Diskuze k článku

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

Příspěvků 43

19.11.2011 0:39

lepší to video číst z .srt

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Kdo nesnáší hulákání a pitvoření A. Jonese, zde si může z youtube stáhnout titulky:

http://mike.thedt.net/ytsubs/ytsubs.php

257283

19.11.2011 1:21

Na Rusko se nedá spolehnout

Janeček 69.?.?.?

Když si vzpomeneme jak Rusové nechali zmasakrovat nedávno Srbsko, které je jim nejbližší tak sotva budou bránit Sýrii. Navíc spousta Syřanů chce Asáda pryč ne že by byl tak špatný, ale jako vládce určitě mnoha lidem šlápl na kuří oko a lidé se nedokážou povznést nad svoji pomstychtivost ať už jsou následky jakékoliv. Syrie je navíc kmenová-rodinná společnost kde každé teritorium je obsazeno určitou rodinnou a pokud nepatří nijak k Asádově rodině tak s ním nijak nesoucítí.

257284

19.11.2011 10:15

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 257284

Čo si myslíte dokedy bude Rusko a Čína ustupovať, raz to bude musieť vypuknúť. Líbyu im pustili, ale donekonečna ustupovať sa nedá. [bliji]

257290

19.11.2011 11:24

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 257290

Také mám pochybnosti o vůli Ruska bránit Sýrii, Írán ale i své vlastní zájmy, což v tomto případě splývá v jedno. Byla by to velká změna od politické linie, kterou po vyhrané válce s Gruzií v roce 2008 a následném potrestání vlastní armády čistkou je neustálý ústup do předem připravených pozic. Jde jen o to nenaštvat příliš vlastní obyvatelstvo před blížícími se volbami, proto možná ty lodě a řinčení zbraněmi, ale bude to jen na oko a stejně bezzubé jako doposud všechno, co Rusové udělali od pádu SSSR. Pochybnosti mám i o té úspěšné válce v Gruzii, spíše to vypadá na divadýlko pro domácí publikum, aby jako DAM a VVP vypadali jako ranaři, kteří Západu jen tak něco nedarují. Do té doby Rusko už nikdo nebral vážně, díky překvapivému a rychlému vítězství v Gruzii se to sice na chvíli zlepšilo, nicméně nedávnými politickými kroky a hlavně hozením Libye přes palubu se Rusko dopracovalo podobné vážnosti, jako mělo za lihového cara Jelcina. Kdyby Rusko vybočilo z této naprogramované sestupné dráhy, byl bych velmi překvapen.

257293

19.11.2011 16:41

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 257290

>Čo si myslíte dokedy bude Rusko a Čína ustupovať, raz to bude musieť vypuknúť. Líbyu im pustili, ale donekonečna ustupovať sa nedá. [bliji]

Ona Libye patrila Rusku a Cine? To si tedy Libyjci dovolili dost, ze se zbavili jejich diktatu.

257305

20.11.2011 0:37

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Lin 85.?.?.?

Reakce na 257305

To nepatřila. Ale velmi čile s Libyí obchodovali a měli naplánované velké investice, což nyní už jaksi padlo. Obchod = jeden z důvodů, proč kaddáfiovská Libye musela zmizet.

