Diskuze k článku

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

Příspěvků 19

13.10.2011 13:33

Když si autor plete pojmy

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Jestliže jsem jako ruský podnikatel emitoval dle ruských zákonů akcie, je to v pořádku. Prodal-li jsem tyto akcie ruským investorům, je to také v pořádku. Jestliže se mi podařilo prodat tyto akcie v zahraničí, je to dle autora článku tragédie, neboť jsem tím údajně způsobil

> nekontrolovatelný útěk kapitálu z Ruska…

Soudím, že kdyby podobný "útěk kapitálu" postihl země typu Zimbabwe, KLDR, Somálsko či Haiti, zbavily by se rychle hladu.

Závěr? Směním-li se zahraničnímu investorem své potištěné papírky (akcie) za jeho peníze, za něž následně pořídím pro svou firmu špičkovou výrobní technologii, tak jsem kapitál nikam nevyvezl, ale naopak získal.

255100

13.10.2011 14:25

RE: Když si autor plete pojmy

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 255100

Jo a pokud je směním se spekulantem, jehož bohatství stojí na hlavním aktivu hajzlpapíru, tak jsem získal co? Nemluvím o zdanění při obchodování s americkým daňovým residentem, tak je tak pitomé, že to bučí ještě za roh. Nemůžu uvěřit tomu, že to je pravda. To by se brzo mohlo stát, že s americkými daňovými residenty by neobchodovali ani ti Číňani, i když tahat v době krize daně z Francouzů nebo Britů by mohlo být velmi zabávné. Hlavně když to má hodit bilión babek ročně. V EU se kroutí palce na nohou, když mají navýšit stabilizační fond pouze "jednorázově" o 400 miliard. Rusové se tomu rovnou vysmějí. Prej Chodorovský v base kalí dobré vztahy, aby mu z principu zase něco nepřidali. [chechtot] [chechtot]

255103

13.10.2011 14:44

RE: Když si autor plete pojmy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 255103

Není důležité, pane Bartošku, kdo koupí mé akcie, ani na čem jsou založena jeho aktiva. Podstatné je, že mi za ně za všech okolností musí zaplatit penězi. Na burze cenných papírů totiž nelze jinak.

Bohužel nerozumím Vaší úvaze o tom, co má nákup cenných papírů společného se zdaněním.

255104

13.10.2011 15:39

RE: Když si autor plete pojmy

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 255104

Při krytých penězích to důležité není, ale pokud hajzlpapír je krytý v dnešních časech důvěrou veřejnosti, tak prodat třeba důl na měď může jenom blbec nebo hajzlík, který za to dostane nějaké všimné. A ničím jiným než důvěrou lidiček, že za to něco dostanou, to zákonné platidlo kryté není. Jenom zlatých certifikátů je minimálně desetkrát více než veškerého vytěženého zlata v historii, o jiných moderních nástrojích finančního průmyslu raději nemluvím. Zdanění je zvlášť, samozřejmě pokud náš spekulant je americkým daňovým rezidentem, pak je tady zajímavá otázka, zda nákup akcií na 5 minut, znamená doufám dle toho hoaxu obchodní kontakt s americkým daňovým residentem. Obvzlášť při nákupu akcií, které na tom trhu fyzicky neexistují, ale můžou změnit v obrovském objemu majitele, to je velmi pikantní. Pokud pak nějaké firmě přijdou papíry od amerického berňáku?... [velký smích] [velký smích]

255111

14.10.2011 5:03

RE: Když si autor plete pojmy

p. 125.?.?.?

Reakce na 255104

...co minite slovem penezi ..papirovy americky dolar /kryty 15 triliony dluhu !!! /nebo evropsky euro zpevneny reckym bankrotem / a dalsimi krachy na obzoru?!!! a podvodnym ucetnictvim !!! ... kdyz hajzlpapir ma dnes stabilnejsi hodnotu.....a svoji funkci...splnuje uspojive... ...na rozdil od.... nahore uvedenych...

