Diskuze k článku

Politburo über alles

Příspěvků 12

22.11.2011 19:32

Nicht NUR dem europäischen Volke!

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Ein Reich, ein Volk, eine Bank!!! [velký smích]
Na bitt´ schön..
A government by the (few)people, for the (few)people.
Willkommen im 4.Reich, Frohe Weihnachten und schönes nüchternes Erwachen im faschistischen Neujahr vom Amenkind!

Das ist ja mal wieder eine nette Herausforderung für den Gaumen der alten Bauernweissheit.

257503

23.11.2011 3:38

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 257503

Aby to fungovalo musí být chléb a hry. Lidi s plným žaludkem si myslí, že by to měli být hry a jetště jednou hry a zase hry a když to jinak nejde, tak i ten chleba. S prázdým žaludkum dochází k radikální změně názorů. Není to legrační, že Island nikdo nebombardoval, pouze ticho po pěšině. Tomu se říká ztráta iniciativy, nemoct si dovolit zničit zemi se stotísícem obyvatel. Vyšlo by to totiž zatraceně draho a počítat jedna plus jedna, umí i tragikomické figurky jako Barroso nebo Van Rumpuy se svou reprezentativní rezidencí za 200 miliónů. Prej eurobyrokrati budou stávkovat za zvýšení platu. Ten Brusel nachází se to ještě v Evropě zmítané krizí? Skvělí materiál na řízení centralizovaného multinárodního impéria. Ve srovnání s tímhle R-U monarchie v roce 1913 šlapala jako švýcarské hodinky. Ledaže by kluci a holky od Goldman Sachs aspol., chtěli Evropu a velmi rychle i zbytek světa dostat do chaosu, z kterého mají v plánu vytvořit ten globální neofašistický lágr. Mno, uvědomělí optimisti jsou sem tam i užiteční. [velký smích] [velký smích]
http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/jak-je...

257526

23.11.2011 9:45

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 257526

Alebo:
Ein Reich, ein Volk, eine (Welt?)Union!

EIN (Un)HEIL (geht)AUF DIE UNION(zu)!?

re:René..
a odkaz na czechfreepress, Island a doing buziNessi, W(h)at?son a Hol(e)mes(s)? [smích]

Jeden starší:
Watson a Holmes na výlete spia v noci v stane..
Holmes zobudí Watsona a pýta sa ho:
H: Čo Vám hovoria tie hviezdy nad nami Watson?
W: Pekne čisto vidím Orion, Sírius..hmm..zajtra bude asi pekne..
H: Ukradli nám stan.

257540

23.11.2011 12:02

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 257540

Liebe udo,

wie geht es dir in Afrika ? Urlaub oder Afrikakorps oder ...?


>Ein Reich, ein Volk, eine (Welt?)Union!

Gute Idee!

Otázkou je ► Prečo Island môže a povedzme Grécko nie?
Island je strategický ostrov a je najstaršou parlamentnou "demokraciou", nemá armádu, nie je ešte člen 4. Reichu a dokonca už nemá ani americkú základňu s jadrovými zbraňami(od r. 2006).
Žeby to bolo len v tom, že bežní ľudkovia na Islande sú už tak uvedomelí, že si jednoducho zobrali moc do svojich rúk a Fuhrer na nich kašle, pretože má iné problémy?
No neviem...

Vieš veľmi dobre, že ak Fuhrer bude chcieť, tak islanďania budú mať 1 tresku na prídel a 4. Reich im povedzme vyhlási embargo, lebo majú nezaplatené úroky z úrokov, alebo pre hocičo iné, veď dôvod sa vždy nájde...

Takže Holmes, prečo nám tí Islandsmani ukradli stan a nikdo ich neprenasleduje? Sirius (▲) na nich nepozerá?

Oh, my God!

257551

23.11.2011 18:54

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 257551

Re: Jánoš(ík)s Nachbar..

Lieber Mann vom diebischen Bergvolke! [smích]

"C" ist rrrischtiisch!
Das Afrikakorps war nicht sonderlich erfolgreich vielleicht auch wegen dem "Korps" in dessen Namen..
Wäre übrigens nicht zum ersten und auch nicht zum letzten mal.