257325

20.11.2011 3:49

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 257325

>To nepatřila. Ale velmi čile s Libyí obchodovali a měli
>naplánované velké investice, což nyní už jaksi padlo.
>Obchod = jeden z důvodů, proč kaddáfiovská Libye musela
>zmizet.
Mate pravdu. Cina i Rusko vedou se staty tretiho sveta a diktatorskymi rezimy cily obchod se zbranemi. Afrika i stredni vychod je jimi zaplavena. Take je pravda, ze tyto zbrane nezahaleji a ze s nimi jak Kadafi, tak Asad strili do neozbrojenych demonstrantu. To neni na obhajobu tech co svrhli diktatora Kadafiho ani tech co se chystaji svrhnout Asada. Nemam o nich o moc lepsi mineni, nez o tech kteri do nich strili. To je jen na vysvetlenou, ze vetsina lidi nenecha na sebe strilet do nekonecna. Ze se jednou na*ere a ty zbrane si tam, kde jich je plno opatri. A to, ze Asad zaminoval hranici s Libanonem jim v tom asi nezabrani. Nicmene pres tyto skutecnosti, je zprava, ze ruske valecne lodstvo vstupuje do Syrskych vod, jen nesmyslny, nicim nepodlozeny blabol vyrobcu senzaci. Pokud bude mit NATO mandat OSN k podpore tech co Asad uz mesice vrazdi, jako ho mel v pripade Libye, tak mu v tom zadne lodstvo Rusu nezabrani a rusaci se uz konecne budou muset naucit vyrabet i neco jineho, nez vyrobky s kterymi se lide po celem svete vrazdi.

257332

20.11.2011 11:49

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Lin 85.?.?.?

Reakce na 257332

Opravdu ten obchod byl o zbraních? [smích] A střílí se s nimi do neozbrojených demonstrantů? Ale ale... to jsou mi novinky. Kaddáfí byl sice podivín, ale ne magor, který by svým vlastním nepřátelům rozdal zbraně. A on zbraně lidem rozdal.
Pokud je mi známo, platilo embargo u obou zemí (na dovoz zbraní) a většina toho, co Kaddáfí měl, byla z Francie a Německa. Ti si totiž jediní můžou dovolit porušovat kdeco. A nebylo to to nejmodernější, co na trhu je. To měli a mají ti vaši ubozí a neozbrojení rebelové. Pokud měl něco ruského, bylo to z dob SSSR. Také nevím o tom, že by ruské zbraně byly příčinou vší té krve po světě. Oni amíci (nebo Němci a Francouzi) nakupují zbraně od Rusů nebo Číňanů? Vida, to je mi novinka... [smích]
Pokud vím, obchod se týkal hlavně ropy. Technologií na její zpracování, výstavbu nových rafinérií nebo fabrik na plasty. Ona totiž libyjská ropa není jen taková nějaká. Zpracovávat ji snad umějí jen v Itálii, kde jsou na to postavené spešl rafinérie, protože tahle ropa má trochu hutnější složení. A Rusko s Čínou by zajistili také odbyt. Tzv. západ totiž držel Libyi obchodně pěkně u huby.
A moc mě rozesmála vaše věta, že se lid "jednou nasere a zbraně si tam, kde je jich plno, opatří." Vtipálku... [velký smích] Ono je to pro civila tak jednoduché si pořídit třeba nějaký ten raketomet či jak se to jmenuje? Nebo kulomet, který mi v servisu ochotně namontujou na auto? Nebo si zařídit nějaký ten kurz na ovládání vojenské techniky? No asi ano, když to tvrdíte. [smích]

257345

20.11.2011 12:06

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 257332

Tak takovýto propagandistiký blábol už jsem dlouho nečetl. Jako kdyby vylezl Leho ze své žumpy ... No myslím že se stačí podívat na mapu světa a spočítat si vojenské základny USA. Já tobě pomohu. Je to cca 710 vojenských základen po celém světě. Kolik pak jich má Rusko po světě ? Na to budou stačit prsty jedné ruky a ještě si nějaké klidně budu moci uříznout. Dále kdo vede neustálé války za tzv. demokracii amerického stylu už od skončení druhé svět. války ? Rusko to rozhodně není. Kdo podporuje současné změny v arabském světě ? Kdo dodává těm gaunerům zbraně ? Kdo čistí terén pro velký Izrael ? Rusko asi těžko, že ? Kdo vyvíjí neustále nové a nové zbraně, ted například hipersonickou raketu, která je schopná do hodiny zasáhnout kohokoliv na světě ? Proč to všechno ? Jednoznačným planetárním vředen jsou jen a jen Američani. Ty jsi však tak jednoduchý (nebo provokatér) že si takovéto otázky vůbec nekladeš.