255135

14.10.2011 14:13

RE: Když si autor plete pojmy

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 255135

Peníze zůstanou penězi, pokud za ně lze nakupovat, pánové. Nebo snad ne? A tak si za ně může majitel každé větší stodoly nakoupit třeba vysokotlaký lis. K němu silnější zdroj proudového ohřevu, pár lisovacích nástrojů, něco surovin a může začít. S čím? No třeba s výrobou syntetických diamantů. Tedy KDYŽ VÍ JAK. A pokud by měl potíže s jejich odbytem, [mrknutí jedním okem] může stejnou technologií vyrábět polykrystalický nitrid boritý. Též výborně prodejný artikl.

Proč to tedy nedělá každý? Protože lidé jsou strašlivě líní. Líní se něčemu učit. Svou lenost (sami před sebou) omlouvají a zakrývají povýšeným pohrdáním těmi, kteří stále čtou nějaké "přihlouplé brožury". A tak je na světě jen pár lidí, kteří znají to tajemství, JAK. Stanete-li se jedním z nich, nebudete mít žádný problém získat na akciové burze ty zatrolené peníze. Každý rozumný investor Vám je dá, když jej přesvědčíte, že umíte syntetizovat diamanty.

Ovšem ve chvíli, kdy rozjedete výrobu a zařadíte se mezi úspěšné podnikatele, stane se z Vás zároveň vyvrhel. Stoupenci "spravedlivého sociálního uspořádání" Vás osočí, že jste určitě zbohatl nějakým hnusným podvodem nebo alespoň vykořisťováním svých zaměstnanců. [chechtot]

255160

14.10.2011 14:58

RE: Když si autor plete pojmy

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Reakce na 255100

Pokud by Somalci privatizovali jak za Klause, tak by meli znovu hlad driv nez by je ten predchozi presel. Ono je sice moc hezke, ze nekdo prodejem akcii ziska kapital(za ktery si treba misto nakupu technologii postavi luxusni vilu), ale pokud se kontrolni balik nebo nedejboze cela spolecnost proda zahranicnim investorum, kteri dosadi svuj ultra schopny managenent, mohou po prosperujici spolecnosti vytvarejici kapital a pracovni mista zbyt jen dluhy a fronty na uradu prace. O tom, ze zahranicni investori casto skupuji konkurencni podniky jen aby je privedli na buben neni pochyb, v nasich koncinach je takovych pripadu tucty...

255164

13.10.2011 13:57

Rusko bude mít velký problém

Guru 78.?.?.?

Nejsem nepřítelem Ruského lidu, po několika letech simulačních výpočtů se však opakovaně dostavil vždy stejný výsledek:

Rusko bude v příštích létech graduovaně stupňovaně mít velké problémy.

Důvod? 70% Ruského exportu tvoří ropa a plyn tj. energie.
Pokud skutečně několik velkých globálních výrobců uvede současně na trhy nové Free Energy technologie, Rusku bude trvat několik let, než se strukturálně přebuduje. Např. z pouhého vývozu ropy ji spíše doma zpracovávat na plasty a hnojiva v dnes neexistujících nových chemičkách atp. Mezitím půjde Rubl a ekonomika ke dnu.

Pro křiklouny: PhD. Hugh Deasy, Master of Science, jinak pracovník ESA (European Space Agency) zveřejnil: "transfer technologie produkčním podniků proběhl na konci září".

Jaké technologie ? Zde: pro skupenskou přeměnu 8 až 14 litrů vody na páru za minutu potřebujete výkon 300 až 500 kW.

Video není vhodné pro děti, bylo určeno pouze pro nejbližší okruh přátel. Zařízení mimochodem je tak výkonné, že spustilo domovní požární poplach (vstupní výkon 1 kW):

http://pesn.com/2011/10/05/9501927_Steorn_CEO_Posts_Overunity_Heater_Video/

255102

13.10.2011 20:18

RE: Rusko bude mít velký problém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 255102