Die Deutschen haben sich halt ein bischen unklug "gehen lassen". Provoziert vom von den Bänkster unterstützten und wahrscheinlich die meiste Zeit die Hintergründe der ganzen Operation unwissenden Onkel Adolf. Wenn man dumm die einen Schekelgräber für die anderen umtauschen will, mag es einerseits der Oberpapa nicht und andererseits auch die Puppenspieler die Papa zu simulieren versuchen. Ist halt schwierig ohne Papa nach Puppentheaterregeln erfolgreich zu spielen. Besonders mit hohem Einsatz.

re:Island..
Je vysoko pravdepodobné, že ak plebs skutočne začne aktívne zaujímať realita a vlastná budúcnosť pri realizovaní alternatívy bližšej(ako je tá "elitárna" )cieľom Tata, aj v pomerne malom množstve niet sily, čo by prebudených občanov pri opatrnom postupe zastavila. Odpoveďou egocentrických samozvancov bývala ako 1. z pravidla snaha o narušenie rozvoja morálky(tmelu spoločnosti), pokiaľ prevyšovala nimi kontrolovanú.

Hlave Kyklopa viditeľne už neslúži poriadne ani to jedno oko Hóra a ak sa zvyšných baranov nepodarí zblbnúť na dáke tresky-plesky, nedožije tekvica už snáď ani Helloweenu a je s ňou fakt už len Amen.
Ďalšia Odyssea končí a vieme, že dva krát ani do rieky Halys nevstúpiš.

Schönes Puppentheater, nur sollte das Publikum auch ein bisschen bewusster mitspielen. Es wurde ja auch dazu geboren.
Im allgemeinen ist es nicht unwichtig, mit was für einem Kopfinhalt(Weltanschaung und -Verständniss) die ehemaligen Zuschauer ein Theater verlassen.
Natürlisch, FALLS sie es verlassen.
Da kommen wir aber schön langsam zur nächsten Geschichte [smích]

257571

23.11.2011 22:00

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 257551

Co by si asi hezkého pověděli lidičkové na bombardováni Islandu v tom čtvrtém pokusu o rajch na věčné časy a nikdy jinak? Hlavně v Norsku, které je v rajchu napůl, stejně jako Švédsko, byť je napůl na jiný způsob. Jak to zdůvodnit propagandisticky? Navíc žoldáci z Blízkého východu tzv. al´- kejda, by se tam dopravovali obtížně místní klima by jim nesvědčilo a byli by nenápadní jako velbloud na bruslích. Co by na to řeklo asi euro s dolarem? Impérium není zas tak busy, prostě za hromadu trablí málo muziky.

Sice Island je takticky velmi zajímavé místo, ale není to zas tak nezbytně nutné, když tam není nikdo jiný. S patou kolonou to holt neprošlo, a ...Někdo jiný má tolik soudnosti, že se domluvil s Norskem na využití Arktidy, koneckonců Norové dokázali přežít tisíce let i bez ropy a zemního plynu. Za to v Kanadě uvažují o nákupu nebo pronájmu jaderných ponorek třídy Ohio nebo Los Angeles, prej za přátelskou cenu. Pamatuju, že to vyjde draho i na provoz. V jelcinovslé dekádě ponorky třídy Tajfun dle NATO byli na odstřel třeba v přístavu v Murmaňsku a Ukrajina, která vehemntě chtěla půlku TU-190 se jich ráda zbavila po deseti letech neprovozu.

257579

24.11.2011 10:36

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 257579

Ide o to, na koľko budú Islanďania dôslední a či umožnia opätovnú demoralizáciu svojich predstaviteľom poľavením verejného záujmu o objektívnu realitu. Samozrejme, aj nakoľko intenzívne budú zatiaľ potichu navzájom s Nórmi, Švédmi, Dánmi,.. a prípadne Nemcami kooperovať. Sú momentálne zaujímavým testovacím polygónom nie len pre banksterské pseudoelity, no hlavne z hľadiska vzájomnej priamej previazanosti populácie. V istom zmysle je na tom Slovensko tradične trochu podobne. Čechy sú už trochu väčšie a tým anonymnejšie s mierne odlišnými možnosťami postupu pri dekolaborácii politiky konformnej s postupnou globálnou fašizáciu.