257346

20.11.2011 12:12

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 257332

Člověče, vás bych chtěl vidět naživo, něco takového snad nemůže ani fyzicky existovat. Neozbrojení demonstranti, asi jako Sudetendeutsches Freikorps v září roku 38.

257347

25.11.2011 19:23

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Reakce na 257347

Docel dobre, ale ze by se darilo amikum cistit prostor pro velky Izrael, se mi nezda. Izrael mel se vsemi vladami okolo platne smlouvy, jeste snad z Camp David a ted je po nich. To znamena, ze pocet nepratel pro Izrael se podstatne zvetsil a nepritel se priblizil. Krome Iraku. Snad, ac je to nejiste. Fundamentalni islamiste (podobne fundamentalni ortodoxni Zide)se vyvojem pomalu dostavaji blize k sobe a ac vsichni fundamentaliste jsou skoro zlocinci, nedomluvi se, ale klidne se pusti do sebe. A mozna uz obe strany maji jaderne zbrane. Co potom ?

257651

20.11.2011 12:21

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 96.?.?.?

Reakce na 257332

Asi 24 hodin denne koukate na Al Jazairu a CT1, kdyz pisete tyhle ucene nazory vhodne do debatniho krouzku Vaclava Havla.Tihle vasi mirumilovni demonstranti terorizuji Syrii uz roky, vite?Jenze ted, kdy se v Evrope a USA prohlubuje krize, nastal vhodny cas, aby se chaos opet rozsiril a Goldmann a Sachs a dalsi darebaci mohli nerusene inkasovat statem vyplacene uroky vybrane od vymastenych individui jako jste vy.
Rusaci ani Cinane se moc angazovat v nicem nebudou, protoze uz dobre vedi, ze se to v Evrope totalne posere, takze si pockaji a pak se podle toho zaridi.

257350

20.11.2011 9:24

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 257325

Ja to trosku upresnim , byl to to obchod s ropou i s plynem a Kaddafi si dovolil chtit prodavat ropu Libie za jinou menu nez za nicim nekrytej ropnej dolar a urcite by se pridali i dalsi staty coz by ekonomicky uplne znicilo USA kde by si s US $$$$$ z kteryho by se stal uplne bezcennej papir mohli leda tak zatapet v krbech...

257341

19.11.2011 12:17

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 257284

Rusko bude bránit svoji jižní hranici a tá se dá bránit pouze ve vhodné udržitelné pozici, až padne nebo bude silně destabilizována Sýrie a Irán, tak můžou přemýšlet buď o jaderné válce pod technologickým tlakem pro úspěšný první úder nebo o bezpodmíněčné kapitulaci. Jestli víra v úspěšný první úder je mimo realitu není podstatné, jak jednou vyletí hromadně rachejtle, tak pak si s Pyrrhovým vítězstvím nemusí nikdo dělat hlavu.

V Sýrii je jednoznačně občanská válka podporována přímo Tureckem a nepřímo si tam skrytě hřeje polívku někdo jiný tipuju sionistickou kliku jestřábů a ti pouze dělají špinavou prácičku na zakázku části bankovní oligarchie a velkých korporací, které chtějí hrát vabank. V Turecku se cvičí a vyzbrojuje zatím 15 000 chlapů, eufemicky se může mluvit o demonstrantech, ale de facto se jedná o válečný akt Turecka vůči Sýrii. Lidi na západě, co nestojí o konfrontaci s nuklearní tečkou jistě dýchají teď o něco volněji. Obvzlášť velmi dobře informování na vysokých postech. S expanzí je konec, oligarchie má jasné menu, pokud válka tak poslední nebo hledat jiná řešení.