Pravděpodobně se to ale nestane, protože tyto "free energy technologie" jsou téměř jistě podvrh a humbuk. Samozřejmě je velmi těžké dokazovat, že neexistuje něco, co pracuje na neznámém, zázračném principu. Ale vidíte někde takový přírodní zdroj v činnosti? Všechny dosavadní zdroje energie byly od přírody odkoukány a přizpůsobeny nebo kultivovány k využití, včetně energie jaderné (rozpad jader těžkých prvků probíhá samovolně i v přírodě, byť pomalu, ve hvězdách probíhá jaderná fúze). Uveďte jediný příklad, kde v přírodě se energie uvolňuje na stejném principu, jako v případě "free energy", nebo aspoň uveďte příklad, kde se v přírodě děje něco, co do současného uznávaného schématu přeměny energie nezapadá, takže potenciálně v sobě skrývá nový zdroj. Vše je tajné, skryté, aby náhodou tento dobrý nápad někdo neukradl, protože získat "volnou energii" je tak jednoduché, že by to pomalu zvládl zručný kutil doma na koleně, jen kdyby věděl jak... Je tedy divné, že to už ta chytřejší polovina lidstva dávno nedělá. Dosud žádný z velkých objevů nebyl tímto způsobem utajován, proto si myslím, že jde o podvod.

255123

13.10.2011 21:00

RE: Rusko bude mít velký problém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 255123

Ještě mi dovolte dodat, že málo kdy a málo který vědec (objevitel, vynálezce) má důvod svůj objev tajit. Peníze nebo obavy z ukradení nápadu a jeho zpeněžení někým jiným málo kdy bývají silným motivem. Vědcům je nade vše jejich prestiž, uznání kolegy, hmotný zisk bývá podružný (jinak by dnes ani nikdo vědu nedělal). Představa, že vědec udělá objev, ale schová si ho do šuplíku a riskuje, že někdo jiný přijde na totéž a objev bude připsán jemu, je absurdní, šílená. Naopak je normální a logické, že vědec řekne, jakmile je si svou věcí jist: "objevil jsem to a to, a funguje to tak a tak, můžete si to ověřit". Energetické zdroje založené na volné energii tomuto schématu neodpovídají, tajemství je tam příliš mnoho, ověřit si nemůžete nic, jen vidíte nějaké bezobsažné video na internetu. Takže odhaduji, že jsou to podvrhy, ale zároveň si myslím, že je to škoda.

255124

13.10.2011 21:52

RE: Rusko bude mít velký problém

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 255123

...ach jo, vy asi taky čekáte, že si příroda kolo na hřídeli nebo princip práce počítače musela vytvořit sama, co?
Lidi jako vy teda baštím....

Pokud se budete chtít aspoň malinko dostat do problematiky - nejen důvodů k utajování - a kým, tak si pusťte tohle:
http://www.mustwatch.cz/film/heavy-watergate/

255128

14.10.2011 1:39

RE: Rusko bude mít velký problém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 255128

Tak schválně, počkáme si a uvidíme... na adrese, kterou uvádíte, je populárně (pseudo-)vědecké video o studené fúzi, o té jsem ale nic nepsal. Mezi "studenou" a "horkou" fúzí zase tak zásadní rozdíl není, pořád jde o jadernou energii a v přírodě jaderné reakce probíhají. Tvrdit, že studená fúze není za žádných okolností možná, bych se neodvážil.

Kolo - sice kolo není zdroj energie (zkuste si ještě jednou přečíst moje příspěvky), ale Vy jste neviděl valící se kámen nebo kmen stromu? Případně kolébající se předměty, tzn. otáčející se kolem virtuální osy otáčení, v přírodě se běžně nevyskytuje harmonický kmitavý pohyb? Víte, jak souvisí s otáčivým pohybem, vzpomenete si ještě na jednotkovou kružnici a funkce sinus a kosinus?

Práce počítače - opět to není o energii (čímž myslím fyzikální veličinu, nikoli ezoterický pojem energie, což je něco úplně jiného), ale opravdu jste si nevšiml v přírodě analogie, ovšem dokonalejší, než jsou lidské výtvory? Příroda možná nevytvořila polovodiče nebo vakuové elektronky, ale biologické "počítače" - nervové buňky - fungují na podobných principech. Podobnosti jsou ale i na jiných úrovních, možná jste slyšel nebo četl o genetických algoritmech - ty se inspirují chováním živých organismů (příroda něco podobného "naprogramovala" dávno před námi).

Mimochodem, nechci Vás shazovat nebo se do Vás navážet, ale Vy jste si začal [smích] .

