Diskuze k článku

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

Příspěvků 24

17.11.2011 6:09

Prijit takovy

Satanist 50.?.?.?

lejstro z financniho uradu me a bejt v ceskym krateru na Canadskej pass jako turista tak jim ho prinesu nebo poslu na financni urad v ceskym krateru pekne zpatky a slusne pozadam, at me to jako cizinci poslou na ministerstvo turistickyho ruchu , a kdyz by se jim to nelibilo tak treba na adresu trvalyho bydliste v CDN nebo rovnou na revenue v Canade. Zaroven bych pozadal o informaci co se tyce dani ty elity v eraru ktera rozkrada ceskej krater jen abych upozornil ze vsechno ma svy meze! Vy si preci s tim lejstrem i kdyz je z financniho uradu jako Canadan, navic s trvalym pobytem v Canade muzete leda tak nanejvejs vytrit prdel a nedal bych nic za to, ze i to by pro ne byla velka cest!

257160

17.11.2011 16:31

RE: Prijit takovy

Jan Zíma 85.?.?.?

Reakce na 257160

Bohužel vynalézavost mstivé české úřední myšky je nekonečná a nic Vás před ní neochrání. Pokud ovšem do vlasti necestujete, pak s Vámi souhlasím, může vám to být u ......

Jan Zíma [bliji]

257181

17.11.2011 7:41

nepochopil jsem

Brouk 89.?.?.?

proč i tady na zvědovi se objeví obhajoba jednoho ze žumpistů = poslanců....
jsou to gauneři ve 100% výskytu, to opravdu nevidíte, že tam není žádný slušný člověk??
prostě kradl naftu a přišli mu na to, ach můj bože, svatá prostoto

257161

17.11.2011 8:57

RE: nepochopil jsem

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 188.?.?.?

Reakce na 257161

>proč i tady na zvědovi se objeví obhajoba jednoho ze
>žumpistů = poslanců....

Protože se mi ten článek hodil k propagaci mé vlastní zkušenosti.

Protože vhodně zvolený audit je opravdu nebezpečná zbraň udavačů.

Protože v případě toho poslance noviny uvedly přesnou ukradenou částku - nějakých 683 litrů nafty nebo tak nějak to bylo. Kdo chce krást, většinou za sebou nenechává přesné údaje, kolik nakradl, takže mi tady něco nehraje.

A konečně proto, že bychom měli ctít presumpci neviny. Zatím je tady pouze obvinění.

257162

17.11.2011 9:36

RE: nepochopil jsem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 257162

Za to pujdes do vezeni, hitlerovce.

257163

17.11.2011 14:32

RE: nepochopil jsem

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 257163

@ editor: bolo by mozne navstevnikom s jeruzalemskym syndromom mazat? Aspon tych co sa dojdu len vygrcat, bez realnej informacnej hodnoty. Medzi slusnych ludi do diskusie nepatria a oni so svojimi hodnotami sa medzi nami tiez nemozu citit dobre.

257173

17.11.2011 21:57

RE: nepochopil jsem

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 257163

Do zadnyho vezeni nepujde protoze nic neprovedl! Ale za to Vas z ty nenavisti k editororovi pro napsanou pravdu uz davno meli zavrit na psychiatrii kde meli zkoumat jestli misto malyho mozku v kebuli nemate velky hovno!

257195

17.11.2011 13:17

RE: nepochopil jsem

Olas 78.?.?.?

Reakce na 257162

Možná by byl vhodný dotaz, jak byli zdaněni cikáni alias rómové po dvouleté "dovolené" v Kanadě a jak jim byl účtován doplatek za nájmy bytů do kterých se bezproblému vraceli a kolik platili za nově přidělené byty. Jaké daňové přiznání podávali.

Možná by bylo lépe se více zajímat o to co se děje lokálně více než globálně.

257170

17.11.2011 9:37

Prosím, opatrně s pojmy

Lin 85.?.?.?