Pravda při mixu ekonomiky 30% HDP finanční průmysl, což je eufemický název pro parazitickodestruktivní neproduktivní část ekonomiky, tak hledání alternativu není žádná sranda. Obvzlášť, když mrchožrouti nevahájí zaseknout kolabující ekonomice, skryté defraudace v ohromných objemech. Pravdoláskovým médiím jsem toho moc nevěřil, ale mám průpravu jak číst z minulého režimu. Zaplať panbů za skutečné novináře, co píšou mezi řádky a švejkujou. Po té co se provalilo, že FED tajně rozfofroval 14.5 bilionů babek extra k záchraným balíčkům si nedělám iluze o ničem. Výsledky intervence v Libyi ukazují, že od bankrotu to Itálii nezachránilo. Při objemech 10 biliónů a více k pravidelným čtvrletním finančním uvolňováním FED nebo jak se to jmenuje se jeví těch několik stovek miliard dolarů rozkradených libyjských aktiv , o které byla vzájemná rvačka jako plivanec, poněvadž co se veřejně profláklo bude pouze špička ledovce. Takže jde do tuhého, Srbsko bylo exemlárně zničeno jako nevhodný příklad pro jiné, ale to bylo ještě v časech "prosperity". Naše současná situace je naprosto odlišná, více zabarvená dohněda s patřičným zápachem.

257296

19.11.2011 19:45

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

l.leimas 90.?.?.?

Reakce na 257296

Souhlasím s tím co píšeš. A přidávám svůj názor, "Rusko" spíš Ruská elita by možná ráda zalezla, ale je v koncích a couvat už nemá kam. Začíná chápat, to čemu po staletí nechtěli věřit, S ruskou smetánkou se bez velkého Ruska za zádkem nebude v Evropě bavit ani poslední čokl. A zničení Ruska, spíš jeho rozdrobení jim reálně hrozí.
Rusko Syrii moc nemusí. A rozlít si ocet se západem se jim vůbec nechce a válčit teprve ne. Ale nemají na výběr, bez Sýrie padne Irán a pak se rozdrobí i Rusko.
Co se týká Osetie, můj názor je, že Vedení Ruska, Putin ani Medvěděv tu válku vyhrát nechtěli, ale nechtěli ani ztratit tvář. Chtěli, aby to vypadalo, že velení armády je banda neschponých troubu, kteří prohráli válku s malou zemí. Mohlo to probíhat podle scénáře z čečenských válek, neúspěch masakr ústup. Tomu by nasvědčovalo vše, co se po válce dělo. Jenže velení 58. armády nečekalo a obsadilo Rokský tunel, ten se pak Gruzíncům nepodařilo uzavřít a váklu prohláli. Ty čistky a reorgazice, které následovaly musely být připraveny dlouho před válou, která je měla zdůvodnit, odpovídají tomu i komentáře, které vedl tisk i oficiální místa. Vyhraná válka je nezdůvodnila, tak je provedli i bez zdůvodnění. Podle mne tu válku vyhráli vojáci a velitelé 58. armády, kteří prostě nechtěli opakovat rok 41 ani žádný jiný.

257312

20.11.2011 6:13

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 257312

Velmi trefná poznámka. Tomu co píšete o válce o Osetii nasvědčovaly i reakce Bushe s Cundolízou, když s hrůzou viděli, že se válka nevyvíjí podle domluveného scénáře. Připravené čistky v armádě byly součástí budoucího plánu na P(e)rezagruzku, z čehož pravděpodobně plyne, že vytouženého stavu bandy neschopných, ale loajálních troubů v čele armády bylo nakonec dosaženo.

O ruských lodích plujících do Sýrie zatím informoval jenom Haaretz, na ruských informačních serverech jsem o tom nic nenašel. Kdo ví, jak to tedy je, možná to bylo jen zbožné syrské přání, na 90% do Sýrie žádné ruské válečné lodě nedoplují, na 9% připlují jen kvůli evakuaci své námořní základny a velvyslanectví.

Podle mého názoru bude ruský ústup pokračovat; až bude hodně zle, elity někam zalezou, nahrabáno mají na to dost. V té době už nebude atraktivní být v čele Ruska, a pokud se tam dostane schopný člověk a vlastenec, Rusko se vzchopí a přežije. V opačném případě čeká Rusy na dlouhá léta, možná spíš desetiletí nebo staletí, útlak a poroba.