Bez vytvorenia priestoru na neustále zvyšovanie miery chápania a morálky populácie nebude na likvidáciu vzniknutej politickej tendencie na Islande treba žiadne bomby. Je jadrom politiky úspešnej defašizácie. Z pohľadu finančnej vojny(ktorá je aj tak až na 4.mieste spôsobov vedenia agresie a bomby dokonca až na 6.mieste) boli bombardovania hlavne v posledných islamských prípadoch z pohľadu globálneho fascomanažmentu v podstate nevyhnutné. Bez fiatmoney-úrokovej páky sú totiž skutočné plné vojenské možnosti obmedzené a samovyvolenci sa uchyľujú k poslednej možnosti-"humanitárnemu demokratickému bombardovaniu"=priama genocída.

257595

25.11.2011 19:01

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 257595

Zdravím udo,

keďže tvrdíš, že Island je cvičný polygón (podobne ako Grécko) z viacerých hľadísk, tak som sa na neho pozrel trošku bližšie. No, myslím si, že krajina tresiek je ešte len na začiatku dlhej cesty a mnoho Sirén, Charýbd a Skillov bude ešte pripravených ich zviesť zo správnej cesty. A Kyklop ešte stále vidí (možno menej jasno, ale vidí slušne aj na Islande).
Však posúďme nasledovné údaje:
ISLAND
► 103 000 km² a cca 320 000 obyv. (= malé mesto, čo je zrejmá výhoda)
► Priem. čistá mzda v r. 2010 bola cca 1 100 EUR , ceny sú približne dvojnásobné ako u nás
► Island v r. 2008 zasiahla ťažká kríza bánk, štát ich zoštátnil a mena (ISK) skolabovala:
zatiaľ čo v r. 2007 bolo EURO za 87,6 ISK, tak teraz je 159 ISK, čiže devalvácia o vyše 80 %.
To tvrdo zasiahlo najmä bežných obyvateľov, keď následne prudko stúpla inflácia a ceny. Tí sa začali búriť a protestovať.
► HDP na obyv. klesol z 48 000 EUR(2007) na 29 900 EUR(2010), počet zahájených stavieb bytov klesol z 4 446(2007) na 317(2010)
► Island je vo všetkých spolkoch Kyklopa (NATO,OSN,ILO,FAO,MMF,WTO,...), okrem EÚ (avšak člen Schengenu) , tu však novozvolený(!) parlament po kríze v júli 2009 podal prihlášku do EÚ, hoci to podporuje oficiálne len jediná strana, ktorá dostala 30% hlasov (?)
► Prezidentom je Grimsson (prof. politologických vied) – starý matador, ktorý bol poslancom už v r. 1978 a bol i 4 roky min. financií ( blízka odbornosť v porovnaní so vzdelaním..☺). Vetoval viacero zákonov a nariadení vlády, ale aj referendum o odmietnutí Islandu platiť dane...(stará lavírujúca štruktúra Kyklopa).
► Voľby v apríli 2009 vyhrala Soc-dem. aliancia (30%), tá jediná deklaruje vstup do EÚ a po kríze získala + 3,2 % (divné).
Strana nezávislosti dlhodobo naviazaná na USA (23,5%) stratila 13 % a stratila i vládu, pretože bola u moci, keď Island skrachoval.
Ľavicoví zelení (21,5%) vznikli len v r.1999 (podobnosť napr. so vznikom Zelených v ČR) získali +7,3 % a vytvorili so socdemakmi menšinovú vládu.
Pokroková strana (14,8%) získala + 3,1% - tradičná poľnohosp. strana - odmieta vstup do EÚ
Občianske hnutie, ako nová strana získala 7,3% (to je veľmi málo na občiansku zmenu...)
Menšinová vláda je v permanentnej kríze, každá strana parlamentu má antagonistické programy a ciele, ale napriek tomu prežila zatiaľ viacero hlasovaní o dôvere. Okrem socdemakov sú všetky strany proti vstupu do EÚ (je to nanajvýš populárne...ale parlament to hravo zvládol a aj napriek výraznému nesúhlasu občanov podal Island prihlášku do EÚ...čas).
Volieb sa zúčastnilo 84,5% voličov . Vyše 90 % Islanďanov používa internet (1. miesto vo svete). Informovanosť by teda mala byť vysoká...
►Novú ústavu napísanú v podstate na podnety občanov, ktorá by mala deklarovať priamu demokraciu, musí ešte schváliť parlament ( uvidíme...)