Audit nemá s finančákem co dělat. Už si to moc nepamatuju, bylo už dost změn, ale audit vykonávají auditoři (měli by být pod auditorskou komorou) a týká se organizací, které nějakým způsobem čerpají finance z veřejných rozpočtů. Dál také podléhají povinnému auditu i soukromé subjekty, pokud jejich obrat přesáhne určitou (zákonem danou) hranici (nevím, jestli 50 nebo 100 mil). Audit zkoumá použití financí, tj. i to, co se píše v článku - viz nákupy vozidel, čerpání PHM, zařazení zaměstnanců, pracovní náplně atd. Moc je nezajímá daňová stránka = jestli je vše v souladu s daňovou legislativou. Auditorů, kteří ovládají obě oblasti, je velice málo.
Naopak finančáku je jedno, co jste si koupili, jak drahé to bylo, jestli jste nemohli mít něco levnějšího, jestli dáváte zaměstnanci nadstandartní nebo podlimitní plat atd. Ty zajímá, jestli je vše podle daňových zákonů a řádně zdaněné, jestli jste přiznali všechny příjmy a do nákladů uplatnili to, co můžete.
Audity (u organizací, hospodařících nějak s rozpočtem) posílá "nadřízený orgán", tj. většinou zřizovatel a to bývá obec, Kraj. Navíc je i ze zákona povinný, tuším aspoň jednou za dva roky, jakýsi zákon o několikastupňových finančních kontrolách ve "veřejných" organizacích.
Finančnáci "jdou" podle své vlastní úvahy (nezdají se jim údaje, které předkládáte v přiznání) - nebo na "befel zhora", což je v tomto případě Finanční ředitelství nebo až Ministerstvo financí. "Befely" se většinou týkají určitého druhu podnikání - viz nyní mají zaostřeno na čerpací stanice nebo sběrny kovového odpadu (kvůli metodě samozdanění). Velice často také chodí do firem, kde je vše úplně OK a oni to vědí. Důvodem je "čárka do statistiky".
K používání soukromého auta - autor neříká všechny informace. Pravidla jsou totiž dost "pracná". V první řadě měl mít onen radní sepsanou smlouvu s povolením organizace, pro kterou své soukromé auto používá. Za takto používané auto organizace totiž musí platit i silniční daň, takže bez smlouvy s přesnými údaji o vozidle a určení podmínek to nejde. Je povinná kniha jízd a teprve pak se může tankovat "na lístek", který vám organizace proplatí a zařadí si jej do svého nákladu. Určitě nejde říct "já jsem jezdil pro radnici služebně, takže jsem si i natankoval".

257164

17.11.2011 9:58

RE: Prosím, opatrně s pojmy

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 257164

Nie som proti poriadku a pravidlám, ale to má tiež svoje hranice.
Som živnostník, a používam auto radšej súkromne, pretože nemusím nič vykazovať. Argument, že to nie je veľa práce navyše neberiem, lebo stokrát nič umorilo vola. Ako v tom vtipe "koľko stojí kvapka vodky" - vraj nič. "Tak mi nakvapkajte poldeci". Z takých "nič" sa skladajú aj platby za telefón a elektrinu, a presne takých istých "nič" sa treba z rovnakých dôvodov zbaviť.

Treba ľuďom odpútať pozornosť od megazlodejín, predávania majetku v hospodárstve? Stačí vytvoriť dojem, že fungujú pravidlá a zamestnať ľudí zbytočnosťami, ktorých účelom je záťaž namiesto úžitku.
Je to to isté, ako závidieť poslancom ich platy. Problém nie je ich výška, kľudne by som im dal aj dvojnásobok, ale nech tá ich práca za to aj stojí, a nekradnú popri nich tí ostatní. Spoločnosť by v pohode zaplatila poslancov desaťnásobne, ak by tí ostatní mali menej možností kradnúť, a aj by to bolo oveľa výhodnejšie aj mimo akýchkoľvek auditov. Prečo zastierať privilégiá privilegovným ľuďom, zvlášť, ak si zastanú svoje miesto. V týchto prípadoch bol zvýhodnený dav za pomoci navigátora a auditu.

257166

17.11.2011 12:47

RE: Prosím, opatrně s pojmy

Lin 85.?.?.?

Reakce na 257166

Ale ano... dávám vám za pravdu.
Slovo "pracné" jsem dala do uvozovek proto, že mě nenapadlo lepší slovo. Vím, že tím matu, protože nedodržuju pravidlo, že do uvozovek mám dávat jen "zpochybňující" významy (a vidíte, zase uvozovky... ). V tomhle případě jsem skutečně myslela pracnost = příliš mnoho evidence a papírování.
V dnešní době je pro živnostníka (nepíšu podnikatel, to je takové podivné slovo) opravdu těžké dodržovat všechno, co mu ukládají a neudělat chybu. Všechny ty každoroční legislativní smrště způsobily, že se dnes v platnosti pravidel (a jejich výjimek a dodatků) už nikdo nevyzná. Dokonce ani samotní zákonodárci. Viz nedávné hlasování o úpravě zákona o veřejných zakázkách nebo o zdanění hazardu. Např. v těch veř.zak. způsobili, že se do výběrového řízení podle nastavených parametrů může přihlásit třeba jen pět (i méně) firem v republice, protože ostatní na "pravidla" (třeba ve formě různých zástav, jistin nebo obratu) vůbec nedosáhnou.
A souhlasím, že v tom je úmysl = bič na poctivce a ráj pro nepoctivce.