Pokud jde o Sýrii a Írán, jejich ohrožení by dokázal zvrátit jedině razantní ruský postup, ale při připosranosti ruského vedení je to krajně nepravděpodobné. Sýrie pravděpodobně padne, Írán se možná ubrání sám.

257334

20.11.2011 10:13

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Saša 24.?.?.?

Reakce na 257334

>při připosranosti ruského vedení je to krajně nepravděpodobné

Ono se řekne připosranost, podívejte se na rozpočet v porovnání s USA
Spolu s táborem NATO „mírotvůrců“ jsou to ¾ světových výdajů na „obranu“ (US utratí polovinu celosvětových výdajů)
Vložený obrázek
Žádná krize zbrojního průmyslu v USA, mimo vlastního nesmyslného zbrojení, jsou rovněž největšími vývozci smrti a zbraní
Vložený obrázek
Spojené Státy sebe a celý svět zadluží, snad pro zisk zbrojního průmyslu? Koho se bojí? Nikdy nebyly napadeny a pořád bojují a mrtvé ostatních národů nepočítají.

257343

19.11.2011 10:58

Proste studená vojna 2 bude!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Neviem čo od Ruska a Číny čakáte, určite sa skôr či neskorej zrazia zaujmi USA a týchto dvoch krajín alebo si myslíte že Rusi túžia po Jelcinovej ére plnej slobody a demokracie a Číňania po Čankajškovej ére slobody a demokracie, k tomu dovoz heroínu ako v 19 storočí za ópiových vojen a k tomu platiť reparácie ako za prehrané boxerské povstanie aby si nemohli kúpiť ani jedno AKčko nieto ešte lietadlo alebo tank. Proste studená vojna 2 bude, USA ekonomika nevie fungovať bez expanzie a žitia na úkor druhého (doporučujem pozrieť dokum. seriál Amerika: Příběh o Spojených státech). Takže buď to vypukne pri akcii ala Líbya v Sýrii alebo pri nálete na Irán alebo pri Invázii do Iránu alebo pri likvidácii investícii Číny v Afrike, Južnej Amerike, ...(na spôsob Líbye).

Takže, pravicujme, tunelujme a humanitárne bombardujme pokiaľ máme čo. [bliji]

257292

19.11.2011 14:13

Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Lin 85.?.?.?

Ti "mírumilovní demonstranti" v Sýrii jsou naprosto stejného původu, jako ti "mírumilovní" z Libye. To vám není divné, kde vzali ty moderní zbraně? A chovají se úplně stejně - pálí jak o pouti na vše, co se hýbe za vydatného řevu "allah akbar". Hnus... Stená "spontánní revoluce" jako v Libyi. Nějak mi nejde na rozum, že by patřily k běžnému vybavení domácnosti občanů nejmodernější zbraně. Začalo to tam tam podle stejného scénáře. Útoky na policii, vládní budovy a zaměstnance, na civilisty. Provokatérské akce, snůška lží a manipulací, do kterých byl zapletený i velvyslanec USA. No jasně... v Sýrii přeci všichni chtějí trvalou svobodu .
Jsem sama zvědavá, co na to Rusko. Pádem Sýrie ztratí přístup do této oblasti. Stále říkají, že jde o "odolání provokacím", prostě nevstoupit do konfliktu, aby nebyli označeni za původce války. Fakt jsem zvědavá... protože ustupovat už pomalu není kam.

257302

19.11.2011 14:40

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

hc 90.?.?.?

Reakce na 257302

Holt velmocenské šachy, kdo do nich vidí? Ale hraje se tam zřejmě o hodně. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/158907-rus...

257303

19.11.2011 19:36

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 257303

To je hezké, titulek odkazu na novinkách zní "Rusko chce mít námořní základny v Libyi, Jemenu a Sýrii". Tak to holt srágorové neměli Muammara hodit přes palubu. Kdo zrazuje spojence, nakonec žádné nemá.