257649

25.11.2011 19:04

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 257595

pokr.

► Najvýznamnejší obch. partneri sú NL (skoro polovica vývozu), D a GB
► Spor Icesave – spor s NL a GB o vklady v skrachovaných bankách, ktoré prevzal štát. Ľudia si presadili nezaplatenie týchto súkromných vkladov v 2 referendách ( štatút referenda spočiatku vetovala stará štruktúra Grimsson). Spor sa vedie o min. 4,11 mld. USD (poistná čiastka náhrad), pričom celková výška pohľadávok je 8,1 mld. USD. Momentálne skrachované banky vlastní štát, ktorý už rozpredáva v rámci čiastočnej privatizácie zdravé časti bánk (Kyklop vždy zožerie len zdravého barana, odumreté časti nechá ovciam). V súčasnosti je Island v pozícii licitujúceho a lavírujúceho hráča voči ESA, ktorá neuznala jeho argumenty (ide asi len o to, koľko nakoniec zaplatí...ako vždy ...napr. NOVA alebo Sazka).
► Island si na riešenie krízy požičal 2,1 mld. USD od MMF a 2,75 mld. USD od severských krajín a Poľska (ruskú pôžičku odmietol - ?). Bank of Iceland (národná banka) je predsa stále v rukách Kyklopa...
► V posledných 2 rokoch vláda vytrvalo "žmýka" ovčanov. Škrty boli urobené vo všetkých vládnych výdavkov (najmenej v soc. oblasti – 1,5%), dane pre ovčanov stúpli o cca 9% (daň z príjmu fyz. osôb sa pohybuje podľa výšky príjmu od 37,2 do 46,1 % (!) , ale daň pre právnické osoby sa nezmenila a ostáva 20%), DPH stúplo o 5,5 %, zvýšili sa výrazne i dane a ceny u energií, alkoholu, tabaku, ako aj iné dane...Tu Kyklop postupuje jednotne v každej krajine a Island nie je výnimkou, ovčania s mrmlaním súhlasia a moc neprotestujú...

Takže, držím Vám palce Islanďania!

257650

29.11.2011 17:02

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 31.?.?.?

Reakce na 257650

Pekne, pekne Kysučan, len tak ďalej a dik za info..[smích]

257835

24.11.2011 21:24

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

esw 109.?.?.?

Reakce na 257503

Má to maličký zádrhel: německý orel je kuře sevřené v hexagonální kleci. Německo je stále okupační zóna. Německo dokonce po "sjednocení" nemá mezinárodně-právní status. Z hlediska mezinárodního práva německý stát neexistuje, stejně jako stát israel. Jsou to s.r.o.

257612

28.11.2011 22:22

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 257612

Und?
Ist der Papst katholisch? [smích]
Ten Izrael, Nemecko, GmbH,.. sme tu predsa rozoberali.
Pripomínate to azda z nejakého konkrétneho dôvodu Esw?
Sme sa nejako nepochopili?? [smích]

257801

Příspěvků: 12

22.11. 19:32 udo1  Nicht NUR dem europäischen Volke!
23.11. 03:38 Rene Bartosek  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!
23.11. 09:45 udo1  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!
23.11. 12:02 Kysučan  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!
23.11. 18:54 udo1  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!
23.11. 22:00 Rene Bartosek  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!
24.11. 10:36 udo1  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!
25.11. 19:01 Kysučan  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!
25.11. 19:04 Kysučan  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!
29.11. 17:02 udo1  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!
24.11. 21:24 esw  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!
28.11. 22:22 udo1  RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 0

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 3

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 7

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,22 Kč
Kanadský dolar
17,72 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 236 937,03 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 351