Diskuze k článku

O strachu

Příspěvků 94

23.11.2011 1:02

Strach, nedostatek komunikace a hloupá soutěživost mezi mravenci

Spaceman 93.?.?.?

Díky za výstižně formulovaný příklad, nedovedl bych to lépe. Většina z nás velmi dobře tuší čí ví, že je celý systém nastaven špatně a jsme moderními otroky globální mašinérie řízené partou vyvolených, která bohužel velmi dobře ví, jak to dělat. I když o tom všem lidé vědí, jen velmi výjimečně najdu někoho, kdo si dokáže připustit, že to zásadní jádro problému není "nahoře", ale "dole" - mezi námi, otroky. Neumíme se zatím efektivně spojit, neumíme sdílet a neumíme komunikovat. Neumíme si důvěřovat. Hloupě soutěžíme mezi sebou a každý se škrábeme někam výš, než jsou ti ostatní, i když jsme na stejné lodi (což je v rámci pohledu "shora" ideální stav). Faktorů, které maří efektivní sjednocení mas, je mnoho, a strach je určitě jedním z těch zásadních a je nám ho mnoho nadělováno i námi samými. Esoterika pracuje se strachem jako s rovnocennou energií a tento postup uznávám. Ale na tohle moderní člověk přeci hází bobek - esoterik = obecní blázen [zmaten]

257522

23.11.2011 7:45

Moderní doba

Jarmila 88.?.?.?

Jo, jo, to je ta Moderní doba, jak ji pěkně ztvárnil už kdysi dávno Chaplin:
http://www.youtube.com/watch?v=jTTZJZaNCkY

257533

1.12.2011 13:49

RE: Moderní doba

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 257533

Jarmilko, to je také úchvatné, ako celý Charlie Chaplin.
Dnešný kapitalizmus sa tomuto veru podobá. Je to tá istá snaha zotročiť pracujúcich a urobiť z nich cvičené opice.
Bez nárokov a práv, vydané na milosť a nemilosť svojim zamestnávateľom.

257967

23.11.2011 7:55

Strach jako hybný moment evoluce ?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Hezká myšlenka a naprosto se s ní ztotožňuji. V kauze OWS je ten strach samozřejmě přítomen také.

Na straně jedné jde o strach běžných demonstrantů o svou budoucnost. Ti vidí, že se celý systém hroutí a jejich budoucnost je více než nejistá. Na straně druhé zde ale vidím strach jiný. Strach těch, kteří by mohli být ohrožení, kdyby strach nás dole dospěl do stavu, kdy budeme chtít bojovat za svou budoucnost. Strach z odhalení těch skrytých sil, které stojí na pozadí současné podoby systému. A tak mám pocit, že se hnutí OWS nenápadně překlápí do roviny kritiky základních principů kapitalismu. No hezké, ale jaká je alternativa ? To nikdo neví ? Socialismus ? Komunismus ? No to asi ne .. namítnou ti, kteří budou do nekonečna hájit myšlenku, že kapitalismus je to špatné. Tak jaká jiná alternativa ? A tady diskuze končí. Zeptejte se demonstrantů před WS co dál. Pokrčí rameny. Ano .. vyházeli by bankéře a pak .. neví. Neví na jakých principech postavit nový systém. A TOHLE SE HODÍ ! Takové demonstranty "co neví" přeci my jako "elita" potřebujeme. A proto budeme tu jejich teorii o zlém kapitalismu živit ! Tahle myšlenka bude neustále v "našich" médiích prezentována jako nosná. Tato myšlenka nakonec totiž povede DAV směrem k tomu socialistickému .. přesněji centralistickému modelu postavenému na diktatuře někoho za kterým bude opět nenápadně skryt někdo, kdo už se za různé "cie" a "ismy" skrývá po staletí.

Skutečná změna může nastat teprve tehdy až lidé pochopí, že "kapitalismus" není sprosté slovo. Je to řád, který funguje v každém sociálním systému po tisíciletí a funguje i ve zvířecí říši. Jde o naprosto přirozené ekonomické interakce subjektů v sociu. To, že je současný kapitalismus silně překroucený a zneužitý je už věc jiná. Lidé by si měli uvědomit, že když kritizují kapitalismus kritizují vlastně něco jiného. Korporativismus ? Elitokracii ? Banksterismus ? Nevím jak to nazvat ale kapitalismus to již dávno není.

257534

23.11.2011 10:19

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 257534

re:Žán Valžán [smích]
Zrovna tak, ako keď kritizujeme socializmus, komunizmus, kresťanstvo, islam, budhizmus, konfuciánstvo,..
Základom riešenia problémov (využitia príležitostí [velký smích]) bola myslím vždy dobrá otázka:
Čo mali tieto myšlienky spoločné(aj s kapitalizmom)?
A v čo boli prevrátené, resp. kým?
Isto to nebola "prirodzená zloba" v "každom človeku".
Kto niečo také povie, alebo uverí, je niečo ako dajme tomu satanista.
Napr.:
Rozdiel medzi pôvodnými Ľudskými prirodzenými kresťansko-komunisticko-budhisticko-trhovými myšlienkami a ich dnešnou dezinterpretáciou.
Ako vznikla? Priletela sama sebou, ako metla s babou Jagou? [velký smích]

Teda:
Kde sú v týchto "-izmoch" (zámerné?)chyby, prečo asi tak vznikli(rola samozvaných "elít" ) a aké navrhujeme korekcie?

Alebo si necháme ako bezprízorní psíkovia predhodiť ďalší nový, či oprášený -izmus, -cie, či "náboženstvo", prípadne zase raz jeden to a druhý zas ono a samy(?) sa poštveme navzájom znova proti sebe. Brat s bratom, či bratrancom sa budú dokola tĺcť palicami po gebuliach?

Trh nemôže byť bez plánu(cieľu) a plán bez prostriedkov jeho dosiahnutia(t.j. aj trhu). To je hádam už pomaly aj demokratickej(aspoň trochu gramotnej) väčšine jasné.

257542

24.11.2011 19:28

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 257534

Dobrá tedy. A Vy to řešení máte?

257606

24.11.2011 21:27

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 257534

Píšete-Je to řád, který funguje v každém sociálním systému po tisíciletí a funguje i ve zvířecí říši. Dobře tedy, tím říkáte, že kapitalismus by měl být neměnný, ale jaký sociální systém-podle vás- je k němu optimální? Člověk je společenský tvor, zmiňujete zvířecí říši, tak tedy nějaký extrém-mravenci, včely...

257613

24.11.2011 22:36

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 257613

Nezbyde, než do té přírody nahlédnout. Třeba tam nějakou inspiraci najdeme.

Třeba kos černý. Snáší cca 5 vajíček. A to až třikrát do roka! Kosy najdeme sice v každé zahradě, ale že by byli nějak extrémně přemnoženi? A nekontrolovaně se množili, jako my lidé? Určitě ne. Čím to?

Funguje to jednoduše. Rozmnožují se jen ti, co dokážou v daných podmínkách uživit své potomstvo. Jak? Samci mezi sebou svádí boj o teritorium. Ti schopní si je opatří a svým zpěvem si je vymezují. Stejným zpěvem do něho zvou samičku.

Mladí či méně schopní také žijí. Ovšem tiše. Bez zpěvu se živí na pomezí teritorií těch úspěšnějších. Ovšem nehnízdí. Samičky prostě nemají o samečka bez vlastního teritoria zájem. Nějak "vědí", že bez vlastního území by nenasytné potomstvo neuživily. Slabší samičky, které si nenašly samce s vlastním teritoriem, se rovněž nemnoží.

A je vystaráno. V "kosím společenství" není potřeba uměle snižovat stavy. Naopak. Panuje tu dlouhodobě harmonie a rovnováha. A zároveň se kosí genofond (na rozdíl od lidského) stále zdokonaluje. Prosté a účelné. Ne?

Věřím, že i my lidé na to jednou přijdeme. Je naprostým nesmyslem volat po násilném snižování počtu lidí na planetě. Ať si všichni žijí své životy. Jen ti, co nejsou schopni uživit ani sami sebe prostě nesmějí přivádět na svět hordy svých potomků. A "právem žádat" ať se o ně společnost postará.

257622

25.11.2011 10:39

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 257622

Máte pravdu pane Vojto, mrkněte tam, nikdo se tam neživí spekulací a finančními machinacemi. Protože takto byse tam neuživil, buď by tedy neměl potomstvo nebo by jeho potomstvo pošlo.

257638

26.11.2011 0:18

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 257638

Myslíte, pane 86? Že příroda je nějaká laskavá idylka? Naivní pubertální děvčátka mívají podobné iluze. Viděl jste třeba, jak krmí své mladé pelikáni? Létají do vzdálené kolonie hnízdících kormoránů, kde loupí jejich mláďata. Ukradené mládě kormorána pak vyvrhnou po měkolikahodinovém letu ze svého vaku jako potravu pro své mladé. To cizí mládě je sice již částečně natrávené, ale stále ještě žije!!! Hyne, až když je zaživa ožíráno mladým pelikánem. Omlouvám se všem za popis tak kruté reality přírody. Podobných příkladů bych mohl uvést nespočet.

Zpět k lidské společnosti. Vyvrátím i další naivní představu některých lidí o tom, kterak společnosti škodí třeba SPEKULANTI. Co je základním principem spekulace? No přece levně koupit a draho prodat. Přiznejme si to otevřeně. Kdo z nás po něčem takovém občas nezatoužil. Třeba vsadit si za pár kaček na ... a vyhrát miliony. Cha cha. Vsadím se, že i Vy jste to už párkrát zkusil. Nebo chcete tvrdit, že ne?

Co praví o spekulaci ekonomická terie? Přínosem každé spekulace je snižování rizika v čase nebo v místě. Co to znamená? Třeba v zemědělských plodinách? Při podzimní sklizni je brambor dost a jejich ceny nízké. Na začátku léta zase nedostatek – čeká se na další úrodu, ceny na trhu letí vzhůru. Spekulant tedy nakupuje brambory na podzim (odčerpává jejich zásoby a tlačí nízké podzimní ceny nahoru), aby je pustil na trh na jaře (tehdy zvyšuje jejich množství na trhu a tím poněkud snižuje vysokou jarní cenu). Toto je příklad vyrovnávání cen v čase, které má pozitivní dopad pro všechny členy systému – zemědělce, obchodníky, zpracovatele potravin i jejich spotřebitele.

V principu stejné je vyrovnávání cen v místě. Pokud spekulant zjistí, že meruňky jsou v Praze dražší než v Brně, začne je vozit z Brna (kde sníží jejich zásobu a tím navýší cenu) do Prahy (kde zvýšení jejich množství na trhu stlačí cenu dolů). Výsledkem bude mnohem nižší cenový rozdíl mezi Prahou a Brnem, než kdyby spekulace nebyla, a tím také růst bohatství většiny obyvatel jak Prahy, tak i Brna.