257310

19.11.2011 23:56

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 257310

Přesně tak! Na Libyi se vykašlali a teď se pokoušejí zachraňovat co pros.ali. Jen jestli už není pozdě...

257320

20.11.2011 0:04

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Lin 85.?.?.?

Reakce na 257310

Nevím jistě, třeba se pletu, ale konkrétně v Sýrii už Rusko svou malou námořní základnu má, tuším je to v přístavu Tartus. Důležitý opěrný bod (a asi jediný) pro přítomnost ruské flotily ve Středozemí. Také jeden z možných důvodů, proč musí Sýrie padnout.

257321

20.11.2011 0:19

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

dub 94.?.?.?

Reakce na 257321

jo. a zase tak malá není[smích]

257322

20.11.2011 0:33

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Lin 85.?.?.?

Reakce na 257322

...no, dokonce... Vidíte to... [smích]

257324

20.11.2011 7:22

Budoucnost Ruska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 257310

Vložený obrázek

257336

20.11.2011 13:17

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Roddard 89.?.?.?

Reakce na 257303

Trochu neaktuální odkaz(pátek 16. ledna 2009, 12:23 - MOSKVA). Jinak Rusko je dnes po letech nefinancování armády tak vojensky slabé, že ve vojenském konfliktu s USA respektive s NATO by nemělo šanci. Snad jen použít atomovky. (proto asi ta zjevná opatrnost). Ale nespí: Rusko chce zmodernizovat radarovou stanici v Azerbajdžánu (http://czech.ruvr.ru/2011/11/18/60614805.html). A posiluje a modernizuje pozemní raketové vojsko (http://www.atmonline.cz/news/2011/rijen/031011a.htm)ale i námořní (http://czech.ruvr.ru/2011/11/09/60116935.html). Ale modernizují samozřejmě i "klasické" zbraně - viz např. nákup nových vrtulníků. Dokonce by se dalo říci že rusové doslova blázní (v porovnání s předchozímy roky) a zavádí do výzbroje nové a nové zbraně. A nejsou v tom sami on se vlastně zbláznil celý svět a snad kromě nás zbrojí všichni.

257357

21.11.2011 1:45

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

hc 90.?.?.?

Reakce na 257357

Jéžišku, to samozřejmě vím, že ten článek je dva roky starý. Ale co vlastně znamená? Příčinu nebo následek? Obranu nebo útok? Asi je to jedno. Tady se spekuluje, že ruští vůdci jsou zrádci a všechno je komedie. Mně připadá mnohem pravděpodobnější varianta, že Rusko ustupuje prostě proto, že mu nic jiného nezbývá. "Chtít" a "moci" jsou dvě různé věci. Podstatné je, že Impérium se nezastaví na žádné hranici a ke střetu nakonec bude muset dojít. V Sýrii, v Íránu, nebo až v Rusku.

257385

21.11.2011 10:08

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

quido2 81.?.?.?

Reakce na 257385

Dávám vám za pravdu. Již první stratégové NWO Adam Weishaupt a gen.Albert Pike hovoří jasnou řečí ve vztahu k Rusku. Také již zesnulý Dr.Peter Better a profesor Beddington pokračují a rozpracovali tuto strategii. Beddington píše, že Hitler zklamal, příští válka proti Rusku musí být vedena více vědečtěji. Také PNAC navazuje na tuto ideologii. Požaduje,aby vzniklo globální americké impérium jehož vůli se budou muset podrobit všechny národy. Projekt specifikuje nezbytná opatření, která podniknou USA. Ta se týkají především vývoje nových zbraní, zmodernizování armády a zvýšení vojenského rozpočtu na 3,8% amerického národního produktu. A můžeme říci, že tyto plány se plní. Viz náklady na zbrojení USA. Válka tedy již začala rozpadem SSSR. Rusko mělo opět na mále. Naštestí v samotných USA a také v Evropě existuje silná opozice, která je proti této militaristické ideologii a to je naděje na změnu.