257169

17.11.2011 22:58

RE: Prosím, opatrně s pojmy

Duanitta 85.?.?.?

Reakce na 257169

... a ještě tu máme "PERSONÁLNÍ AUDIT" jednoznačně v uvozovkách[smích]
http://www.blisty.cz/art/54103.html
"Poté, co Craig na univerzitě získal titul za specializaci v oboru romantické poezie, byl překvapen, že ho zaměstnala prestižní manažerská poradenská firma, poslala ho na instruktážní kurs, který trval tři týdny a pak už pracoval pro velké korporace a vysvětloval jim, jak mají provozovat své ropné platformy, obchodní řetězce a továrny. Za každou radu firmy platily desetitisíce liber.

Ve svém životopise, nazvaném Rip Off! (Krádež!) Craig vysvětluje: "Byli jsme hrdí na to, že jsme si byli schopni vycucat z palce, co máme zákazníkům říkat, přímo na místě. Je to jako vykrást banku, ale je to legální. Mohli jsme vzít kohokoli z ulice, naučit je za dvě hodiny pár triků a poslat je klientům, kteří za ně pak platili 7000 liber (210 000 Kč) týdně. Byly to všechno jen lži, lži a samé lži."

Craig pracoval na základě jednoduchého modelu, který je v manažerském konzultačním průmyslu běžný. Jeho úkolem bylo pozorovat po dobu jednoho týdne zaměstnance firmy, a pak sdělit ředitelům firmy, pokaždé, že firma má o 30 procent příliš mnoho zaměstnanců a že konzultant firmě určí, které zaměstnance má vyhodit. Nutností bylo - část zaměstnanců vyhodit za každou cenu.

Samozřejmě, takové poradenství mělo katastrofální důsledky. Craigova poradenská firma byla vyslána do obchodního řetězce, který prodával mužské oděvy. Doporučila řetězci, aby vyhodil 30 procent svých zaměstnanců (překvapení!) a nahradil je brigádníky, placenými od hodiny. Výsledek? Mělo to katastrofální důsledky. Plnohodnotní zaměstnanci byli vysoce motivovaní: protože chtěli ve firmě udělat kariéru, tak se snažili. Když je firma nahradila brigádníky bez smlouvy, placenými od hodiny, brigádníci měli zájem jen o těch pár korun, co si vydělali, o nic jiného. Motivace zaměstnanců zmizela a s ní i kvalitní úroveň služeb. Obchodní řetězec zbankrotoval.

Cranfield School of Management analyzovala 170 podniků, které použily manažerské konzultanty. Zjistila, že jen 36 procent z nich bylo s výsledkem manažerského konzultantství spokojeno. Dvě třetiny firem zjistily, že doporučení konzultantských firem bylo k ničemu, anebo bylo škodlivé. Lék, který by měl takovýto dopad na pacienta, by úřady zakázaly prodávat!

Matthew Stewart, jiný bývalý konzultant, shrnuje své vysoce úspěšné roky v manažerské konzultační firmě takto: "Měl jsem pocit, že jsem naprostý podvodník." Měl používat složité formule k analýze produktivity zaměstnanců, ale brzo si uvědomil, že výsledky analýzy jsou zcela náhodné. "K stejným výsledkům bylo možné dospět, kdyby čtyři opice házely šipky na pár terčů." A na základě takovéto práce dostával astronomicky vysoký plat a vyhodil tisíce produktivních lidí.

257200

17.11.2011 23:09

RE: Prosím, opatrně s pojmy

hc 90.?.?.?

Reakce na 257200

To je běžná věc už i v promodralém Česku. Vím i o firmě, kde bylo vykopnuto na ulici tolik lidí, že pak zase museli být okamžitě nabíráni zpátky, aby se nezastavil provoz.

257201

18.11.2011 1:00

Na to by se měl autor článku zeptat, stačí 5 minut, aby nepsal "podivnosti"

Dobrodej1 88.?.?.?