Teď jste na řadě Vy, abyste prokázal opak. Tedy škodlivost spekulace. [mrknutí jedním okem]

257660

26.11.2011 1:27

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 257660

V USA prolhané a nenažrané banky mezi roky 1999 až 2008 tak dobře spekulovaly, až vyvolaly světovou finanční krizi a stát jim musel "dodat" cca 700 milard USD z peněz daňových poplatníků, aby se celý finanční systém USA nezhroutil. [oči v sloup]
To je nový typ mafiánského kapitalismu, zisky jsou soukromé a ztráty veřejné! Marx musí jenom smíchy rotovat v hrobě! [velký smích]

257663

26.11.2011 5:26

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 257663

Taky kvuli spekulaci a nenazranosti valcej , vrazdej a vyvazej sionistickou democracii. Jo a taky se modlej - God save America ....... Inu krestani az do prdele!

257667

26.11.2011 15:33

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 257660

Co se pořád a nepřetržitě tak přiblble oháníte přírodou? Vztahovat přírodu na člověka a jeho ROZUM (od dětství uměle programovaný s pomocí memů) je totéž, jako byste uměle vytvořený software počítače také řadil do přírodních zákonů. Je to nesmysl, který mohou rozšiřovat jen manipulátoři davů (tzv. evolucionisti,ve skutečnosti pavědečtí sociální darwinisti) typu Zrzavého a jim podobných blbů, placených kdovíkým, aby oblbovali společnost.

257677

26.11.2011 18:01

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 257660

Takove chovani existuje i u jinych species Passeriformes, napriklad nektere druhy Ciconiformes, Falconiformes, Procellariiformes dokonce i nekterych Corcoracicidae nebo Corvidae - just to name few ....

257683

26.11.2011 19:21

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 257683

Ovšem toto chování, v přírodě přirozené, je v lidském společenství klasifikováno jako únos a vražda. To asi Vojtovi nedochází, neboť jeho morálka je na jiné úrovni, z důvodu absence svědomí a cti.

257689

27.11.2011 10:15

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 257689

Taky mám někdy v tomto případě obavu, jestli jde o skutečnou lidskou bytost nebo jen o poněkud sofistikovanější software. Protože podle těchto eugenických postulátů dotažených ad absurdum by nikdo z nás nepřežil ani tak běžnou věc jako je dětství, včetně tohoto pána.

257723

26.11.2011 19:31

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 257660

Spekulant tedy nakupuje brambory na podzim (odčerpává jejich zásoby a tlačí nízké podzimní ceny nahoru), aby je pustil na trh na jaře ---- a vyhnal cenu ještě výše, nikdo jiný už brambory nemá a on je skoupil za účelem spekulace všechny.
To je jednoduše řečeno pane Vojto, na to nereagujte, škoda času pro vás a hlavně pro mne. Jednoduše řečeno to, kam svět došel.

257690

26.11.2011 23:31

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 257690

Blud o škodlivosti spekulace je velmi rozšířen, pane 86. Takže si dovolím i přes Vaši nevoli Vám odpovědět.

Ve svém argumentu

> nikdo jiný už brambory nemá a on je skoupil za účelem spekulace všechny

si evidentně pletete SPEKULACI a MONOPOL. Ano, pokud by úrodu brambor (třeba na celém kontinentu) dokázal skoupit jediný spekulant, stal by se monopolem. Každý monopol je škodlivý. Protože nutí své zákazníky platit nesmyslně vysokou monopolní cenu.

Tedy. Vlastník všech brambor vypěstovaných například v Evropě by začal při jejich prodeji dosahovat závratných cen. Vysoká cena by rychle přilákala pozornost dalších spekulantů. A ti by ihned nakoupili brambory v Asii či v Americe. V očekávání podobně vysokých zisků by je neprodleně vrhli na evropský trh. V ten moment je ovšem po monopolu i po vysokých ziscích monopolisty. Je dokonce pravděpodobné, že někteří z méně šikovných spekulantů by z takových obchodních operací utrpěli ztráty. Třeba i likvidační. A tak jsme se dostali k dalšímu přínosu spekulací. SPEKULACE ÚČINNĚ BRÁNÍ VZNIKU ŠKODLIVÝCH MONOPOLŮ.

Ještě malé zamyšlení nad tím, proč je spekulace většinou lidí chápána jako negativní jev. Prostí lidé mají tendenci přeceňovat hodnotu a význam vlastní práce a podceňovat význam práce ostatních. Zejména práce duševní. Často dokonce otevřeně pohrdají vzděláním, které jim samým bohužel chybí. Na důkaz mých slov pohleďte jen o několik příspěvků výše. Jeden ze špičkových českých vědců, pan prof. Zrzavý, je zde označen za pavědeckého blba. Jak nízké a ubohé.

Spekulace je práce se znalostmi, aktuálními informacemi, odhady budoucího vývoje, riziky. Toto vše připadá prosťáčkům nadmíru snadné. Proto shledávají případný dosažený zisk snadným, nezaslouženým či dokonce nemravným. A to tím více, čím méně jsou sami něčeho podobného schopni. Bohužel.

257703

27.11.2011 8:27

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 257703

To je jen Váš osobní názor, že je Zrzavý špičkový český vědec. Ale člověk, který se v tolika věcech, oproti skutečným vědcům, mýlí, je buď nevědomý blbec nebo vědomý manipulátor. To máte to samé jako s globálním oteplováním. „Vědci“, typu nositele Nobelovy ceny míru Al Gora, kteří jsou placení korporacemi, klidně lžou celému světu a ještě jsou za to slavní. Takových lživých vědců během posledních 20 let strašně přibylo- a Zrzavý k nim patří též, protože v mnoha věcech lže jako když tiskne.

Ale skuteční vědci, jako třeba naši čeští vědci, které nikdo nezná (Vítězslav Kremlík-klimaskeptik.cz, historický klimatolog Jiří Svoboda,nebo geolog Jiří Kukla) vědecky dokazují, že žádné globální oteplování způsobené lidskou činností neexistuje- to si jen korporace zase chtějí namastit kapsy miliardami za poplatky za vzduch.

Jinak upozorňuji, že jsme s tímto tématem OT, takže příště pane Vojto.

257721

27.11.2011 22:38

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 257703

S vámi je někdy legrace Vojto, pokud to tedy myslíte jako legraci. Protože napsat toto-SPEKULACE ÚČINNĚ BRÁNÍ VZNIKU ŠKODLIVÝCH MONOPOLŮ-to je tedy sousto. Vojto, právě spekulace stály za vznikem největšího a nejškodlivějšího monopolu na tomto světě. Toho, o kterém tu je neustále řeč.
A pokud je důsledkem spekulace zrození takového marastu, nemějte mi to za zlé, nemohu ji pokládat za veřejně prospěšnou a přikládat jí nějaký pozitivní význam. Prostě se mi vnitřně příčí a příčinu bych nehledal ve vzdělání. Naopak, čím více se cítím vzdělán, tím více se mi její možná případná pozitiva vzdalují.

257755

28.11.2011 7:43

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 257755

Pan Vojta nám zde dal za příklad kosa- že by si z něj lidé měli vzít příklad. Pokusím se ukázat, jak by kosí svět vypadal, kdyby se kos vymkl přírodě tak jako člověk, přestal by uznávat přírodní zákony a stanovil by si tak jako lidé své vlastní specifické umělé zákony, morálku i výchovu.

Původní kosák byl schopný a silný, vymezil si své teritorium. Poté rozhodl zákonem, že se jeho teritorium bude dědit z generace na generaci. A tak se příští generace kosáků již o nic nemusela starat- měla teritorium a dostatek potravy automaticky zajištěné dědičně a tudíž spoustu času vymýšlet různé mocenské lumpárny. Ke svým výbojům používali zazobaní bohatí kosáci bezprizorní kosáky, kteří nic nezdědili. Ale jak šly věky, nakonec to došlo tak daleko, že parazitičtí psychopatičtí zazobaní kosáci, kteří měli monopol na veškerou moc i majetek, již z nudy vymýšleli jen samé války a masu zotročených kosáků (90 procent) používali již trvale jako své otroky. Museli na ně dřít za pouhé tři žížaly denně a všechny ostatní ulovené žížaly odevzdávat svým zdegenerovaným otrokářům.

257771

28.11.2011 12:32

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

steve 166.?.?.?

Reakce na 257771

.. tech 90% kosaku - jsou volove ! Kdyby lovili jenom ty svoje 3 zizaly, - nemusi nic odevzdavat a mohli by klidne hrat na koupalisti nohejbal. A koser-kosaci by chcipli hladem !! - volove .. [oči v sloup]

257776

28.11.2011 13:45

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 257776

No jo, steve, je tu ale jeden háček. Všechny žížaly se nachází na soukromých pozemcích těch dědičných 10 procentních kosáků. Takže ti bezzemci by putovali za krádež za mříže, kdyby jim ukradli tři žížaly denně z jejich majetku.

A tím se dostáváme obloukem zpět k Alexe a jejímu strachu z toho, že nenalézá adekvátní práci vzhledem ke svým skutečným schopnostem. Místo toho byla dokonce donucena na nějaký čas přijmout otrockou práci, protože dědiční bohatí „kosáci“ už neznají míru, jak vykořistit normální lidi, kteří se nenarodili jako zazobaní superboháči.

Jo, jo, taky kdysi můj rod vlastnil pozemky, louky, lesy,kaštiel- ale o všechno nás připravili komunističtí kosáci. Zde bylo sídlo mé mámy a mých předků, kde si mohli sbírat žížal kolik chtěli, dokud jim komunisti nezatrhli tipec:
http://zilina-gallery.sk/picture.php?/10995/catego...

257779

28.11.2011 13:52

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

steve 166.?.?.?

Reakce na 257779

.. koukam na to a je mi z toho moc smutno .. , porad to rikam - poradne pres drzku. Ale poradne !!

257780

28.11.2011 18:14

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 257780

Koukám, že jste tam napsal komentář.[smích]Díky za Vaše milá slova, je to pro mě velká poklona.

257792

1.12.2011 0:41

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 257779

Otrockou práci už na nás mají taky nachystánu. Drábek se rozhodl, že vytvoří dalších 35 tisíc míst pro nevolníky, čo to táram, nezaměstnané vedené na úřadech práce, kteří by chtěli podporu. Zamýšlela jsem se, jak je chce vykouzlit, popřípadě proč na těchto místech nepracují lidé normálně v rámci standartního pracovního poměru. Že já mám vždycky takové nablblé a nevzdělané úvahy.

No, a samozřejmě jeho Drábstvo nezapomnělo také zmínit, že jde o to, aby nezaměstnaní neztratili pracovní návyky. Jo jo, na holotu se musí přísně.
(A hlavně masívní biče, Rimmere, masívní biče.)