To, co mi vadí na konspirativních zprávách o nových zdrojích energie je nesoulad s praxí, jak vznikají vědecké objevy a jak jsou uváděny (nebo neuváděny) do praxe. Když někdo skládá hudbu, pozná, když jiný hraje falešně. Tak je to i zde. Kdyby byl objeven nový fyzikální princip, jak získávat energii "odněkud", bylo by to zveřejněno a široce diskutováno v odborných kruzích. Nikdo by tomu nebránil, ropné a energetické společnosti základní fyzikální výzkum nezajímá, necítí se jím ohroženy - ani mu nerozumějí, a od teorie k praxi je daleko. Možná by později bránily stavbě takového zařízení, aby nepřišly o zisky, ale předtím by se muselo něco dít na teoretické úrovni (kde zabránit šíření informací je nesrovnatelně těžší a chybí k tomu pádný motiv), což se ale nestalo. Představa, že nový zdroj energie objeví domácí kutil ve své garáži, aniž tuší, jak zařízení funguje, je značně naivní - s největší pravděpodobností by se to už stalo řádově o sto nebo dvě stě let dříve, kdyby to bylo možné. Konspirativní zprávy o nových zdrojích energie vycházejí více-méně z této představy, a pak vypadá jako logické, že energetické koncerny realizaci objevu brání. Má to logiku, asi by se takto chovaly. Ale výchozí představa, podle mne, není O.K., je falešná. Připouštím, že se mohu mýlit.

Omlouvám se za příspěvky mimo téma, ale nedalo mi to.

255133

14.10.2011 12:53

RE: Rusko bude mít velký problém

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 255133

Jen krátce, aby Vladimír nebrblal.
Princip kola a vaše obdoba valícího se kamene má rozdíl v tom, že příroda holt to hlavní - OSU KOLA - nezvládla. Nebo si do auta dáte uříznutá "kola" z kmene stromu? Podobně je to i s vaší další argumentací, jadérko vám uniká.
To, že příroda některé věci umí líp, to víme. Ale vy na rozdíl ode mě nevíte PROČ!! to ta příroda umí. Nevíte také spoustu dalších poznatků o tom, jak souvisí souběžný!! vývoj forem uhlíku a křemíku s tím, co se v současnosti děje. A bohužel asi nemáte šanci to pochopit, což mě mrzí víc než vás.

Programy pro přírodu nedělá nějaká fiktivní entita "bůh", jde o sebeorganizující se proces na zákonu akce a reakce a několika dalších, bohem je pro nás stále jen POHYB. Tam končí moje poznání, u nemožnosti vzniku samotného pohybu ve stavu, kdy existuje pouze "obsah pojmu NIC". Vše další do sebe zapadá bez chyb - z jednoduchého důvodu. Pohyb z "NIC" svými všemi směry vytváří vlastní prostor i čas - dnešní zaklínadla. Pojmy totiž popisují to, co funguje anebo by mělo fungovat. Takže výběrem těch základních sil a jejich efektů, co na sebe bezprostředně navazují, lze vytvořit nekonečnou řadu bezchybných souvislostí, vedoucích až do tohoto okamžiku.
Ale chvíli potrvá to všem vysvětlit. Něco zvládnu sám, ostatní budou pokračovat, každý ve své oblasti zájmu a vědomostí. Cvajštajn je moje profese...., ten "ein" taky fyziku neštudoval a jeho doktrína platila ještě před dvěma měsíci, co někdo vypustil zprávu o tom, že na konci "rychlosti světla" je šestka - 300000,6 (vlastně je to hoax, ale nevědomý, protože "světlo" je ještě něco jiného, než popisuje věda nebo duchovní hatmatilka).

255156

14.10.2011 17:01

RE: Rusko bude mít velký problém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 255156

Jistota, s jakou tvrdíte, že víte, co (ne-)jsem schopen pochopit je fascinující, jak říká pan Spock. Ale budiž Vám přáno, nebudu Vám oplácet stejně. Mějte se hezky a hodně zdaru [smích] .

255167

14.10.2011 5:14

RE: Rusko bude mít velký problém

p. 125.?.?.?