Reakce na 257164

Paní Lin má pravdu!
Účetnictví u rozpočtových a příspěvkových organizací podléhá auditu ze zákona, který je povinný a také u velkých společností,typu bank, akciovek atd. Účetnictví je samostatná disciplína, předepsaná zákonem ministerstva financí o účetních operacích. Také jsou různé typy účetnictví - jednoduché,podvojné apod. Velké účetní operace při velkých finančních objemech jsou potom potvrzeny auditem ze zákona! Audit také může být různý - zjišťovací obecný, forenzní apod.
Zcela něco jiného je zákon o daních, který upravuje výběr daní pro stát.Zde jsou daně přímé a nepřímé, daň ze zisku, obratu,z přidané hodnoty,z nemovitosti atd. Výběr daně nemá co dělat s účetnictvím a také se řídí jiným zákonem a prováděcími předpisy!
V uvedeném případě se ani tak nejedná o "audit", ale o kontrolu účelově vynaložených prostředků u příspěvkové organizace.
Nad určitý limit musí ředitel takové organizace mít schválený nákup kontrasignací "podpisem" nadřízeného orgánu, aby právě nemohlo dojít k podobné situaci. Nákup vozidel pro ZS je jistě zásadní výdaj a pokud nebyl schválen nadřízenou složkou a finanční prostředky byly uvolněny, je jasné pochybení na straně nadřízeného Krajského úřadu, takže pochybení padá na jeho hlavu.
Zde je jasná zásada, kdo platí, také kontroluje a je přímo odpovědný, co bylo nakoupeno!
Ředitel ZS se má starat o jiné věci, než je nákup vozidel /dává požadavek na nákup ZP/ - on především odpovídá za výkon ZS.Zde příslovečný "zloděj" křičí, chyťte "zloděje"!
K druhému případu s naftou se nebudu vyjadřovat, není dost podkladů.Pouze je zásadní rozdíl, zda jde o vozidlo, které slouží k podnikání a je také vedeno v daňových nákladech a odpisech, nebo jde o vozidlo soukromé!Do soukromého vozidla nelze tankovat palivo a náklady "přeúčtovat" jako daňovou zátěž!
Myslím, že by se měli , jak autor článku, tak editor, někde drobně informovat o matérii, kterou popisují, protože potom celý článek vypadá jako zbytečný text,postrádající smysl. Vyhrožovat lze "daňovou" kontrolou, ale nikoliv auditem.Audit může zjistit pouze nedostatky v účetnictví, které se potom posuzují a hodnotí jako účelové záměrné, nebo pouze jako pochybení z nedbalosti, nebo neznalosti. Bohužel praxe v ČR v této oblasti je zcela tristní, protože když chce podnikatel dodržet všechny předpisy z účetnictví, dostane se do rozporu s předpisy daňovými a naopak!!! Pokud se jdete zeptat na MF, dostane se vám vyhýbavých odpovědí a krčení ramen a když moc "otravujete", přijde vám do podniku kontrola z finančního úřadu!!!Ani poradci daní nejsou moudří a raději se komora daňových poradců drží od MF zpátky,neboť , kdo se ptá, se moc dozví a mohli by je také zrušit!Prostě žijeme v Kocourkově na všech frontách! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

257210

18.11.2011 8:23

RE: Na to by se měl autor článku zeptat, stačí 5 minut, aby nepsal

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 257210

Zas bych to neviděla tak černě s autorovým pojetím.. Audit může být na cokoli, audit životního prostředí, audit ISO, personální audit, i ty o kterých píše. Ten váš audit bez přívlastku je pravda si ten nejprofláklejší, je to vlastně účetní audit či finanční audit, a zadávají si ho vlastníci (akcionáři, stát, ..) a chtějí od něj výrok, zda se ve firmě a hlavně v účtárně nekrade. Forenzní audit je zesílená verze, zaměřená na prověření konkrétního podezření, že se tam někde krade.

257216

17.11.2011 13:57

rodná čísla

analytik. 77.?.?.?

v příspěvku 48012 je uvedeno něčí plné jmeno i s rodným číslem a adresou. Vyskytovalo se to i na dalších místech, na což byl Mr. Stwora několikrát upozorněn, asi zbytečně.

257171

17.11.2011 15:23

RE: rodná čísla

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 188.?.?.?

Reakce na 257171

O žádném upozornění nevím. Ale už jsem to vymazal.

257175

17.11.2011 20:42

RE: rodná čísla

čochtan 89.?.?.?

Reakce na 257171

No v nějakém diskusním příspěvku by to nemělo být, ale jinak osobně se nijak nerozčiluji, když se někde na oficiální stránce u mého jména objeví i r.č. a plná adresa. V okamžiku, kdy jste OSVČ (nebo jednatel s.r.o.) to přece dnes není žádná tajná informace. Jste plátce DPH? Vaše DIČ začíná CZ+rč. a je na každé vydané faktuře. Jste jednatel, nebo společník s.r.o.? Na každé VF je IČO vaši společnosti a kdokoliv si může v Obchodním rejstříku najít výpis podle IČO a najde tam nejenom jméno, ale r.č. + další osobní data všech společníků. Tak proč by mě mělo vzrušovat, když se na nějaké stránce v souvislosti s mým jménem objeví moje adresa? Osobně to mám na každé obchodní stránce, kde je odkaz na "O nás" a po kliknutí se otevře stránka s mými daty. Totéž se týká bankovního spojení a čísla účtu - je to na každé VF, tak jaké utajování? U bankovního účtu přece existuje možnost mít jeden účet čistě osobní (kam mi chodí důchod, mzda apod.) a druhý podnikatelský, který pak zadávám na všechny doklady.