257937

1.12.2011 7:55

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 257937

Dozvěděla jsem se na internetu, že Drábek, Heger, Kalousek i Nečas patří mezi tzv. „vyvolené.“ To by ledacos vysvětlovalo, že zavádějí takové nelidské zákony a začínají zacházet s národem jak s dobytkem.

Byla jsem nedávno na poště- a tam fronta jako kráva. Ze čtyř okýnek byly otevřeny jen dvě. Nechala jsem si zavolat paní vedoucí pošty, aby mi vysvětlila, proč při tak velké nezaměstnanosti nepřiberou nové zaměstnance. Vysvětlila mi, že tak rozhodli její nadřízení, aby se ušetřilo. Takže velmi milé rozhodnutí. Oni nesmyslně šetří- a dav kvůli nim pak hodinu čeká ve frontě.

Drábovi a spol. vůbec nejde o to, aby lidé neztratili pracovní návyky. Jde jim evidentně o to, zotročovat národ. Potřebovali by ze svých funkcí co nejdříve vypráskat bičem- jenže kdo to provede, když v levici jsou již dávno nachystáni ti samí hajzlové?

257951

1.12.2011 13:00

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 257951

Mezi vyvolenými , vyvolenější

http://www.czechfreepress.cz/politika/proc-je-vond...

[velký smích]

257965

1.12.2011 22:13

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 257965

Mně to fakt poslední dobou přijde, že se mezi sebou trumfujou, kdo s náma bude více vyjebávat, co všechno si necháme líbit.

257983

27.11.2011 0:45

RE: Spekulace

F&T 78.?.?.?

Reakce na 257660

Tato vaše úvaha má jednu velkou díru. Spekulace může fungovat i takto pozitivně, ale to je příliš náročné pro "spekulanty".


A, Co kdyby měl někdo opravdu hodně peněz a vykoupil všechny brambory? Pak by si mohl do jisté míry diktovat ceny.

B, A nebo kdyby několik let vykoupil určitý typ zboží (řekněme obilí) a to třeba pálil v kotli - Co to jsou biopaliva? Tím by vytvořil umělý nedostatek.

C, A nebo kdyby dovážel po několik let dotované levné vepřové z jiné země. Pak by všichni chovatelé zkrachovali a po tom už si může navýšit cenu dle libosti.

Ona výroba má určitou dynamiku a po jejím zrušení nejde snadno obnovit. Na to se dá také spekulovat.

====> tohle jsou jen tři příklady chování, kde vaše úvaha o pozitivnosti spekulace selže.

257706

25.11.2011 10:51

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

hc 90.?.?.?

Reakce na 257622

>Je naprostým nesmyslem volat po násilném snižování počtu lidí na
>planetě.

A proč? Pak přece zůstanou ti nejlepší a nejschopnější. Ti, kteří si dokázali uhájit a rozšířit své teritorium. Snad najednou nemáte strach, sociální darwinisto?

257639

23.11.2011 9:35

Robota, strach, odvaha, štěstí

pbox 90.?.?.?

Pěkně napsané. Asi se nespletu pokud řeknu, že jsem podle indicií poznal Foxconn. Tajwanská firma miliardáře Terry Gou (Hon Hai Precision Industry) přilákaná do Čech před 10 lety.

A víte co je fór? Foxconn k zavedení Robotní (nikoliv robotické) výroby dostal od české vlády investiční pobídky. A kdo zaplatil ty pobídky? Stát. My všichni. I paní Alexa, která píše o své zkušenosti si prostřednictvím svých daní zaplatila tuto robotu. A pokud nezaplatila pak ji poslal Kalousek tu složenku. .. A ještě vetší je fór, že české investiční pobídky byly hlavně z důvodu zajištění práce pro české lidi, a jak to dopadlo? Pracuje tam v Kolíně a Pardubicích tisíce Ukrajinců, Poláků, Mongolů, Vietnamců.

Ovšem takový je dnešní svět. Těžko nad tím plakat. Pan Terry Gou není žádný hlupák. On ten podnik budoval desítky let od píky. Pokud vím tak je sám velmi energický, nebojácný, agilní, osobně skromný a jde z něj strach. (Osobně jsme se s ním setkal). Je to typ světového podnikatele, který využívá maximum z nabízeného. Nenechá ležet ladem nevyužitou šanci kterou mu společnost a legislativa nabízí. Kvůli tomu se na něj nelze zlobit, ale jen obdivovat.

Chyba je ve společnosti. V nastavení společnosti. V uvědomění si skutečných pravidel. A ve strachu. Kdo se bojí toho strach dohoní. Kdo se bojí předem prohrál, kdo se nebojí je jasný vítěz.

Porovnejte nebojácné USA a ušlápnuté ČR.
Porovnejte nebojácný Foxconn a naši diletantskou vládu.
Porovnejte strach paní Alexy a agilitu Terry Gou.

257538

23.11.2011 12:00

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 257538

Ano Pbox..
Otázkou však zostáva, nakoľko je to, čo chcete, pre dobro populácie v zmysle súladu so spoločensko-prírodnými zákonmi napĺňania optimálneho potenciálu čo najširšieho množstva občanov pri nenarúšaní harmónie týchto objektívnych vzťahov. To sme tu neraz rozoberali a podrobne špecifikovali aj kritériá.
Obzvlášť to platí na exponovaných pozíciách s väčšou zodpovednosťou ako má napr. T.Gou, mnohí politici, bankári, umelci, etc..

AK porušíte tieto pravidlá, z pravidla dostanete balíček, ktorý zďaleka prevýši obsahom benefit a nebude sa Vám páčiť.
Pre ni(e)koho to ale evidentne stojí za to.

Ak sa však ovčania nechajú bez odporu napriek svojim Ľudským darom strihať a rezať, môže "šikovný pseudoeliťák" delgovať na svoje obete podľa pravidiel aj časť dôsledkov priamej a okamžitej zodpovednosti aj v dnešnom z pozície populácie subjektívne sa zrýchľujúcom čase.
No neopakujme sa zase..

257550

23.11.2011 17:20

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 257538

Zdravím,
překvapivě o Foxconn nejde, ale i v něm(v tom Pardubickém) jsem kdysi pracovala. Tam však jako opravářka toho, co jsem v této - téměř identické - společnosti pomáhala stavět.
Potvrzuji to, že ti kdo tam dělali už tehdy v roce 2007 byli Bulhaři, Mongolové, Číňani a Vietnamci. A ano, je to ironie, že subvence placené z našich daní pomáhali zaměstnat výše zmíněné. Jenže on tu platí racionální argument, že Češi tam mohli také dělat, ale jen málokterý byl ochotný.

Mimochodem, ve zprávách nedávno(cca dva až tři měsíce zpět) zanikla důležitá zprávička o tom, jak Foxconn ve svých výrobních prostorách v Číně postupně zamění dělníky za roboty(ve zprávě bylo zmíněno číslo 1 000 000). A důvod? Údajně rostoucí počet sebevražd mezi zaměstnanci. Osobně se domnívám, že ve skutečnosti se náklady na zařízení automatizovaných linek snížily natolik(a cena práce v Číně zase natolik vzrostla), že robotizovaná výroba je výhodnější. Co podobný trend přinese v 1.3miliardové Číně bude zajímavé.

A pan Terry Gou? Souhlasím s vámi, bez ohledu na to, jaké je to být zaměstnancem Foxconnu si tento pán zaslouží poklonu. On jen využívá zdrojů.

257562

23.11.2011 17:23

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

dub 94.?.?.?

Reakce na 257562

ve svém závěrečném výroku se hluboce mýlíte.
moci neznamená směti...

ale třeba na to někdy lidi přijdou.

257563

23.11.2011 17:38

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 257563

Jo, doufejme, že naši mocní na to přijdou včas. Jednat věc je mít moc něco udělat a druhá věc je uvést v život na základě volby správná rozhodnutí. Navíc to často vyžaduje odvahu a neprovází to obvykle zrovna madšený jásot davů. Pokud to byl tedy váš úhel pohledu? Někdy se to obtížně odhaduje. [mrknutí jedním okem]

257565

23.11.2011 17:54

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 257563

>moci neznamená směti...

Ale ano. Nejsem zastánkyní přístupu, že urvu co mohu. Mám ale úctu k tomu, co mnoho začínajících čínských podnikatelů dokázalo v podstatě z ničeho. To, v co se jejich podnikatelský záměr změnil později je trochu jiný příběh a k tomu takový obdiv nemám. Abychom však byli trochu objektivní, bez ohledu na to, jaký přístup má spol. Foxconn ke svým zaměstnancům v Číně(a i jinde ve světě), mnoho Číňanům dala možnost si vydělat na lepší život. Práce farmáře kdesi v zapadlé provincii by jim to neposkytla.

257568

23.11.2011 18:15

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 257568

Alexo vím, že v Indii spáchalo sebevraždu díky zapletení se "zelenou revolucí" 200 000 farmařů a bude jich více. Hodně sebevražd bude z různých praktických důvodů skrytých. Kolik jich je v Číně to nevím, semtam zahlédnu nějaké informace jak z důvodů manipulace překupníku, někdo po roce práce zruinovaný "tržní" cenou si sáhne na život. Do zemědělství jsou předražené průmyslové vstupy, v rámci překupníku a řetězců zapomeňte na férovou cenu, imperativ trhu o snižování nákladů vede k plundrování půdy, bez hnojiv je to velmi rychle poušť. Chemické jedy způsobují ekologickou devastaci, trisktní je stav půdních mikrooroganismů. Prej jsou superodolné kdysi vcelku neškodné balterie E. coli, z důvodu špatného užívání antibiotik lidmi, jenomže antibiotika jsou ve velkém už "preventivně" aplikována dobytku, vyskytují se v mase, mléku... Vynikající odkaz tuším od pana Fohata.
http://www.youtube.com/watch?v=8_Kz0QppkL0

To je širší úhel pohledu, pokud to vezme čistě individualně. Jestliže ten "šťastlivec" z venkova při cestě za štěstím byl nucený prodat svou farmu na venkově, poněvadž náklady ve městě jsou vždy značně vyšší oproti vesnici, tak teď když lidičkové z fabrik dostanou hromadně padáka, zas tak moc šťastní nebudou. Hromadný exodus z měst vystřelí ceny na venkově prudce nahoru. Spekulanti jistě mají radost z příležitosti vydělat. Kolik lidí se nedokáže vrátit zpět na venkov a nebude si moct dovolit žít ve městě? Nevím, dost bezvýchodná situace, že ano? Třeba v Iowě stoupla cena půdy dvakrát a to tam mají zákon, že půdu může vlastnit pouze rezident státu Iowa, pokud velké korporace toto omezení volné ruky trhu už neodstranili. A to se zatím zas tak na první pohled moc neděje.

