa! Výroba byla tajná a z pověření světové zdravotnické unie, protože byl předpoklad, že se z "totalitního" ČSSR nedostane do rukou drogové mafie!
Švýcarsko začalo podávat heroin svým drogovým "pacientům" již od roku cca 1985.
Zatím se našla náhrada Metadon, což je také droga,má podobné účinky, ale podstatně menší a na Metadonu se nechá od drogy odvyknout.
Drogová závislost je nemoc, má svojí diagnostickou značku a kdo problematice nerozumí, těžko může být s celou problematikou seznámen a porozumět jí!!! Prostě třeba mezi žloutenkou a drogovou závislostí je jenom malý rozdíl - ten první si nemyl ruce a ten druhý jednou, či vícekrát zkusil heroin a už v tom lítá, je "nakažen" drogovou závislostí. Viděl jsem tak těžké alkoholiky, že hravě "přechlastali" i Antabus - přípravek, který při požití alkoholu vyvolá drastickou nepříjemnou reakci - zvracení a podobné projevy a přesto se najdou jedinci, kteří mají tak silně vyvolanou závislost na alkoholu, že jim ani vysoké dávky Antabusu nevadí!!!!
Stejně je to se závislostí na heroinu a dalších drogách! Nemáme stejné organismy a některý raději zemře, než by se vzdal drogy!!!
Do mozku nikdo nikomu nevidí a tam jsou centra, kdy droga "nasedne" na "synapse" a je jenom otázka, jak silnou vazbu a reakci vyvolá.
Je jasný dotaz, proč se zkušenosti ze Švýcarska s heroinisty neaplikují při léčbě po celém světě?
Je velmi jednoduchá odpověď!!! Protože drogová mafie vládne světu a vládám a nenechá si svoje zisky vzít! Lidé, kteří se pokoušeli v tomto ohledu něco dělat, špatně dopadli!!!
Jak by třeba nějaký lékař v USA, mohl tězce závislým heroinistům aplikovat za přísných podmínek heroin? To by se asi protidrogová vládní agentura raději "kousla" do ocasu, než by něco podobného připustila!!! A přitom je to tak prosté, jenom chtít.
Ostatní měkké drogy zde nechci rozebírat, protože jejich vliv je velice okrajový - každý český středoškolák podle oficiální statistiky již kouřil mařenu a asi jedna třetina kouří mařenku pravidelně! Tady stát jenom může řvát, že mladí místo piva a kořalky kouří mařenu, která je levnější a stát tak přichází o peníze ze zdaněného alkoholu!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]...Automaticky kráceno

261233

17.1.2012 17:05

Ve Švýcarsku našli řešení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Pokračování
Další drogy jsou trochu mimo - kokain je droga umělecká, drahá, v ČR málo užívaná a třeba pervitin, který se u nás vaří,se vyváží do celé Evropy, jako "český" perníček, ale jde zase o poplach ve zkumavce vody - za války se podával "nočním" letcům, aby neusínali z vypětí a nikdo se drogově závislým nestal!
Je mnoho dalších chemických přípravků a drog - extáze a podobné elixíry, ale ty jsou relativně v pořádku, protože jejich užití je podobné jako po alkoholu a uživatel se z nich vyspinká!
Dobrá "česká" droga jsou houbičky, běžně některé druhy v lese zbírané / hlavně v jižních území státu, třeba kolem Tábora /, kdo zná, může se "naklepat" do bezvědomí, ale teď v zimě, pokud nemá nasušeno, tak má smůlu!
Drogy provázejí člověka od nepaměti,všechno je droga, třeba i dobré kořeněné jídlo je droga - mnoho koření je také ve větším množství drogou, takže celý humbuk kolem drog jsou jenom tanečky kolem peněz a se skutečným užíváním to nemá nic společného!!!
Blbá zpovykaná společnost skáče médiím na úplně blbé a neiformované kecy o drogách a příslušný poslušný a tupý redaktor, když něco blbého napíše a zplodí o drogách a drogové scéně, si jde večer "vylejt" hlavu kořalou do hospody,ale to je v pořádku!!!
Taková je skutečnost! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

261235

18.1.2012 14:36

Válka proti terorismu je prohraná!

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Válku proti terorismu vedou ještě větší teroristé.
Bohužel ji ale teroristé vyhrávají.
(V každém případě...[smích])

261300

Příspěvků: 15

17.01. 07:12 agent7  Velmi nekvalitní
17.01. 08:48 karin  RE: Velmi nekvalitní
17.01. 11:08 omega13  je to jasné
17.01. 09:33 valda  marasmus
18.01. 16:18  RE: marasmus
17.01. 09:50 haban  GOD
17.01. 11:24 Vopice  Vymejvárna
17.01. 13:14 Závislák  RE: Vymejvárna
17.01. 12:52 MoUdrostrak  Povinnost akceptovat "dýmů/krásy"
17.01. 13:36  Premiér Nečas všechno zaplatí
17.01. 13:50 AlA777  Legalizace?
17.01. 14:25 Petr Řehák  Tohle nepujde
17.01. 17:00  Ve Švýcarsku našli řešení
17.01. 17:05  Ve Švýcarsku našli řešení
18.01. 14:36 Václav Semerád  Válka proti terorismu je prohraná!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 12

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
26,09 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,60 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 954,52 Kč
1 unce stříbra
548,96 Kč
Bitcoin
663 106,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 426