257399

21.11.2011 13:34

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 257399

Quido, neboj sa, Ruska federacia modernizuje a posiluje svoju armadu v takom tempe, o ktorom sa amikom ani nesniva! Je vidiet kolko je tu laikov, co sa tyka vojenstva, ktori nemaju ani paru o vyzbroji a zbranovych systemoch vyvinutych, resp. vyvijanych v Rusku!!! Napr. S-400 resp. 500 je lepsi nez amicky Patriot a Aegis! Suchoj T-50 s lepsimi parametrami avioniky a vykonmi nez F-22 Raptor! Nove ponorku triedy Borei- Jirij Dolgorukij a Alexander Nevskij lepsie, ako amicke ponorky! Jedinu prevahu v systemoch maju amici v lietadlovych lodiach, ale je to amikom "prt" platne, pretoze ruske namornictvo je vyzbrojene specialnimi zbranami na lodiach a ponorkach konkretne proti amickym hladinovym cielom-lietadlovkam!!!!!! A ten posledny vydobytok, hodne prezentovany teraz v zidackych mediach napr. i CT 24, amickej "tajnej" zbrane, ktory ma zasiahnut akykolvek ciel na zemi do hodiny...K smichu [bliji] [bliji] ...

257423

21.11.2011 18:15

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

quido2 81.?.?.?

Reakce na 257423

To vše co píšete je pravda a souhlasím s vámi. Na www.blisty cz vyšel článek s názvem: Rusko fascinováno bojem oligarchů u londýnského soudu. Zde je jasně vidět, kdo po Perestrojce drancoval Rusko. A také víme, co je napsáno v Pražské sociálně vědní studii ,která se zabývá postavením Ruska a jeho vývojem do roku 2020 s výhledem do roku 2050. Studie byla publikována v roce 2006. Ve studii je napsáno, že Rusko jako velmoc zanikne a bude rozděleno. To je přání pražských i globálních hybatelů. Pak ale, s nástupem Putina, nastala radikální změna. Rodila se těžce, ale dnes jsou již dosaženy velmi významné úspěchy v oblasti obrany Ruska a jeho spojenců. Jedním z nich je i Šanghajská organizace pro spolupráci. (ŠOS) A je toho mnohem víc. Osobně tedy nevěřím názoru, že Putin a také Medvěděv, spolupracují s globalisty.

257452

19.11.2011 17:06

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

fohat 88.?.?.?

Reakce na 257302

dle určitých indicií spolupracuje Rusko se sekcí EBE Andromeda,což jsou ti pozitivní co začínají Reptiliánum a jejich skunkum Iluminátum vyprašovat po dvou tisících letech kožich...Ovšem,jestli jejich Kosmosféry budou zahálet,tak budou mít sakra problémy...

257307

19.11.2011 20:43

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 257307

Zajímavé informace. Kdepak se dají získat?

257313

19.11.2011 21:21

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

esw 109.?.?.?

Reakce na 257302

Mírumilovní demonstranti v Sýrii
VAROVÁNÍ: PRO SILNÉ ŽALUDKY
http://wertyzreport.com/2011/11/17/mirumilovni-dem...

257314

19.11.2011 18:08

Rusko se zapletlo v Gruzii,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

protoze je sousedem. Aby vliv USA nebyl silnejsi nez uz jak se to stalo. Dale drzi ochrannou ruku nad Iranem, protoze je polovicnim sousedem - pres dve byvale sovetske republiky, a kdyz je Turecko nevyzpytatelne a soused Syrie je Izrael, maji zajem Rusove mit snahu mit tam dohled, myslim si kvuli Izraeli.

257308

21.11.2011 18:26

RE: Rusko se zapletlo v Gruzii,

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 257308

Tak nak to bude a Israelci maj strach aby znovu nemeli vybouchanej krupon jako tenkrat ta pejzata slechta v kaftanech a v kruskach na Ukrajine kde se za vsechna prikori kdyz prijel wehrmacht s nima a to pravem vubec nesrali!

257454

19.11.2011 18:44

Assadův teror

dexx 90.?.?.?