257569

23.11.2011 18:55

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 257569

René, nemusíte mi všechno tohle říkat. I přesto, že nevím o každém jednom případu sebevraždy farmáře v Indii či kterémkoliv jiném případu, uvědomuji si vcelku realisticky(tj. nerůžově) aktuální stav.

Osobně bych "trh" a "tržní cenu" jako takové nezavrhovala. Trh v tom mikroekonomickém slova smyslu není špatný a je myslím jediný možný přístup jak ohodnotit výsledek mojí, vaší či číkoliv práce. Mluvím však o konkrétní práci, o konrétním výrobku nabídnutých druhému za nezdeformovaných férových podmínek.

Stejně tak do budoucna má myslím smysl udržovat malé společnosti, malé produkce čehokoliv. S tím, že distribuce bude omezená je třeba do 500km. To je způsob, jak může být hospodářství na udržitelné úrovni a lidé mohou mít po většinu života dobrou práci, která je i uživí.
Moc se mi líbí ten fenomén, kdy továrnu(manufakturu) vlastní samotní zaměstnanci jako akcionáři a tím i se i zisk rozpočítá mezi ně samé. To je udržitelný způsob pro budoucnost. A v takovém světě ten mikroekonomický trh bude potřeba.
Tím trochu navazuju na sdělění Jeana Larouxe o kapitalismu pár příspěvků výše. Kapitalismus jako takový není špatný. To co je dnes obecně vnímáno pod pojmem kapitalismus však za špatné považuju.

257572

23.11.2011 21:37

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 257572

Kapitalismus minimálně 50 let neexistuje, žijeme v korpokracii, která dále není schopna udržet stávající model v chodu. Zřejmě jste ten dokument neviděla. Škoda, já vím dvě hodiny času. Táhne se to jako červená nit celým tím příběhem. Jméno Coline Sereau a jiné jména, jednou budou znát budoucí generace. Já jenom kouknul trochu ostřeji na to štětstí čínského venkovana, který mušku zlatou našel na chvíli v tom městě za pásem ve fabrice. A jedná se problém, který překračuje hranice Číny, takříkajíc všeobecně. S výjimkou "zaostalých" zemí jako např. Kuba, kde už tou tvrdou fází problému prošli a přežili na vzdor tvrzení, že bez zelené "revoluce" a ropy a jiných vymožeností pokroku to nejde.

257578

23.11.2011 22:22

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 257578

Neviděla [pláč] Dvě hodiny času, ano. Čas by se i našel, ale vážně nemám náladu sedět dvě hodiny u youtube. Internet je hrozný žrout času a navíc mám ten pitomý zvyk mít otevřených XY panelů s tím, že "si to dočtu potom".

S tím kapitalismem. Ano, neexistuje. V současnosti je to vyprázdněný pojem, ale naznačila jsem, že to tak i chápu. Šlo mi o vystihnutí základního principu: něco umím/mám a nabídnu to druhému, který o to má zájem a ten mi za to nabídne akceptovatelnou protihodnotu.

Jinak snad už mě trochu znáte, za ta léta co sem(pravda, v poslední době minimálně) píšu a víte, že nejsem ta, která hájí korporace a obecně současný status quo. A stejně tak se na svět kolem nás nedívám černobíle. A ten Foxconn zkrátka není černočerný, i když k bílé má zatraceně daleko.

257581

24.11.2011 17:45

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 257581

Aha, chápu. Takže raději čtete, to má výhodu, že znáte daleko více podrobností a napadnou vás souvislosti, které se i do vynikajícího dokumentu nepodaří nebo nedají vložit. Informace v dokumentarní podobě jsou totiž koncentrované a zjednodušené do srozumitelné formy pro širokou laickou veřejnost. V tomhle konkrétním případě, pokud má člověk nadstandartní vlastnosti z oblasti chemie, genetiky, biologie, plus znalosti zahraničních jazyků na úrovni odoborných textů, poněvadž v češtině z toho bude zlomek a ví po čem má přesně šáhnout bez nějaké rešerže. Tak bych to čtení střelil od boku tak minimálně na 100 hodin. [mrknutí jedním okem]

257604

24.11.2011 21:54

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 257604

>Tak bych to čtení střelil od boku tak minimálně na 100 hodin. [mrknutí jedním okem]

Ok, touché.

Nadstandardní znalosti chemie, genetiky, biologie nemám, i když v žádném z těch oborů nejsem naprostý laik. Vím od všeho kousek(a dohromady neexceluji v ničem) a tak se vcelku orientuju v mnoha oblastech. Alespoň tak, že dokážu chápat principy a jevy.
Rozumím té snaze téma zobrazit, zjednodušit(zestravitelnit) a tím tak myšlenku přinést co nejširšímu okruhu lidí. Já mám ráda fakta v knize, potřebuju svůj čas na strávení fakt, popřípadě si některé věci znovu přečíst. A pak, když mám volnou chvíli a přemýšlím o nesouvisejících tématech mi najednou souvislosti zapadnou do sebe, aniž bych o tom záměrně přemýšlela.

Ta "youtubifikace" podobných témat má jistě spoustu pozitiv, ale zjednodušení obsahu vede k opomenutí některých podstatných fakt. Ale má to být jen jako vodítko, tomu rozumím.

Nemohu znát všechno a už mě štve, že znám kousek od každého a dohromady nic. Proto se snažím ty okruhy temat omezovat, vybírat si co si přečtu a co ne. A to čtení stále preferuji před youtube. Z té knihy ulpí vždy více informací než z youtube. A moc ráda čtu [smích].

257616

25.11.2011 16:28

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 257616

Abych byl upřímný osobně neznám nikoho, pokud někdo vůbec existuje kdo by načtení tohodle dokumnetu stihl za 100 hodin. Pravděpodbně i lidé vystupující v dokumentu, kteří se ze svého úhlu pohledu s tím dlouhobě zabývají by to nestihli v širším záběru, který nabízí ten filmík. Ono tam bude hodně statistických dat a to je teprve nezáživný žrout času. Právě proto, že vás nějaký pátek odtud znám a cením si vás, jsem to trochu rozebral, šlo my o malý impuls k zamyšlení. [smích] A taky jsem tomu možná udělal malou reklamu, uvídíme zda se ten odkaz v zemích českých stane čtenější. V těch regionech, kde lidi vytvoří komunity spotřebitelů na místní menší farmáře či jejich združení, tak bude transformace probíhat méně tvrdým způsobem. Komunita okolo mě s tím právě začíná v Chicagu. [smích] [mrknutí jedním okem] A čas není zrovna to, čeho by bylo nazbyt.

257646

25.11.2011 16:30

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 257646

Komunita, které jsem členem tam mělo samozřejmě být. Ego se musí držet na kratším řetězu. Dobrý sluha, špatný pán. [mrknutí jedním okem]

257647

24.11.2011 16:51

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 257578

Zrovna jako "kapitalismus" zde není, tak také "socialismus", či"komunismus" zde nikdy nebyl. Je to pouze balamutění pojmů.
Člověk se musí smát, když slyší pořád kvičet, jací byli Mašínové hrdinové a jejich máma byla členkou KSČ!!!!! Vrazi jsou oslavováni,tržní hospodářství se nám zvrhlo na mafiánskou netržní zlodějnu,kdo má lepší korupční předpoklady,ten v "tržním prostředí" po česku vítězí - rozuměj,kdo víc dá!Politik a to dnes skoro všichni, rovná se lhář a zloděj!
Tak se dočkáme, že tento druh vedení společnosti a nakonec i světa vydá svojí úrodu.
Možná už se lidé přestanou bát a potom uvidíme, kdo jak hnojil zahrádku!

257603

27.11.2011 18:16

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

rataj 78.?.?.?

Reakce na 257569

U nás v ČR asi hromadný exodus z měst na venkov asi nehrozí. Podmínky na venkově se nám snaží Ělita z EU neustále “vylepšovat” tak, že zemědělci asi nebudou muset vůbec nic dělat, vždyť je přece možno vše si dovézt levně přes půl Evropy odjinud. Tu mi padl do oka jeden nadpis článku ze Sm Deníku z 19.11. 2011, když jsem s těmi novinami chtěl právě zatopit: “Unie chce, abychom pole nechali ležet ladem.” Jde o interwieu s novým ministrem Bendlem, u kterého, jak je teď zvykem, nebylo zemědělství nikdy jeho oborem. Zde se lze dozvědět, že EU navrhuje, aby se ladem každý rok nechalo sedm procent půdy a k tomu by se navíc mělo třicet procent půdy tak zvaně ozelenit. Když k tomu připočteme zemědělskou půdu, která byla vyjmuta např. pro výstavbu dálnic, supermarketů a solárních panelů, i půdu pro výrobu biopaliv, můžeme být spokojeni, že konečně se u nás skoncuje s přejídáním, určitě rapidně poklesne obezita. Nechápu proto Bendla, proč si stěžuje:”Evropa se nevydává správným směrem”, asi tomu moc nerozumí.Před časem mě upoutal další bonbónek z dílny EU. Říká se tam, že bychom se měli naučit jíst hmyz a to čím dříve, tím lépe (článek asi z Novinek jsem si bohužel nezapsal). Konečně nás někdo směruje ke super-zdravé výživě, jenom nechápu, co za hmyz bychom měli požírati u nás.
Máme tu sice hodně much, komárů a mšic, ale tito tvorečkové se mi pro nepatrnou hmotnost nezdají být přece jen příliš vhodnými. No přenechme to těm schopnějším chytrolínům z EU, ti nám určitě něco vhodnýho vymyslí (možná, že z toho bude zase nějakej dobrej job pro přesídlence na venkov). Tak nám NOW úspěšně pokračuje, kdo chvíli stál, už stojí opodál, a jenom čumí, jak se ten svět rychle mění.

257744

27.11.2011 20:05

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Saša 24.?.?.?

Reakce na 257744

>Konečně nás někdo směruje ke super-zdravé výživě, jenom
>nechápu, co za hmyz bychom měli požírati u nás.

Európska únia chce, aby sme jedli hmyz. Vraj je superzdravý

No, můžete pěstovat v garáži žížaly, prý jsou z toho výborné hamburgery jak z McDonalda. Žížaly lze krmit dokonce i zavlhlými letáky a papírem. Pokud nemáte garáž, tak lze pěstovat v kontrolovaných podmínkách bytu šváby. Kobylky se budou asi dovážet [mrknutí jedním okem]

257746

27.11.2011 20:33

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 257746

Ja to cet, psaly to pred casem na Aktualne i na Idnes. Jen by me zajimalo kolik lidi si tech kurvaren co na nas zase chystaj vubec dokazalo vsimnout .....

257748

27.11.2011 21:57

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

djb 90.?.?.?