Reakce na 255102

...nekdy /a nekterym/ taky skodi premrstene cteni verneovek a jinych sci-fi...a lidi vam podobni tedy radeji zmrznou v zime jako drozdi...v nadeji na perpetum mobile a jine prevratne vynalezy ..ktere natrvalo potopi /znici/ekonomicky a spolecensky Rusko ////...... jak nekteri lide zoufale doufaji ze neco jako deux ex machina sestoupi z nebe a poskodi Rusko a z toho doufani maji fantasmagorie par excellence...////.....tedy Rusko se potopi ale zadne jine staty NIKOLIV......!!!!...preji lepsi sny...a iluse...v psychiatrickych utulcich....

255136

14.10.2011 13:34

RE: Rusko bude mít velký problém

Karel z Čech 85.?.?.?

Reakce na 255136

Naše propaganda nás neustále přesvědčuje, že Rusko bude mít problémy, Čína bude mít ohromné problémy, jen aby nemusely stále psát, že my (euroatlanti) máme v kapitalismu neřešitelné problémy už dnes. Plebs může potěšit, že starosti může mít možná někdy v budoucnu i někdo jiný. Čína má problém, že se na rozdíl od naší stagnující ekonomiky rozvíjí tempem cca 10% ročně - všechno nestíhá. Čína má problém, že v současném světě žití na dluh nikomu nedluží. Světová krize hodnotu jejích pohledávek sníží, kdežto my máme výhodu, že naše dluhy krize rozhodně nesníží, naopak ještě zvýší. Vše je jen otázkou pohledu hmotně či ideologicky zainteresovaného novináře.

255159

14.10.2011 19:17

RE: Rusko bude mít velký problém

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 255102

Možno áno, možno nie. Totiž my ten olej spaľujeme z väčšej časti, ALE olej je cenná surovina aj pre iné suroviny, takže keď Rusko bude mať problémy, tak to budú skôr vojenského charakteru, alebo budú to dozvuky (umelo vyvolaných) prírodných katastrof. [mrknutí jedním okem]

255170

14.10.2011 21:07

нато готовится к войне с россией

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Pro ty, kteří ještě nezapomněli rusky.
http://www.youtube.com/watch?v=cbD4jcTzJDU&fea... [cool]

255181

14.10.2011 21:58

Lukašenko hodlá zakázat Bělorusům konta v zahraničí

Minskej 77.?.?.?

Lukašenko hodlá posílit moc KGB a zakázat Bělorusům konta v zahraničí
http://zpravy.idnes.cz/lukasenko-hodla-posilit-moc...

255185

Příspěvků: 19

13.10. 13:33 Vojta49  Když si autor plete pojmy
13.10. 14:25 Rene Bartosek  RE: Když si autor plete pojmy
13.10. 14:44  RE: Když si autor plete pojmy
13.10. 15:39 Rene Bartosek  RE: Když si autor plete pojmy
14.10. 05:03 p.  RE: Když si autor plete pojmy
14.10. 14:13 Vojta49  RE: Když si autor plete pojmy
14.10. 14:58 Pavel -Čert- Němec  RE: Když si autor plete pojmy
13.10. 13:57 Guru  Rusko bude mít velký problém
13.10. 20:18  RE: Rusko bude mít velký problém
13.10. 21:00  RE: Rusko bude mít velký problém
13.10. 21:52 janko  RE: Rusko bude mít velký problém
14.10. 01:39  RE: Rusko bude mít velký problém
14.10. 12:53 janko  RE: Rusko bude mít velký problém
14.10. 17:01  RE: Rusko bude mít velký problém
14.10. 05:14 p.  RE: Rusko bude mít velký problém
14.10. 13:34 Karel z Čech  RE: Rusko bude mít velký problém
14.10. 19:17 Oracle  RE: Rusko bude mít velký problém
14.10. 21:07  нато готовится к войне с россией
14.10. 21:58 Minskej  Lukašenko hodlá zakázat Bělorusům konta v zahraničí

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 91 čtenářů částkou 14 892 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 1

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 0

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 4

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 4

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 7

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 334,98 Kč
1 unce stříbra
557,06 Kč
Bitcoin
707 031,04 Kč

Poslední aktualizace: 22.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 596