Podívejte se, jak Assad masakruje vlastní lidi:
http://www.youtube.com/watch?v=te6frdIhe0g

257309

20.11.2011 2:04

RE: Assadův teror

nevim... 89.?.?.?

Reakce na 257309

Kde tam vidis Asada? Jah o tam totiž vůbec nevidim ani jeho vojaky. Střelci nejdou videt, takže se neví střílel.

257329

20.11.2011 15:59

RE: Assadův teror

steve 166.?.?.?

Reakce na 257309

.. ze ty jsi akorat prijel z Libye ??, .. jako "svobodnik - revolucionar" .. [smích] , .. v Syrii to dotahnes na "desatnika" - samozrejme taky - revolucionare, co tihne k te - deemograzii ..

257361

20.11.2011 18:21

RE: Assadův teror

nevim... 89.?.?.?

Reakce na 257361

Určitě jo. On ví všechno nejspiš to natáčel on.

257364

20.11.2011 18:15

RE: Assadův teror

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 96.?.?.?

Reakce na 257309

>Podívejte se, jak Assad masakruje vlastní lidi:
>http://www.youtube.com/watch?v=te6frdIhe0g
Člověče, vy se tomu tak hrozně divíte? Dovedu si představit jak by "vítal" vzbouřence z občanů vlastní země bez střílení do nich takovej US Government a jak by si nechal svrhnout vládu bez střílení do vlastních lidí. Už to vidím v reálu. Vono mi stačilo vidět, jak v NY City potlačovali a rozháněli naprosto pokojnou a mírumilovnou demonstraci Okupy Wall Street. Viděl jsem před časem ten "mírumilovnej masakr" ve WACO. A to nešlo prakticky o nic.

257363

21.11.2011 22:42

poněkud starší info

fohat 88.?.?.?

http://www.cez-okno.net/clanok/elektromagneticke-zbrane-emc/rusky-obranny-system-typu-hvezdne-valky

257469

26.11.2011 2:32

Takže žádné lodě, byla to jen kachna...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

http://www.outsidermedia.cz/Svet-ruskyma-ocima-100...

257664

Příspěvků: 43

19.11. 00:39  lepší to video číst z .srt
19.11. 01:21 Janeček  Na Rusko se nedá spolehnout
19.11. 10:15  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
19.11. 11:24  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
19.11. 16:41  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
20.11. 00:37 Lin  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
20.11. 03:49  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
20.11. 11:49 Lin  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
20.11. 12:06 Magnus Maximus  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
20.11. 12:12  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
25.11. 19:23  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
20.11. 12:21  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
20.11. 09:24 Satanist  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
19.11. 12:17 Rene Bartosek  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
19.11. 19:45 l.leimas  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
20.11. 06:13  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
20.11. 10:13 Saša  RE: Na Rusko se nedá spolehnout
19.11. 10:58  Proste studená vojna 2 bude!!!
19.11. 14:13 Lin  Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
19.11. 14:40 hc  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
19.11. 19:36  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
19.11. 23:56 jen tak  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
20.11. 00:04 Lin  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
20.11. 00:19 dub  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
20.11. 00:33 Lin  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
20.11. 07:22  Budoucnost Ruska
20.11. 13:17 Roddard  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
21.11. 01:45 hc  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
21.11. 10:08 quido2  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
21.11. 13:34  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
21.11. 18:15 quido2  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
19.11. 17:06 fohat  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
19.11. 20:43 Big sister  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
19.11. 21:21 esw  RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii
19.11. 18:08  Rusko se zapletlo v Gruzii,
21.11. 18:26 Satanist  RE: Rusko se zapletlo v Gruzii,
19.11. 18:44 dexx  Assadův teror
20.11. 02:04 nevim...  RE: Assadův teror
20.11. 15:59 steve  RE: Assadův teror
20.11. 18:21 nevim...  RE: Assadův teror
20.11. 18:15  RE: Assadův teror
21.11. 22:42 fohat  poněkud starší info
26.11. 02:32  Takže žádné lodě, byla to jen kachna...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 334