Reakce na 257746

Jednou budete na sarančí řízky a hamburgery z žížal vzpomínat s láskou

Obsah kanalizace je ideální zdroj materiálu pro výrobu burgerů

257750

27.11.2011 22:04

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 257750

Ano, tudy vede cesta. http://www.youtube.com/watch?v=-uM5p1f3cTM

257751

24.11.2011 19:42

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 257568

Trošku schizofrenie. Na jednu stranu obdivujete to jak je někdo dravý, "schopný" a nebojácný, ale ve chvíli kdy jde ona všehoschopná dravost neúměrně zvrhle nahoru na úkor prospěšnosti celku, tak už Vám to neleze pod vousy?

Nelze takto polarizovat. Pořád je to jeden člověk - jedno myšlení - jedna firma.

Kdo ví kam by zašel "náš" Baťa, že?

257607

24.11.2011 22:20

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 257607

Ne. Jako majitel malé společnosti musíte být dravý, zdravě dravý, abyste se vyhoupl nad své konkurenty ze sousedství. Záleží na vašich vlastních schopnostech, vůli a ochotě něco tomu obětovat. To je to co obdivuji.

Jako majitel velké společnosti už máte jistou moc, kdy sám můžete měnit pravidla, můžete vedení společnosti přenechat na bedrech manažera(protože ho máte čím zaplatit), právníků(protože ty potřebujete pro boj se svými velkými konkurenty, kteří nebojují kvalitou výrobků, ale třeba patentovými právy)a zisk vytváříte ne tím, že umíte hledat slepá místa trhu a využít jich, ale tím, že do jisté míry diktujete výši nákladů(platy zaměstnanců, státní subvence, které jako malý podnikatel s 5 zaměstnanci nikdy nedostanete).

Vnímáte ten rozdíl?

Už jsem to tu zmínila. Ten první model považuju za "udržitelný"(v dobrém slova smyslu, úvozovky jsou tam kvuli tomu, že to slovo je už bohužel zprofanované) a perspektivní vzhledem k tomu, v jaké situaci se nacházíme dnes. Ten druhý popisuje to, v čem žijeme a co neslouží ku prospěchu všech, ale jen velmi úzkého okruhu lidí.

A ne, nemyslím, že máte pravdu s tím poznamenáním, že to je jeden člověk. Lidé se mění. Ne po všech stránkách a ne stabilně v čase. Závisí na mnohém. Věřím, že Terry Gou se v jistém bodě musel rozhodnout za jakou cenu půjde dál nahoru. To jak se rozhodl dnes víme, co ho k tomu vedlo je třeba možné vyvodit a třeba za tím bylo něco naprosto jiného. Do těch spekulací se pouštět nehodlám.

Zkuste se zeptat sám sebe, jak byste se zachoval, kdybyste měl malou prosperující firmu, se kterou byste se dostal do bodu, kdy půjdete dál nahoru a ke svým ziskům začnete psát další nuly, i za cenu toho, že změníte žebříček svých hodnot, nebo se pokusíte udržet si své hodnoty, ale vaše konto výrazně neporoste.

257619

24.11.2011 0:35

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 257563

[smích] ano, každý máme svého šéfa, ale málokdo pod sebou.

257586

24.11.2011 15:12

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Oldis 90.?.?.?

Reakce na 257538

Nenechá ležet ladem nevyužitou šanci kterou mu společnost a legislativa nabízí. Kvůli tomu se na něj nelze zlobit, ale jen obdivovat.

Taktika supa neni obdivuhodna. Tady neni co obdivovat [mrknutí jedním okem] Vyuzivat system az na hranice mozneho, bez ohledu na to ze prave ten system ma slouzit vsem lidem a ne jen jednomu, na hranice mozneho ktere jsou uz ale za hranicemi slusneho chovani, za mravnimy hranicemi, tak to tedy rozhodne neni obdivu hodne, spise naopak. Obdivuhodne je kdyz nekdo dokaze vybudouvat fungujici podnik, ne jen v ramci zakonnych norem, ale i v ramci norem slusnosti, s celospolecenskym prinosem, v ramci mravním.

257599

24.11.2011 15:45

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

OneOfManyy 87.?.?.?

Reakce na 257599

Malinko jsem přemýšlel nad tím, co je na taktice supa špatného. Vždyť dnešní tržně orientovaná společnost ty supy obdivuje...

První co mě napadlo: "Nečin druhým to, co nechceš aby oni činili tobě."

Ne že bych se podle toho 100% řídil, ale s vyjímkou lidí co mě podrazí se tak snažím.

257600

23.11.2011 11:35

vážím si vaší snahy

fist.of.heaven 213.?.?.?

o analýzu stavu, obávám se však, že z mého pohledu jste pouze freud v sukních. svůj psychický stav jste zevšeobecnila a navíc de fakto chcete, aby někdo řešil vaše problémy. dělal jsem ledasco, dokonce v současnosti dělám také ve výrobě, na dobu určitou, jako agenturní zaměstnanec. takže se liší pouze ten charakter výroby, který ani není tak rozdílný. vaše pocity mi jsou cizí a myslím, že rozhodně nejsou ani převažující mezi zbytkem zaměstnanců. bez urážky, vaše uvažování je nedospělé, a platí v tomto případě ono známé: každý začni u sebe. "protože bude-li každý z nás z křemene, bude náš národ z kvádrů..." dokud se člověk nedostane za ten strach, bude pořád nádeník systému a nebude svobodný. to, že by zmizela konkrétní příčina vašeho strachu a vše bylo fajn neznamená, že by váš strach opravdu zmizel a jen by se zjevil při další příležitosti. brandon lee někde řekl, že bruce lee mu zdůrazňoval, že musí porazit strach. zakladatel kyokushin karate, které zdůrazňuje praktičnost a reálnost, oyama, sám představitel praktika bojových umění, známý svým turné po usa a duely s ohromnými americkými (které všechny porazil a zažehl další vlnu velké popularity karate)psal ve své autobiografické knize, že před turné zažíval ohromný strach, byl strachem přímo paralyzovaný. to píšu proto, že každý se musí postavit svému strachu a v článku uváděný strach je neopodstatněný, iracionální a je pouze projevem stádnosti v praxi. ono totiž zbavit se obojku nejde pouze slovními proklamacemi na netu. a nic není bez oběti, nelze sedět na dvou židlích. buďto jsem ovce systému a nemám šanci se mu vzepřít (jinak narážím na silnou bariéru strachu a ztráty jistot) nebo se vzbouřím, ale jsem se systémem v permanentní válce a nemohu se ohlížet na ostatní, protože pokud nejdu v davu, nemám nárok na bezstarostný život většiny..."život je boj" (seneca)

257547

23.11.2011 11:42

RE: vážím si vaší snahy

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 257547

vypadlo mi: americkými boxery* . omlouvám se za chybu, vznikla přeformulací věty, smazal jsem to omylem... [smích]

257548

23.11.2011 11:57

RE: vážím si vaší snahy

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 257547

Myslím naopak, že je nedospělý Váš pohled na věc. Sice je pravdou, že ten systém tvoříme my a je třeba vždy pracovat na sobě ale na stranu druhou nelze popřít, že tu někteří "pracovali" na sobě tj. svém majetku a moci až příliš a pracovali nečestně. Tito lidé si přizpůsobili systémová pravidla a znásilnili celý systém takže ti, kteří by se chtěli nějakým způsobem prosadit už nemají prostor. Hra je nevyvážená. Podmínky jsou uzpůsobeny jen pro některé. A to je to co je třeba změnit. Tvrdit, že jsme jen my a naše vůle a že systém je dokonalý je naivní. Myslet si, že systém změním když budu více pracovat u pásu ve fabrice je naivní ještě více. Život je boj a proto bychom měli bojovat i za to jakou podobu bude mít ten systém ve kterém žijeme a podle jakých pravidel bude ten systém fungovat. Nemůžete chtít po každém, aby hned vyrazil s klackem do ulic. I kritika (třeba zde) je způsobem boje protože nutí jiné lidi k přemýšlení nad stavem věcí. Tedy i brblání na netu má svůj důležitý smysl. Pouze lidé, kteří ví proč a za co bojují a jak si představují změnu mohou něco změnit.

257549

23.11.2011 16:20

"system" = znicenie cloveka ako sme ho poznali

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 257549

>Tito lidé si přizpůsobili systémová pravidla a znásilnili celý >systém takže ti, kteří by se chtěli nějakým způsobem prosadit už >nemají prostor. Hra je nevyvážená.

KTO znasilnil system? Myslim ze sa v tomto mylite.

System zhromazdovania majetku ("kapitalu-izmus" ) musel zakonite prist do tohoto bodu ked sa vyroba presuva tam kde ludia budu pracovat za mensi plat. "System" prakticky existoval v USA od zaciatku. Kde je americky robotnik v automobilke 50tych rokov ktory byval na predmesti, mal auto, jeho zena nepracovala a uzivil z toho este 2 deti? Nikto system nezmenil, ani neznasilnil. On sa tak vyvinul prirodzene lebo s globalizaciou sa otvorili moznosti lahsieho obchodovania a presunu prace. Dokonca aj keby podnikatel chcel nechat vyrobu v Cechach, on MUSI vyrabat v Cine, lebo konkurencia to v Cine vyrobi lacnejsie. Co ma prednedavnom prekvapilo je, ze este aj ETA vyraba v Cine. Smutne, ale bohuzial nezmenitelne ani s klackami v uliciach.

>Pouze lidé, kteří ví proč a za co bojují a jak si
>představují změnu mohou něco změnit.
Spravne! a to nevedia ani ti chudaci z OWS, preto zhniju a rozpadnu sa. Akym systemom nahradit sucasny? Nevedia. Jedina moznost zmeny systemu by bola, keby prestali 4 rocne volebne obdobia a zasadol na hrad/biely dom nejaky Vladimir Vladimirovic ktory by urcil priority krajiny a rozhodol ze system musi fungovat v prospech obcanov. Tam kde funguje propaganda "nezavislych medii" na plne obratky uz roky je to nepredstavitelne a preto budu v prdeli skor ako krajiny kde sa nejaky clovek "z ludu" dostane k moci a zmeni to. V Madarsku s tymi zmenami zacali, v Rusku detto.

Inak sa mi clanok pani Alexie pacil, ale strach nie je dovod toho preco sa veci nehybu. Ludia su casto odvazni, len nevedia definovat pricinu problemu. Tak ako OWS. Veria ze volit je spravne? Ak dostavaju 2 redkovky - bielu a cervenu a za jednu z nich volia vo volbach, tak je stav krajiny aj ich chyba. Dali totiz systemu LEGITIMITU.