257193

17.11.2011 22:54

RE: rodná čísla

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 257193

Však taky humbuk okolo RČ je jen další test inteligence oveček, kterým si stát kontroluje jejich blbost.

257199

18.11.2011 9:31

Nedůvěryhodný příspěvek

heriot 77.?.?.?

Už na první pohled. Neustálé omílání slova socialističtí, pláč nad "stovkami tisíců lidí" na kterých těm socialistům údajně nezáleží apod., podstrčení pomluvy na Ratha, opět bez jediného důkazu...
Chybí jediný konkrétní údaj (proč asi?) - kolik vozidel bylo nakoupeno, za kolik, zda to měl ten výdaj ředitel schválený zřizovatelem atd.
A druhý příklad to samé, jestliže ten obětavý poslanec používal "pro výkon práce" své vozidlo, pak si to měl řádně vyúčtovat na cestovném a vše doložit. Prostě standardní postup.
A o dalších údajně tankujících zdarma se tento příspěvek též nezmiňuje ani o údajných předražených zakázkách na letišti...
Prostě účelově napsané, sama prázdná slova a pomluvy.

257221

20.11.2011 2:51

RE: Nedůvěryhodný příspěvek

Jan Zíma 85.?.?.?

Reakce na 257221

Jak asi vy jistě doložíte konkrétními údaji . Zdraví autor. [bliji]

257330

21.11.2011 21:01

RE: Nedůvěryhodný příspěvek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 257330

Také zdravím. Jelikož jsem reagoval pouze na rozpory va vašem příspevku, očekávám, že konkrétní naopak doložíte vy. Děkuji.

257464

1.12.2011 7:46

RE: Nedůvěryhodný příspěvek

Autor 85.?.?.?

Reakce na 257464

Mluvíte o údajných předražených zakázkách (není jasné jakých) a chcete, abych je dokládal já jako autor ?

257949

19.11.2011 22:56

Nebyl pan poslanec nekde namestkem na ministerstvu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

?

257318

Příspěvků: 24

17.11. 06:09 Satanist  Prijit takovy
17.11. 16:31 Jan Zíma  RE: Prijit takovy
17.11. 07:41 Brouk  nepochopil jsem
17.11. 08:57 Vladimír Stwora  RE: nepochopil jsem
17.11. 09:36  RE: nepochopil jsem
17.11. 14:32 KILLROY  RE: nepochopil jsem
17.11. 21:57 Satanist  RE: nepochopil jsem
17.11. 13:17 Olas  RE: nepochopil jsem
17.11. 09:37 Lin  Prosím, opatrně s pojmy
17.11. 09:58 ppppp  RE: Prosím, opatrně s pojmy
17.11. 12:47 Lin  RE: Prosím, opatrně s pojmy
17.11. 22:58 Duanitta  RE: Prosím, opatrně s pojmy
17.11. 23:09 hc  RE: Prosím, opatrně s pojmy
18.11. 01:00 Dobrodej1  Na to by se měl autor článku zeptat, stačí 5 minut, aby nepsal "podivnosti"
18.11. 08:23 Duanitta  RE: Na to by se měl autor článku zeptat, stačí 5 minut, aby nepsal
17.11. 13:57 analytik.  rodná čísla
17.11. 15:23 Vladimír Stwora  RE: rodná čísla
17.11. 20:42 čochtan  RE: rodná čísla
17.11. 22:54 janko  RE: rodná čísla
18.11. 09:31 heriot  Nedůvěryhodný příspěvek
20.11. 02:51 Jan Zíma  RE: Nedůvěryhodný příspěvek
21.11. 21:01  RE: Nedůvěryhodný příspěvek
01.12. 07:46 Autor  RE: Nedůvěryhodný příspěvek
19.11. 22:56  Nebyl pan poslanec nekde namestkem na ministerstvu?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 1

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,69 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,97 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
20,91 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 677,18 Kč
1 unce stříbra
539,66 Kč
Bitcoin
762 695,91 Kč

Poslední aktualizace: 18.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 029