257558

23.11.2011 17:15

RE: vážím si vaší snahy

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 257549

s dovolením konstatuji, že můj příspěvek jste nepochopil, navíc mi vkládáte do úst něco, co jsem neřekl, respektive nenapsal (např. že systém je dokonalý?!). jinak to nechci komentovat. pro příklad tady je dost přesně, vtipně i inspirativně pojato pojednání o strachu v praxi:

Komarov o strachu 5(rusky s anglickým tlumočením)


Komarov o strachu 6

tohle jsem našel na netu. je to podobné buddhistické nebo zenové praxi. také už v józe je jeden z pilířů zvládnutí dechu, který se považuje za propojení mezi tělem a myslí.i když musím podotknout, že jsou to spíše cesty mužů a pro ženy je mnohem těžší (spíše nemožné) odolat tlaku prostředí, protože jsou přirozenosti mnohem receptivnější a nemají k dispozici určité páky, aby mohly přetavit negativní v pozitivní (ono klasické: co tě nezabije to tě posílí). na druhou stranu mají srdce a srdce je schopné zahladit i nekonečné propasti a ustát naprosto cokoliv (ale nesmí být sevřeno strachem)...

257560

24.11.2011 21:36

RE: vážím si vaší snahy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 257549

Ale někdo jim to "znásilnění" musel umožnit, povolit a poradit, že ano? A o to tady běží. Kdo je skutečný loutkovodič a oč tu doopravdy běží? Já si myslím, že to oč tu běží nejsou monopoly (hmotné statky), ale my jakožto generátory. Generátory čeho? Toho co nás momentálně emočně ovládá. Někdy strachu, jindy dobra. Universa.

Opavdu asi bude nejlepší "uklidit stůl" za jakoukoliv cenu a začít odznova.

P.S.: Podívejte se jak se "bojuje" v severní africe a jak nám to "popisují" média. Jestli tohle všechno zmáknou, tak my už budeme pouze k smíchu.

257615

23.11.2011 17:47

RE: vážím si vaší snahy

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 257547

Psychoanalýza mě zajímá, to uznávám. Mám však pocit, že tentokrát jste Freudiánství vytáhl na světlo vy. Myslím, že jste můj článek, jeho pravé sdělení pochopil jinak, než jsem měla na mysli. Snad je to má chyba, protože jsem vám svou myšlenku neuměla správně sdělit.

Tento text není o mém strachu. Tento text je o mechanismu, který funguje na kolektivní úrovni. Že vy osobně ten pocit nemáte? To přeci neznamená, že to tak není. Podobného fenoménu jsem si všimla i v jiných oblastech(třeba v dopravě, rozvedu, pokud budete chtít). Dokonce jej svým způsobem potvrzují i některé psychologické výzkumy(nepřímo např. tzv. "bystander effect" ).

Mým cílem nebylo vám sdělit, že mám strach v práci dělat málo, abych nebyla vyhozena. To jste si tak přeložil vy. Cílem bylo poodhalit určitý mechanismus, který ve společenství(a to možná nejen v lidském) funguje do jisté míry jako sjednocující faktor. To, že je třeba se s tím naučit něco dělat, umět to zpracovat je naznačený závěr.

To, že vy jste si něčeho podobného ve společnosti, kde děláte vy nevšiml, nemusí být proto, že to nefunguje, ale spíš proto, že ta společnost není východosijská a zabývající se výrobou elektroniky(což je dost kompetetivní oblast).

257567

23.11.2011 12:36

Souhlas s obsahem článku

Duša 195.?.?.?

Dle mých zkušeností docházím ke stejným závěrům. Pod vlivem strachu děláme hloupé věci. Má teze je, že, chci-li změnit svět, měl bych změnit svůj přístup ke světu. Takto měním svět, ve kterém žiji já.
P.S. - Otevřenou komunikací o strachu, tj. pojmenuju to, čeho obávám, zjišťuji, že to není tak hrozné, jak má mysl vykonstruovala. Otázka kázně mysli : )))

257552

23.11.2011 13:44

Popis reality

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 15.?.?.?

Dobrý den,
v článku je moc pěkně popsána jedna část reality. Strach. Konkrétně strach jednotlivců využívaný k jejich ovládání.
Pochopit, jak věci fungují je jistě správné. Ale domnívám se, že autorka dospěla k přirozenému omylu. Našla nástroj, kterým ji někdo tluče a chce zničit ten nástroj. V tomto případě všechny nástroje. Je to, jakoby ji někdo praštil kladivem a ona chtěla zničit to kladivo nebo všechna kladiva, protože jsou špatná (je pravda, že toto přirovnání nezní dnes už tak absurdně, protože existují i lidé, kteří přesně takhle uvažují o nožích a jiných zbraních).
Chci říci. Strach lidských jedinců je realita. A bude to realita i v časech budoucích. Jak, k čemu a kým je využíván, to se mění. Ale není to jen strach. Hybných sil je daleko více. Pokud je autorka bude hledat a naučí se je využívat ve prospěch svůj i ostatních místo toho, aby se je pokoušela zničit, pak má, dle mého názoru, mnohem větší šanci pohnout věcmi ve směru, o který usiluje.
Ale můj názor je jen jeden z mnoha.
Předem se omlouvám, že nebudu reagovat na případné oponenty, ale rád si jejich názor někdy později přečtu. Třeba mě něčím obohatí.
Užívejte si svých životů [mrknutí jedním okem]
Michal

257555

23.11.2011 14:53

Ano ano...

Mr.Smith 213.?.?.?

Myslím si, že je to perfektně napsaný článek. Krásný příklad toho, jak by měl člověk přemýšlet nad okolím i nad sebou. A vzhledem k tomu, že autorka sama zažila takovou práci v továrně na vlastní kůži, takže její myšlenky nejsou jen takové polemizování "od stolu", vzpomněl jsem si na jedno prachstaré naučení muže jménem Ptahhotep (první ministr faraona Isesiho, V. dynastie), který napsal jedno z prvních dosud objevených naučení starého Egypta a v něm také říká:

""Nechlub se svým věděním,
ale poraď se i s člověkem neučeným stejně jako s učeným -
hranic umění nelze dosáhnout
a není umělce, který by dospěl celého mistrovství!-
dobrý výrok je skrytější než drahokam
a najdeš jej i u otrokyň drtících obilí." (52-59)

Prisseův papyrus
citováno z knihy: Zbyněk Žába - Tesáno do kamene, psáno na papyrus nakl. Svoboda, Praha 1968, str.44-45

257557

23.11.2011 17:42

krajní meze sebeucty

fohat 88.?.?.?

každý si určitě prožil okamžik,kdy musel něco řešit,aniž by ztratil tvář,neboli sebeuctu.Kdo jí ztratil,v podstatě nejen ztratil sám sebe,ale stal se soukolím akcí a reakcí,neboli karmického scénáře.V piroteskním divadle života je jedinec zejména mužského rodu tak zazděn pýchou,ješitností,živočišným egem.že teprve při smrtelené nemoci,nebo až při umírání MÁ ČAS být sám vuči sobě pravdivý a má tu možnost ty svoje stíny nejen pojmenovat,ale i něco s nimi dělat.Během školy života se projde otrockou prací,kde se nalezne zazděná empatie,kterou by jinak člověk nevykřesal,dále tato lekce tudíž logicky není potřeba...a tak bychom mohli pokračovat...a najednou po všech peripetiích,pokud je člověk učenlivý a má pamět,dostane kýženou práci,kde zuročí své zkušenosti a ve vývoji se posune o něco výše nad pouhého otroka.Po smrti sám sebe posuzuje a věřte milí smrtelníci,je sám vuči sobě NEMILOSRDNÝ...proto snažme se,dokud vyměšujeme.... [cool] [cool]

257566

23.11.2011 18:58

x

Luxor 195.?.?.?

Vážená Alexo. Váš článek se mi moc líbí, palec nahoru. Akorát mě šokuje, že člověk s vaší inteligencí pracuje/pracoval u pásu. Sám jsem to za bolševika absolvoval na nejrůznějších brigádách a byla to ta nejstrašnější práce, co jsem zažil. Ubíjející dřina, kdy jsou na člověka kladeny nároky jako na robota, bez možnosti chvíle odpočinku. Domů člověk přichází totálně vyčerpaný s deprimující myšlenkou na další den tohoto bludného kruhu.
Ano, každý člověk, který se musí starat o obživu, prožívá určitou formu strachu. Zaměstnanec se bojí, že bude vyhozen když se znelíbí zaměstnavateli, zaměstnavatel že ho zlikviduje konkurence, zemědělec se bojí že bude neúroda, bezdomovec se bojí že nepřežije zimu a dokonce i politik se bojí kdy na něho třeba vytáhnou kompromitující materiály. Strach o přežití je přirozenou součástí naší existence a má svoje racionální opodstatnění. Problém nastává až v momentě, když se začneme bát příliš, kdy nám strach přestává pomáhat přežít, ale začíná nám spíše škodit. A o tomto strachu asi píšete, s ním je opravdu potřeba bojovat. Fakt dobrej článek.

257573

23.11.2011 23:50

RE: x

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 257573

S tým, že strach je významná motivácia a s tým, že nevieme vzájomne komunikovať by som súhlasil. Strach ale nebýva hlavnou silou, čo dáva veci do poriadku. Tam sa skôr uplatní rozum, hľadanie spôsobu. Je ľahké využiť človeka s dobrým morálnym či odborným kreditom, ale ten sa nevytvorí sám od seba. Veľmi často dnešní úspešní manažéri ryžujú práve na tomto. Iba míňajú, spotrebúvajú, ale iba málo vytvárajú. My mnohí ostatní ich v tom fajn podporujeme, lebo tiež viac spotrebúvame, než tvoríme.
Ako to chodí vo firmách je vidno skor všade. Ako po bankách a iných "najdôležitejších" inštitúciách vidno na odmenách.

Demonštrácie pôsobia dnes už skôr ako prejav nechopnosti niečo riešiť, lebo ak by aj taká demonštrácia prerásla do nepokoja, znova iba stúpne chaos na úkor usporiadanosti, a to je zase iba voda na mlyn ľuďom, ktorí na tom parazitujú aj teraz. Príčinou je široko rozvinutá hlúposť, pýcha a naivná viera hromady ľudí, že dnešný životný štýl má perspektívu. Veď už aj viaceré naše deti o tom vedia pochybovať, málo veria, že im škola nahého cisára na niečo bude.

257585

24.11.2011 22:29

RE: x

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 257573

To proč celý život pracuji na podobných místech je na jinou debatu a vlastně se to tu vůbec nehodí rozebírat. Shrnula bych to jako kombinaci "nedostatku flexibility", vlastní nerozhodnoti, nedostatku komunikačních schopností a velmi mizerné sociální sítě(obecně kontakty).

Děkuju za ocenění článku[smích]. S vaším příspěvkem se stotožňuji.

257620

23.11.2011 23:21

Human Resources

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

http://metanoia-films.org/hr_watchonline.php nebo
http://www.youtube.com/watch?v=9R85eo2rA70&fea...
-anglicky, bez titulků

Dokument od metanoia films, dotýkající se mimojiné Taylorismu, o kterém se autorka zmiňuje.

257584

24.11.2011 16:05

podobně to funguje v pražských supermarketech

r.m. 62.?.?.?

taky jsem o tom podal zprávu, ale na rozdíl od autorky si nemyslím, že tohle téma je plácání prázdné slámy
[smích]

257601

25.11.2011 15:01

Strach je základním principem hodnotového žebříčku naší společnosti

hepterida 109.?.?.?

Děkuji za tento článek. Jsem rád, že je poukazováno na fenomén strachu. Nebál bych se ale jít více do hloubky, na dřeň toho, co strach vyvolává a proč jej lze snadno využívat.
Strach stojí pospolu svobodě. Nepocítím svobodu, pokud cítím strach. A opačně. Od malička jsme takto vychováváni a fenomén pěstování strachu je generačně přenášen. Na základě toho, co "dostáváme" od našich nejbližších v nás rostou pavouci "dobra" a "zla". Za "dobro" odměna, za "zlo" trest. Sami se pak, protože to považujeme za jedinou cestu, rozhodujeme podle tohoto klíče. Je nepříjemné se odlišovat, protože to vybočuje z kolektivního "dobra" a "zla". Proto je strach nástrojem moci. Člověk, který se obává nepřijetí, hodnocení ostatních, bude rád "bučet s davem". Je pak snadněji přístupný hrozbám budoucím (počkej však uvidíš!) a hrozbám minulým (výčitky). Proto spatřuji sílu v heslech jako carpe diem, nebo žij teď. Jedině teď a tady neexistuje nic jako strach. Nepřistupovat na "pravidla hry" kterou nechci hrát není tak těžké, jak se může jevit [smích]

hepterida.com

257645

25.11.2011 19:37

K Strach

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Mate pravdu a dobre napsano. To bych neumel.
Jenom malicko. Muzete pracovat i v systemu, dilne ci parte, kde ten strach nenmusi byt zrovna o tom, ze neumim ci nestiham a co na to sef, ale muze byt neco jako strach, spis ale v dusleku odpovednosti za praci. Pritom s vedomim, ze sef by chybu i pochopil a hned by mne nevyhodil.
Dnes asi toto je vyjimka.
No, tento strach obecny o praci ale lidstvo ma dlouho, zacalo to v prbnich manufakturach u Holandanu a Anglicanu uz v 15 ci 16 stoleti [mrknutí jedním okem] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

257652

26.11.2011 8:53

Existencialismus

MoUdrostrak 90.?.?.?

Při vší úctě k paní Alex, její článek se jeví, jak celý obšlehlý či naroubovaný na Existencialismus. A všichni následní diSScutéři její článek i vyšetřovali a zkoumali stejnými stezičkami, kterými se před 100 lety ubírali kritici existencialismu - a/nebo interní rivalové jednotlivých existencionalistických proudů...

Samotný jeho závěr: Volba paní Alexy 2: Musíme se změnit!
...mi připomíná: Utečme ze školy!, kdy každý čeká a vymlouvá se, "že uteče ze školy - jen - když - UTEČOU VŠICHNI"...

Nejvíce se mi líbil příspěvek KillRoye http://zvedavec.org/nazory_4731.htm#ptr257558, který naprosto správně diagnostikoval, že nejrychlejším lékem na současný marrast a miSSerii je Vladimir Vladimirovich.

A to z jednoduchého důvodu: Predátorům, privatisátorům (zisků) a znárodňovatelům (ztrát), sociopatům v bílých límečcích a těžce postiženým gamblerům caSSinového capitaliSSmu, kteří sedí co nejblíže u banku, je naprosto, naprosto, ale naprosto jednou, koho si pravicující a lídlující Pepíci a Mařen/ky navolí za depjutáty.

Vložený obrázek

Gambleříííí rádi utrousí pár desítek či stovek předem nahraných biliónů k tomu, aby po jakýchkoliv volbách "dýmů/krásy" si přes lobbisty přesadili Melčáky, Pohůnky, Paroubky... ve schematu tak, aby "maSSina roztočila ruletu správným směrem".

Jen velice silný "vyhazovač" v podobě Vladimira Vladimiroviche, dokáže "čistit" stůl a bank od nejzchátralejších krupiérů a gamblerů typu Khodhorkhovského, Kasparova (a.k.a. Garry Kimovich WeinSteina) & Co.

Zástupy oVčanů, tlačících se do caSSina s emerýkn drým na faSSádě, jsou nekonečné...

A až dojde k patu mezi gamblery (a vyhazovači dojdou síly), vždy je po ruce obvyklý reSSet - nyní v podobě WWIII... A karty na emerýkn drým se rozdají Pepíkům i Mařen/kám - znovu a znovu.

Strachu z reSSetu a WWIII je potřeba se vzdát - je jedinou jistotou a nadějí lidstva (na čas) [mrknutí jedním okem]

257668

26.11.2011 9:17

48 příspěvků

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 257668

Poslyšte, máte tady tento měsíc 48 příspěvků. Nárok máte na 10. Byl bych rád, kdybyste svou tlachavost omezil. Děkuji.

257669

26.11.2011 9:34

RE: 48 příspěvků

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 257669

Poslyšte, proč mi je tedy dál zveřejňujete, když

a) "jsou nad počet"

a

"jsou jen tlachavé" ?!

Nezveřejňujte je nad 10. Budu od 11. vždy diskutovat jinde.

Stejně tak jako již Vám nyní finančně (po Vašem vděku) nepřispívám. O peníze nejde, ale vláčet se k nenáviděným přepážkám za nevděk rozhodně nemíním...nejsme masochista.

Opravdu Vás nechápu. A nerozumím Vám, co Vám při kopání do mých kotníků jde...

257670

27.11.2011 0:49

RE: 48 příspěvků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 257670

Aj ja sa MoUdrostraka musím zastať pán Stwora, jeho príspevky pobavia, informujú a sú aj poučné. Také balenie 3 v jednom. [mrknutí jedním okem]

257708

26.11.2011 17:18

RE: 48 příspěvků

Coollomboss coollomboss (zavináč) gmail (tečka) com 92.?.?.?

Reakce na 257669

Ja snad blbe vidim, to nemyslite vazne Vladimire?! Ze si delate legraci, aby se tady ta diskuze trosku pozdvihla, reknete, ze ano. Kdyz uz vsem povolite vstup na stranky - tj. neni to tady jako nejaky "exclusive club" pro vyvolene, mel byste respektovat i nazory a lidi, ktere Vy osobne moc nemusite. Nebo budete vsem, bez rozdilu, nastavovat kvoty kolik prispevku smime videt a kolikrat smime reagovat za tyden/mesic/rok?!!

Mimochodem tohle je muj prvni prispevek tento mesic a za cely rok mozna 3-4. Bezne nemam duvod reagovat, ale tohle mi uz vazne nedalo. A nez se zacnete zase ohanet penezi, take jsem vam uz neco financne prispel na chod serveru.

257681

26.11.2011 21:14

RE: 48 příspěvků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 257681

Ono snad ani nejde tak o peníze jako o to co pan M. se svým SStylem vytváří. Já bych ho už dávno umravnil.

Je to totiž to nejhorší PR co může být. Co článek to plivanec na čechy, co článek to SS.

Pane M., co to s Vámi je? Na to jak jste "zcestovalej" by jste měl být malinko jinde, nemyslíte?

257693

26.11.2011 23:13

RE: 48 příspěvků

Saša 24.?.?.?

Reakce na 257681

Nechápu ani proč editor Moudrostraku „moc nemusí“, snad nemá smysl pro srandu nebo nechce popuzovat Ben Hura, který „analyzuje“ mezi blby každý jeho příspěvek a dneska radostí vříská nad „darem od Vladimíra“ ke dni emerického Díků vzdání. Bez nadsázky pan Moudrostraka zvyšuje čtenost Zvědavce a již za to bych mu byl vděčen. Pan anonym 76 je Ben Hurovo ideologické ztotožnění. Jiný pan anonym 83 se spoustou příspěvků, je nějak přecitlivělý a dochází k mylným závěrům, ač to možná dobřě myslí. Dělat z myšlení některých Čechů šibeniční humor ještě není žádné plivání na Čechy a SS má svůj důvod, podprahově upozorňuje na nacistické rysy dnešního politického života. Dokonce i chlubná zcestovalost má svůj smysl – Zvědavce nečtou žádné socky, jak by to rád viděl Ben Hur a spol.
Lidi, nebuďte zapšklí [chechtot]

257700

26.11.2011 23:22

RE: 48 příspěvků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 257700

Ano, máte naprostou pravdu. Celé je to habaďůra. Pouhá hra.
Chvíli to sice trvalo, ale teď mám již mnohem jasnější představu.
Celé je to ztráta času.

Díky.

P.S.: JENOM HRA?

257702

27.11.2011 0:39

RE: 48 příspěvků

steve 166.?.?.?

Reakce na 257700

.. ja bych toho MoudroSStraku tak netreSStal, ma SSvuj SStyl a SStale poSStuje SSve PoSStrehy S ProSStredi SSoucasneho SSvetoveho pruSSeriSSmu a SStatniho kurviSSmu .., SSpolecne toho SStraku SSuportujme laSSjou k bliznimu SSvemu - a opravdu - nebudme zapSSkli !!, ... ssteve

257705

27.11.2011 1:02

RE: 48 příspěvků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 257700

Nejsem přesvědčen, že zrovna pan Moudrostraka je tlachavý. Spíše bych ho zařadil mezi bájné Hrabalovi "Pábitele"! On jenom tak "pábí",což je někdy dost problém i pro pochopení, protože samotný výraz a smysl slova "pábení" je hodně problematické definovat.Jde již nepochybně o poezii v prozaické podobě!
Moudrostrakovi "Lídlující Mařenky" a "Zinkající Pepíci" jsou skvostnou literární ukázkou jeho nadčasového uchopení drsné reality současného života v Česku. Tím je nesporným obohacením diskuzí na stránkách Zvědavce a také se přimlouvám,aby pan Moudrostraka měl dostatek prostoru, aby se mohli všichni literárně citlivý čtenáři pokochat Moudrostrakovými výplody ducha. Je sice pravda, že někdy až přehání, ale zase všechno dožene neotřelostí a originalitou diskuzních příspěvků a zcela jistě tím přispívá k vyšší čtenosti Zvědavci, což si myslím, že je dobře.
Přidávám velmi zajímavou informaci o "černé" perle české politiky, kterým je Alexandr Vondra, o kterém je uveřejněn krásný článek "Proč je Vondra neodvolatelný" na stránkách:
http://outsidermedia.cz/Proc-je-Vondra-neodvolatel...
Možná by nebylo od věci, aby se také tenhle článek objevil na Zvědavci, protože by zde zcela jistě vyvolal bouřlivou diskuzi.

257710

27.11.2011 1:45

RE: 48 příspěvků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 257700

>Nechápu ani proč editor Moudrostraku „moc nemusí“, snad nemá smysl pro srandu nebo nechce popuzovat Ben Hura, který „analyzuje“ mezi blby každý jeho příspěvek a dneska radostí vříská nad „darem od Vladimíra“ ke dni emerického Díků vzdání. Bez nadsázky pan Moudrosrak zvyšuje čtenost Zvědavce a již za to bych mu byl vděčen. Pan anonym 76 je Ben Hurovo ideologické ztotožnění.

Staci si vymyslet udani a popravit nekoho o kom nic nevite. My Cesi v tom preci mame bohatou praxi. Buh s vami cesky vlastence. Nemam co bych o spine, kterou jste si vymyslel a na me nahazel co dodat. Snad jen to, ze byste mel krotit svou paranoiu a nenavist ke komukoliv, abyste nedopadl stejne, jako pan Moudra Straka. Pro toho uz zrejme neni cesta zpet. Pokud na tom ovsem vzhledem k svemu falesnemu udavacstvi nejste jeste hur.

257711

27.11.2011 5:27

RE: 48 příspěvků

Saša 24.?.?.?

Reakce na 257711

>Staci si vymyslet udani a popravit nekoho o kom nic nevite.

Potrefená husa nejvíc kejhá. Možná nechápete výraz ideologické ztotožnění, to znamená, že myslíte stejným způsobem a na stejné vlně. No každý je nějaký, nestyďte se za to najednou. Mám lidi rád! Moudrostraku asi víc než Vás, ale mouše bych neublížil.

Pane 76 klikněte si prosím na tu sedmdesát šestku a přečtěte si, co za smrad vychází z Vašeho počítače![zmaten] Nebo vás tam sedí několik? Neodsuzuji Vás a u už vůbec nepopravuji, máte na to právo. Mýlit se je lidské, ale Vy jste vždy na opačném břehu, nikdy se Vám tu nic nelíbilo, nakonec začnete překrucovat o ublížení a podobnosti čistě náhodné. Sakra, mně to stále někoho připomíná!

257717

27.11.2011 3:20

RE: 48 příspěvků

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 257700

To jste nemel. Von ,,Ben Hur,, ted na to co jste napsal bude cumet jak prdel z rosti a pobezi si pro radu na sEretz kde se z toho, ze Zvedavce nectou zadny socky poserou! [chechtot]

257713

27.11.2011 15:41

RE: 48 příspěvků

steve 166.?.?.?

Reakce na 257713

[smích] [smích] - trefne trefene - jako ta husa !!

257734

27.11.2011 15:59

RE: 48 příspěvků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 257700

"pan Moudrostraka zvyšuje čtenost Zvědavce a již za to bych mu byl vděčen"

No tak mě dost dlouho trvalo (v řádu let), než jsem vůbec začal číst diskuze a trochu se tu v nich orientovat, protože mě odpuzovala právě ta žumpa, kterou tu on vytváří.

Z čeho usuzujete na "zvyšující čtenost" - copak máte nějaký průzkum, kolik lidí ty pivní žvásty odpuzují? [zmaten]

257737

26.11.2011 18:48

RE: 48 příspěvků

Duanitta 85.?.?.?

Reakce na 257669

Dávám MoUdrostrakovi svých 10, (teď už 9), čímž ale nechci legitimizovat přídělový systém. Vladimíre, to snad nemyslíte vážně?
[zmaten]

257686

27.11.2011 0:52

RE: 48 příspěvků

F&T 78.?.?.?

Reakce na 257669

Pane Stwora, myslím, že si nemusíte dělat zbytečně zlou krev. Moudrého Straku příliš nemusím číst, ale připadá mi to, ža na tomto fóru zase nijak neškodí ani výrazně nevybočuje.

Sice pořád opakuje skoro to samé, ale to se dá přehlédnout.

A pokud má být nějaké omezení, mělo by být implementováno elektronicky - třeba příspěvek se zobrazí až za den atd. Ale vzhledem k počtu diskutujících mi to připadá jako zbytečná práce.

257709

27.11.2011 4:33

RE: 48 příspěvků

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 257709

Mate pravdu, prave na comments si muzete voverit, ze cim vic media a ne jen v ceskym krateru lzou tak na Zvedavce se chodi dozvedet pravdu cim dal tim vic lidi. Samozrejme ze zvetsujici se navsteva Zvedavce exoty typu Ben Hur musi hodne srat........

257714

26.11.2011 19:05

pokus o souhrn

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 212.?.?.?

Dámy a pánové
Jest mi již dost let nato, abych mohl posoudit, co je přínosem a co není.
Při pročítání této diskuse jsem ovšem naprosto v rozpacích.
Celkem logické téma o tom, jak vlastně fungují vnější vlivy na vnitřek člověka jsem nalezl neskutečnou sbírku odboček, ale skoro nic o tom, že základní myšlenka je správná.

A to, že když jsem tlačen do kouta přes hranice své kapacity, pak z toho nevyhnutelně onemocním, pokud ne ze strachu, pak rozhodně ze vzteku.
To tedy vím až moc dobře.

Nuže, nebylo by lepší si přiznat, že náhrada strachu vztekem je zničující ještě víc ?
Přitom existuje řešení -- prostě se nenechat buzerovat od nikoho.
Použil jsem toto řešení a shledal, že je možné.
S pozdravem i toho všeho dobrého nemusí být jenom dobře Ferda

257687

27.11.2011 15:49

RE: pokus o souhrn

steve 166.?.?.?

Reakce na 257687

Pane Ferdo, ..vypichl jsem ..
Použil jsem toto řešení a shledal, že je možné. ..
.. rovnez pouzivam tento zpusob, a rad bych se zeptal - nemuzete mi nahodou prenechat dve bedny pancerfaustu ?, - popr. jine naradi, ktere nutne v tuto chvili nepotrebujete ??
[smích]

257735

Příspěvků: 94

23.11. 01:02 Spaceman  Strach, nedostatek komunikace a hloupá soutěživost mezi mravenci
23.11. 07:45 Jarmila  Moderní doba
01.12. 13:49 Erika 52  RE: Moderní doba
23.11. 07:55 jean.laroux  Strach jako hybný moment evoluce ?
23.11. 10:19 udo1  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
24.11. 19:28  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
24.11. 21:27  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
24.11. 22:36 Vojta49  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
25.11. 10:39  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
26.11. 00:18 Vojta49  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
26.11. 01:27  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
26.11. 05:26 Satanist  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
26.11. 15:33 Jarmila  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
26.11. 18:01 Satanist  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
26.11. 19:21  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
27.11. 10:15 baba_Blažková  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
26.11. 19:31  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
26.11. 23:31 Vojta49  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
27.11. 08:27 Jarmila  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
27.11. 22:38  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
28.11. 07:43 Jarmila  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
28.11. 12:32 steve  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
28.11. 13:45 Jarmila  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
28.11. 13:52 steve  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
28.11. 18:14 Jarmila  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
01.12. 00:41 baba_Blažková  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
01.12. 07:55 Jarmila  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
01.12. 13:00 Marten264  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
01.12. 22:13 baba_Blažková  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
27.11. 00:45 F&T  RE: Spekulace
25.11. 10:51 hc  RE: Strach jako hybný moment evoluce ?
23.11. 09:35 pbox  Robota, strach, odvaha, štěstí
23.11. 12:00 udo1  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
23.11. 17:20 Alexa  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
23.11. 17:23 dub  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
23.11. 17:38 Rene Bartosek  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
23.11. 17:54 Alexa  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
23.11. 18:15 Rene Bartosek  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
23.11. 18:55 Alexa  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
23.11. 21:37 Rene Bartosek  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
23.11. 22:22 Alexa  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
24.11. 17:45 Rene Bartosek  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
24.11. 21:54 Alexa  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
25.11. 16:28 Rene Bartosek  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
25.11. 16:30 Rene Bartosek  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
24.11. 16:51  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
27.11. 18:16 rataj  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
27.11. 20:05 Saša  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
27.11. 20:33 Satanist  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
27.11. 21:57 djb  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
27.11. 22:04  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
24.11. 19:42  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
24.11. 22:20 Alexa  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
24.11. 00:35 janko  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
24.11. 15:12 Oldis  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
24.11. 15:45 OneOfManyy  RE: Robota, strach, odvaha, štěstí
23.11. 11:35 fist.of.heaven  vážím si vaší snahy
23.11. 11:42 fist.of.heaven  RE: vážím si vaší snahy
23.11. 11:57 jean.laroux  RE: vážím si vaší snahy
23.11. 16:20 KILLROY  "system" = znicenie cloveka ako sme ho poznali
23.11. 17:15 fist.of.heaven  RE: vážím si vaší snahy
24.11. 21:36  RE: vážím si vaší snahy
23.11. 17:47 Alexa  RE: vážím si vaší snahy
23.11. 12:36 Duša  Souhlas s obsahem článku
23.11. 13:44  Popis reality
23.11. 14:53 Mr.Smith  Ano ano...
23.11. 17:42 fohat  krajní meze sebeucty
23.11. 18:58 Luxor  x
23.11. 23:50 ppppp  RE: x
24.11. 22:29 Alexa  RE: x
23.11. 23:21  Human Resources
24.11. 16:05 r.m.  podobně to funguje v pražských supermarketech
25.11. 15:01 hepterida  Strach je základním principem hodnotového žebříčku naší společnosti
25.11. 19:37  K Strach
26.11. 08:53 MoUdrostrak  Existencialismus
26.11. 09:17 Vladimír Stwora  48 příspěvků
26.11. 09:34 MoUdrostrak  RE: 48 příspěvků
27.11. 00:49  RE: 48 příspěvků
26.11. 17:18 Coollomboss  RE: 48 příspěvků
26.11. 21:14  RE: 48 příspěvků
26.11. 23:13 Saša  RE: 48 příspěvků
26.11. 23:22  RE: 48 příspěvků
27.11. 00:39 steve  RE: 48 příspěvků
27.11. 01:02  RE: 48 příspěvků
27.11. 01:45  RE: 48 příspěvků
27.11. 05:27 Saša  RE: 48 příspěvků
27.11. 03:20 Satanist  RE: 48 příspěvků
27.11. 15:41 steve  RE: 48 příspěvků
27.11. 15:59  RE: 48 příspěvků
26.11. 18:48 Duanitta  RE: 48 příspěvků
27.11. 00:52 F&T  RE: 48 příspěvků
27.11. 04:33 Satanist  RE: 48 příspěvků
26.11. 19:05 FERDA  pokus o souhrn
27.11. 15:49 steve  RE: pokus o souhrn

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 648